18 dubna, 2024

To je teda Výborný

Upřímně – myslel jsem si, že výstup bude až během pátku, ale jak vidno, dočkali jsme se dřív. Agrární komora vydala prohlášení, ve kterém konstatuje, že je ministr Výborný nepřesvědčil, protože nic nevyjednal a nebyl schopen prosadit požadavky na záchranu českého zemědělství. Agrární komorník vyzval české zemědělce, ať začnou připravovat protest dne 7. března, který bude podle jejich vlastního prohlášení zaměřený…. chvíle napětí…. ano, bude zaměřený PROTI VLÁDĚ

Když ti odvážnější zemědělci protestovali za šílených mediálních manipulací 19.2. proti vládě, tak to ještě Doležal s Pýchou lezli Výbornému hluboko do rekta a mají lví podíl na ministerské aroganci se kterou Velebovi ani ruku nepodal a nechal v pondělní úřední den zavřenou podatelnu. A co Doležal s Pýchou říkali ještě během jejich vlastní protestní jízdy? Že protestují na podporu vládě, protest je jen symbolický a sám Výborný si pochvaloval, že má od Agrární komory mandát.

Budou jednat, říkali. Moc pěkně to vyjednali. Moc pěkně.

Tak co, teď jste hoši spokojení? Jaké to bylo, být zaraženi až po paty v ministerské řiti? Jaká byla ta studená sprcha, když vám oznamoval, že on samozřejmě za nic nemůže, protože nesehnal koaliční podporu, mocinky se snažil, ale prostě to nešlo, kluci. Fakt nešlo, nezlobte se.

Máte ze sebe radost? Jste spokojení, že jste se distancovali od pondělního protestu a tím jste ho pomáhali rozbít? Už víte, proč jsme měli v požadavcích STOP této nekompetentní vládě? Už víte, proč jsme tam měli grýndýl, proč jsme tam měli vyděračské praktiky obchodníků? Už víte, proč jsme mluvili o levných energiích? Už víte, proč jsme tam měli STOP posilování evropských kompetencí na úkor těch národních?

Už před naším protestem schválila rada velvyslanců při EU prodloužení bezcelního dovozu zemědělských produktů z Ukrajiny. Ano, to je ten přebytek komodit na trhu, jak jste to devótně pojmenovali ve vašich prioritách. My jsme to řekli natvrdo a neslovíčkařili jsme. Proto se taky Nora Fridrichová tak pustila do Jandejska, že je proruský. Proto Vondra vytáhl ten svůj pamflet. Proto Fiala lhal až se mu od huby prášilo a ani se nezačervenal.

Teď voláte, aby se zemědělci spojili a podpořili vás.

Kde jste byli, když intervjuci a politici plivali na vaše statečnější kolegy? Kde jste byli, když novináři říkali nehorázné lži o Jandejskových dotacích? Kde jste byli, když vaši kolegové stáli na magistrále a před ministerstvem? Leštili jste kliku panu ministrovi a měli jste radost ze stávkokaza, že? Pěkně jste Výbornému přikyvovali a on si pak mnul ruce, že se to vládním spin doktorům zase povedlo, takže mohou pokračovat ve své rozvracečské politice, protože má dva hejly ve vysokých funkcích, kteří mu uvěřili lidovecké řečičky… přitom už bylo dávno rozhodnuto o tom, že se nic měnit nebude. Odkývali jste mu dopředu, že se nebude měnit redistributivní platba a dali jste mu bianko šek, aby nemusel nic dělat.

A co vy, zemědělci? Jaké to bylo, symbolicky protestovat na podporu vládě, která si s vámi vytřela zadek? Akorát mezi tím uběhlo čtrnáct cenných dní a jarní práce se zase přiblížily.

Myslíte, že tentokrát to bude jiné? Agrární komorník i zemědělský svazák už řekli, že když bude ministr jednat, tak ten protest zase odvolají. Jen vyhlásili protest, už se zase namazali lubrikantem od hlavy až k patě. Nic se nezměnilo. I poprvé by nic neorganizovali, nebýt těch „zlých“ zemědělců, kteří si o Fialovi i Výborném od začátku nedělali žádné iluze.

Jasně, že Výborný bude jednat. Posune to zase o čtrnáct dní a ti dva ho budou zase devótně podporovat a zase si zalezou do toho jeho smrádku a teplíčka a pak budou mít protažené obličeje jako včera, když museli oznámit, že ministr nic nevyřešil. Ale, to už bude skoro pozdě na protestování, že?

Copak nevidíte, že to je záměr? Párkrát se ještě projedete s traktory a pak už budete muset na pole. Pokaždé se dozvíte, že ministr nesehnal dostatečnou podporu a tak holt přijdete o živobytí, protože to tak EU chtěla. Už samozřejmě nikdo nedodá, že právě lidovečtí europoslanci a vládní zmocněnci hlasovali v EU pro všechna ta zvěrstva, která se vám dějí. Doležal i Pýcha neslouží českému zemědělství, ale slouží eurohodnotné vládě, která se ani netají tím, že vás chce zničit.

Viděli jste v praxi, jak to celé funguje. Viděli jste na vlastní obrazovku, jaké kurvy pracují v České televizi a čeho se Blyštivý Péťa alespoň na chvíli bál. Viděli jste v přímém přenosu, jak s vámi zacházejí a že se neštítí čehokoliv, jenom aby svoje záměry dotáhli do konce. Už víte, že bezcelní dovoz ukrajinské pšenice bude pokračovat. Už víte, že vám nedají ani tolik, kolik dávali v uplynulých rocích. Už víte, že grýndýl se teprve rozjíždí.

A také už víte, že Doležal s Pýchou se k ministrovi lísají, místo aby štěkali a občas ho třeba i kousli…

Dumejte, dumejte. Přemýšlejte, kdo to s vámi myslel opravdu dobře, kdo se nebál postavit se mediální masírce, kdo doopravdy šel s kůží na trh a obhajoval proti přesile skutečná zemědělská stanoviska. Přemýšlejte, kdo za vás opravdu bojoval a kdo ve stejné době dělal ministerské lokaje.

Jak to říkal Jan Veleba? Tohle je teprve začátek…

Dumejte, dumejte.

Tento článek zůstane vyvěšený až do sobotního večera. Dnes nebudu mít čas na další psaní. Telefon drnčí takřka nepřetržitě.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

163 thoughts on “To je teda Výborný

 1. Komentář AK ČR po jednání s ministrem zemědělství 1. 3. 2024
  › Info › Zprávy › Agrární komora ČR › Tiskové zprávy vloženo: 01. 03. 2024
  ________________________________________
  1. 3. 2024 – Komentář prezidenta Agrární komory České republiky Jana Doležala po jednání zástupců nevládních organizací s ministrem zemědělství Markem Výborným 1. března 2024.
  “Ministr zemědělství Marek Výborný předložil dnes zástupcům nevládních organizací včetně Agrární komory ČR, která zastupuje většinu zemědělců v Česku bez ohledu na jejich velikost nebo výrobní zaměření, několik návrhů.
  Tématem schůzky byly rovněž priority, které považujeme za zásadní a jejichž naplnění rozhodne o dalších protestech zemědělců 7. března.
  Ministrovi Výbornému nelze upřít snahu vyjednat podporu pro tuzemský agrární sektor v rámci koalice a po včerejším jednání došlo v tomto ohledu k posunu, což jednoznačně vítáme.
  České zemědělství se nyní nachází v tíživé situaci, přičemž řada oborů především živočišné výroby či pěstování citlivých komodit směřuje pomalu, ale jistě k zániku a pomoc skutečně potřebují.
  Agrární komora ČR funguje demokraticky, proto jsme svolali na pondělí 4. března další mimořádné jednání představenstva a dozorčí rady, kterého se zúčastní též představenstvo Zemědělského svazu ČR,” říká prezident Agrární komory České republiky Jan Doležal.
  https://www.akcr.cz/txt/komentar-ak-cr-po-jednani-s-ministrem-zemedelstvi-1-3-2024

  Agrární komora funguje demokraticky, proto věřím, že demokraticky vyhodnotí splnění požadavků AK ČR.
  Požadavky AK

  Vyřešit přebytek komodit na trhu.
  Splnit slib na spuštění podpory zaměstnanosti na venkově.
  Navýšit národní podpory na 5 miliard korun.
  Nedanit evropské dotace, nebo snížit daň na zemědělskou půdu na loňskou úroveň.
  Snížit byrokracii a administrativní zátěž zemědělců.
  https://www.facebook.com/agrarnikomoracr/

  1. Josef původní napsal:2 března, 2024 (17:21)

   Požadavky AK ČR byly pravděpodobně konzultovány s ministrem Výborným, protože jinak by se nevyjádřil, že

   Protestující čeští farmáři vyjeli s technikou do měst i k hranicím. S jejich výhradami se ztotožňuji, řekl ministr Výborný
   ČTK, ČT24, ktr, ton, mld
   22. 2. 202422. 2. 2024, 22:50|Zdroj: ČTK, ČT24

   ….. Dnešní (čtvrteční) protest beru i jako podporu pro mé jednání na Radě ministrů v Bruselu, kam jedu v pondělí,“ napsal v příspěvku……

   https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/cesti-farmari-se-pripoji-k-protestum-na-hranicich-vadi-jim-byrokracie-i-kontroly-346330

   ASO ČR (asocr.cz)
   Z domova | 01.03.2024 12:21:00
   „Je to zklamání.“ Vláda neakceptovala požadavky zemědělců. Na obzoru jsou další protesty zemědělců. Ten nejbližší, připravuje Agrární komora ČR na 7. března v Praze. (Jan Doležal)
   • Zveřejněno: 01.03.2024
   • Autor: Miroslav Svoboda
   https://www.kurzy.cz/zpravy/759893-je-to-zklamani–vlada-neakceptovala-pozadavky-zemedelcu-na-obzoru-jsou-dalsi-protesty-zemedelcu/

   1. Josef původní napsal:2 března, 2024 (17:23)

    Polopaticky

    Lubomír Suk

    Čůrají vám na hlavu a tvrdí, že je to déšť…

    A vy jim ještě děkujete za vláhu.

    Vrecionová otevřeně říká, že nevidí důvod k omezení dovozu z Ukrajiny, chápete to?

    Sero.u na vás…
    https://www.facebook.com/agrarnikomoracr/

 2. OT
  „Vítězství Ruska na Ukrajině bude mít pro Evropu za následek finanční ztráty a situace bude z ekonomického hlediska „katastrofální“.

  V rozhovoru pro deník Le Monde to uvedl francouzský ministr zahraničí Stephane Sejournet. Podle něj bude Rusko díky ovládnutí Ukrajiny schopno kontrolovat více než 30 % světového trhu s pšenicí.

  Za tímto účelem Sejournet vyzval, aby Rusko nezvítězilo, k čemuž podle jeho názoru budou muset západní země vyčlenit více než dvě procenta HDP na vojenskou sféru.

  „Ruské vítězství na Ukrajině by mohlo být velmi nákladné. Naše kolektivní bezpečnost už nebude vyžadovat dvě procenta HDP, ale mnohem více. Z ekonomického hlediska se situace stane katastrofální. Například jen v oblasti zemědělství by Rusko mohlo ovládnout více než 30 procent světového trhu s pšenicí a mohlo by své postavení na trhu využít proti nám, Evropanům,“ uvedl ministr.

  Zároveň zopakoval, že „o vedení války na Ukrajině není řeč“, čímž opět vyvrátil Macronova slova o pravděpodobnosti vstupu vojsk NATO na Ukrajinu.“

   1. My ovsem vime ,ze rusenim zemedelstvi v zapadni EU ,zatim tim , nahravaji rusum, nejvic. Este vidime na rozdil vod zahranicniho hovada ,ty protesty zemedelcu.
    Ktery Rusko zemedelstvi nerusi..

 3. jen tak pro info

  Německé letectvo má průšvih, v Rusku zveřejnili záznam z jednání velitelů

  Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil v sobotu kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek zveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-olaf-scholz-unik-informaci-letectvo.A240302_133430_zahranicni_kha

  ————

  Přepis rozhovoru mezi vysokými důstojníky Bundeswehru ze dne 19.02.2024

  Dne 19. února 2024  proběhl následující rozhovor mezi vedoucím oddělení operací a cvičení velitelství vzdušných sil Bundeswehru Graefem , inspektorem BBC Bundeswehru  Gerhartzem  a zaměstnanci střediska vzdušných operací vesmírného velitelství Bundeswehru  Fenske  a  Frostedte  .

  https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1351231&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

 4. ♨️Zelenskyj přiznal ztrátu kontroly nad obranou Charkova.
  Podle ukrajinského prezidenta nebudou ukrajinské ozbrojené síly schopny bránit Charkov, pokud se jim nepodaří vytlačit ruské jednotky z města.
  „Vy i já chápeme, že je nutné Rusy zatlačit do větší vzdálenosti. Jinak bude velmi obtížné Charkov plně ubránit.“ t.me/to_je_nas_svet

  Polští zemědělci zablokovali hranice s Litvou, protože ta část ukrajinské produkce dováží a vyváží do Polska a EU.

  1. S čím je chce zatlačovat to teda nevím. Oni i naši potentáti poiřád melou, že ukravina prohrává proto, že má málo střeliva zbraní. Jenže skutečnost je taková, že není kdo by ty zbraně vzal do ruky. Ukravinci za Zelenskýho režim a americké zájmy chcípat nehodlají.

   1. Celá Evropa trénuje pomocí obrněných zupáků – zatlačovatelů zatlačování kdekoho, aktuálně zemědělců. Je jich dost a když se přemístí do ukravína, mohou zatlačovat, nebo vytlačovat ruské jednotky.

   2. Že nejsou ? Ale jsou, po celé Evropě, a je jich sakra hodně. Pokud mají odvahu a drzost vyřvávat jako v Práglu na Staromáku, tak mají dost kuráže na to říci vše Rusům do očí na frontě. Vzhledem k tomu, že velmi reálně hrozí účast a umírání českých vojclů na Ukradině v zájmu Fialů, Zelenských a Bidetů, nemám pro zašívání se ukrošů všeho druhu a pohlaví v Bohemii pražádné pochopení, obzvláště pokud si jeden uvědomí jejich aroganci a už veřejně demonstrované odhodlání ovládnout tuto kolonií, v čemž jim aktivně a vlastizrádně pomáhá prezident, Fialenko s celou vládou, senát, parlament, SZ, justice, komedianti, soudy, úřady a verbež z řad plebsu.
    Je životně nutné pro další existenci této minikolonie tyto figury do jednoho popohnat k zodzodpovědnosti, bez pardonu.

 5. Jo, to je teda výborný,
  pokud a dokud budou tvrdit zemědělci a „komorníci“ z Agrární komory a „svazáci“ ze Zemědělského svazu, že jejich demonstrace nejsou politické,
  ačkoliv protestují právě a zejména PROTI zemědělské POLITICE této konkrétní vlády a nejen EU,
  bude to stále poněkud nešťastné
  a zemědělci budou nakonec zírat a …..mnozí další končit….

  Takže co jim SLIBUJE počátkem března 2024 (právně závazně nemají NIC) Výborný lidovecký ministr
  a ani zřejmě žádné usnesení vlády na to ještě nemá a dávno mohl mít:
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vyborny-oznami-zemedelcum-vysledky-jednani-koalice-o-pomoci/2486553?
  Odtud:
  -550 mil letos údajně posílí program na podporu životní pohody zvířat
  z dosavadních 672 milionů korun tedy o 550 milionů korun!

  A to je VŠE v 2024 z vašich pěti požadavků milí „hodní“ zemědělci,
  máš zvířata, možná něco navíc dostaneš…

  Kde to vláda vezme a KOMU
  cudně mlčí i Výborný, no snad ne z jiné strany zase zemědělcům….
  Ale legitimní je se ptát, KDO TO ZAPLATÍ, když státní rozpočet měnit nehodlají.

  Jak toto pomůže s prodejem sklizně, nyní neprodejné za férové ceny a sklizně pak 2024,
  když jsou zemědělci v ČR diskriminování nerovnými podmínkami
  také kvůli bezcelní produkci mimo EU,
  je mi záhadou….
  *************

  Druhý jen příslib je AŽ v 2025,
  že vláda údajně podpoří dvěma miliardami korun zaměstnanost na venkově
  SLEVAMI na sociálním pojištění u zaměstnanců v zemědělství….
  To ale musí změnit letos zákon a jak to bude znít
  a jaký to bude mít dopad na konkrétní zaměstnavatele,
  či kdo nakonec bude takovým zaměstnancem
  a KOLIK vyjde na jednoho zaměstnance
  a jak mu to nižší pojistné ovlivní pak důchod, netuší nikdo.

  Jisté však je, že s prodejem neprodejné minulé sklizně nyní a ani sklizně 2024 za férové ceny
  toto nepomůže vůbec NIJAK!

  Vždyť si z vás zemědělci (všech) dělá tato vláda srandu a jen natahují čas …..

  Nekalá bezcelní konkurence neskončí a TU PODPORUJE i tato vláda,
  diskriminaci i mezi starými a „východními“ zemědělci EU také neskončila
  a o národní podpoře srovnatelné se západem se nedá ani snít..

  Tlačil Výborný v EU na Radě Jendo, prezidente Agr.KOMORY?
  A co tam pro zemědělce v ČR osobně vytlačil?……

  Takže neměl by zájmy českých zemědělců a to i v EU hájit už konečně někdo jiný než lidovci a vláda,
  pro kterou nejsou na prvním místě ani obyvatelé a ani zemědělci ČR…..

  1. Re: MAJKA

   Z toho, co jste napsala, mi vychází jediný závěr.
   Jste zcela hloupá MAJKA,která JIŽ PŘEDEM nepochopila, že soudruzi budou tlačit MOŽNÁ (!!!) tak na hajzlové míse.
   Zda-li jsou zemědělci o něco chytřejší, o mnoho krásnější a „němnóóško“ mladší, než vaše maličkost, to si nedovolím bez vaší fyzické kontroly predikovat.
   Podle jejich činů a keců bych ovšem řekl, že soupeří o rekordní dožití s hnědým uhlím a vy jste proti nim nebezpečně chytrá fešanda věku takřka novorozeneckého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *