20 července, 2024

Potlesk na odchodnou

V tomto týdnu se objevila jedna malá bezvýznamná zpráva, která rychle zapadla a vzbudila pozdvižení jen mezi dezoláty. Armáda spálila kalendáře se svými armádními sportovci, protože si ti šmejdi dovolili se pomalovat symbolem míru. Toto neverbální sdělení vzbudilo odpor v nejvyšších armádních kruzích, protože když Řehka šturmuje do atomové války, nebudou mu jeho podřízení podkopávat vítěznou propagandu nějakým chcimírováním a hotové kalendáře (prý deset tisíc kusů) byly spáleny.

Nevíte, pálili to někde na place? Vysypali kalendáře na hromadu, polili benzínem, zapálili a nechali stát provinilce kolem, aby pěkně viděli, jak dopadnou nevhodné názory? Jásali u toho? Drželi proslov o neochvějných árijských hodnotách? Nebo to udělali někde potichu? Vyvezli kalendáře za někam na cvičiště a udělali si u toho požární cvičení? Nebo to odvezli do oficiální spalovny, aby náhodou neutrpělo naše ovzduší a řádně zaplatili poplatky za emise?

Mezi vojáky mě čte hodně lidí. Nebyl třeba někdo u toho pálení? Nezachránil někdo z popela alespoň ohořelý kousek toho kalendáře? Nabízím lahev mého nejlepšího portského a pozvání na zabijačku pro toho, kdo mi donese kus tohoto kalendáře. Ohořelý, zničený… to je jedno. Rád bych si ho uložil jako memento. Takhle totiž začíná každá totalita. Pálením knih. Pálením názorů. A později i pálením nositelů těchto názorů.

Zpráva o pálení těch kalendářů rychle zapadla. Průserů je tolik, že se o tom mluvilo ani ne půl dne. Pak už nastoupily valorizace důchodů, Vítek Rakušan v Karviné, Šafrovy texty o mrzké lůze, se kterou se nedá jednat (a která by snad ani neměla mít volební právo), pád letadla s ukrajinskými zajatci u Belgorodu, nedostatek munice v Rusku… eh, čo to tárám, nedóstatek munice na Ukrajině, protesty zemědělců všude kolem, kromě České republiky… Mě z toho pálení kalendářů ale hodně mrazilo.

Jestli nás do té války doženou, tak máte krásný milník, kdy začala. Války totiž nikdy nezačínají prvním výstřelem. Začínají mnohem dřív. Začínají dlouhým vytvářením podmínek pro válku. Nejprve bylo nutné v roce 2008 pozvat Ukrajinu a Gruzii do NATO i přes ruské protesty. Na Rusko není třeba brát ohled, každý stát si může dělat co chce… tedy, pokud jste na ruských hranicích. Běda, kdyby Mexiko na svém území povolilo základnu Ruska nebo Číny. To je totiž úplně něco jiného, než základna NATO na Ukrajině.

Mimochodem… nezačala ta debilizace školství u nás právě v roce 2008? K čemu vychovávat inženýry, techniky, soustružníky… k čemu vychovávat chytré a vzdělané lidi, k čemu vychovávat mládež ke kritickému myšlení, když budou dobří maximálně pro umírání v blátě při obsluze nějakého minometu? Nejlepší voják je ten, který nemyslí. Když myslí, tak má tendenci dávat na Telegram videa, jak odmítá splnit rozkaz. To dost kazí morálku a ztěžuje to odvádění dalších branců, kteří hrdinně padnou za NATO a evropské hodnoty.

Uplynulo ani ne dvacet let a pálení mírových kalendářů nikoho nevzrušuje. Především nevzrušuje ty pod třicet, kteří na bojišti ještě něco odbojují, než jim hodí z dronu granát na hlavu. Když Alena Schillerová řekne, že nechce národ připravovat na válku, ale chce žít v míru, nejvíc odsudků se jí dostalo od těch, kteří budou mobilizováni jako první. Koneckonců, šrapnelu je jedno, že roztrhá nějaké nebinární Alžbětko.

Knihy se už přepisují a zakazují. Cenzura jede na plné obrátky. Samozřejmě v zájmu nejvyššího dobra a Vítka Rakušana. Úřady pro kontrolu myšlení už vznikají, neosobní byrokratická mašinérie je zavedena. Mladí tleskají a radují se z toho. Nevědí, že v následujícím kroku jim na rameno pověsí flintu, na hlavu dají blembák a nechají je slavně padnout za vznešený tisíciletý cíl, který všechny jen zbídačí a za pár let se budou všichni snažit, aby se o něm nemluvilo.

Demokracie takhle z dějin odchází vždycky. Za potlesku. V záři hořících knih. Nikomu nechybí. Už aby šla. Potlesk na odchodnou demokracii je zároveň i potleskem na přivítanou válce. Stejně jen překáží a do našich hodnot vnáší defétismus a poraženectví. Sláva hrdinům, sláva jednotnému názoru, sláva vymytým mozkům, sláva stádovitosti, protože ze stáda se snadno udělá vojenský útvar. Když všichni střílí, střílej stejným směrem. K tomu stačí základní škola. Nač dělat rozvoj, nač stavět silnice a elektrárny. Nač stavět domy a továrny… na východní frontě to nikdo nebude potřebovat.

Pálily se kalendáře. Až jednou budeme přemýšlet, jak se to stalo, že válčíme s Ruskem, tak právě takhle se to stalo.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

260 thoughts on “Potlesk na odchodnou

 1. Já tu dnes trousím samou negaci, ale člověk je už tak natlakovaný, že musí někde upustit páru.
  Dnešní informace, jak někdo napadl v lese ženskou sekyrkou. Byl dotazován nějaký psychiatr nebo psycholog. Co se to s tou společností děje? Odpověď odborníka. To víte Medveděv prohlásil, že jsou připraveni použít jaderné zbraně, slabší jedinec může reagovat i sekyrou.
  Možná by se mohl odborník kouknout kolem našeho rybníčku a nemusel by se sápat někam na východ. Možná by se mu rozsvítilo.
  Také by mu mohlo zablikat tohle video. Koukám na Xavera. Pořádala se tam sbírka na nemocného hošíka, na reklamu o dárcovství. To, co předvedla instituce, která by měla být plná porozumění a soucitu, je na blití.
  Hned po vstřícné instituci následuje ukázka přímo k tématu tohoto blogu o zakázaných knížkách. https://www.youtube.com/watch?v=0IRAaeNx6zA
  Jestli je velká část společnosti natlakovaná tak jako já, tak nějaká sekyrka bude…………….

  1. Jsem si vzpomněl:
   A vy jste si řek A éle nos?
   Jak to ? No řek.
   No to už by se dalo vysílat! Kolikrát jsou delší a horší !
   To miluju.

  2. Asi by mu nekdo mel poradit, ze by nemel zabrusovat do podobnych uvah, protoze se muze stat, ze se mu z toho bude tezko vybrusovat.

  3. Víc než půlku nedám, omlouvám se, až takový masochista nejsem. On snad někdo v péťikolce vyhlásil řečnickou soutěž o ceny Mylouše Jakeše, že jejich politici perlí kde mohou ? Trumfnout toto bude tvrdý oříšek.

  4. Dobře jste udělal. Já z Vystrčilova projevu vyjímám důležitý bod:

   „To znamená, mohlo by se stát, že my prostě ztratíme rozum a budeme najednou dělat věci, které doposud neděláme?“

   Ano, přesně tohle se děje: ztrácíte rozum a najednou děláte věci, které jste předtím nedělali, ale nejen to:
   vy děláte věci, které jste slibovali, že dělat nebudete. – Stručně řečeno: lhali jste, podvedli jste celý národ.

   A proto patříte do kriminálu.

    1. Stačí je přivázat na náměstí ke kůlu a vedle postavit ošatku pukavců, rána za stovku. To by byl vejvar!

     1. Také mne napadlo, že by se pro návštěvníky mohly připravit různé atrakce. Pro jimi prokazatelně postižené, třeba paní učitelka Bednářová nebo ten zbitý od Musea, samozřejmě zdarma.

  1. Na té fotce zastrkuje do hlavně pušky nějaká dívka květinu. Pušku má voják přes rameno. uniforma vojáka je bílá.
   Vzpomněl jsem si na výrok jednoho pruského důstojníka, kdy se vysmívá tomu, že vojáci Rakousko-Uherska přísně dodržují formaci a že se Prusům skvěle trefuje do zářivě bílých uniforem.

   Prostě děti květin u nás nejsou slyšet a místo povoláváků se u nás pálí kalebdáře s mírovou symbolikou.

   Stále jsem nezaznamenal to, že by bratr Řehka nějak detailněji osvětlil lidu obecnému, jak se má připravit na jadernou válku. Bratr Řehka a někteří další papaláši jistě mají k dispozivi protiatomové kryty. Avšak co lid obecný, zdroj moci bratra Řehky a spol.? Proč se dotují tuřín, řepka, fotovoltaika, nová fasáda domů atd apod. atd…. a není žádný dotační program pro výstavbu protiatomovývh krytů pro lid obecný ?
   Tomu nerozumím.
   Jak se tedy lid obecný, často žijící od výplaty k výplatě, má s tímto srovnat ?

   Ve Švédsku prý nové domy musejí mít kryt, asi ne všude protiatomový, ale alespoň nějaký.
   Kdysi nám takový směšný človíček (běhal po škole v gestapáckém koženém kabátě, občas vlítl do třídy a zařval, že jsme obětí jaderného výbuchu) vykládal během hodiny branné výchovy, že postačí i popelnice, ty ale jsou dnes převážně plastové. Nemělo by se přejít zase k těm kovovým, nejlépe olověným, s tloušťkou několik centimetrů ?

 2. A další porce humoru k pátečnímu podvečeru…

  „Muž s velkou brašnou nesmí projít!
  V pražské Tróji na Matematicko-fyzikální fuckultě UK se hysterické oznamovatelce nelíbil týpek, co měl na její vkus příliš velkou tašku, a tak alarmovala fízly. Reakce fízlů byla, mírně řečeno, rovněž hysterická. Na místo se sjelo několik desítek goril v černých pyžamech z různých fízlích útvarů s plnou polní včetně pyrotechnické služby, fízlové snad poslali vše, co měli. Celou budovu fuckulty násilně vyklidili a prohlédli, jestli v ní není bomba. Doprava kolem fuckulty stála. Jaké k vyklizení měli indicie a jaké konkrétní podezření je vedlo k tomu, aby si mohli reálně myslet, že někdo instaloval nástražný výbušný systém, nikdo neví, ale nejspíš to byla jen jejich vlastní divoká fantazie a touha jejich nadřízených se narcistně předvádět a zastrašovat nevinnou veřejnost.
  Když stáli tváří v tvář ozbrojenému střelci, zdaleka tak stateční nebyli.
  Nejvíc to samozřejmě odnesl kluk, kterého několik fízlích goril brutálně zakleklo, sebrali mu tašku, ve které byly knihy. To je kurva teda krajně neobvyklé, mít na univerzitě knihy, to věřím, že řada z těch černých fízlích goril tolik knih pohromadě nikdy neviděla. Je zajímavé, že přestože se fízlové přesvědčili o zcela nevinném obsahu předmětného zavazadla, nadále pokračovali v protiprávní činnosti a bez věcného právního důvodu dál vyklízeli budovu fuckulty a omezovali lidi v jejich zákonných právech.“

  https://dfens-cz.com/muz-s-velkou-brasnou-nesmi-projit/

  To prostě nevymyslíš…

  1. Až budete v trafice hledat Stonišovo TO, tak na obálce je Franta R. Čech.
   Výborné čtení, která snad jako jediné, za ty peníze stojí. Fakt.

 3. Je čas ukázat, že my, občané této země, tedy většina z nás chce žít v míru. Ať si Černochová s Řehkou a dalšími válečnými štváči válčí sami. A pokud tak moc touží po válce, ať jdou bojovat na Ukrajinu.
  Když už jsme u té války, tak si opravdu neumím představit, čím se bude bojovat a kdo bude bojovat. Generace sněhových vloček, kterou psychicky rozhodí protivný učitel? Z takových vojáků musí mít nepřítel radost. Zbraně jsme dali na Ukrajinu, takže můžeme bojovat jen kecy.
  Pokud sem Ruská armáda přijde, tak bude s námi hotová během jediného dne. Pokud by chtěl na nás Putin zaútočit a zničit nás, tak už to udělal dávno, má k tomu spoustu záminek. Pokud přeci jen přijde, tak vybere Strakovku, Parlament jako vosí hnízdo, podívá se i na Hrad a dosadí tam svoji vládu a bude hotovo. Ještě donedávna jsme byli špička těžkého průmyslu, Sovětský svaz nás v tom podporoval a Rusko bude také. Ono to tak nakonec dopadne. Ukrajina končí, Amerika má jiné starosti a nechce sypat peníze tam, kde nejsou výsledky. Rusko posiluje, Ukrajina nejen prohrává, ale přímo končí, a vláda šílí. Dokonce v ní došlo k velké roztržce. PreVítek se pustil do profesora Nutelly a je to velké. Pětidemolice se drolí, i to má svoji příčinu. Ještě na konci roku držela pohromadě. PreVítek šel do Karviné nechat se od místních slovně lynčovat, určitě tam nešel jen tak pro nic za nic. Připomíná mi spolu s ostatními Stánkaři, kteří se k němu přidávají, krysy, které si všimly, že se Titanic potápí a honem chtějí utéci.

  1. VVP nás nemusí nijak ničit, nemusí ani hnout prstem. My to uděláme sami.
   Vzpomíná si někdo na odpověď Rusů, když ukončili smlouvu s Gazpromem?
   Jistěže nevzpomíná, protože žádná odpověď nebyla.
   Rus jen pokrčil rameny a myslel si své. Jako ostatně vždycky.

   1. My jsme (myslím ČUR) snad ani smlouvu s Gazpromem neměli.
    Od „privatizace“ Transgasu jsme stejný veškerý plyn kupovali od německých překupníků.

 4. A tak je to tady se vším. Agrární komora stáhla vocas a bude jednat . Nechce vládě pocuchat pěšinku.
  To mi připomíná nedávnou stávku těch inteligentních👍 učitelů jak už během stávky vystoupila nějaká učitelská Máňa a řvala do světa, že ta stávka rozhodně není proti vládě🤣 posléze vyšlo najevo, že je to Topková pipka.
  Co potom chcete za revoluci s tímto materiálem?

  1. A já přihodím citát klasika – tedy klasičky:
   Nevyhnutelným údělem EU je krach. Jediné, co je nejisté, je výše škod. (Železná Lejdy)

 5. OT for z fora24
  Agresivita takzvané dezinformační scény skokově vzrostla, a to, co zažil ministr Rakušan v Karviné, nebyl ojedinělý exces. Modus komunikace, který jsme s naprostým hnusem sledovali po ministrově diskusní besedě v jedné z tamních hospod, to řvaní, bučení a nadávání značné části publika, se na dezinformační scéně stalo standardem. A podle mých zdrojů z bezpečnostních složek došlo k tomu zlomu, skokovému nárůstu agresivity, „za covidu“. Co dodat? To „za covidu“ také znamená v době, kdy se hybridní dezinformační válka Ruské federace proti ČR rozjela naplno, a tehdejší Babišova vláda nechala nečinně rozrůst dezinformační – tehdy především antivaxerskou – scénu do dnešních hrozivých rozměrů.“

  1. Jako že házení vajec na Paroubka a jeho veřejná dehonestace jako Jyrky s bradavicí, respektive za něj dělali lepšolidi „diktátora“, byla cajk? Když těm hlupákům tehdy bylo domlouváno, že se to jednou obrátí proti nim, tak se tomu stupidně vysmívali. No, bude hůř. Tohle totiž ještě vůbec nic nebylo.

  1. No já nevím, ale jak tam semtam nakouknu po zdejším upozornění, dávají tam vjeci , které ještě před rokem nebyly myslitelné. A stejně tak i jinde. ByŤ se obránci/hklasatelé jediné pravdy snaží seč můžou
   Mám takový dojem že se volačo chystá.

   1. Spíše, když už je něco natolik známé, tak o tom pustí krátkou noticku, která zase rychle zmizí. Německo je týden ve stávce a v českém mainstrýmu to vypadá, že dva traktory omylem dojely do města kde úplně náhodou vysypaly trochu mrvy…

 6. Každý den, jak se blíží přijímací zkoušky, doučuji různé děti matematiku, aby měli nějakou šanci. Každé dostane na úvod příklad. Mobil byl nejprve zlevněn o 10 % a pak zdražen o 10%. Je jeho nová cena stejná, nižší nebo vyšší než původní? Nebudu napínat, víc jak půlka řekne stejná a to mají nejhůř dvojku z Matematiky. Učitel, který vyučoval do deváté třídy nemá právo učit. A mnoho z těchto géniů bude mít jednou vysokou školu a budou si říkat elita. Jak mohla celá společnost tak zdebilizovat a to se nebavím jen o dětech.

   1. Může být, proč ne. Záleží na tom, jak definujete operátor „+“. Algebraicky vzato – vhodná operace na vhodně zvolené množině takový výsledek připouští.

    Teď jde o to, jestli to protagonisté vašeho příběhu vědí 😀

  1. Konstatujem, ze Vidlakov hovoreny prejav sa podstatne zlepsil.
   Minuly rok som ho zaregistroval nejakej besede a strasne rychlo bzucal, cil nervozita opadla a je z neho celkom dobry rozpravac.

   Pan za precednickym stolom by teda fakt nemusel mat mikinu s kapucou.
   Vidlak s kratkym trickom? Ach joooo

   Plati, ze recnik by nemal byt obleceny horsie ako su jeho publikum. Podvedomie funguje – i v politickych diskusiach.

 7. Tak jo, trocha humoru k pátečnímu odpoledni. Vystrčerčilův projev ze senátu. Doporučuji si dát před čtením tak pět šest dvanáctek (možná spíš panáků), třeba vám to pak začne dávat i smysl: https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/milos-vystrcil-projev-predsedy-senatu-k-iu.A240125_184248_p_politika_nef

  Malá ochutnávka:
  „Pokud chceme prosadit nějakou věc a potřebujeme k tomu nadpoloviční většinu, tak by to mělo být tak, že při vystoupeních vždy ten, kdo chce prosadit ten názor, který on zastává, neupřednostní to upozornění na sebe samotného nad tím cílem, aby jeho věc a jeho názor prošel. A pokud se tak stane, tak potom svému názoru a tomu, co on prosazuje, ublíží. A já se dívám směrem, kde si myslím, že se teď stalo, protože my, když chceme něco prosadit, tak bychom se měli bavit o té věci a k ní mluvit. A trochu na sebe zapomenout. Když na sebe někdy zapomeneme, tak možná si to potom svět skutečně zapamatuje.“

  1. Ten dobrý češtin učit student na gymnázium a ústavu neunivezitní typ. On z ní maturovat a rodná řeč to být, ale tomu kmeni on nerozumět.

   1. No… vy to nechápete.
    Kdyby trochu zarrráčkoval, zachrmlal (…ehm, že) a v řeči zamyšleně zadrhával – to by i Dášenka snad pookřála!

    I suchý pařez by rozkvetl.

 8. Děkuji Vidláku, že jste nenechal tohle ideologické „pálení“ zapadnout mezi dalším marasmem, co nám media nabízí.
  Doba je opravdu zlá a kdo nežije v nějaké sociální bublině nebo někde v chaloupce v Orlických horách vidí naprostou desiluzi v tento „právní“ stát.
  A také bezradnost to změnit. Volby se stávají nedemokratické a ruku na srdce – i kdyby vyhrál Babiš, tak mu nynější vláda tak umetla cestičku, že už se nebude štítit ničeho. Demonstrace postrádají smysl, jelikož se zprofanovali. Každý demonstruje za něco a celkově za nic. A ta která by mohla něco změnit, tu udupe mediální scéna. A jakou máte další zákonnou volbu?
  Odvolatelnost politiků? Zrušení imunity? Časová omezenost funkce? …NIC
  Politici se neštítí absoluzně ničeho – lhaní, podvádění, fet, arogance, krádež to je dnešní norma.
  Mají většinu a můžou všechno.
  A mé obavy, že opravdu bude mnohem hůř se den ode dne naplňují.
  Vidlák má pravdu – pálením knih to začíná.

  1. Jarek:
   Jen dodávám co jsem si právě vygůglila – kdopak to poručil ohně zapálit? Správně, Kalamitydžejn osobně. Pro živého boha, ať už tu mrchu klepne!

  1. Tymákovan:
   Taky už tam dlouho nepobude. Mám idens blog založený jen kvůli němu, tak to aspoň smažu definitivně.

   1. Také se divím že tam ještě je. Jasně, na něj fakt nenajdou pravidlo, které by porušoval, ale oni si nějak poradí. Na druhé straně pan Pokorný dlouho náhradu kde publikovat hledat nebude.

 9. Novinky v nejlepší fejkňůsové formě:

  Titulek: „Ruská média spočítala vlastní padlé na Ukrajině“.
  Tak jo. A koho že Novinky považují za „ruská“ média? „zpravodajské servery ruské redakce BBC a Mediazony“. Ano, tak třeba BBC je úplně ruské médium.

  A Novinky pokračují: „na základě monitoringu údajů z ruských otevřených zdrojů – márnic, médií, oznámení o pohřbech či zpráv od rodin“. Tak zcela jistě mezi nimi nejsou žádné „otevřené“ (pro)ukrajinské zdroje.

  Čtete článek dál, a pořád nikde konkrétní údaj o těch „obrovských ztrátách“. Až pak na vás vyskočí věta: „Média prokazatelně informovala o 5169 padlých mobilizovaných vojácích. Osmdesát procent z nich nalezlo smrt na frontě během posledních 12 měsíců.“ Aha, takže přes pět tisíc padlých za celý rok? Navíc když se o kousek výš dočteme, že „Podle autorů studie hlavní zátěž na frontové linii z ruské strany leží na mobilizovaných dobrovolnících a __kontraktérech z řad vězňů__. Neprofesionálové, kteří odešli do války „z civilu“, nyní tvoří prakticky 50 procent všech ruských ztrát na frontě“? Asi jsem si doteď představoval, že pojem „obrovské ztráty“ znamená něco jiného.

  No a dále se dočítáme: „Ukrajina udává číslo 380 600 ruských vojáků neschopných boje, mezi než ale řadí i zraněné.“ Aha, tak to budou ty ruské zdroje. A není to náhodou navíc údaj (nehodnotím jeho relevanci) za dobu celého konfliktu? Co že tvrdí článek? Obrovské ztráty za posledních pár týdnů, kdy navíc prý údajně Rusové vlastně postoupili jen o blbých pár metrů?

  No celkově z článku vyplývá, že jsou Rusové vlastně úplně v haj*lu, měli by to zabalit a vyhlásit kapitulaci.

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ruska-nezavisla-media-pocitala-sve-padle-na-ukrajine-ztraty-jsou-enormni-40458625

 10. Nezapomínejme, že „zoufalí lidé dělají zoufalé věci“. Takže musí být to oné, ač-li nejde o další pokus zlikvidovat Duklu jako takovou a fin ance vYužít na …. .
  A další snížení úrovně či postavení ČR ve světě do nuly.

 11. Naše kriegsministryně určitě vydá nové kalendáře, které budou mít v záhlaví napsáno
  „menstruační kalendář“ pro všechny vojandy i nevojandy, které se nemohou dočkat války s tím hnusně odporným Putinem.
  Budou tom možná rubriky :
  – jak jsem vyd*bala s demokracií
  – Libavá jest místo pro převýchovu nehodných podřízených
  – Černocha Lloyda jsem ztrhala tak, že dostal nepříjemnou nemoc
  – tančík, jako erotická pomůcka
  – atd. atd. ….

  1. Re: berkowitz

   Zcela jste zapomněl na rubriku, do níž se budou zaznamenávat dny vhodné pro nahoně… – pardon – oplodnění jedině správných kusů, tedy správněji „kusyň“.
   Dobře přece víte, že tankistky mohou bojovat pouze v požehnaném stavu. Souška Lejnová už pro ně vymyslela uniformy, takže je to taková morální povinnost.

   1. Těhotné „kusyně“ jsou chráněny pancířem železné krabice vyrobené firmou Krupp-Steyr Waffenträger.

      1. Re: jozka

       TVL – to chci!
       Jelikož jsem hen ten mYlujÝcÝ manžel, chci to pro manželku, aby si užila a byla neposkvrněná.
       A já budu hen ten neposkvrněný paroháč. Kdo z vás to má?

     1. Furt nechápu, jak se ve vyšším stupni těhotenství dostanou tím průlezem do tanku. Ale já jsem žádnej tank naživo neviděla, tak můžu mít zkreslený představy. Zato jsem byla dvakrát těhotná a to obrovský břicho vám brání v mnohých běžných činnostech.

      Nemohl by mne někdo z pánů poučit? To není ironie, mne to zajímá. A uvnitř v tanku taky asi moc místa není. To jen abych si dokreslila, jaká je Uršula prodejná píča.

 12. Mimochodem, Bednarovou soud opet osvobodil. Titulek idnes:

  Nešlo o trestný čin. Soud opět osvobodil učitelku, která popírala válečné zločiny

  No, kdyz ji osvobodil, tak se asi mohla tezko neceho dopustit, ale to uz bych chtel po novinarich moc.

  1. a když ji někdo obvinil, a soud osvobodil, nebylo to třeba křivé obvinění? A nemají žáci, co ji nahráli zákaz mobilů při hodině, byli potrestáni?
   Samé otázky co nikdo nepokládá…

   1. Re: JzP

    Zpívající a sou-držka Parkanová dostala nějaký ten melounek za to, že ji honili po soudech kvůli zfixlovanému nákupu „jedině nejlevnějších“ letadel.
    Řekl bych, že pančelka by měla mít nárok na totéž a samozřejmě na zpětvzetí do pracovního poměru.

    Padni, komu padni, ne?

    1. njn, ale asi ji bude stačit, že ji nebudou dál tahat po soudech. Že by se řešil nějaký ušlý zisk a třeba jen omluva, to je hodně sci-fi—

   2. „“a když ji někdo obvinil, a soud osvobodil, nebylo to třeba křivé obvinění?““
    O nikoliv, státní zástupce se na místě OKAMŽITĚ ODVOLAL … tak žádné pomlouvání soudního aparátu; to by v tom byl čert, aby ji do tý báně nedostali. Vždyť se dopustila snad i tý VLASTIZRADY (na naší mladé generaci … a to se neodpouští !!!). 🙂

    1. Ono bylo roztomile uz i povidani toho soudce, ze se niceho nedopustila a navic byla potrestana uz tim, ze ji vyhodili ze skoly.

     Doublethink jako vysity.

  2. Veselé výlety politiků do Kyjeva, rozesmáte tváře Leyenové přezdívané Lejno a Zelenského, fota z pláží v Kyjevě? Nic není pravda, paní učitelka je zlo a rudá kravata žádá co nejpřísnější trest. Rudá kravata hrdiny magistra Petráska zavazuje k bruselské loajalitě!

   Soudkyně uvedla: „Výroky ale neměly přes jejich značně kontroverzní obsah důsledky na psychické zdraví žáků.“ Bednářová podle ní také nevybízela k nenávisti či násilí. Češtinářka byly potrestaná tím, že dostala výpověď.
   https://1url.cz/MugGK

   1. Říká se tomu psychické mučení. Nekonečné tahání dotyčného po soudech, prakticky pro nic.
    Jedinec musí být psychicky velmi odolný, jinak se sesype.
    Pí učitelce velmi pomůže široká podpora veřejnosti, aby vydržela.

    1. utahat po soudech a vazbách – je to levnější a bezpečnější než protivníka rovnou expedovat na onen svět.
     I když někteří Dozimetristé natolik vzhlíží k RF, že sami lačnící po čerstvém vzduchu opouštějí výškové budovy okny k tomuto neurčenými…

  3. Tak valci se v tom Kyjeve nebo nevalci ???

   Podujatie Pohoda loves Ukraine sa uskutoční 27. januára v prestížnom kyjivskom klube Atlas. Slovensko bude reprezentovať päť skupín: FVLCRVM, Berlin Manson, Karpatské chrbáty, Fara a Vydrapená bužírka Punk Systém. Zahrajú tiež tri ukrajinské kapely Stanstiya Mir, Hyphen Dash a Lucas Bird. Špeciálnym hosťom bude legendárny Micheal Kocáb.

   Takúto veľkú akciu Pohoda organizuje na Ukrajine prvýkrát. Väčšinou na Slovensko prináša ukrajinských intepretov a interpretky, tentokrát prinesie našim susedom skvelé hudobné mená zo slovenskej a českej scény priamo k nim, kdeže aktuálne nemajú možnosť zažiť veľa koncertov zahraničných umelcov a umelkýň.

   1. Teď se válčí, paní učitelka lije do žáků desinformace. Teď ale přijede Kocáb, známý vyháněč Rusů, a bude po bojích, oslaví se to koncerty. Vy vážně nechápete tak jednoduchou věc ?

     1. Jeden učitel říkával „Sebekritika je první krok ke spáse.“ A Vy máte i řešení, podejte si žádost soudružce Afročechové a budete zase mladý, krásný a chytrý jak Vám řekne Targus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *