19 června, 2024

Tak Saša Vondra se nám tu hezky rozčiluje, že žádní „skokani“ na kandidátkách! No jasně, tak hlavně, že primárně nejde o korýtka, že?

Tak za prvé je úsměvné, že to říká člověk, který sám při minulých eurovolbách přehupsal z nevolitelného 15. místa až na to druhé volitelné, to to bylo asi ještě cajk.

A teď najednou je to špatně, protože by fuj oškliví lidé mohli svobodně poslat na ten královsky placený flek někoho jiného. No a za druhé je úsměvné to, že hned za ním na dvojce ho následuje jeho bývalá (asi) milenka a matka jeho dítěte (určitě) Veronika Vrecionová. A v rámci rodinného klanu by jim do toho chtěl někdo bodnout vidle? No neblázněte…

Oním zlotřilcem (nikoliv v mých očích jen obrazně), není nikdo jiný, než Miroslav Kalousek. A teď je fuk, co si o něm myslíme, nicméně je legrační, jakou paniku pouhým prohlášením, že když ho organizace nominuje, kandidovat bude, vyvolal. Myslím, že v plné nahotě ukázal, že tu skutečně nejde vůbec o zájem našich občanů, ale dokonce ani o zájem celé té slavné SPOLU kandiátky (nebo klandidátky?) protože odstřelit si někoho proto, že se bojím, že by přinesl hlasy, to je skutečně vševypovídající majstrštyk. A to by Kalda mohl, a dokonce se obávám, že poměrně dost. A evidentně se neobávám jenom já.

Eurovolby jsou zkrátka jen doživotní záruka dobrého a finančně zabezpečeného života. Nic víc, nic míň. Je to korýtko, pro které je evidentně kdokoliv ochoten udělat cokoliv. Ostatní jsou jen kecy pro stádo, které doufá, že se něco může změnit. No nemůže. Přestaňte snít. Nebo spíš, zjistěte si, co reálně by se asi tak změnit mohlo. Mnohem víc změníte tady doma. V Parlamentu ČR. Kdybyste chtěli, můžete neschvalovat, neimplementovat, neplazit se, nesouhlasit, bojkotovat, kašlat na to, možností máte mnoho, rozhodně víc, než tam. Každopádně jsem dost zvědavá, kdo z těch nově zvolených „rebelů“ si dá na stůl alespoň českou vlaječku místo té unijní.

Konkrétně Vondra mě hodně pobavil tím, že je sice proti Green Dealu, to jako jo, ale s tím, že zelená Evropa je v programu SPOLU problém nemá, protože je tam prý dovětek, že kvůli tomu nesmějí lidé schudnout. Ráda bych mu připomněla, že to už se jaksi děje. A uvidíme to každý z nás na složence za elektřinu. A co proti tomu teda tak slavně udělal? No VŮBEC NIC. Protože taky vůbec nic udělat reálně nemůže. To by mohl jeho předseda Fiala zde na domácí úrovni, ale ten už neví čí je, tak taky neudělá nic.

Takže toliko ke vztekání Saši, a já skutečně a bez ironie velmi děkuji Mirku Kalouskovi a panu Vondrovi za to, že konečně někdo ukázal a nahlas řekl realitu. Protože tak to zkrátka je. Díky chlapi. I když tak jste to asi úplně nemysleli.

16 thoughts on “Tak Saša Vondra se nám tu hezky rozčiluje, že žádní „skokani“ na kandidátkách! No jasně, tak hlavně, že primárně nejde o korýtka, že?

 1. Jak jsem už psal mnohokrát. Je důležité i když toho pár poslanců v EU nezmění aby tam nebyli lidi jako Telička, Jourová nebo tento VONDRA. Už jenom proto aby 5kolka dostala přes ruce

 2. Dobrý večer paní Marková,

  samozřejmě že zvolení do EP je jen korýtko a ostatní „jsou jen kecy pro stádo, které doufá, že se něco může změnit“. Ale zúčastnit se voleb je i možností a řekla bych i povinností nás všech, jestliže chceme ukázat, že jen planě neplácáme. Právě to, že nebudeme jen vykřikovat, ale konat s nadějí, nás odlišuje od tupého stáda, které na sobě nechá dříví štípat.

  Máte pravdu i v tom, že doma můžeme nesouhlasit, neschvalovat, atd… i tehdy však může být výsledek stejně marný jako při těch eurovolbách. Viz zvolenou současnost. Tedy bychom příště neměli volit vůbec?

  Zaujmout nějaké stanovisko a pak ho prosazovat je možné i „pouhou“ volbou. Kolik máme možností cokoliv ovlivnit? Při 15-18 procentní účasti voličů do EP to budou mít hodně snadné ti největší škodiči. Vím, jak jste to myslela – že v tom ohromném parlamentu našich 21 poslanců nemá žádnou sílu. Ale podle mne se hýbe celá Evropa, když nic jiného, pokusme se, možná budeme překvapeni. Stojí nás to jen hodinu času. Poraženecké řeči, že se stejně nic nezmění, nám jen zajišťuje prohru předem a s takovým přístupem bohužel nejen v evropských volbách.
  Dobrou noc všem

 3. Já volím zásadně dezoláty a chcimíry, mě nějaký Vondra, co se zapomněl s tou babou, co byla na hradě za Havla, u té části těla kde začínají nohy. A Kalouska tam mám také.

 4. Já to o těch skokanech a Kalouskovi taky čet. A že Zahradil „sám uznal“, což je prý skvělý, taky, že každý si přeci musí uvědomit, že na nějaké ANO či SPD tam v europarlamentu nikdo nečeká.

  Že si tam trafiky „chlapci, co se přátelí“ obstarají, o tom žádná. Své voliče mají, což koneckonců ukazují průzkumy. A že se voliči pravdy pravďoucí umí mobilizovat, to předvedli v Jihlavě, když byla „bitva o všemi oblíbeného Vystrčila“. A jak dobrá ta volba byla, mohli pak všichni vidět. Tu neohroženost, když na kyjevském nádraží byl jen tak. Bez helmy…

  Ale ono nejde jen o ty trafiky. Složení europarlamentu má svou důležitost i přesto, že jde o hlasovací automat po vhození mince. Zdaleka nejen u nás se mění voličské nálady a ono by se mohlo stát, že po volbách už tudy neproteče úplně veškeré kdejaké hovadstvo a celé to bude muset zachraňovat Orbán na Radě.

 5. V případ,ze bude Kalousek kandidovat,tak má šanci.
  Při tak malé účasti voličů, najdou se voliči, co zapomněli na jeho škrty, ono už je to deset.let.

 6. To je nějaká kampaň, aby lidi nechodili volit v eurovolbách? Pro blaho Pětikolky? Takže lidi – nechoďte k eurovolbám, ty jsou zbytečné, jen pro blaho europoslanců vhodné. Že se tam jaksi rozhoduje o všem, co musí naše republika implementovat do svých zákonů, to je vedlejší. SPOLU to zvládnou.

 7. 28.10.2022 jsem Vondrovi poslal e- mail následujícího znění:

  Pane Vondro,
  Vyměnili jsme si v roce 2020 pár e-mailu a zdálo se mi, že jste celkem rozumný člověk s charakterem.
  Po tom, co jsem se dověděl, že jdete do EU-voleb, jako lídr kandidátky Spolu, musím konstatovat, že jsem se spletl.
  U nás v Ostravě se říká, když někdo nemá charakter a škodí, že by zasloužil “nakopat do řiti „.
  I přes zdánlivě negativní znění je v tomto i pozitivní ohodnocení; je to zkrátka pěkný hajzl. Ale existuje i ohodnocení daleko horší – „ten si nezaslouží ani nakopat do řiti „. Zkrátka odpad.
  Takže vy se o svou tělesnou integritu bát nemusíte.

  Samozřejmě jsem se mu tam podepsal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *