20 července, 2024

Nikdo nemůže říct, že nás nevarovali

V noci z pátku na sobotu dostala Ukrajinská energetika další tvrdý úder. Byly zničeny další ukrajinské elektrárny a údajně i další zásobník na plyn. To byla první ruská odpověď na západní povolení Ukrajině, zasahovat cíle v ruském vnitrozemí. Ruští představitelé stále častěji mluví o taktických jaderných hlavicích a nějakém pořádném jaderném testu. Západ stále častěji mluví o nutnosti, poslat své vojáky na Ukrajinu. I když je téměř každé prohlášení na obou stranách vždycky následně trochu zmírněno, už jsem tu psal, že trend je šílený a směřující k atomovým hřibům.

Polská státní agentura RAR dvakrát zveřejnila zprávu, že polský premiér rozhodl o částečné mobilizaci od prvního července. Prý povolají dvě stě tisíc mužů. Zpráva byla stažena, prý hackerský útok z Ruska, ale probleskávají informace, že šlo o špatnou koordinaci mezi prezidentem Dudou a premiérem Tuskem, kteří se navzájem moc nemusejí (ale v názoru na válku proti Rusku se naprosto shodují). A tak Duda nařídil zveřejnění a Tusk nařídil stažení, protože budou eurovolby, ve kterých by Tuskovcům taková informace uškodila.

Pravdu se dozvíme v příštích týdnech. Ale pokud to tak je, můžeme si začít kopat kryty a kupovat staré armádní atombordely.

U nás dál probíhá dehumanizace nepřítele. Naši libtardí sousedé se přímo třesou, až uvidí hořet Moskvu a onanují nad každým videem, na kterém zemře nějaký Rus. Stále jim nedochází, že se vysmívají těm, kteří mají nejvíc jaderných hlavic, protože si myslí, že Rusové přemýšlejí stejně jak my a nakonec je neodpálí a raději prohrají. Přejí smrt těm, kteří došli do Berlína za cenu sedmadvaceti milionů mrtvých, ale došli tam. Píší svá jména na drony proti těm, kteří za posledních sto let zvládli dvě strašlivé války a mezi nimi ještě jednu občanskou.

A ještě to, idioti, dávají na internet, ze kterého se to ztratí jedině tím jaderným armagedonem. Jinak to tam zůstane navěky. Čím víc Ukrajina prohrává, tím šílenější jsou ti, kteří vsadili na její vítězství.

Upřímně, když jsem si přečetl několik chciválkovských statusů posledních dní, především u maršála Petrly, ztratil jsem úplně chuť, pokoušet se ještě o mír a deeskalaci. Začínám si jen přát, ať se to všechno stane co nejrychleji a ať to máme co nejdřív za sebou.

Pojďme si ujasnit jedno. Tady vůbec nejde o to, že Ukrajina zasahuje ruské území. Vůbec nejde o to, že existují nějaké západní střely dlouhého doletu, které Ukrajina má. Vůbec nejde o ty paragrafíčky a povoleníčka k jejich použití za ruskými hranicemi. Jde o to, že cíle vybírá Západ, nikoliv Ukrajina. Ukrajinci se nedávno chlubili, že sestavili dron dlouhého doletu. Prostě vzali Andulu, naložili ji trhavinou a upravili řízení, aby to létalo na dálkové ovládání. Ale aby to mohlo letět dva tisíce kilometrů do ruského vnitrozemí, musel jim Západ poskytnout navádění a údaje. O zásahu ruských radarů včasného varování rozhodl Západ, nikoliv Ukrajinci. Ti by spíš potřebovali zničit nějaké seskupení ruských vojáků nebo trefit nějakého generála, aby mohli svému těžce zkoušenému obyvatelstvu prodat nějaký úspěch. V poslední době jich moc nemají.

A pojďme si ujasnit druhé. Rusové to udělají. Oni jaderné zbraně použijí. Oni to neříkají jen tak zbůhdarma. Oni nehrají poker. Oni nejprve dlouho varují. Někdy celé roky. Dlouhá léta říkali, že pokud Ukrajina nepřestane koketovat s NATO, tak tam udělají invazi. Nakonec to udělali. Západ si myslel, že to Putin dlouho nevydrží, že jejich odhodlání nebude dostatečné a pic ho, ruské odhodlání vydrželo zničení Nordstrýmu, vydrželo čtrnáct kol sankcí, vydrželo tři sta miliard dolarů vojenské pomoci Ukrajině a ruská ekonomika se stala čtvrtou největší na světě. Předběhla Japonsko.

Rusové atomovky použijí. Varují před tím. Varují před tím už celé týdny a měsíce. Varují, že to udělají a dokonce říkají, jak to udělají. Vzpomeňte si na zimu 2021 – 2022, kde Rusové říkali, že vpadnou na Ukrajinu. Jediné, co neřekli, byla stále opakovaná mantra našich chciválků, že počítali s třídenní operací. Ve skutečnosti s třídenní operací počítal Západ. Rusové nikdy nic takového neřekli. Ale řekli, že na Ukrajinu půjdou a že ji demilitarizují a denacifikují. Trochu jsme netušili, že tu demilitarizaci rozšíří na celou Evropu…

Co Rusové řekli, to udělali. Bez ohledu na náklady. Teď říkají, že použijí jaderné zbraně, pokud Západ nepřestane střílet na cíle na ruském území. Nevím, jak dlouho ještě budou varovat. Ale jednoho dne to prostě udělají, protože takoví prostě jsou.

Polsko začíná mluvit o mobilizaci… Orbán mluví o tom, že se blížíme ke světové válce, Němci ustoupili Američanům, že teda Ukrajina na ruské území útočit smí. Ukrajinci, pokud nemají prohrát, potřebují Západ plnohodnotně vtáhnout do války. Američané nepřijedou na mírovou konferenci, Rusové mluví o atomovkách…

Jedna a jedna jsou dvě.

Chciválkové mluví o ruském pohrdání životy vlastních vojáků. Uvědomují si, že jestliže Rusové, podle jejich slov, pohrdají životy vlastních, ještě násobně víc budou pohrdat našimi životy? Ruský voják dostane alespoň svůj stometrový žulový památník s věčným ohněm a čestnou stráží. Co dostaneme my? Zářivý úsměv?

Už chápete, proč všichni překotně podepisovali obrannou dohodu s USA? Protože bude válka, přece. Američané jsou základem naší bezpečnosti. Úplně vidím to vyjednávání – ano, půjdeme do války s Rusem, ale vy nás budete chránit…. Dává vám to smysl? Už víte, proč bylo i hnutí ANO pro tuto dohodu?

Máte doma jodové tabletky? Jak daleko jste od pardubické výroby nitrocelulózy? Jak daleko jste od Mošnova? Jak daleko jste od ministerstva obrany? Snad Brno unikne (mám to blízko), to vypadá jak po jaderném výbuchu už teď. Rusové dlouho varují. Dlouho o tom jen mluví. Ale až to udělají, bude pozdě.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

311 thoughts on “Nikdo nemůže říct, že nás nevarovali

   1. Každý z nich říká to, co od ní/něj jejich publikum očekává. Hezká hádka, ale voliče navíc to jednomu ani druhému nepřinese.

    1. Já doufám, že si slušní lidé všimnou toho svinského útoku Blbuše na Turkovu mrtvou matku. To byl vrcholný hyenismus.

 1. OT
  „Ostrá slova, urážky na sociálních sítích i střet dvou protichůdných názorových světů. Během eurovoleb na sebe hojně reagují politici, kteří mají na sociálních sítích značný dosah –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ a to i jedničky kandidátek Danuše Nerudová (STAN) a Filip Turek (Přísaha a Motoristé sobě). Může takový druh kampaně přilákat nebo odradit zejména mladé voliče? Politický spor proberou tváří v tvář oba aktéři v pořadu 360°. Duel můžete sledovat od 21:30 ve vysílání CNN Prima NEWS „

  1. Nechci nikomu dělat advokáta, ale mám k tomu dvě věci.

   1. Název zákona ještě neříká nic o tom, co v něm je, jak je složitý, rozsáhlý a jaké jsou v něm přílepky.
   2. Je to předvolební materiál Aliance, který je samozřejmě udělán tak, aby z toho Blaško vyšel co nejlépe.

 2. Samotné Brno možná ne, ale takový Vyškov, kde by mělo být předsunuté velitelství NATO, zakopané hluboko v zemi, asi ano. Vzhledem k charakteru cíle a jeho odolnosti bych se divil, kdyby použili jen nějakou prskavku. Takže být obyvatelem Brna, Kuřimi a okolí, tak bych zas v takovém klidu nebyl a dělal bych všechno možné, abych takové situaci předešel z čistě osobních důvodů!

  1. Pokud se velitelé zakopou dostatečně hluboko (alespoň 200 a více metrů) bude nutné použít hloubkového terminátora. To se projeví v okolí jen jako zemětřesení a obyvatelé v okolí to poznají (podle naturelu) jen podle prudkého sevření, nebo naopak uvolnění svého svěrače. Předsunutí velitele NATO-OTAN budou tak zakopaní, že je už nikdo nevykope.

    1. Konečně nastalo sjednocení a tvoříme pevnou hráz za svým vůdcem proti všem imperialistům! Konečně je celý národ z kvádrů.

 3. Omlouvám se, že stále kveruluji.. vracím se k otázce hledání nepřítele.. 🙂
  Filozoficko-legračně- nezbednou část už máme níže za sebou a teď tedy „skoro“ vážně..

  Je někdo na téhle planetě, kdo má prospěch z toho, že se stále( čti USA) hledá hledá nějaký nepřítel .. tedy mimo těch, kteří touží ke svým několika miliardám ve štrozoku z vojenské výroby přidat další, aby jeho děti měli na školní obědy ?

  Tuším, že to byl Vovka Putin, kdo se Buše st. zeptal na to, zda může Rusko vstoupit do NATO… pak by vstúpil šikmooký a kdo by byl nepřítelem potom?..

   1. Co musí mít v hlavě ti, kteří to nechtějí vidět. Asi pořád věří, že je ten jejich západ nechá si také líznout. Ale nenechá. Jinak to musí být diagnóza.

 4. Naše alternativa má největší hrůzu z toho kdyby měla náhodou vládnout. Hašteřit se a přetahovat o pár hlasů, to ano.

 5. Aeronet informuje o víkendové mírové provládní demonstraci v Budapešti s účastí 0,5M hlav. Proč to jde v Maďarsku a nejde v Česku? Proč nestála vedle Vrábela a plameně nemluvila Konečná? Na co ještě čeká? A Vidlák, se svým darem řeči, také nepřišel.

  Za týden po volbách bude spuštěna evropská mobilizace. Možná nenápadně a postupně, ale bude. Hra na demokracii je ukonce.

  1. V Česku opoziční strany přemýšlejí jak si sebrat voliče navzájem nebo jak je sebrat Babišovi, místo aby přemýšleli jak je sebrat pěti-koalici.

   Z toho plyne vše ostatní.

   1. Chtěl bych vidět, který vlastenecký kandidát by riskoval a řekl někde, že patříme do NATO. protože to je jediný způsob, jak získat voliče Pětikolky. Být trochu jako Fiala. U nás to dělá jen Babiš a moc mu to stejně nefunguje.
    Kdepak… tudy cesta nepovede.

    1. Přesně tak, v tu chvíli by zde všichni psali jak je nevolitelný, stačí zapátrat ve zdejším archivu nebo vlastní paměti.
     Jako je stále pravda, že každý národ má vládu jakou si zaslouží, tak je stále pravda i že změny se dají dělat až když je na ně společnost připravena. Naše na změnu zevnitř ještě, ač někteří včetně Vidláka dělají co mohou, připravena není. Až přijde změna zvenku, to bude zase nářků jak o nás bez nás.

    2. Vidlák napsal:
     3 června, 2024 (13:48)

     Některé voliče Pětikolky můžeme získat argumenty
     Například
     Západ nás podvedl
     Publikováno 3 června, 2024 | Autor: vlkp

     Jak jsme na tom?
     Schodek rozpočtu se prohloubil na 210 miliard
     https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-schodek-rozpoctu-se-prohloubil-na-210-miliard-40474603?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

     Jak nás oblbují?
     Flash: Gruzínskému premierovi vyhrožoval eurokomisař Olivér Várhelyi kvůli přijetí obdoby amerického zákona FARA vyhrožoval osudem Fica!
     Publikováno 24 května, 2024 | Autor: vlkp

     Co nás čeká?
     Tajemná dohoda mezi USA a ČR: Zveřejněna jinde. Jde v ní o hodně
     03.06.2024 13:10 | Monitoring

     Kolik hlasů skončí na ulici?
     Poslední průzkum STEM: ANO i Spolu by získaly shodně šest europoslanců
     https://echo24.cz/a/H4FEA/zpravy-domov-dalsi-predvolebni-pruzkum-volby-do-europarlamentu-vyhraje-ano-umisti-se-i-motoriste

     Nechci se opakovat, ale řetězáky nepoužívají pouze senioři.
     pá 31.5.2024 9:44
     Michal Berg | Zelení zeleni@zeleni.cz
     3 jednoduché kroky, jak pomoct Zeleným ve volbách
     ……..

     1. Nechci nic říkat, ale tohle jsme už všichni stokrát říkali a voliči Pětikolky to vědí. Ale stačí je opět postrašit slovem Putin, Rusko a Babiš a už zase volí, jak mají. Jak prosté milý Watsone.

      1. staci si precitat komentare na novinkach alebo idnes. Clovek by neveril, kolko ludi si neuvedomuje, kam to cele tlacia a ako sa moze pre nich osobne skoncit:-(

      2. Vidlák napsal:3 června, 2024 (15:42)

       Oni na nás Putina, my na ně migranty
       V New Yorku rekordně zdražily hotely. Z každého pátého je útulek pro migranty
       2. června 2024 17:00

       Ubytování pro migranty, inflace, útlum krátkodobých pronájmů typu Airbnb, ale také pokles výstavby nových hotelů vyhnaly průměrnou cenu za noc v newyorském hotelu na rekordní úroveň. Ta nyní dosáhla částky 301 dolarů za noc, tedy asi 6 800 Kč. Každý pátý hotel ve městě v současnosti slouží jako útulek pro migranty, kapacit pro turisty se tak nedostává.

       Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/usa-new-york-hotely-migranti-asociace-luzka-turiste-ruch.A240528_094613_eko-zahranicni_jadv?zdroj=cxrecs#cxrecs_s

       1. Máte v tom hokej! Vyhánění cen není z Vámi předložených důvodů!!! Ceny v demokracii a tržním hospodářstvím vyhánějí zásadně majitelé. Důvodem je potřeba trhnout co to dá, neboť to je smyslem tržního hospodářství.

        1. Ne, vy v tom máte hokej.

         Ubyde zboží, vzrostou ceny.

         Když je hodně zboží, majitel musí snížit cenu, jinak neprodá a má ztrátu.

         Když je zboží nedostatek, prodává jen těm nejbohatším a ceny může tedy zvyšovat.

         1. a najkrajsie je ze cely ten kapitalizmus volnej sutaze je podlozeny platbami od statu. Pretoze keby ten neplatil migrantom pobyty v hoteloch, tak by k rastu cien doslo az o nieco neskor, kedy by po kolapse cien a nejakych hotelov ubudla ponuka a teda by ceny sa vysplhali hore. Ono je to cele aj tak divne…..klesne ponuka, zdvihnu sa ceny……stupne ponuka, casom aj tak sa zdvihnu ceny (koniec koncov ten kto predava musi za menej produktov utrzit aspon tolko ako predtym aby prezil:-))

      3. Kdo propadne manstreamu, končí. Pro ty jsou novinky nedotknutelné. Nálepkování a propaganda prostě fungují. Kulhavý Josef by mohl vyprávět. Dokud nebude osvobozena ČT a ČR, tak se to zásadně nezlepší.

      4. Kdyz ale zacnete sam individualne premejslet ,nezotrocene , nereakcionarsky ,muzete treba zjistit, jak se to stalo ..
       Teda jaky sou priciny ,co vsechno udelali a museli s nami ..
       Pritom je vse jednoduchy a vse je videt. Staci nebejt zabednenej
       pouckama a systemem vzdelani..Kazdej k tomu aby vedel , ma pristup dneska./Pozor bez trochy mysleni,to nejde/ .
       Jenze zajimat se machat se v nasledkach ,co naka danuse rekla a nerekla je povinnost vsech otroku.Jako sledovat CT a este za to platit.
       Toho se nikdy nevzdaji okovy si nanejvys nechaji vymenit ,pomoci naky blby mrkve a ze se nebudou muset snazit , vymenou za horsi.

       Jak je popularni ta scenka , kdy Kopecky serve a nadava urednici ,ze je blba a este blba. Ruku na srdce vsicki tady ste se z toho radovali a radovat budete..

       Tedy clen nejvyssi nadrazeny kasty , rve na urednici , rajtuje hystericky uziva si sadisticky ,zrovna tak jako nacista v dobe okupace na nas Cechy..
       Protoze milionar z hovadin v CT muze a chce davat najevo svoji zase nadrazenost. Uchyl nepricetne rval aby si ziskal popularitu a jasot zotrocenych ..Voni to vi a umi..
       Vladu prevzali prevratem v 67 predstavitele Slovenskeho fasistickeho Statu v cele s dr.Husakem. Aby stat znicili..

       V nemocnici vic nez jinde je dodrzovani predpisu nutne , tak urednice ,ktera musi ddrzovat instrukce a narizeni , prave ty kasty mocnych ,ke kterym Kopecky patril a dostaval bohatstvi za nic,
       tak nema na vybranou.
       Ma rodinu , mozna vnoucata vyhazov zprace za jen opomenuti neprichazi v uvahu. Ted se muzete smat a jasat dal..

    3. Vlastenecký kandidát má říct, co Brusel chystá a vládní strany jsou v prdeli.

     Ani největší chciválek to nebude chtít. Vlastní děti nejsou ani placené ideály ani ničí majetek.

     Na válčení tu jsou připrchlíci, když už někdo.

     Navíc solidní výcvik trvá 9 měsíců a za tu dobu je po Ukrajině, US volbách, dolaru i euru.

     Ovšem, mohou tam jít nevycvičení a mít větší úmrtnost.

      1. Tohle je přeci jiný.

       Není to o ekonomice, který spousta lidí nerozumí a není to o něčem za pár let, nejsou to vysvětlení návštěvy v USA. – Tohle má bejt brzy po volbách, je to jasný, jak facka a dotýká se to přímo většiny lidí.

       Jako otázku to Konečná klidně může vytáhnou v TV debatě, co to ten Fico říká a ať se k tomu Vondra (atd) vyjádří.

       I když to teď ODS popře, tak pak na to nebude moc jen tak kejvnout. (SSSR takhle zesabotoval chystanej Polsko Nacistickej pakt).

       Dítě na frontě, pro boj za západ, to není ukradenejch pár miliónů, trans agenda a plány na rok 2030, který se většiny lidí přímo netýkají.

  2. Protože Vrábel pozval Skálu a nepozval Konečnou. A mě také nepozval, protože mě nemá rád.
   Tohle je takové oblíbené v našich zemích. Loni také Jindra Rajchl plamenně hovořil, ať přijdou všichni, protože nikdo nelustruje hasiče, když přijdou pomáhat hasit. Letos už všechny obviňoval, že se na něm přiživují.
   Těžko dělat revoluci s takovým materiálem. Český Orbán prostě ještě nepřišel.

   1. Jsme nepoučitelní. Ani na takovém naprostém základu jako je jednota se neshodneme. Komu není rady, tomu není pomoci. Klasika.

    1. Maďarský národ má vyšší pravděpodobnost narození Orbána než český, že se mu narodí Žižka.
     Ale je třeba to nevzdávat. Orbán měl také „ztracené desetiletí“ kdy mu nic nešlo, ale hodně se naučil.

     1. Já vidím hlavní rozdíl v národní hrdosti. Maďaři, Poláci i Slováci ji mají, my většinově ne. Podobně jako Ukrajinci, bohužel.

      1. Však si nás tak už od Havlova „čecháčkovství“ takhle cvičili. Abychom byli lokaji, co se vozí po pacholcích a připadá si při tom jako hrabě. Jsou to všechny ty články o zlodějských Češích, o paštikách, řízcích v alobalu… a hlavně ponožkách v sandálech (pro mě symbol národní hrdosti vyjadřující lhostejnost k tomu, co by se podle jiných mělo ;))…
       Vždyť my si podle našich vlastních mocipánů ani neumíme těmi mocipány vládnout (a vlastně mají tak trochu pravdu, pokud si takovéto postavičky sami navolíme) a musíme proto předávat vlastní suverenitu do Bruselu…

       1. Ano, Venca Flaška na naši národní hrdost velmi silně a účelově dupnul zrovna když nesměle vykoukla ze své podzemní nory.

        1. V devadesátkách jistý Petr Cibulka (původně Vencův kamarád) nazval Vaška dvěma přiléhavými názvy. Za což si od něj vysloužil trestní oznámení pro urážku majestátu.
         Situace se ovšem zvrtla v poslanecké sněmovně, když republikán Josef Krejsa s vážnou tváří v řečništi na mikrofon navrhl, aby sněmovna zvláštním zákonem překvalifikovala tento Cibulkův „zločin“ na PROZRAZENÍ STÁTNÍHO TAJEMSTVÍ.
         😀

    2. Když to je těžké, snad každý kdo je/byl/ výraznou osobností alternativy je trochu excentrická nebo jinak hraniční osobnost. Ono, těžko být jiný a zaujmout, být výrazný, nepřehlédnutelný. Ale jako takový obvykle vidí jen svoje názory a prosazuje si je více či méně bez ohledu i na názory těch na stejné lodi. A dva tací, jsou jak kohouti na jednom smetišti…
     Vidlákova snaha sjednotit je bezprecedentní, ale také dost Sisyfovská.

     A ten, kdo je umírněná osobnost schopná jinak kompromisu v politice nezbytného, je obvykle alternativou zatracen jako nedostatečně radikální či přímo jako kolaborant. Takový, zas časem splyne s nějakou zavedenou stranou, SPD takhle pohltila dost lidí…

     1. SPD takhle pohltila dost lidí… ale nijak z toho nevyrostla. Teď zkouším, jestli Kateřina konečná pohltí nějaké lidi a zda jí to pomůže. Zatím to vypadá, že ano.
      Za týden buď budu vědět, kudy se dát a nebo budu ve velkém pokušení se na všechno vykašlat.

      1. Vykašlat ne – jen se odddělí zrno od plev.
       Mnozí u SPD by měli prohlédnout a začít pošilhávat po KK – viz má poznámka přechodu od kvantity ke kvalitě. Tak jako brkouni za což se jim klaním až k zemi.

      2. Ti pohlcení tvoří stranickou strukturu, asi i dost věrnou, ale „zešedli“ a Tomio je nenechá vyrůst. To soudím na základě zkušenosti, kterou udělal s Úsvitem, už nedopustí ŽÁDNÉ Marky Černochy.
       Bohužel to pak zjevně vede i ke stagnaci (např. když i svým nadějným lidem dá rozpočet do krajských voleb na úrovni pěti desítek tisíc korun…)

      3. Za mně – Jandejsek je přínos – viz jeho článek, který jsem pověsil na tribunu.

       Noví příchozí u Stačilo narušují účinně komunistickou nálepku a je tu poptávka po konzervativní levici.

       SPD loví v jiném rybníce a tam mají nahozíno i jiní.

     2. Ta excentričnost či hraničnost platí, i když v menší míře, i pro nás přívržence. Podle mého je to také naše vina, že se těchto lidí více chytáme. Vždyť jsou i v alternativě lidé nekonfliktní, spojující s vizí. Krom Vidláka lze namátkou jmenovat pány Petra Druláka, Davida Dvořáka, Radima Valenčíka, to jen co mi teď přišlo na mysl.

      1. Hm, asi ano.
       Jenže, umírněný intelektuál sotva povede davy i kdyby chtěl. Prostě mu bude chybět to charisma toho excentrika, něco, co lidé chtějí a co je motivuje jít s ním, tu jiskru co v roce nepostrádal např. Martin Konvička, když naplnil 6.2.2016 když naplnil Hradčanské náměstí až k toskánskému paláci (na ČT1 uvedli jen pár tisíc lidí, jako obvykle).

       1. Plný souhlas, ale ti, kteří chtějí být v čele těch davů, by jim měli naslouchat a spolupracovat s nimi.

        1. A o tom to je.
         Navíc, ten kdo to chce být, by jím být obvykle neměl. Také ta zpětná vazba rychle vezme za své, nejpozději s transformací aktivistického hnutí do politické strany.
         V ten moment se přibalí různí „znalí“ političní vysloužilci, kteří sice vědí jak to chodí, a jaké dveře kam vedou, a jak se dostat k penězům (bez kterých to ale dál dělat nejde), a o které se pak časem rozhádají.
         Také si „vůdce“ zprivatizují a „ochočí“.

   2. Inu Vrabel je slepá ulička – Skála? Jeho rezepře s rodnou stranou – viz prezidenstká volba, tanečky kolem knihovny M. Ransdorfa. Jeho dosud neopuštěné covidování a adorování prof. Staňka – (ten se příliš rozkročil doširoka a začíná připomínat brouka Pytlíka).
    Ať jsou výhrady k KK jakékoliv tak se mi jeví stále jako jediný perspektivní subjekt – se starými pohledy se už nevystačí, začíná se rodit nová kvalita – bohužel její obrysy jsou ještě zatím v mlze.

    Dialektici pochopí, ostatní ….. měli dávat pozor ve VUMLu.

   3. No, to je přesně ono: „nemá mě rád“…
    Pak samozřejmě ani já (např. Vidlák) nemám rád jeho. Celé se to zacykluje a pak už těžko určovat, kdo s tím vlastně začal. A je to i zbytečné.

    Vemte si příklad i poučení z takové ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR, volební strana č.15. (V.Vítová, A.B.Bartoš, T.Vandas, a další). Před takovými 10 lety byli rozhádaní a nešlo je nijak přesvědčit, aby alespoň ve volbách nešli proti sobě a nepřetahovali si tak voliče, kterých měli beztak málo. Aby zkrátka kandidovali spolu na jedné kandidátce.
    Dnes již konečně po 10 letech, poučeni tristní situací národovecké scény, přišli k rozumu. Mluví spolu a kandidují společně. Jen se obávám, že na to přišli příliš pozdě – mezitím vznikly nové subjekty usilující o stejné voliče. A SPD se za tu dobu pevně etablovala a zdomestikovala.

    Osobní pocity a animozity by v politice měly jít stranou. Doba je příliš vážná na takový luxus.

   4. Vrabel je mrtvej kůň. Vůči němu asi vděk, že udělal první protest ale libtardové ho znevěrohodnili.

    Střízlivě vzato, jít si vedle něj stoupnout na tribunu týden před volbami, třeba KK s rostoucími preferencemi napříč společnosti by byla sebevražda …
    Takovej je prostě svět. …

     1. Kdyz de vo narod nejdulezitejsi je ,ze nebyl pozvanej ..Tak to udelam ,
      abych pozvanej byl..Takhle de vo narod.
      Maji takovy padnou vymluvu.
      Tyhle chteji jenom mluvit a psat .Tim,ze vsecko zmeni..

 6. Nevím, co tě na tom tak irituje. Žádné „Heil!“ tam slyšet nebylo a ta zdvižená ruka roztleskávače mohla klidně naznačovat, třeba jak vysoko dokáže vyskočit jeho pes.
  Ovšem, od podobných sešlostí v EU a USA je v Rusku na první pohled vidět ta rasová nevyváženost! Což je samozřejmě odsouzeníhodný zločin. Samí běloši a bělošky. To tady v EU už jsme mnohem „dál“, např. takové francouzské národní fotbalové mužstvo není při setmění ani vidět, pakliže nevycení zuby.

 7. Nějak jsem tam neviděl ani jednu svastiku, ani jeden obrázek Hitlera, ani jeden obrázek Šucehvyče. Neslyšel jsem ani žádný síghajlíček ani jeho ukrajinskou verzi. Stejně tak jsem nějak nezaregistroval, že se po nacistech jmenuje nějaká moskevská ulice. Narozdíl od Kyjeva…

  A to ostatní? Takových show už jsem viděl. Ono to vypadá hezky, když se lidi pohybují koordinovaně.

  Teče vám do bot, když už i v tomhle musíte nacházet nacismus a na Ukrajině ho nevidíte. Ale ono vás to dožene. Dřív než byste řekli Stěpan Bandera.

  1. ahá. tak oni to na těch všech fotkách s těma zběsilejma kérkama, co jsem do teď viděl, a že jich bylo neúrekom, oni to byli všechno rusové! no považte!

 8. Problém je v tom, že lidé dokonce i teď v této době, si neuvědomují jací zmrdi se dostali v této zemi k moci, dokonce jeden z nich má samostatně prý 32 procent voličských hlasu od zombie. Aspoň budou mít dětičky a vnoučci na koho vzpomínat než se změní na prach.

 9. gruzinsky zakon o cizich agentech vesel v platnost.

  ospaly dzou se mel vyjadrit ze amerika nechce celoplanetarni vojensky stret.
  a) je dementni?
  b) lze?
  c) neco jineho?

  1. Jetřebí rychle nasbírat dostatečnou zásobu kořínků! Až nastane celoplanetární střet, kořínky nebudou.

  1. Ovšem dnes to budou mít mnohem obtížnější. Náš kinderministr si nasadil helmici, na prsa umístil ocelový plát a chystá se na pana Putina a jeho budku.

    1. Je to obraz svých voličů. Nespadl z nebe, ani nebyl dosazen cizí mocností.
     Přeprogramovaná omladina dostala voličské právo. Oni si myslí, že válka je počítačová hra on-line.
     Z toho jasně plyne, proč je taková snaha posunout volební věk již na 16 let. Hlas takového mladistvého libtarda má stejnou váhu jako hlas zkušeného a zralého voliče s (geo)politickým rozhledem.
     Korespondenční volby dílo zkázy dokonají.

        1. Jenomže ministr se nikdy přímo nevolí, nýbrž jmenuje. Takže Lipánek obdržel ministerskou trafiku díky tomu, že pirátstvo mělo po volbách od voličů 3 nebo 4 mandáty a přisálo se k vládnímu Spolu(zločinu) a k „dozimentrům“. Vůbec tak osobně nemusel projít volebním procesem. Čili byl zvolen fakticky NEPŘÍMO.
         Pochybuji, že i kdyby byl Lipánek plně vyškolen v CIA, ale nebyl by v žádné vládní straně, že by měl Fiala tu odvahu jej jmenovat ministrem.

         1. Pro Fialu bylo podstatne, ze to dostal befehlem, to, jestli byl v nejake strane je vedlejsi.

          Nicmene moje poznamka mirila k „obrazu jeho volicu“. Jeho volicu nebylo dost na to aby byl zvolen. On ma vyssi kvalifikaci. Je vyvolen.

     1. To Charon 11:53 Obrazem některých voličů asi ano. Ale stačí se vrátit do repozitáře PSP a zjistíte z četných vystoupení tehdy ještě poslance Lipavského, jak toto individuum vystupovalo v PSP. A to v průběhu jeho přípravy ( na zastupitelství US) na své budoucí určení. V této souvislosti nemohu nezmínit podíl tehdejšího prezidenta Zemana ( jmenováním vlády) na současném stavu v ČR.

    2. Vy delate malo , my delame hodne . Ministryne vseho nejhorsiho ,masakru a
     niceni z Holandska je v tvrdy soutezi s belgickou vladou.
     Svine da daleko vic letadel , nez Belgie…

 10. Vidláku nechte si toho s těma Pardubicema, 500 metrů od baráku mám strnadovu opravnu vojenské techniky, 700 metrů výrobce obrňáků SVOZ, 8 km Syntézii a Explozi, 6 km vojenské letiště, Paramo atd.
  Ono to s tou likvidací Explozie nebude tak snadné. Dědek tam dělal za Komančů …
  Maníci tam míchají bouchačky ve dvou, v malých betonových domcích zapuštěných částečně pod úrovní terénu a s lehkout střechou.. Je to obrovský areál…

  Teď už to tolik nebouchá ale dřív to byla v malém častá záležitost, střecha odletěla, bunkr se znovu vybílil, vdova dostala vysoké držhubné, do futrálu se daly pytle s pískem, firma zaplatila zasklení oken a jede se dál …

  Je to víceméně postavené tak, aby nedošlo k řetězové reakci, a obnova výroby není nic nepřekonatelného

  1. Když to sečteme: Opravna, SVOZ, Synthesia, Explozia, letiště, Paramo a jakýsi domeček, máme tady naprosto jasných 7 jednou ranou. Někde jsem o tom už četl.

  2. Nějak se mi nechce věřit, že by to celé a definitivně, nepořešily třeba 3-4 zápalné pumy..
   Nemusí to být zrovna druhé Drážďany.
   Zbytek města může zůstat relativně neporušený.

   1. To sice ano, ale proč by měl??
    Všechno jednou ranou – tak jako v Hirošimě a Nagasaki. Američani se taky nerozpakovali, i když to z vojenského hlediska už bylo zbytečné.
    Je třeba dát lhostejným a tupým čecháčkům jasně na vědomí, jaké dacany a idioty si navolili za své představitele. Okultní „Jáma nad Maharálem“ (Praha) asi zůstane v 1. kole ušetřena – nemá valný vojenský význam, takže to pragmaticky vidím rovněž na ty Pardubice.
    Pluto by měl urychleně řešit přesun někam jinam. Čím dále, tím líp.

    Kdo to zavinil?
    Ptá se Slávek Janoušek. Stará píseň, ale dnes aktuálnější než kdy jindy!
    https://www.youtube.com/watch?v=VOn1BLVuMCI

    1. Kdykoliv narazím na jméno Janoušek, vzpomenu na drobného Janouška v jedněch jeslích. Kdykoliv předstoupil se smutným obličejem před paní utelku, bylo jasné že přijde jeho pravidelné hlášení: „Janoušek se pokakal“.

     1. Švejku, Vy se ani pokakat nestihnete, až to začne lítat. Natož, abyste vylezl na nejbližší kopec a vychutnal si ten největší (a poslední) ohňostroj svého života.

    2. Ještě zbývá ten velitelský bunkr v Doupově.
     Nejprv ustřelit komunikace a pak vydrobit trochu betónu. Je to z prefabrikátů.
     To by myslím pořešily jeden-dva Kinžály. Jak se dalo vidět, tak je to poměrně přesný vercajk.
     Taky si myslím, že Praha zůstane ušetřena – aby to mohla pozorně a nerušeně sledovat.
     Ivan ochotně dodá videozáznam ze satelitu, včetně souřadnic.

  3. Já bych byl víceméně v klidu.
   Česká republika na Rusko nezaútočí, protože nemá čím. A tím Rusko nemá důvod útočit na nás.
   Granátová iniciativy vyšla vniveč, poslat tam už co nemáme a prachy taky ne. Takže můžeme maximálně vysílat signály.
   A kecy že Rusko pojede na Berlín… s jeho rychlostí postupu, by tak v Praze mohla být kolem roku 2042.
   Můj skromný názor je, pokud Ukrajina zaútočí na civilní objekty ve vnitrozemí, tak Rusko utáhne kohoutky a vypne kompletně elektrickou sít a tím docílí totálního chaosu na Ukrajině.

   1. Taky si myslím, že pořád mají co vypínat a utahovat.
    Dněperská HE je od noci na 1.6. mimo provoz, takže další mínus 1.600MW.
    Je to docela velká země, kde kdysi žilo a pracovalo 52 miliónů obyvatel…

    1. Jestli je to tak jak včera napsal Gargamel,
     https://www.michalapetr.com/map-2008-putin-vcera-tvrdym-direktem-knockoutoval-brusel-i-green-deal-sokujici-udalosti-soboty-1-cervna-24/
     tak Ukroši už nemají žádné relevantní zdroje elektřiny kromě JE, které jdou ovšem snadno zaizolovat zničením příslušných rozvoden VVN, takže je Ukři budou muset stejně odstavit. Pak už jen stačí přerušit dálkové vedení VVN z EU, a Ukrajina je bez elektřiny, tedy v podstatě ve středověku. Ty tisíce malých elektrocentrál to nezachrání, zvlášť když do nich záhy nebude palivo.
     A za půl roku začne další zima, a ta bude bez elektřiny a tepla opravdu krušná. Asi se do EU přivalí další vlna uprchlíků. Tedy, bude-li ještě nějaká EU existovat…

     1. Ty elektrocentrály budou vybaveny klikou, tudíž paliva netřeba a v zimně práce s klikou zahřeje. Jen jetřebí vyřešit problém železa a hutí. Železa máme pomálu, hutí jakbysmet a výrobci tanků budou urputně soutěžit s výrobci klik.

     2. Ono nejde ani o o tu zimu, nýbrž o ekonomiku celé země. Bez elektřiny toho moc nevyrobíte.
      Čím horší bude výkon ukrajinské ekonomiky, tím více bude muset být sanován z našich daní a tím méně zbude na zbraně.

     3. K tomu je třeba dodat, že ze samotné Ukrajiny se ozývají hlasy odborníků, že JE jsou na pokraji provozuschopnosti, neboť už delší dobu se neprovádějí běžné údržby, protože vláda potřebuje, aby jely na plný výkon.
      K tou si přidejte agenturu JPP, že jim mobilizují pracovníky – prostě se nedozví včas, že pracovníka ulovilo jejich TCK někde na ulici, .

  1. Okřídlené úsloví: Lid potřebuje prapor, heslo a nepřítele pro dnešní den.

   Tím se chce ve stručnosti říct, že pak drží ústa a krok, dá se snadno ovládat a hlavně nemá čas přemýšlet nad vzletnějšími otázkami typu, jaká je legitimita postavení těch, kteří nám dnes vládnou.

     1. Jááák stejný? Pokud vím, nepřítel se pravidelně mění, aby čačtí Čechové neusnuli na vavřínech.

      1. @ Josef Švejk 3 června, 2024 (11:44)

       Nepřítel je stále stejný, jen nám 35 let úspěšně bulíkuje, že on ten nepřítel není nepřítel, ale že je nepřítel někdo jiný, kdo nás měl donedávna totálně na háku.
       Podle činů poznáte je.

 11. „Snad Brno unikne (mám to blízko), to vypadá jak po jaderném výbuchu už teď. “

  No Vidláku, to jste zrovna nemusel. Pravda, je to tady v Brně trochu načechrané, ale do atomové apokalypsy to má dosti daleko 🙂

  1. Cha! Právě jsem si po Brně zajezdil, a je to apolikapsa, či ako sa to oné… že se tady jednou nebude všude kopat, toho se nedožijí ani moje pravnoučata .

   1. Je to apolikapsa permanentní.
    Navíc ještě proměnlivá, páč čím dál výživnější, kudy se dalo včera, tam se dnes začíná něco jakože dělat, ale většinou tam nikdo nic nedělá, přesto se tudy jet nedá, vo kus dál to samý.
    Koneckonců i objet samotné Brno po dálnici je zhusta jen pro neobyčejně trpělivou povahu, vybavenou svačinou, pitím a zdravou prostatou.

    1. Copak prostata, ta se v tom moc neúčastní, ta by mohla spíš pomoct, když už. Spíš to nechce tzv dráždivý močový měchýř a taky nebrat diuretika. Já je brát musím a jak je vezmu, tak za hodinu a dvacet až čtyřicet minut začnu čůrat jako pěnkavka a nezastavím se do oběda.

   2. Možná se v civilizaci Orangutanů nebo Šimpanzů vyvine archeologie a ti pak budou kopat a vymýšlet teorie, co vlastně ty jejich předky vyhubilo. A fyzici budou bádat, z čeho se skládají atomy …..

 12. Donald Trump se domnívá, že hlavní hrozbou pro lidstvo jsou jaderné zbraně, na rozdíl od Joea Bidena, který dává přednost změně klimatu.

  „Myslím, že největší hrozbou jsou jaderné zbraně, nikoli globální oteplování,“ řekl v rozhovoru pro Fox News.

  Jak Trump poznamenal, Biden označuje globální oteplování za „největší existenční hrozbu“, přestože použití jaderných zbraní má potenciál způsobit škody, o kterých „není třeba mluvit“.

  „Byla by to totální zkáza, a to je skutečná hrozba,“ zdůraznil bývalý prezident.

  1. Pravdu nemá ani jeden. Hlavní hrozbou pro lidstvo jsou USA, bez ohledu na to, který z nich bude prezidentem …

 13. OT: Rozhovor kandidátuše na iděsu. Jsem mladá, krásná a hlavně úspěšná! A budou minimálě 4 mandáty. Dobře a moudře radím: nečíst, ale ta diskuse pod článkem je výživná a celkem dost jednoznačná. Za mě nejvýstižnější je úpěnlivá prosba o ujištnění, že ten rozhovor je fejk. Prostě ukázková názorná pomůcka na demonstraci pojmu okázalá hloupost.
  https://www.idnes.cz/volby/danuse-nerudova-rozhovor-europarlament-volby.A240602_202053_domaci_kori

  1. V době vypuknutí covidu se na iděsích diskuzích objevilo takové množství nových diskutujících zastávajících vládní názor téměř stejnými formulacemi, že jediným vysvětlením bylo nasazení botů. Myslím, že se nic nezměnilo a dnes už většina diskutujících se umělé účty vytvořené z jednoho, možná dvou center psychologických operací.

 14. Pro pochopení současné geopolitické situace viz kanál vynikajícího (žida) Glenn Greenwalda a jeho rozhovor s vynikajícím John Mearsheimerem (autorem knihy Izraelská lobby): https://rumble.com/c/Ggreenwald

  Nic proti Vidlákovu lomení rukama. Ale přesvědčovat českého píčuse z jeho místního náboženského sboru, ať to mléko nerozlévá, nemá smysl.

  Spíše se připravujme na udržitelný život v rozlité břečce.

   1. Pokud to není dopředu řádně vošetřený, jako ten preVítkův prozřivší dezolát (i reportéři na primě mají svoje děti, domy, byty, auta atd.), tak to tak nejspíš dopadne.

    1. O tom dlouhodobě nepřemýšlejí. Z něčeho nutno platit složenky. Jako každý. Čí chleba jedí, toho píseň zpívají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *