18 července, 2024

Ne my, to oni se dívají

Před několika dny jsem napsal článek o nadcházející Rajchlově demonstraci, který jsem uvedl frází, že zůstat doma znamená souhlasit. Pokud bych zůstal doma, tak souhlasím s vládou v tom, co dělá. Pokud bych zůstal doma, tak vládu nechám dokončit její práci v podobě dalšího ožebračení, elektronických voleb a podobně. Pokud zůstanu doma, tak mi vládní kroky vlastně nevadí.

Vysloužil jsem si za tento článek pár štiplavých komentářů, že už jsem jak Rudé právo. Ti také říkali, že kdo není s námi je proti nám a kdo se nezúčastní, ten je revanšista… Prostě ať nepoužívám tak silná slova, Rajchl ostatně taky nemá žádné řešení, demonstrace nemají smysl, atd, atd.

Všem, kteří to tak mají, chci vzkázat, že vůbec nejde o to, jak se demonstrace dívám já nebo Rajchl. Jde o to, jak se na demonstrace dívá naše skvělá, úžasná, dokonalá a eurohodnotná vláda. Včera vyšel průzkum, který říká, že vládě už opravdu důvěřují jen dvě procenta lidí. Všichni ostatní už s vládou mají nějaký prolbém od výhrad až po čirou nenávist. I majnstrým o tom napsal, že vládě už nedůvěřují ani její vlastní voliči… Já osobně si myslím, že své voliče neštvou ani tak tím, jak jim to vládnutí nejde, ale prostě tím, jak se prsí, že to dělají dobře. Opozici štvou a z vlastních voličů dělají debily…

Nemyslete si, on se teď Fiala bude bedlivě dívat, jestli ten průzkum ultraslabé důvěry zůstane jen na papíře. Průzkum je jedna věc, kliknutí na kolonku nic nestojí, ale děláme to tak blbě, že lidi prostě zvednou zadek a přijdou na Rajchlovu demonstraci i přesto, že naše spřátelená média mu neustále nasazují psí hlavu? Je skutečně nedůvěra vládě tak velká, že to lidi začíná zvedat ze židle?

Lidi nepřišli? Výborně, protestní hlasy jsou pořád slabé, roztříštěné, Zbyňku, tak vytáhnem ten další balíček a já to pak v televizi okecám, jak to děláme dobře. Lidi nepřišli na demonstraci? Skvělé, tak vytáhneme ten zákon o elektronické volbě a snížení volebního věku. Babiš nám tady bere voliče, musíme si je sehnat mezi mladými a blbými. Pro STAN a TOPku je to jediná možnost, jak se udržet ve sněmovně.

Na demonstraci nevystoupil nikdo za SPD? Skvělé, Okamura se chce držet stranou a nechce se k tomu přihlásit, i když půlka lidí, co na demonstraci přijeli, jsou jeho voliči a druhá půlka by mohla být jeho voliči. Na demonstraci nevystoupil nikdo za ANO? Dvojnásob skvělé, Andrej cílí na zhrzené voliče ODS, ale před volbami naše nezávislá a pravdomluvná Česká televize vytáhne zase nějaké Pandora papers, voliči se leknou a ještě rádi to zase hodí Blyštivému Péťovi. A mezi alternativními influencery se tentokrát Babiše nikdo nezastane, protože je štve obranná dohoda s USA a protože jasně řekl, že českým Orbánem být nechce…

Lidi jsou naštvaní? Ale zase tak moc naštvaní nejsou, jsou naštvaní jen na kliknutí kolonky v průzkumu. Zavolat koordinátorům a nechat se tam i zpátky dovézt autobusem za tři stovky, to už jim za to nestálo. Naše vláda to dělá dobře, zavolejte filmaře, uděláme si další spot na fejsbůk, jak plníme naše sliby a snižujeme drahotu i inflaci…

Když na tu demonstraci lidi nepůjdou, je to signál pro vládu, která si z něj vezme, že všechno dělá dobře. Je jedno, z jakých důvodů tam lidi nepřijdou. Jako ohnivým písmem z toho bude svítit, že lidi jsou naštvaní na zaškrtnutí kolonky s nedůvěrou, ale nejsou naštvaní, aby chtěli Blyštivého Péťu vyměnit. Takhle se na to budou dívat ze Strakovky.

Pokud lidé na demonstraci nepřijdou, tak PRO prostě bude méně investovat do masových akcí a více do kontaktní kampaně. Jindra bude dál objíždět republiku, skládat kandidátky a vysvětlovat svojí vizi. Ale na vládě budou mít krásný den, protože jim bude jasné, že už dovládnou a mají dost času si zabetonovat pozice.

Liberálové nás totiž nijak nerozlišují. Pro ně jsme zhruba to samé, co byla husitská revoluce pro církev. Koncily se také tetelily blahem nad každou zprávou o tom, jak se kacíři mezi sebou mydlí a vůbec nechápali jednotlivé proudy. Z vnějšku vypadalo husitské hnutí jako hnízdo hadů.

Podívejte na všechny zprávy o „dezinformační scéně.“ Majnstrým tam míchá dohromady ezoteriky s politiky, aktivisty i influencery, opisují jeden od druhého, soutěží v dehonestování a nálepkování, ale až na výjimky se nikdo nikdy nepřijel mezi alternativu podívat. Prakticky nikdo se nepřijel normálně zeptat, co tady kdo vlastně chce. Jen chrlí zprávy, na kterých máme čertovo kopyto. My to pak čteme a smějeme se tomu, protože je to tak prostoduché a ubohoučké. Otevři svou mysl oni zařadí do stejné kolonky jako Hájkův Protiproud… nebo Duška porovnávají s Rajchlem.

Jeden příklad za všechny… Když se místní evangelická komunita bavila o mém případu, tak to hlavní, co mi kladli za vinu, že se kamarádím s hentím Vrábelem. Protože to je přece ten nejhorší mor. Takhle si to před půl rokem přečetli v Respektu. Tenkrát byl Láďa Vrábel ještě v kurzu a majnstrým ho vykresloval jako hlavní zlo. Co na tom, že jsem se s ním osobně nikdy nepotkal. Co na tom, že už v zimě bylo jasné, že z jeho projektu nic nebude. Co na tom, že udělal demonstraci, kde skoro nikdo nebyl. Správný liberál prostě věří České televizi a co tam řeknou, to je svaté. Nemají ani základní přehled. Jen sledují, kdo zrovna vyčnívá, tomu přiřknou ty nejhorší vlastnosti, aby jím mohli řádně pohrdat a pak po něm jdou. Až jim média určí jiného arcilotra, tak prostě přepnou.

Mimochodem… teď jsem někde zaslechl, že Láďa Vrábel zakládá politickou stranu… Je to pravda? Málem mi vypadly oči z důlků. Ten, který loni odmítal pro svůj projekt založit obyčejný spolek, teď zakládá politickou stranu? V jeho případě tedy spíš politickou individualitu, než stranu.

Zkrátka a dobře, pokud vláda neuvidí odpor, bude si dělat, co chce, protože přece může. Ale podívejte se na soudce Fremra… Tam se to obešlo dokonce bez demonstrace. Samotný Fremr má z ostudy kabát a vrchní rozvědčík taky. Navíc ještě ukázal celému národu, že si komoušké myšlení v celé šíři uchoval. Proč se tak stalo? Protože byl vidět odpor. Velký odpor. Pro mě je to obzvlášť zajímavá situace, protože tady se hladce shodli alternativní influenceři, lidi kolem SOSP a Marek Hilšer… Kdo by to byl kdy řekl. Ať je Hilšer jaký je, rozhodně si zachoval víc nezávislého myšlení než třeba atombába Drábová.

Ptám se. Kdo další u nás umí svolat stotisícovou demonstraci? Kdo další to demonstrantům ulehčuje organizací autobusů? Kdo další objíždí republiku několikrát týdně? Kdo má dost prostředků a autority, aby už nejen lepili letáky, ale dávali to i na bilbórdy, které místní platí sami? Kdo má největší dosah na alternativě? Kdo reálně přetavil všechny protestní události v něco, co se nejvíc podobá funkční organizaci? Všímáte si, že Rajchlovo PRO už je na alternativě vlastně druhá nejstarší strana po SPD? PRO vzniklo před rokem a půl. Všechny ty Česka na prvním místě, Národní rady obnovy, HONy, Stávkové výbory a podobně, vznikly později. A leckteré už stihly i zase zaniknout nebo se znemožnit. PRO organizuje nejviditelnější odpor proti vládě. Nemyslete si, Fiala se bude dobře dívat, jestli počet lidí bude na Václaváku zase dosahovat až tam k tramvajové trati nebo ještě dál. A pokud nebude dosahovat až ke kolejím, tak si s Rakušanem oddychnou, na nepříjemný průzkum zapomenou, sáhnou do šuplíku a vytáhnou další vládní fremrovinu. Však se tím netají…

Oni tam ve Strakovce (ale i leckde jinde) nerozlišují. Větší demonstrace pro ně znamená, že se ta rozhádaná alternativa hádá míň, víc spolupracuje a odpor sílí. Stejně nevědí, kdo je kdo a proč. Nevědí, na čem se tříštíme. Menší demonstrace pro ně znamená, že je všechno v pořádku a zprávy z Vnitra a BISky mají pravdu. Takhle se na to bude dívat náš Péťa, takhle se na to bude dívat Petr i Pavel, takhle se na to bude dívat Rakušan. Jim je jedno, kdo je tady s kým a proti komu. Oni koukají jen na to, co vyčnívá. A když nic vyčnívat nebude, tak si prostě pojedou dál svojí agendu a v příštích volbách se ve volebních grafech nadějeme typických bidenovských křivek, volební výsledky nepůjde přezkoumat a zatímco Rajchl bude objíždět sokolovny, Marketa Pekarová Adamová bude objíždět gymnázia, aby šestnáctiletým děckám vysvětlila, že jí mají volit.

Ale pokud demonstrace bude větší než posledně… Sakra, soudruzi, ten průzkum nelhal. Už tu začínáme být po Jakešovsku jako kůl v plotě… Sype se to všude kolem… na Slovensku Fico, v Rakousku Svobodní, válka na Ukrajině jde blbě, AfD v Německu, Lotyšsko směřuje k euroskeptické vládě, Soros se stahuje z Evropy…. není dobré, abychom zrovna my vydrželi nejdéle. Naposled vydržel nejdéle Caucescu a místo aby dostal důchod jako Biľak, tak dostal olovo… Péťa bude pečlivě měřit, jestli stojí lidi až dole na Můstku. Do poslední chvíle bude nervózní jak pes.

Jo a na závěr… Myslíte, že za alternativu zasáhne do voleb ještě nějaká jiná strana než PRO? Myslíte, že vůbec nějaká stihne vzniknout, konsolidovat se a dát dohromady alespoň kandidátní listiny? Když sleduju cvrkot, tak jsem si skoro jistý, že to dopadne podobně jako v prezidentských volbách. Řečí o kandidátech bylo hodně… ale nakonec jsme všichni pěkně volili Babiše, protože nikdo jiný nebyl… Jestli to všichni ostatní povedou dál tak, jak doteď, tak se PRO stane pravdou, která zbyla. Jindra Rajchl je hodně výrazný náčelník. Ale alespoň má i nějaké indiány, kteří jdou a vylepí letáky. Ostatní mají jenom náčelníky.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu. Kdo pošle alespoň 200,- Kč, může si stáhnout audioknihu.

278 thoughts on “Ne my, to oni se dívají

 1. Rudé právo a jiní, si to avšak vypůjčili z Bible, kde Ježiš dí : “Kdo není se mnou, je proti mně; a kdo se mnou neshromažďuje, rozptyluje.“ (Matouš 12,30).

 2. Dvacet let a jeden den poté, co se poprvé stal mistrem světa jeho trenér Jan Železný, dosáhl tohoto úspěchu i jeho svěřenec.
  Veselý na atletickém MS v Moskvě 17. srpna 2013 rozhodl o svém vítězství hodem hned z první série dlouhým 87,17 metru

  eště že ho tam pustili ☻

 3. OT: V Ukrajině skandál…Jakýsi Transgender (česky úchyl), který vyžaduje, aby na něj mluvili v ženském rodě, oblečen do šatů, s makeupem a k tomu údajně voják SVU (i když nikdo v armádě o něm neví), byl zbit do krve partou něch nejsprávnějších banderovců (snad) ve Lvově. Vše natočeno samozřejmě na videu. Jelikož to zrovna není dobrá reklama směrem ke KoZa(e), jeden z nestatečnějších bojovníků, který mu dával kopačky do obličeje, se následně omluvil. Že jako vnuk hrdinného válečníka z SS batalionu Galizien by se příště měl zdržet takovýchto útoků. Teplouš omluvu přijal.

  Jsou dohady, jestli akce nebyla náhodou zinscenovaná, aby dotyčný mohl na nějaké ambasádě požádat o azyl. Čert ví. Aneb „Perte se a žerte se.“ Jak by nejspíš napsal K42: “ Colu a popcorn.“
  ——————————————————————————————————————-
  Jinak pro některé další, kteří mají už chytré televize (s internetem, ale jen Android TV nebo Google TV).
  Jen samozřejmě ze studijních důvodů pokud někdo má zájem o ruské TV kanály. Je zdarma aplikace Smotrim.ru, která je ovšem ráda rušena našimi ochránci myšlení nejen z naší země, ale i ze zahraničí (viz nedávné vystoupení Putina). Navíc část TV kanálů má regionální ochranu, takže jen jedině přes VPN.

  Jenže…Stačí stáhnout aplikaci Rutube.ru – obdoba YouTube z Ruska, kde máte z levé strany nabídku, kdy jedna z nich je“ TV kanály“ a fungují všechny bez regionální ochrany. Takže kupříkladu zpravodajský kanál ze Samary v klidu vysílá a vy můžete (pokud alespoň částečně jazykově vybaveni) poslouchat všechny ty lži a dezinformace a litovat ruské lidi, že kolem nich nedrží svá ochranná křídla německÁ Brusel.

  Pro ty starší než Vidlák, kdo máte chuť a TV přijímač ne starší (můj odhad) pěti let a s operačními systémy uvedenými výše, poptejte se potomků, třeba ani netušíte, že takovou TV máte a ona to umí. Tchán zůstal koukat, když jsem mu pustil film s Vlastou Burianem přes YouTube, když jsem zjistil (a ze zvědavosti zapojil NET do TV), že má operační systém.

 4. OT, tak trochu.
  K té zde občas zmiňované dedolarizaci.
  Patria.cz, článek s názvem „Argentinu může vést prezident, který zruší peso a centrální banku a zemi ovládne americký dolar“.

 5. V ne tak vzdálené době se osvědčilo vyrobit hraný film a razantní a plošnou reklamou podpořit jeho uvedení na trh zábavy, ohlupování, manipulace, vlezlého romantismu, hurá patriotismu, ubrečeného či lživého sentimentu apod.
  Jednou film o Africkém Američanovi, jindy o ukrajinském učiteli…….jak se stali presidenty.
  Ale to by asi chtělo hodně peněz, aby se podařilo takto vyprodukovat z nějakého pacholka soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem člověka, který přinese klid a mír lidunavrátí, navrátí co mu má patřit, a třeba i jeho majetky na Kajmanských či Panenských ostrovech . Zloba a zášť budou tak existovat jen v těch táboritských komunitách, které přijdou o všecko jimi nakradené. Na ty si ale náš antikorupčník a poctivec posvítí, relevantní služby a generálové jsou.
  Jen aby se to svícení nezvrtlo v převzetí moci, to by bylo špatný, moc špatný, kdyby ve skutečnosti (ne pouze na papíře) vládli jenerálové , to by taky mohlo být ještě horší, než kdyby vládly ty produkty filmového a masmediálního průmyslu.
  Někdo by musel svítit i na jenerály.
  No a na něj by svítil Ústav pro otázky pravdy, morálky a materiálních vy dobytku. To aby nevyrobil ideologicky závadný film, z kterého by žrouti knedlovepřozelo a jejich jitrnice usoudili, že nastal čas pro změny. Pro faktické změny, ne že jeden obrátí na Ruby sako či jedna bude za sebou zanechávat jen lejna.

 6. Rajchl odlovil Vidláka, s Vidlákem získává. Vidlák se Rajchlem nechal odlovit, s Rajchlem tratí a tratit bude. Vidlák je sympaťák. Doufám, že Vidlákovi dojde, proč takhle, je to špatně.

  1. Rajchl nikoho neodlovil. Vidlák podporuje všechny lídry, kteří se vymezují proti establishmentu. U Rajchla je to nápadné, protože je nejčilejší a nejaktivnější. Nebo to tak aspoň momentálně zvonkajšku vyzerá.
   Vymezuje se Vidlák nějak třeba proti SPD???
   NE!

 7. A další informace ke kauze rozkrádačka šíleného tělocvikáře Boba:

  „Organizaci v té době řídil Bohumil Kartous, do té doby vystupující jako expert na školství a později na dezinformace, který podle dostupných informací předtím žádnou instituci podobného typu neřídil. Učitel s aprobací tělocvik – základy společenských věd, který si vzdělání rozšířil doktorským programem na FSV UK s obhájenou dizertací na téma „Axiologie reklamy“, měl najednou řídit příspěvkovou organizaci s rozpočtem v desítkách milionů. Z funkce odešel vloni v září, rezignací a podle vlastních slov po politickém nátlaku. Již několik měsíců předtím přitom kolovaly informace o jeho šíleném hospodaření.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nechal-po-sobe-spalenou-zemi-A-ministerstvo-mlci-On-dal-bojuje-s-dezinformacemi-741042

  Aha, takže samozvaný „odborník“ na školství si dělal „doktorát“ na téma hodnoty v reklamě. To je fakt očekávané téma pro někoho, kdo se jak debil plete do školství a „odhalování dezinformací“. Navíc tady snad už tak dvacet let mistruje učitele, jak mají dělat svou práci, přičemž tenhle kašpárek nemá ani minimum organizačních a řídících schopností, bez nichž tu profesi nelze vůbec vykonávat. No hlavně že cítí být „vizionářem“. Kdysi se pro podobné šílence používal termín jurodivý.

  Nicméně z článku vyplývá, že se proti sobě v důsledku své blbosti snaží poštvat pražské pirátské mocenské centrum. Takže mu dávám životnost řádově v měsících: „Bývalý ředitel Kartous ale jakoukoliv vinu odmítá. Problémy institutu vidí v „diletantské představě zakladatele“, jak říká. Politici z Hřibova vedení Prahy, kteří jej do vedení instituce vybrali, podle něj nebyli schopni nastavit systém fungování instituce. A on jako ředitel se s tím musel vypořádávat.“

  1. Ano, tu jeho práci jsem kdysi ze studijních důvodů četla. Na asi šedesáti stránkách a s četnými citacemi dokládal, že má-li být reklama účinná, musí nabídnout obraz světa, který je pro konzumenta přitažlivý. Takovejch splichtím deset s prstem v nose.

 8. Z meho pohledu je podstatne, co se stane, kdyz nas tam bude jeste vic, nez posledne. A vite co? Myslim si, ze nic… Pro normalni vladu by tech nekolik demonstraci s ucasti pres 150.000 byl duvod k odstoupeni. Technologii teto Rakusanovy vlady je „vysedet to“… Ne. Ja se obavam, ze mega-demonstrace je pro tyto politicke kriminalniky malo. Chce to generalni stavku a i tam se obavam, ze bude muset byt hoooodne dloooouhaaaaa… Jo a mimochodem, naucte se pocitat demonstranty. Zacnete s malym ctvercem a spocitejte je. Pak ten ctverec nasobte 10x. Ten novy vznikly ctverec rozlozte na plochu a BUDETE SE DIVIT…!!!!!

  1. Tak to je celkem jasné, že se nestane nic prevratněho. Něco převratného se stane, až dojde na dvěstrěpadesátou osmou demonstraci. Možná jich bude muset proběhnout dokonce 259.
   A hlavně budou muset probíhat v celé Evropě.
   Bylo by smutné, kdyby i občani ČR nepřiložili polínko pod kotel, ve kterém se bohdá jednou usmažej ti, kteří všem slušným lidem pijou krev. Škodliví paraziti.

 9. Už delší čas mě zaráží, jak ve Vašich analýzách (programově?) chybí jakákoliv alternativa, která by počítala s KSČM. Pokud rád naléváte „čistého vína“, nemůžete nevidět, že zatímco volební úspěch PRO je z velké části postaven na náhodě, KSČM setrvale osciluje kolem 5% hranice. Má své struktury, od základních organizací po ústřední výbor, má europoslankyni (kterou, mimochodem, znají i lidé, kteří se v životě o politku nezajímali a na základě jejích „Bez obalů“ ji budou volit – odpozorováno na množství případů), mají jakés-takés finance, mají mezi sebou schopné organizátory, vzdělané lidi… Jasně – věkový průměr, psí hlava antikomunismu… Ale podle mě je to právě KSČM, která může hodit vidle do sestavování příští vlády. ČSSD je odepsaná, stejně jako jiné malé strany, které jsou silné spíše na Facebooku. Zademonstrují, zazáří a… zhasnou.
  Jde-li Vám skutečně o to, aby se v příštích volbách dostal do PS někdo, kdo smýšlí „alternativně“ a zároveň jedete podle tvrdých dat, nedáte na sentiment atd., neměl byste z Vašich úvah KSČM vyřazovat.
  Tady se to furt jede „Okamura, Rajchl, Trikolora, Babiš“, o levici ani ťuk. A přitom jste sám kdysi mnohokráte uvedl, že je Vám levicový světonázor bližší. Tedy, pokud jste nenaskočil na absurdní a z USA importovaný narativ, že levice = LGBT+Gréta…
  Máte velký dosah a skutečný vliv. Bylo by škoda ho nevyužít na podporu i další alterantivy, která možná několika zdejším diskutérům není po chuti, ale odhodíme-li ideologické brýle, k návratu do PS má nejblíže. Neříkám, abyste přesedlal od Rajchla ke Konečné, ale bylo by, myslím, vhodné, zařadit do Vašich úvah i komunisty. Nebo s nimi, jako Havel, také nemluvíte?

  1. Díky moc. Už dlouho jsem přemýšlel i tom jak zformulovat něco podobného. Udělal jste to i za mně…

   Osobně jsem přesvědčený že cesta z tohodle nejen morálního bahna vede cestou nějaké rozumné spotřebitelské solidarity a spravedlnejsiho podílu na vytvořených hodnotách …

   A mělo by být obecným zájmem vrátit Konečnou a lidí kolem ní do hry .. Byť třeba jej proto, aby byly její názory součástí diskuze o řešení a nemusely být hledány někde po YouTube..

  2. re Morybundus:

   Opravdová demokratická scéna nemá opravdu zapotřebí, aby se opírala o komunisty. Oni měli dost dlouhou dobu, aby něco předvedli a demokratické postupy celou dobu byly na vedlejší koleji.

   Když už mluvíte o V. Havlovi, tak ten díky komunistům vládnul, ale dnes je Havlismus mrtvá idea, stejně jako komunismus a není jistě náhodou, že tyto dvě ideologie jsou dnes u moci a je také vidět, jaké plody to nese.

   Komunismus a Havlismus (Pětidemolismus) už nikdy!!!

   1. Prakticky stejnou dobu měli k dispozici tzv. Demokraté …. a dovedli to až na hranici totality, chudoby, kolonizace jinými zeměmi, kriminalizace názorů….

    Takže bych tak radikální nebyl. Po 30 letech vlády Demokratů je stav republiky horší než v roce 1989. Lakonicky řečeno, …jsme v perdeli pane Hrabě

  3. Ač jsem sympatizant s komunisty, tak i já chápu to „vytěsňování“ KSČM. Většina jejich voličů je po smrti, ti zbylí volí Babiše či částečně Okamuru. Ta strana postupně umírala až, dle mě, umřela definitivně (co se týče volebního potenciálu). Po posledních volbách se lidé budou bát volit malé celky, aby zase milion hlasů nepropadl. Minulé vedení stranu vedlo do háje, ve straně jsou rozbroje (Filipovci x Skálovci atd.), strana částečně zdegenerovala a hlásá západně-progresivní hesla (Dolejš atd) a přizpůsobila se korytářsko-majetkovým dnešním poměrům. Konečná mě naopak odpuzuje – nevěřím jí ani slovo, umí se jen rozčilovat (byť je to oprávněné), jen mele pantem jak Okamura či Rajchl – jde jí jen o koryto (dle mě), její hlas je vyloženě pisklavý a nepříjemný (nejsem jediný, kdo si to myslí – a bohužel takovéhle povrchní věci hrají roli – viz fousy a oblek dnešního prezidenta koloniální republiky). Spojuje se s někým? Snaží se oživit levici? Snaží se o to Petr Bureš a Josef Skála a i když si myslím, že ti jsou mnohem čestnější, tak ani jim se nedaří, ten boj je tu těžký a částečně mrtvý. Dnešní mladá a střední generace má v sobě zabudované velmi silné protikomunistické smýšlení, které do nás bylo očkováno dlouhé desítky let (nezaměňovat s volbou Petra Pavla – to je něco jiného toho média „vyžehlila“ a je to havlista od kosti); noví voliči dorůstají a ze školy ví, že KS fuj; naopak jejich voliči a lidé, kteří je zažili a dnes změnili názor postupně umírají nebo rezignují na děsnou realitu.

   Nene, KSČM je na stejném místě, co sovětští vojáci hrdinové – v hrobě. Konečná s kamarády rozkulačí majetek co straně zbyl a poslední může zhasnout. Třeba jí křivdím, ale…..kdo z Vás by se divil…kdo Vás za ty roky nezklamal? Kdo se opravdu postavil tomuhle zlu a jenom nemlel pantem? Nebo si nestoupl na 2 hodiny k pultíku a pozdržel přijetí okradení důchodců o 12 hodin?

   1. Pro mne byli komunisti vždycky fuj, ale po odchodu „kluzkého Vojty“ Filipa to (pro mne samotného překvapivě) zůstala jediná přijatelná strana na české scéně. Konečná ani Skála mi nevadí – naopak. Většinově s jejich názory souhlasím.

  1. Mimochodem ten „historik“, co se na tom podílel, musí být fakt jedlej. Protože by mu jinak došlo, že by v tom šedesátém osmém tady byli i ti Ukrajinci. A kdo že to v Sojuzu za jednotlivé svazové republiky pro tu spřátelenou pomoc hlasoval?

   1. A v politbyru prý byl jen jeden Rus, který ještě hlasoval proti „bratrské pomoci“.
    Jinak tam byla většina UAček.

    1. Já to někde četl (vlevo dole?), nedělám si nárok na pravdu, takže oceňuji vaši rešeršní práci.
     I tak to vypadá, že tam Rusové byli v menšině.
     A (zase si nekladu nárok na historickou správnost) také jsem četl, že velitelem invaze států Varšavské smlouvy do ČSSR (Bulharsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Sovětský svaz – tedy i Bělorusko, Rusko, Ukrajina, Kazachstán, Moldavsko, Lotyšsko, Litva, a další státy SSSR) byl Bělorus (Ivan Jakubovskij)

  2. At už jsou do prdele. Nedokoukano.

   Tane mi na mysl, jak chlapci kličkové prožili dětská léta v Mimoni. Psst

 10. Volit proti svym vlastnim zajmum je zrejme cesky narodni sport.
  A vsichni co prohrali, se pak navzajem ujistuji, ze nemeli jinou volbu.
  V ramci psychohygieny je vhodne pozorovat ceskeho volice coby exotickou kanibalni bakterii a drzet si od nej prislusny odstup.
  Proc volit Rajchla a tristit tak hlasy opozice, kdyz muzu rovnou volit Fialu s Babisem?

 11. To oni se jenom nedivaji ….

  NATO bude podporovat Ukrajinu až do jejího vítězství, řekl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na tiskové konferenci v Oslu.

  „NATO bude podporovat Ukrajinu, dokud válku nevyhraje,“ citovala agentura Reuters Stoltenbergovu odpověď na otázku ohledně možných územních ústupků Kyjeva k ukončení konfliktu a možného členství země v NATO. Odpovídající možnost již dříve vyslovil Stoltenbergův náčelník generálního štábu. V komentáři k hrozným problémům ukrajinské ofenzívy řekl: „Ukrajinci postupují stabilně, i když situace zůstává velmi nejistá.“ 🙃
  https://t.me/tass_agency/205738

  1. Myslím, že tomu netřeba přikládat váhu. Když někdo v takhle vysoké funkci sděluje něco veřejně do médií, dělá to proto, že někdo z jeho týmu v pozadí vykalkuloval, že bude mít dobrý následek to do těch médií říct. Vůbec to neznamená, že si to myslí nebo že bude podle toho nějak konat.

  2. To je voda na rusky mlyn: Cim vicebude NATO podporovat Ukrajinu, tim vice bude oslabovano ruskymi vojsky.
   Je treba myslet jako sachista a ne hura-patriot.

 12. Na Slovensku se cosi děje. Sledujme, jak to bude vypadat brzy i u nás.

  „NAKA dnes spustila veľkú raziu: Zadržali členov tímu, ktorý vyšetroval čurillovcov. Zásah aj u šéfa SIS. Fico hovorí o prevrate“

  https://www.hlavnespravy.sk/naka-dnes-spustila-velku-raziu-zasah-aj-u-sefa-sis-fico-hovori-o-prevrate/3232170

  „Národná kriminálna agentúra (NAKA) spustila akciu zameranú na bývalých členov tímu Oblúk z inšpekcie ministerstva vnútra. Práve tento tím v minulosti vyšetroval príslušníkov NAKA okolo Jána Čurillu. Príslušníci polície zasahovali aj u šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča. Doma ho ale nenašli“

  https://www.hlavnespravy.sk/po-dnesku-nas-caka-politicka-vojna-rozhodli-o-tom-tito-ludia/3232394

  1. Ono se to tam deje uz nejaky cas. V posledni dobe to vybublava v podobe zadrzeni a nasledneho propusteni Kalinaka, Gaspara dtto, vsechno zrejme urychlila odkryta lovestory z tatranskeho hotylku a blizici se volby. „Tem spravnym“ jde z tlustych do tenkych, takze se snazi urvat a poklidit co se da.

   Tedy, ne ze bysme nemeli naslapnuto podobnym smerem, jen se v mensim hrnci vari vse rychleji.

  2. Občania ČR,
   pozorne sledujte dianie na Slovensku. Uvidíte v priamom prenose scenár, ktorý sa bude realizovať aj u vás pred parlamentnými voľbami. Globálni úžerníci sa pevne rozhodli: Muž s hnedou brašnou nesmie prejsť!

   1. Hezke je, jak jsem napsal, jak uz si vubec ani nehraji na nejakou zakonnost. Prezidentka pozadala o svolani bezpecnostni rady a „jeji“ premier, misto aby splnil zakonnou povinnost poslal milou Vojanu do prdele.

    Jak pisu, sledujte Slovensko, at vite, do ceho jdeme.

    1. Uz za komunistu bylo Slovensko mene intrikarske a vice citelne, nezli Ceska republika.
     A jeho politicka scena je ostreji nasvicena, nezli ceska- tam se uz hraje o zivot, zatimco v Cesku jen o dlouhe vezeni.
     Ale neni koho volit, znate to. Ne, ze by se tu nenasel nekdo, jako Fico, ale Cesi by nikomu takovemu vubec nedali sanci.

  3. Vypadá to na úplně obyčejnou válku dvou mafiánských klanů. Akorát, že tady to jsou klany mafiánsko-policejně-politické (strašlivá kombinace).
   Ale války policajtů také nejsou nic nového od sluncem.

   No, a co na to pí Čaputová?

 13. Na Argumentu! vyšel článek od Jana Kellera, Teorie uzavírání a dnešek.
  V závěru Keller píše :
  “ Každá z opozičních sil, která odmítá s jakýmkoliv odůvodněním spolupracovat s těmi ostatními, se na tomto stavu nepochybně podepisuje a jen potvrzuje teze uzavírání. “
  ***
  Zjevně ke stejnému názoru dospěl sociolog i zemědělec.
  🤔

  1. I Schumacher.

   Ovšem otázka zda opozice je toho objektivně schopna. Z mého pohledu ne, protože tomu brání podstatné až nepřekonatelné rozdíly. Sice krátkodobým účelovým spojenectvím by mohla u svrhnout vládu, jenže ne sestavit funkční vládu, a navíc s pozitivním programem. Natož dlouhodobým.

   Moje prognóza je, že Bandar-lóg bude pokračovat tak jako dosud.
   Netěší mě to. Jenže nic s tím nenadělám. Gauss a dlouhodobě formovaná a žitá většinová kultura.

  2. tak ať vedení SPD přijde na demonstraci, jsou pozvaní – ve videu to řekl Rajchl, minule dorazil jen Foldyna + tuším Kobza slíbil účast a na poslední chvíli odřekl tehdy

   tak napište Okamurovi, Fialovi a Davidovi na mail, jestli se přidají

   uvidíte sám

   1. vyjádřil jsem se nejasně

    rajchlovi moc nevěřím a vackovi už vůbec ne, můj příspěvek byl o tom, že okamura je taky falešnej jak pětník

    napsat to můžu, protože, ač nerad, jsem volič SPD

    volím je, protože se bojím propadlých hlasů

    1. Je zajímavé, že vznikne-li v ČR jakákoliv nová politická strana, je to vždy strana pravicová…. Přitom obyvatelstvo je ve své většině se svými světonázory a požadavky na roli státu levicové. Vzpomínám si na povídání Kellera o nějakém průzkumu kdy dali studentům volební programy stran bez jejich názvů a studenti měli vybrat tu, co se jim nejvíce líbí… Vyhrála KSČM… Len ten názov jim tam chýbá…
     Okamura, Rajchl – všechno pravičáci. Je jasné, že se budou mezi sebou žrát, protože jim jde o stejné voličstvo. Foldyna na demo přijde proto, že je ve straně kvůli ideji, ne kvůli korytu – velmi si ho vážím. Tyto pravicové partaje se vůči sobě vymezujou a pak skončí se 4% pod hranicí. Rajchl se vymezuje pro jistotu i vůči KSČM, je to pro něj zřejmě největší soupeř a navíc i zavile ideový. A tak, zatímco KSČM už nyní, ústy Konečné, hovoří o spojování bez problému, lídři pravicových minipartají s obřími egy (jak se na správné pravičáky sluší), o spojování jen opatrně mluví, ale záhy, uvedením podmínek pro ono spojování, jakékoliv spojování znemožní. Viz Rajchl vs. Skála. A pak přijde Vidlák s tím, abychom toho nechali, že Rakousko má smutek, zahodili staré záště a spojili se… Tak trochu mi připadá, že levá ruka neví, co dělá pravá.

     1. Chce to se zapříčinila a podporovat všechny, kteří se vymezují proti establishmentu. Je to složitý, sama mám s některými persónami velký problém.
      Ale jinak to nepůjde!!!!!!!

  3. Pokud smyslem počínání opoziční strany je setrvání ve zločineckých strukturách EU a NATO, tak jen svou jakoby kritikou odklání pozornost od skutečného problému. Soudruh Keller oblbuje:

   „V řadách opozice je tato možnost bohatě využívána k velkému potěšení těch, kdo si uzurpovali privilegia. Jednotlivé parlamentní i neparlamentní opoziční subjekty si navzájem předhazují, kdo z nich je více a kdo méně zásadový, kdo sleduje veřejně prospěšné cíle a kdo provozuje politiku jen kvůli svému zisku, kdo je více proevropský, kdo je více vlastenecký.“

 14. Na Baktualne.cz
  Babiš se už nevrátí. Vláda je odvážná a její podpora zase poroste, tvrdí Vít Rakušan.
  Co na to dodat? Snad jen:
  Podle srpnového průzkumu známé agentury Morning Consult důvěřuje našemu premiérovi pouze dvacet procent voličů. Fiala tak se tak ocitl v mezinárodním srovnání na úplném chvostu popularity a důvěryhodnosti.
  Ale stačí to?

  1. on ale ten zločinec má pravdu

   1) mohou dát hromadně všem úkáčkům státní občanství = 1 milion nových voličů
   2) přijmou korespondenční či elektronické volby = machinace velkých rozměrů
   3) přijmou volební právo od 16 = desetitisíce nových voličů vymletých ze sorošovo škol
   4) ovládají média = pomocí lží vylepšená realita
   5) ovládají celý státní aparát = manipulace statistik atd.
   6) ovládají silové složky = zavřou opozici atd.
   7) před volbami mohou přijmou stav nouze, válečný stav atd. = odložení voleb
   8) tupí čeští voliči s hlavou strčenou v zadku, pamatujíce si maximálně, kolik měli včera piv a knedlí z hitlermarketu a jestli se soused konečně rozvedl

   podívejte se, co se dělo a děje na slovensku – zneužívání silových složek atd.; co sorošovo peklo jednou schvátí, to už nenavrátí…

   přátelé, rád bych řekl něco optimistického, ale popravdě jsme v prdeli, tady by pomohla paradoxně už jen válka většího (ne-jaderného) rozsahu a nové uspořádání světa – v opačném případě nás čeká jen postupný debakl v ekonomické + bezpečnostní + společenské rovině

    1. My staří to už nějak doklepem a mladí si budou muset zvyknout.
     Ale hezký vtip (cerny) měl Kemel.
     2 dědci na břehu moře a v dálce ty bárky s migranty a děda povídá tomu druhému, ne, to nejsou migranti, to připlouvá konec sociálního státu.

 15. Ad odpor veřejnosti vůči Fremrovi :
  Kdyby to nespískalo doslova pár jednotlivců a neolepili tím sociální sítě, tak by o tom nikdo z veřejnosti ani nevěděl.
  Do velkých méédií, by se s párdenním zpožděním dostala jen krátká zprávička, že namísto jednoho nejvyššího ústavního bolšána, president jmenoval jiného bolšána – a bylo by vymalováno.
  Nedělejte si, pane Vidláku iluze o tom, že kdyby někdo moc chtěl (presidentská kancelář a tamty justiční kyselé ksichty), tak by se to obešlo bez toho ryku na sociálkách, my bychom byli postaveni před hotovou věc a nedalo by se s tím dělat vůbec nic. Klidně bychom se mohli udemonstrovat – a oni by to zase vyseděli a vymlčeli.

  Jen si vzpomeňte na ty mediální manipulace okolo vstupu do NATO.
  Co na tom, že Havel sliboval, že už nepolezeme do žádných spolků.
  Co na tom, že naprostá většina obyč lidí, zrovna tohle nechtěla a jen se jednoduše ptali :
  Proti komu se budeme bránit, anebo na koho útočit?
  Varšavská smlouva tehdy byla kaput – tak proč zase někam lezeme?
  Notabene mezi státy, co byly před pár lety náš ideologický i faktický nepřítel?
  Přesně takto, jak proběhl vstup do NATO, by proběhlo cokoli jiného.
  Někdo by zatahal za špagátky a všelijací lukačovičové, případně i Blažkové, Čvančarové a další, by byli zticha, jako pěny a proběhlo by to žádaným způsobem.

  Sociální sítě možná svedou leccos, ale mediálním křikem, třebas i s dobrým úmyslem, ještě nikdo nic nenapravil.
  Pokurvit, to jó – ti řvoucí libtardi jsou sakra slyšet a bude zatracená práce, zacpat jim gágory.

  1. Proti komu? Oni dobře věděli. Proti rozpínavému Rusku přece. Nevidíte, že se rozepnulo až ke hranicím NATO?

 16. Mám kamošku známou doktorku,stézuje si,že ji žere inflace .Tak jsem jí řekla,že má žadat jako členka SV změnu a být aktivní.
  Teda ta mi dala.Rekla mi ,že má změny plné zuby,prý jde nakoupit a potřebuje nějakou zeleninu.
  Přijde do hiytlermarketu a tam ,kde dříve byla zelenina teď vlevo stojí kvitka vpravo jiné kvitka s uprostřed jsou hrnce a elektro spotřebiče.
  Já jsem se tam ztratila,říká a zeleninu jsem nemohla najít.
  Tak úž žadnou zmenu nechci.
  U kdysi známého politika jsem se zeptala jestli by nešlo vybilit ten Asociální režim a zda by to nemohli udělat zas komunisti a co dělá jeho kamoš historikk,nezvolený přeceda 🍒,že mu navrhuji voliči z SV hotovy program legendární PNZ bo KSČM padá a žadny program přesto nemá.
  Tak mu v té věci znova za několik dní volám ,jak a co na to nezvolený přeceda říkal.
  Překvapeně jsem se dozvěděla,že prý nikdo mě ANNU z KSH nezná tak na co mají bulat tu vládu a na PNZ kašle a mezi námi se neobjeví stačí http://www.nasepravda.cz. kde předsedkyně prý Mázla diskuzní rubriku,no to tak chtěli zasloužili členove strany.

  1. A co jiného čekat od komunistů? Třebaže se snaží to maskovat, pořád žijí Komunistickým manifestem a blouzní o diktatuře proletariátu. Jejich mládež, to jsou léta padesátá. Co se učí na té jejich „Sorbonně“…

   1. Nevím, nevím Šůmachře, jestli ono komunistické „kdo má moc hospodářskou, má i moc politickou“, není klíčem k řešení narůstajících problémů lidstva.

    1. Ne k řešení, ale k pochopení. A druhak, není to „komunistické“. Třebaže připsáno Leninovi. Který kdyby věděl… tak….

     A teď budu velmi hnusný: Základem nerovnosti v bohatství je nerovnost v inteligenci.

     1. To samozřejmě neodpovídá realitě ani vzdáleně. Základem nerovnosti v bohatství je nerovnost v absenci morálky. Čím méně morálky, tím více peněz. Čest výjimkám.

     2. A co hereditární majetky ? Tady lze považovat Vaši tezi za pologramotnou……nebo majetky získané díky síle zbraní, ne díky výši intelektu.
      Dále viz např. Robber Barons, nebo Snakes In Suits apod. a dal.
      Hyperinteligenti z Wall Street nás v letech 2008/2009 málem uvrhli do doby kamenné.

      IQ testy si strčte za chocholku, člověk s IQ 140 nevím zda by přežil víc jak týden na území Křováků. Kmenová společenství jsou udržitelnější, existují po desetitisíce let, “ naše“ moderní civilizace jen několik stovek let.

      Nejste hnusný, prostě jste jen poplatný stupni Vaší inteligence…..

      Dobrou noc.

 17. Jo, kdo všechno se sem dívá….

  Tak tedy věcně. Kolik stojí a bude stát nové vojenské harampádí?
  Kolik v porovnání s tím by stála konzervace uhelných dolů a jejich základní udržování pro rychlé obnovení těžby namísto prakticky nevratných kroků?

  Jaký užitek budou mít občané (akcionáři ČR) z těžby a zpracování lithia a z výroby akumulátorů? Jak vláda a v čí prospěch naloží s výnosem? Bude ČR i v tomto případě levným zdrojem strategické suroviny tak jako kdysi uranu, anebo veškeré zde těžené lithium bude využíváno k výrobě s vysokou přidanou hodnotou, finálního výrobku?

  A pokud bude taková snaha, co očekávat?
  Náhlé výrazné zhoršení lidských práv všemožných alternativních BFLMPQSVZ, červené karty, červené trenýrky, sankce….

  1. V té závorce jste se sekl. Akcionáři ČR jsou jiní a jinde. Už je to víc jak 30 let, kdy došlo k nepřátelskému převzetí firmy. Možná ani ne nepřátelskému, nebylo zjevně proti vůli původních akcionářů. Jisté je, že ovládnutí firmy řídilo její původní vedení.

   1. Nesekl. Nadsázka. Představa, že občan by byl „akcionářem“. Akcionářství by bylo dědičné. Mohl by svůj podíl prodat… Tím by pozbyl veškerých akcionářských práv, s dědičnými důsldky.
    Výkon akcionářských práv by byl podmíněn žitím a jinými aktivitami na území České akciové společnosti.
    Má základě principu, se nikdo není oprávněn rozhodovat o poměrech lidí mezi kterými nežije.

     1. Re: Homér

      5% je zbytečně moc. Navrhuji 1% soudruhům ve vládě a v parlamentu, kteří by pak mohli z lásky k vlasti předstírat práci zdarma a jedno procento soudruhům podnikatelům typu Lukačevič a spol.

    1. Sasin to tu i jinde roky melduje svým stylem nadsázky. Ale právě proto, že je to skutečné řešení, není všeobecně oblíben.

      1. Proč? Argumenty, ne jen manipulativní výkřik „není“ nebo Alefovo argumentům ad hominem. Tady bych čekal vyspělejší způsob argumentace, než předvádí Fiala a spol.

 18. Mělo by cenu jít tam na tu demonstraci ,ale to by nám musel naš plán Šef D.D,D zajistit tady nejprve nejen diskusi nad Plánem Národní Záchrany PNZ

  Demonstranti ,tedy my voliči všichni členove SV , by pak mohli nést transparenty té legendární značky a programu PNZ a volat přitom “ PNZ PNZ,“což by vyznělo navrch ,jako „Peníze ,Peníze „a bylo by to jasné jak facka.
  To už ráno deklaruje skwéla ANNA z KSH 🇨🇿💥💇♥️
  Zas to zustalo tady trčet ,prý musí se to dát schválit nebo co nebo jak a tak to vážně.

 19. Příčinou krize je morální bída.
  (Tomáš Baťa)
  Nuzota z lidí lotry činí a vlky z lesa žene hlad!
  (Francois Villon)
  Můžete si vybrat. To je asi tak všechno, co můžete.

  ALternativa…

  Alternovat – chtít změnu, něco jiného. Jak si tu tak čtu, tak je to jako koně zapřažené k těžkému břemenu, se kterým by snad! mohli pohnout, pokud by táhli na jednu stranu.
  Ale co vidím?

  Rajchl ne!
  Komunisté ne!
  Paroubek ne!
  Vrábel ne!
  Šlachta ne!
  Vidlák ne!
  Zwyrtek-Hamplová ne!
  Okamura ne!
  Atd.

  Nebudu pokračovat dá, zaplnilo by to celou stránku. Čili starý známý příklad se Svatoplukovými pruty. Přitom je to naprosto typický zabomyší spor na jednom dvorečku. Hospodáře jsem se nemohli zeptat, protože nevíme, kdo to je. Jenom občas přihodí něco potravy, aby dvoreček přežil, jinak by se požrali navzájem. A dvoreček a všechny ostatní dvorečky okolo, i ty vzdálenější, jsou pro Hospodáře životně důležité. Protože právě ony dodávají Hospodáři tu potravu, kterou rozdává.

  Co dál? Čekat na „něco“! Možná Hospodář prodá své dvorečky jinému Hospodáři. Zblázní se nebo umře. Dvoreček prodá jinému Hospodáři. Nebo přijde Velká Bouře a všechny dvorečky rozmetá.

  Takto se budou dále dohadovat a prsit Tenkokoncoví a Tlustokoncoví i jim podobní a vzájemně se podrážet a oslabovat. Obviňovat se z toho, že chtějí toho zrní více pro sebe.

  Schválně – přečtěte si několik desítek příspěvků – třeba jenom tady, v jednom koutku dvorečku, kde se shromáždili tzv. Alternativci.

  Ale v ostatních zákoutích je to dost podobné. Hospodář se spokojeně dívá a ví, že dvorek funguje tak, jak má. Dodává žrádlo a on ho rozděluje tak, aby nikdo nemohl moc zesílit. Občas zařízne nějaké to kuře, aby si ostatní tak moc nevyskakovali.

  Jsem snad skeptik nebo nihilista? Vůbec ne. Jenom realista, který vidí trošinku dál, než ostatní. Ale ne o moc.

  Že už jste to dneska četli? Ano, jinými slovy to popsal Schumacher. Zkouším to po něm jednoduššími podobenstvími. Ale asi to dopadne stejně.

  Bude to tedy i tady pokračovat argumenty, proč ten ano, ten ne, tomu něco zůstalo za nehty atd.

  1. Ach jo. Co s tím. Kdybych věděl….
   Jenže, kdyby někdo věděl a měl tu moc, dějiny by vypadaly jinak. Jenže neví a ani tu moc nemá. Jen tu a tam se někdo domnívá, že ví, a má na chvíli tu moc. A pak to dopadá jak dopadá.

   Homo Sapiens sapiens… Nahá opice. Živočich jako každý jiný. Jeho evoluce.
   Jako čehokoli jiného. Podléhajícího týmž univerzálním zákonitostem. Bez výjimky. Třebaže lokálně časově a místně se to tak nejeví. V záchvatu představy božské výjimečnosti. S opakujícími se důsledky jaké známe.

   To co se i nyní děje, bez ohledu na to komu se to líbí či nelíbí, zda souhlasí či nesouhlasí, je evoluce. Důsledek a pokračování toho co začalo přibližně před čtrnácti miliardami let našeho pojetí času.

   Tak si co nejlépe užívejte čas, který máte. Bez ohledu na to, že při pohledu příkladmo na některé politiky si pomyslíte… že velebné síly přírody před těmi čtrnácti miliardami let se na to rovnou nevysraly.

   1. Knížka Nahá opice není o tom, že je člověk “ živočich jako každý jiný.
    Je o tom , že člověk je také i živočichem.

    1. Je to pohled na člověka očima etologa, čili toho, co se zabývá chováním zvířat. jen se v té knížce dívá, jak se chová člověk.

     Desmond Morris napsal více zajímavých knížek. Doporučuji třeba knihu Lidský živočich.

  2. Přesně píši to už dlouho, přitom to není až tak složitý když si každý uvědomí realitu a podívá se i do historie. Věčina zde jsou snílci mají sice pravdu vtom že jestli se podaří svrhnout pětikolku ze současných možností se nic nezmění ohledně EU, NATO. Ale aspoň tam nebudou takový blbci. Když se podíváme do historie jakékoliv zřízení ,spolek stejně nakonec ovládli hajzlové a proč protože slušný lidé vtom bahně nevydrží. Takže snít
   o dokonalém nástupci je naivní a dvojnásob v těch možnostech co máme možnost volit v současnosti. Proč radši nepíšete koho budete volit , než vypisovat a plev-elit zde koho v žádném případě. V současnosti mužem udělat jen krůček a to je svrhnout ty blbce prostě na nic jiného nemáme . Pište koho budete volit přesvědčujte proč, vykašlete se na sálo-dlouhé proč né Babiše , Rajchla atd.

 20. Zůstat doma neznamená souhlas se Šestikolkou, ale nesouhlas s tím, že z Východu nepřišlo nikdy nic dobrého. Nechci to slyšet pořád dokola a ještě tomu mávat.
  A na Rajchla stačí vytáhnout, bude-li to vůbec třeba, před Volbama jeho minulost.

  1. Bez ohledu na počet demonstrantů vláda elektronické volby zavede a splní veškerá zadání.
   Volit tedy Rajchla, který nemůže přelézt 5%, znamená přerozdělení hlasu Šestikolce. Tak prosté to je. A jako bonus odčerpání hlasů SPD k tomu.

    1. Aleno, styďte se. Máte radost, že je J. Bašta nemocný? Asi ano, když to sem dáváte . Zdravotní stav pana Bašty je soukromá věc jeho a jeho rodiny.

     1. Jo, pravda zabolí!
      A Helanov hraje na city – copak to nezveřejnila média, že je Bašta vážně nemocný?
      Kde čtete, že mám z toho radost a proč bych se měla stydět? Neuvěřitelné pokrytectví!

    2. toho si nevsimejte,
     koho guru Jara jedou odhackuje, ten uz se zpatky nevrati.
     gogo si tu (ma malem blogu, mdlych nazoru) chodi brecet, jak Rus nema chipy a je zaostaly a soucastky kucha ze starych pracek…
     Basta by samozrejme drtive vyhral, jenom kdyby ho ten maly blog mdlych nazoru podporil 🙂

     Demonstrace jsou zbytecne, nejdulezitejsi je denne chodit tapetovat male blogy mdlych nazoru, kde jste vsem pro smich.
     Ja a hlavne si pamatujte, ze gogo vi vsechno nejlip a jeho predpovedi vychazeji.
     Proto asi Rusko na cestu na mesic nepotrebuje chipy a Basta zvalcoval Pavka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *