22 června, 2024

Louka Starého berana IV. – Korektnost

Byl jsem prohlášen za politicky příčetného.
Beru to jako kompliment, ale necítím se na toto hodnocení. 

To by totiž znamenalo, že i vím kudy kam. Nevím
A myslím, že ani většina z účastníků našich diskuzí na webu Litterate to neví také a tomu odpovídá i poněkud nervózní atmosféra.

————————–

Když jsem přišel na web Litterate (hledaje Vidláka, který byl Apoštolem a pak zase Vidlákem), tiše jsem doufal, že on bude tím praporečníkem, který mně (nás) povede do bitvy. Bohužel sem se zmýlil. Vidlák se rozhodl, že bude pracovat na svržení vlády Pětikolky a vstoupil do čilých kontaktů se současnými i bývalými politiky opozice, aniž by vyžadoval nějakou akci po účastnících diskuze na webu Litterate a zahájil svůj boj. 

Pod svými články nechává proudit diskuzi k čemukoliv a jen občas do ní vstoupí. Nevyžaduje spolupráci ani souhlas. Ostatní se tomu buď přizpůsobili nebi tiše brumlají v pozadí (skalních přívrženců na Litterate hodně nemá, ale umí kousat, takže diskuze k Vidlákově cestě mnoho není – tím myslím názorovou odlišnost). Já sám vidím jako podstatný cíl mír (viz Louky) a k tomu zaměřit demonstrace, Vidlák vidí cíl dostupnější v cestě „nová vláda“ a pak se uvidí.

Není-li vůdce, není armáda. Jen stádo. Přitom by bylo dobré zformovat lidi, kteří mají názorově stejný postoj, kteří fyzicky (ne ťukáním do klávesnice) by Vidlákovi pomohli. Jenže Vidlák se vyhýbá stanovení svých cílů. Zatím to vypadá viz „nová vláda“.

———————-

Změnit vládu za chytřejší nežli je ta současná je první stupeň změny. Pokud se to podaří, je to skvělé. Má to jistě své další ale. 

Jedno z dalších ale spočívá v tom, že ČR není na světě sama.

Je to malý stát, navíc pevně zaháčkovaný ve strukturách EÚ a USA, které tuto unii řídí. Třískat do stolu a vykřikovat „vystupme z EÚ“ a „buďme s plynem jako Orbán“ mohu v hospodě (a čím víc piva u toho vypiji, tím budu bojovnější), ale pořád to situaci neřeší.

Neříká to jak to udělat (proti opačnému názoru Centra řízení pro ĆR – velvyslanectví USA a jeho místodržícího – Německa) a především vůbec nehodnotí ekonomickou katastrofu, kterou by nám EÚ na odchodu připravila (příklad Británie budiž výstrahou). Vystoupení z EÚ uvádím jako příklad cíle, který nevidím jako schůdný. Ale zkusme se bavit pro začátek o svéprávnější energetické politice.

To je jedno ale. Druhé ale je v tom, že nestačí vyslovit a třeba i realizovat přechozí zbožná přání, pokud nemám podporu většinové společnosti.

A tu nemám a ještě dlouho mít nebudu. Vláda, která by se chovala podle předchozího odstavce by čelila velké nevůli lidu – pro tu zmíněnou katastrofu nebo jiná omezení, kterými by nás zavalila pomstychtivá EÚ – a dlouho vládou by nebyla.

Co potřebuji, jak jsem se někde už zmínil, je společenská poptávka po změně.

A u nás není zatím ani ta protiinflační poptávka natolik výrazná, aby lidé vyšli do ulic a vyděsili tu současnou vládu k nějaké smysluplné akci ke snížení růstu cen. A to je při 18%tní inflaci podivuhodné.

Poptávka nastane, až se podstatná část z nás octne na prahu chudoby. Zatím těch postižených je tak málo, že stačíme ještě evidovat drsné příběhy jednotlivců a nadávat přitom na vládu. To je vše.

Máme se většinově ještě pořád příliš dobře, máme ještě své rezervy a vidíme pro sebe realizovatelné úniky od bídy. Témata článků zaměřených na samozásobitelství či energetickou soběstačnost či jiné prepperské články jsou právě ty realizovatelné úniky. Díky za ně, ale poptávku po změně to nevyvolá.
 
Další poptávkou po změně by měla být poptávka po míru. Vyvolání této poptávky vidím jako důležitější než snahu změnit vládu za jakoukoliv vládu jinou.
V radioaktivní poušti Evropy by mně mé úspory a nasyslené palivo ve sklepě byly k ničemu.

Přečetl jsem si znova první díly Louky, které jsem nedávno dal dohromady. Snad jsem doufal, že pod mými apely najdu nějaké řešení.
Ale kdepak, je tam jen  popis současného stavu, cíle, které bych chtěl dosáhnout, ano pro demonstrace, a apely s konstatováním, že pokud jde o návrh  řešení pak že vím, že nic nevím.

Na rozdíl od toho filosofa, který to také nevěděl, ale navíc vím, že mohou nastat podmínky fyzického rázu, které lidi přinutí zpozornět a vyžadovat změnu. Ve chvíli, kdy na Ukrajině nebo kdekoliv jinde ve světě bude použita nukleární zbraň, ta poptávka tady bude a velice výrazná. Ne dříve a ne za jakéhokoliv stavu válčení na Ukrajině. Ať si válčí, říkají si lidé a nebojí se. Po realizaci té zmíněné fyzické podmínky už se bát budou a cesta ke změně, nastolení míru, bude možná.

Vadou na kráse této argumentace je, aby ta fyzická podmínka nezasáhla naše domovy, a to nelze ani zaručit ani vyloučit (viz výše ta radioaktivní poušť).

Nás, co si tady vyměňujeme názory, je málo a naše působení na své okolí většinový názor nevytvoří. Což neznamená, že jsme úplně k ničemu.

——————-

To, co můžeme dělat v ovlivňování svého okolí, dělejme dále:
a) účast na demonstracích a
b) ovlivňování svého okolí buď přímo nebo prostřednictvím emailu a připojených odkazů 

Diskutovat o dalších možných aktivitách je samozřejmě možné (zasílání hromadných trestních oznámení ale nevidím jako účinné – pozn. 1).

Až bude v ní vytvořena společenská poptávka proti chudobě, proti válce ohrožující jejich domovy, pak lidé přijdou demonstrovat způsobem, který bude muset být vládou respektován a my, každý podle svého politického přesvědčení, my bychom se toho měli zúčastnit.

Lakmusovým papírkem může být diskuze a komentáře na provládních webech a mediích a chování lidovců (a následně Pirátů), kteří citlivě reagují na možnost z vlády odejít nebo se s ní potopit.

Přál bych si, aby demonstrace byly úspěšné, v prvé řadě co do počtu, ale také v účelu.
V této úrovni společenské poptávky ale pořádat demonstrace znamená velké riziko, že tam bude jen pár tisíc lidí a alternativa se zesměšní (rád se budu mýlit). A vytvoří další pádný argument pro vládu, která se už bojí lidí, argument, že potřebujeme klid na práci a ne se flákat po demonstracích, organizovaných proruskými šváby.

Chce to ubrat plyn, neřídit se termíny státních svátků, vyčkat na příhodnou chvíli a pak do toho jít s jasným cílem. O tom ale nerozhoduje ani Homer Simpson, ani nikdo z webu Litterate. 

Ale o našem cíli, tedy co chceme my, aby na demonstracích zaznělo bychom měli diskutovat nyní, tady a teď, a měl by viset jako Heslo dne webu Litterate.

Tolik k politické příčetnosti Homera Simpsona.

—————————–

(1) Považuji tento postup za dětinský, který odnesou jen subalterní úředníci, nikoliv jejich šéfové. Poznámka rozvědčíka je ovšem také dětinská. Ti, kteří jsou pro řídící centrum USA pro ČR skutečně nebezpeční, již dávno na seznamech BIS jsou. Ti ostatní přijdou na řadu až po vítězné liberálně-demokratické revoluci, která se (naprosto správně) vypořádá se všemi rozvraceči svobodného světa (a lid pro ně bude žádat trest nejvyšší).

37 thoughts on “Louka Starého berana IV. – Korektnost

 1. Na můj blog přišel velice zajímavý komentář k tomuto článku již v novém znění, jenž bylo na tomto webu upraveno 25/10 v 20.00.

  Od Andrého: Tak vše začíná pozitivně formulovaným programem.
  Jasně říci : Co chceme!:

  1. základní demokracii a prosperitu, vč. zachování majetkových práv pro všechny a záruku zhodnocení práce naší i našich předků, žádné hromadné znárodňování apod.

  2. Ruku v ruce s tím
  a/ sociálně udržitelný smír společnosti, kde stát sice nikoho nenechá padnout, ale pokud je lempl a lenoch tak bude někde na ubytovně a pobírat nejlépe jen malé minimum na udržení holého, nicméně relativně udržitelného života a
  b/ regulace trhu v popisu a pravidel již platných zákonů, tzn. narušení monopolu a oligopolu a odpovídající zdanění zneužití dominantního tržního postavení
  c/ státní a obecní vlastnictví základních utilit – rozvodů elektřiny, plynu, vody.. a podobně surovin jako uhlí, rudy apod;

  3. Posílení demokracie a zejména zavedení referenda do rozhodování na základě dostupných parametrů. Také co nejjednodušší soustavu a snadnou vymahatelnost jednoduše formulovaných právních norem, jasná odvolatelnost politiků, soudců… a jasná osobní odpovědnost za provedená rozhodnutí po dobu max 5letého mandátu a následně možnost se přihlásit do výběrového řízení s výkazem dosavadního společenského přínosu.

  V mezinárodním prostředí :
  A/ Jasná orientace na mírové soužití a potírání agresivních a militantních seskupení, v jaké se naneštěstí z obranného seskupení i proměnilo NATO, tzn. vrátit a zbrojit na obranný charakter tohoto seskupení, popř. vytvořit alternativu se sousedy ve středoevropském prostoru – Rakousko, Švýcarsko naznačují směr možných spojenců.
  B/ věrohodně posoudit a publikovat současné přínosy a náklady členství v EU a provést referendum o vystoupení s možností uchovat např. členství v EEA/EHP, např. přechodem do seskupení mezivládní spolupráce EFTA/ESVO, která se v podstatě zcela překrývá s obsahem činnosti bývalého EHS. Zachování členství v Schengenu a dalších smysluplných seskupení, které posilují vzájemnou spolupráci, volný ale kontrolovaný a regulovatelný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu.

  A to by jako základní východisko stačilo. Jde to ale zcela proti současné politice této vlády. A není zřejmé, zdali má politickou podporu některé části politického spektra, jakkoliv se asi dost blíží SPD, které ale z důsledného prosazování těchto principů a směrů politiky opakovaně uhýbá. André

  Moje odpověď zněla:
  Váš příspěvek je mimořádně vystižný. Dovolil jsem si jej uvést i v diskuzi k témuž článku na webu Litterate. Tento text by mohl být jako preambule programu politické strany. V současné atmosféře každá z politických stran se těmto řešením důsledně vyhýbají. Já jej beru jako svůj politický postoj a pokud vznikne strana, která se odváží toto nahlas říci, jdu do ní jako do své první politické strany v životě.

  1. Zase ukradenej prispevek vo tom , ze kdo nese kuzi svoji na trh , riskuje ze si ji vodre..
   Probuh ,neublizit h ani slovickem..
   Propaganda demokracie je neuveritelna zalezitost ,po cinnosti a hlavne souhlasu s valkami a svetovymi , nejsilnejsi strana socialni demokracie od sveho zalozeni a uzitecneho stepeni /treba na bolsevika/ v nedavne historii, mame zde dalsi politicke strany, cleny , dale neuveritelne cinnosti parlamentu a senatu..
   Ktery schvali uplne vsechno a vzdycky.
   Mnoho stesti s posilovanim demokracie..Lide bdete a nemyslete..
   Dobrej napad. At zije my nemusime..
   At zijou novy a dalsi strany a vostatni at jde stranou..
   Je zrejmy napriklad ,ze britska Truss vo ktery se vedelo ze je beznadejne pitoma,byla dosazena za ucelem na misto pr. vlady , za odmenu ,s tim ze bude vykopnuta , kdy odmena je velmi stedra dozivotni kralovska pense od vdecnych obcanu ,ktery se nikdo nezeptal..
   Prispevek na ukradeni..Pro bojovniky za svobodu proti lzi.

 2. Že by odpočinkový úkrok stranou?
  Rád bych to tak chápal. Ale neklesejme na mysli, byť někteří psychopati mohou mít důvod k veselí …
  Myslím, že ještě má smysl zbystřit a připustit si, že (konečně) je třeba přepřáhnout a dát se trochu mimo (i zde) zaužívaný stereotyp.
  Když už, tak už …
  Dlouhodoběji mne dojímá skutečnost, že otázky takové islamizace nejsou zde dostatečně IN.
  (Nechť Zakladatel promine a (tiše) uzná aspoň moji snahu o verbální slušnost, byť s tím mám problém …)

  1. Omlouvám se, mohl jsem to formulovat líp, ale byly v tom emoce a prsty na klávesnici a spontánnost mé racionálno trochu předběhly …

  2. Juro, vašemu příspěvku úplně nerozumím:
   a) odpočinkový úkrok stranou?
   b) přepřáhnout mimo i zde zaužívaný stereotyp?
   c) islamizace je out, ale lidi více cítí out v cenách; máte námět? (Vidím např. Lázně Darkov v Karviné; na severu Čech povyk kolem Teplic). Nechcete na to téma napsat článek?
   Zajímalo by mne více konkrétna.

 3. Zdá se, že skutečně se tady z toho stává toxický web. Tak kolektivně pesimistické komentáře se hned tak nevidí, tak jako u mého článku, tak i u následného Vidlákova. Možná to chce zajít do přírody vydýchat.
  Cítím se vinen, mou naštvaností jsem infikoval ostatní. Anebo to bylo opačně? Ale ono to nebude jen články, my jsme naštvaní na svět okolo a nevíme co s tím. A když se tu objeví odkaz, je to na něco nepříjemného.
  S tou defašizací to Maxim přehnal, myslím že to ani nepsal on.

  Takže, co příště: Křemílek a Vochomůrka?
  Helanov, vyberte téma, začnu psát.

  Uznávám, že ten článek měl v sobě pesimismus, dnes byl přepracován.
  Odpadly fráze a apely a objevila ses kritika Vidláka (samozřejmě).
  Článek od 25/10 20.00 byl vyměněn za text, který nenavozuje takovou míru pesimismu, jako ten původní. Na Litterate jde asi o první případ toho druhu, ale všechno je poprvé.

  Výše uvedený příspěvek od čtenáře Andrého k témuž článku na mém blogu by měl být integrální součástí politického příčetnosti Homera S.

   1. Nesmíš zoufat,
    musíš doufat,
    v dobrý konec.
    Co to zvoní, asi zvonec.

    Z pohádky a do pohádky,
    teď není čas na hádky.
    Všechno špatné nechej tady,
    nevadí, že jsi hlady.

    Do světa se usmívej,
    moc se zpátky nedívej.
    Doma můžeš slzu setřít,
    nesnaž se nám tu vetřít.

    Se svým smutkem.

 4. Bylo by dobre zacit premyslet, jak na to, az se EU rozpadne.

  „Vlada, ktera by… by celila velke nevuli lidu.“ Zda se mi, se „vetsinova spolecnost“ nema vuli k nevuli. Ale to nevadi… vetsinova spolecnost se prida, az potom.

  Poptavka po miru urcite je. Ale neni vule to ukazat.

  „lide prijdou demonstrovat zpusobem, ktery bude muset byt vladou respektovan“ No tak. ROFL. Kde vidite nejaky naznak, ze se vlada lidi boji? Proc by se mela bat? Kde na svete je dnes vlada, ktera se boji mirumilovnych demonstrantu? Ukazte mi takovou.

  Pevny bod? Irsko.
  Ted hned? Useknout obe hlavy dvojhlave sani. CT a CRo.

 5. Přileju do zdejší nasranosti ještě škopek kopřivových blitků.

  Dnes celý den vyřvávají soudruzi v Rááádyjožumpálu, že ČEZ je neuvěřitelný chudák, neboť mu ta sfíííně Ivan neposlal plyn.
  Ani trošku plynu…
  Ani půl-trošky plynu.
  Pokud vím, tak předtím NAŠI OJROSOUDRUZI vyřvávali, že ruský plyn je fuuujjj. A že od Ivana nikdy a nikdo, neboli, že s Ivanem jednoduše nemáme žádnou smlouvu na dodávky plynu…
  A fčilek žaloba ČESKÉ firmy za ušlé zisky z ruského plynu…

  … KUWA, TAK KDO TU LŽE?

 6. Tady Rumcajzi, přestávají študie. Česká kotlinka je překreténizovaná a důkazem je, že Vidláků je jako šafránu. Stupeň debilizace u nás je tak vysoký, že těch pár uvolňujících výdechů je jen lapáním po dechu těsně před zadušením.
  Lidé měl jsem vás rád. Ale teď už mně všichni pěkně serete.

 7. Nervózní atmosféra, ano.
  Přeposlal jsem mladší dceři link na tento web. Prošla si ho, nejspíš jen povrchně, asi za 2-3 hodiny jsem měl v mailu: „Tati, na ten web radši moc nechoď. Je hrozně toxic, najdi si něco jiného“.
  Nechal jsem si vysvětlit, co v jejich mluvě znamená „toxic“. Ve zkratce řečeno – z dotyčného, takto označeného webu, nebo čehokoli jiného odcházíte nasraní. Případně nasraní víc, než když jste stránku otvírali.
  Přistihl jsem se několikrát u toho, že z výchozí, v podstatě neutrální nálady při otevření webu, byla po přečtení páně Vidlákova článku a následné diskuse, skutečně mírná nasranost.
  Výhrady byly i k Ládik!!!-ově, údajně rovněž „toxic“ a hodně pochmurné poezii.
  Prý kdyby takhle psal o jiných věcech člověka a s mnohem větší publicitou, tak by dramaticky přibylo sebevražd 😀
  Tož tolik nezávislé pozorování, o generaci mladší maminky dvou dětí.
  Všeho s mírou, řekl bych asi. A to nejsem nijak nasraný, web jsem měl otevřený už ráno 😀

   1. Správná rodička. Děti potřebují optimistickou mamku.
    Dědu, který chodí na takový web, bych nepustila k dětem. 😀😀

    1. Kdepak, takového dědu potřebují. Ono – kromě jarní louky, krásného letního dne a třeba procházky zimním lesem – je tu i krása ničení, násilí, rozvratu, smrti a rozkladu …

  1. A to se zde popisuje střízlivě naše růžová budoucnost! Jinak ignorování nepohodlných názorů, protože jsou toxic, znamená zůstávat ve své názorové bublině.

 8. Homére,
  nebuďte na sebe tak náročný, pro politickou příčetnost není nutně zapotřebí být geniální, stačí si nelhat do kapsy – jakkoli je to občas pro nás všechny stále obtížnějš (dokonce i pro myšlenkové velikány Vidlákova formátu 🙂

  Pokud byste znal řešení dnešní tragické situace, kterého by bylo možno dosáhnout bez toho, že byste měl k dispozici pár set miliard dolarů a/nebo armádu nájemných vrahů, bylo by to na Nobelovu cenu.

  Nobelovu cenu míru, pochopitelně.
  Ale Nobelovu cenu míru dostávají v poslední době lidé, kteří se zasloužili o válku….

  Takže by asi bylo třeba – aby se to lidem nepletlo – rozdělit nynější Nobelovu cenu míru na dvě poloviny:

  -Ti, kteří by se zasloužili o válku by jako dosud dostávali Nobelovu cenu míru pod dosavadním názvem.

  – No a ti, kteří by se zasloužili o mír, by pak logicky dostávali cenu s názvem Nobelova cena války.

  Protože … protože… aby se to nepletlo.
  Mír je válka, válka je mír, nanávist je láska a lež je pravda.

  1. Velmi dobre ,vystiznej text ,souhlas AH.
   Nobelovy ceny rozdavaji pedagogicky akademici ,/a nikdo jinej/ a je to perfektne videt.
   Obama a spousty mrtvych, valky a Cena Miru atd.
   Nikdo jinej nesmi rozhodovat o tom, kdo je za mir a kdo zavalku.
   Za literaturu negramotna stara babka , za kterou neco jiny napsali . Tech prikladu je moc..
   Podvody snadno zjistitelny.
   Moje dlouholety vyzkumy ukazuji ze i v tech opozicnich mediich vladne nekolik vytecniku.
   Vladnou tvrde a neuprosne za sve zajmy..
   Cokoliv se nelibi , kdyz je kritizujes a vystizne nazyvas pravym jmenem , vidis jim tedy do „kuchyne “ tak te zamaznou jako vsechny media.
   Na ktery si stezuji a bedujou soucasne ,ze /ty jiny /,lzou..
   Nevrazivost na Vrabela a Havla tohle presne potvrzuje .
   Ti jsou schopni neco udelat a TO SE NEPROMIJI..
   Delaji neco na misto zvaneni dokola a tim ukazuji co je cela „opozice“..
   Ohrozuji ten gang vybranych a vyvolenych , tech co si uz ted rozebrali a sami sebe a mezi sebou se vybrali pro koryta a jako nova vlada..
   Schopnosti je mezi nimi pomalu..A proto , kdo umi , dela neco mimo kancelare a je predem spatnej…Jde o trvaly zapas o koryta pod tim vsim.
   Zarazilo mne stvani na novou vladu , jako na povel aniz by ta vlada jeste stacila vubec neco udelat..Clanek radeji nectu poradne , pasivita ,absence energie, touha vokecavat do detailu, styl skolnich slohu, hypotezicky z toho co lita kolem ,jeden anonymni fylozou- falec, vse lepsi nez syrova soucasnost..
   Prispevek na smazani..Obsahuje neco neprijemnych ,faktickych skutecnosti…

 9. Homere, to chce klid a zbytečně se nevztekat …..
  Problémy dělají lidé, a klasik J.V.Stalin uplatňoval jeho stalinistickou poučku, zmizí-li problémoví lidé, zmizí i problém …
  A této poučky se nyní drží i Rusové na Ukrajině ve vztahu k liberálním fašistům, a dílo se jim daří …
  Až ukončí svoji práci na Ukrajině, tak přijde na řadu i zfašizovaná Evropa, a Rusové vždycky svoji práci s defašizací dotáhli do zdárného konce …

   1. Podle mne to není Maxim, ale agent-provokatér pod Maximovým nickem.
    I když , pravda, dneska člověk nikdy neví, kdy komu jebne.

    1. To nemusí být provokace.
     VVP přece mluvil o tom, že Evropa JE zfašizovaná a je také zralá na denacifikaci.
     Co přesně tím VVP myslel, to těžko odhadovat, zvlášť u něj.
     Ale prokazatelně o zfašizované Evropě mluvil.

    2. Jo a ještě něco:
     Když se podíváte na chování úředníků z brusele a chování evropských politiků, k čemu to směřuje a jaké výsledky to jejich chování má – co Vám z toho vychází, AH?
     Já vycházím z toho, že RF má v Evropě spoustu svých lidí i specialistů na politiku a politickou kulturu. Kromě toho, v každém z evropských států, působí poměrně značné množství domácích lidí, ve službách RF a bez politického či diplomatického krytí – obyčejných lidí a úředníků. Takže mi z toho vychází, že RF má poměrně dobrý přehled, co a jak se tu děje.

     1. To je možné, ale VVP má svých starostí dost. Ať už doma, anebo na ruském zadním dvorku = Ukrajině.
      Není megaloman, aby řešil všechnu zlo světa. Toho se ujali američtí souzi. 😀

 10. Nohama k výbuchu
  natažen v důlku
  neklesám na duchu
  těla mám půlku.

  Říkám si – nevadí
  půlka mi stačí
  zbylo mi pozadí
  hlava už svačí.

  Čím si ale utřu prdel
  když mi zmizly ruce?
  Nerad bysem příliš smrděl
  když mám po záruce.

  1. Vlevo peklo, vpravo nebe
   tak se mi zdá, že mi jebe.
   Vlevo nebe, vpravo peklo
   nějak se to v žáru speklo.
   Ta dvě slunce, pak to třetí
   domy zmizly jako smetí
   Beskydy jsou placka,
   vzduchem letí pracka.
   Tyvole, toť ruka trhu!
   Ta byla na veletrhu
   tlačítek tam v pentagonu
   a teď letí do Saigonu.

   1. Ládiku,
    mrzí mě, že zatímco fyzikální teorie absolutně černého tělesa je propracována vcelku uspokojivě,
    teorie absolutně černé poezie nebyla ještě ani počata….zatímco ty tady bouřlivě rozvíjíš absolutně černou poezii v praxi…

    Snad si někdo v budoucnosti alespoň na tvém díle udělá doktorát!

    1. To neni poesie , ani bejt nemuze, to jsou nekonecny ,svazacky ,nastenkovy agitky , verbalni zaplavy a ne zrovna povedeny..

     1. Stalin je zahada ,ktera touzi po odhaleni..
      Je v ni obsazenej celej problem existence a trvani komunismu..I u nas.
      Po porazce bilych, uz nezbyl vnejsi nepritel. Problem nastal jako ovladnout masy ty rusky predevsim , ne zrovna lehkej ukol ..
      Jako dneska“ boj „proti teroru /a drogam/ treba , je zaroven zamer v jeho pouziti ..Za udrzeni vlady a moci..
      Problem. Nasliboval se marxraj na zemi a nic.
      Boj za vystavbu nebyl uspesny, kdyz byly a vzrustaly nedostatky, obrovsky chyby ,tech nejlepsich z nejlepsich vudcu ,svetovyho proletariatu..
      Nic se nezlepsovalo a kdyz zacaly vlaky jezdit na cas a velkej uspech strany , lid zival a rikal ,to je ale prece uplna samozrejmost..
      To bylo predtim.
      Hladomory a ja nevim co vsecko. Musel se jako taktika a strategie vynalezt novej nepritel a kde ho vzit a nekrast../Jako dnes/.
      Rudej teror se zase obnovil k pouziti..S krikem na ten zapadni..
      Tady nekde S. megapsychopat, zacal s resenim vnitrniho nepritele na universalni ospravedlneni nekonecnych a uplne zakladnich ,predtim neznamych nedostatku..
      Kriceli sme na Rudy Pravo , to neni problem rustu ,ale rust problemu..
      Teorie marxismu selhavala vsude a porad..
      Jak neuveritelne S.prohraval a rychle a zase vyhral valku a spolu s nim rusove, neni mozny objasnit normalnimi vysvetlenimi .
      Napr. kde vzali tak rychle ty super generaly./A milion dalsich veci/
      Rusove sou vic jinej /a nesrozumitelnej nam /narod, nez by se na prvni pohled zdalo.
      Co vsechno musi pro valku fungovat a bez problemu je dalsi problem, jak to vysvetlit. SSSR se melo rozpadnout a velmi rychle..
      Zkratka vysvetleni neni..
      Potom uz nenavist na zapad nestacila , nic netrva vecne , diktatura se musi stupnovat a to nejde do nekonecna a pak prijde rychlej skluz dolu.
      Projevilo se to zvysenym alkoholismem v Rusku , u nas emigraci a unikem na venov a budovani chat..
      Cech neni spokojenej kdyz nemuze neco uzitecnyho udelat.
      V praci to vetsinou nenasel..
      Ani dnesni nenavist na Rusko uz nejde stupnovat a viditelne zaostava a konci..Obycejnej zivot vyhrava, tak jako vzdycky..
      Dnes je treba zajimavy videt a registrovat ,co je uplne novyho , co jeste nikdy driv nebylo ..Mezi tim vsim ,co se stale po staleti opakuje..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *