26 května, 2024

Pozitivní deviace

Ten fatalismus je prostě k nesnesení. Nic nemá smysl, stejně jsme odsouzeni k záhubě a budeme než jen kolonií. Ať zvolíme kohokoliv prezidentem bude to stejně na… nic, protože pán jako kmán a Sorosova děvečka stejně jako etébáckej pytel. Buď zmrzneme, nebo vyhladovíme, nebo nás sežere virus – však Číňani už cvičej na ten s pořádnou smrtností, nejen nějakej covidíček – všichni nás připraví o všechno a vlastně bychom si to mohli jít hodit už rovnou. Tohle mne už tak … hněte, že tímto svým textem proti podobným defétistickým žvástům nahlas, jednoznačně a s veškerou vehemencí mi vlastní protestuji a mlátím jak ten Chruščov botou do řečnického pultíku.

Jelikož jsem jen obyčejnej blbej advokát, který, jak je poměrně známo, svým klientům nejen spílá, ale také své klienty mlátí, aby je poněkud srovnal s realitou všedního dne (mým největším „úspěchem“ tohoto druhu byl mnou do krve okopaný kotník klienta herkulovské postavy, rozvádějícího se s jednou naší „mediální hvězdou“, který furt chtěl u soudu mluvit a „uvádět věc na pravou míru“. Ze soudu odkulhal, ale odkulhal s rozsudkem dohodou se vzdáním se odvolání všech stran…), hodlám nyní srovnat s realitou všedního dne i žalostné lamentující, kterých je nejen zde jak naseto. Vezmu si k tomu klasiku, zdá se, že tak cca 2300 let starou – tak snad projde prověrkou času:

„Viděl jsem všechno, co se pod sluncem děje, a hle, to vše je pomíjivost a honba za větrem. Co je pokřivené, nelze napřímit a čeho se nedostává, nelze spočítat.“ (Kaz. 1:12 – 15). „Člověk neví, co milovat ani co nenávidět, cíl všeho je před ním. Všechno je u všech stejné. Stejný úděl má spravedlivý i svévolný, dobrý a čistý i nečistý, obětující i neobětující, dobrý je na tom jako hříšník, přísahající jako ten, kdo se přísahat bojí. Na všem, co se pod sluncem děje, je zlé to, že všichni mají stejný úděl a že srdce lidských synů je naplněno zlobou; po celý svůj život mají v srdci samé ztřeštěnosti a pak se odeberou k mrtvým.“ (Kaz. 9:1 -3). No a nakonec Japonec, že: POMÍJIVOST, SAMÁ POMÍJIVOST. Ten zbytek si laskav dočtěte sami, samozřejmě to je Kniha Kazatel, pak si dejte panáka, aspirin, nohy do lavóru s teplou vodou a čtěte dál:

Jasněže lidské utrpení je něco, co si zaslouží nejvyšší soucit! Od vzniku moderního člověk žilo a žije na světě asi 107 miliard lidí a každý z nich byl/je jedinečnou kombinací genů, aktivovaných epigeneticky a vůbec tak nějak různě, mnohdy nevíme ani nyní přesně jak. Kdo umí kombinatoriku a vyzná se v genetice, ať si vypočítá počet kombinací, permutací a variací, které jednotlivé geny mohou mít – a to je počet možných různých jedinců, kteří žili či žijí či žíti budou. Já se touhle vyšší dívčí zabývat nebudu, neboť jednak nechci nekonečný virtuální prostor zaprasit nekonečným počtem výsledků, jednak jsem skončila u trojčlenky a v mém stařenském věku na tom těžko co měnit. Nicméně ať je toto číslo jakkoliv veliké, vyplývá z něj, že každý člověk je neopakovatelný a neopakující se originál, což se nám mimochodem, následně promítá do takových oblastí jako je trest smrti nebo eutanázie. Nicméně, zpět k tématu: protože každý člověk je neopakovatelný originál, zaslouží si ochranu. Jojo, dala jsem si teď odskok do Florencie, tak jsem si užila, jak každý Filippo Lippi, Michelangelo, či můj milovaný Giotto nebo Cimabue jsou chráněni, aby po nich nikdo nešátral ani prstíkem! Nezaslouží si každý lidský život tutéž ochranu? Jistěže zaslouží! A proto konec války a to OKAMŽITĚ, bez ohledu na jakoukoliv ideologii, ba dokonce i navzdory ní, je podmínka naprosto nutná. (Přemýšlím nad dilemmmmatem: kdybych měla plivnout do tváře Černochové a Zelenskému – komu dřív? Jak Janus bych si přála mít dvojí tvář a oni aby stáli sobě naproti, já mezi nimi…)

Nicméně… přes vše, co shora píši, přes to, že s úctou poklekám před životem a v rámci svých možností se snažím drobnými skutky následovat mnou vyvolenou světici (jejíž jméno jsem jako druhé přijala vlastním rozhodnutím za své) musím se zastat války! Je nepopiratelným faktem, že člověk potřebuje – zřejmě – jistou dávku stressu, aby byl schopen vykonat podstatné skutky. Lidstvo zcela evidentně potřebuje totéž. Podívejte se na uplynulých 70 let jiným pohledem, než doposud! Jasně, pokrok bychom tu, soudruzi, měli, zdroje jsou, jak by řekl (další, doufejme že do budoucna zcela pomíjený) klasik. Vyřešili jsme zásadní problém naší doby, totiž přístup k energii?? A bez energie není dalšího rozvoje lidstva, včetně potření bídy a možností dalšího, skutečně intelektuálního i emocionálního rozvoje! Že bude fungovat tokamaku úúúrčitě nejpozději do pěti let, to už posloucháme jak dlouho… padesát let?? A když se udrží plazma ve vakuu kolik… dvacet minut?? … jsou z toho titulky přes celou první stránku, a to se na to energie megaspotřebovává, místo aby to energii tvořilo… No a ta elektromobilita… ňáko jsme si nevšimla, že by polovina planety byla z lithia, potřebného na baterie, a taky znova: do těch dobíjecích míst musí odněkud – ehm… odněkud… ta elektřina dotéct, že.. A to jako teda odkud? Z větrných elektráren? A doteče i do jeřábů, bagrů, vrtných souprav… a mohla bych je (speciálně bych poprosila o tankery na ty elektrobaterie) vidět? A ten sklep můžu vidět taky? Prostě i když se grantové agentury mohly přetrhnout a CERN makal 25 hodin denně, jak by řekla moje romská rodina, nikchaj nič…

A tak jsem tak nějak zachytila, že prý putin putinovec putičin prej vymyslel (určitě on osobně) nějakou jadernou elektrárnu, co nepotřebuje tak čistý uran a jede vlastně na odpad… a že japončíci rozjížděj ta auta na vodík… a to (jsme) ještě nezačali. Protože zdroje nejsou, nááájednou padají tabu, patentové úřady se stěhují do podzemí, neb dobře vědí, že jim rozvášněný dav už brzo rozšlape ty jejich bábo-bábo-bábovičky a lidstvo začíná, auvaj jauvaj, přemýšlet… protože když to teklo, že jo, tak proč si jeden prst nenacpat do nosu a druhý někam úplně jinam. Lépe vyplňovat grantový formuláře než přemýšlet, zejména, když „finanční krytí není“.

A znovu: jsem skleróza sklerotická, ale někde jsem kdysi slyšela, že když Spojenci zásobovali vojska v Evropě, tak dodávali 500.000 (pět set tisíc) položek různého materiálu. Což bylo asi tak prý desetkrát víc než v době, kdy válka začala. Proč? Protože „doba si to žádala“ a prostě bylo nutno to vymyslet. Dovolte mi ještě jednu připomínku: Hnuuuusná Smlouva o půjčce a pronájmu! Vyděrači jedni imperialističtí, všechno si to nechali zaplatit!! I ta chudinka ubohá Británie zaplatila poslední splátku někdy v 90. létech (teda prej, já si, jak známo, nic nepamatuju…) Jenže… stálý tok prašulí ze Smlouvy o půjčce a pronájmu generoval, inu, jak jinak, tok peněz. Tak koncentrovaný tok, který by se jinak nikdy nevytvořil. Pokud nechápete, že se vytvořil, tak zapřemýšlejte, proč jste si vzali hypošku a pěkně jste celý život nespořili, abyste si mohli ten kvartýr koupit na konci života. Jo – takovej tok… A ten tok financoval NASA a let na Měsíc. Prachy ze Smlouvy o půjčce a pronájmu došly, takže od té doby, vážení přátelé, lítáme kam??? Ano, nikam. Lítá Musk, ale to je, řekla bych, úplně jinej příběh.

Takže abych to shrnula. Je mi líto každého člověka a jeho utrpení. Ale na druhou stranu??? Hele, já patřím ke generaci, která vyrostla na mechanických psacích strojích a ty elektrické byly výkřikem luxusu. Pamatuju se přesně, když jsem poprvé slyšela pískat fax a bylo mi vysvětlováno, že se tím posílaj fotky. „Jojo, to určitě, ty vole – papír ti poleze drátama…“ – přesně si pamatuju, že jsem si přesně tohle myslela!!

Takže ještě jednou: v rámci svých možností pomohu každému od jeho utrpení, co to bude v mých chabých silách. Ale co se samotného lidstva týká – vezmu si svetr, nad lihovým vařičem si uvařím kávičku a budu jen koukat, jak se sci-fi 20. století stává nudnou realitou… Doporučovala bych vám stejný postup. A pokud můžete, začněte nad tou kávičkou používat mozek. Protože to by bylo abychom něco nevymysleli…

29 thoughts on “Pozitivní deviace

 1. Mně se líbila Klára, která prohlásila, že se mezi nás „morální elitu“ cpát nebude. A práskla dveřmi. To byla silná zásadová osobnost. No nějaký čas přešel a je tady zas. Asi našla zadní vchod.

 2. Pozitivní deviace nebo negativní, to je jedno, stále je to deviace, která by neměla být vlastní mravnému člověku, ale náleží opicím …
  Ta mravnost musí být skutečně v člověku, ne jako o ní žvanil T.G.Masaryk a skutek utek, ale jako ji měl v sobě například Velký komunista Miloš Jakeš, vyšel z chudých poměrů a skutečným nefalšovaným mravným komunistou byl celý život …
  On ten námi zavržený Socialismus, je také ve skutečnosti o mravnosti, kterou silou státoprávní (právo je podle marxistů a komunistů jenom institualizované násilí) a společenskou smlouvou vítězné většiny (bez liberálních, kolaborantských a dalších primitivů) zavádí mravnost kodifikací v Ústavě socialistického státu …
  Například socialistická Ústava a navazující právní normy to svaté vlastnictví všech předchozích společenských formací rozdělují na osobní vlastnictví (to je ve skutečnosti svaté a nedotknutelné, žádné exekuce a lichva se ho netýkají), na celospolečenské vlastnictví které skutečně slouží celé společnosti, a na zůstatkové dekadentní soukromé vlastnictví, která nesmí být zneužíváno proti společnosti a státu – v debilním kapitalismu s liberalismem, je šmejdovské nemravné zneužívání soukromého vlastnictví a s z toho vyplývající korupcí jejich „morálkou“ ….
  A tak dále, a dále, těžko to se indoktrinovaným lidem opičím kapitalismem s liberalismem vysvětluje …

 3. Paní Samková,

  “ ňáko jsme si nevšimla, že by polovina planety byla z lithia, potřebného na baterie, a taky znova: do těch dobíjecích míst musí odněkud – ehm… odněkud… ta elektřina dotéct, že.. A to jako teda odkud? Z větrných elektráren?“

  Vy stále snad předpokládáte, že cílový stav je výměna spalovacích motorů za elektromobilitu? Vždyť ONI – ti z EK, EP, co to tlačí, už otevřeně říkají že jejich cílem TO jejich cílem není.

  Osobní auto ve soukromém vlastnictví bude výsada užší ho kruhu vyvolených.

  A za další – ideologicky myslící lide se nepotřebují zabývat nějakými „prkotinami“, jestli je dost litia, jestli je dost kapacit na výrobu el. energie, jestli jsou dost silné kabely ke spotřebním místům….

  Ideologická komise UV KSČ před rokem 1989 byl proti těmhle ideologům zeleného úúúdělu naprosto racionálně a odborně uvažující orgán.

 4. Ke změnám ve společnosti dojde, až je umožní i vnější podmínky. Tedy s pádem nebo významným omezením moci EU, která se již vydala cestou socializace ekonomiky, i když tomu říkají jinak. Místo NEP máme New Green Deal, místo plánovaného hospodářství máme dotační tituly, místo přerozdělování zisku a zestátňování máme všelijaké podpory a sdílenou ekonomiku. Místo nového člověka dob socialismu, máme nového Evropana. Výsledek je stejný jako u hospodářství za socialismu, jen to přerozdělování neprobíhá ve prospěch těch chudších obyvatel.

 5. Nic nemá smysl, stejně jsme odsouzeni k záhubě a budeme než jen kolonií.

  —-
  Ale nebudeme a nebudeme se dívat na to, jak to dělají jinde, aby to tak nebylo.

  Nebudeme se koukat, jakými metodami se osvobodili v Africe a v Asii, nebudeme se koukat, jak vznikl Izrael, či jakejma metodama se zbavilo Irsko Britů, nebudeme se dívat, jakejma metodama se muslimové zmocňují západu a samozřejmě se nepodíváme, jak to fungovalo za Francouzský revoluce.

  My jsme totiž nejlepší, tak jak jsme, a nikdo na nás nemá, od nikoho se nemáme, co naučit.

  Přece nebudeme měnit názor na něco, co hrdě hlásáme již od dětských či studenských let, kdy nám to doma či na škole nabulíkovali. Přeci nebudeme ověřovat, jestli jsme neudělali nebo neděláme někde nějakou zásadní chybu. Přece si nebudeme ověřovat, jestli v našich názorech nemáme chyby a porovnávat to s tím, co je jinde. Přeci nebudeme zkoumat, jesli to někde nedělají nějak jinak a líp a pídit se proč a jak.

  Všechno známe, všechno víme a nejdůležitější je pořádná vyřídilka, chlapské zahudrování a nalezení podružné chybičky, abychom nemuseli přemýšlet po podstatě sdělení.

  Jo a slušnost. Ta je také důležitá. Nejdůležitější na světě. Himmler by mohl vyprávět, jak je důležitá. Jen u něj byla potřebná při vraždění civilů, kdežto my ji potřebujeme, víc než se vyhrabat ze stavu kolonie, víc než se zachránit před zkázou.

  Když se na nás řítí lavina, i tehdy je třeba dbát na vybranou mluvu, neskákat někomu do řeči a celkově být ohleduplný k ostatním.

  Cézar byl násilník, co dal zdecimovat vlastní armádu, aby ji postavil do latě. To úředníci upadajícího Říma, to byli jiní kabrňáci, ti se nenechali rušit přibližující se barbarskou armádou, když na pořadu dne byla reorganizace úřadů v rozpadající se říši. Proto také byli v nejlepších možných vztazích, když se moc Říma definitivně zhroutila. Vedle toho je nějaké dobytí Galie Cézarem prostě jen trapné.

  Hlavní je chápat, že trest smrti je fuj a sériové popravy válečných zločinců a nakonec i Eichmanna neměly žádný vliv na to, že Skorzeny začal pracovat pro Mosad. On to asi vůbec nebral v úvahu, protože pro Mosad chtěl dělat odjakživa a do SS vstoupil jen proto, že Mosad prostě nebyl k mání.

  Hlavní je chápat, že kamarád je kamarád a hlavní je ho neurazit, to že hlásá úplný nesmysly o kde čem, je prostě jedno, ať je to ekononomika, politika, historie, teorie her a bůhví, co dalšího, co sice nikdy nestudoval, nijak to nechápe, ale vždy má, šikulka plešatá, po ruce nějakej odkaz na nějakou otitulovanou autoritu, která hlásá, co se mu líbí, na rozdíl od těch ostatních autorit, které prostě jen ignoruje. Mezi kamarádem a osudem národa si každý vybere kamaráda.

  Vypadá to, že to je náš národní rys.

  Vláda, Fiala, Lipavský, Černochová a spol to také dělají. EU nezpochybňují , protože „to se prostě nedělá“ i když to všichni kolem dělají. Pro vládu je EU kamarád a o jeho slovech se nepochybuje. Ministr Rakušan už utíká ze schůzí, aby nemusel čelit všetečným otázkám svých podřízených, kteří nedovedou pochopit, že Rakušanovi kamarádi si to myslí všichni stejně a tak to tak prostě je.

  Skoro to vypadá, že dávání za pravdu osobám citově blízkým i proti všemu rozumu, je náš národní rys. Jsme tedy národ hlupců.

  Nebudem se učit, nebudem sami sebe ani sebe navzájem zpochybňovat, nebudem nic zkoumat. Hrdě se společně potopíme do splašků jak Titanik, jak to nejlepší přátelé dělají.

  1. Velmi dobry a vod podlahy. B13.
   Do koncentracnich taboru nacisti uklizeli ty z nich zdaleka nejhorsi..To je co rict.
   Aby neskodili, ale..
   Himmler /byl byrokrat a ty taky nevynechaji zadnou prilezitost /,jednou vylez z kancelare aby navstivil jeden, aby sadistum vseho druhu pripomnel , ze veznove jsou hlavne na budovani dulezitych tovaren, navstivil jeden svuj koncentrak , predem vysperkovanej pro nej a hned to s nim seklo.
   Pocitam , ze chycenej procesovanej Eichman , mel zacit eru prisnejsiho antisemitismu na nas..Nebo tak. Potom zacly ty nastenny malby ,skin heads, kde ty sou..
   Pisou ,ze nejaka unavena zenska ,aby si odfrkla , polozila nahodou praseci hlavu , co si koupila na vobed ,ale na spatny misto.. Maler..
   Caesar byl velmi odvaznej a meril asi dle sebe. Mozna kdyby nekdy nebyl, tak by se zdecimoval taky..

 6. Normálně na Pražáky, kór s nickem jako antihavlista nereaguju, protože to je drsný protimluv.
  Pan Kroupa, ten holohlavý „bloger“ s připitomělým pohledem, bývalý kdeco a všech korouhviček futrál – to je aspoň Pražák!
  Ale co jsem to chtěl :
  Normálně ani nedávám odkazy na iděs, to hnízdo všech provládních a probruselských kolaborantů, protože se tam málokdy najde něco, co by stálo aspoň za ty úkony na klávesnici.
  Ale – při „kontrole loajality českých blogerů“ k iděsu, jsem asi náhodou narazil na jednoho, co se tamní tzv. kultuře dost vymyká. Mám přitom pocit, že cigán ho tam nechává jako výstrahu.
  Snad proto, kdyby se někdo další, nedejbože, chtěl připojit s podobným obsahem.
  Jmenuje se Pavel Hewlit a je to povoláním tramvaják.
  Zbytek, resp. dohledávání jeho dalších blogů, které mně osobně rozhodně stojí za to číst, nechávám na p.t. ctěných diskutérech.
  https://hewlit.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=793657

  1. Velice se mi líbí například tato pasáž v textu pana Hewlita:

   „jiní si dokonce myslí, že pan ministr není normální a něco jako kluk, který štěká a dráždí rozzuřeného psa za plotem, přičemž kluk neví, že ten plot za chvíli končí.“ 😀
   Ale on celý ten konkrétní, odkazovaný blog, jako by mi mluvil z duše.

 7. Přesně. Nihilismus patří tak maximálně mezi třicátý a čtyřicátýdruhý rok věku a to vlastní, bez ohledu na plynatost světa. Kdežto pak, ať se jde světový nihilismus vycpat! Pak už může být člověk osobně svobodný, chachá. A odpojte mu elektřinu, paďourové, sil má ještě dost! Až do skonání

  1. Re: AH

   Jste hnusnej zcela závistivej pernatec.
   Co to je 760 mio pro jednoho! Vy nevidíte, jak úplně FŠECKO GANC zdražuje?
   Fuj je to!!!

 8. Paní Klára se nejspíš snaží naznačit, že když tok peněz z druhoválečné Lend&Lease a tok zboží z UNRRA vyschl, tak bylo nutně potřeba, zajistit další. Zbrojovky musí jet, ty není možné zbourat jako popřevratový OP Prostějov – na to je ve zbrojovkách moc velký potenciál i drahé vybavení.
  Celé NATO momentálně fedruje na ukravinu úplně všechno možné – a to všechno bude muset někdo zaplatit, takže je zaděláno na Lend&Lease II., tentokrát v objemech, které nás omráčí.
  Rozumím tomu správně?

  1. Doufám, že si to nemyslí, protože to nijak nesouvisí.

   Po obdobích velkých válek byla dlouhá období míru.

   Po třicetileté, po napoleonských válkách to bylo to samé a žádná půjčka a pronájem nebyly.

   1. Že nesouvisí?
    Co například těch 80 miliard dolarů na kompletní vybavení a výcvik tzv. afghánské národní armády?
    Oficiálně tam válka nebyla nikomu vyhlášena. Byla to jen protiteroristická operace a těch 80 MLD dolarů zahučelo JEN do té tzv. afghánské armády.
    Nejsou to komplet náklady na celé to tažení, které byly vyčísleny snad dvanáctinásobkem, bylo to něco blízko našeho bilionu dolarů – bilionu po našem, Američan to má v trilionech.

    To vůbec nesouvisí s provozem amerických i mimoamerických zbrojovek, s nákupy zbraní a vybavení armádou americkou i armádami NATO?
    Kolik financí, jsme museli vynaložit my jako ČR, abychom prý dostáli jakémusi pofidérnímu závazku a mohli se tamní řeže s Tálibánem v sandálkách, účastnit také?

  2. Vseho najednou hodne na jedny clankovy hromade ukazuje na neprehled autorky.
   Mlaceni klientu atd…
   Ja jenom vim, ze policie,soudy ,komise a zakony premnozeni byrokratu delaji neuveritelny veci . Ani buh ani satan neco takovyho nedokazou..
   Treba kdyz se pusti zlocinci z vezeni /Reagan , takovej popularni ,zovialni deda/,aby se udajne usetrilo, je to pro media vejvar a sireni zlocinu v mediich a vsude ma zakryt ,nejaky ty spinavy zamery mocnych.
   Jsou vubec mozny jiny plany, nez ty spinavy?
   Serialovy zlocinci , jsou produkty brutality protestantismu jeho represe /kruteho potlacovani mysli/ do mentalnich represovanych produktu …
   Napr. autor a jeho dr. Hannibal the Kanibal a dalsi..
   Az do zcela velmi poslusne ukaznenych populaci , hodicich se do demo..
   Populace prevsim v byvalych oblastech vlady lutheranu a calvinistu..
   A co , kdo se nehodi, tak se skrtne.
   Na zakryti jsou spousty veci , filmy ,sporty ,iluminati ,loutky vecne ukazovany ,filmy se zmnozi vo popularnich gangsterech v letech 50.tych a zase v 90. nejsou nahodou a slouzi..
   Odvraceni pozornosti…Zaroven to hystericky pisteni ,je porad podezrely..
   Takze prijdou takovy neklidny myslenky…Jako reakce..
   „Zlocinec“, vhodnej pro plany na celej svet musi bejt ovsem ,svetovej a vyznamnej.
   Stadni a sborovej jekot , nenormalni a mega nenavist ,na Putina treba.
   Pripomina kdysi chorobnou nenavist zapadu na predtim oblibenyho /i v mediich/,Dolfa.
   Jake velke starosti mel zapad ,napravovat obrovska ublizeni pro nahle ,neskutecne ukrivdovany narod germanu..
   Taky Mussolini byl na tom podobne..Saddam atd..
   Zkratka neco rizenyho ze zakulisi ,na realizaci nejakych planu..
   Hleda se a velmi zoufale ,aby neco Putin udelal vubec, az je to smesny..
   Az vladne vsude mediim..
   Vymyslel si a vybral zapad a Usa predevsim, Putina , kdyz vladli v Rusku v 2000 ?
   Jelcin a spol. vybirali , takovyho povolnyho ,skromnyho a poctivyho cloveka , kteryho nejdrive velmi rychle povysovali .
   Kdo ,kdy a kde vlastne rozhodl ,ze Putin ?
   Mame zde nepritele predstiranyho /bejvalej clen KGB ma pomahat propagande /,kterej plni dohodnuty ukoly /absurdni vrazdeni Skripalu , pak zase Vrbetice ,co je treba ,atd/, nebo klienta zapadem povyseneho a vybraneho pro jeho spolehlivost , ktery se ale v prubehu zvlcil ,nepredvidane se zmenil …
   A co je vlastne v dnesnim neskutecnym svete plnym lzi a podvodu , podvodu a lzi za kazdou cenu i kdyz nejsou treba a permanentniho predstirani…
   Geopobliticky.
   „Nothing is real „..zpival J.Lennon..
   Co je skutecnyho…
   Kdy asi jedinej opravdu volnej trh je s valkama , vseho druhu.
   Kupte si valku ,pane american , nez se zdrazi. Vyplati se a milionkrat..Treba tu Ukrajinskou..
   Mame zde zacatek konce a nebo konec zacatku..

 9. Těžká skepse naředěná lehkým optimismem. Protože nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Anebo taky líp.
  Paní Klára mi promluvila z duše.

 10. No, s klasikem bych řekl, že brečíte sice hezky, ale na blbým hrobě.
  Nějak jsem nepochopil smysl – ale já holt nejsem právník…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *