20 května, 2024

PROč?

Napřed lehká úvodní poznámka – pokud příznivci krátkých nadpisů někdy v budoucnu zorganizují soutěž o nejmenší počet písmen v nadpise, pak bych se tímto skromně přihlásil … :-).

A teď k meritu věci.

Celkem pravidelně se tady rozebírá Vidlákova propagace Jindry Rajchla a celkem kontroverzní postoje k hnutí PRO. Když jsem četl poslední úvahy, tak mě napadlo následující přirovnání, které by mohlo lapidárně osvětlit, kde je problém.

Představme si, že Vidlák začal propagovat samozásobitelství v zemědělství – na svém webu vydá základní návod, jak i malý záhumenek proměnit v úrodný proužek zeleniny, kdy a jak nejlépe rozorat ty okrasné trávníky před domem. Zkrátka vůbec se netají s tím, že svou další kariéru hodlá mít postavenu na širokém veřejném formování samozásobitelství spoluobčanů v potravinách.

Jenže … jenže narazí, mladí ho pošlou do háje, protože nerozumí o čem mluví. Potraviny jsou přece v supermarketu, elektřina v zásuvce, teplo v radiátorech a smysl života je ve šmidlení prstem po skle mobilu. Do toho vystoupí jeho bratr a řekne, že až se budou podílet na moci, tak prosadí nějakou minimální formu samozásobitelství zákonem. Mladší ročníky se zatvrdí v postoji proti, ale přidají se i starší ročníky s tím, že si chtějí druhou půlku života užívat, že v mládí jim to okopávání kobzolí a plení ředkviček nebo kedlubnů bohatě stačilo … takže ať bratři Vidláci nepočítají ani s jejich podporou.

Bratři se sejdou, dají hlavy dohromady, je jim jasné, že tak jak to zatím je, tak tím díru do světa neudělají, zkrátka jejich plánovaná budoucnost postavená na myšlence podpory samozásobitelství je ohrožena … ať porozumí i Targus: vše ganz špatně cype … no a začnou jednat. Vidlák na svém webu opraví základní návod, jak začít se samozásobitelstvím v tom smyslu, že nemusí být poorané tři řádky, nemusí se vlastně ani moc orat, stačí, když 3x kopnou motyčkou … zkrátka, že se špatně vyjádřil a že byl jisto-jistě jen špatně pochopen. Bratra uklidí do mediálního závětří, aby moc nevystupoval a lidi svými názory moc nedráždil.

Dal by se jistě přidat i vymyšlený příměr na to, že tohle není první Vidlákova snaha o finanční zajištění pomocí veřejného sektoru, ale domnívám se, že výše uvedené je zcela dostačující na poukázání, kde je problém.

Vzpomínaný Targus by jistě utrousil: … důvěra …cype…

Dle mého to je opravdu o důvěře, chcete-li o věrohodnosti v souladu myšlenek, slov a činů. Lídr je ten, kdo má ideu a jde si za ní. Pseudo-lídr je pak ten, kdo má ideu, kterou je ochoten měnit, resp. upravovat tak, aby obalamutil lidi, aby zastřel skutečné cíle, protože je to nutné k získání popularity. A to, že takový pseudo-lídr je skvělý rétor, tak to na podstatě nic nemění. Dá se říct, že Vacek je méně úlisný než Rajchl, protože neuhnul – začal vysvětlovat čemu věří a proč nemíní uhnout. V podstatě se zachoval jako Švorcová nebo Skála – ti všichni jsou o svém názoru přesvědčeni a nehodlají ustoupit ani, když hrozí ztráta popularity.

V malém srovnejme Vidláka a Rajchla – u Vidláka sleduji „tah“ na samozásobitelství a nevidím, že by uhýbal, aby se tato idea stala přijatelnější pro, řekněme, pohodlnější spoluobčany. A teď srovnejte Rajchla s jeho Vackem a stanovami PRO – narazil a hnedle měnil texty a vystupování. Jeho problém je ale v tom, že se snaží získat na svou stranu spoluobčany, kteří patří možná k těm přemýšlivějším, zkušenější, resp. ty, kteří jsou nebo začínají být“v obraze“. A tito možná intuitivně, možná zcela logicky dojdou pravděpodobně k obdobnému názoru, jaký tady pomocí příměru popisuji já.

Abych nějak ukončil úvahu o pozici Rajchla a strany PRO – jsem přesvědčen, že Rajchl & spol. je parta lidí, kteří vidí kapitalismus a probruselskou politiku v zásadě jako správný směr, pouze ta současná verze se nějak nepovedla a je třeba ji trošku poštelovat. Problém ale je, že dnešek jsou důsledky kapitalismu a probruselské politiky a chtít popisované bez jeho důsledků je jako chtít suchou vodu v prášku. Oni věří, že vše v soukromých rukou by bylo nejlepší, že best of je placené zdravotnictví a školství … atd. A pokud tohle lidi nechtějí moc slyšet, tak to zabalíme do krásných slov, abychom skryli skutečný stav věcí a řekneme, že jsme se jen špatně vyjádřili. Tohle je složitější a na toto téma mám rozepsanou zvláštní úvahu.

Ještě pár slov k situaci národně orientovaných spoluobčanů a budoucím volbám. Jsem přesvědčen, že v nadcházejících volbách nemůžeme vyhrát – stručně řečeno, protože nemáme odpracováno. Je sice vidět nějaké formování skupin a v podstatě koordinace činnosti, ale jsme teprve na začátku. Činnost Rajchla je pro nás přesto velice prospěšná, protože poukazuje na skutečný stav věcí, dvojí metr a další „hodnoty“ současných národních škůdců. Tady je jeho přínos velký, ale jak píšu … je to o důvěryhodnosti myšlenek, slov a činů.

Taky jsem ovšem přesvědčen, že tady existuje skutečná skupina v zákulisí, které má mediální moc a sílu určovat směr. Nemluvím o nějaké konkrétní skupině, která se schází při svíčkách v temném sklepě, ale skupině, která tak nějak koordinuje svoji činnost. Srovnejte to s alternativou – taky se nikdo neschází někde v temné jeskyni, přesto jistou koordinaci lze vypozorovat, koordinaci činnosti kolem společné myšlenky. No a já se domnívám, že někdo Rajchlovi a jeho PRO umetá cestičku, resp. nehází pomyslné klacky pod nohy. Svým způsobem bych to viděl jako druhý pokus. Přísaha se povedla i nepovedla – Šlachta má pověst dříče a pracanta se smyslem pro čest, ovšem rétor to je slabší, v žádném případě si nemyslím, že je skutečným tvůrcem Přísahy. To Rajchl je jiná liga. V případě pomoci Šlachtovi neprohráli, přestože se nedostal do PS … náhradním vítězstvím bylo, že zdárně odčerpal hlasy pronárodně smýšlejících a ty byly přepočítány ve prospěch probruselských. Osobně usuzuji, že popisovaná parta v zákulisí s reálnou mocí se pokouší nastolit to, co dlouhá léta fungovalo v USA a Británii. Tam mají dvě strany, které hrají divadlo na téma demokratického střídání moci, přičemž ve skutečnosti jsou všichni z jednoho kadlubu. Tohle vyšlo naprosto excelentně najevo, když se jim do této hry v USA vloudil Trump. Nebyl „jejich“ a taky podle toho dopadl – všichni byli najednou proti němu jako „jeden muž“.

U nás nemáme většinový systém, který je pro tuto manipulaci jednodušší. Náš systém má prostě vícero stran v parlamentu a je málo pravděpodobné, že 1 strana dosáhne volebního zisku přes 50%. V teoretické rovině – aby mohla obdobná hra na demokracii, resp. střídání moci fungovat, potřebujete u nás nikoliv dvě strany, ale dvě skupiny stran, které si budou „jakože konkurovat“, ale přitom pojedou stejnou generální linii, aby bylo naplněno zdání o demokracii a střídání moci. Teď jsme v situaci, že jedna parta je totálně odvařená a další vítězství pomocí např. korespondenčního hlasování by způsobilo do budoucna obrovské škody. Proto tady vidím obrovskou snahu vygenerovat někoho k Babišovi a jeho hnutí ANO.

Těch nepřímých důkazů je více, ale uvedu jen dva – pokud by šlo o demokracii, pak tady tady máme zavedenou stranu SPD, které má jiné názory než je aktuální vládní názor. Přesto nepřipadá do úvahy, aby někdo s SPD vytvořil vládní koalici … ale pluralita a souboj názorů je přece jedním z pilířů demokracie nebo ne? Prostě SPD se do jejich hry na demokracii nehodí. Druhý nepřímý důkaz pak je, s jakou lehkostí byly nové projekty zařazeny do průzkumů veřejného mínění v mainstreamu – Přísaha i PRO tam zajely „jak po másle“ … srovnej s těžkostmi SPD v jejich začátcích. Dále jsem jsem přesvědčen, že v nadcházejících volbách není řešením ani odčerpání hlasů pomocí Přísahy a PRO a následný přepočet propadlých hlasů ve prospěch probruselských stran. Pro pokračování zdání demokracie je NUTNO, aby Babiš s ANO měl někoho, kdo není odvařený a je probruselský, jako vládního partnera. Zatím nemá, minule Přísaha neuspěla, pro příští volby budou pomyslná želízka v ohni dvě – Přísaha a PRO. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se ty dvě strany těsně před volbami spojily.

Pokud mám ve výše uvedené úvaze pravdu, pak by naším cílem (při vědomí, že volby nemůžeme vyhrát) mělo být zamezit „v přihrání“ neprovařeného koaličního partnera Babišovi s jeho ANO, protože užitek začneme sklízet ihned po volbách. Zkrátka bez ohledu na případné antipatie k Okamurovi to „hodit“ SPD.

Představte si následující: volby vyhraje ANO, SPD bude druhé, nový subjekt se do PS nedostane. S SPD uzavřít koalici Babiš nesmí, takže kdo by zbyl??? … jen spojit se s některou již totálně provařenou stranou, čímž by kecy o opozici a demokracii získaly určitě na popularitě :-). Nastal by u nás stejný efekt jako s Trumpem v USA – vyšlo by najevo, že u moci je stále stejná parta, které mezi sebe nikoho nepustí, bez ohledu na to, jak se strany vlastně jmenují.

64 thoughts on “PROč?

 1. Blížíme se neutrální době ,kdy pravicové ideály vyčpějí a bude následovat doba kam a s kým. Probouzí se nová síla Rusko,Čína. Levice byla zničena fašismem a vedoucí představitelé 5ti nulky zuby nehty brání své nakradené a zbytek v čele s ANO se potácí ve stínu fašistů. Naděje tedy přijde znovu z východu ?

 2. Je li Vidlák levicového zaměření a je ochoten skousnout pravicovou stranu, protože Jindra, pak je třeba nejen nad ním zlomit hůl, ale prchat hoooodně daleko od jednoho i druhých.

 3. DISKUSE LIDU DOLE UKAZUJE,ŽE JEDINA SILA ,KTERA NÉCO ZMENI JE SV tj Spolecnost VOLIČÚ!

  Nynější tzv “ zastupitele “ volicu, politické formace i když jsou sami členove Spolecnosti Volicu vidí ,že byli odhalení jako všehoschopna tlupa zla ,která nechápe,že bude muset dříve nebo pozdéji akceptovat jediný, už dnes všechny voliče sjednocující program, pod legendární značkou PNZ tj Plán Národní Záchrany a potřeb.
  Samozřejmě to nejsou potřeby,které tady bohužel zmatena značka MAMUT,kdy si máme sepsat položky sveho nákupu,pak si to vytisknout na počítači ,abychom pomohli optimalizovat panu ŠWABOVI jeho návrat k tzv přidelovymu sYstemu lístku ,což bylo po válce a měl přitom fungovat Marshaluv plán,ale to bylo jen krátce ,pan Šasin to chce pro ty KILA ponrav a mouky z nich namletych potravin neomarxistu z vlády , toho vypaseneho kapitalistického SWABA ,který je bílý kuň majitelu velkých peněz bacha na to , NATRVALO v kombinaci se satanistickými písmeny CBDC pod kterými se skrývá gigantický podvod hroutící se a zadluzene KoZy a AMIKU ,ktera nás má vrhnout „nepozorovaně“kdy nám zavede politbyro lejna EK
  giga digi koncentrák s cisly,které nebude tetovat na ruku jako SS ,ale nastřelí všem pomocí čipu do hlavy s cílem dostat nás vsechny zpět do otroctví feudalismu a nynější ZADNA formace „zastupující“ voliče o tom nic nechce slyšet a dát si posílena PNZ do svého programu zastupovat naše zájmy a potřeby ,aby právě tím SV opravdu posílila a sjednotila.
  Některé dokonce drze formace prý zvítězí nad ohlupenymi domorodci jako Pětidemolice ve volbách tím,že žadny program mít nebudou.HANBA !😭👹. 💇🇨🇿♥️!!!!!!?
  PNZ program boje za svobodu ,demokracii a sociální hodnoty to má vysvětlit v diskusi a být proti té bídě na př v bodě 5 PNZ a dalších postulátech a proto je diskuse o PNZ ,kde první bod je požadavek jak změnit ASOCIALNI režim a proč hrúzou režimu ,který je policejním státem odsouhlaseny do zákona podvodným zpusobem, prý NASIM parlamentem,kdy pro něho doslova hajlovali v parlamentu i poslanci komunistu a SPD.
  Fuj ,fuj,fuj to je hnujj!

  Rachoti vám všem z členu SV skutečná progresivistka ANNA z KSH🇨🇿♥️💇

 4. Pane Dvořák.

  Většinou s Vámi souhlasím. Tentokrát s Vámi souhlasím zcela.
  Nevím, proč pan Vidlák tak propaguje PRO. Buďto je naivní ( a ruku na srdce, v jeho věku jsem byl mnohem větší pitomec), a v tom případě se bude stydět, až ho do vlády/parlamentu pomůže dostat. Vidlák si asi neuvědomuje, jak může být efektivně „vytěžen“. Jeho články prostě čte mnoho lidí.

  Nebo není tak naivní. Těžko říct.

  Já jsem se několikrát v životě dostal do sitace, kdy jsem se strašně styděl. Takže nebudu dělat machra.

 5. Příznivce dlouhých a kolem horké kaše opatrně chodících textů zde také asi nenajdete. Složitěji než matematickým rozborem dokazujete, proč je hrana demokracii s volbami podvod. To je celé. Rajchl a spol. důvěru lidí nedevastují, protože ji svým hokynářským jednáním nikdy nemohou vybudovat. Jejich cílem je ulovit do sítě co nejvíc zhrzených tzv. pravicových voličů 5-koaly. Dobrý hokynář se snaží do sítě ulovit nejen motýle, ale i brouke a další hmyze. Proto se jim pro pouťová představení hodí pomahačská sestra a kazatel samozásobitelství. Zblbnou lidi, že s nimi budou mít zastání.

  Pro nalézaní řešení jak z hoven ven, je nutné si sám sobě nelhat a naslouchat zejména tomu, co drtivá většina nechce slyšet. Například si nelhat, co byl Covid. Divadlo zakrývající peněžní zachraňování mrtvého koně, globálního parazita. Je šokující, kolik lidí s hlavou v písku se opět jde tzv. očkovat. Pro nalézání vhodné a účinné terapie na ozdravení společnosti je nezbytná přesná diagnóza choroby. Volby hokynářských stran nejsou terapií, ale součástí choroby.

  1. Hele, nechtěli byste už s těma sračkama o kovidu jít do hajzlu?
   Už s tím začínáte nasírat i mně, a to jsem se očkovat nenechal…

 6. zamyslel som sa na duvedenymi slovami
  ——————————————————-
  A teď srovnejte Rajchla s jeho Vackem a stanovami PRO – narazil a hnedle měnil texty a vystupování. Jeho problém je ale v tom, že se snaží získat na svou stranu spoluobčany, kteří patří možná k těm přemýšlivějším, zkušenější, resp. ty, kteří jsou nebo začínají být“v obraze“.
  ———————————————————
  myslim si ze je prijatelne ked aj vodca a lider si upravuje svoju ideu a rozvija ju (ak ostane zachovana podstata)je normalne ze clovek svoje myslienky rozvija a vybrusuje, nevidim to ako problem
  Blizsie to ale posudit neviem v com vidi autor problem u Rachla ci inych

  1. P.Myškine,
   Stále vidím jak ve videu pan Reichl sliboval,že udělá to co budou chtít voliči.Tak proč nechce Plán Národní Záchrany a potřeb PNZ voliče,kde první postulát je
   Změna rabijatskeho Asociálního režimu a v programu petidemolice není pro něco takového misto.
   At nám tedy sám doktor Jindra řekne na co ho chce tolerovat změní,když svoje voliče odkopava ,neboť takovou možnost v jeho slabém programu nikdo z nich nevidí a tedy i nepožaduje
   Ono u ANO prý dokonce chybí CELY program neboť mu jeho formulavci,že by chtěl i on změnu režimu jeho staré londýnské banky ,co mu pujčily prý miliardy ,přísně zakázaly a jeho lidé z Aspenu co ho drží v hrsti , tak samo.
   Ví někdo odkaz na jeho program ,já ho nemohu najít a odmítám volit tím že si mám koupit slepeckou hulku ,která prý VOLICUM z SV zase dalsich. 34 let zbude

   Ptá se ANNA z KSH

 7. Pokud bylo smyslem článku upozornit, že vlastenectví kombinované s neoliberální ekonomikou v ČR volby nevyhraje, je to pravda. Tohle táhne voliče v USA a USA nejsou Evropa. Jiné prostředí. Ti nahoře, kteří v ČR vydělávají na neoliberalismu, se často považuji za světoobčany. Nižší střední třída včetně živnostníků zase nemá potřebu podporovat globální neoliberalismus. Ignorovaný rozpor ve vlastním programu je častý i u různých konzervativních hnutí, která většinou hájí volný globální trh a současně chtějí zachovat své tradice. Jako by v tekutém globalizovaném světě, kde je všecko komodifikováno, něco takového šlo. Reakcí na rozpor byl i příchod Trumpa, protože si čím dál víc Američanů uvědomuje, že logika kapitalismu už nehraje v jejich prospěch. Hraje ve prospěch Číny a vrstvy amerických bohatých investorů, ale ne mnoha amerických zaměstnanců. Rodí se pokrok z rozporů?

 8. Krátký nadpis, zato extrémně komplikovaný a dlouhý článek. Přitom je to prosté – u moci jsou vždy bohatí (jedinou výjimkou jsou krvavé revoluce) a politikou se vždy zašpiníte. Takže podporuji Rajchla, protože jde správným směrem a neřeším to, zda je vždy zásadový a zda za ním nestojí nějaká mocenská skupina. Politika je umění možného, ne křišťálově čistého a sluníčkového.

  1. Netuším, zda tento „Anonym“ je tamten „Anonym“, ale je to venkoncem jedno, protože tentokrát říká pravdu.
   I u Jana Zlatoústého byste našli v jeho „hovně chlup“.
   Podle mne je důležité, zda to, co hlásá před volbami jako svůj program, a na co „nachytá“ voliče, co ho vynesli na politický piedestal, také v pozici bude uskutečňovat, ne jako současná violetová sebranka.
   L.

 9. Typicky čecháčkovské drobení alternativy. „Já je volit nebudu, vadí mi odstín jejich vázanky.“ A proto tu máme drobečky Svobodných, Rozumných, Trikolorních, Přísahajících – jak sypání pro slepice. A milion hlasů spadne pod stůl a Fiala je vysmátý.

  1. No hezký píšete KRYŠTOFE ,ale kdo to má napravovat když oblbena formace SV je tady jen sbor KAKOFONISTU a tak vám tu chybí receptjak to napravit

  2. Nejlepší je samozřejmě košer aspenistická partaj pod velením Viktorky Nulandové, rozené Nudelmanové a jejího manžela Roberta Kagana, to zná každý nadčlověk.

   Se Schwabovým WEF a Agendou 2030 až do propasti.

  3. „Svobodní“ nikdy nebyli opozicí nebo alternativou, ale jen „týmem B“ od ODS, TOP 09, apod., protože mají s nimi stejnou ideologii. Stačí číst…

   U těch ostatních to taky nebylo o „odstínu vázanky“.

   V neposlední řadě : v současné ČR prakticky neexistuje ANI JEDNA, autenticky levicová strana.

   Někteří opravdu nemají koho volit.

  4. Spokojenost s rajchlem dosahuje urovne zboznovani. Na kazdym radku aspon jednou.
   Moh uz by , je na case, zacit delat zazraky ,/rajchlaky, pro pametniky/.
   Brzy bude prohlasenej za svatyho..Aby ho potom netopili ve Vltave ,je obava.
   Ale mlady Vybehnou beda s Vidlakem, nemaji rozum, ale az potom asi ..
   Uz ted ma budoucnost silne nahnutou .
   Dalsi nejlepsi je , ze je u nas malo stran ..Dve skupiny a kazda hodne stran by dosahly
   asi ,ze by kazdej u nas byl clenej nejmin jeednyy a radeji viice straaan najejejednou.
   Kazdej bude na strane. Dokonce uz je .
   Srabove na zapade maji jenom dve a este snadno manipulovatelny…Ha,ha..
   Ha by parasitu neubejvalo , vlastne pribejvalo , az do treba dvacetikolky.
   Vacek uz to muzne za pultem dopracoval ,do zesvorcovani.
   Postacilo by zacit cile s tim , volit nebudu , mne vadi volby.
   A hned bude lip. /Desolat bez voleb je konec desolata , takze volby musi bejt, at kazdej dostane treba prez drzku s nima, ale musi bejt/.

 10. Mám vtíravý pocit, že jde o mnoho slov o ničem.
  A přitom hned od Kysúc dále na východ nám jistý „Fico and his Boys “ ukázali, že to jde. Jenom se nesmí jeden probruselský pablb předhánět s druhým probruselským (proamerickým) pablbem v rektálním alpinismu „s lidskou tváří“.
  Jsem přesvědčen, že i u nás ještě většina občanstva neztratila „selský rozum“, jenom tu není žádný reprezentant – a není to ani ANO, tím spíše SPD, ani „PRO“ – který by svůj politický program založil na jeho představách. Na představách o suverenitě země, o prioritním postavení národa, o privilegovaném postavení lidí, kteří se živí poctivou prací. Namísto toho se volební narativ stáčí na buzerantismus, nesmíiitelnost s Ruskem, Čínou, s BRICS, na myšlenku odmítání multipolarismu, na nezdolné a neochvějné nadřazení KoZa nad ostatním světem.
  Kristepane, kde jsou zásady Helsinského procesu, kde je zásada spolupráce zemí s rozdílným společenským zřízením, kde je zásada nevměšování do vnitřních záležitostí?
  A my se tady zvracíme nad hloupostmi.
  Zase se mi chce zvracet – https://www.youtube.com/watch?v=G3r6NgkAVU0
  L.

  1. Re: Lex

   Jste velmi fujovatý Lex, který si VŮBEC neuvědomuje, že nějaké Helsinky už DÁVNO nejsou IN a tak všelijak podobně. Bimbo Zeman by zajisté řekl, že jsou vyhaslé, nebo tak něco.
   Kdybyste byl vzdělán a sběhlý v četbě laciných krváků, znal byste větu začasté pronášenou jistou figurkou (hádží Halef Omar blablabla…) v šestidílném dílku Karla Maye – Ve stínu padišaha.
   Ta věta zní (parafrázuji):
   Přísahám, že tě obrátím na naši víru, ať chceš nebo nechceš.

   No, a soudruzi si tuto větičku poopravili na znění.
   My do vás namlátíme tu naši jedině správnou demokracii, ať chcete nebo nechcete.

  2. Fico and his Boys oslovují jiný národ. Že tady není reprezentant je důsledkem ,nikoliv příčinou stavu toho národa.

   1. Souhlas.
    Slováci jsou národem vcelku přímočarým, senzitivním, nikoliv primárně „vychcaným“ jako Češi /Moravané/. Svou senzitivitu si odzkoušeli na Kiskovi a Čaputové, a také na politických žvástech kolem smrti Kuciaka a Kušnírové.
    Teď prozřeli.
    Jak dlouho to bude trvat Čechům /Moravanům a Slezanům/, než vzpomenou na osvědčenou praxi defenestrace svých zrádných představitelů?
    Pravda, nemusí jít o doslovný výkon podle toho termínu, dneska stačí vyházení z koryt zákonodárných sborů a odvislých soustav moci výkonné….
    L.

     1. @ Sibyla napsal:19 října, 2023 (21:30)

      Máme jich několik.
      PePa. Fialláh. Dredař (pro mnohé mladé vzor), Jurečka taky vypadá dobře. A pak fešandy.
      Pekarová. Adamová. Richterová. Gregorová. Joudová.
      No a pak máme inteligenční skvosty.
      Vyjmenovávat je nebudu, kromě všech výše uvedených je to celá vláda, většina senátu a většina sněmovny. Jo a taky většina europosranců.

 11. Jak po másle… Nepletu-li se, PRO zajelo do průzkumů jak po másle hned zhruba rok po svém založení a následném mimořádně intenzivním prezentováním se veřejnosti pomocí hojně navštěvovaných besed s občany po celé zemi, pořádáním masových demonstrací, pravidelnými videopořady na sociálních sítích apod. Hned jim tam nějaký temný element přihrál víc, než procento (sic!). Nebo teda ne hned, jednou se v průzkumu ocitli, pak zase ne, pak zase ano atd, už to je ale pane Dvořáku podezřelé, viďte? Nehledě, že teď ještě podezřeleji jsou postupně už volitelní. Vnímáte to do nebe volající spiknutí? Podle svých slov jste to, zdá se, bezpečně rozklíčoval. Viďte, že SPD ve svých začátcích nemělo takto uhlazenou cestu? Že jsou ty proruské nálepky, dezolátské nálepky, všechno další, teď taky to rušení sálů, jen součásti hry, aby to nevypadalo, že je to domluvený? Jsem příznivec PRO, ovšem i kdybych nebyl, jen to samotné máslo by mi stačilo k rozeznání vašeho nedostatku, přesněji absence objektivity.

  Nehledě k tomu, že ve volbách budou volit – no, voliči. Kolik je v této zemi tzv. levicově alternativních, utápějících se v akademických polemikách o tom, jak by to správně mělo být, ale být nemůže, protože to celý vždycky přijdou pokazit nastrčení pravičáci s temným (protože kapitalistickým) financováním? Zhruba tolik, aby po fatálně prohraných volbách – podařilo-li by se jim vůbec do voleb postavit nějaký subjekt (což je spíš hypotetická, než teoretická možnost) – dále akademicky polemizovali. Na prvním místě o tom, že jinak, než nekapitalosticky a nelevicově to nemůže být. Na druhém o tom, že na to doplatilo SPD, které, kdyby, tak by. Protože by. Asi. Nebo možná určitě. Dopředu se to nemůže vědět, ale asi. Určitě. Možná. Ale že by…, že by nakonec stejně ne. Proto, že ANO se s nimi nechce kamarádit. Ve třetím kole (což se ale s prvním a druhým různě mísí) se tam probírá, že politika musí být čistá. Království Boží na zemi, Nebeský Jeruzalém, nebo tak něco. A zazní tam ojediněle se vyskytující realitě odpovídající konstatování, že nikdy nebyla. Pak se realita opět opustí tím, že levicová politika by taková být mohla, ale proradní kapitalističtí pravičáci jim to pokaždý pokazí. Čímž pádem se to vrátí na začátek a začne se probírat, jak by to správně mělo být, proč to tak nejde…, než nás zkosí ebola…

 12. Domácí hospodaření bylo v důsledku kolektivizace značně potlačeno i v mnoha vesničanech. Spíš než zákon, nařízení, by se hodila videa s návody a mírnou propagandou výhod samozásobitelství.

  ANOfert je agentura banksterů, tak jako Babiš jejich agentem (viz. Jourová, Metnar, Vojtěch, Havlíček – Aspen institut, koronafašismus, okupační smlouva). ANOfert existuje jen pro oblbnutí ovčanů. A daří se.
  Šlachta jede na podobné vlně. Přisluhoval u likvidace vlády jarmulkáře Nečase, protože ten uvažoval o svobodném výběrovém řízení na dostavbu jaderné elektrárny. Za covidu si ani netroufl pomyslet, že je to organizovaný zločin.

  Propagandisté vyhlásili, že Okamurovi důvěřuje 35% voličů. Filenkovi 19%.

 13. Může se stát i jiná varianta, pětikolka se rok, nebo půl roku před volbami jako pohádá a shodí vládu, vznikne úřednická do voleb. Pětikolka vyhodí zprofanované lidi – Fiala a spol, všechno na ně svede a bude lidem tvrdit, že teď už to bude lepší, že se poučili a lidi je budou zase volit. A že je volit budou, to si pište… Babiš si potom vybere – asi ODS a pojede se dál, jen radostněji a lépe.

 14. Pane. Dvořáku proč si nevšímáte SV tj Společnosti Volicu a jejich programu národní záchrany potřeb PNZ ,chcete ,aby jsme všichni Sjednocení šli dále ke dnu?
  Priznejte se zločince🤠🔔♥️🇨🇿🙋😭

  PS.Tento komentář uvázl ve chlivku a nejde ho odeslat.Búh s vámi nešťastnici ,jděte dál v pokoji ,bude zima bude mráz, kam se pane Davide Traambusi ,kam schováš?

 15. Pane. Dvořáku proč si nevšímáte SV tj Společnosti Volicu a jejich programu národní záchrany potřeb PNZ ,chcete ,aby jsme všichni Sjednocení šli dále ke dnu?
  Priznejte se zločince🤠🔔♥️🇨🇿🙋😭

 16. Pane Dvořák
  Nevím vše je možné, i kdyby to vše sedělo moc možností nemáme. Ve své podstatě každý kdo bojuje proti Fialovy má náké ale. Celkem nechápu jak jednoduchou rovnici zde většina lidí nedokáže pochopit. Co mě ale nejvíc mrzí že i pan Vidlák se dal více méně jednou cestou nebo to tak aspon vypadá. Plno lidí nechápe že v současné situaci a to jen když dobře dopadne muže jít jen o menší zlo. At vezmeme každou část opozice na každém něco najdeme. V dnešní situaci už je tak vše v háji že mužem docílit jen dostat tuto bandu pitomců pryč a doufat že ty po nich to nebudou takový pitomci. Např. bez Babiše to vůbec nejde ano chápu a souhlasím se vším za co je zde kritizován a uvědomujete si že to v tomto případě je bud bude Babiš+ někdo mimo partu Fialovou nebo nám budou vládnout dál banda pitomců. Už sestupte s toho obláčku že je možno zde sestavit vládu co úplně otočí kormidlem. Už jenom že jestli Fiala skončí tak kdo ho muže jen nahradit je hlavně Babiš+další a zde potřebujeme právě SPD a Rajchla . Ted v dohledné době myslím tím volby vice nezmůžeme.

  1. Tato, diskutuje se o velkých a vznešených myšlenkách a pokud možno i ideálním státu. Podle toho také vidíme výsledky. Vždyť ta neschopná vládní koalice dostala ve volbách pouhých asi 42%. Dokázala nemožné, spojila Piráty s TOP 09 a vládne nám za jásotu tisku a nemalé části obyvatel. Tomu se říká umění moci – žádná demokracie.
   Dnešní reálná demokracie je již jen moci a prebendách vyvolených (již jen peníze, ženy, zpěv a víno se za ně hravě koupí. Nakonec i ta moc, o lidu nemluvě.)
   Dnes je to opravdu tak, že můžeme jen doufat, že noví budou lepší. Velká změna v Evropě by znamenala revoluci a s ní spojenou válku. Na to není zapotřebí spěchat.
   A tak buďme vděčni za každé narušení bohorovnosti establišmentu a naději na lepší.
   Konec konců i malý krok k lepšímu je lepší než velký k horšímu 🙂

   1. Ale o tom to je diskutovat o vznešených myšlenkách nám nepomůže. Lepe klidně diskutujme ale to hlavní je pořád stejné. Ano bud dokážeme dotlačit spojit zatím nespojitelné jako to udělali oni nebo si to vyžereme. Jiná možnost není ,přestat zde být na obláčku.

    1. Na jedné bráně jsem viděl napsáno „Jedem das seine“ Každému co mu patří. A o tom to je. Pokud občanstvo má rozumu pomálu, tak mu není pomoci. Historie takových případů zná bezpočet. Kde je staré Řecko, věčný Řím, Egypt faraonů. Kde bude stará dobrá Evropa.
     Tato, kolo dějin je nezastavitelné – ale dá se mu odolat. Jak kdy a jak kdo.
     Určitě ale ne ten, kdo na příklad tvrdí, že manželství pro všechny je lidské právo.

 17. Jen dodám jednu krátkou větičku, která byla řečena mnohými přede mnou.

  Kdyby mohly volby něco změnit, dávno by je zakázali.

  1. Nezlobte se je to hloupost ,kdyby to platilo byl by zde třeba otrokářský řád. Ano můžete namítnout že dříve nebyli volby ale byli lidé co za to lepší bojovali to je v přeneseném smyslu stejné. Problém je že plno lidí se nechá opít rohlíkem přesto má smysl se o změnu pokoušet

   1. Re: Hat

    Jste velmi hloupé hrábě, i když jste chytré, mladé a krásné.

    Otrok makal cca deset hodin denně. Pán mu dal najíst a zařídil mu sucho a teplo, páč za něj dál spoustu peněz.

    Dnešní průměrný Euromamlas z Mitl-ojrope maká průměrně 12 hodin denně, nejlépe pak na tři šichty, aby pokryl výdaje na bejvák a bufet. Pokud chce své bydlení, bude na něj otročit 35 let s tím, že nesmí omarodit, anebo umřít, jinak jeho rodina přijde o všechno.

    Vám přijde normální makat týden v kuse na nočních, aby vám zbylo na nájem a kebab a dost?

    1. Řeč je o něčem jiném, né jsem starý, ošklivý a tlustý. Srdcem jsem levičák, vždy mi záleželo na druhých. Kapitalismus není můj šálek čaje ale hold většina si ho přeje a já to respektuji. Moc toho není co můžu změnit tak volím vždy holt kde si myslím že je menší zlo. Nejít volit neuznávám.

  2. Pane Targusi,
   Napište tady všem kakofonistum,že stačí jedna směrnice z politbyra Evropské Komise EK a budou zakázaný i ZABIJAČKY veškerých swini a jitrnic.
   Budou se prý brzy na registrovat i vajca a slepice,neomarxismus vlády je pro zdejší „dobraky“naprosto tabu a nedotknutelný.

   SLAVA PNZ a buďte i vy dobrák pane T.a spol.vyroba šišatych kol oproti výrobě vládních cypu pomoci SV ..

 18. Nezatracuji hospodaření v malém, je to vhodnější, než chodí do fitkaJinak to považují za návrat o sto let zpátky. Při dnešních možnostech, by takové hospodaření, melo být jako koníček a ne z nutnosti, bídy.Volba ANO je krok z bláta do louže.Jak už to pan Vidlák napsal,podpora Rajchla je snaha,aby ANO mělo vhodného pomocníka k vládnut.

  1. Re: zemedelec

   Dnešní možnosti jsou bohužel stále více osekávány, pane zemědělče.
   Proto ta vpravdě zoufalá snaha konkurovat velkovýrobě…

  2. Zemedelce, pokud Vidlák někde skutečně napsal, že by PRO bylo vhodným partnerem k vládnutí spolu s ANO, tak jste mi podezřelí oba. Babiš s celým svým ANO na „sociálno“ nesahal. Naopak. Zatímco Raichla PRO se na to zprvu nezakrytě, postupně méně nápadně, ale chystá. Může být, že se Vy oba cítíte natolik za vodou, že Vám je blízká právě tahle „prosperita“.
   Teď mi docvaklo. Vidlák kdesi napsal, že si na popud konfliktu v Izraeli nechal navézt další dříví na topení. Já to udělal taky. Nevím na kolik to přišlo Vidlákovi. Když já to platil, došlo mi, že nás nebude až tolik, co si takovou soběstačnost dovolí. Aby ne, vždyť každá ta soběstačnost nutně vyžaduje jisté majetkové předpoklady. Třeba pozemky.

 19. Jen drobná poznámka: V naší zemi samozřejmě je placené zdravotnictví. Spory probíhají max. o parametry toho, kolik a kam se bude platit. Jestliže se na středně lukrativním místě v Praze (stanice metra mimo centrum) bez problémů dlouhodobě udrží 4 lékárny, pak je s přihlédnutím k ohodnocení zdravotních sestřiček něco kurva špatně. A další peníze tahané z kapes občanů směřují – no přece lékárníkům (jejichž děti „umírají hlady“, na to prostě nejde nevzpomenout.)

  1. To Martin V.
   Ano, zdravotnictví je u náš placené. Nicméně může být mnohem placenější, a to je jedna z podstatných věcí, o které kráčí.teď ještě pořád může dostat ocelové koleno víceméně za pár peněz.
   Ale není to nic samozřejmého.
   Další možnost totiž je, nechat to zaplatit částkou sto nebo dvě sta tisíc Kč. Myslíte že ne? Počkejte si na tandem PRO a ANO.

 20. V podstatě správný názor.
  Jenže podobných schémat se dá vymyslet klidně ještě několik. „…ale zelený je strom života“.

  Třeba: Proč Babiš neuzavře spojenectví s Okamurou? Ten jejich názor na EU je sice diametrálně odlišný, ale jak odlišné jsou jiné názory na jiné věci v 5-ti kolce! A jde to. Moc chutná moc.

  1. Tak zrovna na tuto otázku dokážu odpovědět:

   Babiš neuzavře spojenectví s Okamurou, protože Okamura je dlouhodobě vykreslován jako extrémista, ale nikdy neučinil žádná opatření, aby se této nálepky zbavil.

   1. Domnívám se,že toto oduvodnéni je naprostý nesmysl !
    Ani ANO nemá prý žadny program a SPD toho šefa Okamury je ve skutečnosti jen jeho finanční projekt ,kde základem jsou jeho „KECY „,ale odmítá prevzit jakoukoli skutečnou vládní odpovědnostmi jako zastupitel jeho volicu.
    Poznáme to podle toho ,že odmítá posílit svůj slabý program o PNZ. Ten jeho totiž dává sice pěkných ,ale slabých a prozatím ješte s odřenymi ušima procházejícími 10%.

    Di ANNA z KSH a co ostatní voliči SV , proč nechtějí ,aby si dalo SPD do sveho programu PNZ program liduSV po a vyhrálo volby místo nynějších jen koňskych dostihú?

    1. No to je myslím nejvýstižnější komentář a popis blížící se skutečné realitě. Pro Okamuru je to byznys a proto také může SPD mít radikálnější názory, protože ví, že je nebudou muset nikdy naplňovat.

   2. Tomio Okamura je možná ideozločinec;

    „Fialova vláda je v mezinárodní politice esencí vlastizrady. Kam lze Bruselu ještě vlézt? Šílený plán na likvidaci evropských národů a evropské kultury. Se zlem EU se má bojovat a ne se mu podbízet.“

    SPD chce bojovat proti zneužívání dávek nepřizpůsobivými

    „Nenajdeme diktátora či masového vraha, se kterým by USA a Západ neobchodovaly. Od Hitlera až po arabské šejky nebo dokonce islámské teroristy.“
    😇
    Takovou hubatost by si agent Babiš nikdy nedovolil. Takhle zakleknout na podlidskou konkurenci, to by šlo, ale kritizovat svou vrchnost? Kdepak. Pěkně podle notiček banksterů.

    1. Kocourku,
     mu chybí intelektuální kapacita a když se mu na pomoc v jeho SPD taková objeví 😭je schopen ji a colou SPD zrušit(celou svou kecajici nedostatečnou stranu )a sám sebe navrch.
     To je prý názor jeho kamarily a zkuste mu to říct a on vzteky pukne,asi to ono zustalo na úrovni kinouvadece a to je tak celé.

     Představte si paní ANNU jak okamúre vrazi do jeho kecajici pusy písmena PNZ a on se brání „NE,NE místo „ANO,ANO „,no jak je to správné ,brutální °°°°° ,co🔔🤠😀?

   3. To Vidlák: správně JE VYKRESLOVÁN, není to o skutcích SPD, ale o úmyslu SPD nějak VYKRESLIT … otázka zní, zda by SPD bylo takto vykreslováno, kdyby nebylo až tak moc protibruselslé.
    Pokud by se s SPD dal po volbách Babiš dohromady, pak by Agrofert byl vykreslován jako podporovatel extrémistů a podle toho by s ním bylo v EU zameteno.
    Mohu jen opakovat, zatím tady není ani na obzoru český Orbán nebo český Fico, na výběr je volit probruselské extrémisty nebo vlažné podporovatele Bruselských nebo SPD. U ostatních není jistota, zda hlasy nepropadnou.

    1. Vlažní podporovatelé Eurosajůzu?
     Europoslanci ANOfertu hlasují pro většinu pokrokářských perverzí.
     Tady je třeba obohacení:

     „Proto Komise a většina poslanců EP trvá na tom, že je třeba do EU vpustit každého imigranta. Cílem má být vytvoření „bezpečné cesty“ do EU, aby migranti netonuli ve Středozemním moři. Komise a většina EP „bojuje proti převaděčům“, aniž by projevila schopnost proti nim skutečně zasáhnout. Kladou si za cíl sami převzít úlohu převaděčů pomocí štědře financovaných neziskovek, a tím pro migranty zlevnit a zatraktivnit migraci..Současně úporně brání představitelům členských států umožnit vlastní rozhodnutí, kdo může vstoupit do jejich země. Naopak za odmítnutí imigrantů mají být státy pokutovány „zatím“ v objemu půl miliónu korun za nepřijatou osobu v rámci kvóty. Drze se tvrdí, že kvóty neexistují“
     podle Ivana Davida

   4. Jak se zbavit „nálepky“. No přelepit ji jinou.
    Co tak uprvit název strany “ SPD“ na název „Přímá demokracie“.
    Je to sice skoro to samé, ale podívejte se , když napíšu:
    SPD je extrémistiská strana nebo Přímá demokracie je extémistická strana. Snad vidíte ten rozdíl. Napsat, že Přímé demokracie je extrémní je divné? To napíše hlupák nebo darebák a to už pozná snad každý.

    1. Jenže v nálepkách se změní jen SPD na PD.
     Nikdy to nikdo v majnstrýmu nevypíše jako „Strana přímé demokracie“ nebo „Přímá demokracie“.
     Vždycky to bude: „Extrémistická/krajně pravicová strana SD…“

     1. Marketing je způsob ovlivňování chování lidí a název, pojmenování nebo jméno je základem toho, co potřebuješ propagovat, dostat do podvědomí lidí.
      Voliči (zákazník) volí podle jména !
      PD je co? Nic. SPD je zkratka, za kterou sposlanci vystupují. A ten název se musí změnit a oni samy ho musí do veřejného prostoru dostat.Musí se používat celé jméno, ale to je již záležitost pro Okamuru.
      Nevšimli jste si ,že úspěšnými kandidáty je vždy výborná reklamní agentura?
      Já se snažil pouze dát návrh a ono kritizovat je tak snadné, když sám nic nevymyslíš. Ono asi ani tady nejde o to Okamurovi pomoci, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *