27 května, 2024

Pokračování covidu jinými prostředky

Takhle to bylo, ne? Přišel covid, odneslo to čtyřicet tisíc převážně starších a oslabených lidí, zavřelo to nejen republiku, ale celý svět a poprvé jsme slyšeli takové věci, jako že v té nejlepší, nejdokonalejší, úžasné, globální kapitalistické ekonomice, která nemá alternativu, chybí čipy do aut. Dodnes se to vlastně nenapravilo. Jen toho začalo chybět pořád víc. Babišovi ministři zdravotnictví tenkrát chystali jednu vyhlášku za druhou o tom, jak správně nosit roušky, dvě roušky, respirátor, jak držet odstup v MHD, jak mít skla u pokladen… pak různě „ladili“, kdo s jakým očkováním může do bazénu, jak se bude jezdit do zahraničí, kolik PCR testů k tomu bude zapotřebí, jak dlouho to bude platit, atd, atd.

Prakticky vůbec to nefungovalo… Jednak se to moc nedodržovalo a jednak se lidi nejčastěji nakazili tam, kde z podstaty roušky nenosili, tedy doma. Stejně tak nefungovalo testování, protože nebyl žádný problém opatřit si PCR certifikát bez jakékoliv návštěvy testovacího centra. Očkování nejprve bylo stoprocentní a stačily dvě dávky. Pak že postačí tři dávky, teď se chodí na čtvrtou… a i komplet očkovaní bez problémů na covid umírali a komplet neočkovaní se z toho celkem v pohodě vykřesali.

Vy, co mě čtete dlouhodobě, tak víte, že jsem covid nikdy nebagatelizoval, ale také jsem si nikdy nedělal iluze o všech vládních opatřeních. Nekritizoval jsem Andreje za to, že se snaží něco dělat, ale kritizoval jsem ho, že to dělá blbě. Ať tam byl Vojtěch, Arenberger, Blatný nebo Prymula, ať přitvrzovali nebo změkčovali, bylo to úplně jedno. Podle mě to bylo právě tehdy, když poprvé vyhřezla odtrženost našich elit od reality. A také se ukázalo, jak to chtějí řešit – potíráním dezinformací. To byl jediný univerzální recept na všechny problémy.

Všimněte si, že teď vůbec nekomentuji činnost tehdejší formující se opoziční pětikolky. A ano, házeli klacky pod nohy kde mohli, na všem hledali hnidy, zpochybňovali každé slovo, každou větu, každou vyhlášku, podávali podněty k soudům, apod, apod. Většina vyhlášek pak také před soudy neuspěla.

Od té doby jsem přestal věřit ve společnou sílu Alternativy, i když po ní stále volám. Sice se stále snažím mluvit o sjednocení, ale vidím to spíš jako formu zázraku, než trend, ke kterému postupně přes překážky směřujeme. A pokud se mýlím, třetího září se to ukáže.

Pamatujete, jak tehdy Fiala hřímal, že nerozumí opatřením přijatým na konci srpna? Že to nemá žádnou logiku? Inu, tak přesně tohle se mu dneska děje, když mluví o potřebě šetřit teplem.

Všimněte si, jak moc se to podobá. Přišel plynový průser, nejprve to byla fáma, nikoho se to nedotkne, pak to byl trochu problém, ale jen trochu a domácností se to nedotkne, teď už se říká, že plyn se nechá pro průmysl a vsaďte se, že až to nastane, tak zjistíme, že leckterý nezbytný průmysl plyn nemá a jiný zbytný průmysl plyn má. Nebude to mít žádnou logiku, protože svět je složitý. A stejně jako tehdy Blatný, dnes to bude Síkela, který je naprosto odtržený od reality a do poslední chvíle nebude chápat v čem je problém, když on svoji úlohu splnil a sepsal tak pěknou vyhlášku, na které dělali odborníci ministerstva…

Dodnes jsem v debatě o kontrolách vytápění nenašel to základní – jak se bude teplota v místnosti měřit? U stropu? U podlahy? U radiátoru? V nejstudenějším koutě? V běžně vytápěné místnosti totiž mohu snadno naměřit teplotu 16°C i 40°C. Stačí jen pohnout s teploměrem na jiné místo. Ano, právě za takový kreténismus jsem před rokem a něco kritizoval vyhlášky ministra zdravotnictví.

Jak vidno, nejde vůbec o to, kdo je u moci. Dokonce nejde ani o to, jestli nám vládne oligarcha nebo bytostný líbodémo demokrat. Odtrženost ministrů i jejich úředníků od běžného člověka je už dokonalá. Kdo ty teplotní vyhlášky u Síkely píše? Nebo to prostě hodí na nějakého asistenta, vedoucí mu to zadá, protože mu to také zadal nějaký vedoucí, jemu to zadal náměstek a náměstkovi Síkela. Všichni to odkládají a nakonec se něco zplichtí za půl hodiny, aby to pan ministr měl připravené „na vládu,“ a podle toho to také vypadá.

Teď jsem si tak vzpomněl… já si za covidu nechal píchnout ty první dvě dávky… a vlastně jsem měl být už dávno mrtvej. Prorokovali mi to čtenáři, kteří k tomu ještě přidali obvinění ze zrady národa a vlasti. Do půl roku jsem měl být ovládnutý od Billa Gatese, iluminátů, amerického deep state a měl jsem umřít na následky očkování… Zatím jsem teda zdravý jak rybička, ale možná umřu už za dalšího půl roku a se mnou šedesát procent obyvatel, co si taky nechali dát pigáro.

Ale nechat do sebe píchat opakovaně další dávky, které stejně nezabrání tomu, abych se nakazil, to mi přišlo poněkud… přiblblé.

Jediná výhoda dnešní situace je v tom, že o teple doma se snad nebude říkat, že neexistuje, že není fyzikálně potvrzené a mrazu bude úplně jedno, jaké kdo zastává stanovisko. Pokud plyn nebude, bude to zatraceně fyzický pocit. A pokud bude, bude to zase zatraceně viditelný průvan v peněžence.

Ale jinak nečekám nic jiného, než co před rokem. Budou vyhlášky, které se nedají vynutit a zřejmě je soudy zruší. Pokud se něco vyhlásí, bude se to vzápětí různě předělávat a opravovat. Vláda si zkusí, jaké to je, když přijde krize a vy nemáte ani pravomoci, ani možnosti. Fiala zjistí, co to znamená, když jsou lidi většinově proti a opozice si přihřívá polívčičku. Lidový hněv vynese vzhůru nové tváře, ministři se budou ztrapňovat a nebudou chápat, proč jim jejich opatření nefungují… a nakonec zcela rezignují a nechají věcem volný průběh. Spousta přátel se rozkmotří, protože nebude shoda na ničem.

Stejně jako se před rokem neshodli ani doktoři na tom, co je správné a co dělat, protože každý měl svoje zájmy a přihříval si svou polívčičku, stejně tak se teď neshodnou průmyslníci ani jiní odborníci přes hospodářství. Inu, mají v tom nastrkané peníze. Ostatně, co si budeme povídat – už dlouho tu nebyl takový C.K. státní úkol. Máme nějak zařídit ekonomický kolaps Ruska, což je země, na které jsme tady všichni v EU ekonomicky závislí… Že to jde proti sobě? Nebojte, na ministerstvu zahraničí v tom žádný rozpor nevidí.

Jen… ta zima bude tentokrát platit pro všechny. Covid ohrožoval víceméně „jen“ staré lidi. Zima bude ohrožovat všechny bez rozdílu. Covid byl prostě nemoc. Nedostatek plynu bude vyhřezávat v mnoha rovinách. Může se projevit nejen studeným odchovem doma, ale také nezaměstnaností, nedostatkem potravin a chybějícími potřebami běžného života. Nejspíš vším dohromady, což (stejně jako za covidu) bude ještě zhoršeno všeobecnou nasraností a neochotou k jednotnému postupu.

Jedna nevyžádaná rada od Vidláka pro politiky všeho druhu i stavu: Covid už fakt nebude téma do voleb. Fakt se to už nebude dělat, jako před rokem. Máme tu pokračování covidu jinými prostředky – virus už není zapotřebí, když všechno ostatní zůstalo stejné. Kdo pochopí, že půjde o energie, jejich nedostatek a jejich ceny, ten půjde nahoru. Kdo zase nadělá kupu bilbórdů s virem, ten dopadne zcela po zásluze…

Proč to zase na opozici chápe jen ten Babiš… ?

415 thoughts on “Pokračování covidu jinými prostředky

 1. Ať jste se nechali očkovat nebo ne, byla to loterie. Chytnu/nechytnu, lehký/těžký průběh v podstatě nešlo ovlivnit.
  V celé historii lidstvo trápili epidemii – mor(místy vymřela čtvrtina populace), syfilis(třetina), tuberkolóza( v 19. století třetina), španělská chřipka(20 miliónů). Po 2. světové válce nastal rozmach medicíny, v podstatě tři generace lidí v Evropě nezažily smrtící epidemii. Očkování a léky chránily celou západní populaci, akorát zeslabily imunitu jednotlivce. Mezitím si západní společnost vypěstovala kult individuality, o kterou se v každé situaci musí postarat stát.
  Pokud budu věřit statistikám, tak v ČR zemřelo na covid 40 tisíc osob. Pro individualitu tragédie, pro společenství se nic neděje, populace ztratila tj. 0,4% svých členů, ale know-how zůstalo.
  To, že se vlády chovaly chaoticky, je pochopitelné – 3 generace nemusely podobný problém řešit. To, že zpětně vlády svoje kroky neanalyzují a nepřipravují si plán, jak příště, považuji za větší chybu než chování odpovědných míst při epidemii.
  Už mají třeba hygienické stanice vypracovaný způsob, jak trasovat při různých velikostech epidemií?
  Pohled na covid očima antropologa https://www.youtube.com/watch?v=EYhEPdb1wsk je celkem optimistický.

  1. Je tragické, že „opozice“ sama vůbec neuvažuje způsobem, že by nebylo špatné si věc rozebrat, vyvodit závěry a být nachystaní na příště. Nežádají to od vlády a orgánů, sami nic podobného nedělají, a znovu zopakuju – vůbec samotná tato myšlenka je jim totálně cizí, za ty dva a půl roku je nenapadla a když s ní někdo přišel, zadávili ho.
   Když je to problém, tak se hopsá na náměstí, protože se bojuje proti zlu a tyhle typy rajcuje stát na podiu, když je po sezoně, tak se musí zapomenout a nevytahovat to, protože to nikoho podle nich nezajímá a jen by to „tříštilo“ síly.

   Tahle „Alternativa“ není alternativa, jsou to stejní blbci a statisti agentur jako to, co je u koryt.

  2. To se vam zda normalni, ze za cele 20. stoleti vypracovane postupy proti epidemiim byly hozeny do kose, a najednou se jelo… podle jakychsi magorin ktere WHO nekde za scenou pripravila?

 2. Zem vysychá. Prameny, potoky, řeky. Horko, dusno. Přitom vlhký atlantický vzduch. Zrušené, vypnuté uhelné elektrárny. Všeobecně snížené emise. Včetně z lokálních topenišť. Nejsou kondenzační jádra. Neprší. Jestliže nasycený vzduch prochází přes místo s vyšší hustotou kondenzačních jader, například lesy, náhle v malé oblasti kondenzuje do přívalového deště. Pak zas sucho. Jinde pořád sucho.
  Co spustit nezrušené elektrárny? Co na chvíli vypnout filtry? Alespoň pokus.
  To by neprošlo. A co kdyby to fungovalo? Nepřípustné. Je všeobecně známo, že příčinou klimatické změny jsou emise. Příčinou sucha jsou emise. Experiment, důkaz opaku je nepřípustný. Tak sucho. Co s tím? Klimatická změna. Co s ní? Snížit emise. Ještě méně kondenzačních jader. Více sucho. Co s tím? Snížit emise….

  1. Možná to nebude tak jednoznačné, ale touhle teorií by se měli kompetentní zabývat.
   Píšu kompetentní! Ne jenom někým „určení“.
   Zima tedy bude asi vnitrozemská, spíše suchá a mrazivá. A chybí energie, OPlyn nafta a dokonce iuhlí – doly jdou zavřené a ani není kde to uhlí spalovat. Do plynové teplárny jaksi „nepasuje“.

   Ještě není zima, ale vlci vyjí už blízko. Vypískali premiéra Scholze. Bude čím dál tím menší odvaha se postavit před dav.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *