13 června, 2024

Signalista na cestách

Tak k nám do našeho statutárního městyse dorazilo v neděli 21.8. Jeho Veličenstvo Signalista I., známý též jako Pjotr Banderovič Fialenko.

Měl jsem to paradoxní štěstí, že jsem v prostoru před naší renesanční radnicí, kolem níž jsem kolem poledne náhodou procházel, zaregistroval množství ozbrojenců, od policie městské, přes uniformovanou státní, až po vazouny v tmavých oblecích s velkými tmavými auty jak v americkém filmu. Pustit se mezi ně by byl jistě čin odvážný. Tím můj osobní dojem z návštěvy skončil.

Měl jsem ale další štěstí, že reportáž z cesty zveřejnil web aktualne.cz, najdete ji zde:
Po evropských lídrech zase za voliči. Fiala vyrazil do regionů, jeho ODS hlasy ztrácí – Aktuálně.cz (aktualne.cz)

Vyjímám z této reportáže několik odstavců, protože bych k nim jako občan naší krajské metropole rád něco dodal. Jdeme na to….

„V Plzni premiéra od první chvíle obklopili členové ODS a další kandidáti koalice Spolu do komunálních voleb, s nimiž položil květiny k pamětní desce připomínající události 21. srpna 1968. Odtud všichni zamířili na malou venkovní terasu blízké restaurace U Salzmanů, kam jim servírka přinesla pivo a drobnější občerstvení.“

Kromě poněkud hnidopišského konstatování, že pivnice U Salzmannů se píše se dvěma „n“, bych rád poukázal na rozdíl mezi výjezdy A. Babiše (kterého nemám rád a nejsem jeho volič) a tímto Signalistovým výletem.

Babišův nájezd do jakéhokoliv teritoria je avizován předem, protože se s lidmi skutečně chce setkat. Ujišťuji laskavé čtenáře, že o Signalistově příjezdu k nám nebyla nikde ani zmínka, resp. já ji nezaregistroval a to si myslím, že už jaksi z tradice zde „držím prst na tepu doby“. Proto také žádná účast médií s výjimkou reportáže v odkazu zmíněné regionální televize (s níž má placenou smlouvu jak radnice, tak kraj). Jeho Veličenstvo se tedy, obklopeno funkcionáři (viz citovaný odstavec reportáže výše), občanům raději vyhnulo.

Pokročme dále:

„S premiérem si tak povídal hlavně šéf místní buňky ODS a kandidát na primátora David Šlouf. Řeč vedli především o nedávném rozhodnutí vlády, která k nelibosti některých starostů podpořila vybudování velké továrny na autobaterie koncernu Volkswagen nedaleko Plzně. Zatímco Šlouf upozorňoval, že vznik továrny přinese do regionu například další zahraniční dělníky a s nimi problémy, Fiala rozhodným hlasem dával najevo, že je přesvědčený o správnosti projektu. „To by byla fakt strašná chyba, kdyby to nevzniklo. Pro Českou republiku je to prestižní, strategické a důležité. A Plzni něco takového hrozně pomůže,“ řekl Fiala.“

Reportáž pominula, že se jedná o výstavbu mamutí továrny:

a) se všemi dopady na životní prostředí
b) naše město je přeplněno ukrajinskými uprchlíky, na které je už notná část (původního) obyvatelstva značně alergická
c) zahraničních dělníků je už vinou průmyslové zóny Borská pole v Plzni jak nasráno, se všemi negativními důsledky (agenturní zaměstnanci)

ale hlavně

d) jedná se o pozemky na bývalém vojenském letišti v Líních (kdeže je konec mému 5.leteckému stíhacímu pluku…), jejichž rozprodej Ministerstvem obrany nabízí čachry v úrovni mnoha miliard. O tom si už v Plzni a okolí cvrlikají i vrabci na střechách.

Z uvedeného je zřejmé, že Signalistu I. nezajímají místní lidé (viz v reportáži zmíněný postoj starostů, kteří to mají k letišti nejblíže), ale především přání koncernu VW (nabídka pro něj bude jistě lukrativní a možná i investiční pobídka by se pro něj našla) a pak finanční zájmy kluků, kteří spolu mluví.
Plzeň a okolí žádnou takovou továrnu a další zahraniční dělníky nepotřebuje.

Nuž, pokročme dále…..

„Sezení netrvalo dlouho a všichni opět ve velkém houfu odcházeli na náměstí udělat si společné fotografie. Pochvalovali si přitom, jak si jejich premiér při vládnutí vede dobře. ……..
…… Z náměstí Fiala zamířil na sportovní akci Sportmanie. I tady ho doprovázela skupina komunálních politiků koalice Spolu. Zde ho občas někdo z kolemjdoucích požádal o společnou fotografii, někdy sám Fiala oslovoval lidi s tím, jak se jim daří. Reakce byly pozitivní. Ukrajinský manželský pár si pochvaloval život v Česku, podnikatel s okny, který zastupuje zahraniční firmu, nadšeně popisoval velký zájem zákazníků. Spokojený byl i mladík, který Fialovi ukazoval, jak házet s míčem na americký fotbal.
„Jsem spokojený s lidmi, kteří jsou nyní ve vládě i jakým způsobem komunikují s veřejností. Sice to vypadá, že pan Andrej Babiš komunikuje lépe, ale je to takové náhodné. Podle mě je v tom lepší premiér. Když se pro něco rozhodne, tak mu věřím,“ reagoval na dotazy Aktuálně.cz hráč amerického fotbalu Daniel Šejbl.“

Nu, tady snad ani nevím, jak bych to okomentoval. Ukrajinský pár je tu spokojen, takže Signalista své úkoly plní. Dovozce oken je také spokojen – asi se jedná o produkt s dobrými izolačními vlastnostmi, který se bude letos v zimě opravdu hodit. Hráč amerického fotbalu? Nu, snad si své invektivy raději nechám pro sebe…..

Vydejme se nyní s panem Fialenkem (jméno si, jak jsme seznali, opravdu zaslouží) na pouť do Horažďovic:

„Jeden ze stánkařů se Fialovi představil jako člen známého kolotočářského rodu Kočků, který provozuje atrakce například na Matějské pouti, a předal premiérovi perníkové srdce. „Děkuju, to je krásné. Srdce z pouti je hrozně hodnotná věc,“ reagoval Fiala.“

Tohle považuji za skutečně nosnou informaci – Signalista přebírá sponzory a příznivce už i Paroubkovi! Ještěže se nestřílelo….

„Když už s někým premiér mluvil, nejčastěji se ptal živnostníků u stánků, jak se jim daří. „Lidé sice chodí, ale nadávají, že je všechno drahé,“ posteskla si žena, která měla s manželem na pouti stánek s občerstvením. „No jo, to se nedá nic dělat,“ odpovídal jí Fiala…“

Nu, promiňte poněkud expresivní výraz, ale to bych se z toho snad posral….

„Chci vidět Českou republiku mezi deseti nejúspěšnějšími zeměmi světa a nechci, aby v naší zemi znovu vládli populisté za podpory extremistů. Byl bych rád, aby naše vláda nebyla projektem jen na čtyři roky,“ sdělil premiér, který se ve čtvrtek chystá na cestu do dalšího regionu, tentokrát na jih Čech a na Vysočinu.

FINIS CORONAT OPUS !


50 thoughts on “Signalista na cestách

 1. Nemáte pocit, ze dneska se něco deje? Novinky idnes bez Zeleného, generál opata připouští, ze UA nevyhrava, Fiala předevcirem ještě nepocitoval nepřízeň lidu a odpoledne se bouří Blažek a Kuba? Povstání v ODS (jiste, nejedna se o altruismus, ale reálné zhodnocení, ze koryta se boří) . Myslím, ze to skýtá jistou naději v narušení 108-hlavé převahy v parlamentu a možnost shodit vládu . Ano, nedělám si naději, ze je to obrat zásadní, ale Péťovi uz schody mažou…
  A my si můžeme klást otázku, zda je lepsim premiérem debil nebo gauner .

  1. Z hlediska zachování moci je interní puč tou nejschůdnější metodou, jak o ní nepřijít, a pokud bude vše provedeno „kvalitně“, lze paradoxně naopak získat. Obětování pár figur je vcelku standartní taktika – navíc je možné odhalit, které figury jsou skutečně důležité.
   Pokud se skutečně u strak něco děje, kdosi to odsouhlasil – uvidíme, jaký bude případný scénář a obsazení.
   Nicméně bych byl velmi obezřetný, a rozhodně se neoddával zatím planným nadějím.

 2. Jen k tomu kladení věnců k pomníčkům, připomínajícím 21. srpen 89.
  Viděno mýma tehdejšíma devatenáctiletyma očima :
  Protože jsem nezažila válku, tak jsem se nebála ani trochu, potěšeně jsem vnímala hesla “ Jsme s vámi, buďte s námi “ a líbila se mi atmosféra všeobecné shody. Jakože Sověti jsou fůůj. ( Moc dlouho to nevydrželo. )
  Domnívám se, že vojáci Varšavské smlouvy s rozmyslem nazabili ani jednoho Čechoslováka.
  Pokud došlo k ztrátám na životech, tak – podle mne – šlo spíš o nehodu , anebo nějakému vyjukanému vojáčkovi prostě jen bouchly saze.
  Před rozhlasem se asi odehrávala největší mela. Mladí Pražáci tam skákali Sovětům po tancích, lámali jim antény a někteří se snažili vhodit pod poklop hořící noviny anebo hadry.
  Myslím si, že kdyby šlo o americkou armádu, tak by odezva byla úplně jiná. Sama jsem jednomu vojínovi , čučícímu z obrněného vozidla rozmázla po helmě kus taveného sejra. A nic.
  V naší partičce vzbudil velké veselí kolega Németh. Uslyšel střelbu a skočil do vysklené výlohy Zverimexu, svalil se mezi střepy a chránil si hlavu.
  Všichni ostatní byli v klidu, ale Németh zažil Budapešť 1956.
  Vojáčci Varšavské smlouvy vzbuzovali spíš soucit, než nějakou hrůzu.
  Logistika zřejmě naprosto selhala, byli hladoví, neměli co jíst a , aspoň v první vlně, většina vojínů pocházela odnékud z Asie a mnozí vypadali tak na 16 let.
  Utábořili se v díře před Hlavním nádražím, kde tenkrát právé kopali základy pro budoucí metro.
  Živili se zelnými hlávkami, se zájmem jsme pozorovali, jak i přes důkladnou ostrahu sem tam nějaký hladovec jednu hlávku čajzne a v skrytu si na ní pochutná s kamarádem.
  Bylo jich hodně a někteří se rozhodli přenocovat v hale pro cestující.
  Sundali si boty, pod nimi měli jen onučky, vymoženost jako fusekle k nim ještě nedorazila.
  Pod vyholenou hlavu si dali lodičku a chrrr, vůbec je nerušilo, že jim cestující a železničáři putují po ložnici.
  Já osobně jsem byla zděšená, když jsem viděla, jak mají až do krve zrychtované nohy. A už tenkrát jsem chápala, že ti kluci, bůhví odkud, jsou jenom kanónenfutr.
  Stejný kanónenfutr jako jsou dneska Ukrajinci a zítra možná i my.

  1. Vetsinou to byli vojacci ,prvniho sledu, tedy urceny na vodstrel..
   Veci se tam odehraly ponekud a vice jinak.
   Byl sem tam celou dobu ,/zucastnil se /a neco se vo tom napsal , ale neni zajem .

    1. Kdysi v televizi hrozne kecali ,kdyz bylo vyroci srpna a tak sem sed a napsal vo tom..
     Poslal jsem to kdysi davno nekam do Nakladatelstvi bez vydavatele , bylo to tam za desitku.

 3. Výborný článek, který jen dokládá autorovu profesionalitu a zkušenost. Přimlouval bych se za jeho mnohem častější „publikační vstupy“…

  1. Z hlediska zachování moci je interní puč tou nejschůdnější metodou, jak o ní nepřijít, a pokud bude vše provedeno „kvalitně“, lze paradoxně naopak získat. Obětování pár figur je vcelku standartní taktika – navíc je možné odhalit, které figury jsou skutečně důležité.
   Pokud se skutečně u strak něco děje, kdosi to odsouhlasil – uvidíme, jaký bude případný scénář a obsazení.
   Nicméně bych byl velmi obezřetný, a rozhodně se neoddával zatím planným nadějím.

   1. Omlouvám se za zdvojení výše uvedeného komentu. Původně patřil pod paní Marii P, a nějak se mi povedlo jej vtěsnat pod sebe samého… Mea Culpa – prosím, admina o vymazání té verze pod minoritou. Děkuji

 4. S veřejností se nejlépe komunikuje zpoza hradby nařvaných chlápků v černých brýlích, v černých vyboulených hadrech. Případě z pancéřované limuzíny, nejlépe prostřednictvím ozbrojené gardy.
  Už déle než třicet let jsme součástí svobodného prosperujícího světa. Máme svobodu, demokracii, lidská práva a prosperitu. A nejlepší vládu jakou můžeme (smíme) mít.
  Před ruskou agresí svobodná, demokratická, lidskoprávní a prosperující Ukrajina budiž naším vzorem!
  Zelenskyj na Hrad!

  Papír plasty!

 5. Premiérovi Petru Fialovi nedůvěřuje 78 procent lidí, opačný postoj zastává 22 procent dotazovaných. Osm z deseti obyvatel Česka si také myslí, že země se ubírá špatným směrem, ukazují data analytické společnosti Morning Consult.
  Na nejnižších příčkách žebříčku se s 25 procenty nachází ještě končící britský předseda vlády Boris Johnson. Jak ale upozorňují analytici, odchylka průzkumu může být jedno až čtyři procenta, takže výsledek těchto politiků může být podobný.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-popularita-premiera-fialy-klesla-na-22-procent-v-evrope-je-na-tom-nejhur-212447

 6. …„Lidé sice chodí, ale nadávají, že je všechno drahé,“ posteskla si žena, která měla s manželem na pouti stánek s občerstvením. „No jo, to se nedá nic dělat,“ odpovídal jí Fiala…“

  Představuji si, jak u této lidsky milé odpovědi plné sounáležitosti, toporně rozhodil (ventrolaterálně) ploutvemi a vyslal svou obvyklou porci signálů. Tohle mi hodilo flashback na dobu, kdy jsme jako malí smradi chodili v rámci MDD na odpolední loutková představení. Ty nám poměrně znechuceně hrály soužkyučitelky, které opravdu, ale opravdu nebyly žádný Kirschner, resp. Štáchová. V důsledku toho měly jimi vedené loutky takové, řekl bych, toporně nekoordinované a excentrické pohyby končetin (horních i dolních)… No přesně, jako náš hrobařík Fiala. V souvislosti s tím se pak jeden musí ptát, kdepak jen on, nezbeda jeden, má svého loutkovodiče?

   1. PeS: Aha, Tralfamadoriáni. Při troše fantazie je jim i trochu podobný vizuálně. No a koneckonců prdí, resp. sere také… na zájmy ČR. Příměr je tedy úplný a dokonalý. Fakt jsem zvědav, kam až ten kolaborant zajde.

 7. Kdysi, za mého mládí, (to už je hooodně dávno) se výrobní fabriky stavěly tam, kde byl dostatek volné pracovní síly. Když chyběly dopravní možnosti na dovoz materiálu a odvoz výrobků, tak se tam postavily silnice a železnice. Dnes se staví tam, kde žádná volná pracovní síla není. Lidé se dovezou.

 8. Drobná oprava k médiím.
  Teď jsem na zloimek vteřiny zahlédl na tom videu v odkazu Martina Polívku z Mladé fronty DNES. Tištěnou verzi listu už nekupuji, na jejich krajských stránkách jsem nic o Signalistově návštěvě nenalezl.
  Tolik tedy pro úplnost a pravdivost.

 9. Skoro to vypadá, jako byste neměl pana Signalistu NakopnimněVerhofstadtedoprdele rád.
  P.S. Ten pán po derniérově levici, v pruhovaných šatech je jeho manželka?

  1. Nevím, ale myslím, že spíše ne.
   Je to pravděpodobně členka zastupitelstva města Plzně a kandidátka ve volbách MUDr. Jilichová Nová.

 10. Ti dva s růží po jeho pravici na fotce z Plzně (acz) ve mně nebudí vůbec důvěru. Těm bych hlas nedal ani za nic.

  1. Ten větší a robustnější se jemnuje Šlouf a je lídrem kandidátky ODS/Spolu v obecních, tedy kandidát na primátora (což mu myslím nevyjde). Ten má kupodivu pověwst rozumného člověka, ostatně i v té části reportáže o nové fabrice na letišti v Líních je posán náznak jeho celkem racionálního postoje.

   Ten blíže k Signalistovi je známý plzeňský exot, současný celkem spíše neviditelný ministr kultury a především excelentní hajzl jménem Baxa. Jeho loutkovodičem je Roman Jurečko, u Šloufa to asi paltí také, leč nikoliv v takové míře, myslím si já.

   Za zmínku stojí, že tam není nikde k vidění současný primátor Šindelář, který už primátorem být nechce a více méně z politiky spíše tiše odchází. Že by věděl něco, co my ne….?

   Jinak, herr oberst, pořád je v tom bordel – plukovník dá inzerát, a poručík ho nečte….

 11. Mimochodem všimli jste si jak se na něj hodí ten text písničky?

  Čekám na signál,
  ten z nebe nepřichází,
  a tak čekám dál

  Hledím ke hvězdám,
  ve dne je nevidím
  a v noci nevnímám

 12. Moc hezky napsáno. Péťa Koala je opravdu výkvět všeho…na to se dají říct jen tři slova „Bože ochraňuj nás“. Jako většina lidí kolem mě, jsem nečekala, že to bude dobrý, ale že to bude tak moc špatný (velký špatný), si asi nikdo z nás neuměl představit. Také jsem si všimla, že inteligence příznivců fialového premiéra rapidně klesá a hlasitost rapidně stoupá. Řekla bych, že stoupenci „pravdy a lásky“ se v naší zemi plynule transformovali do stoupenců „fanatismu a nenávisti“.

  1. Ale uměl – a dokonce před tím marně varoval… Značně jste si fans Pětihrůzy idealizovala. Míra fanatismu u nich měla jednoznačně vzrůstající tendenci z už tak tehdy vcelku šokující intenzity. Neříkejte mi, že jste to neregistrovala – vždyť šlo o letitý proces za vydatné mediální podpory…

   1. No jo, já vím, asi jsem naivní. Ale vážně jsem si neuměla představit že předsedkyně sněmovny bude mít kvalifikaci prodejce telefonů, bude umět číst jen tučně napsané titulky článků a podle toho radit sousedním zemím koho volit a koho ne, že bude pyšná na to, že nosí svetr a nechá si servírovat jídlo na stříbře. Fakt jsem netušila, že za ministra zahraničí budeme dokonalou nulu, která nikdy neřídila ani uklízečku a o ministrovi vnitra si radši ani nic nemyslím, protože tu máme demokracii a svobodu slova jak řemen. A abych nezapomněla na skutečnou perlu, na paní válečnici, která dokonce schvaluje teroristický útok na mladou novinářku. A to je jen ochutnávka toho hnusu co se vyškrábal nahoru. To jste fakt čekal? Toto?
    S tou transformací pravdy a lásky do fanatismu a nenávisti za mohutné podpory médií máte pravdu, je to letitý proces, řekla bych tak cca 20 let….

    1. Budete se divit, ale zase tak překvapený jsem skutečně nebyl – vždyť Pětihnus věren své aroganci demonstroval schopnosti a možnosti vlastních person za nadšeného hýkání médií dostatečně dlouhou dobu, vlastně téměř celé funkční období po druhých prohraných volbách sněmovních i prezidentských.
     Média a opozice tvrdil muziku, a takřka neustále nacházely nové dno v tom, kam až je možné „demokraticky“ zajít v dehonestaci soupeře. Bylo to doslova nechutné, šlo o zjevný nástup českého, domácího fašismu a nacismu k moci za pomoci médií, za pokřiku o té správné „demogracii“…
     Nemá ani cenu připomínat, jaký hnus, hnůj, špína a lůza vlastně dodnes ovládá, formuje, reprezentuje stát i občanstvo, jaká špína se vyvalila na povrch v podobě skandálních skutků, výroků, útoků, bez jakékoliv reakce údajně nezfanatizované části veřejnosti, pol. scény, či médií, které to naopak denně 48 hodin podporovaly. A podporovaly takový hnus, že pro mne to stávající, doslova hrůzné panoptikum všeho nejhoršího, co bylo k dostání, opravdu není až takovým překvapením. Připočtěte k tomu neskrývanou touhu a potřebu tzv. České pravice dostat se ke zdrojům, vzpomeňte na to, co se dělo za jejich panování, včetně krizových let 2008-12, čeho byli opakovaně schopni, a co naprosto jasně významově vyplývalo z toho, co den co den vyřvávali jako parta SA naprosto všude.
     Pokud si člověk pamatuje víc, než včerejší oběd, pokud není stupid a bere v potaz fakta, zkušenosti a skutečný význam toho, co mu někdo posouvá, měl mít jasno.
     Vždyť např. modří měli našlápnuto k tomu, aby do celostátní politiky a do svých řídících struktur na sjezdu nominovali fetku z Řeporyjí – co jste tedy čekala?
     Vámi jmenovaní se odmaskovali již dříve, jen na ně nebylo tolik vidět. Navíc natvrdo řečeno – Signalista je neschopa a stupid ( možná vychcan a konspirátor, ale to jsou jiné dovednosti). Jeho veřejné výstupy, projevy, jsou demonstrací prázdnoty, klišé a zmaru…
     Pravdou je, že suita dnešních mentálních mrzáků tím, jak jednají, jak reagují, jak hovoří (zvrací), jak se v reálu projevují, skutečně našli nové dno, a neotřele kandidují na titul: Mega osli století samostatnosti…
     Co je ovšem šokující, je neustálá podpora že strany českého zfanatizovaného plebsu. Uvědomujete si hrůzu hloubky jejich historického volebního hesla :Dokázali jsme, že to dokážeme? Oni skutečně dokázali společnost dovést na hranu občanské války – to není sranda.
     Ty megakretény a hajzly vyházíte klidně oknem, ale co s 30-40% vcelku zfašizované společnosti???

 13. Clanek ma velmi depresivne sestupnou tendenci.
  Na zacatku me rozesmal tim „hracem americkeho fotbalu“…

  Ona uz je v Cechach nejaka profi liga? Nebo jenom nechteli rict jeho zamestnani/studijni obor, tak se toci na jeho zalibe? Jako jiny pestuje kraliky nebo melouny? Nebo chteli aby to vypadalo, ze se od te Ameriky az tak moc Plzen nelisi, kdyz uz se tam hraje i ten americky fotbal?
  V kazdem pripade mi to pripomina urputnou snahu novinaru 50. let v Cechach vymodelovat stachanovce za kazdou cenu.

  Pak uz to jde jenom z kopce, a bohuzel Fialovo reakce na stiznosti na drahotu to jenom dorazi.
  Pokud tohle pisi oficialni deniky v Cechach a lide ho stale podporuji, tak vyplach hlav dosahl neuveritelne urovne.
  Smutne.

  Nastesti (pro me) prave vyslo nove Zelenskeho Cau lidi, a tam to ma tendenci naopak humorne vzestupnou.
  Az to Parlamentky prestanou prepisovat, budu muset zacit chodit na nejky ukrajisky bulvar, abych neprisel o svoji denni davku humoru.

 14. Hezký článek.
  Já jen stále nechápu, kde se berou lidi, kteří můžou dnešní vládě za něco děkovat a napsat, že jsou na své představitele hrdí. Jsou to placení komparzisté? Ovládají diskuze na idnes či novinkách falešné účty z elfích farem? Je zaklínadlo, že za to může Babiš s Putinem, stále tak mocné?
  Tuším, že dnešní mladá generace, pokud nemá děti s otevřenými zobáky v hnízdě, to materiálno až tak neřeší…( ta liberálně demokratická možnost volby chcípnout hlady nebo mrazem je důležitější).
  Ale u těch starších je mi to už zcela nepochopitelné.

  1. Ten článek je výtečný! A ten váš komentář je rovněž dobrý, naprosto výstižný, ale smutný. Nepřestávám žasnout nad tímtéž, co vy…Říkává se, že Češi jsou smějící se bestie… No obávám se, že nezanedbatelná část národa jsou tupí nenávistní idioti…

    1. Jen aby to byl ten Gauss, spíše to vypadá na nějaké rozdělení s posunutím váhy směrem k výše uvedené skupince občanů (abych zase neurazil). Obávám se, že to bude snad něco jako Weibull – v důsledku dosažených pokroků v debilizaci populace.

    2. Nene.
     Pokud Gaussova křivka, tak by účelově museli hledat extrémy na kraji křivky a těch fakt moc není.

     Jedná se o působení mainstreamových médií. O nynější provládní propagandu. A minulou protibabišovskou.
     Proč lidi volí, proti svým životním zájmům?
     Ty největší gaunery? Oni si to ani neuvědomují! Realitu okolí mají posunutu – médii. Jsou provládní organizace, Hlídací psi, Jandovci, Kartouzovci. Kdo u nás je zná osobně? Veškeré vjemy, předkládání faktů a kontakt s různými lidmi, zprostředkují média. Ona určují veřejný diskurz, ona něco vypíchnou a něco zkreslí nebo zamlčí.

     A média dají lidem pocit, že jsou na té dobré straně, že jsou morálnější, lepší než druzí, co se dívají na svět jinak a volí jinak. Když hážete lístek do urny pro ODS, budete trpět 4 roky. Ale v tu chvíli jste king, co se zařadil mezi ty „odpovědné a úspěšné“.
     Vždyť to říkají v bedně. Vaše další utrpení má smysl, protože vláda je dobrá, ale kazí jí to ti ostatní. Až s nimi zatočíte, bude ráj. Proto na UA likvidují menšiny. Rasově čistá země bude ráj. Proto u nás blokují opoziční weby. Proto v Orwellovi za všechny neúspěchy může uprchlý pašík.
     Těchto, emočně ovlivněných lidí, protože rozum říká modré nevolit, vždy to s nimi a s republikou, dopadlo stejně, když vládli, je hodně. Že se tady ujišťujeme o své pravdě, na tom nic nemění. Oni mají svou pravdu.
     Pokud jim ji budete brát, nepochopí to, nevysvětlíte jim to. Jen celou situaci obrátí. (Že, Maneco a Alefe?;-) )

     Lidé potřebují Spasitele, pak se zklamou a ihned se přimknou k dalšímu Spasiteli a pak dalšímu. Bez ohledu na dřívější zkušenost, dřívější zklamání. Emoce jsou silné a tentokrát ten Spasitel bude jistě ten pravý ! 😎
     Tohle krásně popisuje jeden Ukrajinec. Kolik tam měli po osamostatnění Majdanů. Vždy si nová parta, která se zaklínala obyč lidmi, co ji volili, pak nakradla a na lidi kašlala, jen, co se dostala ke korytům. A všichni( většina) vždy věřili, že právě tento Majdan, je konečně ten pravý !🙈

     To není kraj křivky. Teď je těchto lidí míň, než před rokem, kdy u městských voličů bylo in, bojovat proti Babišovi. Ale pořád je to poměrně blízko středu.

     Potřebujete být lepší a potřebujete věřit. Máte svoje archeotypy, ustálené naučené a získané postupy, kulturní vzorce. Stačí uhodit na tu správnou strunu, zacílit na správné citlivé místo.

     Nevyhrává lepší myšlenka, co je výhodnější. Stejně je to příliš složité. „Jednoduchá lež je přitažlivější než složitá pravda.“ Složitou pravdu, naprosté většině lidí, nevysvětlíte. Vyhrávají emoce. A jaké to budou, určují média.

     Když vidíte, jak pracuje dnešní opozice … mno. Ale není prostor…

     1. souhlas, dnešní volby a boje o voliče nejsou soubojem volebních programů /těm nikdo nevěří/, ale schopnosti najatých PR agentur. Drtivou součástí předvolebního boje je pak nikoliv pr vlastní, ale efektivita očernění protivníka.
      Když o tom přemýšlím, bylo by lepší, kdyby se v předvolebním boji kandidáti utkávali při boji v aréně, vyšlo by to levněji a spolehlivé by to bylo jako současný předvolební boj. Plus efektivní likvidace opozice :-))

  2. Vychází z předpokladu, že v reportáži vystoupili autentičtí lidé. Spíš půjde o hrané scénky, ve stylu rekonstrukce historické události.

 15. Godotovi

  Děkuji za podrobnou a obsáhlou relaci o činnosti Nejvyššího Soudruha Primerose – pardon – primáta – kuwa, zase vedle – PREMIÉRA samozřejmě.

  Vynadám vám někdy příště, páč budování kapitalismu nedovoluje nic více, než zastávku určenou návštěvě hajzlu, kterýžto v tomto punktu nyní nahrazuje zadní kolo tahače, potažmo k vychlemtání další kávy, od (mého) rána již třetí.
  Že pozdravuju všecky plzeňské – pardon – městysové labutě (úplně ganc), jakožto i koštéře (nikoli koštýře, to je rozdíl!!!) kvalitních vín a rozličných lahůdek.

  1. Pepicku postav se hergot rovne ,aby pan doktor videl jak ses krivej..
   Poradce akorat nakopnout.
   Drive to byly casy a lid se umel zeptat nejvyssiho soudruha ,spravne..
   Lid mel ohledy na soudruha ,aby moh odpovedet jeste spravneji.
   Aby nejakej burzoasni podvratnej zivel se nemoh sirit ,Lidi sice chodi ,ale nadavaji ….
   Driv se zarucene pracujici ,nezahalejici mrzkym kseftovanim lid, ptal lip.
   Napr. Soudruhu a kdy ta tovarny uz bude vyrabet ,aby si delnici vydelali 5 tisic mesicne.
   Soudruh “ Uz v pristim ctvrtleti ,soudruzko ,jak stanovi plan, soudruzko.
   A bylo lip..Ale nikdy nebylo tak lip, aby nemohlo bejt zase hur..

 16. Godote,
  vyděsil jste mě poslední větou: „Sdělil premiér, který se ve čtvrtek chystá na cestu do dalšího regionu, tentokrát na jih Čech a na Vysočinu.“
  Premiér rád vysílá signály. Na jihu Čech a Vysočině leží spousta dřeva. A premiér už ví, jak vysílat signály z Českého Švýcarska. Kouřové.

 17. Clanek je probuh vo necem ,vo skutecny udalosti a este konkretni prevazne..
  Klikatym Nerudovym bleskem prolitla vzpominka na ,kdyz sem trampskej mundur vymenil za vodackej /skoro bezmundurovej/.ale jinak veci zustali uspokojive pri starym.
  Pres Plzen se lodicky museli pesky tahat dal..A tak obcerstveni prislo vhod.
  U Salzmanu sme stravili vod rana az do vyhnani..
  Akorat na ty neutulny blby dlazdicky na zemi..Mimo studeny jeste vodrazeji a znasobujou vsechny zvuky a sramoty do vzduchu ,ale clovek si zvykne i na….na vsecko.
  Takovy nase navstevy koncili casto v nasem tezkym zadluzeni ,zpusobenym drahou dvanackou ,ale dnes vlada na takovych drahych navstevach ,svych drahych spoluobcanu, urcite nesetri..Obcan taky nesetri. Na ty navstevy.
  Samozrejme v sjednocenym usili proti drahote…
  Velmi dobre udelanej i kdyz podezrele normalni ,clanek.

 18. Smutný je, že nám nevládne žádný nevědomý člověk, který by tohle dělal, že by nic nevěděl, ale sám profesor a velký politický filozof a přesto to vypadá takto.

  1. A kde je psáno, že nositel mnoha titulů ( obzvláště relativně čerstvého data nabytí) není nevědomý??? Profesor, politolog – filosofii bych neurážel – pokud vím, je origo vystudovaným učitelem ČJ a myslím dějepisu. Záhadně získané tituly bych vynechal – je toho plná akademická, politická, rádobyodborná a společenská obec. Nedej bože, aby se našla síla, která by prověřila za jakých podmínek, za jaké konkrétní zásluhy či výsledky, kým a kde, byly ony tituly uděleny – navíc, zda byly uděleny dle platných regulí a předpokladů. To by byl průvan…
   Nicméně pokud je v této zemi možné být usvedcen z podvodu při získání právního doktorátu , a přesto se ocitnout v čele ústavně právního výboru parlamentu ČR, vlastně jsme taková malá Ukrajina dávno, a v městyse o tom dozajista vědí své…
   Tedy, i kdyby měl Signalista speciálního „nosiče“ na kvanta získaných titulů, prázdnota, klišé a malost mu čouhá nejen z bot jak ony otepi slámy…

   1. Minorita: Máte pravdu, ale přesto všecko bych čekal, že musí něco vědět o politice, když o ní psal knihy, a projeví to i v praxi.

 19. Že mě tento článek spolehlivě dostane do hluboké deprese, není autorova vina, nýbrž fialová zásluha. Doufejme, že se panu plemiélu, ktelý vysílá signály, za ty zásluhy dostane i výsluh.

  Ale o tom jsem vlastně ani nechtěl. Překvapivé je, že se o tom tak málo mluví, ač se to vysloveně nabízí: zdá se, že odpůrci premiéra Fialy jsou daleko, daleko kultivovanější než odpůrci Andreje Babiše.

  1. Este sem nezazil obchodovani bez spojeni s pokoutnimi ksefty,nebo bez „cachru“.
   Sem naladenej na budovani vic ,nez na nebudovani a niceni…
   Sou vyjimky , v prubehu se neco taky musi odstranit, aby to neprekazelo a nazatezovalo, to budovani.
   Treba to vojensky letiste..To mne dokonce prekvapilo..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *