19 června, 2024

Státní převrat v Reichu

Tak se mi to začíná jevit, že ten státní převrat v Německu připravoval nějaký internetový klub důchodců, sestávající částečně ze zneuznaných zchudlých šlechticů a částečně vysloužilých dederonovských lampasáků.

Průměrný věk asi 70 roků.

Apeluju na vnoučata: nenechávejte ty svoje staříky pořád samotné doma u kompu. Voni potom pořád čtou ty řetězový maily a nevíte, čemu uvěřej a do čeho Vám spadnou.

Naučte je hledat zajímavý recepty na youtube, tím se krásně zabaví a hrozí jim jenom spálená bábovka.

67 thoughts on “Státní převrat v Reichu

 1. Nakupujte u odborníků(na český terorizmus), kteří se ale musí hodně učit od obdobných jednotek „o metodách sledování a infiltrace“ :
  ——
  „….. určité riziko představuje právě to, že extremisté, ať už skupiny nebo jednotlivci, nejsou organizovaní ani vzájemně propojení.

  Je proto obtížné získat o nich relevantní informace, zjistit čeho chtějí dosáhnout a co připravují. A za druhé si musíme přiznat, že úroveň jednotek, které mají na starosti extremistické skupiny, nebo extrémní jednání, je hodně nízká a pro řešení těchto úkolů prostě nestačí.

  Musí se hodně učit od obdobných jednotek a zpravodajských služeb metody sledování, infiltrace a podobně. To dnes téměř neexistuje. Nerozvíjíme komplexní schopnost českých bezpečnostních složek čelit těmto problémům, neinvestujeme do výcviku specialistů v těchto oborech, neinvestujeme do růstu jejich schopností.

  Proto riziko, že i v ČR dojde ke skutečně závažné události, neustále roste.

  Nevylučuji ani možnost destabilizace státu a jeho autority v důsledku nahodilých individuálních útoků, které mohou vyvolat u lidí strach a obavy o vlastní bezpečnost.

  Pokud na ně stát nebude správně a včas reagovat, získají jejich organizátoři pocit, že jim to jde dobře. Mohou získat více sympatizantů, vytvořit větší skupiny, přitáhnout i kriminální živly. Pokud tuto situaci nezačnou odpovědné instituce urychleně řešit, může se stát, že čeští extrémisté získají reálnou sílu. A pak budeme mít skutečný bezpečnostní problém,“ varoval David Bohbot, bezpečnostní expert, ředitel Centra pro výzkum terorismu.

   1. Nebo už jsou si tak jistí… Proč „angažovat“ erár, když „dobrovolníci a příznivci zdarma, a většinou precizně, vyřeší lapálii klidně i do hrdel…

   2. Však oni to, Alefe, už chystají:
    Tvrzení:
    „Nerozvíjíme komplexní schopnost českých bezpečnostních složek čelit těmto problémům, neinvestujeme do výcviku specialistů v těchto oborech, neinvestujeme do růstu jejich schopností.“

    …. je jen podpůrným argumentem, až praskne, že to naopak už činí. Asi tak ve smyslu: „My jsme fakt nechtěli, ale extrémisté Alef a Godot nás k tomu přinutili“.
    (O Holubovi, Ládikovi!!!, Admirálovi a dalších ani nemluvě. Natož o blbíšovi!).
    P.S.: V zájmu genderové vyváženosti přidávám i extrémistky Lentilku, Matku a Gaiu.

  1. Tedy, nerad se tu dnes zamotávám do debaty, ale k tomu odkazu a tvrzení profesora Mareše:
   „„Jsou tady lidé, kteří chtějí změnit tu prozápadní orientaci.““

   Pokud by poměr lidí, kteří by chtěli změnit prozápadní orientaci na nějakou jinou (třeba proseverní, projižní, nebo nedejbože provýchodní, či nějakou kombinovanou variantu severseverozápadní apod.),přesáhl více než polovinu populace/voličů, pak by přece bylo vrcholně demokratické tuto novou orientaci respektovat.
   Jiný přístup mi nápadně připomíná „….. na věčné časy a nikdy jinak“.

   Ne že by na tom zase až tak moc záleželo, stejně to nakonec končí cimrmanovským: „Jdu na sever….. a jdu na jih“.

 2. Státní převrat nebude. Pokud mu nebude předcházet převrat stádní.
  S ohledem na výsledek posledních voleb, nepovažuji ho za téma hodné pozornosti.

  1. Nejde o převrat jako takový (na něco takového potřebujete jak významnou vojenskou sílu tak i politickou, dosazením jiných neprofesionálů – neumětelů by se situace ještě zhoršila – a to tu nikdo nemá ani náznakem), ale jako o kauzu k odvedení pozornosti. Odvedení pozornosti od zdražování, kšeftíčků i řady přešlapů viz. třeba nyní ty vystěhování Ukrajinci v Krkonoších, aby si panstvo mohlo zalyžovat…

 3. A víte jak by se naší vládě hodilo odhalit podobné spiknutí? Ostatně, Cemper už má také jasno.
  Prostorové odposlechy u Vidlákova jistě za rychle nashromáždí dostatek přesvědčivých důkazů o protistátní činnosti (hodí se kdejaké plácnutí, ono se to pak šikovně sestříhá), a k tomu tu jeho “návštěvy!”, samý podvratný živel.
  Nedávno jsem pomáhal s obhajobou jednoho nešťastníka, víte co naše justice umí? Ne? Rozsudek – téměř Hlava 22, zkracuji:
  “Nedostatek důkazů je důkazem konspirativního jednání obžalovaného, a to je důkazem jeho viny”.
  Inu, zásadu “In dubio pro reo” asi v Plzni nestihli odpřednášet…

    1. A nebude lepší nechat na našich německých spojencích, ať si to vyřeší sami?

     Zajímavý kontrast: na monstrakci, páchnoucí provokací a dýmem hořícího Reichstagu, v Alemanistánu chuť, síly a elán nechybí. Ale umravnit přivandrovalé teroristy (kteří jsou teroristy jen zdánlivě, protože ve skutečnosti jsou to lidé nemocní, frustrovaní a jinak pomýlení), na to kromě výršafendásu žádné kapacity zjevně nejsou…

     1. Tak ja ty sirky zase schovam…

      Jinak nic divneho, staci si vzpomenout, jak dopadl ten pan z policie (ministerstva, BKA? nechce se mi toted hledat). Jako za Stalina, jak prohlasil jeden z planovacu petiletek. Radsi jsem se postavil za vyssi plan nez sel sedet za nizsi.

     2. To je přesně to, co bije do očí.
      Že není rebel jako rebel. Jednoho je zapotřebí zneškodnit , vyloučit ze společnosti. Druhého edukovat, případně léčit. Ačkoli pracovním nástrojem obou je násilí.

    1. Kdyby se trochu snažili, tak by to zvládli. Pro lenost nemám ani slůvka omluvy. – Cožpak jsme zapomněli, jak tvůrčí skupina 100 Hoven zamontovala do televizního vysílání jaderný výbuch?

     Tak proč ne Reichstag. – Jak říkám: trestuhodná lenost, nic jiného.

 4. Nooo …, s těmi přirovnáními k současnému „pokusu o převrat“ v Německu u některých diskutérů to stále není to správné (např. 50.leta u nás, to snad ne ..) …
  Německý pokus o převrat je „vnitřní práce opičích tajných služeb“ stejně jako 911 -9.září 2001 v USA …, to je to správné přirovnání …
  Je to stále stejná práce debilních opic odpovídající jejich naturelu …., drzé opice vyprovokují emoce společnosti nějakou zrežírovanou „zlou událostí“, ta jim ve většině tu provokaci sežere a svěří se jim do ochrany před tím projeveným zlem ….
  Debilní opice chrání lidskou společnost před zlem které sami zrežírovali …, tak ať si to ti lidé užívají, když věří opičí propagandě …

  1. Ty procesy 50. let byly taky tohoto typu. Najít zločinné spiknutí a zavést tvrdá opatření, aby se to nemohlo opakovat.
   Jen tehdy už byla bolševická věrchuška tak ponořena do vlastního světa, že ty procesy kvůli názornosti a efektu zinscenovali do takových detailů, že to obyvatelstvo nemohlo akceptovat.
   I když … neobolševici od toho nejsou zase tak daleko, spíš je mnohem tupější obyvatelstvo, a taky jsme teprve na začátku.

   1. Gogo, v 50.letech věrchuška si dělala pořádek mezi sebou, týkalo se to sionistického problému ve vedení a v členstvu komunistů, lidí ve společnosti ani nějakého přitvrzování (společnost měla sama o sobě poválečný budovatelský elán, byla tvrdá sama na sebe) se to netýkalo …
    Ve společnosti byla pouze trestána prokázaná protizákonná činnost proti hospodářství a správě státu, jako je to běžné ve všech i „demokratických“ režimech ..
    To že všechny procesy 50.let byly protizákonné můžou věřit jenom práva a historie neznalí lidé …, a pitomci, kteří stále bojují proti komunismu …

    1. To ale nebyly jen ty procesy inspirované sovětskými poradci, při kterých si (jak správně uvádíte) podřezávali krky židobolševici s internacionalisty. Anebo spíš jedna banda s druhou bandou.
     Tehdy chodíli do dolů za protistátní činnost i letci, hokejisti a spousta dalších.

     1. … jo, to když si v hospodě ožrali hubu a pak na náměstí řvali, že budou komunisty věšet na kandelábrech … tak co pak měli chudáci komunisti dělat jiného … práce osvobozuje/napravuje … stará to „pravda“ z VVII. !!

      1. Je to tak. My jsme v roce 89 toto považovali za nedostatečný důvod ke kriminálu. Dnes už to zase je dostatečným důvodem ke kriminálu a my, co to za dostatečný důvod nepovažujeme, jsme podezřelí a nejpíš i kandidáti na kriminál.
       Proto tyhle analogie s 50. roky zase tak a priori neodmítám, navíc v situaci, kdy tehdy to kulminovalo, kdežto my jsme na vzletu totality.

       1. My – kdo to je MY. Za ta dvě písmenka se schovalo tolik věcí, že se jeden nestačí divit.
        Na hlavni údajné „demokracie“ si plebs dovezl reinkarnovaný fašismus a nyní defilující nacismus – že by mu to vadilo, se říci nedá. Mně udivuje, jak v době, kdy se demokraticky zavírá už nejen huba komukoliv za cokoliv, se neustále – snad ještě intenzivněji, řeší, zmiňuje a straší 50-tými lety. Máme tady kvanta pamětníků, a o co více dnešního zmaru, o to více se přikládá pod kotel z minulosti…
        Neni mi jasné, co chce, čeho chce dosáhnout národ, který tak hluboce nenávidí a opovrhuje ( v drtivé většině pouze ideologicky vyfutrovaný, znalostí opovrhující) vlastní minulostí a historií… Díky obecné masivnosti to není ani úsměvné… Kam to vede? Inu k Fialovi jako premiérovi, Rakušanovi, Lipavské mu, Dvousvetrové, Langšáglové, Síkelova, Drahošovi, Helerovi, Vystrčilovi, atd… Jde přece o „společný“ jazyk, tedy shoda s vlastními, ne…

 5. Miroslav Macek:

  V Německu, které má více než 80 milionů obyvatel, 3000 příslušníků ozbrojených složek přepadlo a prohledalo 139 objektů a zatklo 25 lidí, které spolu s dalšími 27 podezřívají, že chtěli provést ozbrojený převrat. Někteří měli dokonce doma i sportovní zbraně. Německo má něco přes 357.000 kilometrů čtverečních, takže každý z teroristů měl za úkol obsadit a udržet 6.900 kilometrů čtverečních. Neuvěřitelný výkon! Nechce je německá vláda poslat na pomoc Ukrajině?
  Nějak mi to připomíná požár Říšského sněmu a van der Lubbeho….

 6. Dnešná mládež je tak zblbnutá, že nie je schopná urobiť prevrat. Starci ešte pamätajú Pinocheta 🙂 Castra 🙂 a zopár aj Lenina v Rusku 🙂 pekná šaškáren v Ríši 🙂

 7. Celá ta věc mi smrdí provokací. Má to ten správný směr.

  Jak už psal Povidlák:

  krajní pravice, AFD, voják, Rusko…

  A možná přijde i kouzelník! Čuk a Gek z toho koukají jako sláma z bot.

  Celkem věřím, že náš krajský generál taky nezůstane pozadu.

  1. Ještě tam chybí Dimitrov.

   Oproti situaci z 30. let je tu jeden velký rozdíl. V tehdejším raně nacistickém Německu fungoval ještě soudní systém relativně korektně. Dimitrov se obhajoval a obhájil, proces byl veden korektně a byla možná argumentace a předkládání důkazů. Dokonce našli i skutečného viníka.

   V dnešním Česku jsme spíš v situaci 50. let ČSSR (pan Kraft by mohl vyprávět) a dnešní Německo je na tom nejspíš o kousek dál.

  2. Admirále,
   „smrdí provokací“ je slabé slovo, celá věc JE zjevnou provokací .
   Bylo by zajímavé zjistit, jak dlouho trval výběr dementních a zároveň dostatečně sugestibilních aktérů onoho „státního převratu“ zajišťovaného pětadvaceti převraťáky postpenzijního věku .

   A kolik tisíc německých policistů se na zásahu podílelo.
   A kolik agentů- provokatérů vkládalo do úst či hlav těch několika dementních pitomců jejich „revoluční“ přesvědčení a rétoriku.

   Jako ostrý nácvik policejních represí to ale nemá chybu.
   Ostatně – proti příštím „potenciálním vrahům“ bude příště přece přípustná i preventivní ostrá střelba, ne?

   Třeba ve tři hodiny ráno, když budou ležet v posteli…. s předem kolaterálně ztracenou manželkou.

   1. Já stále přemítám a přemítám, stále se mi zdá, že tomu převratu NĚCO SCHÁZÍ!

    Ááá…

    Už jsme na to přišel!

    Novičok! Ještě nenašli NOVIČOK.
    Ale jsme v klidu. Oni ho najdou.

      1. Zatím nic. – Vypadá to, že by měli vyměnit poradce. Já bych radil Kund(r)u, Taberyho, Vitvara, to jsou jinší kádři! Ti by našli novičok s ricinovou příchutí dřív, než bys řekl „Vrbětice“.

       1. Právě, jednak novičok s ricinovou příchutí je můj nejoblíbenější, a pak, nutně potřebujeme seznam takových vhodných poradců. Abychom mohli sousedům nabídnout jen ty nejlepší, žádnou druhou ligu jako je např. jistý p. Hrebenár.
        Na webu bych je viděl hned vedle Lampárny, s názvem jak jsem dříve navrhoval: “Zasloužil se o stát”.

        1. Ach, já hlava dubová! Nejen že jsem si již tradičně berlu Mrazilku doma zapomněl, ale i svého milce znejmilejšího, jasné slunce mých představ o dobře psaném blogu, Hrebenára (!!!) opomněl zmínit! Jak se mi to mohlo stát?

         Okamžikem příchodu Hrebenára na Ricin (dříve Respekt) bylo rozhodnuto o mém odchodu z Respektu (nyní Ricin).
         Myslíte, že se ten velikán velikánovič objeví i zde? – Jsou temná zákoutí mé povahy, kam ještě paprsek světla nedopadl…

         1. Vidím, že o Mistrovo charisma a všeobecnou výjimečnost vnímáme na též frekvenci. Mě, bohužel, na všech platformách zablokoval, čmížto mě duchovně ochudil o své nejlepší myšlenky.

          1. Kdysi dávno, když ještě na těch internetech opravdu panovala svoboda slova, existoval web, který se inspiroval Wikipedií, byl ovšem tak trochu parodický. Jmenoval se Exotopedia, za emblém měl triádu ze stylizovaných pánských přirození, a specializoval se na medailónky největších exotů českého internetu. Hrebenár tam tehdy (domnívám se) ještě nebyl, a později byl ten web zrušen.

           Ale kdyby zrušen nebyl, Hrebenárova pozice tamo byla by neotřesitelná.

        2. A nezapomeňte!

         Pár kapek novičoku musí přijít do trenek!

         To pro výsledný celkový sexi dojem.

         Osobně se docela těším, až zveřejní ty odposlechy hovorů mezi tím vzbouřeneckým princem a Putinem, kde se prokáže, že princ nabízel Putinovi svou dceru a k tomu říšský rtůn.

         1. To je správná připomínka.
          Známý nesrsta Jan z Polovidlákova by byl schopen vzácný novičok s ricinovou příchutí vyžahnout do poslední kapky, a do trenek by nezbylo.

 8. No, nevím, nevím.
  Státní převrat potřebuje víc než spolek ezoteriků a bedýnku munice.
  Ale story má vše potřebné pro mediální masírku a vytvoření vnitřního nepřítele, když obsahuje slova:
  krajní pravice, AFD, voják, Rusko…
  A anžto popularita Scholze padá, přijde mu kauza jistě vhod i když “smrdí” účelovostí.

  Nadruhou stranu, oni ti Germáni jsou asi už tak zdegenerovaní, že si opravdu mohli myslet, že uspějí.

  1. To uz tu bylo, jako napriklad v roce 2018, kdy se (po demonstracich v Chemnitz) o statni prevrat mela pokusit skupina 7 sasiku se vzduchovkou a peprovym sprejem.

 9. Nemohu si pomoci, ale mně to německé odhalení spiknutí třídních nepřátel, usilujících ve spolupráci s cizími ideodiverznimi centrálami o změnu režimu, připomíná česká 50. léta. Bude následovat exemplární politický proces jako ten s Miladou Horákovou? Popravovat se snad nebude, i když kdoví. V každém případě propaganda pojede na plné pecky, jakož i hon na politickou opozicí. A to nejen v Německu, ale možná ještě víc u nás.

     1. Při minulé krizi, jsem někde četl, že v base byla lepší strava a péče pro basmany, než v domově důchodců, kteří si to ještě museli platit.
      Nebude to nyní obdobné?

       1. Nevím jak v Německém lochu, ale u nás v Heřmanicích je jídlo dobré a je ho dost. Nebo aspoň před šesti lety bylo.
        ===
        Celé mi to připadá jako mimoňský operetní vládní převrat, který byl ovšem pečlivě sledován k tomu určenými orgány (tak, jak je sledován i tento blog) a vhodně využit k „odhalení vnitřního nepřítele“.
        Až poteče „fialovému a spol.“ do bot ještě víc než dneska, můžeme snad očekávat zatčení i v tomto tomto našem nesourodém kolektivu?

        Já úplně čisté svědomí nemám. Umím jakž takž rusky, znám se s několika Rusy, Ukrajinci a Bělorusy tu i tam, chodím na ruské webové stránky a moje názory opravdu nejsou v souladu se státním narativem.

        Na druhé straně – pokud se nezměnily funkce, znám se s několika činovníky z NVÚ Heřmanice a mohlo by mi vynést třeba i jeden sobotní řízek navíc.

        1. To jste mne potěšil … jsem na tom obdobně. Já v tom Bělorusku dokonce několikrát i pracoval na montážích …

        2. Já jsem se zase dobře znala s jedním recidivistou. Začínal jako mladistvý a z prvního pobytu v base byl nadšený. Uklidňoval mě : Je to tu bezva, připadám si jako na pionýrské táboře. Na pokoji je dobrá parta a pan vychovatel je taky hodnej. Akorát mi vadí, že všichni hrajou jen Prší a nechtěj se naučit Canastu.
         A taky že kvůli večerce se musí vypnout televize.
         😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *