30 května, 2024

On to dělá pořád…

Pamatujete na našeho nejlepšího premiéra známého vesmíru, kterak byl ještě v opozici a tepal Andreje Babiše za to, že nevysílá směrem k obyvatelstvu jasné signály ohledně covidových opatření? Tehdy vznikla ta jeho přezdívka, ne? Signál I. To jsme ovšem ještě nevěděli, že to myslí vážně. Mysleli jsme, že kritizuje poněkud chaotickou komunikaci tehdejší vlády (ke které ovšem vrcholnou měrou přispíval) ohledně platných, neplatných, skoro platných a zase odvolávaných proticovidových opatření.

Mysleli jsme si, že Fiala kritizuje především ty evidentní blbosti – jako že do devíti večer se covid nešíří, ale pak už se šíří, že roušky máme mít na veřejnosti, kde k šíření docházelo minimálně, ale nikdo samozřejmě ani náznakem neřešil, že mimo dohled si roušky všichni stejně sundají… měli jsme bžundu z toho, jak někde roušky být nemusely a jinde ano, aniž by to mělo jakýkoliv epidemiologický smysl…

Až po volbách jsme postupně zjistili, že vysílání signálů je to jediné, co náš Blyštivý Péťa umí. Zjistili jsme, že o vládnutí vůbec nic neví, vůbec nic neumí a jeho signály jsou to jediné. Komunikace s veřejností se samozřejmě vůbec nezlepšila i když o tom tak zasvěceně hovořil, ale naopak všechny hospodářské ukazatele zamířily dolů a stále v tomto trendu pokračují. Nechal si sice nastřelit vlasy a našroubovat hollywoodské zuby, ale jinak je všechno špatně. Ten chlap prostě doopravdy věřil, že když bude „vysílat signály,“ tak se všechno zlepší samo.

Ostatně, to přesně odpovídá dnešní mileniální kultuře. Přesně to odpovídá líbodémo narativu. Je třeba zaujmout správný postoj, je třeba vyznávat správné hodnoty, je třeba cítit opovržení ke všem, co tyto hodnoty nevyznávají a to je vlastně všechno. Ekonomii znát netřeba, hospodářské otázky jsou nepodstatné, ministr nemusí rozumět svému rezortu, bohatě stačí, když stojí na té jedině správné straně a uznává, že neexistuje alternativa.

Do jisté míry to i funguje. Zajeďte se v rámci dovolené podívat do Prahy… zjistíte, že tam Fialu milují, vůbec ji nevadí, že je ožebračuje, naopak mu za to tleskají… podobně jako dlouhá léta tleskali migraci z Arábie a Afriky a až teď se v Paříži začali divit. Vítek Rakušan to samozřejmě ještě nepochopil, protože u jeho kolínské rezidence zatím nikdo pneumatiky nezapálil…

Tohle všechno už samozřejmě víme.. Vláda dělá to, co se líbí majnstrýmovým intervjukům a západním loutkovodičům.

Hele, ale on to Fiala dělá i ohledně války na Ukrajině…

On teď řekl, že úkolem summitu NATO ve Vilniusu je především vyslání signálu Ukrajině o podpoře a že jednou (asi až vyhraje válku) vstoupí do NATO. Péťa si myslí, že vysílání signálů bude fungovat i pro zemi, která z posledních sil válčí proti největšímu státu světa, který je materiálně vyfutrovaný surovinami ještě na deset světových válek a rozjíždí válečnou výrobu, jak za Stalina.

Péťa si fakt myslí, že ten signál asi Zelenskému pomůže. Sice už jim nemáme co dát, protože jsme vyprázdnili sklady. Už nemáme ani ty peníze, protože stačí už jen málo a rating naší republiky půjde dolů, ale tak jim alespoň vyšleme jasný signál, že když vytrvají a zvítězí, mohou se těšit na vstup do NATO (a potažmo i EU). Tohle prostě nevymyslíš.

Politika signálů. Stejné jak u nás doma. Nějak si poraďte a když to zvládnete, tak dostanete bonbónek.

Úplně vidím toho Zelenského, jak se chytá za hlavu…. On potřebuje americké vojáky v první linii. Nebo alespoň nějakou koalici ochotných. Potřebuje další jatečné maso, peníze, techniku, stíhačky, vybavení, vojáky… Ale raději Američany než Poláky… ti by si taky mohli půlku Ukrajiny nakonec vzít pro sebe. Američani potřebují porazit Rusko… Ukrajinu už stejně mají přes Black Rock.

A do toho mu Fiala hlásí jasné signály…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

219 thoughts on “On to dělá pořád…

 1. Tvl sem nikde necetl, ze by za 2 svetove uprchlí ( treba židi) jezdili do Nemecka na dovolenou.. vláda i Ukrajinci nas maji za uplne idioty. Na obé zacinam být silne alergický. A to jeste ted miri do Prahy ten jejich kašpar ve svetru. Doufam, te si prijel pro Ukrajince a vezme si je zpět, jinak nevim, co by tu mel pohledavat…

 2. Co se týče Zelenskýho, ten potřebuje hlavně další dodávky kokainu. Aby zfetovanej furt věřil tomu, jak úžasně zvítězí…

   1. Myslím , že si momentálně stojí dobře. Pokud se zbaví Fialy, může se vrátit nějaké voličstvo. Ale neumím si představit , koho za něj. Bulvárníka z Řeporyj asi né. I když ten by to vzal z fleku.
    😻

 3. Hračičkům:

  Jak kdysi strejda technik nad mým kutěním, co že to dělám, a já že tohle snažím vylepšit, reagoval hluboce pravdivým výrokem, majícím obecnou platnost:

  „Ty to budeš tak dlouho vylepšovat až to úplně zkurvíš.“

 4. Dělá to pořád. Při první rvačce na ulici. Hmatatelné gesto. Citelné. Proměněné v ideu jemnou znamením lapajícím po ní klidně jako odcházející poutník.
  Žádná mu není zbytečná. Každá může zrodit svět a pořád. Putovatel od člověka k člověku, příměji.
  Jiný signály vysílá, někdo přijímá, jako tradicí rozhodovačů je to první, kdyby si přelom doby chtěl všimnout těch druhých. Vidlák je přijímající třeba těch setkání

 5. Loutkovitý panák Fiala je figurka z rodu papalášů. Vidím ho ztělesněného v jeho svaté politologické trojnosti – 3 x F: fintil, frazér, fachidiot.
  Fintil v roli sňatkového podvodníka v minutovém proslovu (2016) zakončeném slibem „můžete se spolehnout“ (najdete na YT z dílny ODS: Můžete se spolehnout).
  Frazér: Jak trefně napsal Karel Čapek (1933) V zajetí slov (cituji ze části svého textu Vládní stratkom: „Žádný logický podvod, žádná nesmyslnost nekorumpuje lidské myšlení tak jako fráze. Frazéra nepřesvědčíte, protože lže nevědomě, sám podváděn slovy, která přijímá místo věcí.“ Zdroj: https://zdenekhosman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=803229
  Zdůrazňuji: Fiala žvaní a je podváděn slovy, která přijímá místo věcí! Chyba intelektuála spočívá ve víře, že člověk může dosáhnout poznání bez porozumění a zejména bez cítění a vášně. Když nemá hlavoun F. temperament, užívá ornament – fráze!
  Fachidiot podle Slovníku nespisovné češtiny je jednostranně zaměřený jedinec, obvykle se sníženou sociální inteligencí. Fialový fachidiot je ilustrací tzv. „Petrova principu nekompetence“ (rovněž stručně popsáno v mém textu/blogu Vládní stratkom).
  Howgh!

  1. Myslím, že jste to byl právě Vy, kdo v této či podobné souvislosti uvedl skvělý postřeh – „…mají za to, že myšlenky vznikají v hubě“ (citováno nepřesně, po paměti).

   Jalová žvanivost, kterou je postižen náš derniér, bohužel není omezena jen na něj.

   Domnívám se, jádro problému jalové žvanivosti po věcné stránce spočívá v tom, že postižený jedinec nerozlišuje mezi prostorem („světem“), který je generován jazykem, a světem skutečným; mezi nimi totiž nelze ustavit vzájemně jednoznačné zobrazení (kdy ke každému vzoru existuje právě jeden obraz a naopak). To se v praxi projevuje tak, že jedinec – typicky: politik – nažvaní spoustu věcí, které v realitě absolutně nemají oporu.

   Takových pitomců v populaci pravděpodobně vždycky byly zástupy, ale novum současné doby je, že zastávají vrcholná místa ve vedení společnosti. Efekt bude podobný, jako kdybychom za pilota dopravního letadla vybrali největšího imbecila na letišti (a ještě na to uspořádali nákladný konkurz).

   1. Alefe, díky za prohloubení myšlenky.
    Euro-papaláš a loutka Fiala skrze své břichomluvce je odtržen od reálného světa. Je teoretikem manipulující neproduktivní politologie. Zásadně mu chybějí praktické dovednosti, které by mohly být korektivem nadbytku te(r)orie.
    Do výpisků z četby jsem si kdysi napsal: „…objevíme ono elementární tajemství, že myšlenky se dělají v hubě!“ (básník František Halas). Citované se u pětidemolice projevuje jako základní metoda komunikace s občany. A pozor, fiala-gang sliboval ZMĚNU.

     1. Jo, ale my to mletí hoven máme vědecky podloženo. Až jednou na toto téma bude udělena nobelovka, padne přitom i zmínka, že zakladateli oboru byli Zdeněk Hosman a jakýsi fantom internetu, Alef Nula.

      A děti se o nás budou učit a budou nás proklínat – do té doby, než nastoupí akademickou dráhu v oboru, u jehož počátků jsme stáli my. – Co víc si vědec může přát?

   2. Bravo! Stručně a přesně jste vystihl podstatu pojmů žvást a žvanil. Test na světonázor generovaný pouze jazykem si dovolím do svého repertoáru zařadit pod názvem Alefova břitva.

  2. „Můžete se spolehnout“ od politika, to zní legračně.
   Signalista zřejmě netušil, že je to slavná hláška – zazní v klasické staré Seagalovce „Hard to Kill“ (Těžko ho zabít) z roku 1990. Senátor, spojený s mafií a mnoha vraždami to tam říká voličům v projevu.
   😀

 6. vyron dne: „Chcete slyšet dobrou zprávu před létem? Rodná čísla se neruší a ušetříme 56 miliard!“ (pyjat ivan matros na fb)

  v dalsim dile uvidite: mame jeste lepsi zpravu! nepostavime kosmodrom na vysocine a tim jsme usetrili 600 miliard! to jsme ale ctveraci!

  1. Bývaly krásné časy, kdy takovíto exoti bavili lidi v cirkusech a panopticích, dnes nám vládnou a rozhodují o našich životech.

   1. Jójó,člověk žasne,jak ta politika na našem kolektivním Západě šla do kopru.Velcí idioti byli nahrazovány ještě většími atd.,atd. až tu máme,co tu máme.Bezpáteřní,servilní,splachovací ksindl bez svědomí a vlastně i sebevědomí.V našem českém rybníčku stači vysílat signály,podepisovat bianko šeky,trousit moudra o hovnotách,usírat si z mééédií,vzývat kult Velkého Vency submisiva a neštěstí je dokonáno.

  2. To je jako když Kolibřík Bém nechal vypracovat projekt na Olympiádu v Praze za několik mega.
   A potom ušetřil , od Olympiády upustil. Ušetřil miliardy.
   😻

  1. A ještě jedna ukázečka:
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/valka-na-ukrajine-lvov-utok-rusko-ukrajina.A230706_050745_zahranicni_idvs

   Schválně jsem se podíval na situační videa (našel jsem všeho všudy tři) a jen na jednom z nich je SKUTEČNÝ cíl útoku – jakási patrně administrativní budova VPRAVO, která byla zásahem zcela zničena. Údajné obytné domy VLEVO byly poničeny tlakovou vlnou z výbuchu a letícími troskami.
   Vzhledem k tomu, kolik bylo poškozeno „obytných domů“, je mi záhadou, kde se V NOCI nacházely minimálně stovky jejich obyvatel, když jsou hlášeny pouze 4 oběti na životech a asi 60 zraněných.

   1. Co to bylo za „administrativní“ budovu a co v ní bylo, je tajné. Proto nutno opakovat narativ, že cílem ruského útoku tak jako v ostatních případech bylo civilní obyvatelstvo.
    Zprávu bych vylepšil, že účelem bylo ověření schponosti přesného zásahu vzdáleného cíle, znepokojení obyvatelstva i tak vdálené ukrajinské oblasti a předvedení schopnosti zasáhnout cíle přilehlém území Polska. V „Televizních novinách“ bych doplnil mapou, rozhovory s „experty, “ se vstupem „našeho zvláštního zpravodaje“ a vybranými videozáznamy. Zmínil dolet ruských raket a ohrožení i načeho území. Proložil bych vhodnými fotografiemi a záběry z okupace z roku 1968. Na závěr bych zdůraznil, že nyní jsme chráněni členstvím NATO, a že smlouva s USA posílí naše nerozborné spojenectví proti ruské agresi.

   2. Příslušníci ukrajinských ozbrojených sil / polovojenských organizací typu Azov / žoldnéři ze zahraničí atd. /

    a) spí jen v kasárnách, bo na ně Rusové zásadně neútočí (ti totiž bombardují jenom civilní cíle)
    b) spí po hotelích u kterých není žádná pizzerie nebo jiná restaurace (Rusové nemají rádi pizzu a proto picerky také rádi bombardují)
    c) spí zásadně pod širákem v neobydlených částech Ukrajiny (aby neohrozili civily, kdyby na ně ten zlý Rus přece jenom nějakou tu bombu pustil)

   3. jen aby to nebylo jako onehdy, kdy fotky z povodní vydávali za….. nové.
    Chtělo by to kouknout se tak kol dokola. Ale on už jim stejně málokdo uvěří

  2. Podobné všeobjímající plky jsem si mohl přečíst v 80 letech v Rudém Právu, stylizace je stejná. Když nás to k ničemu nezavazuje a vlastně nás USA ani k ničemu nepotřebuje, tak proč to uzavíráme? Jen proto že jsme jediní, co to ještě nemají? No celkově fakt uklidňující. Nejvíc ale děsí ty komentáře v diskuzi. Průměrné IQ musí být u komentujících výrazně nižší, než předpokládá statistika, jinak to nechápu!

  3. Mne sa pacil clanok na idnes, ze Krym je prazdny a nikto tam z Rusov nechce ist. A to somm v utorok citala na ruskyvh weboch ze kolona na krymsky mist dosahuje rekordnych 13 km

    1. Tak nevím, jestli se z tohohle rovnou taky poblejt, anebo jenom kroutit hlavou…??

     https://sport.aktualne.cz/tenis/srazila-rusku-na-kterou-si-zasedla-ona-je-extrem-rekla-stast/r~7a0b416a1c1811ee82b7ac1f6b220ee8/
     —–
     „Rusce to chtěla zhnusit. Ona je extrém, zasedla jsem si na ni, řekla Vondroušová“
     ***
     (…) Vondroušová chápe, že někteří ruští tenisté nechtějí ostře odsoudit válku, pokud mají ve své zemi členy rodiny. Proto vždy rozlišuje jednotlivé případy a neuplatňuje kolektivní vinu.

     „Pro ně to musí být taky těžké proti tomu bojovat, když tam mají rodiny. Zrovna ale třeba Kasatkinová se k tomu vyjadřuje a je vidět, že má svůj názor, který chce říkat. Myslím si, že říct, že je to špatné, není zas tak hrozné, aby to nemohly říkat. Jistě, člověk neví, co se tam děje nebo neděje, ale Kuděrmetovová je zrovna velký extrém,“ vysvětlila čtyřiadvacetiletá Češka. (…)

 7. Vidláku jak to změnit?
  Pražáci hýkají štěstím, ale hýkají protože tam není duo Babiš/Zeman. A je jim jedno kdo tam je. I kdyby tam byl orangután kouřící péro praseti tak jim to je jedno.
  Ale jak to změnit?
  Podivejme se na Slovensko. Kdo jim zbyl? Fico. Opět. Nikdo jiný se za tu dobu nevládnutí nevyprofiloval, nikdo nezvedl tu moc ze země.
  Podívejme se na Francii. Maras nad marasy. A co politici? V klidu počkali až se demonstranti unaví, pronesou pár signálů, daňoví poplatníci vše opraví a jede se dál. Tečka.
  Nikdo nezvedl tu moc ze země.
  No a co my. Štěstím hýkající Pražaci a zbytek k volbám nechodí. A kdo nám zbyl. Babiš.
  Lidé ztratili schopnost myslet. Veškerou moc dali do rukou neschopných politiků, kterých se nedá zbavit.
  Tak jak z toho ven?
  Chce se mi zvracet….zase.

  1. Bydlím v Praze a štěstím tedy rozhodně nehýkám. Kromtoho v Praze je opravdu hodně náplav. Plno jich je z Moravy a co k nám přichází z Brna, je hnus fialovej.

    1. Odsud, z východní gubernie je kupodivu pěkně vidět, jak moc se nemají rádi Pražáci a Brňáci. Prostě hlavní města svých teritorií.
     Ale z té dálky je to spíš humorné, než aby to stálo za nějakou úvahu. Tuhle řevnivost znám už od vojny. Tam se štengrovali Hradečáci a Pardubičáci.

    2. V centru Prahy jsem viděl žebráky z Rumunska. Je výhodnější žebrat tady než pracovat v Rumunsku. Tak je výhodnější „dělat politiku“ v Praze, než pracovat v Brně.
     Pak se nedivme že jednoduše myslící nadávají na Pražáky.

    3. Je asi jedno, za to Praha, Brno, Ostrava nebo Plzeň. Prostě jakmile je to ekonomický migrant, povětšinou na něj nahlíží doma, jako na toho co pro něj nebyli dost dobrý a tam kam migroval, jako na náplavu, co většinou je všehoschopná. Prostě kdo se kde zrodí, tam se i hodí. A vyrazit na zkušenou není to samé jako někam ekonomicky migrovat. Jinak si nemyslím, že Brno generuje víc póvlu, prostě jen jsou takoví Péťové víc vidět, když opustí rodnou hroudu a oplodní svými moudry a signály mnohem víc lidí díky funkci.

    4. Vaše chyba že je berete. I když je fakt, že ani UKI se \fijalové masaryčce nevyrovná… njn, nemůžete mít fšecko, tak Vám to doplníme
     🙂

    1. Praha už pro rodilé Pražany není k žití. A na Prahu nadávají ti, co nám sem posílají nejhorší póvl ze svých krajů.

     1. Jj, my vám Pražákům posíláme největší povl.
      Jako fakt?
      Takže dle vás v Praze už pražáci nejsou a ty skvělé volební výsledky vám dělají dojíždějící z Moravy.
      A pak se divíte.

      1. Ne dojíždějící ale ti, co v Praze už bydlí. Podle mého se rodí gaunerů rovnoměrně po celé republice, ale poté, v dospělém věku, je přitahují velká města, logicky v ČR nejvíce Praha. Tam mají tito lidé největší pole působnosti. A to jak politici tak i kriminálníci, někdy se tyto kategorie těžko rozlišují, to je fakt.

       1. Takže bydlí v Praze, pracují v Praze, žijou v Praze ale jsou to Kladeňáci. No,jo.
        Ale znám hodně rodilých pražáků a všichni do jednoho dosáhly ohromného orgasmu když vyhrálo fialové štěstí a jeho parta.
        Ten samolibý škleb nezapomenu a to je mám rád.
        A jen pro dokreslení – nedivím se jim, žádný nepracuje rukama.

       2. Přesně tak. Jak se někomu nechce makat , šup do Práglu. Tady se to různými “ užitečnými “ šolichy jen hemží. Neziskovka vedle neziskovky, plné baráky krásných mladých genderistů, bohoslovců, enviromentálistů, romistiků, sem tam se uplatní i nějaký ten inža.

  2. Myslím si, ze běžný Pražák už taky blahem nehýká. Ale je tu holt velké procento omladiny slušně placené v korporátních silech, sídla neziskovek, které vyzařují tu pozitivní energii, Fialuv hlavní stan a Gumohrad…
   Vládne tu pořád ten nenávistný protirusky duch a podpora UA, ale co se tyka ekonomické “prosperity” , pražská sídliště jsou už jistě řádně zkorodovaná neblahymi myšlenkami.
   Takže jen houšť a plnými doušky …

    1. Asi nikdy. Pepa107 šlape jak hodinky. Proslovy ideologicky správné, image perfektní, PR vybroušené, neodmlouvá, klaní se na správnou stranu jenom nějak ta osobnost chybí.

     1. Všimli jste si, jak je Pavlík „šedivý“? On je totiž BÍLÝ! Barví se! Tedy odbarvuje. Takhle starý/mladý člověk totiž úplně bílý být nemůže. (Vlastní zkušenost.)

      1. Omyl, má 60tku, a původně byl tmavovlasý. A ti šedivějí dřív. Akorát ten lak, by mu držel účes dělá bohužel neplechu, jako vždy a každému/každé.
       Akorát nevím proč mi furt připomíná štětináče – blahé paměti. njn

       1. To začínají šedivět dřív. Třeba v pětatřiceti. Ale aby byli úplně bílí, to ne. Jen se zkuste rozhlédnout, kolik uvidíte úplně bílých mužů. Možná ani nikoho takového neuvidíte. Ti, co je jim 80 a víc, už (ven) moc nechodí …

        1. Můj muž míval skoro černé vlasy. Teď je má už několik let bílé, ovšem svítivá běl to není. Je mu 68. Časy se kujva sakra měněj.

        2. Stačí, když se kouknu do zrcadla, relativně hustá kštice a bílá značně převládá a to mi 60 ještě není (i když moc nezbývá).😎

      2. a kdyz se podivame na jeho fotku z estebacke prukazky bez fousu, vidime, ze vypada jako lenin bez fousu. no a ten ultraFialovy posuk ze strakovky pro zmenu bez fousu vypada jako ten neblahy ukrajinsky lidozrout/masovy vrah andrej cikatilo. moc dobre vedi proc si maskuji ty sve pici huby…

  3. V Praze žiju… A že bych své okolí slyšel hýkat blahem, to teda neslyším. A všichni ti úžasní politici jsou většinou náplavy. Ale nebudu šlapat vidlákům v bábovičkách… Mají svojí pravdu.

 8. Loňský výsledek šíření Signálu:
  Podle zjištění průzkumu Gallup pro rok 2022 důvěra občanů v „národní vládu“ v České republice činí 34 %, zatímco „vedení země“ podporuje 33 % Čechů. V globálním srovnání stále těsně překonáváme např. Venezuelu, kde své vládě důvěřuje 32 % lidí.

  Podle nejnovějších dat společnosti Morning Consult z 29. června letošního roku si premiér Petr Fiala (ODS) drží podporu 20 % populace a nadále tak zůstává nejméně oblíbeným lídrem v Evropě.
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/fiala-zustava-nadale-nejmene-oblibenym-lidrem-v-evrope/

  Na Prvních zprávách výborný Vidlákův votvírák, díky mu za něj!

    1. Jak je zřejmé, tak nemáte tak úplně pravdu.
     Váš velmi kategorický postoj mi nápadně připomíná libtardy. Ale jen pokračujte v tomto duchu, třeba budete úspěšný, V čem úspěšný – to netuším, ale dějí se všelijaké věci.

  1. Tak třeba já si nemyslim že by se Fiala nějak změnil. Tehdá byl trochu jinej diskurz a tak Fiala sázel na jinou kartu. Kdo si poslechne jeho projevy pozorně spatří v nich už tehdá marketing.

 9. Taky signal …

  „Romové bojují proti Ukrajinským „náckům“, ne za vyšší dávky, jak se nám snaží média „nakukat“.
  Klára Samková, právnička, politička, občanská aktivistka a bývalá poslankyně za Nezávislou romskou iniciativu, velmi přesně popsala pro Paralelně.cz vznik současného napětí mezi romskou komunitou a Ukrajinci.

  Romové mají historickou zkušenost z druhé světové války, kdy byli jejich předci vyhlazeni v koncentračních táborech. Proto mají odpor k jakýmkoliv projevům nacismu a částečně viní Ukrajince z rozpoutání války.

  Vláda se snaží veřejnosti vnutit konstrukt, že se Romové bojí o snížení dávek díky velmi štědré podpoře uprchlíků z Ukrajiny. Přitom hlavním důvodem tohoto napětí je strach Romů z opakování nacistických zvěrstev druhé světové války. U Romů je stejně jako u Židů tento strach hluboce zakořeněn, protože byli Hitlerem likvidováni.“

  1. Tomu bych docela věřila. I já mám k náckům velký odpor.
   Problém je v tom, že mezi těmi Ukrajinci nejsou jen sami náckové. To určitě ne. A házet všechny příslušníky nějakého etnika do jednoho pytle je špatně a právě tohleto dělají náckové. A dělají to i Romové, když křičí Ukrajinci pryč!

   1. Hlv re: samozrejme, že nie všetci Ukrajinci sú náckovia. Len ten ich silný nacizmus v časti národa prehluší všetko. Prípadný nepatrný odpor rieši slávna SBU ……..

    1. Spíš si myslím, že je láká ta předhozená mžnost, že by mohli vládnout rusku a ít z toho všechny výhody. A nedomyslí jako moc se mýlí.

   2. Re: Helanov

    Mezi Němci v době Ádovy vlády rovněž nebyli pouze samí náckové.
    Nečekané zjištění, že?
    Problémem je skutečnost, že ti slušnější NIKDY nevyhrávají a výjimky jsou nepřípustné.

    1. Ono se to všem skopčákům velice líbilo, když jim Adolf s Konrádem řekli, že ode dneška jsou nadlidi a zbytek světa jim má sloužit. Hlavně sudeťáci si uživali páchání teroru na českých obyvatelích v pohraničí.

    2. Smutná pravda. Víc řvou ti neslušní.
     “ Jenom omezená a fanatická víra motivuje lidi k činům, ne osvícená moudrost. “
     Mika Waltari
     ***
     “ Tehdy jsem pochopil, že největší radostí lidu je, může – li společně křičet, a nedbá mnoho o to proč křičí, nýbrž každý se cítí silnějším, křičí -li s ostatními , a má pak i věc, pro kterou křičí , za jedině správnou. “
     Egypťan Sinuhet

   3. Máte pravdu, ale u těch co běžně nosí u sebe nože je pravděpodobnost že jde o nácka výrazně vyšší, než u běžného Ukrajince, ač ani u toho zdaleka není nulová. Bylo to do nich podprahově rváno tlakem dlouhá léta. Znám pár rozumných a vzdělaných Ukrajinců, ale i pro ně je Bandera hrdina, i když náckové vysloveně nejsou.

  2. To je nesmysl. Ty dnešní cikorky nemají po létech incestního křížení vůbec kapacitu na to, pochopit tak složitý souvislosti. A mimochodem v koncentračních táborech Němci svěřovali pomocný dozor nad ostatními vězni právě cikánům, protože byli k těm ostatním nejkrutější.

    1. Možná že fuj, ale je to tak. Ty bitky nevznikaji kvůli nějakým 80 starým událostem, ale kvůli konkrétním situacím jako v Brně. Cikánská tlupa okrádá lidi v tramvaji, jak je u ní zvykem, dělá tam bordel. Domorodci mlčí a dělají, že nic nevidí ze strachu před obvniněními z „razýzmu dyžgrymynáce“. Ovšem úkáčku je to jedno a vysvětlí jim pomocí kudly, že na něj tohle zkoušet nebudou. A najednou je privilegovaná menšina v situaci na kterou není zvyklá. Někdo se jim postavil.

     1. ále prdlajs. když mi v šalině ukradli peněženku, tak tam nebyl ani jeden, samí bílí študenti. A víte“ Jak se do lesa volá tak se ozývá. Mnozí si myslí, že jsou nadřazení a nejen nad nimi, ale mohu Vám říct – měli jsme je v práci a dalo se s nimi daleko líp mluvit o kde čem ,než s těmi privilegovanými bílými. sorry. Příliš podléháte mainstrému , nebo je to pro Vás pohodlnější na myšlení. Prostě jen si najít objekt jk ……

      1. Jsou různí. Ti slušní jsou neviditelní. Paní Horvátovou za kasou v Lídlu a pana Baloga, mistra na stavbě, už nikdo za cikány nepovažuje. Vidíme hlavně ty, kteří vybočují.

    2. Co fuj?
     Nejbližší strýc klidně nabouchá patnáctiletou neteř, jakoby se nechumelilo. Nejde o nic menšího, než v první řadě o peníze i kvartýry, až v druhé řadě jejich přirozenost.

     Občan:
     Jste bohužel ve vleku té prašivé propagandy, kterou o pozici a situaci cikánů v údajných „koncentrácích“ nalhala libtardská média. Takzvané začleňovací neziskovky, včetně té prašivé romey, si smyšlenými příběhy zajišťovaly pro své „klienty“ pozici podobně poškozených, jako byli Židé.
     Víte, co je třeba velice zajímavé? Sami Židé, kteří s neuvěřitelným štěstím nějak přežili koncentrák, téměř vůbec nepopisovali nějaké otřesné hygienické podmínky a následná úmrtí, s nimi spojená. Proč? Nu proto, že bílí lidé včetně Židů, mají i v otřesných podmínkách aspoň nějakou snahu o hygienu, stále mají aspoň snahu přiblížit se tomu, co mají od útlého dětství vštípeno.
     Cikánům nic takového nikdy vštěpováno nebylo – a proto to v těch pracovních a internačních táborech vypadalo, jak vypadalo. Ani jeden z nich, nebyl skutečnou povahou přímo vyhlazovacím táborem, jako byla např. Osvětim.
     Málokdo ví – vlastně to věděli jen přímí pamětníci, jak to vypadalo třeba ve Svatobořicích, tady celkem blízko u nás – a na internetech jsou o Svatobořicích pěkné bláboly. A od těch pamětníků, protože od mládí rád vyzvídám od starších, to vím i já. Obojí moji prarodiče z toho byli občas trochu na nervy, když jsem z nich něco páčil, nebo chtěl, ať vyprávějí o něčem konkrétním. „Nač ti to všecko bude kluku, to už nikemu nic dobrého nepřinese, spomínat na války“…
     Totéž se týká těch zpropadených Letů.
     Přímé pamětníky už nikdo neposlouchal, protože jich bylo jen pár a byli staří, jejich výpovědi bylo možno snadno překroutit potřebným směrem tak, aby Lety vypadaly jako echt koncentrák, dokonce včetně nějakých snah o odškodnění.
     Pět set miliónů korun, nás všechny stál výkup a likvidace vepřína. A kvůli čemu přesně? Co přesně se tím změnilo, nebo do budoucna změní? Kvůli řevu pár nízkých stovek prospěchářských bílých lidí, jsme všichni zaplatili padesát korun na hlavu, včetně kojenců a batolat za to, že na chvilku řvát přestanou. To se vyplatí?
     Nějak si nemůžu vzpomenout, kdo u toho všeho premiéroval a finančně ministroval, co to bylo za vládu, která to odsouhlasila? Nevíte?
     Víte, co je také zajímavé?
     Za celých 44 let, od roku 1945 po rok 1989, nikdo o nějakých Letech ani nevěděl, ani nemluvil, byť by se to i bolševikům hodilo do krámu, každá kulka v boji proti revanšistům dobrá.
     I ten tupý bolševik ale věděl, že jakmile jednou cikánům v něčem ustoupí, už to nikdy neskončí. Důkazy jsou k nalezení v severních Čechách, ale i jinde.
     Celé to rozpoutala romea. Ještě několik let po svém založení na internetu, nebylo z jejich strany o Letech ani slyšet. Byl to, podle nezpochybnitelných dokumentů, internační tábor pro osoby potulné povahy, po cikánsku žijící a práce se štítící. Bez rozlišení barvy pleti !

   1. Proč lžete?
    Cikáni byli v koncentrácích v ještě horší pozici než židé.

    Dozor v „běžných“ koncentrácích vykonávali esesáci a ve vyhlazovacích táborech Ukrajinci.

     1. Jako vždy to máte pomotané. Ukrajinci dělali dozorce, nikoliv kápa. Zejména ve vyhlazovacích táborech, jako např. Treblinka II, Sobibor, Belzec a Majdanek.
      Podal to ve svém svědectví např. SS-Gruppenführer Jürgen Stroop, který byl velícími důstojníkem při potlačení vzpoury ve Varšavském ghetu. Ten jasně řekl, že na vyhlazování Židů ve vyhlazovacích táborech i mimo ně se aktivně podíleli Lotyši, Litevci, Bělorusové a Ukrajinci.

    1. Není. Ale zajímá se o věc a tak ví, jak to mají kikáni složité.
     Podezřelí jsou už v porodnici, při pohledu na snědé dítě si kdekdo řekne : A jéje, další parazit.
     A když přistoupí do tramvaje petice snědých mladíků, tak si přidrží šrajtofli i to nejkovanější slunče.
     Ačkoli se kvintet konzervatoristů vrací z koncertu , kde hráli na ukulele.
     Není to vůbec s tímhletím žít. Celý život dokazovat, že patří k těm slušným. V pubertě je to obzvlášť problém.

    2. To mně žíly netrhá. Nemám problém s ní souhlasit, když jsem toho názoru, že má pravdu. Nemám problém s ní nesouhlasit, když jsem toho názoru, že pravdu nemá. Nemám problém veřejně souhlasit s Adolfem Hitlerem, bude-li pronášet Pythagorovu větu.

  3. Musi se to zakorenit ,aby jen ty vybrany meli prevahu a vsechny vyhody , uvast ve vlade Samove atd.
   vetsine nas se to zakoreneni musi zrusit a zakazat..

  4. Homer
   Aha, proto mi ukradli nové jízdní kolo . Dopravuje se z prostorových důvodů složené ze dvou celků, a tak když jej dopravní služba přivezla, odskočil jsem si z chodby do bytu pro nářadí. Během dvou minut bylo kolo pryč a cikánská rodina
   na tři dny taky. Zajímalo by mne, jak ty tři dny chodili do práce a do školy. Ale teď mne napadá, že to možná právě tím bojovali proti nacismu.

   1. S cikány je to složité. Člověk na ně musí být hodný a přísný. To je často velice obtížné. Já jsem asi před deseti lety usoudil, že už na kole jezdit nebudu. A tak, aby kolo nepřekáželo ve sklepě, dal jsem ho jednomu cikánovi, který něco dělal na ulici. Kolo bylo v pořádku, akorát mu nefungovala zadní brzda …

    1. Je to hodně obtížné. Šla jsem kdysi po ulici a kouřila. Přistoupili ke mně dva mladí Romové a slušně požádali o oheň. Když mi jeden z nich vracel zapalovač, tak řekl díky, paní.
     A ten druhů řekl : Proč ji děkuješ, tý bílý svini.
     Dva kamarádi a každý z nich jiný. Jeden z nich má asi s bílými hodně špatné zkušenosti.

 10. Slyšte, desoláti, věřící i bezvěrci:
  Před 609 lety upálili tehdejšího desoláta, kněze, alternativce Jana Husa. Nakonec to vedlo k husitským bouřím a změnám v celé společnosti střední Evropy.
  A co vlastně Honza udělal tak špatného? Celkem nic, jenom upozorňoval na pokrytectví tehdejší církve, která byla, byť oficiálně nezávislá, součástí moci. Papež, odkudsi z Říma, uděloval pokyny.
  ===
  Když číslo 609 otočíte o 180°, zůstane stejné. Když se podíváte na dnešní rebely, alternativu je také stejná – rovněž se zabývá pokrytectvím moci. Také káží vodu a pijí víno.
  Budou následky těch myšlenek stejné jako ty Husovy?

  1. Starý kocour.
   Koho pak upálí teď,nebo jich bude více?
   Dříve musel panovník k posvěcení moci,dojít k papeži,aby mu požehnal.
   V současnosti a v hodným dopravním možnostem,se chodí přímo k Satanovi.
   ,

   1. A už toho Satana někdy někdo viděl? 😀
    Já znám z vyprávění jenom jeho tatu a pak ještě pár lidí, co ho uctívají, jsou to šílenci.
    Myslím, že on ten Satan je spíš v nás, než kdekoliv jinde.

     1. Marek:
      Ježíš mu totiž řekl: „Duchu nečistý, vyjdi z toho člověka!“ A zeptal se ho: „Jaké je tvé jméno?“ Odpověděl: „Mé jméno je ‚Legie‘, poněvadž je nás mnoho.“

   2. Nojo, když on ten Satan je pokaždé jiný.
    Nedávno přece dlel na Západě, na Wall Street a v pětiúhelníku (Pentagonu), teď ovšem sedí v Moskvě v Kremlu a má ze starých časů propachtovanou pěticípou hvězdu. Rudou.
    Předchozí Satan měl taky pěticípou hvězdu. Bílou.

     1. Perlička z České Třebové

      Na výročí 500 let upálení Mistra Jana Husa se rozhodl Okrašlovací spolek udělá veřejnou sbírku na bronzovou plastiku na uctění tohoto výročí. Nemusím připomínat, jaká byla doba a chudoba, věc se podařilo občané přispěli a plastika byla umístěna do místního parku Javorka. A zde přežila i druhou válku, 50. léta, normalizaci i samet, aby ji za 100 let v režimu pravdy a lásky kdosi ukradl a prodal do sběru. Naštěstí forma na odlévání se zachovala , sbírka znovu úspěšná a tak replika a plaketa znovu visí v místním parku.

      1. U nás na Zbraslavi je poměrně velký pomník Mistra Jana Husa na hranici. Taky tu před časem někdo ve jménu Pravdy a Lásky tu bronzovou hranici ukradl. Ale už je tam nová.

    1. Baže, kocoure.
     Přesně podle aktuální potřeby. Zrovna u nás je včil tím Satanem Babiš. Ještě před dohledným nedávnem byl svatým a uctíván.

     A taky dneska akutně potřebujeme nějakého, asi nejlíp asijského Igora Hnízda, co ty kluky v americké a ruské uniformě popadne za flígr, odtrhne od sebe a řekne:
     „Nedostanete od nás, největší fabriky světa, ani jeden a ani hovno, dokud nepřestanete dělat bordel. Ten váš bordel škodí obchodu, nám všem a ještě při něm plýtváte drahocennými surovinami, které my potřebujeme na výrobu pro vás i pro sebe.“

    2. No právě. Bez hvězdy to nejde. Dneska frčí hejno žlutých v modrém poli.
     Nechme se překvapit, jaká bude frčet zítra.
     😻

  2. Pozdě bych honit. Bycha ještě nikdy nikdo nehonil včas….
   Je známo, že císař Zikmun Lucemburský se měl na stará kolena vyjádřit, že kdyby byl bývaL tušil, jaké nepříjemnosti si v Čechách nadělá, nikdy by Husa církvi k upálení nevydal. Na sklonku života se sice české královské koruny dočkal, ale zemřel na de facto na útěku z naší země tuším že ve Znojmě (nechce se mi ověřovat paměť).
   Ne že by se mi nějaká taková historická podobnost nelíbila, ale asi se kojím marnou nadějí.
   Jen metafora, to dá rozum.

  3. Starý kocoure, vaše věta

   „Když se podíváte na dnešní rebely, alternativu je také stejná – rovněž se zabývá pokrytectvím moci. Také káží vodu a pijí víno.“…

   Dost dobré.

   Stálo by za to to více rozebrat.

 11. Nevidím politika,aby šel proti USA a o tom to je.
  V Evropě snad jen Srbsko,se snaží bojovat o svoji suverenitu.
  O něco se snaží SPD,ale tu šanci nedostanou.

  1. To, co u SPD vypadá jako snaha, je jenom póza. Už několik volebních období. To není politický program, ale podnikatelský záměr.
   Pamatujete si ten pořad-seriál, ve kterém Okamura spolu s dalšími „zkušenými podnikateli“ radil těm začínajícím, nebo talentům, jakým směrem by se měli vydat?
   Okamura při tom seriálu viděl tolik bizarních podnikatelských záměrů, že o tom ani nechtěl mluvit.
   Ale jeden z nich si vybral sám pro sebe, už pro Úsvit.
   Normální politická strana, které by vytunelovali stranickou pokladnu, spustila takový mazec v médiích, že by ty tuneláře začali honit fízlové. Ne tak Okamura.
   Šlo o hovno, „jenom“ o sponzorské a státní peníze, které přitečou zase. A protože to bylo opravdu těžko prokazatelných 10 miliónů korun, jejichž původ chtěl Okamura mermomocí utajit, tak ani nehnul brvou, nezalarmoval novináře a za pár měsíců shánění sponzora založil SPD.
   A jede dál, jakoby nic. Novináři se v ničem nemohli šťourat, protože fízlové oficiálně nic nešetřili, nikdo nepodal TO, žádná škoda nikomu nevznikla.
   Jo, tohle je celý ten náš český Tomio.
   A já jenom zírám, že někteří mu tu jeho rétoriku žerou. Je jich skoro stabilně mezi 13-15% a ta procenta skoro odpovídají rozložení v populaci, co se týče ovlivnitelnosti jen rétorikou, ne konkrétními činy.
   Dokázal by někdo jmenovat něco konkrétního, pro lidi přínosného a za čím stojí Okamura?
   I kdybyste se přetrhli, nic takového nenajdete.
   Jen kecy v kleci.

   1. Nejde o Okamůru. Jde o celek. Pokud je reformovatelný. Pokud není, bude třeba stávající systém lží a podvodů zbourat, vypálit, srovnat se zemí a začít znova. Jenže: Co mezi tím? Bezvládí? Anarchie? A ta síla, která bude schopna starý systém zbourat: Nebo třeba horší, než ten současný?

   2. Tecočamp,
    myslíte tento pořad?

    V úterý na čt 1 se ve 21:45 představí
    Zdeněk Červinka – moderní síťovka – žádá 1 milion korun
    Daniel Sterzik: moderní jurta pro bydlení – žádá 1,5 milionu korun
    Dagmar Ženíšková a Růžena Suchá – rybičky proti lupénce – žádají 780 tisíc korun
    Stanislav Bartošek – elektrolodě pro děti – žádá 400 tisíc korun
    Jiří Hrbáček – kaskadéři v akci – žádá 300 tisíc korun
    Zdroj: https://www.idnes.cz/finance/investovani/den-d-s-prvnim-utopenym-konci-sranda-odbyli-investori-lodicku-pro-deti.A090424_112118_inv_bab
    Má zajímavý dosah na zdejší web.

    1. Daniel Sterzik: moderní jurta pro bydlení – žádá 1,5 milionu korun (to zní zajímavě, to chtěl dělat Vidlák jurty?)

     1. Občane,
      ano, bylo to ve 2009, jak jste si jistě všiml ve sdíleném odkazu na článek. A navíc nejde o žádnou novinku, Vidlák zde sám psal kdysi, že se s T. Okamurou už setkal, má na něj svůj názor a šlo o nápad s jurtami. T. Okamura mu jeho nápad nepochválil ostrými slovy.
      Nemyslím si, že bych sdělil něco nového, co by chtěl Vidlák zatajit.
      Navíc nápad s jurtou měli i jiní a podařilo se jim jej realizovat.

      1. Jojo, přesně tento pořad jsem měl na mysli. Jen jsem si furt myslel, že je mladší – a přitom je to už tak „dávno“. 😀
       Dá se nějak dohledat, za koho tam vlastně Okamura byl? Za podnikatele? Matně si vzpomínám, že provozoval nějakou cestovku.

       1. Tecočamp,
        dohledat se to nedá, všichni v tom pořadu D5 byli za podnikatele. A rok 2009 je už dávno tomu. Vidlákův nápad s jurtou marný nebyl, jak dokazují jiné, kteří nápad s jurtou realizovali. Asi na rozdíl od Vidláka nepotkali Tomio Okamuru. 🙂
        JInak za koho tam přesně T.Okamura v pořadu D5 byl, by nám mohl objasnit už jen Vidlák sám.

     1. Tady jakmile někdo projeví nějakou iniciativu, hned v tom jiní hledají nějakou špatnost.
      Přijde mi to, že takoví lidé soudí podle sebe. Naštěstí Vidlák se nedá zviklat, je optimista a dál se snaží vylepšit svět. “ Zapálit aspoň malou svíčku. “ Rejpalové jenom proklínaji tmu.

      1. A co když ti “ rejpalové“ otvírají okna , aby se dovnitř tmavých tunelů dostal sluneční svit.
       A kritici rejpalů těm rejpalům podrážejí nohy….

     2. Občane,
      ano, bylo to ve 2009, jak jste si jistě všiml ve sdíleném odkazu na článek. A navíc nejde o žádnou novinku, Vidlák zde sám psal kdysi, že se s T. Okamurou už setkal, má na něj svůj názor a šlo o nápad s jurtami. T. Okamura mu jeho nápad nepochválil ostrými slovy.
      Nemyslím si, že bych sdělil něco nového, co by chtěl Vidlák zatajit.
      Navíc nápad s jurtou měli i jiní a podařilo se jim jej realizovat.

   3. Z mého pohledu je beranidlo. Tak jako Rajchl. Ostatně, každá politická strana je obchodní společnost. Bez výjimky.

 12. EUropští papaláši neumí nic než vysílat signály a vzbuzovat pozitivní očekávání vařená z vody. Jinými slovi i Zelenski by si měl zobnout něco z těch blahodárných účinků hodnotové politiky. A na to si schválně počkám.

 13. Einstein říkal, že jenom lidská blbost a vesmír jsou nekonečné. Jde o to, že většina lidí je konformní s jakýmkoli režimem. A teď jde jenom o tu virtuální levou, nebo pravou část Gausovy křivky, kdo to bude šéfovat.

  Je zajímavé, že někdy od osmdesátých let klesá průměrná inteligence lidí. Hodnoty se zhoršují. Nejde o absolutní částky, ale o trend.

  Pjotr Fialenko ale ví dobře, že víno/ženy/zpěv – v dnešní době nahradil: Pocit, že jsem na správní straně, že můj nepřítel dezolát je sprostý ruský šváb a mediální zábava, ideálně s podporou umělců. I když mě by angažovaný Holubová a Svěrák přišli jako noční můra:)

  Ono se zatím po lidech nechce moc. Hlavně držet hubu a honit se za splátkami. Sem tam to někdo nedá, ale to jsou pak ty případy sebevražd. Kdo jde a ve stylu Francie udělá pouliční bouře?

  Klidně i na porážku, ale hlavně že nás vedou… To je zkrátka dnešní mantra.

  A vůči tomu si postavte opravdu soutěživé společnosti, jako je např. Čína, obecně Asie.

  1. Einstein zřejmě nebyl žádný blbec. Jeho definice války mi přijde naprosto dokonalá :
   “ Válka je, když se zabíjejí lidé, kteří se vzájemně neznají, na rozkaz lidí, kteří se dobře znají, ale vzájemně se nezabíjejí. “
   ***
   Proti Asiatům nemáme šanci. Popravdě, když už si nás má někdo podmanit, tak raději pragmatické Asiaty, než emotivní ručníkáře, kteří mají blízko k fanatismu.
   ***
   Jednou jsem seděla ve vietnamské restauraci, přiběhla asi osmiletá holčička. Načančaná, ve vlasech obrovskou mašli. Sesbírala všechny popelníčky, obratem přinesla nové, čisté , pečlivě je vycentrovala na jednotlivých stolech. Úplně z ní stříkalo, jak je pyšná, že i ona zastane kus práce v rodinném podniku.
   Dovede si někdo představit, že by české dítě pomáhalo rodičům v jejich restauraci? Já ne. A navíc, nebylo by to ohrožování řádné výchovy a zneužívání dítěte? Vždyť nezletilec se má doma učit, nebo na hřišti běhat s míčem, jít do zoologické zahrady, cokoli, ale pracovat néé .

   1. Jezdil jsem v podvečer do Mochova.Je to tak pila roku zpět,co jsem tam byl naposledy.Vietnamsky obchod s potravinami a za každou 3 celkem malé děti.2 hodně malé,typuju 5-7 let,jedno větší ,tak 10-12??.Holky.Dospely žádný,ale když byl problém,tak je zavolali.Prislo mi,že se v bytě nad obchodem snaží o kluka😁

    1. U nás dva vietnamští kluci, cca 5 a 10 let, vždycky zametají před obchodem a leští výlohu. Kam dosáhnou, tedy.

   2. Příběh jedné známé ze školství. Na první stupni dělala dobrovolné doučování z matematiky. (pan ředitel na to našel peníze). Chodily jí tam převážně děti Asiatů. I když to nepotřebovaly. Tak jim dávala těžší příklady. Poslední týden školy, den před rozdáváním vysvědčení šly po zkrácené škole domů a odpoledne jí tam přišly.

    Zase jiná známá ze školství co učí na gymplech říká, že takhle dřou děti první generace přistěhovalců. Jejich ději už se chovají jako Češi. Někdo je dobrý, jiný to fláká.

   3. Kazdyho chteji zvyknout na lzi ,mega loupeze a nasili..Tak naklepavaji kazdeho
    na rizky pred usmazenim..
    „Pece“ o deti nesmi zustat pozadu.
    Cesky deti sou strasny uz kvuli tomu , ze sou cesky a pro vystrahu , vsem…
    Jiny deti nejlepsi ,dokonce neco prinesou a vodnesou. Geniove..
    Soud nad nima nesmi chybet. Mimo jine.
    Deti vsude dostavaji Coca colu , to je nejlepsi priprava , naklepavani rizku se nesmi zanedbavat a s Red Bull a praskama na to ,
    aby si zvykly a nezapomneli , a vedeli , ze nesmi zapomenout ,
    ze potrebuji vod malicka aspon kofein /a jiny chemikalie/ , aby az povyrostou ,
    uspesne a bez potizi presli na drogy..

 14. Signál I. může získat ještě jedno prvenství, a to ve vyslání posledního jasného a zřetelného signálu naší civilizace. Atomového. My snad za ty euroatlantické hodnoty opravdu padneme.

 15. Vidlák dnešní článek v podstatě dedikoval jedinému borci – našemu jejich premiérské vznešenosti „Signálovi Prvnímu“, vulgo „Blyštivému Péťovi“. IMHO zcela zaslouženě.

  Premiér na to není samozřejmě sám, má svou vládní squadru azurru, což je neuvěřitelné panoptikum – na takové experty se nezmohl snad ani císař „Botička“ nebo-li Caligula.

  Chybí už jen Incitatus v Senátu A v Senátu máme Vystrčila… čímž nechci naznačovat, že náš jejich „Tchaj-wanec“ je kůň – koně jsou na rozdíl od Vystrčilů užitečná zvířata; kromě toho z historie víme, že konzul Incitatus byl v tehdejším Senátu jeden z nejchytřejších a vždy mluvil řechtal k věci, což se o Vystrčilovi říci při nejlepší vůli nedá.

  To vše se opírá o „významné osobnosti společenského a kulturního života“; pokud někdo nechápe, co se tímto ptydepe myslí, představte si Řeporyjce. Guma IQ107 coby prezident tomu dodává tu správnou korunu téměř královského rozměru, kdyby někdo do poslední chvíle nepochopil.

  Ale i nad tím vším ční „Signál První“ jako pravý signální maják. Náš Jejich „Signalista“, bereme-li to vědecky, samozřejmě dle vědecké taxonometrie spadá pod některé vědní obory – mimo psychiatrie v současnosti a penologie, což je věda o zločinu a trestu, v budoucnosti – především pod „Teorii signálů“.

  „Teorie signálů“ je ohromující obor, původně vzniklý v elektronice, konkrétně v telekomunikacích. Ale zasahující svými postuláty mnoho oborů lidské činnosti – vlastně je to spojené s fundamentálními pravidly, řídícími náš Vesmír. Zkrátka, i Bůh to používá; dokonce ani Špagetová obluda se tomu nevyhne.

  Stanislaw Lem, polský supergénius maskovaný za lékaře a spisovatele sci-fi, vše pěkně rozebral ve svém opus magnum „Summa Technologicae“, což je – zpola žertovná, jak je u Lema zvykem – parafráze na „Summa Teologicae“ Tomáše Akvinského, což kdysi oddělilo exaktní vědu od náboženství.

  Mnoho mých přátel se luxusně živí v podstatě aplikací „Teorie signálů“ v bankách, na burzách, v korporátech – protože se ukázalo, že analýza signálů v telekomunikacích je úplně to samé, jako pohyb cen akcií na burzách; takže stačí umět příslušnou matematiku a „Dolce Vita“ alias Sladký život (což je také moc pěkný starý film) je zaručen. „Signalista“ zkrátka není úplně mimo…

  Signály jsou různé: nádherným příkladem je např. nouzový signál „SOS“. V Morseově telegrafní abecedě má totiž obří „šumovou imunitu“, nedá se to s ničím splést; a přitom to je jednoduché, ne příliš krátké aby se to dalo přeslechnout, ani příliš dlouhé na odvysílání.

  V letecké frazeologii se používá „signál“ roger; znamená to „rozumím, spojení dobré, vše OK“ – nikoliv, že v kabině je s pilotem nějaký další chlápek jménem Roger, jak se často domnívají čeští experti na dabing leteckých filmů…

  Signály se používají i v rodinném a milostném životě: například, Otakar Batlička odeslal ve svých 15-ti letech rodičům signální pohlednici z Hamburku, předtím než nastoupil coby plavčík a pomocný topič na loď „do Ameriky“ ve znění: „Nemám co jíst, nemám kde spát, mám se skvěle. Ota“.

  Coby chovatel blondýn znám samozřejmě obdobu leteckého rogeru „po blondýnkovsku“: zní to „DP“, alias „došly pošli“. Význam je, jak si možná důvtipně domyslíte, „máme se dobře, vše v pořádku, akorát nám došly peníze, takže prosím Tě nějaké ihned pošli“.

  Vtipné je, že náš Signalista žádné signály posílat ani nemusí: sám je signálem. Výklad je asi všem jasný: „SHTF“ (wiki pomůže), „posraným nahoru“, „píčou ke zdi“, „Fšecko je f prdéli“…

  Zbývá doufat, že Signalista má i nějaký signál pro Götterdämmerung. Vzhledem k sepětí naší jejich vládní sebranky i premiéra samotného s průserem v Ruině ho bude brzy akutně potřebovat.

  1. Zásadní význam signálů je jeden. Rozpoznat, před kým se pos@at a na koho se vys@at.
   Tahle vláda to umí výborně. Přímo v tom exceluje. Blbé je, že KZ vysílá lákavější signál než občané ČR, takže plebs obývající naší kotlinku má smolíka.
   Né že by předlistopadové vlády nepostupovaly podobně. Ale mělo to určité hranice a sem tam se i něco ošvejkovalo, befely z Kremlu se nežraly ve všech případech jako vojna, navíc Kremelští nás nechali aspoň trochu dýchat.
   Tihle se ale nezakecají. Nařízení se musí plnit do puntíku. Jinak sankce, naštěstí zatím jen ekonomického rázu. Ďábelský vynález , ty dotace. 👹
   Kdyby mi někdo 17. listopadu řekl, že se z nás ve jménu Pravdy a Lásky stanou nájemní vrazi, myslela bych si, že je to blázen. Ale blázni byli všichni, kteří těm lotrům sedli na lep.
   Dneska vraždíme domorodce v cizokrajných zemích, pod falešnou záminkou, pro cizí zájmy, a ještě kvičime blahem , že nás velcí kluci vzali do party.
   Vlastně výraz nájemný vrah v tomhle případě ani není přesný. Takový vrah vraždí pro peníze. Ale my naopak platíme nemalý obnos za to, že vraždit smíme. Tím myslím peníze pro armádu ČR.

  2. Vysílání signálů.
   Signály vysílá vysílač, je k tomu určen. Ale jako boční efekt signály vysílá kdekdo a kde co.
   Ve fyzice i politice. Podle jiskření hledáme třeba nekvalitní spoje v energetice. Podle šumu zase nekvalitní součást systému v elektroakustice. Prostě signály jsou všude kolem nás, jen je třeba je správně vyhodnotit.

   1. No to právě tahle vláda umí na 1*. Ve Washingtonu vyšlou signál , retranslační stanice v Bruseli ho zesílí a pětihnus signalizuje systémem padajícího trusu požadavky světového drába do nižších jednotek.

    1. To je pravda, ale měl jsem na mysli signály náhodně uniklé ze systému, „side effect“.
     Nechtěně indikují poruchy v systému. Jen je nitné je rozpoznat a správně vyhodnotit.

  3. Chovatelství dlouhonohých blondýn je chvályhodný koníček. Když je poptávka po sladkém životě v chovné stanici s nevysychajícím pramenem, proč jí nejít naproti s nabídkou vzájemných služeb. Ale bacha na to, že velké předrealizační nadšení je většinou zdrojem budoucích problémů. Předchozí výkonnost blondýny nezaručuje stejnou výkonnost v budoucím období. Změnu krále chovné stanice zařídí bez přičinění zúčastněných pouhý věk. A mladá královna nemusí být natolik přející jako starý král. Dneska zrovna píšou, že Delonovi se moc nedaří zvládat královnu jeho původní chovné stanice.

   Další otázka je reálná výhodnost evoluční strategie vámi popisovaných signalistů v bankách, na burzách a v korporátech. Aby jejich potomci nedopadli jako mistři sladkého života ve Francii, kteří v 50.-60. létech minulého století otevřeli svou náruč migrantům v profesích hořkého života. Prdel a čelo jsou jedno tělo. Pokud ani jedno nenamáháte, degradujete. Signalisté zatím ještě jásají z předrealizačního nadšení, kolik k nám přišlo žít slušných a pracovitých Ukrajinců. Ale je málo pravděpodobné, že se signalistům a bohužel i nám vyhne osud Delona a Francie. Nejen vědecké obci je dobře známo, že invazivní druhy vždy ovládnou areál rozšíření.

   1. Ano, co se týče chovatelství dlouhonohých (přiměřeně) prsatých blondýn, nutné jsou zkušenosti.

    Obvyklým omylem v tomto oboru je provoz chovné stanice, aniž dotyčný explicitně ví, že provozuje chovnou stanici, což vede k neblahým následkům. Většina žen jsou blondýny, některé ale od přírody přebarvené; a často ani zevnějšek ani vnitřek – firmware a software, dalo by se říci – ani poskytované „služby“ vůbec neodpovídají nárokům dotyčné.

    Alain Delon je co se týče chovatelství blondýn jistojistě profík nejvyššího kalibru, ale – jak uvádíte – chyby dělá každý, s tím se holt musí počítat.

    Každopádně, když je řeč o těch signálech, pokud cestující blondýna neposílá v odpovídajících intervalech „DéPéčka“, je to neklamný signál, že je něco špatně: v té chvíli je nutno vyskočit na koně a vyrazit na záchrannou výpravu.

    Souhlasím samozřejmě s tím, že Dolce Vita je předzvěstí úpadku, a neklamný znak degenerace: bylo tomu tak vždy, je tomu tak nyní a jistě to bude platit i v budoucnu.

     1. Ne, jedná se o zdravý realismus. Mám 2 roky možnost pozorovat klub dlouhonohých blondýn na klubových pobytech v Toskánsku a DP jsou naprostý základ, jako když ráno vyjde slunce. Chovatelé mohou být rádi, že nevidí a neslyší, co se děje, až slunce zapadne.

    1. Jedna věc jsou chyby, které se nevyhýbají ani mistrům nejvyššího kalibru, druhá inherentní riziko, které je přítomno v samotném záměru. Psal jsem o tom druhém, kdy po X letech se v chovné stanici vymění role z podstaty. Některé chyby se dají včasným výjezdem na záchrannou výpravu opravit. Křivku životního cyklu firmy/služby ani nejlepší personální politikou nenapřímíte. Chovu zdar!

  4. Bohuzel cela opozice stoji a pada s tim , ze nekolik clenu vlady i v zahranici delaji neco spatne..Coz neni problem kritizovat , pro nikoho.
   Najit na nekom, ze dela neco spatne , se da vzdycky.
   Problem , je zde , ze „pravdomluvci“ a opozicni bojovnici , tepajici spatnosti,
   casto zakryvaji , nebo omlouvaji sve vlastni chyby , sve nedostatky ,
   sou smirlivi , kdyz dychti , vice nez smirlivi , byt napomocni smerem vlade
   a k tomu aby je vlada vzala mezi sebe ..
   /Taktika d ochotoru a akademiku/. Zadnyho k tomu nepusti.
   Beda jinej , nezasvecenej , by urcite ty vecne „namluvy“ s vladou pokazil..
   Coz je casto mozne videt.
   Na co je napr. vybrana prezdivka „Blystivy Peta “ a k cemu ma slouzit ,
   aby mel treba i popularitu mezi detmi ?
   Ma tak povest z toho , ze blysti , zari nad jine..
   Ktera zcela a pilne zakryva a s velkou opakovaci snahou , velke nestesti ,
   pro stale vetsi cast a cely narod v dusledku .
   Peta /zdrobnelina znamenajici velkou lasku, temer rodicovskou k dotycnemu Petrovi ,german a nacista by se podobne vyjadroval zdrobnelinou Dolfi ,
   kdyz psal a mluvil o Hentlerovi/.
   Takovych prezdivek se Bilakovi nedostalo, kdyz jednal podobne.
   Dale prezdivka vyjadruje nejake vztahy , prichylnost a kamaradske pratelstvi k dotycnemu.
   Prezdivky si davaji take pratele mezi sebou.
   Kteri se mezi soubou duverne znaji …
   Kdo vi ,o znamostech s Petou ,kritiku jeho vlady , nejsou zminky.
   Takze situace a blizky vztah k vlade , s prezdivkou a rovnez s prezdivkou nejake neskodne petikolky , je tady vice nez jasna.
   Jak muze neco jako petikolka zkazit ..
   Zadne kamaradske zdrobnelinky pro ne. Pro ty jiny.
   Sou to takova tulici se vyjadreni /jako se Havel tulil k Bushovi/,
   ktera charakterizuji prave a skutecne vztahy …
   A naopak my ostatni , hlavne ti co nesouhlasi , jsou opakovane ,
   na to se nezapomina nazyvani dezolaty , negativni ,odsuzujici prezdivka ,
   to uz je jina .
   /Zadny Petove to nejsou a nebudou/.
   Zadne mazlive zdrobnelinky pro ne nejsou . Proc taky.

 16. Svině si vyzkoušeli nahradit naše u ponků, levnějšími otroky. Domnívám se, že klidně dovezou i milion nebo dva cizejch otroků a blboni můžou louskat cvrčky ve frontě na pracáku a běhat po zazítkách aby jim něgdo ze sviní započítával palmáre za starobu.
  Šechno sou jen ty blbý spojený nádoby, nerozumím dodnes, proč něgdo potřebuje mít chátru zbohatlíků a bandu chudáků, brzdit vývoj aby otroci měli furt jen tu pojebanou práci, dělali sklíčka a plechovky pro vývoz jakoby nic jinýho na světě neexistovalo, kromě chorvatska a pár ostatních letovisk, gde je nuda k uzoufání.

  Tisíce kilometrů můžete napsat o kokotech, keří tam u truhly sedí a rozdělují si peníze, keré jim nepatří. Marná sláva květnatět o tom a vymejšlet pro blboně články na druhej den aby se mohli vrátit ke kydání.
  K čemu to je? Aby jako nevnímali. Aby otupěli a drželi dál a doufali?

  Volte potřeby. Chtějte navalit majetek půdy, industrie a chtějte to rozdělit podílem našim, NAŠIM, lidem.

  Ale jinak už mám na fšechny ty intrikánské a filozofickolstivé či rádoby odporovatelské a mentálně zaostalé názory tuto odpověď.

  Piči, piči piči kokoté, šaty šaty kokotéé
  https://www.youtube.com/watch?v=unW7UYXSQNY

   1. Z dovolením napíšu svoji úvahu pod vás, nelekejte se.

    Dřívě byly tři kasty na výplatách režimu.
    1) D
    2) TH
    3) Režisti

    Bylo to nějak provázané.

    Gdo nebyl provázaný byli šmelináři, veksláci a podivní spisovatelé s modrýma knížkama a kurvy.

  1. Zdarec zpod kastlu Špilas, jo, majó tady hnizdo, aj mladý už vyvádijó…
   Ovšem my nevěšme hlavy, krásný den všem!

  2. Ústavní soud, Masarykova univerzita, Žíd Brno, Brno je libtardů plno. 😀
   Jestlipak v Brně také říkají ti, které si dávají spicha u sochy markraběte Jošta, ze se sejdou pod vocasem ?
   😻

 17. K zde castym uvaham o mediich postreh z netu : V pátek 30. června vyšlo poslední tištěné číslo novin Wiener Zeitung, které začaly vycházet v roce 1703, takže se jedná o patrně nejstarší stále vydávané noviny světa. Jejich úplný přechod do digitální podoby vyvolal nostalgický smutek, který sice chápu, ale nesdílím. Právě ode mě jako od vášnivého milovníka knih to může znít překvapivě, jenže knihy jsou zkrátka jiná kategorie. Tištěnou verzi si podle mě zasluhuje to, co má dlouhodobou hodnotu, což se kromě knih týká třeba i odborných, zájmových a jiných časopisů, kdežto u zpravodajských deníků tento smysl evidentně chybí. Dá se tedy předpokládat, že fyzická forma novin (a také např. slevových letáků supermarketů) v dohledné době zcela vymizí. Já kvůli tomu plakat nebudu. (Zdroj L. Visingr)

  1. Tištěná verze je dnes zcela nevhodná. nikoliv kvůli šetření (papír, náklady na tisk atd ) ale hlavně kvůli tomu, že nelze zpětně měnit titulky a upravovat obsah… Což u té Digi verze jde celkem dobře, a ani se ti majitelé jediných pravd za to nestydí.

 18. Vy jeden nepřející venkovane, vy byste chtěl Pražákům odepřít jejich milované morální pilíře? Vy byste jim jistě chtěl odepřít i celoevropské řešení ukrajinské otázky. A co teprve až místo dezolátů Pražáci zaplní Václavák ke slibu věrnosti. To jim také budete rozmlouvat?

   1. Tak to nevím. Mám pocit, že v Národním divadle hajlovali asi Češi. Moc Němců tam snad nehrálo.
    Úderným proslovem se vyznamenal herec Zdeněk Štěpánek. A dneska jeho zeť, Erik Tabery, píše na Respektu také úderné články. Asi náhoda.

     1. Nějaká Paulina Taberyová , kovaná ojrosoudružka velí agentuře CVVM.
      Ani nevím, jestli je to také příbuzná. Je jich jako čmelíků.

      1. Zopakuji.
       Dříve byly tři skupiny k výplatám.
       D, TH, a režisti.

       Režista je zbůhdarma na hovno fšude, ale používali se k držení psí smečky, nebo-li k zaplotování blboňů.

       Pak byli šmelináři, veksláci, a zaprodanci.

       Dneska se z režistů a zaprodanců vyklubali čmelíci? A je to k smíchu?

 19. Zdravím Vidláku,

  Děkuji za upřímnost, ale šetřit tě teď nebudu. Přesně dle hesla “no mercy“.

  Nedovedu pochopit, jak mohl být někdo tak hloupý (ano hloupý, je to správný výraz, protože naivita je v tomto případě vyhýbání se odpovědnosti) a důvěřovat předsedovi politické strany, který si udržuje v partaji Řeporyjce (a všude se s ním prezentuje).

  Je to stejná hloupost, která tě vedla k přesvědčení, že Velký bocian je malé a přijatelné zlo. Je to pořád zlo. Už jsi to pochopil dík “obranné smlouvě”?

  Teď budu čekat na článek, kde budeš analyzovat, jak jsi se nechal obelhat a co uděláš příště, aby se to nestalo. Pokud nebude, tvoje snažení časem “vyšumí do ztracena”, protože tě “umoří tvé chyby”.

  PS: Jakékoliv soupeření nevyhrává ten silnější, větší či schopnější. Vyhrává ten kdo udělá méně chyb, respektive žádnou.

   1. Vopakovani jak je ten Barevnej porad spatnej ,je co?
    Kdyz to neni Rajch, tak je to Babiz a navopak.
    Porad na ne mysli..
    Vopakovani je matka moudrosti , to vedel i ten goblez.

  1. Musíte dolů z „vyšadki“ a trénovat. Rutina dělá mistra, neboli opakování – matka moudrosti.

   Teda já jsem to ještě nezaregistroval, ale ve škole nám to do palic mlátili furt.
   No…, excelentní úspěch v dramatickém navýšení počtu mistrů se nekonal, tak nevím, kde dělala souška včelka ašýýbku…
   … že bychom byli všichni staří a blbí už na 1. stupni ZDŠ…?

   1. Myslím, že s tou rutinou to tak není.
    Rutina neskutečně oblbuje, mozek se utápí ve stereotypu a snižuje se pozornost. Během rutinních činností se vždy udělalo nejvíc chyb – patrné je to zvláště u vn a vvn elektromontérů. Tohle už jsme četli a dělali stokrát, tak nač to číst-dělat zase, však víme, co máme dělat.
    Nač rutinně zkratovat, když támhle o kus dál, sami vidíme odpojený úsečák. A bác ho – kapacitní proud izolátorů, fakticky jen statický náboj, kterého se spíš víc leknete, než že by vám ublížil, toho rutinně upoutaného maníka odhodil z příčky tak nešťastně, že si rozbil hlavu o příhradu stožáru.

    1. Jsem kdysi pokusil zachránit utopený foťák. Ještě ne film. Zapoměl na nabitý kondenzátor blesku. Pěkně mě klepnul přes prsty. Upustil foťák a bylo… Bylo by i stejně. Protože slaná voda za krátkou chvilku, kdy elektronika byla pod proudem „vyšuměla“ spoje tišťáku.

     Aby si to zjednodušili, pro focení pod vodou použili upravené automobilové reflektory v konstrukci, která současně sloužila pro rozvod proudu. 12 voltů. Spájené z měděných tyček. Ve sladké vodě fungovalo dobře. Vzali to k moři. Při prvním ponoru, zpočátku to svítilo pěkně, jenže všššš…. zakrátko se konstrukce rozpadla.

   1. Nespletl, jen se mi načetl pouze první řádek, nikoli druhý a třetí.
    Vindous je vindous, žije si svým vlastním životem a člověk nikdy neví, na čem je…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *