18 dubna, 2024

To byl zas víkend…

Přátelé, začnu tím nejméně důležitým. Včera mi zavolala policie a dneska jdu na výslech ohledně zemědělských protestů. Po telefonu jsem se žádné podrobnosti nedozvěděl, ale jak vidno, hnůj v Praze někomu leží hodně hluboko v žaludku a tak je třeba liberální demokracii bránit všemi prostředky. Je třeba na někoho něco najít a pak ho exemplárně potrestat, aby si to všichni ti Jandejskové raději rozmysleli. Jak to řekl Václav Moravec Výbornému ve studiu? Jak dlouho vás bude na cestě k nám doprovázet hnůj?

Až to budu mít za sebou, poreferuji. Jsem samozřejmě poučený od Kláry Samkové, její instruktážní text je k dispozici na Litterate i Kydech, takže se zařídím přesně podle něj. Bohužel jsme se dopracovali do tak skvělé svobody a demokracie, že je pro člověka lepší, když s policií nekolaboruje.

Jednoznačně tím ale vidíte, co v současné době nejvíc otřásá vládní věrchuškou a z čeho mají největší vítr její liberální nohsledi. Bojí se traktorů a zemědělců. Tohle má skutečný demonstrační potenciál, je to celoevropské a leckde už to přerostlo z občanské neposlušnosti v politické strany, které zamíchaly zavedenými volebními preferencemi. Strážce klimatu, Timmermans, by mohl vyprávět…

Zatímco na zemědělce byl vypuštěn policejní aparát, o Rajchlově sobotní demonstraci referovali libtardí intervjuci téměř laskavě… Účast totiž byla naprosto tristní. Vládní spin doktoři si vyhodnotili, že v této chvíli už PRO neohrožuje preference ODS, ale mohlo by odčerpat nějaké to procentíčko stranám, které by Pětikolku alespoň trochu ohrozit mohly. A tak je PRO najednou na Novinkách v podstatě přijatelné, už není antisystémové a dokonce se může psát o tom, co zaznělo na pódiu.

Někteří se samozřejmě včas nepodívali do e-mailů na nové notičky a zůstali za vývojem dějin podobně jako Gréta nebo Tomáš Klus. Včas nezjistili, jaký je ten správný názor a ještě měli tendenci do té demonstrace kopat. Ale během neděle se liberální twitterová úderka krásně uklidnila a odteď čekám, že je pro Jindru připravena role nového Roberta Šlachty, který má budit dojem, že se dostane, ale on se nedostane…

Mimochodem… víte, jak u nás poznáte, že došly nápady i řečníci? Že se na pódiu objeví Paroubek. Jakmile je nutné zaplnit čas Paroubkem, protože nikdo jiný „zrovna nemá čas,“ je konec. Láďa Vrábel by mohl vyprávět. Tenkrát, v říjnu 2022 to po demonstraci schytal… především od Rajchla. Tehdy řekl, že když musí recyklovat takové politické dinosaury, tak prostě nemá šanci… Je třeba vykročit jiným směrem.

Rok se s rokem sešel a Paroubek se objeví na pódiu vedle Jindry… když musí recyklovat takové politické dinosaury… ne, prostě zůstanu konzistentní a nebudu tvrdit, že Paroubek a Hašek jsou naše záchrana.

Do toho se v Rusku konají přípravy na celospolečenskou shodu, že Západ je třeba zničit. Zapadnici právě zalézají hodně hluboko do děr a budou držet hubu, aby přes ni nedostali. Ukrajinská stopa teroristického útoku svítí na celé Rusko nejen tím, že útočníci vyrazili směrem k ukrajinským hranicím, ale také tím, že jeden z nich má ukrajinské občanství a v roce 2022 se dokonce v ukrajinském dresu zúčastnil bojů. Navíc… všechny chytili živé a jejich výpovědi budou přesně takové, jaké Kreml potřebuje.

Z projevů ruských představitelů začíná odkapávat plutonium nebo alespoň bílý fosfor. Mimochodem… internet už je plný radostného tetelení lidí, kteří litují jediného – že atentátníci v Rusku nezabili mnohem víc lidí. Předpokládám, že v tomto případě policie konat nebude, protože to nikdo neobjednal.

Během neděle se udělala sice chabá, ale přesto použitelná záminka i na západní straně. Jakási ruská střela prý přeletěla přes kousek polského území… Pokud jsem se správně díval na mapu, polská hranice v tom místě dělá takový výběžek do Ukrajiny, ale vzhledem k tomu, jak o tom referovala všechna média, tak je ten výběžek velký jak Tonkinský záliv.

Ne, pořád jsem se neuklidnil a nevidím budoucnost nijak růžově ani mírově. A vzhledem k tomu, že naší poslanecké sněmovně trvalo devatenáct hodin, než odhlasovala, že Rusko je pro nás bezpečnostním rizikem číslo jedna, dostaneme se ke zrušení grýndýlu, posílení zemědělské i energetické soběstačnosti a rozpumpování průmyslu tak někdy v roce 2040. Až splatíme ty stíhačky, které jsou sice nejpomalejší, ale zato nejdražší.

A abych vstup do nového týdne zkazil opravdu všem, tak mám jednu zprávu i pro bratry Slováky. Za čtrnáct dní si zvolíte Korčoka prezidentem. Ano, Pellegrini a Harabin mají dohromady větší podporu než všechna nebinární Šimečka i s Matovičem a ostatními figurkami, ale podle povolební reakce Harabinových voličů mám stále větší dojem, že pro ně už volby skončily. Pellegrini je pro ně jen druhá strana liberálně demokratické mince, oni volí srdcem a nemohou přece volit menší zlo, protože je možné volit pouze dobro.

A tak jim bratislavská kaviareň zvolí větší zlo – Korčoka.

Při čtení fajsbůkových statusů Harabinovců jsem měl intenzívní pocit deja-vu. Takhle vypadala diskuse pod mými předvolebními články z posledních sněmovních voleb, kdy jsem nabádal, že lidi mají volit buďto Babiše a nebo, pokud ho nedokáží překousnout, tak Okamuru. Ale to ne, menší zlo nešlo volit, bylo nutno volit dobro, Rychetský tomu trochu pomohl, všechna dobra propadla a díky tomu bylo zvoleno větší zlo. Slováci jsou na nejlepší cestě, udělat přesně to samé.

Ale jinak je to jednoduché – pokud mám pravdu (a já doufám, že nemám) tak bude Korčok zvolen díky Harabinovým voličům. Pokud by se totiž přemohli a hodili to Pellému, tak Korčok nemá šanci.

Přeji vám všem do nového takřka apokalyptického týdne příjemné křeče. Já ho začnu policejním výslechem a tak jsem ho rovnou zkazil nejen vám všem, ale i Slovákům. Ale tentokrát to bylo snadné. Málokdy se sejde tolik průserů za tak krátkou dobu.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

257 thoughts on “To byl zas víkend…

 1. Automatický překlad z Politika strany ohledně Tádžiků Evropská média píší, že občané Tádžikistánu spojení s ISIS přicházejí do zemí EU přes Ukrajinu.

  Ještě v lednu německý list Bild napsal, že Tádžikové spojení se skupinou Islámský stát Chorasan míří do Evropy z Ukrajiny.

  A nyní o tom samém psala rakouská publikace Heute v souvislosti s teroristickým útokem v Crocusu.

  Publikace píše, že v roce 2022, krátce po začátku totální války, dorazili do Rakouska z Ukrajiny občané Tádžikistánu, kteří byli loni v prosinci zadrženi ve Vídni pro podezření z přípravy teroristických útoků. Tádžik a jeho manželka podle vyšetřovatelů plánovali útok pomocí výbušnin a útočných pušek Kalašnikov na katedrálu svatého Štěpána.

  Soudě podle korespondence na Facebooku byli součástí stejné struktury, která převzala odpovědnost za teroristický útok v Moskvě – odnož ISIS, Islámského státu Chorasan.

  Rakouské zpravodajské služby se domnívají, že „existuje velké množství podezřelých, kteří se údajně dostali do Evropy přes Ukrajinu“.

  „Putin využívá útok v Moskvě k podněcování proti Ukrajině. Existují však známky toho, že radikálové odtud tiše pronikli do Evropy,“ píše se v publikaci.

  Zároveň, jak uvádí noviny, neexistuje žádný důkaz, že by ti, kdo spáchali teroristický útok v Rusku, měli nějaké spojení s podobně smýšlejícími lidmi na Ukrajině. Stejně jako zapojení ukrajinských vládních agentur do toho.

  Poznamenejme, že z těchto publikací vyplývá, že existuje jediné teroristické centrum, které s využitím občanů Tádžikistánu plánuje a provádí teroristické útoky jak v Ruské federaci, tak v Evropě. A očividně je nepravděpodobné, že by toto centrum byly ukrajinské speciální služby (určitě by neplánovaly teroristické útoky v EU).

  Soudě podle publikací však na území Ukrajiny byli a možná stále jsou lidé, kteří mohou být spojeni s ISIS. A ukrajinské speciální služby možná budou muset věnovat zvláštní pozornost kontrole těchto informací. Protože pokud se informace potvrdí, znamená to potenciální hrozbu teroristických útoků islamistů na Ukrajině.

 2. Zaklekli mi na Vidláka!
  Na krku mu klečí fízl.
  Snad ho Vidlák řádně zfláká,
  už ho do zápěstí hryzl.

  Krev fízlovi stříká z tepny,
  rychle bledne, slabě dýchá.
  Ten umírá!, klepou klepny.
  Jeho parťák pravdou kýchá.

 3. Diskuze o boji proti terorismu se rozproudila. Vzpomeňte si kolik škod dokázal nedávno udělat jeden šílenec s pistolí a puškou, kterou nešlo střílet dávkami. Šílenec, který nebyl nějak kvalitně vycvičen. A do dnes spousta otázek nebyla veřejnosti zodpovězena po 3 měsících. V porovnání s ním je situace nájezdu 4 samopalníků noční můra. Běžná hlídka s pistolemi je nezastaví. Pokud by se nepokusili utéct a měli víc zbraní jako výbušniny nebo protitankovou střelu, mohli udělat i past na zásahovku. Například ve Francii z takových komand ochotných vyrazit na misi bez návratu musejí mít obavy zvlášť před olympiádou, snad tam léto proběhne v klidu.
  Co s tim? Mít hlídky se samopaly u každé veřejné budovy a obyvatelstvo ozbrojené jako v Izraeli? Ukázalo se, že ani v Izraeli všichni civilové zbraně nemají. Uzavřít hranice proti infiltraci ve stylu Severní Koreje? To je nemožné. Zbývá práce tajných služeb hledajících informace, ale ani ty nezjistí vždy všecko. Tajné služby většinou tíhnou k využití moderní techniky, která ale neukáže vše. Satelity, kamery, drony a odposlechy nezjistí ze zakonspirovaných skupin, co by mohl zjistit agent krtek. Infliltrace do prostředí nějakých fanatiků s jejich uzavřeností a specifickými zvyky je obtížná a někdy nemožná.

 4. Cekal jsem, jak se k masakru v Moskve postavi EU.
  A musim ric, ze Bresel nezklamal, presne podle ocekavani (a instrukci):

  „Neexistují žádné náznaky ani důkazy, že by Ukrajina byla s tímto útokem spojena“

  https://www.euronews.com/my-europe/2024/03/25/eu-to-russia-dont-use-moscow-attack-as-pretext-to-intensify-war-on-ukraine

  a jako by to bylo malo, tak si jeste prisadili, ze MOZNA by s Rusy spolupracovali, kdyby Rus pekne poprosil:

  „EU by „pravděpodobně neřekla ne“, pokud by Rusko předložilo „důvěryhodný“ návrh na společný boj proti terorismu, řekl Stano novinářům, ale poznamenal, že taková spolupráce byla v roce 2022 „pozastavena“ kvůli tomu, co označil za „nerespektování humanitárního mezinárodního práva ze strany Ruska“.“

  1. Brusel se k tomu staví tak, jak mu káže princip fungování nástupnického spolku Adolfovi třetí říše.
   Změnily se jenom symboly (mimo tento spolek frčí po staru staré dobré a osvědčené kříže, háky atd). Výjimkou je Pobaltí. Tam by dali hakáč do modrého kolečka ze žlutých hvězdiček.
   Prostě celá EU je zdegenerovaný spolek, který musí jít do prdele. Čím dříve, tím lépe.

 5. Tisková konference Fica po skončení sumitu EU:
  https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/?locale=cs_CZ

  od cca 5´hovoří o zemědělské agendě a výslovně uvádí, že:

  „Tato agenda sa dostala na stol Evropskej rady, lebo zatlačili farmári. Keby možno nehorely ohně a sa nerobily také intenzivné demonštrácie po celej Europe, tak tato téma by nebola predmetom najvyšej úrovně premierou a hlav štátou.“

 6. Vidlák napsal: Účast totiž byla naprosto tristní

  Možná jo, ale pořád o dost větší než ta zemědělská akce na Malostranském náměstí.

  1. pro teta:

   Jestli ono to nebylo tím, že zemědělců je málo a navíc byli limitovaní počtem traktorů. Nevidím důvod, proč se otíráte o zemědělce a o Vidláka. Koneckonců, vidlák přeci nikoho od účasti na Václaváku neodrazoval. Vaše jedovatá slina není úplně relevantní.

 7. Když jsem se narodil, zrovna dobíhaly stalinistické procesy se zrádci lidu a věšelo se s posvěcením lidu. O nedlouho se boural pomník Stalina na Letné, tzv. fronta na maso. Lidé jásali. Přišlo Pražské jaro-hurá!!! Přišli nás osvobodit vojska Varšavské smlouvy-beznaděj. Začalo se zavírat za špatný názor s posvěcením lidu a milionem straníků s rudou knížkou. Kdo neodvolal internacionální pomoc vojsk Varšavské smlouvy, šel do kotelny nebo do vězení. 20 let klídek a socialistický smrádeček. Nebyl hajzl-papír a banány, ale byly byty a práce, dalo se přikrádat. Revoluce!!!dokonce Sametová-hurá!!! Po žebříku jsme šplhali na ZÁPAD kam jsme „odjakživa“ patřili. Dalo se rychle zbohatnou, ale taky rychle zchudnout a kdo se včas nerozkoukal platil vysoký nájem a byty střídal jak ponožky. ZÁPAD byl furt na dohled, ale furt daleko. ZÁPAD začal rudnout a tmavnou zároveň. ZÁPAD přestal být snem obyčejného člověka. ZÁPAD začal blbnout a zbrojit zároveň. Změnilo se heslo“ SE SSSR na věčné časy a nikdy jinak!“ Začalo to bouráním pomníků rudoarmějců a stavěním pomníků vlasovcům. SSSR nás neosvobodil, ale okupoval a to se musí změnit! Němci jsou fajn a RUSSÁK je nyní největší nebezpečí. Vyjádření podpory Rusku přináší náhle problémy v zaměstnání i s policií. RUSKO JE DNES ÚHLAVNÍ NEPŘÍTEL. Nepřítele musíme obklíčit a porazit. Je to barbar -zabíjí ženy a děti. Má velkou zemi, která tomu ožralému mužikovi patří neprávem, navíc nás neustále ohrožuje atomem a vodkou. Až ho ZELENOU politikou s pomocí NATO porazíme…atd…

  Všechno je pořád dokola, kolo dějin se stále otáčí. My vidláci se stále držíme ohonu mocnosti, která si nás zrovna přivlastnila a jsme ochotni za ni i vlastní život položit. Od západu na východ a od jihu na sever našich pidi hranic děláme naši velkou politiku na úrovni mateřské školky. A tak si tady žijeme. Kdo moc nevyčnívá , má klídek , smrádeček a teplíčko.

  Žrádlo ze západu trochu smrdí, ale mám plné bříško. Vrtím ocáskem. U paníška je prima, i život za něj položím!

  A jak to bude dál???

   1. Ještě pro vážné zájemce o maďarskou lyriku. Ten text fakt sedí, jak nočník na prdel.

    https://www.letra.guru/song/2409688/P.-Mobil-Az-%C3%96rd%C3%B6g-Tudja

    Dělá svou práci,
    tiskne peníze, které vynalezl
    Dělá svou práci, když vás zavře do klece
    Dělá svou práci, povzbuzuje vás, abyste se navzájem zabíjeli
    Dělá svou práci, počítá zisky z války dnem i nocí
    Jiný život, jiná země Jiná duše, jiný svět
    Čert ví – namalováno na zdi, je božský ďábel,
    Ďábel ví… blablabla

  1. Milan:
   Já tomu říkám co deset let z hlavy na nohy a nazpátek. Nevím jak vám, ale mně už to začíná připadat kapánek úmorné.

   1. Každý chvilku tahá pilku, no a my jsme ta pilka. To je taková tupá věc, bez vlastního rozumu co na kde co i kde koho cení zuby.

  2. A kolik, že bylo pověšeno lidí? Já jsem někde v jednom rozhovoru s dezolátem zaslechla, že za Beneše to bylo přes 700 lidí.
   On ale nebyl komunista, jsem z toho jelen nebo laň.

  3. Jenom jsem chtěl říci, že my nejsme ti hybatelé dějin. Všechno se rozhoduje jinde a my jsme pouze naprogramováni. My nejsme Maďaři ani Poláci, kteří sem-tam obrací kolo dějin.

   1. My jen lítáme sem tam, jak nudle v bandasce. Sice nepohneme dějinami, ale u bandasky se nám to třeba podaří.

    1. Nic. Kdyby byli co k čemu, vyhrnuli by si rukávy a šli si se soudruhy pohovořit o životě, dokud je mají pěkně pohromadě.

     1. Ty které myslíte už jsou v důchodu, ti co tam zůstali, jsou jelita.
      Když jsem to četla, musela jsem jít ven, je tam větrno a vyfouklo mi ten šok z hlavy.

      1. Přesně tak. Na to se jim dá jedině vzkázat: Kdo chce kam, pomožme mu tam. (Byť to hlava nebere. Fakt jsou tak tupí? Nebo apatičtí?).

    2. Podpořili Středulu……
     Prostě koryto bližší košile. Odbory tady nejsou pro zaměstnance. Všichni jste to viděli u učitelských, zemědělských a teď i KOVO.
     Jak píše Vidlák. Jsme v tom sami.

 8. Svůj postoj k tomu,co se stalo v Rusku se už vyjádřili a podporu terorismu vyhlásili nacisté a KoZamrdi Peszynski,Varanka a Pelikán

 9. Zaujimavy je posun v chapani pripusteho v ruskej spolocnosti.

  Je to uz nejaky ten mesiac, co mlady kadyrov zmlatil toho paka, co spalil niekde v Rusku koran. Telegram bol plny vyziev, ze take volaco sa nesmie tolerovat a chlapec odsudeny za hento palicstvo nemoze byt len tak mirnixdirnix mlateny nejakym protezantom rezimu – ergo ze ma nejake tie prava i ked je pako.

  Cez vikend sme videli mierne povyrazene oko, mierne odrezane ucho a genitalnu elektroliecbu. To povyrazene oko absolvovalo vysluch nahe a vycievkovane za pritomnosti dvoch zien – prekladateliek. Prima komfortna pozicia….

  Vcera chalosi po 24 hodinach od zadrzania nevyzerali velmi fit. To chlapca na nemocnicnom voziku tam do akvarka doviezli a nik sa netrapil tym, ci je alebo nie je schopny vnimat a rozumiet prejednavanemu.

  Nik – dokonca ani Sladkov ci Podoljaka ani len nenastolil temu luckychprav – ako to bolo u spalovaca kniziek. Su si vedomi toho, ze v prvotnom soku povie clovek najpodstatnejsie veci. Podstatne infoska pre vsetkych zaujemcov o podobne joby, ze v Rusku je to drobet inak nastavene ako v EU.

  Rusi sa zacinaju nasierat. A to nem dobre. Caj s poloniom si niekto zopakne. To, ze chalosi prezili, je pruser hlavne pre zadavatelov.

  1. Medvedev:
   Pytaju sa ma vsetci. Co robit?
   Chytili ich. Chlapici vsetci, co ich lovili.
   Treba ich zabit? Treba. A to i bude. No ovela dolezitejsie je zabit vsetkych zucastnenych.
   Vsetkych. Kto platil, kto spolupracoval, kto pomahal. Zabit ich vsetkych.

   1. Je vidět že jejich alkoholik byl rozumnější než náš alkoholik, protože ten jejich nezrušil trest smrti. A to se v takovýchto případech hodí, i kdyby jen jako páka při výsleších.

    1. V Rusku je trest smrti také zrušený.
     Ale to neznamená, že se někomu ve vězení nemůže ucpat cévka, uklouznout na mokrém mýdle ve sprše, nebo vypadnout ze zamřížovaného okna.
     Popřípadě může spáchat brutální sebevraždu, že se dvanáctkrát bodne hřebíkem do ledvin a pak se utopit v umývadle.
     Ale myslím, že důležitější budou ty historky, co zažili zaživa, jak popisuje Zvedavec. ☺

  2. No však se museli ovládat, aby je nezabili.
   A podle všeho je lovili Kadyrovci, proto se ten jeden, co ho sundali ze stromu tak klepal.
   Furt nechápu proč se nějaký Tádžikistán odtrhl od Ruska, co tam mají takového zajímavého, že si mysleli, že to sami zvládnou? A navíc neumí rusky, učí se vůbec nějaký jazyk? Kromě mateřského a islámu.
   Já vím, jsem stará a blbá.

   1. Když si tak prohlížím ty tlamy teroristů, vybaví se mi, kolik podobných typů se vyrojilo u nás a brázdí Česká, Moravská a Slezská města. Podoba čistě náhodná.

    1. Jo i Pjakin mluvil, že zrovna tihle jsou v Rusku nejhorší, že vyvolávají rvačky a vytvářejí ghetta.
     Rusko hodlá robotizovat fabriky, aby tohle nemuseli brát na práci. Oni stejně moc pracovat nechtějí, ženy musí držet doma, bo ty když vyjedou, už se nevrátí.

     1. Chtějí nechtějí pracovat, po tisíciletí kočovali s koněma po rozsáhlém území střední Asie Mongolska a Číny, jsou to lidé zvyklí na přírodu, sluníčko kumys a vy byste je chtěla zavřít do fabrik, kde nejsou okna. A zbavit je jejich přirozeného způsobu života. V podstatě jsou to chudáci a zoufalci a zoufalí lidé dělají zoufale věci.

      1. To tam furt je, když je chytili, psali, že tihle nebyli od ovcí. Také tam jsou města a v nich spoustu mladých mužů, kteří se chtějí oženit a mají problém, mají hluboko do kapsy.
       A bez peněz žádná do postele nepoleze zvlášť u muslimů.

    2. Aleš napsal:25 března, 2024 (13:01)

     Evropská média píší, že agenti ISIS mohou proniknout do EU přes území Ukrajiny
     Dnes ve 14:34

     …..V lednu německý list Bild napsal, že Tádžikové spojení se skupinou Islámský stát Chorasan využívají válku na Ukrajině jako způsob, jak se dostat do Evropy.
     A nyní o tom samém píše rakouská publikace Heute na pozadí teroristického útoku v ruském Crocusu.
     Publikace uvádí, že v roce 2022, krátce po zahájení totální ruské invaze, dorazili občané Tádžikistánu z Ukrajiny do Rakouska a v prosinci 2023 byli zadrženi pro podezření z přípravy teroristických útoků ve Vídni. Tádžik a jeho manželka podle vyšetřovatelů plánovali útok pomocí výbušnin a útočných pušek Kalašnikov na katedrálu svatého Štěpána. …..
     https://strana.today/news/460853-avstrijskaja-hazeta-pishet-chto-ihil-shlet-svoikh-boevikov-v-evropu.html

      1. Chytrému napověz, ….
       Aleš napsal:25 března, 2024 (13:01)
       Když si tak prohlížím ty tlamy teroristů, vybaví se mi, kolik podobných typů se vyrojilo u nás a brázdí Česká, Moravská a Slezská města. Podoba čistě náhodná.

     1. Josef původní napsal:25 března, 2024 (17:13)
      Tohle

      A co my?
      Rakušan je v klidu?
      Evropa v pohotovosti před terorismem: Brutální sekta ISIS, která provedla masakr v Moskvě, se již pokusila o „několik“ útoků ve Francii, odhaluje Emmanuel Macron, když je zpřísněna bezpečnost v přístavech Lamanšského průlivu kvůli obavám z napodobování útoku
      ……Francouzští představitelé se dnes sešli, aby se zabývali konkrétními opatřeními ke zvýšení bezpečnosti, jako je kontrola zavazadel při vstupu do koncertních síní nebo na místa konání bohoslužeb…….
      https://www.dailymail.co.uk/news/article-13236293/Europe-terror-alert-Brutal-ISIS-sect-carried-Moscow-massacre-attempted-strikes-France-Emmanuel-Macron-reveals-security-tightened-Channel-ports-amid-fears-copycat-attack.html

  3. Ja myslim, ze je za tim nejaky velky posun neni.
   Proste s teroristy a vrahy se v rukavickach nejedna, zvlast kdyz je takhle chytili.

   Pred casem cesti vojaci v Afghu umlatili pri vyslechu podezreleho, o kterem si mysleli, ze informoval utocniky, kteri zabili ceskeho vojaka pri pochuzce.

   Nikdo z libtardu ani nepip, naopak, vsichni mruceli, jak si to zaslouzil.

   A to byl jenom podezrely, USA na nej ukazaly prstem az nekolik dni po utoku. Kdo vi, jak to bylo.

   A naopak, chlapek, ktery na twitteru sdelil, ze cesky vojak v Afghu je okupant a tedy si to zaslouzi, dostal flastr. Za schvalovani terorismu.

   Na to lze rici jenom jedno: za schvalovani atentatu na Heydricha si pro vas taky prislo Gestapo. A Nemci (zadni naciste) tu byli jako okupanti.

   Urcite se ted vyroji more lidskopravnich posuku, kteri umlaceni Afghance verejne schvalovali, o americkych mucirnach, kde beze stopy zmizely tisice podezrelych v zivote nesliseli, ale Rusove jsou barbari.
   Jen at se ty jelita odkopou. Snad to nekomu otevre oci.

 10. NATO deklaruje přednost diplomatického řešení konfliktů. To je rozumné, ale nějak to upadlo v zapomnění. Členství v NATO nás nechrání, dnes nás naopak ohrožuje vynucenou účastí na eskalaci konfliktu na Ukrajině.
  Dokonalá formulace Ivana Davida.

   1. Pokud se dá počítat Kennedyho stažení ocasu a raket z Turecka před sovětskými loďmi s jadernými raketami, tak tehdy. Ale jinak si taky nic nevybavuju …

    1. Re: JŠ

     Nechtěl jste napsat „BUÝÝÝSTRA“? Bistro je bufet, ne?
     To víte, já jsem hen ten zacofaný gorol…

     1. Někde jsem vyčetl, že bistra vznikla ve Francii z бы́стро když ruští důstojníci hnali pikolíka pro další стака́н. Měli přitom na mysli стреми́тельно, nebo сро́чно.

       1. Voni ti pikolíci byli mimořádně loudaví po generace, což se nelíbilo ani frantíkům. Protože si však s nimi nevěděli rady (to je takový normální stav u frantíků) nezbylo než pozvat ruskou armádu, aby je rozpohybovala.

     2. Nemohu odpovědět, neb mi místní stoupa hltá azbuku. Vypadá to z vonka, jako by byla s největší zemi světa ve při.

       1. A když tohle všechno udělám, tak do spamu nespadnu? Zajímavé! Kdyby mě celý den mlátili železnou tyčí, tak by mě to nenapadlo.

   2. Re: Tymák

    Musím vám vynadat, neb NEUMÍTE pokládat otázky. Takže jste starééj a hloupééj.

    Druhá otázka měla znít:
    Mohu se zeptat, kdy a kde se soudruzi tak šeredně spletli?

 11. Menší zlo má vždy ambice stát se větším zlem. Pokud zvolíte Babiše, tak vám život osladí vyšším důchodem, ba i levnějšími vlaky, ale podstatu nezmění. Babiš podpořil Grýndýl, podpořil nelegální migraci a podpořil vývoz zbraní na Ukrajinu. Já pořád věřím DOBRU, i když se ZLO tváří, že není zas tak zlé. Věřím tomu, že KVALITA nakonec zvítězí. Rajchl a PRO tou kvalitou je a prosadí se, navzdory lžím všech Agentur pro manipulaci s veřejným míněním.

   1. Tak tak, myslím že i když vynecháme osobu pana Vacka, stačí se podívat na sobotní účast a to nás tam ještě byla spousta nevoličů PRO.

    1. Účast. Tak třeba jsem tam nebyl já, i když na minulých demonstracích jsem byl. Prostě nemám důvod tam jezdit, mě už Rajchl přesvědčil. Teď je třeba pracovat v regionech, šířit osvětu dál. Rajchl už má své místo v médiích a Demolice se ho bojí.

     1. „Prostě nemám důvod tam jezdit, mě už Reichl přesvědčil.“ „Demolice se ho bojí.“
      To myslíte vážně?
      Kdyby takhle uvažovali všichni Reichlovi budoucí voliči, bylo by náměstí prázdné a on by to mohl rovnou zabalit.
      Mně by to nevadilo, nevěřím mu a volit ho nebudu. Jen se divím Vám a Vašemu postoji.

     2. Vy věříte Rajchlovi i s tím jak obhajuje Vacka. Tedy naší účast v NATO vnímáte jako přínos pro ČR? Protože Vacek se chlubí tím, jak on osobně přispěl k tomu, že jsme jeho součástí. Tak to ale můžete rovnou volit gaunery z petikoalice.

      1. To je výborná volba pro každého, kdo je rád na straně vítězů (nic jiného, než šestikolka totiž vyhrát nemůže).

  1. Všechny zde vypsané názory jsou ovšemže ryze subjektivní, včetně vašeho názoru na kvalitu PRO. Můj – stejně tak subjektivní – názor je, že dokud v PRO působí lidé jako Vacek, není a nemůže to pro mě být značka kvality. Pro mě je PRO značka oportunismu, snad i osobního.

   Vacek v PRO je pro mne rozsvícená kontrolka, podobně jako třeba Novotný v ODS. Kontrolka hlásí: pozor, ti lidé to nemyslí poctivě.

  2. Jasně spasitel nalezen! Jen co PRO předloží vládě tu výpověď, co si nechali na Koňském trhu podepsat, mají vyhráno, ani nebudou muset čekat na příspěvek za 3% hlasů, na které se zmůžou ve volbách. Typický odborný přístup právníků k problému.
   Hned za nimi se umístí hnojaři, kteří místo aby každý den navezli další fůru, dokud nebudou splněny požadavky, tak tu první honem uklidili – ti alespoň dostanou všimné ve formě úlevy na dani.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *