30 května, 2024

Teď už jsem klidný…

Středeční superdebata lídrů do evropského parlamentu byla, mírně řečeno, neuvěřitelná. CNN Prima v podstatě převzala úlohu České televize a odvedla tentokrát dobrou práci. Dozvěděli jsme se víceméně všechno o všech a bylo to jak ohnivým písmem. Krásně se vyjasnilo, kdo za co kope, ukázaly se všechny třecí plochy. Podíval jsem se na to dvakrát, abyste vy nemuseli.

Už včera jsem vytipoval pár bodů, které mi přišly důležité, ale to jsem posuzoval spíše kvality jednotlivých řečníků. Aniž bych to chtěl dneska rozvádět znova, jednoznačně bylo vidět, o kolik je opozice lépe připravena. Konečná, Turek, Mach, Dostálová i Zaorálek věděli o čem mluví, bylo to takřka bez frází a prázdného plácání. I když dostali celkově méně času než tři vládní kandidáti, řekli toho o dost víc. Vondra, Kolaja a Nerudová, to byla přehlídka mlácení prázdné slámy a Nerudová z toho svou ynteligencí vyčnívala jak Mrákotínský obelisk. Kdybych měl kandidáty seřadit podle přesvědčivosti a pohotovosti, tak by žebříček vypadal takto:

Konečná, Turek, Mach, Dostálová, Zaorálek… pak dlouho nic, následuje Vondra, Kolaja, pak sto kilometrů nic a pak Nerudová.

Ale dost srandy… Dneska si probereme to důležité, co v debatě zaznělo:

 1. Rakušan o migračním paktu lhal. Nejen národu, ale i své vládě. Odsouhlasil něco, s čím teď hlasování nesouhlasili ani pětikoaliční europoslanci. Tedy… kromě Nýdrmajera a Maxové… Piráti samozřejmě nesouhlasili, protože migrační pakt je málo přívětivý a ostatní nesouhlasili, protože neplatí nic z toho, co Rakušan sliboval. Žádná výjimka pro Českou republiku, žádné započítání uprchlíků z Ukrajiny, žádné ohledy a navíc ještě mechanismy, které mohou zrušit i to předražené placení za uprchlíky, které nechceme přijmout.
  Následovala dlouhá hádka, čí je vlastně europoslankyně Maxová, která se tam dostala za ANO a pak přešla k Sociální demokracii. Myslím, že Vondra byl rád, že se nemluvilo o Nýdrmajerovi, se kterým sdílí kandidátku. Ten totiž také hlasoval pro migrační pakt. Vondra vůbec zněl strašně unaveně, protože má před sebou nemožný úkol. Přesvědčit voliče ODS, že Nýdrmajer nebude dělat potíže euroskeptikům a přesvědčit zároveň voliče TOPky, že Vondra sám nebude dělat potíže eurooptimistům.
 2. Evropa dává na zbrojení čtyřikrát tolik než Rusko a Vondra se bojí toho, že kdyby se s Ruskem uzavřelo příměří, tak by Rus nazbrojil a postupoval dál. To je také asi jediná agenda, která Vondrovi zbyla. Pomoci Ukrajině, aby Rusko neobsadilo Charkov, protože pokud by Ukrajina prohrála, bylo by to…. no prostě to se nesmí stát.
  Má pravdu, předseda… Pokud Ukrajina prohraje, bude to takové tsunami, že se tady z toho všichni posereme… nebo vypaříme v atomovém výbuchu.
  Nerudová k tomu ovšem dodala, že zbrojíme hrozně málo, protože Rusko vyrobí mnohem víc granátů než Evropa… A to Danuše ještě neví, že Rusko vyrábí víc granátů než Evropa i Spojené státy dohromady. A stačí mu na to čtyřikrát méně peněz. No, on málokdo ví, že Američané sice dávají na zbrojení nejvíc peněz na světě, ale většina z těch peněz nejde na zbrojení, ale na režie armádních zaměstnanců. Pak si odečtěte jejich loďstvo, protože jsou přece supervelmoc a voila, ve skutečnosti zbrojí Rus, protože nedává peníze admirálům v holčičích lodičkách, ale dává peníze do muničních továren.
  Jediná záchrana je v tom, že se válčení zastaví dřív, než se ten rozdíl ve výrobě munice víc projeví, protože kromě keců, neudělal Vondra pro zastavení Ruska vůbec nic. A nejen Vondra. Nikdo v Evropě neudělal nic jiného než že zvýšil počet porad, protože pořád platí, že v Pardubicích se vyrábí víc nitrocelulózy než ve zbytku Evropy dohromady a za dva roky války se výroba prakticky nezvýšila.
  Kdo mluví o zastavení války? Sami si dosaďte.
 3. Grýndýlem jsou všichni v Evropě tak posedlí, že se s tím nedá nic dělat. Turek měl pravdu, že jediná správná cesta je zrušit, zrušit, zrušit. Ale také z toho jako sláma z bot čouhalo, že se nic rušit nebude, protože to přece nejde a protože musíme zachránit klima. Klimatické cíle jsou správně a čeští zemědělci mají sucho a nemají úrodu… Kolaja říkal a Nerudová se rozhovořila o tom, jak lidi nemají vodu ve studni, protože Babiš si vzal dotaci na linku na toustový chleba. Nekecám. Fakt.
  Že mají zemědělci v posledních dvou letech velmi vysokou úrodu a k tomu má i Ukrajina vysokou úrodu a díky tomu jsou ceny tak nízké, že se u nás nedá pšenice prodat se ziskem, to už samozřejmě Ani Danuše, ani Vondra ani Kolaja neřekli.
  Vondra sám v podstatě přiznal, že henten grýndýl jen trochu zdržoval, ale jinak také věří v elektromobilitu a syntetická paliva a pak blouznil o vodíku a jaderné energetice… Hele, když po dvou letech války nedokázali rozšířit výrobu výbušnin a většina granátů pro Ukrajinu se vyrábí na Slovensku, protože ten Putinův slouha, Fico, jako jediný nechává rozšiřovat zbrojní výrobu a dělá Slovákům tím zaměstnanost, tak jadernou elektrárnu nikdy, nikdy, nikdy nezvládnou…

 4. Zbytek byly osobní přestřelky, evropské dluhopisy, definice socialismu a mluvilo se samozřejmě o ambicích na eurokomisaře.

Na první pohled bylo ale vidět, jak hloupí a omezení lidé tvoří dnešní příznivce vlády. Já ještě pamatuju Vondru z dob amerického radaru. Tehdy byl velmi sebevědomý rétorický chřestýš…. ale teď už je jen sebevědomý. Nechytal se. I když dostal víc prostoru než Konečná s Turkem dohromady, řekl toho asi nejmíň. Hromada frází o ničem. To i ten Kolaja mluvil více k věci, ale když jsem ho poslouchal, měl jsem husí kůži. Naštěstí už patří k té generaci Bobů Kartouzů a Mikulášů Minářů, kteří mají hodně řečí, ale dotáhnou to jen na občanku v mobilu nebo přelakování pražských tramvají. Kdyby byl Kolaja schopný, byl by opravdu nebezpečný.

Danuši Nerudové budu fandit, ať se tou eurokomisařskou stane. Kam se hrabe Trojský kůň před hradbami. Tohle je Trojská atomovka a i kdyby tento národ zvolil všech jedenadvacet europoslanců z kandidátky Stačilo!, nikdy by nedokázali nasypat písek do evropského soukolí tak dokonale, jako to zvládne Danuše svojí agilností a aktivitou. Kolaja (ale vlastně i Vondra) už jsou jen hedoničtí požitkáři, ale Danuše, to bude aktivní blbec, stokrát horší než třídní nepřítel. Že si ji STAN vzal na kandidátku, tím si tak nadělali do hnízda, že si to ještě nedovedou představit.

Každý, kdo hodí hlas této mladé a pohledné, ten si zaslouží konec světa, mor a neštovice, zaslouží si další zvýšení daně z nemovitosti, zaslouží si být okraden bankami i finančákem, zaslouží si digitální otroctví, zákaz mobility a doživotní pojídání cvrčků.

Ale já jsem už klidný. Opozice má dobré kandidáty a Pětikolka tam má lemply, lemply a lemply.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

343 thoughts on “Teď už jsem klidný…

 1. Každopádně by stálo za to jít na tu debatu bez cenzůry, páč to Kandiduše přebírá od Rakušana :-DDD
  Kristepane, to bude brusel :-D….nebo tam pustí jen předem domluvené, aby tu Blbuši ještě víc neznemožnili.

 2. Asi to příjde brzo

  👍 Vasilij Nebenzja o kapitulácii Ukrajiny:
  Tak vojdú do histórie – ako neľudský, nenávistný režim teroristov a nacistov. Nehľadiac na záujmy národa, ktorý obetovali za západné peniaze a úplatky pre Zelenského a jeho okolie. V takýchto podmienkach pokusy hlavy kyjevského režimu presadzovať svoje „formuly“ a zvolávať samity na podporu kyjevského režimu vyzýva len údiv. Už veľmi skoro jedinou témou nasledujúcich stretnutí ohľadne Ukrajiny bude bezpodmienečná kapitulácia kyjevského režimu. Radím vám všetkým sa na to včas pripraviť.“
  https://t.me/ksbspravy/90014

  1. De vo detail , jestli vubec mame nakou zminenou historii pred nama ,
   aby neco a nektery do ni mohli se vejit.
   A potom devoto este tu historii poradne prekroutit a zfalsovat..
   Bez toho se zadna historie z ucebnic a prednasek historiku,nevobejde
   ani nevobehne kolem .

 3. Dobrý den, mám dotaz na místní zkušené staré chlapy. Je ale ÚPLNĚ mimo:
  Našel jsem doma po otci barvu email polystyrénový odolný proti vodě. Výrobce Barvy laky n.p. Kralupy n.V.
  Můžu ji použít i na dřevo? Píšou tam na kov, beton, omítku a jiný savý materiál.
  Moc děkuji 🙂

  1. Záleží na tom, kde bude natřené dřevo. PS barvy se nehodí do interiérů a ploch, které přichází do styku s potravinami, pitnou vodou, zvířaty a dětskými hračkami. Když ale natřené dřevo necháte důkladně vyvětrat a nebudete je okousávat, tak můžete.
   Většinou se na dřevo používají vodou ředitelné polyakrylátové laky, protože propouští vlhkost ze dřeva ven. PS email vrstvu uzavře, takže dřevo pak bude vysychat jen velice pomalu, pokud se do něj dostane vlhkost. A také si můžete zničit strukturu dřeva.
   Jinak tím dřevo natřít můžete, ale neuvádíte, co chcete natírat. Jestli dno lodi, tak volíte dobře.
   Výrobce na svých stránkách určitě uvádí k dané barvě vhodné použití.

  1. Hlavně nikoho neurazit, mohl by se cítit dotčený!

   Věnuji se hovnocucu
   také Vás rád dám do pucu;
   stroj má těžší závadu,
   než dát radu hovadu.

   1. Ten JDX by se nemel motat blizko vokolo , spravenej hovnocuc ,
    vycucne kazdy hovno..Jemu je to jedno ,hovno jako hovno..

 4. Stařec a eurovolby aneb ne, nejsem klidný.

  No, když si myslíte, že nějaké eurovolby a europoslanci v těch jejich frakcích něco Z M Ů Ž O U, či dokonce M Ů Ž O U, tak vám to samozřejmě nechci rozmlouvat. Ale jo, písek samozřejmě nemůže uškodit v žádném případě.

  Ona se jakás/takás jiskřička, myslím, už ukázala! Tímhle N Ě K Ý M chytře zavedeným systémem ovládání (=EU) hne jen koordinovaný tah na branku, který předvedli nedávno traktoristé. Bohužel však BEZ PODPORY OSTATNÍCH, takže to bylo téměř plácnutí do vody! V tom osobně spatřuji tu zoufalost a fiasko. Vím taky, že aby to bylo nespontánní a koordinované, tak na všech úrovních toho odporu by to museli organizovat věci oddaní a zanícení lidé typu Vidlák a… a to, jak snad sami uznáte, nehrozí ani náhodou, protože partikulární zájmy a dotace, vole!

  Takže co?

  Jedinou možností jak hnout s tím nespravedlivě nastaveným systémem, který jsme si vycinkali a kam jsme posléze sami dobrovolně nalezli, bude s největší pravděpodobností záviset, kam až to dotáhne Putin! Bohužel, je to strašné, ale vím, co píši, protože zkrátka jinou akci jak změnit tenhle zkorumpovaný a kolaborantský systém nikde jinde nevidím. Myslím, že se to odvine od toho, jak Rus pochodí na Ukrajině! Nechci malovat čerta na zeď, ale dokonce si myslím, že současná Ukrajina a všechno, co bylo dosud v souvislosti s ní spuštěno, bude pro současnou KoZu a USA ještě slabým odvarem a nemilým překvapením!

  Rus už totiž nemá, holenkové, jinou možnost, než vzhledem (už) současným (natož budoucím) zbraňovým systémům se zastavit na západní hranici Ukrajiny, prostě Ukrajinu ovládne úplně celou. A tady si dovolím tvrdit, že se mýlí všichni ti fialovití a gumovití, protože on se na té západní hranici UA skutečně zastaví (s Pobaltím nevím, tam to bude záviset na jejich chování vůči tam žijícím Rusům a na tom, jak moc budou ukazovat svaly), ale to už i KoZe a USA dojde, že už si na Putina nebudou moci dovolit ukazovat vztyčený fekáč, jak to s výsměchem dělávali DO 24. února 2022.

  Než Rus z ukrajinských palic vymlátí ten jejich příklon k Banderovi, než vymete a vysmejčí všechny tam uhnízděné „přátele“, kteří to s Ukrajinou mysleli a myslí úplně nejlépe, tak jim ještě předvede lecjaké kejkle a překvapení, o kterých Západ dosud ani netuší. Prostě si myslím, že než se tak stane, tak i nutela s gumou poznají na vlastní kůži (=kéž by!!!), že Putin OD února 2022 zlomil hůl nad blbstvím KoZy a USA a od té doby si jde za svým jak buldok! Pomocí postupného vyčerpávání KoZy/USA a pomocí hrubé hovězí síly, na kterou jedině Západ slyší, přinutí ty dementy, co přitáhli ze všech světových stran ten jejich vojenský šrot na samou hranici Ruska, zasednout za jednací stůl, aby jim zcela vážně, důrazně a znovu ukázal ty jeho červené čáry, za které dlouhá léta sklízel posměch a vztyčený fekáč.

  Dokonce si myslím, že to bude až tak zlé, že to půjde k červeným čarám z dob, kdy si Gorbačov ještě nobelovsky myslel, že udělal tlustou čáru a od toho okamžiku nastane to, po čem touží snad každý jen trochu normální člověk. Škoda jen, že se mýlil a že si důsledky jeho omylu momentálně doslova a do písmene vyžírá Ukrajina za ty v bezpečné vzdálenosti dlící hovada, která Ukrajinu přinutila s Rusem bojovat.

  Než k tomu dojde, považuji osobně eurovolby pouze za lakmusový papírek naší domácí politiky!

  Ale AŽ</b k tomu dojde, doufám jen, že se pro mou vlast ve střední Evropě najde místečko, které chytrou vnější politikou UŽ NIKDY, rozumíte, už nikdy dobrovolně nevleze do řití Východu ani Západu!

  Jestli to k tomu Vidlákovu „klidu“ takhle stačilo, jsem rád!

  1. Ta hůl VVP byla zlomena i na bezpečnostní konferenci v Mnichově v r. 2007.
   A máte to pěkně sesumírováno, děkuji.

   1. Berkowitz:
    Tam byla ještě jen slabě nalomena. Já z toho mám dojem, že k definitivnímu rozpůlení hole došlo až po Istanbulu 22 i když teda Minsky jí rozhodně nepřidaly.

    1. Bába Merkelka i Makarón přiznali, že Minsk 1 až 3 měl oddálit snahu VVP o řešení Novoruska, a sloužilo to jen k nacifikaci a dozbrojení ryze demokratické Ukradiny.

   2. Hůl do vody ponořená zdá se býti nalomená 😊
    Hezký večer všem, jsem opět v práci, tak mám méně času. A budu volit tu bláznivou Kačenu Konečnou. Poprvé to hodím komunistce. Jsem praštěná, tolik jsem je neměla ráda!

    1. Klid, na jejich kandidátce je i pár antikomunistů, kulak, dobrá společnost. Je prostě zoufalá doba. Já budu také volit Stačilo a to jsem komunisty vždy nesnášel, prostě jsou tu dnes i daleko horší.

     1. Jojo, dopadla jsem zrovna tak. Já, stará antikomunistka. Ale co má jedna dělat, když je současně i realistka.

  2. Ted uz bude klid..

   Porucnici uklizeji ,
   kvelby ,
   aby nebyl bordel ,
   kdyz chystaji bomby ,
   eh, chci rymovat ,
   tak volby..

   Ted uz sem klidny ,
   klidi se klid
   jsem vseho klidu syt ,
   predtim byly casy ,
   biidny..
   Neuzraly na poli klasy.

   Mast , chlast ,
   je past , nasel se,
   panzerfaust.

   Ted uz mam klid,
   predtim to bylo
   bidny,
   mel sem toho
   dost a chlast ,
   v prackach ted drzim ,
   panzerfaust..

   Nevim ,co udelam,
   aale mam klid ,
   ted mi svita…
   Co mel sem mit.
   V ruce s panzerfustem,
   du se bit.

   Draha je elektrika,
   vim co udelam,
   je to moc vazny snad ,
   nebude se nikdo smat ..

   Na politika ,
   namirim tu rouru ,
   za Jouru a ukra zarvu ,
   za sebe a za kazdou kurvu,
   pudes ted bojovat..
   A bude panzerfaust klid..

 5. No – bůhví jak všechno dopadne, procesy se zrychlují.
  Jednak je tu víc než zajímavý rozhovor Petra Hájka s Michalem Svatošem, který přináší nečekané informace:
  https://www.youtube.com/watch?v=rG_Rd-1WFe8
  (Všechno je jinak: Orbán, Fico, Pellegrini – nová politika USA v Evropě? Ukrajina, Tchajwan… )

  a za druhé analýza MAP zahájená informací:
  „Včera velvyslanec Ruska v OSN Vasilij Něbenzja suše informoval Západ, že “jedině brzká bezpodmínečná kapitulace Ukrajiny je pro Putina jediným přijatelným řešebím současného konfliktu, o kterém bude Rusko jednat a že žádná pomoc Západu už tento výsledek války nezmění”.
  Putinova jistota, že zvítězí, se opírá nejen o jeho jednoznačné válečné úspěchy, o nečekaně rychlý krach vší kyjevské branné moci v posledních dnech, ale také i o nedávné kroky Washingtonu, který bez skrupulí hodil Ukrajinu přes palubu. Putin je nejen rafinovaný politik a geniální válečník, ale i znalec historie. A tak ví, že USA rádi prodávají své válečné spojence, aby si na jejich účet naplnily svoji státní kasu.. “
  I pokračování je moc zajímavé.
  https://www.michalapetr.com/map-1964-bezpodminecna-kapitulace-kyjeva-putin-vcera-informoval-osn-o-sve-jedine-mirove-podmince-slovansti-kozacti-vyslanci-uz-s-gosudarovym-pozehnanim-jednali-30-brezna-v-moskve-s-ruskymi/

  A protože naše vláda pořád „jede“ po koleji směr „černý močál“ a evidentně nevnímá realitu, hodí se i slova Ladislava Jakla z krátkého článku, ve kterém v podstatě potvrzuje zprávy z předchozích dvou odkazů, ve kterém glosuje vládní politiku:
  „… bývá u nás takovým zvykem. Horlivě vyrazit směrem, o kterém si naši politici myslí, že je v očích mocných spojenců žádaný, a když pak tito mocní někdy pootočí směr svého pohybu, vletí naši horlivci rovnou do zdi, protože nestačí vybrat zatáčku.“
  https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/narazi-ceska-vlada-do-zdi-nebo-slovenskou-zatacku-jeste-vybere/

  1. Přesně, již včera jsem tady dával odkaz na ten Gargamelův rozhovor na Protiproudu. Dnešní Michalova analýza je rovněž vrcholně zajímavá. Smekám před tím chlapem, má geniálně-analytické schopnosti. Jeho analýzy, to je to první co si každý den přečtu.

   Co se týče současné protektorátní vlády, tam je situace jasná – tupí demoliční lokajové nejsou zvyklí přemýšlet, pouze číst notičky a plnit příkazy svého pána. Pokud přijdou notičky (záměrně?) pozdě, následuje náraz lokajů do zdi. Bohužel, ostatní Češi a Moravané se vezou s nimi a nejsou schopni tu pakáž vyhodit od volantu.

  2. Aha, Orbán, který má stabilní politiku už leta, se najednou stal americkým agentem, to jako fakt ? A Svatoš má přístup k americké diplomatické poště a notičkám dříve než nutelín, to jako fakt ?

     1. No, ono je třeba se na věc dívat tak, že ani v USA není politika monolit – i tam jsou dvě skupiny soupeřící ve vlivu. Nejpřesnější verze tedy asi bude, že chciválkové dostali podporu z EU a tím byli ve většině a ti, kteří rozšiřování NATO na východ považovali za strategickou chybu se tak dostali do menšiny. Prostě ti méně přemýšliví jednak uvěřili vlastní propagandě a druhák díky podpoře z EU byli ve většině.
      Že se ukazuje, že ti přemýšlivější měli pravdu je druhá věc, stejně tak jako fakt, že nenapravitelná škoda už byla způsobena.
      Hegemonie USA končí, nezvratně končí … a začátek chyby je právě v začátku rozšiřování NATO … a prokazatelně v USA byli tací, kteří na to upozorňovali.

      1. Ano, přesně tak, ale válku vyprovokovala ta politická jestřábí část americké politiky pasoucí EU představitele, zatímco realistům, převážně vojákům, se to moc nelíbilo a hlavně rychle zjistili, kam válka vede. Ale tvrdit, že válku vyvolala EU a Američané ji nechtěli je nesmysl, který Svatoše u mně hodně znevěrohodňuje.

       1. Zato SSA je stranou Aspen institutu prostitutu a banksterismu BlackRock s kosher poskoky Straussovci jako Nuland/Kagan, Blinken, Sulivan.

     2. Já spíš nerozumím tomu, že USA chce „odejít z NATO“.
      NATO je přece jejich druhá armáda, jak by z něho mohly odejít, aniž by se rozpadlo? Což už se nějakou dobu i předpovídá.
      Nebo že by to byla jen kouřová clona, aby mohly vycouvat bez větší ztráty prestiže?

      1. Tak tady je odpověď analogická, jak jsem uvedl výše – jedna parta v USA věří své propagandě a stále žije ve snu o největší vojenské a ekonomické síle USA a jejich satelitů.
       Pravda je ovšem ta, že těch 800+ základem po světě je malá síla pro udržení vlivu, ale obrovská ekonomická koule u nohy. Ti realističtěji uvažující vidí, že je konec a snaží se zachránit pro USA co se dá … a nemohou s tím vyrukovat veřejně moc okatě. Takže budeme svědky pomalého utlumování … teď asi bude diskuze o smyslu USA v NATO, kdož to nevyjde, tak to zkusí jinak a jinde, ale budou směřovat ke konsolidaci ekonomiky a průmyslu USA.
       Celkem dobře to chápe Trump, v hrubých rysech se dá tedy očekávat „restrukturalizaci firmy“ – brutální ořezávání zbytečných výdajů a obnova soběstačnosti a reálné ekonomiky.
       Je otázka, jak to dopadne, protože globalisté si myslí, že ekonomiku USA nepotřebují – vše si nakoupí, jsou světoví (nemusí bydlet zrovna v USA), věří, že i USD nepřestane působit a budou ho (sice v menším měřítku) stále tisknout.
       Realita ale bude ta, že USD bude jen jedna z měn a bude mít právě takovou hodnotu, čím bude REÁLNĚ podložena. Zatím mají USA virtuální ekonomiku s naprosto nereálným ohodnocení – např. kapitálové ohodnocení např. Apple vs RF výrobce reálných hypersonických raket. Kdysi byl rozhovor s někým od Mercedesu – říkal, že něco je špatně, když právě hodnota Apple je násobně vyšší než hodnota Mercedes group (na burze) … a srovnejte užitek reálných produktů obou.
       Bude to trvat, ale trend je nezastavitelný. Zastavit to mohou jedině tak, že jaderně zničí celou planetu … a do toho se jim zatím moc nechce.

       1. A pokud se Američanům podaří rozjet ekonomiku, potom zase dostanou choutky na světovládu. Každopádně máte zcela pravdu.

        1. K tomu, abyste rozjel ekonomiku, potřebujete spoustu středního technického personálu a hafo lopat, které budou nejen hákovat od rána do večera, ale při tom hákování budou ochotni dodržovat řadu předpisů, jinak kvalita poletí dolů.
         A mám takový dojem, že právě tohle v USA vymizelo a firmy, které si k podnikání v USA přičuchly raději jdou do Asie.
         Američaní firmy z Evropy do USA nalákají, vrcholový technický personál uplatí, aby se přestěhoval, ale co ty střední technické kádry? Firmy nemají na to, aby je příspěvky přesvědčily k přestěhování za velkou louži, a samotný střednětechnický personál v USA prostě v dostatečném množství není.

       2. Nechci vám do toho moc kecat, ale jeví se mi, že síla USA se odvíjí od dolaru.
        Pokud bude dolar tím, čím je nyní, bude udržovat USA v chodu.
        V okamžiku, kdy jej přestanou bezvýhradně uznávat velké světové ekonomiky (už se děje), bude pro USA obtížné stále (ad absurdum) navyšovat svůj státní dluh. Krach americké ekonomiky bude v tu chvíli neodvratný.
        Blíží se to?
        Putin a Si se snaží, ale Číňan to má složitější.

        1. Godot.
         Nojo, když ono se Číňanovi nahromadily miliardy (a kdoví, jestli ne biliony) amerických dluhů v dolarech. Hádala bych tedy, že bude na to bourání dolaru kapku opatrnej.

         1. Na druhé straně Číňan rozhoduje podle dlouhodobého přínosu, asi by neměl problém odepsat část dluhu, pokud by se zbavil nejotravnějšího oponenta, nebo za něj koupil půl USA.

  3. Máte 100% pravdu. Přesně tak to je!!! Samozřejmě, že USA hodily ukradinu přes palubu – jejich cíl: dostat se k ruským surovinám tudy nevyšel-tudy cesta nevede! Ovšem dostat se k ruským surovinám chtějí stále. Teď je v pozici ukradiny Izrael versus Palestinci, kterýžto konflikt se děje jen proto, aby se anglosasové dostali do podbřišku Ruska a dál do Ruska k ruským surovinám!! Všechny války na světě začali USA a Anglie, a vždy jen k tomu, aby mohli něco v těch válkou a zmarem sužovaných zemích krást, drancovat, rabovat.

   1. USA na počátku ukradli zem indiánům, dílem je pozabíjeli, dílem nahnali do ohrad. Přesně to by nejraději poskytli celé zeměkouli. Na těchto idejích vznikli a na těchto idejích žijí.

   2. Tak si říkám, jak to asi provedou.. ty suroviny?
    Že by geniální odvedení pozornosti ala Ukrajina znamenalo, že se podaří bleskový, frontální útok z Aljašky s následným zakopáním se u Jakutska ?
    Či snad moře Laptěvů skýtá šanci na vylodění hrdinů od Kábulu a tím pádem mongoloidního polomužika položit na lopatky a urychleně vytěžit vše co se dá ?

    1. Je to jednoduché. Nastoupí tam Arnold Alois Schwarzenegger, svlečený do půlky těla, se dvěma šestihlavňovými rotačními kulomety a prostě to všechno zabere.

    2. Houska:
     Bleskové zakopání se u Jakutsku mě dostalo. Mám velice přesnou a živou představivost 😀
     Teda ono to celé…..když jsem si představila drsné americké marlboromany, jak pochodujou ty tisíce verst tajgou, vožíraný komárama i na zadcích…………….. 😀
     Dík, potěšil jste mě.

  4. Jak rikal Viktor Cernomyrdin:
   „Ještě je čas zachovat si tvář. Později budeme muset zachránit jiné části těla.“

    1. Předseda vlády za Jelcina? No děkuju pěkně, nechtěl bych být v jeho kůži. Kdo z vás s ním osobně mluvil na nějaké ekonomické téma? Já jo, i když mi to nebudete věřit.

  5. Kruciš co furt máte že Putin. Měl byste si konečně uvědomit, že rozhoduje ruská věrchuška komplet – podobně jako rozhodují věrchušky všude jinde. A ne jen jeden člověk. Já vím, že je to jednodušší na myšlení s tím jménem operovat, ale blby to zavádí a zavání to malérem.

 6. V současné situaci je třeba volit takové politiky (pol. subjekty), jejichž PRVOŘADÝ zájem je přispět k rozpadu současné podoby EU, anebo k odchodu Česka z tohoto globalistického spolku. Nerozhoduje se sice o tom v EP, ale i tam se dá AKTIVNÍ činností mnohému napomoci. Vzorem budiž bývalý britský europoslanec Nigel Farage. Jeho projevy z EP jsou nezapomenutelné.

  Je tudíž v podstatě jedno, jestli se tam dostane „pravice“ či „levice“, tyto pojmy jsou dnes už pomíchané a zmatené, tudíž pozbývají na významu. Důležité je, zda je pol. subjekt pronárodní či prounijní=globalistický. Většina sviňské agendy, protékající do Česka z Brusele a způsob jejího prosazování, je totiž levicového charakteru (neomarxismus). Příklady snad uvádět netřeba. Tohle adresuji především místní zastydlé levici.

  Každému politikovi, kterému zvažuji dát hlas, tedy musím položit dvě zásadní otázky:
  1. – Je pro něj osobně důležitější odchod ČR z EU nebo jeho mandát v EP?
  2. – Jak hodlá naložit se svým nemorálně vysokým platem europoslance?

  Myslím, že po odpovědích by se oddělilo zrno od plev. Podotýkám, že mlžení, kličkování i mlčení je taktéž odpověď.

  1. Optimální strategie je – po volbách všechny zvolené okamžitě umístit na Mírově. Šetří to čas, nervy i peníze.

    1. Já bych proti Konečné nebyl zaujatý, třeba na výše položené otázky odpoví tak, že bude hodna zvolení. Třeba…

     Zatím to však u ní vypadá tak, že si chodí do EP-velkovýkrmníku především pro prachy.
     K tomu je nutno přičíst neoddiskutovatelný fakt, že Katka Konečná přišla do politiky rovnou ze studentských lavic, stejně jako např. Mareček Benda-Afterduft nebo jistý Bohoušek Sobotka (ne)blahé paměti. Tudíž – Konečná nikdy pořádně nepracovala, natož aby vytvořila nějaké hodnoty.
     Díky své prořízlé puse se však zdárně drží politického koryta a jistě se už těší na další 5-letý mandát, který ji zajistí následný odchod do luxusního důchodu v 50-ti letech, jenž si europrosranci sami sobě navrhli.
     Zeptám se po Paroubkovsku: „Pánové a dámy, kdo z vás na to má?“

  2. Cit.: „… přispět k rozpadu současné podoby EU, anebo k odchodu Česka …“
   Toto ale nejsou dvě podobné možnosti, tady je nutně vidět obrovský rozdíl.
   1) Rozpad EU znamená synchronizovanou tlustou čáru, nové rozdání karet a novou hru. S tím nemám problém.
   2) Odchod ČR (a odstoupení od Green Dealu) znamená zavedení cel na veškerý vývoz na společný trh EU. Přičemž za nasekané EU-dluhy ČR nadále ručí a bude je splácet včetně úroků. A vzhledem k faktu, že jsme absolutně nesamostatní, tak krach, bídu, lístkový systém a odchod práceschopného obyvatelstva.

   1. ad1) Návrat před „Lisabon“, nebo ještě raději do časů EHS.
    ad2) Nebude-li možné uskutečnit bod první, je lepší ze současné EU odejít. Krach, bída, lístkový systém a odchod práceschopného obyvatelstva by Česko čekal tak jako tak. K tomu všechny ty euro-neomarxistické hovadiny a greendeal znamenající budoucí hladomor.

    Odchod z novodobého žaláře národů (nejlépe spolu s dalšími středoevropskými státy) by však znamenal nové obchodní možnosti a spolupráce se zeměmi BRICS, včetně navázání české koruny na jejich platební systém.
    Dluhy ČR nechť splácejí ti, kteří je nasekali (všechny dosavadní polistopadové vlády). Jejich voli-čové se k nim mohou přidat, i s veškerým svým osobním majetkem, pakliže neprokáží, že jej nabyli poctivě.

    1. Hrozný konec nebude tak hrozný, pokud proběhne včas, vč. přeměrování se. Jinak bude propad do bezčasí hrůzy bez konce a vaření žáby do jejího konečného dovaření a snězení.

   2. On ten odchod z EU není ve skutečnosti vůbec těžký. Už jen proto, že v té slavné EU drahně let neplatí žádné rovné právo. Právo tady už dávno umřelo. Tady platí jen nátlak, a když to nejde tak, tak ještě větší nátlak. A všechny smlouvy, půjčky uzavírané absolutně prokazatelně nevýhodně pro jednu stranu a uzavírané pod tlakem jsou NEPLATNÉ !!! Další: ty půjčky, smlouvy uzavírala „vláda“ dosazená podvodem, který umožnil Rychetský na zadání USA, Londýna a Německa. Takže usalondonžidáci mají ve skutečnosti smůlu!! Nikdy ty „půjčky“ zaplacené nebudou !! Jde jen o to, kdy se u nás vyloupne osobnost, která toto pochopí a chopí se toho.

     1. Ha a ha skvelost vskutku Kocourkovska …. Maji v ruce uz davno na vsecko milionu zakonu ,policie ,pravniku ,vobhajcu , soudcu ,soudu a vezeni,
      aby kazdyho dluznika znicili ..Maji tohle jako prasky na spani..

   3. Irove sou hodne na green deal do dusledku , dokonce pijou zeleny pivo.
    Jakou barvu maji potom ,neni tezky uhodnout..

 7. Výběr z dnešního internetu:
  Na iHned se radují: “Už nejsme jediní s ekonomikou menší než před covidem”

  Na iDnes by si měla posvítit bis: “Ukrajinci slábnou, to je holý fakt, popsali reportérům Češi bojující na frontě”

  Na redditu elita mládeže dospěla k závěru, že české národní obrození bylo zlo: “Co by se stalo, kdyby nenastalo České národní obrození?”

   1. Kocour.
    Možná jo, jen by holt mluvili německy. Jestli by se jim to líbilo, bychom se museli zeptat jich, ale hádám, že by jim to bylo fuk.

    1. Šťastni, že je ruská armáda neodvleče v poutech do Ruska, protože než bydlet v zemljance, to raději být Němcem x-té kategorie s hamburgery a coca-colou (zlatá mládež s kokainem).
     Čeká nás zřejmě osud Lužických Srbů.

     1. Ale nečeká, furt……..mysli na Hrubína:

      „Ach, Čechy krásné, Čechy mé,
      obraze rámu prastarého.
      Kolikrát vytrhli tě z něho, že oprýskaly barvy tvé
      až po tmu hrobu.
      A v den slavný znovu pro zraky žárlivé
      napjal tě rámař starodávný.
      Ach Čechy krásné, Čechy mé.“

      Zmrtvýchvstání umíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *