30 května, 2024

Oboustranný tlak

Tak nám začala bitva ve sněmovně o valorizaci penzí. Poslanci mají nachystané spacáky, Andrej Babiš vyhlásil, že vláda zažije peklo. Opozice nemá většinu, může vládě „jen“ překážet. Samozřejmě nejde jen o valorizací penzí, ale o celou řadu dalších zákonů, které přijdou na řadu, hned jak toto bude odhlasováno. Však víte, na co se naše země chystá. Naši vrcholní představitelé o tom mluví zcela jasně. Válka velkého rozsahu ve které budeme účastníky od první minuty, což nezvládneme bez částečné mobilizace.

Stejně tak to nezvládneme bez zvýšení daní, především pak daně z nemovitosti, protože je třeba konečně svrhnout z piedestalu posvátnou krávu soukromého vlastnictví. Do toho je zapotřebí zaplatit emisní povolenky, grýndýl, je třeba živit stále rostoucí inflaci a platit levně vyráběnou drahou energii.

Jak vidíte, nejde jen o valorizaci důchodů. Těmi se jen začíná, protože důchodci jsou nejslabší článek řetězu a nejméně se mohou bránit. A každý každičký důchod teče přes státní účty a tím pádem není způsob, jak to nějak udělat. Je prostě snadné začít s šetřením právě zde. Solidarita seniorů s výrobci nadzvukových letadel…

Jediný tlak, který je k dispozici, jsou obstrukce. Politika překážení. Ono to samozřejmě není jednoduché, s přibývajícím čase ubývá chuti, dostavuje se únava a rezignace. Vládě stačí jen vydržet, protože nemusí dělat nic. Všechno leží jen na opozičních poslancích a jejich ochotě spát v kancelářích.

Všímáte si, že s demonstracemi je to podobné? Aktivitu musí projevit opozice, lidé musejí být ochotni přijet z velké dálky, je třeba odvést hodně organizační práce, vše závisí na tom, kolik sil do toho účastníci chtějí dát a jak se s těmito silami nakládá. Jestli hospodárně, nebo nesmyslně. Metoda je ale velmi podobná – nemáte moc, tož musíte překážet. Musíte ukázat odhodlání, schopnosti, musíte ukázat množství. Smyslem není, dosáhnout okamžité změny. Smyslem není převrat. Stejně jako obstrukce ve sněmovně – výsledkem zřejmě nebude stažení zákona, že by si to vláda rozmyslela.

Jak obstrukce, tak demonstrace jsou ukázkou organizačních schopností. Podívejte se vy mocní, čeho jsme schopni, i když nemáme k dispozici nic z toho, co máte vy. Nemáme vaše média, nemáme vaše funkce, nemáme vaše kompetence, ale přesto jsme schopni blokovat jednání sněmovny celé dny, protože umíme lidi včas přivolat k pultíku, protože jsme jednotní a umíme si udržet přehled. Tyhle schopnosti můžeme použít i v předvolební kampani, umíme se zviditelnit a brzy už nebude žádná Pětikoalice.

Demonstrace je totéž. Podívejte se vládo, nejsme sice ve sněmovně ani jako opozice a Česká televize o nás výmluvně mlčí, ale jsme schopní se svolat, umíme zařídit autobusy i řečníky, umíme ozvučit celé náměstí a to všechno proto, že už umíme henty podpůrné struktury. Podívejte se, tohle nedělal jeden člověk, tohle dělaly stovky a tisíce lidí v krajích i v posledních dědinách. Umíme roznášet letáky, umíme vtipné kampaně na fejsbůku, umíme mluvit a dokonce máme i sponzory, co to jsou ochotní zaplatit. Tohle všechno brzy nasadíme do voleb a čím déle to potrvá, tím lépe budeme zorganizováni a propojeni.

Platí to i směrem ven – podívej milá veřejnosti, jsme schopni zablokovat sněmovnu na čtrnáct dní, jsme schopni svolat demonstraci, vol nás. Vol nás, protože umíme politiku, protože si umíme poradit a umíme využít všechny možnosti, i když nemáme moc. Pokud nás zvolíte, tyhle schopnosti budeme využívat ve sněmovně i vládě.

Platí to samozřejmě i obráceně… podívej se vládo, obstrukce skončily po jednom dni a po demonstraci nenastalo nic dalšího, nemusíš se bát. Příští demonstrace bude menší a příští obstrukce budou bezmocnější.

Držím parlamentní opozici palce. Zkuste se svým tlakem vydržet. Co nejdéle… Nejlépe až do soboty 11.3., kdy se k vám přidá ještě Václavák. Zkuste vydržet, aby vláda zažila tlak z obou stran. Aby se potkali s organizovanou parlamentní opozicí a s organizovanou mimoparlamentní opozicí. Aby jim začalo šrotovat v hlavě, že by jejich vládnutí mohlo špatně dopadnout. Aby zjistili, že se situace nezlepšila. Že se lidi neuklidnili, jen se vytříbili lepší lídři. A když se vytříbili jednou, mohou se vytříbit i podruhé a potřetí… a pokaždé lépe. Aby zjistili, že ANO je při chuti a síle přetavit těch 2,4 milionů hlasů v prezidentské volbě do volebního výsledku ve sněmovně. Aby zjistili, ó hrůzo, že se ta opozice stále více domlouvá, vznikají další a další projekty, které spolupracují a příště to bude ještě větší tlak z ještě více stran.

PS.

Dnes je březen a prozatím končím předobjednávky na knihy. Vypořádám stávající „zákazníky“ napravím chyby a přehmaty a zbylé knihy dovezu na demonstraci v sobotu 11.3.2023. Další peníze už mi prosím neposílejte.

Prodej knihy nekončí, bude ještě k mání, ale březen chci využít k dotisku a vyrovnání se se všemi, co si knihu předplatili. Od zítřka si budou moci zadávat zasílací adresu ti, co si knihu předplatili v únoru. Kdo si knihu předplatil dřív, může samozřejmě také.

255 thoughts on “Oboustranný tlak

 1. To jsou věci. Poněkud OT, ale pokud někdo poslední dobou řešíte datovou schránku, tak zpozorněte….

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zmizela-zprava-To-ani-za-Babise-nebylo-Podezreni-u-Jurecky-730571

  Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) odvolal generálního ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona minulý týden. Uvedl, že není spokojen s tím, jak v době vysoké inflace úřad vede. MF Dnes však zmiňuje příběh, který se v tu dobu odehrával v Liberci. Úřad práce totiž vyšetřoval šikanu podřízených právě v pobočce tohoto severočeského města. V té době jí šéfovala Kateřina Sadílková, jež je dnes Jurečkovou náměstkyní. Jak uvádí MF Dnes, den předtím, než ji ministr jmenoval, odeslal Najmon na ministerstvo zprávu, že Sadílkovou potrestá za šikanu a že případ si přebírá policie.

  „Na ministerstvo nebyla pošta doručena. Metodik spisové služby zjistil, že písemnost byla na straně ministerstva stornována. Příčinu nebylo možné určit. Jako možný motiv je dán důvod jmenování následující den Kateřiny Sadílkové náměstkyní člena vlády – ministra práce a sociálních věcí,“ zkonstatovalo k celé věci generální ředitelství úřadu práce, konkrétně Ondřej Šram. Ani ten již na úřadu práce není, byl přeložen na ministerstvo. Jurečka se pak Sadílkové zastává, sama Sadílková tvrdí, že veškerá obvinění vůči ní jsou lež.

  Podle brněnského právníka Tomáše Tyla problém s datovými schránkami není žádná drobnost.

  „Hele, tohle není žádná drobnost. Pokud někdo umí ‚zmizet‘ zprávu z datové schránky, tak je to něco, co tady doposud nebylo. Datové schránky byly zřízeny právě pro to, aby bylo zajištěno, že se informace dostane na úřad včas, řádně, beze změny a nikam nezmizí. A puf – tady má někdo pravomoc zprávu ‚stornovat‘?! Jako tohle bych dnes viděl na hlavní zprávu v ČT, pokud by tedy ČT byla opravdu nezávislou veřejnoprávní televizí. O co, že o tom dnes nebude v Událostech ani slovo?!“ ptal se Tyl na Facebooku.

 2. Muž z Mělníka chtěl podat trestní oznámení na českého ministra vnitra a když se vrátil domů, přijela policie, obrátila mu byt vzhůru nohama, přišlo na něj prý anonymní udání kvůli extrémismu! Za další půl hodiny přijel OSPOD na anonymní udání kvůli zanedbávání dětí! A aby toho nebylo málo, banka mu zablokovala účet!

 3. Ten, kdo nemá místo mozku průtokáč a pamatuje si vládu ODS, TOP 09 a Věci veřejné, dohromady získaly 118. Co to bylo za masakr. Vypíchnu jen Drábkoviny.
  Kdo si tyhle šílenosti pamatuje a přesto tuhle skvadru volil, si zaslouží izolovat od společnosti a zbavit svéprávnosti.

 4. A tady máte z PS slova Babiše a jemu bych i věřila, že to zorganizuje, on své voliče zná:

  „Babiš 15:08: Zorganizuju první demonstraci důchodců

  „Pane premiére, přihlásil jsem se, abych vás vyzval. Vždycky jste říkal, že rozděluju národ, že jsem populista. Jsem hrdý populista, hájím důchodce.
  Pane premiére, pojďte sem a řekněte, že jste byl uveden v omyl. Zkuste spojit aspoň na chvíli ty dvě půlky. Pan ministr financí Stanjura řekl, že 19 miliard jsou drobné. Dejte je těm důchodcům,“ apeloval na plénu šéf ANO Andrej Babiš.
  „Pane premiére, řekněte, že to stahujete.
  Vraťte se a řekněte, že je to nesmysl.
  19 miliard, taková ostuda, co se tu děje. Neuvěřitelné,“ křičel Babiš u řečnického pultíku.
  „Pokud to neuděláte, zorganizuju první demonstraci důchodců,“ vzkázal ještě Petru Fialovi (ODS).“
  **********************************************

  Tak uvidíme………..

  1. Majka.
   Babiš si kritizovat vládu může dovolit.když nevládne,jinak je Babiš loutka Bruselu také. Také mužů říci, jednal by stejně jako Fiala,už si nikdo nedovolí jít proti Bruselu,nebo USA.Jinak je to jen předvolební kampaň. Naše problémy začali už dřív,Covid to prodělal úplně.

 5. První Leopard chcípl.

  Německý tank Leopard se objevil v DPR. Jeden z nich byl zajat spolu s posádkou poblíž Artemivska (Bakhmut), informuje zpravodaj Donbass Today s odkazem na telegramový kanál Come and See .

  Jako první o tom řekl poradce úřadujícího šéfa Pushilin Yan Gagin . Později jeho slova potvrdil Alexej Muratov, zástupce tajemníka doněcké pobočky Jednotného Ruska.

  „Pokud vím, posádku zajatého tanku tvoří polští žoldáci. Polsko obecně projevuje maximální agresivitu a zaujímá ještě více protiruský postoj než ostatní země kolektivního Západu. Není to tak dávno, co polský premiér oznámil, že Polsko je připraveno převzít odpovědnost za vytvoření, jak řekl, „nového světového řádu“. Což je přímý odkaz na rétoriku Hitlera a Goebbelse,“ řekl Muratov.

  https://donbasstoday.ru/…one-bahmuta/

  Není známo, jestli členem posádky byl i pes Šarik.

  1. Clanek byl stazen.
   Jeste bych pockal, jestli to neni kachna.
   Nezda se mi, ze by Ukrajinci poslali jeden tank jen tak dopredu bez nejake koordinovane akce.
   Prece jenom jich tolik nemaji.
   Pukud je to pravda, tak bude urcite dost fotek a nejake to video.

 6. Tak kvůli starouškům prý státu hrozí značné hospodářské škody. Proto projednávání ve stavu legislativní nouze.
  Tož, já mám jistotu, že značné hospodářské škody tu páchá slepenina. Slepenina, které instaluje totalitu jako řemen. Slepenina, která se bojí vystrčit rypáčky a obhájit neobhajitelné a která místo sebe do všech televizí strká mluvící hlavy, či mluvící saka.
  Zatím si v zákulisí Fialový mamlas hezky, jako tichošlápek obšlápl všechny zainteresované. Senát má jasný, ten mu to odklepne. Sjednotitel se sešel s mamlasem Rycheckým, tam se ujistil, že ÚS bude na jeho straně a neudělá z něho hned na začátku idiota. Fialový dokončil kolečko u sjednotitele, který hned po setkání prohlásil, že si státní rozpočet nemůže dovolit další díru.
  Dokonáno.
  Tohle nemůže dobře dopadnout.

 7. Fakt máte zapotřebí diskutovat s tím trolem. Nemám nic proti jiným názorům ale ten pán tady všechny uráží.
  Aspon na něj nereagujte

  1. Pokud nebude provedena defenestrace, tak si „vláda“ bude dělat cokoliv, nebo něco jiného a sněmovna jakbysmet.

 8. Kdoví, jak to s tím Stalinem bylo doopravdy. On tak moc všem správným lidem vadí, že je mi to podezřelé. Konečně, lhát se nezačalo ani letos, ani vloni. Některé lži se šíří minimálně mnoho desítek let.
  A jak si ověřit, kde je pravda? My to určitě nedokážeme. Například jsem četl, že hodně z těch informací o Stalinovi šířil Nikita Chruščov, aby byl on sám čistý, ale ve skutečnosti měl hodně másla na hlavě.
  Když si uvědomím, jak se liší současné výklady nedávné historie (a to jak oficiální, tak alternativní) od toho, co jsem se učil ve škole, tak si klidně dokážu představit hypotetickou situaci, že se bude za pár desítek let psát, že to všechno bylo úplně jinak.
  Konečně, Bandera je v některých kruzích hrdina už teď, paměti nacistických generálů se vesele prodávají… A nikomu to nevadí…
  Jak dlouho bude trvat, než se dovíme, že 2. světovou začal Stalin, a chudák Hitler v tom byl nevinně?
  Jestli se nemýlím, tak aktuálně pravdivá verze v EU je ta, že odpovědnost za 2. světovou mají Německo a Rusko. Schválil to europarlament, tak to musí být pravda, že. Směr opravy výkladu historie je celkem jasný.

  1. Re: Václav

   Čistky s miliony obětí, které pořádal Stalin, se jednoznačně musely projevit na počtu obyvatel.
   Není nic jednoduššího, než se mrknout do statistik o počtech obyvatelstva SSSR. Jsou k dohledání volně na netu.

   Doporučuji srovnat s čísly z období vlády toho „jedině správného demokrata“ – soudruha Jelcina.
   Ten ani čistky pořádat nemusel…

  2. Re: Anonym

   Dostal doživotí za spáchání atentátu, s tím nic neuděláš.
   A organizace, jejímž byl vysoko postaveným členem, prováděla genocidu ne-ukrajinského obyvatelstva. S tím taky nic neuděláš.
   A seděl ve fešáckém koncentráku – dvě místnosti pro jednu osobu, německá důstojnická jídelna.
   Taky žádná hitparáda…

 9. Udělejme to tak – definujte nějaké obecné parametry, za kterých je povinnost protestovat.
  A pak budeme filtrovat známé osobnosti a země a ty sankcionovat.

  V případě banderovců jde o to, že setina jejich symboliky v případě Čechů vedla k trestnímu stíhání. Takže proto propagace nacismu způsobuje takový rozruch.
  Prostý požadavek stejného metru na všechny.

  Jestli chcete zobecňovat, tak to udělejme podle toho mého návrhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *