13 června, 2024

Petr Fiala zapomněl ve svém daňovém přiznání na milion korun, které měl v Podnikatelské družstevní záložně jako podíl.

V záložně, která zřejmě vytunelovala peníze pro Ukrajinu.

Což o to, má toho moc, milion sem, milion tam, to se dá mezi kontrolními nákupy a záchvaty sebechvály pochopit. Účetní není píártým, ta holt pracuje jen s daty, která dostane, a tohle evidentně nedostala, tak zřejmě Péťu čeká pokuta ve formě částky, kterou si svým premiérováním vydělá za pár hodin, takže to nebudeme hrotit.

Co mě ale skutečně zaujalo je fakt, že z této záložny podle všeho zmizlo 140 milionů korun určených na nákup munice na Ukrajině. A to v hotovosti a vůbec se tam prý děly samé podivnosti. Proč si Péťa pro své podílnictví právě tuto instituci vybral, a odkud těch 140 ztracených milionů pocházelo, bude zajímavé sledovat. Takže pomáhejte Ukrajině, prodejte třeba Pražský hrad, a pak se divte, že v zákopech přesto nemají munici.

Péťa to ale jistí, protože se nic nikam neztrácí, a když ne tady, tak zaručeně ani tam, a žádná kontrola není potřeba, Tomáš Zdechovský by to určitě vysvětlil. Od té doby, co se snaží jako klíště udržet v europarlamentu, přestal totiž Péťovi lézt do politického pozadí a zdá se, že náhodně prozřel.

94 thoughts on “Petr Fiala zapomněl ve svém daňovém přiznání na milion korun, které měl v Podnikatelské družstevní záložně jako podíl.

 1. Mohl by mi, prosím, nějaký finančně gramotnější komentátor osvětlit, jak se může pan derniér hájit domněnkou, že si myslel, že jde o běžný účet a ne o podíl? To jako peníze na „běžném účtu“ přiznávat nemusí? Jaký smysl by pak to majetkové přiznání mělo?

  Cituji z článku na seznamu:

  „Až do vašeho dotazu jsem si bohužel neuvědomil, že účet v družstevní záložně znamená nějaký podíl. Já to bral jako běžný bankovní účet. Moje chyba, to mě mrzí,“

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-fialovo-zapomenute-konto-premier-nepriznal-temer-milion-244059

  Mě to prostě hlava nebere. Vidím jen dvě možnosti:

  – buď jsou celá ta přiznání jen hra na transparentní politiku a kdo chce, stejně tam libovolný majetek utají (a pan Fiala je kokot, že ten usmolený milionek nedokázal zamaskovat pořádně)

  – nebo je pan Fiala naprostý kokot, který si nedokáže vymyslet ani uvěřitelnou výmluvu

  1. Z vyjádření pana premiéra plyne, že má pravděpodobně více takových účtů a že je také neuvedl, protože se domnívá, že běžný bankovní účet se neuvádí.

 2. Vykulený Rakušan debatuje v Karviné v knajpě a je chválen za svou činnost.
  Řekl bych, že je to sice Rakušan ze STANU a vlády rozpočtové zodpovědnosti, ale jinak moc hodnej člověk..

  https://www.forum24.cz/video-podporujete-fasisty-na-ukrajine-dav-v-karvine-rve-na-rakusana-padaji-vyzvy-k-demisi-i-urazky#dop_ab_variant=1233000&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=1233000&dop_vert_id=int1&dop_req_id=4WDjSyf2XQm-202401221800&dop_id=25551394

  1. Tahle jeho trapná tour stejně neni nic jinýho než provokace k odhalení třídních nepřátel. Důležitý je, nenechat se vyprovokovat a monitorovat.

 3. Tak Novinky na titulce: Fialův „ztracený“ milion nic, fašoun Rakušan nic. Zato hlavní zprávou dne je, že „slovenský tisk označil Fica za dalšího vlastizrádce v čele národa“. No a teprve o kus dál se člověk dočte malým písmem, že tím „slovenským tiskem“ má být obskurní plátek slovenských libtardích vlastizrádců a páté kolony v jednom Denník N. To „prohlášení“ má asi stejnou hodnotu, jako kdyby to řeklo osazenstvo zapadlé osady v zapomenutém koutě východního Slovenska.

  Je fakt neuvěřitelné, kolik pojmů už dokázali libtardi vyprázdnit. A je zcela jasné proč. Ty pojmy totiž sedí hlavně a především na ně samotné. A proto bylo těmto pojmům třeba zničit jejich význam, aby libtardům už taková nálepka nikdy v budoucnu neublížila. Prostě zloděj křičí, chyťte zloděje.

 4. mimo téma:
  Vlčí volání
  Vlk prosí o pomoc, pošleme mu ji, každý po svém způsobu, přes různé výhrady jsme „bratři v triku“
  vlkovobloguje.wordpress.com

 5. Zajimavy clanek – o bezprostredni budoucnosti (t.j. max. rok). Citace z nej : „Podle průzkumu společnosti PwC více než 30 procent dotázaných ředitelů médií a zábavního průmyslu plánuje propouštět zaměstnance v očekávání rozvoje umělé inteligence. Právě toto odvětví tedy bude asi nejvíc zasažené, a to ještě před dalšími oblastmi, jež AI rychle proměňují – tedy pojišťovnictvím, bankovnictvím a telekomunikacemi.“ Ten zmineny „zabavni prumysl“ – to je jen spicka ledovce… https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/ctvrtina-reditelu-velkych-korporaci-chce-nahrazovat-lidske-zamestnance-umelymi-inteligencemi-uz-345125

  1. Už dlouho říkám, že někteří lidé vůbec netuší, že jsou na řadě. Týká se to mnoha profesí, jejichž vykonavatelé se cítí nedotknutelní a pobírají na poměry běžného plebsu „těžké peníze“. Zářným příkladem budou lidé pracující v IT, ale i mnozí jiní. Už jsem to tu psal, dnešní proletariát ve skutečnosti vůbec nechodí makat do fabriky, ale často vykonává středostavovské profese, tj. pracuje ve službách, kancelářích či právě v oblasti informačních technologií. Jen na to asi většina z nich přijde, až už budou držet v ruce výpověď. A zanedlouho někoho napadne, že i většinu úředníků nahradí UI.

   1. Presne tak. A tyto prognozy – uz v teto podobe hrozive – porad vychazeji z predstavy ze soucasny stav bude tak nas „snesitelnym tempem“ vylepsovan. Ale certa. Vylepsovani AI se bude neustale zrychlovat. Specializovany hardware ktery to umozni naplno rozbehnout prijde na trh masivne az o 3 roky. A pak skonci vsechna sranda pro drtivou vetsinu tech co nedelaji rukama. A pro ty co rukama delaji, jsou fabricke – objektove profese (operatori vyroby, logistici…) podobne ohrozeny do 7 let. Ale treba i chirurgove. Do velke miry treba zmizi u robotickych operaci rozdil mezi prumernym lekarem a spickovym operaterem. Od Boha dana zrucnost uz nebude nutna, masina preba sesije tenke cevy jak dnes jen nekolik nejlepsich operateru. Atd. Ale uz predpovidat na 7 let je na hranici moznosti. Spise kousek uz za ni.

     1. Obavam se ze je to slabe prirovnani. Nejlepsi znalec AI u nas, dr. Romportl, prirovnal umelou inteligenci neze k vynalezum jako treba knihtisk nebo internet – ale ke vzniku lidske reci jako takove…

      1. No já nevím, ale není to strašení? Já se dost koukám na trubce na videa se zvířátky. Tam je text tový překlad a skoro všude zřejmě strojový. A sledovat to, tak to je neskutečné. Nevím jak v jiných jazycích ale ta češtin, jaxi taxi ne a ne.

       1. Emo, neni to straseni. Akorat ze nekteri pouzivaji jeste hrube nastroje, staci jim zakladni srozumitelnost, jini uz jdou dale. Podívejte se, jak si AI poradila s dabingem české klasiky Dobrý voják Švejk. Už jste někdy slyšeli Frantička Filipovského mluvit anglicky? Teď máte šanci. Na vidu níže napřed verze v angličtině a pak původní česká. https://www.geeklife.cz/ai-dabing/

    1. Hulvath.
     Už někdo zjistil,pro koho pracuje umělá inteligence?
     Přesně to navazuje na ovládnut trhů,ze všemi komoditami a ovládnutí i mozku člověka.

    2. Pomocí AI někdo ovládne tu část světa, která je v rámci švábizmu připravená.
     Druhou, větší část, ovládne jen stěží, protože ta vznikla a nadále se rozšiřuje jako antagonista na jiném principu.
     Takže to bude kdo z koho a tato situace se nevyjasní ihned.
     Pro nás není povzbudivá skutečnost, že patříme ke skupině, která se s následky potáže dost brzo a nebude na to nijak připravená. Což zavání průxerem.
     Nicméně přesto doufám, že se v tom mýlím.

    3. Stále je dost práce, která se musí dělat rukama i hlavou.
     Jen dnes není na výsluní médií i školství a už vůbec politiků.
     Bude moc zajímavé, až ti lepší lidi zjistí, že už nejsou potřeba a jejich profese jim vezme AI.
     To se bude Milion chvílek pro liberkracii hodně divit!

     1. Ano, je dost prace – ale jeji rozsah se jednak bude rychle zužovat, a taky – i na toto je treba mit predpoklady, dispozice. Je spousta lidi manualne nezrucnych. Je spousta lidi kteri takovou zivotni drahu nechteji a kdyz je k tomu system bude nutit, zradikalizuji se. Takze to bude jako ted s cikanama – stat zavira obe oci nad davkami pro ne, ktere tim padem predstavuji „vypalne“ za socialni klid. Ale 40, nebo i mnohem vice procentum lidi uz nemuzes vyplacet žebracke davky – musi prijit nepodmineny prijem ktery je uspokoji. Ale s nim i nutne omezeni jejich obcansko – politickych prav. Protoz velka cast lidi uspokojenych materialne by hledala seberealizaci v iracionalnich, az destruktivnich aktivitach.

    4. Ne všechnu práci chirurga může dělat UI. Ten robot (toho robota) musí někdo ovládat. Blbec to dělat nemůže. A ani diagnostika se úplně UI svěřit nedá. jen chirurg vám prohmátne břicho a ví, nebo alespoň hodně silně tuší a pak může indikovat nějaká pomocná vyšetření. Pravda, UI by mohla rutinně indikovat veškerá vyšetření, hádám, že minimálně CT, ale určitě i MRI, mořná SPECT. Po měsíci by byl stát plajte.

   2. A zanedlouho někoho napadne, že i většinu úředníků nahradí UI.

    UI (user interface) nahradi uredniky urcite, ale umela blbost nahradi treba vsechny managory, krome tech TOP.

    Takze kdo nam zbude ? Ridici traktoru ?

    1. UI je to česky. Dříve normálně používaná zkratka, ale my v ČR zas musíme používat ty anglicismy, viz třeba nepochopitelně USA místo SSA.

   3. No, v IT může AI nahradit dělníky klávesnice – kodéry. Strategii rozvoje architektury na deset let ani pořádnou analýzu dohromady nedá.
    Mimochodem – chtěl bych vidět banku, která si něco tak zavšiveného nasadí do kožichu.

 6. Těch opomenutí bude podstatně víc. Kolik dostávali američtí umělci za výlet na Ukrajinu? Kolik dostali fialový umělci? Jen ty učty nebudou u nás.

 7. Mám takový dojem, že ta Podnikatelská družst. záložna sloužila jako pračka špinavých peněz (pro špinavce), prachy tam měl uloženy i Tluchoř a Boček (trafikanti od čistého Nečase). Moc bych za to nedal, kdo to prásknul na veřejnost, byl to možná jeden z Rakouska (inspektor Fouché).

    1. Ono nikomu vůbec nevadí, že se zase nosí miliony v tašce na nějaké kšefty?
     Že v ČR se peněžní transakce směj dělat v hotovosti jenom do výše 270 000 Kč?
     Co by tomu měl říct nejvyšší finančák Stanjura?
     Co na to BIS?
     Peníze na zbraně a munici prostě jenom tak zmizí?
     A to se někdo diví, kde vzal terorista z FF UK na své zbraně?
     Bakalářská práce pojednává o revolučním hnutí v Haliči, tedy na Ukrajině, kde i studijně pobýval?

 8. Lidé, mějte přece trochu toho pochopení.
  Možná to zapomněl přiznat protože to byl jen nižší milion.
  Což by nebylo tak strašné.

  1. Také si myslím, že upozorňovat na takové drobné chybičky našeho nejlepšího premiéra všech dob je hnusná dezolátská podpásovka. Místo aby lid jednotně ukazoval prstem na Babiše a demonstrativně dával najevo své opovržení tímto slovenským podnikatelským dobrodruhem, tak poukazují na naprosto marginální drobné vady na kráse. A lze se oprávněně ptát – komu tím kdo prospěje? Je vám snad jedno, že takto nahráváte našim nepřátelům, zejména odpornému diktátorovi Putinovi?

  1. Vyslovím ošklivou dezolátskou pomluvu a dezinformaci:
   Paní Jourové asi „na totáči“ nejvíc vadilo, že neměla vlastní klíče od Úřadu pro tisk a informace.

 9. Jen tak pro obveselení:
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-byvala-pavlova-mluvci-nastupuje-do-diplomacie-bude-pomahat-ceskym-firmam-prorazit-na-ukrajine-40458027

  „Bývalá mluvčí prezidenta Petra Pavla Markéta Řeháková podle zjištění Novinek od poloviny ledna působí na pozici poradkyně vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáše Kopečného při ministerstvu zahraničí“

  S tím Luganskem bude ale práce, že na to náš režim nasazuje svoje nejlepší lidi…

  1. Začínala v neziskovce cenzora Vrábela, pokračovala jako mluvčí komunistického špióna a teď bude pumpovat peníze vybrané od nás někam do zahraničí.
   Do Lugansku určitě ne.
   A do smrti ji budeme živit.

   Kurva, já chci převrat.
   Nebo revoluci.

   1. Včera se tady někdo ptal, jak mohli kdysi v regulérních volbách vyhrát komunisti.
    Takhle.
    Přesně takhle…

    1. To asi chce kdekdo, nicméně komunisty jsme společnou rukou vyhnali, protože jsou FUJ, SPD revoluci neudělá a ANO bude líp libtardům krkem nezakroutí !!

   2. Proč ne do Luhaňsku?! Slíbili nám Luhaňsk, máme na to zmocněnce, tak do Luhaňsku! Pry by to mělo být VELMI lukrativní, co říkal Fiala.

    1. V Lugaňsku se vyráběly lokomotivy „Sergej“, na jízdu byly perfektní, měly vadu – moc žraly paliva, byl tam 12-ti válec do V a ještě k tomu dvojtakt (diesel).

     1. Re: berkowitz

      Víte, jaké motory se nejčastěji používají v lokotkách, v lodích a v ponorkách?
      Dvoutaktní nafťáky…

      Jinak na Sergejovi ani tak moc nevadila spotřeba, jako:
      1/ absence tlumiče na výfukovém systému. Montovaly se pak nějaké dodatkové tlumiče, ale to pak prý nefungovalo správně turbodmychadlo. Výsledkem byl kravál a vibrace okenních tabulí v širokém okolí trati. A přirozeně vyšší spotřeba…
      2/ podvozek typu Co-Co.
      A zas víte hovno, že jo.

      Na čs. mašinách byly podvozky typu Bo-Bo, tzn. 2 nápravy na jednom podvozku, který byl přes otočný čep zakotven na rámu mašiny.
      Výsledkem byla čtyřnápravová mašina s max. povolenou hmotností 88 tun (to je důležité)
      Sergej – politicky korektně Serhyj – má na jednom podvozku 3 nápravy, kterýžto je (zcela nečekaně) zakotven přes otočný čep k rámu mašiny.
      Výsledkem je šestinápravová mašina s max. povolenou hmotností 132 tun.

      Ty tuny(!) – jsou důležité kvůli přenosu výkonu mašiny z kol na kolejnice – železo klouže „jak sfíííňa“.

      ZÁSADNÍ nevýhoda – extrémní opotřebení kolejnic a nákolků (to je vnější prstýnek na kole lokotky), kvůli mnohem větším třecím ztrátám v obloucích (na železnici nejsou zatáčky).
      V Rusku a Maďarsku tento typ podvozků nevadil, protože tam mašiny jezdí rovněji, nemají tam tolik kopců a „zatáček“.

      1. Techn. dodatek : každá řada válců ( 6ks) měla na konci jedno turbodmychadlo a pak jedno centrální Rootsovo, poháněné od klikové hřídele (takové ty brejle, zapadající do sebe). Tomu čepu který spojoval podvozek s frémou se říká královský čep.
       Jedna zajímavost : ten motor je angl. původu, je to ponorkový motor, který pracoval v noci při vynoření na dobití baterek pro plavbu přes den a na hlavách (odlitky), kde byly schovány rozvody byly ještě původní angl. nápisy. Při plném výkonu se nesmělo vstupovat do strojovny, poněvadž se rozkmital hrudník a bylo pár případů zástavy srdce.

       1. Re: berkowitz

        No, já mám královský čep na každém návěsu, který tahám. Je to podobný princip s tím, že to umím rozpřáhnout i na silnici.

      2. V dobách Sergeje podvozek Co-Co měly i české elektriky E669 pro tahání nákladních vlaků, Bobiny E499 s podvozkem Bo-Bo byly pro osobáky.

       1. A co náš legendární Čmelák? Nejlepší na obsluhu a nejspolehlivější naše mašina, kterou jsem obsluhoval. Měla motor K 6S 310 DR. Taky šestikolák.

      1. Před 40 lety jsem začínal kariéru na železnici. Představte si situaci, kdy mezi směnami nebo při přerušení trávíte pár hodin spánkem na drážní nocležně a výpravčí/dispečer vám před okna odstaví Sergeje, který tam v zimě bublá celé hodiny ….. Věčné labůžo …

       1. Nezapomenu, jak kdysi fíra vyjížděl z depa na točnu a zjistil, že mu nenastavili po výměně zdrže do pracovní polohy, takže to nebrzdilo. Vrazil tam reverz a ten Sergej na kolejích poskakoval, jak se mu nápravy točily do protivky, To byl teprve fičák. Naštěstí to takhle ubrzdil a pak naháněl toho mechoše s ventajskou po depu. Nedohnal ho.

        1. No nevím, spíš by serval pastorek na el. motoru, který se nasazuje při ohřátém pastorku, a ten nezatížený motor by se rozběhl do vysokých otáček a sepnulo by protiskluzové relé. které snižuje výkon až do obnovení valivého tření (na mezi adheze) ocelových obručí na kolejnici.

          1. Mám řidičák na lokomotivy – osvědčení pro řízení lokomotiv, jsem již takřka kmet (77 let) po první průmce jsem dva roky pracoval v dílnách (Majlont) a zároven absolvoval kurz pro strojvůdce. Začal jsem na dieslech a po nástupu elektrifikace jsem si dálkově udělal elektroprůmku (specializovanou na el. trakci v Č. Třebové), abych byl podle ČSN osoba znalá s kvalifikací. Samozřejmě jsem byl každé dva roky posouzen žel. dochtorem, že jsem zdravotně způsobilý ard.atd.
           Práce mne bavila a nikdy jsem neměl nějakou nehodu a chraňbůh projetí návěstidla v poloze „stůj“, musel jsem mít znalost tratě, tzn. projet pod dohledem 3x ve dne a dvakrát v noci. A prachy taky v té době nebyly nejmenší.
           A k tomu bublání Sergejů : baterky na našich mašinkách byly 25o Ah 110 voltů a na ruských jen 90 voltů.

         1. No síly tam musely být strašidelné – však netlumený Sergej měl okolo 1500kW plný výkon, to je přes 2.000 koní..
          Kolik to monstrum mělo váhy? 110 tun? Pamatuju se, když s tím přijeli do KM, tak o tom věděla půlka města, takový to bylo dunění.

          1. Podle označení T 679 to bylo jednoduché
           T je diesel
           6 je 6 hnaných náprav
           7 je 7+3 je 10 x 10 je 100 km /h
           a poslední devítka je 9+10 = 20 tun na nápravu x 6 je 120 tun.

          2. Re: Teco

           Učili jsme se technickou nosnost náprav 22 tun (x 6, že ano).
           Tzv. hmotnost ve službě byla deklarovaná na 116 tun.
           Ale dalo se to prý poměrně úspěšně překročit. Zdroj této informace – JPP (jedna paní povídala).

         2. Re: berkowitz

          Protiskluz by vám neměl dovolit točit koly naopak.
          Tudíž jestli se mu podařilo vrazit tam reverz, mělo by to pomalu, případně přerušovaně točit žádaným směrem.

       2. Re: Pluto

        Tak to je pohoda, protože to je docela monotónní zvuk.
        Já jsem spával na nocovně v Těšíně, kde se celou noc seřazovaly a rozřazovaly vlaky. Uhlí z karvinských šachet, železo z Třince, ruda z Krivoj Rogu, dolomit z Varína…
        … buch…, …buchbuchbuch…, …buchbuch…, a do toho řvaní nádražním rozhlasem…

 10. Peníze prý nesmrdí,ale musí se proprat přes několik účtů.
  Jak zbraně,ta i peníze na Ukrajinu,jdou přes několik okruhů s více odbočkami.

  1. Re: Ládik!!!

   Nikoli. Na řízení jsou tu jiní Šemíci – totiž koníci.
   Péťa je tu na to, aby vysílal jedině správné signály, kam mají penízky putovat, nikoli aby řediteloval. Ředit to musí někdo jiný.

   1. Aby podepisoval naším jménem.
    Je nutno držet zdání systému, aby ten mohl platit – takový software na odčerpávání peněz. Vše musí vypadat legálně.
    Je to stejně zajímavé. Lidé si zvolili lidi, kteří dělají opak toho, za co se nechali navolit. A tvrdí, že se nikam nepohnou a koho to zajímá. Ptám se, jaká je legitimita? Kde je nějaká doložka, že pokud se z A stane Z, tak to nemůže platit?
    Zemana tahali dolů z lůžka v nemocnici a za něj vyhlašovali, že je už vlastně mrtvý a neschopen. A tady, si mlaskají…. .

    1. Co si tak vybavuju, tak lidi, co ke mně chodili, říkali, že se za premiéra a prezidenta konečně nemusej stydět, že je proto volili. Většinou to tedy říkaly dámy. Já jsem jen odpovídala, že jsem je nevolila.

     Tolik lidí se řídí pouze zevnějškem! Vemte si košili a kravatu a hnedle jste slušnej člověk. Vemte se brejle, co na tom, že bez dioptrií, a hned jste chytrej člověk. vystudujte VŠ (jakoukoli) a hnedle jste vzdělanej a mravnej. Vemte na sebe kostkovanou flanelku a hned jste člověk, co cítí s obyčejnejma lidma.

     Bohužel důsledky volby takových povrchních lidí musíme nést všichni.

      1. Psychiatr a psychoterapeut. Podotýkám, že schválně uvádím reakce lidí, co chodili na psychoterapii, aby mé psychiatrické pacienty nemohl nikdo z ničeho osočovat.

 11. Co to je – milion pro jednoho…
  Kdysi za to aspoň šel pořídit byt. Dnes to nestačí na trochu slušnější auto!
  A vy s tím otravujete soudruCHa premyjéééra…

  1. OT
   Byli jsme včera v Penzionu Bělá, bo u Sikory na Hrčavě se stálo až venku. Česnečka bez česneku, zato s olejem (žádný špíček), losos kůží nahoru se spáleným citronem a pití holka přinesla až po jídle. Tragédie. V hospě nikdo, kosa, v obsluze 3 kusy na nás 2. Nechal jsem jim dýško 2 kila (po komentáři, že jsme byli poslední hosté). Tvl, to jsem nežral.

   1. Ty 2 kila to bylo za co? Že jste se alespoň dočkali a dostali něco na stůl?
    Vlastně taková podpora systému ať drží a vydrží? Ať máme co máme?

    1. To byl asi takový žertík 😊
     Jednou před lety mi ukradl ukradl jeden můj známej walkman, bylo to 100% jisté. Tak jsem zabalil krabici od něj a poslal mu ji poštou. Jmenoval se Jan Jůza, tak jako odesilatele jsem napsal Josefa Jůzu, Divadeni 1, Praha1. Pak když jsem ho po čase potkal tak se mi snažil namluvit že mi nic neukradl, proč jsem mu to poslal. No tak na to jem mu odvětil že vůbec nevím o čem mluví, že jsem mu nic neposílal. Tím byl náš vztah ukončen.

   2. Re: Ládik

    Podruhé zkuste hospu v Dolní Lomné. Kdysi se to jmenovalo „Pod akáty“. Akáty už tam nejsou, hospa zůstala, nájemce si vybírá místní gmina. Ceny vcelku solidní, guláš z jelena se dokonce dal i žrát a pes to nebyl, toho poznám. Vytáhl jsem tam svoje děcka před Silvestrem.
    Ještě taky byla dobrá hospoda v Hrádku vedle pumpy. Ceny mírné a megaporce.
    Na Harcově je draho a v jídelníčku žádná hitparáda.
    Pak je ještě po cestě hospoda “ Na císařské“, po našimu „U gnoja“. Kdysi tam měli jezeďáci skládku mrvy. Je to začátek Bystřice, jak se kříží stará císařská cesta ze železnicí. Ale vždycky tam bylo dost draho a nebyl jsem tam snad 20 let.

    1. V Akátech jsem dělal kotelnu, jsou tam 2 Buderusy GB112-43.. stavil jsem se tam loni v létě z borůvek a dali mi takový blivajz, že tam už taky nikdy.

     1. A že si neuvaříte sám…
      Já abych se slušně najedl, tak vařím sám.
      Dnes vepřová krkovice na houbách (hřib kovář) a brambory s cibulkou smažené na másle.

      Zítra asi vyžeru zbytky z mrazáku.
      Mám tam zbytek italské porchety v rajčatové omáčce.
      Ve středu nějaké torteliny se špenátem a sýrem.
      Ve čtvrtek kuřecí riziko se zeleninou.
      V pátek ještě nevím, buď hovězí na kmíně nebo s mrkví.
      V sobotu chodíme na oběd do hospody, tam je to tak 50/50. Výběr z 15 hotovek plus minutky. Někdy dobré, někdy méně. Záleží, jaký je zrovna kuchař.
      No a v neděli…
      Dnes byla v Lidlu v akci vepřová pečeně (země původu DE) za 95,- Kč/kg.
      Nejmenší balní bylo 2,5 kg, tak se nechám překvapit… ☻

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *