28 května, 2024

Reklama na Klusáčka

Moji dlouhodobí čtenáři vědí, že pokud mě navštíví nějaký politik, dostane ode mě hezký článek ve kterém se snažím vyzdvihnout jeho pozitivní stránky, ukázat to, co je na něm zajímavé a proč stojí za to, ho sledovat. Udělal bych to i pro Fialu nebo Rakušana, kdyby za mnou přijeli, i když uznávám, že by se mi na nich velmi těžko něco pozitivního hledalo.

O uplynulém víkendu jsem měl doma předsedu České strany národně sociální, Michala Klusáčka. ČSNS se stala součástí koalice STAČILO! a sám Michal Klusáček je napsaný (myslím) na desátém místě kandidátky.

ČSNS má dlouhou historii. Je to strana Edvarda Beneše a po roce 1989 se jí vrátil poměrně velký majetek, ale také se vrátilo poměrně málo členů. Velký majetek a málo lidí zpravidla znamená, že bylo o co se hašteřit a dalo se to dělat za slušný plat a sociální jistoty. Nebylo zapotřebí dělat politiku a dvacet let se daly jen utrácet peníze.

Michal Klusáček do strany přišel v době, kdy už peníze i majetky došly. S penězi odešli i všichni ti, kteří mysleli především na svoje vlastní dobro a zůstali jen idealisté, kteří skutečně něco od Beneše četli a mysleli vážně to, co měli napsané v programu. Strana se postupně zkonsolidovala, dořešily se všechny vnitrostranické problémy a kostlivci ve skříni a Michal Klusáček se stal předsedou se skutečnými politickými ambicemi.

Seděli jsme u stolu on mi řekl jednu velkou pravdu. Jeden z podstatných důvodů současného marasmu je to, že se zde pětatřicet let programově opomíjí celá voličská skupina kolem KSČM. Ve společnosti jich je deset až patnáct procent, chodí k volbám, ale je kolem nich dokonalý sanitární kordon. KSČM je důvod, proč Zeman s Klausem podepsali oposmlouvu. KSČM je důvod, proč Lidovci seděli v podstatě v každé vládě a pravidelně hlasovali proti tomu, co pomáhali prosadit v minulém volebním období. Nic se nezměnilo ani tím, že přišel Okamura, který dělal protestní stranu mnohem halasněji než Vojta Filip a přebral komunistům spoustu voličů. Sanitární kordon kolem SPD funguje stejně dobře.

Liberálové vyhrávají, protože opozice „nesmí“ spolupracovat s KSČM, případně s SPD. Kdyby tomu tak nebylo, vypadaly by ÚPLNĚ VŠECHNY vlády jinak a zřejmě o dost lépe pro obyčejné lidi.

A tak se ČSNS rozhodla (a stranicky odhlasovala), že přispěje k rozetnutí tohoto gordického uzlu. I když mají své historické důvody komunisty nenávidět, jednou to musí skončit. Dnešní KSČM není internacionalistická, není placena zvenčí, nemá podporu velkého kapitálu, její program je stejně národně konzervativní jako je program Národních socialistů. A ne, Kateřina Konečná fakt není to samé co Klement Gottwald.

Ono se dneska všeobecně nejlépe útočí na obyčejné spořádané lidi. Na ty, kteří nikdy nic neudělali, nikomu neublížili a naopak se chovají velice slušně a kultivovaně. Těmto lidem nadávat a obviňovat je z všemožných zločinů či kolaborace, je naprosto bezpečné. Liberálové dobře vědí, že jim nikdo z obviňovaných nepřijde zapálit barák ani auto. Nadávat někomu do zlých komunistů nebo jejich přisluhovačů, znamená, že se útočí na lidi, kteří nikdy ani v nejmenším nepomysleli na násilí.

Zkuste přijít do sparťanského kotle na stadionu se šálou Baníku… dostanete na budku. Nikdo nic podobného neudělá. Stejně jako nikdo nechodí před velké mafiánské vily a nepořvává na Rittigy a Janoušky, aby už konečně skončili v lochu. Ani na skutečné kolaboranty se nepořvává, protože by šlo o život nebo zdraví.

Správný liberál si totiž troufne jen na normálního tátu od rodiny a kdyby se měl postavit skutečnému zlu, tak bude v tom lepším případě jen potichu udávat a držet palce policii, nebo neuvidí zlo a neuslyší zlo a nebo se k tomu zlu rovnou přidá. Veškeré liberální útoky jsou ve sto procentech případů vedeny proti neškodným lidem, kteří (ač třeba v KSČM) jsou mnohem větší demokraté než třeba řeporyjské prase.

Vzpomeňte si, jak vypadal mladý Kolář, když se dozvěděl o kufříku s ricinem… Představte si, jak by to vypadalo, kdyby znenadání začala vybuchovat auta těch, kteří chtějí Rusům vyvlastnit nemovitosti patřící k jejich velvyslanectví. Nebo kdyby začalo přibývat podezřelých autonehod lidí, kteří na Rusko nadávají. To by byli všichni ticho a honem by mazali své statusy na fejsbůku.

„Je nejvyšší čas, to prolomit,“ řekl mi Klusáček. „Je zapotřebí tuhle šarádu ukončit, protože jinak nikdy nebude líp. Deset až patnáct procent voličů bude vždycky jazýček na vahách a pokud bude jejich hlas opomíjen, nevznikne nikdy vláda, ale nefunkční paskvil.“ A tak strana Edvarda Beneše a Milady Horákové napřáhla ruku pro ujednání míru. Ruka byla stisknuta.

Za mě je to hezký a symbolický způsob, jak vkročit nazpět do vysoké politiky…

Kromě toho je Klusáček hezký vysoký chlap, letecký konstruktér a otec tří dětí. Takových lidí do politiky moc nechodí, protože jakmile někde řeknete, že máte rád tento národ a nejste šťastný z evropského superstátu, tak okamžitě dostanete od mééédií co proto a když se koukáte na tvářičky svých ratolestí, většina lidí si řekne, že tohle nemá zapotřebí.

Sledujte ho. Mluví dobře, má to v hlavě poskládané správně a je odhodlaný se pokusit přispět k pronárodnímu směřování.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

144 thoughts on “Reklama na Klusáčka

 1. Jako obyčejný nevzdělaný tvor se chci zeptat zdejších, nesporně vysoce inteligentních diskutujících. Ta vaše Katka ze SPOLU je už nějaký pátek v EU parlamentu. Jaká je její historie hlasování v důležitých věcech, týkajících se naší republiky? Není ve stejné frakci jako ta německá super pašeračka Raketová. Zlý jazykové tvrdí, že je to jakási sorošovka jakéhosi Soroše. Je to špatné být sorošovcem nebo ne? Otázek by bylo více, zatím stačí tyto. Určitě mi to někdo obšírněji vysvětlí. Děkuji.

 2. Za současných vnějších a vnitřních okolností je jakákoliv možná pozitivní změna dopředu odsouzena k zániku. Taková AfD, která měla potenciál stát se velkou opoziční sílou v Německu i v Evropském parlamentu, tak ji pomalu současný německý režim systematicky ostrakizuje a je jen otázkou času, kdy tuto stranu oficiálně zakáže (paralela s třicátými lety 20. století je nasnadě). To vše za přispění české buňky systému.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/petr-bystron-nemecko-afd-rusko-praha-bis-marcevskij.A240424_154829_zahranicni_pari

 3. Dnes jsem se, díky sdělovadlům od hydry Leyenové dozvěděl, že ČR prožila skrz dvacetiletý pobyt v EU ekonomický zázrak.
  Jsem dojat k slzám.

  1. Inu, to, že jsme rozdali či rozprodali všechno, co tu po komunistech zbylo, a stát přesto nezbankrotoval, lze svým způsobem považovat za ekonomický zázrak 🙂 🙂

 4. „Anonym napsal: 24 dubna, 2024 (9:38)
  Jenže rozvědčík tam byl poslanej jako kůň pětikoalice.“

  Omyl, vážený.
  PePa107 tam nebyl poslán jako „kůň pětikoalice“ /ta, kdyže se o tom „poslání“ rozhodovalo, ještě ani neexistovala/.
  PePa 107 tam byl INSTALOVÁN jako kůň amerického kapitálu, jako kůň amerických zájmů.
  Neťukejte si na čelo, že jsem se zbláznil, není to z mé hlavy /i když naprosto souzním/. Tuhletu informaci zcela veřejně před objektivy kamer sdělil účastníkům sjezdu tehdy ještě ČSSD a všem, kdo se dívali na televizní přenos nebo záznam, pan Lubomír Zaorálek ve svém nominačním projevu na funkci předsedy strany /kterou samozřejmě nezískal/. Jo, a nikdy jsem nezaznamenal, že by se proti jeho sdělení kdykoliv kdokoliv ozval – ani PePa107, ani onen „jeden z pěti nejbohatších licí v Česku“, ani presstituti z mainstreamu, kteří vědí vždycky všechno nejlépe /pakáž jedna lživá/.
  Podívejte se a poslechněte si Lubomíra Zaorálka ve stopáží 3,28,40 – 3.30,51 https://www.youtube.com/watch?v=oDkKJRmteiY

  Ale ještě raději si poslechněte Zaorálkův projev celý. Protože tak by měl mluvit politik v této zemi a v této situaci. Je ovšem jen příznačné pro věčnou oportunistickou roli české sociální demokracie, že jedna věc jsou slova a druhá věc jsou činy. Takže i ten Zaorálek byv nezvolen předsedou, ale jen řadovým místopředsedou JežiŠmádajozefovi, sklapl „kufry“ a dále si pluje močálem černým kolem bílých skal.
  A přitom si myslím, že právě tak, jak hovořil Zaorálek ve svém nominačním projevu, by měla vypadat politika strany, která se chce ucházet o hegemonii na české politické scéně.
  Zaorálkovi ujel vlak.
  Jako celé české sociální demokracii, která už vlastně jako sociálně demokratická strana neexistuje, existuje jen libtardí progresivistické bezvýznamné společenství bruselských a washingtonských vlezdoprdelků, jejichž snem je ovládání jiných a moc ve svých pařátech.
  L.

  1. Zaoralkovi ujel vlak uz davno. Jestli existuje politik, ktery ma propastny rozdil v tom, co rika v opozici a co rikal kdyz byl u vesla, je to on.

   Jinak co se PePy tyce, o tom asi sporu nebude. Staci se podivat, kdy ho z klobouku pritel na telefonu vytahl a jake je prostredi, v nemz se pritel na telefonu pohybuje.

   Po volbe jsem pred nim virtualne smekl, protoze jeho projekt „snatkovy podvodnik PePa“ na na volYce zjevne zabral.

  2. Žádný omyl. Rozhodovalo se o tom ve volbách a americký kapitál tam posílal přinejmenším ještě Blbuši, Fischera a Středulu.

   Rakušanovo ministerstvo vnitra některé kandidáty podivně vyřazovalo. Samozřejmě, že bojovali za své koně.

   Šlo o to, že tam nebyl za KSČM jak podstrkoval Aleš 24 dubna, 2024 (8:14).

   1. Takový velký a pořád si ještě myslí, že výsledek voleb je vyjádřením svobodné /neovlivněné/, vážné a omylu prosté vůle voličů?
    L
    PS
    Ty přívlastky jsou požadavky na legalitu projevu vůle v právním jednání. Insuficience byť i jen jednoho z nich činí právní akt neplatným.

  3. Zao slíbil něco udělat ohledně bytů OKD. Zvolili ho…..a jedno velké kulové.
   Později pak vyřkl něco takového : “ Ukrajina musí být zachována vcelku, za KAŽDOU cenu ! “

   Nevěřím mu ani nos mezi očima. Tlachat ale umí, ouplná madame Buz v kalhotách

   Pád ČSSD do politického nebytí jsem předpovídal již za Topolánkovy vlády. Opíraje se o realie ohledně panování xxxxů (autocenzura) z ČSSD na úrovni primátorské a hejtmanské.
   Vyšlo mi to skorem na rok.

   1. Může být a také nemusí. Neřeším.
    Nicméně můj koment nebyl primárně o Zaorálkovi, ale o tom, kterak se PePa107 dostal na Hrad a že to nebylo díky „pětikolce“, jak psal jeden ze zdejších anonymů.
    Zaorálek to jenom tehdy na sjezdu vykřičel nahlas a nikdo ani nehlesnul.
    L.

    1. Lexi,
     marný pláč, jedno zda tvůj nebo můj.
     Lidé si PePu prostě zvolili, třeba i tím, že k volbám nešli.
     Můj despekt k voličské mase je stále větší a větší a plně koresponduje s tím, co jsem ti poslal včera domů.
     Je to masa blbců a podle toho s ní KoZa zachází, doma i venku.

     1. Ano, orle,
      to konec konců přesně koresponduje. Tu ruku beztvaré voličské masy totiž nevede jejich mozek /mělo by se říct „rozum“, ale marně hledat – kde nic není, ani smrt nebere/, ale propaganda /a jejím pravidlem je, že „kdo maže, ten jede“/.
      A bude v tomto ohledu už jen hůř s tím, jak nové generace nahrazují ty odcházející. Protože to zase říkal ten, jehož iniciály jsem ti uvedl jako první, že jsou si vědomi, že nás staré už nepředělají, oni si naformátují mladé.
      A tak se také děje. Proč myslíš, že ti profesionální mlátiči prázdné slámy neustále forsírují volební právo od šestnácti let?
      Jakže zní ten nápis nad pekelnou bránou Dante Alighieriho?

      Jinak, vždyť víš, že nám starým, těm odcházejícím, je v podstatě u řitního otvoru, která maškara tam nebo onam bude čupět a uprdávat svá škodící „moudra“.
      Tohle je – přesněji – mělo by být zájmem těch, kteří nás střídají.
      Je to jejich volba, tak mají, co chtějí. Žel, jak už to bývá, spolu s nimi to mají i zbytky těch, kteří nechtěli.
      Slovenský model nás nečeká. V naší kotlině není žádný ekvivalent Fica, Pellegriniho, Danka.
      „C’est la vie“
      L.

      1. Zajimavy je moment, kdy volic dostava politickou nabidku podle svych pozadavku, avsak tu odmitne s „rozumnym“ vysvetlenim.
       Nejzretelnejsi byla v pocatcich nabidka prime demokracie od SPD, a to presne v okamziku volani po navratu „veci do rukou tvych, lide cesky“, tedy po prime demokracii.
       Ovsem jakmile nabidka vyslysela poptavku, hned prevazil obecny hlas, ze „na to lide nemaji“ a SPD odeslo od voleb s 12% hlasu.
       Tech 10% (zaokrouhlenych 12%) je dulezite cislo, udavajici pocet volicu, schopnych neco ovlivnit.
       Ono to uz tak neni o zklamani, jako o zlosti, ruku v ruce s marnosti.
       SPD berte jako obecny priklad, nerikam, ze to dela dobre atd., mluvim o principu v okamziku, kdy se tvrdi, ze neni koho volit, ackoliv samozrejme je.

        1. Proc zas ten jedovaty vysmech na konci?
         Pokud uvazujete takto, pak nejvetsi sanci slozit koalici maji ANO se STANem, eventalne po zbaveni se Fialy s ODS.
         Mluvim o vetsinove vlade, podle vysledku voleb muze mensinovou opet slozit ODS.
         Moznosti mensinovych vlad je hodne, zalezi jen na mire a zpusobu rozprostreni politicke krize, ktera bude vyjednavani provazet. Klidne treba muze jeste nastoupit Kalousek a podobne.

         1. Myslím, že než se budou vytvářet seriózní volební názory a návrhy, bylo by dobře vyčkat, až alespoň rámcově „unikne na veřejnost“ s jakými notami se naši váleční jestřábi vrátili z Langkey.

          1. I do voleb je daleko…
           Vyse vyjadrene postoje nazval Kundera ceskym politickym kycem.
           Vychodiskem je umerene hledani mezi mozneho, coby cile.
           Ovsem kdyz se cil uskutecni, jsem s nim nespokojen.

           Snad je zrejme, ze od Listopadu zadne volebni excesy neprobehly, nikdy nezvitezili nejaci osamoceni silenci, nybrz vlada byla vzdy vysledkem rozumoveho konsenzu vetsiny zucastnenych politiku a tim padem i vyjadrenim umirnene vule volicu.
           Tedy po dobu vice jak 30 let si uzivame vitezneho hlasu konsenzu, rozumove dohody, byt obcas vedene nerozumnymi prostredky (coz na podstate nic nemeni).
           Ovsem zastance racionalni volby je nespokojen, ackoliv dostal presne to, co bylo lze ocekavat.
           Hranice kyce bezi samozrejme po linii „neocekaval jsem to, co bylo ocekavane a cemu jsem stranil“.
           Kyc znamena ocekavani idealu pri pouziti neidealnich prostredku…proto to vecne nespokojenectvi, nasledovane moralnim povzdechem o bide sveta.

         2. Proč ten výsměch? – no ono to není výsměch, a už vůbec ne osobní. Jen reakce na zdejší komenty, i ty vaše, které naprosto odmítají ANO jako vedoucí politickou sílu po jakýchkoliv volbách, tedy především jako sílu, které by zdejší, včetně vás, sebeméně důvěřovali. Samozřejmě, kdomě realisty VIdláka. ANO je pro vás všechny jen šestým kolem „pětikolky“.
          Zatímco politika je UMĚNÍ MOŽNÉHO, nikoliv packalství nemožného.
          L.

          1. Prosim vas, kde ja odmitam ANO jako vudci politickou silu?
           Nahore jsem psal jen o tom, ze kdyz ma volic moznost volit podle svych pozadavku a zajmu, tak ze to neudela.
           Jestli vuli 30% volicu ztelesnuje Babis, pak bych se jich rad zeptal, jestli jsou spokojeni s Jourovou, Vrbeticemi, zvladnutim kovidu atd. atd.
           A vsadil bych se, ze kdybych se jednoho po druhem zeptal, a to anonymne, na jednotlive kroky Babisovy vlady (anonymne myslim bez spojitosti s Babisem- ciste vycet jeho aktivit), pak by se svoji volbou nesouhlasilo 90% volicu.

           Dost dobre si pamatuji, jak okolo silenstvi Milionu chlivek se kazdy, s kym jsem mluvil, stydel za Estebaka a za Ovara a jak duchodci nestali o Babisovu valorizaci duchodu, ktera dopadne na jejich vnuky.
           Hlavne slusne! Hlavne se nezadluzit!
           Ostatne…proto se take dostala k lizu Petikolka, ta mela natazeno a Rychetsky ji jen otevrel dvere.
           A nemyslim, ze bych se doptaval v nejake specializovane bubline svych respondentu: od Lopeniku po As, od duchodce po reditele.
           Cirka 80% puvodne babisovcu (ci neutralnich) z nej pres noc zacalo mit obavy a zacalo se za nej stydet.

           Me dotazy tady nebezi po konkretni politicke volbe, ale po schopnosti obcana identifikovat sve zajmy a prizpusobit jim svoji volbu.
           A zde tedy zanechavam marnych nadeji a budoucnost me optimismem nenaplnuje.

      2. Lexi je to tak, jak píšete. je to na těch mladých. Ale jak zjišťuji i u svých dětí ( vnoučata jsou ještě malá) není zájem o věci veřejné. Nebo mírný nesouhlas s některými kroky, ale jinak pohoda, klídek. Jsem ráda, že jsem stará a mám to za pár. A musím se přiznat, že už mi ani není líto těch malých.

       1. Dík!
        Neplatí náhodou u nás takové pořekadlo „Jak si kdo ustele, tak si taky lehne“?
        Řekl bych, že to plně odráží naši – a nejen naši – realitu.
        Žel, ti, co si stelou, tak činí podle nějakých „not“. Třeba si to ani neuvědomují. Ty noty píše ona „propaganda“, ono působení na uvědomělé vnímání i na to neuvědomělé ve vztahu k reflexům. A tu propagandu má, jak jsem psal výše, v pařátech „někdo“.
        Ten, kdo má bohatství a sdělovací prostředky.
        V zájmu dalšího bohatství.
        Pro sebe.
        L.

    2. Není důležité, jak lidé volí, ale kdo ty hlasy sčítá. Proto každé volby dopadnou tím posr…. navrch.

     1. Zdravím, Rosťo!
      Ale myslím si, že to s tím „sčítáním“ u nás zatím nefunguje, zatím je voličská matematika průběžně pod kontrolou a také můžeme sčítání hlasů živě kontrolovat. Zatím si vrchnost plně vystačí s tím voličským póvlem, který jim „to hází“.
      O to, aby záleželo na tom sčítání, to si ale apriori sichrují tím, jak tlačí na korespondenční volbu.
      Pak už suď bůh.
      L.

   2. ad Člověk (16:56)
    “ Ukrajina musí být zachována vcelku, za KAŽDOU cenu ! “
    Ale tak je to správně, i když to možná Zaorálek myslel jinak.

    To západní „porcování medvěda“ a předčasné dělení kořisti, doufám, že jim nevyjde.
    Rozkouskovaná Ukrajina by se banderismu nezbavila, ten by tam zůstal přpravený pro další konflikt. A oběti „lidských zdrojů“ na obou stranách by byly jdetě zbytečnější, než jsou už teď.

    1. Zdůraznil jsem přísudek KAŽDOU (cenu).
     To znamená třeba i miliony mrtvých a zraněných….nebo jaderný konflikt.

  4. Lexi díky moc, podíval jsem se i na pár věcí okolo a jsem rád, že se přejmenovali. Tahle banda šašků nemá s ČSSD nic splečného.

   1. Souhlas.
    Pecka a Zápotocký musejí v nebi, pekle či očistci převracet oči v sloup.
    A je jen s podivem, že „Hostinec U Kaštanu“ se samotným hnusem z toho, co se stalo se Sociální demokracií, ještě nezvrhnul v základech.
    L.

 5. Nojo, ale abych neodbočoval od tématu.

  „Správný liberál ….. kdyby se měl postavit skutečnému zlu“

  … tak se bude muset postavit před zrcadlo 🙂

  1. Když jsem si přečetl, že si tam příslušník „pomahat a chránit“ libuje, že „konečně se lidi chytili a začínají se pěkně udávat. Napráskali řezníka, co nadával na Ukrajince, a potom souseda, co měl pušku a volil SPD“, tak jsem byl neskutečně šťastný, že jsem se díval na Prima ZOOM.

 6. Tak v prvé řadě si myslím, že politiku mají dělat osobnosti, které nemají žádný škraloup. V druhé řadě si myslím, že zprofanovaná politická strana má odejít na smetiště dějin. Ta třetí…. je těžké najít do politiky osobu, která by splňovala předešlé dva požadavky, takže vlastně moc velký výběr nemám.

  A jak je to s tím idiotem, co se podruhé a potřetí spálil?

  Mě zaujal Matěj Gregor

  https://svobodni.cz/politicky-program/

  Jinak je dnešní doba složitá, politici se díky své zbabělosti dostali do slepé koleje a nechtějí se vracet zpět. S válkou na Ukrajině to je podle libtardů tak, že válku začalo podlé (fašistické) Rusko a demokratická (nefašistiká) Ukrajina se statečně brání. Nic jiného před tím nebylo, je to jasné jak slunce, je to křišťálová pravda. Tuhle „PRAVDU“ opakuje i opozice, tudíž nemá žádný střelný prach na vysvětlování, prostě se chytili do lží, které tady mele Pětidemolice.

  Pravdu si již jenom myslíme a netroufneme si ji ani vyslovit, protože chci mít práci, děti potřebují studovat, mám půjčku, mám se zatím dobře, tak radši budu držet hubu a krok. Za chvíli tam možná příjde Trump, pak možná najdu odvahu mluvit . Pak budu už hrdina, co všechno věděl dávno, byl v opozici a nežral Fialovi z ruky. Až to bude jasné, klidně vezmu zbraň a vystřílím Strakovku, takovej sem pašák!💪💪💪

   1. Vsadím kalhoty na to, že existuje.

    Ale pravidlo „aby mohl být zvolen, musí být nejprve vybrán“ zaručuje, že se v politice nikdo takový nevyskytuje …

    1. Tak v lete asi problem mit nebudete…

     Osobnost je osobnosti mimojine proto, ze neni trtinou ve vetru se klatici, takze pravdepodobnost, ze driv nebo pozdeji se stane akterem situace, jejiz vysledkem bude cosi, co nektera skupina bude povazovat za skraloup je presne jedna cela.

  1. proc porad ty Svobodni, dyt jsou to libertariani co chtej zrusit zakonik prace a navratit dickensovskej kapitalismus 19 stoleti. ne schvalne, jen jsou zblbly propagandou jejich guru Ayn randovy.

  2. Dle Sokrata by měli vládnout odborníci (když stavíte dům, tak si zjednáte stavbaře, zedníky….nikolivěk sociální geografku nebo astronoma). V tomto případě odborníci na politiku.
   U nás je premierem člověk, který je formálně největším odborníkem na politiku…nu a co dál ?

   Dle mého by měli vládnout odborníci z oblasti energetiky, projektanti, inženýrky, ekonom typu Kovandy, policajt, právnička, sociolog, doktor, zdravotní sestra, dělníci a zemědělci, kurátor, ekolog, vodohospodář, klimatolog, lesník, učitel, stavař, byznysmen atd apod.
   Ti nejlepší z nich.
   Jak je vybrat a nepopálit si prsty při ohni založeném nějakou mafií ? Když to nejde ani formálně (volí se povíceru malé a velké strany :-D). Aby člověk mohl volit a zvolit kohokoliv, kdo je svéprávný, určitého věku atd.
   Známe spoustu detailů jak se volilo a losovalo v původní, zejména radikální demokracii. Ohledně prvovýběru ( v jednotlivých demos, dejme tomu že fýlách )kandidátů ale víme jen to, že když dotyčný odmítal svou kandidaturu, tak upadl do opovržení.
   Tady je jádro vlčáka. To je ten hlavní problém. Vyřešit ho a omezit komodifikaci voleb (bez milionů či stamilionu do ringu nelez) ….to by bylo krásně na světě.
   Možná. 😀

 7. Nějaký anonym tu kritizuje komunisty. Považte, že velkého komunistu, rozvědčíka a podporovatele vstupu varšavské tankové pomoci máme přímo na hradě. Ale ten si to prý – na rozdíl od ostatních komunistů – odpracoval.
  Škoda, že to nevěděl starej Goebbels, že si to lze v mírumilovné NATO odpracovat. Nemusel se sebevraždit i s celou roztomilou rodinou.

  1. PREZIDENTČÍK je flusanec do tváře všem slušným lidem, kteří se nebojí ani před přáteli i nepřáteli říci svůj názor, že ten kdo volil tuhle gumu má hodně zvláštní žebříček morálních kvalit člověka. A že jich tady máme! a jsou zastoupeni širokým spektrem obyvatel (politici umělci, sportovci ,atd…), kteří nás dehonestují třeba za Okamuru.

   Dokud se tohle aspoň trochu nezmění, budeme stále rýt držkou v zemi. Vypadá to NAFURT.

  1. Já bych to tak nedramatizoval, jako mladý příslušník pohotovostního pluku to měl rozkazem ….. I řada dnešních policajtů zasahuje proti dezolátům a přitom jsou na jejich straně… Stinná stránka povolání…

   Když může být rozvědčík prezidentem, může být bejvaoej policajt europoslancem…

   1. Možná jste jen nedopatřením, ve svém zápalu, přehlédl hrad. Je vysoko a ne každý trpaslík tam dohlédne?

    1. Nejde o ty výšiny, kam trpajzlík nedohlédne.
     Jde o tavící kotlík, ve kterém žije a tuto skutečnost nechápe, při jeho inteligenci.

     1. Tavící kotlík, ve kterém budou vznikat zajímavé slitiny, bude z České republiky.
      Tavit se budou čeští chlapi, hlavní přísada budou samice od banderovců.
      Přikládat a hlídat teplotu budou rákosnice z večerek a kebabáři.
      Zpovzdálí bude slyšet řehot a drsné vtipkování v ruštině.

      1. K věci, tedy ke generálovi jménem Zrada, samozřejmě nemá nic. Vsadila bych se, že je to hrdý volič tohoto křiváka. Že by vrána k vráně?

   2. Blbec vždy blbcem.
    To je přesně ono, s komunisty se nebudeme za žádných okolností bavit. Jsou fuj.
    A potom si zvolíme komunistu diverzanta na hrad.

    1. Co statečný kapitán Minařík? Ten si to taky „odpracoval“, když pokládal nálože do studia RFE?
     Podle mého názoru to byl první, skutečný československý terorista. Pokud nebudu počítat únosce letadel, kteří volili tuto cestu proto, že by se jiným způsobem ven nedostali.
     Minařík šel do RFE dobrovolně, dokonce z vlastní iniciativy, celý plán pro StB vymyslel on.
     Něco jiného je, rušit příjem RFE a trochu něco jiného je, nechat se tam zaměstnat, jako údajný emigrant a s cílem, celé studio RFE i s lidmi vyhodit do luftu.
     Pamatuju si to celkem dobře, po celkem neslavném konci „akce“ a jeho návratu, se o tom mlelo v ČST nejmíň týden. Nechápu sice, proč ho Němci tenkrát nezavřeli a jen ho vyhostili – možná v tom bylo něco dalšího, o čem jsme neměli vědět.
     Po převratu Minaříkovi nikdo ani vlásek nezkřivil, dokonce podnikal „v oboru“.

  2. Jiří Valenta působil v té době jako nepedagogický specializovaný pracovník/vychovatel v Domově mládeže na VOŠ a SPŠE Plzeň. Takže asi těžko někde lítal s obuškem.

 8. I v naší rodině má ČSNS dlouhou historii. Můj dědeček byl po dlouha leta jejím členem, než ho vyloučili, protože kritizoval místní papaláše.
  Podobně pak dopadl i můj táta s KSČ, když o „bratrské pomoci“ prohlásil, že „v noci chodí jen zloději“.

  Nemám nic proti Klusáčkovi ani Konečné, jen zvedám varovný prst. Konec konců, snaha vyloučit Cyrila Svobodu naznačuje, že tento způsob odměny za činnost je v politice velmi oblibený 🙂

  1. Každá politická strana obsahující asi 50 – 150 členu musí pochodovat v sevřeném tvaru, jednotným krokem! Jedině tak může efektivně šátrat v kapsách svých voličů. V opačném případě se stane jakousi partou, která by ráda, ale nemá na to.

   1. Ano. Potvrzuje to i známá definice úchylkáře: straník, který jde rovně, jelikož si nevšiml, že strana mezitím zahla ….

 9. Zajímavá je situace na frontě v Očeretinu.
  Ukrajinský web Strana ua píše : Ukrajinská vojenská veřejná služba Deep State potvrdila ruský průlom v Očeretinu, ale ne úplné obsazení. Podle telegramového kanálu ruské jednotky ovládají asi polovinu vesnice, zbytek je v „šedé zóně“.
  O důvodech průlomu Rusů píší dobrovolníci a ukrajinské veřejné stránky, že jedna z brigád opustila své pozice bez rozkazu.

  Že by použili systém Doktora Macháčka z Černých baronů ?
  „Žádnej strach, my už se nějak domluvíme !“

  Neměl by to být velký problém, obě strany mluví perfektně rusky.

  1. U M.Svatose:
   Elitní ukrajinská 47. brigáda, která je jako jediná vyzbrojená tanky Abrams a vozidly Bradley, byla už několika měsíčními boji tak oslabená ztrátami a demoralizovaná neustálým bombardování, že generál Syrskyj rozhodnul ji vyměnit za 115. brigádu rekrutů bez těžké výzbroje. Takovou příležitost si nejlepší ruský generál Mordvičev nenechal ujít a okamžitě na Očeretino vrhnul ostřílené válečníky své 155. brigády námořní pěchoty, 10. tankového pluku, a 36. samostatné motostřelecké brigády. A přesně jako v Soledaru v lednu 2023, tak i včera v Očeretinu promíchaní, dezorganizovaní a demoralizovaní Ukrajinci bez boje prchli.

 10. OT.
  Branný zákon :

  § 17

  (1) Vojáka v záloze, u něhož je v důležitém zájmu bezpečnosti České republiky třeba, aby mohl dále vykonávat své civilní zaměstnání, lze zprostit výkonu mimořádné služby.
  (2) Za důvody důležitého zájmu bezpečnosti České republiky se považuje
  a) zabezpečení nezbytné činnosti Kanceláře Poslanecké sněmovny, Kanceláře Senátu, Kanceláře prezidenta republiky, soudů, státních zastupitelství, bezpečnostních sborů, zpravodajských služeb České republiky, České národní banky, poskytovatelů zdravotnické záchranné služby, subjektů hospodářské mobilizace, státních podniků, prvků kritické infrastruktury, organizačních složek státu a příspěvkových organizací, které jsou založeny nebo zřízeny nebo je k nim vykonávána zřizovatelská funkce ministerstvem nebo Ministerstvem vnitra anebo Ministerstvem spravedlnosti, právnických a fyzických osob, které převzaly závazek k zajišťování obrany státu, České pošty, diplomatických misí České republiky nebo konzulárních úřadů České republiky v zahraničí a dalších státních orgánů a orgánů územních samosprávných celků,
  b) zabezpečení nezbytného chodu národního hospodářství,
  c) zabezpečení úkolů obcí na úseku požární ochrany, nebo
  d) zabezpečení nezbytné ochrany obyvatel.
  (3) Žádost o zproštění výkonu mimořádné služby podává osoba samostatně výdělečně činná, zaměstnavatel pro svého zaměstnance nebo orgán územního samosprávného celku po projednání se zaměstnavatelem vojáka v záloze. Žádost lze podat před vyhlášením stavu ohrožení státu, za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu u krajského vojenského velitelství podle místa pobytu vojáka v záloze. Zaměstnavatel může od svého zaměstnance vyžadovat předložení vojenského dokladu nebo rozhodnutí o jeho schopnosti vykonávat vojenskou činnou službu ke zjištění údajů potřebných pro podání žádosti a může vést evidenci těchto údajů. Zaměstnanec je povinen tomuto požadavku vyhovět. Na zproštění výkonu mimořádné služby není právní nárok.

  § 25

  Výjimky z povinnosti dostavit se k odvodnímu řízení a vykonávat mimořádnou službu
  (1) Poslanci a senátoři Parlamentu, poslanci Evropského parlamentu, členové vlády, soudci Ústavního soudu, prezident, viceprezident a členové Nejvyššího kontrolního úřadu, členové bankovní rady České národní banky, občané ve funkcích s diplomatickými a konzulárními výsadami a imunitami, hejtmani krajů, primátor hlavního města Prahy, ředitelé krajských úřadů a ředitel Magistrátu hlavního města Prahy se po dobu výkonu funkce k odvodnímu řízení a k výkonu mimořádné služby nepovolávají.
  (2) Příslušník bezpečnostního sboru se po dobu trvání služebního poměru nepovolává k odvodnímu řízení nebo k výkonu mimořádné služby; obdobně to platí i pro zaměstnance České republiky zařazeného k výkonu práce v bezpečnostním sboru.
  (3) Strážník podle zákona o obecní policii se po dobu trvání pracovního poměru k obci, k níž je v základním pracovněprávním vztahu, nepovolává k odvodnímu řízení nebo k výkonu mimořádné služby; to neplatí, pokud je zařazen do aktivní zálohy.
  (4) Těhotná žena se k odvodnímu řízení a k výkonu mimořádné služby nepovolává. Žena nebo muž pečující o dítě do 3 let smějí být povoláni k odvodnímu řízení jen se svým souhlasem. Žena nebo muž pečující o dítě do 8 let se k výkonu mimořádné služby nepovolávají; to platí obdobně i pro osamělou ženu a osamělého muže, kteří pečují o dítě, které nedosáhlo věku 15 let.

  1. No, a ti ostatní by měli vzít včas nohy na ramena a utéct co nejdál. Protože stejně nemají za co bojovat. Tak, jako to na začátku války udělali ti chytřejší Ukři.
   Nechť si chciválkové za státního aparátu jdou válčit sami.

 11. Po zvolení komunistického rozvědčíka presidentem už by KSČM neměla být ostrakizována, voliči sami udělali tlustou čáru za minulým režimem.

  1. Jenže rozvědčík tam byl poslanej jako kůň pětikoalice.

   Takže by KSČM měla udělat tlustou čáru za minulým režimem, rozpustit se a vstoupit do pětikolkovejch stran, jako to udělal jejich prezident.

   Jo a najít si k vykazování nějakého příbuzného, co byl vždy proti komunistům a nějakého Svěráka s Holubovou, co za nima budou po zvolení hopsat s mobilama.

   1. diky Konecny konecne muzu volit komunisty rovnou a ne neprimo v jinych stranach.

    Podle stareho vtipu:
    Koho budes volit? Asi komunisty. No to ja taky, ale v jaky strane.

    1. Jj, v devadesátkách kolovaly různé (trefné) vtipy:
     Např.:
     Co se stane, hodíte-li ODSáka do staré vířivé pračky?
     – Vyplavou špinavé peníze a čistý komunista.

 12. OT:

  Jsem nízkého původu.
  Bez udání důvodu
  vyhodí mě kápo z práce
  nemusím už vůbec bát se
  že poruším povinnosti.
  Stačí jeho nával zlosti
  nebo špatné sraní…
  —-
  Moji koně vraní
  vystartují ještě dříve.
  Tak adieu, hnusný chlíve!

  1. Jestliže má to právo zaměstnavatel, tak zaměstnanec ho musí mít rovněž. Odejít okamžitě, i od rozdělané práce. Nazdar, soudruzi!

   1. Tobě se to kecá a veršuje, chytráku. Už mě s těma silnýma kecama pěkně sereš.
    Kolik chlapů, nebo matek v pracovním poměru, si tohle dneska může dovolit?
    Tobě, prduchovi na iču, se to kecá. Myslíš na ostatní, nebo jsou ti u řitě?
    Myslels třeba na rozvedené matky s děckem?
    Nemyslím ty vychcané „samoživitelky“, ale rozvedené holky, co se zaplaťbůh a ještě s dluhama, zbavily ožraly-tyrana-maniaka-gamblera?
    Rozvedené matky s malým děckem, které za nic nemůže.
    Děcko je normálně běžně odolné, jako každé jiné zdravé děcko. Je ale každý třetí týden nemocné – a to jen proto, že jiné nezodpovědné blbky, přivlečou do školky už regulérně nemocné děcko, co by správně mělo ležet doma.
    Kravkám, co vláčí do školky někdy i viditelně nemocné děcka, těm se nic nestane.
    A zodpovědnou matku s děckem, co se nakazilo od děcka té hňupky, za to propustí.
    Mám zprávy o třech případech, kdy se tak stalo – vesměs na podzim.
    To má chřipku či kašel každé třetí děcko či dospělý. Děcku to donesou dom i rodiče z práce.
    Protože tam jsou další hňupi, co si nesmí dovolit, být nemocní.
    Tyhle matky, co potom „nadměrně čerpají“ OČR, ty bys taky propouštěl bez udání důvodu?
    Kurvafix.

    1. Takhle to dopadá, když má někdo příliš bohatý rodiče… pak snadno obdrží až takhle dlouhý vedení.
     Jo a stejně by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby ten, co prej jen čte a píše málo (!), psal podle svýho měřítka tak akorát nebo nedej Bože dokonce hodně.

     1. Co, nepochopil jsem nějakou spešl topenářskou nadsázku, nebo tak něco?
      Znova se ptám – kolik lidí si může dovolit odejít od rozdělané práce, i kdyby to zákon dovoloval?
      Bobečku, zkus to na někoho jiného, se mnou to bude otrava.

 13. Vidláku děkuji. Hezký článek, který rád podepisuji.
  Oni totiž ti mocní, co stojí v pozadí, jak naši, tak různé vlivové agentury z USA a západních zemí moc dobře vědí, že myšlenky společenské spolupráce a solidarity jsou tím správným směrem pro všeobecný rozvoj společnosti, který by jim vzal současnou moc a z ní plynoucí bohatství ….

  Víceméně to potvrzuje, přes všechny potíže, obrovský rozvoj Číny…

  Cesta člověk člověku vlkem, urvi co můžeš, ojebej koho ojebat můžeš a můj osobní zisk je nadevše logicky nikam nevede. I tohle potvrzuje současný stav v ČR i v Koza jako celku …

  Proto tak silná protikomunistická výchova, ostrakizace, Ústavy na zkoumání zločinů komunismu, Pelíšky, Občanské průkazy …..

  Němci, kteří nás chtěli před 80 lety vyhladit jsou kámoši a vlastníci naší ekonomiky, komunisti, kteří dělali před 65 lety odsouzení hodné prasárny v rámci pokusu o vytvoření jiného společenského systému jsou stále terčem útoků… Proč asi …..

  Jsem rád za Kačku Konečnou, jednak to má v hlavě srovnané a druhak dala komunistům vizuálně přijatelnou mladou tvář… a může to být cesta pro jejich návrat do politiky …

  Bohužel, pokud se podíváte sem do diskuze a do reakcí na FB, uvidíte jak málo lidí to dokáže pochopit, dokáže kriticky myslet a podívat se pravdě do očí…

  1. Občanský průkaz by mi nevadil, kdyby se vyváženě podobně točilo o všem.

   Jinak ve vše ostatní plně vystihuje můj názor, připojuji se též.

  2. Konečná je původním povoláním politik. Zkušenost s tvorbou něčeho užitečného: 0. Jako profesionální čerpač má jediný cíl: držet se u lizu. Užitečná může být asi tak stejně jako mašinfíra Myslímtoupřímně.

   1. Do politiky se vždy vstupuje s nějakým osobním zájmem, jde o to jak je ten zájem slučitelný se zájmy ostatních a co je dotyčný ochoten udělat mimo svého zájmu pro druhé …
    A u Kateřiny to že svého pohledu hodnotím pozitivně, a nevadí mi, že před tím nebyla třeba jeřábnice.

    1. Zakladni pravidlo , z vlady pro lidi , musi lide politiku vodstranit!!!!
     Jinak neprezijeme..
     Politicky strany rozbiji vsecko ,sou nakaza smrtelna na narody , taky naprostej zakaz.
     Dalsi zkazou sou diplomati ,sou vsude, v OSN desitky tisic jich stoji rocne megamiliony a nikdy nic, nic. Vyhnat. Na ambasadach sou jen
     darmozrouti a spioni , zaroven..

   2. Na rozdíl od Grosse ona například docela pomohla své straně a teď úspěšně vytvořila volební koalici. Krom toho objíždí zem a mluví k voličům.

    Máte někoho lepšího nebo jen tyto stereotypní pomluvy ?

  3. nasála jsem atmosféru padesátek jako dítě. Můj otec byl lékař, děda s babičkou
   před válkou národní socialisti. Byl to čirý Mordor. Pochopila jsem, že Rusko je
   dnes už někde jinde, než Sovětský svaz za jeho éry. Že můj nepřítel dnes je jinde.
   Obrazoborci v době, kdy už je to nic nestojí, jsou směšní. No p. Konečná je můj
   limit. Je to asi jako kdyby Ruská federace byla dosud SSSR :))

 14. Jestliže je ve společnosti deset až patnáct procent voličů KSČM, proč se tedy nedostala do parlamentu?

   1. „…celá voličská skupina kolem KSČM. Ve společnosti jich je deset až patnáct procent, chodí k volbám, …“
    Vzhledem k výsledkům posledních voleb je některá premisa (nebo všechny) špatně…

    1. Zkuste si nejprve přečíst Targusovu dobře míněnou radu, potom znovu článek a neopakujte dokola jeden nesmysl.

  1. No to jsou vlhké sny komunistů.

   Počítají jen voliči, co dojdou k volbám a hodí hlas do urny.

   Při posledních sněmovních volbách to bylo 3.6%.

   Kdybychom takhle počítali všechny strany, tak máme celkem asi 400 % voličů.

   Klusáček je totálně mimo mísu.

   1. 400% je správně. Proto máme institut korespondenčního hlasování, aby nebyli kráceni na svém volebním právu.

  1. „Dlouha cesta , je na osadu, do Ztraceny nadeje, nebezpeci, to ciha vzadu,
   priprav suchy naboje“../Trampska vod Prahy a dal../.
   Zadny gottove , dam delovou ranu,bum ,bum a bum. Nic zase nedal..
   Ale ty pisnicky trampu sou vylozene, spravne a predpovedny vseho..

   V Cine se posledni dobou netrhnou vrata , uz tam zase vlit na ne, blinker.
   A ze budou sankce za trest.
   Pres dva roky pomahaj rusovi a kejvli mu na Ukrajinu..Berou si z rusa , co potrebujou ,
   moc vyrabeji a prodavaji !!! rajtujou zkratka a nezodpovedne na usackym volnym trhu ,
   co jim zbejva, maji pres miliardu kousku na triku, uzivit..
   Brutove, jenom 600 melounu pro zelinare..Votresny !! Takhle se pomaha priteli v nouzi. Fuuj. Vostuda.Drzgreslove .Zebrota….Aby tak este rus vyhral..To dopusti ?
   Za moment sem si ale este uvedomil , neco vo hlubokejch a vetsinou bezednejch kapsach , /sou vodstrasujici priklady/..
   ..a ty sou nejdriv a teprve skrze ne se propasirujou ty mega pomoci zelinarovi,
   az zbyde neco ale jenom trochu mini malo ..
   /Vlady, celej kongers a senat , urednici, korporace ,generalove ,moc hladovejch a nenazranejch krku na ty …dlouhy ceste ….tech stravenek …eh, chci napsat, penez.

 15. No jednak tím, že KSČM „převzala“ název podobný předlistopadové KSČ, si sama zařídila, že se od ní demonstrativně distancovali všichni ti, kteří se chtěli distancovat od předlistopadového režimu. Což bylo tenkrát v módě. A na druhé straně tím, že se KSČM ukázala být stranou v podstatě globalistickou, se připravila i o voliče, kteří by návrat k něčemu, jako byl minulý socialismus, uvítali. Ne, opravdu KSČM není stranou „národně konzervativní“ a stranící se velkého kapitálu – možná na začátku, původně vznikali s nějakými takovými ideály, ale kde je tomu konec. Těch pár dobrých lidí, co tam mají (Josef Skála např.) nemůže vyvážit tu liberální a globalizovanou majoritu.

  1. Po třicáté páté… KSČM zůstala u názvu, protože si to odhlasovali členové v referendu (demokracie, víme). Kdyby se nakrásně přejmenovali na „Stranu radikální levice“, schytávali by to stejně, jako tzv. „převlečení komunisti“. To, co pravičáky na nich tak s.re, není název, ale program. Program je vlastenecký a levicový a nesnaží se lavírovat jako jiní, kteří se „neoznačují za levicí ani pravici“, ale při lámání ekonomického chleba jsou to samozřejmě pravičáci. Kdysi snad byla i nějaká přitroublá iniciativa „s komunisty se nemluví“. Byli tam nějací trockisté nebo jiní ideoví odpůrci komunistů zleva? Nikoliv. Prostě se jen pravičáci lekli, že někdo trochu větrá Havloidni smrádek ale teplíčko.
   Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, píše o tom, jak se komunisté nepřejmenovali, jak Konečná nic nedělá a jedině Skála stojí za to. Mmchd., Skála by si zasloužil samostatný mini článek. Připadá mi v poslední době, že se poněkud distancuje od projektu Stačilo. Když se ho na to někdo zeptá v diskuzi, tak točí jak červený šáteček. Dokonce, když se ho někdo zeptá „Koho volit?“, tak neřekne Stačilo, ale zahmlí to svou typickou květnatou mluvou plnou přívlastků do ztracena. Na to, že je po Kateřině druhý nejznámější komunista, tak mu asi stranická disciplína moc neříká… Štve ho, že není předsedou? Že nesebrali dost podpisů na kandidaturu za prezidenta? Že není na kandidátce? Trochu mi začíná připomínat Kollera. „Všichni to dělají jinak, než bych si představoval, ale vlastní řešení po mně nechtějte.“ Někdy, když ho poslouchám, mi připadá, jako by ani nechtěl, aby Stačilo uspělo. On je asi prostě „stará škola“ a Katka, která nemluví, kudy chodí, o marxismu a nepoužívá květnaté obraty že stranických schůzí 80. let, mu (a podobně smýšlejícím) zřejmě není po chuti, i když tahá KSČM že dna do Sněmovny. Pro některé je asi příjemnější nadávat na poměry a vzpomínat na staré časy, než se změnit v duchu doby, která si to žádá.

   1. Moc to komplikujete.

    Žít pod kommunistama se většině lidí nelíbilo, protože věděli, že by dostali do držky, kdyby něco cekli.

    Proto nevolej komunisty.

    Proto se ostatní strany držej od komunistů dál. Nechtěj přijít o voliče.

    To je daň za 40 let primitivismu.

    1. „40 let primitivizmu“ říkáte Anonyme z 10:09? To jsem si, do jisté míry, říkával taky. Jenže dnes vidím, že spíš to bylo geniální. Jenže, příliš náročné na morálku a intelekt. Nebyli na to lidi. Nejsou na to, daleko víc, ani dnes. Ostatně, Vy jste tu dobu, jak ji zmiňujete, prakticky zažil? Ono nás takových už není tolik abysme, tak nebo onak, rozhodovali volby. Vite?

     1. Nevidím, co je geniálního na přístupu „Řekni, že mám pravdu, jinak ti rozbiju hubu“.

      Morálku ani intelekt k tomu nepotřebujete. Tohle zvládá každý školní tyran. I ti nejhloupější.

      Samzřejmě jsem to zažil. Mladší si o tom poslechnou doma od rodičů a prarodičů. Proto to těch 85 až 96,4% znovu nechce.


      V TV mluvila esesačka z koncentráku. Vzpomínala na to šťastně válečné období, kdy v práci pořádali výlety, večírky a firma jim dávala příděl pití. – Stačí bejt sebestředný psychopat bez empatie a ani vás nenapadne, že ti mlácení vězni trpí.

     1. Co si komunisti za 40 vychovali, to pak 30 let kradlo.

      Zeman, Klaus, Dlouhý, Tošovský, Komárek, Ježek, Mládek, Ransdorf jsou z andropovova a štrougalova Prognosťáku.

      Kdo může za to, že je Strana špatně vybrala a vychovala? Vězni z Jáchymova?

      Jediný, co umíte, je obviňovat jiné za vaše vlastní selhání.

      1. Ba, Anonyme 16:35. Tak, jak jste to vyjmenoval, ukazujete, že o té době, kterou tak dramaticky popisujete, pranic nevíte. Na vás reagovat už je zbytečné.

    2. Milej pane, za komunistů byla naděje, že se některé věci snad jednou zlepší. Dnes žijeme v době, kdy se každý den bojíme o co hlouběji do současného morálního a ekonomického marasmu spadneme …
     Tenkrát nás lákalo pozlátko západu a tak nějak nás trápilo dobré bydlo …. dneska víme, že to byla chyba
     A tu hubu a krok držíme z existenčních obav o to víc než kdysi a ještě se na nás každodenně valí dávka dehonestace….za to, že vnímáme svět jinak než je předepsáno

     1. Podle toho, jak to píšete, tak se vůbec nic nezměnilo.

      Jen jste tentokrát dole vy a ne jiní, bojíte se vy a ne jiní, naříkáte vy a ne jiní.

      Dobré bydlo jste měl vy a ne jiní.

      Kdyby strana dopřála lidem to pozlátko, o který stáli, tak by tu byla dodnes.

   2. Skála je teoretik, neřídí se stranickým kalkulem „kolik mi to přinese voličů“. Z tzv. politické praxe, která je denním chlebem Konečné, se mu nejspíš zvedá žaludek. Takže se nedivím, že se distancuje ….

  2. Pro MKF – KSČM „nepřevzala“ název podobný předlistopadové KSČ, svůj název pouze aktualizovala podle státoprávních poměrů a vnitřního uspořádání. Co jiného to může znamenat, než že ideově setrvává na původní pozici? Ostatně, ve svých programech měla (dokonce) zapsán i požadavek na systémovou změnu.

   K dalším Vašim vývodům bych uvítal věcnou argumentaci. „Politické živnostenství“ vedení Vojtěcha Filipa beru za převládající vlastnost doby, obecnou snahu v každé z existujících politických formací. Nejen u KSČM. Teď se ale zdá, že cosi se v té partaji děje.

   No a nakonec. Ona ta „demokracie“ nastolená porážkou kompartaje nefunguje o nic líp, než za plánovaného, postátněného hospodářství. Ani ty „svobody“, pro rostoucí většinu méně majetných, nejsou o nic větší, než reálně byly ty tehdejší. Moc rád bych si to nechal vyvrátit.

  3. Jj, je to tím, že se KSČM nepřejmenovala. Přemalování firemního štítu řeší všechny problémy. 🙂

   P.S. Na Slovensku to Peter Weiss s tehdejší KSS udělal a vymyslel si Stranu demokratické levice. A kde dneska je?

   1. Ano, Český volič je citově vázaný na názvy, kvalitu kravat i účes, je fascinován hesly na billboardech,… Když přijde den velké volby, má naprosto nejen ve všem jasno, ale i naprosto prázdnou makovici. Slušovice jsou zrušeny, tak nemá kdo sbírat prázdné makovice. Ty se pak hromadí, jak horníci v dole.

 16. Zlo vyrábí zlo aby film pokračoval dál. Diváci komentují. To byl dobrý díl a hele, tenhle byl ještě lepší, ale zrovna nebyl dobře dabovaný nebo vypadly titulky.?

  V těch filmech se prolínají různé doby, ve fantasy nejlépe desetiletí, staletí. Melou to jako v masomlejnku a diváci tleskají. Vyprávějí si co viděli, co slyšeli , jaký to byl bezva biják. Je to působivé, ty kulisy, scénář propletený každý s každým a dobro tam někde musí skřípat zuby, když jde o životy. Vyměním tento život za tento život, ale když mi dáš duši , můžu to dát tomuhle a ten zas támhle tomu a ten už nebude muset zabíjet.

  Dnešní imbecil zná ve skutečnosti jen pár podstatných jmen. Ty donekonečna ohýbá slovní scholastikou, přidává zájmena a vytváří zápletky. Ve skutečnosti už nedokáže pojmenovat ani kdo je spořádaný nebo slušný člověk. Je to ten co se veze a dělá problémy nebo je to ten který holí lidi a vydělává na jejich okrádání? Nebo je to ten který hlasuje proti všem nebo je to ten který hlasuje proti nám.

  Ve skutečnosti je to velice prosté. „lidi“ co se dostanou k lizu, do parlamentu na hrad či podhradí, sledují svůj záměr, svoje požadavky a stále se všude kde to jen jde snaží procpat své potřeby. K tomu se jim hodí pár žvanilů, kteří budou mlet jejich písničku o svědomí, že tím svým svědomím ospravedlní všechny své skutky.
  Že to myslí dobře, že znova a znova použijí stejné postupy na kterých shořeli jejich předchůdci. Ale pro jistotu to udělají znova a znova. A to šmejdům stačí. Tak málo.

  Proto s ničím nelze hnout, spousta litanií kolem dokola. Opakují se do omrzení stejné sviňárny se stejnými zápletkami a blboni se stále stejně diví a stále stejně žalují. Paní učitelkoó tam a tam…..

  1. No.. guláš do hlavy a výsledek občas otestovat nějakým ostrým zákazem nebo snížením životní úrovně.

   1. Probíhá to, říká se tomu agenda 2030. Projdete kolem kebabárny, minete vietnamské potraviny, sekáče, potkáte cikánský antikonfliktní tým a zamíříte do klidové zóny, kde se na houpačkách houpou ukrajinské děti.

    1. Jde to rychle a už je asi pozdě na řešení. Nechat jim to a odstěhovat se na venkov.. tak nějak to myslím řeší bílí Britové.

     A pak možná někdy v budoucnu, po nějakém větším otřesu a zcela nedemokraticky.. ale už asi ne my..

 17. Popis klasického nařvaného liberála sedí. Oni jsou to velcí bijci, ovšem jen do doby, kdy mají krytí nebo ví, že jsou v klidu a odplata nepřijde. Mejnstrýmovi srabi, vždy na straně vítěze. Vždy
  Kůl. Tam, kde platí více. Proto nikdy nejdou proti muslimům, například.
  Milují davové myšlení. Sektářské.
  Jo, na ztahanýho fotra rodiny si dovolí. Na toho, z jehož zdaněných peněz se mu platí cenzurya.
  Páteří každého systému jsou plátci daní. To je skutečná síla. Pracující, opravdoví podnikatelé, lidé práce. Když nedají daně, systém jde do h….u. A přesně na tuto vrstvu se plánovitě kálí, nemá politické zastání. Jenom dojiče. Tito mají držet hubu a krok, aby se náhodou neprobrali.
  Kde je jejich strana, strana práce? Nevidím. Zato se řeší zastupná témata, jako šuk a hek, glystýr lpgtdi.
  Nedat probudit se. Ubavit do otipělosti, umotat.

  1. Tohle byli ti, pro které kdysi „U Kaštanu“ v Břevnově vznikla ČSDS. Pecka a Zápotocký.
   A pro které byla po převratu 1989 obnovena. Než ji dostal do pařátů Špidla, pak Gross a ještě později Sobotka. Dnes už je to zbytečná partaj. Libtardí progresivistické hnízdo zmijí. Jen Zaorálkovi po jeho projevu na volebním sjezdu vloni se divím, že tam ještě „smrdí“.
   A ti lidé – pracující a živnostníci jsou fakt jen na to placení daní na rozfofrování, mj. za uniformy, fedrpuše a „letadélka Káňata“, přiletí-li vůbec někdy.
   L.

 18. Představte si, že se děje násilí. A fanděte mu.

  Toto nejsou kroky vedoucí ke Království Božímu na Zeměkouli.
  Naše oponenty ironizujte, dělejte z nich blbečky při použití faktů , smějme se jim, opovrhujme jimi….
  Ale neradujme se z toho, když by někdo na nich páchal (zejména) fyzické násilí.
  To bychom spadli někam, kam spadnout snad nikdo nechceme.

  Každá(á) toho před volbami namluví.
  A téměř nikdo neprohlásí, že jim jde o moc. Přičemž o to jde téměř každé politické straně (některým ale stačí dostat se k nadprůměrným platům, i opoziční bydlo je teploučké , a někdy smradlavoučké).
  Žel bohu i vládní či většinové uskupení má jen imaginární odpovědnost. Každý den dobrý.
  To takový projektant, inženýr, lékař, zdravotnický personál , potravinář, mechanik, řidič kamionu…eh, kdyby měli takovou imaginární odpovědnost jako mají lidi v zákonodárných sborech či ve vládě….to by mohlo dojít k …….
  ———————-
  Krátká odbočka.
  Patriotismus lze projevit i tak, že kdo na to má, tak se stane mikrospolumajitelem těch korporací, které každoročně vyvádějí z ČR v agregátu stamiliardy.
  No a raději o něco víc zaplatím ČEZ-u , než nějakému cizímu subjektu. Raději si koupím auto, které vyrábějí u nás. Nebo si koupím lahváče od Budvaru (oproti některým mikropivovarům nic moc, no ale….).

  1. Ba ne, pochopila by, že dnes se hraje o mnohem víc. Vidlakovi a Klusáčkovi rozumím a děkuji za odvahu.

   1. Tak vysvětlete záhadu, jak se z 3,6% u voleb stalo 10-15% voličů.

    Mě tyhle počty přijdou až moc kreativní.

  2. Jen nebojte, její popel už dávno odrotoval do kosmických vzdáleností, nejpozději po té, co zfantizovaní pražané ztopořili tu maketu Mariánského sloupu, který pomáhala strhnout.

   Ono se to vždycky tak krásně mluví za ty, co už mluvit nemohou, že?

  3. Miládka se otáčet a obracet umela, panečku. Za každého režimu nahoře, jako olej na vodě. Dočasu. Byl takový článek v mejnstrýmu, nedávno ještě. I s útržky rozhovoru s jednou její veeeelmi mladou a hezkou spoluvězenkyní. No, nebylo to zrovna odpočinkové počtení.
   Jsou archivy, které si pamatují úplně všechno. A jsou tam, kam na ně nelze dosáhnout. Ale umí přijít až tady.

  4. Milada Horakova byla dochtorova , aktivne yntelygentova ,sice z poucek a tak bezhlave, nadsene z iluzi jinych , prodchnuta zapalem z jejich, /remote control , bohuzel ,pro ni /, statecnosti ..
   A zase na lede , ale zase a zase sama , pan vedel a utek vcas a daleko a posilal
   z bezpeci prikazy,..stb , ta mela za prikazy, ty prikazy cist a udelat nasledky …
   Instrukce kazaly, jak si ma obet zlamat v nasem pripade vaz.Pro ne.
   /Nic novyho, Benes predtim lamal vazy z Londyna/.
   Aby se na jeji tragedii mohli vopravdu a radne vyrajtovat pokritici a zapadni meeedia a jiny svine a z toho este tezit pro sebe..

  1. Není náhodou formulka „vydává dezinformační stanoviska“ hodnotící a pořádně nedefinovaná, tudíž k použití na Wikipedii nejméně ze dvou důvodů zakázaná?
   No jo, ale to by hoši od nadplukovníka mohli i významně povytáhnout obočí, že, služební čtenáři?

   1. Služební čtenáři tu obočí nepozdvihují, monitorují, ale nezasahují a web má nejspíš tiché sympatie (bo zaměstnanci MV i MO své nadřízené opravdu nemilují), což se zřejmě po nasazení SW pro monitoring sítí a vybraných webů (AI, již brzy) změní, jinak už by byl web dávno na seznamu extremistických.
    To co sem občas pustí nějaký zvratek je obyčejná libtardí galerka, takový ten twitterový lidský odpad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *