24 června, 2024

Skutečná ruská propaganda

Volání po míru nahrává ruské propagandě… Takhle nám to tvrdili. Rusko zahájilo nevyprovokovanou agresi proti mírumilovné zemi a je zapotřebí, aby za to zaplatilo. Celý svět se spojil proti Rusku. Západ dodá zbraně i peníze, spustí zničující sankce proti ruské ekonomice, Ukrajinci vyženou okupanty ze země a Rusko se rozpadne.

Všechny hlasy, že by to mohlo být jinak, byly hlasem ruské propagandy. Jakékoliv volání po míru, diplomacii a jednání, to byly notičky přímo z Kremlu. Jakýkoliv názor, že Rusko neprohraje, že je celý ten konflikt od začátku „nějaký divný,“ to byl důkaz poraženectví a kolaborantství. Rusku už brzy dojdou náboje, lidi, technika, čipy, jídlo, rakety, letadla, vrtulníky a lodě. Ruská ropa Putinovi na válku nevydělá. Ruský plyn nesmí do Evropy (pro jistotu odpálíme trubky), protože to Rusům sebere peníze, které sypou do armády. Každý, kdo tvrdí něco jiného, ten podlehl dezinformacím a ruské propagandě.

Takhle to říkali. Jakýkoliv střízlivější hlas byl umlčen a prohlášen za zrádcovský. Jakýkoliv jiný názor se dostal na hranu kriminalizace, kterou jsme tady u nás, jako obvykle, dotáhli nejdál.

A co mezitím dělala ruská propaganda? Inu, svojí práci. Šířila informace, že Rusko je slabé. Šířila informace, že Rusové nejsou schopní prolomit ukrajinskou obranu. Posílala do války padesát let staré obrněnce, nechávala několik dní stát desítky kilometrů dlouhé konvoje. Neříkala nic o skutečných záměrech a skutečných cílech. Nechala západní novináře, ať si vytvářejí domněnky, živila ty domněnky „důkazy“ o ruské neschopnosti, nevyvracela spekulace o mezinárodní izolaci Ruska, nevyvracela spekulace o Putinově zdraví. Nevyvracela vítězný ryk Ukrajinců, že osvobodili Kyjev i Charkov, nechali Západ si myslet, že osvobodili Cherson. Západ ať si skutečně myslí, že už brzy zvítězí.

Byla to ruská propaganda, která nechala Západ, ať se chytne do vlastní pasti. Ať vytvoří iluzi velkého vítězství, ať všichni papaláši řeknou věci, které už nepůjde vzít zpátky. Ať Zelenský řekne, že osvobodí celé území Ukrajiny i Krym. Nechali Bidena i většinu progresívních generálů, aby začali porcovat medvěda. Nechali západní média vytvořit iluzi velkolepé ofenzívy, která nemůže selhat, protože má nejlepší zbraně, nejlepší techniku, nejlepší poradce i nejlepší vojáky.

Ruská propaganda splnila svůj účel. Donutila tady na Západě prakticky všechny politiky, aby říkali „hop,“ i když nepřeskočili.

A pak, když mělo dojít na splnění slibů všech těch Fialů, Bidenů, Scholzů, Macronů i dalších, tak to skončilo masakrem na ruských minách. I s celou tou zázračnou technikou i zázračným výcvikem.

Jo, před dvěma měsíci byla ruská armáda plná ožralých mužiků, kteří utečou jen co uvidí prvního Leoparda. Žádný novinář tenkrát neříkal to, co dneska běžně najdete i v majnstrýmu – že některé ukrajinské jednotky ztratily 80% mužů, že Rusové dobře bojují, že jejich Lancety a dělostřelectvo jsou vážnou překážkou. Ani to nesměl říkat… Kdyby Seznam takový rozhovor pustil před dvěma měsíci, tak by to byla ta nejhorší ruská propaganda. Prostě to nemohli říct i kdyby chtěli, protože ne my, ale oni podlehli ruské propagandě. Rok tvrdili, že Rusko je na kolenou a nikdo neměl odvahu si přiznat, že se prostě spletli. Jejich vlastní aktivisti by je ukousali.

Jsme slabí, říkali Rusové. Stačí ještě vybrakovat jeden sklad. Stačí ještě dodat pár tanků… ano, už to jaksi demilitarizuje celou Evropu, ale už už to bude. Rusové jsou těsně před porážkou. Takhle se dělá propaganda. Takhle se dělá skutečná psychologická operace. Na bojišti se dneska nic utajit nedá. Takže se to musí udělat v hlavách generálů i veřejnosti.

Najednou i takový Politico píše, že USA nejspíš promeškaly tu nejvýhodnější příležitost na mír… Ano, už před rokem jsme to říkali. Dejte libtardům dost času, vždycky na to nakonec přijdou. Sice to stálo zničení celého státu a budou z toho dalekosáhlé změny ve světové politice, ale nakonec na to asi přijdou. Ukrajina bude zničená, statisíce mužů přišlo o život, ale už jim to začíná docházet.

Izolované Rusko si dělá summity s půlkou světa. Izolované Rusko bez čipů si klidně posílá sondu na Měsíc, izolované Rusko přesměrovalo prodej surovin na jiné trhy. Tak vehementně jsme kolem Ruska stavěli plot, až jsme ho postavili okolo sebe. Tak dlouho jsme chtěli, aby Rusové měli problém, až jsme ho udělali u sebe.

A nejde to vzít zpět… je těžké si najednou připustit, že Rus prostě chtěl vypadat slabě, aby nás donutil k věcem, které bychom nikdy neudělali, kdybychom si byli vědomi jeho skutečné síly. Zafungovalo mu to tak dobře, že Seznam sice přinesl rozhovor se dvěma americkými žoldáky, kteří řekli, že jejich jednotka přišla o 85% mužstva, ale museli dodat, že jsou optimističtí a že to určitě dobře dopadne… Tak určitě… když přijdete do bitvy a přežije to patnáct lidí ze sta, tak to je skutečně důvod k optimismu.

V očekávání brzkého vítězství se ukončily řeči o nepřípustnosti kolektivní viny… na Rusa se to uplatnit dá, ne? V očekávání brzkého vítězství se ukončil antikomunismus… Pávek už klidně na Hrad může, už to nebude zapotřebí… Rusům se to povedlo. Jakýkoliv střízlivý hlas je kolaborace… takže žádná šance na korekci chyb a zbožných přání. Všechno kromě drtivého vítězství je prohra. A drtivé vítězství nebude. Na Ukrajině nebude co obnovovat, nebude pro koho, nebude s kým a nebude proč. Země je zadlužená na sto let dopředu a jediná její záchrana je v tom, že změní prapor… což se mi zdá jako stále pravděpodobnější budoucnost…

Ne my, to Fiala podlehl ruské propagandě. Může se teď říkat, že když se zločinu dopustí vláda, bude potrestána celá vláda včetně jejích členů, protože to jinak nejde?

To naši novináři podlehli falešnému pocitu brzkého vítězství. To naše neziskovky zahájily hon na ty, kteří to s republikou mysleli dobře. Uvěřili, že Rusko je možné porazit. Že je možné se pomstít za dávná příkoří, že je možné se pomstít za všechny jejich domnělé i skutečné hříchy. Uvěřili, že spolu s USA to dokážeme. Uvěřili, že na tom zbohatnou, že je pokryje alespoň odlesk slávy…

Teď se probouzejí a zjišťují, že jim z rukou kape ukrajinská krev a nic jiného nemají. Jak asi budou vypadat články v majnstrýmu za měsíc? Budou psát to, za co by je dneska ještě ukousali? Inu, takhle to je, když podlehnete ruské propagandě o slabosti.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu. Kdo pošle alespoň 200,- Kč, může si stáhnout audioknihu.

256 thoughts on “Skutečná ruská propaganda

 1. Ještě to není úplně jisté, ale zdá se, že Rusko už má také svého Erwina Rommela…
  Na zítra i pozítří článek mám, ale je jasné, o čem budu psát na sobotu. Do té doby budeme mít k dispozici lepší informace. Je-li to tak, jak se to zatím jeví, dost se toho tím vysvětluje.

  1. https://www.hlavnespravy.sk/pri-moskve-sa-zrutilo-lietadlo-na-palube-mal-byt-aj-prigozin/3238842

   „Situáciu s leteckým nešťastím prevzal guvernér Tverskej oblasti Igor Rudenya. Ako upresnila vláda kraja, na mieste sú muži zákona a ministerstvo pre mimoriadne situácie. Zisťujú podrobnosti o incidente a uvádzajú aj počet mŕtvych.
   Neskôr zástupca pohotovostných služieb pre RIA Novosti povedal, že na mieste havárie našli telá ôsmich ľudí.
   Ruská publikácia “Baza” uvádza, že takmer všetci boli silne obhorení – na zistenie ich totožnosti bude pravdepodobne potrebné vyšetrenie DNA.
   Okrem toho mal podľa “Bazy” jeden z mŕtvych odtrhnutú hlavu. Druhý – vážne rozdrvenú tvár.

   https://uploads.disquscdn.com/images/b59415ef217aa25fd39681f8780deb5e51e5fabdcb6b381028b80a0a57891448.jpg

   1. ….?
    Zaujímavý názor na súčasnú situáciu vyjadril námestník ministra civilného letectva ZSSR Oleg Smirnov
    „ Mám pochybnosti o prítomnosti Prigozhina na palube“
    On uviedol, že Jevgenij Prigožin pravdepodobne nebol na palube havarovaného lietadla Embraer v oblasti Tver:

    “ Prigozhin chápe svoju zraniteľnosť a nebezpečenstvo pohybu kdekoľvek na Zemi alebo vo vzduchu. Takéto veci už robil, keď sa prihlásil do jedného lietadla a odletel iným. Toto je bežná prax ľudí, ktorí sa obávajú, že sú prenasledovaní alebo sa snažia byť zlikvidovaní.“

    Smirnov tiež naznačil, že lietadlo mohlo byť zostrelené dronom . Keď hovoríme o videu s haváriou lietadla, ktoré sa objavilo v médiách, odborník poznamenal, že lietadlo padalo v hlbokom vývrtke a bola tam určitá stopa dymu:

    „To naznačuje, že v lietadle už niečo horelo. Hlavný požiar zrejme vznikol na zemi. Už teraz existuje predpoklad, že to všetko vyzerá ako teroristický útok .“

 2. Protáhl jsem se náhodou kolem debilitzátoru (televize), kde zrovna hlásili,že údajně je Prigožin po smrti, anžto se s ním a několika dalšími lidmi na palubě zřítilo letadlo někde severně od Moskvy.
  Ví někdo něco víc nebo je to fake?

  1. Před chvílí ČRo : Všichni účastníci jsou v poloviční smrti, Rusko nejvíc. A Putin brečel, že kvůli mezinárodnímu zatykači musí sedět v Kremlu. Kiš, kiš 😻
   Adamovi Černému se tak třepal hlásek radostí , že to vypadalo na pozdní mutaci. 😀

 3. Tak si pozoruji vývoj šaškecu Blažek, Nejedlý, opocený strejda, dredaři.
  Jak to tak asi dopadne?
  Opocený strejda se bojí dredařů, jako čert kříže. Dobře ví, proč je tak nadstandardně obdaroval lukrativním držhubným.
  Vono, mít ty sviňky v opozici, to by neustál, páč moc dobře ví, co ta pakáž dokáže.
  Dredaři Blažka nechtějí.
  Zase bez Blažka by ten strejda nebyl tam, kde dnes je.
  Strejda se sice bojí dredařů, ale Blažka se bojí víc. Dostal žlutou kartu😁
  Fčil, jak se vypořádá s dredaři, na kolik teplých místeček, ho ten strach přijde?

  1. A do toho michprdi se svou demonstrací proti donu Pablovi. Nějak se jim ta jednotná kulturní fronta začíná hroutit.

   1. To se dalo čekat, když jim došlo jak málohlasů měli a přesto vládnou a pirátes jsou fšude… Závist je prevít…

   1. Je třeba je nechat se prát mezi sebou a nerušit. Proč jen mám pocit, že za alespoň některým tím děním můžou být nějaké vysychající toky peněz odkudsi zpoza našich západních hranic.

    1. njn on ten dopad dění finančního se projevuje i u těch co na to pracovali. Navíc bývalí finanční žraloci už jsou dědkové=udělali místo potomkům a ti se samozřejmě starají hlavně o sebe. Taky mnohé ze stáítů finanční politiku brzdí,a kontrolují. takže nemůžou dělat co se jim zachce. JO jo každá hůl má dva konce.

     Naši neziskovkáři to poznají. Stát když nebude mít many many nebude mít na to je dotovat. A všichni holt se budou muset nauči pracovat.

    1. Ještě tedy doplním, že článek Escobara není moc povzbudivý…. ale signálů o problémech bylo víc než dost

  1. Dnes byl naší webové stránce strategic-culture.org odepřen přístup k doméně .org provozované registrem veřejného zájmu se sídlem v USA. K tomu dochází v důsledku četných kybernetických útoků zaměřených na infrastrukturu webu.

   Není pochyb o tom, že tento akt kybernetické války je pokusem umlčet další nezávislá média kritizující americké impérium.

   V současné době jsou všechny naše materiály přístupné na Telegramu a brzy obnovíme provoz našeho webu.

   Zůstaňte s námi
   S pozdravem,
   Strategická kulturní nadace

 4. Aby nedocházelo k dohadům…

  Gogo, jste vyhozen z mého dvorku. Už mě nebaví pořád poslouchat, jaký jsem mizerný hostitel a jaké špatné patoky servíruju. Běžte si najít jinou hospodu, kde vás nechají vysírat. Tady jste skončil.

  Bůh je mi svědkem, že jsem mnohem trpělivější a tolerantnější než Alef, ale i já mám svou hranici a tu jste dneškem překročil.

  1. Stačilo mě veřejně požádat a odešel bych, vy víte, že bych to respektoval.

   Smazáním jste jen dokázal, že to, co tady předstíráte že byly důvody, není pravda. Každý by si to mohl ověřit, ale to by pro vás bylo nepříjemné. Předpokládám, že půjdete i do historie, aby nebylo možné konfrontovat vaše texty s mými a udělat si vlastní názor.

   Nevím, co váš bůh, ale čest je jen jedna. Ve vašem případě – byla.

   1. Kdo by se s tím patlal. Zase něco napište k D-FENS-ovi a koneckonců máte i svůj blog, tak si onanujte tam.

     1. Pokud jste něco napsal pod goga a ne do kořenového vlákna, tak je to fuč i s ním. Mi taky zmizely takové komenty. Jak se smázne vyšší příspěvek,, ty navazující taky.

   2. Nebaví Vás to tu či nesouhlasíte se zdejšími články. V tom případě nechápu, proč sem lezete. Já taky nesnesu ČT a Seznam a další fašounský žumpy, tak tam taky nelezu. Takhle jednoduchý to je.

    1. Problém je, že ten gogomrcasík je placen za to, kolik webů zasere.
     Na D-F přileze jen tehdy, když je potřeba odvést pozornost od nějaké vládní sviňárny jinam, jinak se třeba celé čtvrtletí neobjeví.
     Dělal a bude to tam dělat pravidelně, protože tamnímu domácímu ty propagandistické žvásty buď nevadí, nebo je dává do kontrastu s jinými autory.
     V historii D-F je to velmi dobře dohledatelné, čemu všemu a kdy, se dotyčný „věnoval“.

  2. Na tom něco je: Vidlák možná opravdu dovolí mnohem víc, než jsem dovolil já. Ale nejen; spektrum vysírání, na které jsme citliví, máme každý jiné, vzájemně posunuté, překrývají se jen částečně.

   Mně třeba zrovna gogo téměř míjel; co mi připadalo zvláštní, bylo to, o čem kousek vedle napsal antiHavlista: nelíbí se mu tady, pořád nějaká výhrada, a přesto setrvával. Proč? Já tam, kde se mi nelíbí, prostě nepobývám. Nevidím smysl v přesvědčování diskutérů třeba na Hovinkách, že jsou věci jinak; proč bych to měl dělat?

   Na druhou stranu – věci, které já bych okamžitě zlikvidoval, Vidlák tady nechává; důvod zřejmý: nevadí mu (to, prosím, není výčitka). Každý to máme nastaveno jinak.

   Já si myslím, že „ten vyhozený“, gogo, se časem vrátí. Počítej s tím, Vidláku. On si dá pauzu (i doteď to dělával) a přijde pod jiným jménem (a bude rozpoznán). Změnit styl psaní není jednoduché – za celou dobu, co bloguju, a jsou to desítky let (to to uteklo), poznal jsem jediného člověka, který to umí. Je to jistý Michal Matoušek, který měl blog na Respektu, když tento ještě nebyl Ricinem; odešel odtud dřív než já – doufám, že se mu dobře vede a že občas ještě něco píše; to kdyby sem náhodou přišel a četl, tedy ho zdravím. On mě jistě pozná.

   Je možné, že vysírači sem chodí proto, že jinde by se museli registrovat. Webů, kde se může bez registrace cintat hovadiny do alelujá, těch je dnes už málo.

   1. Hovinky? Hmm.
    Tam mám zákaz za Oděsu 2014.
    Ale nemrzí mě to. Protože v Hovinkách mají Řeposvině absolutní préé!
    Stejně tak Idnes a kolona dalších.
    Aspirují vehementně i Parlamentní listy.
    Jak jen to ti mladobolševici dokázali?

 5. Idnes píše, že druhá ruská linie na melitopolském směru je slabší než první a už se prý začíná bojovat u ní. Ta stejná média dřív ukazovala, že právě ta tzv. druhá linie je hlavní. Novináři často nic srozumitelně
  nedokáží nebo nechtějí popsat. Pokud se nemýlím, existuje: 1) předsunuté opevněné vesnice – v místech protiofenzívy většinu jich AFU už získali. Různé malé kryty a zákopy pro jednotlivé obsluhy raket kornet a různé manpady. 2) hlavní linie – první souvislé opevnění, v médiích označena jako druhá slabší linie. Fronta se už dostala k ní nebo téměř k ní. Protitankové překážky. 3) záložní linie, která už možná opravdu slabší je, ale při pomalém posunu fronty pravděpodobně může být během několika dnů až týdny posílena. 4) opevnění vybraných měst v týlu jako Tokmak. Je ostřelování dělostřelectvem a raketami. V případě překonání všech předcházejících linií by v případě dostatku záloh AFU mohlo být obejito a obklíčeno.

  1. Udávalo se, že Rusové vybudovali tři obranné linie, do toho nejsou započítané předsunutá postavení, o které se zatím většinou bojuje. K první obranné linii se Ukři dostali pouze u Rabotina, o které se stále bojuje, v ostatních oblastech se k první obranné linii ani nepřiblížili. Kecy o bojích u druhé obranné linie jsou jen vlhké sny ukrajinského GŠ a různých institutů jako je ISW.
   Na Bunkrologickém zápisníku je opevnění u Rabotina dokonce pouze jako předsunuté postavení.
   http://zapisnik.fortif.net/ruska-opevneni-ve-valce-s-ukrajinou/

   1. Mají ten článek bohatě ozdrojovaný, může tedy jít o citace některého ze zdrojů. Že Rusové teda nemají kapacitu ubránit nejdůležitějších tisíc km fronty, protože mají jen asi třicet brigád, kdy každá brání úsek sotva 10-15 km. A nemají mobilní rezervy pro posílení obrany úseku při průlomu, takže takový s pro ně drtivými následky nelze vyloučit (to je zajímavá formulace – nelze vyloučit). Ke všemu si prý Rusové dělají zákopy tak nešikovně, že to mašina vyhazuje zeminu jen na jednu stranu a vytváří násep, přes který pak nejde vidět, když někdo útočí. Ke všemu mají velké úseky dračích zubů vysokých místo 150 jen 100 cm, navíc ze šizenýho betonu a blbě rozmístěný, takže to každý tank v klidečku přejede nebo odhrne radlicí. Jestli si správně vybavím tu pasáž, některý zuby se prý rozpadají samy od sebe, ale to prý nemají plně potvrzeno Jo, a ještě kryty pro vojsko mají prý tak nešikovně, že tam z boku snadno naběhne Ukrajinec a celý to tam vyčistí sapíkem.

    Hm, tak se fakt divím, že Ukrajinci už dávno na ně nevlítli buď po celý linii, nebo si nevyčíhli, kde přes násep fakt není vidět a neskočili tam z toho boku s tím sapíkem.
    Třeba to tak je, já tam nebyl, tak neposoudím. Ale uvádějí vlastně ještě, že ta ofenzíva je brzděna tím zaminováním. To Rusové prý kupodivu vymysleli naopak chytře, protože je dali ve vrstvách. Na což ukrajinsko-západní odminovačky nejsou konstruovány. Jsou jen na menší výbuchy od jedný miny, takže tohle je rozbije. Tím si ale teď uvědomuju, proč tam zatím neskočili z toho boku. Nebýt min, naskákali tam z boku a bylo by…

  1. a pan Koller má pravdu, bohužel!
   Málokdo z těch veřejně viditelných si tohle dovolí říkat.
   A pan Reichel je jen reinkarnace VV věcí veřejných.

 6. Už je to tady zase zasmrděný od těch dvou onanistů, takže půjdu s vnučkou na zmrzku.
  Ostatním přeju rychlé kolečko „roll“

 7. Na iDnes jsem ze zájmu nakoukl do diskuze k článku o postupu ukronácků a údajné slabosti 2. obranné linie. V diskuzi zbylo pár idiotských urkonadšenců, kteří stále věří tomu, že ukronáckové mají šanci v konfliktu vyhrát. Lidé mohou být opravdu výstavní dementi :-))

  Kéž by u nás vládla příčetná sebevědomá vláda a s okamžitou platností vyhlásila konec vojenské podpory nacistického ukrorežimu a pomáhala výhradně humanitární cestou. Pro vojenskou podporu by byly zřízeny veřejné transparentní účty, kam by mohli dementi zasílat svoje úspory na tanky, které pak urkonacisté zase pomalují hákovým křížem.

  1. idioti na mainstreamu to je ztráta času, ti jsou tak mimo, že svědci jehovovi jsou proti nic bystří skeptikové

   ale až to skončí jim to ani nepřijde divné a ze dne na den přepnou třeba na taiwan či na ufo nebo na cokoliv co budou zase hrnout do hlav stádu

  2. Proto se tady Izraelci moc nehrnou do nějakého pomáhání úkáčkům. Představa, že by jim poslali svý Merkavy a ukroši si na ně namalujou trámový kříže je asi moc neláká.

   1. Zrovna Izraelci jsou díky svým občanům s izraelskými pasy zahákovaný na Ukradině hodně.
    A moc dobře vědí, co se tam už 15 let děje.
    Však se taky na sabatu v Jeruzalémě 2020 s tím sovětžidem prezidentem vůbec nikdo nebavil.
    Izraelci jsou ti poslední, kteří by někomu něco dali nebo darovali bez patřičného zisku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *