30 května, 2024

Seymour Hersh: Izraelský plán, jak zlikvidovat Hamás

Nejprestižnějším novinářským oceněním – Pulitzerovou cenou – vyznamenaný investigativec Seymour Hersh ve svém článku na platformě Substack provalil, že Izrael chce v Gaze použít bomby z kategorie zbraní hromadného ničení. Informace jako vždy sehnal od svých zdrojů ve zpravodajských službách.

„Od děsivých útoků Hamásu na Izrael uplynul jeden týden a podoba toho, co má přijít od izraelských ozbrojených sil, je jasná a nekompromisní.

Zatímco uprchlíci plní hranice s Egyptem, Izrael se připravuje zasáhnout město Gaza pomocí „ničitelů bunkrů“, tedy bomb dodaných USA.

Během minulého týdne izraelské stíhačky prováděly nepřetržité bombardování nevojenských cílů ve městě Gaza. Bytové domy, nemocnice a mešity byly roztrhány na kusy, bez předchozího varování a bez snahy minimalizovat civilní oběti.

Koncem týdne izraelské tryskáče také shazovaly letáky, které občanům města Gaza a jeho okolních oblastí na severu říkaly, že ti, kteří chtějí přežít, by měli vydat na jih – 25 mil nebo více – pěšky k hraničnímu přechodu Rafah vedoucímu do Egypta. V době psaní tohoto článku nebylo jasné, zda finančně podvyživený Egypt umožní příchod milionů přistěhovalců, z nichž mnozí jsou oddáni věci Hamásu. V současné době, jak mi izraelský insider řekl, se Izrael snaží přesvědčit Katar, který byl na naléhání premiéra Benjamina Netanjahua dlouhodobým finančním podporovatelem Hamásu, aby se spojil s Egyptem při financování stanového městečka pro milion nebo více uprchlíků čekajících za hranicemi. „Není to ještě hotová věc,“ řekl mi izraelský zasvěcenec. Izraelští představitelé varovali Egypt a Katar, že bez místa, kam by se mohli uchýlit, se uprchlíci budou muset „vrátit do Gazy“.

Jedním z možných míst, řekl insider, je dlouho opuštěný kus země v severní části Sinajského poloostrova, poblíž hraničního přechodu z Gazy, kde se nacházela izraelská osada známá jako Jamit, když byl poloostrov obsazen Izraelem po vítězství v Šestidenní válce v roce 1967. Osada byla evakuována a srovnána s buldozery Izraelem předtím, než byla Sinaj v roce 1982 vrácena Egyptu. Izrael doufá, že z něj Katar a Egypt sejmou vinu za uprchlickou krizi z jeho rukou.

Mapa se svolením Wikimedia Commons

Zjevné pohrdání Izraele životními podmínkami občanů Gazy uprostřed nucené migrace více než jednoho milionu hladovějících lidských bytostí upoutalo pozornost světa a vedlo k rostoucímu mezinárodnímu odsouzení, z velké části namířené proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi.

A tak musí brzy přijít další fáze. Zde je to, co mi bylo řečeno v rozhovorech v posledních dnech se zpravodajci z Izraele a odjinud, včetně úředníků, se kterými jsem jednal v Evropě a na Středním východě od války ve Vietnamu – o izraelském plánu na likvidaci Hamásu.

Hlavním problémem pro izraelské válečné plánovače je neochota, navzdory mobilizaci více než 300 000 záložníků, zapojit se do pouliční bitvy od domu ke dveřím s Hamásem ve městě Gaza. Jeden veterán z IDF, který sloužil na vysoké pozici, mi řekl, že polovina izraelské armády se za posledních deset nebo více let angažovala v ochraně rostoucího počtu malých osad roztroušených na Západním břehu, kde jsou hořce nesnášeni palestinským obyvatelstvem. „Izraelští plánovači nevěří své pěchotě,“ řekl mi insider, „ani ne kvůli jejich ochotě jít do války, ale kvůli katastrofálnímu nedostatku bojových zkušeností.“

Poté, co bude vyhladovělé civilní obyvatelstvo nuceno odejít, izraelský operační plán požaduje, aby letectvo zničilo zbývající stavby ve městě Gaza a jinde na severu. Město Gaza už nebude. Izrael poté začne shazovat americké bomby o váze 5000 liber známé jako „ničitele bunkrů“ nebo také JDAM na oblasti trosek, kde, jak se ví, bojovníci Hamásu žijí a vyrábějí své rakety a další zbraně hluboko pod zemí. Vylepšená verze zbraně, známá jako GBU-43/B, označovaná médii jako „matka všech bomb“, byla Spojenými státy svržena na podezřelé velitelské centrum ISIS v Afghánistánu v dubnu 2017. Raná verze zbraně zbraň byla prodána do Izraele v roce 2005, údajně pro použití proti íránským podezřelým jaderným zařízením, a vylepšená, laserem naváděná verze byla Obamovou administrativou povolena k prodeji do Izraele před deseti lety. Už tehdy, jak mi řekl izraelský zasvěcenec, že Netanjahu a jeho poradci pochopili, že Netanjahuova podpora Hamásu je nebezpečná, je to jako „chovat tygra jako domácího mazlíčka. Za chvíli tě sežere.“

Současní izraelští váleční plánovači jsou přesvědčeni, řekl mi zasvěcenec, že modernizovaná verze JDAM s většími hlavicemi pronikne dostatečně hluboko pod zem, než vybuchne – třicet až padesát metrů – a výbuchem a následnou zvukovou vlnou „zabije všechny v okruhu jedné míle“.

Insider řekl, že chápe, že vedení Hamásu chce, aby někteří civilisté zůstali na místě, protože potřebují „lidské štíty“. Nový izraelský plán nuceného odchodu znamená, že „alespoň nebudou všichni lidé zabiti“. Tento koncept, dodal ostře, pochází z prvních let americké války ve Vietnamu, kdy administrativa prezidenta Johna F. Kennedyho schválila Strategický Hamletův plán, který volal po nuceném přesídlení vietnamských civilistů v napadených oblastech do narychlo postavených obydlí v oblastech, o nichž se předpokládalo, že zůstanou pod kontrolou Jižního Vietnamu. Jejich opuštěná země byla pak prohlášena za zónu volného palby, kde všichni, kdo zůstali, mohli být cílem amerických jednotek.

Systematické ničení zbývajících budov ve městě Gaza začne během několika dní, řekl izraelský zasvěcenec. Následovat by mohly JDAMy k ničení bunkrů. Potom, ve scénáři plánovačů, mi bylo řečeno, že izraelská pěchota nastoupí k vyčišťovacím operacím: vyhledávat a zabíjet ty bojovníky a techniky Hamásu, kterým se podařilo přežít útoky JDAM.

Na otázku, proč si izraelští plánovači myslí, že egyptská vláda bude souhlasit, i když pod tlakem Bidenovy administrativy, s přijetím více než jednoho milionu uprchlíků z Gazy, insider odpověděl: „Egypt držíme za koule.“ Měl na mysli nedávné obvinění demokratického senátora Roberta Menendeze z New Jersey a jeho manželky z federálních zločinů z korupce vyplývajících z jeho obchodních jednání s vysokými egyptskými představiteli a údajného předávání zpravodajských informací o osobách sloužících na americké ambasádě v Káhiře. Egyptský prezident Abdul Fatta el-Sísí, který se v roce 2014 chopil moci převratem a svrhl zvolené Muslimské bratrstvo, je generál ve výslužbě, který v letech 2010 až 2012 vedl egyptskou vojenskou zpravodajskou službu.

Ne všichni sdílejí předpoklad, že po útocích JDAM vše půjde dobře, pokud k nim dojde. Jeden bývalý zpravodajec evropské rozvědky, který léta sloužil na Blízkém východě, mi řekl: „Egypťané nechtějí, aby Hamás přišel do Egypta, a tak udělají minimum, pokud vůbec.

Když se dozvěděl o izraelském plánu využít JDAMS, řekl, že „město v troskách je stejně nebezpečné jako kdykoli předtím. Řeči o JDAMS jsou řečí lidí, kteří nevědí, co mají dělat.

Hamás říká: ‚Přineste to.‘ Čekáme na to.‘ Použití JDAMS „je jazyk vedení, které bylo sraženo na kolena. Byla to pečlivě naplánovaná operace a Hamás přesně věděl, jaká bude izraelská reakce. Městská válka je hrozná.“

Úředník předpověděl, že izraelské bomby na rozbití bunkrů neproniknou dostatečně hluboko: Hamás, řekl, operuje v tunelech vybudovaných 60 metrů pod zemí, které pravděpodobně budou schopné odolat útokům JDAM.

Izraelský Insider připustil, že skalnaté podloží by omezilo schopnost raket proniknout hluboko, ale podloží ve městě Gaza je písčité a bude klást malý odpor, zvláště pokud by byly JDAM vypuštěny z nejvyššího možného bodu.

Insider také uvedl, že současné plánování vyžaduje, aby útok JDAM, pokud bude schválen, přišel již v neděli nebo v pondělí, v závislosti na účinnosti nuceného vyhoštění města Gazy včetně jihu, přičemž okamžitě poté bude následovat pozemní invaze.“

Tolik Hersh.

Já osobně vidím v tomto plánu jednu slabinu – co když bojovníci Hamásu opustí Gazu svými tunely a později se zase vrátí?

Málo se také ví, že u Gazy bylo nalezeno ložisko zemního plynu – v podmořském šlfu. Proto nesmí být uznán Palestinský stát – plynová pole by připadla jemu.

Jak napsala Caitlin Johnstoneová v mém včerejším příspěvku – Arabové jsou teroristé hlavně proto, že se rodí na ropě a na plynu. Kde podle hegemona a jeho poskoků nemají co dělat. Kdo přežije nekonečné blízkovýchodní války, tak pěkně s nimi do Evropy, ta si je ráda doveze. Jak pravila kancléřka Merkelová: „Wir schaffen das!“

Myslete na to, vy všichni, kdo vidíte rudě, když někdo nechválí stát Izrael za genocidu Palestinců, „protože holokaust“. Kdo přežije, přijde k nám. Se svým hněvem, svou nenávistí, se svými ozbrojenými silami.

Pro ty, kteří budou chtít odkaz, podotýkám, že Hershovy články na Substacku si musíte předplatit.

157 thoughts on “Seymour Hersh: Izraelský plán, jak zlikvidovat Hamás

 1. Proti tomu, co se sem vysralo, je hnůj životodárná vonící mana. Ale i ty nejagresivnější sračky mají svůj poločas rozpadu spolu se svými producenty.

  1. Fotráku, to víme …, ale na jakou hromadu sr**ek jsi se vyprázdnil ty, na tu největší nejagresivnější proizraelskou ???

 2. Jana Kunšteková napsal:
  18 října, 2023 (14:34)
  Dokonce americká a britská média hlavního proudu pochybují, že by to byli Palestinci….

  Která?

 3. Tak co Abú Obejda?
  Přišel s něčím novým?
  Američané prý při bombardování nemocnice použili nový typ letecké pumy, která zničí vše kolem, ale nezanechá v zemi žádný kráter.
  Podrobnosti dodá K42, ten ví všechno.

  1. Volna, to jsi tak blbí /-á, že nevíš že kazetové, šrapnelové a podobné bomby se aktivují ve výšce nad zemí, a tak žádný kráter nevytvoří …

   1. Maxime, tak Američané tam hodili kazetovou bombu?
    Ale proč potom mlčí Abu Obejda?
    Nebo ty máš lepší informace než Obejda?

    1. Volna, informace nemám, jenom jsem reagoval na bombu bez kráteru …
     Američané asi nic nehodili, jenom dodávají Izraeli zbraně a bomby …, kterých už moc nemají ani pro Ukrajinu ..

 4. „Proč se lidé obracejí zády k médiím?“ ptá se WEF. Westová odpovídá: „Možná proto, že máme internet a zjistili jsme, kdo jsou vaši vlastníci? A protože víme, že nám lžete?“

  WEF poznamenává, že mnoho lidí letos zrušilo své předplatné kvůli obavám z životních nákladů.

  „Samozřejmě, že to nemá nic společného s kvalitou nebo pravdivostí,“ říká Westová sarkasticky.

  WEF navíc tvrdí, že zpravodajství hraje zásadní roli při informování lidí a udržování zdravé demokracie. Ano, opravdu tvrdí, že jednostranná propaganda je zdravá pro demokracii,“
  Necenzurovanápravda.cz

 5. Autorka a její místní propalestinská bojůvka celkově snižuje úroveň tohoto fóra. Proč? Protože sem tahá totálně vyšinuté konspirační teorie se závěrem:“Za vším hledej Žida“ a zapomíná přitom na náš letitý vřelý vztah s muslimy promořený plodnou spoluprácí a všeobjímající láskou. Zřejmě se už se svými psychoposluchači prokonspirovala tak hluboko, že nerozpoznává realitu a všude vidí Židozednáře, kteří na nás pouští Covid a chemtrails. Jak jinak vysvětlit šíření proislámských bludů s jednostranným poukazováním jen na jednu stranu – notabene takovou, která je nám nepřátelská a navíc podporováná EUhnijí.
  Jaký kontrast, číst její pomatenecké bláboly proti kvalitním článkům pana Vidlák nebo Dvořáka.
  Věřím, že nyní ztratila některé umírněné posluchače, protože to se fakt nedá… Je to mentální dávidlo.

  1. Ó, jen tak ubohé oblbování. Nějaká propracovanější oblbovačka vy nebyla?

   Covid byl a je organizovaným zločinem té sekty. Stejně jako EU, Green Deal a pašování islamistů do Evropy.

  2. Víte o tom, že nadáváte Hershovi a ne mně? Má zde být povolen jen jeden názor? A svoboda slova, ale jen když s tím budu souhlasit, jinak to snižuje hodnotu fóra? Jeden názor vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede,, do temnoty sváže?

 6. Převzato: „Do jedné jsme sledovali vývoj té hrůzy, kterou způsobilo vybombardování baptistické nemocnice v jižní (!!!!!) části Gazy (tam, kam sionistický režim nutí ze severu odcházet). Záchranáři hledající s baterkami oběti (Izrael vypnul v Gaze po spuštění „čistky“ elektřinu) -nejméně 500 mrtvých. A pak pokusy o výmluvy, nejdřív, že Hamás, pak že islamisti, momentálně v české žumpě říkali, že nešťastné nedopatření. Akorát, že zločinci si tweetovali, jak se jim trefa pěkně povedla. A ty tweety jsou k dispozici. A už jsou zveřejněny. Abbas okamžitě odjel z Ammanu, kam geront (nikoliv někdo jiný) sezval schůzku. Po něm vystoupil do nynějška velice loajální jordánský král Abdullah a prohlásil, že Biden je v Jordánsku persona non grata a nikdo z americké administrativy, který zvěrstva podporuje, nesmí vstoupit na jordánské území. Tohle gerontova administrativa věděla ještě před tím, než vlezl do letadla, čekalo se na to, zda do Izraele odletí nebo ne.
  Bidenovi se vzbouřilo 50 lidí z jeho vlastní strany, protože tohle teda Amerika podporovat nesmí.
  Velké demonstrace v mnohých zemích se spustily už včera večer.
  Vystoupil Guterres, nevím, zda rozjuchaní válečníci v Jeruzalému pochopili co znamená, když šéf OSN hovoří o válečném zločinu a Ženevských konvencích. Mimochodem, těsně před tím vybombardovali školu OSN. Viděla jsem a Al Jazeera vystoupení ředitelky organizace v Gaze.
  Biden poslal upřímnou soustrast pozůstalým…. A v Bruseli ? Tam div že neřekli „to je ale smutné, no jo, no“. Stále vrtí ocáskem a čekají, zda jim páníček na kosti nechá ždibíček masa. Alespoň aby bylo na bruselskou administrativu.
  Předvčerejší výzvu na zastavení masakru iniciovanou v RB Ruskem zablokovaly USA, VB, Francie a Japonsko. Macron včera po zveřejnění videí z masakru začal couvat a vyřknul, že tohle teda ne.
  Na dnešek je svolána další RB . Lula už si telefonoval s Raisim…. .
  V Eu jsou pouze dvě země, jejichž představitelé mají v téhle krizi koule. Irsko a Španělsko. Španělé vzkázali židům, že pokud se ještě jednou o ně otřou, nejen, že vyhostí velvyslance, ale přeruší s Izraelem styky…“

  1. To je zbytečné a marné, paní Kunšteková, protože tady je poslední dobou hnědo až běda.

   Blekotání von Leyen a Barrosa jsem si poslechl . Bylo to trapné, ostudné. Ale mluvil tam ještě jeden chlápek (bohužel nevím, kdo to byl, protože jsem zrovna nekoukl na titulek) a ten řekl, že co je moc, to je příliš a že v současné situaci to už nemá jiné řešení než dva zcela nezávislé státy. Sklidil opatrný potlesk. Pak následovaly ty dvě figury „šábesgojů“; bez potlesku. Mnoha přítomným v sále bylo – podle výrazů v obličeji – při jejch projevech stejně trapně jako mně.

     1. Masivní odveta v jejímž důsledku zcela zákonitě dojde k excesům, stejně jako k propagandisticky využitelným informacím, zkresleným informacím i falešným vlajkám.

      1. Bombardují konvoje v koridoru, který sami určili pro „evakuaci“, bombardují školy OSN, ve kterých lidé hledali útočiště, nemocnic už vybombardovali několik.
       Takže ano, já jsem si jistý – jde o cílené vraždění.

       Zpochybnění se objevilo až po velmi silné negativní reakci z celého světa.
       Tak začali lhát – nejprve to měl být Hamas, pak nějaký džihád, poté ISIL a poslední verze je „tragický omyl“. Prdlajz; vzhledem k tomu, že se primárně zaměřují na civilní objekty, to prostě byla jen trošku přepálená akce. „Jen“ nepočítali s tak silně negativní reakcí.

        1. Kdo si dnes může být něčím jistý? Dokážu si představit, že pro svou dobrou věc by dokázali bez uzardění lhát obě strany.

         Co víme je, že Izrael bombarduje Gazu / onu nemocnici už jednou, 14.10. bombardoval, že bez skrupulí zabil ca. 2.000 žen a dětí (což mimochodem nevzbudilo ve světě žádné velké pobouření) …

         Takže můžeme prohlásit, že je to pravděpodobné ….

      2. Dokonce americká a britská média hlavního proudu pochybují, že by to byli Palestinci. To samozřejmě není argument, ale neco to potvrzuje – totiž to, že už nadále nebude možné dovolit, aby si izraelci dělali co chtějí, protože holokaust a protože američtí spojenci. Nebyla to hlavně první nemocnice, kterou vybombardovali, ale první křesťanská. kromě toho vybombardovali školy a tábory OSN. Je n\aproysto v logice věci – pro mě – že tohle byla jedna nemocnice z mnoha. Jak píše ruský bloger Podoljaka – že je vcelku jedno, kdo koho obviňuje. Arabský svět povstal a nic dobrého z toho nekouká.

       1. Myslíte, že ve chvíli příletu amerického prezidenta, se Izraelcům hodilo zničit nemocnici s tolika civilními oběťmi?
        Myslíte, že se jim hodilo skrze to množství civilních obětí pozvednout celý islámský svět? že si tu konfrontaci, ke které to spěje a kterou civilní oběti z té nemocnice přibližují i když by mohla přinést zničení Izraele, přejí?
        Myslíte, že si tu konfrontaci přejí USA?

        Psal jsem tu, že mi nevychází cena, kterou Palestinci zaplatí za brutální útok. Že nevidím, kde je adekvátní odměna. Zničení Izraele by taková odměna za oběti mohla být.

     1. Hele, tou islamo-magorárnou míníte Litterate?
      Nebo koho?
      A kdo je ti oni, kteří tady vidí židozednáře za vším?
      Alef?
      Vidlák?

     2. Lepšočlověku, tys tady spatřil nějakého příznivce islamismu? Já jenom odpůrce fašismu. A pak druhou stranu, stoupence samovyvolené sekty. Možná i třetí stranu, pozorovatele.

     1. Že nebudou vlastními lidmi označeni za zrádce / slabochy, kteří nechají své lidi na pospas vraždění. Košile bližší než kabát. Vynucený tah.

      1. Neuhýbejte.
       Nevyhnutelně přijde palestinská odveta.
       Tak jako už 75 let pořád dokola.
       Ale pokrytci se pak budou moci zase divit: palestinci už zase NEVYPROVOKOVANĚ útočí?

       1. Kde uhýbám?

        Naprosto jasně vám píšu, proč izraelská vláda musí dělat něco podobně spektakulárního. Protože to od nich čeká vlastní veřejnost. Proč to od nich čeká? Protože útok Hamásu byl sám extrémně spektakulární. A výše říkám, že právě proto byl útok Hamásu takový, jaký byl.

        Vytvoří si tím Izrael další zradikalizované nepřátele z řad Palestinců? Samozřejmě že vytvoří. Stojí o to víc Izrael nebo Hamás? Člověk by až řekl, že dost možná oba. Stejně tak si umím představit, že pro oba je stávající situace zakalkulovanou vedlejší škodou.

        Hamás pomohl Netanjahuovi, když mu dal do rukou důvod k silovému řešení i rétorice a sjednotil za ním oprávněně rozhněvané Izraelce. Mohl ale reálně Netanjahu udělat v danou chvíli něco jiného? Ve světle střelnice, kterou si Hamás otevřel na hudebním festivalu a v samotných kibucech? S ohledem na silně nevojenské cíle, který si Hamás vybral? Kdy se nějaké tuctové posílání raket jevilo už jen jako folklór bez účinku a významu?

        A jasně, že výsledný efekt izraelské odvety bude právě a přesně ten, co píšete. Ale žádat po Izraeli po té safari Hamásu „Zastřel si svého izraelce“ umírněnost, rozvahu, ochotu k oběti, k odpuštění v zájmu budoucnosti… to jako vážně? A co by reálně taková neuvěřitelná umírněnost znamenala?

        A hlavně – chcete tvrdit, že by se Hamás zastyděl, chytil za nos a „jako sorry, to jsme fakt přehnali, promiňte, už to nikdy opakovat nebudeme?“
        Nebo by to vzal povzbudivý signál „V pohodě, přijeďte si k nám taky zastřílet na nějaký fesťák, je nás tady dost, nemusíte na nábojích šetřit!“?

        Dohadovat se dnes kdo komu za co, je jako když se hádají děti ve školce, kdo komu co řekl a že to řekl protože on řekl protože řekl. Bylo by to k trpkému úsměvu, kdyby to nebylo zároveň tak šílené. Ta spirála násilí je strašidelná. A stupňuje se právě proto, že „normální“ násilí na poměry Izraele už nezabíralo. Zvlášť ve světle jiných zábav světa a upřených zraků jinam (Ukrajina). A byl to právě Hamás, kdo zoufale potřeboval ránu rozjitřit, zaujmout celý svět, Evropu, Ameriku, aby ti v EU a Bílém domě museli myslet i na něco jiného než na Orlovku, Andějevku, Bachmut a spol. V době, kdy Izrael začal nalézat společnou řeč se Saudy.

        Překračoval před útokem Hamásu Izrael arogantně meze racionálního chování, třeba i proto, že radikální osadníci jsou důležitým zdrojem hlasů, proto, že „mohl“? Ano. Nezpochybnitelně. A důraznou kritiku si za to zaslouží.

        Byla akce Hamásu tedy přes čáru? Stejně jednoznačně. Nastavila nové hranice možného. Novou kvalitu. V jejichž intencích je pak odpověď Izraele. Protože jinak by byli už světu (EU, USA) naprosto šumafuk.

        Na rovinu, nefandím v té šílenosti ani jedné straně. Ale tentokrát, v tuto chvíli, to byl Hamás, kdo okázale demonstroval vraždu a chladnokrevný teror na civilistech, jako regulérní nástroj na cestě k (snad nějakému) řešení sporu a kdo donutil politickou reprezentaci k podobně radikálnímu odvetnému kroku.

        Asi se ptáte – je odveta Izraele alespoň trochu vyvážená bezprostřednímu provinění Hamásu (oba víme, že mluvím o politických entitách – Hamás není každý jeden Ali, Izraelská vláda není každý jeden Izák)? V míře bezohlednosti a brutality – ano. Je. Byť jinými prostředky.

        A byla akce Hamásu, na niž Izrael reagoval, vyvážená předchozímu bezprostřednímu provinění Izraele? Tak to si odpovězte sám.

         1. Vůbec ne.
          Ta akce Hamasu byla pro Netanjahua doslova darem z nebes.
          Je trestně stíhaný, Izrael se mu v důsledku jeho nacistické politiky rozpadá zevnitř, generálové (nejen) už ho mají plné zuby.
          Zoufale potřeboval něco velkého a dostal to. Jestli to přímo organizoval, nebo tomu „jen“ nechal volný průběh, už je jedno. Odvedl pozornost „lidu“ od svých osobních problémů i od naprosté neschopnosti své vlády a svým nacistům umožnil řádit v Gaze. Tři mouchy jednou ranou.
          Vyhlazení Gazy mu dočasně projde a co bude za pár let je mu jedno, protože mu je 73 let.

          1. Dar z nebes 🙂 🙂 🙂

           Takže k tomu Palestince „přemluvil“?

           Taky teorie připadá mi to dost kostrbaté proti tomu, co dal na stůl taky anonym.

          2. Admirál:
           Ani Izraelci ani Palestinci nejsou žádní svatoušci a Palestinci bojují při každé příležitosti proti Izraeli dlouhá léta jediným způsobem, který jim zbývá – terorem.

           Pokud by to byla pravda, nemusel nikoho „přemlouvat“, pouze stačilo přibrzdit reakci ozbrojených složek, aby měl Hamas čas zabít dost Izraelců.

           O tom, jak je možné, že dlouho budovaný a dobře fungující systém zachycení útoků z pásma Gazy ven najednou (a to dokonce na více úrovních současně) selhal, se docela diskutuje.

        1. Proč to zlo bylo umožněno? Další 11. září?

         Co je Hamás?

         „Hamás byl ve skutečnosti založen Izraelem, protože chtěl, aby byl Hamás protikladem k Jásiru Arafatovi, vysvětlil Kongresu Ron Paul.

         Dokonce i vůdce OOP Jásir Arafat označil Hamás za „výtvor Izraele“, řekl také, že tehdejší izraelský premiér Jicchak Rabbi to uznal a označil to za „fatální chybu“.

         Izraelský brigádní generál Ytzhak Segev, který sloužil jako vojenský guvernér Gazy, také vypověděl, jak osobně pomáhal financovat islamistické hnutí v oblasti jako protiváhu OOP
         https://nyadagbladet.se/utrikes/sa-bidrog-israel-i-uppbyggnaden-av-islamistrorelsen-hamas/
         necenzurovanápravda.cz

  2. Emerickej president , uctivej sluzebnik , pribeh v predklonu do Izraele , protoze Izrael potrebuje penize a zbrane vod nej ..Dulezitej detail.

 7. Má právo na existenci stát, který je z 80% živ z milodarů KoZy a jehož jediná životní filozofie je mrtvý Žid?
  PROČ?
  To, co se právě děje ve světě, je důsledek toho, že se uměle udržují systémy, které by v reálných podmínkách neměly šanci na udržení. Jak dlouho by vydržel stát Palestina, kdyby ho nikdo finančně nedotoval? Rok, dva a pak se se obyvatelé vstřebali do okolních muslimských zemí.
  Takže si položme otázku. PROČ?

   1. OK, tak to zevšeobecníme.
    Má právo na existenci stát, který je z 80% živ z milodarů a jehož jediná životní filozofie je nenávist vůči jinému národu?
    PROČ?
    To, co se právě děje ve světě, je důsledek toho, že se uměle udržují systémy, které by v reálných podmínkách neměly šanci na udržení. Jak dlouho by vydržel stát, kdyby ho nikdo finančně nedotoval? Rok, dva a pak se se původní obyvatelé vstřebali do okolních zemí.
    Takže si položme otázku. PROČ?

    1. Není to národ, ale sekta s genocidním programem. Čím mají vymyté mozky, lze vyčíst z Tóry a Talmudu, případně z Protokolů sionských mudrců. Co ta svatá sekta páchá, může pozorovat každý v přímém přenosu. Hamás byl spáchán touto sektou‼️
     Tato sekta chová nenávist ke všem národům, proto provozuje kalergismus, krimigraci.

     Proč fašistickou sektou obsazená Evropská komise platí z našich daní , a Katar na nátlak té sekty, koncentrák v Gaze? Proč je koncentrák v Gaze? Proč vůbec ta chazarská sebranka okupuje Palestinu? Aby nezacláněla při plánovaném rozvratu Evropy? Kontroluje loupení ropy v Orientu. A rozvraty států.

     1. anonym se dobře ptá, jak dlouho by vydržela Palestina?

      Není moc starších národů na této planetě než Palestinci. A stále drží…

      1. Palestince, konkrétně, založil Arafat někdy v 50./60. letech, nechce se mi to hledat. Etnicky jsou to běžný Arabi. Pokud je chcete brát jako národ, pak je pětidevítková většina národů starších.
       Přestaňte sem, sakra, už konečně všichni míchat ty biblický filištíny, ty zmizeli před 2k rokama a s těma dnešníma nemají nic, vůbec nic, absolutně nic společnýho.

     2. Ale no tak. Fandit jakékoliv straně z pozice gauče a ohánět se historii př.n.l. je chucpe.
      Já jenom nastoluji otázku, proč se děje zvrácenost dotování nesoběstačných národů.
      A to nejen na blízkém východu, ale hlavně to jde vidět v Africe.
      Jasně – humanismus především – ale co to přineslo? Genocidy, války, hladomor, terorismus, přelidnění a všichni sedí před chatrčí a natahují ruce.

      1. 🍥Já jenom nastoluji otázku, proč se děje zvrácenost dotování nesoběstačných národů.
       Národy i rody by si poradily, kdyby se jim do života nevnucovali věční revolucionáři. Israeli vyplácí výpalné protektorát Německo za válku, kterou spáchali Rockefelleři, Warbergové, Morgani & Co. Protektorát ČSR jim v roce 1948 daroval 100 válečných letadel a 100 milionů nábojů. Na vraždění původního obyvatelstva.

       Palestince dotuje EU a Katar, na nátlak samovyvolené sekty. Palestinci jsou svatou sektou soustavně terorizováni;
       „Sionisté nedělají v Izraeli nic nového, prostě jen opakují to, co se již osvědčilo nacistům za II. sv. války. Stejně tak i nacisté po povstání Židů celé ghetto ve Varšavě bombardovali, úplně stejně jako izraelská IDF. Není v tom žádný rozdíl. Palestinci musí mít svůj stát, protože pokud se sionistickým podaří Gazu etnicky vyčistit, ti Palestinci skončí v Evropě, budou vytvářet nová ghetta a budou nenávidět Evropu za to, že s Izraelem na jejich vyhnání spolupracovala, nebo se jen nečinně dívala,“ Aeronet.news

       🍥 to jde vidět v Africe
       Kde korporace loupí suroviny a soustavně se patlají lidem do života. A pašují muže v mobilizačním věku do Evropy.

     3. Obávám se, že v náboženských textech si každý najde , co chce. Ale Protokoly siónských mudrců ? A co takhle Haushoferova Dutozem anebo Ickeovi Ještěrolidé. Tak nevím, není pán snad nějaký Koudelníkův syn ?

      1. Většina EUropské populace věří, že se v nejbližší době uvaříme při globálním oteplení, věří že tady pobíhají hejna ruskejch agentů a rozdávají eura.
       Věřit na dutou nebo placatou zemi je proti tomu celkem normální.
       Ti ještírci se drží za ruku s těma ruskejma agentama a smějou se…

      2. Tři sta mužů, kteří se navzájem znají, určuje osud evropského kontinentu a volí své nástupce ze svého prostředí.“

       V roce 1844 v předvečer kabalistické revoluce roku 1848 Benjamin Disraeli vydal novelu CONINGSBY, v níž se vyskytuje tato zlověstná pasáž:

       „Svět je řízen zcela jinými osobami než se domnívají ti, kdo nejsou za scénou.“

    2. Až nám všechno zdraží a zarazí dodávky, také budeme za chvíli žít z milodarů. Takže proč nás udržovat? Že? Rozpustíme se v okolních státech.

   1. Samozřejmě, jednak 85% jsou ženy a děti, které se buď tady vdají nebo se vrátí. Jako samoživitelky v této republice nemají šanci přežít.
    No a jakmile se zastaví penězovod na Ukrajinu, ta ihned zbankrotuje, nastane porcování medvěda a jelikož je Ukrajina úrodná zem a Slované jsou pracovití lidé, tak to co z ní zůstane má určitě šanci na přežití.

    1. 🍥jednak 85% jsou ženy a děti, které se buď tady vdají nebo se vrátí. Jako samoživitelky v této republice nemají šanci přežít.

     Tolik lží v několika slovech? Jak to jen takový lepšočlověk dokáže?
     Ukrajinky se vrací, ale na dovolenou. Válčí se na Donbasu, pak ještě bouchají sklady s municí dodanou KoZa. Ukrajinkám nic nebrání žít mimo Donbas. Natrvalo se tedy vracet nebudou.

 8. Mluvčí vojenského křídla Hamásu se jmenuje Abu Obeida a to mluví opravdu za vše.
  Jenom obejda může být mluvčím takových zmetků.

  Izraelci nejsou tak blbí, aby bombardovali nemocnici. Obejda to sice bude všude možně vykládat, ale uvěří mu jen další obejdové.
  Obejdové tak dlouho odpalovali rakety, až si dali gól do vlastní branky.
  Jim je to stejně jedno. Na rozdíl od Izraelců jim na životě nezáleží, aspoň budou brzo u Alláha.

  1. Talmud komentuje Starý Zákon v rovnakom duchu:
   „Majetok gója (podľudí, nežida, nižšie dobytka) – to je neobývaný kút:
   kto prvý ho ovládne, ten bude jeho pánom“ (traktát “Baba batra” 54, 16).
   „Aboda zara“, 26, v. a Tosafot pokračujú:
   „I najlepší z gójov smrť si zaslúži“.

  2. Když dovolili, případně zorganizovali (nehodící se škrtněte) zabít svoji mládež na víkendové párty, proč by se ohlíželi na nepřátelskou nemocnici?

   11. září, Tonkinský záliv, atd však to znáte. Vždy se hodí dobrý důvod.

   Nicméně pochopím, když realitu nepřijmete.

 9. Blake, Jerey, Kotlar, StK, a další pomatenci …
  To nejsou Vaše názory co tady prezentujete …., ale nenávistné bludy co vám nalila debilní západní sionisticko anglo americká propaganda do vašich prázdných hlav …

 10. Paní Kunšteková by se měla jít zahrabat a zůstat tam až do jara, protože poslední články jsou jak z dílny nějaké pokrokové organizace při nějaké americké univerzitě.
  Předtím tu psala jen sem tam a teď, když už se konečně (a jednou provždy) vyřeší problém s palestinskými teroristy, kteří se množí jako králíci, a kteří hodlají dobít Evropu dělohami svých žen, tak plodí jeden článek za druhým na způsob novinářského učně. Kde se najednou ta humanita s teroristy bere? Kdyby k nim přišla, tak by nevydržela ani minutu. Nechápu.. Fakt nechápu.
  Paní Kunšteková nezoufejte, i když teď nějací Palestinci ubydou, tak se Vám velmi rychle a během pár let zase namnoží geometrickou řadou – a možná kousek za hranicí v Německu. Jsem potom zvědavý na Vaše další články až se ta pakáž začne chovat velkopansky třeba v Teplicích nebo ve Varech.

  1. Když se teď o Gaze mluví a píše od rána do večera, člověk nabývá dojmu, že Gaza je koncentrák pod širým nebem. Historicky největší koncentrační tábor podle německého vzoru. Jediný rozdíl je v tom, že území je příliš velké a Izrael nedokáže lidem v koncentráku zabránit v násilném boji o přežití.

   Teď se ukáže, jaké má Netanjahu koule. Pošle všechny gazany „do plynu“ nebo vyměkne?

 11. Ignoruji jakékoliv propagandistické články paní Kunštekové. Jako by tady nebyly. A každému komu ta bezskrupulozní palestinská propaganda nedělá dobře od žaludku doporučuji to stejné

   1. To snad ani ne. Jsem fanda stavby velkého parkoviště. Nejlépe podzemního. Hodně podzemního. Tam, kde dříve řádily ty arabské zrůdy.

    1. Ty arabské „zrůdy“ žily v Palestině po staletí. Chazarskou sebranku si neobjednali, tu tam vyhnali SSoudruzi Rothschildi & košer Co. v souvislosti se zavedením liberalismu, komunismu, fašismu a dvou světových válek. Arabské „zrůdy“ si nevymysleli debilizaci podle Koránu, ani si neobjednali Hamás nebo teror od těch Talmudem vytuněných přivandrovalých nadlidí.

     1. Arabové už nikoho nezajímají… Smirte se s tím. Čím min jich bude, tím lépe. Beztak se mnozí jako králíci

      1. Pěkně to tu kdosi napsal nedávno. Kdyby se rotšildi rozhodli pro umístění židovského státu na Madagaskaru, byli by dnes světoví teroristé z původních obyvatel Madagaskaru.

      2. Podle Tóry (Bible) SSvatí svého boha jen konají svou povinnost. Hubí pronárody jako klaté (Dt7,22). Talmud napovídá, že gojimové nejsou lidé. V dalších moudrech uvolňuje „morálku“ a pocity viny SSouvěrců. Rothschildi, Rockefelleři a jim podobní mají plány na půlmiliardu očipovaných a Tfujzry napíchaných otroků na dálkové ovládání. Vyvraždit přes sedm miliard lidí, pardon zrůd, je košer záchrana planety před bájným oteplováním.

       SSvatými svého Boha však nemohou být ti chazarští samovyvolenci. Takže kteří jsou teroristy, fašisty, masovými vrahy a zrůdami? Za mě Chazaři, kteří zotročují a vyvražďují Palestince, původní obyvatele Ameriky nebo Evropy.

      1. Ano, připomenutí zrůdné organizace druhé světové války je na místě. Stejně tak osvětlení skutečných pachatelů války, banksterů FEDu🕎

       1. Škoda jen, že právě těmi lacinými nálepkami, ale v zásadě i podstatou vašeho sdělování, vinu těch hochů od Heinricha marginalizujete a snižujete. Náckové tleskají a udělují bludišťáka k dubové ratolesti, protože připsat v samotném důsledku zodpovědnost za Brezinku atd. těm vašim „chazarům“, to už chce vážně silnej žaludek.

        Diskuse se dostala zcela vzorově do bodu, kdy se oprávněná kritika dlouhodobé politiky státu Izrael a sionismu stává jen ontisemitským (ano, jsem si vědom nepřesnosti pojmu) hnojem diskreditujícím alternativu snad ještě víc než stigma COVIDu. Ve vašich očích samozřejmě ne.

        Ale na stranu druhou, zase je dobré vědět s kým by to bylo jít s vámi proti Fialovi. Děkuji, nechci. V téhle řadě určitě ne.

         1. No, Góji, ještě jsme si nepotykali a ani si nepotykáme. V jednom máte pravdu – reagovat na ten váš horečnatý zmatečný guláš racionálně ani nejde.

    2. Israelci už začali.
     Začali křesťanskou nemocnicí v Gaze, pět set mrtvejch jen na povrchu, tam dole pod troskama nikdo neví.
     Seš spokojenej?
     Můžeě mi aspoň vysvětlit, proč ti dobytci začali KŘESŤANSKOU nemocnicí?

     1. Protože pod tou nemocnicí bylo v tunelech řídící centrum Hamásu. Oni ti cikáni blízkého východu se zelenýma čelenkama to tak mají rádi, budovat sklady zbraní, nebo bunkry velení zrovna, ó jaká náhoda, tu pod školkou, tu pod nemocnicí…

      1. gen.kotlár…… Možná teď Naftali říká pravdu. To znamená, že jeho původní zpráva X byla lež (dává vám trochu nahlédnout do toho, jak se hraje propagandistická válka). Ale možná je jeho odvolání lží. S jistotou víme, že tam nebyla žádná velká skrýš zbraní Hamásu – nedošlo k žádným sekundárním výbuchům, k nimž obvykle dochází, když se sklad zbraní uvaří. To znamená, že jeho původní příspěvek X odhaluje zničující selhání izraelské rozvědky. Izrael obdržel informace o zaměření a neověřil si jejich bona fides. Zde je zásadní otázka – kdo poskytl informace, které byly použity k zacílení na baptistickou nemocnici? Byla tato informace Izraeli poskytnuta jako návnada k útoku na nemocnici, nebo s ní izraelští analytici přišli sami? https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/larry-johnson-izraelsk%C3%A9-bombardov%C3%A1n%C3%AD-baptistick%C3%A9-nemocnice

       1. Vzhledem k tomu, že Gazu bombardují hlava nehlava a zaměřují se primárně na civilní cíle (obytné budovy, nemocnice, školy, kostely a mešity, komunikace, evakuační koridory atd.), věděli naprosto přesně, kam míří.

        Pokud by to byla válka podle mezinárodního práva, šlo by o válečný zločin.
        Takhle to byl „jenom“ teroristický čin.
        „Pouze“ neočekávali, že to bude mít tak negativní odezvu napříč světem, takže teď lžou a lžou a lžou.

        1. Ovšem na druhé straně si Hamás dělá velitelství, sklady i odpalovací rampy právě u těch škol, nemocnic atd. s tím, že tohle přece nikdo nebude bombardovat. Říká se tomu lidský štít a je to velmi „hrdinský“ způsob boje, stejně jako braní civilních rukojmí, zvláště žen.
         Ale druhá strana určitě dělá podobné věci. Takže „pískat“ tuhle válku je vlastně nemožné.

          1. Klidně věřte a propagujte kterou stranu chcete. Vaše věc.
           Mimochodem – protože nic netvrdím, nemusím (a ani nemohu) nic dokazovat. Vy taky ne.

 12. „Nechápu, jak někdo může v této debatě argumentovat, že každý má právo na názor. A to je, myslím, jedno z největších nebezpečí téhle informační doby. Doby, kdy hoaxy, drby a co nejviditelnější spekulace se dostávají do popředí.“
  (Libor Bouček)

  1. Informace hlavního proudu jsou převážně lži. Bouček hajluje za košer korporaci.
   Největším nebezpečím jsou psychopati mocí posedlí a Talmudem vytunění. Košer deprivanti jsou schopní založit Hamás, po desetiletí terorizovat původní obyvatele Palestiny. Pak pomocí nastrčených agentů zorganizovat vraždění za plotem koncentráku Gaza, aby mohli beztrestně celé území, obydlené více než dvěma miliony lidí, rozbombardovat do sutin. Přitom mít tlamy plné humanity a lidských práv. Podle Talmudu Nežidé nejsou lidé, ale v tom případě kampak vyvolenci vytunelovali i propagandu o týrání zvířat? Krásně se ta kabalistická sebranka předvádí.

 13. Zajimave info, ale jsou tu dva problemy pro pouziti protibunkrovych bomb.

  1. Pokud srovnate budovy se zemi, tak vznikne dalsi a hodne odolna vrstva, kterou budou muset ty bomby prorazit a tim padem se snizi jejich ucinnost, klidne na defacto nulu, protoze mohou explodovat na povrch, prave na tech troskach tech domu.
  2. Pisek naopak velice tlumi ucinnost bomb, jak se presvedcila Luftwaffe a Britska armada u Dunkerque, protoze tlumi jejich seismicke a tlakove vlny. Mnohem lepsi je skalnate podlozi, ktere muze fungovat jako rezonancni deska.

  Autor taky smesuje dohromady dva ruzne druhy bomb, protoze „Matka vsech bomb“ (ruskym ekvivalentem je „Otec vsech bomb – cca o 25% vyssi vykon) neni protibunkrova bomba JDAM, ale termobaricka bomba.

   1. Taková ničivost jistě zanechává velkou uhlíkovou stopu, násobně větší než osobní doprava.
    Kde jsou se svou zelenou uvědomělostí všichni ti zachránci planety před klimatickou změnou?

  1. Výraz „Bomba JDAM“ je sám o sobě blbost: JDAM není samostatná zbraň; jedná se spíše o naváděcí balíček, který přeměňuje neřízené gravitační bomby na přesně naváděnou munici (PGM). Klíčovými součástmi systému jsou ocasní část s aerodynamickými řídicími plochami, sada (tělesných) pásů a kombinovaný inerciální naváděcí systém a řídicí jednotka GPS. (wiki)
   Jinými slovy, libovolnou (přeháním) obyčbombu JDAM kit změní na řízený kluzák automaticky naváděný na předem zadané místo (přes GPS)

 14. Omlouvám se za nepřesně formulovanou větu. Správně měla být:

  Nemyslíte si, že vyvolání toho odporné bombardování dětí bylo cílem toho odporného palestinského útoku?

  Tudíž jde to podle plánu Hamásu?

  Oni táhli bílým.

  Nefandím ani jedněm.

  1. Děkuji, Admirále, za záblesk racionality.

   Samozřejmě že snahou Hamásu bylo vyvolat právě takovou reakci Izraele. Proto si vybrali cíle, které si vybrali. Proto ten způsob. Protože vědí, že od určitého okamžiku nemůže Izrael učinit nic jiného, než činí. Se všemi důsledky s tím spojenými.

 15. Vojenští plánovači použití průrazných leteckých bomb na podzemí v Gaze jsou hlupáci …
  Vrstva trosek na písčitém terénu a terénní vrstvy písku v mocnosti desítek metrů jsou ty nejodolnější vrstvy, které vzdorují usměrněné náloži průrazné bomby, která má jakžtak nějakou průraznost jenom v pevném homogenním prostředí …
  Zelení mozci vědí o teoretické dynamice a mechanice kontinua kulové …

  1. Re: maxim

   Taky bych řekl, že písčitá půda bude docela efektivní tlumič rázových vln.
   No, nastartujem gauč a objednáme pop corn…

 16. Nacisté dnes vybombardovali „města“ (ve skutečnosti jde o velké nouzové tábory vyhnanců) Khan Younis, Rafah a Deir el-Balah – https://www.aljazeera.com/news/2023/10/17/israel-bombs-homes-in-southern-gaza-kills-more-than-70-people Na jihu Gazy – tedy tam, kam nejdříve nahnali desetitisíce vyhnanců

  Nacisté bombardovali nemocnici al-Ahli: https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/10/16/israel-hamas-war-live-iran-warns-resistance-front-may-attack
  Při útoku zavraždili nejméně 500 lidí.
  ——————————————————————————-

  Jestli si Seymour Hersh myslí, že se nacistům podaří těmito zvěrstvy zničit Hamas, tak se šeredně plete.
  Každým dalším zločinem ženou nacisté do náručí Hamasu a mnohem horších radikálů desetitisíce sympatizantů a pomocníků. A brzy se může zrodit něco mnohem horšího než je Hamas.
  Pokud jde o židy – mají poslední šanci se od nacistické politiky státu Izrael (a USA) hlasitě distancovat. Protože sionistická entita se rozhodla přistoupit ke „konečnému řešení Palestinců“ a zjevně se nehodlá zastavit před ničím. To už muslimové nebudou moci „vymlčet“ a zareagují.

 17. Co je dovoleno Jovovi není dovoleno Jobovi.
  Je možné srovnání bojů na východní Ukrajině s válkou v Palestině?
  Podobné to bude se ztrátami bojovníků.
  Putin v Číně říkal osm ku jedné.
  Ale média samozřejmě hlásí civilní oběti.
  Lidi je nutné strašit, ačkoliv nemají příliš na vybranou. Protože dneska jsou místo ochrany využíváni jako štíty.

 18. Jasné se ukazuje že bez napadeni Hamásem,bY Izrael nemohl napadnout a vylidnit Gazu.Izrael je dlouhodobě silně podporován finančně a politicky, propagandu,vedou média, které ovládají židé.

  1. Evangelium dle Hersche a insidera. Jedine pravdive.
   Taktika podobna na vodrovnani Nixona , zasvecenec ,insider , velka hluboka huba,
   co ma vzdycky pravdu..Vybrani novinari a ihned z toho milionari.
   Ale jen ty co smeji zbohatnout.
   Velka vlna poboureni nevadi , na ty sme v kazdy demokracii zvykly ,
   vymeni se zase vlada a je to v suchu. Zniceni vseho nejdriv.
   Ty hamasy ve sklepe sou kde je kazdej chce pohodlne mit.
   Zavre se jim kohout ,kterej vede vodu do sklepa a pocka se u dveri sklepa , az vylezou.Neco na nadejchnuti taky pomuze a proces urychli..
   To by se ale nemohlo nicit. A Netanjahu a jeho poradci pochopili ,aby zaroven nic nepochopili. Tygr ani domaci mazlicek , zadnej problem, nedas mu
   nazrat a je smytec. /Quatar taky na radu poskytl mazlickum 1.6 miliardy nedavno/.
   Nikdo se nezlobi , podporujou stedre mazlicky na to na sezrani a nikdo se ani nevozve..Zacalo to strategickejma hamletama , pres Kennedyho zavrazdeni viet.presidenta Diema i s rodinou , az do moralniho rozlozeni armady besnici na bezbranne populace. Ktera se snazila zvitezit ulovenim vietkonga, nekde v dire.
   Seberespekt z toho neni a bejt nemuze.
   Kdo vede vedeni Hamasu se ale nedovime.

  1. To je strašné, co je tu za lidi v diskusi. Nic jste nepochopil, nejspíš jste to ani nedočetl. Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Praví se také – neházej perly před svině, otočí se a pokousají tě.

   1. Diskuze většinou reaguje na autorovy názory. Někdy ne, pokud článek nezaujme nebo pokud není diskutér troll – a takových je tu dost. S tím se nedá nic dělal, musela by tu být redigovaná diskuze. Je to ovšem věc majitele blogu, zda by jeho potřeba absolutní svobody tohle dovolila.

    Je dobré, když autor nějaké názory má a nezveřejňuje tu cizí díla, na které by stačil odkaz. Autor má právo se přiklonit na nějakou stranu, ale argumenty by měly být jeho vlastní. Jinak je to spíše tapetování. Ale číst to naštěstí není nutné.

    1. Takže podle vás překlady děl od různých hlav chytřejších než moje jsou zbytečné. Dobrá, váš názor. Vy máte Hershe předplaceného?

     1. Nejde tu o Hersche a vy to víte..
      Jde tu o váš způsob práce. A je naprosto jedno, je-li vaše zaměření antisemitské nebo sionistické nebo jakékoliv jiné. Býval to docela dobrý blog.

      1. Kocour zeschumacherovatěl.
       Samé mistrování, kázání, kárání, rádoby filosofování a blahosklonné ušklebky.

       Nemá smysl se toho všímat.

       Děkuji vsem, kdo jsem překlady hodnotných článků a autorů davaji.

       1. Re: Zub z rosolu.

        Až budete mít svoji vlastní vyšadku na cihlovém sloupku blízko centra Ostravy a nebudete zrovna mít zablešený kožich, anebo si nebudete léčit prašivinu schytanou od vítkovických kofol, taky budete druhé mistrovat.

       2. Tady se musim Stareho kocoura zastat. On mistroval driv, nez to Schumachera napadlo. A ten navic na rozdil od nej neni mistrem znechucenych odchodu. A okamzitych navratu.

     2. Vyznamenavaci cenami ,napr. toho Hersche , vi dobre , proc ho
      vyznamenali a porad uverejnuji a proc musi bejt nejchytrejsi ,
      /boze, porad ta ubiquituous , neodbytna chytrost a ktera musi bejt upozornovana porad , pac jinak, by si ty chytrosti nikdo nevsim/
      a nemuze bejt , ani trochu dezinforma..
      Na tu sou zase potreba ty utajeny anonymni naseptavaci.
      A jak potom ty nadchytrosti konci..Placenim Hamasu?
      Ceny sou vzdycky na zvyseni publicity a prodeje v dusledku.
      Tak je asi 1500 filmovych festivalu za jeden rok. A nekonecnosti cen.
      Kseft je kseft. Kazdej film je vyznamenanaej mockrat.
      Uverejnitelka textu jinych autoru zde ,ma zrejme nejake dalsi investice ,
      kdyz neustale obhajuje a musi jejich nazory , jako svoje..
      Vyskyt Stockholm Syndromu, dnes je bezny , v televizi,
      tady u Vidlaka , napr. a sofistika je oslavovani a uznavani toho co je .

   2. Paní Kunšteková,

    přestaňte se laskavě nad náma ofrňovat, povyšovat se (nejen) latinskejma citátama a peskovat nás.
    Máte dost zvláštní chování – možná byste měla drobet ubrat.
    Moc rychle startujete a už jste párkrát úplně pitomě některé diskutující oštěkávala – přitom jste vůbec nepochopila jejich příspěvek.
    Zpomalte a zklidněte se…

    1. Možná b ybylo lepší přečíst si článek. Nad nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj… a zlaté pravidlo – nelez do diskusí.

      1. Že nediskutuje k obsahu. Ano, používám sarkasmus. Používám i některé z jazyků, kterými vládnu. Můžu leckomu, kdo mě nezná, připadat arogantní. Ale na webu, který nese nápis litterate, což znamená nejen gramotný, byť s jedním t, ale i ve středověku to znamenalo i znalý latiny – bych nečekala, že právě latina mi bude vyčítána. Vždy mi vadilo, když se řešila forma místo obsahu. Nevím, kolik procent lidí z těch, kteří litterate čtou, diskutuje, možná vám i vadí, že jsem svůj blog pojala zpravodajsky – to jest chtěla jsem přinášet informace, které se častou nenajdou ani na alternativě, pokud si je nepředplatíte. Omlouvám se všem, kterých jsem se dotkla a doufám, že zavládne mír.

       1. Děkuji za odpověd, vůbec mi nevadí jak jste blog pojala, naopak Vaše články mám rád a jsem přesvědčen, že blog pozvedají. To okřikování za OT už méně, ale nevím jak jsou tu nastavena pravidla, pod jinými články se to v rozumné míře běžně děje. Také upřednostňuji obsah nad formou, i když mi vadí, pokud forma zbytečně omezuje funkčnost.

       2. Netušil jsem , že moje inteligence bude použita jako přitěžující okolnost. Nepřesná nebo přesná citace Albert Camus, Cizinec

       3. Vite co ? Napiste p.K., treba vsecko v latine a nikdo vam nic nevycte.
        Proc byste to kouskovala.
        At je videt jak jste byla ve skole ochotna ,ucenliva , snaziva a pilna a ted velmi vzdelana.

    2. A uz to tady jede ‚ad hominem‘ – nadherny priklad jak par lidi dokaze rozesrat diskusi.
     (lujjzo, najdete si to v slovniku)

    3. Naprosto souhlasím. Paní autorka mi leze na nervy už dlouho. A nechci slyšet, že to je můj problém a moje vina, protože mám slabý nervy a mizivej intelekt a tudíž nejsem s to pochopit její velikost. Jakožto psychiatr mám diagnózu hotovou, ale zveřejňovat ji nebudu, to se nedělá.

   3. Zase nejakej priblble , povysene akademickej argument a votrelym klise.
    Jake perly , jakeho druhu se hazeji a komu konkretne , se nerika. To nejde.
    Ale lid tohle poucovani od skoly , miluje. Nemusi myslet ,zaplnuje prazdno abstraktni
    prazdnotou, ktera nic nevysvetli ani nemuze..a tak se opakuje.
    A kdo jsou ty ponizene svine zase o nich zadne informace.
    Perly asi taky nebudou nic moc ,
    vzhledem k tomu , co umi zapricinit.
    /Reakce na ne velmi spatne, vzbuzuji nalady na pokousani , hazejicich !!!/.
    Selmam v cirkuse se hazi maso a selmy nekdy sezerou i hazejiciho.
    Bych si bejt yntel nezacinal, kdyz nemusim a cenne perly sobe ponechal..
    Ale kdyz sou zadarmo. Kdyz inteligent hazi svinim neco zdarma.
    Tak je zase blbej , vic nez ty neyntel. Blbej kdo dava , blbejsi kdo nebere a
    nejen ze bere, este idiota s perlama pokousa.
    Nehazel bych nic a vod svini radsi dal. Ale pouci se yntel , ze to nema delat.
    Nebo nepouci, jako vzdycky.
    Nebo ,ze stedre hazejici sleduje sve nekale umysle, jak to bejva.Jako povysovani se..
    Nikdo se ho vo nejaky perly neprosil. At si je necha. At si je hazi sam sobe.
    Hazejici asi chce , urcite , to svinstvo hazene svinim , tvrzenim , ze de vo perly ,
    povysit to svinstvo nejakym svindlem na perly. To se taky deje furt.
    Pro svoje zamery. Aby potom moh kricet jako ta svine , ze ty jiny sou jeho
    vzacne perly nenavidejici svine.
    To je taky bezny..
    A zmineny svine sou taky jaky kazdej chce a urci si ktery ,jeste ,ze po perlach kousavy, jako vlci ,proste ze se mu to hodi , do kramu..
    Hovadina jako obvykle.
    Zabranim naseho pohranici, napr., hazel stedrej Hitler svinim , zadarmo perly svetovyho miru.
    A nektery svine , ho za to chteli dokonce pokousat..
    Tedy zase poucka a kolik jich takovych koluje..

    1. Logicky když se někdo neumí ani podepsat, natož dát dohromady čitelný text, tak je na vše akademické alergický.

   1. Protoze jinak skoncite jako v tom letitem vtipu, jak na besedu s pionyri prisel stary partizan z SNP. Ujo a kolko Nemcov ste zastrelil ? Ani jedneho. Ako to ? No vzdy ked som uz namieril, som zbadal ze je to vychodny Nemec.

  2. Hlavní je, aby se tam spolu pokusili najít nějaký modus vivendi. Jasně, jde o 3000 (?) let starou storku, která může mít stejně dlouhé pokračování, nicméně si myslím, že pokud Izrael padne, a k tomu má řádně nakročeno a pohyb stále zrychluje a sám, chrstne vyvolený národ i k nám, na UA (pás osídlení), budou se tlačit na Krym i Kavkaz. Což asi nechceme. Takto jsou tam pěkně na jedné hromadě a hepy, že mají ten svůj stát. S jejich byznys instinktem zabijáka by nám tu nepatřily za chvíli ani stromy. Jako v Polsku před druhou světovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *