18 července, 2024

Ukrajinské vyhlídky

Nemyslel jsem si, že bych se někdy mohl shodnout na čemkoliv s ukrajinským propagandistou Arestovičem. Ale po třech měsících jeho zbožných přání se to nakonec stalo. Zajisté jste zaznamenali jeho „výhružku“, že když Západ nedodá Ukrajině zbraně, aby se konečně ubránila ruské agresi, tak se bude muset Ukrajina s Ruskem spojit a bojovat proti Evropě… Moc pěkný projev měl chlapec… sice to tak nemyslel, ale měl v podstatě pravdu.

Já se od začátku zamýšlím, jak chce Putin dosáhnout nějakého smysluplného konce války. Už před několika lety jsem psal, že Rusko chce mít Ukrajinu přátelskou a nebo zničenou. Podle mě to pořád platí. K tomu je třeba říci, že Putin ukončil válku v Čečensku, dokázal vymanévrovat situaci v Sýrii i na Náhorním Karabachu, takže on to umí. Umí zahrnout i velmi různorodé zájmy do jednolité úvahy a podle ní uspořádat budoucnost.

Já v tomto ohledu souhlasím s naším Targusem – že celá ta válka na Ukrajině je především lekce, aby si každý Ukrajinec ještě za padesát let cvrknul do gatí, kdykoliv se řekne Rusko. Podle mě je současná podoba války vlastně strašně přímočará – je to takový ukrajinský Verdun. Ukrajinci si podobně jako Francouzi vybudovali proti separatistickým republikám svojí opevněnou oblast donbasskou. Stovky a tisíce pevnůstek opřené o Mariupol na jihu a Severodoněck na severu. Území má značnou hloubku a končí za Kramatorskem. Oblast kvůli osmi letům bojů opustilo hodně civilistů už dávno, další velká část byla evakuována teď. A stejně jako Francie, Ukrajina si z politických důvodů nemůže dovolit tuto opevněnou oblast opustit, protože to by byla porážka. A tak jsou metodicky zasypáváni granáty a raketami, jsou nuceni tam posílat další kluky, kterým to tam utrhne ruce, nohy a hlavy.

Rusové postupují zvolna z vojenských důvodů – nakonec celou tu oblast obklíčit a uzavřít tam co nejvíc ukrajinských sil. Už delší dobu sleduju, že jakmile Rusko někde prolomí frontu, tak nevrhne do průlomu žádnou velkou sílu, Využije ho, ale nikdy ne tak, aby se Ukrajinci dali na ústup. Vždycky jim nechají naději, že když zaberou, tak Rusy odrazí. Prostě sledujeme velký ruský masomlýnek do kterého jsou Ukrajinci nuceni dodávat další a další životy.

Všichni sledujeme ruskou i ukrajinskou propagandu a víme, že se množí zprávy o rozporech mezi ukrajinským generálním štábem a Zelenským. Zelenský má ale podle mě pravdu – pokud by Ukrajinci ustoupili z té opevněné oblasti a zformovali nějakou novou improvizovanou obranu, tak jsou definitivně v háji. Jejich naděje od začátku byla v tom, že se ruská ekonomika po sankcích zhroutí a že spojenci dodají zázračné zbraně. Ani jedno se nenaplnilo. Už jim zbývá jen ten beton, co tam osm let lili do bunkrů a čekání, až přijde Wenck.

Zbytek je ruská lekce. Zařídit Ukrajincům co největší a nejděsivější ztráty. Zařídit, aby se každá ukrajinská rodina starala o svého mrzáka a namalovala si křížek nad dveře za nějakého padlého. Zároveň se Ukrajinci svým přísunem potravy pro děla starají, aby toho zničeného zase nebylo tak moc. Válka se reálně vede na třech procentech území.

Já nevím, jak velkou část Ukrajiny hodlají Rusové obsadit. Jestli po Donbasu půjdou na Oděsu, Záporoží a Dněpropetrovsk. Podle mě bude na řadě Oděsa, protože definitivní odříznutí Ukrajiny od Černého moře je větší hospodářská ztráta než deset zničených Azovstálů. Nedovedu si ale představit, že by Rusové počítali s okupací celé Ukrajiny. To by stálo šílené prachy a víc ruských životů než celá tato válka.

Stále více se přikláním k názoru, že Rus prostě jednoho dne oznámí, že končí. Že těch nácků zabil už dost, že zničil dost velkou část vojenského potenciálu. Že opevňuje dosaženou hranici a pokud na ně někdo bude střílet, oni budou střílet zpátky. A bude to.

A Ukrajina si pak bude muset poradit s následky. Pak teprve někdo spočítá, jak moc drahá ta válka byla a jak velkou sekeru zatnuli do futer bratrů Američanů a bratrů Němců. Bude to naprosto nepředstavitelné číslo. Ukrajina bude bez Donbasu, bez přístupu ke světovým mořím, plná invalidů, s rozvráceným hospodářstvím a nadějí na Marschallův plán z Evropy, který bude fungovat asi tak stejně dobře, jako záchrana řeckých bank.

Má Ukrajina jinou možnost, než se fakt přidat k Rusku? To je totiž jediný způsob, jak nemuset platit ty stamiliardy dluhů. Přejít na opačnou stranu, stát se místo amerického mopslíka ruským beranidlem do Evropy. Nebo si někdo dovedete představit, že by naši anglosasští demokrati Ukrajině celý dluh sakumprásk odpustili? Ne, ne, Arestovič má pravdu – Ukrajina se spojí s Ruskem proti Evropě. Dokonce by největší fór mohl být, že Zelenský zůstane prezidentem a stane se největším Putinovým přítelem. Dnešní doba je tak absurdní, že si to vlastně dovedu představit.

Rusko touto válkou dodává Ukrajině všechno naráz. Lekci, zkázu i východisko.

Nakonec bude mít Putin všechno – bude mít Ukrajinu přátelskou i zničenou. Bude mít Ukrajinu, která bude Evropu považovat za bandu podrazáků, kteří ji nejprve ponoukali a pak zradili.

Na závěr mám jedu otázku do diskuse – co myslíte, popraví Rusové ty odsouzené žoldnéře?

234 thoughts on “Ukrajinské vyhlídky

 1. Dnes mi kolegyně z Polska vyprávěla, že Polsko kupuje Ukrajincům letenky do Kanady. A na chudé polské děti zloté nejsou a nebudou.
  Takže jak to říkal Pjakin o banderovštině?
  Banderovština musí být zachována jako před 75 lety, kdy se Banderovci dostali na západ a pak jejich potomci v 90.letch přišli na Ukrajinu přetvářet Ukrajince na nepřítele Ruska.
  Dnes je jasné, že západ Ukrajinu v hranicích před rokem 2014 neudrží, Rusko si zabere jih, východ a možná, že vyčistí i zbytek.

 2. Je zde někdo schopný a ochotný okomentovat analýzy Strelkova, když to pan domácí ignoruje?
  https://web.litterate.cz/ty-proruska-spino/comment-page-2/#comment-24379

  Já si totiž myslím, za těch 8 let co ho sleduju, že to vidí hodně realisticky a jeho analýzy se většinou ukazovaly jako dosti přesné a realitě odpovídající. I předpovědi.
  Tak mě překvapuje, že i přes dostupnost takového zdroje se píšou takové fantasmagorie a ani to nikomu nestojí za to, aby si třeba zkorigoval svoje data nebo polemizoval se Strelkovem.

   1. U propagandistů to chápu, ale tady jsem čekal víc lidí lačných se dobrat nějakého hlubšího pochopení situace.

 3. Uvědomujete si ale, že se bojuje na území „ruském“? Je to území, o jejichž obyvatelech se Kyjev vyjádřil, že jsou nepotřební – a chovali se k nim podle toho. Jsou to lidé, které Rusko tvrdí, že osvobozuje.
  Podle vás je logické tam udělat 200 km spálené země a vyhlazené populace? Vy si myslíte, že tam vozí do krytů Arestoviče a Mykoly z Lvova? Kdepak, oni tam navážejí domobrance pochytané na ruskojazyčném území, aby je jejich osvoboditelé sešrotovali.
  Dochází vám dosah toho, co píšete?
  Nenapadlo vás, že by bývalo bylo lepší odřezat ten region podél Dněpru a útočit odzadu místo toho, aby posílali lidi hlavou proti betonovým postům budovaným 8 let?

  Zkusil jste si někdy poslechnout Strelkova, jehož videa jsem vám několikrát poskytl a zamyslet se nad tím, co on říká? Mimochodem, co říká od roku 2014 a jeho slova se skutečně vyplňují?

  1. Hazite hrach na zed, nebot „vse jde podle planu“ a vy udelujete hrabeci rady.
   Pro Cesko a jeho obcany ovsem takove uvahy nemaji vyznam, nebot stranu konfliktu si jiz vybrali.
   Na to, proc nebyl proveden obchvat, ale namisto toho se utoci celne na osm let pripravovane obranne posty, je odpoved ciste politicka a nikoliv vojenska, nebot tento manevr se vyucuje jiz v prvem rocniku vojenske skoly.

   1. Vy tu odpověď s příslušným kontextem znáte? Já pár teorií mám, ale zajímalo by mě, co si myslíte vy, když to takhle píšete.

    1. Mam take par teorii a, dle meho, se nebudou prilis lisit od vasich. Ono toho zase tolik vymyslet nejde. Pritom pohled na taktiku soucasne operace dava tusit, ze v poradku tohle neni, na takove zjisteni nemusite byt specialistou.

  2. Gogo: jenže ten pořad chtěl nasadit o tolik víc vojáků, že to asi nešlo z různých důvodů. Velké naklíčení by byli příliš logistický náročné. Obě části ze severu i jihu by byly od sebe hodně daleko a a samy by byly zranitelné tří stran. Podél Dněpru by museli vytvořit linii asi 500 km dlouhou minimálně, opevnit ji proti útoku že západu i východu a ještě ji na tu vzdálenost dokázat zásobovat. Na severu je řeka Severní Donec a Charkov. Obejít ho severně přes Sumy je příliš daleko. Jedna záhada ale zůstává, proč neútočí z jihu do boku té donbaske linie pevnosti od Volnovachy a Veliké Novosilovky z jihu na sever. Moc nevěřím, že by od Doněcka jižní konec té severojižní linie pokračoval od východu až na západ do Záporoží přes 200 km v druhé východozápadní linii pevností. Asi zář nechtějí vystrčit vpřed kolony, které by musely bojovat na třech stranách a být zásobovány jen z jihu. Pořád jsou ty vzdálenosti ohromné. Většina obkličovacích operaci v minulých válkách se vedla na mnohem menším území ve vzdálenosti desítek a ne stovek kilometrů. Těch pár výjimek nebylo proti početnější armádě nebo byly proti armádě s mnoha zastaralejší výzbrojí. Ani jedno tentokrát neplatí. VSU se drží statečně a z odhadů ztrát obou armád nemůže být člověku lehko, když si uvědomí, že diplomatická cesta do února možná byla, kdyby nejvíc Anglosasove projevili trochu vstřícnosti. Jejich Otice byla obojetná, angažovali se, ale současně stáli bokem, nejednali ani před lety v Minsku.

   1. Ano, správě píšete, že jih byl aspoň zpočátku propustný. A dodnes je lepší pro vedení operací než sever.
    Na jihu se ale zastavili a síly vrhali proti betonovým kulometným hnízdům na severu a u hranice s Doněckem. Kolik útoků šlo už na Avdějevku?
    Důvodů, proč vidíme to, co vidíme, může být vícero a mě by zajímalo, který je ten správný, resp. jaký je jejich přínos.

    Technika spálené země je výhodná leda pro kyjevský režím a USA, rozhodně není dobrá pro domorodce a ty, kteří tvrdí, že je přišli osvobodit.

    1. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/06/14/uz-i-stoltenberg-a-borrell-vi-ze-se-ledy-lamou-hodne-lamou/
     Nato-Generalsekretär Stoltenberg ändert Rhetorik
     «Wie viel Gebiet ist die Ukraine bereit, für den Frieden zu opfern?»
     Generální tajemník NATO Stoltenberg mění rétoriku
     „Kolik území je Ukrajina ochotna obětovat pro mír?“
     Ukrajina se musí rozhodnout, jaké území chce vyměnit za mír. Tvrdí to generální tajemník NATO Stoltenberg. Mír má svou cenu. Zdá se se zdá, že na Západě narůstají známky jakési „ukrajinské únavy“.
     Je jen otázka času, kdy bude Ukrajina donucená vzdát se svého území, kde jsou ruská vojska.

     1. To bude jen indikátor, nikoliv řešení.
      Ukrajina už de facto přišla o Krym a oblasti známé jako LDNR – pomohlo to deeskalovat? Naopak. Budou se muset dohodnout velcí psi a Ukrajinu domluvit, což mohli udělat už v roce 2014, ale chtěli to protáhnout do (jak se jim tehdy zdálo, rozhodující) války proti Rusku ukrajinskýma rukama.
      Ukrajina je jen jedno dějství, proces je komplexní, takže není důvod doufat, že se to nějak urovná. Ty klany si potřebují vykolíkovat svět a to bude stát ještě hodně krve a bídy – naší, ne jejich.

  3. Spálená země na Ukrajině? Jedině na jihu, nikde jinde není. A v pondělí byly ukázky z Tweetru jak si Kyjevané užívají na pláži…https://bavorovy-poznmky.tribe.so/post/toto-je-dnesni-kyjev—nazory-z-usa-62a774b1eae6451f638f9618
   Telegram mi hodil odkazy na bombardování Doněcka ukrajinskými zbraněmi z USA. Jediný kdo zavádí taktiku spálené země jsou ti vaši Ukrajinci.
   Mimochodem chovají se tak od roku 2014, to že Google, Facebook a ostatní média cenzurují zprávy z té doby neznamená, že si to někteří lidé stále nepamatují.
   Nepamatují si to ti, co čumí na bednu a poslouchají cenzurované zprávy, o kterých Václav Havel pronesl, že „V zemi s cenzurou může věřit oficiálním zprávám jen blbec.“.
   Čekám kdy vám nařídí, že máte skočit z okna. Že nemáte moc jíst a mít děti už vám říkají.

   1. Je to tak, pomajdanovský režim, otevřeně hásal, že ruskojazyční jsou póvl a lidi na Donbase jsou nadbyteční, určeni k využití a spotřebě. U nich je to jasné, ale já píšu o tom, že Rusko se rozhodlo provádět operace proti silně opevněným objektům a liniím ze strany, ze které jsou opevněny, v civilní zástavbě, a to nepůjde jinak, než totální likvidací infrastruktury s velkými ztrátami, protože kyjevský režim ty lidi bere jako štíty.
    Tak se ptám, proč to Rusko dělá takhle? Jako by měli v Kremlu a v Kyjevě společný zájem ten region zlikvidovat.

  4. U Popasnej prorazili spojenci ukrajinská betonová opevnění a teď dělají z nacistů kotle. Ukronacisti se v davech vzdávají. Zdá se vám to špatná taktika?

 4. Miroslav: Bohužel. Od politologa jsem čekal víc vizí, jak českou politiku změnit. Jenže je to jen teoretik. Neměl do politiky chodit.

 5. Už mi tuhne beton tvrze
  co ten šandor nutil drze,
  chybí jí jen izolace,
  no, řeknu vám, žádná láce.
  Obalím ji celou ipou,
  komáři mě kua šťípou,
  všude je tu spodní voda.
  Aby mi nevznikla škoda!
  Kdyby mi to bunkr zvedlo,
  tak to by mi asi jeblo!

  1. To je prevozni (manipulacni) znacka. O tom, ze tady Ukrajinci skupuji vse, co dokaze vyjet za branu bazaru se prece pise uz dlouho. Jestlipak meli spravne vyplnenou knihu jizd?

 6. Šándor:
  „Byl jsem osloven, abych se stal tváří celého projektu. A jako profesionál musím pracovat za nějaké peníze. “

 7. odjinud
  V pátek 10.června 2022 schválili ministři vnitra EU tzv. dobrovolnou relokaci uprchlíků po EU! Českou republiku na jednání osobně zastupoval ministr vnitra Vít Rakušan, a ten po jednání v Lucembursku tvrdil v České televizi, že se nic takového neschválilo! (Čas videa po 03.42) Opak je přitom pravdou – podle oficiálního textu Bruselu: Rada ministrů podpořila první krok nového přístupu k migraci a azylu, který navrhla Komise EU, včetně mechanismu solidarity!
  https://www.michalapetr.com/

  1. pokr.
   Jak mají čeští i slovenští zemědělci konkurovat italským! Italská dotace na 1 hektar je až 32 500 CZK! Česká dotace před Juračkovým snížením 6 700 CZK! Po snížení 5 860 CZK! Italská mafie díky Bruselským dotacím a imigrantským otrokům dokáže vydělat na každých 1000 hektarech přes 1 milion EUR ročně čistého zisku! Když čeští farmáři protestují – česká vláda se jim směje!

   1. Tony: čeští politici by mohli argumentovat tím, že přijetím víc než 300 000 uprchlíků že země, kde je válka, ČR už vyčerpala svou kvótu na mnoho let do budoucnosti nebo Brusel řekne, že tito uprchlíci se nepočítají? Anglosasove tu válku pomohli vyvolat a teď budou s pomocí Bruselu moralizovat nad střední Evropou. I Maďarsko přijímá uprchlíky a posílá humanitární pomoc válkou vysídlenym lidem a potom mu vytknou, že nepomáhá.

 8. Bacha,Kovanda posílá Fialu šlapat!
  Jinak v prosperitě Putina nejen nedoženeme, ale ztratíme stopu!
  ————————————————–
  Už jsme na tom hůř než Rusko. Kovanda šokoval čtenáře
  13.06.2022 11:52 | Glosa

  Ekonom Lukáš Kovanda v komentáři pro pondělní MF Dnes upozornil, že inflace v Česku je už vyšší než v Ruské federaci, na kterou dopadají západní sankce. Vláda Petra Fialy (ODS) proto podle Kovandy musí šlápnout do pedálů.

  1. Pokud by to byla náhodou pravda, pak bych se vsadil, že jde hlavně o to, neposkytnout zpětnou vazbu, zda bylo podání karcinogenů úspěšné či nikoliv.
   Koneckonců – podle vlastního přiznání spáchala CIA něco mezi čtyřiceti a padesáti pokusy o atentát na Fidela Castra.

   – Další možnost je, že se Biden snaží zjistit, jaký doping bere Putin, že mu to myslí lépe než jemu.
   Výluh z Putinovy stolice by se pak mohl stát významným povzbuzujícím prostředkam pro zvýšení duševní výkonnosti vůdce našeho západního světa.

   – Poslední možnost je, že se Putin se vstřícností sobě vlastní snaží dodržovat americké embargo na dovoz ruských hnojiv.

   1. Asfaltový holub: věřil bych tomu. Stalin po roce 1945 nechával zkoumat výkaly zahraničních hostů. Snažili se zjistit možné nemoci už v době před objevem DNA. Kim v KLDR ještě dnes cestuje jen se svou toaletou. Měl ji i v Singapuru na jednání s. Trumpem.

    1. Zde popisované je naprosto běžná praxe, např. Macron si vozí taky svoje bobky zpátky domů. Ale ten výluh by na Bidena mohl zabrat… to je dobrý tip! 🙂

 9. Jak daleko bude Rusko postupovat?

  Jsem přesvědčen od začátku, že chce území, zhruba odpovídající tzv. Nové Rusi. Tozn. jih dnešní (slovo dnešní je důležité, ne proto, že bude změna. Ale proto, že UA není historický útvar, ale ahistorický slepenec.) UA. Tozn. celý jih, od Mariupolu, včetně Oděssy. Kde jsou lidé silně proruští. A Gagauzii, jižně od Moldávie. Kde jsou taky proruští.
  Samozřejmě Charkov, původně ruskou vojenskou pevnost, v Turky a Tatary vylidněném území. Luhansk byl už předtím, součást Ruska. Bolševici v čele s Leninem, nebyli troškaři a věnovali ho, nové vzniklé UA, taky. Původně to byla stanice donských kozáků.
  Samozřejmě tam patří Charkov, Pavlodar, Záporoží, Nikolajevsk, Oděssa a další větší města. Je ale otázka, jestli tato velká města, Rusko dobude. Allepo se osvobozovalo více jak 2 roky. A USA vyškolily Ukronácky v boji, schovávající se za civilisty, včetně měst. Stejnou taktiku používal ISIL v Sýrii. Kde byl také podporovaný USA.

  Šance na tohle, byla ze začátku. Kdyby ruská armáda obsadila co nejvíce území a obklíčila města. Teď už šance není. Ze začátku to měla být „policejní akce“, měli obklíčit Kyjev a dojít si pro Zelenského s kumpány a v Moskvě je přivést k rozumu. Kdy by prohlásili, že jednají pod tlakem USA a ve skutečnosti jsou a byli, s Ruskem kamarádi. A dotyčná území by se k Rusku připojila “ dobrovolně“ nebo spíše (!) by v rámci UA získala jako Nová Rus, autonomii na stupni federace. Pak by jakékoliv poukrajinšťování, ztratilo smysl.
  Zpravodajské informace z USA zabránily ruskému výsadku na Hostomelu. A nejen tomu. Ukři byli, v rámci možností, připraveni. Takže policejní akce padla. Podle mne Kyjev dobývat nechtěli. To by museli zničit město a vzniklý příkop mezi lidmi, by už nikdo nezasypal. Proto také nezlikvidovala hned první den, distribuci elektřiny, vody a plynu, v zemi. Také nechávali nádraží, vlaky, mosty, silnice (což se změnilo dlouhé týdny později, aby ztížili přísun zbraní. Usáci na Balkáně a vlastně všude, postupovali diametrálně odlišně. Vybombardovali všechno. ) Měl to být tlak, aby se jednotky Ukrů, z Donbasu a Luhansku, stáhly ku Kyjevu. Což se nestalo a teď musí být Východ dnešní UA, namáhavě osvobozován.
  Zároveň se začala projevovat západní „pomoc“, kdy ruské kolony byly napadány přenosnými protitankovými a protileteckými zbraněmi, z boku. Tak se ruská armáda stáhla a vytvořila klasickou frontovou linii. Kde se bojuje převážně čelně, týl a boky, jsou zajištěny a osvobozuje proruské, domácí obyvatelstvo.
  Ovšem, čas pracuje proti Rusku. Aspoň zatím. V zimě se to může změnit, ale zatím EU a hlavně USA, dodávají na UA zbraně. EU pak odvádí měsíčně UA 5 miliard $ , tedy 2/3 měsíčního rozpočtu na chod státu. (Takže kromě černých děr Kosova, Palestiny a snad dalších, kde většinu pomoci EU rozkradou oligarchové, krmíme i oligarchy ukrajinské. ) . A pořád je prostor k eskalaci. Pořád ještě Usáci mohou dodat zbraně k zasažení Ruska až za Uralem, pořád můžeme jako NATO, poslat toho více, abychom protistraně působili neúnosné ztráty. Polský bývalý ministr zamini, vyzývá, abychom na UA dodali jaderné zbraně, apod…
  Takže, čas, zatím(!), pracuje proti Rusku. Což, jak je psáno výše, se může změnit. Taky může, z týdne na týden, zkolabovat UA armáda. I když se zatím brání, na její poměry, dobře. USA udělaly, během 8 let, kus práce. Nazi bataliony jsou na východě a v případě jejich eliminace, bude situace jiná. I když domácí populaci 8 let intenzivně, i předtím, za Juščenka, který první vsadil na banderismus a jazykový zákon, tvrdě vymývají mozek. Množství dětí, mladistvých i politiků, absolvovalo přes prázdniny něco jako pionýrské tábory v přírodě. Ale kromě toho se učili zabíjet, pocitům nadřazenosti k ostatním národům a lidem a nenávidět Moskaly. ( I ti migranti u nás, to mají v sobě…)

  Kam tedy budou Rusové postupovat?
  Kam budou moci, v rámci Nové Rusi a Východu. Až nebudou zvládat, ať už díky ztrátám na životech, ekonomicky nebo politicky, pak to zastaví a prohlásí za úspěch.
  Na severovýchodní UA se taky mluví rusky dodnes. Možná, že Sumy, Černigov, by také chtěli. Část obyvatel se pokládá za Rusy a část za Ukrajince se zemským vlastenectvím, ale ruskou kulturou. Mezi UA a Ruskem se lidé často stěhovali a brali mezi sebou a otázku národnosti neřešili. (Obdobně, jako před 100 lety u nás ve Slezsku.) Ve které zemi zrovna byli, za toho se považovali. Ale, vzhledem k odporu UA, vyzbrojované NATO, to dnes už zřejmě není na pořadu dne.
  (Silné postavení ma ruština v Žitomírské oblasti, západně od Kyjeva. V kontrastu se sousedními západními oblastmi. Nenapadá mne jiné vysvětlení, než to, že to kdysi byla pohraniční oblast Ruska a byli sem posláni úředníci s rodinami, přišli ruští podnikatelé a hlavně, byly zde pohraniční vojenské základny. Školství rekonstruovali ruští učitelé. Tito lidé zde pak zůstali, mezi nepočetným, slovanským obyvatelstvem.)

  V současné době je ruský postup pomalý. Až se zdá, že zbytečně. Problém je, že jsou proti nim na východě drženy obranné linie, budované 8 let a jinde nově vytvořené.
  – Pokud se provede průlom, nelze rychle postupovat dál, protože jednotky budou zranitelné palbou z děl (zastřílených na body ve vlastním území), z dronů, pokud nebudou mít silné protiletadlové krytí a kvůli všudypřítomným minovým polím. – Za těchto okolností je rychlý postup prakticky nemožný. Všechny opuštěné ukropozice, je třeba nejdříve odminovat.
  ////// Rychlý postup byl možný pouze na začátku. Hlavně na severu, díky terénu – lesy, rozbahněná pole a zranitelné silnice, uvázl. Na jihu byl velmi efektivní. Krom jiného, byl získán nezničený Cherson, kde nebyli Ukronácci z Azova a VSU se odtud, v panice stáhla.
  Pokud srovnáme čas, náklady na munici a obsazené území, byl ruský postup na začátku velmi efektivní. Pokud srovnáme počet mrtvých a zraněných na km2, byl také velmi efektivní. I když byly velké ztráty z útoků, sofistikovanými přenosnými zbraněmi z boku. V obsazeném území (s přátelským obyvatelstvem!) se pak snadno likvidovaly menší kapsy nepřátel. Pokud by Rusko na útok u jihu nasadilo o 100 000 lidí víc, se zajištěnou logistikou by mohli obejít velká města Nikolajev, Oděssu a do měsíce být na hranici Podněstří a v Gagauzii. Podněstří by jim šlo naproti a v Oděsse existuje podzemní partyzánské hnutí, připravené na Ukry, jen, co budou u města Rusové ) Otázka je, jestli by se mohlo takové soustředění vojsk, před US družicemi, utajit.

  Samozřejmě, Rusové střední UA, bývalou Malou Rus a západní Halič (nejenom Halič) nechtějí. Právě připojení Haliče k SSSR, byla živná půda pro dnešní nacifikaci UA. Mnohonárodnostního státu, kde před započetím ukrajinizace shora, měli Ukři jen, poměrně malou (těžiště nově vzniklého, ukrajinského národa, leželo tehdy v Polsku) menšinu. Sice Ukronácky a reinkarnaci banderismu, po spánku, trvajícím desetiletí, geopoliticky využily USA, jako beranidlo proti Rusku, stejně, jako využily islám pro destabilizace států na Balkáně, pak v Sýrii, Afghánistánu, na Ruskem Kavkaze a jinde. Ale zřejmě s tím přišli „demokratičtí“politici, hledající své spojence všude možně. Ze začátku se na UA mluvilo o federalizaci. Právě Juščenko jako první zavedl jazykovy zákon a rehabilitoval Banderu. Proti čemuž byl všeobecný odpor, vyjma západ země. Za Porošenka, po násilném fašistickém převratu, byl získán pro banderovskou iseologii, i střed UA…
  Navíc, kromě ideologie, je zde vláda domácích oligarchů. Co všechno rozkradou a právě díky nim je dnes UA, jaká je. Přitom má zdroje jako černozem, plyn, rudy, uhlí a další. V Rusku také rozkrádali oligarchové a posílali stát na dno. Rusko zachránil příchod Putina. Na UA žádný místní Putin, nepřišel… Tito lidé do dnešního Ruska nepatří a byli by hrozbou. Možná větší, než Banderovci. A taky státní dluh. Putin historii zná a podobnou chybu, jako připojení banderovske Haliče, už neudělá.

  Popraví DLR zahraniční žoldnéře?

  Pokud by je popravili, o to houževnatěji budou UA jednotky bojovat a vyhýbat se zajetí. A Británci a USA, konflikt eskalovat.
  Rozsudek soudu není pravomocný. Žoldáci se mohou odvolat. To se bude táhnout.
  Navíc, za výměnu nebo zrušení trestu smrti, mohou Donci něco oplátkou získat. Nějaký ústupek na protistraně.
  Proto soudím, že tento rozsudek měl být manifestační. Vzkaz pro zahraniční žoldáky.
  Jestli je popraví, tak až po skončení konfliktu nebo pokud se jim v konfliktu nepovede dobře a potenciál výměny za politické ústupky západu, bude zamítnut. ..

 10. OT:
  Michail Podoljak, poradce vedoucího kanceláře prezidenta, uvedl množství zbraní, které Ukrajina potřebuje k tomu, aby mohla vyhnat Rusy z Ukrajiny.
  Pro paritu těžkých zbraní potřebujeme:
  – 1 000 155mm houfnic;
  – 300 MLRS;
  – 500 tanků;
  – 2 000 obrněných vozidel;
  – 1 000 dronů.
  Očekává řešení (=slib dodávek) 15.6. na schůzce kontaktní skupiny ministrů obrany. Nějak zapomněl na náboje a obsluhu těchto zbraní.
  Jen tak mimochodem, pár zbrojovek se ozvalo, že jaksi není z čeho vyrábět.

  1. Vynásobil potřebný počet zbraní tzv. ukrajinskou konstantou, tedy minimálně tisícovkou? Tedy korekcí na to, že většina zbraní se rozkrade, vytuneluje, prodá na černém trhu, nebo je zabaví oligarchistické skupiny a jejich nohsledi?

   Mně přijde 1 houfnice, půl tanku, 2 obrněná vozidla a 1 dron trochu málo pro vítězství nad Ruskem.

  2. Když se kdysi překovávaly meče na pluhy, nešlo by naopak překovat neekologické škodovky na ekologická obrněná vozidla a roury z neekologického topení na ekologické houfnice?

    1. Překovaná i šest!
     Stačilo by zkonfiskovat všechny Fabie proruským švábům, dovézt na Ukrajinu pár kovadlin a perlíků a vítězstí by bylo naše!

    2. Gerd

     Ty bojové fabie bych nepřeceňoval.
     Zastavit konvoj NATO, se fabii podařilo jen jednou a to jen díky krajně nepříznivým podmínkám pro nepřítele v Ťokově průsmyku ! 😄

     1. Dexxi,
      1) součástí bojového mistrovství je i schopnost využít specifiky terénu, v čemž se řidič Fabie osvědčil zcela excelentně
      2) pomněte, že jeho Fabie byla tehdy ještě NEPŘEKOVANÁ( ! ) a přesto dokázal zvítězit proti pětinásobné přesile.

      Překovaná fabie by jistě byla schopna s převahou vítězit nad obrněnou přesilou i mimo geniálně vybudované Ťokovo retardační opevnění.

      Zase se pokoušíte umenšit české zásluhy! Toto vítězství se navždy zapsalo do historie vojenství, hned vedle našeho a amerického vítězství v Afganistánu!

  1. V naší, západní demokracii, vědí sdělovadla, které informace jsou pro lidi vhodné a které ne.
   Oni nám, nezjištně informace filtrují a vybírají jen to nejdůležitější, jinak bychom se zbláznili!
   Buďte rád, že Velký Bratr myslí za vás!😃

   1. S informacemi to máte jako s říční vodou:
    Vodu třeba řádně přefiltrovat ve vodárně a nasytit chlorem, aby byla zdravotně nezávadná.
    Informace je třeba řádně přefiltrovat v ČT a nasytit Václavem Moravcem, aby byly ideově nezávadné.

     1. Já u už se lekl, že si Václava M. pletete s jiným Václavem.
      I když – na takové lavičce Václava Moravce by jistě rád složil křídla i motýl Emmanuel.

    1. On se ten chlór ale musí v další operaci dokonale vyfoukat vzduchem a zplodiny odfiltrovat aktivním uhlím, dle posledního nařízení EK výhradně bezuhlíkatým.

  2. Je to logické – kdo jiný než Švédsko bydnes pro Finsko hnulo malíčkem při aktivaci článku pět?

   (Nabízí se varianta, kdyby po přijetí Finsko nabídlo členství v NATO Rusku…ale něco mi říká, že by se dnes Putin upejpal, on je teď strašně plachej…

   1. Myslíte, že by se jako opakoval 31. březen 1954 v opačném gardu?
    Ten den totiž SSSR vyjádřil v nótě adresované USA, Francii a Velké Británii přání vstoupit do NATO. NATO však návrh samozřejmě odmítlo a tím ukázalo, že pakt je namířený proti SSSR.

  1. Upřímně řečeno – pokud si odborník z tohoto článku přečte víc než titulek, musí souhlasit.
   Jen nevím, proč autorky mluví jen o mužích, které přitahují nezletilí. Mezi ženami je větší procento.
   —–
   To, kdo vás přitahuje si opravdu nevybíráte.
   Pravděpodobnost, že když někoho přitahují nezletilí/nezletilé neznamená o nic větší nebezpečí, že se je pokusí znásilnit či zneužít o nic víc než to, že ženu znásilní průměrný heterosexuální muž/vrstevník.
   —-
   Sám náležím k t.č. perzekvované většiněbílých heterosexuálních mužů.
   Vždycky mě přitahovaly ženy kolem třicítky.
   V patnácti letech to byla nevýhoda, pak se to srovnalo a nyní je to opět nevýhoda:

   Po sedmdesátce zjistíte, že třicátnic, které upřímně přitahují sedmdesátníci (a nikoli jejich finanční rezervy) není zas až tak mnoho…
   Jsou – ale říkám si vždycky: Nemá cenu si s ní začínat, určitě by mi tu gerontofilku brzy přebral nějaký atraktivnější devadesátník!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *