20 července, 2024

Tři mandáty

V Holandsku s Gertu Wildersovi podařilo sestavit vládu. Přes všechny skeptické hlasy, že s ním nikdo do koalice nepůjde. Sám Wilders asi nebude premiérem, to by skutečně asi Holandsko nevydýchalo, ale nakonec to byl asi jediný ústupek, který Wilders musel udělat. Nový kabinet už ohlásil „nejpřísnější migrační azylovou politiku v dějinách“ a také v ostatních oblastech se má odehrávat jedna reforma za druhou. Dokonce se mají do určité míry vyvázat i z grýndýlu… ve vládě je také nová farmářská strana BBB.

Program nové nizozemské vlády je dost podobný tomu, který měla britská vláda před brexitem. Je samozřejmě nejisté, nakolik se vládní program podaří prosadit, ale jednoznačně je vidět, jak moc se změnily poměry dokonce i v zakládající (a velmi bohaté) zemi EU. Strážce klimatu, Timmermans, neuspěl, i když se mocinky snažil a opustil kvůli tomu lukrativní post v Bruseli.

Všude v Evropě věští političtí komentátoři eurovolební politické zemětřesení. Všude se očekává, že uspějí euroskeptické a konzervativní strany a v europarlamentu dojde na vznik nových frakcí mezi kterými by mohla být třeba i nějaká středoevropská pod vedením Maďarska.

Viktor Orbán mluví o tom, že je třeba Brusel dobýt a ne z něj utíkat… A samozřejmě jen nemluví, ale rovnou koná. Euroskeptické strany koordinují svoje kroky napříč Evropou a všichni napjatě očekávají změny.

Liberálové jsou v defenzívě. Už zmiňovaný Timmermans jejich problémy vyjádřil dokonale… Putin zahájil válku, aby odvrátil zrak Evropy od řešení klimatické krize. Fakt to řekl. V této větě jsou všechny důvody, proč líbodémo všude prohrávají volby. Oni se prostě pokusili udělat obojí zároveň. Vyhrát nad Ruskem i nad přírodními zákony. Sankce se obrátily proti Evropě a zelená politika nepřekvapivě udělala to samé. Dorazily to řeči o tom, jak nebudeme nic vlastnit, ale budeme šťastní.

Důvěra ve velká média klesá, klesá a klesá. Žádná televize, žádný moderátor ani žádný novinář si na covidu ani na válce ani na grýndýlu nevybudoval reputaci. Naopak… dost si ji poškodil. Míra tohoto poškození má přímo úměrný vliv na schopnost ovlivnit volby. I majnstrým u nás musel přiznat, že oficiální verze vyšetřování Vrbětic neuspokojila ani veřejnost ani politiky. Já bych k tomu rovnou přidal Dejvyho Kozyho a výsledek máte hotový.

Podle všech průzkumů i u nás dojde v eurovolbách k posunu voličských nálad. Ale zdůrazňuji, že nejspíš půjde o POSUN, nikoliv o průlom. Průlom zatím ještě nebude. Dnes si krátce popíšeme, o co se reálně hraje.

Pětikolka má v současné době dvanáct europoslanců a opozice jich má devět. I podle těch nejoptimističtějších průzkumů bude mít Pětikolka nově zřejmě devět europoslanců a opozice jich může mít dvanáct. Hraje o přesun tří mandátů. Já vím, je to málo, ale mít tři europoslance a nemít tři europoslance, to je šest europoslanců…

Rozložení mandátů mezi Pětikolku a opozici vypadá podle všech průzkumů víceméně stejně. Liší se to maximálně o jeden mandát. Větší rozdíly mezi průzkumy jsou mezi jednotlivými stranami, protože tam může docházet k větší migraci voličů, ale volič liberál, který miluje Evropskou unii těžko bude volit SPD, i když ho třeba Fiala naštval. Ten přejde k Rakušanovi.

Reálně může opozice vládě uzmout TŘI mandáty, v krajním případě čtyři. Já se ale budu držet těch tří.

Podle stejných průzkumů zůstane hnutí ANO na svých šesti mandátech, ale může si možná sáhnout na sedmý. SPD si může podržet své dva europoslance, ale podle žádného průzkumu se neblíží ke třem. Kateřina Konečná má svůj mandát prakticky jistý. Zbývají tedy tři mandáty, které mohou získat mimoparlamentní strany.

STAČILO! sahá na druhý mandát z důvodů, které jsem uvedl. Má to usnadněné ideovou prázdnotou SOC-DEM a neúspěšnou DNA Paroubkovy ČSSD.

Počítejme, že jeden mandát padne na přepočty. Nějaké hlasy propadnou, což může někomu přidat jednoho europoslance. Jak z vládního, tak z opozičního tábora.

Zbývá tedy jeden mandát, o který se ucházejí Svobodní, Motoristé, PRO a Aliance. V ideálním světě, kde neexistují různí Vrabelové, Moravané, Volfové, apod, apod, bychom se bavili o dvou mandátech, ale jak jsem teď sledoval diskusi pod mými politickými články, od minulých voleb se nic nezměnilo, volba menšího zla ještě pořád není dostatečně v kurzu a tak se bude volit dobro, které propadne. Propadlé hlasy tentokrát škodí méně než v parlamentních volbách, ale uškodí.

Nevěřím, že Aliance uspěje. Mimochodem, má nejmilitantnější fanoušky, kteří hodně voličů spolehlivě odradí svou rétorikou. Přesně takhle fungovali v předchozích volbách hoši od Lubomíra Volného. Kdo nechápal jejich lízátkovou revoluci, byl zrádce a díky tomu to nedotáhli ani na jeden a půl procenta hlasů. Aliance dělá všechno pro to, aby dopadla stejně. Negativní kampaně nefungují a nikdy nefungovaly. Kdo si nedovede ukočírovat svůj fanklub, ten na to prostě doplatí.

Svobodní, Motoristé a PRO se ucházejí o stejné voliče. Liší se to v detailech. PRO má větší záběr mezi antisystémovou scénou, Motoristé čerpají z velkého fanklubu Filipa Turka a Svobodní, jak jsme si řekli včera, jsou nejpřijatelnější pro zhrzené voliče ODS. Ale mandát je jen jeden. Dva mandáty jsou k dispozici jedině v naprosto ideálním případě, kdyby měl Pánbůh opozici hodně rád.

Může to dopadnout tak, že se Svobodní, PRO i Motoristé pěkně dopracují na krásných 4,5% hlasů každý, což by dohromady bez problémů stačilo na tři mandáty, ale nebude z toho ani jeden, ale zato propadne skoro tolik hlasů jako v parlamentních volbách. Nebo někdo z nich překročí 5% a bude tam. Ale nevěřím, že se to může podařit víc než jednomu subjektu. Mají společné voliče a je jim souzeno se o ně poprat mezi sebou.

Pokud to dopadne jinak než naznačuju, tak jedině z důvodů, že si ANO nebo SPD pohorší a utečou jim voliči. Ale když se zamyslíte, jací voliči a z jakého důvodu mohou od těchto stran utéct, tak to opět spíš směřuje k levicové STAČILO! než k pravicovým stranám. SPD se Machem rozkročilo doprava, takže naštvaní mohou být spíše levičáci. ANO se rozkročilo směrem k hlasům ODS, takže od něj opět mohou spíš odpadat ti, kteří volí doleva.

O nic jiného se nehraje. Můžeme reálně snít o tom, že celá Pětikolka dostane dohromady jen osm mandátů, ale pravděpodobné to moc není. Stejně tak není moc pravděpodobné, že by si nějak zásadně pohoršilo hnutí ANO, nota bene když ještě neukázali své trumfy z kampaně. Střízlivá realita praví, že se hraje o tři mandáty. Na jeden si sáhne STAČILO!, jeden dostane ANO nebo SPOLU kvůli propadlým hlasům a jeden dostane někdo z trojice Svobodní, Motoristé a nebo PRO.

Ale jinak samozřejmě volte zcela dle libosti. Klidně i tím srdcem. Jsou to poslední svobodné a skutečně tajné volby bez korespondenčních paskvilů. Užijte si je. Ale berte je jako kvalifikaci pro parlamentní volby. Volte jak chcete, ale k těm, co nepřekročí pět procent, pak buďte v parlamentních volbách naprosto nemilosrdní.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

336 thoughts on “Tři mandáty

 1. „Lex napsal: 21 května, 2024 (9:12)
  Průměrná mzda za celý rok 2014 činila 25 546 Kč.
  https://www.czso.cz/csu/xs/prumerna-hruba-mesicni-mzda-ve-4-ctvrtleti-2014

  Průměrná mzda za celý rok 2023 činila 43 992 Kč.
  https://www.czso.cz/csu/xs/prumerna-hruba-mesicni-mzda-ve-4-ctvrtleti-2023

  Jasně, neříká to všechno, ale trochu to objektivizuje ty údaje.
  L.

  ODPOVĚDĚT
  Ládik!!! napsal:21 května, 2024 (9:24)
  A průměrný důchod? 20? Ve 2014 příjem 25, teď příjem 20 a ceny jinde.“

  Statistika nuda je, má však cenné údaje…… A srovnávat je možné jenom stejné položky /nikoliv plat tehdejší s nynějším důchodem – si myslím/.
  „Průměrný důchod starobní
  Platí od Platí do Hodnota
  01.01.2014 31.12.2014 11 075 Kč/měsíc“
  https://www.kurzy.cz/hodnoty/prumerny_duchod/2014/
  Průměrný důchod starobní
  Platí od Hodnota
  01.01.2023 20 264 Kč/měsíc
  https://www.kurzy.cz/hodnoty/prumerny_duchod/2024/

  Já nepíšu jestli je to dobře nebo špatně. Jen holá čísla na margo čísel, která uváděl Homér, jak co zdražilo.
  L.

 2. Užijte si volby, lidé. Dost možná budou poslední. Stejně jako když volili Zelenského.

  Česko je první na řadě, naši zvolení zástupci na tom pracují usilovně každý den.

  1. Mezi námi a Ukrajinou ještě leží Polsko a Slovensko, ale to je zanedbatelný problém. Fico by mohl vyprávět …

   1. Rakety neznaj hranice. Ivan nepotřebuje svou botu na zemi, taky co by si na nás vzal. Jen doufám, že to odskáčou jen ty rozhodovací centra jak sliboval a neveme to plošně tak říkajíc zu grunt. Jak kdysi řekl Nejtemnější – i tak je dostaneme.

     1. Ty byste měl mít, pokud byste ty nemovitosti měl ve Washingtonu, v Londýně a v Paříži. Orel much nelapá a Gosudar ví přesně, kde se rozhoduje.

 3. Řada uznávaných analytiků bije v posledních týdnech na poplach. Eurokrati se prý zase spletli ve svých výpočtech Green Deal, a Evropany tak čeká v příštích letech drastické zdražení energií, vytápění a dopravy. Jen cena benzínu a nafty se má zvýšit o 12 CZK za litr. A náklady na vytápění se mají zvednout ještě razantněji. /MAP/
  Tak vzhůru do nebes a volte zase ANO a ODS, nebo pidistrany, což je též hlas pro ODS.
  23. 5. SPD pořádá velký předvolební mítink, během něhož chce zaplnit Václavské náměstí. Akce, která se koná pozítří, podle hnutí bude největším veřejným mezinárodním setkáním evropských vlasteneckých stran s tím, že spolu s Tomiem Okamurou vystoupí zástupci z dalších parlamentních stran z celé Evropy.
  Troubové, jedeme do cílové rovinky. Po těchto volbách už vám seberou i nudli u nosu. Do parl. voleb stihnou manželství pro pedofily, aby se dostali k dětem, EURO i rozvrat zdravotnictví a všech ostatních systémů.

  1. Já jsem byl velký sympatizant Lubomíra Volného. Byl jsem 100% rozhodnutý ho v posledních sněmovních volbách volit. U volební urny jsem se posral a ze strachu před propadlým hlasem jsem to hodil SPD. Ničemu to nepomohlo, akorát mi pak zklamaného Lubomíra bylo hrozně líto. On jediný se za nás téměř doslova bil a pak se na něj lidi jako já vykašlali.

   Výše uvedený pravdivý příklad bohužel ukazuje, že srdce by nic nezměnilo, rozum také nic nezměnil. Když je většina společnosti pohodlná/tupá/vymaštěná/odevzdaná/rezignovaná/koupená/duševně narušená nic nám nepomůžou spekulace a analýzy tady u Vidláka ani kdekoliv jinde. Váš zápal je hezký, ale je to kapka v tichém oceánu. Vzdát to je chyba, ale myslet si, že konečně otočíme kormidlem je taky utopie. Tady to lidi chápou, ale zajděte si do nejbližšího města a začněte pozorovat lidi a mluvit s nimi…….

    1. Až po válce nebo jiné podobné dějinné události. Jinak bude většina kolaborovat se systémem bez ohledu na následky.

     1. Oni nebudou chtít ničivou válku tady, oni budou chtít všechny o všechno okrást a pak ti zoufalci půjdou ještě rádi zdechnout na ukradinu. Tady jim zbydou netknuté majetky zabavené exekutory, protože to, co tu nastane, NIKDO nezaplatí, ani dnes ještě bohatí „podnikatelé“. A pak si ty majetky v klídku mezi sebou rozdělí. A to je jejich cíl.

      1. To s Vámi sice plně souhlasím, ale Vy jste přesvědčena, že zrovna SPD je před tímhle tou záchranou? Okamura se svými kmotry? I když kvituji záslužnou práci, co v EP-výkrmníku odvedli pánové David a Blaško, tak co se týče samotné SPD, tím vůbec nejsem jist. Vnitrostranická politika v SPD je stejná katastrofa jako v Babišovském ANO či kdekoliv jinde. Skuteční „srdcaři“ tam nemají šanci, to se v minulých letech plně ukázalo – viz Lubomír Volný a mnozí další takoví.

       Jediná šance na záchranu už zůstává opustit ten dnešní eurobordel, i když to bude jistě ze začátku bolet. Jenomže na to většina konzumních ovcí nepřistoupí a když konečně prohlédnou, bude pozdě, to už je bude mít globalistický řezník pod sekerou.
       Počet hlasů pro ALIANCI nebo PRO VYSTOUPENÍ Z EU přesně po volbách ukáže, kolik voličů tohle plně pochopilo. Ti ostatní se zase nechají opít sladkými řečmi o nutnosti zreformovat něco, co je ve své podstatě nereformovatelné.

       1. SPD je pro vystoupení z EU a hlavně: pro odpovědnost vládnoucích ať finanční či morální. Stejně jako má každý odpovědnost za majetek firmy, ve které pracuje a vznikne-li mu manko, musí doplatit ze svého. O nějaké Alianci nikdo nic neví.
        Tak se zajímejte o činnost SPD. Uvidíte sám. I ostatní, nekydejte nesmysly a zajímejte se. A pak přemýšlejte.

          1. ANO není opozice v žádném případě. Je to jen lépe maskovaný a o něco vlídnější směr, který kopíruje směřování 5K.

          2. ANO a SPD a celá plejáda trpaslíků hemžící se kolem. A všichni se tváří jak jezinky – jen prstíček…. Až to všechny heleny pochopí, možná zaujmou rozumnější přístup ke svým životům.

        1. Souhlasím s vámi, paní Heleno. Zajímalo by mě, kdyby se antiHavlista „neposral“, jak sám píše, co by vyřešil, kdyby to byl býval hodil tomu Volnému. Milión + 1 hlas ve stoupě ? Jaký by byl výsledek volit slušnějšího „Řeporyjce“ alternativy ?

         Docela mám blbý pocit i zde (píšu málokdy, čtu denně), jak se pěkně vyplňují lidové moudrosti typu 100 x opakovaná lež se stává pravdou, kdy i zdejší diskutující přejímají ty NARATIVY od mejnstrýmových médií ohledně Okamury a SPD. Takovéto „chtějí si nahrabat, stačí jim jejich deset procent, Okamura všechny , kdo ohrožuje jeho funkci vyhodí“ atp.

         Jako je možné, že se můžeme v SPD splést jako se spletli Britové s Ningelem Farage, který se po Brexitu prakticky vypařil. Ale dokud tu skutečnost jsme nezažili, proč ji předpokládat ? Pochopil bych, kdyby lidé z Alternativy, kteří mají k Okamurovi a jeho straně výhrady měli jinou možnost volby. Proč to házet někomu, o kom mám pochybnosti, když mohu zvolit někoho jiného. Ale kdo jiný, aby prosazoval stejné názory ? Hodně, hodně s odřenýma ušima Katčino Spolu (ale politicky je jinde, je jen průnik v některých věcech) a to je vše.

         William B.J.Blaskovicz (von PC hra Wolfenstein) alias F. Turek se mi moc dobře poslouchá, měl by mi být politicky blízký, jakože se Auto jmenuji. Myslím, že jsem o něm dříve párkrát četl zmínky snad jen na D-Fenc ovi. A najednou rovnou do eulamentu ? Sorryjako, čichám, čichám čertovinu nastrčených straniček jak snížit procenta SPD. Nejvíce jsem byl šokován, když manželka nedopatřením nejenže zapla satelit, ale i ČT09_24 a já viděl graf „předvolebního průzkumu“, kde SPD na konci v ose X, obligátně hnědou barvou (kolikrát bývají i černou) a Motoristé s prakticky stejnými procenty jako SPD. To jako FAKT ? CO nám prolhaná českoněmecká TV 09 chce nabulíkovat ? Prostě rozděl a panuj… Ne, že by mě trápilo, kdyby se tato strana etablovala, případně i dostala do Brusele, ale zatím, když drtivá většina národa nemá o tomto uskupení ani potuchu, NEVĚŔÍM.

         1. Kdysi, když ještě doktoři na blázny srali, na větné spojení typu, „Souhlasím s vámi, paní Heleno. Zajímalo by mě, kdyby se antiHavlista „neposral“, jak sám píše, co by vyřešil, kdyby to byl býval hodil tomu Volnému. Milión + 1 hlas ve stoupě ? „, odpověděli by dej si tři kát denně klystýr.

          Ostatně, tolik ezoterickoekonomickopolitickoimbecilních představitelů, vyprodukoval jen tento režim.
          Mimochodem, jaké máte pohlaví? 😁😁

    2. Stejně jako níže nick Kolemjdoucí a vlastně stejně jako Martin Koller se obávám, že by to paradoxně mohla otočit pouze velká konvenční (nejaderná) válka a zcela nové geopolitické uspořádání Evropy podobně jako po 2. sv. válce.

     Děsivá vidina – buďto nejděsivější lidský vynález (válka) nebo postupné směřování do likvidace ekonomické i fyzické za tupého strpění většinové společnosti, které bude naočkování vidinou záchrany klimatu atd.

     1. Re: kolemjdoucí, Helena, antihavlista.
      No jo ale nedokážu si představit že bych si přál válku, tady u nás. Však je to moje vlast. A druhá věc je že se mě mobilizace týká. Mazal bych na frontu a ani moje zatím 4 děti by mne nezachranily. To už by snad byl lepší atentát. Ale na koho? Jako v Hroznech hněvu od Steinbecka, nakonec nebyl nikdo kdo by nesl zodpovědnost.

      1. Tady to nestojí na jedný postavičce, dokonce ani na 100 různých postavičkách. Jsou to pouze komediální nepodstatní herci, snadno nahraditelní, rychle zapomenutelní – viz ministryně Langšádlová. Dokonce i nad nimi je spousta pater různých tamních velkolichvářů a ti podléhají zahraničním velkolichvářům.

       Asi nám zbyde jenom ta možnost doufat, že si to postupně uvědomí dost lidí a postaví se tomu, přičemž toto uvědomění musí přijít dříve než bude digitální měna, sociální kredit a další lahůdky, které nás zotročí a velmi znesnadní jakýkoliv obrat.

       Budu v to doufat, ale nevsadil bych na to ani zlámanou grešli. Já sám jsem chlap v mobilizačním věku, dokonce technicky vzdělaný a od dětství se zájmem o military věci. Možná i proto tuším, jak je válka děsivá, na rozdíl od internetových hrdinů.

       1. „jsem chlap v mobilizačním věku, dokonce technicky vzdělaný a od dětství se zájmem o military věci.“ Máte-li zájem o ty věci, pak nechápu Vaše tušení a děs. Konečně se Vám splní touha prakticky realizovat svého oblíbeného koníčka. Jen to tušení děsivosti Vás zklame. Bude to horší!

        1. Máte vždy dobré cynické připomínky, které se mi líbí, ale tady mi křivdíte. Někdo, kdo rád běhá občas po lese v maskáčích a střílí po sobě plastovými kuličkami, sbírá vojenské reálie z 2.sv.v. atd. netouží po reálné válce, tedy po konfliktu, kde chcípají a trpí obyčejní lidé a velkolichváři na všech stranách se smíchem počítají dublony.

         1. Jo, jo, zde souhlas. Asi také nepředpokládáme, že biatlonistka Soukalová by se ráda stala snajperkou, když stále běhala po lesích s flintou.

          1. katango
           Jak by řekl kolega v práci: „Síla ukrutná, rozum žádný.“

     2. Kromě velké války je ve hře scénář finančního kolapsu s následky, které budou mít podobný dopad jako válka.

  2. Heleno, rád bych si nechal vysvětlit, jakým způsobem se ANO přičiňovalo a hodlá přičiňovat o růst cen (zejména energií), o zadlužení státu, popř. i o růst daní. Doufám, že se nesnížíte k argumentaci nesené Covidem.
   To SPD, posílené Machem je mi nechutné. Pokud má kdokoli mít šanci skutečně pohnout kormidlem státu, měl by dosáhnout na ústavní většinu a dnes už i na super ochranku svých představitelů. Z Tomia žádný Orbán ani Fico nebude.
   Pokud ne ANO, jsem nucen volit takové, kteří s tím ANO půjdou do koalice. Koalice, která bude mít potřebu i šanci pohnout kormidlem mimo směřování dnešní, zdegenerované „euroamerické civilizace“. Nebo co to vůbec je.

   1. Tak: 1. ANO nechalo uměle zkrachovat a odstranit z trhu malé dodavatele energií, aby nepřekážely ČEZU v obrovském vývaru z připravované uměle vyvolané „energetické krize“ – stvrzené později“válkou na ukradině. Protože i když minoritní vlastníci ze západu, jsou fakticky vlastníci majoritní, tj. jejich rozkazy platí.
    2. Po návštěvě CIA v Lengly: tyjátr Vrbětice..příprava na růst cen PHM, plynu, protiruská hysterie a „odklon od ruských zdrojů“
    3. Červen 21 na rozkaz EU zaseknutí několikaset miliardového dluhu, příprava k extrémnímu zadlužování .. to pokračuje dál.
    4. ANO do koalice půjde pouze s ODS SPOLU, ať veřejně nebo skrytě. ANO 15.4.24 přímo křičelo v méédiích, že s SPD NIKDY. ANO: Jourová, Charanzová, Havlíček-aspeňák…

    1. Souhlas.

     Jen malá technická poznámka:
     ta poslední věta je 5. důvod. V tom seznamu chybí Telička, i když už z EP vypadl. Ten se tam taky dostal za ANO.

     1. Správně Toníčku. Jen škoda, že jste Babišovi nenabídnul práci kádrováka. Vy byste Teličku, Jourovou, Vrecionovou a další nejen prokouknul a nikam nepřipustil, ale posháněl i uřídil mnohem lepší. Možná lepší, než ten Babiš.

  3. Jasně Heleno. Vyřeší to Okamura s Machem čistě pravicově, když Babiše spolu s Vámi zlikviduje celá ta letitá antibabiš propaganda. Teď spískal i ty dražší emisní povolenky, jako by nestačilo, jak zdražil plyn a elektřinu, když, například, nezabránil zničení potrubí „Severní proud“. Nebýt Vás, tak mi to nedošlo.

 4. Vidlák promine.
  Za velkou aktualitu považuji požadavek na vydání zatykače Mezinárodního trestního soudu na izraelské představitele a hlavně reakce „demokratického“ světa na něj.
  Velice nechápu akademickou kariéru Petra Fialy. Jako profesor politologie by měl znát mezinárodní humanitární právo – jedná se o znalosti vyžadované na studentech prvního ročníku bakalářského studia politologie. Mezinárodní trestní soud nezkoumá důvody k válce, nýbrž způsob vedení války. Mimochodem, to je i vzkaz Vlkovi, právo, ani to mezinárodní, nezakládá právo na odvetu (= pomstu), a to už vůbec ne na odvetu na civilním obyvatelstvu. Od toho jsou soudy, aby soudily a trest byl vykonán na základě rozsudku příslušného soudu.
  Vyjádření Bidena, Sunaka a Fialy nepochybně sledují země třetího světa, které si, samozřejmě, řeknou, že Západ uplatňuje dvojí kilometr – když se to hodí, tak zavře nepohodlné politiky na mnoho let do vazby, když se to nehodí, tak dává izraelským politikům bianco šek na porušování mezinárodního humanitárního práva. Tento přístup západních politiků je hloupý, krátkozraký a velice se nám všem vymstí. Ovšem, co by člověk čekal od senilního Bidena a učitele češtiny a dějepisu Fialy (vzpomínám, že v době, kdy studoval Fiala, brali na pedagogické fakulty každého, kdo měl maturitu…). Ani u Sunaka mě to nepřekvapuje – je to člověk z jiného civilizačního okruhu.

  1. Prokurátor Medzinárodného trestného súdu Karim Khan uviedol, že počas vyšetrovania proti najvyšším izraelským predstaviteľom dostal vyhrážky a jeden z vysokopostavených predstaviteľov mu povedal, že súd bol „vytvorený pre Afriku a pre zločincov, ako je Putin,“ a nie pre Západ a jeho spojencov.
   https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/prokurátor-medzinárodného-trestného-súdu-karim-khan-uviedol-že-počas-vyšetrovania-proti-najvyšším-i

  2. Fialový hnus je žid. Politologie je jimi provozovaná popletologie. Samovyvolený ksindl gojimy pohrdá, podle toho vypadají výsledky ksindlova snažení.

  3. Nejdriv je moc a vsecko vostatni az dlouho potom. A jen to ,co se momentalne hodi .
   I s profesorskejma politikama ,atd..
   Co je hloupy a nebo chytry, nezajem.

 5. Zaujal mě poněkud naivní výrok:
  Michal napsal:21 května, 2024 (8:08)
  „Sorry jako. Spojení ANO s ODS by byla totální zrada na voličích. Tohle nejde okecat. A počítám, že tím by začal konec Babiše.“

  Dovolím si v této souvislosti zacitovat z dílka, ke kterému intuitivně cítím vskutku hluboký odpor, zejména k jeho některým pasážím, ale které mě naopak udivuje nemilosrdně krutou surovou pravdou v pasážích jiných. Trochu trpělivosti a čtěte:

  „Každé ráno se zástupce lidu vydává do budovy parlamentu, když ne přímo do zasedací síně, tak alespoň do předmístností, kde leží prezenční listiny. Ve jménu služby lidu tam zanese své jméno a přijímá svůj vysoce zasloužený plat jako malé odškodnění za toto nepřetržité a namáhavé úsilí.
  Po čtyřech letech, nebo i v jiných kritických týdnech, kdy hrozí nebo se blíží rozpuštění parlamentních korporací, posedne pány v parlamentu nezkrotná činorodost. Tak jako ponrava neumí nic jiného, než se změnit v chrousta, tak opouštějí tyto parlamentní housenky velkou společnou kuklu a obdařeni křídly vylétají ven za milým lidem. Znovu hovoří ke svým voličům, vyprávějí o své vlastní enormní práci a zlovolené zatrvzelosti těch ostatních, avšak nesouhlasně se tvářící masa po nich místo vděku a chvály vrhá syrové, až nenávistné výrazy. Když nevděk lidu dosáhne určitého stupně, může pomoci jediný prostředek: Program strany se musí znovu nažehlit, program je zralý na vylepšení, komise znovu ožijí – a celý podvod začíná od začátku. Samozřejmě, že úspěšně, čemuž se při zatvrzelé hlouposti lidstavy nelze divit. Hlasující dobytek, „měšťanský“ stejně jako „proletářský“ ovlivněn tiskem a oslepen lákavým programem, se znovu vrací do společné stáje a volí si své staré podvodníky.
  Tak muž z lidu, kandidát pracujících stavů, opět se mění v parlamentní housenku a vyžere se ve státnickém životě do tloušťky a sádelnatosti, aby se po čtyřech letech opět proměnil ve třpytivého motýla.“

  Nuž, kdo chce, může oponovat. Tady u Vidláka se to ještě smí.

  1. Tak proč chodit k volbám. Můžeme se na celou demokracii vykašlat, zvolit si nějakého fešáckého generála a spokojeně žít.
   Jóó poraženectví je české hobby.
   PS: opravdu si myslíte, že se ANO zvýší preference po spojení ODS?

  2. trochu mi to připomělo Platónovo pojednáni o demokracii, kde píše o trubcich:
   „Největší slabinou demokracie je to, že hlavní slovo a moc získává skupina demagogů – trubců. Ti totiž prezentují vůdčí elitu každé demokracie … dravější část řeční a jedná, kdežto zbytek sedí kolem řečnických tribun, bzučí a nesnese, mluví-li někdo něco jiného, takže v takovém ústavním zřízení je všechno, s výjimkou něčeho mála, spravováno právě takovými lidmi.“

  1. Hlavne mensi zlo, po 30 letech se velmi osvedcilo.
   Vidlakova rada nevolit priste nikoho, kdo ted dostal pod 5% je smrtelna. Mandaty si opet rozdeli zname firmy a zacne se nanovo…volte mensi zlo atd. Jak veverky v mlynku, bez schopnosti se ucit.

   1. Buď chcete volit přímo to, co je potřeba a svézt se ve svých potřebách, nebo volíte nějaké cizí lidi, kteří slibují a nic , ani to, co naslibovali nesplní. Proto na jejich vyhláškách u dálnic, nebo u veřejných institucí, nic nepíšou.

    Je to hra na skořápky, kdy vrchní má kuličku v rukávu. Dokud toto, lidi blbí nepochopí jedem pod hladinu oceánu. Prosstě to nejde ještě s balvany z nějaké „alternativy“, přetáhnout. Je to vymyšlený, nehnutelný, zabetonovaný.

    Blboni si pamatují , ti chytřejší, o čem se psalo před včerejškem. A to mocipánům vyhovuje.
    Mocipány můžeme sundat jedině volbama našich potřeb.

    I tak jednoduchá , (triviální), činnost, je pro mnohé ovce nebetyčnou překážkou.
    Jenže kdyby šlo jen o blbé ovce, ale je tady mnoho, nechu říkat procenta, zazobaných alternativců.
    Ti to všechno kazí, a vystrašené ovce řadí do latě.

    Pomůže jen Putin a Si tin ping

 6. Ano, logické zavěry. A k té teojici, bojujicí o třetí mandát , parafráze Jana Nerudy:

  Jak lvové bijem o mříže,
  jak lvové v kleci jatí,
  až hlavy o klec rozbijem.
  To naše plány zhatí ….

  1. Ještě dám jeden krásný Murphyho zákon:
   Nenamahej se; vem‘ si větší kladivo.

   Ty tři malá kladívka holt nestačí ….

   1. Kladivem prastit takovy ,aby se nenamahali a radit prestali , drina…
    Murphy radi namahu. Uz je to namaha a blba , pro kazdyho se nenamahat. Napr.
    Mate hlad , nesou pekne vypecenou husu a zkuste se nenamahat a husu nesezrat.
    Potom cestovat do lednice ,tu votevrit ,sebrat pivo a nest pivo na gauc.
    A zase myslet na zruseni vsech blbejch sloves ,ktery chteji namahu a drinu.
    Ted pomyslet na existenci vetsiho kladiva ,vedet ze je , to znamena hledat ,najit ,
    ta drina a nejdriv najit informace, vo existenci nakyho a nekde kladiva.
    Cumet a nespat namahou ,jak vypada.
    Taky nejde bez nadlidsky namahy ,ted kde to zatraceny kladivo sehnat,
    zmocnit se kladiva, kde vzit a nekrast a nebo krast , blba drina ..
    Nebo ste kladivo pucil sousedovi a ted drina ,kladivo z nej dostat. Vo nicem nevi.
    Nebo mate kladivo doma ,ale nemuzete si vzpomenout kde je.
    Drina,zurivost , marna namaha, este navic, znasobena . Kdyz,vite,ze…
    Kladivo samo vyskoci , vobjevi se a pribehne , ale az potom ,az kdyz ma
    naprostou jistotu , ze neni potreba..Namahate se zase, do nej aspon kopnout.
    A na co si vzit to kladivo ..Abyste s nim pracovali a nenamahali se…Vopravdu..
    Zase dalsi z kancelare , kterej nevi ,ale za kazdou cenu radi a musi poucovat.
    A nezente se …Kladivem prastit takovy , aby uz prestali ,je zase , drina..

  2. Se lvama je to spatne..Absolutne nejlepsi symbol pro kazdyho cloveka, spolecnost ,
   narod a stat je vlk.
   Povahove, instinktama a chovanim vynika ,nad vsecky ostatni zvirata..
   Lev jenom predstira ,je linej, a kdyz se na nej lvice shluknou ,udelaji si s nim co chteji.

 7. Tato analýza mi připadá trefná. Vypadá to na malý posun z dvou mandátů na tři. Ten jistý třetí je u Stačilo! SPD zůstane na svých a pak se hraje hra na něčí úkor, na procenta a účast voličů. Na úkor ODS mohou získat mandát Svobodní (příp. Motoristé a PRO). Voliči široce rozkročeného ANO (pokud nebudou chtít Babiše) mohou přecházet k Motoristům, PRO a Stačilo! U SPD předpokládám, že bude ráda, když udrží dva mandáty. Těch trpaslíků, co jí okopávají kotníky, je dost a navíc konkurence kolem 5 % tu je též. Vyloučit nelze nic: od debaklu po překvapení. Rozhodně si to Konečná, Vondráček i Rajchl (ten si to pak asi pokazil) odpracovali.

  1. Bacha! Kdo nekroužkuje s námi, kroužkuje proti nám! Jsou i tací, jak si všiml mistr Jirásek Hronovský, kteří kroužkují proti všem!

 8. Tak jsem koukal na přestřelku Raichl – Kačka na Vidlákově FB. Raichl to zase evidentně hraje na levou, Konečná ho docela jasně uzemnila. Nicméně o něčem to svědčí.

  Ale co mne děsí, že tam spousta lidí furt řeší kdo a co a jak za Covidu. Kurnik doprčic, to se budeme v hlasování o budoucnosti řídit tím co se stalo, v době kdy absolutně nikdo netušil co bude, jaké je správné řešení. Někdo se s řešením trefil a někdo ne. Spíš náhoda….
  A že těch matláků je více než dost a ze sociální skupiny, která by se pod pravicovým PRO neměla zrovna nejlépe…

  1. „Ale co mne děsí, že tam spousta lidí furt řeší kdo a co a jak za Covidu. Kurnik doprčic, to se budeme v hlasování o budoucnosti řídit tím co se stalo, v době kdy absolutně nikdo netušil co bude, jaké je správné řešení.“

   Podepisuji.

   Nebojujme minulé války.

   1. Naopak. Jak se kdo zachoval tehdy, tak se zachová i v budoucnu. A to že se dneska spousta lidí stydí za to, že jim naletěla, šila si roušky ze starých trenýrek a stála frontu na včeličku, to na tom nic nemění. Není to žádná „minulá válka“. Je to pořád jedna a ta samá válka.

    1. Nevím o tom, že by se šily roušky ze starých trenek. Firmy prodávající bavlněné látky slušně vydělávaly a také je rychle zdražily. A měly stále vyprodáno. Já jen lituji, že jsem na roušky použila modrotisk z dob Československa. Dnes už se takové kvalitní bavlněné látky u nás nevyrábí, neb textilní průmysl je zlikvidován.
     Jo po bitvě je každý generál. Před dvěma a půl lety měli mladí svatbu a příbuzní ze Slovenska nemohli přijet, protože by je čekalo 14 dní karantény. A dnes jsou ti nejhorší z tehdejší vlády u nás velebení jako ti správní demokrati.

    2. Souhlasím s polodebilem. Měli bychom si vzpomenout, kdo nám ty vakcíny nutil a hnát je k zodpovědnosti. Když už někomu nevadí ta řada mrtvol během kovidu, tak aspoň spočítat ty škody, které vznikly a dodnes jsme se z nich nevybabrali. Co když příjde další idiot s ještě debilnější myšlenkou a zavřou nás příště do koncentráku a vakcína bude povinná pod trestem smrti?

     Mám sousedy dva inženýry s tituly a ty jsem pravidelně za kovidu potkával v lese s hadrem na tlamě. Na mě a manželku bez hadru koukali jak na vrahy. Prostě ty škody jsou nedozírné a spousta lidí to psychicky nezvládla i díky našim politikům.

     Na kovid chtějí zapomenout hlavně lidi, co si to nechali vstříknout a jsou dnes bez následků, ale to jsem i já bez té hnusné vakcíny.

     Lidi by si měli vzít svůj život do svých rukou, stejně jako budoucí osud našeho národa a nepodělat se z politiků, kteří nemají koule. Bez nás jsou politici jenom figury, tu moc jim dáváme my.

     1. Přesně tak to je. Máte pravdu. Mnoho lidí si myslí, že jsou bez následků. Ovšem ucpávající se cévy se sumují nepozorovaně a pak najednou – bác. Náš známý také „bez následků“ s hrdou 2. tečkou, 47 let, doma stříhal živý plot a najednou – bác. Měl tak zacpané cévy k srdci, že ho nešlo zachránit. Další známý také hrdý tečkáč, opovrhoval „antivaxery“ – a tak si seděl u snídaně a najednou – bác, bylo po něm.

      1. Budu za kverulanta, ale ….

       Jak víte, že by to s nimi neudělalo „bác“ i bez toho očkování? To je totiž zásadní problém, že to nelze vrátit a zkusit znovu a bez.

       1. Byli to chlapi sportovci, žili zdravě. A to šílené množství ženských kolem, dosud zdravých, dbajících o své zdraví – veliké množství národů v prsu – nádory rychle rostoucí, krvácení tak silné, že skončily v nemocnici s vybranou dělohou. Něco takového, co za 2 poslední roky, jsem nikdy neviděla. Podivné záněty střev, žaludku, kloubů.

        1. Re: Helena

         Páč neužíváte slivovici.
         První ranní velkou štamprli ráno na probuzení, druhou velkou jako šláftruňk.
         A budete jako rybička do stovky.
         Můj ujec měl vysoko přes osmdesát a ještě si postavil jen s pomocí bratrance v lese novou roubenku.
         No, kecám. Ještě měl koně a motorovou pilu.
         A sekeru. Ale sekera motorová nebyla. A ten kůň taky ne. Jmenoval se Fuksa, páč byl do oranžova jako liška, a namísto vrčení motorem dělal ihaha.

      2. Zmineny inzenyri by urcite koukali na ceste na jejich popravu ,
       za vrazdu ,na kata bez rousky…..Jako na vraha…./maji vzdelani/.

       Souhlas polo debilem ,je uplnej a celej a nebo jenom ,polo souhlas..

       Bez nas by politikove nebyli politici .
       Jenom zbejva jim to vysvetlit .
       Jednou provzdy..
       Mozna volby asi nejsou na vysvetleni , to nejlepsi..

    3. SMEKÁM. LÉPE BYCH TO NENAPSALA. Kovid byl startovní výstřel k tomu, co se děje dnes. O co jde mi bylo jasné od 12. 3. 2020 – den kdy zavřeli fabriky! Bylo jasné, že jde o umělý výstřel k obrovskému zdražování a k obrovským krachům, potažmo rozvratu všech fungujících systémů: zdravotního, sociálního, školského.
     A pak když nechávali nemocné s chřipkou v horečkách i 14 dní bez léčby, to prostě dostane zápal plic každý. Všechny kolem, i naše staroušky/jeden skoro 90 let/, když to dostali, donutila jsem se švagrovou jejich lékaře předepsat včas antibiotika – všem zabrali. Jednou na nás čuměla doktorka z okna a prý až bude dědovi nejhůř, ať zavoláme záchranku – to se ve mně začala vařit krev – řekla jsem jí, ať kouká poslat e-recept na ATB, nebo že si tam pro ní dojdu. Všichni jsme to odstonali jako normální chřipku, já to dokonce přechodila.
     TAK DĚKUJI ZA VÁŠ NÁZOR.

  2. Už je to dlouhodobě trapné Jindřichovi pořád nadávat do říše. A nejsou jeho „obraty“ výsledkem jeho dobré povahy? Doprčic, jak říkáte, měli bychom neztrácet ze zřetele, jak se trosky lidí chovají pod mediálním zneužíváním.

  3. Koukám, že potrefená husa zakejhala. Bláboly a bláboly. Moje paní bytná šéfovala trasování a nepřejte si znát ty naprosto šílené tragédie. Celý tým je z toho do dnes na prášky.
   Očkování byla možná levarna ze strany farma společnosti ale ti co rozhodovali to v té době nevěděli.
   Spousta opatření byla asi nesmyslná ale kdo věděl co s tím.
   Jsem očkovaný a pokud by to mělo v mém věku za následek, že exnu nečekaně u stolu, byla by to lepší smrt než čekat jak mně sežere nějaký nádor nebo ležet v důchoďáku bez kontroly moče a stolice při plném vědomí.
   Mamlasům, kteří i po dvou letech tečkují, řeší srágory a nechají se tou dobou ovlivňovat při eurovolbách bych s chutí odebral volební právo jako nesvéprávným.
   A teď klidně do mně…

   1. Pluto:

    Já si tu nevakcinaci ( v té době starobní důchodce) zdůvodnil tak, že už jsem dost starý na to, abych si to nechal píchnout na stadionu i když 95% lékařů tvrdilo opak, aby si následně 60% lékařů nechalo vystavit doklad o vakcinaci, přestože žádnou nepodstoupili, ale i tak k tomu nutili své pacienty. Naopak existovali i lékaři, kteří vakcínu odmítali a riskovali výhazov z práce.

    Dnes by šel na vakcínu jenom debil, to taky o té vakcíně něco vypovídá a to nemluvím o svědomí lékařů.

   2. Ti, co v té době rozhodovali, to věděli velmi dobře!! A ten kdo není úplně totálně vymaštěný to věděl také. Dovedu pochopit, že se nějaké infekční nemoci šíří v oblastech s neexistující hygienou. Ale tady?, teplá voda všude, čištění odpadních vod, zdravotnictví na úrovni, bydlení v čistotě, odpadky v kontejnerech – nehnijí na cestách nebo si mezi nimi nehrají děti. Je opravdu úžasné, jak se jim povedlo ty masy lidí tak oblbnout. Hodně jsme před kovidem cestovali – jak to někde vypadá, není divu, že se tam šíří všechny bacily světa. Ale tady? NE, tomu jsem prostě nemohla uvěřit, vše se uvnitř vzpíralo, že je to jen velký PODVOD. Nakonec moje intuice byla správná.

 9. Vážení, věnujte pozornost tomuto upozornění.

  na webu Martiny Kocianove V diskusi vznikla pochybnost o identitě autora přispěvku a tak jsem to vyzkoušel.

  Výsledek: Server si zřejmě vůbec nepamatuje páry jméno + mail, kontroluje nejvýš syntaxi mailu, takže kdokoliv může použít jméno KOHOKOLIV JINÉHO a přidat k tomu syntakticky korektní (třeba ani neexistující) mailovou adresu. To v podstatě znevěrohodňuje jakoukoliv diskusi.

  Tak jsem to vyzkoušel i tady, a funguje to tu ÚPLNĚ STEJNĚ. Musite tedy počitat s tím, že Kartouzovi elfové se za vás mohou kdykoliv vydávat a zničit vaše renomé.
  Má to ovšem i jednu výhodu: můžete používat falešnou (neexistující) mailovou adresu.

  Pokud nevěříte, vyzkousejte si to. Poslete přispěvek pod svým jmenem, ale napiste tam jinou adresu, např. bflm@psvz.eu

  Diky za pozornost.

   1. Pokud nemáte registraci a přihlášení, jde to napsat pod jakýmkoliv nickem.
    Ovšem proč Vás to trápí, že by někdo psal za Vás, tady přece o nic nejde….
    Jedině, že by to sledoval „velký bratr“..
    Čili chce to klid a nohy v teple..
    Podepíši se taky toníček, určitě Vám to nevadí..

    1. pan toníček řeší nabídku poptávku, ještě ten zbytek vůle ve vztahu k lidské slušnosti, balanc, který progresivisticky směřuje k nepřípustnosti. Ale já bych byl pro ponechání té vůle, prosím.

    2. Samozřejmě že vadí. To je pravě to absolutni znevěrohodněni diskuse, když může kdokoliv použit můj nick. Kdo jsou Kartouzovi elfové jste nikdy neslyšel? Nebo k nim patříte?

    3. Přectu si pár vašich přispévků (pod pravym nickem), vymyslím, jak váš názor zpochybnit či zesměšnit a začnu psát přispěvky pod vaším nickem. Nebude vadit?

     1. … nebo tam jednoduše začnu psát nesmysly. A za pár dní vaše přispěvky už nikdo nebude číst, protože si řekne, že to píše nějaký magor …

    4. A lze to samozřejmě řešit i bez registrace. Stači páry nick + mail ukládat do databáze a příspěvky kontrolovat. Pokud je nick neznámý, je to nový pár. Pokud je nick známý a mail se liší, je to fake. Databáze můze být samočistící. Stačí ukládat čas posledniho použití a staré páry (nepoužité např. mésíc) mazat.

       1. No právě. Proto píšu o to zdrojovém kódu. Určitě by se dalo najit něco bez copyrightu, jenže bych pak musel ještě přesvědčit Vidláka, aby se to naučil …

        1. No, tak první krok byl úspěšný. Našel jsem zdrojový kód WordPress na GITu a je to zřejmě psané v PHP, ve kterém jsem nějdy před 15 lety něco programoval. Tak na to kouknu. Ale když je člověku 80, tak už to tak nejde 🙂

    1. „Ono je to jedno. Když po vás půjdou, půjdou podle IP adresy odesilatele přispěvku.“
     Tak jednoduché to zase není. Žádný z poskytovatelů připojení k internetu nemá tolik jedinečných IP adres, aby je mohl poskytnout každému svému klientu. Adresy jsou natované a za proxy servery. Takže velká skupina klientů na venek používá jednu a tutéž IP adresu. Muselo by se to rozkódovat u daného providera.

     1. Jenže každý poskytovatel je povinen ty dynamicky přidělované IP adresy zaznamenat a po určitou dobu archivovat … právě pro tyto účely 🙂

      1. Ale pokud vím v jednom čase navenek několik uživatelů, pokud vzácně nemají veřejnou IP, má stejnou IP. Poskytovatel tedy může dát jen seznam uživatelů s tou IP, ne jediného.

 10. „Euroskeptické strany koordinují svoje kroky napříč Evropou a všichni napjatě očekávají změny.“

  Takže jak je to s tím bilboardem SPD. Nebyl on nakonec dobře? 🙂 🙂

 11. Volby jsou jako hokynářství, ale lepší. Hokynář má náklady na krám, investuje svůj čas a ještě musí zaplatit zboží. Politik má náklady na kampaň, investuje svůj čas, ale zboží – hlasy dostane bez placení.

  Hlavní rozdíl vidíme po volbách. Z politika se stává rentiér, hokynář musí každý den začínat znovu.

 12. Už jednou jsem dnes psal o českých euro-kašparech v Evropském parlamentu, kteří zrazují naší vlast za jídašské euro. Ivan David mezi ně rozhodně nepatří a dokáže argumentačně tyhle kašpary a zrádce pojmenovat a odhalit v jejich zrádcovské činnosti a za to mu patří velké uznání.

  Bruselský diktát členským státům EU a jeho ponížená akceptace většinou českých poslanců parlamentu EU.

  https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/465488069348701/

   1. Cit.: „…Pro hlasovali čeští europoslanci z ANO, TOP 09, Pirátů a Starostů a nezávislých, proti byla ODS, SPD a KSČM. Lidovečtí poslanci se zdrželi…“

    Pro mne to je od ANO velice nepříjemné překvapení.
    Takže mi zbyla KSČM, což mi zase až tak nevadí.

    1. To asi více lidem. Proto ty progresivní weby oznamují, že předsedkyně KSČ si v Bruselu přišla za dobu svého působení na 27 mega.
     Mrcha jedna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *