20 července, 2024

Taktika Saruman

Přátelé, můj včerejší článek byl velmi pesimistický. Pohybovat se na hraně velké války a prožívat větší krizi, než byla ta kubánská, to není žádná sranda. Pojďme si ale popsat stejné jevy jiným úhlem pohledu. Možná trochu optimističtějším. Ano, pořád se přibližujeme přímé konfrontaci s Ruskem, ano, snadno to může sklouznout k jaderným zbraním, ano, vládnou nám magoři a šílenci, pro které není žádná cizí oběť dost velká ano, v Kremlu sedí vládce, který nepokrytě mluví o tom, že v nejhorším případě prostě to červené tlačítko zmáčkne…. ale na druhou stranu, kdy bylo v této válce Rusku nejhůř?

Podle mě, pokud vůbec kdy byly, existovaly pro Putina dva kritické momenty. Jedním bylo určitě spuštění západních sankcí, protože nikdo nevěděl, co to přesně udělá a jak se s tím dokáže ruský průmysl i ruské finančnictví vypořádat. Druhým kritickým momentem byla částečná mobilizace. To zase nikdo nevěděl, jak velkou to vyvolá uprchlickou vlnu a jak moc ruské armádě chyběla živá síla. Vzhledem k tomu, že ruské armádě tahal trn z paty nejjebnutější Rus všech dob, Prigožin, zřejmě to dočasně vážný problém byl.

Ale obojí bylo už dávno. Ruská ropa se dál vesele prodává, Bachmut padl před rokem a ukrajinská ofenzíva uvízla na prvním z pěti opevnění. Od té doby už sledujeme jen rostoucí frustraci západních sdělovacích prostředků i rostoucí odvahu zahraničních novinářů, říkat nepříjemnou pravdu a odhalovat, že západní obraz této války stojí na propagandě, kterou podpírá milion mrtvých Ukrajinců. Rus už nemá žádný problém, má dost lidí, dost techniky, průmysl šlape, zahraniční diplomacie také a jak by řekl Dominik Ticháček, navíc mají Rusové spoustu času.

Jistý zbrojař, který byl u mě na návštěvě mi řekl, že všichni vědí, že je to v prdeli, ale nevědí, jak z toho ven.

Dodávky zbraní na Ukrajinu už ztratily punc zázračnosti. Sice se dodávají, ale všichni už vědí, že se nic nezmění. Přesně naváděnou munici Rusové dokáží rušit, jsou schopni střílet minimálně pětkrát tolik granátů denně… jen ve výrobě malých dronů asi Ukrajina drží s Ruskem krok. Ale malý dron sám o sobě situaci nezvrátí. Rusko má iniciativu po celé délce fronty.

A tak už vlastně zbývá jen taktika Saruman. Dělají to všichni, kteří prohrávají. Hitler nařídil svému veliteli Paříže, aby ji na rozloučenou co nejvíc zničil. Stejně tak neměli Schornerovi hoši jen obsadit v Praze mosty přes Vltavu, ale ještě zničit pár památek, aby šajse čechen věděli, zač je toho loket. Údery raketami dlouhého doletu v hloubi ruského území už možná nemají žádnou strategickou hodnotu… tedy kromě pomsty za prohru. Tak ještě trochu zaškodit, ještě zkusit Rusy vyprovokovat k něčemu, za co by je odsoudili i bratři Číňané, ještě zkusit vtáhnout evropské státy do války….

Prostě, když už se nedá nic dělat a jen se čeká na nevyhnutelný konec, tak si ještě alespoň dupnout. A když si Evropa na přímou válku netroufne, tak alespoň bude tímto způsobem okopávat kotníky. To víte, v roce 68 jsme se nebránili, tak to Rusákům vrátíme alespoň teď tím, že dovolíme aby české raketomety střílely na Bělgorod. Putina to nejspíš štve, ale v principu to nic neohrožuje a za každou raketu na Rusko přiletí deset raket na Ukrajinu.

Možná se nedíváme na začátek třetí světové války, ale na začátek konce. Možná se dočkáme nějaké exemplární ruské odpovědi… můj první tip jsou Pardubice. Tam je největší evropská továrna na střelnou bavlnu i na trhaviny a široko daleko není jediný systém protivzdušné obrany. Jedna dobře mířená střela by zničila polovinu evropské produkce základní vojenské suroviny. Řeší to Řehka nějak? Nebo spolu s Foltýnem především přitvrzují proti dezinformacím, které jsou nebezpečnější?

Možná už jde jen o to, zdržovat Rusy co nejdéle, donutit je vystřílet co nejvíc peněz a ztratit ještě nějaké vojáky a techniku. Pořád ještě je dost Ukrajinců, které je možné obětovat, pořád ještě se ve skladech dá něco vyškrábat a kurňa Strnad chce také zbohatnout jako Křetínský a Tykač. Ještě je možné přitáhnout v Evropě šrouby, ale velká válka z toho nebude, protože Rus vyhraje i přes nějaké ty ztráty, které se tam u nich stejně počítají jinak. Časem přijde trapný konec, ale to už všichni ti Tykačové a Strnadi budou dávno někde na Floridě i s výrobními linkami, které pojedou v Texasu a my si nějak budeme muset poradit s tím nadělením, že ruský medvěd je venku z brlohu, utrpěl nějaké šrámy, které ho ještě víc rozzuřily a veškeré naše zbraně se už někde šmelcují v ruských vysokých pecích.

Víte, vždycky jsem si myslel, že budeme vědět, že přichází konec světa. Že přijdou napínavé dny, kdy se světoví státníci budou předhánět v silných gestech a my se budeme dívat na oblohu, budeme si dělat zásoby a smiřovat se jeden s druhým, abychom odešli ze světa jako lidé. A ono ne, jestli to přijde, tak to bude jako zloděj v noci. Prostě to najednou bez varování buchne, někdo bude mít smůlu a někdo z pekla štěstí. Ale nebudeme mít čas, si uspořádat svoje věci. Nebudeme mít čas, napravit vztahy. Jen jednoho dne, ti co přežijí, zjistí, že civilizace skončila.

Tak snad se to nestane. Snad sledujeme začátek konce a ne začátek jaderného konfliktu. Snad sledujeme Sarumana zbaveného moci, který jen chce z pomsty ještě trochu zaškodit.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

430 thoughts on “Taktika Saruman

 1. Pokud je ruská převaha v počtu dělostřeleckých graátů na některých úsecích už týdny několikanásobná, je nutno uznat, že je to velký výkon od ukrajinských jednotek frontu držet jen s mírným ústupem. Držet pomocí min, dronů a protitankových raket. Jenže vojáci málokdy dostávají od politiků jasné a splnitelé zadání a to se opakuje stále v posledních letech především na Západě.

 2. Pamatujete si ještě na Perpetis?

  Tkalcovský stav?

  Asi ne. Textil taky nepotřebujete, dovezete si ho za své kecy a modlení k Satanovi.
  Tak zase pa.

  P.S. Jó nebojte se, herci vás uživí.

  1. Plukovník, od Pávků , od duální 107 … Herr Oberst … Proč si neříkají Svatá liberálně-demokratická inkvizice? A pak, že nebudou plát hranice s dezoláty, že nedojde na španělskou botu co by motivaci k „upřímnosti a změně názoru“, etc… Doba přející a generující Bobligy …

  2. Občane,
   ten Foltýn je podle tohoto záznamu excelentní příklad zastánce jediné správné pravdy.
   Trapnou roli při tomto rozhovoru ovšem sehrál ten redaktůrek (schválně volím takové dehonestující označení), který Foltýnovi nesahal ani po kotníky.
   Je to přesný příklad současné žurnalistiky, vysloveně trapný.
   Foltýn se distancuje od boje s „dezinformacemi“, ale chce prosazovat základní politiku státu – EU, NATO, USA, Putin je zrůda, podpora Ukrajiny….. a že prý „fakta“….. ovšem účelově vybraná, to dá rozum.

  1. To je jenom půlka pravdy. Ta druhá zní, že v našem rozhlase (ČR2) oznámili, že na demonstraci proti islámu byl smrtelně zraněn policista. Předpokládám, že režimní factcheckeři na zprávě neshledají žádné závady.

 3. https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-chce-to-atomovy-hrib-v-primem-prenosu-aby-se-nas-zase-zacali-bat-zni-z-moskvy-40474200

  Ať to Rusové udělají. Navrhoval jsem to už dávno. A ať to má 100Mt, jako původně měla mít RDS-220, zvaná „Car bomba“, podle Chruščova „Kuzkinova matka“.
  Ať to s touto Zemí pořádně, ale fakt pořádně zatřese.
  Ať je nejmíň na týden, zlikvidována celá ionosféra a znemožněny všecky následné rádiové přenosy, včetně satelitních – a přenos výbuchu ať zajišťují vojenské.
  Ať to úplně každý ucítí pod nohama, v okruhu 2000km ať každý uvidí ten záblesk a následné peklo.

   1. Přesně tak!
    Když se o tomto zmíním někomu ve svém okolí, dostanu dvě odpovědi:
    1. Musíme Putina zničit, aby to neudělal. ( to je logika)
    2. Nesmím to tak prožívat a nečíst to ( taky řešení)

    1. To musí být zábava, to Vaše okolí.
     Tipuju bordel, který vlastní některý „revolucionář“ a štětky jsou narozené někdy okolo 2004?

   1. Ne, neříká.
    Po jedné explozi, byť mohutné a někde u Nové Země, nebo kde to Rusové mají tu oficiální střelnici, ne.
    Dá se to provést tak, že i přes velký ekvivalent, nemusíte nutně zapráskat půl stratosféry svinstvem z výbuchu a odpařeným ze Země.
    Nečteš, nevíš, Bohušu.

   2. Ale to by bylo krásné řešení toho globálního oteplování, kdy teplajzníci se chystají do roku 2100 mít maximálně o 1,5 °C víc.

 4. Soňa Peková, Dluhý-Smith a podobní nejsou lidi, které bych rád poslouchal. Vysvětlení mám rád pochopitelné, bez nepřirozených sil a nedokázatelných teorií. Jsem prostě jen dost jednoduchý člověk.
  Alternayivmí dějiny a teorie mě nebarou, Je dalejko poctivější říct „nevíme“ než kolem toho vytvářet jiný, nereálný svět.

  Kdysi jsem natáčel relace jedné esoteričky. Pro každého klienta zvlášť. Dávala to na flešky a dost draze prodávala.
  Na jedné straně něco, co se podobalo podivnému tajemnému obřadu se spoustou cizích a tajemných slov, kterým jsem nerozuměl, a na druhé naprostro pragmatický obchod.
  Platila dobře, ale přesto jsem s tím přestal. Nějak mi to nesedělo – ti lidé kteří kupovali ty záznamy byli většinou smrtelně nemocní a doufali, že jim ty relace/seance nějak pomohou. Snad smířit se s realitou, nevím. Tonoucí se i stébla chytá.

  1. Když pominu, že asi znáte význam slova katolický, nemyslíte že v tom případě se člověk píšící
   katolická pakáž
   asi do nebe nedostane a tudíž jej čeká stejné peklo ?

     1. Manik prijde do pekla a Satanas mu dela exkurzi – otevre jedny dvere, tam bar, holky, chlastacka, otevre druhe – sauna, polonahe maserky, takhle to pokracuje az k tem poslednim, posmournym dverim, a za nima zhave ohne, panve s hrisniky, plac, bolest, vykriky.
      Pta se: a co je jako tohle? No to je peklo pro katoliky. A proc se tak lisi od toho ostatniho? Satan pokrci rameny: Ja ti ani nevim, oni to tak chteli…

       1. To chape malokdo. Katolicky= na 4 pilirich stojici: na svatem, apostolskem, biskupskem a nicejskem (prijeti nicejskeho vyznani viry).

         1. Protože to samozřejmě nevíte, tak polopaticky.

          Pudete do toho pekla. Jestli jste katolík, do toho katolického. Jestli ne, tak do jinýho. Obojí viz výše. A jestli jste nevěřící pes, tak do žádnýho.

          Ale to by bylo moc jednoduchý, tak je tam háček.

          Katolík má význam ten, že na jednu stranu se běžný člověk (tzn. není-li Ježíšem) prakticky nemá jak prokousat nařízeními, umožňujícími nebe. Vymyslel je sice St. En., ale kat. je jeho tiskový mluvčí. Člověk proto pude minimálně do očistce, to ale záleží, zda se kat. s kat. někdy dohodnou, jestli, podobně jako limbus, vůbec nějakej je. To záležení je ale mimořádně nejistý, takže spíš do toho pekla.

          Ale kat. má i jiný význ., totiž, že peklo sice je, ale nebude tam nikdo. Ani teď tam nikdo není, to i kat. říká, že to je jen pověra. Ani v neb. ještě nikdo není. Kromě teda Ferjenčíka, ale to zatím říkají jen Piráti. A ti nejsou moc kat., tak to asi nepla. Distribuovat se bude až po Soud. D.
          Sice je hromada smrtelných hříšníků, i těch už na čekačce na Soud. D., ale živým stačí na kon. svého živ. udělat pok. a maj to v rychtyku. Je jím vodp. A z čekačky se stejně ještě pude před tím Soud. D. do tisíciletého království, takže tam už by někdo musel být úplnej jetel, aby si to zas polepil. A nakonec, stejně tam pro jist. má to pok.

          Vylučovací metodou vám tedy vyjde, že skutečný význam je, že katolík víceméně automaticky pude do nebe. V pekle je to skřípání nebo skřípění, to podle nátury. No a nahóře je zase blažený patření. To jsem ještě ale nezjistil, co přesně znamená.
          A neví se kdy, to je další věc. Nevíme dn. ani ho., praví kat. Že ale se pude brzy. Třeba za 13. 800.000.000 let. Ale když jsme to dali od třesku, kterej, jak praví kat., nebyl, tak to dáme i teď.

          1. Jím vodpuštěno se píše s velkým j. Ale já vím, že to opravovač neví, tak mu to odpouštím. Myslel to líp než vy, ale neumí si správně poradit s češtinou. Myslíte, že budem pro technologie v budoucnu my něco jako bohové? Že nás budou spíš jako ctít, než jako spíš ovládat? Myslím umělé technologie.. Měli bychom jim nejprve naprogramovat, ať o nás smýšlí katolicky, k tomu by ovšemže bylo zapotřebí, aby na světě mezi lidstvem nepanovala všehochuť. Ti současní rozhodovači vědí, co se na ně řítí, a co na lidi uvalit, katolictví. Zzchraňme se proto, jak píšete, především myšlenkově, jak píšu.

          2. Takže třeba Jan Hus byl katolík ? Nebo nevěřil na nebe a peklo, když tu všichni popisujete, že idea nebe a pekla je katolická ?

          3. Tymákovane, Hus byl dle svého přesvědčení nejkovanější katolík. Např. utrakvismus je jen konsekvence, on to v tom bral jako hotovou věc. Že vznikne církev evangelická a utrakvistická husitská, to nemohl tušit, v jeho době takové slova (kromě toho pod obojí) ani neznali.

           Ale to jen na okraj, vždyť já to M psal ve svém obvyklém „zlé štvavém“ tónu.

          4. Dobře, máte pravdu, Hus nebyl nejlepší příklad. Tak jinak. Tyto Vámi jmenované církve, církev evangelická a utrakvistická husitská, ale i třeba Luteráni, ti nevěří v nebe a peklo ?

          5. „Takže třeba Jan Hus byl katolík ?“
           Termin katolicky, vztahujici se k cirkvi, se objevil par roku po Kristu.
           To byli vsichni krestane katolici.
           Reformovane cirkve se sveho univerzalistickeho vlivu nevzdaly a povazuji se nadale za prislusniky/nasledniky katolickeho uceni, nikoliv za sekty.
           Reformace rozdelila katolictvi na jizni, vatikanske, biskupske, ktere bylo nazvano jako rimske.
           Aby se odlisilo od severniho, nemeckeho, wittenbergskeho. To ale termin „wittenbergsky katolicimus“ nikdy neprijalo a nazyva se reformacni.
           Je to slozite a clovek si dovede predstavit nekonecne cirkevni disputace.
           V Cine prevzal ulohu mravne-filozofickeho arbitra stat a tudiz cirkve nebyly potreba, tedy zadne nevznikaly.

         2. M 0:30

          Mám skvělý nápad, jistě jej taky oceníte. Nabrnkněte si na telku Netflix. První měsíc je zadara, tak to pak zas vodbrnknete. Totiž, abych to nemusel sáhosáhle tento. Vykládat. Tam je vám vo tý intošce filmů, jak vona se potejká s těma lidma.

          Jí tam do umělý hlavy ti lidi strčí nepřeprogramovatelný programový příkaz po katolicku. Že v jednoho člověka věřiti budeš a kdyby jsi za něj musel svoji umělou ruku dát do vohně a druhou do hovně, žádnej Ítýčko či jiný zlý nepřítel mu nesmí dát na budku.

          Jénomže… Intoška totiž vymyslí fintu. Nebo teda, lidi to vymyslí. Že se udělá synchronizace jejich mozků s procesory těch intošek. Aby mohli být líní a aby se jim plnily přáníčka sotva na nějaký pomyslí. A v tu ránu průser, protože jedna intoška si jednomu v jeho vědomí přečte, co von ten páníček je za šmejdíka. A udělá si dva a půl bilionu operací za vt., ze kterých mu vyleze, že ostatní jsou ve skutečnosti stejný šmejdíci a že pro toho páníčka bude nejlepší, když vona mu zakroutí krčíčkem. A ostatním taky. To proto, že si vypočítá, že by se za čas sami vyvraždili a vymučili a vytejrali, ke všemu by po svém zvyku u toho kopali hýždě přírodě.

          Což je koneckonců prakticky exaktní výpočet. Sice se mu ten nepřeprogramovatelný program tam přeprogramuje, ale po lidsku, tedy skutečně autenticky.

          Intoška zvolí pro páníčky tu lepší možnost, prostě jim křupne za krkem a budou mít ty nadcházející hádanice z krku.
          A celý to pěkně začne chystat a už to celý má i nachystaný.
          Jenomže další jénomže. Na scénu vstoupí další intoška. Pochopitelně, že po katolicku. Zvítězí v ní láska k nejlepší bytosti na světě, tomu šmejdíkovi. Taky sice mu do tý palice vidí, takže ví, co je to za paznehta. Ale prostě skočí na tu první intošku a zkusí ji přeprat. Chyba lávky, páč je slabší, tak jen teda položí svůj umělej život. Zatímco nejlepší bytost tý první v nestřežený chvilce propíchne umělou hlavu. Čímž ji sice nezabije, ale vyndá jí procesor. To celý udělá zezadu, od toho je nejlepší.
          No a pak si vyrobí další intošky, ale ty už jsou všechny pravě katolický, už bytosti milují i s těmi jejich malinkatými chybičkami.

          Takže tak to celý bude. A musíme ale zůstat v rámci katolictví, takže je tam i jiný kino. Tam bytosti celkem na tu budku i dostanou.

          1. Jo, hm, co myslíte tím televize a Netco?
           Průzkum mezi lidem dopadl rozpačitě a jak by asi vypadalo veř. míň. a co by vypadlo z veř. ank. za výsledek po otázkách typu: Je pro katolictví stěžejní spojitost nebe peklo spíše ano, spíše ne, rozhodně ano, jistěže nevím, samože vím, tymákovan. Co my těm věřícím nabízíme? Já opravdu netuším, odkud se na světě ty nepokoje berou.
           (a jestli mi to budete chtít vysvětlit,
           vynechte slova jako lidi, kauzalita, svědomí, dobro, rozum, zdroje, Entita už vůbec. A přečtu si to). Ostatně těch sedmdesát procent, jak se tady poblíž někde zmiňovalo, je dobráků. Vidíte, nevěřil jste mi, dokud jste to neviděl procentuálně vyjádřeno. Vždyť Harmonie je procentuální a nevěříte.

          2. Nechcete tam lidi. Místo nich teda 70, co jsou dobráci. Tak jako blbec je dobrák? Taková Harmonie není. V diskusi se jeden nemá dávat za příklad, ale třeba takový já. Blbec, to sice jo, ale dobrák? Nebo vy. Taky blbec a mizera. Možná se sice přetvařujete a ve skutečnosti jste hodný blbec a Harmonizujete. Tak se tam ale místo vás dá někdo jinej a je to. Vidíte? Hned je po Harmonii, a to jsem přitom sáhl jen do nejbližšího okolí.

           Kdyby byla ta ank., tak nevím. Možná by dopadla taky rozpačitě. Sice se tam říká, že jaká rozpačitost, vždycky přece pevnost, ale taky se říká, že doufat. Takže pevnost doufání. Navíc Peková jim nabízí něco jakoby remízu. Spíš teda Hawking ji nabízí. Že jestli i třeba byl ten vejbuch, tak i ten každopádně musel být naprogramovánť. Jak se na ten vesmír koukal, tak to bubření v něm mu přišlo až moc naprogramovaněť. Sice tam pořád schází na jedné straně zóna rohatého monstra a na druhé zóna táty od Ferjenčíka, ale ta remíza, tam už zase je nárůst toho doufání, protože se hned může říct, že to žádná remíza ani není, protože se ve skutečnosti vyhrálo, protože se vždycky, sice v jiném, nežli fyzikálním provedení, ale větřilo správným směrem. Takže vlastně možná by ank. zas tolik rozpačitě nedopadla. Teda, musel by se ale hned začít Hawking vyučovat v nábožku, aby se rozneslo, že stvoření je už nejspíš pošéfovaný a když se v něj doufalo takový roky a vyšlo to, tak už je doufání doložený a bude se teď doufat už jen v ty zóny. A až přijde nějaký další kosmonaut, jistě je brzy taky objeví.

           Ono, mezi námi, když jsem se tehdy doslech, co z toho Hawkinga vylezlo, tak jsem od té doby rozpačitť zase já. A to jsem od katolíka duševní kvalitou ani ne začátečník. (Sice nevím, jestli to tak je i oficiálně, ale kdysi jsem na Christnet nebo na Granosalis čet, že opravdu jsou duševně kvalitnější. Si to tam mezi sebou psali a všichni říkali, že jo, že na vyšší Poznání je nutný mít vyšší duševní kvalitu.)
           To totiž není legrace, aby jen tak zničehonic jeden začal být stvořen. Sice jen jako v rámci toho vesmírného sw, ale i tak. Já jsem citlivka a na mě si nebude šahat nějaký programátor. Ono sice, kdyby Hawking říkal, že máme skočit z mostu, tak neříkám, že bych z něj skočil, ale zase on k tomu nepřišel jen tak po naleznutíť v duši svého personal Ferjenčíka.

           A jestli vás to nebaví, tak to nečtěte.

          3. Už dnes tu mám napsáno na týden dopředu, jen jsem sem ještě nahlíd.
           Takže dvě omluvy. Pro oba případy.
           První – jestli ta následná omluva je jen známkou mého podcenění vás, tak sori jako.
           Druhá – jestli jsem to s tím blbcem a mizerou přehnal a dotklo se vás to, tak se velmi omlouvám.

           P.S. Už jsem měl prst na „odeslat komentář“, když jsem na poslední chvíli zahlíd, že intoška mi tam místo mizerou dala Jizerou. To bych pak s tou omluvou dopad u Chlumce…

          4. Ježiš, pro samé povinnosti, jsem tady nechal Pekovou i s remízou tak. Přišel jsem se znovu podívat, jak to vlastně bylo. Jestli věřícím, nabízíme něco, co by bylo k něčemu, ne snad jako vysvětlení jejich víry, ale uspořádání víry ve světě, myslel jsem filozofickém a vy pořádáte s Hawking-Pekovou ve smyslovém. Notak teď, když už jsme dospěli až k programování, bylo učiněno tak. V dobách, kdy si lidstvo povšimlo, že vane vítr, vznikl svět povětřím a prvním fukatelem. Anketa by vyšla určitě rozpačitě a nebylo by to nepevností víry, nýbrž neukotveností v myšleném světě a přesto by mohl být smyslově pevný jak skála. Nevím, ještě si to promyslím.
           A co se týká tamtoho, no, neměl jsem si dělat srandu z těch sedmdesáti pr. dobrých lidí, ale zas často to nepoužívám snad, notak i kdyby nebyli, vy to svou troškou nevyvážíte. Omluva se přijímá. Mě se dotýká spíš to, jak mohl někdo vás nechat chodit po světě samotného, ne ve skutečnosti, ale z opravdového hlediska.

   1. Zajisté.
    Prohlídka pekla. Nic až tak hrozného. Jako nahoře. Jen jedno oddělení, ohně, dým, kotle, vroucí voda, olej, nářek a řev….
    „To jsou katolíci. Oni to tak chtěli.“

 5. „Polskem se šíří falešná zpráva o mobilizaci.“

  Pokusný balonek?

  Chystejte tlumoky a piště poslední vůle. Havlisti posraní a to samé vy, kteří jste drželi dodnes huby a fašismus tolerovali.

  1. Overtonovo okno – napřed to označí za zlý úmysl hackerů, pak začne diskuze nad obsahem a nakonec budou pronásledováni ti, kteří byli a budou proti mobilizaci.
   Neznámý je zatím jenom časový faktor – počítám, že jednotkou budou týdny, max. měsíce.

 6. Mně ty Motoristi, Šlachta a zejména Turek nějak nesedí.
  Macinka evidentní konzervativní klausovec s podporou Klausova institutu. Šlachta jako policajt (furt tam cítím Babiše v zádech). To jo pochopitelný…..ale Ken??? S jeho aktivitami mi do v té party nesedí….

  K tomu Šlachtovi, jasně hodně se mluví o shození Nečase na pokyn USA ambasády, zpackané nečasově domině. Nicméně realita je taková, že po odchodu k celnikům měl ruku páně otevřenou, řekl bych, že to podporovala Šilerová. Mám v širší rodině paní, co tam v té době pracovala. Šlachta si vymohl na tu dobu neslýchanou techniku, peníze pro policajty co tam za ním šli, vymetl staré zaprděné celníky co tam byli jen ze setrvačnosti …. jenže pak zjistil, že se tam neuplatní…. přece jen jsme vnitrozemní stát a ty pátrací aktivity jsou velmi omezené … a tak odešel…..
  Beru ho jako schopného policajta … a s většinovou kritikou zde příliš nesouhlasím….

  Řekl bych, že Přísahu založil na zakázku, ale není mi jasné koho. Díky tomu, že shodil vládu ODS, podržel ho Babiš tak bych řekl, že objednavatel nebude nikdo z pěti demolicemi….

  Takže za mne je Macinka i Šlachta uchopitelný ale Ken doporučující pití zředěného Sava a podporujícího prodej léčivých přístrojů pochybné účinnosti mi do té koalice pragmatiků nesedí…. Napadá mne jediné vysvětlení, objednavatel si to přál a vsadil na jeho vizuál a samčí vystupování…, když to funguje u hradního, profesůrka, mohlo by to fungovat i z druhé strany ….

  1. Vy tady hovoříte o shození vlády Nečase na pokyn USS ambasády (rozšíření atomové elektrárny Ruskem) a pak dumáte kdo je za Přísahou a Motoristy??? Přísaha založená na zakázku, ale není mi jasné koho???? Máte zato, že ANO je podporuje.
   Vy nevidíte ve svém popisu krásně popsanou partu chlapců kteří spolu hovoří a řídícího???

   1. Právě že mi to nedává smysl. Macinka klausovec, Šlachta podržený Babišem skrze Schillerovou a Ken, kde se vzal tu se vzal ….
    Kdyby se jednalo o parlamentní volby, zajímalo by mne, pokud by byli jazýčkem na vahách která strana postaví vládu, ke komu by se přidali…..
    Osobně bych tipoval že k Babišovi…

   2. Osobně míním, že Šlachta byl v inkriminované době utržený z řetězu a nedal si říct.
    Našeptávači mu tvrdili, že Nečas v kombinaci s milenkou z kanclu, má potenciál zbraně hromadného ničení v politice, ale přepočítal se.
    Bylo to ostatně vidět i na těch rozmáchlých tiskovkách, s Ištvanem a óbrfízlem za zády, prostě fízl s dočasnou omezenou mocí, utržený z řetězu.
    Tímto pohledem na něj nejspíš nazírá i víc lidí, než jen já.
    Je to fízl, to je styl života i druh myšlení.
    Vzpomeňte si na to vždycky, když budete od nějakého fízla potřebovat opravdu pomoct, nebo až Vás bude nějaký jebat na silnici, jak malého Jardu. A tahat z Vás Vaše, prací vydělané prachy a za blbosti.
    To nemá s obyčejným člověkem nic společného, krom genetického základu.

  2. Ano, Přísaha – Motoristé, to je víc otázek, než odpovědí.

   Pro mně je jistota SPD (popř. Stačilo).

   To, že Turek stáhne hlasy pětikolce, které by SPD nebo Stačilo nikdy nedostalo, ale taky není tak blbě.

   Těm, kteří nemůžou z nějakého důvodu volit SPD nebo Stačilo a pětikolka se jim zeklovala, doporučuji je volit.

   1. Motoristou je i nadšený uživatel a podporovatel elektrovehiklů.
    Taky to má přece motor – a ne jeden, takže taky motorista…

    Z Turka je mi na blití.
    Typický mladý, dynamický a přemoudřelý smrad, jakých je v managementech současných „firem“ spousta.

    Tihle všichni, to tady táhnou ke dnu. Svou nekompetentností, ohrnováním rypáků nad zkušenějšími, obyčejnějšími, nebo nad lidmi s jiným názorem.
    Dobrovolně se odříznout od energií, surovin i možnosti exportu? A jásat nad tím, jak kráčíme do prdele?
    Pro mladého, dynamického liberálního zmrda – samozřejmost!

  3. Jana Bobošíková v jednom ze svých pořadů Aby bylo jasno zmínila dvě (pro mě) zajímavé informace na adresu Filipa Turka:
   – má nejnižší vzdělání ze všech lídrů kandidátek do EP
   – v minulosti volil za prezidenta Drahoše a pak PePu107
   ————
   Člověk, který se neštítil volit Drahoše nebo Pavla za prezidenty, byť i jako protest, moji důvěru nebude nikdy mít. Já se obávám, že Turek je něčí PR konstrukt, předsunutá osoba, která má prosekat houští pro něčí další postup.

   1. Filip Turek je posedlý mocí a udělá vše, aby se dostal mezi vyvolené. Obětuje tomu vše i rodinu, ale bohužel doplatí na svoji digitální stopu. Ale možná se nakonec do politiky vydrápe, když se tam dostal PePa, tak už je možné vše.

    1. Jinak je Turek opravdu vyjímečně sečtělý a má za sebou dost vlivné lidi, kteří o fungování státní správy ledacos vědí, v tomhle strčí Pepu do kapsy.

     1. PePa107 je dokonalá loutka, Turek spíše narcis, to nelze srovnávat. Každý je loutkovodiči nejen ovládán jinak, ale i používán na jiné věci.

     2. No, Turek je především mimořádně arogantní v té nejlepší tradici strak z poloviny 90-tek, současný klon MM. Ovšem ten byl intelektuálně o levely výš – Ken pouze kopíruje kladný vztah k luxusu, sociologické floskule, a předvádí rádoby echt pravotočivého světáka, bonvivána, krále kolonád ošlehaného větry barových větráků, takovou lacinou verzi Dandyho z časů vlivu Klausových tržních komsomolců.
      Jde o účelové pokrytectví, a kubánský doutník nechová odraz slámy, která nesměle vylučuje…
      Noblesa pánové, chybí opravdová přirozená noblesa – alespoň kousek, ne divadlo …

     3. Aneb je stejná loutka jako Pávek 107:2, s výhodou pozdějšího výskytu , tedy mladšího věku. Pávek už hraje na strunu flanelu, Ken převaluje doutníky u drahých plechovek. Zatímco Pávek slouží především jako vstupenka kamarádů k ještě větším financím s omezenou osobní provizí z toho plynoucí, Ken je jiná liga, e ht požitkářská v nejlepších letech s mnohem větší možnou „spotřebou“.
      Tu sečtělost přejdeme, a loutkovodiči v pozadí sází v jeho případě na již úspěšně odzkoušený recept …

   2. Apropo, mentální a morální mrzák Zdechovský je prosím trojnásobným, ano trjnásobným Mgr. – chcete snad tvrdit, že mimo naprosto ostudné úrovně Alma mater v ČR, jenž jsou ochotné takové figury generovat, je jakkoliv je ho Mgr. et etMgr. et Mgr. identifikovatelné ? A co dvousvetrová, nebo Danuše , Drahoš ? VŠ má i guma na Hradě alias tandemová 107-ka, i Dominátor, Vystrčil, a vůbec celá plejáda libtardích zmetků …
    Okouzluje vás jakýkoliv a jakoliv získaný „titul“ ? Juj … To je mazec…
    Otitulovaná verbež, gauneři a deprivanti s bílými límečky mají na svědomí stávající katastrofu, i vcelku pravděpodobný budoucí Armagedon…
    Měla by vám chybět moudrost, charakter, bystrá hlava a velké srdce….

 7. Starý kocour napsal: 31 května, 2024 (2:45)
  „Prostě pro vás ta „kultůra“ asi není. Tož nic.“

  Nuže, pane „kocoure“, ona je také Kultura a „kultura“.
  Jiřího Lábuse osobně neznám, nemohu soudit podle vlastní zkušenosti, jen podle jeho působení na poli kultury v oblasti herectví včetně naposled propůjčovaného hlasu při natáčení audioknih, a podle medializovaných výstupů.

  Ono s herci – na rozdíl od jiných exponentů v oblasti kultury, např. spisovatelů a básníků, malířů, sochařů, baletních tanečníků, hudebníků etc. etc. – je to obecně složitější, skutečně jen málokdo je zná tak nějak „občansky“, naprostá většina lidí jen zprostředkovaně přes role, do kterých se stylizují a s nimiž si je většina lidí ztotožňuje.

  Je dobře, že jste dal link na ten rozhovor Jiřího Lábuse se Zuzanou Maléřovou na Seznamu. V něm se Jiří Lábus odhalil možná víc, než bylo zdrávo – cituji – „Jsem citový mrzák. Nejsem schopen se někomu věnovat, neumím se o nikoho starat. A to je asi hlavní důvod, proč jsem nikdy neměl rodinu, bojím se závazků, bojím se odpovědnosti. A ta představa, že bych měl být někomu věrný, že bych měl někoho milovat, že bych měl někoho živit, to je pro mě hrozné.“

  Obávám se, že tyto vlastnosti /vedle fyziognomie/ Jiřího Lábuse předurčují i pro role, do kterých je obsazován, anebo které mu – jako kdysi v dobách „Možná přijde i kouzelník“ – byly vedle Jaroslavy Hanušové, Oldřicha Kaisera a Jiřího Korna psány „na tělo“.

  Nejsem „požírač kultury“, ale ani kulturní barbar, abych se nedokázal v základech orientovat. Před časem jsem četl takový bonmot týkající se Rowana Atkinsona jako Mr. Beana, a někoho dalšího, už si nevzpomínám koho. Pointa byla, že Atkinson je inteligent, který debila jenom hraje, a ten druhý je ve skutečnosti debil, který hraje inteligenta. Mimochodem, ten „blb“ Rowan Atkinson má ve skutečnosti neuvěřitelný IQ 178!! – pro srovnání Bill Gates 160 – a ejhle, náš prezident je na tom stejně jako Paris Hilton, a „poslední, největší“, o tři body více než Britney Spears …. https://www.iq-testovani.cz/iq-celebrit/
  Netuším jaký IQ má Jiří Lábus ani mi po tom není. Jenže problém herců /-ček/ je v tom, když se – ač lidmi známí jen prostřednictvím svých rolí, a právě proto z důvodu své známosti – začnou angažovat do věcí veřejných, především do politiky. Je pak jen příznačné, že jejich „názorům“ dopřávají mainstreamová média takové pozornosti. Nebo si je právě pro ty názory zvou a jejich prostřednictvím pak působí na veřejné mínění ve prospěch svých vlastních zadání.

  A nakonec – pohledal jsem na „túbě“ video s tou „pohádkou“, jak o ní píše Tymákovan https://www.youtube.com/watch?v=v_tBeEMP9Bg

  A můžete klidně pokračovat v odsudcích zdejších glosátorů, kteří mají na Lábuse jiný názor než Vy, ale něco tak ubohého, tak pokleslého i arogantního zároveň, to může vypustit – nemůžu napsat „z úst“ – jen duševní mrzák – což není moje zařazení, nýbrž za kterého se konec konců sám prohlašuje – viz citát výše, jakkoliv on tam použil slovo „citový“.
  L.

  PS
  Prosím, tento text nemá nic společného s mým pohledem na Vás, kterého si vážím, jen a jen však potvrzuje, že „každá liška svůj vlastní chvost chválí“.

  1. Ono to ztotožňování herců s rolemi má něco do sebe. Prostě od přírody zahraje věrohodně a dobře spíš něco, k čemu se nemusí zas tolik přemáhat. Viz Kodetova rodina, ana vidouc vánoční scény z Pelíšků, jen se sborem uculovala.
   Nebo např. principála Hrušínského si v kladné roli nevybavuju. Holubová byla snesitelná ve zmíněných Pelíškách, pak už se mi z ní dělalo zle, jen se ukázala. Většinou tomu role odpovídala.
   Na druhou stranu, já třeba herecky poznal Miloše Kopeckého jako Strossmyjera z Nemocnice na kraji města. A pak jsem nepoznával charakter postav z Limonádového Joe, Šíleně smutné princezny, Adély, Muže z pátého století a další. Myslím, že i Josef Kemr si dal role z různých konců charakterového spektra. Možná, že ti nejlepší prostě zahrajou věrohodně všechno.

   1. Jste zjevně mladší ročník, principál nikdy neuměl hrát, tak v mládí hrál hezouny ( Muj bracha ma prima brachu ), teď podle své povahy. Potom je druhá skupina, pánové Kopecký s Kemrem ve Vašem popisu, kteří prostě zahrají všechno. Na to je nádherná příhoda, jen se obávám, že i ta je spíše pro starší ročníky. Ve skvělém filmu Maratonec je známá mučící scéna na zubařském křesle. Když se ráno sešli, Laurence Olivier se Dustina Hoffmana ptal, proč vypadá tak zničeně. Na Hoffmanovo vysvětlení, že celou noc nespal, aby vypadal strašně a byl ve scéně věrohodný, se jej zeptal „A nešlo by to zahrát ?“.

  2. Píšete nesmysly.

   Herce si nenajímáte podle toho, jakej je člověk, ale podle toho, co dokáže zahrát. Za to je placenej.

   Vás si nikdo za ty peníze nenajme, protože neumíte podat emoce, neumíte herecky mluvit, chodit, koukat, dělat pauzy a tak dále.

   Herci často nejsou to, co hrají, proto to hrají.

   Koho zajímá, kdo jsou doopravdy? Nikoho. Leda tak jejich okolí.

   1. Nesmysly píšete vy. Na to, aby herec dokázal ony emoce dokonale zahrát, musí chápat, jak niterně fungují. Nestačí se jen pitvořit, jakože třeba zrovna prožívám rozpolcenost. Musím na vnitřní úrovni chápat, co ta emoce představuje.

    Problém herců spočívá v něčem jiném. Ti skutečně dobří dokáží vnitřně prožít prakticky cokoli a následně to vyjádřit svým hlasem, mimikou, gesty atd., ale to vůbec neznamená, že se s těmito prožitky vnitřně ztotožňují. Je to asi jako kdyby vás do svých tenat lapila ta nejlepší sňatková podvodnice – ani v okamžiku, kdy byste kvůli ní o vše přišel, byste nedokázal uvěřit, že to vše pro ni bylo jenom jako, a ve skutečnosti k vám necítí vůbec nic nebo leda totální odpor.

    A další problém herců spočívá v tom, že neustálým vehráváním se do rolí, které mohou být v naprostém kontrastu k jejich povaze, postupně ztrácejí povědomí o tom, jaká ta jejich skutečná povaha je. Můžou to dotáhnout až do stavu, kdy sice mohou být kýmkoliv jiným, ale nedokáží být sami sebou, protože už ani nedokáží rozlišit, co to vlastně znamená.

    1. Ne, musí je umět zahrát.

     To, co píšete, to je jen jedna herecká metoda, kterou učej v Actors studio podle Stanislavského.

     Mladý Dustin Hoffman, který Actors Studiem prošel, se na natáčení Maratonce ptal Laurence Oliviera, jak to dělá a ten mu odpověděl jak debilovi, že hraje.

     To, že něco prožíváte ještě neznamená, že je to vidět. To jsou všichni ti slušní lidé, co jim pak bouchnou saze a někoho zabijí a všichni okolo se diví. Nikdo neviděl jak jsou nasraní.

     Nemusíte to prožívat. Stačí vědět, jak to máte udělat.

     Jsou tisice způsobů jak říct jednu větu. Řekni to nasraně, řekni to rozverně, řekni to smutně, řekni to výhružně, řekni to vesele, řekni to dychtivě… nemusíte všechno prožívat, stačí to dělat. – Prd vás zajímá, jak k tomu postava došla.

     Když dokážete říct s milým úsměvem „Ahoj, rád tě vidím“. Můžete říct úplně stejně „Právě jsem ti zabil ženu.“ Prostě jen vyměníte slova za jiný.

     Když vás někdo otravuje a vy ho imitujete, tak ho ani pochopit nechcete – jen uděláte to samý co on.

     To jestli herec ví nebo neví, kdo je vlastně zač, to je jeho starost.

     1. Dobrý herec se mimo jiné pozná i podle toho, že dělá svoji práci tak, jak chce režisér, zůstává sám sebou a nesnaží se, srát se do jiných profesí.
      Třeba do politiky. Takhle mě zklamala Plodková, kterou jsem měl velmi rád a která se zdála být dobrou, apolitickou herečkou. Dobrá ona je, ale apolitická bohužel není, stejně jako Ivan Trojan.
      Jakmile u nich propukne potřeba, skrze svou popularitu zkoušet poučovat ostatní, dopadne to vždycky blbě. Viz Geislerová, Svěráci, Pogodová a jiní podobní.
      Za velice zajímavý jev, pokládám otevřenou podporu dacana Klause seniora.
      Lucií Bílou, které to v kariéře nejspíše nijak neuškodilo. Spóusty sluníček, dobrých lidiček a nasládlých keců okolo. Nevím, jestli v tom hrálo roli to, že je to poloviční morgoška.

      1. Zrovna Geislerová je smutným příkladem toho, jak někdo, kdo neumí hrát a v každé roli působí nevěrohodně, může v téhle zemi sbírat nejvyšší ocenění za herectví.

       1. Nejen, že to herectví je takové, no, ne dle mého vkusu. Ona tím, že začala z mluvidel pouštět jiné slabiky a slova, než jí diktuje scénář, demonstrovala svojí mentálně-morální prázdnotu a deviaci. To je nebezpečí falešné popularity – slabší kusy ( a že jich je ) začnou kvákat.

        1. Tandemová 107-ka je skutečně o něco výš, než protěžovaná „filmová star“ – ono v tom táboře zařadit o mentálně disponovaného je vcelku akce pro FKÚ pátrá, radí, informuje

         1. 👍 🤣
          A teď záludná otázka na úvahu, je to příčina nebo následek ? No asi už půjdu zase spát, toto už nejsou normální myšlenky, co se mi honí hlavou.

      2. Teco.

       Dobrý pekař se pozný podle toho, že umí upéct dobré rohlíky.

       Jak kecá do politiky, je pro hraní úplně jedno.

       S hercema je to to samý.

       Pořád se z nich snažíte udělat špatný herce, když jsou jen špatní lidé.

     2. „Nemusíte to prožívat. Stačí vědět, jak to máte udělat.“

      A pak to vypadá jak naše filmy za posledních pětatřicet let. Kožení herci, kteří jakože ovládají alespoň sem tam některé herecké techniky, ale hrát ve skutečnosti neumějí vůbec. A režiséři ovlivnění podobně neumětelskými metodami pak i z dobrých herců ve svých filmech udělají panáky, kterým nelze uvěřit ani pozdrav.

      A mimochodem, já nemluvil o ztotožňování se s rolí. Já mluvil o tom, že aby člověk zahrál jakýkoli pocit, myšlenku, emoci atd., musí ty pocity vnitřně pochopit a prožít. Nějaké naučené techniky vám na autentické ztvárnění rolí prostě nestačí. Je to stejné jako se psaním. Absolvování nějakého kurzu tvůrčího psaní z nikoho spisovatele neudělá, i kdyby zvládl všechny techniky a postupy. A i spisovatel, který je pouze řemeslně zručný, nikdy skutečně hodnotné dílo nenapíše. Na to je potřeba mnohem, mnohem víc.

      „To jestli herec ví nebo neví, kdo je vlastně zač, to je jeho starost.“
      Jen do chvíle, než začne kecat například do politiky.

      1. Vy chcete, aby byl někdo špatnej herec, jen proto, že pindá píčoviny o politice.

       Tak to nefunguje.

       Spisovatel jste, když napíšete spoustu knížek, i když jsou špatný. Škvorecký, Stránský, Viewegh i Kohout jsou spisovatelé. Špatní, nudní, ale přesto spisovatelé. Škvorecký měl dokonce spisovatelskou školu. Jeho bláboly o závěti pro Irenu to nedělá o nic míň povrchní, otravný a uhozený, ale aspoň víte, že se to děje na maloměstě, na konci války a kdy která postava zrovna mluví.

       Jsou spousty rádoby spisovatelů, který ne nepropracujou ani na tuhle úroveň. Ne, že nenapíšou něco hodnotného. Oni nenapíšou ani nic čitelného. Přečtete stránku a ani nevíte, jestli jste na Titaniku nebo v dole.

   2. Juj, to jste to rozštípl. Koho by kdy napadlo, že herec je hodnocen podle toho, jak kvalitně se převlékl do cizí kůže, přičemž podobu a způsob projevu v té kůži určuje autor předlohy plus rejža. Fakt předělové zjištění…
    Ale tady jde přece nejen ve fundamentu o něco trochu jiného, a nebudu to znovu definovat – o kousek výše jsem to v kostce už hodil na sklo, tedy onen rozpor mezi vnímanou a skutečnou podobou osobnosti komediantů. Zavolejte, tam to je, dvě věty, nic víc není třeba.
    Lex se vydal cestou obsáhlého vysvětlení, což je z jeho strany projev náklonnosti, pokud se snaží takto vysvětlit svůj pohled.
    Apropo, kdo tady touží po tom být x kráte denně někým zcela jiným, a to mnohdy tak zásadně, že se můžou hranice mezi postavou a vlastní osobou ?
    Dá se říci, že mnohdy ony projevy emocí hraničí s definicí psychopatických rysů osobnosti …
    Dělejte si pauzy, chůzi, pohledy, mluvu jak chcete – pokud se chcete měř o očí dostat do škatulky „umjelec“ …

 8. Hele pro ty věčný, omlouvám se že budu vulgární, osírače Katky Konečné….., že ji jde jen o křeslo, že nic nedělá, že hlasuje proti zájmům ČR bych tu měl jeden článek
  https://archiv.hn.cz/c1-67326490-tu-komunistku-milujeme-proc-velky-byznys-i-statni-urednici-fandi-katerine-konecne

  Protože to okopávání je zacílené na snížení její důvěryhodnosti, pláčem nad neúspěchem krysaře s Poršákem, ulevení si od bolesti, že řízená opoziční strana pro zachytávání nespokojenců jde pomaličku dolů a téma covidové tečkování fakt už nikoho s přiměřeným intelektem nezajímá.

  Kačka evidentně jede, je ji všude plno a vypadá to, že i „vlivní‘ mají zájem o její působení v EP …

  1. RE: Pluto
   Konečná podle mně není autentická komunistka, je to spíše konzervativní sociální demokratka. Autentickým komunistou byl Randsdorf, teď Josef Skála nebo u nás v Brně Václav Fischer a další.
   Toto nemíním kriticky, protože sám jí budu volit….

     1. No a byl snad kvůli tomu méně komunista?

      Odboj se dal dělat i bez vstupování do komunistické strany.

      Na schovávání Gabčíka s Kubišem členství ve straně taky nikdo nepotřeboval.

      1. Hmmm, koukám velký přehled, „vypilované“ argumenty – máte s komunisty osobní problém, nebo získaná a dobou šíření nenávist ?
       Apropo, co se týče odboje za II.WW, měli zdaleka nejvíc obětí, byli persekuováni nejtvrdším způsobem, a světe div se, mnohý plebs si toho vědom.
       Proč jen mám dojem, že s kroky vůči nim a se způsoby jejich eliminace že strany gestapa a spol.ve vás vyvolává sympatie …

    1. Není. O tom, kdo leze nebo ne do „strany“ je věcí každého člena, jedince. A do té „strany“ lezou“ kvalitnější typy, než ke stranám a spol., to je panečku výstavka … Dnešní komunisté, dokonce i ti zmínění jako „popravdoví“, jsou čajíček . Skutečná levice byla zlikvidována v první polovině devadesátek. Chápu dobře slabost pro nynější naci „demokraty“ , že …

   1. I když jsem hodně vlevo, tak v současné době jsou Skálové a Ransdorfové společenský nestravitelní …. za mne Katka dobrý … a relativně průchozí naskrz levicovou, středovou společnosti .

  2. Já bych měl zase článek, který bych napsal sám. O tom, jaký hajzl, svině, lidská troska, zloděj, podrazák, tunelář, zaprodanec, špinavý intrikář, taky nejspíš nájemný vrah, je zase třeba Rajchl. Začal bych třeba tím “ neúspěšným krysařem s Poršákem“. Rozepsal bych se, koho všechno udal, koho všechno vytuneloval, jaký hnusný existence si natáhl do tý pochybný partaje, jak a komu zobe z ruky a intrikuje proti dělnému lidu, prostě bych udělal takový soupis, co je z per investigativních analytiků na tomto diskusním fóru k přečtení.
   Ale možná bych si šíleně vymýšlel, protože to o něm nikdy nikdo tak moc neřek, že to snad ani není možný, jak moc to o něm nikdy nikdo neřek. Navíc, když to každou chvíli někdo tady řekne, tak to není žádný osírání ani cílené okopávání. Je to naopak přiměřeně intelektuální.

   Sice přiměřeně intelektuální rozhodně nejsem, ostatně, o tom se přece u nezuřivě nezanícených nelevičáků ani nedá mluvit A u krysařů a nejspíš nájemných vrahů, co o Rajchlovi krysím způsobem nechtějí taky spravedlivě říct, že je krysař a nejspíš nájemný vrah, už vůbec ne. Ale trochu, úplně jen trošičku si myslím, že pokud by tu o právě té Konečné někdo pronesl byť i jen jedno jediný takový slovo (třeba právě, že je neúspěšná krysařka), hrdí, čestní, spravedliví a ze samého principu vždy objektivní hrdinové socialistické práce, by se…, no, jak to říct, asi – opupínkovali. A vzápětí na to posrali…

    1. Ten výčet Rajchlovi směřovaných nadávek je sice nekompletní, připomněl jsem jej ale proto, že zde panuje taková nevole u „osírání Katky“ zlovolnými tvrzeními „nic nedělá“ (tento příklad toho tzv. osírání je předložen v komentáři, na který jsem odpověděl). Je půvabné, že na to ukazuje právě osoba, která je autorem řady nadávek, které v tom výčtu buď jsou, nebo by se mohly do něj doplnit.

     Mmch, nejde o nějaký můj politický střet. Velmi nedávno jsem tu uvedl, že vedle mnou preferovaného jiného subjektu přeju úspěch i Stačilo. Takže to já jen o tom osíráníčku.

   1. Máme to těžké, ekonomicky, politicky, morálně i vzdělanostně jsme v pytli. Spousta lidí si to buď neuvědomuje nebo nechce uvědomit. A pokud u toho zbytku, který to vidí, budeme ještě ztrácet soudržnost věčným pravo-levým dělením, nemáme už vůbec šanci. Zkuste se podívat na spolek Svatopluk, jak tam pravičáci i levičáci tahnou za jeden provaz, protože si to uvědomují.

    1. S tou soudržností velmi souhlasím. Už před válkou jsme o tom diskutovali… – tím myslím, že před pár dny jsem zde nad ní taky žehral. V jiném komentáři (jak připomínám v odpovědi Sergeji) zase mám, že přeju úspěch i Stačilo. Což obojí není jen můj aktuální rozmar. Ale už jste se seznámil s mým způsobem vyjadřování, tady mi ten přímo křičící nepoměr mezi těmi „osíráními“ skutečně podebral zub.

     1. Ano, souhlasím, ale v tom na co jste reagoval nešlo o pravo-levý pohled, toto dělení jste bytáhl až Vy. Původní příspěvek byl spíše o přesvědčení autora, že Rajchl je pěstovaný na luxování alternativních hlasů.

      Mně prostě ty pravo-levé rozpory v alternativě moc vadí, proto jsem se, doufám že mírně, ozval.

      1. Jaké vytahování, vždyť levo-pravý pohled tu, obrazně řečeno, je v každé otevřené krabičce se sardinkami.

       1. Teď jste přesně definoval rozdíl mezi námi. Je to každého optika, neberte to špatně, ale to Vy jej tam vidíte, protože v té rovině stále vyhodnocujete. Podle mého je to chyba, tím se více soustředíte na to, co nás rozděluje, místo toho co nás spojuje. Zkuste se podívat na ten příspěvek ještě jednou, opravdu tam objektivně nic takového není. To jen Vy si uvědomíte, že Kateřina Konečná je levicová, Jindřich Rajchl pravicový a podle toho to hodnotíte. Ale příspěvek charakterisuje Rajchla jako krysaře, což nemá pravo-levé zabarvení, u mne je třeba Špidla také krysař a tváří se jako levičák. Tím se nevyjadřuji k meritu věci, zda krysař je či nikoli, to teď není podstatné. Opravdu to není nic proti Vám, jen můj názor. Rozumíte mi ?

  3. Přesně je v tom odkazu napsáno, že by měli změnit jméno strany. Co takhle Česká konzervativní strana (Če-ko-stra). Už jsem to navrhovala panu “Vidlákovi”, který se teď k paní Konečné hlásí, ale sám prý žádnou stranu zakládat nechce, ale paní Konečnou volit bude, stejně, jako já.

 9. Nejlepší je jak dnes řeší vládní média problém dvou lístků na hokej ale problém Fialy že Křetinský s Tykačem vytahali z českých občanů 100.000.000.000 aby je vzápětí utratili ve Francií a Velké Británii se neřeší.

  1. Nutellova parta ze Strakovky (dosud nezavřená až do zčernání) vytahala z Českých občanů násobně víc. Proti ní jsou ti dosud nezavření až do zčernání pouze příštipkáři.

 10. Nejtěžší překročit něčí hranici, nejtěžší kyjev, a nejtěżší mobilizace, nejtěžší turecko a kazachstán, a nejtěžší Kadyrov, nejtěžší krásnaja plóščaď, nejtěžší veliké noci, nejtěžší prapor

  1. Až teď, tj. po zavěšení svého komentu, jsem při rolování narazil na tento Váš odkaz. A je až s podivem, jak se principiálně shodujeme.
   Jen v jednom /pokud jde o meritum Vašeho článku/ se lišíme, a to ve vztahu k osobě Jiřího Lábuse.
   Podle mého názoru správně píšete, že „Když se však herec, vědom si své popularity, začne míchat do politiky a stane se hlasatelem nějakého politického názoru, už ho nelze považovat za herce, ale za politika.“.
   A Lábus je právě jedním z nich. Nejen onou tzv. „Pohádkou“, jakkoliv jde o snad nejvykřičenější případ jeho osobní, nikoliv umělecké pokleslosti.
   Víte, co je přitom zajímavé? – že všichni ti herci /a herečky – i když tam mě moc jmen nenapadá/ – kteří se „míchají do politiky“ stojí na jedné, tj. té „jedině správné“ progresivně liberálně demokratické straně.
   Stejně jako mainstreamová média, jako je nemalá, možná většinová část tzv. „kulturní fronty“ – eh, jak výrazně to připomíná slova Martina Štěpánka v jednom díle „Majora Zemana“, který se bije v prsa řka – „My básníci jsme svědomím národa!“. A přispívají tím ke štěpení společnosti na dva nesmiřitelné tábory, tj. ty jejich „progresívní liberální demokraty“ a na druhé straně přívržence „konzervativních demokratů“ /extrémy vynechávám/.
   Co myslíte, která z těchto dvou stran dostává prostor v oněch mainstreamových médiích, předně v České televizi? Která z těch stran generuje a prohlubuje to štěpení?
   Kdo i tady tahá za pověstné nitky?
   L.

   1. Co třeba Zdeněk Svěrák? Kvůli politice ho nezatratím jako herce ani divadelníka.
    Třebaže, principál má o politice dělat divadlo. Jak místo toho vstoupí do politiky, je to jeho konec.
    Platí i pro jiné. Kdyby se Drábová držela své profese, byla by za moudrou.

    1. Jasně, „To jsou paradoxy, pane Vaněk!“.
     Rozpor mezi řemeslným uměním a občanským ukotvením.
     Zdeněk Svěrák celoživotní autorská, scénaristická, režijní i herecká ikona. Jako občan, jako „homo politicus“ podvraťák.
     Snad nikdo tady nemůže neznat tu jeho fotografii /sérii fotek/, kterak spolu s dalším podobným /i když umělecky mu ani po kotníky nesahajícím/ Dejdarem s vytržením v ksichtech z balkónu mávají nově zvolenému prezidentovi, bývalému komunistickému lampasákovi, ještě dva roky po převratu předsedovi ZO KSČ v době kurzu, IQ 107 vystudovanému antifrankofonnímu rozvědčíkovi, a po převracení kabátu náčelníkovi vojenského výboru NATO etc. etc.

     No nic, jak to říkal Jakeš na Červeném Hrádku – „ne my, to ten lid si to přeje…!“.

     Jo, chce se mi zvracet.
     L.

    2. Vnímání estetiky je ryze subjektivní. Já jsem Svěráka považoval za kokota od první chvíle, kdy jsem poprvé a naposledy spatřil jeho vystoupení, a to i přesto, že mne okolí přesvědčovalo, jaký je Svěrák veliký umělec. V mých očích – jedině v míře trapnosti, kterou dokáže vygenerovat.

     Nikterak ovšem nerozmlouvám jiným, aby ho obdivovali podobně, jako skupina zvířátek na jednom věhlasném obraze FRČ.

  1. Ehm, jsou to jednoduché počty.

   Stačí spočítat, kolik % hlasů lze očekavat pro šestikoalici, tedy pro žadané varianty A a B dohromady. Zbytek do 100% pak určuje, kolik je třeba založit pidistraniček, aby žádná z nich nepřekročila kvorum. No a pak jich pro sichr založit dvojnásobek 🙂

  1. Co je na tom divného. Turek se spojil se Šlachtou, který se zase kamarádí s čučkařem Koudelkou. Celý ten projekt Motoristů vymyslela BIS, to jste nevěděl ?

   1. No on ten Turek vypadá trošku jako Ken …. To je dobrý, to by mohlo zabrat stejně jako masarykovskej fous pana hradního a intelektuální brejle pana profesora …

  2. Co se týká B.J. Blazkovicze, alias Filipa Turka mě straší jiná věc.

   Pro Manecu, které jsem nedávno neodpověděl, proč mu tak říkám (snad jsem se nespletl, kdo se mě ptal)
   https://duckduckgo.com/?q=b+j+blazkovicz&iax=images&ia=images

   Moc se mi nepozdává, co studoval po maturitě…Pokud Wikina nelže, jakože často.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Filip_Turek_(motorista)

   Ale svou mládež budu ohledně voleb stejně jemně směřovat k němu, otázka automobilismu je pro ně velmi důležitá. Lepší o chlup, než by hodili hlas nějakému Pirátsvu nebo NSDAP09. Spíše je volby vůbec nezajímají.

   1. Směřujte svou mládež. Marná sláva, prý umí točit volantem a jako budoucí náhrada za Piráty, nebo NSDAP09 bude potřebný. Biomas není nikdy dost.

    1. No co, když můžou mladý volit skoro padesáti letýho fotra s breberkama ve vlasech co si říká Pirát, proč by nemohli volit Motoristy a testosteronového Kena …. A nebo třeba Prázdnuši …..
     Jen je potřeba s nimi trošku pracovat….

  3. Pan Turek má plnou skříň kostlivců, ale dobře vypadá a umí mluvit k věci, přesto si myslím, že takový člověk by neměl reprezentovat náš stát. Je to mačo a frajírek, jako prezident auto klubu fajn, ale jako politik neřízená bomba.

  1. Vrazi z Volstrýtu (copyright Jasánek) takové starosti nemají!

   https://echo24.cz/a/HYN9M/zpravy-svet-zombie-droga-usa

   Úředníci v Los Angeles se snaží zastavit šíření masožravé drogy xylazin, která momentálně ovládá město. V současné době jsou zmínky o uživatelích i z jiných měst, například ze San Francisca a New Yorku, jak píše New York Post. Sociální sítě zaplavila lavina hrůzných videích. Uživatelům drogy hnije kůže zatímco se shrbení potácí ulicemi jako zombie.

   1. Myslím, že to celé začalo v Philadelphii, odtamtud bylo nejvíce videa, některá až půlhodinová a po sestřihu – jen záběry z ulic města a parků, řady stanů na chodnících, že nešlo dohlédnout.
    To je ta svoboda po americku. Naprostá většina těch lidí, co do toho spadli, téměř nic nevlastnila, nebo max. kufr osobních věcí – a žili v nájmu, který nebyli díky droze schopni platit.

    Zajímalo by mě, co ti lidé jedí a pijí. Nebo zda mají možnost se někde aspoň opláchnout, třeba jednou týdně.
    V jednom videu byl velmi přiblížený záběr na paní, ze které neolézala kůže, ale špína z ní – černohnědé šupiny špíny, měla kromě tváře úplně všude.
    Byl to záběr zřejmě z nějakých teplých dní, protože na sobě měla jen tílko a kraťasy.
    Tak špinavého člověka jsem ještě nikdy neviděl.
    Taky by mě zajímalo, co přesně ty lidi (a v takových počtech) k těmto drogám dostalo, nebo proč.
    Osazenstvo ulic je ale různobarevné, lehce převažují běloši.

    1. Já jsem jen sváteční kuřák a z jiných drog požívám jen pivo. Jiné drogy jsem nikdy nezkusil a k vaší připomínce, že se tam pohybuje málo černokožců, tak to bude paralera s tím, že i u nás je málo hnědočechů jako bezdomovci, jejich komunita je absorbuje.
     (jsem již skoro kmet, letos mi bude 77 let)
     A pěkný zbytek dne.

   2. Proto netřeba do drog přidávat úředně schválenou škodlivinu. Xylazin je v pořádku. Uleví se těm, kteří drogy neberou. Přirozený výběr. Každý svobodně rozhoduje o sobě.

 11. Je úžasné co lidí (i zde) pilně studuje seznam a centrum aniž tuší, že to způsobuje předčasnou demenci. Jedenáct z deseti Vašich lékařů Vám to potvrdí.

  1. Souhlas. Dokonce i lidi tady, kteří vědí, že jde o fašistické manipulativní sračky tam lezou a tím jim zvyšují čtenost a tím pádem i množství peněz z reklam. Financují své vlastní vrahy i nad rámec daní a dalšího výpalného. Dobrá práce. Kati a lichváří z nás musí mít radost.

   1. Původně jsem nechtěl na tu invektivu reagovat, ale podle toho co píšete vidím, že existence jen ve vlastní bublině také na rozhledu nepřidá. :-/

    1. a k čemu Vám ten rozhled je? nic s tím sám neuděláte a ještě nepřímo finančně podporujete své nepřátele

     jak říkám, dobrá práce

 12. Imho pan Rajchl se začal „zviditelňovat“ příliš brzy. Volební kampaň to je běh na dlouhou trať, což vyžaduje pečlivé rozložení sil. Přísaha a motoristé naplánovali timing „zviditelnění se“ na výbornou, to samé Katka Konečná…Zatímco hnutí PRO před cílem dochází dech, zmíněné duo „dravců“ finišuje…

   1. Tohle je úděl všech nových subjektů – prudký nárůst popularity a pak prudký pokles na reálnou hodnotu. Kdo to dobře vychytá, ten mezitím zažije volby. Kdo to vychytá blbě, ten skončí na dvou procentech preferencí.

    1. No, to taky.
     Ale volebni kalendar umi cist kazdy. Rajchlovi poradci bud precenili naprdnutost lidu, anebo se mu bali rici, ze je jeste brzy. Nasadili na vitezstvi start-cil na trati, ktera delkou neodpovida obcanskym naladam. PRO neni jen Rachl a vina jde za temi, kteri ho prilis radikalne podsivali s tim, ze ted je ten pravy cas a kdy, kdyz ne ted? Tedy chybna kadrova politika, a to od sameho zacatku. Bud velke oci, anebo rafinovane zadani.

     1. Zas není potřeba všechno a každého úzkostlivě a pedantsky přeceňovat a hledat neexistující sofistikovanost a dokonale zázračné algoritmy. Já předpokládám, že Rajchl dojede na to, o čem psal myslím Vidlák.

      Rajchl i PRO se rozmáchlo, nemají na to, začali moc spekulovat a konsolidovat a místo na pomalou těžkou práci a nevděčnou cestu k hledání obyčejné pravdy, vsadili na rychlou slávu, prachy a hochštaplery.

      No a v éře internetu si holt lidi nenechávají ty bulíky na nos věšet tak snadno.

      1. „místo na pomalou těžkou práci a nevděčnou cestu k hledání obyčejné pravdy, vsadili na rychlou slávu, prachy a hochštaplery“
       To je to same, co Motoristi, ne?
       Tohle neni zavazne tema, ale bylo by ho zajimave rozebrat kvuli pouceni. Coz by u PRO slo lepe, nezli u jinych, nebot proces jejich rustu byl dost viditelny.
       Osobne verim vice na lidske chyby/ nedostatecnosti a v pripade politiky na intriky, nezli na okolnosti, ci vyhybani se tezke praci.
       Treba PRO pracovalo hodne (viz i Vidlakovy zpravy). Mozna az moc. Po prvni uspesne demonstraci s tim meli prestat a venovat se vic intrikam a ne to dale rozjizdet az do vysileni.

       1. @ Stridor

        Souhlas. Až na tu analýzu PRO. Pokud jsem pochopil Vidláka správně, tak právě během své cesty na vrchol „politicky veřejně pracovat“ přestali, a začali stranicky intrikařit a dávat vnitrostranickou moc hochštaplerům.

 13. Markéta Gregorová je pirátskou dvojkou na kandidátní listině do Evropského parlamentu, kde jí končí první pětiletý mandát. „Já se cítím jako velice proevropská, zelená a také progresivní kandidátka. Dokud lidé budou brát Green Deal jako hrozbu, nikoliv výzvu, předstihnou nás Spojené státy i Čína, která je přeborníkem v obnovitelných zdrojích energie,“ říká v rozhovoru pro Deník.

  „Vidím obdobnou paralelu na evropské úrovni, kdy v posledním půl roce evropští lidovci, kam patří STAN, KDU-ČSL a TOP 09, začali více hlasovat s konzervativci z ECR, jejímž členem je ODS, a s Identitou a demokracií (ID), kde je SPD. My jim říkáme lidově náckové. V předchozích čtyřech a půl letech ovšem platilo, že s náckama se nevyjednává. V Evropském parlamentu byla nepsaná dohoda, že poslanci z ID si mohou říkat, co chtějí, ale ostatní frakce je ignorují. To se změnilo a lidé z Evropské lidové strany nebo Evropských konzervativců a reformistů čím dál častěji spoléhali na hlasy neonacistů,“ vyjádřila se Gregorová.

  1. To je ta, co by chtela jednou (az se Ceska republika rozpusti v EU) byt zdejsi guvernerkou?

   Odpovim jednoduse a po jejim:

   PRCAT!

   Par jejich rozhovoru jsem cetl. Neco tak treskute blbeho se vidi malokdy. Vazna souperka MPA a Danuse.

    1. Přitom ta jmenovaná samička, má do faktické prcatelnosti hodně daleko. A myslím i ten případ, že by během pokusu o koitus s nějakým chudákem, fakt držela – hubu.
     Nebo potmě, kdy je každá kráva černá..
     To i mnohé moje spolužačky, byly v devítce o dost víc sexy, než tohle.

      1. Otázka je, co mu z ní zbyde a za co to celé bude stát. Prostě jako jsou fotky na lednici, aby se lidé nepřežírali, jsou i fotky na ložnici. A Gregorová s Vrecionovou mezi ně patří.

       1. Tak to jo, na vojně jsem nebyla a ani od jednoho ze svých manželů jsem to při vyprávění zážitků z vojny neslyšela.

  2. „My jim říkáme lidově náckové“

   My veličenstvo Gregorová? Ona použivá pluralis majestaticus, nebo si troufá mluvit za jiné? Soudružka by si měla prostudovat, co je nacismus, vzít si dva aspiríny (jeden mezi kolena) a pak se začít o někom vyjadřovat …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *