10 prosince, 2023

Objektivní skutečnosti

Dnes začnu malým příkladem. Odcituji, co o Babišovi napsal náš etalon pravdomluvné žurnalistiky Pavel Šafr:

Andrej Babiš je koncentrované zlo. Andrej Babiš je nebezpeční pro naší zemi. ANO pod jeho vedení vsadilo na rozdmýchávání těch nejhorších lidských vlastností: závisti, zášti, ba dokonce oprášilo třídní nenávist…. …. rozdíl mezi bolševiky a lidmi v ANO prakticky vymizel, ti babišovi jsou dokonce v mnohém horší.

Tolik citace. Žádné překvapení ne? Takhle se u Šafrů doma mluví denně. Jeho redaktoři Besser, Hovorková či JXD se vyjadřují stejně. Ještě vám dám jednu podobnou citaci:

Nejstrašnější ovšem je, že Babišovy metody některé voličské skupiny oslovují. Pravým požehnáním pak jsou pro novodobou lumpenburžoazii. Prakticky v přímém přenosu tak mohou zděšení občané pozorovat, jak se k moci derou patologičtí jedinci. V Německu třicátých let do nebylo jiné. Moje devětaosmdesátiletá maminka, jež dobře pamatuje nacisty i bolševiky, má z Babiše normální lidský strach.

Tak co myslíte, kdo z Fóra 24 tohle napsal? Nebo že by třeba Kmenta v knize Boss Babiš?

Nebudu vás dlouho napínat. Oba texty napsal Petr Štěpánek v roce 2009 nikoliv o Babišovi, ale o Paroubkovi, ve své knize „Kronika bratrstva Kočkovy pracky, aneb Paroubkovi šibalové v akci“. Já jen změnil jméno a místo ČSSD jsem dosadil ANO.

Předpokládám, že teď nastalo hluboké ticho… a to je dobře, protože vám dneska chci říct něco zásadního.

Častokrát se setkávám s tím, že jsem Babišův zaprodanec, že jsem z jeho stáje, že za něj kopu… koneckonců pracuju v jedné z jeho firem, to by bylo, aby mě šéf propagandisticky nevyužil, dokonce možná vůbec neexistuju, ale jsem tým analytiků a moje texty kompletuje přímo Mára Prchal. Leckdo mi vyčítá, že jsem vůči Babišovi málo kritický a uvádějí to podobnými argumenty, které zazněly výše.

Ano, nejsem na Babiše nijak vysazený a názorně jsem vám předvedl, proč tomu tak je.

Když Andrej Babiš hřímal ve sněmovně k ostatním stranám, že to oni ho stvořili, tak měl totiž naprostou pravdu. Babiš je tady jednoduše proto, že vadil Paroubek. Zmíněná kniha vznikla v době, kdy měla Paroubkova ČSSD víc než třicetiprocentní podporu. Byl to Paroubek, který zavedl různé plošné sociální dávky a byla to právě jeho doba, kdy se nakrátko zlepšil život našich chudších spoluobčanů. Těsně po Paroubkově éře se mi narodila první dcera a dostali jsme tenkrát porodné, které zaplatilo prakticky celou výbavičku. Pak nám to Nečas, jako ministr sociálních věcí, zrušil a na přídavky na děti jsem si sáhl až za Babiše…

Paroubek ale vadil, že se na něj slétla všechna média, pisálci mu nasadili psí hlavu, opozice také makala, co to šlo, až se Paroubka zbavili. Preference ČSSD začaly padat. K moci přišel Topolánek, pak Nečas a ČSSD se už nikdy nevzpamatovala.

Ale něco přece jen zůstalo. Objektivní skutečnosti. Těch skoro 35% voličů Paroubka nikam nezmizelo. Paroubek odešel, přišel Bohuslav Sobotka (Dluhoslav Slibotka – takhle se mu tehdy říkalo mezi pravičáky, že?) a naši líbodémo Pražáci i konzervativní pravičáci měli splněno. Odstranili jméno a mysleli si, že vyhráli. I knížku o tom napsali. Pokud ji seženete , kupte, to byste nevěřili, jak krátká je lidská paměť. Třicet procent chudších lidí, na ty je zapotřebí přísnost!

Jenže, oni jen odstranili jméno. Ta třetina voličů tu byla pořád i s jejich tužbami a přáními. Sobotka začal ČSSD orientovat jinam a tak to vypadalo, že ti voliči asi změnili názor a dál bude panovat už jen pražská kavárna s podnikatelskou ODS. Zmíněná kniha vyšla v roce 2009…

A v té době už zřejmě Veľký Bocian přemýšlel, že půjde do politiky. Předtím měl k ČSSD blízko, ale když mu Paroubka sestřelili a místo něj nastoupil blbeček, tak se do toho raději pustil sám. Ve Štepánkově knize najdeme spoustu radostných pasáží, jak konečně nastanou lepší časy, ale uplynuly pouhé dva roky a přišel sekáč, který se nezakecal. Babiš si samozřejmě situaci zanalyzoval a postaral se nejen o hlasy Paroubkovy ČSSD, ale i o hlasy KSČM i kusu ODS. Z konzervativních pravičáků zbyla Trikolóra… tři procenta hlasů…

A ejhle – Babiš má třicetiprocentní volební podporu! Kde se vzala? Inu – objektivní skutečnosti. Voliči Paroubka nikam nezmizeli. Jejich tužby také ne. Jen si počkali, až to někdo ve svém programu bude artikulovat. Není náhoda, že ve stejné době si radikálnější (a rozumnější) lidi od ČSSD i komunistů sebral Okamura. Zdravím Jardu Foldynu…

A co dělají média? To samé, co dělali s Paroubkem. Dehonestovat, sestřelit, najít kompro, mluvit o tom, že Babiš či Okamura jsou čiré zlo. Hlavně nic nedávat těm chudším. Hlavně nepustit chlup a dřít je z kůže. Lopaty a dezoláti si nic jiného nezaslouží. A když se jim to nelíbí? Tak je to ruská propaganda. Takhle daleko to dopracovali.

Hele, mezi námi děvčaty… on ten Paroubek byl vlastně docela normální politik, že? Do basy nešel, nakonec na něj nic nevyhrabali, to „čiré zlo“ šlo v klidu do politického důchodu, žádná lumpenburžoazie s pochodněmi do ulic nevyrazila, volební urny také nehlídali hnědokošiláčtí bijci s růží na hrudi, strana LEV21 nijak politicky neuspěla a dál už se mluvilo jen o Paroubkově sexy mozku a mladé manželce. Dneska bývalý premiér bystře glosuje politické dění a v naší diskusi se na něj často objevují odkazy, pod nimiž se nevede žádný boj, protože mluví klidně a uměřeně.

Všem aktérům tehdejšího honu na Bradavici tímto jízlivě vzkazuji:

Nechtěli jste Paroubka, tož máte Andreje Babiše.

Proč? Protože objektivní skutečnosti vy volové! Odstraněním Paroubka jste dokázali jedinou věc. Přišel někdo, kdo se na ten mediální hon lépe připravil. Přišel někdo, kdo měl na Paroubkovu roli víc peněz, víc poradců, kdo byl pracovitější, tvrdší a odolnější. Neřešili jste příčiny Paroubkových preferencí. Neřešili jste životní úroveň těch chudších. Chtěli jste mít v palácích okázalost, ale kašlali jste na to, aby v chýších byla spokojenost.

Co myslíte, že se stane, pokud sestřelíte Babiše? To samé. Přijde někdo, kdo bude ještě tvrdší ještě úskočnější, ještě připravenější, kdo proti vám použije ještě nevybíravější metody, kdo si zanalyzuje příčiny Babišova pádu a zařídí se, aby neopakoval jeho chyby. Sestřelením Paroubka jste vyrobili Babiše. Sestřelením Babiše vyrobíte ještě většího řízka. Objektivní skutečnosti se totiž nezměnily a pokud ano, tak ve váš neprospěch. Dost možná ani Babiše nesestřelíte. Jen ho vycvičíte, aby byl silnější a odolnější.

Vy totiž vůbec neřešíte henty objektivní skutečnosti. Myslíte si, že je to v tom jménu, ale ve skutečnosti je to v těch třiceti procentech voličů. Kdybyste nebojovali proti Babišovi, ale zlepšili životní úroveň lidem, co ho volí, tak tady po hnutí ANO neštěkne pes, stejně jako už nikoho nezajímá Šmarda ani Vojta Filip. Ale to vy ne. Vy prostě půjdete po jednom Babišovi a budete zavírat oči před tím, že jsou tu miliony lidí, kterým se ve vašem světě žije dost bídně.

Petr Štěpánek se dnes s Trikolorou v podstatě připojil k tomu dávnému „čirému zlu“ a myslím si, že znovu už by o Paroubkovi takhle nepsal. Možná se ještě jednou potkají na společné kandidátce… To jsou paradoxy pane (Ferdinand) Vaněk.

Hele, není to jen tento případ. Babiš nám totiž figuruje ještě v jednom.

To tak přišla sametovka a nedlouho po ní nám Vašík Havel v jednom projevu prohlásil, že temné Slušovické nitky prorůstají celým našim potravinářstvím. A zanedlouho šly Slušovice do kopru. Zrušili jim registraci, banky jim přestaly půjčovat a to všechno proto, že kolem Vaška Ruzyňského byli lidi, které Čuba nejdřív zaměstnal, ale pak je vyhodil, že jsou lemplové. A tak se svinsky a podrazácky pomstili.

Jenže – objektivní skutečnosti zůstaly. Všichni lidi nejsou bohatí. Ne každý si může dát prasátko z biochovu nebo oběd v restauraci za pět tisíc. Nota bene, když se bojuje proti Paroubkovi, místo aby se řešila životní úroveň jeho voličů. Lidi potřebují levné jídlo, aby naplnili žaludek. Že je nekvalitní? Že jsou párky ze separátu a chleba se dělá ze zmraženého těsta? No a co! Je to levné, i uklízečka si může dovolit Vysočinu z Kosteleckých uzenin.

A tak mohu být stejně jízlivý jako před chvílí…

Nechtěli jste Čubovy Slušovice, tož máte Babišův Agrofert!

Proč? Protože objektivní důvody vy volové! Máme tu chudší lidi a ti také chtějí jíst. To jim biofarma nezařídí a vaše libtardí nadávky o salámožroutech z paneláku na tom nic nezmění. Chápeme všichni? Objektivní skutečnosti! Ty nakonec vždycky vyhrají. Je úplně jedno, jak moc to budou mééédia skrývat. Je úplně jedno, jak moc se bude lomit rukama nad chudáky uprchlíky a zakrývat, že soužití s nimi není žádná legrace. Mohu to stokrát mazat, tisíckrát pronásledovat a zavírat za názor, ale realita se ošidit nedá. Nakonec se to vždycky projeví nějakým Paroubkem nebo Babišem. Protože oni jsou ztělesněním reality, kterou lepšolidé nechtějí vidět.

Pojďme se přenést do současnosti.

Teď tu máme statisícové protesty, které svolávají sprostí podezřelí. Na Láďu Vrábela už si naše spravedlivá společnost plná policejních plukovníků a lidumilných exekutorů, došlápla. Obstavili mu účet, takže bych se nedivil, kdyby už teď byl v Srbsku a usoudil, že nestojí za to, se vracet. Nota bene, když si znepřátelil všechny ty, kteří by mu mohli pomoci. Já například si nedovedu představit, že bych se v jeho situaci rozkmotřil s Jindrou Rajchlem, který je právník a takové případy obhajuje. Všechny ty „globalistické struktury“ by se teď sakra hodily… ale když oni mu chtěli jen ukrást projekt, no ni? A tak čelí tomu nájezdu tak nějak osaměle a intervijuci se tetelí blahem, že toho nepřítele státu konečně dostali.

Ale ono se nic nezměnilo. Zase nám libtardi jdou po jméně a myslí si, že když se zbaví Vrábela (což se jim možná i podaří), tak zmizí i příčiny. Ale ony nezmizí. Pro potlačení protestů udělal Fiala mnohem víc tím, že špatně a hloupě zastropoval ceny energií. Rozdělil společnost na ty, co to ještě dají a doufá, že těch, co to nedají, zase nebude tolik. Ale udělal mnohem víc, než všechen ten novinářský a aktivistický tlak na policii, aby Vrábel skončil v klepetech. Směju se, když slyším Šafra, že je problém vyřešen díky insolvenčnímu správci, který Vrábelově manželce obstavil účet.

Objektivní skutečnosti vy volové!

Ať to s Láďou Vrábelem dopadne jakkoliv, ty důvody pro protesty nějak nepominuly. ČEZ ohlásil další zdražení elektřiny… Cena plynu teď klesá, ale počkejte, až začne mrznout. Jídlo je drahé jak sviňa. Na Ukrajině se stále válčí. Na objektivních příčinách protestů se nic nezměnilo a je úplně jedno, že lidem nadáváte do dezolátů a hrajete to na ruskou propagandu.

Už teď vznikají analýzy, kde udělal Vrábel chybu. Poptávka nepominula, už teď přemýšlejí další, jak to udělat líp. Jak se vyhnout překážkám, jak si novinářstvo namazat na chleba, jak se postavit Vítkovi Rakušanovi a jeho městapákům, jak se nenechat zastrašit, atd, atd. Libtardi si zatím mohou napsat nějakou knížku nebo natočit filmeček, jak to krásně vyhráli a pak lomit rukama, kde se vzalo to další „čiré zlo.“

Na konec svého textu jízlivě dodám:

Nechtěli jste Vrábela, tož budete koukat, kdo přijde po něm.

PS. A vy libtardi, co sem chodíte nakukovat…. dneska čumíte jak péra z gauče, co? Tak až zase budete nadávat dezolátům a vzájemně se ujišťovat o ruské propagandě, tak si nechte v mozku hlodat tuhle myšlenku – že když nevyřešíte objektivní příčiny a naopak děláte všechno pro to, aby se vyhrotily, tak si buďte jistí, že jako přišel po Paroubkovi Babiš, který je mnohem silnější, než Paroubek, tak po Babišovi přijde někdo ještě silnější a pohotovější. I po Vrábelovi přijdou větší frajeři. Protože na důvodech, proč tu jsou, se nic nezměnilo.

A vy, z Alternativy, kteří bojujete proti Babišovi stejně odhodlaně jako pražská kavárna… Babiš je ztělesněním kusu reality, kterého si nikdo jiný nevšiml. Je to velká realita. Minimálně dvakrát tak velká, jak Alternativa. Nemá smysl proti němu bojovat a upozorňovat na jeho dávné i nedávné hříchy. Děláte to samé, co libtadri. Jen se snažíte zavírat oči před tužbami jeho voličů. Nechcete Babiše? Tak běžte za jeho voliči a dejte jim to, co jim dává on. Jestli to neumíte, tak můžete dělat co chcete, ale nezbavíte se ho. A pokud ano, tak brzy přijde nějaký nový a silnější Andrejko. Takhle to prostě je. Realitu neoblafnete.

Doufám, že jsem vás všechny touto analýzou řádně vytočil.

382 thoughts on “Objektivní skutečnosti

 1. Jen dva jsme tady na skle zmínili jméno prezidentského kandidáta Pavel Zítko z Kadaně ,který za osm dní nasbíral 51.800 podpisů .
  Tolik dní zbývalo do konce sběru podpisových archů když se rozhodl kandidovat .
  Zároveň je prvním kandidátem ,který podal žalobu na nerovné podmínky prezidentských kandidátů.
  Z mnoha důvodů bych nám takového prezidenta přál aniž bych měl pocit ,že zase a opět volím menší zlo.
  Jak to řekla opička za volantem,třeba budu hloupé a budu nestrategicky volit proti semknutým proudům. Ale to se teprve uvidí podle proměnných ,které přijdou.

 2. Myšlenka druhá.

  Dá se to vidět i jako otevírání Pandořiny skříňky – nevíme-li, co samoi se sebou a konkrétní sityací, přitáhneme si ještě větší problém.

  Jestli panuje názor, že ty jedince, konsolidující lidi v kotlince, odstranili lidé z kotlinky zcela „sami“, není nám pomoci. Protože to není pravda. Jako modelový příklad se dá uvést časově cílená publikace „vybraných střípků“ z Pandora Papers…

  Dokud nepřipustíme, že „hranice“ možností naší politiky (našich púolitiků) určuje někdo úplně jiný, v podstatě bez jakékoli ochoty se kotlinkou, jako takovou, vůbec zabývat, platí zase to, že ať si zvolíme, kohokoli, jeho působení bude řízeno, a on může buď vytvářet protitlak (např. Babiš), anebo úplně podlehnout (např. Fiala).

  A můžeme si za to sami – místo podporyzvoleného politika, který to jakžtakž myslí pro lidi v kotlince dobře – jako zpětnou vazbu dostává od nás buď neuvěřitelnou úlisnost, anebo zdrcující kritiku.

  S tímto „obecným“ projevem do budoucna nemáme vůlbec žádnou šanci ani přežít, natož žít…

 3. Myšlenka první

  Ten, co přijde, … Vypadá to, jakoby cílem mohl být i Diktátor. Diktátor, v situaci, kdy existují jen tisíce navzájem protichůdných – a kvůli jejich protagonistům i zcela nespojitelných – názorů, postojů a „pravd“, je skutečně použitelná volba „řešení“. Je však potřeba dodat i to „b“ a možná i to „c“.

  Diktátor udá jeden tón, a kdo nehraje podle jeho not, „zmizí“. V dané sitiaci to vypadá, jako kýžený posun v depopulaci planety, protože dnešní situace, kdy osobní názor je proplétán se smyslem existence jedince, neumožňuje méně intelektuálně vyspělým jedincům připustit, že by mohl mít svou pravdu i někdo jiný, než on sám („já“)….

  A to „c“? Z role dlouhočasového vizionáře se dá prohlásit – kvůli neochotě se poučit ze své minulosti, celá zemská polokoule „kolektivního Západu“ následuje cestu svého velkého vzoru – Antického Říma – do prachu dějin. (A my sami s ní, důvody o odstavec výše…)

 4. Takový cimrmanovský úkrok stranou:
  Naše Fialové neštěstí prohlásilo, že válka vítězstvím Ukrajiny neskončí. Výjimečně s ním souhlasím.
  Nic takového totiž nenastane. [;>))

  1. Smečka fialových debilů dostala jasný úkol – nahnat východní holotu do Ruska – směr Moskva. Podle scénáře těch idiotů to bude do vánoc.

  2. No jistě. Teď už nepokrytě říkají, že Rusko je nutné definitivně odstranit z mapy.
   Je to soubor zaostalých mužiků, kteří prahnou po samoděržaví a demokratizovat se nedají.
   Takže nezbývá, než rozdělení do menších celků a demokratizovat postupně, bude to dřina na roky.
   Západ propásl tu správnou chvíli a tak to teďka bude fuška. Zkušenosti by byly. Německo se podařilo demokratizovat právě díky rozdělení. A Putíín je druhej Hitler, to je jasné každému myslícímu havloidovi.
   Kdo to nechápe, je rudý nok a milovník totality.
   😜

 5. Vidláku, obávám se, že realita bude ještě horší, než že jsi Babišův zaprodanec, ty to děláš zřejmě z přesvědčení :). Nevím, zda se to tady probíralo, protože nestíhám vše sledovat, ale co třeba zjevení jménem Pavel Zítko? Nechápu, ale doteď jsem ho ani nezaregistroval, ale on mi přijde jako ten pravý. Je to takovej vostřejší Turánek, bude žvanit a na to děsně těším :D.

 6. Já bych Babiše volil až jako poslední možnost. Ne kvůli penězům, ale protote, že jako premiér něco jiného říkal, pak něco jiného (hlavně v EU) dělal. Fakticky si nemyslím, že by na EU úrovni bojoval za národní zájmy. Důvodem může být jeho částečná závislost na dotacích.

   1. Pan Vidlák je tak strašně sympatický a nabitý kladnou energií, že bych s chutí shlédla i jeho rozhovor s masovým vrahem.
    Pan Skála mi – rozumem – nevadí, dnešní komančové jsou neškodní a prakticky se chovají jako normální protisystémová strana. Návrat k volantu jim nehrozí, to vědí nejlépe i oni sami.
    Přesto ale se ve mně kroutěj vnitřnosti, když vidím mluvit chlapíka, mezi jehož soudruhy se vyskytují i exoti typu Semelová, nebo bachař Vondruška, to se mi zvedá kufr. Holt emocím neporučíš.

 7. Tak mě napadlo Vidláku. Do voleb nemáte šanci se s Babišem sejít ani na krátký rozhovor. Ale co takhle mu nabídnout, že mu ve vašem kulturáku pohostíte lidi z Vaší zabíjačky? On to takhle teď dělá, tak by mohl na půl dne přijet.

  1. Na druhou stranu Laco… mám také nějakou sebeúctu. Jsem schopen říct spoustu důvodů, proč Babiše volit. Jsem schopen říct i nějaké důvody, proč ho nevolit. Jsem schopen říct, že mi to vychází ve prospěch Babiše. Jsem schopen říct, proč mi to tak vychází. Tohle všechno klidně udělám, i když se s Babišem nepotkám.

   Ale jestli mám pro něj tajtrlíkovat, lákat lidi k volbám, grilovat pro něj prase a říkat, že je to fakt hustej borec a český Orbán, který to má v hlavě srovnané a lepšího nad něj není… tak bych s ním rád mluvil z očí do očí udělal si na něj názor nejen podle slov v televizi, ale také z řeči těla a osobní letory.

   Míru mé osobní angažovanosti bych si rád stanovil až poté, co uvidím, komu bych doopravdy pomáhal. Já na henty osobní setkání dost dám. Upřímně – v této chvíli mám lidsky a osobně radši Rajchla, nebo Nerušila, nebo Foldynu, než Babiše, protože jsem si o nich udělal představu při osobním rozhovoru. U Babiše bych byl ochoten přistoupit na výjimku, že bych já dojel za ním a ne on za mnou. Ale bez osobního družného rozhovoru nemíním dělat nic víc, než to co už dělám. Budu říkat, jak mi který kandidát vychází, budu říkat, v čem mi nesedí, budu mluvit o taktice menšího zla.
   Jako jsem před posledními parlamentními volbami říkal, že lidi mají volit Okamuru nebo Babiše, protože jinak jsou to hlasy vyhozené do luftu, tak jsem schopen teď říct, že volba srdíčkem mezi mnoha kandidáty přinese jediný výsledek – Pavla a Nerudovou v druhém kole.
   Ale mám-li se přímo angažovat ve prospěch Babiše, tak to bez osobního setkání rozhodně nepůjde.

  1. Luxusní výletní loď s luxusními zákazníky na výletě.

   Chudačci maličtí. Sice v reálu nikomu nic není, ale i tak! Jedno oko nemám suché! 😄

  1. Některé sochy jsou velmi nedůtklivé:

   Pomsta Jana Nepomuckého
   Nejvíc se mi do paměti zapsala příhoda z období kolem roku 1920, kdy se v českých zemích šířil odpor ke katolické církvi a byly ničeny pomníky nějak s ní související. „Tak došlo i na naši sochu Jana Nepomuckého. Lidé postavili lešení a když dělník, který ji měl odstranit, vylezl na sochu a zapálil si fajfku, ozvala se z davu nějaká žena, ať dá zakouřit i Janovi. Dělník tak učinil a dal „zabafat“ i soše. V tu chvíli se ale socha rozhoupala a zřítila se na dělníka, kterého zabila a převalila se na onu ženu, která utrpěla zohavující poranění,“ vypráví skutečný příběh Blanka Mulačová. Pokud do Dobrovice zavítáte, určitě se za ní na informačním centru zastavte.

   1. Všichni obrazoborci ne sobě nesou prokletí. Sauerovu povalení mariánského sloupu zrovna neprospělo, K. Samková měla po pomalování tanku 23 sedm let smůly, Koláře si to za Koněva taky schytá.

   2. Holý nesmysl (stejně jako báchorka o „svatém Janu Nepomuckém“).
    Příčinou smrti dělníka bylo spadlé lešení. Totéž lešení zabilo i přihlížející dítě a ženu. Při pádu se socha rozpadla na tři kusy, které byly převezeny na místní faru, kde postupně zarostly kopřivami a ulomená hlava a ruka se ztratily úplně.
    https://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/jan-nepomucky-neprisel-jen-o-jazyk-v-dobrovici-take-o-hlavu-a-ruku-20160521.html

  2. Tak to je hustokruté ☺
   Sice jen asi tři řádečky textu, ale strašně jsem se nasmál.
   A perlička na závěr: v ruštině už si nejsem moc jistý, přece jen 39 let jsem nepromluvil tímto jazykem a to už je dost dlouhá doba, aby člověk hodně zapomněl.
   Tak jsem to dal do překladače strejdy Tůůůůdle.
   A co myslíte?
   Není povoleno něco takového číst.
   Tůůůůdle mi ukázal: „Tůdle!“ a nepřeložil nic.

 8. To je hezký článek, takový dokonalý striptýz… Já si celou dobu říkal, jestli to je z vlastní blbosti, nebo za cizí peníze – no tak teď je více jasno. A že peníze nesmrděj, věděl už starej Vespasianus.
  Jen bych rád připomněl tenhle článek a odkazy v něm:
  https://dfens-cz.com/jak-utahat-vaclavak/
  A jen slovo legál nahradit slovem vidlák…

  1. hmm, tak jsem to rozkliknul, a ten pan zase objevil Ameriku.
   Tohle se tu probiralo hned po prvni demonstraci. Pro i proti.
   Ted si hraje na generala po bitve a navic zadne reseni, nebo dokonce alternativu nenabizi.
   Jenom kritika.
   Nerikam, ze nema kus pravdy, ale to co pise je jeste mene, nez polovicate.
   Takovych kibicu je tu vic. Vsechno spatne, ale sami zadkem budto vubec nehnou, nebo se zasekli u toho vsechno spatne.

  2. Teda, mě by s dovolením zajímalo, jak jsem dopadl, když je víceméně jasno? Dělám to za cizí peníze, nebo z vlastní blbosti?
   Dle kontextu tak nějak předpokládám, že to dělám za cizí peníze… prosím o informaci, za čí peníze to dělám a jestli nemáte nějaký kontakt, abych se o ty grošíky, co nesmrdí, přihlásil.

   1. Divím se, že sem PeS, i přes svou nespokojenost s Vidlákem a jeho blogem, stále dochází. Není přece nic jednoduššího, než Vidláka nečíst.

 9. Opravdu poučná diskuse. Většina předvádí, že článek má pravdu. Mudrlanti, kteří se vyžívají v tom, že na všem dovedou najít něco špatného jsou jednou z hlavních příčin, že jsou kandidáti jakž takž přijatelní zostuzeni a vyhrají ti naprosto nepřijatelní. Nakonec tito přespravedliví sami vyvolají problémy, které odsuzují.

 10. Budu tady za pesimistu a šťourala, ale musím se zeptat. Co se v naší zemi změní, pokud bude Babiš prezidentem? Odvolá premiéra a vládu? Rozpustí Sněmovnu?
  Nebo bude jen vetovat zákony, aby bylo vidět, že něco pro lidi dělá? To mu bude houby platný se 108 poslanci pětikolky ve Sněmovně a s pětikolkovým Senátem. Jen odloží platnost o měsíc, dva, nic víc.
  Ani ty soudce Ústavního soudu nemůže jmenovat bez souhlasu Senátu.
  Prostě prosralo se to v poslední volbě do Sněmovny a naposledy při volbě do Senátu.
  Volba Babiše za prezidenta na tom nic nezmění.

  1. Crusadare, nezmění se nic. Ale budu mít dobrý pocit, že havloidi nemají všechno.
   ( Ústavní soud, Senát, Parlament, média, banky, všechny důležité a strategické pozice. )
   A že AB nepatří k havloidům je nepřehlédnutelné. Jdou mu po krku s nasazením hodným lepší věci.

   1. …“že AB nepatří k havloidům je …“ste si s tím jistá?

    Píšete o havloidech, nebo o havlismu, to sou dvě zcela odlišný věci, přitom je pozoruhodný, že to má společnýho jmenovatele. V matematice se dá čitatel s jmenovatelem vykrátit. Je tedy na Vás, abyste si za čitatele nebo jmenovatele dosadila sama … jen se obávám, že vám ZASE vyje to chronicky známý: = „jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet“!

  2. Někdo si chce pokecat, někdo urážet.
   V čem to bude horší. Prezident je figurka a dá se lehce odstavit parlamentem. Babiše si totiž na místě prezidenta bez jakýchkoli pravomocí neumím moc představit a nevidím důvod, proč do toho jde. Tedy kromě jediného – získat imunitu a tím se zbavit kauzy Čapí hnízdo. Pochybuju, že by měl sílu (a chuť) rozpustit Sněmovnu. Navíc by tím předal moc do rukou Senátu, což by bylo z deště pod okap. O důležitých věcech rozhoduje vláda a parlament, nikoli prezident. A tam se to pohnojilo při poslední volbě. A Babiš je od Vrbětic jen stínem původního Babiše.
   Jediné, jak se to dá změnit, jsou předčasné volby a nová vláda. Pak by bylo jedno, jestli bude prezidentkou Nerudka. Byla by ve stejné situaci jako Babiš, pokud se stane prezidentem. Ale do toho, jak se zdá, se nikomu nechce. Opozice je spokojená, protože čím hůř, tím lépe při budoucích volbách. O občany a tenhle stát nejde.

  3. Tak jako se věci dlouho posíraly, tak se stejně dlouho budou dávat dohromady. A i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem. Mohu celkem zodpovědně říci, že pokud bude zvolena Nerudová, bude ten další první krok o dost obtížnější, než když bude zvolen Babiš.

  4. Problém nefunkčnosti „našeho demokratického systému“ je v debilní Ústavě …
   K tomu něco od Pavla Hasenkopfa …
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Kurvitka-v-ceske-Ustave-System-rakovina-velka-moc-stran-Klaus-inspiroval-Hasenkopfa-k-zamysleni-720074
   Mohl byl jmenovat více debilit, zplozených debily v „našich demokratických liberálních“ ústavách (nebo blázny v psychiatrických ústavech, to je stejné), ale to zatím stačí …

 11. A ještě jednou PL:

  Právník a publicista Němec: Kdo třeba vyhraje prezidentské volby? Publicista vytáhl variantu, o které se nemluví
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdo-treba-vyhraje-prezidentske-volby-Publicista-vytahl-variantu-o-ktere-se-nemluvi-720190
  …“Lituje, že Babišovým soupeřem nebude v prezidentských volbách současný premiér Petr Fiala, „který by prezidentování určitě uměl, možná lépe, než zvládání premiérské funkce“, míní Němec. „Osobně bych si uměl představit za prezidenta právníka, třeba ministra spravedlnosti Pavla Blažka.“

  K tomu cituji varovné příspěvky z diskuse pod článkem:
  – Škoda, že se opozice není schopná dát dohromady jako koalice. Takže to dopadne, jako vždycky. Lidé půjdou volit Baštu, Středulu, Březinu a jejich hlasy propadnou. V druhém kole pak již volit nepůjdou vůbec, a koalice se zase bude naparovat, jak lid jasně zvolil její kandidátku Čaputovou (pardon, Nerudovou);
  – Babiš se do druhého kola dostane, ale tím skončí, protože příznivci pětikolky půjdou proti němu jak jeden muž. A příznivci opozice se zase nedokážou sjednotit, takže když to není zrovna kandidát SPD, Trikolóry, PRO či Šlachty, tak zůstanou doma a do druhého kola volit nepůjdou…

  1. Ano, taky to už dlouho píšu, aby se alternativa vykakala na to, že má každý několik kandidátů a semkla se (teď velmi oblíbené slovo) za někým, kdo má reálnou šanci být zvolen. Lepší aspoň Babiš, než další Čaputová (prázdná nádoba na floskule a klišé)

 12. Rabbi jde po Plzni Americkou třídou a proti němu Babiš. Rabbi nejen že si nevšimne že je to premiér ale ještě ho pokárá že nemá jarmulku. Odezva na sebe nenechá dlouho čekat. Kontrolor (burešův yesman) zaklekne synagogu a hledá a hledá. O vono na sviňu je všechno cajk. Všechno zařezává do posledního halíře. Tož burešboy zkusí improvizovat:…
  „Poslechnou Rabbi, vy tady máte ty svíčky, a z těch kape vosk, co vy s tím voskem potom děláte?“
  „Nu okapaný vosk dáváme do krabice, pak ho dáme továrně na svíčky a oni nám semtam pošlou nějakou tu svíčku navíc.“
  „Hm,Hm,“ mysli si klekač, „z tutoho nic nebude“ … ale má další nápad: „A Rabbi, vy tady přece krájíte ty macesy, to vám z toho zbydou nějaký ty okraje ne?“ „Jo, jo zbydou opáčí Rabbi. No a my je dáme do krabice a pošleme je do továrny na macesy. A voni nám pak čas od času pošlou nějaký ty macesy jen tak.“ Kontrolor se zachmuří protože vidí že z toho zas nic. Pak ho ale napadne ještě něco: …“ Á Rebe, vy tady přece děláte ty obřízky, že jo?“ „Nu ano, cirkumcizi u nás provádí atestovaní lékaři operatéři. Níc tajného na tom není. Ostatně se o tom můžete dočíst v naší pravidelné výroční zprávě.“ Nicméně Burešův muž nepolevil a pokračuje dál:“A co děláte s těma předkožkama?“ “ Nu co dáváme je do krabice “ odpovídá již poněkud rozladěný rabín.“ „Tak do krabice!“ zaraduje se orgán „a co pak s nimi děláte?“ … „Nuže,“říká Rabbi „my je pošleme na berňák a oni nám pak čas od času pošlou takového kokota jako jste vy.“

  1. Hm…
   To takhle mají v jedné ulici Rubinstein a Wan-Li krámky, kde prodávají kdeco.
   Jednou se Rubinstein hrabe ve skladu, najde zaprášenou bednu plnou saténových podprsenek dávno vyšlých z módy a jednu zkusmo strčí do výlohy s cenovkou 10.- Kč.
   Odpoledne vejde Wan-li a jednu koupí.
   Za dva dny vejde znovu a vezme jich deset.
   Další týden tam vlítne znovu a vezme celou tu bednu. To už Rubinstein nevydrží a zvědavě praví: „Poslouchaj, Wan-Li, na co voni potřebujou ty děsný podprdy? Vždyť jejich manželka, tchýně i dcery mají nohem menší velikost?!“
   A Wan-Li opáčí: „No, manželka z toho vystřihne košíčky a já je pak prodávám jako jarmulky po 100.- Kč/ks. Ti od vás se mi tam o ně doslova perou.“

 13. Ahoj Vidlaku, já jsem vlastně nikdy nepochopila jak se ODS podařilo oblbnout lidi . Viz progresivní zdaneni které je běžně v celé západní Evropě zde není vůbec téma. Stačí v ČT pouštět jen ty správné názory jak rovná daň je vlastně take progresivní a bohatí lidé utečou pryč a je hotovo. Take se mi zdá že i cast chudších lidi se snaží dostat do střední třídy a pro ně nesmyslně se identifikovat s pravicovou rétorikou, která jde proti nim. Souhlas se vším co jste napsal.

  1. To, že je progresivní zdanění běžné v západní Evropě, ještě neznamená, že je dobré. Je brzdou prosperity. Kdo chce žít z práce a ne z dávek, ten chce nízkou a rovnou daň. Oblbnout se podařilo spíš Vás.

   1. Re: Milena

    Co na to berete? Neuvažujete o lázních?

    Progresívní daň je klasickým nástrojem pro udržení sociálního smíru. Že by nějak výrazně brzdila to, čemu vy říkáte prosperita, ještě nikdo nijak účetně neprokázal.

    1. A Targusi už k vám došlo, že 15% že sta tisíc je méně než z milionu? Oba i ta „rovná“ daň je progresivní. Jako typickou rovnou daň si představuji např. daň za člověka, kdy platí všichni stejně za osobu (lze aplikovat např. na daň za mazlíčka – pes, naštěstí ještě nikoho nenapadlo, že by se platilo za psa podle váhy a tedy podle velikosti bobků).

    2. Brzdí motivaci k práci.
     Představte si třeba, že lidé nosí pytle. Za každý přenesený pytel dostanou 100 Kč. A vy jim řekněte, že z prvního pytle Vám musí odevzdat 10 Kč, že druhého 20 Kč, ze třetího 30 Kč a z desátého všechno. Jakou asi budou mít motivaci, aby odnesli více pytlů než 9? Tak se na to vybodnou. Čím víc práceschopných se na práci vybodne, tím méně peněz vybere stát na solidaritu. Tam, kde se spokojí pouze z 10 Kč z kazdého pytle, se nejen udělá víc práce, ale i vybere víc peněz na solidaritu.

      1. To podvádění a obcházení zákonů, má v klasickém podnikání (pokud zrovna nejde o nájemného vraha, nebo žoldáka) vždycky nějaký důvod, příčinu, proč je výhodnější riskovat a zákon obejít. Kdyby ten zákon byl pro lidi užitečný, neobcházeli by jej, ne ?

       Švarcsystém – znáte?
       Proč myslíte, že vznikl a plusmínus byl výhodný pro obě strany?

     1. Souhlas s paní Milenou.
      Proti charitě nic nemám, přesně naopak. Bohatí lidé vždycky provozovali charitu, většina z nich.
      Bohaté paničky se nudily a patřilo k dobrému tónu podporovat chudinu, hlavně déti. Plnilo to svůj bohulibý účel.
      Madla byla chudý sirotek. Poslali jí na obec a tam se o ní museli postarat.
      A postarali. Nechodila nahatá, neumřela hlady a protože měla hudební nadání, tak nakonec zpívala Evropě.
      Dneska by šla do Klokánku, chodila by ve značkových hadrech, ale jestli by zpívala Evropě ? Spíš si myslím že asi né. Protože by nebyla pod tlakem vyvinout úsilí na zlepšení svojí situace.

     2. To jsem ještě neviděl ani neslyšel, že by se někde někdy progresivně vyšší daň vztahovala na někoho, kdo se živí nošením pytlů. A i kdyby, tak ten, když se na to vykašle, tak pomře hlady.

   2. Čím je člověk bohatší, tím mnohonásobně víc zatěžuje stát, protože využívá v mnohem větší míře to, co stát poskytuje. A nezachrání to ani další daně, které na něj mohou být uvaleny, například silniční. Týká se to opotřebovávání infrastruktury, ekologické zátěže a řady dalších věcí. Kvůli chudým zcela jistě není například potřeba stavět obchodní „galerie“, tedy zastřešené části ulic, které mají samy spotřebu jako menší město, ať už energií, tak i vody, míru generovaného odpadu už raději ani nezmiňovat. Chce-li někdo takový luxus, holt za to musí příslušně platit. To nemluvím o naprosto neúčelné nadvýrobě takřka nepřeberného množství věcí, které si ti chudí nemají vůbec šanci dovolit. Má-li doma někdo pět SUV, a někdo jezdí veřejnou dopravou, je zcela evidentní, že ten první vytváří řádově nesrovnatelně vyšší zátěž pro životní prostředí a jeho podíl na nutnosti stavět, opravovat a taky ve výsledku opotřebovávat komunikace bude někde jinde.

    Ale to nejhorší, co příliš velké nezdaněné příjmy způsobují, je zcela nefunkční a neúměrné vyvádění finančních prostředků z oběhu. Logika věci je úplně jednoduchá, začnu-li z libovolného původně uzavřeného systému, jímž ekonomika je, vyvádět ve velkém prostředky ven, poškozuji celý systém, byť má to vyvádění na svědomí jen pár jedinců. A pokud nemám účinné mechanismy, jak je donutit vracet ony prostředky do systému, například tak, že budou muset investovat do provozu státu, tak je k tomu musím donutit jinak, například právě progresivním zdaněním.

    Zdrhnout ze systému je samozřejmě možné, ale po zhlédnutí příkladů, jak dopadli ruští oligarchové na západě, bych byl v tomhle ohledu mnohem opatrnější. Až začnou západní státy znárodňovat majetky, aby měly z čeho žít, zcela jistě nezačnou u domácích, ale u těch „opic z východu“.

    Já sice chápu, že někteří trpí mentalitou, že mají na cosi právo, ale chci jen upozornit, že veškeré „právo“ je pouze společenský konstrukt a funguje jen díky společenskému úzu. Rozhodně nemá povahu objektivně dané přírodní zákonitosti. To v tom případě znamená, že zákony i jejich vnímání společností se mohou změnit ze dne na den. Liberálové se lidem snaží nakukat, že právo na majetek je za a) právo a za b) je téměř božské povahy. Fakt ne. Připravte se na to, že „právo na majetek“, jak jste jej doteď znali, vezme v nejbližších několika desetiletích za své.

    Takže všechny ty řečičky o „právu“, „úspěšných“ a blábláblá si lze úspěšně vetknout za klobouk. Osobně být vámi všemi, kteří tady podobné plky teď psali, bych se zamyslel, kolik jste ještě ochotni zaplatit za sociální smír. Jinak bych možná občas vylezl z toho SUV, šel se projít a cestou si jen tak cvičně prohlížel kandelábry.

    1. Podepisuji. Především druhý odstavec. Je už to mockrát obehraná písnička a pořád mají někteří stejné argumenty, jako např. ten, že progresivní zdanění je brzdou prosperity. K tomu bych jen dodala ať se podívají které (a kolik) zemí v EU má rovnou daň. Před cca 20 lety byli pionýry např. v Estonsku.

 14. Docela by mne zajímalo, jestli se pan Štěpánek někdy někomu omluvil. Nejde jen o pana Paroubka, ale také o ty „některé voličské skupiny“, nositele „nejhorších lidských vlastností“ atd. Nejsou ti lidé náhodou totožní s těmi, které se nyní snaží svými texty oslovit? A myslel to doopravdy tenkrát nebo dnes? Sice už Bible zmiňuje obrácení Šavla na Pavla, ale to byla poněkud jiná situace. Přece jen bych tomu rád rozuměl…

  1. A proč by se měl Štěpánek omlouvat a zrovna Paroubkovi? Copak o něm nenapsal něco, co není pravda? Asi už většina zapomněla, jak bačoval v Praze za asistence kočkoklanu…

   1. Byl to bizár, celý ten pohřeb člena kočkoklanu. 😂
    Za Paroubka jsme se tak nějak posunuli někam do Rumunska, což jsem vnímala dost negativně.
    Na druhou stranu lišák Paroubek neváhal vyrazit v růžové mikině do čela průvodu Prague Pride.
    😀
    Proto proti článku Petra Štěpánka vůbec nic nemám. Napsal to trefně.
    Dneska už se Paroubek zřejmě dost uklidnil, a tak už ho nevnímám úplně špatně. Navíc jsem se přesvědčila, že erární kasu rozfrcávají všichni, akorát pravice u toho hlasitě bečí. Ale taky rozfrcává.
    Jediní dva ministři, kteří ty frky o nerozfrcávání vzali vážně, byli odstřeleni vlastními souhy. ( Drábek a Julínek. )

    1. Ano – ten buzerpochod byla taková hezká tečka za tím celým případem… A Kočkovic mafie poněkud ustoupila do pozadí a hlavní pole ovládla mafie STAN+Piráti… Takže už to není Rumunsko, ale spíš Albánie…

 15. Nedělejte z toho spor pravo- levý ani spor Babiš – antibabiš. Je to spor nás, kteří chceme normálně slušně žít v této zemi, s těmi, kdo kolaborují s jejími dnešními kolonizátory, kteří v nás vidí jen levnou pracovní sílu a odbytiště po své druhořadé produkty, prostě území, které si chtějí podmanit a mít z něj svůj prospech, bez ohledu na místní obyvatele. Stejně to mají i s Ukrajinou, Ruskem,… a mnoha dalšími zeměmi. Těmi kolonizátory jsou globalisté, Brusel, Washington, Berlín, těmi kolaboranty jsou pravdoláskaři, havlisté, pražská kavárna, libtardi, slunickáři….. Jakkoliv je nazýváme, jsou to pořád ti samí.
  V tomto smyslu je Klaus, Zeman, Paroubek i Babiš na naší straně. Jakkoliv jde o lidi různých názorů, kteří v minulosti často stáli proti sobě jako političtí soupeři. Uvědomme si konečně, že ty animozity, které vůči nim cítíme, někdo vůči Klausovi, někdo vůči Zemanovi, někdo vůči Paroubkovi, někdo vůči Babišovi, jsou z větší části uměle, záměrně a dlouhodobě vytvářeny rozesíračskými pravdoláskařskými médii.
  Ta média ztratí svoji moc nad námi, pokud se jimi nenecháme manipulovat k těm animozitám.

  Z těch zmiňovaných politiků a má dnes politickou relevanci už jenom Babiš. Dokud se nevynoří někdo relevantněší, je potřeba podporovat jeho. On sice není žádný ideál, snadno vyměkne a podlehne tlaku, není to žádný Orbán, ale aspoň se k tomu Orbánovi hlásí. Bylo by potřeba, aby byl nucen vládnout s SPD, protože ti by mohli na Babiše vytvořit protitlak k těm tlakům z Bruselu a Washingtonu. Socani, se kterými vládl, ho přece tlačili spíš ke kolaboraci.

  1. Takže viz. Vidlákův článek.
   A takže jsou tlaky, které nenechají lidi v Evropě volně dýchat.
   Takže lidi, buďte rozumní a přežijete.
   Takže co.?!

   1. Nerozumím, co tím chcete říct. Jistěže takové tlaky jsou – viz grýndýl, politická korektnost, nesmyslné sankce…. Takže je potřeba se jim bránit a volit takové strany, které se těm tlakům staví na odpor nebo jim aspoň nejdou naproti jako Fiala.

    1. Paní Mileno, tohle si myslím i já.
     Uměle vytvořené kvaziproblémy, aby se měl lid čím zaobírat. Hádal se a nezlobil.
     LGBT “ problematika” je jenom špička ledovce. Řešíme blbiny a na vážné věci nemáme čas.
     Angažmá armády prťavé země, jako je ČR, v Afghánistánu , Iráku, v Zálivu, v Mali a na Golanách i jinde, považuji za hluboký omyl. To si nedovolili ani Kremelští, tahat nás do svého potrhlého dobrodružství v Afghánistánu .
     Stali se z nás slouhové agresivní americké administrativy. ( Nepíši Bidena, ten už jenom čte noty. )

 16. Můžete na Vidláka házet tuny špíny, ale zůstává zde jeden zásadní a málo zodpovídaný dotaz, který je ale kardinální. Kdo a jaké příčiny „stvořily“ Babiše? Ten se přeci sám od sebe neobjevil na politickém nebi. Takže si nadávejte především těm , kteří zde po léta kradli a jinak škodili a Babiš pouze zvedl příležitost , i když je to pragmaticky jinak. Tato totálně korupcí prolezlá společnost začala Babišovi vadit , když musel s náležitým bakšišem obejít všechny strany v PS, i komunisty, aby mu něco prošlo, pokud chtěl dělat nějaký obchod a prohlásil, že než platit ty šmejdy, tak si založí vlastní partaj a tady máte skutečné příčiny Babišova nástupu a vzestupu v politice. On se přeci při jedné pijatice u něj v Sokolovně v Průhonicích přesně takhle hlasitě vyjádřil, že už ho ty politické „kur@vy“ přestávají bavit a že už jim nic platit nebude a na to jsou svědci a Babiš se moc s lidmi nemazal , stačila jedna levárna a už jel. Obchod je také pěkná stoka a ten Babiše vycvičil, proto také všechen ten politický plevel, i evropského formátu převyšuje o celou třídu ,ale podle mého názoru, on se už jenom v politice baví a to bychom měli vzít na zřetel. Tady se stále v politice už cca 30 let zaměňují příčiny a důsledky a začalo to tím pověstným 17. listopadem , zjevným STBáckým podvodem a ani s tím jsme se dodnes nedokázali vypořádat. Zase nám budou pisálci předhazovat Havla, Kocába a další, jako ty, co nám přinesli svobodu, ale skutečnou svobodu nám přinesl Gorbačov, který se dohodl s Reganem na sjednocení Německa, rozpuštění Varšavské smlouvy a pád „železné opony“ a bez Gorbačova by zde vládl „bolševismus“ ještě několik let! Taková je pravda a letiště v Praze by se nemělo jmenovat po Havlovi , ale po Gorbačovovi , protože ten nám přinesl a zařídil „svobodu“ a hlavně pád režimu. Havel byl disident, to mu nikdo nebere, ale těch svinstev, kterých se dopustil jako prezident je více , než těch kladů , i když „spoluzařídil“ , že zde proběhla výměna moci poklidně , to musím uznat. Stále více se překrucují dějiny a teď i ty , co všichni pamatujeme a najednou se začíná tvrdit pravý opak toho, co se skutečně stalo. To je odporné , také s cenzurou, která se opět objevila a co se nelíbí těm správným „vůdcům“ , tak se likviduje i s případnými odpůrci režimu. Mám zde poznámku na konec a tady souhlasím s Vidlákem, pokud se nebudou řešit příčiny, tak dojde k násilí a potom už bude pozdě si něco vyprávět. Možná, že je to i nějaký záměr, dnes nelze nic vyloučit.

  1. K tomu dnes na PL:
   Babiš v Pardubicích nakousl téma Rusko. Odsoudil Rakušana.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-bude-mrzeni-Babis-v-Pardubicich-nakousl-tema-Rusko-Odsoudil-Rakusana-A-sklizel-potlesk-720120

   Ano, můžete říci, že tam lidi nalákal na jídlo zadarmo, že posluchačům bylo většinou přes šedesát….
   však Babiš taky nemládne.
   Ale mluví s lidmi, jezdí za nimi… netlumočí jim názory nějakých poraděnků přes síto ČT a ČRo…

   1. Jeden presstitut z Aktualně (Bartoníček?), který provázel Babišovo poslední výjezdy konstatoval, že AB lidem rozdával listy papíru a požádal je, aby napsali, co by si přáli, aby jako prezident zařídil. A oni, ti jeho návštěvníci, prý jako jeden muž a jedna žena psali a psali. Presstit konstatoval, že to je Bábův největší sukces. Že z Pětilhářů nejen nikoho nenapadlo jít za lidmi, ale už vůbec ne po nich chtít, aby osobně sdělili, co mají zlepšit.

      1. Kocoure, ale to přece na realitě nic nemění… pokud Babiš prohraje, tak prohraje. Já to ještě budu dlouho analyzovat. Pokud vyhraje, bude to něco znamenat, pokud prohraje, bude to znamenat něco jiného. Jsem bloger, ne politik.
       Vlastně si už teď mohu psát do šuplíku články o zvolené Nerudové a dopředu už mohu odhadovat tu kocovinu, která pak zavládne.
       Koneckonců, já nejsem Babišův propagandista a nemám žádný osobní zájem na jeho vítězství. Žádnou prémii za to nedostanu.

   1. Něco mino mísu. Převzato z AK
    Platy politiků, by měly odpovídat platům občanů. A ty být takové, aby kdo pracuje, nemusel žebrat o sociální dávky. Zde je přehled platů ministrů v Evropě – seřazený od těch nej-nenažranějších, k těm nejodpovědnějším:

    Česko: Ministr bere 612% českého platu. Plat ministra 196 000 CZK. Plat je 32 000 CZK
    Švýcarsko: Ministr bere 571% švýcarského platu. Plat ministra je 38 071 CHF. Plat je 6665 CHF.
    Rakousko: Ministr bere 488% rakouského platu. Plat ministra 18112 EUR. Plat je 3708 EUR.
    Holandsko: Ministr bere 476% holandského platu. Plat ministra 15 081 EUR. Plat je 3 167 EUR.
    Francie: Ministr bere 454% francouzského platu. Ministr bere 10500 EUR. Plat je 2310 EUR.
    Německo: Ministr bere 447% německého platu. Plat ministra 16 440 EUR. Plat je 3672 EUR.
    Švédsko: Ministr bere 439% švédského platu. Plat ministra 145 000 SEK. Plat je 33 000 SEK.
    Belgie: Ministr bere 422% belgického platu. Plat ministra je 15 000 EUR! Plat je 3550 EUR.
    Itálie: Ministr bere 421% italského platu. Plat ministra 8863 EUR. Plat je 2 102 EUR.
    Španělsko: Ministr bere 363% španělského platu! Plat ministra je 6362 EUR. Plat je 1751 EUR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *