12 června, 2024

Ono to smysl dávalo

Jak se to stalo, že se z Petra Fialy stal derniér, král Signál I., Petro Igorovič Fialenko? Inu, protože se hned na začátku ruského vpádu na Ukrajinu stal vlastně ukrajinským premiérem, stál neochvějně za vítězstvím strany dobra, udělal všechno, co udělat mohl a ještě něco navíc. Totálně si odvařil svoje šance na znovuzvolení a dost pravděpodobně se postaral, aby jeho vláda nedovládla do konce období (jak je u modroptáků zvykem). Jeho prezentace na fejsbůku je naprosto tristní, jako by si ani neuvědomoval, co se děje a i kdyby teď náhle prozřel a začal mluvit jako Jan Zlatoústý, už by to asi bylo jedno.

Člověk si přečte nějaký promo příspěvek ODSáckého PR týmu a nechápe… Jasně, on má za sebou svoje západní loutkovodiče, má spoustu peněz, stojí za ním média i různé evropské struktury, ale stejně nedokážu uvěřit, že se u nás nenašel někdo trochu inteligentnější. Proč museli vyhrabat zrovna ten blyštivý ksicht? Proč zrovna Vykulenec s Vyhulencem? Proč Pekarová? Proč Černochová? Copak se tu nenašel někdo trochu trošinku chytřejší? Fakt tu jako není někdo, komu to alespoň pálí? Ať je to klidně zloděj, tunelář nebo rusofob, ale proboha, ať to alespoň není takovej kretén.

Víte, já nemám rád takové to nálepkování, co používají naši protivníci. Ti vědí, že podporovatelé Putina jsou všichni zlí, jsou to morální mrzáci, svině, parchanti, bytosti nehodné života a tak podobně… Putina nikdo jiný přece podporovat nemůže… Takhle to říkají ne? Třeba nejlepší analytik všech dob Roman Máca…

Ale tohle by mělo platit i pro nás… říct, že Pětikolka jsou prostě debilové, to je strašně laciné. Člověku to sice furt leze na mysl a s každým dalším Péťovým příspěvkem je těžší se tomu bránit, ale já se pořád snažím hledat u Fialy nějaký důvod. On přece nemůže být tak blbej, z nějakého pohledu to jeho jednání přece musí dávat smysl.

Nebudu vás napínat… Péťovo jednání dává perfektní smysl, pokud by se všechno podařilo, jak nám říkali novináři na začátku března…

To tehdy Rusové válku mediálně prohrávali. Internet byl plný mrtvol ruských okupantů a zničené ruské techniky. Tehdy ukrajinští gerojové brali Rusům tanky pomocí traktorů. Nad hlavami jim lítal duch Kyjeva, všichni se modlili ke svatému Javelinu a my všichni jsme byli zaskočeni, jak ta válka probíhala. Putin přece počítal s bleskovou válkou, Kyjev měl dobýt do týdne…

Do toho byly zavedeny ty bezprecedentní sankce, které měly Rusko ekonomicky srazit na kolena. Ruská armáda měla jídlo jen na tři dny, neměla palivo ani munici, bouřili se jí vojáci, v Moskvě se bouřili civilisté, protože byly prázdné obchody a Kreml byl plný vrahů, kteří hledali každou skulinu, aby udělali palácový převrat proti Putinovi. Vynechal jsem něco?

Já myslím, že takhle to skutečně bylo někde v Pentagonu naplánováno. Tohle se náš derniér dozvěděl od svých spojenců v NATO záhy po zvolení. Možná to dokonce i někde podepsal. Plán proti Rusku, až na tu válku dojde. Rusko zaútočí proti nejsilnější armádě v Evropě, kterou Západ dlouho cvičil. Ukrajina se ubrání prvnímu náporu, na to je připravená. Rusku brzy dojde munice, pak se jim sesype hospodářství a pak se jim sesype Putin. A pak… se bude rekonstruovat Luhanská oblast.

Představte si, že by to takhle skutečně bylo.

V té chvíli dává veškeré vládní konání perfektní smysl ne? Dokonce dává smysl i jednání Německa, Polska a celé EU. Ukrajinští uprchlíci měli být už dávno doma. Evropské firmy už měly stavět baráky na Donbase a placeno to mělo být z peněz, které Rusku zamrazili na Západě. Plyn i ropa měly být ultralevné, protože by jimi Petrušev platil za západní shovívavost. Naše zbraně by už také byly zpátky doma. Ukrajina měla být už dávno vyčištěná od všeho ruského. Rus si zřejmě nic neidealizoval, ale tady si plánovali vítězství a porcování medvěda.

Kdyby se to celé povedlo, tak nebyl žádný problém. Fialova obliba by lámala rekordy, jeho cesta do Kyjeva by se dostala do učebnic, my na alternativě bychom všichni drželi hubu, protože bychom před očima měli tu znovuobnovenou velikost Západu a vlastně bychom neměli důvod remcat.

Nemluvilo by se tolik o cenzuře a ruských trolech, protože by se fakt ukázalo, že tu žádní nejsou a těch pár zoufalců nemělo na vítězné tažení Ukrajiny + NATO žádný vliv. Evropské sklady by byly pořád plné zbraní, americké také. Nebylo by sto tisíc mrtvých a nebo by mrtvoly byly v Rusku a to nikoho nezajímá. Rusy se vraždit může, tam je kolektivní vina žádaná.

Péťo přiznej se… že ti to takhle řekli? Že jsi se s celou pětikolkou zúčastnil porad se svými americkými kamarády a ty ses toho chytil, protože jsi jim uvěřil? Že to takhle mělo být?

Jenže ono to nevyšlo… vlezl jsi do bažiny tam, kde měl být brod. Všichni jste tam zapadli a teď už to nemá žádnou rozumovou logiku, teď už je to jen instinkt. Mlátíte kolem sebe a my, co na to koukáme, tak si říkáme, jak jste blbí. Ale vy už prostě jinak nemůžete. Všechno se stalo před víc jak půl rokem, když jste ladili na US ambasádě poslední detaily vašeho plánu. Mysleli jste si, že budete frajeři největší, že si za půl roku voliči na Babiše už ani nevzpomenou a před námi bude růžová budoucnost. Mysleli jste si, že budete Andrejovi ještě dlouho otloukat o hlavu jeho pětiprocentní inflaci, kterou byste díky výhře ve válce zkrotili. Možná vám už mazali med kolem huby, jak na Českou republiku (i vás osobně) vyzbydou nějaké ty ruské reparace. Možná to dokonce mělo konkrétní číslo.

Já myslím, že i vy vidíte, že je všechno v prdeli. Ale podali jste čertu malíček a on si vzal celou ruku. Vstoupili jste do smlouvy s ďáblem a on na ní trvá. Vy dobře víte, že už nic nemáte pod kontrolou a kdybychom se teď podívali na vaše konta a vaše nákupy, tak bych se skoro vsadil, že tam bude nějaká ta vilka na Floridě. Řekl bych, že ty i Vítek teď defraudujete jak to jen jde a jen oddalujete chvíli, kdy to celé spadne.

O podzim už vůbec nejde. Vás drží pod krkem jiní hoši. Ti se nezakecají a je jim jedno, že nasíráte svoje vlastní občany. Možná byste se měli podívat na záběry z kábulského letiště… to je i vaše budoucnost.

292 thoughts on “Ono to smysl dávalo

 1. Jenže ten prdelní alpinismus má většina stran ve svém genomu; bylo by to doložitelné třeba počtem návštěv na us ambasádě nebo počtem členství v různých us financovaných bohulibých spolcích

  1. Má to přesně ty kontury od samého začátku. Jsem si jist, že Péťa už má vystaráno a nějaký Západ už mu ustlal na nějakém nenápadném místečku na Zeměkouli se slušným, mastným kontem na dožití.

 2. Tak jsem si oddechl! Mlejnek se ukázal být hrdinou kapitalistické práce a něco jako zachránce naší společnosti před řáděním Redla a jeho party. Nejspíš dostane z rukou Fialy řád čestného dozimetru.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mlejnka-si-pozvali-na-vladu-v-cele-civilni-rozvedky-zustava-40406049

  Ale dost srandy, regulerně mě to nepřekvapuje. Jen mi není úplně jasné, jak k objasňování kauzy Dosimetr přispěl… Hrajme si na okamžik, že tomu věříme. Jediné, co mě napadá, je že zpíval. Většinou se za to dává něco jako nižší trest pro spolupracujícího obviněného. My mu vyměřili daleko přísnější trest – šéfování rozvědce… Ještě teda mohl být jako na Redla a spol nasazený. Agent v utajení. Víte jak…

  Jednoduše, i kdyby Rakušan močil z balkónu na lidi a metal po nich lejna, Fiala ho podrží. Musí. Protože to je ta nová politická kultura.

 3. Tak jsem sledoval teflonovýho Péťu. A tak si přemýšlím co dál…..
  Nic, nic, nic …. prostě nic. Cesta ala Raichl nikam nevede. Budeme si to muset vykousat do dna a bude na každém jak se zařídí aby dobu temna nějak přežil.
  Změna přijde až budou Pražáci zpívat na masových shromážděních Internacionálu. A utlučou každého, kdo se bude snažit o politické přejmenovávání ulic, strhávání soch …
  Do té doby je to marné, snad jedině že by tu Internacionálu začali zpívat dřív v Dojčlandu….
  Omluva za příspěvek ale padla na mně chandra, ale mohlo se čekat něco jiného????

 4. Já se tomu ani moc nedivím, že si pětikolka zvolila za náčelníka Fialu.
  Je to člověk bez tvaru s teflónovým povrchem, dost blbý na to, aby nikomu nevadil.
  Možná ze stejného důvodu si Amíci zvolili za prezidenta Bidena.
  Myslím, že doba výrazných politiků s gulema už skončila. Aspoň tedy v Evropě a ve Spojených státech.
  Šanci mají jen snadno ovladatelní průměrní týpci, kteří jsou gumoví a za plné korýtko udělají cokoli. V ideálním případě mají i nějaké máslo na hlavě, aby byli vláční .
  U kterých nehrozí, že by se dopustili samostatné myšlenky.
  Dalo by se i říci, že skuteční vůdcové došli, že už nedokážeme vygenerovat nic lepšího.
  Kdo ty marionety vodí? To si můžeme jenom domýšlet. Možná je lepší to nevědět.

  1. Nemusíte si nic domýšlet, stačí se podívat, čím se takový Fiala zabýval od doby, kdy skončil pajdák s aprobaci čeština-dějepis.
   Pásli ho Henlajnovci, pak mu udělali korýtko na MU, pak ho udělali předsedou ODS ještě dřív, než se stal členem, pak předsedou vlády .. tahle stáj má hodně poníků, jmenuje se Aspen a zatím vyhrává všechny volby a výběrová řízení.
   Dělal jsem jim reklamu před volbami:
   https://nautilus2.wordpress.com/2021/09/30/predvolebni-hra-najdi-si-sveho-kolaboranta/
   Najdete tam všechny, co v politickém a kriminálním mainstreamu něco znamenají

  1. Já bych se neradoval, další zpráva bude, že bude naopak pivo teplejší. A budou chodit špehové s teploměrem to měřit!

    1. Moc se nesmějte … další na řadě je snížení teploty v sauně … myslím, že nějakých 20 stupínků pana Celsia by mohlo stačit.
     Jestlipak víte, kde mají největší trpaslíky na světě?

     1. Jen aby ta stupnice byla Celsiova, pane Dvořáku. Ono nějakých 20°F v sauně (nebo i v obýváku u the leveeze) taky není žáddní hitparáda.
      Ostatně, na Vašem místě už bych pracoval na změně názvu stránek: NEPOdVOLENÍ.

      1. To by musel zapnout klimatizaci a to už by postihovali, preci jenom -6 už chce hodně energie, když u nás je průměr zima nad nulou…

 5. Duševní přínos toho génia Síkely spočívá v tý MASOVOSTI, jinak si tu Slávu Ukrajiny ani neumím představit. No a masovost představujou u nás především panelákový byty, nemýlím-li se? A ty zase sou zásobeny teplem (jedno jakým) z výměníkových stanic. Pravda, dneska už skoro každej radiátor v panelákách má termostatický hlavice a na něm odečety teplot, ale problém je, že to je asi tak všechno co se týče REGULAČNÍ TECHNIKY. Že k nim maj přístup jenom nájemníci, nikoli dodavatelé tepla a provozovatelé/správci těch baráků to Síkelovi i Pekarový moc nedochází, ale na to sere Bílej Tesák!

  Nájemníky určitě bude ovládat Síkela těma jeho nebetyčnejma cenama za energie. V praxi to bude vypadat asi tak, že jen minimum nájemníků si klidně budou moci dovolit neregulovat ty svý termohlavice, ale převážná většina nájemníků je prostě zavře a ty pekarový svetry voblíkne, protože na to prostě nebudou mít (= v tom spočívá ta Síkelova genialita, pokud to ještě někomu nedochází).

  No, a pokud se bude chtít Síkela točit na provozovatelích baráků a dodavatelích tepla s těma pod sankcema 15°C na chodbách, tak je přinutí akorát k tomu, že pootočej jediným ventilem ve výměníkových stanicích, který představujou tu jedinou Síkelovu slavnou „regulaci“ a bude vymalováno, protože VŠUDE v barácích bude dosažena ta nesankcionalizovaná teplota 15°C. Tedy nejen na chodbách samozřejmě, ale i v obývákách a koupelnách, to dá rozum … ale pravda, jen některým!

   1. pchééé, prej „Ministerstvo zdravotnictví a nějaký doporučení WHO“!!!

    To hravě vyřešej Fiala, Černochová, Síkela spolu se Sněmovnou odsouhlaseným výjimečným nebo rovnou válečným stavem!

 6. Mohlo by to tak být, ale osobně si myslím, že je to horší. Že mu neřekli nic, jen – Poslouchejte příkazy, plyn vyřeší Německo. Tak Péťa poslechl a teď čeká až to vyřeší v Německu.

  1. Nemecko taky resilo rousky a vakciny.
   Neprisli jsem nahoudou na radu az na konci?
   Rousky se daji usit doma na kolene.
   S plynem je to horsi, i kdyz Jurecka placa neco jineho.

 7. Ládiku, připomínám tu Síkelovu REGULACI INTERIÉROVÝCH TEPLOT vedoucí až k Slávě Ukrajiny = nevěřím, že furt počítáte ty smyčky Rehau!

  1. Rehau ne, obyčejně Giacomini, Ivar nebo Uponor, někdy Roth a Revel. Smyčky málem položili na beton, bylo to ofous. Teď tam nikdo nesmí chodit … ale můžu si vytisknout povolenku k výjezdu a ručně dopsat datum a zajet tam, jenže hřiby nerostou.
   Síkelova regulace teplot může být dobře prokydavatelná, jenže bych to musel najít a přečíst. Tak se připojím někde v diskusi. Bo práce je tolik, že ji zamítám; dělám jenom pro vinaře ve Znojmě, hokejisty a fotbalisty, doktory a politiky a horské objekty. A různým sousedům, co si mě podávají.

    1. Co by řvali, když je to správně navržený – na 22 míst v m.č. 004 připadá 22 pivních sudů v m.č. 012.

 8. je to sice OT, ale vliv to může mít i u nás:
  Macron omezuje vysoké ceny elektřiny – na úkor německých spotřebitelů.
  Téměř polovina francouzských jaderných elektráren byla odstavena a země dováží elektřinu z Německa. V zimě hrozí nedostatek a ceny již rostou. Macron se snaží, aby si toho francouzští spotřebitelé nevšimli. Tím se cenová exploze pro Německo ještě zesílí.
  Podle energetického regulačního úřadu CRE se dlouhodobé ceny elektřiny ve Francii během několika týdnů téměř zdvojnásobily. Rozdíl v cenách je obzvláště markantní. Odborníci z CRE hovoří o „historickém cenovém rozdílu“ mezi oběma sousedními zeměmi, který však nedokáží vysvětlit. Jisté je jen jedno: očekávaný prudký nárůst cen ve Francii pravděpodobně povede ke zvýšení cen elektřiny v celé Evropě, včetně Německa.
  https://www.welt.de/politik/ausland/plus240506025/Frankreich-importiert-Strom-aus-Deutschland-auf-Kosten-der-deutschen-Verbraucher.html

  1. Tohle je asi jediná věc, které mě fakticky překvapila a přistihla s kalhotami u kolen – odstávka půlky jaderných elektráren ve Francii.
   Jestli bych něco o Francii před dvěma roky řekl, tak že tam rozhodně, oproti Německu, nehrozí blackouty z nedostatku výroby.

   Tak hned vznášim dotaz – co je za tím? Přece pravidelná a plánovaná údržba a technologické cykly tohle nemůžou způsobit.

   1. 1/ stari elektraren
    novou atomku snad nemaji ani jednou, vsechno to jsou stareckove.

    2/ protoze to stavela vsechno jedna firma, tak tam budou stejne postupy, stejne materialy, stejni dodavatele. Takze je vysoka pravdepodobnost vyskytu stejnych zavad v podobnem casovem horizontu.

    1. A do toho, kvůli extrémně nízkému množství vody v řekách a tím nemožnosti dostatečného chlazení, omezují nebo i odstavují některé bloky. Zejména na jihu.

   2. No co jsem četla, odborníci, kteří to stavěli a udržovali, jsou v důchodovém věku. Nové odborníky z neznámého důvodu nesmějí 😲😳 Je to celé záměr. Komu že to prospěje?

      1. Ale smějí, přesto nemají. Ty jaderné inzenýry z Eritreje k tomu nepouštějí a trans většinou má místo šedých buněk mozkových hormony – takže také technické plány vnímá jako moderní umění.

       Mám takove dejavu, že se blížíme do doby popisované Isaacem Asimovem v sérii Nadace, kdy na centrálních planetách atomové elektrárny udržovali každodenními modlitbami….

    1. Něco takového jsem čekal, ale ne že to bude mít za důsledek odstávku půlky bloků, to si myslím, že takhle fungovat nemůže.
     Leda by všechny dosloužily zároveň a oni to ignorovali do poslední chvíle.

     Stejný scénář čeká i nás. Jedna generace je stavěla, jejich děti je uměly provozovat, rozvíjet a opravovat, další generace zvládne sovtva údržbu a nedovede si představit jejich budování a jejich děti už nebudou věřit, že to stavěl praděda.

   3. Francouzské a některé německé jaderné elektrárny mají tzv. průtočné chlazení, tj. berou chaldicí vodu z nějakého zdroje (řeky) a teplejší vodu tam také vypouštějí.¨

    Ty „přiblblé ruské“ modely, které máme u nás, mají chlazení na poněkud jiném principu – chladicí věže. Vodu z externích zdrojů také potřebují, ale ne v takové míře.
    Zdá se, že Frantíci se potýkají s nedostatkem vody v řekách, případně s příliš teplou vodou, vypouštěnou zpět do řek (ekologie).
    Viz:
    https://www.google.cz/search?q=Jadern%C3%A9+elektr%C3%A1rny+pr%C5%AFto%C4%8Dn%C3%A9+chlazen%C3%AD&source=hp&ei=gRH9YoWwL86_xc8P8oqpyA8&iflsig=AJiK0e8AAAAAYv0fkU54GbOnSq147DreakElRt47ROyl&ved=0ahUKEwjF9ImjoM75AhXOX_EDHXJFCvkQ4dUDCAc&uact=5&oq=Jadern%C3%A9+elektr%C3%A1rny+pr%C5%AFto%C4%8Dn%C3%A9+chlazen%C3%AD&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAM6CAguELEDEIMBOhEILhCABBCxAxCDARDHARDRAzoLCAAQgAQQsQMQgwE6CAgAELEDEIMBOgUILhCABDoECAAQAzoFCAAQgAQ6CAguEIAEELEDOg4ILhCABBCxAxDHARDRAzoICAAQgAQQsQM6EQguEIAEELEDEIMBEMcBEK8BOg4IABCABBCxAxCDARDJAzoGCAAQHhAWOggIABAeEA8QFjoFCCEQoAE6BwghEKABEAo6BAghEBVQAFjdTmDBYWgAcAB4AYABqQWIAb1IkgENMi4xMS4xMC42LjMuM5gBAKABAQ&sclient=gws-wiz

    1. V SSSR takhle provozovali taky spoustu elektráren – Černobyl a myslím i ta Záporořská se chladí Dněprem. U nás to zatrhli, byla norma na dovolený ohřev vody, ty výkony by to nezvládlo. Myslím, že u nás byla jedna jediná někde na Labi, nevím, jestli ještě je.
     To chlazení odparem je taky celkem masakr, jak gigantická energie doslova vyletí komínem.

     1. Z Temelína se staví horkovod do Budějek. Rozumná věc, jen trochu pozdě.
      „Už se projektuje“ také z Dukovan do Brna, kde je teplárna na plyn. Předpokládaný termín dokončení – 2030. To už je úplně s křížkem po funuse.

      1. Tenhle dukovanský projekt si pamatuju jako pověst z osmdesátek. Vždycky si vzpomenu, když jedu z Brna do Dukovan.

       1. V územním plánu je to od roku 1994, takže to není pověst, ale faktický záměr ještě od komunistů, který ale nikdo nechtěl dosud postavit 😉

   4. Nemá to náhodou souvislost s problémy Frantíků v Nigeru?
    Francie zřídí v severním Nigeru vojenskou základnu pro boj s islámisty.
    Přeloženo do češtiny :
    Frantíci se bojí o “ svůj” nigerský uran, který mají od svojí zkorumpované nigerské vlády za hubičku.
    Jejich elektrárny mají velkou spotřebu.
    Snad to dobře dopadne a pitomci nigerští Tuarégové přestanou remcat a obracet se ze zoufalství o pomoc na ( momentálně nezaměstnané ) džihádisty z IS. Ti by si jistě také rádi smočili zobák v Nigeru.

 9. Jinak ještě k té chystané regulaci teplot – postupně se kolem toho navršil takový guláš, že se vytrácí informace, že se jedná – v případě bytů – o regulaci teplot bytů napojených na soustavu spalující fosilní paliva (přesněji, na ty soustavy, které nemají alespoň z 80 % z „obnovitelných“ zdrojů). Pokud mezitím tedy nedošlo ke změně. Z toho mi vychází, že bytů vytápěných např. z centrální kotelny spalující biomasu, by se ta vyhláška týkat neměla.

  Přemýšlím také, zda se pak tato tabulka má týkat bytů, které neodebírají ze soustavy tplo, ani nemají nějakou centrální plynovou kotelnu v domě – či plynový kotel pro domácnost s teplem rozváděným radiátory, ale spalují dodaný plyn v individuálních plynových kamnech (nejčastěji v každé z místnosti pod oknem namísto radiátorů).

  Přemýšlím, zda nedojde k poněkud paradoxní situaci, že jedněm se bude komfort snižovat a druhým se bude na udržení komfortu sociálně přispívat.

  Ale to jsou jen takové neurčité myšlenky. Stejně jako vzbuzují údiv některé představené parametry a další i protichůdné požadavky (např. větrání, reálná schopnost plnění kontrolovat, ale vůbec i prosazovat… Či vlastně vůbec technicky splnit).

  Spíš mi jde o něco jiného.

  V podstatě snahu o vytvoření podobné vyhlášky chápu a spatřuji v její existenci určitý projev racionality – minimálně se stát připravuje na problém legislativně a nebude pak muset hrát vybiku se soudy. Potud v podstatě vládu chválím. Jinou věcí je, že nevidíme kroky, jež by racionáně vedly k tomu, aby podobné opatření pro dobu energetické nouze NEMUSELO vůbec vstoupit v platnost. A TO je problém.

  Zároveň vnímám značnou odtrženost od reality, která je pro dnešní manažerstvo a politiky poměrně typická – je to takové to excelovské a legislativní řešení praktických problémů. „Vydali jsme nařízení a pohrozili pokutami, tím jsme věc vyřešili“ (dojde-li na uplatnění těchto pravidel v praxi, bude si moci stát vybrat v podstatě libovolné SVJ, aby mu udělil pokutu. Protože reálně to ona SVJ zvládnout dodržet nebudou schopna (technicky, časově), stejně jako to nebudou schopna kontrolovat, natož vymáhat po svých členech))

  No a logika: „V Excelu jsme nastavili taková a taková čísla a ono nám to vychází, pokud je realita mimo, pak je to chybou aplikace tabulky do reality (resp. sabotáží), nikoliv nesmyslem tabulky samotné.“ je už dneska smrtícím standardem státní správy a stále častěji i samosprávy.

  Zcela sebekriticky pak dodávám: Stát se Taky Anonym premiérem (ministrem vlády) ČR, vypadalo by jeho vládnutí podobně. Nekompetentnost by zakrýval gesty, slovy, skvěle by PLÁNOVAL strategické cíle a dokonale ovládal Powerpoint a Excel. Při troše větší smůly pro stát by byl Taky ANonym ještě v dobré víře AKTIVNÍ…

  Jenomže Taky Anonym má dost soudnosti. Ten by se nehlásil ani jako výkonný praporčík do asfaltové holubí letky.

  1. Regulace teplot nebude jen tak, to uz je predem jasne.
   Me ale zaujal jiny detail, ktery media uplne ignoruji.
   Nekolik mesicu Sikela/Fiala blekotaji, ze dodavky plynu a tepla domacnostyem, nemocnicim a socialnim zarizenim budou mit absolutni prednost.
   Naopak prumysl se bude muset omezit, a pracuje se na vytvorejini seznamu kriticky dulezitych provozu.

   No a najednou plynule hlasaji PRAVY OPAK a nikdo ani necekne.
   Proc jim to lhani aspon nekdo nepripomene?

   1. tak tak…
    Kdyby alespoň museli říct „Mýlili jsme se…“

    Ale žijeme v zemi, kde ve středu policejní prezident něco prohlásí, je u toho natočenej a ve čtvrtek s ministrem vnitra v zádech drze prohlásí, že nic podobného neřekl…

    1. pol.prezident bude muset řešit udání – např.
     soused přetápí, neb mi na společné stěně roztála jinovatka

     1. Zkouším si představit udání: „Pane policejní prezidente, přetápím na 25 stupňů. Měl byste se na to naše SVJ hezky podívat!“ V dalším kroku dostane SVJ pokutu 200 000 – a pokud byl sebepráskač členem, půjde to samozřejmě i z jeho podílu. I bezpochyby zažaluje předsedu společenství či výbor za škodu způsobenou společenství. Členi statutárního orgánu ručejí vlastním majetkem…

      Hezké důsledky. Popřípadě jste nájemce a štve vás majitel? Inu, roztočíte kohouty a pozvete inspektory. Zodpovědný je majitel (resp. SVJ)…

      Jednoduše, naprosto fascinující. Osobně jsem přesvědčený, že tím „Nebojte se lidi, vy zodpovědní nebudete“ chtěl Síkela a spol jako politicky uklidnit obyvatelstvo, že jako jednotlivci se bát nemusejí, že oni jsou jako lepší než Babiš.. A že ta myšlenka zrála v hlavách úředníků ministerstva řekněme celé tři vteřiny, ať nepřeháním… A že se ještě poplácali po zádech, jak přitom upletli na ta SVJ bič…

      Být členem statutárního orgánu SVJ, tak okamžitě podávám rezignaci.

  2. Tak nevím.
   Bydlímv paneláku.
   Na smetišti jsem sehnal zánovní kamna na TP Petry.
   Vyspravil šamotovou pastou.
   Do okna plechovou výplň s dírou na komín.
   K tomu ještě plynový přímotop na bombu.
   K tomu ještě elektrický přímotop.
   Protože jsem zodpovědný občan a nechci mít v zimě mrzlou držku.
   A teď ke mě vtrhne tepelné komando (v době nouzového stau neplatí nedotknutelnost majetku ani obydlí.
   V obýváku mi naměří 20,6 stupňů.
   SVJ dostane pálku, já dostanu pálku (i když strana a vláda říká, že ne, ale zatím prý nám nebudou lhát).
   Co s tím?

 10. … a máme tady dalšího paňácu, Středulu, prej:

  “…Co se týká současnosti, NIKDO nemohl počítat, že bude válka, která skončí vyhrožováním prostřednictvím plynu. Na to, že válka bude s těmito důsledky, se žádný z členských států nemohl připravit. Proto je důležitý společný postup. V případě nouzové situace budou moci členské země
  čerpat společně. Tento princip je důležitý.“

  No já nevím jak Středula, ale i nedostatečnej blbíš nějak tušil, že Putin bude muset na ten kontinuálně vztyčenej prostředníček ze Západu muset nějak zareagovat. Pravda, nepředpokládal, že to bude hned vojensky, ale určitě tím Středulou nepředpokládaným „vyhrožováním prostřednictvím plynu.“

  A tohle se prej bude snažit kandidovat na presidenta. Dle mýho má jedinou kvalifikaci – členství v Aspenu ( jinak dle mýho je stejně ujetej jako hafo jinejch na presidenta kandidujících kašparů!).

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pomsta-za-svetry-Stredula-dal-Pekarove-studeny-navrh-711561

  1. Pokud přijmeme tezi, že jsme s Rusem univerzálně ve válce, je „nepředpokládatelnost“ plynovým vydíráním docela úsměvná a souhlasím, že i Středulu diskvalifikuje. Osobně jsem spíš každým dnem překvapenější, že k nám vůbec nějaký plyn teče. Taková ta západní představa, kdy budeme na protistranu uvalovat selektivní sankce, jež jeho zabolí a nám ublíží jen málo – a on nám to nevrátí tam, kde to zabolí zas nás a bude jen vše snášet, mi přijde buď neuvěřitelně naivní, nebo arogantní. Váhám, co je horší…

   1. Náhodou jsem dnes odpoledne procházel kolem televize, kde běžela tiskovka vlády po jednání a z úst Blyštivého Péti jsem zaslechl tuto krásnou větu:
    „… to vše je důsledek Putinovy ekonomické války proti Západu…“
    A já bloud si dodnes myslel, že ekonomickou válku proti Putinovi vedeme sankcemi my! No toto!

  2. Já nevím, co tušil Středula, ale
   1. plynu bylo málo už v roce 2021 a na podzim bylo jasné, že se dodává jen na kontrakty a nad to jen doplňkově. Tohle bylo jasné už v srpnu.
   2. plyn přece EU chtěla zrušit k roku 2040 nebo tak nějak a spotřeba se měla snižovat
   3. Rusko s Německem dostavěli NS2 navzdory otevřenému nepřátelství USA, ty si ale vymohly, že nebude spuštěn
   4. Rusko až do července dodávalo tolik plynu, kolik bylo nasmlouvané
   5. Od července snížilo průtok kvůli problému s údržbou turbin, což ale jde stoprocentně za EU, USA, Kanadou… Rusko se chová podle dohod a technologického plánu, vyhlásilo force major, nemůže dodávat z důvodu zásahu vyšší moci – když Siemens neprovede s turbinami předepsané práce, nebo je dokonce nevrátí, tak Rusko evidentně nemůže být viníkem
   6. Byly to státy-odběratelé, kdo buď odmítl kontrakt, nebo nechtěl platit. Výjimka je zatím to Bulharsko, které zájem projevilo, ale Gazprom nenabídl nic.
   7.Celá česká vláda přece tvrdila, že ruský plyn nepotebujeme, dokonce jeden z hňupů pronesl, že se prokázalo, že ruský plyn není vůbec potřeba. Pak tvrdili, že ho máme dost, pak že jsou plné zásobníky, pak že ty zásobníky sice prodali Němcům, ale že ten plyn jim vezmou, pak že omezí průmysl a ne domácnosti, pak že omezí domácnosti a ne průmysl ….. a melou nesmysly a lži pořád dokola.
   8. Pořád je možné zprovoznit NS2, který by problém vyřešil. Neobolševici naopak přišli s tím, že by ho uřezali a použili na cosi jiného, velmi chimérického.

   Je taky vidět, že kdo se nechoval jako kretén, ten plyn má aspoň dokud mu ho na požádání USA Ukrajina nezastaví – tady mám na mysli Maďarsko.

   Válka ani vyhrožování .. jen debilita české vlády, Německa, EU a nepřátelské chování USA.
   Co Středule poradit? … asi aby si zašla do Aspenu pro lepší notičky

   1. k bodu 7: něco mi to připomíná, jak jste ty vládní kecy hezky shrnul.
    Srovnala bych: stači jedna dávka, nemůžete onemocnět, nebudete kovida přenášet, můžete onemocnět, ale ne vážně, neumřete na kovida, žádné následky po očkování, jen drobné a nevýznamné potíže, děti očkovat nebudeme, budeme ale ne mladší než 12leté…
    Čím to, že nějak se nedokážu přinutit té vládní smečce věřit, a je fuk, jestli jsou to kecy z Babišovy nebo fialovy stáje

   2. Ještě s dovolením bych přidal pár bodů:
    9. Poláci v květnu zastavili průtok plynovodem Jamal
    10. Ukrajina v květnu omezila průtok průtok plynovodem 1/3 v Sochranovce.

    Maďaři se plní South Streamem z Černého moře přes Bulharsko a Srbsko.

    1. To by asi stálo za to udržovat někde a doplňovat další vývoj a linky k tomu. Protože lidi rychle zapomínají a kolaborantský ksindl na to spoléhá.
     Chce to to strukturované forum na takové věci…

  1. Zvuk to má dobrej, o to nic.
   Ovšem my, švejkovští puristé, zde nachytáváme Wericha při fabulaci, či pokus o citaci, ovšem nikoliv zcela přesnou.
   a) psa pro nadporučíka Lukáše neukradl Švejk, ale jeho kamarád Blahník. Cesta, kterou psa vedl od „rohu Havlíčkovýho náměstí u parku“ :
   „U parku jsem se stočil do Bredovské ulice a tam jsem mu dal první kousek (vařená játra – pozn. Godot). Žral to v chodu, aby mne neztratil z očí. Zabočil jsem do Jindřišské, kde jsem mu dal novou porci. Pak jsem ho, když se nažral, uvázal na řetízek a táh jsem ho přes Václavské náměstí na Vinohrady, až do Vršovic.“
   Jak vidno, po „Werichově Řeznické ulici“ ani zmínka. Řeznická je souběžná s Žitnou mezi Štěpánskou a Vodičkovou, tedy zcela mimo autorem uvedenou trasu.

   b) mám mj. vydání Švejka z roku 1955 (Naše vojsko, Praha), kde jsou vysvětlivky. Werich, který nepochybně ovládal němčinu dokonale, cituje jen polovinu citátu plukovníka Bedřicha Kraus von Zillerguta, celý citát zní:¨
   „Der Teufel soll den Kerl buserieren,“ ozývalo se v bytě plukovníka, až se třásla okna, „mit solchen Meuchelmördern werde ich bald fertig.“ (str. 210 uvedeného vydání).
   Na str. 430 pak mezi vysvětlivkami najdeme překlad:
   „Čert aby zpizdil toho chlapa, s takovými zákeřnými vrahy brzy zatočím.“ Nejsem němčinář a tudíž neumím posoudit nakolik je tento překlad přesný.

   Nevylučuji, že Werich měl k dispozici nějaké jiné vydání Švejka s poznámkami, ale vzhledem k tomu, že video je z roku 1960, nezdá se mi to pravděpodobné. Podezírám tedy Wericha ze značné nadsázky v zájmu spíše politické agitace proti řežimu, který panoval v letech padesátých.

   Jinak konstatuji, že ty poznámky/vysvětlivky mají jen výjimečně nějaký ideový či politický podtext, přinášejí často překlad z němčiny či maďarštiny a místopisné, geografické či historické detaily, např.:
   „V Bendlovce – v bývalé noční kavárně v Sokolské ulici v Praze II, U mrtvoly – bývalá kavárna v Praze II na Karlově náměstí proti budově techniky, dům již zbořen“ – ke str. 73.

   Ani já nejsem příznivcem velkých doplňků k originálu díla, ale nějaký odborný úvod i závěrečné shrnutí (doslov) bývá mnohdy obvyklý bez ohledu na čas, režim a prostor. Vysvětlivky jsou i v překladu Proustova „Hledání ztraceného času“ a velmi si jich tam cením, neb orientovat se ve francouzských reáliích přelomu 19./20. století je poměrně obtížné.

   1. … no jo, no, co tak na to Vaše říci?
    nasadil ste tomu korunu. Umělecká disciplína forbíny je panečku umění par excellence, bez kterýho (se mimo jiný) „zkratka“ a „naznačování“ (nebo taky nakousnutí a nedořeknutí) holt neobejde… to pak máte těžký s těma Vašema reáliema.

  2. Ano, nedostižný a nadčasový představení (ale myslím že to byla poslední hra, pak museli skončit). Chodil jsem na ně do ABC na postranní balkon vlevo, k stání, tak 3 metry od nich. Jako gymnasista (dvanáctiletka, pokusná, s výrobní praxí).
   Krásná doba, byli jsme mladí. Sice ještě v té době nám StB prohledala barák od sklepa na půdu, naštěstí nic nenašli a tátu z vazby pustili. Ale derivace byla kladná a rostoucí, v 1966 již šlo vyjet na letní brigádu do Anglie.

 11. Stanové právo.

  Být ministrem vnitra
  je lepší, než mitra.
  Nežli býti teologem
  radši býti geologem
  bankovního účtu státu,
  mít ruku na termostatu.
  Nač obcovat s Bohem!
  Mešní víno, sbohem!
  Co má duši, nemá cenu,
  to platí od miocénu;
  cenu mají prachy!
  Na ně! Žádný strachy!

 12. Tak je to u nás se vším! Jeden ministr (s největší pravděpodobností náhodně zbohatlej bankéř), kterej si o sobě myslí, že sežral veškerou moudrost, cosi prohodí o jím v reálu nedosažitelným REGULOVÁNÍ interiérových teplot a blbci a hlavně blbkyně mezi náma to rozvedou do dvou a více svetrů. A tak je to se všema jejich nápadama, škoda mluvit.

  A tak si tady žijem!

 13. Jo, a ještě k těm dvoum premiérským stejněsráčům Babišovi a Fialovi, když to nakousl někde dole Godot:

  Nedávno sem někde četl, že prej vybublává na povrch v ODS nespokojenost s Fialou. Až prej taková, že by se snad mohla přetavit v holport ODS end ANO. Asi i tady se najdou jedinci (v těch dvou stranách o tom vůbec nepochybuju!), co to kladně vyhodnotěj jako umění možnýho, nebo blbý z nejblbějšího. Blbíš k vám však praví: Pán Bůh s náma a Zlý pryč a … a to i za předpokladu, že kliku kolem Fialy v tý ODS vezme Satan, Belzebub, Lucifer, rarach, běs, ďas a čert dohromady a zbyde z ní jen i peklem nezničitelnej nezmar Don Pablo!

   1. každýho volba … já zatím nemám důvod odcházet vod Vašeho „oblíbence“ Okamury. Sice žádná sláva, ale něco mi říká, že ohledně EU bude tvrdší než Rajchl, nechme se překvapit. Stejně nic jinýho mi/nám nezbejvá. Zrovna minulej tejden sem čistil rigol kolem baráku a to nový rejžový koště se po pár zametení úplně rozpadlo … tak jestli to takhle zatím stačí?

    1. Taky vyzkouším Okamuru, ale říkám si, že se asi bude cukat jít s někým do vlády a mít za něco odpovědnost… je to taky IMHO takový salonní žvanil (i když o trochu lepší než ten zbytek).

      1. Já bych taky vošahával, až bych brečel – jenže ti nabízení elitáři k mání jsou už totálně pošahaní…

   2. Upřímně.. kdo to může vědět a volba koho/čeho – premiéra?
    Kdo ho tady zná osobně nebo kdo se s ním aspoň potkal pracovně či v politické straně? Kdo zná výsledky jeho práce?
    Já jen velmi letmo skrze Trikoloru, kde 3/4 roku neformálně prakticky rozhodoval o spoustě věcí, zejména asi tématech na volby a nejspíš driloval Majerovou a pak proti ní naoko kandidoval na předsedu, přičemž těsně před volbou odstoupil. Slyšel jsem ho několikrát mluvit, když měl nachystaný projev jako kandidát, pak když vysvětloval co a proč se stalo v jednom z regionů a jednou když hřímal proti rouškám.

    Můj dojem z něj byl takový, že má drajv, že umí technologii moci a kamarádšaftu, nebojí se komunikovat, na některé skupiny lidí má už vyladěný styl, je odolný, trochu buldozer.
    Jeho doménou jsou tábory lidu, vyžívá se v davech, které chce uchvátit.
    Kdybych měl dát příklad klasického populisty (v tom neutrálním významu), byl by to on.

    Věcnou debatu jsem s ním nikdy nevedl – ale to nic neznamená, tam se nevedla nikdy s nikým.

    Za mě rozhodně minimálně spojenec v ne úplně malé oblasti, kterou je potřeba řešit.

 14. No, možná trochu paradoxně, ale umím si představit, že pětikolka dovládne a Fiala se bude bít v prsa, že je po Zemanovi (opoziční smlouva), Sobotkovi (přes scénu s hůlkou na Hradě) a Babišovi (budeme-li obě jeho vlády považovat za jednu) čtvrtým premiérem, který dovládl své funkční období?
  Proč? Jednak jsou pro ně jakékoliv předčasné volby příliš velkým existenčním rizikem (V podstatě pro čtyři z pěti stran), že vypadnou nejenom z vlády, ale i z parlamentu.
  Druhak proto, že všichni jejich oponenti s kapkou fištróna udělají sami všechno proto, aby jim v tuto chvíli moc (odpovědnost) do rukou ani náhodou nespadla. Minimálně do jara ne.

 15. Možná že se moc nemýlíme. Možná že je to jak píšeme. Jenže, představte si,že je vrcholný evropský středověk. Většina lidí netuší ani že Země je kulatá, natož aby se nad tím zamýšlela. Většina vzdělanců a mocných si myslí, že Země se neříci a že je středem vesmíru. Radši. Protože cesta takových myšlenek může vést na popraviště. Jen někteří učenci o tom šeptem debatují. U i přes to někteří z nich špatně končí. A vy v té situaci byste obcházeli dům od domu, od dveří je dveřím, zastavovali lidu na tržištích a říkali jim svoji pravdu kterou nestojí. Muselo uběhnout mnoho času rozvoje řemesel, válečnictví s potřebou nových technologií, mořeplavectví s potřebou navigace, s potřebou astronomie, výpočtu, než to za co dříve hrozila hranice stalo se všeobecně nakonec i katolickou církví uznanou realitou, která je ve školních učebnicích. Na základě všeobecně poptávky. Třebaže nikoli nemnozí, paradoxně v dosud nejrozvinutější, nejvzdělanější a nejsvobodnější zemi světa, nyní dávané nám za vzor, mají odlišný názor. Tak jako u na lecos jiného. Sice nemají, zatím, tu moc upalovat za hlásání kulatosti a otáčení Země a jiné dokázané a ověřitelná tvrzení, přesto je jim umožněno jiným i velmi znepříjemňovat život. Třeba za to, že říkáte, že máma je máma, a táta je táta. Že kluk je kluk, a holka že je holka, a že u naprosté většiny to není záležitost svobodného výběru, nýbrž přírodní danost.

  Do toho přicházíme se svými představami aniž po nich je, zatím, většinová poptávka. Tak jako kdysi, k čemu je točící se kulatá Země poddanému lopotícímu se na poli od slunka východu do slunka západu, a žijícího ze zdejší vrchnostenské milosti, když ani ona sama to nepotřebuje? Ostatně vzdělání by poddané jen odvádělo od práce a přivádělo ke vzpurnosti. Pravda je každou neděli zjevována panáčkem z kazatelny. Nyní každý večer mluvícími hlavami z placky s barevnými pohyblivými obrázky. Podle toho jak jim je dnes zjeveno, kteří jsou nejlepší z nejlepších, a naopak nejhorší z nejhorších. Podle toho se rozhodují koho zítra volit. Někteří se tak i nechají přesvědcit, že prázdná lednička je plná, že zima je jen jejich subjektivní pocit, že cenzura na Internetu je svoboda, a že nemít automobil je komfort. Nebo že je to tak v pořádku, protože je nutno přinášet oběti pro záchranu Země, pro světový mír, pro ty kdesi daleko, kteří po mnoho desetiletí tak vymírají hlady, že jich stále přibývá. A že ti mocní guru, po vzoru někdejších ale i nynějších církevních prelátů a jiných šejdířů hlasujících ta avšak žijících jinak, hlasatelé jediné pravdy, kteří to veškeré dobro, svobodu, demokracii, lidská práva a prosperitu organizují, mají nárok na ledničky plné nejlepších lahůdek, na výkonné automobily, na vytápěné bazény v luxusních rezidencích, na leteckou dopravu nejen z konference na konferenci kde se v luxusu domlouvají na spáse světa.

  Jistěže, je možnost, zatím, hledat informace například i ve zdejších „svobodných nezávislých necenzurovaných“ zdrojích. Kde se mimo jiné dozvíme jak bezpracně zbohatnout zázračným investováním, po jakém přípravku nám z těla vylezou červi, či jak na anální sex.

  V takovém nynějším středověku se snažíme uspět s našimi představami. Natož abychom měli reálný s realizovatelný projekt s podporou většiny. Které mluvící hlavy vyloží co jsme zač a jak s námi naložit. Protože máme svobodu, demokracii, lidská práva a prosperitu. „Čtyry nohy dobrý, dvě špatný…“

  Komu se z mého slovního průjmu udělalo špatně, může užít nějaké veřejnoprávní antiemetikum.

  1. …si opravě podle kontextu, psát na mobilu není potěšení, zvlášť když skřeti lépe než já vědí co chci napsat….

  2. Schumachere,
   není to špatně napsané!
   Takové umírněné, nekonfliktní , smířlivé – prostě podle mého gusta.
   Uděluji vám Asfaltový řád třetího stupně.

   Pro informaci – Asfaltový řád prvního stupně jsem udělil zatím pouze jedinému člověku – tj. sobě.

   Asfaltový řád druhého stupně obdrželo několik zdejších významných jedinců. Jejich jména z bezpečnostních důvodů tutlám, prostě proto, že nechci mít v cele příliš přecpáno. Neoznamuji to ani jim, abych je nevyděsil.

   Výslovně jmenuji pouze Vidláka, Ládika a profesora Kellera. Tam už se stejně nedá nic zachránit.

   No a s určitými výhradami Targuse – za zásluhy. Hlavně proto, že dám na Ládikův odhad, dokáže jedním pohledem detekovat latentně inteligentní, hodnotné a nezištné osobnosti a vozit jim flašky slivovice (namátkou – Targusovi a mně).

    1. Závidím mu.
     Těšit se na ni je mnohem lepší než na ni se slzou v oku vzpomínat a zahánět nostalgii náhržkovou akční skotskou whisky z Lidlu jako já.

      1. Po Ládikově slivovicini NIKDY ráno nebolí hlava!
       Maximálně se ráno probudíte o čtaři hodiny později než obvykle a oblečený a s jazykem mírně přilepeným na patro.
       Což další doušek okamžitě napraví.

    1. bandito 12:03
     Nemáte šanci!
     Leda kdybyste napsal kvalitní oslavnou ódu na Kláru Samkovou, pak bych možná pro vás osobně zavedl kategorii Asfaltový řád desátého stupně a přemluvil Ládika, aby vám poslal prcka slivovice, zavařenéhho v igelitovém pytlíčku po jednorázovém kopřivovém šamponu na vlasy.

     Hybaj do fronty a nekecat!

     1. vtipné! hlavně s tím kopřivovým šamponem… se vsadím, že máte doma schované ty obaly od něj, pečlivě vypláchnuté, některé už s nadepsanými adresami těch nejlepších z diskuze 🙂

     2. Mne je to jasny, najala si vas aby jste me psychycky zdeptal nesplnitelnou podminkou. Jdu si uhnout kavoveho rumu. Pac jak rikaji v Rude armade : Нeма рuмa – неma шtурма.

 16. Kafemlejnek.

  Náš vedoucí rozvědky
  pere slipy od hnědky.
  Vykulenec ho sic drží
  balancuje nad tou strží
  ale jak to vypadá
  též se dolů propadá.
  Fiallah mu dává pocel;
  všichni nemohou jít do cel
  tak najednou, pospolu,
  v pruhovaném skampolu.
  Někdo musí zamést stopy
  trochu zvednout ceny ropy
  a zajistit odbyt svetrů
  podle daných parametrů.

 17. Telegram z Ukrajiny:
  Do zimy 2022 hrozí, že Ukrajina zůstane se svými problémy „sama“ – mezi evropskými zeměmi narůstá rozkol kvůli vleklému ukrajinsko-ruskému konfliktu. Částečně se tento rozkol projevuje v prudkém poklesu finanční pomoci ze Západu – peníze nepřicházejí ani ve formě půjček, natož grantů. A z 9 miliard eur, které EU slíbila, závisí na Německu celkem 8 miliard eur.
  A zatímco USA budou Kyjev v bojích nadále podporovat, s evropskými zeměmi to tak jednoduché není. Ukrajina bude potřebovat stále větší vojenskou a finanční podporu od zahraničních partnerů a význam vedoucí úlohy USA jen roste, ale zároveň bude získávat větší vliv tábor zastánců dialogu vedený Německem, Francií a Itálií, který bude vyvíjet tlak na ukrajinské úřady, aby obnovily rozhovory s Ruskem. Evropané to však chápou – inflace a rostoucí ceny stále více dopadají na občany EU a jeden z donedávna nejbohatších regionů planety se potýká s masovou chudobou a stále více lidí se propadá do bídy. V červenci 2022 dosáhla inflace v eurozóně 9 %. Očekává se, že v zimě se toto číslo zdvojnásobí v důsledku prudkého nárůstu cen energií. Evropané tak v nejbližší době nebudou mít na Ukrajinu mnoho času.

 18. Jan Keller se po poněkud hororových zážitcích v závěru své francouzské dovolené už zcela zotavil a dostává se do obrátek viz Argument:
  (A dnes mi poslal ještě šťavnatější článek, který snad vyjde v Argumentu příštích dnech…balo by nefér ho sem zkopírovat dříve než vyjde v médiu, pro které byl psán. Téma se týká boje proti fejkňůsům a likvidaci všech názorů, odporujících jediné pravdě.

  Mimochodem – všimněte si, že pokud by někdo otiskl s předstihem kterýkoli minulý myšlenkový výtok ministra Síkely, jednalo by se nejen o proruský fejkňůs, ale přímo o rozšiřování poplašné zprávy!

  Já však budu do roztrhání těla hájit čest Síkely proti nactiutrhačům kteří jej očerńují, že snad svým výrokům sám věřil a věří.
  Takový (Píp!) opravdu, ale opravdu být nemohl a nemůže!

  ——————————————————————————————————

  ! Argument – Keller bez cenzury:
  Jan Keller dnes rekonstruuje tok myšlenek současného ministra průmyslu a obchodu Jozefy Síkely o energetické krizi.
  —————————————————————————————————————————————–

  „Prožíváme patrně poslední letošní vlnu letních veder. I když v dnešní době je obtížné už cokoliv předvídat, nelze tak úplně vyloučit, že poté se začne postupně ochlazovat. I když jsme vládou od jara ujišťováni, že vše je bezpečně pod kontrolou, v některých méně uvědomělých jedincích mohou určité pochybnosti přetrvávat. Pokud jsou jejich pochyby upřímné a nesledují jimi nějaký vedlejší záměr, lze je snadno rozptýlit poukazem na zcela srozumitelné stanovisko muže na svém místě, ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely.

  Hned zkraje května tohoto roku v Otázkách Václava Moravce na ČT24 jasně prohlásil, že ať se stane cokoliv, vypínání plynu domácnostem u nás v žádném případě nehrozí. Jelikož plníme zásobníky plynu nejrychleji z celé Evropy, můžeme být klidní. Rusko je sice ve svých dodávkách nevyzpytatelné, neumí však „v alternativní době najít odbytiště ani pro ropu ani pro plyn“, dodal na vysvětlenou.

  O čtvrt roku později počátkem srpna ministr domácnostem prozradil, proč jim snižování dodávek plynu v žádném případě nehrozí. Odvolal se na rozhodnutí Evropské rady, „které vlastně znamená, že pokud by například Česká republika neměla dostatek plynu pro vytápění domácností nebo pro nemocnice, tak třeba Německo zastaví chod části svého průmyslu a o ten plyn, který samo potřebuje, se s námi rozdělí“.

  Uplynuly další dva týdny a ministr Síkela své stanovisko opět precizoval. Jak prohlásil 16. srpna na zámku v Liblici na Mělnicku, v případě nedostatku plynu, který tak zcela vyloučit nelze, bude plyn omezován domácnostem, aby bylo možno udržet v chodu klíčové složky průmyslu. K tomu dodal, že je to důležité i pro samotné domácnosti, protože právě jejich členové ve firmách pracují nebo jsou odběrateli firemních výrobků.

  Pokusme se zrekonstruovat tok myšlenek Jozefa Síkely v průběhu posledních čtyř měsíců. Pan ministr si stojí za tím, že našim domácnostem pokles dodávek plynu nehrozí, pokud by jim přece jen hrozil, dodá jim zemní plyn Německo na úkor svého vlastního průmyslu, což využije Česko k tomu, aby domácnostem dodávky plynu snížilo ve prospěch svého průmyslu. Tomu se říká slovo průmyslového stratéga. Doufejme jen, že Němci se tento ďábelský plán nedozvědí.

  Co bude říkat ministr průmyslu a obchodu někdy v říjnu? Uprostřed veškeré nejistoty je aspoň tohle naštěstí docela předvídatelné. Stačí, když se rozpomeneme, že ještě počátkem minulého století si úředníci nosili z domu do svých kanceláří uhlí a dřevo. Měli povinnost si během pracovní doby topit. Co nám brání zavést v rámci modernizace našeho průmyslu podobné opatření? Proč by měli lidé v práci mrznout jenom proto, že je jim zatím ještě umožněno do ní chodit? Doma si stejně nezatopí, tak se zahřejí aspoň na dílně nebo v kanceláři. S Josefem Síkelou budeme prostě vždycky přesně vědět, na čem jsme.“

  1. Má to tři zásadní háky:
   a) V kanclech nejsou kamna.
   b) Ve spoustě kanclů ani nejdou otevírat okna, takže táborák jest také vyloučen.
   c) Není uhlí ani dříví.

   1. Neberte mi tu představu, jak v parlamentu jdou s kbelíkem Fiala s Okamurou, aby si mohli zatopit v klubech. A teď dojdou k hromadě uhlí, kde je napsáno, že je to z Ruska.
    Okamura nabere a jde, Fiala vysílá a přijímá signály z oken parlamentí klubovny SPOLU a bojí se chytit lopatu do ruky….

     1. Německý regulátor: zásoby plynu vydrží jen 2,5 měsíce. Listopad rozhodne.
      Ruské přísloví říká, že „lednička vítězí nad televizí“ (победа холодильника над телевизором), což znamená, že když je vaše lednička prázdná, propaganda v televizi ztrácí na síle.

      1. A to ještě neví, že Fiala „má instrumenty, jak německý plyn na našem území … ehmmm … ne ukrást, ale zadržet a použít“

         1. Gogo,
          tohle je právě věc, která mě tady občas ničí:

          Místo abyste se (já jsem omluven- momentálně nezvednu těžší kladivo) s kladivy majzlíky vydávali do skal a tesali Fialovy výroky do skal pro příští generace, aby navždy nezanikl světoznámý český černý humor,
          spřádáme před blížící se smrtí hladem a zimou nesmyslné vize!

          Vy netušíte, jak před smrtí těžce odolávám nutkání napsat své životní dílo – esej Úvod do studia vidlákologie!

   2. Dřeva je furt dost, netřeba kupovat klady, klestu všude plno, jen ohnout hřbet.
    Člověče to se dá přece vyřešit komunitním topením před úřadem. Vy jste neviděl v amerických filmech jak si barevní občané skutečně topí v sudech na ulicích a ohřívají si své zmrzlé tváře ….???

    1. Představa, kterak Fiala, Rakušan&spol., jakož i Richterová, Pekari, Vystrčil a celá parlamentní parta lezou po letenských stráních a sbírají klestí na otop, aby je pak pálili v plechových barelech na dvorcích Strakovky a parlamentu, vůbec není špatná 😀

     1. Spíš budou dávat inzeráty na místa v kanceláři. Požadavky na příjmení – ideálně Dub, Buk, ale možná spolupráce i s Břízou a Topolem.

    1. Může být něco hodnotnějšího, než Asfaltový řád?
     Ano, Asfaltový řád se zkříženými brky.
     A jako bonus piksla Guana.
     (na to jsem nepřišel já, to vrkali mísní okololetící holubi).

    2. Dnešní článek mi opět evokuje otázku, jak se prakticky této vlády zbavit. Fiala je dostatečně amorfní, pružný, splachovací, selektivně slepý , ze se obavám, ze nepodstoupí, ani kdyby demonstrace, petice, blokády byly na každodenním programu. Je maximálně schopen přijmout signál a v klidu ho ztravit a vyprdnout. Myslím si, ze i počítá, ze se s poklesem teplot a návratem z dovolené začne něco mlit a proto si drží Vítka Rakušana, který již ruče stihl přebudovat policejní aparát v jedno ucho a možná i jeden obušek.
     Tedy se ptám, jaké jsou vlastně reálné možnosti? Muže dle ústavy vládu odvolat zeman na základě vůle lidu ( nebo lihu?) vyjádřené třeba petici? Fiala zemana nějak drží za koule , zeman je již jen vlastním stínem potmesileho ještěra… defenestrace je zmiňována, ale Vítek by ji utopil v krvi. Nějaké parlamentní hlasování při 108 nema vůbec šanci.
     Tedy má to řešení? Nebo je taktika hlucheho amorfniho fialového želé tak úspěšná??

   3. Cestou na Slovensko jsem poslouchala slovenský radiožurnál. A paní hlasatelka říkala, že mají málo uhlí, ale že to nevadí, protože u nás v Česku ho máme dost a podělíme se s nimi o ně.

  2. Jestlipak ten propagovany Keller mimo sepisovani spisku, neco nekdy udelal uzitecneho?
   A co ty ostatni? Podobni.

 19. Vyměnit politiky…
  Jenže jestliže nejde vyměnit občany, kteří takové volí…
  Jaký strom takové ovoce.

  1. Lednička vítězí nad televizí a vlky z lesa…
   Myslím, že to platí stejně jako Ohmův a Kirchhoffovy zákony. Moc si jich nevšímáme, ale svět podle nich funguje. Pokud chceme, aby je svět nebral na vědomí, narazíme.

   1. teď jen vyvstává otázka, zda ony zmiňované zákony stále platí.
    Vzhledem k přístupu ojroparlamentu k elektromobilitě mám pocit, že tyto zákony byly již společenstvím mluvících hlav přehlasovány

    1. Když vrazíte do zásuvky dva hřebíky tak ten ohňostroj prostě nepřehlasujete ani v OSN.
     Přírodní zákony se přehlasovat nedají. Ne doopravdy Viz Green deal. Na to, abyste to pochopili stačí středoškolská matematika. Kolik tříd základky mají její propagátoři nevím. Ale jedna ruka by asi stačila.

     1. Kocoure,
      vy mě fakt serete!
      Jedna ruka?
      Jedna ruka netleská!

      Vsadím se, že stát (zůstat sedět byste se neodvážil, ostatně já taky ne) při projevu psychopatky Gréty T. , plácáte se sjednou třídavě do xichtu a do hýždě , kterou máte po plácající ruce.

      Já taky!
      Škoda plácy, která padne vedle!

   2. Je třeba „vyměnit“ Lukačoviče, minimálně. Zakladatelova neurčitá poznámka o kandelábrech, začíná mít docela určité obrysy.
    Kolik z Vás má jako výchozí stránku Seznam?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *