28 května, 2024

Ještě chvilku…

Vážení mocipáni! Vy, co řídíte tuto republiku a jste vidět, i vy, co řídíte tuto republiku a nejste vidět. Vy, co máte peníze i moc, vy, co máte vliv a konexe, vy, co máte školy, certifikáty i bezpečnostní prověrky. Vy, co jste v pětikoalici i vy, co jste v opozici. Hele, pojďte se podívat pravdě do očí a přiznejte si všichni, že je tahle republika spolu s celým Západem totálně v prdeli.

Přiznejte si, že jste za třicet let nedokázali postavit jadernou elektrárnu, nepostavili jste jedinou pořádnou přehradu, neotevřeli jste žádný nový důl… a co je nejhorší, nechali jste se zatáhnout do války, ale pro naši obranyschopnost jste neudělali vůbec ale vůbec nic. Přiznejte si, že umíte jen kecat, dělat porady a psát analýzy, ale kromě vznešených řečí se za poslední dva roky vůbec nic nezměnilo.

Máme největší továrnu na nitrocelulózu v Evropě. Je větší než ty zbylé dvě (ve Francii a Srbsku) dohromady. Vyrábí ročně osm tisíc tun výbušniny. Za dva roky té „strašlivé ruské agrese, která nás všechny k smrti ohrožuje“ se kapacita nijak podstatně nezvýšila. Je úplně jedno, co jste si odhlasovali v parlamentech. Je úplně jedno, jaké jste si napsali deklarace. Výroba té nejzákladnější vojenské suroviny je pořád stejná i po dvou letech války! Vy jste zrádci. Vy jste řvali o ruském nebezpečí, ale nic jste neudělali.

Jen stoupla cena a výrobní kapacita je zamluvena na šest let dopředu…

Mimochodem… viděli jste někdo u Pardubic nějaký protiletadlový systém? Pokud by měla začít válka s NATO, tak Rusové jedním hladkým výstřelem zničí polovinu evropské výroby výbušnin. Je úplně jedno, kolik budeme mít linek na granáty a kolik budeme mít tanků. Bez produkce nitrocelulózy se všechno sesype do několika měsíců.

Přiznejte si, že ten „Putinův slouha, Fico a jeho podržtaška Pellegrini,“ mají pod palcem největší část výroby granátů pro Ukrajinu, která se má zvedat ze zhruba třiceti tisíc kusů ročně na dvě stě tisíc kusů ročně a Ficovi to vůbec nevadí, protože je to byznys jako sviňa, dělá to docela slušnou zaměstnanost, válečný zisk je vysoký a tím pádem z toho budou i tučné daně pro slovenský rozpočet. Vy tady pořádáte orgie nenávisti proti demokraticky zvolené slovenské vládě a přitom oni byli prakticky jediní, kteří byli schopni povolit nové muniční linky a rozeběhnout výrobu.

Mimochodem… výrobní cena dělostřeleckého granátu je deset tisíc korun a prodejní cena je osmdesát tisíc korun. Za tento osmisetprocentní zisk stojí za to posílat Ukrajince do mlýnku na maso a stojí za to udržovat stroj války v chodu. Za tyto prachy se vyplatí vraždit, korumpovat, mlžit, dělat propagandu a uplácet všechny intervjuky naráz.

Přiznejte si, že i přes toto všechno, Rusové rozšiřují své továrny lusknutím prstů a jejich převaha na bojišti den ode dne roste. Sice dávají na zbrojení čtyřikrát méně peněz než Evropa a desetkrát méně peněz než USA, ale také si přiznejte, že evropské i americké peníze nejdou ani tak do granátů, ale do šílených platů generálů v dámských lodičkách a analytiků, kteří nikdy nebojovali, ale zato o tom napsali spoustu chytrých a nepoužitelných knih. V reálu Rusové vyrábějí několikrát více granátů než celý Západ dohromady.

Přiznejte si, že převaha Rusů roste, čímž klesá riziko utržených nohou, takže Rusové nemají problém jít na frontu, protože dostanou dost peněz, jejich děti zadarmo vystudují a jejich ženy dostanou slušné odstupné, když to náhodou nedopadne. Přiznejte si, že u Ukrajinců riziko ustřelených nohou stoupá a riziko smrti také, takže se jim do zákopů bude chtít míň a míň.

Přiznejte si, že ukrajinští vojáci Zelenského i Syrského nenávidí.

Přiznejte si, že žádných milion granátů pro Ukrajinu nebude, protože naše věrchuška neuměla držet jazyk za zuby. Strnad obvolal kamarády obchodníky, zjistil, kde ještě má kdo ve skladě nějaké granáty a náš derniér o tom musel velkohubě vyprávět novinářům, jak zachránil Ukrajinu. Většina těch granátů je ve vlastnictví obchodníků se zbraněmi. Ti prodají tomu, kdo nabídne víc. Co myslíte, že se teď právě děje? Rusové jim všem zavolali a… světe div se, nabídli víc… A během vyjednávání o ceně suše konstatovali, že časy jsou zlé a někteří nechápaví lidé padají z oken…

Přiznejte si, že Rusko má třikrát menší ztráty než Ukrajina. Přiznejte to, co si už cvrlikají vrabci na střechách, že Ukrajinců padlo víc než šest set tisíc! Vy víte, že to tak je! Víte to a lžete nám. Víte, že jste andělé smrti a bojíte se dne, kdy to praskne. Přiznejte si, že každá jiná armáda by se už dávno rozpadla, ale Ukrajinci i Rusové jsou prostě takové zabejčené povahy, že bojují i v podmínkách, které by rozložily všechny armády NATO během několika týdnů.

Přiznejte si, že největšími vlastizrádci jsou členové vlády, kteří v podmínkách ohrožení státu koupili naprosto nesmyslné stíhačky, které dostaneme za deset let. Přiznejte si, že jen tupý amatér dělá sbírky na drony pro Ukrajinu, místo aby u nás postavil na takové drony rovnou továrnu. Kdyby vzali peníze na letošní splátku stíhaček a postavili by za to provoz, která by vyráběl milion dronů ročně. To není žádná složitá výroba. Ano, obranyschopnost našeho státu se dá zajistit za dvacet miliard. Stačí tu ve velkém produkovat drony a ve velkém vychovávat obsluhy. To je stejné jako počítačová hra a operátor nemusí být dvacetiletý lamželezo. Může mu být klidně šedesát, mít nadváhu a zdravotní problémy, protože stačí, když bude sedět u počítače..

Místo toho vláda vyhazuje stamiliardy za obrněný šrot, který případě války zničí ruský tlustoprd pomocí nějakého Lancetu. Sedí pěkně v zázemí a hraje takovou reálnější počítačovou hru.

Přiznejte si, že jste všichni jen požitkáři, kterým zatím ještě pořád chodí peníze na účet a tak neděláte nic. Jen si vymýšlíte důvody, proč něco nejde. Hážete klacky pod nohy jakémukoliv úsilí a ničíte ekonomiku, místo abyste ji právě teď multiplikovali. Mluvíte o hodnotové politice, ale jen mluvíte. Neudělali jste ani to, co jste snadno udělat mohli. Bojíte se něco dělat…

Všichni už dávno dobře víte, že je konec. Ale ještě chodí peníze, že? Ještě pořád je doma teplíčko. I když všichni víte, že se stát rozpadá pod rukama, nikdo se nehodláte zvednout a začít dělat správné kroky. Dokonce i pražští libtardi vědí, že mám pravdu. Dokonce i ti fanatičtí novináři to vědí. Vracionová to ví, Vohralíková to ví, dokonce i ten Petr Pavel to ví. Ti, co na mě podávají trestní oznámení to vědí. Ti, kteří mě vyšetřují, to vědí. Ba i ti soudci, až mě budou soudit, to budou vědět. Stejně tak to bude vědět žalobce i obhájce.

Ale raději budete dál čekat pod gilotinou. Víte, že prohrajeme, ale nevíte jak dál. Víte, že selhali, ale nevíte, jak z toho ven. Na kandidátky už seženete jen naprosté idioty, protože normální člověk by za vás nekandidoval ani za milion. Víte, že jste jako kůl v plotě, ale už nemáte možnost s tím něco udělat.

Vy víte, že končíte…. a tak vlastně už jen žadoníte na katovi ještě jednu další chvilku. Taktika KDD. Každý den dobrý.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

279 thoughts on “Ještě chvilku…

 1. Kdysi jsem byl ochoten věřit, že takové voodoo či něco jako koncentrovaná psychokinetická energie v reálu existují …
  Asi jsem zmoudřel.

 2. Blboni z gauče řeší světové otázky a mezi tím už mají dluh, kým čím, 4 biliony.
  Bohorovně dávají rady na internetu, někteří zadarmo i s ostuzováním, a mezi tím jim odplouvá damosgráticky bilion dvě stě miliard do zámoří. Důvodem tohoto nechápání bude asi mnohem prozaičtější.
  Nezasloužili se o o nic, netuší jak se mohou takové majetky vytvořit a poslat někam jinam. Jsou to takové blešky ve sklence s víčkem. Bublinky a široširé znalosti ohýbání prdů. Zůstali mentálně u „práce“, běhání po úřadech , sociálkách, doktorech a bankách kde prosí o zadlužení. 🍺

 3. Občasný pobyt na tomhle blogu je stejně neskutečný zážitek, jako pobyt ve skupině, která hraje „hry na hrdiny“ nebo jak se ta zábava jmenuje. Je třeba se držet pravidel komunity, nedbat na okolní realitu i logiku.
  Jinak budete vyštěkán, vy-exkomunikován, umlčen.
  Ale je to dobrý tréning pro případný pobyt v ústavu pro choromyslné.

  1. Tušíte kolik lidí odsud nula vyštěkal? A to je domosgrácia, hustí se jádro odolných a zaprodaných. Ostatní už nejsou. Vidlák v tom jede s nulou. Nezajímá se. Raději nerozumí. Bude hustit jádro dokud mu nezůstane Topka. 😁 😁😁 ( mu he he)

  2. To StK:
   Prožidovský a proruský nacista vzkazuje svému rudému kolegovi, že vůbec netuší, o čem píše.
   Nacista má velkou PL v KM skoro na dostřel větším prakem a mnohokrát tam byl pracovně.
   Myslím, že nemáte ani ponětí, co všecko je tam doslova zavřený, nebo pod jakou medikací.
   Mozek, to je sviňa. Jak elektrika a oheň – dobrý sluha, ale kurevsky zlý pán.
   Jak se to v mozku zasukuje, anebo -to spíš- to nějak posere příroda už od počátku, tak
   to je takový mazec, že relativně zdravý nacista jenom zírá, co všecko je možné.

  3. Tak jsem se sebezapřením nakoukl na ten web starého komediantského slouhy. Příspěvky před zveřejněním schvaluje tamní pan domácí nebo jakýsi drak, jinak smůla. Co je spam nebo trolling, určuje tato dvojice před zveřejněním. Holt demogracie jak řemen. Kam se na ně hrabe litterate.
   Jestli jsem dobře počítal, tak od začátku roku 14 článků a 36 diskuzních příspěvků. A tahle entita nám tady zdarma a velkoryse rozdává svá nikým nevyžádaná moudra. Bez komentáře.

   1. Prožidovský a proruský nacista podotýká, že nepochybný hňup panky, má zcela demokratickou volbu, na jakýkoli web nelézt.
    Nacista si myslí, že panky je jedním z často se vyskytujícího typu hňupa, který si pojem „demokracie“ pokroutil podle sebe, jak vyhovuje jemu. A běda, když to není, jak on chce.
    Ten, kdo si konkrétní webový prostor platí, má zatím výsostné právo rozhodovat o jeho obsahu.
    Že tomu tak není například v hospodách, kde si může majitel plně rozhodovat o tom, koho v hospodě chce a koho ne, za to nacisti nemohou.
    Zatím tedy mohou, do zakouřené hospody i matky s nevychovanými dětmi, aby si později mohly stěžovat na to, že se v hospodě kouří a nemají tam jahody se šlehačkou.
    Podle nacisty, připomíná panky matku nevychovaného děcka, co se s řvoucím děckem sápe do zahulené hospody a chce tam ty jahody se šlehačkou.

  1. Jeho vrozený kretenismus byl projeven v plné síle ve zprávách na Nově. V budoucnu se tento klip bude vysílat pro pobavení.

  2. Je to tragédie, když profesor stižený kretenismem, mající plnou hlavu zbla, dosáhne hodnosti velevola.

   1. Byl jsem celičký den na zahradě a díky bohu jsem nesledoval ony volby a jen jsem se dočetl, že genius Signalista nedostal hlasy asi od stovky kmotrů na onom volebním sjezdu.

 4. Velká omluva správci webu a čtenářům, přehlédnul jsem to ve starších příspěvcích.

  Faktem ale stále je, že ten zásobník Rusové nezničili.

 5. To je opravdu trapné.
  David Dvořák tu napsal:12 dubna, 2024 (23:29) Právě píšou, že Rusové u Lvova zasáhli podzemní zásobník plynu.

  Faktem je, že se o to pokusili, ale nezasáhli. Kdyby jo, pochlubili by se. Proto jsem napsal, že je to hoax.

  Ted koukám, že jsem byl smazán a s tím navazující diskuse. To je tady opravdu taková trapárna, že musíte i tohle mazat?

  1. Karle… Raketový útok na územie Ukrajiny 11. apríla: podrobnostiMissile attack on the territory of Ukraine on April 11: details

   🔺 Raketové lode Tu-95MS a loiteringová munícia Geran-2 zasiahli mnoho cieľov vrátane vojenských a infraštruktúrnych / energetických zariadení.🔺Tu-95MS missile carriers and Geran-2 loitering ammunition hit many targets, including both military and infrastructure/energy facilities.

   Aké objekty boli zasiahnuté?What objects were hit?

   ▪️Tripolye (región Kyjev). Termálna elektráreň Trypilska.▪️Tripolye (Kyiv region). Trypilska Thermal Power Plant.

   ▪️Kharkov, CHPP-3.▪️Kharkov, CHPP-3.

   ▪️Kharkov, rastlina pomenovaná po. Malysheva, dielňa č. 510 a budova č. 400.▪️Kharkov, plant named after. Malysheva, workshop No. 510 and building No. 400.

   ▪️Chuguev (región Kharkov). Centrálny sklad strojárskej munície vojenskej jednotky A-2467.▪️Chuguev (Kharkov region). Central warehouse of engineering ammunition of military unit A-2467.

   ▪ Kharkov, závod Turboatom. Zlieváreň a budova KEMZ.▪️Kharkov, Turboatom plant. Foundry shop and KEMZ building.

   ▪️Stry (región Ľvov), miesto zberu plynu č. 2.▪️Stry (Lviv region), gas collection point No. 2.

   ▪️Susk (región Rivne). 1448. základňa centrálnych delostreleckých zbraní.▪️Susk (Rivne region). 1448th Central Artillery Weapons Base.

   ▪ Chervonograd (región Ľvov). 72. samostatný mechanizačný prápor ukrajinských ozbrojených síl.▪️Chervonograd (Lviv region). 72nd separate mechanization battalion of the Ukrainian Armed Forces.

   ▪Chervonograd (región Ľvov), trafostanica “ Chervonograd-2 ” 110/35/6 kV.▪️Chervonograd (Lviv region), substation “Chervonograd-2” 110/35/6 kV.

   ▪️Odessa, trafostanica 330/110/10 kV “ Usatovo ”.▪️Odessa, substation 330/110/10 kV “Usatovo”.
   https://simplicius76.substack.com/p/sitrep-41124-zelensky-in-shock-as

   1. Ta zpráva o zasažení zásobníku bude pravděpodobně pravdivá – původně s tím přišel řecký web a odvysílali to asi v řecké TV. V polských médiích i v UA médiích psali, že na Stryj šel útok ze tří stran, předpokládám, že kvůlivá zasažení vrátnice se neobtěžovali ze tří směrů.
    Dříve nebo později vyjde najevo, jak se věci mají. Každopádně bych věděl o mnoha důvodech, proč nevyhlašovat, že jsem bez plynu.
    Uvidíme ..

    1. No, a kde jsou fotky toho hřibovitého mraku údajně viditelného v Polsku 100 km od výbuchu?
     Kde jsou zprávy o radiačním poplachu (či pohotovosti) v Polsku?
     To by asi po dvou dnech někde zveřejněno bylo (atomovej hřib by si lidi fotili), ne?

     Zničení podzemního zásobníku je asi falešná zpráva.

     1. Atomové hřiby se nefotí. K čemu je Vám fotka kterou si neprohlédnete, vyhotovená mobilem který se vypařil i s Vámi?

     2. Přesně to neřeknu, ale pro ten hřibovitý tvar je každopádně potřebná velmi vysoká teplota. Plyn jí při hoření nedosáhne. Tím nespekuluju, jestli to byl jaderný výbuch, jen, že nic jiného takový tvar neumí udělat.
      Podobný tvar se sice z atmosférických důvodů vytvořit náhodně mohl, ale asi jen hodně krátce.

      Radiační poplach se myslím nevyhlašuje po optickém pozorování.

      Možná tam je rovina, ale aby to bylo vidět 100 km, to by musel být opravdu obří „hřib“ (nejaderný).

      Každopádně to vypadá na kachnu, nebo velmi „originální“ popis toho, co se mělo stát. Například 17 miliard kubíků, to jsou více než dvě roční spotřeby ČR. Mmch 17 miliard kubíků nestlačeného plynu je 17 km3 (doufám teda, že se tam udává těch 17 miliard…)

      1. Ano, je to kachna (ten ohromný výbuch s „nukleární houbou“ viditelnou na 100 km). A zásoby plynu neshořely/nevybuchly.
       „Byla poškozena pozemní infrastruktura dvou zásobníků plynu. Zásobníky jsou nadále v provozu.“ („Пошкодженно наземну інфраструктуру двох газосховищ. ПСГ продовжують функціонувати.“ https://utg.ua/utg/media/news/2023/vorog-vchergove-atakuvav-obkti-pdzemnogo-zbergannya-gazu.html

       Místo, o kterém se v kachně psalo, je
       Більче-Волицько-Угерське підземне газосховище
       https://www.google.com/maps/@49.3586016,23.9052136,1397m/data=!3m1!1e3?entry=ttu
       Udávaná kapacita je skutečně 17 miliard kubických metrů („може вмістити 17 мільярдів метрів кубічних газу“).

    2. Bilche–Volitsko–Uherské podzemní úložiště plynu (B-V-U UGS) nacházející se poblíž obce Stryi ve Lvovské oblasti je největším podzemním zař. tohoto druhu v Evropě. Kapacita 17 miliard m3 (celkem UA – 30). Toto místo bylo cílem útoku v noci na 22.3. (zásah/y – vznikl požár), 24.3. (zásahy KR + 2xCH-47M2 Kinžál), 29.3. (zásahy 2x Kinžál), 31.3. (zásah/y KR – požár), 9.4. (UAV pravděp. sestřeleny) a 11.4. (KR ? + cca 4x zásah Kinžál). Pro doplň. – proti Kinžálům neměli dosud Ukr. na západě země odpovídající PVO (pozn. – dovedu si představit, kam by mohla jít následující várka Patriotů s raketama PAC-3). Tedy pokud Kinžál neselže, tak je to zásah. Ukrajinci se snaží o zásazích neinformovat. Z opakovaných útoků je zřejmé, že kompletního zničení se dosud nepodařilo dosáhnout a jsem skeptický zda toho, vyjma poškození zařízení na povrchu, dosáhnout lze. B-V-U UGS totiž spádá do prvního typu těchto zař. na Ukr. a to s vyšší hloubkou (400 – 2000 m pod povrchem). Kinžál měl nepotvrzeně dne 18.3.2022 u Deliatynu zničit podzemní skladiště Ukr. v hloubce 80 m, ale ke schopnosti dosáhnout nyní požadované hloubky jsou skeptické inf. zdroje na obou stranách. Ovšem poškození zařízení na povrchu může omezit uskladnění/těžení a odradit zákazníky (v Ukr. UGS bylo v roce 2023 uskladněno 2,5 miliardy m3 plynu zahraničních poskytovatelů a Ukr. by to rádi v roce 2024 zvedli na 4 miliardy). !!Zde končí fakta!!
     Důvodem, mimo V.V.P. uváděné reakce na poškození rafinerií v RF, jsou dle MÉHO soukromého názoru hlavně zákulisní šachy kolem transportu plynu přes Ukr. do EU (Ukr. nechtějí prodloužit Gazpromu kontrakt – končí na konci roku 2024), s kterými jdou ruku v ruce snahy RF o omezení energetické soběstačnosti Ukr. Jsem toho názoru, že poškození/zničení Trypilské, Burshtynské a Ladyzhynské tepelné el. je s útoky na B-V-U UGS v plánech RF přímo spojeno. Pro doplnění – EU se snaží od potrubního plynu RF odstřihnout k 2027.

  2. Kdo maze , ten jede..
   Mazavost je vseobecna ,vlada a urady dou prikladem a dalsi ty podobne „mazany“ napodobujou..
   Nemocny snahy ,nekterych a casto nekvalitnich , ovladat jiny sou velkej problem lidstva a odvazim se prorokovat , este budou a asi neni mozny tenhle pruser kdy vyresit ..
   Vysvetlit nemozny..

   Karel nebo Dvorak s chytrostma snazivych predbehli udalosti , to se stava..
   To maji ze skoly , kde vo 30let starsi pedagog se denne vytahuje a ukaji na maly zacky,
   jakej je genius… Kdyz mne rozzurili ,dost sem jim tu jesitnost s potesenim zbouraval..

   Vidlak taky pospicha a mel by mazat aspon casti svych clanku.. Kdyz si najde cas..
   Ja si jich zhusta nevsimam , von si jede po svy parkete a je zase po svy, akorat by nemel mazat ty kvalitni prispevky , obsahuji myslenky, ktery muzou stimulovat ostatni k navazani…K lepsi diskusi..

 6. Neklesejte na mysli, naše věrchuška myslí za nás!

  Do června uzavřeme oboustrannou bezpečnostní dohodu s Ukrajinou, avizuje Pavel.

  Co to znamená? ČR se zavázala poslat na Ukrajinu milion dělostřeleckých granátů r.155mm. Kolik to bude ČR stát je ale tajné. ČR se zavázala posílat na Ukrajinu jak vojenský, tak nevojenský materiál, technologie, zavázala se dál cvičit UA vojáky na svém území. Dále se zavázala v případě potřeby poslat na Ukrajinu vojenské pozorovatele a poradce. Co se finanční pomoci týče, tu má dle slov Pavla v kompetenci vláda ČR, ale je si naprosto jistý, že peníze z ČR budou chodit na UA tak jako doposud. Jak se oba prezidenti shodli, milion granátů je milion mrtvých Rusů a to je skvělé. Ukrajina se naopak zavázala že v případě napadení ČR přijde na pomoc. Vynikající kšeft… Další výhodou této dohody je i fakt že díky ní může vláda ČR kdykoliv bez souhlasu PS vyhlásit nouzový, nebo válečný stav, či mobilizaci. O tom se ale v médiích moc nemluví. Dále se díky této dohodě zavazuje ČR přijímat dále válečné uprchlíky z Ukrajiny a to bez jakýkoliv podmínek a počtu. Každému uprchlíkovi z UA bude poskytnuta v ČR péče, podpora a finanční prostředky. O nějakém míru nebo vyjednávání nepadlo ani slovo. Jen válčit, dodávat zbraně a peníze a zaopatřit UA uprchlíky. P.S. všimněte si jakou stužku má ČESKÝ prezident na saku. No červeno-modro-bílá to není…

  https://www.facebook.com/…353

  https://www.facebook.com/…625

  1. Uz sem napsal Kocourovi ,ze verchuska je blbej nazev protoze nevystihuje neodvratnou destrukci prebujely byrokracie ,ktera svou vahou postupne znici vsecko../SSSR jako Usa/.
   Vyber vyrazu a toho co obsahuji, je dulezitej a vyzaduje roz mysleni..

 7. No, a to se ještě nikdo nezeptal, jak se bude chránit obyvatelstvo, kde se ukryjí lidi, kde se budou ošetřovat zranění, kde se vezmou zásoby a další tisíce drobností, které pravděpodobně po odvetném úderu RF budou třeba. Když se chystá takovej konflikt jako ve vyhrocenejch letech studený války, tak by bylo dobrý bejt připravenej aspoň jako byli komunističtí váleční štváči v sedumdesátejch letech.

  1. Rus nebude utocit na nas a plejtavat zbranema a energii. Sam nejlip vi ,kde a kdo je
   skutecnej nepritel a ze sam mel blbejch vlad taky dost.

  1. Staňura teď říká v TV, že vzdělání není potřeba. Musí být jen pracovní zkušenosti.
   Králíkátor Drahož může být rázem chirurgem.

    1. Někdo to dělat musí, když ti studovaní se dali na politiku. Děvčata nebudou mít pocit, že jsou opomíjena, zdravotní pojišťovny ušetří a nutela bude moci využít takto ušetřený peníz.

  1. Při vší úctě, ale Miloš Kopecký je jen slabý odvar. Furt jsem hledal přirovnání, až mi to došlo. Cromwell v dubnu 1653:
   „„Za to, co jste učinili dobrého, zde sedíte již příliš dlouho. Odejděte prosím a nechte nás zde samotné pracovat. Ve jménu božím odejděte.“
   „Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné správy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného žvance jako Ezau, svého Boha zradili pro pár drobných jako Jidáš.
   Je ve vás vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící nejste o nic víc, než můj kůň.
   Zlato je vaším Bohem. Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil zájmy Commonwealthu?
   Vy mrzké děvky! Což jste svým nestoudným pletichařením a podlostmi neznesvětili toto posvátné místo a z Božího stánku neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd! Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!“

    1. No, zasnuby bolseviku se taky neobesli bez hysterickych problemu.
     Napr. Lenin vsude kricel ,ze Trocky je parasit a bandita a Trocky zase kricel
     zpatky , ze Lenin je Jidas revoluce , ale potom bohaty veno vobou je udobrilo
     a poradili se..Trocky mel vetsi veno a tak Lenin mu nabid vedeni Ruska,
     /pac veno mel vetsi/,ale Trocky nabidku neprijal..
     Jidas a parasitickej bandita potom spolupracovali , az dokonce..

     Tydle ty laciny poucky vykrikovany pro pobaveni ostatnich a potvrzovani svych vedomostnich kvalit sou furt dokola ,Hus je mel vod toho brita Wyclefa
     a dalsi ,jako Cromwell atd. se jich potom chytli a nejak vyjimecne prezili ..
     A bylo potom jeste hur , zatracene hur../Valecne hur/.
     V podstate je vytvareji bohaty a mocny svym chovanim a jiny je zacnou vo jejich spatnostech poucovat…Sami po uchopeni moci zhusta nejsou lepsi..
     Revoluce sou zne smrti , nasili , tragedii, vyusti do udesnyho zoufalstvi
     a silenstvi tech, co prezijou ..
     Aby bylo potom este hur ,zatracene hur../Valecne hur/.

 8. hnojivo vubec nevypada, ze by se zdrazilo, ba naopak, za poslednich 5 let alespon ty dve ktera pravidelne kupuju jsou na historickem minimu
  cernoskej pan buh s nama s takovym materialem
  ctete understandingwar.com a tady tyhle pohadky na vidlicku berte s nadhledem

 9. Je pěkné, jak českým fašistům záleží na životech ukrajinců – ale ani na vteřinu nedají najevo lítost nad namletým ruským masem.

  Z toho čiší jen Vidlákova lež, faleš a přetvářka tak typická pro komunisty, kteří ve volbách raději kandidují pod krycím názvem.

  PS Dane, jaké přiznání jste s Kaťkou z toho prasete vymlátili?

  1. Jen se nebojte, až popije Pyjala v USA to kafe a dostane noty, možná Vidlák i ti, co tak pláčou, že milion granátů nebude, protože věrchuška nemlčela, nacpou do vlaku i s těmi darovanými drony a vysypou je rovnou v ukrzákopu. Až jim budou ty drony lítat s bombičkami nad hlavou a občas nějakou upustí, tak pak to opravdu dotáhnou do toho slavného konce. Ale to už budou i se slavným Vidlákem hnít v ukrzákopu.
   Proč myslíte, že Pyjalu do USA pozvali, pro pochvalu asi ne. Ten tam jede pro konečné řešení.

  2. Spokojeny s volbama slovaci a slavnej Fico , kdo vi kdo je a co, /este umi/ ,do nebes
   vychvalovanej a vynasenej prave uzavreli se pise, spousty dohod,
   vo vsemozny pomoci ukrum..
   Kdo by veril , komunisti taky slibovali vetsi raj nez krestani ,/ty aspon navadeli kazdyho ,
   ze raj bude , ale az potom v nebi/, problem politikou a chamtivosti zvrhlych andelu,
   sou ty povolebni a porad vopakovany ,hruzny zrudnosti bez konce.
   Predem uz naplanovany..

 10. Dnes je diskuse velice přínosná až půvabná. Dva a půl diskutujících správně pochopilo Vidlákův úmysl zbrojit. Ještě půvabnější jsou diskutující, kteří se snaží nějak zmírnit a dovysvětlit Vidlákovy úmysly.

  Dnes budu obhajovat Vydlákovo zbrojení, tedy ony ty drony jsou přístroje dvojího určení a vidlák měl bezesporu na mysli hlavně to druhé a zajisté i mírové užití.

  Vidím to jak v inlajnu. Čilí sedmdesátnící a snad i osumdesátnící budou obsluhovat drony na polní práce.
  Přivezou obsluhu bezbarierovým dopravním prostředkem na elektriku, čilouši na vozíku zajedou do palebného secího posedu. Na pravé straně bedničku s granáty pro drony, na levé straně secí zařízení s kyblíčken na doplňování osiva do secích dronovývh přípravků. V mírových okamžicích budou dronům měnit baterky a doplňovat osivo, případně postřiky, jakmile zazvoní červený válečný telefon, okamžitě jim bude vydán pokyn k výměně secích přípravků za uchycení granátů, nafedrují granáty na dron, předají koordináty dronům a vyšlou je tím na válečnou misi. Vrátivší se droni se opět pověnují oné bohulibé činnosti, setí.
  Přímo vidím jak si dron zapřahá malý váleček na zaválení pole. Vidláku to je takové vzrušení, a pokud se přidá i ta umělá inteligence, to bude teprve jízda.

   1. Anonym napsal:
    13 dubna, 2024 (14:33)

    Asi nerozumíte nadsázce.
    Věšák napsal:
    13 dubna, 2024 (13:53)

    Pan Vidlák má pravdu, viz nová taktika:
    Ruský postup na město Časiv Jar opakuje scénář z Avdijivky – Ruské drony nejprve město neprodyšně uzavřou, aby nikdo nemohl dovnitř, ani ven. Potom se město důkladně pročistí bombami FAB, a dělostřelectvem. A nakonec ruská pěchota provede krátkou “začistku” přeživších.

    Zajatci při tomto novém způsobu dobývání města podle manuálu ruského generála Mordvičeva takřka nebývají. Při válce v éře dronů, už město neobkličují tanky a pěchota, ale drony!! Zelenského řezník Syrskyj to není schopen pochopit!…

    ….První útok dronů své oběti obvykle zraní a ochromí, druhý je dobíjí! Drony jsou podle ukrajinských obránců Časiv Jar nebezpečnější než dělostřelecké granáty a bomby. Rusové útočí celými roji dronů, a nikdo jim neunikne! Dron je podle bojovníků 5. brigády mnohem ničivější, přesnější a neomezený počasím, jako klasická děla. Rusové mají ve dronech absolutní mnohonásobnou převahu! …

    …Mordvičev si uvědomil, že drony dokáží úspěšně eliminovat jakoukoli vojenskou dopravu mezi přední linií a týlem, a chovají se tak v podstatě, jako jednotky, které nepřátelská vojska na přední linii obklíčily.
    Mordvičev, tak na předem ohraničeném území, kde vede bitvu, drony odřízne místo, které chce dobýt, a de facto je obklíčí. Současně přesnými útoky dronů, a podle jejich přesných informací, i dělostřelectvem a bombami ničí, drony obklíčenou nepřátelskou posádku zakopanou v zemi a ukrytou v bunkrech. Nepřátelská posádka trpí ztráty, spotřebovává munici a zásoby, ale nemá jak obdržet posily ani zásoby, protože je odříznutá drony. Zranění nemohou být evakuováni, a ústup je vlastně okamžitou sebevraždou…….
    https://www.michalapetr.com/map-1959-ruska-armada-vcera-izolovala-hlavni-doupe-ukrajincu-na-vychodnim-brehu-dnepru-mesto-casiv-jar-dobyti-mesta-povede-k-padu-aglomerace-slavjansk-kramatorsk-zelenskyj-zuri-a-pozaduje-po-usa/

    1. Re: Jp

     Máte tam chybku. Dron je prozatím v nepříznivém počasí v podstatě nepoužitelný. Ale jinak od reality moc neutíkáte.

     1. Dron vo svy pouzitelnosti nerozhoduje..
      Ani jestli je , nebo neni pouzitelnej kvuliva pocasi..
      S dronem se jednoduse vo tom nediskutuje …
      Bych se domnival ,ze je to operator , tedy ten co s dronem nahore
      pajtluje a zalitne s nim treba , pro lepsi viditelnost dolu ….pod mraky .
      Muze bejt ze cocky se zamlzi ,ale to se stava porad.
      Asi tohle uz taky rozresili..

  1. Jj, je to úžasné. Člověk který má 2% podporu obyvatel, jednoznačně nejhorší premier v novodobé historii je jednohlasně opět zvolen do čela pravicové ODS.
   Co na to říct.
   Prostě koryta, koryta a fialový hnus.

   1. Ale to je přeci dobře, ne? S Fialou v čele se modroptácká ODSka doufejme po volbách konečně a definitivně odporoučí na politické smetiště dějin. A může si tam opět (jako před čtvrtstoletím) padnout do náruče se žluťáckou ČSSD, vlastně dnes už SOC-DEM.

   2. no, to je jako když my si tady vyprávíme o babišovi jako menším zlu.
    prostě je, nedá se nic dělat, fiala z celé té ods ještě ten nejlepší.

    1. Nesvadejte vsecko na koryta , je treba podstatnych ,prevratnych zmen.
     Uz davno nejde, aby stat rozvraceli a nicili politici, jejich politiky
     a politicky strany!!! Jejich volby. Vlady atd.
     A nekonecny pisalkove s propagandama, oslavujici , aby to pokracovalo.
     Aby deti devastovali akademici, pedagogove a prebujely byrokracie ..
     S nekonecne tragickymi nasledky…

     Dubcek mel pro nas nastartovat nasi „Treti cestu“ ,potom bejt vodklizenej..
     Ale jeho zradou ,prijely tanky..
     Zvrhla zrudnost komunistu byla , ze nas donucovali 24hod, denne a kdyz nas i presvedcili , ze fasisti zapadu sou spatny , spojili se zase na nas a proti
     nam, prave s fasistama zapadu..

 11. Pane Vidláku,děkuji Vám za racionální příspěvky o naší zemi i jiných problémech.Nejste sám,kdo takto
  uvažuje,když se s někým bavím,dojdeme vždy ke stejným závěrům.Pak se ale nabízí otázka,jak tuto hnilobu změnit?Jsou nám vnucovány myšlenky,že naše osudy řídí někdo ze zahraničí.Ale ten může jedině ovládat
  někoho u nás – našeho vnitřního nepřítele.Komouši měli dokonce odbor na boj s vnitřním nepřítelem – asi
  bychom si z nich měli vzít příklad,protože oni bez ohledu na ideologii a jiné bláboly vybudovali plně
  funkční stát na všech šesti prioritách.Za 35 let se náš stát proměnil v obydlené území.Dost tristní úpadek.
  To nevykompenzuje žádná „výhoda“,protože rozpad státu znamená,že jednotlivec stojí nahý na parkovišti.
  Neplatí jeho práva,neexistuje jeho vlastnictví,mluví zbytečně – nikdo ho nebere na vědomí ,a k tomuto jsme dospěli.Úsilím o demokracii jsme vymazali národ z existence.Tož tak.Přeju Vám hodně úspěchů
  a doufám,že vydržíte co nejdéle …….

 12. Michal Svatoš to na Protiproudu řekl jasně.
  Válku proti Rusku rozpoutala Evropská unie a USA bylo proti, ale EU ji zatáhlo do války.

  1. No, viděl jsem to celé, ale nepřesvědčil mě. Ti Amíci v tom jeli, ne že ne. Je ovšem otázka, jestli na té likvidaci ukronácků nakonec nebyli s Putinem předem dohodnutí ….

   1. Všechno je to sionistická židovina. Dokud se lidstvo nezbaví primárního viníka (a parazita), je zbytečné se přít o to, jestli konflikt záměrně vyvolal lokaj č.1 anebo lokaj č.2. Vyjde to totiž na stejno a odskáčou to tak jako vždycky Slované a další Gojímové.

    Od 1.4. čekám, co udělá Írán v reakci na barbarské zničení jejich damašské ambasády Izraelem. Obracet se na OSN je neúčinné, odsouzení bez adekvátní reakce nebude pro íránské obyvatelstvo dostačující. Íránci budou chtít Izrael potrestat, ale je to jako „hlava 22“, protože odpověď na izraelskou provokaci bude samozřejmě považována za útok.

    Stejná židovina se odehrála předtím na Ukrajině. Teroristické bandy Azov a banderovci povraždily v Oděse a na Donbase proruské obyvatelstvo, a když za to přišel od Ruska trest, tak je to sionistickými médii a pomatenými libtardy považováno za útok. Převrácení zákona akce a reakce, to je taktika sionistického žida.

    Rusko je všude očerňováno jako agresor, který napadl Ukrajinu a nikdo z lokajských západních politiků se už nevrací k pravému důvodu, který tomu předcházel. Z viníků se dělají oběti, z pravdy lež, proto zákeřný žid má pořád zelenou v každém svinstvu. Mééédia vlastní taktéž oni a většina konzumentů jejich lží jim sežere vše, protože je pohodlné nepřemýšlet a hledat pravdu. A o té Oděse nebo o tom utiskování lidí zákazem ruštiny se v mainstreamových mééédiích neinformovalo, takže spousta lidí to neví.

    Tak jako v případě Ukrajiny, tak i v případě Izraele je jenom jedno řešení:
    Pokud nechceme válku, musíme potrestat, resp. zlikvidovat organizátory a vůdce, aby se útoky zastavily. Toto se však stále neděje. Otázkou je proč?
    Nejpravděpodobnějším vysvětlením je globalizace. Vlády v jednotlivých zemích KoZa ve skutečnosti nemají žádnou suverenitu a slepě poslouchají sionistické globalisty.

    1. Jak vás tak čtu Charóne, asi byste se měl zabývat tím, čím se prohlašujete.
     Vozit potřebné na druhý břeh. Případně tam i zůstat. Ten antisemitismus vás zcela naplňuje.

   2. “Fuck the EU” Nulandovou nikdo amikum neodpáře.
    To že evropští politici skáčou jak americký deep state píská a ne neopak je taky fakt – pamatujete ještě jak všechny země Evropy najednou zavřely vzdušný prostor letadlu Bolivijského prezidenta a když přistál v NEUTRÁLNÍM Rakousku tak na palubu vtrhlo Rakouské policejní komando a hledalo tam Snowdena?
    Pamatujete obvinění Assangeho v tehdy neutrálním Švédsku?
    pan Svatoš se úplně mýlí.

     1. Tak voiceofeurope.com už zase běží, prý z Kazachstánu. Čeští operátoři ho ovšem „blokují“ – k smíchu.

  2. To má hluboké kořeny, CIA využívala Banderovce v boji proti SSSR už od dob WWII, existuje o tom mnoho odtajněných dokumentů, např. https://www.cia.gov/readingroom/docs/STUDIES%20IN%20INTELLIGENCE%20NAZI%20-%20RELATED%20ARTICLES_0015.pdf

   „Ústřední zpravodajská skupina uznala, že Banderovo vydání do Sovětského svazu by bylo ranou pro podzemní hnutí.“

   „V roce 1950 vstoupila CIA do společných jednání s Brity o zahájení operací na Ukrajině; Spojené státy však podporovaly ZPUHVR, zatímco Britové obhajovali použití Banderovy OUN.“

   „CIA tajní spojenci studené války později informovali Imigrační a naturalizační službu, že před Sověty utajili Stefana Banderu a další Ukrajince. Naštěstí [sovětský] pokus najít tyto antisovětské Ukrajince byl sabotován několika prozíravými Američany, kteří varovali dotyčné osoby, aby se schovaly.“

   Nulandová a spol. na to navázali. Mearsheimer, který se přímo účastnil rozhovorů s Jelcinem, tento směr potvrzuje.

  3. Usak Trump dodal nejmin 5 miliard na vyzbrojeni ukra , tak byl zatazenej i s Nuland a spol…
   Vozralama z EU jako Juncker ,posluhovackou Merkel a dalsima..

 13. Pánové nahoře již vědí jak tato válka skončí, a i kdyby teoreticky mohli nějak výrazně ranit Rusko, tak jsou ten typ, co přemýšlí jak se jim to vyplatí či nevyplatí v budoucnu.

  1. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že nevědí a nechtějí vědět, nepřipouštějí si to ani omylem.
   Strach o vlastní fleky, přesvědčení a namyšlenost jim zastírají zrak.
   Nácek se ptá publika:
   Vy to nevidíte denně okolo sebe? Všecky ty rusofobní žvásty, co lidi pochytali z rychlých televizí a rychlých internetů?
   Není čas, přemýšlet vlastní hlavou, nebo si hledat relevantní informace o skutečném stavu věcí, jinde a jinak. Rychlý svět, rychlý život, všecko v kvaltu, běhu a zhuštěný, za tři minuty mají lidi navalený v palicích všecko, co je potřeba.
   Je libo drobný příklad ze života nacisty?
   Nacista si například dlouho myslel, že všecky ty empétrojky, atracy a další komprimační odvozeniny včetně některých komerčních Dolby formátů, nikdy nenahradí skutečné HiFi, že lidi nesleví z kvality až tolik.
   Ohohó, jak zatraceně kurevsky se nácek spletl!
   Lidi rádi slevili z kvality až tolik, že je to k nevíře – všechno ve jménu rychlosti, ale hlavně pohodlnosti a láce. Kvalitní nahrávku si buď musíte přinést domů na nějakém médiu, ale spíše si ji odněkud, ale hlavně za peníze a nekomprimovanou stáhnout – a doma pak přehrát na skutečně kvalitním, tedy ne zrovna levném aparátu.
   A hlavně mít čas na její vychutnání, nebo aspoň pozorné vnímání.
   Není čas, je to levný, nebo zadarmo a mně to tak stačí – to je nejčastější odpověď na dotaz nacisty, jak mohou lidi poslouchat takový degradovaný sračky, na tak sračkových přístrojích.
   Když nacista některým těmto lidem, když se staví u něj doma, pustí třeba jen obyčejné, ale bělošsky masterované cédéčko, s rozumnou dynamikou a na skutečném, velkém HiFi aparátu – tak hádejte, co asi nacistovi řeknou?
   Řeknou nacistovi rovnou, že má ten svůj aparát asi nějak porouchaný.
   Že to má všechno nějak převýškovaný, přebasovaný a že to celé nějak „moc dýchá“, třebaže jim nacista ukazuje, že jsou všechny korekce i fyziologie vypnutý a i měřáky ukazují dynamiku nahrávky okolo 15-25dB.
   Nacistovi až potom dojde, že oni mají uši i vkus vlastně tak dokurvené těmi Vypsanými fixami z plastu, že už nejsou schopni pobrat nahrávku v HiFi, tady vysoké věrnosti záznamu a reprodukce.

   Nacista si myslí, že pánové nahoře jsou přesvědčeni o tom, že co činí, správně činí.
   Že je to v naprostém protikladu k aktuální situaci v politice, situaci ve zbytku světa, ale i situaci na bojišti, to si nikdo ani nepřipouští.
   Nacista vyzývá k pozornému poslechu i chování okolí. Někteří budou překvapeni.

   1. Souhlas – mp3 mi nesmí do domu. Všechno mám ve FLACu nebo APE (I moje vinyly jsem si digitalizoval). K tomu kvalitní zařízení, zesilovač (mám i lampový), sluchátka nebo vícepásmová pořádné bedny.
    Dokonce mám i kapesní sluchátkový zesilovač na cesty. Menší věci od Fiio (nedám na ně dopustit), větší tak porůznu, aby to k sobě pasovalo.
    Bezdrátový přenos signálu nepoužívám. Všechno pořádný stíněný kabely.

    Rozdíl je, a kdo říká že ne, tak kecá, nebo je línej myslet.

    Ale kdo to ale dneska využívá? U nás v práci několik kolegů od hardware tomu taky rozumí, ale zbytek neví o audio formátech, kodecích a akustice a audio elektronice obecně vůbec NIC.

   2. mp3 je fajn, aj kdejake sumitko je fajn … rozoznam max tak horne c od dolneho, na polku si strihnem valcik a rozdiel nevidim, a domace kino uz davno doma nemame, vsak mame barak postaveny tak, ze aj kychnutie zazvoni o steny …
    ladicku som videla, len ked sa holky zo spevokolu hadali o stvrton, raz v zivote, a boli to ‚nahodne‘ holky na tabore, zo spoluziakov nikto … z celej skolskej dochadzky pamatam troch ludi s gitarou, vlastne ten typek, co sa rozhodol ako samouk naucit na husle, ten ladicku ku gitare tiez mal …

    by som si dovolila podotknut, ze hluchych ludi je vacsina, nie sice az tak ako ja, ale tak, ze nepoznaju rozdiel medzi komprimovanou a nekomprimovanou nahravkou urcite

 14. Pro pobaveni sem dam dalsi zapadni wunderwaffen.
  Tentokrat to pry bude lek na vsechno od dronu az k hypersonickym raketam.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Britove-zvazuji-dodani-specialni-zbrane-na-Ukrajinu-Test-na-bojisti-753762

  A takhle se udrzuje bojova moralka na fronte a ovce v zazemi ted budou moudre spekulovat, jestli se z te specialni zbrane Rus sesype uz za tyden nebo az za 14 dni.
  Na zpravy o tom, jak moc je ukrajinska armada v hajzlu a jak jim mizi plynova a elektricka soustava uz nezbyde cas.
  Jak pisu, dokud nebudou umirat soldati USA/GB, tak to pojede dal. Tihle byli vzdycky v obelhavani mistry a zvlaste pak GB s chuti posilala na smrt jine.

  1. Dragon Fire není až tak podstatný jako zdroj elektřiny, kterým jej hodlají na bojišti napájet. Že by dieselgenerátor? Hezká tepelná i kouřová stopa.

   1. Nacista by snad ještě dodal, že německé V-2 sice byly ve své době zaprvé doslova uměleckým dílem a zadruhé naprostým převratem v „dálkovém válčení“.
    Změnily hovno, neboť přišly pozdě. Kromě toho byly až neskutečně výrobně i materiálově náročné, přestože na jejich výrobě pracovaly statisíce lidí fakticky nonstop.
    Nacista tuhle V-2 kdysi poměrně podrobně studoval – jak po stránce funkce samotné, tak hlavně jejího startu a následného řízení. To byl od Němců taky dost majstrštyk, ale holt ten čas. A ke konci války neskutečné potíže se získáváním kapalného kyslíku, speciálního druhu etanolu i paliva pro pomocný raketový motor na TP, které V-2 „zvedlo ze země“.
    Surovinová a průmyslová základna současné západní Evropy je v hajzlu, nevyrobíme tu ani ten posměšný budík, protože nemáme z čeho a ani lidi, co by to uměli. S rozpadem průmyslu odešli jinam.
    Některé suroviny jsou momentálně dostupné jen z Ruska, přes další tři destinace a s příslušnou přirážkou…

  2. Prožidovského a proruského nacistu by fakt zajímalo, co je to za Vergeltungswaffen, které uvidí, zaměří a doženou Kinžaly/Iskandery, letící zrovna deseti Machy – a sestřelí jej?
   Zaměřit a sestřelit Kaliber není taková věda, jenže ony letí téměř celou trasu velmi nízko nad terénem a až v závěrečné fázi, kdy je možno je „dostat“, vystoupají kvůli zaměření cíle výš a udeří shora.
   Ta nová ruská raketa, co letí zhruba 20-30m nad terénem a také podzvukovou rychlostí, bude sestřelitelná jen náhodou – že se jí někdo připlete do trasy a zrovna bude mít po ruce něco, čím by ji mohl zasáhnout.
   Což asi nebude moc často, bigoši s sebou asi netahají přenosné PR komplety.
   Nacista by si tipnul, že taková raketa v podstatě nerušeně doletí až tam, kam má. A jestli bude mít při podzvuku aspoň takovou přesnost, jako Kalibery, pak přesně trefí i ložnici důstojníka AFU, kde právě odpočívá po náročné šichtě..

   1. Parlamentky to nejhorsi z vyjadremi britskeho ministra obrany bohuzel vykuchaly. Britove zrejme samosatatne moc nepremysli, tak je muzou krmit bez omezeni.
    Trochu toho sem dam:
    „Zbraň DragonFire, která dokáže vystřelit laserový paprsek a zničit minci na vzdálenost několika tisíc kilometrů, by mohla mít „obrovské důsledky“ pro konflikt na Ukrajině, řekl Grant Shapps. “

    „Systém DragonFire využívá paprsek k zasažení a zničení cíle rychlostí světla, zatímco rádiová frekvence slouží k vyřazení zdrojů energie protivníka. Vlnová délka světla je přibližně jeden mikron, což lidské oko nevidí, takže zbraň je neviditelná a tichá. “

    A tady uz si trochu nad tim mejou ruce:
    „Řekněme, že to nemuselo být stoprocentně dokonalé, aby se to Ukrajincům třeba dostalo do rukou,“ citovala ho místní média.

    Byl tu dotaz na zdroj energie, tak o tom Britove zatim mlzi:
    „Zdroj energie DragonFire je nejasný, i když se objevily informace, že by mohl využívat perspektivní setrvačníkový systém skladování energie (FESS), který společně vytvářejí USA a Velká Británie.“

    https://www.rt.com/news/595797-uk-laser-weapon-ukraine-russia/

    Tak uplne fungovat to nemusi, hlavne se je to tiche, neviditelne a ma to rychlost svetla…
    To vypada, ze zapad mele z posledniho, kdyz uz vyhrozujou i timhle.

    1. Chaaaa, to je staré sto let!
     Už kapitán Nemo a později různí padouši používali zlounské papršleky, aby ovládli svět, nebo ho zničili. Ovšem Verne to měl všechno na elektriku (možná električtí úhoři a parejnoci).

     1. Nejmodernejsi britsky tanky zmizely z valky taky rychlosti svetla..
      Aniz by poradne vystrelily..Problem bude v tom ,ze nekdo vystrelil na ne..

  3. To je dobře. Na střelnici se musí terče neustále vyměňovat za nové, mydlit to stále do jednoho nelze bo děr mnoho a kdo se pak v tom má vyznat.

  1. Hihihi no jo, hádka s hlupákem se za pět minut změní na hádku dvou hlupáků.
   Standartní komunikace na tomto webu.

   1. Zalozi nektery organizaci, aby se co nejvic zlepsilo. Potom aby byli zvoleny
    /a aby nemuseli nic udelat jenom kecat/ ,stanou se taky politickou stranou v holportu s jinejma stranama politiku a nekonecny nestesti pokracuje.
    Vsude vo tom potom pisou dochtori novinari pouckari ,
    jak se vsichni spolecne sedrou ve vlade a v opozici, pro nas..

 15. Vidláku,
  my si sice na Západě malujeme různé scénáře, ale zapomínáme, že účet připravují dva hostinští. Jednoho vnímáme více, a jmenuje se Putin. Druhý hostinský je více v pozadí, a jmenuje se Si Tin pching. Putin chce Ukrajinu (nebo její větší část) a Si chce Tchajwan. Dokud nedosáhnou svých cílů, válka na Ukrajině bude pokračovat, protože válčící stát nikdo nepřijme do EU ani NATO. Stal by se okamžitě účastníkem konfliktu otevřeně.

  1. Tím hostinským je us deep state. Kdyby nepodporoval majdan, banderovce a svojí základnu v Sevastopolu, Ukrajina by dnes byla celá i s Krymem.
   Účet už nám taky vystavuje.

  2. Asi jste ten článek nečetl !!! Je o naší zemi,o naší stupiditě a blbosti,a myslím,že pan Vidlák je na tom
   podobně jako Jan Hus – hlásá skutečnou hmatatelnou pravdu,ale posluchači s prejtem v hlavě prostě
   neslyší.Jenom čekají,až Vidláka budou upalovat,aby se šli podívat a ohřát se.Podobně se před válkou
   všichni dívali,jak nacisti ubíjejí Židy na ulicích – bylo to zajímavé divadlo a diváky to nebolelo.Když jich pak
   20 miliónů pochcípalo ve válce,taky je to asi nebolelo – nebo že by jo??A poslala je tam stejná byrokratická mašinerie,jaká dnes vládne v této zemi.Sedí v kanclech,berou prachy za pronuděný den,aby se udrželi
   u koryt podpoří každé svinstvo – tak jako ta ukrajinská byrokracie podpořila laboratoře na výrobu biologických zbraní – takže nakonec je to byrokracie s bezpracnými příjmy,která udržuje hnilobu a smrt národů.Proto taky u nás oproti komunistické době narostla 3x !!! 3x !!! 3!!! Musíme řešit byrokracii,
   vše ostatní se vyřeší následkem …. třeba každé úřednické místo na 2 roky a pak další rozhodnutí……

   1. Válka začala, my se ocitli v zákopu jedné strany a koukáme na nepřítele v zákopu na straně druhé. Bez ohledu na fakt, co si kdo myslí a píše, jsme pro Rusko nepřátelé.

 16. Německý kancléř Olaf Scholz prohlásil, že Západ bude Ukrajinu vyzbrojovat „dlouho“, protože válka „nebude krátká“.

  „Vždy jsem říkal, že Rusko by tuto válku nemělo vyhrát. A rychle se ukázalo, že to nebude krátká válka. Budeme muset Ukrajině ještě dlouho dodávat zbraně a munici,“ řekl Scholz v rozhovoru pro TAZ.

  Scholz nevyloučil dialog s Putinem v budoucnu, „až přijde čas“. Upřesnil, že k tomu dojde, „pokud si Rusko uvědomí, že žádný vnucený mír nebude, a Putin si uvědomí, že se bude muset vzdát svého tažení a stáhnout svá vojska“.

  Na otázku, kdy válka na Ukrajině skončí, Scholz odpověděl, že „na tuto otázku v tuto chvíli nikdo nedokáže odpovědět“. Na otázku, jaká je strategie pro vítězství na Ukrajině, kancléř odpověděl – „zabránit Putinovi, aby tuto válku vyhrál“.
  https://t.me/stranaua/150608

    1. Válka na Ukrajině skončí, až si více Ukrajinců uvědomí, že jsou vlastně Rusové. Tak do půl roku.

  1. Kdysi byl popularni vtip, jakou ma cesky hokejovy tym strategii na vitezstvi.
   Hnilicka proste odpovedel: Dat o jeden gol vic, nez souper.
   Tenkrat jsme se tomu smali, protoze na strategii je to dost primitivni.
   Ovsem Scholzova strategie prorazi vsechny limity.

   Varianta ovsem je, ze Scholz chce aby Rusko ukrojilo z Ukrajiny co nejvice, a tak je treba valku protahovat.

  2. Je zřejmé, že Vladimír Vladimírovič má těžkého soupeře. A to se Generalfeldmarschall Scholz ještě nezmínil, že mu kryje záda další těžký polní maršál, proklatě ynteligentní pepa 107 s naší těžce vyzbrojenou armádou!

  3. Řekla bych že si nepřipouští, že skončí dřív než záívěr začne. Tedy jaktak koukávám na německé zprávy tak porůznu, které kupodivu naši nezveřejňují. njn

  4. Mel by se nejdrive zajet podivat rovnou tam kde ta valka peobiha jak ta valka pokracuje..
   Jenze to nema cenu a zadnej vliv na ne. Vopakujou poucky rozkazany vod jinejch.
   Sem ustanovil ze v dubnu valka skonci. Asi tak.
   Putin se dle toho jak se vyviji situace s eu taskarema odmita bavit..Takze cas neprijde..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *