13 června, 2024

Plíživý islám

Jsem překvapena, že i zde na Litterate existují lidé, kteří jsou zřejmě dosud zmateni, co se islámu dotejče. Hrozba islámu není dnes o nic menší, než byla před několika lety. Je tu šance, že česká islámská mafie bude potlačena tou ukrajinskou, a dlouhou dobu bude na tamté pavlači ticho. Ale snad neškodí mít v tom do budoucnosti jasno? Islám se nevzdává. Číhá.

Já jsem se k islámu dostala pořádně až po tom šoku roku 2015, když se muslimové valili do Evropy po miliónech. (Pak jsem zjistila, že se valí i do Ameriky, se značnou pomocí politiků. Ono se to tu dlouho tajilo. A dnes uz jsou i celá města poislámštěna, jako Dearborn v Michiganu, kde muezini hulákájí po ulicích pětkrát denně a na plné decibely pomocí reproduktorů.)

Tedy, ne že bych o islámu vůbec nic nevěděla, ale myslela jsem si, že je to prostě jedno z náboženství, vycházejících z Abrahama, a když jsem se do toho trochu zakoukala, zdálo se mi to hrozně nudné, a korán nečitelný. Uvěřila jsem Karen Armstrongové, bývalé jeptišce a známé popularizátorce teologických témat, která se mi jevila jako důvěryhodná. Škaredě jsem se v ní spletla. Pak jsem ztrávila několik let pátráním po pravdě. Je to obrovské téma, a dám k dobru jen pár věcí, které mi napadly, když jsem tady před páru dny četla některé příspěvky. Dávám ty moje dnešní pravdy, dosti promyšlené a tavené v žáru mnoha setkání s muslimy, kteří byli ochotni pustit se do komplikovaných debat, zde k přetřesu.

1. Prý “nás” muslimové mají dobrý důvod nenávidět, protože jsme jim už řadu let škodili. Je to často podsouvaná lež. Češi islámským zemím nijak historicky neškodili, a za socíku i pomáhali. Je to naopak; islámští Turci vypálili kus jižní Moravy, muže pobili a ženy a děti odvlekli do otroctví. A sto padesát let týrali a vysávali sousední Maďary i Slováky; nebýt zásahu Poláků u Vídně v roce 1683, kteří přiharcovali na poslední chvíli, když už se hradby hroutily, tak kdoví, jak by to s českými zeměmi bylo dopadlo.

2. Islám je totalitní politická ideologie především; náboženství až druhotně. Zabývá se hlavně tím, jak se chovat k nemuslimům. Slovo káfir se běžně překládá jako “nevěřící.” Toť hrubě nepřesné. Káfir je ten, který odmítá boží pravdu, a jako takový je to zlý člověk, který si zaslouží špatné zacházení a systematické ponižování. Nepřihrbí-li se, zaslouží si i smrt.

3. Islám obrací morálku naruby. Dosud praktikuje otrokářství, hlavně v Africe. Odmítá otrokářství odsoudit: není možno, když to přece Prorok praktikoval! Islám podporuje systematické lhaní (pokud se to dá ospravedlnit jako “dobré pro islám”). Islám vynáší jako “nejlepšího člověka” hodného napodobení někoho, kdo loupil a vraždil ve velkém.

4. Traduje se, že Prorok měl jen několik tuctů následovatelů, pokud hlásal toleranci. Když začal zabíjet své odpůrce, okrádat karavany, a dělit to, co nakradl, mezi své příznivce, růst islámu byl překotný.

5. Lidé, kteří se dopídí pravdy o islámu po tom, co jim celý život lhali, pak často vidí v muslimech nepřátele a zlé lidi. Mýlí se. Muslimové jsou dobří, zlí, a něco mezi tím, jako všichni lidé ostatní. A islám škodí především jim.

6. Korán je nečitelný, hádám, schválně. Už velmi dávno někdo rozhodl, ze ho uspořádá od nejdelší sůry (pasáže) po nejkratší. Představte si, že byste měli číst jakoukoliv knížku — třeba Nový zákon — tímto způsobem! Dále se donekonečna opakuje. Četla jsem někde, že historka o Mojžíšovi je opakovaná 39x. Existují verze koránu, ktere jsou uspořádané chronologicky, podle života Prorokova, a jine podle specifických témat. V češtině je nabízí Centrum pro studium politického islámu. (https://www.cspii.org/cz/knihy/)

7. Mnozí lidé v našem západním světě fungují jako apologété pro islám. Vyzdvihují pozitiva, a zamlčují negativa. Předstírají krásu koránu. Přikrašlují historii. I lžou: “islám je náboženství míru!” A když se někdo zmíní o některém negativu, tak rádi používají argumentační faul ‘tu quoque’ (= ‘a co ty’) neboli whataboutismus (je to v české wiki zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Whataboutismus). Už komunisti milovali tuto fintu. Amerika kritizovala gulag? Oni začali křičet, že Američani bijí černochy. Tak tedy podobně: korán šíří nenávist! A co ta hnusná bible? Islám je násilné náboženství? Křesťanství je přece taky historicky násilné! Atp. Tento typ podrazu znemožňuje opravdovou diskuzi, a odvádí pozornost od zasloužené kritiky.

Dal by se pochopitelně srovnávat islám třeba s křesťanstvím. Ale o tom můj článeček není. To je jiné a náročnější téma. Také není mým úmyslem zmiňovat aspekty islámu, které vidím pozitivně. Jen píšu o věcech, o kterých se, viděno z mého úhlu, lidé často mýlí. A proč varuju? Protože považuju islám za nejefektivnější dobyvačně-totalitní ideologii, která kdy zasáhla svět.

Zde je šikovná animovaná mapa šíření křesťanství a potom islámu. Je na ní vidět, jak islám zabíral území a ujařmoval jiné země a jiný lid většinu své historie. Španělsko ho vytlačilo teprve roku 1492, a z Maďarska a z většiny Balkánu ho vytlačili až v době moderní. Nutno dodat, že některé země byly poislámštěny kulturně, ne uchvácením moci (např. Malajsko a Indonézie, kam islám přinesli kupci a cestovatelé).


68 thoughts on “Plíživý islám

 1. Panebože naše civilizace je odsouzena k zániku když to zde čtu, to nemate dost důkazů co se děje v okolních státech? A to ještě media tají krutou pravdu

 2. Místním znalcům Islámu a musulmanské problematiky bych , krom jiného , uvedl to , že Kur án se musí číst v původní podobě .Každý překlad je považován za nový výklad a tudíž musí být schválen příslušnými kapacitami . Číst český překlad ( kterýkoli ze tří ) je poměrně marnost ( Targus by upřesnil ) . Výkřiky ignorantů typu Konvičky o této duchovní oblasti jsou poněkud hloupoučce naivní .

 3. Snad tu ještě nebylo toto:
  Repostuji od jiného kolegy z podobné (a)sociální bubliny:

  “Ukrajinci se zbláznili, takhle se nám tu přes ně nastěhuji radikálové a ani to nebudeme vědět … Aby toho nebylo málo, tak podle izraelských zdrojů poskytuji ukrajinské úřady islámským extremistům a teroristům ukrajinské cestovní pasy, aby se mohli snadněji pohybovat například po Evropě! Takto měl cestovní pas Ukrajiny obdržet i výše zmiňovaný šéf islámských extremistů Rustam Azhiev. “

  https://www.islamizace.cz/Articles/922-islamsky-vrah-z-teroristicke-skupiny-bojuje-v-radach-ukrajinske-armady-proti-rusku-a-dostal-ukrajinsky-pas.aspx?fbclid=IwAR1rmYvJNokmCoSj_X65JyK1YE3lImbw2ElTDpHGo3MWTaVg6VNvIb4FD7A

 4. Díky Vevčo.

  Jen bych si dovolil upozornit, že ta mapa je nepřesná. Třeba, co se týče Afriky, ale i třeba dnešního Kazachstánu.

  Např. v západní Africe rozšíření islámu az téměř k moři na jihu, se událo až poté, co sem proniklo křesťanství. Černí muslimové ze severních oblastí, kromě jižního Sahelu, v té době byli pohané a byli početnější, než muslimové z neúživných oblastí severněji.
  Ale to je na dlouho.

  Daleko lepší video s mapou a přednáškou, najdete na YouTube od US matematika a protiislámského aktivisty, jménem Bill Warner.
  V angličtině a i s českým překladem.

 5. Ze je islam fajn ukazuje najlepsie fakt, ze nepozna prostituciu … uplne ju odstranil zo svojho zivota … tym, ze dovolil muzom spravat sa ku vsetkym zenam ako ku prostitutkam, takze tie uz nemaju nic ‚nove‘, co by mohli poskytnut …

  1. Obchází se to třeba u šíitů uzavíráním účelových dočasných sňatků na několik hodin nebo dnů. Lidí jsou vynalézaví.

 6. Já jsem v islámské zemi (Egypt) pobyl několik let; pravda, už je to dlouho a hodně se toho možná změnilo. Myslím ale, že to klíčové, to jest kultura založená na lokálním náboženství, zůstalo.

  Za mého cca tříletého pobytu jsem pozoroval, že tam lidé mezi sebou žijí klidně, relativně spokojeně a smířeně s tím, co je obklopuje. Náboženství prosakuje mnoha styčnými body do jejich každodenního života, je jeho neodmyslitelnou součástí. S lehkou nadsázkou: palmy šumí, ovce bečí a z blízkého minaretu se linou tóny teskné písně moslemínovy. V Egyptě je islám doma.

  Tady islám doma není. S islámem v prostředí, kde toto náboženství doma není, je ten problém, že islám odmítá tento fakt přijmout. Kdyby se islám nechoval v „cizině“ roztahovačně, nikdo by se proti němu nevymezoval. Pokud se někdo domnívá, že to tak není, ať provede myšlenkový experiment: představme si, že křesťan/hinduista/…/(doplňte, co libo) přijede třeba právě do Egypta a začne domácí obyvatele napadat s tím, že jejich náboženské zvyky ho urážejí, a prosazovat náboženské zvyky své.

  V tom je onen zásadní rozdíl mezi kulturou na bázi islámu a kulturou na bázi křestanství: zatímco křesťanská kultura je vůči kultuře islámské tolerantní a mnohdy i vstřícná, obráceně to neplatí. A co je ještě horší, kultura vzešlá z islámu považuje toleranci a vstřícnost za slabost, a svou roztahovačnost za své apriorní právo.

  To má jistě své příčiny, které teď nebudu rozebírat. Ale právě pro fakta, uvedená v předchozím odstavci, mám za to, že dokud islám nepřijme toleranci k ostatním náboženstvím za svou, nemá v „cizině“ co dělat a je potřeba ho oplotit, aby zůstal doma. – Je potřeba rozlišovat mezi muslimem a islámem, podobně jako rozlišujeme mezi pacientem a nemocí, kterou onen pacient trpí.

  1. Ja bych malicko oponoval tim, ze muslim nekam prikde a zacne se roztahovat s tim, ze ho zvyky dotycne zeme urazeji.
   Samozrejme, ze se to v Evrope a jinych zemich deje, ale podle meho je to hlavne zapricinene dobroserskym (neziskovym) podhoubim tech zemi. A taky paralyzou policie a soudu, ktere padaji do mdlob pri predstave, ze by meli neco udelat.

   Vemte si ten slavny pripad „prava nosit hidzab“ na one zdravotni skole.
   Dotycna muslimka ani necekla, ale jenom do te doby, nez se pripadu zadarmo ujala jedna neziskovka vybavena pravniky a kontakty v mediich, i v nejvyssi politice. Do toho ta posahana ombudsmanka…
   (perlicka je, ze ted oslavujeme, ze v Iranu se proti hidzabum bouri)

   Tady v Japonsku jsou muslimove taky, je jich tu samozrejme malo, maji sve modlitebny, ale venku o tom nikde nevi. Zadne kvileni se ven neozyva.
   Zadny muslim neprotestuje.
   Ramadan v praci nikoho nezajima, muslimove ani nepipnou.
   Slavi se tu Vanoce i sv Valentyn (ten pro velky uspech dokonce dvakrat), a nikdy jsem neslysel nejake stiznosti od muslimu.

   V Cechach zacal s tlacenim neziskovek Havel (nepoliticka politika), ale urcite to nebylo z jeho hlavy. V zahranici uz to jelo mnohem driv.
   Kdo a hlavne proc rozjel na zapade tuhle zrudnost je mi zahada.
   Sorose znaji vsichni, ale ten se na muslimy nespecializuje, to je takovy bojovnik proti Rusku vsemi prostredky.
   Rozmach muslimu na Balkane propagoval Clinton.
   Predtim mel Regan a Carter v oblibe mudzhediny.
   A nejnoveji Obama futroval penezi a zbranemi hodne muslimy v Libyi a umirnenou opozici v Syrii.
   To vse za mohutneho hykani neziskovek.

   Jeste mala poznamka, muslimove z chudych zemi jako Banglades a Sri lanka jsou sice zazranymi muslimy, ale tak nejak mezi sebou, jak se hlidaji, jesli vsichni dodrzuji ta vsechna mozna pravidla. Smerem ven uz to tak neni, jsou vdecni za to, ze tu mohou byt.
   Potkal jsem par mladych muslimu ze nejake ropne zeme, vsichi brutalne v baliku, a pro ty jsem byl spina, protoze se na vsechno divaji skrz penezenku. Takze chudi muslimove byli pro ne taky spina.

  2. Nemám problém s rozlišováním mezi muslimy a islámem. Ale k tomu mi dopomohlo především to, že jsem se naučil rozlišovat (na domácím dvorečku) mezi křesťanstvím a křesťany. Zdá se mi, že s tík má spousta diskutujících na litteráte problém, proto neočekávám, že by se snadno naučili odlšovat islám a muslimy.

   Ano, muslimové mi moc nevadí, kdežto islám je extrémně fuj.

   Bohužel spousta muslimů se řídí podle islámu, na rozdíl od spousty křesťanů, kteří na křesťanství kašlou (či ho nikdy nepochopili).

  3. Zakladatel: Slysela jsem, ze jedina zem, ktera se islamizaci efektivne brani, je Singapur. Maji prisne zakony, ktere vyzaduji, aby se zdejsi muslimove brali mezi sebou. Zadne takove svinstva jako v Indii, kde muslim ukeca hloupou holku z hinuisticke rodiny, a pak, az se sezdaji, tak ji prinuti ke konverzi. Kdyz je brani, tak … je tu vzdy k mani kyselina nebo nuz.

  4. Slyšel jsem na vlastní ucha přednášku paní Annie Laurentové.
   https://eshop.cirkev.cz/knihy/islam_985
   Jedná se o velice poctivou, informačně hodnotnou knížku, která osvětluje podstatu islámu a doplňuje osobní zkušenosti, i z rodiny (sestra si vzala musulmana).
   Asi se to nedá shrnout jednoduchým heslem, ale mám pocit, že nic není vzdálenějši realitě, než představa „náboženství jako náboženství“.

   1. Ano; islám je – zjednodušme – z poloviny spíše politická doktrína než náboženství (já náboženstvi vysvětluji jako učení o předmětu víry), obsahuje spoustu rad, doporučení, komentářů a imperativů, jak se má muslim chovat k nevěřícím.

    Ale pro jednoduchost a v souladu s názorem, zavedeným ve zdejších končinách, jsem zůstal u toho náboženství. – Myslím, že na platnosti mých úvah to nic nemění.

 7. Islam osobne moc nemusim, muslimy nejake znam, vetsina mi k srdci neprirostla, vlasne sympaticti mi byli jenom ti, kteri Islam nebrali moc vazne.
  Ramadan povazuju za uplnou idiocii.
  A s autorkou souhlasim, ze vynalez mikrofonu a reproduktoru mel byt muslimum zatajen. To kvileni se neda poslouchat.

  O muslimech v USA nic nevim, nebudu hodnotit. Asi jich tam ted par nove maji, kdyz evakuovali ty tlumocniky.
  Babis je prece evakuoval taky, a od te doby ticho po pesine. Na alternative to je „nehodici se tema“.

  Samozrejme je pravda, ze Bulharsko a Madarsko byly muslimske, a ze se dostali az na Moravu. Podle sveho pocinani si taky vyslouzili povest.
  Maminka mi kdysi obcas rekla, je jsem jako machomet 🙂 Pochvala to nebyla.

  Trochu nefer mi prijde davat to dneska do souvislosti s americkymi valkami v arabskych zemich, ktere byly vsechny vedeny na zaklade vylhanych zaminek.
  Turci u Vidne jsou taky trochu stara historie, aby se tim ospravedlnovalo dnesni okupovani Iraku, Afghanistanu a dalsich…

  Nekdy si rikam, jaky by mozna na tom svete byl klid, kdyby demokraticky lidr celeho sveta nepodporoval a netrenoval hrdiny mudzahediny proti SSSR.
  Do te doby byl totiz radikalni islam naprosto marginalni, a fotky z Afghanistanu to dokazuji.
  Ale dejte par posukum kvery, penize, vycvik, pak z nich jeste udelejte medialni hvezdy, par let to portva, ale pruser je zajisten. Vzpominate si na film Rambo 3, jak tam Stallone pomahal vlasteneckym bojovnikum v sandalech proti zlym a hloupym Rusum?
  A bombonek je, ze tohle lhani v Americe vubec neskoncilo. Loni jsem videl novy serial s mym oblibemym Jeffem Bridgesem, a pocinani Rusu a Americanu v te dobe v Afghanistanu je snad jeste vic cernobile, nez v tom Rambovi. (Rus je ten zly samozrejme) A al-Kajda je jeste hodna skupina vlastencu.
  Je to pres 50 let, kdy s tim zacli v Afghanistanu, Carter se k tomu ve svych pametech priznal.

  Na Ukrajine je to jako pres kopirak, jenom to uz nikdo netaji. Tak moc si jsou siritele demokracie jisti v kramflecich.
  Proste kdyz mate nejvetsi armadu na svete a vyrabite spostu zbrani, tak vam mir moc pod vousy nejde.

  1. Sakuro Slysela jsem, ze za tim je Brezinsky. On hecoval americky deep state, aby zneuzivali islamskych zemi proti Sovetum, pry si myslel, ze jsou to takovi blbecci a nymandi, ze se nedokazou branit. Tenkrat na neho dost dali.

   1. Za Afghanistanem je jasna Brezinskeho stopa, ale ta armada neziskovek?
    Montuji se uplne do vseho.
    Boj za prava muslimu v krestanskych zemi je hlavne jejich prace, pak tu je boj za solary a vetrniky, BLM, boz za/proti hidzabum, LGBQYTXWZ+, a mnoho mnoho dalsiho.
    Nekdo to musi platit a proto tedy ze zakulisi podporovat.

  1. A jak tomu chcete zabránit?
   Muslimové tu jsou, žijí zde, pracují, studují, mají české občanství či povolení k pobytu atd.
   Hodláte tedy – po vzoru nacistů – odebrat vybrané skupině osob občanská a lidská práva, zaručená ostatním skupinám Ústavou a mezinárodními smlouvami?
   Plus určité náboženské vyznání kriminalizovat?
   Budou také křišťálové noci a další nenávistné kampaně?

   1. Co jinak? Když práva tak práva. Ale se vším všudy. Každá mince má dvě strany.
    Pro muslimy zavést důsledný islám.
    A když už tak, stejně tak každému podle jeho náboženství, víry, konfese, přesvědčení.
    Zelení by na konference chodili, elektřiny by měli kolik by si jí našlapali a platili by ekodaň ze šlapací elektrárny a za zvýšenou exhalaci CO2, bylo by vyloučeno příkladmo aby předseda KSČM byl kapitalistou…

 8. Jsem zvědavá na Ronalda v Saúdské Arábii a tu jeho nesezdanou přítelkyni Georginu a houf nemanzelských dětí

 9. Jestli tu bude příkladmo islám či nikoli, záleží jen na nás. Jestli ho tu chceme či nechceme. A podle toho koho a s jakými výsledky volíme za své zástupce v parlamentu, jak podle toho je sestavována vláda a jaké jsou vydávány zákony.
  Záleží jen na nás.

  1. Nevěřím v zářnou budoucnost sekularismu. Buď u nás časem zvítězí křesťanství, nebi islám, nebo budhismus ….

 10. Žijme zdravě, pečujme o svůj střevní mikrobiom, který se sám i nás uchrání před cozorosými pro nás patogenními organismy. Na civilizační úrovni tomu říkáme kultura.
  Záležitosti ostatních jsou záležitosti ostatních.

  1. Schumacher: A myslite, ze je ceska kultura natolik silna, aby odrazila napor? Napriklad napor milionu ci dvou Ukrajincu? Anebo spis Ukrajinci poukrajinujou nas?

 11. Korán je přebásněnou nedokonalou lokalizací Bible. Vznikal po delší období. Mohamed, dobrodružný budižkničemu, vůdce lupičské bandy, posléze vydržovaný bohatou vdovou, nabízí se ne nepřípadná podobnost s Karlem Marxem a Fridrichem Engelsem, možná uměl trochu číst avšak ne psát. V nesourodosti jím diktovaných zápisků z nichž je Korán sestaven, odrážejí se rozličné události osobního a politického života tohoto pozdně starověkého bloggera, přičinlivě rozvíjené, doplňované, lokalizované a podle potřeby vykládané jeho pokračovateli.
  Případnému z toho pocházejícího nebezpečí lze čelit kritickým rozumem, udržováním a rozvíjením vlastní kultury, máme -li jakou, a s jakýmkoli nepřítelem, při vzpomínce na naši dávnou pověst, které jsme se těšili, než jsme dopustili aby se z nás stalo poddanské stádo odnaučené zlu odporovat násilím, nikterak se nesrat.

 12. Princ Harry se ve své nové knize chlubí, jak postřílel 25 plíživých islamistů.
  Talibán ho za to nyní obvinil ze zločinů proti lidskosti.
  ————
  Je hezké, že USA brání proti islámu kompetentní osoba modré krve.
  (Trochu modré krve , jak se dozvídáme, ztratil, když ho modrokrevný brácha hodil na psí misku, která praskla a zabodla se mu do zad.)
  viz
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bizar-kolem-knihy-prince-Harryho-Chlubil-se-kolik-postrilel-talibancu-jenze-pak-se-ozval-Taliban-725419

  1. Staci se podivat na film (meho oblibeneho) herce/rezisera Sniper.
   Je to nova verze starych filmu o Vietnamu, kdy jakekoli mnozstvi pozabijenych domorodcu je prezentovano jako dobra vec, protoze to prece byli teroriste.
   Ze by se na ne mohli domaci treba divat jako na Gabcika a Kubise, to uz americti tvurci ignoruji.
   Proste zabijime teroristy.
   Na Ukrajine jsou teroristicke akce naopak vitany.
   Tomu se rika americka schyzofrenie, bohuzel to svetova media prebiraji bez vyhrad
   a take bez premysleni.

   1. Třeba zdejší další postmileniálská generace se za atentát omluví. Třeba bude mít i sochu kde byla ona zatáčka. A nebo na místě bývalé sochy maršála Koněva. V Břežanech bude mít muzeum hojně navštěvované školními výpravami, a bude ukazováno jak pečoval o dělníky pracující pro blaho Říše.

 13. 1) Historicky jsme s islámem opravdu velké střety neměli. U té Vídně jsme měli kliku, že po útěku císaře Leopolda porazil Mustafu polský Jan Sobieski. Bohaté jsme si to vynahradili v Zálivu, Afghánistánu , v Mali i jinde. Tam jsme vlezli bez pozvání a vyráběli mrtvoly abychom asi i v tomhle ohledu dohnali Západ.

  2) Káfir je ti sané, jako gójim. Nevěřící pes, kterého je nutné zpacifikovat a ovládnout. Starý zákon / Tóra = návod jak na to. Z Pěti knih Mojžíšivých je hlavně v té páté velmi naturalistický návod. Korán v tomhle ohledu moc nezaostává.

  3) Tak špatně, jako se k otrokům chovali křesťané, se muslimové ke svým otrokům nechovali. Přeborníkem byl třeba belgický král Leopold, který si zpruvatizoval Belgické Kongo. Upalování celých vesnic zaživa, sekání údů, nijak se s nimi nepáral. ( Důsledky se promítly i do masakru ve Rwandě, Leopold upřednostňoval menšinové Tutsie před většinovými Hutuy. )

  4) Nevím jak to bylo, co je legenda a co pravda.

  5) VELIKÝ souhlas. V každé entitě se najdou slušní i dobytkové.

  6) Taky pravda. Ale s Biblí je to jako přes kopírák. Dobří i zlí lidé tam najdou výroky , kterými odůvodníte své konání. Záleží vždycky na tom, kdo to písmo vykládá.
  Oko za oko, zub za zub / Kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem… Jednomu se šikne to, jinému zase ono. A oba se řídéj Božími příkazy.
  ***
  Děkuji za článek.
  Jasné je jedno, ze multikulti nefunguje. Funguje jenom za předpokladu, že jinověrců s jinými zvyklostmi není mnoho.
  Jakmile začnou zakládat ghéta, dostanou pod kontrolu určité enklávy, je to velký malér. Platí to stejně pro křesťany i muslimy. To bych zdůraznila.
  Dva evropští turisté na trhu v Kábulu nikomu nevadí. 300 Evropanů na ozbrojené základně už jo. Je to divné???

  1. Hela: Cetla jste o tom, jak se do dneska chovaji islamsti otrokari k otrokum v Africe? Neni to tak davno, co dali dohromady zastup kluku, ktere unesli, vymiskovali je, a hnali je pres flak Afriky kamsi jinam, kde meli zajem o koupi eunuchu. Polovicka kluku to neprezila.

   Doporucuju si poridit koran, ktery je usporadany tak, aby se to dalo normalne cist. Neni nic jako bible — i kdyz jsou tam pasaze z bible (jako ty o Mojzisovi).

   1. Vevčo, pŕi vší úctě, Afričanům islám vyhovuje a je pro ně vysloveně vhodný. Něco jiného je islám a něco jiného Arabové. Ti se , zřejmě, někdy chovají k černochům povýšeně. Ale jen někteří.
    Realita je, že v severním – muslimském Súdánu je klid a země jakž takž prosperuje.
    V jižním – křesťanském Sůdánu se křesťani rvou jako koně.
    Teď právě se je tam pokouší uklidnit papež. Dokonce dvěma hrdlořezům políbil nohy, aby už přestali blbnout.
    Ámen

    1. No, jim taky (rade jich) vytrhavani kusu damskeho prirozeni vyhovuje. Ale me ne, a nevidim, ze by to byla moralni vec delat jako ze to je prece jen jejich vec. Sorry jako, Hela.

  2. „Káfir je ti sané, jako gójim. Nevěřící pes, kterého je nutné zpacifikovat a ovládnout. Starý zákon / Tóra = návod jak na to. Z Pěti knih Mojžíšivých je hlavně v té páté velmi naturalistický návod. Korán v tomhle ohledu moc nezaostává.“

   To by mě zajímalo. Myslíte knihu Deuteronomie? Jsem se díval na anglickou wikipedii a takové téma tam zmíněno nebylo.

   1. „Káfir je ti sané, jako gójim“

    Svata pravda.

    Vsem vadi halal, jak je to barbarske.
    A co halal? Je to prece uplne to same. Ale hahal restarace jsou vsude po svete, i v Prace na Starem menste. Nikdo ani nepipne.

  1. No vidíte to!!!
   A mnoho žen si nemůže islám vynachválit. Litují ubohé Evropanky, které musejí pracovat, protože rodinu neuživí chlap.
   U nich mají ženy i sirotci takovou ochranu, o jaké se nám ani nezdá.
   Pánem je na veřejnosti muž, ale největší slovo má zpravidla nejstarší žena, která má nejvíc potomků.
   Určité né slečna, která má sice školy a hezké nohy, ale zatím si nepořídila kupu dětiček. Taková si musí teprve své místo ve společnosti vybudovat.
   ( Fakt je, ze ta manželka chodí ve veřejném prostoru metr za mužem a to nás mate. )

    1. Vite jaka je porodnost v tom (zapadnim) svete, kde se zeny venuji jinym vecem, nez plozeni deti?
     Zkuste si najit treba Cechy, a pak odectete Romy, kteri jsou znami pro velky pocet deti.
     Vysledek je pruser.

      1. Jak tedy národ rostl v době předporodnicové?

       I když, co je míněno oněmi „porodnicemi“ a jejich neutěšeností?
       Je zřejmé, že nedostatečně těšená porodnice nerodí.
       Aby rodila, musí být náležitě těšena.

      2. Prd porodnicami …. rodila som trikrat, a trikrat si nemozem stazovat … teda, prvykrat hej, ale to som bola Slovenka v ceskej porodnici, a bolo nas tam 14, tak na mna nevychadzal cas …

       Deti sa nerodia, pretoze ich ‚niet kam priviest‘, pretoze sa rodi strasne moc ‚inych‘ deti, pretoze proste ludia, ktori chcu z deti nieco mat, sa boja ich mat … porodnica nikoho nepresvedci k tomu, mat ci nemat deti, porodnicu zena zacne riesit az v tretom trimestri, a to uz je na rozhodnutie nemat dieta sakra pozde.

    2. Netřeba. To místo je tím dáno. Rození dětí je přirozeným předurčením ženy. Bez ní to nejde.
     Oplodňovat a starat se o jejich obživu, obranu a o další potřeby je přirozeným předurčením muže. Bez něj to nejde. Tak je to v živé přírodě už stamiliony let. Co proti tomu je člověk aby aby to během desítek let zvrátil. Těmi pokusy popřít svoji přirozenou podstatu, jak už nyní je vidět, vyvrací sám sebe z kořenů.

    3. Jenže i nejzaostalejší nevzdělaný muslim ví, že tohle je nezbytné k přežití.
     Na rozdíl od moderního vzdělaného Evropana, který za nezbytnost k přežití považuje Playstation.

 14. Ad 1/
  Co byste na tomto tématu chtěla přetřásat? Jsou to historické události vcelku neoddiskutovatelné.

  Ad 2/
  Jak se chovají muslimové k nemuslimům v momentě, kdy jsou tito přečíslováni, si můžeme ověřit v postsovětských KZ, UZ. TJ.

  Ad 3/
  Ano, islám obrací morálku naruby, minimálně v našem – evropském – pojetí. A nemám teď na mysli bláznivou Evropu s jejími právy menšin, jejichž nadšeným příznivcem rozhodně nejsem.
  Jen islámský soudruh už šíří moudra a islámský styl života už i v našem maloměstečku. Jeho tajemné oné, které se vydává za jeho ženu, kupříkladu ještě nikdy nepřišlo vyzvednout děti ze školy, a přitom prokazatelně existuje, neb bylo mnohokráte spatřeno.

  Ad 4/
  Je nezvratnou pravdou, že islám se nerozšiřoval misijní činností, nýbrž dobyvačnými válkami. Lhostejno zda byly a jsou vedeny šavlemi, mačetami, kulomety, anebo vaginami žen.

  Ad 5/
  zde můžeme začít diskutovat, ovšem nikoli o tom, jaký je islám, nýbrž o tom, že není dodržována jednotná linie výkladu islámu. Kdybych to měl shrnout do jedné teze, co kazatel, to další islám. Že slouží coby ideologická podpora násilným činům, o tom hovoří černé kroniky, nikoli spisky učenců zaměřených proti islámu.

  1. Targusi, k bodu 5 : Oni žádný jednotný výklad nemají!!!!!!!
   V tom je zásadní rizdíl mezi námi a jimi. Oni nemají centrální mozek ve Vatikánu a Bohem pomataného papeže.
   V podstatě je islám velmi demokratický. Vesničané si vyberou toho nejmoudřejšího, komu nejvíc důvěřují, a ustanoví ho imámem. Ten potom vykládá Korán.
   Pokusy o jednotný výklad byly a jsou, univerzita al- Azhar v Káhiře by měla poskytovat ten jediný, správný výklad. Ale moc se to neujalo, Arabové brzy pochopili, že na al-Azhar jsou mazaní šibalové.

  2. Targusi, nechtejte vedet, jak se krestanstvi sirilo ve Stredni a Jizni Americe.
   To jsou tak priserne veci, a trvalo to par set let.
   An vzdycky u toho byl misionar, ktery zehnal i tomu nejhorsimu.

 15. Jak se to mohlo tajit, když většina muslimů, resp. „Arabů“, či spíše „blízkovýchodníků“ přišla do Dearbornu ve 20. letech 20. století za prací?
  Jde hlavně o původem Libanonce a dále pak o Iráčany a Jemence.
  A zbytek jsou podobné „Povídačky naší Kačky“.

  Jestlipak víte, kdo masivně přispěl k novodobé islamizaci Balkánu?
  USA, když se zapojily do války proti Jugoslávii. Kosovo pak byl hotový majstrštyk.
  Stejně tak máte pracky ve vlně přišelců z Iráku, Afghu, Libye a pod.

  1. Obcan: Nejruznejsi narodnosti prisly do Ameriky pracovat ve 20. letech. To neznamena, ze ovladli cele mesto. (Cesi neovladli Chicago nebo Cedar Rapids… a nepousteji tam na ulicich ohlusujici dechovku! LOL)

   Rekla bych, ze vetsina Americanu nevedela, jak prospikovana je zem islamem. Teprve po 9/11 se pomalu informace sirily.

   Tak povezte, kde mam ty chyby?

   Americky deep state prispel k islamizaci balkanu, pravda. A netleskal tomu cesky deep state?

   1. „A netleskal tomu cesky deep state?“
    To je typický whataboutismus!
    Pro rozšíření militantního islamismu udělali usáci maximum – mudžahedíni, barevné revoluce, „umírněná opozice,“ podpora čečenský Ičkerie, zničení Libye, Iráku, nekritická podpora Izraele, válka v Jemenu…
    Byl-li kdy islám náboženství míru, rozběsnili ho američani k nepříčetnosti.

    1. Pred casem se „demokraticky“ vladce Saudske Arabie nechal slyset (v mezicase mezi porcovanim novinaru), ze samozrejme financne podporovali sireni radikalniho Islamu po svete, ale ze to vzdycky delali na prani Washingtonu, a hlavne CIA.
     Tim mel pravdepodobne na mysli podporu mudzahedinu (al-Kajdy) proti SSSR a pak podporu Obamovo „umirnene opozice“ v Syrii, mozna taky Bosnu a Hercegovinu.

     Muzete mu verit, nebo nemusite, ale nemuzete si nevimnout, ze sami Americanu priznali nemale angazma v rozesirani (export demokracie) tech dotycnych oblastni.

    2. Mate pravdu, byl to ode mne whataboutismus. Ale puvodni whataboutismus je to, ze misto aby se mluvilo o islamu, se zase mluvi o Americe. Ja jsem to napsala z pozice Cechu.

     1. „puvodni whataboutismus“

      Docela se do toho zamotavate.
      Misto blaboleni o jakemsi whataboutismu se radsi podivejte na veci bez ruzovych bryli.

   2. Například v mapce šíření křetanství, v r. 750 ještě o křestanství u nás nikdo nevěděl a na mapce se už tu šíří červená …

    1. Re: onlooker

     Na mapky se vys*rte…
     Není nic nepřesnějšího, než mapky skládané tisíce let zpátky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *