18 července, 2024

Requiem za Sociální demokracii

Krátký organizační úvodník:

Přátelé, za tři týdny začnou prázdniny a s nimi přijdou žně, které letos budou docela napínavé, protože nám letos opravdu přeje počasí. První polovinu prázdnin se budu muset starat, abychom celé to nadělení sklidili a dobře uskladnili. Každodenní články budu stíhat, ale zasílání knih bude určitě omezené. V červenci úplně, v srpnu částečně.

Pokud stojíte o moji knihu, prosím objednejte si ji v následujících čtrnácti dnech, kdy ještě budeme normálně fungovat. Mohu se zaručit, že odešlu všechny knihy, které si objednáte do 28.6.2023. Pokud si knihu objednáte později, přijde vám pravděpodobně až v srpnu. V červenci zřejmě nebudu schopen expedovat.

Vše ostatní zůstává v platnosti. Každý, kdo pošle jako dar Institutu českého venkova alespoň 350,- Kč, si může vyžádat knihu v zasílací aplikaci na Kydech. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv. Bez problémů si také můžete zapisovat adresy pro zaslání. To rovněž nebude nijak omezeno. Balit a rozesílat budeme do konce června a pak až v srpnu.

A teď už dnešní text:

Asi jste zaznamenali, že Sociální demokracie měla svůj sjezd. Měl to být restart strany, představili tam nové logo, změnili zkratku názvu z ČSSD na Socdem, mluvili tam o levicové politice a… pak to šlo celé do háje, protože sjezd opustilo tolik delegátů, že byl dál neusnášeníschopný. Tím pádem se neodhlasovala změna stanov, kterou si předsednictvo přálo. Já jsem byl dlouholetým voličem ČSSD a dodnes se považuju za levičáka, dovolte mi proto malý nekrolog:

Pamatuju dobu, kdy byla ČSSD velká strana. Počtem členů i počtem voličů. Pamatuju dobu, kdy se jí libtardi báli jak čert kříže. Kdy se na obálkách novin a časopisů objevovaly palcové titulky „Nacismus = komunismus = ČSSD.“ Pamatuju dobu, kdy Zemana a Paroubka karikovali s hitlerovským knírkem, kdy je vydávali za nejhorší škůdce svobody a demokracie.

Pamatuju oranžovou tsunami, kdy Sociální demokracie ovládla krajské volby, protože Julínek s Cikrtem zavedli zdravotnické poplatky. Pravdomluvní intervjuci to velebili jako správný krok a dělali všechno pro to, aby to vypadalo, že celý národ je pro. Ale výsledek voleb byl tak jednoznačný, že i v tom nejpravicovějším a nejvíc liberálně demokratickém Středočeském kraji plném evropských hodnot, se stal hejtmanem David Rath. Dodnes říkám všem, kteří jsou ochotní mě poslouchat, že kdo u nás zavede placené zdravotnictví, ten prohraje volby.

A také pamatuju dobu, kdy se Sociální demokracie chtěla zbavit oné nálepky problematické strany. Kdy se do vedení dostali měšťáci a začali měnit její image, aby pořád nedostávali od novinářů za uši, aby je nemalovali v pozadí se Stalinem či Putinem. Pamatuju, když to Sobotka začal zavádět a zbavil se ve vedení strany každého, kdo s tímto směřováním nesouhlasil.

Pamatuju dobu, kdy prezident Zeman odmítal jmenovat Šmardu ministrem… vlastně už ani nevím, čeho. Pamatuju, kdy na Sobotku mířil holí, kdy jízlivě komentoval hovadiny, které ČSSD dělá….

A dnes tu máme výsledek.

ČSSD se chtěla zalíbit pražským novinářům, chtěla dělat dojem na líbodémo mládež, až se to nakonec podařilo. Skončila mimo sněmovnu a teď skončila úplně. Předčasný úprk delegátů hovoří za všechno. Ale kýženého cíle bylo dosaženo. Novináři o sociálních demokratech mluvili moc hezky. Socani tomu obětovali úplně všechno. Třicetiprocentní preference, celorepublikovou stranickou strukturu, dokončený pochod institucemi… všechno. Protože pár stranických papalášů štvalo, že jim intervjuci nasazují psí hlavu. Teď už je vše v pořádku, novináři jsou kamarádi… Jen ti voliči chybí.

Jsou totiž u Andreje. Toho teď také zobrazují s Putinem a Hitlerem za zády. Ale stranickým preferencím to nijak nevadí. Stejně tak stranickým preferencím nevadí soudy a novinářské mistrování Veľkého Bociana před kamerami. Dokonce nevadí ani to, že Andrej Babiš není žádný velký rétor. Jako by to byla zákonitost… třicet procent hlasů dostane ten, koho nejvíc nesnášejí v pražských redakcích. Bez ohledu na politiku.

Preferencím ČSSD také ve své době neškodilo směřování do EU i NATO. Dokonce je neohrozilo ani bombardování Srbska. Neuškodila jim ani Buzková ani Gross, co to myslel upřímně. Bohatě stačilo, že z nich novináři nadskakovali vzteky. Ať už kvůli Bimbovi nebo Džordžínovi. Ani hnutí ANO teď nějak neškodí podpora branným zákonům a drakonickým trestům za odmítnutí vojenské služby (byť to nechápu). Pokud mám pravdu, tak jim neuškodí ani podpora henté obranné smlouvy. Ale já osobně to tedy nerozdýchám…

Vlastně je to jednoduché – dělejte si v politice, co chcete, jen se nesnažte zalíbit pražským kafírníkům. Jak vás začnou novináři milovat, vaše preference půjdou do háje. Jakmile začnete pracovat na tom, aby Andreje nezobrazovali s knírkem či srpem a kladivem, jakmile se začnete podbízet majnstrýmu, skončíte tam, co ČSSD.

Třicetiprocentní preference si pak vezme Jindra Rajchl – o něm už Hovorková napsala: „Ein Volk, ein Reich, ein Rajchl.“ Jo jo, lhostejnost je zdarma, nenávist novinářské žumpy si musíte zasloužit… Možná je to Vidlácká zákonitost. Ten, koho nejvíc nenávidí novináři, ten bere třicet procent hlasů ve volbách. Politika v tom hraje vlastně pramalou roli. Pokud PRO nesáhne na zdravotnictví a důchody, mají to jisté. Obzvlášť pokud si Babiš řekne, že už nemá zapotřebí být neustále štván novinářskou lůzou.

Ale zpět k ČSSD… Hlavně Šmardo nezapomeň zhasnout. Jediné, co ještě můžeš udělat, je vypořádat věřitele a rozprodat majetek. Skončili jste. Definitivně. Ani sto čtyřicet let historie bohužel nechrání před blbostí. Ani promakané stanovy nezabrání tomu, aby se do čela neprodrali idioti. Je to vlastně takové symbolické. Dlouhá desetiletí proti ČSSD bojovali modroptáci i liberálové. Po desetiletí proti nim bojovali novináři a neštítili se jakýchkoliv podpásovek. Cokoliv se proti oranžovým dalo použít, to se použilo. A nic… Zničit se museli sami. Šmarda vejde do dějin jako poslední předseda. Ten nejhorší. Sobotka, Hamáček… hrobaři ČSSD. Ale Šmarda je ještě trumfnul i v tom konci.

Nic nevypovídá o nejstarší a kdysi nejsilnější české politické straně víc, než informace přímo od Šmardy, že na novém logu pracovali několik měsíců. Fakt tomu věřím. Museli na tom makat hodně, protože je nikde jinde nebylo vidět. A pokud ano, tak Šabatovou, demonstrujíc za třicítku na magistrále. Za stejnou dobu Rajchl několikrát objel republiku a svolal dvě demonstrace…

Šmardo, nikomu chybět nebudete. Žádný milionářský kamarád na tom nic nezmění. Jen naprostý blázen se snaží získávat voliče tam, kde už loví pět stran současné koalice. Jen blázen chce být ani ne pátým, ale rovnou šestým kolem u vozu. Sbohem strano Zemana a Paroubka. Sbohem strano pracujícího lidu. Na smetiště dějin s vámi!

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

197 thoughts on “Requiem za Sociální demokracii

 1. CO SI MYSLI ANNA z KSH tj SOCIALNiCH HODNOT
  Ani dukladny výprask výprask SOC.DEM a zubožené KSČM je neóucily jaký je rozdíl mezi ASOCIALNIM a SOCIALNIM Státem,který v Ústavě záměrně chybi a bohužel neexistuje žadny zastupitel SV tj Společnosti volicu ,který by SOCIALNI STAT chtěl instalovat.
  Nikdo z politickych formaci prý neví co to je.
  Tak si zažíváme Asociální stát v reálu a každému,kdo to jen připomene bude režim a jeho držitele řezat hlavu za souhlasného pokřiku ostatních!
  Co myslíte drazí voliči je to pravda nebo ne?

 2. KuRva už, jinak to nejde. To nemůžou nechat ty staroušky v klidu? Co je to za zrůdy? Co se dívám do historie, vždycky se novoty zaváděly postupně, ne befelem a diktátem. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakaz-kotlu-50-000-pokuta-Hur-Tikajici-bomba-Ceska-737867
  Zhruba před čtyřmi lety jsme měnili vytápění. Co to bylo papírování, co ty bylo lítání, co to bylo focení, co to bylo cestování na kraj, co to bylo nervů nenaskočit na lep nějakým šmejdům…….(dotace)
  Kde se tihle paznechti líhnou?

  1. Víte, pane Jasle, v tomhle by té starší generaci měli pomoct jejich mladí. A sice ve smyslu dodání odvahy. Prostě jim říct, ať se na takové kravské nápady vykašlou. Co jim kdo v jejich věku může? Předvolají je k soudu? Nikam bych nešla… Zavřou je za nezaplacení pokuty? V tomhle věku?

   Víte, trochu mimo téma, ale když začala věrchuška vypravovat o povinném očkování všech nad 60 let, tak maminka s devíti křížky na krku klidně řekla: „Ať mně vlezou na záda. Nikam nejdu. Ať si to napíchají sami. Já nikam nechodím, nikoho neohrožuji, nikam kvůli tomu nepojedu. Ještě bych akorát tak někde něco chytila. Tůdle.“ No a teď říká: „furt nás jenom straší, furt nám jenom budou něco nařizovat. Ať si to udělají sami nebo ať se nám o to postarají, já nikde po žádných úřadech běhat nebudu. Ať mně dají svátek (=svatý pokoj)“.

   Jak to souvisí s těmi mladými? Hodně lidí starší generace je velmi skromných, zvyklých poslouchat. Cítí se křehcí, bezbranní. Neumí se orientovat v tomhle zparchantělém systému. Tam jim musí pomoct ta mladší generace. Stát za nimi a nedat je. Dodávat jim odvahy a vědomí, že se mají o koho opřít. Dlužíme jim to.

  2. ANNA z KSH tj SOCIALNiCH hodnot má za to.že dědeček a babička ujídají Asociální vládě chlebíčka!

   Protože žadna formace či strana tzv našich „“zastupitelu nesmi mit ve svém Programu Sociální stát,který byl hned z prvního članku Ústavy vytunelován měly by být všechny demonstrace být organizovany sjednocenym zpusobem pod heslem a praporem

   NEUMŘEME!

  1. Jo, jo, Vraňany jedou. Vybudovali vše, jak se říká, „od píky“. Začali jako malá rodinná firma s produkcí jahod, postupně se rozšiřovali a budovali další a další věci. Nesmírně pracovití lidé. Od „nevidíš do nevidíš“. Stojí za to je sledovat, často tam mají i nejrůznější akce pro děti (dlabání dýní, různé tematické „dílničky“ třeba k Vánocům nebo Velikonocům apod.)

 3. Jak Parlamentní listy vyrábějí dezinformace:
  Na Parlamentních listech vyšel článek o útoku na Nord Stream 1 a 2, ve kterém Parlamentní listy komentují článek v The Washington Post.
  Na Parlamentních listech napsali, mimo jiné:
  „Domnívají se, že šlo o zkušené potápěče, vzhledem k tomu, že výbušniny byly nastraženy v hloubce asi 240 metrů.“
  Originální text je:
  „They believe the operatives were skilled divers, given that the explosives were planted at a depth of about 240 feet, in the range that experts say helium would be helpful for maintaining mental focus.“
  Pisálkové z Parlamentních listů tedy zaměnili metry a stopy – 240 stop je 73 m, což je přesně hloubka, ve které bylo potrubí Nord Streamu 1 u ostrova Bornholm uloženo.
  Jedná se o velkou hloubku, ale s heliovou směsí dostupnou i pro amaterské potápěče, a tedy příběh, který nám The Washington Post předkládá je docela věrohodný.
  Údajně operaci měl řídit osobně Valerij Zalužný za zády prezidenta Zelenského. Skutečnost, že Valerij Zalužný nebyl již několik týdnů viděn na veřejnosti a byl údajně hospitalizován s úrazem vnějších pohlavních orgánů dodává příběhu The Washington Post na věrohodnosti.
  V každém případě se jedná ovšem jej o metaforu. Výše uvedené věci nelze nezávisle ověřit, ale oba komentované články jde shlédnout na jejich platformách.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukrajinske-osoby-zakladna-v-Polsku-jachta-jmenem-Andromeda-Novinky-vysetrovani-vybuchu-Nord-Streamu-737737
  https://www.washingtonpost.com/national-security/2023/06/06/nord-stream-pipeline-explosion-ukraine-russia/

  1. Naši, čeští báňští potápěči, hledali sudy pod Ždákovským mostem v hloubce téměř 50m, původně mělo jít jen o 40m, do kterých se měli dostat i policejní potápěči. S běžným vybavením.
   70m není nic nedosažitelného.
   Teď ještě vypátrat toho hajzla, co to spískal, pak všecky ty, co to zrealizovali a platili, po německém způsobu exemplárně odsoudit. Ti hajzlové mají na triku faktický kolaps velké části německého chemického a plastikářského průmyslu.

  2. No, jestli PL vyrábějí nebo nevyrábějí dezinformace bych asi v tomto případě neřešila, protože ty dezinformace kolem NS 1 a 2 vyrábějí úplně jiní a v úplně jiných zemích. Osobně věřím verzi Seymoura Hershe. To následující vyrojivší se, považuji za snahu zakrýt pravdu smyšlenými báchorkami (mmch – pamatujete, že na Andromědě měli být i Češi?).

 4. Vzhledem k tomu, že v patlamentu už jednu TOPku máme, není nutné tam mít dvě, přestože se naoko jmenuje jinak. Možná vstanou noví bojovníci, ale ani jeden nebude mít kvality Zemana a Paroubka. Ono stačí si položit otázku, koho tato partaj vlastně zastupuje? Jsou to lidé práce a sociálně slabší, jak měli původně v referátě? Neřekl bych. Petříček, Kulhánek, Dienstbier ml. , velikánů nepřeberně. A kdo za něco stál, toho vyštvali.

  1. Možná by ČSAD ve volbách (pokud už nebude platit výjimečný stav) splnila svou historickou úlohu – sebrala by několik % hlasů TOP, výsledek by byl ten, že by se do parlamentu nedostala jak TOP, tak ČSAD.

   1. Během covidových radovánek se zdálo, že Hamáček je mezi nimi jediný normální.
    Zvláště po té, velmi emotivně pronesené a docela lidské odpovědi kterémusi novináři na tiskovce, který se ptal, co se stane, když někteří lidé odmítnou roušky nosit. Tenkrát poprvé na sobě měl červenou mikinu, obyčejné džíny a kritizoval Vojtěcha za naprostou neschopnost MZ cokoli zajistit.
    Ta Hamáčkova odpověď dostala dokonce i mě – a to jsem ho do té doby moc nemusel, protože měl sklony k předvádění se. Ta jeho odpověď signalizovala, že trochu lidského a trocha zodpovědnosti v něm přece jen zůstala – po tolika letech v politice.
    Ta Hamáčkova emotivní odpověď, bude jistě někde zaznamenána, možná na YT, ale neumím videa z tiskovek ČT hledat.
    Pak ale všechny plusové body, které u lidí Hamáček nasbíral tím umírněným vystupováním za chřipečky, spláchl do hajzlu tou tiskovkou s estébákem, o Vrběticích.

 5. Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo Ozbrojených síl Ruskej federácie počas dňa zasiahlo 98 delostreleckých jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny v palebných pozíciách, živú silu a vojenskú techniku v 114 miestach.

 6. Pri obci Prečistovka v Doneckej ľudovej republike bola počas odrazu útoku zničená väčšina personálu ukrajinskej taktickej skupiny veľkosti roty a štyri bojové vozidlá pechoty. Celkové straty nepriateľa za deň v týchto oblastiach predstavovali 275 ukrajinských vojakov, štyri tanky, pätnásť bojových obrnených vozidiel, osem ďalších vozidiel, ako aj húfnicu „Msta-B“.

  Južne od mesta Arťomovsk v Doneckej ľudovej republike aktívne operácie skupiny vojsk „Juh“ za posledný deň úspešne odrazili dva nepriateľské útoky v smere na obec Kleščejevka v Doneckej ľudovej republike. Zaklinenie nepriateľa do našej obrany nebolo dovolené. Počas bojov bolo zlikvidovaných až 350 ukrajinských vojakov, dve bojové obrnené vozidlá a šesť ďalších vozidiel.

 7. Pro obveselení jedna skvělá historka o zesnulém proutníkovi Berlusconim:

  Když v roce 2003 Itálie předsedala Evropské unii a Berlusconi byl italským premiérem, stal se on i jeho země centrem arogantních útoků německého sociálního demokrata (a knihkupce z Cách) Martina Schulze. Schulzova impulsivní vystoupení, obvykle směsice nadutosti a povýšenosti, byly vždy v Evropském parlamentu vyhlášené svým zupácky odpudivým tónem (sám jsem jich řadu zažil).
  Až se Schulz náležitě na Berlusconiho „vyřval“, vzal si italský premiér slovo a lakonicky mu odpověděl: „Pane poslanče, znám v Itálii filmového producenta, který stále nemůže obsadit roli kápa v koncentračním táboře. Doporučím vás.“ Zavládlo několikasekundové ticho a Schulz začal běsnit. Až skončil, Berlusconi klidně odpověděl: „Předvedl jste nám, že byste byl v této roli lepší, než jsem si myslel.“ A Schulz, knokautován, odvrávoral ze sálu.

  Jó, budou nám takoví Berlusconiové chybět.

  1. Berlusconi byl frajer, který okázale ignoroval bulvár – a dál prcal překrásné, sedmnáctileté i mladší dívenky 😀 a zval na tyhle radovánky i své kolegy z politiky i byznysu. Mirek si taky smočil, ty holky byly opravdu překrásné a přestože mnozí pánové byli už v letech, tak to tam muselo lítat peří 😀
   To musely být pařby, teda 😀 Skoro jako naše v mládí, kdy nám to valilo i ušima a holky nedělaly drahoty..:D
   Silvio, ten si na konci života mohl říct „něco jsem vydělal a něco jsem si i užil“.

  1. Necpěte sem ty vaše führery (a zítra můžeš zkoumat, jak se to píše 😀 ), náckové. Stejně zase dostanete na prdel, jako vždycky.

 8. Jako někdejší volič ČSSD musím konstatovat…
  …že se ta strana oddělala sama. Výmluvy na zlého Zemana a jeho hůlčičku, na zlého Paroubka a jeho marťany, na zlého Babiše jsou jenom výmluvy. Dokud budou žít v jejich zajetí, nemají šanci na jakoukoliv změnu.

  1. To byla prostá pomsta za podraz v presidentských volbách.
   Koho by nenasralo, když ho v důležité volbě podrazí vlastní strana, kterou vytáhl z bahna?

 9. Jó, v cinklých průzkumech jsou socani krály a PRO je horší než Zelení. Už to vidím, jak ten podvod budou vysvětlovat, jakože se Rajchlovi voliči stydí za svůj názor. Bavíš, libtarde (skloňuje se podle vzoru retard).

 10. Jo referente, s tím nic nenaděláš… Rajchla mám fakt mnohem raději než Šmardu. Rajchl podle průzkumů z nuly udělal něco. Socani ze třiceti procent postupně udělali tři.

  1. A referent prej “ z fuhrera“. Je to v nich jako v koze, už se to ani nesnaží maskovat. Možná doufají, že tentokrát jim to už vyjde, ale nevyjde. Dostanou zase na prdel, jako pokaždé.

 11. Však za nějakou dobu zase přijde nějakej chytrák a vyhrabe slavnou partaj socanů ze septiku.
  I vstanou noví bojovníci.
  Totiž, historie se ráda opakuje.

  1. Je jedno jestli je kočka černá nebo bílá. Důležité je, že chytá myši a ne ptáčky.
   Jestli se ta strana bude jmenovat třeba PPL – Právo Prostého Lidu (nebo jakkoliv jinak) je jedno. V každém případě by měla fungovat jako ta původní soc. demokracie. Neextrémní levice, která tu chybí.
   ODS ji nezastoupí.

     1. Geniální postřeh! Akorát jim tu idylu pořád narušují nějací dezoláti a jiní věční kverulanti, kteří nechápou, že se vlastně mají jako prasata v žitě, jak ve svém kázání trefně poznamenal Miroslav Kalousek.

      1. Já ten song neznal, ale text ni připadal velmi současný. Pokud interpreti mezitím otočili – je to jejich věc. Text songu považuji za současný – je tudíž nadčasový.

       Mají holt smůlu. [;>D)

 12. A nedaji si pokoj a nedaji
  ——

  Po násilné smrti mladíka se v centru Brna strhla bitka mezi Romy a Ukrajinci
  13. června 2023 9:38, aktualizováno 11:17
  Konflikt dvou skupin lidí se v pondělí večer odehrál u Dominikánského náměstí v centru Brna. Podle svědků Romové napadli dvojici Ukrajinců. Incident se odehrál jen dva dny poté, co muž z Ukrajiny ubodal u Brněnské přehrady třiadvacetiletého romského mladíka a dalšího nožem zranil.

  https://www.idnes.cz/brno/zpravy/vrazda-romove-ukrajinci-vrah-napadeni-brno-konflikt.A230613_082833_brno-zpravy_azu

  1. Ferovka z clanku

   „Právě teď u Špalíčku. Skupina asi 15 naštvaných lidí údajně napadla dva Ukrajince a začali také demolovat vybavení přilehlé zahrádky. Přítomno asi pět policejních aut s posádkami,“ napsal Zemek k videu.

   1. Re: Tjj

    V Rááádyjožumpálu pravili, že do štatlu přijede (ne)zisková soudružka a zarazí tu ohavnou dyš-kyky-ryky…, aha tak to ne…, dyškrymynácyju.
    Asi pošle Vasily do zákopů na Donbass…
    … jsou málo opálení…

    1. Ja nevim , ted sem zahlid titulek ,ze nekde psali , ze na Ukrajine hodne prsi.
     Myslim , ze generalu maji dost ,americky taky radi a dohlizeji a zadnej nechce vedet prepodved pocasi na planovanou a vodhadovanou dobu ofenzivy treba na 14 dni …Ted generalove z celyho sveta jim muzou zavolat a varovat je aby pockali na lepsi pocasi..Nemusim psat ,ze..
     Rozmoklej terena bahno nahrava rusovi.
     Ja nevim , mozna ze v dnesni valce to nehraje roli..

     1. Baerbocková požiadala, aby tanky „Leopard“ nenazývali nemeckými
      Zničenie toľko ospevovaných nemeckých tankov „Leopard“ na ukrajinskej pôde ruskou armádou vážne znepokojilo mnohých západných sponzorov kyjevského režimu. A nemecká ministerka zahraničia Annalena Baerbocková požiadala, aby sa tanky vôbec nenazývali nemeckými.
      Obrátila sa na médiá so žiadosťou o zmenu redakčnej politiky ohľadom tankov zničených na Ukrajine.
      „Pochopte, vôbec nezáleží na tom, kde sa čo robí. O svojom iPhone nehovoríte, že je americký alebo Tima Cooka. Hovoríte, že je váš. Je to tak aj s tankami… Nemecké sú v Nemecku a tieto sú ukrajinské. A to, čo s nimi robia, nie je naša vec,“ povedala Baerbocková.

      1. Je prý členkou Evangelicko-lutherské církve.
       Pod vlajkou s křížem, na kterém byl umučen Pán náš Ježíš Kristus, by se vůbec nemělo bojovat.
       Zelená luteránka to ale vidí jinak, dokonce to kamufluje do tragikomična.

  2. A co na to PePa a jeho PR kolektiv?
   Kterou menšinu si vybere jako tu správnou?
   Koho pozve na hrad a poobědvá s ním?
   Bude se na náměstí Svatého Víta podávat boršč nebo goja?
   Nebo to po fialovsku vymlčí?
   A co na to Kalousek?

   1. Není to hudba a není to kultura.
    Je to subkultura opic, která plave na tunách drog a penězích z nich.
    Kvazi-texty o tom, jak někdo píchá něčí ségru a je třeba ho střelit, nebo že už babička jiného rapera byla štětka, o tom, že opicím pořád někdo ubližuje a diskriminuje je, pořád dokola.
    Kdyby si mnou oblíbená Whitney Houston, nevzala hajzla z téhle komunity, mohla tu ještě být a její děti taky. Tu jsem měl rád proto, že nedělala černý, ale téměř bílý soul a byla to opička jen poloviční, která se oproti ostatním opičkám aspoň uměla chovat.
    Paradoxně nejlepším raperem, z mého osobního pohledu, je běloch – Eminem. Je lepší úplně ve všem a to proto, že si namísto opic přizval k práci bílé producenty.

   2. Některé skladby Franka Zappy připomínají rap.
    No ale hudebně (kompozičně, aranž, harmonie…) je to úplně někde jinde.

 13. Ano, jestli Babiš a ANO podpoří okupační smlouvu s usa, tak u mě končí!! A to jsem ho občas volila jako to
  menší zlo.

  1. Sorryjako… nevšimla jsem si, že už tu odkaz je, dala jsem ho výše znovu.
   Ale Turoňová je tak dobrá, že ji lze číst dvakrát.

  1. Někdy je ta paní trochu mimo : „….O vládu v demokratické společnosti, jak se ustálilo v novodobých dějinách, se dělí politické strany. Dělí se podle poměru počtu hlasů, které získaly od voličů ve volbách. …“

   To není pravda, ANO má nejvíce hlasů a nemá ani jediného ministra, jedinou ministryni. Zato Piráti mají jen zlomek hlasů voličů ANO – ale ministry mají dva.
   Takže podle té paní nežijeme v demokratické společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *