17 července, 2024

Počítejme se vším

Jak dlouho se mluví o dostavbě Temelína a rozšíření Dukovan? Vlastně co pamatuju. Padla kvůli tomu Nečasova vláda, udělalo se asi pět výběrových řízení, současná vláda vytváří dojem, že se to konečně někam pohnulo… vyřadili z tendru Westinghouse, ale zase nakoupili americké stíhačky… mezitím se utratilo šest set set miliard korun na grýndýlové soláry, které neřeší vůbec nic a stále častěji se mluví o dvou ztracených dekádách, kdy bude elektřina pro zákazníky drahá a nedostupná, protože budou muset zaplatit emisní povolenky, ale pro výrobce bude levná a ztrátová, protože budou muset dotovat emisní povolenky.

Jak dlouho trvalo, než jsme se mohli trochu reálně bavit o covidu a o očkování? Dodnes to nejde úplně hladce, ale přece jenom se za poslední čtyři roky ukázalo, že hento očkování od Fajzru zase nebylo tak zázračné, takřka se přestalo tvrdit, že žádný covid neexistoval, ukázalo se, jestli se naplnila varování všech těch Flégrů, porovnalo se to se situací v jiných státech… debata se stále ještě umí vyhrotit, ale její naléhavost pominula. Přišly jiné problémy.

Jak dlouho trvalo, než válka na Ukrajině dostala trochu objektivnější kontury? Vlastně až teď se v anketách ukázalo to, co Chcimíři říkali od začátku – Rusko neprohraje a čím déle bude tato válka trvat, tím horší budou podmínky pro vyjednávání. Podpora Západu není nikdy „dokud bude třeba,“ ale jen dokud jim to bude vyhovovat. Ztráty Ukrajiny jsou mnohem vyšší, než Ukrajina tvrdí a ztráty Ruska jsou mnohem nižší, než tvrdí Ukrajina. Až teď najednou vychází v dotaznících, že i lidé v naší vyhysterčené republice dávají přednost uzavření míru i za cenu posunutí ruských hranic. Stejně tak už, kromě Vetchého, málokoho zvedá ze židle poplašná zpráva, že Rusové co nevidět napadnou i nás. Realita na bojišti tak prostě nevypadá.

Jak dlouho trvalo, než se v průzkumech začalo projevovat, že Fialova vláda masivně ztrácí podporu? Když byla v září 2022 první demonstrace, vzápětí byly komunální a senátní volby. Jejich výsledky ještě Blyštivého Péťu nijak nedeklasovaly. Dokonce i prezidentská volba byla ještě vítězstvím liberálů a to docela drtivým. Musel uběhnout další rok, kdy se Petr Pavel projevoval ve funkci, muselo dojít na konsolidační balíček, zdražení hypoték, energií a vůbec všeho, aby začala Česká televize bít na poplach, že nejlepší vládě známého vesmíru jaksi klesá oblíbenost.

Vybral jsem několik příkladů, ale našlo by se jich samozřejmě víc. Chtěl jsem poukázat, že když přijdou velké problémy, tak prostě nějakou dobu trvá, než jsou celospolečensky prodiskutovány. Ve všech uvedených případech existovali lidé, kteří hned na začátku věděli lépe než ostatní, jak se to bude vyvíjet. Už deset let posloucháme o problémech s energetikou… a teď ty problémy přišly. Hned na začátku doby covidové upozorňovali někteří, že to s covidem i očkováním bude jinak… a ukázalo se, že měli pravdu. Už před dvěma roky zaznělo, že Rusko tuhle válku neprohraje, že mu to vůbec nejde špatně, že si poradí se sankcemi a bude masívně zbrojit, že Západ svou finanční i zbrojní podporu neudrží dostatečně dlouho… a teď je to tady. Stejně tak už na první demonstraci proti Fialově vládě zazněla většina varování před tím, co dneska všichni zažíváme.

Deset, patnáct let se mluví o dostavbě Temelína. Ještě se nekoplo do země. Pořád jsme ještě ve fázi politických keců i když se evropská a česká energetika začíná povážlivě sypat a máme skoro dvojnásobně dražší elektriku. Ještě jsme nedořešili Temelín a už nastupují problémy s bioplynovými elektrárnami, které by podle představ EU měly dodávat elektřinu jen v době, kdy sluníčko nesvítí na soláry a ve zbylém čase by ten bioplyn asi měly jen tak pálit do vzduchu. Nastupují problémy s emisními povolenkami, které zdražují uhelnou elektřinu tak, že se tepelné elektrárny vlastně nevyplatí provozovat.

Ještě se nedořešil covid ani Fajzr a óóóhromný tunel pro farmabyznys, nedořešila se ztráta důvěry v lékaře i zdravotnictví jako celek a přišla válka, která Západ uzbrojila a usankcionovala tak dokonale, že jde evropský průmysl totálně do kopru. A ještě neskončila válka, ještě se ani nedořešila smysluplnost sankcí, ještě se ani nevymyslelo, jak tomu zlému Rusku čelit trochu efektivněji, nevymyslelo se, jak nakopnout hospodářství a už tu máme tak zhoubná grýndýlová opatření, která v celé Evropě vyhnala traktory do ulic.

Vůbec jsem nezmínil migrační krizi… Trochu objektivnější diskuse byla možná také až po mnoha letech liberální masírky a jednoho útoku Hamásu na Izrael. Ale také to není dořešené. Rakušan teď dělá hodně pro to, aby se nevědělo, jak moc povinnou solidaritu v EU podepsal. Tok migrantů nijak neklesl. V Texasu se prostě vzbouřili a staví zeď na hranicích s Mexikem, ale tady v Evropě Frontex hranice nechrání, ale o to lépe a radostněji migranty dováží. Pořád.

Ano, ve společnosti došlo k posunům a i když u nás nehoří ulice jako ve Francii, nevysypáváme vlaky s obilím jako v Polsku a neorganizujeme generální stávky jednotlivých profesí jako v Německu, i u nás se smýšlení veřejnosti proměňuje. Dokonce rychleji než v okolních zemích. Náš Nutelliér pravidelně obsazuje příčky nejmizernějšího premiéra světa.

Ale i přes tyto změny ve smýšlení společnosti, problémy stále přicházejí mnohem rychleji než jsou řešeny.

Ano, jsou to velké problémy. Afrika v pohybu směrem k Evropě, to není malý problém. Rozpadající se energetika, to není malý problém. Covid není malý problém, liberální pochod institucemi a jejich propojení politiky a médií, to je velký problém a válka s Ruskem, to je příšerně velký problém. Ale žádný se nepodařilo demokraticky vyřešit. Společnosti prostě trvá příliš dlouho, než se s ním popasuje.

Úspěšnější jsou autoritativní režimy, kde prostě někdo bouchne pěstí do stolu a nějaké řešení nastolí. Dokonce to ani nemusí být to nejlepší řešení, jen se prostě neztrácí čas desetiletou diskusí, jestli reaktor potřebujeme nebo nepotřebujeme a kdo ho vlastně bude stavět. I méně dokonalé řešení je řešení. Možná díky tomu Orbán staví jadernou elektrárnu, nemá problém s migrací ani s protestujícími zemědělci, jeho volební podpora je vysoká, zbavil se Sorošových vlivových organizací a teď si v klidu dojde raději za Klausem, Zemanem a Babišem, než za Fialou a Petrem Pavlem.

Ano, nejspíš teď v eurovolbách uvidíme první výraznější posuny v politických preferencích. Ano, nejspíš ve sněmovních volbách dojde ke zhoupnutí politického kyvadla. Ano, Blyštivý Péťa se do dějin zapíše jako nejmizernější premiér od roku 1918 a jeho vláda bude nenáviděna ještě dlouho poté, co už nebude existovat.

Ale nic se nezmění na tom, že problémy budou pořád přibývat rychleji, než se s nimi budeme schopni demokraticky popasovat, protože naše demokracie už dávno obsahuje zahraniční vměšování (zcela demokraticky a podle zákona), obsahuje liberální média, jakožto rozhodčí, kteří nadržují jedné straně a obsahuje procedury, kterými jsme chtěli omezit korupci, ale ve skutečnosti jsme jimi jen podvázali jakoukoliv akceschopnost. Tohle nezmizí ani po výměně Fialy za někdo přijatelnějšího.

Budování nové občanské společnosti sice probíhá a první vlaštovky uvidíme po eurovolbách, ale národní obrození také v podstatě trvalo sto let. Navíc u nás se na mocenskou hradbu spíše močí, než že by se prorážela hlavou. Ještě se nakupí hodně problémů a bude se o nich dlouze a naprázdno žvanit, než se i u nás dopracujeme do situace, aby se dalo bouchnout pěstí do stolu a nějaké řešení prostě nastolit.

Je třeba se dál bouřit, dál hledat cestičky, dál sypat písek do soukolí, dál se bránit tak jak to jen jde. Je třeba se chystat na volby i na protesty, je třeba zatnout zuby a dál nacházet alespoň malá řešení.

Ale také je velmi rozumné počítat s tím, že to celé skončí špatně.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

78 thoughts on “Počítejme se vším

 1. Co jsem zachytil u „konkurence“ na internetu:

  Odposlechnuto dnes na Vládě:

  Černochová: „Slyšeli jste to už? Butin nám vyhrožuje jadernými elektrárnami.“
  Fijala: „Putin, Jano, správně se jmenuje Putin. A vyhrožuje jadernými zbraněmi.“
  Černochová: „Nechme slovíčkaření, pane primerosi, já jako ministryně ochrany vyzývám plénkum, že věc je vážná, věnujme se podstavci.“
  Fijala: „Paní ministryně, ale dobře, dobře, obrana má plné právo vznášet do pléna návrhy k podstatě problémů. Jaké jsou návrhy, co navrhujete? Vítku, co soudí vnitro?“
  (Hrobové ticho).
  Černochová: „Panebože, tady je to samej impotentní eunuch…Říkám to furt, naházejme jim tam všechny atomovky co máme, pošleme tam všechny divizny co máme, zbořme jim ty jejich Kremly a Lenindrady. Řehka mi důvěrně sdělil, když jsem mu ho kouřila, že máme deset tanků, tak už ať tam k čertu jedou…
  Fijala: „Musím ti vyslat jasný signál, Jani. Nelze se ukvapit, není to tak jednoduché. Musíme koordinovat naše kroky s orgány Evropské Unije a Spojených Států.“
  Černochová: „Ano, ti aspoň mají orgány! Austin měl taky orgán! Ten dvojník stojí za starou belu.“
  Rakušan: „Souhlasím s premiérem. Navrhuji posečkat na pokyny, mezitím by byl dobrý nějaký strategický move pro uklidnění ovčanů, třeba další kontrolní nákup Nutely. Nebo se pozeptám kluků z BIS, jestli nechystají střeleckou akci na některé z humanitních fakult.“
  Jurečka: „Hlavně mi to nahlašte předem, chystáme oslavu předloňských dožínek.“
  Fijala: „Tak tu máme shodu napříč ministerstvy, děkuji soudru…ehm, dámy a pánové, končím tímto schůzi.“
  Černochová: „Kur…“ (mikrofon byl vypnut).

 2. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že pan domácí, ohledně covidu a věcí s ním spojených, zapomněl na toho půl bilionu korun, který si Schillerová na sanaci covidu půjčila.
  Je kolem toho nějaké podezřelé ticho, nejen okolo covidu a potrestání lidí za rozkrádačky a podivné „nákupy zdravotnického materiálu“, ale i okolo toho půl bilionu korun.
  Kdo a čím, jakou produkcí naší ekonomiky, takovou částku chce splatit? A kdy?
  Plyn zdražil tak, že to položilo firmy, na něm závislé, ty už nikdy nic nevyrobí.
  Ropa co nevidět nepoteče, už teď stojí obyčejný benzín 38-39,-Kč/litr, nafta podobně. Náklady na dopravu čehokoliv, nebo na živení pracovních strojů zemědělců, poletí nahoru.

  Nacista si myslí, že výsledek bude nejspíše takový, že i ty nejzákladnější potraviny zdraží tak, že desetitisíce lidí to uvrhne buď do chudoby, nemocí ze špatného jídla, nebo do dluhů.
  Jestli to bude stačit k dostatečnému nasrání obyvatelstva, to nacista neumí odhadnout, protože vidí, že český člověk mlčí i k daleko horším věcem. Neví, k čemu to povede a jestli to bude jako impuls stačit.
  Covid lidi nenasral, přestože firmy padaly jedna za druhou, umírala spousta lidí, co umřít nemusela – a nic.
  Všichni mlčí, jako zařezaní a nacistům se to nechce líbit.

 3. Zlatá slova:
  „Ano, Blyštivý Péťa se do dějin zapíše jako nejmizernější premiér od roku 1918 a jeho vláda bude nenáviděna ještě dlouho poté, co už nebude existovat.“
  Není co dodat.

 4. OT: zaměstnanci podle generací (idnes):
  “ Konzervativnější, ale loajální a odolní stresu, takoví jsou podle analýzy Boomers, tedy dříči s datem narození do roku 1964.”

 5. Stop Temelin!
  Pryč s dědictvím komunismu!
  Pryč s průmyslem!
  Moderní ekonomika služeb!
  Vzpomínáte na tu masáž?
  Teď už máme co jsme chtěli….
  Brave New World.

  1. Jestě jste zapomněl na ekonomiku znalostní. To je taky hodně IN pojem.
   Tedy, kdy nikdo nic už pořádně nezná a neumí, zato si rozvíjí ty tzv. „klíčové kompetence“, jako např. diskuse, úcta k názoru druhého a jinakosti – jak jinak. Tisíc názvů k zakrytí stejného čertova kopyta rozkladu. To mi podsouval rodinný „brzyučitel“. Jen nevím, o čem budou diskutovat, když nebudou mít o čem konkrétním, když nebudou ty tvrdé znalosti. Asi o měkkém h…u.
   Když vidím budoucí učitele, už se nebojím o budoucnost – protože nebude se o co bát. Bude to podělané navider. A protože si nedají a nedají lidé, a ti mladí zvláště, říct, budou si muset čenich vymáchat v těch sr….ch sami. Ochutnat vlastní meducínu jako jediný fungující lék na blbost. Protože, každý má právo páchat své úmyslné chyby a měl by mít povinnost za ně plně sám zaplatit. Jako součást osobního learning procesu. V rámci rozvíjení svých „klíčových dovedností“.

   1. Jo, mám jednoho ze současné učitelské garnitury v rodině. Vstávaly mi vlasy na hlavě zděšením když prezentoval své názory jak by měla vypadat moderní výuka děcek

 6. Je to poněkud mimo, ale přece jen to může být zajímavé.
  Pan Drulák má aktuální článek na Argumentu a redakce ho uvádí slovy:
  „Politolog Petr Drulák píše o pozadí současné předsedkyně EK “
  Tak jsem zvědav….

  1. he,he,he… kdysi se lehce v parlamentu řešilo POPŘEDÍ, Petry Buzkové… a teď POZADÍ jiné dámy.. neni to harašení ???.. 🙂

 7. Kua, těm hodným došla trpělivost? „Agrární komora svolává na 7. března protest zemědělců do Prahy. Jednání s ministrem ji zklamalo“
  A budou stát o podporu těch fuj zlounů? Pěkně si nimi, ten výborný ministr, vytřel.

 8. Xaver ve svém posledním streamu v pátek naznačoval něco o velkém průšvihu na ČT, který tento týden vyleze na povrch. Novinky teď velice nenápadně zveřejnily na titulce zprávu, že reportér Jiří Hynek „zmizel z obrazovky“, a to „na vlastní žádost“, prý ze zdravotních a osobních důvodů. Nicméně mluvčí televize naznačila i „problémy s chováním“. V poměrně krátké době to máme dalšího z lepšolidí, na nějž prasklo něco podobného. Jeden morální maják za druhým.

  1. Tlusté prase je váš ideál. Vlastní mozek to nemá, a chodíte s tím vývarem sem, aby vás vidlák pochválil, nebo jak to je?

   1. Budu ignorovat váš slovník, ten nevypovídá nic o tom, na koho tu zvracíte své invektivy, ale o vás.

    Jestli to měla být narážka na Xavera, nejsem žádný jeho stoupenec, protože je názorově někde jinde, ale na rozdíl od mainstreamu se alespoň pokouší o víceméně nestrannou novinařinu. A to, co udělal, když odhalil tzv. Ústav nezávislé žurnalistiky, či jak se ta neziskovka se sídlem v zahrádkářské kolonii jmenuje, tak tohle mu neseberete těmi kecy ani vy.

  2. tdx napsal:1 března, 2024 (0:42)
   Jó, to je ten, jak několikrát po sobě zopakoval, nějak na začátku vlády Babiše, bývalý premiér. Jelo to celý den. Nevybaví se mi, jestli to byl začátek kauzy čapák, nebo šůůůůůůůůmani, ale už měli předpřipravenou reportáž. Byli si na 100% jisti, že to Babiš položí. Dezinformace v podání pravdatelevize.
   Jasně, hezky tiše uklidit, aby se o tom moc nemluvilo, tam se přece žádné lumpárny nekonají.

  3. Nebyl to Hynek kdo iniciativně odhaloval objekty v Praze patřící RF, které byly zablokovány?
   A ukázalo se, že byly zablokovány neprávem neboť se dostaly na sankční seznam „technickým nedopatřením“ a byly tak porušeny platné mezinárodní smlouvy. Takže objekty musely být fofrem odblokovány. MZ a A MF (FAU) se vyjádřily až podezřele stručně, takže to mohl být docela průšvih.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-cesko-muselo-vratit-rusum-ctyri-budovy-ktere-nechalo-zablokovat-246770#

 9. Dneska neuveritelny clanek na Neviditelnem psu. Uryvek : „Zelenskyj dnes řeší, aby získal více tanků, více letadel, více samopalů, více raket či více munice. V první řadě by si ale měl zamést přeď vlastním prahem, to jest vyhlásit nekompromisní válku ukrajinské obdobě italské Cosa nostry, tedy mafii, která je momentálně skutečným vládcem Ukrajiny. To ona přerozděluje peníze a kontroluje většinu finančních toků ze zahraničí. Těžko vést válku s takto fundamentálním záškodníkem v zádech.
  Dokud si Zelenskyj a jeho vláda neporadí s tímto letitým nepřítelem, jenž právě díky válce zažívá hotovou konjunkturu a kvůli němuž řadoví Ukrajinci, kterých by se měla Zelenského péče a zájem primárně dotýkat, jen permanentně živoří, pak není sebemenší šance, že by Ukrajina dokázala ve vleklém opotřebovávacím konfliktu nad Rusy zvítězit.“ https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/valka-kdo-vladne-ukrajine-zelenskyj-nebo-mafie.A240229_100855_p_zahranici_nef

  1. Jako ze produkt zamete se svym stvoritelem? Tedy, ne ze by se to jeste nikdy nestalo, ale pravdepodobnost nebude asi velka, ze…

 10. Potká se Fiala s Putinem.
  Vladimíre Vladimíroviči, jak je to vlastně u vás? Kolik lidí vás nesnáší?
  No víte Petře Igoroviči, vždy se někdo najde. Tak 8 – 9 milionů mne nemá rádo.
  Hmmm, tak to jsme na tom stejně.

 11. Mimo mísu…
  Pokud vás, vážení čtenáři, nezaujal dnešní vidlákův blog a nevíte, co s načatým večerem, nabízím snadnou pomoc. Můžete sledovat nejnovější ruské filmy, seriály, diskusní pořady atd…viz. link:
  http://rufilmtv.top/country/russia
  V době vybičované rusofobie, ignorace jejich kultury, zákazu vystupování umělců na českých pódiích…
  Produkce z uvedeného webu je milým osvěžením v záplavě libtardího hnusu, který se na nás valí ze všech médií.

  1. Dik, moc zajimave, v tomto obdobi totalni dehumanizace vseho ruskeho to ukazuje bezny zivot Rusu – ktery si v nicem nezada s jinymi vyspelymi zememi…

  2. Tak bacha, aby se nezačaly do domácnosti brzo doručovat takové kartičky, jako za 1. protektorátu. Jen se to nebude dávat na rádio, ale na PC.

   1. Kartičky už visí na bilbordech a vydal je Rakušan: „Šíření dezinformací a poplašných zpráv je trestný čin“. Tak nějak, takže kartičky už jsou. Časem třeba přitvrdí a poučí se u svého vzoru ještě lépe a dodá, že se to trestá smrtí. A co posíláte mobilem ví už dávno – takže netřeba vám je věšet někde doma, sám mu ty ifnormace poskytujete tím, že někam nahlížíte, něco sdílite – nepřítel naslouchá platí stále a kecy o šifrování jsou pro aničky z vesnice.
    Možná dojde i na povinnou instalalci nějakého softwaru, který bude poskytovat „ošetřené informace“, na které má přece každý právo! Takovou nějako moderní géblsovu hubu.

    1. Goebbelsovou tlamou jste myslel Volksempfanger VE301? 😀
     Za neupravovaný originál, s nevybroušenou říšskou slepicí vpředu pod reproduktorem, dneska němečtí sběratelé nabízejí tisíce eur. 😀

  3. Když jde o tu současnou kulturu Ruska (/satelitních států bývalého SSSR), tak sem musím vnutit zcela čerstvé video kazašského renezančního génia, kterému není ještě ani 30 let – Dimaše Kudajbergena.

   Je především zpěvák a podle mnoha hudebních expertů z celého světa je momentálně asi nejlepším zpěvákem na této planetě. Už si ho všiml třeba i Placido Domingo a požádal ho, aby s ním natočil duet, což se stalo. Dimašova kariera raketově stoupá, pořádá obří koncerty hlavně ve východní Asii.

   V daném videu znovu šokoval, protože si sáhl do žánru, ve kterém ho ještě jeho příznivci neviděli a neslyšeli. Je autorem příběhu i hudby, aktérem i producentem. To video je vlastně takový filmový příběh, po technické stránce je dokonalé.

   Dimash Qudaibergen – „When I’ve got you“ OFFICIAL MV
   https://www.youtube.com/watch?v=CTjmvlMnclE
   ——————————————————————————
   Když tak sleduju všechny ty talentované lidi na východní polokouli, mám často pocit, že žijeme své životy v malém uzavřeném skleníku, kde šmudláme libtardí problémy vykonstruované menšinou pošahanců, kterým se nechce pracovat a už vůbec netušíme jaký čerstvý vzduch je tam venku.

   Vzpomenete si na polský film Sexmise? … Takže tak nějak.

   1. Se nekde nekdo vobjevi , nikdo nevi nic a uz my a zase my a nikdo jinej nez my,
    zijeme zivoty uplne spatne. A hned na nas vyskoci ,ze este netusime , ze potom este
    dal netusime ,
    ze mame ty povinnosti vsecko tusit. Cerstvej vzduch ,taky nic.
    Vlada s tim urcite souhlasi..

 12. Vidláku, píšete:
  „Ale také je velmi rozumné počítat s tím, že to celé skončí špatně.“

  Pravděpodobnost, že to všechno skončí špatně je rozhodně náramně vyšší, než nízká.
  Vládnoucí kruhy teď volají po vlastenectví, které ještě nedávno bylo fuj. Platí-li alespoň částečně ony výsledky průzkumu mezi teens, že je ani nenapadne hrnout se do nějakého boje, pak je to výsledkem právě toho nedávného „nadčeského“ pohrdání vlastenectvím.

  Neuvědomělá racionalita těch mlaďochů mě až překvapila. Necháme-li stranou nějaké kecy o ochraně rodiny (někde na ukrajinských stepích, jako boj za Prahu v Afghánistánu), pak si kladu stále dokola otázku, za co by vlastně měli ti mlaďoši bojovat? Za tu německou automobilku v Boleslavi? Za japonský pivovar v našem statutárním městysi? Za krachující indické hutě v Ostravě? Za spustošené lesy? Za Pražský Hrad, kde sedí bývalý komunistický kádr – rozvědčík? Za Bureše? Za prolhaného Nutelu?

  Možná (nejspíš), že si to ti mladí ještě naplno neuvědomují, ale někde v podvědomí mají (možná) zapsanou myšlenku: „No a co? Přijdou jiní páni místo těch dosavadních, co se pro mě změní? Zase bude námední práce, nejspíš. Zisky se vyvezou, jestli na západ nebo na východ – není to jedno?“

  Po převratu 1989 si ne všichni uvědomovali, že patříme k poražené straně a od toho se bude odvíjet naše budoucnost. Stalo se. Mám neodbytný pocit, že na té prohrávající straně budeme zase.

  1. A víte že to vysvětlujete úplně jinak než ta mladá, krásná a chytrá ? On Vám to Targus vysvětlí, jak to je.

  2. Stále mi je záhadou, že ak sa spomenie PePa 107, tak každému vrcholne vadí, že bol komunistický káder – rozviedčík? Je to naozaj to najhoršie a najnemorálnejšie na jeho kariére? Ak si zložíme z očí už značne nemódne a prekonané klapky antikomunizmu, tak musíme priznať, že každý štát potrebuje rozviedku, a to čím kvalitnejšiu, tým lepšie. Byť českým občanom, tak by ma skôr iritovala skutočnosť, že sa k tej rozviedke dostal protekčne, hoci na to s tým IQ 107 veľmi nemal. A ešte viac by mi vadila jeho kariéra servilného tajtrlíka v NATO, ktorou nepochybne osobne prispel k tej katastrofe, ktorá postihla české aj slovenské branné sily.

   1. Evidentně nechápete, že předlistopadová minulost našeho IQ 107 je pouze symbolem jeho korouhvičkové povahy.
    Je symbolem paradoxu, že exkomunisté a agenti (zejména) jsou fuj, ale jen někteří – třeba Babiš/Bureš.
    Navíc – nevím jak vy, ale já nevím, nebo si jen težko umím představit, co dělal v tom velení NATO (nemyslím si, že by tam skutečně něčemu velel, ale – kdo ví?). Zato co dělal v ČSLA si umím představit celkem přesně, však jsem záložní kapitán (už přestárlý) – 5.letecký stíhací pluk. S tatínkem ve vysoké velitelské funkci, který mu přesně vysvětlil, jak to bylo v roce 1968.
    Pokud chápu správně co znamená židovské slovo „chucpe“, tak by to mohla být přezdívka našeho pana prezidenta.

    1. Také by se nemělo zapomínat, že Petr Pavel aktivně podporoval invazi do Iráku a tvrdil, že Irák disponuje zbraněmi hromadného ničení.
     Později sami Američané přiznali, že šlo o účelovou dezinformaci, která měla ospravedlnit nelegální napadení suverénního státu bez mandátu Rady bezpečnosti OSN.

     19. mar 2003 o 11:37
     Český generál odletel na veliteľstvo operácie proti Iraku
     Praha 19. marca (TASR) – Do vojenskej základne as-Sajlíja v Katare, odkiaľ by mal veliteľ Tommy Franks riadiť útok proti Iraku, odletel aj český generál …

     Čítajte viac: https://www.sme.sk/c/845968/cesky-general-odletel-na-velitelstvo-operacie-proti-iraku.html

     1. PePa dela to, co delal cely zivot. Dostal befehl, ten vykonal nebo predal niz. Kdyby mu rekli, ze je Saddam spojenec nejvernejsi, bude pri nem stat do doby, nez dostane befehl jiny.

      Nic vic, nic min.

      1. Prožidovský a proruský nacista říká, že PePa je jen nastrčený tajtrlík, který neničí ekonomiku a mezinárodní vztahy – nemá k tomu kompetence.
       Pouhý tajtrlík, kterého zvolily ženský, protože vypadá jako chlapák.
       Jebat na jeho minulost, je to pěkný chlap a tak ho české holky zvolily.

     2. Když umí řídit motorku, tak zvládne i operaci v Iráku. Při jeho vzdělání a IQ. Tady už to řídit nemusí, řítí se to samo.

  3. Problem a jistej je v soutezeni podrztasku.
   Macaron vede v tom , ze posle frantiky na U.
   Voni se predhaneji v tom, kdo vic. Barova stetka estonska uz posila vojaky.
   Kam vede takova soutez , kazdej muze videt.
   Scholtze vyzradil nejaky tajemstvi a proti vsemu ocekavani , nechce dodat ukrovi,
   ty rakety , ktery doleti do Moskvy. Kdyz.
   By netrvalo dlouho a zase nejaky rakety by prilitnou na Berlin. A jinam.
   Zrejme uz to ma Putin rozhodnuty /a vodsouhlaseny/ a verejne a nemuze tak couvnout.
   Zapad neuzna zvoleni Putina , za mesic, napr.

   Vod britu to prevzali usaci, ze valky se nemusi vyhravat ,sou v nich beztak
   nejaky vojaci a civilni populace ,ale i prohrany valky vydelaji miliardy a
   delsi ,prodlouzeny , taky.

   Nevi si mezitim rady s houtama /za nima je Libanon a Iran /,spadli do ………
   a vladu Syrie taky nezmenili.
   Udalosti v Gaze jen dal informuji svet , co demokracie muze a nikdo nic ,ani stovky jinych demokracii a svetovych organizaci , nic nezmuzou.
   Umelci a politici nemusi umet nic , naopak.
   Lidi hlasi , ze kdyby kandidoval Dolf proti Trumpovi , ze demokrati by volili urcite Dolfa.
   Ukazovali fotky ruskych generalu a potom tech americkych ,
   velkej rozdil na prvni pohled./Ani nemusej zdalky kricet na Rusko/.
   Naky uvedomneni je blbost , umi a maji vyzkouseny metody v praxi ,
   vetsinu zhypnotizovat ,treba vzteklinou nacionalismu , nebo do teroru ,tou nabozenskou ..
   Nejdrive si je naklepou, jako rizky potom , na vosmazeni..

  1. Moravec byl sice hajzl, ale nebyl předseda vlády. Tím byl, myslím si, generál Eliáš a byl asi o několik tříd lepším člověkem než Nutela…… však ho také Němci popravili. To Nutelovi fakt nehrozí.

 13. Ale jistě, Danieli Vidláku.

  Na některých blozích se se stále jede hra Antiwaxeři proti Svědkům Covidovým, jinde zase Ruský medvěd versus KoZa, jsou i weby, kde se vysokým plamenem hoří spor Izrael versus Gaza.
  Zatím se dá vypozorovat, že ti nejzarytější Tenkokoncoví a Tlustokoncoví jsou ti, kteří o problému ví tak nanejvýš z TV nebo Wikipedie. Ale o to jsou zuřivější,

  Ano, nové problémy vytlačují ty staré protože, jak kdosi řekl, není nic staršího než včerejší noviny. Twain?
  Číst diskuze se tak stává kontraproduktivním podnikáním. Vždy se někdo postaví proti, někdo pro a pak se vzájemně přesvědčují a napadají. Aby nastolenému problému někdo opravdu rozuměl se stává velmi zřídka.

  Aby ho vyslechli a pochopili téměř nikdy.

  1. Vy jste legrační, my si nevybíráme. TO prostě přijde. Nebojte, zase se najdou lidé, kterým to půjde k duhu. Třeba mezi nimi budete, nebo nebudete.

  2. Prožidovský a proruský nacista říká, že blbě v každém případě.
   Ať už se stane cokoliv, tak jako servilní přisluhovači i aktivní škodiči s Vampiry, stojíme na straně poražených.
   A tak s námi bude i zacházeno.
   Se mnou i s Vámi, díky naší vládě, kterou nikoli nepatrná část zdejších diskutérů, volila.
   Nacista si myslí, že nepůjde jednoduše obrátit stylem Libušky Šafránkové „Pepo, já se spletla“.
   Taky si nácek myslí, že pokud vůbec budeme schopni uspokojit základní potřeby obyvatelstva, tak vítězové této války, Rusové, si dají obzvláště záležet na cenotvorbě surovin a energií, o kterých budou vědět, že budou pokoutně přeprodávány k nám.
   Prožidovský a proruský nácek už ví, že budeme čumět, jako vrány. Jistě se najdou velké firmy, které přes třetí subjekty budou ruské suroviny a energie nakupovat, o tom žádná – ostatně pokusy už probíhají a zdá se, že by to mohlo fungovat. Bude to fungovat do té doby, než vítězové války proti KoZa zjistí, že ona velká firma s těmi surovinami kšetuje s českým státem.
   Pak všecko padne, padne i velká firma a padne i český stát.

   Nacista se snaží usínat s tím, že ono to nějak dopadne.
   Nacista se utěšuje tím, že Rusové nejsou -až na řídké výjimky- mstiví lidé, protože takové lidi v SSSR/RF nacista nepotkal, neviděl, nepracoval s takovými, ba ani necítil žádné náznaky mstivosti.
   Drobné sovětské/ruské kanadské žertíky, připravené čechaslavackim elektromechanikam, jsme opláceli stejně. Nikoho a nikdy nenapadlo nasrat se, nebo u těch těžších kalibrů, kdy to stálo i nějaký ten drobák, se „pomstít“.
   Nacista taky na vlastní oči viděl, že i lidi, kterým evidentně byla provedena nějaká řádná sviňárna (která ale nikoho nepřipravila o život), umějí být velkorysí, umějí odpouštět. Ale nezapomínají, což je neméně důležité pro pochopení ruské duše i způsobu života, tenkrát tak odlišného od našeho konzumního.
   Nacista ale ví, že český národ svým spolupůsobením, svou výrobou a dodávkami, nepřímo připravili o život, nebo nechali zmrzačit, spousty ruských lidí.
   Nacista si myslí, že tohle nám lehce neprojde, že to bude mít nějaké následky, ale nezpůsobí to žádnému Čechovi smrt, nebo ho nezmrzačí.
   Nacista si taky myslí, že Rusové mají opravdu dost času, peněz i prostředků, nikoli ale k pomstě.
   Nechají nás, abychom sami došli k poznání, co jsme způsobili.
   Nechají nás dojít ke hrůznému zjištění, že tohle jsme jako Slované, prováděli jiným Slovanům.
   Prováděli jsme to těm, co nás osvobodili od německých nadlidí a o dvacet let později, posunuli ožebračení Československa Západem, o dalších 20 let.
   Namísto vděku třicet let pohrdání a posměchu.
   A nakonec Vampiry i rakety do nich, používané potomky banderovců, proti potomkům našich osvoboditelů.

 14. Je tady jeste jeden faktor „cerne labute“ na ktery soustavne upozornuju, a to exponencialni rozvoj umele inteligence a jen o par let za nim opozdeny rozvoj praktické robotiky. Poprve lidskych dejinach nejde o presun vyrobnich sil a vztahů takove kvality, ze proste staci beznemu cloveku uplatnit sve kognitivni schopnosti jinak. Nikdo neželi za tim, ze dnes nemuze delat podkovare nebo mlynarskeho delnika – kdyz muze delat v pneuservisu nebo x jinych delnickych a udrzbovych povolani. Jenze velmi mnoho lidi uz jednak nechce videt svou zivotni drahu v teto sfere, druhak i techto zamestnani bude valem ubyvat. Amazon treba uz ted dela velmi rozsahle investice do robotizace skladu a logistiky – za 10 let bude v jeho skladech kdyz 20 % soucasneho stavu lidi, tak moc. Spise jeste mnohem mene. Intel uz v cipove vyrobe typu 10A planovane na 2027, prepoklada temer lidsky bezobsluzne tovarny. Filmovy dabing, zamestnavajici u nas desetitisice lidi, skonči za 3 roky. Atd. atd. Ne vsude to pujde bourlive a rovnomerne rychle, ale v prumeru se dostaneme tam kde casem došlo zemedelstvi – v nem staci nekolik malo procent lidi, co predtim. A bude se muset resit co s temi nezamestnatelnymi prumernymi Franty a Marenami. Nepatricimi mezi velmi uzkou tvurci intelektualni spicku. Toto bude schopen tzv. demokraticky system (zejmena ten „liberalne – demokratický“ , co je uz spise pejorativum) resit asi tak, jak umí resit treba cikanskou nebo migracni otazku…

  1. Praktická robotika probíhá už pár set let. Lidi už nerozumí základním instinktům, potlačují je v zájmu získání více žrádla a větší hromady cihel a volí si k tomu blázny, které ani nevyjdou z tomboly, vybere se vždy někdo jiný. Ovšem velké auto , to byl tahák do doby úspěšného vyžírání celých států.
   Pohonné hmoty do těch strojů byly a někde i stále jsou za půldarma, na burze ho znásobili pro kolonie. A pak znásobili všechno. Kdo normální by si našel ty ksichty, kteří manipulují svět, tak by viděli, co je to za chcípáky. Ale žádné traktory to nezmění, i kdyby jich jezdilo milion po silnicích.
   Co říci závěrem.
   NIC

   1. Re: Šaňo

    No, já hen tu robotiku vidím z druhé strany a mohu zodpovědně říci, totiž napsat, že tam,kde se robotika zavedla, lidí spíše přibylo.
    Zásadní problém – dobře fungující prográmek z doby před 30 lety a s několika nepodstatnými chybkami, se kterými se operátor nauči poměrně rychle a spokojeně žít, se vešel v tisku – dejme tomu na pět stránek.
    Dnes by se vešel program, který umí totéž, na nějaké tři, čtyři tisíce stran, ovšem pozor(!) – pouze v základní verzi.

  2. Hulváte, Franta s Frantou a Máňa s Máňou to během jedné generace vyřeší. Proč si myslíte, že je nejchytřejší lidé 🤣 tak podporují?

  3. Greer vzdy pise ze lide si nedokazi predstavit jine verze nez zarjvou budoucnost, kde jsou letajici auta a vse resi umela inteligence, nebo apokalypsu, jako mad max.

   Realita bude barevnejsi, nekde bude umela inteligence, nekde se budou propadat a lide budou levnejsi, nekde budou v socialistickem stredu.

   Na nasazeni umele blbosti nemame dost energie.

  4. Franta a Mařena budou dostávat denně základní příjem v kreditech, garantované ubytování v nadnárodních ubytovnách, prakticky zdarma alkohol, cigarety a lehké drogy, přístup k zábavě a jídlu. Lékařskou péči. Ale svoje děti si budou do 15 let živit sami.
   Většina s tím bude souhlasit a dobrovolná depopulace si problém vyřeší.

 15. Nepomůže vám popisovat stále, tisíckrát, milionkrát popsané. Ti lidi se už nezvednou. Budou se modlit za Putina aby je osvobodil od demokracie.

  1. „demokracie“ = „vyhrajeme my, jakýmkoli způsobem, za jakoukoli cenu“.
   s původním, pre-progresivistickým významem se níjí zcela a naprosto.
   see also: Tucker – Benz o cenzuře.

 16. Zdravím Vidláku,

  Píšeš že:“Je třeba se dál bouřit, dál hledat cestičky, dál sypat písek do soukolí, dál se bránit tak jak to jen jde“.

  Tak jak jsou daleko plány na další protest zemědělců? Pokud ano, bude opět apolitický se stánkem jedné politické strany a jejich letáky? Řečník s megafonen, co bude tvrdit davu něco jiného, než co stalo před pár minutami. Ten bude taky? Jak bude průjezdná Praha? Co ten farmář, co hovořil s redaktorem ČT? Bude také, nebo už byl „vyobcován“. Potom co tam předvedl p. Veleba a „muž s megafonem“ se mu nedivím.

  Opět budeme číst jak se vláda bojí před akcí, abychom po protestu si mohli přečíst jak velké byly „hackerské útoky“ a zároveň nic co je třeba udělat lépe (jenom náznak).

  Co se týká bojácnosti vlády „pětikolky“ před protestem 19.02.2024, nenapadlo tě, že to jenom hrají? Protože určitě věděli, jak početný tým organizátorů máte a věděli že celý ten protest velice jednoduše „defragmentují“ před celým obyvatelstvem ČR. Začínám být o tom přesvědčený.

  Vidláku, příští protest zemědělců (pokud bude i s tvojí účastí jako 19.02.2024) potvrdí, zda jsi nebo nejsi na na úrovni své nekompetentnosti. Moc si přeju a držím ti palce, aby to tak nebylo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *