30 května, 2024

Soutěž kreatur

Přátelé, z technických důvodů vychází článek na zítra dřív. Mám nějaké zařizování a budu mimo počítač i signál. V pondělí večer bych pak měl už zase normálně fungovat. Doufám…

A teď už dnešní text:

Hlavní chybou Západu bylo, že současný konflikt na Ukrajině nepovažoval za existenciální. Prostě to byla jen další geopolitická hra. Jsme největší, nejsilnější, nikdo si na nás netroufne a pokud ano, se zlou se potáže. Konflikty v Iráku, Afghanistánu a v Africe se nepočítají. Jsme samozřejmě lidští, ale černý huby a Arabáši nejsou lidé, takže se to na ně nevztahuje. Konflikt mezi civilizovanými lidmi je předem rozhodnut ve prospěch USA.

Stačí jen nasadit henty sankce, poslat nějaké zbraně a instruktory a pak se u televize dívat, jak Rusáci dostávají na prdel. Intervjuci se postarají, aby to mělo full HD rozlišení, bylo to podbarveno příslušnou hudbou a dostalo to patřičně posměšné komentáře, které nikoho nenechají na pochybách, jak naše síly slavně vítězí.

Nemusíme přecházet na válečnou ekonomiku, nemusíme urychleně budovat průmysl, postačí jen trochu obrat vyžírky důchodce a zdanit lopaty. Beztak mají moc peněz na cigára a na chlast. Můžeme si ponechat naše oblíbené hračky v podobě emisních povolenek a grýndýlu, můžeme v čele ponechat imbecily a Markétu Pekarovou Adamovou, můžeme mít na Hradě společné IQ manželů 107, můžeme dál rozšiřovat seznam pohlaví a nechat ústavní soud rozhodovat o jejich pravidelné změně podle nálady.

Tohle Rusové neudělali. Ti si byli vědomi osudovosti svého kroku. A tak na válečnou výrobu přešli, přestali se handrkovat o hovadinách, nasadili své nejlepší lidi, aby našli nové trhy, už dávno před válkou objížděli celý svět a hledali si spojence, domluvili se s Číňanem a přesměrovali všechny síly, aby zvítězili. Měli připravený plán A, plán B, C i další a další plány.

Když Ukrajina spouštěla svou ofenzívu, útočila do pětinásobných obranných postavení a kdybych byl naprostý ukrofil, řekl bych, že na jednom místě překonala první ruskou obrannou linii, ale nechala tam padesát tisíc lidí a zničila pověst všech typů západních tanků. Rusové neponechali nic náhodě. Nakladli nejhustší minová pole, nalili do země kvanta betonu a postarali se, aby stále měli výraznou dělostřeleckou převahu.

Válka se dá propagandou popohánět, ale nedá se propagandou vyhrát. A pokud propaganda není postavena na pravdivém základě, vždycky to dojde do bodu, ve kterém jsme teď.

Přátelé, začíná soutěž kreatur. Chyť si svého Ukrajince a pošli ho na frontu. K Ondřeji Kolářovi se už přidala i Markéta Pekarová Adamová a přidají se i další, hned jak pomine první znechucení a veřejnost si na tuto myšlenku přivykne.

Druhou největší chybu totiž udělali sami Ukrajinští uprchlíci. Ne všichni, samozřejmě. Jen někteří, kteří se tu chovali jako páni světa. Takových nemusíte mít moc, oni jsou jen dobře vidět a jejich lesk se přenese na všechny ostatní. Vezměme si z toho poučení – až budeme prchat před válkou a mobilizací, chováme se tiše, pokorně, neviditelně, skromně, jsme spokojeni s tím, co máme, nelezeme na demonstrace a hlavně se nefotíme s pravdoláskaři…

Mladý Kolář nezačal mluvit o návratu ukrajinských mužů k mohylizaci sám od sebe. Je blbej jak študebagr a každé ráno koukne na ČT, jaký má mít názor. To mu poradil papínek z Hradu, protože už zachytil jasné signály napříč Evropou i USA. Řekl to přesně… populární to nebude, ale nutné ano. Ještě méně populární by totiž bylo, kdyby na Ukrajinu šli naši vojáci nebo začala mobilizace u nás. Raději Ukrajinci, než my, to dá rozum, ne? Obzvlášť když si tu dělali Bandera párty, parkovali na místech pro invalidy a dostávali byty přednostně před českými samoživitelkami… Co na tom, že mohylizováni budou především ti, kteří tu už deset let normálně pracují a všichni ti, co přijeli v těch drahých SUV, ti se z toho zase vyvlečou?

Vždycky, když válka dojde do této soutěže těch nejhorších charakterů a největších sviní, je konec. Na tomhle se totiž láme propaganda. Už to není někde daleko u Bachnmutu. Už to nejsou ta jásavá videa, jak Rusáci dostávají nakládačku. Už se to děje vedle vás. Ten, co vám omítal fasádu, ten, co vám stavěl krb, ten, co u vás česal ovoce, ten, co jste ho buzerovali u výrobního pásu… Když tyhle lidi začnete posílat na smrt, tak musíte být sfíííně první kategorie, pro kterou nebude žádné zlo dost velké. Je jedno, jak to okecáte.

Populární to nebude, nutné ano…

Takhle spadly masky z bodrého Rakouska-Uherska, takhle padaly masky z Dolfiho a jeho tisícileté říše, teď spadla maska z milovníka Ukrajiny, Ondřeje Koláře a pod ní zůstala jen stará dobrá nenávist k Rusku za každou cenu. Mimochodem… kdo dokáže za tyto evropské hodnoty nenávisti zaplatit ukrajinskou krví, ten nebude mít problém zaplatit i našimi životy.

Už není zapotřebí dělat nic. Demonstrace ještě budou, protesty ještě budou, volby ještě budou. Ale mnohem silnější a viditelnější bude tato soutěž kreatur v posílání lidí na smrt. Žádná demonstrace neudělá tolik, jako pláč ukrajinské sousedky, která se právě rozloučila s manželem a za pár týdnů dostala úmrtní oznámení. Nic nebude mít větší vliv než dohadování naší vládní věrchušky o nezbytnosti boje proti zlu do posledního Ukrajince.

I čeští libtardi zmlknou… Je rozdíl bojovat proti pomníku maršála Koněva a bojovat proti skutečným ruským Orkům. Nota bene, když si mohli dovolit otevřít další frontu a západní sdělovací prostředky si cvrlikají, že Ukrajina prohraje a celé NATO s ní. Nenávidět Rusko už nebude bezpečné a neústupnost kvůli každému centimetru Krymu bude vypadat úplně jinak, když vám bude reálně hrozit, že vám kvůli ní ustřelí nohu…nebo spodní čelist, to je mnohem zajímavější zranění.

Když vám hrozí smrt, to se úplně jinak díváte na možnost vyjednávání a ochotu k ústupkům. Dneska se v jednom kuse nadává Chamberlainovi a lidem, co mu tleskali, ale jak sám Neville, tak jeho posluchači, měli konkrétní a osobní zkušenost s bubnovou palbou a znali pocit nesmírného štěstí, když byl konečně na západní frontě klid. Nechtěli to prožít znovu, protože věděli, že to bude ještě horší.

Je hotovo… všechno se teď už stane samo. Vládní obludárium právě začíná. V přímém přenosu si dáme přehlídku toho nejhoršího z pravdy a lásky. Užijeme si měrou vrchovatou, jak velké svině lidi dovedou být, stejně tak si užijeme protažené obličeje našich liberálních sousedů, kteří teď na vlastní oči (a možná i na vlastní kůži) zažijí, co jsou to ty evropské hodnoty. Na konci si budou přát, aby tohle všechno shořelo v pekle a už nikdy se to nevrátilo.

My už máme jen jeden jediný poslední úkol. Co nejvíc zůstat lidmi i přes všechno, co uvidíme kolem sebe.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

351 thoughts on “Soutěž kreatur

 1. Pane Vidláku nějak jste vynechal lidská práva -právo na život.Poslat někoho cizího do války
  je stejné jako ho zavraždit.Nemáme na takové zločiny náhodou zákony??Jaký je rozdíl
  poslat člověka do plynové komory a poslat ho bez výcviku do války proti technologicky
  vyspělejšímu soupeři???Přitlačte na pilu – toto je fašismus,a i proti vzniku a působení
  fašismu jsou mezinárodní zákony.Pojďme jich využít – asi by měli právníci – a obviňme
  našeho generála a byrokratickou svoloč z propagace a realizace fašismu.Tak mě napadá –
  nebojuje Rusko proti zfažizovaným jednotkám – ne všem – ale i takové tam jsou?A Rusko
  všechno dokládá mezinárodními zákony.My dovolujeme našimi zbraněmi vraždit
  o Vánocích civilisty – není to válečný zločin?Měli bychom naše vůdce vydat v balíku
  Rusku k potrestání.

 2. Ono se krásně válčí z tepla kanceláří a za cizí peníze.
  Ale všeho dočasu.
  Nyní budou mít na rukách krev – SPOLU – a ta se těžce smývá.

 3. Dle mých informací jsou u nás již jen ukrajinští pracanti 2. a horší kategorie. Ti, co něco uměli a byli schopní makat jako šrouby, jsou již v Německu, neboť tam mají za stejnou práci 3x větší peníze při prakticky shodných výdajích. Takže ty řemeslníky úplně postrádat nebudeme.

  Mimochodem, skvělé by bylo, kdyby k těm na frontu deportovaným Ukrajincům přidělili i jejich největší fandy. Stačí namátkou nahlédnout do jakékoliv diskuze 2 roky dozadu, kde se to fanatickými náckofandy jen hemží. Dodnes existují diskuzní fóra, v nichž se to jen hemží klávesnicovými bojovníčky, kteří nemají jiný životní cíl, než zabít Rusa.

  Chtěl bych vidět ty tváře krvelačných nadšenců ve chvíli, kdy rozbalí obálku a tam bude:

  Vážený pane Nováku, na základě Vašich opakovaných příspěvcích o nutnosti porazit Ruskou federaci za každou cenu a evidentní náklonosti k Ukrajinské republice Vám bude dána příležitost přispět ke slavnému vítezství Ukrajiny! Dostavte se s osobními doklady k příslušné odvodní komisi a připravte své blízké na svojí delší nepřítomnost.

  1. Po nějakých diskuzích jsem přišel na to, že hodně našich lidí se Ruska bojí. Proto všechna ta nenávist a virtue signaling :
   1) Jsou vykulení z toho, co si ti mužici ze zemljanek, kteří umí jen pít vodku, vlastně dovolují. Můžou být přece vůbec rádi, že od nich milostivě kupujeme plyn a ropu. Mají stát v koutě a poníženě nám děkovat. Oni mají jen nějaké suroviny, zato my máme demokracii, iPhony a gender studies.
   2) Jsou vystrašení, protože válka je za humny. Když byla někde v Asii nebo Africe, tak to bylo daleko a nás se to netýkalo. Když byla za humny v Srbsku, tak to nevadilo, protože to jsme útočili my (NATO, Západ a vůbec my, vyspělí a dobří). Ale teď útočí někdo jiný! Teď se nás to nějak víc dotýká, prostě!
   3) Jsou vystrašení, protože si uvědomují, že my vyspělí a dobří nemáme vlastně žádnou armádu. Najednou začínají pochybovat i o NATO, záruce naší bezpečnosti.
   4) Konečně je „dovoleno“ průměrné lúze někoho nenávidět. Za parazitické cikány – čest těm z nich, kteří takoví nejsou – provokující drzé teplouše manifestující veřejně s téměr holým č… – čest těm z nich kteří svou orientaci, za kterou nemůžou, nezneužívají jako provokativní primitivní politikum – , vlčí soukromné vymahače zvané ňákým hnutím mysli „soudní“ exekutoři (zde mě ovšem ňák nenapadá nic pozitivního ohledně nich), za ty všechny jsou flastry. To jsou všechno státem chráněné druhy. Rusové jsou náhle jako jediní oficiálně uvolněni na, obrazně řečeno, „volný odstřel“…
   A tak se ovečky semkly a svorně bečí, jak je to Rusko zlé. Bečí politici, bečí všechny noviny a pro jistotu, aby snad někdo nezačal pochybovat a vyšilovat ještě víc, tak nám cenzurují veškeré informace…
   V Srbsku, Libyi, Iráku, atd. USA ukázali světu, že je možné beztrestně útočit na suverénní státy. To je precedens. Teď, když jen to samé dělá Rusko, se z toho můžete posr*. Začněte si zvykat na svět, kde vedoucí úlohu už nehrají jen USA…

 4. Ještě jsem nepochopil, proč ten nejlépe placený herec na světě nepovolává do svých banderovských tlup mladší maso? My jsme chodili do armády už v 18-ti letech, a banderonacisti ženou na jatka jen kusy starší 25-ti let. Proč si to mladší masíčko nechávají na potom?

  1. Obecně vzato to logiku má i v procesu trvalé infantilizace lidského druhu. Mentální vyspělost dnešních 25-letých odpovídá 15-letým z 90. let, byli by na vojně nebezpečnější sobě než nepříteli.

   1. Úplně to vidím, jak se hromadně žení a vdává mládež 18-20. Za podmínek, které na UA budou panovat.
    S tou reprodukcí, to vážně nebude tak horké..
    Zdejší bolševici, museli v sedmdesátkách fest přitlačit, aby se národ v potřebné míře reprodukoval – a to jsme nebyli žádní chudáci, jako tehdy např. Rumuni, Bulhaři.

  2. Tohle je velmi složitá otázka. Četl jsem o tom někde na ruských webech.
   Rusové z toho nemají velkou radost protože to odpovídá dlouhodobé a promyšlené kampani proti Rusku, a to i do budoucna. Současná generace 22 a níže je šetřena jako materiál pro další budoucí vyvolávání nenávisti.
   Spousta z těch mladých bude mít někoho zabitého nebo zmrzačeného z rodiny, z okolí atd. S tím se bude dát dobře pracovat… Obdobně jako Rusové pracují s Nesmrtelným plukem ….

 5. Vidláku díky za článek, moc pěkné, dokonce jsou tam věty, které by si člověk vypsal jako citáty.
  Co se týče Chamberlaina, nadávat nám do cikánů a chovat se k naší vládě podle toho vážně nemusel. Moc bych se ho nezastával.

   1. Sasinr díky za odkaz, ale nevidím, že by si Konečná s Farským notovala. Spíše se pořád snažila prosadit, aby mu oponovala, ale on ji neustále skákal do řeči, nenechal domluvit a těm dvěma „moderátorům“ Farského chování vůbec nevadilo.

    1. Farský prošel tuningem u nejlepších z nejlepších přímo v noře a je to režimní kádrová rezerva, která se neušpinila (zatím) a bude vržen na trh politického panoptika v nejpříhodnější chvíli. Vystoupá z nebytí jako Krakonoš na začátku Krkonošských pohádek a rozhodí mezi prostý lid kytici mouder a správných názorů. A nezakecá se a zatočí s jinými názory pěkně po bolševicku. Z neviditelné strany bez pol. programu kromě čerpání.
     Ale, o politickou soutěž programů tady už přece nejde. Jde o příslušnost ke (nyní ) správné straně. Komunismus měl také vyřešit všechny problémy světa, i zajistit nesmrtelnost vědeckými postupy. Těšme se.

 6. Proč má Německo potřebu chránit západní hranici UA? Protože Rusák postupuje? Západní hranice Ukrajiny je východní hranicí EU… Tento moment (virtuální tlak na hranici z obou stran) se dá ovšem využít nejen k poziční válce. Tak, že záměr vyvolat sv. konflikt se zamění za snahu zabezpečit obranu UA z cizího území sousední země. Těch 70 km bezpečnostního pásu je přece marginální a nestojí za to riziko… (bezpečnostní pás podél hranic UA, chráněný dostřelem protivzdušného systému Patriot z území Mad’arska, PL, Slovenska a Rumunska). Prý tato strategie fungovala v Izraeli. Jenže Izrael je oproti UA prt’avý…

 7. Potřebujeme někam umístit lidové hlasování aby se to počítalo a jen o věcných potřebách.
  Nevolíme rozumy, volíme přímo potřeby.

  Nikdo koho znám nevolí rozum papaláše. Vysmáli by se mu. Přesto to lidi dělají.

 8. Nemůžete napsat, že ve volbách potřeb jsme už přehlasovali bandy květáků, vyškolených lízacím školským systémem. Že potřeby lidí mají tu rozhodovací pravomoc. Tak zase vystrašíte blboňe co jezdí elektrickými auty a tržba v hospodské zahrádce za tisíc je pro malina.

 9. Aby vás trochu přešel smích z Eurovize, tak si dáme trochu naší reality:
  https://www.lidovky.cz/domov/cesko-lekar-pojistovna-lek-ministerstvo-zdravotnictvi-valek-soud-lobbista.A240506_183914_ln_domov_rkj

  Část českých pacientů přijde o plně hrazené léky, varují odborníci. Připraví je o ně nenápadná změna v novele zákona o veřejném zdravotním pojištění.
  Ministerstvo zdravotnictví z ní škrtá odstavec, který lidem alespoň jeden lék bez doplatku zajišťoval.

  Smáli jsme se komunistům.

 10. Kam se poděla obranná linie Charkovské oblasti? Co je to za zradu, rozčiluje se ukrajinský velitel

  Kde je obranná linie? Kam se poděla nákladná obranná zařízení? ptá se Denys Jaroslavskij, velitel ukrajinské speciální průzkumné jednotky. Z postupu ruských jednotek v Charkovské oblasti je doslova omráčený. Sám se přitom účastnil ukrajinské ofenzivy v Charkově na podzim roku 2022, píše web BBC.
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-kam-se-podela-obranna-linie-charkovske-oblasti-co-je-to-za-zradu-rozciluje-se-ukrajinsky-velitel-40471389?timeline–pageItem=40470738

  Takových zrad ještě bude po cestě do Kyjeva.

  1. Jakápak zrada, jen nejsou lidi.
   Muži jsou v armádě a policii
   Muži zajišťují výrobu v těch ještě fungujících továrnách.
   Muži zajišťují dopravu, energetiku a opravy zničených elektráren, rozvodů, budov atd.
   Muži se skrývají aby je nechytili a neposlali na frontu.
   Ukrajina končí, již to není o zbraních, munici či penězích. Jen o lidech.
   K čemu bude slavná vítězná Ukrajina když v ní bude hustota obyvatel středního věku jako na Sahaře.

   1. Kdysi dávno v dětství mi babička svěřila vyplít plevel z nějaké zeleniny. Ve svatém nadšení jsem to vytrhal úplně všechno.
    Na Ukrajině to nejspíš dopadne podobně….

 11. Tak se to dělá.
  V ruském Belgorodu se zhroutil obytný dům
  12. 5. 2024 13:24 Zahraniční | Válka na Ukrajině

  V ruském Belgorodu se částečně zhroutila vícepodlažní obytná panelová budova. Nejméně sedm lidí přišlo o život, dalších 15 utrpělo zranění, informují tiskové agentury. Podle agentury TASS se z trosek podařilo jedno dítě vytáhnout živé. Gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov na síti Telegram napsal, že příčinou neštěstí je útok z Ukrajiny.

  1. 🇺🇦🇷🇺❗️Belgorod bol vystavený masívnemu ostreľovaniu zo strany Ozbrojených síl Ukrajiny

   V dôsledku priameho zásahu granátom do bytového domu sa zrútilo celé schodisko, uviedol regionálny guvernér Vjačeslav Gladkov.
   https://t.me/ksbspravy/90991

   1. Všechny tyhle události ruské lidi nezlomí, ale naopak vyvolá to další vlnu těch, co se přihlásí do služby s touhou se pomstít. Jako po Crocus Hall.

     1. ️ O vplyve na obytnú budovu v Belgorode

      🔻 Dnes ráno AFU opäť zasiahla Belgorod. Jeden z granátov zasiahol desaťposchodovú budovu na ulici Ščorsa, v dôsledku čoho sa jeden z vchodov úplne zrútil. Neskôr sa zrútila aj strecha, ale nedošlo k žiadnym obetiam.

      V súčasnosti je známych asi 20 zranených obyvateľov domu, počet mŕtvych podľa niektorých správ dosiahol sedem osôb. Z federálnych centier a Moskvy budú do Belgorodu vyslaní zdravotníci, aby pomohli zraneným.

      Existujú rôzne verzie toho, čo bolo pri zásahu použité. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že obytný dom poškodili črepiny z jednej z rakiet Tochka-U, ktoré boli zostrelené na oblohe.

      Verzia ruského ministerstva obrany o zásahu raketou Tochka-U by sa zdala logická, keby nebolo momentu výbuchu: explózia nastala zdola, nie zhora. Preto trváme na verzii, že palebný útok uskutočnilo letectvo (každý rezortný analytik si môže tento údaj overiť jednoduchým porovnaním s poznatkami o preletoch letectva VVSU cez Achtyrský okres a čase úderu).

      🔻 S najväčšou pravdepodobnosťou bol úder vykonaný leteckou navádzanou bombou AASM HAMMER francúzskej výroby zo vzdušného priestoru Achtyrského okresu Sumskej oblasti. Nepriateľské lietadlá boli pozorované pri priblížení k úderu, ako aj pri návrate, zrejme na letisko Mirgorod.

      Tieto bomby majú pritom obmedzený dolet na 70 km, takže lietadlá museli letieť pomerne blízko frontovej línie, aby mohli vykonať úder, ktorého cieľom mohla byť CHP Luch, nachádzajúca sa na tej istej ulici Ščorsa, tristo metrov od poškodeného domu.

      Zásah zasiahol tretí vchod desaťposchodovej budovy č. 55A na ulici Shchorsa z vnútornej strany dvora. Odpálenie sa uskutočnilo z juhozápadnej strany, nie z juhovýchodnej, ako sa snažia všetkých ubezpečiť iné zdroje. A z toho môžeme vyvodiť niekoľko záverov.

      🔻Nie náhodou trváme na verzii s letectvom a úderom zo smeru od Achtyrky: to, čo sa stalo, jasne dokazuje, že vytvorenie nárazníkového pásma na úseku od Liptova po Starý Saltov s Volčanskom by sa nemalo obmedzovať. Belgorod je ostreľovaný nielen z juhu, ale aj zo západu. To isté možno povedať o Brjansku a Kursku.

      Nemôžete plánovať „obmedzenú“ operáciu v pohraničnej oblasti a dúfať, že to zníži horlivosť nepriateľa. Takto to nefunguje.

      Táto tragédia opäť potvrdzuje potrebu vytvoriť nárazníkovú zónu nie pozdĺž hranice. Inak bude takéto ostreľovanie ruského územia s fatálnym následkom pre civilistov pokračovať.

      Zdroj: @rybar

 12. Situace s vracení uprchlíků z Ukradiny bude trochu složitější. Nějaká část (nevím kolik%) uprchlíků z Ukradiny má jako mateřský jazyk Ruštinu a i myšlení má ruské a nechtějí bojovat v ukrajinském mundůru s trojzubcem ve znaku proti svým ruským bratřím. SBU by musela založit na našem území svou supinu, která by se to snažila rozkličkovat. Musíme si počkat na to, až britská MI 6 přestane dělat ochranku Khakimanovi.

 13. Tak nejdříve se Ukrajincům nabídne bezbřehá pomoc, která nám likviduje zdravotní a sociální systém a z občanů se ždímá co se dá….a teď je pošlou do maso mlýnku jen aby ta válka ještě chvilku pokračovala a mohly být ospravedlněny nehorázné výdaje a ještě se dalo zašantročit víc peněz??!! A až dojdou i tito lidé, co pak? Pošlou tam naše?! Takže, buďme lidmi a odmítněme tu hnusárnu, ač mne bezbřehá pomoc štve. Jedině když nebudou mít potravu pro děla, tak jim nezbude než začít mírové rozhovory. Odmítněme být beranidle do Ruska pro jisté zrůdy nejen za velkou louží.

  1. Tzv. Kyjevský pakt byl několik měsíců tajně vyjednáván vybranými politiky ze zemí NATO na jejich návštěvách v Kyjevě. Cílem Kyjevského paktu je po zuby vyzbrojit Ukrajinu, aby vyhnala Rusko z Evropy a totálně je rozvrátila a zbavila prostředků na zajištění jeho obrany. Konečným cílem paktu je zbavit Rusko statutu velmoci, a možnosti se účastnit jakýchkoli budoucích mírových a bezpečnostních konferencí i organizací. Ukrajina má hrát v konfliktu s Ruskem, a po jeho vítězném ukončení, roli Izraele, známou z historie jako četník na Středním východě, ovšem v prostoru východní Evropy.
   https://www.michalapetr.com/map-1546-kyjevsky-pakt-plan-jak-rozpoutat-iii-svetovou-valku-poslanci-ho-budou-brzy-schvalovat/

 14. Naštvu tím nejspíš většinu čtenářů, ale na většině ukrajinského území se nebojuje. A to nejen na levém břehu Dněpru, ale ani ve severních rajonech, ano mluvím o Poltavě, Černigovi a oblasti mezi těmito dvěma městy.
  I když jsem zcela proti tomu, aby se lidé, utíkající před odvody do armády vraceli do spárů verbířům, a to obecně, ne jen v případě Ukrajiny, nevidím jediný důvod, proč by se ženy, děti, staří, nemocní či jacíkoliv jiní, jimž nahnání na smrt nehrozí, z výše zmíněných zeměpisných celků měli těši pohostinství české kotlinky.

  1. Stejně tak jsem od počátků proti tomu, abychom podléhali citovému vydírání a otvírali své peněženky a svůj pracovní trh lidem, o nichž nic nevíme či pod záminkou pomoci potřebným slevovali z procedur, které byly přijaty proto, aby se do české kotlinky nešířily nakažlivé nemoci, případně aby byli na český pracovní trh připouštěni lidé, jejich kvalifikace je nedostatečná.
   O tom, že by se měla pomoc i skutečně potřebným, jimž by jinak reálně hrozila smrt na frontě, maximálně zredukovat, aby nebyli zátěží, netřeba se rozepisovat, to je samozřejmé.

   Od počátku se mělo k Ukrajincům přistupovat jako ke všem ostatním a ne jako kdyby byli nějací nadlidé. Tedy žádné kapesné, žádné úlevy v kontrolách při překročení hranic, žádné tolerování přestupků, žádné hromadné udělování víz či pracovních povolení, žádná zdravotní péče přednostně a zdarma, žádná kultura bezplatně a pod. Pouze možnost zůstat v bezpečí dokud se válka nepřežene s tím, že než se vše vyřídí, tak ubytování v hlídaném areálu mimo usedlou populaci, aby nedošlo k šíření nemocí, infiltraci organizovaným zločinem a obecně lidmi, o nichž nic nevíme. Pochopitelně pouze se zajištěním základních potřeb nutných k přežití a nic víc.

   Samozřejmě, budou-li mít třetí země zájem o tyto lidi, tak jim v rozumné míře pomoci.
   Např. Spojené Království, Kanada a Spojené Státy se mohu hlásit, kolika lidem, jež válka připravila o domov, najdou nový.

   Od stažení od Kyjeva a stabilizace fronty nadále si nemyslím, že existuje důvod, kvůli němuž by mělo být poskytováno jakékoliv útočiště lidem, z oblastí mimo bojovou zónu, a tudíž by tito lidé měly české území opustit, nezískali-li vízum standardní cestou. (Zda by mělo být poskytováno útočiště lidem z bojové zóny, i když by mohli být dočasně umístěni v bezpečí stovky kilometrů daleko od bojů v rámci Ukrajiny, raději ani nenavrhuji).

   Lidem, utíkajícím před nahnáním do armády, si myslím, že by se útočiště poskytout mělo. Ovšem nic víc. Žádné podpory ani zdravotní turistiku apod. Maximálně předností vyřízení víz či pracovních povolení. Ale ani těmto lidem by se podle mě nemělo umožnit volně se pohybovat po české kotlince, nemají-li dost vlastních prostředků k živobytí nebo nemohu-li si vydělat na obživu vlastní prací legálně. V takovém případě by měli být internováni a čekat, až se jich ujmou v těch státech, které toto zbytečné vraždění vyvolali.

    1. Zeptejte se československých emigrantů, jak se s nimi jednalo na Západě, když emigrovali. Karantény, lágry, lágrové školy i doktor. Povinná nauka zákonů. Po ročním pobytu v lágru a příjmu do nové země zase emigrantské školy a zákony. Povinnost práce určená úřadem.
     Kromě lidských práv nemají žádná práva, jako zdejší obyvatelé a občané.
     Lži, že jsme povinni mravně je přijímat a živit je zločin.

   1. Tak je to v pořádku, jak píšete.
    Psal jsem o tom taky a celkem nedávno s tím, že na 85% území se nebojuje a nejsou tam vojáci ani jedné strany.
    Stojím si za tím, že naprostá většina jsou ekonomičtí migranti a pobírači takových výhod, o kterých se nezdálo ani našim čerstvým důchodcům.
    Vláda musela o peníze na financování výhod a zbraní pro UA, okrást naše důchodce a ještě si půjčovat u EB, aby byla papežštější, nežli papež.
    Vláda otevřeně okradla lidi, kteří si své důchody v ČR poctivě odpracovali a měli na ně nárok, v rámci povinné valorizace. Po těch lidech zůstala viditelná práce a je mi jedno, kolik ukrajinců a za kolik, na nějakých stavbách pracovalo. Velmi často dostávali zaplaceno hotově, na ruku a tedy bez odvodů i bez daní. V případě potíží si volali záchranku, protože věděli od Čechů, že ta je ošetřit musí.
    Sám jsem prduch, i já jsem tedy obětí tohoto okrádání.
    Bohužel tu nemáme ubytovací kapacity pro vyšší statisíce lidí, které tady z UA jsou.

    1. A analogicky, banany se v obchode vyskytuji na 1 procentu prodejni plochy. Tudiz z toho mohu vyvodit zaver, ze kdyz neprsi tak musi byt utery.
     I kdyby to byly ty udajne 2 miliardy, tak je to prd v porovnani s tim, co nas stoji Green Deal.
     Dokonce bych si dokazal predstavit Ukrajince, ktery rika, jak moc mu vadi cesti zahradkari/ridici/duchodci.
     A jestli jste pracujici duchodce, tak mate valorizaci a ja se ptam, kdo z nas na to ma ? To Vam tak moc vadi, ze uz nejste jedina socialne zvyhodnena skupina obyvatel ? Kolik lidi dostane pridano o inflaci ? A Vy si „stezujte“ pane.. asi narodni sport.

     1. Abych predesel trapne situaci, nez nekdo zacne operovat s tim, jak moc nerespektuji duchodce, lidi kteri celi zivot pracovali, tak prosim pro ty, kteri prijdou po nich, nestekne ani pes. Ti budou mit duchod jen v uvozovkach.
      At jsou radi ti, kteri jeste navic muzou pracovat, jsou taci kteri nemohou.
      Navic tem, jejichz naklady na bydleni presahnou urcitou miru nakladu, prispiva stat.
      Na takove bychom si take meli stezovat ?
      Myslim si, ze ti ukrajinci o kterych pan mluvi, ti kteri pracovali a nedanili, jejich duchod u nas bude odpovidajici hodnoty. Cili zahada se vyresila sama.
      At jsou ti ukrajinci kdo chcou, chleba levnejsi nebude. Ja bych teda s nimi nemenil.

      1. A proč budou mit duchod jen v uvozovkach? Nechápete, že to nebude tím, že současní důchodci vše prožerou, jak se nám snaží politici namluvit, ale něčím úplně jiným. Dnešní důchodci odcházejí do penze se započítány mi 49 lety opracovanými. Nemyslíte, že je to už dost na to, aby nemuseli pracovat, většina jich stejně ani nemůže, tolik let se podepíše na každém a opotřebuje se každý.

     2. Takže vám to přijde normální, že na jedné straně se vyhazují miliardy a důchodcům se přidalo letos 360 Kč všem plošně a říkáte tomu přidáno o inflaci. Asi moc normální nebudete

    1. Ano. Tak by to +/- mělo být. Ovšem není. Není rovný přístup.
     Vidlák: Vezměme si z toho poučení – až budeme prchat před válkou a mobilizací, chováme se tiše, pokorně, neviditelně, skromně, jsme spokojeni s tím, co máme, nelezeme na demonstrace a hlavně se nefotíme s pravdoláskaři…
     To poslední je nepodstatné. Neorientují se.

     Ti, kteří přišli před válkou, přišli jako chudí – a tak museli pracovat. Využívali je bohatí šíbři, kteří je „pronajímali“ našim firmám a i s provizí byli Ukrajinci mnohem levnější než obyvatelé Kotlinky.
     Ti bohatí nemuseli pracovat, tak jako doma nemuseli. Jezdili si na Ukrajinu na dovolenou. Ne na frontu, pochopitelně. Peníze řeší vše. Skromnost a chuť se zařadit (a pokud možno uplatnit to, co umím) jsem ale viděl nejčastěji.

     Víte, že na Ukrajině existují firmy, které z vašeho opuštěného bytu zachrání nějaké ty rodinné památky (fotky, další doklady, obrazy) a pošlou vám je kurýrem do Kotlinky? Není to zadarmo, pochopitelně. Peníze… …ale to už jsem psal.

   2. Myslím si, že za vším hledejme i firmy, které si je pro ČR vybrečely. Několik let před válkou chtěly, aby Ukrajincům otevřeli hranice a tak jsme je otevřeli.

  2. No kdo ví co by je bez chlapské obrany čekalo, když se tam potulují ti oní – banderovci a zfanatizovaní potetovaní mladí.

 15. Soutezi kreatur se daji pohodlne nazvat vcerejsi nominace kabinetu vlady RF. Ale hadam, ze zdejsi experti na Rusko maji prehled a snad mi vysvetli, v cem se mylim. Za sebe, hloupeho, jen reknu, vice potomku do cela ridicich struktur, protoze tak je to spravne. Rozumej zapadne neprohnile, to byla nadsazka.

  1. A s tim honem na ukrajince, humorne, to melo kousavou pointu, to jsem se pousmal. Uprimne bravo.
   Tohle asi spis nepujde udelat retrospektivne, takze zakonodarce ceka alespon dvoji „ukol“:
   -jak to vymyslet pro nove prichozi
   -co s temi, kteri uz tu jsou
   Vedeni TOP09 mi pripomina byvalou CSSD.
   Jdete k volbam.

  2. Nevil s bubnovou palbou , jako hitla votravenej poradnou davkou smrticiho plynu ,
   brzy votrockou snahou a ve sluzbe porucnikum, naordinovali ochotne jinym..
   Este daleko horsi. Votrok vzdycky hleda pana..
   Bez nej neni nic a nic nemuze.

   A naopak pod otrokarem, az zazracne vsecko. Vo tom se vi ,vobet dobre zvotrocena,
   udela vsecko a dokonce neuveritelny zazraky, aby se zavdecila ,s tim se pocita ,
   s tim jako s konkretni skutecnosti a zbrani na svet , v praxi.
   Krici politici a jejich akademicky a slibovaci abstrakce a za nima provadeji ,
   konkretni akce..

   Velke byla popularita medii vo Chomejnyho z 1980. Usak ochotne, lidove revolucne ,
   vyhnal z Iranu svyho vernyho spojence sacha pryc.. Dalsi spojenec, dalsi konec.
   Vyhnali podobnyho z Filipin, z Indonesia suharta ,ale ponechali fansauda..

   Nova strategie diktovala zavedeni Jihadu , vsude na svet.
   Svaty valky fanatiku a zfanatizovanych napr. v Iranu , na svetovou civilizaci..
   Velkej povyk kolem toho v mediich..
   /Reagan a jeho rukojmi na pousti , chyceny spojeneckejma iranskyma fanatikama a jejich, Reaganem vyzbrojovani , napr./
   Kapitalismus jako islam ,jejich nastroj ,sou spojenci a povahou kanibalove..

   Ale iranci , nejsou arabove a africani se z toho vyvojem dostali a zacali bejt velka a neprekonatelna neprijemnost ,hlavne pro souseda, kterej sam zfanatizovanej ,
   /a s atomovkama/,je chtel mit uplne zfanatizovany..Ale samozrejme bez atomovek..
   Aby se sami taky mezi sebou poslusne zneutralizovali a
   valcili i mezi sebou s Irakem, napr…
   Tak nejdriv irancum znicili demokrata Mossadeka, v 53, dodali diktatora sacha , potom dosadili nabozenskyho fanatika , az ztratili prevahu..Predtim na ne hazeli sudy plynu , Chrurchilem ,ministrem pro zhitlovani, kolonii..

   Ted maji velky zbrane a zrejme i atomovky. Zapad si pod vedenim iranskych sousedu ,
   zase nadelal…Nic zvlastniho ..Prej takhle podle akademicek hrajou sachy ..

   Kuriozni je urcite nekonecna snaha vylecit vsechny problemy politikou a politikama a jejich stranama. Ve vladach a furt.
   Pozorovat a uz pres dveste let, jak to zase dopadne. Psat tlusty spisy.
   Vrchol optimismu je si sednout holou prdeli na led a zpivat , prijde jaro ,prijde…

   Ted co rusove neudelali , protoze ani nemohli. Sou jiny a velky..
   Tak se zase nedali se znicit mimo velky mesta manipulacema .
   Utikali nerusove vod nich vod 1880 do Usa a je to videt,
   v 1917 zase pribehli za zapadu aby se zmocnili vlady a je to videt ,
   ale neprezili Stalina , ty pribehly revolucionari ..
   Voni nemuzou bejt jiny a to je videt furt..

   Vod 1990 jim zapadni bohaci udelali podminky na totalni vokradeni Ruska..
   Ale brzy zase rychle utikali vod Putina a dodnes prchaji..Ale chteji se vratit ,kdyz driv spojeneckej zapad je vokrada a nici..Pozoruhodny.

   Velky vejvary ale sou nejvic v zemich ktery valci…Legalni ,moznosti bohatnout daleko vic a ilegalni na svindle , kseftovani s nedostatkem , atd..Vod toho utekli..
   Napr. 24 tisic novych vod 1914 , milionaru v Usa..Vo co vlastne de..

   U rusa je to porad , co te nezabije , to te posili.
   Navic probiha dalsi neuveritelna revoluce Putinova .. Nenapadna a bez povsimnuti votrokum..Ty to maji jednoduchy …Co nechteji porucnici , to neni…..

   Probiha aje k videni udesnym vyvojem , kdy nechava Rusko kazdyho za sebou..
   /Kazda valka je revoluce a kazda revoluce je valka/..
   Nektery poucky sou absolutne zakladni ale nesmi se jima plejtvat..
   Vytvareji rusove uplne novej svet a poprve maji podminky,
   ktery potrebuji k spravnymu vyvoji jeste podminenou davku nepratelstvi ,
   aby znali smer a na ceste nezpohodlneli..
   Slovani umi a jeste to mozna dokazou naplno.

  3. k tej sutazi kreatur, mas nieco konkretne?? preco by to mali byt kreatury a kto by bol podla teba lepsi a preco?? v com spociva podla teba zlyhanie a u koho?

 16. Jako starej hippiek,
  hrdý držitel modré knížky
  a skalní pacifista …. křičím:
  „Díky Vidláku, za tyhle protiválečné texty!“

 17. Však oni ti Vyvolení najdou nějakou obezličku, jak do masomlýnku poslat Ukrajince z EU. Jde jim o všechno, těm Vyvoleným.

 18. Že života: Ukrajinec žil na venkově na západní Ukrajině a pracoval jako zaměstnanec v závodě, který po rozpadu SSSR zanikl. Na Ukrajině se změnil politicko-ekonomický systém. On našel skulinku na trhu a začal jezdit do blízkého Polska nakupovat do Makra, Kauflandu… exotické ovoce, které na Ukrajině nebylo dostupné a dodávat ho do hotelů a zařídil si několik vlastních prodejných míst. Jenže zakrátko se na Ukrajině objevily také prodejny velkých řetězců a zkrachoval. Tak se vydal za prací do Česka, dávno před rokem 2022.
  Teď se po něm chce, aby šel umřít za zachování toho politicko-ekonomického systému, ve kterém se on a mnoho dalších neuživili.
  Co se stane pro obyčejného Ukrajince, když Ukrajina prohraje? Změní se politicko-ekonomický systém. Bude horší než ten stávající nebo budou jeho materiální podmínky lepší?

  1. Jednoznačně lepší a dokazuje to Mariupol.
   Psal o tom i pan domácí. Loajálním lidem ruská vláda dodá podmínky, aby se uživili buď prací, nebo hlavou.
   Když bude tenhle člověk, co zřejmě rozumí ovoci a zelenině chtít, dostane třeba padesát hektarů černozemě, dotaci na skleníky a bude dodávat ovoce a zeleninu státu, místním lidem.
   Postačí mu k tomu jediné – loajalita k těm, kteří mu takové podmínky umožní.

 19. „Hlavní chybou Západu bylo, že současný konflikt na Ukrajině nepovažoval za existenciální.“
  Rusove Ukrajinu obsadi (dobyji, zneutralizuji, demilitarizuji, debanderizuji atd.) a…a co?
  Situace se vrati tam, kde byla v roce 2004. Co je na tom existencialniho?

  1. Máte to už v základu špatně a na špatný základ vršíte další věci.
   Celou ukrajinu obsadit nelze a Rusové ani tento záměr nemají.

  2. Západ přenechají Polákům, Maďarům a ostatním. Už řekli, že to byla Stalinová chyba. Poláci na Volyň nezapomněli. Co budou dělat Němci je otázka, západ Polska byl německý.

    1. Existenciální je ta proxy bitka s celým NATO pro Rusy, ty debile.
     Kdyby šlo o čistou bitku UA-RF, tak by trvala tři dny a tři noci.
     Rusové moc dobře věděli, co jim KoZa a NATO naslibovali. Věděli, že tam byl Johnson, věděli o tom, že celý Minsky byl jeden velký podraz.
     A proto věděli, že jdou do bitky s celým NATO a kapitalistickým světem.
     Bitka o vlastní existenci jako jaderné velmoci, často zvaná existenciální, vyjádřená slovy „K čemu je nám svět, když v něm nebude Rusko?“
     Tys to za ty dva roky plus, ještě nepochopil?

     1. Zřejmě ne, za to pořád věří ve vítězství Ukrajiny, že embéčko (stridore)? Alespoň když se tady vyskytoval gogo, tak se se Stridorem velmi shodli.

     2. Přesně tak, a navíc – Gosudar v mládí získal jednu praktickou zkušenost:
      „Je-li bitka už skutečně neodvratná, je výhodné udeřit první.“
      A přesně podle toho jednal. Protože i preventivní útok na zřejmého agresora je v tomto případě obranou. A já tohle počínání schvaluji.
      Jenom doufám, že se z toho poblitici KoZa poučili a nepoženou tu válku do krajnosti.
      Protože v takovém případě se dočkáme dalšího preventivního úderu od Gosudara – tentokrát však už jaderného.

     3. Není to spíš existenční?

      existenciální (slovník cizích slov)

      – bytostné, týkající se podstatných struktur života

    2. Víte, ono západu skutečně nejde o ukrajinu… ale o tu existenci ano.

     Kdosi už na začátku řekl „Rusko vyhrálo jen tím, že si trouflo.“

     Existenciální je to, že celý svět uvidí, že císař je nahý. Nikdo už si před tím slavným západem nesedne na prdel a nevzdá se bez boje. Ani doslovně, ani obrazně.

     Vidět je to třeba krásně už teď v Africe (mikrónek by mohl vyprávět), za chvíli to bude vidět ještě lépe v arabském světě, v okolí Číny (Filipíny&spol, po Tchajwanu už ani vyskočil neštěkne) a vůbec všude vůkol.

     A tím jde západu opravdu o holou existenci, protože si zvykl existovat na úkor všech okolo – a to mu už nikdy neprojde.

     1. Pesimista:
      podepisuju. Já to říkala, pár měsíců po začátku – bylo to, jako byste cítil slabé zemětřesení pod nohama.

     2. „Nikdo už si před tím slavným západem nesedne na prdel“ ?? Ale sedne, například ČEZko sedí na prdeli jak přišité. A není samo. Jestliže svět přestává plnit vyživovací povinnost vůči západu, je na nás jej zastoupit. Kdo jiný by to pro naše zdaleka nejlepší kamarády měl udělat?

     3. Cisar je nahy uz delsi dobu, naposledy hambaty vysel z Aghanistanu.
      Podle meho vitezstvi Ruska na Ukrajine pro Zapad nic fatalniho neznamena.
      Oznami ustup pred brutalni diktaturou a oznaci to za sve moralni vitezstvi.
      Valky se nezucastnil, Ukrajinu podporoval az do vyprazdneni svych skladu, co mohl udelat, to udelal.
      V zajmu miru a demokracie a po zralem uvazeni sva vojska na Ukrajinu nevyslal a budoucnost stabilni Evropy zajistil predanim zbytkovych zapadnich uzemi byvale Ukrajiny do rukou Polska, Rumunska a Madarska.
      Kde tu vidite existencni prohru?
      Ze cast sveta Ameriku nechce, to vedi ve Washingtonu uz dlouho a pocitam, ze to budou resit pres Aukus, ev. digitalni dolar.
      Jim nejde o lasku, nybrz o obchod a vlastni valutovou zonu. Ta se sice zmensi, ale ne osudove.

      1. Stridore, představme si na chvíli, že UA vyhrála a RF bylo poraženo. Co by následovalo? … rozparcelování RF a všemožné reparace jakožto kompenzace vypočítaných škod. Bohatství KoZa bylo a je založeno na vysávání a drancování slabších. Začíná to už přetahování těch nejchytřejších do univerzit KoZa v podstatě za natištěné peníze, pokračuje přes všemožné barevné revoluce, kdy anglosasy dosazená vláda okamžitě podepisuje smlouvy a licence na zdroje, kvůli kterým se barevná revoluce dělala. V případě prohry RF by tohle drancování nabylo naprosto nepředstavitelných rozměrů a současně by všechny ostatní státy věděly, že vzepřít se nemá cenu … když rozprášili jaderné Rusko, tak co teprve náš malý stát, by si říkali.
       Ale co nastane pokud RF neprohraje? … anglosasové mohou troubit do světa co budou chtít, realita ovšem bude taková, že drancování RF zdrojů se konat nebude. A co hůř – všechny státy světa uvidí, že hegemon už není hegemonem a tudíž se naskýtá otázka, zda dále tolerovat placení všemožných tributů … viz. vyhánění Francouzů a Američanů z Afriky. A ještě – anglosasové nemají surovinové zdroje. Nevychází ani spoléhání se na zdroje z anglosaských patentů např. čínských vědců vystudovaných v USA … Číňané je např. jako patenty neuznají a hegemon právě ukazuje, že není schopen prosadit svou vůli. Takže ještě jednou – anglosasové bez zdrojů jen s tiskárnou na peníze, k jejich používání všechny ostatní nutili pod vojenskou hrozbou (viz. Kaddáfí) … a právě se ukazuje, že s tou vojenskou hrozbou to není zas tak žižlavé …
       Zkrátka, anglosasům opravdu jde o status hegemona, což z jejich pohledu znamená, že jim jde o vše.

        1. Nezaměstnanost a zastavování výroby až tak moc nevadí (v hlavách lepšolidí) bo si přece všechno dovezem. A dovezeme to za peníze. Za peníze, které sice nezískáme obchodní výměnou (bo se všechno zastavuje) ale z tiskárny …. bo všichni přeci chtějí USD a EURo.
         Naše měna je napojena na EURo, které je takový slabší USD – ve smyslu používání ve světě, EURo je pak napojeno na USD. Funguje to přeci tak, že vytištěné peníze se okamžitě pouštějí do světa (nakupují se za něj reálné statky, resp. zboží) a zatím to moc nevadilo, bo svět je ku*wa velký a když někdo odmítl přijímat (obchodovat v USD) tak mu to US Army lehce vysvětlila. Tento systém v podstatě fungoval jako vysavač – Západ natisknul, ostatní dodali reálné hodnoty. Tohle byl princip bohatství Západy … za ten natištěný blahobyt mj. přeci vysávali z celého světa výkonné mozky, které jim pak zajišťovali např. patenty atd.
         Tohle přestává fungovat v okamžiku, kdy se na scéně objeví země, která jednoduše řekne, že na tuto hru nepřistupuje a US Army si na tuto zemi netroufne. Chvíli to trvá, ale ostatní státy (které mají toho vysávání taky dost) najednou vidí, že lze vzdorovat, resp. schovat se za toho nebojsu, který odporuje US Army. Nastává princip sněhové koule nebo dírky v přehradě. která nebyla utěsněna. Je tady velká setrvačnost, ale když se to rozjede, tak se to nedá zastavit. V tomto bodě (o nezvratnosti procesů) má Putin pravdu.
         Vrátím se k původnímu problému – ještě nějakou dobu budeme moci nakupovat a dovážet za peníze bez hodnoty (natištěné, vyšpekulované atd.). Nicméně, bude to stále těžší a těžší, situace se bude zhoršovat. Do několika let nekoupíte z RF niz bez Rublů a z Číny bez Juanu … a tyto měny tisknout jaksi nemůžeme.
         Boj na Ukrajině není o Ukrajině, ale zoufalá snaha porazit RF, protože jinak bezbřehý tisk peněz končí a vrátíme se ke směně v kurzu reálných hodnot. Ze stejného důvodu nemůže být ani příměří. Takže – možná zatím nezaměstnanost nevadí, ale s pravděpodobností hraničící s jistotou bude vadit … a dle mého relativně brzo. Jedinec se v podstatě může bránit jen tím, že neudržuje zbytečnou hotovost nebo vklady v bance a smění to za reálné statky – ideální je půda, špatný tip nemusí být jakýkoliv výrobní prostředek, který bude umět něco reálného vyrobit (a směnit).

         1. Shrnul jste to i s panem Dvořákem velmi přesně a výstižně.
          Jenomže to všechno má pro Česko jednu zásadní vadu – Češi jsou (už zase) na té špatné straně. A nic moc zatím nenasvědčuje, že by se většinově probrali z EUfórie a začali dělat pragmatickou národní politiku. Pro začátek alespoň výhodně na všechny světové strany. Přestat se chovat jako nejlokajštější z lokajů KoZa. Asi je zatím v Česku ještě příliš dobře a stále je kam klesat. Obávám se však, že tato propast nemá dno.

          1. Smrad hulvath to někde ukrad a okopíroval, to není jeho názor.
           On žádný vlastní názor ještě nemá, je to soplivec.

     4. Cinan je zruda, byl ve Francii, aby radil jak spravne zavest eupirum digitalni menu ,kterou uz ma v Cine. Nejdriv musi mit kazdej duveru rezimu , bez ty chcipne.

  3. existencialne bude zrejme to, ze nedojde k rozpadu Ruska, ani jeho zniceniu ako statu ci civilizacie (co teoreticky mohlo hrozit v pripade posunu americkych zakladni na vychodnu hranicu). Existencialnost konfliktu bude mat za nasledok relativne zomknutie sa spolocnosti, uvedomenie si, ze pre Zapad su podludia so vsetkymi dosledkami (napr. zhabanie majetku nie je zrazu problem), obmedzenie 5.kolony a jej vplyvu, ako aj reindustrializaciu Ruska, naopak EU hrozi upadok. Je kludne mozne, ze aj ked sa uzavrie mier, tak proste prepad v EU bude tak velky, ze nejaky tok surovin z Ruska uz nebude potrebny.Takze asi nie, situacia aj ked sa vrati do povodneho stavu, kludne je mozne, ze to nebude uz ta ista rieka

 20. Když je dnes v ČR všechno jednobarevné (PS, senát, ústavní soud, šašek na hradě) – proč vláda nenosí uniformy?

  1. Re:Ládik!!!

   Myslíš takové ty páskované stejnokroje? Vysoce módní svislý proužek – bílá s tmavě modrou?
   To už frčelo za Ády, že?

   1. Skvělý nápad! Uniformy: Moderní pruhy, módní baretek, ekologické dřeváky… a dámy pod kazajkou na zimní období DVA svetry. Krásný nápad, pane Targusi. Jsem pro.

 21. Ano, nemá smysl poslouchat vylhané pokrytecké kecy věrchušky, jejích slouhů ani jiných křiváků. Člověk má vůči sobě a svým nejbližším tři stupně povinností: 1. přežít, 2. žít v pravdě, 3. žít v míru se sebou i ostatními. Někdo to nazývá potřebami, vy dospíváte k témuž svou větou „Co nejvíc zůstat lidmi i přes všechno, co uvidíme kolem sebe.“. Zatím máme kliku, že Ukrajinci u nás mlčí a nedávají nám najevo svou nenávist za to, že bez odporu futrujeme jejich zabíjení penězi z naší drahoty. A že mnozí naši Vetší mají válku s vybíjením lidí dokonce za svou milenku. Všeho do času.

 22. Totální mobilizace se dotkne všech Ukrajinců, kteří nemají peníze, nyní každý pocítí lásku Zelenského.

  „Klidný život“, který žijí někteří Ukrajinci, „skončí“ poté, co vstoupí v platnost nový zákon o mobilizaci.

  Uvedl to zástupce ministerstva obrany Dmitrij Lazutkin.

  „Globálně řečeno, od 18. května, kdy vstupuje v platnost zákon o mobilizaci, se především mění přístup k této válce. Protože ta historie, kdy část lidí bojuje a je neustále na frontě a část žije svůj klidný život, je zřejmé, že to už končí,“ řekl v éteru „Espresso“.

  Dodal, že „celá země se musí mobilizovat“, protože nepřítel je silný.

  „Ten do očí bijící rozdíl, který byl nápadný při každém návratu z Donbasu do Kyjeva nebo Lvova či jiných mírových měst, není normální. Možná by to bylo normální, kdybychom měli slabého nepřítele, ale v tomto případě se musí mobilizovat celá země,“ domnívá se Lazutkin.

  1. Sorry, že Vám do toho hodím vidle, ale naprostá většina ukrajinců, která je v ČR, jsou ekonomičtí migranti.
   Ta maličkatá menšina, která skutečně utekla z budoucích bojových zón, neměla jinde na UA žádné příbuzenstvo, neměla dokonce nikoho ani v RF – a proto jsou tady.
   Těchto je tak málo, že to ani nestojí za řeč.
   Naprostou většinu sem táhla levná, nekvalifikovaná práce. Tu dělali i tam, ale se startem SVO všecky pracovní příležitosti, u nich doma, padly.
   Málo kvalifikovaná práce, nutnost utrácení za úplatky úředníkům a k tomu sdírání z kůže místními oligarchy, to jsou hlavní příčiny toho, jak jejich domovská země dopadla.
   Trvám na tom, že jsou to ekonomičtí migranti, ne váleční uprchlíci.
   Zkuste si zjistit, kdo se jim tam stará o majetek, o byty a pozemky! Vážně si někdo myslí, že nechali všecko ležet a vypadli s pasem a telefonem?
   Sekundární následky jejich působení tady v ČR, ty ještě teprve pocítíme.
   Zkurvili trh práce takovým způsobem, jak se to nepovedlo nikomu před nimi.

   1. Tohle já všechno vím. Vždyť sem ze stejného důvodu lezou už od 90. let. S nimi přišla obrovská kriminalita. Drogy, děvky, vybírání výpalného, nájemné vraždy a další gangsterské radovánky. Potom se podařilo toho vekou část zlikvidovat zavedením vízové povinnosti. Tu ale pětidemolice zrušila a ještě jim rozdává občanství jako žetony do tomboly. Takže zase může nastat situace, že každej druhje hokynář bude platit svému ukrajinskému vyděrači, aby mu neshořel krám.

    1. Polodebil.
     No já teda nevím, ale v devadesátkách to rozhodně nebyly jen ukrajinské gangy. Velmi čile se tu proháněly gangy albánské, balkánské, ruské i pobaltské – to jen co jsem si vzpomněla z dobového tisku a detektivek, které píšou emeritní kriminalisti. Nedávno jsem se dozvěděla, že ty všechny vytlačily gangy čínské a vietnamské, které tu prý momentálně vládnou pevnou rukou a nikoho si sem nepustí.

     1. Máte krátkou paměť.
      Vyděračské gangy, ty raketýři, to byli do jednoho ukrajinci, často veteráni z Afghánu, co se nerozpakovali, střílet za bílého dne lidi na ulici samopalem.
      Vy se nepamatujete – když někdo fest vysíral, tak se mu pohrozilo, že na něj pošlete ukrajince?
      Byla to první půlka devadesátek, s přesahem do druhé půlky. To byli lidi, co od 18 byli v sovětské armádě a neuměli nic, než střílet jiný lidi. Nebyli schopni se ničím živit ani doma, tak to zkusili tady a takhle. Někdo jim řekl, že tady bude nepřehledný bordel, že fízlové jsou po převratu zmatení a neschopní.
      Kosovští albánci byli ještě brutálnější a tak je vytlačili, protože tu chtěli dýlovat fet.

      1. Teco:
       No je pravda, že „pošlu na něj Ukrajince“ byl běžný bonmot. Jestli to všechno byli skuteční Ukrajinci, to by nám musel říct nějaký ten emeritní – ale jo, živili se jistě vydíráním, vybíráním výpalného a přitlačováním ke zdi. Kauza Ručičky, že – třeba. Jen jsem zkonstatovala, že rozhodně nebyli v tom binci sami, byť možná nejviditelnější.
       Mimochodem, já zažila střelbu na ulici za bílého dne jednou – teda ne ze samopalu 🙂 – a střílející ječeli na posléze zastřeleného jazykem, který jsem nepoznávala vůbec (možná to byla zrovna albánština) Bylo to v ulici Železné, takže jakožto silný zážitek si to pamatuju dodnes docela dobře.

  2. vzhladom k tomu, ze na ukrajinskych zdrojoch sa tvrdi, ze oslobodeny od mobilizacie by mal byt kazdy, koho dane pre stat presahuju 35 tis. UAH (to je cca 1000 eur, neviem ale ci rocne alebo mesacne), tak su toto kecy v kleci. Bohati budu stale oslobodeni a chudobni maju byt zomleti:-((

 23. Vidlák o Rusech: „Měli připravený plán A, plán B, C i další a další plány.“

  No, právě, Vidláku.
  Plánů mají spousta.
  Třeba plán tzv. deukrajinizace, který jako by těm nacistickým z oka vypadl.

  A to je ten důvod, proč si Evropa nemůže dovolit nechat Ukrajinu padnout.
  Ruský otesánek by se na Ukrajině nezastavil.

  1. hg123 :
   Ne, to máš špatně.
   Rus zcela zřetelně a otevřeně mluvil o demilitarizaci, denacifikaci a návratu NATO do stavu 1997.
   To v důsledku znamená, že ukrajina nikdy v NATO nebude.
   Jestliže se ukrajinci identifikují v nacistech, tak holt mají smůlu.
   To jim Rusové prostě nedovolí, protože mají s nacisty u hranic velmi špatné, vlastní zkušenosti.
   O ničem dalším nebyla řeč, tak si nevymýšlej.

    1. Hloupost. Doktrína Ruska je jasné definovaná projevem prezidenta Putina na bezpečnostní konferencí v Mnichově.
     Strach libtardů, že se Rusko po „nápravě“ poměrů na Ukrajině nezastaví, je až lobotomického původu.
     Mimochodem dnešní vyrabovaná, hloupostí politiků decimovaná, greendealem rozbijená Evropa opravdu Rusku nestojí za řeč. Ani jako kořist se už nehodíme.

  2. Neplačte, hágéstodvacettři. Jevropa padne spolu s Ukrajinou – pokud se bude chovat dostatečně idiotsky, jak činí dosud.

   1. Neco na tom je , vetsinovej lid Chce zit bez eupira a tak si demokraticky vodhlasuje osvobozeni rusa..Na pomoc , dyz se este topi .
    Toho v cem se topime je prilis moc , na vyjmenovani..
    Vrchnost upiru nema kam prchnout , je jich taky moc a kdo by je zivil..
    Vemte si jenom vyzivu belorusky vlady a rusky ,vydrzovany upirem..Tech organizaci , tech uprchliku ,stada parasitu..Pocasi je vyderac c 1. Nato taky vyderac c 1.
    Zelenstein vyderac taky c 1. Politici ,c 1.
    Vosvobozeni vod pocasi , letadel co nechteji litat ,kdo by to nechtel..
    Vod tech co nici roury a zakazujou plyn a potravu . Nebo vod Eupirovy vize..
    Desi to maly deti a babicky.
    Muze bejt , ze si lid nepreje nic jinyho nez rusa a kdo by se divil. Co taky lidu zbejva.
    Kdyz je to hola nutnost na preziti..

  3. Toto je hlavní argument chciválků, kteří ovšem chtějí Rusy zabíjet rukama chudáků Ukrajiců. Sami za ten Západ, kam prý patří, neobětuji ani nádrž nafty do svy kárky. To je jejich hlavní argument pro pokrytectví podporu války do posledního Ukrajince. Přitom se Rusko 2 roky nemůže znatelně pohnout z mista. A co by dělali s nacionalisty ze západní části?
   Pro ně nejlepší je nacpat je Západu a ať se stará o své dítě.

  4. Nechte toho, Rusko řeší důsledky plánů takovejch sviní , jako je Nulandová. Nic jiného jim nezbývá.

   Pokud Ukrajina Padne, padnou i ti slouhové, co u nás věřili na „benzínku s atomovejma zbraněma“

   Velký bonus, zbavit se idiotů.

   My, pelbs, poneseme následky tak, jako tak.

   1. Češi již bránili Prahu v Afgánistánu. Nedopadlo to. Tentokrát ji můžeme ztratit znovu a Praha se bude honosit titulem: „první nadvakráte ztracené město v dějinách“.

 24. Já pevně doufám, Vidláku, že se vedle těch sviní zavrženíhodných najde i spousta malých českých čuníků v zablácených holinách, co najdou na statcích, chalupách a v kočárkárnách mnoho skrýší. Všimla jsem si, že Ukrajinci ve své dovedli k dokonalosti schopnost, schovat se přes systémem – i to se může jednou hodit.

  1. A jen abych oživila to heslíčko, co se nedávno vynořilo – rozhodni se, jestli stojíš za Ukrajinou, nebo za Ukrajinci.

   1. A nenapadlo Vás, že spolu s „povinným odvodem“ Ukrajinců podléhajících na Ukrajině branné povinnosti od nás zpět „domů, pane Berka, domů“ bude přijata nová skutková podstata trestného zákoníku ne nepodobná té, za kterou šli na popraviště Češi, kteří za druhé války ukrývali před transporty Židy případně před zatčením /smrtí/ ruské partyzány? Pravda, přes tvrzení našich vládních a parlamentních /včetně presstitutských/ magorů o tom, že „jsme ve válce“, ve skutečnosti v ní zatím nejsme, a těm „schovávačům“ nebude hrozit trest smrti.
    Ale „oni“ už jistě vědí, jak na to….
    L.

    1. Nicméně jsem zapomněl dodat, že zatím to vracení cizinců pro účely nástupu do armády a války normy mezinárodního humanitárního práva neumožňují. Bez jejich změny /což dost dobře nepřichází v úvahu kvůli zájmu jediné země, navíc mimo EU/ se to prostě dít nemůže.
     Nedávno to tu bylo pojednáno blíže.
     L.

     1. Lex:
      Sláva, tomu je rozumět. I tak mi to osvětlete blíže: ano, to jsem si myslela taky. Po všech těch kecech o tom, jak nelze vracet ohrožené Maročany a Tunisany a po tom všem, jak se všichni prohlašovali za Syřany bych si logicky myslela, že se to snad bude vztahovat i na Ukrajince. A to i s přihlédnutím ke dvojímu metru, který se nám tady tak pěkně usadil.
      Chápu taky, že prostou logiku žádat od práva, natož „mezinárodního“ je příliš – ale tyhle rozpravy o tom, jak přeci jenom budeme muste začít ty Ukrajince lifrovat na frontu, to je cu moc. Jste přesvědčen, že jsou to skutečně jen svalnaté kecy?

    2. Lex:
     Prosím Lexi – přeložte mi to z právničiny do lidštiny. Nehodlám tu půlhodiny trávit luštěním, co jste tím myslel.

     1. Možná, že jde o mou „deformaci“, ale nenapadlo by mne, že je nepochopitelné, co jsem napsal.
      Napsal jsem tedy tolik, že pokud by se naše vládní a parlamentní věrchuška rozhodla přijmout zákonnou úpravu, že Česká republika bude vracet na Ukrajinu ukrajinské státní příslušníky podléhající tam branné a odvodní povinnosti /od nedávna výnosem Zelenského snížen mobilizační věk z 27 na 25 roků – mladší „záložáci“ zatím nemobilizují/, pak by jistě přijala i ustanovení o trestní odpovědnosti „našinců“, kteří by tomu bránili ukrýváním těch Ukrajinců povinných k návratu do své milované vlasti.

      Netušil jsem, že to, co jsem napsal nebylo k pochopení.
      Budiž.
      Později jsem dodal, že takový zákon naši „pappenheimští“ přijmout dost dobře nemohou, a i kdyby přijali, bylo by to k ničemu, protože to neumožňují mezinárodní smlouvy humanitárního práva, kterými je podle Ústavy naše republika vázána – viz čl. 10 Ústavy –
      „Čl. 10
      Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva.“

      Ale i kdyby to i nadále nemělo být pochopeno, nic si z toho nedělejte, nezáleží na tom, řeč se mluví a pivo pije a my si jen tak klábosíme.
      L.

      1. Jste si jistý, že určitému vyvolenému etniku leží na srdci dodržování mezinárodních smluv. Zvláště když jim jde o vše – petrodolar?

      2. Proč nenapsat mezinárodní smlouvu s UA která vydání umožní? Možná by to mohlo být výnosem komisaře pro vztahy EU-UA a je po žížalkách.

       1. Anon:
        A jak prosím před voliči obhájíte ty ideologicko – logické kotrmelce? Legaže patříte k těm, co si myslí, že volič nemá co kecat do ničeho.

        1. Co před voliči, ale před právníky?

         Uděláte nějakej pseudozákon, aby to šlo a oni okamžitě začnou bojovat za svoje klienty, odvolávat se na lidská práva a mezinárodní smlouvy.

         Bude to stát spoustu peněz a času a dřív bude po Ukrajině i pětikolce, než spory skončí.

         Nebo to prosadíte silou… a rozvrátil jste právo zas o něco více a pak už nebudete moc vysvětlovat, jak tu kvůli mezinárodním smlouvám musíte nechat každého Syřana a Afgánce.

      3. Lex:

       „Možná, že jde o mou „deformaci“, ale nenapadlo by mne, že je nepochopitelné, co jsem napsal“
       Z toho si nic nedělejte, to nenapadne žádného odborníka 😀 Hádám, že takovou doktorštinu musí i vám někdo překládat.
       Každopádně děkuji – už je to kapánek srozumitelnější. Až teda na to, že jsem si myslela, že vaše druhá poznámka se týkala Ukrajinců.
       Víte co – za Němců za totéž hrozila smrt, a co se našlo lidí, kteří pomáhali, schovávali…..já myslím, že na prostou lidskost je každý zákon vposledku krátký. Nic ve zlém, samozřejmě.

      4. My sme ted Ceechia a mame ukr vladu c 2. A sme ve valce s Ruskem.
       Pravni dochtor je nepritel vsech. Zalezi na koho mu ukazou..
       Nas chteji dat napr. nakymu Prossertovi a mezinarodnimu gangu zvanymu Pomsta za Sudety..Kdyz se to nezdari schwabach je v zaloze.
       I s hmyzem..

    3. Lexi, paragraf je zakroucený a „ono se to nějak udělá“, pokud dříve Ukrajina nezkolabuje.
     V nouzi určitě pomůže Ústavní soud, tam to znají.
     Měl bych si změnit nick na „Pesimista“.

     1. Ač si nedovolím zpochybňovat vysvětlení právníka, mám stejný názzor jako Vy. Stačí se někdy podívat na jednání našich poslanců, aby si člověk udělal obrázek, že o nějaké principy zákonů tu vážně nejde.

      1. Jenže věci mají své důsledky.

       Přinejmenším pak bude moci kdokoli říkat: Ukrajince jste poslali domů válčit, tak teď Syřany a Afgánce.

       Ústavní soud už ztratil dost své kredibility a tak ztratí ještě další.

       Justice se většině lidí musí zdát spravedlivá, aby mohla fungovat.

      2. Tak staci se podiivat na prvni vec, kterou udelali po volbach, rozdeleni postu ve snemovne. Kandidovali PirSTAN a SPOLU. Posty si rozdelili podle jednotlivych stran v rozporu s jednacim radem. Pokud nekdo po tehle akci cekal, ze jejich ucta k pravu bude nejakou prekazkou, byl, jemne receno, naivni.

    4. To je taky zajimavy , jak moc dulezity byli nacisti a fasisti na ten holokost..
     A bez nich nic by nebylo..Aby bylo vsecko…
     Ale Ruda armada a vobeti rusu , asi 5x vetsi , za jejich vosvobozeni , vysvobozovani z koncentraku , ze sparu smrtonosnych fanatickych nacistu ,aby jich co nejvic prezilo dodnes , ty nejen dulezity nejsou ale, navic sou rusove uz porad vic zacinajici uhlavni nepratele..
     A ty nacisti a fasisti zase nebyvaji na velky dulezitosti..A vocotadyde..
     A kde je naky vysvetleni..
     Aby si to rusove rozmysleli a priste uz nikdy a nikoho nezachranovali..
     Tohle smrdi krchovem..

 25. Jen tak mě napadla i možnost, byt na Ukrajince hodný,když je chtějí poslat do masomlynku.Jinak,utekli před válkou, teď maji možnost ji ukončit,ze zbraní v ruce,jít.proti politikům Ukrajiny,jinak zbytečně zahynou.

  1. A mně taky, jen tak, napadla možnost, že se ti Ukři mohou nasrat a vyřídit si to s těma našima chciválkama.
   No co, nějaké zbraně si tu určitě přivezli, někteří mají i zkušenosti z UA, tak proč ne. Není to nic nemožného, jenom se brání. A řek bych právem.

   1. Šťovík:
    Teď jsem tu poslouchala Schneidera, který tvrdil podobné – vlasně naprosto logicky: budou tu (myslím teď Čechy a okolí) statísíce lidí bez pasu = bez možnosti legální práce, řidičáku, pojištění.
    a) vznikne v první řadě obrovská zóna černé práce
    b) hrozí vaše verze

    1. Jeden by myslel, asi nelogicky ovsem , ze se praci nenazerou /jako nikdo/, ze
     nejdriv ty statisice pudou logicky tam , kde zradlo este je..
     Schnilejdery , dochtory vseobecny logiky ,co vedi poucky z logru vod kafe…
     Procitejte min..

 26. No, Vidláku, ono i to naše lidství je VELICE selektivní.
  Sice nás tak nějak zajímají osudy obyčejných Ukrajinců, možná i Rusů, ale to je vše. Že současně probíhají války, genocidy, apartheidy, útlaky menšin, systémové hladomory atd., je nám buřt nebo to dokonce obětem přejeme.
  Jenže lidskost buď je, nebo není. Je universální a nelze ji kouskovat, selektovat, přiznávat ad hoc.

  1. Jsou tady poschovávaní i střelci a žháři z Oděsy, nadšení derusifikátoři a bijci moskalů z ruskojazyčných míst UA.
   Požádejme tedy tamní „vládu“, ať nám předá jejich jmenný seznam – ty jim pošleme přednostně!
   Nemáme ani ponětí, kolik mezi námi chodí těch, co mají ruskou krev na rukou.
   Tady si hrají na chudáky válečné uprchlíky…a mezitím si tu pořádají bandera párty, kočírují a odírají skupiny jejich spoluobčanů, makajících 12h denně. Makají na zdraví škodlivých a zdraví ohrožujících věcech, které Čech za tyhle peníze a nepojištěný, ani ze zákona dělat nesmí.
   Neměli bychom si hrát na kdovíjaké lidumily, když jimi dávno nejsme. Před 35 roky tu byly vztahy mezi lidmi úplně jiné, ale už nejsou. A jestli se nestane něco zásadního, co donutí obyčejné lidi držet při sobě, tak už ani nebudou.
   Není to černobílé – oni se ale dobrovolně uklidili do nečitelných, šedých zón, které z domova znají nejlíp.

   1. To si nemyslím, alespoň ne u těch vrahů z Oděsy. Když si vzzpomenu jen na ta jejich jednání s policíí, jsem přesvědčený, že ti jsou na Ukrajině zařazení do struktur a boj proti Rusům jim nehrozí. Spíše bych si tipnul, že své spoluobčany na boj s Rusy chytají.

    1. vsetko do casu…..Titanic sa tiez potapal postupne a ti, ktori sa posuvali na stale vyssiu palubu si mysleli, ze to mozno daju….ale nic nepomohlo

  2. Napsal člověk, co tu píše antisionistický výlevy.

   Je normální se víc starat o ty nám bližší a nejedna vášnivá obhajoba chudáků na druhé straně světa není motivována dokonalým lidumisltvím, ale černou nenávistí k nejbližšímu sousedovi.

   Nesnažte se to vyvracet, jen to tím dokážete.

   Sami máte máslo na hlavě. V Bibli mluví o trámu v oku svém.

   1. Tak si ten trám z toho oka vyndejte.

    Je-li ten soused pravým a nefalšovaným náckem, není důvod jej milovat, ba ani tolerovat.

    1. To ve vašem oku je trám.

     Já nemám v tomhle sporu ani oblíbence, ani nepřátele a nemám ani žádné řešení.

     Sionisté, ať jsou jací jsou, nejsou náckové, to víte i vy. To se vám chce jim do nácků nadávat a je to taková absurdita, že se to nedá ani rozumně vyvrátit.

     Vy je „netolerujete“ tím, že se radujete ze zabíjení na hudebním festivalu. Ne abyste šel na toho svého nenáviděnýho souseda.

     Izraelci nejsou o nic lepší než Gazané, ale od vás liší tím, že jim tam jde o jejich krk. Vám ne.

     Sám jste napsal: „Jenže lidskost buď je, nebo není. Je universální a nelze ji kouskovat“ – U vás tedy není.

  3. Na husaka , drive fasistu , reformniho komunistu , kteryho komunisti bez tvare zavreli a
   s lidskou tvari , heydrichovskyho vraha Cechu a jeho poskoka Dubceka , kterej
   schvalil na nas co moh,nez ho vykopli…A dalsi..Nezajem..Banany sou dulezitejsi..

  1. Ale my už přece nějakou dobu víme, kde ty kurvy úřadujou.
   Jednak díky domácímu, který neúnavně popisuje prostředí, kde se pohybujou, jednak máme i vlastní pozorování – kdo se jako kurva choval za chřipečky, bude teď kurva o číslo větší.
   Takže identifikovaný je máme, očíslovaný taky. A kurvy této úrovně ještě ochranky nemívají.
   Co dál?

  1. Votrokum..
   Nechat Vidlaka na pokoji. Predevsim..Zatim klid.
   My si Vidlakam vypiplame , ale nemuze to delat kazdej..Aby se nevyplasil.
   Klacky na nej , aby se vosvobodil vod ne konecnych politiku a zavislosti na nich ,
   /aby to bylo samozrejme navopak/ ,klacky musi bejt kvalitni a zadnej smejd..
   Naklepavani rizku pozvolna , taky neni najednou
   a hned ..Chce to cas. Ticho ,povidam. Vidlaka jenom branit a nereptat.
   /Jinak velkym hakem, po maly blby kusne/..
   Ma energii /my taky a je to vzajemny /,k tomu si pribere neco osobnosti a to se pocita, omyly ne. Pak si pribere k sobe dalsi.
   Jinyho zatim nemame..

   1. Jo, to podporuju. Taky vidím, že dnešní zítřejší člànek se Vidlákovi odpoutal a asi centimetr už nad zemí levituje a lidé si ani nevšimnou po čem kráčí, jen dupání se zapovídà.

   2. Nic si z nich nedělejte, pořád lepší, než kdyby šli do někoho, na kom záleží víc než kdy jindy. Dyť co. Každý má své místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *