22 června, 2024

Prigožin v bronzu

Na hrobě Prigožina ustavena jeho socha.
S nakročenou nohou a přívětivě nataženou rukou kráčí vstříc svým návštěvníkům.
Na hrudi tři vyznamenání hrdiny se zlatou hvězdou: Hrdina Ruska, Hrdina LNR, Hrdina DNR.

Budiž mu země lehká.
Ukázal celému světu názorně, jaké by také mohlo být Rusko bez Putina.
Svět se zděšením otřásl a zařadil zpátečku.
Ale jenom na chvíli, už těm západním politikům mezitím nějak otrnulo.

45 thoughts on “Prigožin v bronzu

 1. Takový ruský Albrecht z Valdštejna. Je možné, že dost Rusů pociťuje v sobě rozpor, že citem jsou s Prigozinem, ale rozumem chápou, že v zájmu ruského státu letadlo spadlo. Nabízí se otázka, proč když se k jeho převratu nikdo důležitý nepřipojil, neodjel pryč někam daleko. Neslíbili mu náhodou v Kremlu, že bude ušetřen, když bude někde mimo Rusko, to znamená Bělorusko a případně Afriku? Po tom, co opakovaně létal po Rusku se už Kreml nemusel cítit vázaný nějakou dohodou. Putin a Patrušev jsou právníci, takže můžou spíš než dohodu porušit, najít způsob, jak ji obejít. Potřebovali ho jako takového hasiče fronty, ale po dobytí Bachmutu a potom, co Progozin začal se vyjadřovat problematicky, stal se Kremlu nepohodlným. Jeho výroky o tom, že ostatní oligarchové na válce vydělávají, když to byl on, kdo měl z války byznys y ostatní zápolili se sankcemi…Teď bude v Rusku připomíná, ale ne jako skutečná postava taky oligarchy. Vzpomínat se bude na jeho vytvořený obraz na jakéhosi skromného Robina Hooda, který stál mimo establishment.

 2. Už jsem to psal.

  Na to, kdo Prigožin byl, co dělal, komu všemu míchal polívčičku, žil nepřirozeně dlouho a vlastně zemřel přirozenou smrtí.

 3. Podle mne,teď se ukazuje,proč byl Prigožin odstaven.
  Několik generálů se boji,že se zjistí mnoho lumparen ohledně protivzdušné obrany Ruska.Když jsem viděl tu radarovou budovu,snad naše paneláky maji lepší pevnost.

  1. Re: KM

   To je jednoduché.
   Jestliže chcete dbát mých dobrých alevných rad, nesmíte myslet a nesmíte napadat.
   Napadat ani na nohu, ani na hlavu.
   Jen tak se stanete „jednou“ opravdu chytrým, mladým a krásným.

   Jinak skončíte jako zoufalci v tomto textíku.

   https://www.youtube.com/watch?v=IlvZSWJ-Qno&ab_channel=P.Mobil

   Jinak originál je od Ismerös Arcok a mě dost nudí, páč nejsem jedině správný Maďááároš a nemám potřebu vzpomínat na „zemljaky“ v zahraničí.

    1. Re: Tymák…

     To není vůbec žádná mapa ani trošku a dokonce ani půl trošky a jen úplnou náhodou připomíná obrysy Nagymagyarország neboli Velkomaďarska a vy jste samozřejmě zcela hloupéééj Tymák, protože byste chtěl furt jenom myslet.
     Fuj je to!!!
     Myslet můžete, až dostanete myslovací certifikát! Do té doby ani ťuk!

    1. Re: Xixao

     To není věrnost, to jsou zbytky někdejší slávy. A není nikde napsáno, že je to funkční a není to jen z lepenky za účelem zhotovení živých obrázků. Osobně bych řekl, že ano.
     Jedna věc je natočit šot, druhá věc je nahrát písničku, aby to mělo alespoň snesitelnou kvalitu.

    2. To je relativní.
     Leo Fender má naprosto stejné zásluhy a věrné uživatele, kterých je možná i víc, než uživatelů Marshallů. Jen to možná neuměl tak dobře zpeněžit a proto dělal víc nástroje.
     Guma Kulhánek furt hobluje starý originál Fender Bassman, model 135 z roku 1965.
     Na „menší“ akce si Guma vozí taky pěkně starý, zase origoš Dynacord Bassking 100.
     Je to ten úplně první „basový“ model s bílým plexi předním panelem, vpředu osazený ECC808 a na inverzi má ECC801. K tomu Fender Bassmanu má zase origoš bedny, jednu čtyřdíru 4×12″ s AlNiCo Jenseny a jednu spodovou 18″ s feritovou EVM18B.
     K tomu Basskingu si vozí zajímavě lehký bastlík, s jednou 15″ a jednou 12″, podle vizáže a okrajů košů jsou to původní EV EVM15B a EVM12L.
     Marshally jsou krom zvuku ale i póza. Hradba z imitací, kde ze 2×8 až 3×10 čtyřdír hrají jen dvě, maximálně čtyři, pak póza úplná.
     Všiml jsem si, že dobří a špičkoví muzikanti, hrající na origoš Fendery (oba kytaristi TOTO), nebo i na origoš VOXy řady AC (Brian May) a v poslední době hodně na veskrze univerzálních Mesách a Englech, tyhle pózy s hradbami, nějak nemají zapotřebí..

     1. Ty Plexiny (model 1959) v tom klipu nejsou atrapy a dokonce vypadají i jako zapnuté, obě páky mají nahoře. Jako atrapa nevypadají ani Hammond B-2.
      Stran těch Hammondek, počtu dochovaných exemplářů a jejich současné ceny – tady si nejsem úplně jist, jestli bych na louku tahal tak těžký a drahý nástroj (140kg), spolu s nezbytnou metrákovou Leslie bednou..

 4. No já nevím, ale stejně mám pořád takový dojem, že se za čas objeví. A ,živej . bylo to celý taknějak divný.Chtělo by to zkontrolovat ,kdo dostal to jeho nemalé dědictví. Dědice a pod.

        1. Někteří lidi jsou všeho schopný. A takovej notorik bez přísunu jiného alkoholu se nebude ptát, co v tý žitný leželo. Nějakou dobu jsem pracovala v protialkoholní poradně. Notorouše znám dobře.

         1. Však ono se taky říká, že by vypil aj mrtvému z ucha. Akorát nevím jestli to platí na notoriky nebo skrbliky.

  1. Dedil syn a mozno zena. Wagnera oficialne dedil syn. Ale imho, on sa neobjaví podla mňa. Ma preoperovanu tvar, je niekde v Afrike a ma podmienku od Putina že sa neobjaví. A koniec koncov naco, ak sa vráti, tak ako niekto iný

   1. Jak že to bylo v tom filmu Pulp Fiction?
    „Když zmizíš, budeš zmizelej.
    Když nezmizíš, zmizím tě já“

    No a Prigožin je zmizelej

    1. Podľa mňa áno. Len Prigozin mohol rozhodnúť že všetci poletí jedným lietadlom, co dovtedy nikdy neurobil. A druhe lietadlo tam stalo. No a ostat tak ako bolo, nemohol Putin pripustit

 5. Pěkně napsané, snad má Putin dobrého nástupce.

  Paní Divišová, nedočetla jste se náhodou, kdo sochu platil ? Předpokládám že stát, ale jestli nevíte mecenáše jistě.

  1. Kdo platil tuto sochu, to nevim. Ale je jeste jeden pamatnik na miste havarie a ten platilo ministerstvo valky (co to taram , ministerstvo obrany). Ale tam neni Prigozin, je tam jakesi letadylko, je to pomnik pilotum a vsech obetem havarie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *