26 května, 2024

Nezahálíme

Když stavíte dům, můžete se do něj nastěhovat až když je hotový z pětadevadesáti procent. Do té doby celá stavba jen žere peníze a práci. Ale výhodou stavby domu je, že od první chvíle je ta práce vidět. Čím víc se pak stavba blíží dokončení, tím méně se toho na ní mění. S vaším Institutem českého venkova (je váš, protože ho financujete) je to stejné. Jen s tím rozdílem, že dosavadní práce není ještě nikde vidět. Proto jsme na stránky Institutu ještě přidali rubriku Pracovní deník, kde budeme o vykonaných pracech informovat.

Když jsme s Institutem začali, napsal jsem, že první peníze půjdou programátorům. Výsledkem má být nové uživatelské rozhraní pro Vidlákovy kydy i Litterate. Redakční systém by měl být uživatelsky příjemnější a především by měl definitivně vyřešit nájezdy trollů. Zároveň chceme Litterate nabídnout dalším influencerům jako prostor, kde jim jejich fejsbůkové texty nikdo nezablokuje a nesebere. To je první úkol našeho institutu – vytvořit co nejlepší prostor pro koordinovanou publikační činnost, abychom byli co nejlépe schopni dostávat do veřejného prostoru ta témata, která tam Česká televize nechce.

Zadruhé chceme propagovat český venkov a české zemědělství. Jeden z příkladů jste mohli vidět v poslední době, kdy se podařilo poukázat na problematické ukrajinské obilí, kdy i obchodní řetězce musely kapitulovat a pochybuju, že by si někdo troufnul vyvěsit ceduli, že mele z ukrajinské mouky, protože je v pořádku a lacinější. O českém zemědělství píšu od začátku svého blogerského působení a většinu peněz pro Institut máme díky prodeji mé knihy.

Do třetice chci, aby u Vidláka byly trvale otevřené dveře pro každého, kterému není lhostejný osud naší země a vyznává heslo „Národ sobě.“ Chci budovat důvěru dobrým jídlem i pitím. Chci, aby existovalo místo, kde se můžeme scházet nejen virtuálně, ale i fyzicky. Chci pokračovat v pořádání zabijaček a jiných společenských událostí, chci na ně zvát začínající i pokročilé politiky, chci na ně zvát všechny, kdo jsou veřejně činní a chci obrušovat hrany. Chci se potkávat s vámi čtenáři, chci s vámi mluvit a chci napomoci tomu, aby naše politika nebyla jen o podezřívání, ale také o důvěře. Politiků ve voliče a voličů v politiky.

Vězte tedy přátelé, že máme vykopané a vybetonované základy – nový server a jeho zabezpečení. Pracuje se na webhostovací platformě a rozjíždí se práce na blogu. Chceme to tentokrát udělat pořádně a profesionálně. Chceme mít celý web pod kontrolou a nebýt závislí na komkoliv zvenčí. V době různých vládních i nevládních blokovačů to bude poměrně podstatná věc.

Rukopis druhé knihy je už hotový a právě prochází korekturami. Předpokládáme, že koncem května půjde do tiskárny spolu s dalším dotiskem první knihy. Bude se jmenovat „Přímo z vidlákova dvorku“ a bude v ní více návodů a hodně fotografií. Vzhledem k tomu, že do vánoc předpokládám ještě vydání sbírky Ládikových básniček a zemědělských kresbiček mojí schovanky, pracujeme také na víceméně plnohodnotném e-shopu, aby se to dalo distribuovat.

Na všechny současné i budoucí činnosti má Institut vydaná živnostenská oprávnění.

V dnešní době se nedá nic předvídat… tedy kromě toho že všechno jde do kytek… Pánbůh se teď nejvíc směje, když nás slyší mluvit o plánech do budoucna… kdykoliv může přijít něco, co všechno převrátí naruby. V tuto dobu jsem už chtěl objíždět republiku, abych se s vámi v každém kraji potkal. Myslel jsem, že už budu mít volné ruce i čas, ale ještě nemám… Omlouvám se za to, ale jak se všechno zhoršuje, všechny moje kroky jdou pomaleji, než bych si přál. Žádného záměru jsem se pod tlakem okolností nemusel vzdát, ale jde to prostě pomalu.

Ale pokud bych si teď mohl odmyslet naší fialovou vládu i ukrajinskou válku, pokud bych si odmyslel henty „největší změny za sto let,“ které řídí Sitting Ping a Putin, pokud bych si odmyslel pády amerických i švýcarských bank, pokud bych si odmyslel inflaci, grýndýl i smlouvu o pozvání amerických vojsk, pokud bych mohl doufat, že z těchto mraků nezaprší, tak bych řekl, že za dva měsíce budou prázdniny. To je okurková sezóna, kdy mají všichni mnohem příjemnější starosti než politiku. Proto chceme mít všechno hotové do konce srpna, abychom s novým školním rokem zahájili plnohodnotnou činnost Institutu. Od září chci mít na vratech patřičnou mosaznou tabulku a trvale otevřené dveře.

První workshop bude o výrobě vína… Leitmotivem bude pití burčáku a vychytávání správné chvíle pro založení nové várky portského. K tomu něco o technologii vinařství i vinhoradnictví, samozřejmě dobré jídlo a patřičná výslužka.

Institut je váš. Vy ho financujete. Bude podpůrnou strukturou pro ty, kteří čtou Vidlákovy kydy. Pokud mi zachováte stejnou míru podpory jako doteď, bude možné dělat opravdu hodně. Ale ať se stane cokoliv, nic se samozřejmě nezmění na tom, že každé ráno najdete na mém blogu můj nový text a kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč může si vyžádat moji knihu.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

218 thoughts on “Nezahálíme

 1. p-rezident utrousil moudro:

  Český prezident Petr Pavel vyzval Ukrajinu, aby nespěchala s protiofenzivou, aby se vyhnula strašlivým ztrátám, a aby pochopila, že pokud prohraje, nebude mít letos druhou šanci. Tyto myšlenky vyjádřil v rozhovoru pro deník The Guardian.

  Pavel uvedl, že minulý týden na setkání s ukrajinským premiérem Denisem Šmygalem varoval ukrajinské úřady před unáhlenými kroky. Podle českého prezidenta mohou některé síly chtít tlačit na Kyjev, aby předvedl nějaké výsledky.

  Dodal, že bez ohledu na sílu svých ozbrojených sil by Ukrajina nevyhnutelně utrpěla „strašné ztráty“, takže si Kyjev nemůže dovolit neúspěšnou protiofenzívu. „Protože protiofenzíva vyžaduje spoustu zdrojů, pokud jde o vojáky, logistiku, munici, financování pohonných hmot. Letos bude jen jeden pokus, takže musí být úspěšný,“ řekl Pavel.

  Vyslovil také názor, že EU by měla jednat o nákupu munice se zeměmi, s nimiž má obtížné vztahy. Pavel zároveň vyzval Západ, aby se připravil na to, že Ukrajina nebude schopna dosáhnout všech svých deklarovaných cílů v konfliktu s Ruskem.

  „Myslím, že musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom Ukrajince povzbudili a pomohli jim uspět. Vnitřně však musíme být připraveni i na další eventuality,“ uvedl český prezident.

  Je příznačné, že to není zdaleka první vyjádření Petra Pavla, v němž vyjadřuje skepsi k ukrajinské protiofenzívě. A svůj názor nezměnil ani po své nedávné návštěvě Ukrajiny.
  https://t.me/stranaua/103647

  1. aj aj, že by ta korunovace měla i jiný dopad/důvod. Byla tam jen polovicčka ač se zelňák taky po jurop potuloval. Mno, zásoby / sklady plněné za 40let studené války vyprázdněny, tak včil vylíčit a začít pomalu naplňovat? jejda uvidíme s čím přijede filajový a jak to ponesou naší válkychtiví……… uvidíme. Protože to vypadá, že technicky maj co dohánět a kdoví, jestli se jim podaří už stávající techniku vyšpionit. Protože podle toho na jaké „úrovni“ jsou nynější…. kdoví

   1. Ju a ještě mne zaujala ta věta – jednat se státy se kterými mají obtížné vztahy

    „Vyslovil také názor, že EU by měla jednat o nákupu munice se zeměmi, s nimiž má obtížné vztahy.“

    tohle je podle mne docela silná podpora výzvědných složek, což ale zase na druhou stranu mi evokuje, že těch vymýšlitelů moderních zbraní až tak moc nemají…. njn když to vzdělání šlo šupem dolů všude, to je pak problém.

  2. Pane Homer.
   Pan prezident asi není mluvčí pana Bidena,rozhodující je co řekne USA Zelenskemu.
   Buď dojde na jednání Ukrajina Rusko a zastavení válčení, jinak se bude nemilosrdně válčit dál.Ofenzivu aby Rusi porazila,Ukrajina není schopna vytvořit.

 2. Jestli dovolíte, ještě zejména k těm freemailům (https://web.litterate.cz/nezahalime/#comment-143384): Nikdy jsem nedokázal pochopit, proč lidé, kteří o sobě vědí, že jejich názory nejsou stoprocentně konformní s režimem, užívají GMail nebo freemaily zřízené či vlastněné pány Bakalou a Lukačovičem. Pochopitelně jejich problém je i můj problém, kdykoliv jim cokoliv napíšu; jenže nemám jak je ovlivnit. (Svým přátelům a známým, jestliže zmínili cosi, co by se Dobru asi nelíbilo, jsem to během let říkal jistě stokrát, snad tisíckrát; změnou e-mailu nikdy nereagoval žádný.)

  Zas ale na druhou stranu musím poznamenat, že kdybych byl plk. zítragenerál Koudelka, v první řadě bych se snažil nasadit svoje lidi k ISP a k hostingovým společnostem (kde mám placený e-mail např. já). Ostatně předpokládám, že to už dávno udělal. Takoví lidé si tam v posledku mohou přímo z disků přečíst cokoliv, aniž by to bylo kdekoliv logováno; ostatně mohou (obdrževše jednoho dne příslušným kanálem pokyn) cokoliv pozměnit, smazat i zablokovat, a to i poté, co by se hypoteticky Vidlák stal předsedou vlády.

  Mimochodem, také absolutně nepochopím, jak je možné, že když si člověk ze svého počítače chce otevřít např. Prvnizpravy.cz, již pár měsíců prochází skrz aplikaci Seznamu (Nastavení souhlasu s personalizací / Vaše vyjádření k nastavení přístupu k osobním údajům již máme. Váš prohlížeč ale používá jiné nastavení, které je potřeba potvrdit při přechodu na naši partnerskou stránku…), který tak jakožto soukromá firma může přístupy monitorovat, a bezpochyby to též dělá. To mi připadá přinejlepším jako projev dokonalé neprofesionality a flagrantního podcenění situace. Ale samozřejmě to může znamenat i leccos horšího.

  Dohromady výše uvedené – nejvíce však právě ty freemaily – pokládám za výraz jakéhosi všeobecného nevědomého, inherentního, hlubokého konformismu (dovolil jsem si vysázet tučně, snad mám dobrý důvod); tak rozšířeného, tak silného a tak bytostného, že již sám o sobě vylučuje možnost si jednoho dne vzít svou zemi zpět.

  (Co by se mi naopak líbilo, by byl hromadný přechod k šifrování e-mailů: Poté, co by v důsledku tematizování slídičské, fízlovské povahy Dobra, přešli k šifrování masově, by Dobro možná už nemělo sílu to zakázat.

  A co by se mi bývalo bylo líbilo někdy před 15 či 20 lety, v dobách drahého Telecomu, by byl drobný rozptýlený internet založený na soukromých uzlech. Na stahování filmů by výkon asi nestačil, ale pařáty Dobra by naň nedosáhly ani zdaleka tak pohodlně.)

  1. Milý Zpátečníku,
   já se v mailech nežinýruju. Vycházím z premisy, že je nás hodně, které by režim ve svém zájmu měl sledovat a že to prostě nestihne. Druhý argument je, že nejsem důležitý.
   A třetí argument: Pokud se na mě osobně režim soustředí, tak se mi do korespondence dostane i když budu třeba kryptovat 128 bitů.

   Vzpomínám si, že kdysi bylo zakázáno v klasickém telegramu používat jakýchkoliv šifer. Kontrolovala manipulantka na poště. Tak se zvolily způsoby se záměnou slov, telegram sice vypadal, jak by ho psal šílenec, ale zákonu bylo vyhověno. Jenom to musela telegrafistka opsat přesně.
   Ostatně i tady se používají krypto-slova, náhradní termíny, kterým sice (téměř) každý rozumí, ale které nejsou žalovatelné.

   P.S.: Zatím mi všechny maily došly bez zásahu „Dobré Prozřetelnosti“. S rostoucím počtem různých komunikačních kanálů je cenzura korespondence čím dál tím méně realizovatelná.
   A vypnout to? Dovedete si to představit? Ani v ukrajinsko-ruském konfliktu si to nikdo nedovolí, špioni se domlouvají a verbují skrze čáru fronty a nikdo s tím nic neumí udělat, aniž by zastavil normální život. Pomocí SMS se odpalují i nastražené bomby.

   Mezi námi – to jsme to pěkně dopadli.
   Duchů, jež jsme vyvolali se teď nezbavíme!

  2. Pár poznámek:
   – Vidlák nemůže být premiérem, poněvadž musí být ministrem zemědělství.
   – setrvávání na Seznamu je – soudím podle sebe – většinou ze setrvačnosti. Já tam mám firemní mail už desítky let, stahuju/posílám e-mailovym klientem a přes seznamové rozhraní tam vůbec nechodím. Změnit to, to by byl pěkný opruz, do toho se mi vůbec nechce. Jednou jsem to už dělal na jiném sere-vere-veru a po letech stále není hotovo. Seznam nechám dožít, jako (snad) bezpečný mail mám Protonmail

          1. Tak schválně – pojďme si tipnout, kdy bude rehabilitován nositel monogramu, který je čirou náhodou totožný s monogramem jednoho našeho zdejšího kolegy… zatím nemyslitelné, ale všeho do času.

           Dotaz na Ládika!!!
           Jak se daří Jáchymovi?

          2. Nevím, jestli jen dnes, ale melu se v tom Vašem kvízu, Zakladateli, jak vítr v bedně 😁 . Prostě v tento moment ( kdo ví, jestli jen teď, že ) temno …

          3. Myslím že měl na mysli Asfaltového holuba a tedy monogram A.H.

          4. Bingo – a páč AH díky zdravotním lapáliím nepublikuje, došlo u mne ke klasické reakci: sejde z očí … a ne a ne na tuto jednoduchou otázku odpovědět… Tak jsem za trubku oficiálně 😁

      1. Stát se mi snaží naznačit, že už není schopen dostát společenské smlouvě o poskytované zdravotní péči.
       Potom je tedy ještě důležitější, než kdy jindy, abych se sám zabezpečil před neschopností státu, této smlouvě dostát. Třeba i zásobou nezbytných léků.
       A stát mi teď říká, že ON bude rozhodovat i o tom, jakou zásobu a kterých léků si mohu doma vytvořit?
       Nehraničí to tak trochu s arogancí, této generaci už skoro vlastní??

       1. Úryvek z rozhovoru sdíleném tiskovým centrem MZ, jenž říká v podstatě vše:

        Redaktor:
        – Nastupujete na ministerstvo zdravotnictví jako politický náměstek. Doporučila vás nějaká politická strana?
        Jakub Dvořáček:
        – Jsem politický náměstek, ale nemám nominaci od žádné politické strany. Je to rozhodnutí pana profesora Válka a já jsem za to, musím říct, velmi rád.

        PS – odposlechnuto z diskuze pod článkem na Hovínkách:
        „Ano – všichni, co teď berou penicilin po 6ti hodinách, mají sraz na vrátnici vždy v 6, ve 12, v 18 a ve 24 hodin. Druhá směna pak v 9, v 15, ve 21, 3,00 hod atd. Ministerstvo dopravu nezajišťuje.“

    1. https://www.novinky.cz/clanek/domaci-valek-o-vypadku-leku-neni-cas-na-mou-rezignaci-ale-na-hledani-reseni-40430890

     Dovedu si toho blbečka živě představit.
     Vlítne mezi ty svoje podržtašky a zařve „okamžitě vymyslete něco, aby mě přestali kvůli lékům jebat“ a jako první se s řešením přihlásil nějaký Dvořáček..

     Panebože, to je snad horší, než za té chřipečky. Tehdy se to estébák aspoň snažil nějak řešit, ale tady ten hňup si ani nepřipustí, že by stát dělal něco špatně.
     Zaplatili jste farmabyznysu za vakcíny málo, že si vás dovolují teď tlačit ke zdi, údajnými výpadky výroby?? Už to jede minimálně osm měsíců, ne-li déle. Mám rodinu a do lékárny nechodím jednou ročně – a už nějakou dobu to poslouchám, jak se lékárnice lidem snaží vysvětlit, proč to či ono chybí. Podotýkám, že nikdy neřeknou pravdu, nebo spíše ne úplnou. O různých reexportech a prodejích, kde oficiální ČEŠTÍ dovozci, dostanou za daný lék několikanásobek toho, co v ČR.

   1. kde je problem? na strankach si to zmenim, seznam presmeruju a vsem odpovidam za pracovniho protonmailu a pak uz oni odpovidaji me. vyrizeno. mit cokoli na seznamu/googlu je naprosto sileny, nechat si projizdet svoje maily algoritmama.

  3. Plány na vojenské využití Venuše sdílím jinou cestou…. Příkladmo na holubem dopravovanou šifrovanou mikro SD 512 GB se toho vejde. Lze ji ukrýt nenalezitelně. Tajné schránky v kombinaci s 256 bit aes, dvojité šifrování, média hardwarově zabezpečená proti neautorizovanému přístupu, s omezeným počtem pokusů, neviditelné písmo, knižní šifra… Mnoho starých osvědčených způsobů v kombinaci s nejnovějšími. Sice ne pohodlné, ale zato neprůstřelné. Jde i zabezpečit se proti násilí.
   Ostatně důležité informace nevyžadují mnoho datového prostoru. V tomhle potíž není.
   Dosud veškeré postihy byly za prázdné blbé kecy.
   Jestli jsem trochu pobavil, těší mě.

   Teď vážně.
   Nehrajte si na sokolský odboj proti Rakousku jako za Protektorátu. Krvavě na to doplatili. I na roznášení letáků o hovnu. Rozhodují informace. Ne „informace“ v podobě nadávek a jak a komu proti komu fandíme, ty válku nevyhrávají. Dostat šest let kriminálu za sedm slov nevhodně komentujících cosi u protinožců je blbé.

   Nechte bretschneidery u monitorů a klávesnic ať marně prohledávají prázdný prostor. Bavit se lze lépe.

   1. Jen stručně, musím ještě něco stihnout. (Časem také odpovím Starému kocourovi, jen co to půjde.)

    To je jasné, Schumachere, ale o tohle mi nešlo. Pokud někdo chce dělat něco protiústavního a potřebuje k tomu tajnou komunikaci, ať si ji nějak zařídí. Možnosti k tomu jistě jsou, ví se o nich. To ovšem není náš případ.

    Šlo mi však o cosi dost jiného: Předpokládejme například (samozřejmě ryze hypoteticky), že se Dobro rozhodlo nedopustit, aby se kterákoliv skutečně oposiční strana dostala do Sněmovny. K tomu asi potřebuje dělat určitá aktivní opatření: Kupříkladu by stačilo nasadit do politických stran, které by hrozily přerůst 5 %, nějaké osvědčené rozvraceče, ani by to nemuseli být jeho agenti. Ovšem musí vědět kam a jak. Samozřejmě se Dobru k tomu budou hodit nějaké kvalitní, nezfixlované průzkumy veřejného mínění. Ale též možnost číst soukromou korespondenci, a to jak souhrnně, statisticky (a třeba v ní jen hledat frekvence určitých slov), tak i cíleně, je při tom nezastupitelná. Takhle bude Dobro o činnosti oposice jakožto celku vědět mnohem více, než ví oposice sama; a bude-li šikovné, bude moci cestou aktivních opatření např. jedné oposiční straně přidávat, aby ubralo druhé, blížící se k těm pěti procentům…

 3. Včera jsem se byl podívat na Vrabelově demonstraci za mír. Pár set lidí. Úplný propadák to nebyl. Na jednu stranu skvělé proslovy od hvězdných řečníků co mají co říci. Kavan, Paroubek, Konečná, Skála. Pecka. Téma bylo velké. Mír, smlouva o pobytu vojsk. Omluva před Srbskou ambasádou za bombardování, kdy tam jeden bývalý voják co byl na misi v Jugoslávii rozbil kladivem medaili co za to dostal od Havla – to bylo silné.

  Ale pak. V davu byly Ruské vlajky. Skupinka asi 5 lidí. Každý obří tyč. Buď se čučkaři naučili maskovat, nebo to byly fakt podivné existence. Jakýsi „hrdina“ na pódiu tam opět šturmoval na UK vlajku na Muzeu. Vrábel litoval nějakého kamaráda co měl oplétačky s policí protože nosí Z a nášivku Wagenrovců.

  Hampl má pravdu. Pokud i tohle znamená „alernativa“, tak běžný český člověk bude volit pětivládu i kdyby ho Fialova bída donutila žrát trávu. A běžný člověk nerozlišuje mezi Rajchlem a Vrábelem. V žádné prozření v důsledku bídy nelze doufat.

   1. Jak to tu tak čtu…
    Někomu odpovědět musím, los padl na Vás, Zpátečníku. Neberte to osobně!
    S tímhle manšaftem (mluvím o zdejších) se nedá udělat vůbec nic. Vzor naprosté nesvornosti, neschopnosti vyslechnout toho druhého, jen vykřikovat ty své pravdy a do zblbnutí je objhajovat. A to do toho nepočítám inteligentní trolly (jsou mezi námi), ale jen normální naštvané lidi, kteří neví kudy kam. Kteří, pro svoji falešnou „zásadovost“ (SPD nikdy! Babiš nikdy! atd.) nakonec zvolili pětikolku.

    Pak se může někdo pohoršovat, že já sedím na sloupku a pozoruju. Je to v daném případě asi to nejrozumnější, už jenom proto, abych do něčeho nevábného nespadl.

    1. Kocoure, máš to marný. Ten tvůj sloupek bude pětidemolicí stržen taky. Doporučuji vylézt vejš.

     Ještě k adx:
     Když mohou být v ČR všude modrožluté vlajky (prý „banery“, dle vyjádření ředitele NM), tak proč by tu nemohly být vlajky ruské či sovětské? Či kterékoli jiné? Navíc když nevisí na veřejných budovách, jako ty žlutomodré.
     Dále – zastat se udávaných, kteří jsou s námi na stejné vlně, nepovažuji za hřích. Spíš je třeba odsoudit udavače. Však víme koho.
     Hampl ať si radši šlehne další tečku proti Covidu. Nějak rychle mu otrnulo.

        1. Nejenom vakcin. Hampl fandil kazde totalitni obcansko-buzeracni blbine, co za covidu byla vymyslena. Lockdowny propagoval zvlaste naruzive.

  1. Zavery z pozorovani jsou subjektivni a predem vedeny umyslem ,bejt s co nejvic predcasnou zaujatosti..
   Umysl neni vysvetlenej , jenom prani ,aby Hampl mel pravdu , fanouskem Hampla tvrzeny a za kazdou cenu.
   Ze samy radosti si autor Adxa ,zamasturbuje …. a poprava si pri tom a z tyspatny demo ,jeste blazeny sny o nekonecny vlade fialu.
   Pac se tam dely probuh, Rajclem a prisne zakazany veci.
   /Zakon sam v ty veci je ponekud bezradnej , jednou Z pismene Z a potom z germanskyho prijmeni Wagner. Kde ma bejt nejaka vlajka a kde ne, to vi ,ale se tvari ze ne…
   Nevadi ,Sama spatnost.
   Co ucitele zakazuji vod prvni tridy, se nesmi. A Hampl jest poucujicim ucitelem nam vsem.
   A Vrabel , projevil nepovolenej soucit ,solidaritu s lidmi.
   Votresny, za to Z si vopravdu zaslouzej..
   Nesmi ovsem zase chybet zaruceny vyhruzny predpovedi , ted nejakyho Adxa , jak to zarucene zase dopadne a nesmi to dopadnout jinak..
   Znalosti , Adxa sou hluboke , exaktne latentni ale spolehlive presne , vo beznym ceskym cloveku ma zavery a ty zarucuji a predpovedi jeste podpiraji ..
   Je to sichr a na beton..Ani doufat bezny cesky lid nesmi , kdyz to ma Adxem , prisne zakazany..

   Lidova z Moravy , podzimne burcacka..
   V zakulisi , v zakulisi , duch Vrabel dabel, porad tam strasi , kdyz visi ,
   kolem jeste besi , maji rejdy , proti rusovi , proti rusovi , az se vrchnost starat musi..
   Nejde zadnymu z hlavy, nejde z Moravy , naordinuji se leciva z ponravy..
   Ruse ruse , prestan delat ty, ruse..
   /Ruse z angl.,sou podvodny triky za oklamanim vsech nevinnych ,nic netusicich/.

  2. Hm, snad připíšu ještě tohle: Katyň. Na jednu stranu jsem pro snad absolutní svobodu slova, pokud někoho nepoškozuje či neohrožuje nad určitou mez přijatelnosti. A kupříkladu respektuji, že jedna má ruská známá cítí cosi jako jemnou, nostalgickou lásku ke Stalinovi (kterou samozřejmě nesdílím) i přesto, že ten někdy roku 1936 zavraždil jejího otce.

   Na druhou stranu takový pan Skála, který se vrátil ke Stalinově lži o Němcích údajně vyvraždivších polské důstojníky v Katyni, ode mne nemůže ani v nejmenším očekávat, že jej budu pokládat za jakéhosi maskota boje za svobodu slova*. (Trestně stíhán za to být neměl, zejména když nás komunisti přes 40 let krmili stejnou lží, za kterou z nich nebyl potrestán žádný.) A kdybych si musel u voleb vybírat mezi Fialou a Skálou, Skálu bych si nevybral; v tom má předřečník zcela pravdu.

   Jenže máme demokracii, a Skálovi ovšem nemohu upírat právo se účastnit voleb. Myslím si ale, že mně zas sotva kdo může upírat názor, že celá (parlamentní i mimoparlamentní) oposice přinejmenším vypadá, jako kdyby byla kýmsi z pozadí režírována k naprosté rozštěpenosti a nemohoucnosti.

   — — —

   *) A také bych, kdybych Skálovi věnoval svou důvěru, nikdy nemohl porozumět polsko-ruským vztahům.

   1. „… který se vrátil ke Stalinově lži o Němcích údajně vyvraždivších polské důstojníky v Katyni…“
    Víte, dodnes není jisté kdo to tehdy udělal … při exhumaci měli někteří v kapsách německé peníze či kusy německých novin … takže to tam jistě nastrčil samotný Stalin, že … navíc ty dokumenty tzv. předané koncem 90-sátých let, mezinárodní soud označil za „falza“!!
    No, hlavně že si notujete s Poláky … ti byli vždy perfektní.

   2. Výběr „blízkých“ je Vaše volba, nic víc, nic míň.
    Pokud vím, Skála otevřel diskuzi na téma Katyň. Vaším vkladem je pouze ideologický výkřik o Stalinových lžích, a poukaz na „to“, čím nás krmili komunisté, nic k věci.
    Kdysi jsem jeho polemiku na to téma poslouchal, a hovořilo se tam o spoustě detailů jak faktických, tak i zpravodajských, včetně toho, že na té Stalinově verzi se podílel renomovaný český odborník.
    Nejsem detailní znalec toho aktu, nicméně stávající verzi údajně potvrzují snad nálezy fragmentů hmyzu, či flóry .
    Tak tedy polemizujte.
    O tom, čím nás dnes den co den přes 30 let krmí „demokraté“ raději nemluvit.
    Apropo, když jsme u těch obětí – co cca 60-80 tisíc Rusů, co Poláci nechali doslova pochcípat v jejich koncentrácích po Polsko-Ruske válce 1919-1921, s nimiž jejich dragouni hráli hru : přesekni si svého Rusa …
    Chápu, je to Rus…
    Apropo, nebojte, ta tzv.“demokracie“ je už dnes pouze/téměř chimérou, prázdnou skořápkou, a brzo se, dle vaší preference, zbaví zbytečného balastu jako je účast ve volbách, svoboda nejen slova ale i po projevu ( to už dnes skoro neplatí ) , a možnost beztrestně mít svůj názor …
    Konečně se zatočí se lží a nenávistí , a dojde k totálnímu vítězství pravdy a lásky…
    Když to tady tak čtu, on ten Fiala není zase tak od věci, od vkusu většiny ( což tvrdím dlouho ).
    Proč jen se jeho potencionální i reální voliči, sympatizanti a fanoušci proti němu obrací …
    Chyba je evidentně na mé straně …

   3. „Stalinské“ vraždění v roce 1936 nebylo až tak stalinské, jako spíše proti-stalinské, v režii Jagody a pak Ježova a dalších takových; sám Stalin měl tehdy namále. Byl to důsledek „Stalinské ústavy“ z roku 1936, která byla skutečně demokratická a dovolovala ve volbách kandidovat nestraníkům.

    Tehdejší stranická nomenklatura to brala jako smrtelné ohrožení a ve spolupráci s MVD/NKVD začala vyvražďovat kohokoliv, kdo je mohl ohrozit – všechny nestranické kandidáty, špičkové vedoucí pracovníky, vědce, vojáky, populární osobnosti. Vzniklo to původně mimo mocenská centra (Moskva, Pitěr) v zapadlejších oblastech, a postupně se to rozšířilo všude – bylo to mj. spojeno se zabavováním majetku odsouzených.

    Stalinovy čistky přišly až později, a byly namířeny proti těmto vrahům, i rozsahem byly mnohem menší. Tzv. „Stalinův kat“ Berija vedl rehabilitace nespravedlivě odsouzených, před válkou, za války i po válce. Po Chruščovově převratu, kdy Beriju a mnoho dalších zavraždili, to vše hodili na Stalina, ačkoliv to byla především jejich vina: Chruščov a další stáli v době toho vraždění na straně vrahů, byli jedni z nich, coby opozice proti Stalinovi.

    Zkrátka, ze sovětské/ruské historie se nejvíce lže o Berijovi, pak o Stalinovi. Většina z dnes prohlašovaných „pravd“ není pravda, dokonce je v opozici s pravdou. Ano, lidé, co si něco pamatují z té doby, případně o tom něco vědí, „projevují latentní Stalinismus“… Kdyby „liberálové“ dnes svrhli Putina, za pár let by se mluvilo o krvavém diktátoru Putinovi a za „putinismus“ by se také zavíralo. Nic nového.

    Skála jistě není politický leader, na to je moc akademický a málo bezskrupulózní, v praktické politice zkrátka nemá co dělat. Že je dnes nemožné historicky zkoumat Katyň, což zdaleka není jednoznačně vysvětlené, je další věc. Trestní postih za něco takového je zcela absurdní…

    Britská MI6 měla koncem 80. let ve starých, již historicky odložených sovětských archívech Čeky/MVD/NKVD/KGB svou rozsáhlou agenturu – v nedávné době ostatně vyšlo několik knih pamětí těchto lidí, které pak přemístili do Británie a dále, pod krycí identity. Implantace „zaručeně pravých dokumentů“ byla hlavním cílem operací… Jak se můžete dočíst v otevřených zdrojích…

    Zavraždění důstojníci byli zastřeleni pistolemi ráže 7,65 Browning, konkrétně německými Walthery PP/PPK, které v Sojůzu neměl ve výzbroji nikdo – jen v malém množství kriminalisté v Moskvě a Leningradě – je to malá sebeobranná pistole pro skryté nošení, původně vznikla na policejní objednávku. NKVD a další byli vyzbrojení pistolemi Tokarev 33, v ráži 7,62 – velice odolnými a spolehlivými zbraněmi (on je to vlastně Browningův Colt model 1903, jen předělaný na výkonnější náboj). Byli tím vyzbrojení ale Němci… SD, Gestapo, Kriminalpolicei, SS.

    Listinné důkazy, „z archívů NKVD/MVD/KGB“ mají určité „drobné chybičky“, třeba špatné psací stroje, mysteriózně používané tisíce kilometrů jinde v Sojůzu, chyby v datacích a jménech, … až by jeden řekl, že jde dost pravděpodobně o poměrně dokonalé falzifikáty… ale dnešními běžnými technologiemi snadno odhalitelné… třeba oskenováním celého archívu a počítačovým porovnáním těch zmíněných psacích strojů (padělatelé použili písmo z existujících dokumentů ze stejné doby, ale napsané úplně jinde) to jde zjistit dost jednoznačně.

    V podstatě vše, na co narazíte, včetně zpráv patologů, by mělo jít spolu se Skálou za mříže…

    1. Ještě k těm pistolím, použitým při vraždění polských důstojníků v rámci „Katyně“, taková maličkost.

     Zjevná neshoda s prezentovaným narativem o „sovětském zločinu NKVD“ – totiž nezpochybnitelné použití německých pistolí Walther PP/PPK, je přeblábolená v „naší“ současné Západní historiografii lhaním o údajně mizerných sovětských pistolích Tokarev 33, které prý nebyly pro ty stovky a tisíce výstřelů dostatečně odolné a rozpadaly se při takové zátěži… takže si sovětští vrahové pro tento účel splašili super hyper německé kvalitní Walthery PP/PPK.

     S tím jsou pouhé dva „malé problémy“, zato však zásadní.

     Předně, jak tito Orwellovští vykladači minulosti zřejmě netuší, sovětský Tokarev 33 je Colt model 1903, jen předělaný na sovětský náboj. Spolehlivá, časem prověřená konstrukce super génia v oboru střelných zbraní, amerického konstruktéra Mosese Browninga.

     Navíc špičkově vyrobená v tradiční sovětské zbrojovce v Tule a jejích pobočných fabrikách (dnes většinou v koncernu Kalašnikov), na tehdy nejlepších amerických, německých, britských a československých strojích (například, asi 1/3 exportu německých a britských obráběcích strojů šla za Stalinského budování do Sojůzu, z československé výroby v některých letech také; Američané v Sojůzu stavěli celé obří výrobní komplexy, tehdy nejmodernější na světě). Materiály měli Sovětčíci špičkové, a kvalitu výroby ve vojenské oblasti také excelentní… používali nejvyspělejší americké manažerské postupy řízení kvality.

     Těchto pistolí se v 90. letech legálně prodávalo hodně, ze sovětských zásob, a mnoho střelců s tím má značné zkušenosti: nespolehlivost a neodolnost mezi nimi zaručeně není. Problémy mohlo způsobit jen používání nevhodného střeliva: 7,62×25 pistolový náboj má totiž o něco menší výkon než 7,62×25 samopalový náboj; ten má silnější střelivinu, hmotnější střelu atd.

     Sovětčíci měli samozřejmě oba druhy munice rozdělené, samopalové náboje se v pistolích používaly jen nouzově – ale i to ta pistole dlouhodobě vydrží, jen se to rychleji oběhá a snižuje se přesnost střelby.

     Zkrátka, k náhradě služebního Tokarevu 33 německými pistolemi neměli „sovětští vrahové z NKVD“ vůbec žádný technický ani zbrojní důvod, jak je falešně proklamováno dnešními Západními „historiky“. Je to lež, tento „pistolový argument“.

     A za druhé, německé zbrojovky mají své archívy o výrobě a dodávkách, většinově zachované. Z nich vyplývá, že kromě malé dodávky pro sovětskou policii a její kriminální službu žádné další dodávky Waltheru PP/PPK do Sojůzu nešly… Šlo o výzbroj elitních kriminalistů v Moskvě a Leningradě, do NKVD nebo armády se to vůbec nedostalo.

    2. Nemluvě o dodnes demokraty kánonizovaných „100 milionech“ obětí komunismu v Rusku … Co by „ověřený zdroj“ posloužila myslím hláška opilého Solženicyna …

     1. Přesně; nebo o „holodomoru“: nejlepší je, když to vykládají bandoronáckové z Haliče, jak jejich předci tím Stalinovým terorem trpěli a umírali hlady – až na to, že to tenkrát bylo Polsko a místo Stalina a sovětčíků tehdejší Ukroše drtili Pilsudského a Beckovy fašouni.

     2. A kolik obeti komunismu v Sajuzu hadate vy? Soudim, ze mate lepsi cislo nez „ozraly Solzenicyn“. Tak ven s nim. I s overenym zdrojem.

      1. Ověřený zdroj neexistuje k žádnému číslu, ani k těm mýtickým 100 000 000.
       Všichni propagandisti a geblsíčkové hází čísly, čím víc, tím líp.
       Řídí se většinou pocitem v podbřišku.
       Platí to pro počet obětí holodomoru, počet obětí holokaustu, počet obětí Katyně, počet mrtvých na Ukrajině i pro počet obětí komunismu.
       To ale neznamená, že za zpochybnění kteréhokoliv toho čísla nemůžete jít natvrdo do kriminálu.
       Nenuťte ho k vyslovení jakéhokoliv přesného čísla – je to poukázka na soudní proces. Jeden teď probíhá se Skálou, jeden začal s učitelkou, říkají tomu „zpochybnění genocidy“
       Tím „tak ven s ním“ přistrkáváte Káčko Střížovi.

       1. To je jako zakon o zachovani hmoty.
        Uz od devdesatych let se pocet obeti v SSSR kazdorocne zvysuje, ale zaroven s tim se pocet obeti (domorodcu+cernochu) v Americe snizuje.
        Nic nenapovidam, ale stoji za tim prave zapadni prepisovatele historie.

        Loni jsem cetl vysledky nejnovejsi studie jednoho americkeho historika, ktery tvrdil, ze Indianu bylo v cele Severni Americe kolem 1,5 milionu, a tedy o zadnem masovem vyhlazeni nemuze byt ani reci.
        Naopak, jak dneska pozivaji neslychanych privilegii, kdyz na svych teritoriich provozuji hazard.

        Jestli to takhle pujde jeste chvili, tak ze dozvime, ze Indiany a cernochy dovezli novi Amecicane do USA z Ruska, kde jim hrozilo vyhlazeni, a tim je tedy zachranili.

      2. Neblázněte, proboha. 100 milionů? Vždyť by se ta země totálně vylidnila. Kolik myslíte, že tam těch milionů celkově žilo? I Wikipedie, která je jinak v přehánění zel komunismu vyhlášená, odhaduje celkový počet Stalinových obětí na něco přes 8 milionů, a to do toho započítávají i hladomor na Ukrajině.

       Jestli vás to tak trápí, tak si dohledejte demografická data z dob Sovětského svazu. Sto milionů je prostě neskutečné sci-fi. Společně s těmi cca dvaceti pěti dalšími za období Velké vlastenecké války by Rusové prostě zmizeli z povrchu světa.

         1. Jak se něčeho dotknul Karel Bartošek, jistě je to nějaká prašivina.
          Nejspíš už jste někde narazili na spisek „Hanebná role amerických okupantů v západních Čechách v roce 1945“, válí se to na internetu na mnoha místech.
          Sepsal to tenhle Bartošek, spolu s Karlem Pichlíkem.
          Pěkně to ilustruje dnešní Vidlákův článek o propagandě okolo osvobození. Ilustruje to i gumovou páteř jakýhokoliv českýho historika/historickýho propagandisty – všech těch Padevětů, Žáčků, Rychlíků…
          Jakýmukoliv režimu dokážou nabídnout to, co chce slyšet – až přijdou číňani, pohotově přeladí…
          Přečtěte si CV Bartoška a Pichlíka, vypovídá to hodně.
          I o Černé knize komunismu.
          https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Barto%C5%A1ek
          https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Pichl%C3%ADk

          1. Připodotknutí k hanebným rolím …. (a psaní pro čtenáře v různých režimech):

           Možná ne každý ví, jak si v minulém režimu počínal teď mnohými adorovaný Josef Skála (i presidentem někteří chtěli, aby byl). V roce 1985 (podle tiráže; ve skutečnosti až na jaře 1986) mu v ČSSR byla vydána kniha-brožura „Postřehy a fikce George Orwella“. Někde ji mám schovanou, ale bohužel nemůžu najít (abych nabídl sken vyjadřování, vzpomínám na tam používanou terminologii jako „minnesänger antikomunismu“). Tehdy jsem to nejen já vnímal jako ukrutnou prorežimní agitační sračku. Už jen to, že soudruh autor polemizoval s dílem (1984), které tu oficiálně nebylo vydáno – podobnost s vyžadovaným odsuzováním Charty 77 bez toho, aby si ji odsuzovatel směl a mohl přečíst nikoli náhodná.
           Kdyby to snad někoho zajímalo tak zde http://scriptum.cz/soubory//scriptum/%5Bnode%5D/ze-zasuvky-i-z-bloku_1986_09_s_ocr.pdf na stranách 119-130 o tom dobově (v samizdatu v listopadu 1986) psal Rudolf Zukal:
           „Dr. Skála ve své brožure vlastně dokázall, že Orwell ve svých
           dílech krutě a pravdivě odhalil podstatu kapitalistické společnosti.
           Kladu si proto oprávněnou otázku, proč se u nás nevydává (…) Ale bohužel větší část postřehů a fikcí George Orwella můžeme
           pozorovat v naší reálně socialistické společnosti, a proto je George Orwell u nás na indexu. Práce dr. Skály není nic jiného než jednostranná snůška polopravd, nepravd a ideologického žvanění, mající za účel desinformaci veřejnosti.“

           Nu, a pikantní je, že v srpnu 1984 vyšlo v angličtině
           Who has the strongest claim to being big brother
           Orwell’s 1984 – illusions and realities
           kde je jako autor uveden nějaký Josef Skalský.

           https://openlibrary.org/works/OL12559457W/Who_has_the_strongest_claim_to_being_big_brother?edition=key%3A/books/OL18866894M

           Rudolf Zukal k tomu napsal
           Nejde mi do hlavy rozdilnost autorů – Skalský a Skála. Asi v prvnim případě se autor styděl za jednostranné tvrzeni o Orwellovi, a proto zvolil asi pseudonym, neboť západní čtenář se může o skutečnosti snadno přesvědčit, zatímco český nikoliv.

           No nic.

          2. A kdo tu dobu prožil, spolu se mnou asi nepochybuje o tom, že takové knihy na takové téma musely být vydány se souhlasem příslušných státobezpečnostních orgánů, pokud rovnou nebyly jimi řízeným „aktivním opatřením“.

       1. No tak kdyz jsou ty cisla na draka, a ty, co se vymacknou, ceka kriminal, aspon byste mohli prestat nadavat Solzenicynovi. Jeho cisla byla myticka jako jinych, asi to ani jinak nejde, ale zbabelec to nebyl.

        Ja jsem se jednou zakoukala do tech cisel zidovskych obeti Hitlera. Muj nejlepsi odhad tenkrat byl „spis 4 miliony“ nez 6. Ale zdalo se mi, ze takova technicka nepresnost nic neubira tomu, co se tenkrat stalo.

        Jak to bylo s Indiany v Americe, to se taky nikdy nedovime. Velka cast jich vymrela na nemoci daleko driv, nez se tam „pionyri“ dostali. (Cely stredozapad smerem na jih, co tehda spadal pod Francii…)

        1. Do cisel zidovskych obeti se zapletat nebudu, faktem je, ze z Evropy hodne Zidu zmizelo.
         Kolik v plynovych komorach a kolik do zamori je otazka, ktera se zda byt uzavrena.

         Jinak po cerstve zkusenosti s novym virem by se mohlo zdat, ze lide uz budou vedet, ze viry se tak nejak siri samy a rychle.
         Takze tvrzeni, ze nekde Indiani pomreli na nemoce jeste drive, nez se tam pionyri dostali muze byt samozrejme pravda.
         Ale jenom proto, ze ti uzasni pionyri predtim nakazili par vesnic v sousedstvi, ze kterych se pak nestovice vesele sirily dal.

         Taky by slo namitnout, ze obrovske mnozstvi Indianu pomrelo hlady, aniz by kdy videli jedineho pionyra.
         To by mohla byt take pravda pravdouci, protoze ti pionyri-dobrodinci masove vybijeli stada Bizonu pouze za ucelem pripraveni Indianu a potraviny.
         Pripraveno a posvedceno z nejvyssich mist. (gen Dodge, gen Sherman)
         “Kill every buffalo you can! Every buffalo dead is an Indian gone”

         A protoze Vevca umi Anglicky, tak ji pripomenu, ze a picture speaks a thousand words, a prihodim jeden obrazek coz mi usetri nejake to psani.
         Jedna z mnoha hromad lebek:
         https://www.smithsonianmag.com/history/where-the-buffalo-no-longer-roamed-3067904/

         Dale bych doporucoval se v lejnu masove a cilene genocidy v Severni Americe moc nepatlat.
         Dopadne to totiz stejne, jako s kazdym jinym lejnem.

         1. Ti indiani vymreli daleko driv. Teda ti, co myslim (v 16. stoleti, mozna i driv). Ti se mohli nakazit akorat od nejakych trapperu, nebo z jihu od Spanelu? Kdyz tam prisli pionyri, bylo tam dost prazdno. O hlad vubec neslo, byla tam nebyvala hojnost, prave proto, ze kdyz lide zmizeli, tak mela priroda pre. O tech bizonech a o Sioux, mate pravdu, ale to je mnohem pozdejc. V 19. stoleti.

          Historie je zajimava a poucna. Cesi jsou narod rozenych historiku. Proc tomu rikate patlani?

          1. Patlanim jsem to nazval proto, ze jsem vas nechtel urazit.
           Protoze si toho ale nevazite, tak bude nazyvat veci pravymy jmeneny.

           Odkazujete na Spanely, tak sem dam jako priklad link s nejakymi typicky spanelskymi jmeny:
           „The British give smallpox-contaminated blankets to Shawnee and Lenape (Delaware) communities—an action sanctioned by the British officers Sir Jeffery Amherst and his replacement, General Thomas Gage.“
           https://www.nlm.nih.gov/nativevoices/timeline/229.html
           (mohl bych to tu klidne potapetovat, ale pak by to neproslo spam filtrem)

           Epidemii, nechtenych i zamernych, bylo v Severni i Jizni America nepocitane. Od prijezdu Kolumba, i jeste v 19. stoleti.
           Spanele maji miliony lidi na triku v Jizni Americe a v Mexiku, ale vase argumentace je bohapuste lhani.
           Nekteri biologove dokonce tvrdi, ze ubytek populace byl tak velky, ze spolu s vybijenim bizonu vedl k Male dobe ledove 16-19. stoleti, ktera na rozdil od jinych klimatickych zmen, postihla region Severniho Atlantiku.

           „…ze kdyz lide zmizeli, tak mela priroda pre…“

           To je jako tvrdit, ze kdyz z Josefova zmizeli Zidi, tak tam tam najednou bylo spousta nemovitosti ke koupi/nastehovni, a jeste k tomu za ceny, o kterych se pred „tim“ nikomu ani nesnilo.
           Ono se to uz tak stava, ze kdyz je nekde dostatek lovne potravin a prostoru, tak lide najednou zmizi.
           A jako na potvoru se vzapeti objevi jini lide, znami svou zalibou ve vyhlazovani a kolonizaci, a ti tam to liduprazdne misto mirumilovne obsadi.
           Tesim se, at tu se stejnou retardovanou „logikou“ budete tvrdit, ze Osvetim byla vlastne velka ozdravovna pro lidi trpici podvyzivou, a to tedy vlastne vysvetluje, proc jsou vsichni na fotkach kost a kuze 🙂

          2. Vidim, Sakuro, ze jste se vratil do sve obvykle formy. Tak jo. A preju vam pekne pondeli.

          3. Copak Vevco?
           Nelibi se vam byt usvedcena ze sprosteho lhani?
           A jeste k tomu na zaklade americkych podkladu?

           Snadna pomoc:
           prestante lhat a nebudete se muset stydet.

          4. Dekuji za prani.
           Stejne jako jsem pysny, kdyz me Cemperovi hosi oznaci za dezolata, tak uplne stejne jsem potesen, kdyz me ostudna lharka, jako vy, oznaci za trolla.
           Ostudna proto, ze ja jsem sva tvrzeni podlozil americkymi zdroji.
           Vy jste sva tvrzeni nepodlozila nicim, krome jedovatych slin.

          5. Je s vama legrace, Sakuro, to se musi nechat. Kampak na ty choromyslne napady chodite? 🙂

          6. Tesi me, ze vam prodluzuji zivot.
           K vasi otazce:
           podklady a materialy, ktere jsem predlozil vyse, jsou bezne dostupne na internetu.

          7. Internet je plnej choromyslnejch napadu, to je pravda. Ale spis bych rekla, ze vy pro ne daleko chodit nemusite. Mate na to talent, vsechna cest! LOL Dobrou noc, vsecky blesky na pomoc.

  3. Rozumím, ukrohadr na čele a klopě každého blba, ukrohadr na Svatovítské katedrále, na budově vlastně bývalého NM, v Terezíně, na českých královských hradech, a vlastně všude nevadí, i s tím trojzubcem je to o zvyku, že.
   To Ruská vlajka ( I když to mají možná na svědomí policejní provokatéři ) problém, průser a nechutnost pro českého moderního sympatizanta s tzv.Alternativou jednoznačně je. Nedej bože, když si ten zoufalec na pódiu dovolí zmínit ostudnou kauzu nějakého „nýmanda“ se závadným symbolem na baťůžku ( ne na tyči ), kterého napráskali sami pořadatelé jistého minulého protestu, a to za použití takového odůvodnění, za které by se nemusel stydět protektorátní pohunek. Takové odporné a zničující udání ( dílo právníků z PRO, nebo přímo předsedy) nebylo použito ani proti echt zjevným náckům – to „demokratická“ alternativa se nestyděla, a stydět nebude.
   To vše je obrázkem české společnosti. Jaká vlastně je ? Velmi podobná té německé z r.1933 , dokonce možná více „jednotná “ …
   Míra fašizace, nacifikace a fanatizace dosáhla kýženého efektu – její vliv, ani chování dle oněch vzorců už nepřijde divné ani té Alternativě. Je tím morem zasažena celá tzv. politická scéna.
   Navíc vše výše zmíněné k evropské demošce přece patří – má na krku 2 světové a nepočítaně menších válek během více než 100 let .
   V minulosti se „demokraté “ hrozili bolševika – prachy, moc…
   Nyní je zde „staronový“ arciďábel ze stejné rovnoběžky, ale už jde o zdroje nutné k přežití – tak klidně demokrat reinkarnuje na moment odstavený nacismus, fašismus jak ideologicky, politicky, tak vojensky, personálně, a v nové sestavě na zteč tam, kde se to předkům nezdařilo…
   Český spořádaný demokrat, tělem i duší minimálně od narození a přírody, pak tu východní – a tady pozor, není východní jako východní, není rusák jako rusák z Ukrajiny – pakáž, podlidi, stejně nenávidí za r.1968, a navždy nenávidět ve své hluboké moudrosti bude.
   Jaký je v tomto směru rozdíl mezi Demolicí a „osvoboditelem“, či velkou částí alternativy ? Že žádný ?
   ANO, trefa.
   Obé tvoří ten samý „lid“, a ten se usilovně snaží o svoji vlastní likvidaci ( budiž mu to dopřáno ), posluhováním, kolaborací, lezením do zadku a odrbáváním sama sebe si vysloužit místo mezi těmi Západními státy, páč my přece na Západ patříme.
   A prý jsme „chytřejší“, tvrdí optimisté – no, naděje prý umírá poslední, a kdo ví, jak to s tou „chytrostí“ v Čechistánu-pardon Ukrostánu ( to zní uchu českého demokrata líbezněji ) vlastně je.
   U toho je třeba demokraticky vyřvávat demokratická hesla ( ať už jde o jakýkoliv paskvil ).
   Co tedy bude mít, a co dostane takto ukotvený český „demokrat “ – samozřejmě, že to, co si zaslouží.
   Z jedné strany přes hubu, a z druhé i historické opovržení, jak falešný, zrádný, zlodějský, lokajský a neschopný vlastně celou dobu je, i vůči vlastním. Taková evropská filcka, jenž se potenciálem na přežití vůbec neliší od mnohdy vysmívaných polských sousedů.
   V tomto státě je to ztraceno , kompletně i komplexně…

  4. Ruské vlajky? No a co? Vždyť kdejaký Cenzurováno si na bundu picne nášivku s vlajkou americkou. Nejeden majitel motorky (takové ty, co se na nich sedí jak na gynekologické koze a plandají z nich roztodivné třásně – mají speciální jméno, které v hlavě nenosím) má svůj divnostroj ozdoben americkou vlajkou. Dům, kolem něhož občas mám cestu, americkou vlajku má vyvěšenou trvale. Americkou vlajku – ne že by byla pověšená úplně všude, ale vídám ji u nás zcela běžně.

   Tak proč by nemohla po libosti tady povlávat vlajka ruská? Ať vlaje!
   Že ruská vlajka symbolizuje méně vojenských základen po světě, méně válečných výprav do jiných zemí, méně rozházeného uranu po lukách a polích – to snad nevadí. Nebo vadí?

   1. Kazdej american , musi bejt a vedet , ze je american .
    Aby vsude videl a nezapomnel , ze je american , nektery sou treba uz celejch 5 minut. Americani..
    Rus je divnej ma to vrozeny,mel pradedecka taky byl rus. …Zadny starosti s tim..
    Jinej uhel pohledu nam rika, ze zakaz ruskych vlajek na vyroci naseho osvobozeni a celonarodniho , opravdickyho zmrtvych vstani , meli sme to jisty a zaruceny , ze pudem a nebudem.
    Zadny tajnosti. Nasi rodice a tak i my , ani zakazovaci Rajchl by tu sichr nebil.
    Ruska vlajka ..
    Vzpominka , upominka , zakazana ….a kdo ji pravnicky zakazuje , je aspon blbej debil.
    Malickost , tim nikdo dneska neni nucenej rusa ted milovat, nebo cokoliv..
    Upominka neprikazuje nic , jen letmo pripomene to ,co se stalo..
    A snad i, to neopakovat.

 4. Jsou jistá pravidla jež je třeba dodržovat, leč Vidlák se vydal cestou nedodržování pravidel v samém počátku.

  Spolek může vykonávat jen to co má ve stanovách a …. ve stanovávh není uvedeno, že může podnikat, tedy podporovat svou hlaví činnost, jež nemůže být podnikáním.
  Zapsaný spolek nemá uvedený „Předmět podnikání“ v rejstříku, ale má vydané živnostenské oprávnění.
  Soudím, že sjou splněny podmínky, aby byl Vidlákův zapsaný spolek ze zákona rejstříkovým soudem zrušen.

  Dokonce stanovy neumožňují přijímat dary. Spolek má příjmy jen od členských příspěvků členů a v současnosti jsou to 3000,-Kč. To ten softvér nebu nic moc.

  Jak chce tento člověk víést jiné, když nedovede triviální postupy dodržet u sebe.

  1. Spolek může vlastním jménem podnikat, ale nesmí to být jeho hlavní činností a případný zisk musí být použit na podporu dosažení vlastních cílů spolku.

  2. Mýlíte se. Vidlák to má úplně v cajku. Je spolek zapsaný ve spolkovém rejstříku a pak má spolek zapsaný v živnostenském rejstříku jako živnost. Čímž je spolek oprávněn k podnikání.

  3. Na rozdíl od mnoha jiných vás za trolla nepovažuju (zájemcům rád vysvětlím, proč), ale když už mi při průletu diskusí padne zrak na váš příspěvek, říkám si někdy – věštec, to je diagnóza. Vaše posedlost Vidlákovými přehmaty, ať už domnělými nebo skutečnými, je fenomenální.

   Když už Vidláka tak setrvale kritizujete, mohl byste aspoň někdy napsat, jak byste to udělal vy, kdybyste to uměl?

   Že to Vidlák dělá blbě, četli jsme mockrát a všichni to dobře víme. Chodíme sem ve skutečnosti jen proto, že v nás doutná naděj, že se konečně dozvíme, jak to má být správně.

   Nedejte se prosit, čekáme na to jak slípka na sopel.

   1. Pro odporovatele:


    89/2012 Sb
    § 217

    (1) Hlavní činností spolku může být jen uspokojování a ochrana těch zájmů, k jejichž naplňování je spolek založen. Podnikání nebo jiná výdělečná činnost hlavní činností spolku být nemůže.

    (2) Vedle hlavní činnosti může spolek vyvíjet též vedlejší hospodářskou činnost spočívající v podnikání nebo jiné výdělečné činnosti, je-li její účel v podpoře hlavní činnosti nebo v hospodárném využití spolkového majetku.

    (3) Zisk z činnosti spolku lze použít pouze pro spolkovou činnost včetně správy spolku.

    ——————-
    Stanovy spolku: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-detail?dokument=76171391&subjektId=1200688&spis=1346758
    ——————-

    Soudím, že když má tedy spolek povolenou hospodářskou činnost, může podnikat i v zbrojním průmyslu. Jsem upřímně zvědav které ze stran konfliktu bude Vidlákův spolek dodávat zbraně. Nakonec podnikání jak podnikání, že. Když to zákon umožňuje, tak si vyhrňme rukávy a posťme se do toho. Vše je přece v cajku.

    Upřímně se snažím upozornit na to, co stanovy ještě musí obsahovat. Jelikož je mé snažení bráno jako výplod trola, právě jsem s upřímností skončil a nechám již Vidláka na pokoji. Nepotřebuji to ke svému životu. Nakonec, nevědomost hříchu nečiní.

 5. Abych to objasnil,co neprojde sítem Aspenu,nemá šanci na úspěch.
  Tuto republiku už Masaryk prodal židům a teď to očividně poznáváme.

  1. Upozorneni .Zasejc , necist , srolovat , nehodi se hlavne pro inteligenty samouky, tem nejvic skodi..Rolovat ….

   „Vobr do pidimuzika mydli , domnivaje se, ze vyhraje“…V+W.
   Zelinar se ted boji domu , ceka tam na nej zlej Putin.
   Nepomahaji vejmluvy , dyt to byly jen prskavky , von ze nic a ze jedna dronicka , /hrube tesana/, priletela z vychodu a ze neco takovyho, este neumi..
   Malej je vzdycky dobrej k tomu , aby dostal za vyucenou.
   Dostane na kusnu ,aby vedel.
   To uz ucej pedo yntel ve skolach. S pravitkama , ukazovatkama ,fackama ,byl sem pritom jeden hazel celej stul ze stupinku..Neuvedomil si, ze elity sedej v prvnich lavicich..
   Skoda rany co padne vedle..Vyhrozujou a Davy tech vyucenejch se ucej, aby taky mohly, co zazily ve skole..
   Pak je to furt a muzou. Ty nahore vedi , na ty dole ty poucky..
   A medved , terazky velkej pedagog taky vyucuje a malickej Zelinar se boji domu..
   Maji vyber prostredku daleko lepsich nez ve skole ,kterejma poucovat …Je mi lito tech, co nas vozvobodili vod habsburka 1918 …
   Nez se stacili rozhlidnout ,mysleli to dobre ,ze pride neco lepsiho nez demokracie ,ale to neznate cesky borce veskery ynteligence a demokraty, neprodlene, svobodne prilakali daleko horsi ,
   Hitlera, Himmlera a este Hajdrycha..
   A nektery by chteli takovejm Osvoboditelum a pak zase tem H, budovat poniky, aby na nich sedeli….Produciroval se jako sv. Vaclav ,to taky na ne pomaha s vyukou..
   A s nima teprve poradny osnovy a vychova..Ta kazen, kazdej pedagogo tise zavidel.
   To na ne plati ,zadnej ani nekvikne ,/uz aby to tady bylo zpatky/.
   Porad by chteli nejaky svobody a jiny pitomosti /ktery nejsou pro ne/ , nikde to neni a bejt nesmi…To sou jen a kam dem kecy.
   Habsburk dojel na nedostatek demokracie ,jako Hlavni Taticek moh bejt furt…
   Valcit masakrovat co se jednomu uraci..atd..
   Ani zbytecnej vodpadek a parasit Ferdinand se nemusi picnout, takova namaha..
   Svoboda je jen na kecy, kecy a kecy, vostatni se ted poucili pouzivaji kopiruji verne politicko akademicke hantyrky..Aby se kecalo a nic se nestalo..
   Novy vyyrazy ,vo ktery je bida, ze zoologie „chameleon , koaloval“..

  2. U lidi je to jiny , nez u vyrobku , dyz potom prodavaji co jim nepatri ,
   kseft s otrokama pribiha tak ,ze
   musi sami sebe nejdriv predvadet na trhu a tak se prodat..
   Aby potom mohli ukaznene predvadet, jak se jejich koupe za ty prachy , vyplatila..
   Treba potom normalka i bojujou za zruseni otroctvi..

  3. Blahoslavená monarchie!
   Bankovky byly kryté. Koruny byly ze stříbra. Pošťáci, železničáři, učitelé, úředníci byli vážení pro své „povolání“ a státní plat.
   Panovník byl zodpovědný parlamentům a poslanci byli zodpovědní justici.
   Přes veškerou produktivitu, robotizaci, elektronizaci, internetizaci …. vytrvale přibývá naprosto neproduktivních zaměstnanců státu a přisátých škůdců.

   1. Ba ne, monarchií je i Británie nebo Kanada – zparchantělé režimy, ze kterých naskakuje člověku kopřivka…

     1. Taky si myslim. Monarchiste jedou na fure nostalgie. Systemu, kde se premnozili psychopati, nepomuze nic. Jenom defenestrace.

 6. Máte pro mě nějaký program, pro který který bych jako dlouholetý střádal akcií ČEZ, které jsou mi krmeným býčkem a dojící kravičkou zároveň, s radostí hlasoval?

  1. Co třeba znárodnění ČEZu a vyvlastnění minoritních akcionářů?
   Nebojte, to se nikdy nestane. Na vaší straně stojí finanční korporátní žraloci z USA, vlastní téměř polovinu volných akcií – viz obr.: https://aeronet.news/wp-content/uploads/CEZ_Structure.png

   Více informací ve 3/4 roku starém článku:
   https://aeronet.news/cednik-proti-drahote-premier-fiala-behem-interpelaci-sokoval-kdyz-neochotu-vykoupit-minoritni-akcionare-z-cezu-vysvetlil-tim-ze-cesky-stat-ma-v-podniku-jenom-vetsinu-cez-tak-bude-nadale-sdirat/
   Případně ještě u Gargamela (Michala Svatoše) v jeho ekonomických analýzách.

   1. Není třeba vyvlastňovat, stačí nevyplácet dividendy. Zdůvodníme to dostavbou dalších bloků jaderných elektráren, nutností vrátit půjčku 75 miliard státu a nutností posílit energetickou síť pro Green deal.
    Minoritní akcionáři se rádi akcií zbaví, když nic neponesou a proti Green dealu se nikdo neodváží ani pípnout.

    1. Když to nebude rozkradeno, tak cena akcií pořád půjde pěkně nahoru. Akcionářům vůbec nebude vadit, že nebudou dividendy.
     Když to bude rozkradeno, tak vedení ČEZu skončí v kriminále.

     1. To byste se divila, jak by akcionářům vadilo, kdyby nebyly dividendy. Akcie nejsou jen takové barevné papírky, co slouží jako výplň trezoru. S akciemi se obchoduje a když nebudou dividendy, nebude o akcie dané společnosti zájem. Nikdo nebude čekat 10 let, jestli mu jeho akcie něco přinesou.

    2. V Česku to dopadne tak, že se opět navýší ceny, aby bylo na dividendy i na investice. Typickým znakem kolonie (protektorátu) je, že se ždíme domácí obyvatelstvo.

     Např. v britské koloniální říši (nad kterou slunce nezapadalo) to kdysi jejich Východoindická společnost dotáhla k úplné dokonalosti – např. místním domorodcům se nařizovalo nakupovat od této společnosti za drahý peníz obyčejnou sůl, ačkoli leckde stačilo prostě nabrat si mořskou vodu a v tom vedru ji nechat odpařit. To bylo ovšem přísně zakázáno.

     1. Já jsem psal o tom, jak by se to mělo udělat aby nebyly problémy s vyvlastněním. Ne jak se to v Čechistánu udělá, aby minoritní američtí akcionáři dostali své dividendy a náklady zaplatil občan, který notabene ani grendeal nepotřebuje.

 7. Demonstrace 6.5.2023 byla menší, se skromnějším pódiem a vybavením. Doporučuju např. projevy:
  paní Vladimíra Vítová * 1:28:24 až 1:39:50
  pan Kavan * 1:07:33 až 1:17:50
  pan Harabín *1:17:50 až 1:27:25
  Někomu se mimořádně povedl záznam:
  https://www.youtube.com/…sBM

 8. S nikym a nicim nesouvisi ….
  Rusko se na konci loňského roku vrátilo do první desítky největších ekonomik světa (8. místo), vyplývá z propočtů RIA Novosti na základě dat Světové banky a národních statistických služeb. V roce 2014 se země umístila na 9. místě.
  https://t.me/rian_ru/201977

   1. Sankce a další naše výdobytky mají za následek dramatický pokles Ruska vzhůru, zatímco my dramaticky stoupáme dolů.

   2. Sankce v RF nakoply i lidi, co by za normálního stavu ani nevstávali z gauče. Vidlák tady přece psal o tom, jak stát podporuje například zemědělce. Jestli to takto probíhá i v ostatních oborech, tak brzy budeme svědky toho, že RF nebude až na 9. místě.
    Zvlášť poté, co někdo očistí například výsledky americké ekonomiky od složek a institucí, které fakticky nic užitečného neprodukují.

   3. Jistěže. Hlad nutí opice slézt se stromů, a polidštit se prací.
    Zatím co u ostatních probíhá opačný proces. Než přijde hlad.

 9. Dovolím si sem vložit odkaz na článek vlka https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/05/07/dalsi-boj-ruska-se-zapadem-lezi-v-arktide-bohate-na-zdroje/ o soupeření v Arktidě. Článek se dovolává na ruské, kanadské, americké, norské a dánské nároky o arktické podmořské území bohaté na zdroje. A co když Rusko nebude existovat? Pak by si zbývající státy zabraly celé nyní sporné území. Souvisí to s válkou na Ukrajině a možností míru. Proto tolik volání po celkové porážce Ruska. Další krok bude smlouva o Arktidě s poraženou zemí nebo jejími nástupnickými státy. Proto bude válka na Ukrajině ještě hodně dlouho trvat.

  1. Pane Gerd.
   Co myslíte,přenechali by pak trochu území Arktidy i Číně?
   Jak vidíme o lidi vůbec nejde,jen o prachy.

   1. Pane zemědělče,
    ne Čína by z Arktidy nezískala ani kousek, pokud by ovšem nesebrala Rusku Sibiř. A to není v zájmu USA, Čína by příliš posílila. Myslím si, že se do nynější války na Ukrajině USA masivně nezapojí, tedy přímou přítomností velkého počtu vojáků. USA je použijí na Tchajwanu, a Ukrajinu nechají EU a Velké Británii. Kanonefutter poskytne Polsko, ČR a Slovensko. Ostatní leda zbraně, které si navíc budeme muset koupit. Na úvěr, ten nám rádi poskytnou.
    Co se týká Arktidy, tak by tam byly jen hraniční státy USA, Kanada, Dánsko (prostřednictvím Grónska), Norsko, Rusko. Část Arktidy je už přidělena, dohady jsou jen o sporná území kolem pólu o velikosti Libye.

  2. Re: Gerd

   Tak ono docela záleží, v jakém rozsahu a v jaké intenzitě by taková válka měla probíhat, že ano.
   Můj osobní názor – Německá Uhnije je už z kola ven. Má jen lidské maso a trochu uhlí z Pšonkostánu, které lze koksovat. Když se Ivan nasere, nebude ani ta „blbá“ železná ruda za pár peněz.
   A bez uhlí a oceli jaksi nic fungovat nebude. Tedy alespoň v měřítku potřebném pro válku s Ivanem.
   Mrkněte na ty ojro-kretény, rok se chystají na zvednutí výroby munice. A hle – první pozitivní krok je vykonán, již se domluvili, že udělají hromadnou ojro-objednávku a vymysleli, kolik že to vlastně peněz natisknou.

   Druhý jedině správný pilíř svobody a demokracie – Jů Es Ej se svým „Rust Belt“. Jak dlouho by měl trvat rozjezd výroby ve fabrikách, které fungují coby pěstírny konopí a kopřiv už čtyřicet let? Kdo to bude platit, když jde US-dolar do prdele?

   1. Konání EU ohledně munice připomíná seriál Jistě pane ministře, kdy vytvoří meziresortní komisi pro přípravu směrnice na výběrové řízení na výběr dodavatele výroby munice. Takže na dlouhé lokte, spousta zasedání, nákladů, a nic z toho nevznikne. Naposledy jsem o tom jednání EU o munici četl, že se dohadují, zda by se jednalo jen o výrobce v EU nebo i mimo EU. Slovo jako soběstačnost jim nic neříká.

   2. De vo majetky a uzemi.Kdyz..
    Mha za mnou a mlha prede mnou je mizejici dolar.
    To je hracka nechat zmizet treba slona, umi kazdej idiot.
    Papirecek nezatizenej nicim si poletuje..
    Vi se jak na rusa ,co na nej plati , ale zastavit dolara spechajicicho do mlhy , nic nepomaha..Z mlhy posel , ekonomikem, do mlhy se vraci..
    Zrejme se jedna ,ze nebude nic /nic neuskodi ani vzduchu ani mori/ a na vsechno to nic budou baterie. Asi samo nabijeci..
    Ale proti a na munice neni vopozice , zadna gretizace a na ulici vo tom ,neskacou vopice..
    Komunista mel aspon vocelovyho ptaka , furt zpivali , my letci mame vocelovy ptaky, ale komunista kazdej je spatnej , jenom na ten Hrade, je vyhra v kolede a v rulete.

   1. Je to mořské dno, nejde trvale obsadit. Pár výhrůžek možná, ale bude to spíše jako spor mezi Dánskem a Kanadou o jeden ostrůvek, kdy na něm jednou za čas Kanada nebo Dánsko vztyčí vlajku a nechají láhev svého tvrdého alkoholu s dopisem. Až se bude rozhodovat o Arktidě, bude to někde u mapy a stolu s diplomaty kolem. A jako v Africe pak vytvoří hranice podle poledníků a rovnoběžek.

  3. „Vobr do pidi muzika mydli“, pokracovani…
   Dyz je ta prilezitost solidarne s antiprotestantama, umejt usakovi prdel a poradne..
   Z niceho nic nam pidimuzik vyrost z ovoce prace snad celyho sveta , ale ta pidi touha, az vyrostu vsecky zmlatim..v nem zustala a mlati vsechny k obrazu svemu, ted celej svet..
   Vylepsil system sikovne , ze ty nahore vedi jak na ty dole a kdyz si ty, co sou nahore privedou nahoru ty zdola , tak ty sou samou ochotou jeste horsi , az nejhorsi..
   A z dalky to vypada , ze byl usak vytvorenej z niceho nic a rovnou na medveda.
   Samo se nic nestane .Vyssi moci.
   Vyssi moc nemam rad ,pac neexistuje a dela si pitomy a blbe potouchly legracky z nas a nekdy predklada tak tezky dukazy a nezbejva nez priznat ze prechodne je.
   Naproti tomu medved je vylozenej chudak a kytky na jeho hrob sou davno a porad pestovany. Kazdej by rad tancoval na jeho hrobecku..
   Mlatilo se do nej vod nakejch , vynorili se zase u souseda, vod mongola strasne a tim , ze se furt branil vyrost a je ted z vyzablinky ,megamedved..
   Ale na to nema a nikdy nemel narok..
   Se ukazalo ze zbejva, jen to dokazat..
   Dluzno dodat ,ze medved si skodil casto ,co nejvic moh.
   Zarvali na jeho cara treba ,udelej ofenzivu a zviratka si rikali dyt je nas zase vo dva miliony min aby usaci meli vo 24 tisic milionaru vic..
   My sme si tu valku koupili a ty nam ji musis vyhrat. Prikazali medvedovi bohaci.
   Se taky germanizoval postupne jako jeho pribuznej u britu, german Eda ,Alzbetka ,kdo by to do ni rek a cela rodina hajlovali a tesili az Adik prikvaci s kverem a Eda bude s tou frajli , zase kralem…Alazbetka se vcas zbritovala ,z hohenlohe ,coburg,sanxon na sankce.
   A jejich sluhove se do Rajchu porad plizili , az se za nima prasilo a vod huby jeste vic..
   A jiny Rajchu nahaneli a pridavali. To je furt.
   Ale to az potom.
   Prisli este jiny, behem ty valky za Ferdinanda a zviratkum nabizeli zmenu a spleteny zviratka byli dohnany k nejhorsimu.
   To je vzdycky zaruceny ,ze zmenou vlady a rezimu..
   Monglove ,poslany z Fasistalie, se vratili se pomstit..
   Pac ty milionari chteli bejt miliardari zase poradnou valkou..A kterej by nechtel..
   Prodali medvedovi Aljasku. Potom na nej zase postvali uplne vyzbrojenyho japonce..
   Celej svet na medveda zuril ,ze ublizuje nekolika krcmarum a trhovcum..
   Stacilo pridat nekolik nenapadnych nul..Se to podarilo jako s volbama.
   Obama ,Biden s nulama , Trump ani jednu.
   Bylo jasny ze medved na nejakou valku nema. Dobyti Dalnyho Vychodu , Krymu ,zavsivenyho ,zablesenyho s epidemiema , zacalo bejt na programu sveta a tech ,co porad vocumujou. ,Sibire , vecnyho ledu a snehu kazdej zhavej, aby tam umrz , komari, neni vo pravdu a vo co stat,atd.
   Europista si tohle vzal za svy jako vzdycky. Medved na obzoru, euspojenec vzdycky s flintou a v pozoru.
   Vod jisty doby , potom i spatnym chovanim gruzince , se averse zmenila do nepricetny a pathologicky a klinicky manie ,de jen vo jedno , at sem/sme bity, znicime se treba na popel , jen dyz muzeme a bojujeme na medveda ..

 10. Ze Srí Lanky se doveze kokosový substrát do Peru, na tom se vypěstují borůvky bez chuti za cenu 107 Kč za kilo a pak se to prodává třeba v ČR a konzumentů se za cenu 99 Kč za 250 g můžou utlouct. To je zemědělství. Ale v Peru to prý drží ekonomiku nad vodou, píší na Novinkách

   1. Kdo veri na uhlikove stopy minimalne od eko-konference v Glasgow by mel byt zbaven volebniho prava.

    Svetovi ochranci prirody tam prileteli tolika soukromymi tryskaci, ze museli letat parkovat jinam.
    A eko-papalasi z USA si s sebou vzali jeste velke dopravni letadlo, ze ktereho vyjelo (asi) 20 velkych aut made in USA, motor 6 litru, a odvezli ekologicke americany do hotelu.
    To urcite proto, ze ve Skotsku auta a taxiky nemaji.

    Vse bylo prenaseno svetovymi televizemi, nejedna se o nejake tajemstvi.
    Pokud jeste dnesna nekdo blekota o uhlikovych stopach, tak je budto uplne debilni, nebo v tom byznysu jede.

    Jeste jsem neslysel nikoho z vladnoucich papalasu ani pipnout proti dovozu ruske ropy a derivatu pres Indii, Cinu a Singapur.

    1. Jak zachrání klima a planetu:
     2022
     „V egyptském Šarm aš-Šajchu se od neděle 6. listopadu koná 27. klimatická konference OSN neboli COP27. Politici, zástupci byznysu a environmentální aktivisté z bezmála dvou stovek zemí tam budou do 18. listopadu diskutovat o tom, jak zastavit klimatickou krizi. S celkem 45 tisíci účastníky půjde zřejmě o největší akci věnovanou klimatu v historii.“
     2021
     26. konference OSN o změně klimatu (COP26) byla dne 1. listopadu 2021 zahájena summitem světových lídrů. Ve dnech 31. října až 12. listopadu se na COP26 setkalo všech 197 smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC).
     $$ mobilizovat do roku 2025 částku 100 miliard amerických dolarů ročně na pomoc rozvojovým zemím při řešení dopadů změny klimatu. $$

     Fakt skvělé výsledky! U nás i na Moravě není sucho, protože zase tak nějak prší dost.
     Ačkoliv odborníci z Intersucho hlásili na letošek konec usušeného zemědělství a megasucha v celé republice.
     I to Globální hoteplování je asi na ústupu, protože tady je v noci sotva 5 stupňů a slabší povahy pořád topí.
     Když na COP 28 přiletí 99 000 účastníků, bude i úspěch závěrů summitu dvojnásobný!
     Jen houšť a větší letadla !!!

   2. Palmy tam sice mají, ale až na opačné (východní) straně od Kordiller. V Montaně. Asi je to jednodušší vozit přes oceán, než přes ty velehory.

     1. Málo. Samej písek, velmi málo srážek. Při pobřeží studenej Humboldtův proud od Antarktidy až k hranicím Equadoru, kterej se pak odklání ke Galapágám.

 11. “10 Bude dohoda nad zákonem?

  Ano. Ustanovení vycházející z dohody budou podle článku 10 Ústavy ČR po jejím vstupu v platnost přímo vykonatelná a budou mít přednost před zákonem. Stanoví-li tedy dohoda něco jiného než zákon, použije se ustanovení dohody.“ idnes.

  Zákon v ČR je tedy na hovno.

   1. Správně se říkalo půlroční předstih ekonomů před právníky. Teď se v té změti zákonů nevyzná už nikdo, ani advokáti, ani soudci. Nebyla by nakonec umělá inteligence efektivnější než současné soudnictví?

    1. Nebylo by to vůbec celkově efektivnější bez nás, bez méně chlupatých a hašteřivých opic, tedy alespoň tady v Bohemii ? Tak nějak to k tomu spěje…

 12. Šel jsem takhle v Praze do jedné zapadlé kavárny u Senovážného náměstí a koukám, že je se tam v koutě valí knihy a já si můžu jednu vzít výměnou za jinou. Jelikož jsme už knihu od Vidláka v rodině všichni četli a byli potěšeni, tak jsem ji v té kavárně „zapomněl“ mezi ostatními knihami. Aspoň budou moct místní hipsteři, woke people a divadelních co číst. 😉

   1. Oni nejsou komunistobijci.
    Komunisti jim vyhovujou, někteří.
    Nejradši mají agenta Plavce Štětinu, agenta Pávka, soudružku podplukovnici Pavlovou, Svěráka, Jardu Kuberu, Dlouhýho, Dvořáka, soudruha Rychetskýho…
    Dokonce i Zdena Mašínová – nejantikomunističtější ze všech antikomunistek – se vyznala z lásky ke komunistickýmu lampasákovi.

    Pamatujete si ještě hesla „Bejvalej komunista je jako bejvalej černoch“ nebo „Mrtvej komunista, dobrej komunista?“

    Dělali si z huby sráč tehdy nebo dnes?
    Znáte směšnější figuru, než je českej internetovej antikomunista?

    1. Ano. Internetový antikomunista, který podporuje bývalého komunistu Petra Pavla. Ten přísahal jako prezident. A v minulosti už jednou také přísahal, že bude bránit socialistickou vlast pod vedením KSČ. Byla jeho činnost v NATO také dodržením přísahy Varšavské smlouvě? 🙂

     1. No on včera na „korunovaci “ Káji v pořadí 3., tak nadšeně hýkal blahem, že se snad též stane „korunovaným“ … no jeho příznivci si to vezmou k srdci a splní mu jeho sen!!

      1. Asi budou zase vysílat film Anton Špelec ostrostřelec, kdy se hájil, že nechtěl říct, že císařpán není jen tak obyčejnej vůl, ale že je korunovanej. 🙂

    2. Todle mi pithart nedelaji ,moh sem sokem spadnout pod stul.
     Machine gun = v angl., kulomet….Cti /a/ rad , Masin..
     Ctu , matka Masinova , prokulometova na bolsevika, nechce ted bestialne vrazdit komunisty. /Sem s tim jako pocital , ze je na bolsevika jako cert na hrisnou dusi a horsi/..Tu mas certe kropac.
     Jakejma peripetiema , pro nas vobyc lidi, spletenejma jako had zmenama , musi jeden v zivote projit , proklicovat se , prosvindlovat se , aby plechova medajlicka vod komouse se nasla..
     Ne jen tak nejakyho komouse , velky zvire , kagebak jako prase , jako Putin…

  1. Také to ten hoven (omlouvám se exkrementu, protože ten je, na rozdíl od toho živočicha, užitečný) od části čtenářů pěkně schytal.

  2. Šafr.
   Netřeba nic dodávat, chtělo by to „pádné argumenty“.

   Co je horší, tou zvířeckou animozitou trpí bohužel i lidé jinak normální. Je to podobné, jak se některé ženy staví k hadům – stačí aby je viděly v televizi. Šimpanzi to nají stejné.
   Jakmile se na to téma v hovoru narazí, okamžitě „mám moc práce a neodkladné schůzky“. Je to stejně marné, jako někomu vymlouvat strach z pavouků.

   1. Ano. Je to až děsivé. Včera jsem byl na lampionovém průvodu, malinkatý městys, pak byl projev, oheň, ohňostroj. Řečník mluvil o tom, že jsme se sešli u příležitosti konfliktu (doslova), který skončil před cca osmdesáti lety a v závěru požádal o minutu ticha za všechny vojáky, co v něm padli. A taky říkal, že máme konflikt nedaleko, že musíme bojovat proti agresorovi a žádat o spravedlivý mír v původních hranicích. A že ten agresor chce jít i k nám a budovat u nás své základny. A že s ním přichází hlad, bída a smrt (doslova). Nezbývá než se sklonit před mocí propagandy. A naučit se ji používat. Zdravým selským rozumem nikdo nikdy dav nepozvedl.

  3. šafr – „Ale pomníky rudoarmějců do veřejného prostoru nepatří. Připomínají Stalinovo dobytí naší země a jsou urážkou naší národní hrdosti. Patří do muzeí s patřičným komentářem.“

   A šafr do basy!

  4. Nejde o toho úchylka, morálně-mentálního kripla Šafra, ale o tu diskuzi pod tím zvratkem. To je živoucí důkaz, inflagranti děsivé míry rozšíření a zakořenění nacifikace a fašounství v běžné populaci.
   Obrovský průser, kdy se nácky zfanatizovaní tupouni pasují za historiky, rozhodce a soudce … Český fašismus kvete, bují, jistý Moravec, vlastně i ten dnešní, musí hýbat radostí …
   Pan prezident Beneš měl pravdu, jen jestli počítal s tím, že tou hyenou, která se zakousne do krku historie, bude Česká náckovská verbež…

 13. Už malé dítě se poučí, že velké věci se obvykle skládají z menších a jdou rozebrat; občas jen destruktivně. Úžasné je zjištění, že postup lze otočit a z menších věcí sestavit ty velké – caparti to pak trénují na různých Lego a Merkurech.

  Ale v dospělosti na to mnozí zapomenou. Velké věci, například firmy a instituce, se zdají příliš velké, na to aby šly nějak sestavit z malých – vypadá to jako nemožný úkol, příliš náročný a dlouhodobý, než aby vedl k úspěchu. Pustí se do toho málokdo a ještě méně lidí vytrvá.

  Je to obtížná cesta, lemovaná nebezpečím, na které číhají kromě nepřející konkurence také různí silniční a lesní loupežníci, na moři pak piráti. Každý chce urvat bezpracně kousek, nemaje dost pracovitosti, erudice a odříkání, aby si zařídil svoje vlastní.

  Kapitán a posádka musí provést loď úžinami, ve kterých číhají různé Skylly a Charybdy, přičemž ani na volném moři není plavba bez rizik. Ale občas se i nemožné povede – jen je potřeba se kromě naděje a štěstí také pořádně ohánět. I přes to, někdy přijde tajfun nebo tsunami a je nutné začít úplně znovu.

  Vidláku, přeji hodně štěstí a vytrvalosti. Jisté už teď je, že nyní uslyšíte mnoho hlasů, že se pokoušíte o nemožné: za pár let pro změnu budou tvrdit, že něco tak velkého jste nemohl udělat, tudíž to zřejmě platil Soroš Babiš a vtipně tomu podniku vymyslí nějakou deklasující přezdívku. Jelikož fantazií netvůrčí zakyslíci neoplývají, bude to zřejmě „Čapí hnízdo 2“.

     1. o pár měsícůmladší armádní generl České republika a velkoadmirál NATO už je přece v důchodu dávno!
      Proč chodí lampasáci dřív do důchodu než normální lidi?
      Protože to mají úředně a věrohodně v makovici rozházený !!!
      A protože tohohle našeho lampasáky ve výslužbě volili ti, kteří nikdy na vojně nebyli a neví, co je bývalý lampasák zač, bez výjimky, proto budou nepamětníci bolševiků slovenských a moravských volit bývalé bolševické úderné pěsti.
      Budou si volit i ten „řád a pořádek“ jak jim jejich guru slíbil.

  1. Re: blbíš

   TVL, kliknul jsem na to a tam mi vyskočil nápis, že jako Jednoduchý, levný a ZDRAVÝ oběd.

   Tak to radši ne-ééé…
   … na zdravé řízky to tam nevypadalo ani náhodou, ani omylem…

  2. No, a takhle to je s tou „soběstačností“ v reálu: https://portal.expanzo.com/cs/firma/9304706517-josef-kvapil-a-s-kubanske-namesti-praha
   Mgr. Marek Kvapil z KDU-ČSL je členem DR dvou obchodních společností (Josef Kvapil, a.s. a Sapienter, a.s.), při svém ekopodnikání se neobejde bez zaměstnanců (130-150 Kč/hod. ) a bez komerčních aktivit (prodej osiv, kurzy, workshopy).

   Protože snažit se o potravinovou soběstačnost bez min. 10 ha polí, luk, lesa a vodních ploch a celodenní dřiny znamená přežívat v bídě a permanentně na pokraji vyhladovění.

  3. Vidlak dava stedre , svobodu projevu , nezavislost , cumet a myslet si ,videt , co kdo chce a nic nechce zpatky …Vazte si zazraku i kdyz a vo kterejch ,nemate ani sajna..
   Nepomuze, kdyz vas mlatej ty zazraky pres vse hlavy..
   Ve skole se vo nich neuci a dojmukraut z upira je porad zapira..
   Pokrizovat se za nej nejmin 3x denne , pomodlit se za nej a jeho rodinu , zapalit svicku a meditovat vo zazraku z nebe , co sestoupil a je ted prave na zemi..
   /Prestat a kazdej na moment aspon, bejt inteligent/..Je duverivej, mysli to s vama dobre a velky rozpatlavany pisteni ,tech prechytralejch , za malou chybicku, si caramba, nezasluhuje..
   Snad trochu pomuze uvedomeni ….Pomnete neznabozi vseho pozemskyho zatraceni , ze o vase zdravi psychicko-dusevni pecuje a leci i kdyz zadny duse nemate a kdyz chce vam ty duse dodat ..Aby z vas udelal lidi a cloveky ,uplny lidskosti.
   Byli ste sutr a kamen. Aaaa men.

 14. Pro vidláka.

  Vězte pane, Pán je taky označení slouhů, že celý problém se zemědělstvím je jen odrazem zrcadla potřeb korporátních šmejdů. Gdysi všichni dělali na svoje žrádlo a bylo to normální, nědělali lány holomrazů, ale kulturní krajinu, mysleli u teho a byli normální. Takoví jak se říká, selského rozumu. Co nebylo potřeba, nehnul s tým ani vůl. Taky si dopřávali svátků a každej tejden se několikrát namleli, páč zákvasů ze všech těch stromů co nesly ovoce bylo pokokot.

  Dneska po odsunu otroků do měst se rozdělil národ na společnost, jedni ve městech začali blbnout, vymejšlet důkazy o tem že sou tam, potřeba, například papaláši, policajti, hasiči sestřičky a prostě všechny hajzlbáby, páč nic ve městě samozřejmě nevede k normálnímu myšlení. Za ty roky si každej něco na obhajobu své posrané existence přimyslel a už se to káže jako v kostele. Co neřeknou, neplatí. Říkám všem tupanům dokola, že spojit blboně lze jedině na potřebách k životu. Fakticky nepopiratelných potřebách. A na nich se shodnou všichni imbecilové. Ale Vy furt chcete mlátit prázdnou a už dávnou vyfuňelou politiku a hledat nějaké spojence. A koho najdete, zase jen ty kokoty, keří budou obhajovat svoju existenci v patrovým baráku něgde v Prahe. Muheeeeeee

  Sečítejte potřeby a budete do roka prezident.

  1. Odpovězte si ještě na otázku, kdo má čas dělat politiku? Sedláci makají na poli a večer jsou už unavení. Kdo je odpočatý?

   1. Libtardi v (ne)ziskovkách, vysocí státní úředníci, idealističtí studenti, presstituti, dlouholetí politici typu Benda & spol… Na koho jsem zapomněl? Důchodci???

 15. Dokud se nestrhne v Prahe majdan, krytej třeba našima náckama nebo národovcema nebo jezujitama nebo vietnamcama, tak se nepohne ani lístek v zahradách papalášských koníren. Hotové

  Tož ste ztratili mozek. Husiti taky museli vytáhnout do boje, igdyž by si raději zašli do koloniálních krámů koupit šmakuládu a odpoledne si šlehli nějakej truňk. .

  1. Husita to mel proklate lehky, Slehnout si mohli bez starosti..
   Vyssi moc sebrala krizakovi rozum a vsecko , mlatil navic chudyho husitu z kteryho by ani tolarek nevypad.
   Kazdej vi jakej vliv na psychiku osoby ma prace zadarmo a potom nadarmo.
   Zvire vedelo , ze z husity se potom aspon nazere..
   Zikmund byl navrch este prechytralej mel v tom sichr . To nikomu taky neprida.
   S tim Husem se sek docista. Kdyz chci nekoho vodkrouhnout nekecam a kdyz tak zadny papiry..Se pak neda zatloukat. To je jako cumet do srsniho hnizda delsi dobu..
   /To sou ty vzajemny zavislosti..Vemte si ty, co nejvic krici denne, kdyz jim date vsecko a prestehujete je do prepychovych domu na Sahare. V tu ranu vsecko znici, pac to vybudoval pro ne ten spatnej a chcipnou na nezajem..
   Nejhorsi trest je pro ne ignorace…
   Hus a dalsi naopak hledali jak , by do nej do srsniho hnizda este vlezli..
   Zikmund byl ignorovanej a kdyz se vnucoval, tak do nej este kopli.To nemoh prezit..
   Jak to bejva stesti je potom vopustilo , nehledal by vinu za to..
   Vo radeni Vyssi moci zase nejni a nemuze bejt pochyb. Na Vitkove , Usti nad Labem a vsude na co sahli …pominutej krizak pomijel, jako zhypnotizovanej..
   Coz poridil, tou hypnozou , talentovanej Zizka..
   Vocumoval vsude , jako slepej a nikomu to taky nebylo divny…

 16. Myslíte že dnes Vykulenec v Kachlikárně usne, na demonstraci Ládi Vrábela se objevily první proruské vlajky. Lidi konecčně začínají zvedat hlavy a ukazovat represivnímu režimu fakáč, nerad bych něco zakřiknul. Buď jak buď akce Ládi Vrábela pokládám za životaschopnější. Rajchl je jalovou opozicí tolerovanou režimem. je tam jakási oboustranná dohoda mezi Rajchlovci a Fialovci, oba se navzájem potřebují. To u Vrábela vidím podstatně zajímavěji.

  1. Já si dneska na fejsbůku přečetl tolik reakcí na Vrabelovu demonstraci a dostal jsem tolik mailů od lidí, kteří ho ještě nedávno vynášeli do nebe, že podle mě právě skončil a nic s tím už nikdo neudělá. Bohužel vidím do zákulisí…
   Ale samozřejmě se mohu mýlit, poučí se a začne to dělat jinak a lépe.

   1. Na jednom mávátku se četl,

    CHCEME

    zpět levné energie
    svobodu stavu
    nezávislá media
    svobodnou vlast
    opět o sobe rozhodovat
    žít se všemi v míru

    Furt lepší než že nechceme bídu.

   2. A třeba mně se ta Vrábelova sobotní akce líbila nejvíc. I když nepopírám, že i tam by se dalo něco zlepšovat. Tohle ovšem může být pouze osobní subjektivní pocit.

    Jisté je ovšem to, že pokud v ČR skončí s veřejně-politickou činností každý, komu tento režim napaří nějaký flastr za jeho politické názory (jako např. Vrábelovi, Volnému, Skálovi či Kapalovi… + momentálně cca stovce dalších), zůstane potom pouze fiktivní, tj. režimem řízená opozice. Ať už ta parlamentní (Okamura) či mimoparlamentní (Rajchl). Už to, že se těmto v takové represivní atmosféře režimně-juristická represe vyhne, bude kriticky smýšlejícím pozorovatelům krajně podezřelé.
    Těm dvěma výše jmenovaným to třeba vadit ani nebude (existence parlamentního poslaneckého koryta je příliš mocná, až rozum zatemňující), ovšem normální občané-voliči by se měli držet poučení od Karla Kryla – totiž, že politikům se zásadně nevěří, politiky je třeba kriticky kontrolovat.
    Koneckonců, jsou to naši zaměstnanci.

    1. Bohužel jsme se po Krylovsku dopracovali stavu, kdy žádný politik neprojde kontrolou… Výsledkem je milion propadlých hlasů a Péťa jako premiér.
     Já Vidlácky říkám, že politikům je třeba pokládat koleje. Je třeba vytvořit stav, kdy se politik opírá o lid a lid se opírá o politika. To je podle mě úspěch Orbána.
     Na tomhle se snažím pracovat. Nedělám si iluze o tom, že by koryto nebylo mocným lákadlem, nedělám si iluze o technologii moci. Ale také nehodlám čekat na toho správného mesiáše, který všem lákadlům odolá a bude čistočistý. Nikdo takový neexistuje.
     Hodlám vytvářet struktury, které budou neopominutelné. Které politik potřebuje, aby mohl uspět. Kterým bude vycházet vstříc, protože to jinak nejde.

     1. Přeji mnoho zdaru. Takovým idealistou jsem byl kdysi během listopadu 89 a těsně po něm taky. 33 let poté už jsem pouze cynik-realista, co taktéž v žádného národoveckého mesiáše nevěří.
      Máte pravdu v tom, že v Česku NIKDO TAKOVÝ NEEXISTUJE. Češi svým naturelem nejsou Maďaři, natož třeba Švýcaři. Dokonce nejsou ani jako Slováci či Slovinci, co za II.WW úspěšně bojovali partyzánským válčením proti německému fašismu – a přesto jsou dnes včleněni do Bruselsko-Berlínské IV.Říše zvané EU a pod kuratelou zaoceánského Fašingtonu.
      V Česku tudíž nemá smysl hledat nějakého místního Orbána (Okamuru, Rajchla, Babiše, aj.), poněvadž i kdyby se tady náhodou nějaký takový vyskytl a měl dokonce i čisté úmysly, Češi mu ty koleje stejně nepoloží, nýbrž vytrhají.
      Proto dost nechápu Váš negativní postoj k lidem jako je např. nyní Láďa Vrábel, co se snaží alespoň propojit různé menší silové vektory v jeden protirežimní proud (protiproud), a místo toho střídavě adorujete různé egomaniaky s vůdcovskými sklony, kteří vás nakonec stejně podvedou.
      Tohle je takové typicky české – a z hlediska účinného odporu permanentně nefunkční.

      1. Re: Charon

       … jako Slováci (či Slovinci), co za II.WW úspěšně bojovali partyzánským válčením proti německému fašismu…

       To s těmi Slováky myslíte OPRAVDU vážně?
       Čeho jste se v sobotním mumraji napil? A v jakém množství a koncentraci?

       Jistý pán svého času napsal, že SNP nebylo, ani slovenské, ani národní, ba dokonce ani povstání.
       „Bohovsky som sa nasral“ a začal jsem shánět nějaké čtení o této pohnuté době.

       Abych vzápětí zjistil, že tento pán měl pravdu – bohužel…

       Pokud byste měl OPRAVDU vážný zájem, zkuste jako entrée knihu Viléma Sachera „Pod rozstříleným praporem“.

       1. Přesně tohle jsem očekával, že tu někdo vyskočí a začne zpochybňovat poněkud kontroverzní SNP. Trochu jsem váhal, jestli ty Slováky zmínit, ale za pokus to stálo. Nezklamal jste.
        Tak teď ještě hurá do těch Slovinců! Čekám.

        1. Ok vyhovím. Vy tu skoro občanskou válku, co probíhala ve Slovinsku nazýváte úspěšný boj proti německým okupantům? A co spolupráce tzv. demokratické opozice Slovinského svazu s italskými fašisty, to se do odboje proti německým okupantům počítá taky? Proti okupaci prakticky bojovaly jen komunistické partizánské jednotky podobně jako v celé Jugoslávii.

         1. Po kapitulaci Itálie začal defacto celý „demokratický odboj“ s německými okupanty spolupracovat vznikem Slovinské domobrany, která Němcům pomáhala v boji proti komunistickým poartizánům

          1. A ti partyzáni byli natolik úspěšní, že Jugoslávie byla (krom SSSR) jedinou zemí, která se dokázala osvobodit sama. Což potom mělo ten příjemný důsledek, že až do Titovy smrti nepatřila do žádného podřízeného bloku – tedy ani na východ, ani na západ.
           Proto jste taky musel mít za minulého režimu při cestě k Jaderskému moři extra výjezdní doložku, ačkoli Jugoslávie oficiálně patřila do tábora socialismu.

         2. Ano, byl velmi úspěšný. Dokonce natolik, že celá území byla pod kontrolou partyzánů a němečtí okupanti se tam odvažovali pouze v naprosté přesile, což jim vázalo celé pluky, které mohli jinak použít na italské či jiné frontě.
          A i když se jim občas podařilo rozbít obranu a vklínit se do osvobozeného území, bylo to vítězství Pyrrhovo – dočasné a za cenu velkých ztrát.
          Tzv „demokratická“ opozice (bílí, klerikálové, četnici), spolupracující s nacisty, dostávali těžce na frak a s vlastizrádci se tam nikdo nemazlil.
          V protektorátu B&M oproti tomu byla idyla, pohoda jazz…

          1. Ony taky v Protentokrátu byly trochu jiné geografické podmínky než na hornatém Balkáně. Každých pár kilometrů vesnice, ve které se vždy mohl nacházet nějaký potenciální držitel Svatováclavské orlice, místo lesů remízky, kde se těžko schová srna s mláďaty, natož partizánský oddíl, hustá síť komunikací sloužící okupantům k přesunům jednotek.
           Já myslím, že na tu geografickou bídu se český (moravský) odboj nemá za co stydět.

          2. Navic vyprovokovali Hitlera k utoku na Belehrad a dobytim Belehradu zdrzeli napadeni SSSR.
           Neuveritelna zeme , neuveritelny lidi ..

   3. Mne by zajimalo, jak se ma Vrabel poucit . A polepsit.
    S tim nikdo a nic neudela.
    Buh a ucitel ma nejradsi polepseny darebaky. Vidi a proziva sve pedagogicke uspechy.
    Vzornej a furt, je samozrejma nuda..
    Potiz je , kdyz ja nikomu nepreju , aby skoncil..
    Ani jako popravenej, ukrizovanej ,fajsbukama.
    Mam vzdycky obavy.
    Kdyz slysim ty zaruceny predpovedi , rika se , ze Buh pece voplatky..
    A Kristus , byl taky mrtvej a pohrbenej… At sem treba povercivej…
    Nechal bych to na toho nahore..

  2. Bych řekla že provokatéři, někde jsem četla že žádal, že ruské neeee. Patrně jej chtějí přibrzdit, aby raděj nic nedělal. Podle mého soudu, ale kdyby chtěl, ta by spolupořadatelé všechny a ruské posbírali a ono nic. ak kdo ví

 17. Protože se část vztahuje k mé odbornosti, tak mi to nedá a vyjádřím se.
  Napřed obecně – Institut českého venkova = skvělé! Cokoliv co např. povede např. k rozšiřování znalostí a dovedností v oblasti samostatnosti je prostě správný tah na branku, byť je to běh na delší trať.
  Teď postupně k mé odbornosti:
  Institut používá gmail … no, co říct, snad přirovnání, které používám: představte si, že by v bitvě u Stalingradu nejvyšší velení RA dávalo tisknout své rozkazy jednotkám a všechny své plány do tiskáren Wehrmachtu, protože … no protože to je zadara :-). Něco mi říká, že by nevyhráli. Nechcete se konečně zamyslet, proč někdo platí nemalý peníz za servery, ne-levné programátory atd., aby … aby to pak nabízel zadarmo? Pokud máte peníze na admina a svůj server, pak by tohle mělo být na prvním místě – svoje emaily, svůj konferenční videoserver, svůj cloud … tohle vše je legálně zadarmo a ve výborné kvalitě a věřte, že vím o čem mluvím.
  K vlastnímu serveru – Vidlák nepíše voco gou, takže předpokládám, že někdo má (měl) rozum a pro začátek vybral samostatný VPS s Linuxem. Tohle by pro začátek úplně dostačovalo a nebylo by to za „ranec“. Pokud to běží na Windows tak … no snad ani nekomentovat.
  A teď k vážnější věci – z článku jsem pochopil, že se Vidlák zhlédl v nějaké svojí dokonalé variantě SW, který si nechá naprogramovat. Doufám, že se mýlím, protože tohle by bylo házení peněz do černé díry. Vysvětlím proč – asi neznámější je případ UBUNTU a jeho zakladatele M. Shuttlewortha, který pojal úmysl naprogramovat naprosto nové (a skvělé) rozhraní UNITY. Takže ve zkratce – po X letech, kdy v tom utopil dost miliónů USD toho nechal a přešel na GNOME, které se vyvíjelo a vyvíjí a udržuje komunitou. Důvod je v těchto věcech vždy stejný – pokud existuje funkční a léta testovaný produkt, tak to prostě „nepřetlačíte“. V případě redakčních systémů jsou zhruba tři nejrozšířenější: WordPress, Joomla, Drupal, přičemž WordPress je asi nejrozšířenější a asi i nejpřívětivější. Každopádně, tyto projekty jsou aktivně udržovány v podstatě 1000+ programátory a hlavně testovány odhadem statisíci uživateli-testery. Pokud tedy někdo chce vytvořit něco stejně dobrého (a bezpečného), pak by měl mít k dispozici stejné lidské zdroje … a obávám se, že na tohle Institut rozpočet nemá.
  Co by mělo smysl – vzít např. WordPress, který už dnes umí i takovou věc, že článek publikovaný na jednom WordPressu se identicky zobrazuje i na druhém WordPressu. Pokud Vám něco nevyhovuje, pak má smysl naprogramovat doplněk k WP a dát ho volně k dispozici … pokud to bude zajímavá a praktická věc, pak se rozšíří a rozšířením samozřejmě testuje, protože budou hlášeny chyby.
  A nakonec, co bylo impulzem k tomuto komentáři – WordPress má dost dobře vyřešený eshop „Woocommerce“ – je to zadara, je to funkční, jsou i konektory pro Zásilkovnu, zkrátka za 0,- Kč kvalitní orchestr prvotřídní muziky. Dokonce existuje i několik variant tzv. „Marketplace“ což je ve finále „multi-vendor“ prodej, který každý zná – např. Amazon, eBay, Aliexpress atd. Tam je zadara jen základní funkčnost a dle mého ta filozofie je blbě … vše je placeno, poplatek, kam se podíváš. Opět vím o čem píšu, protože praktická zkušenost … Nicméně WordPress umí i tzv. „Multisite“ a co je ještě zajímavější, pak ve variantě „Multisite“ umí i „Woocommerce“, tedy šlo by provozovat např. zemědělské tržiště, kdy by každý zemědělec měl v podstatě svůj eshop se vším všudy, ale spravovaný jedním centrálním adminem a … a zadarmo. To co to zatím neumí je zobrazení nabídek všech zapojených eshopů na titulní stránce – přesněji, umí to placené verze doplňků. Pokud tedy chcete utrácet za programátory, pak tohle bych viděl jako dost dobrý počin – ten doplněk z Institutu zaplatit a dát zdarma k používání. Češi (a nejen Češi) by tak získali možnost mít zdarma svoji variantu tržiště pro prodej. Vidlácká varianta zadara proti globalistům a jejich nekřesťansky placenému řešení.
  Pokud by byl zájem, k smysluplné činnosti ve svém oboru pro Institut jsem k dispozici – Vidlák na mě mail má.

  1. Lépe byste si o tom popovídal s mým bratrem, ale jen krátce:

   1. Nejvíc limitující faktor je teď poněkud komplikovaný redakční systém, který je příliš složitý pro lidi, kteří doteď tvořili jen na fejsbůku. Moderování diskuse a boj s trolly teď také zabírá poměrně hodně času, který prostě není k dipozici. Navíc chceme udržet co nejvolnější diskusi.
   Chceme redakční systém co nejvíce přiblížit tomu, jak funguje na fejsbůku. Pokud chceme další influencery jako Kláru Samkovou, Marii Divišovou musíme jim to co nejvíc usnadnit.

   2. Druhé, co řešíme je co nejlepší zajištění serveru před zablokováním nebo případným smazáním. Už teď po nás jdou a půjdou ještě víc.

   3. Samozřejmě využijeme už existující nástroje, nemá smysl vymýšlet něco, co je už vynalezené a funguje to. Ale co budeme využívat, to také chceme mít pod plnou kontrolou, což je někdy problém.

   Celá věc nebude nijak extrémně drahá ani složitá. Jen chceme základy postavit pořádně, aby se pak s nimi dalo snadno a dobře pracovat. Přece jenom budeme vždycky limitovaní financemi i časem a zřejmě nikdy nebudeme mít dost peněz, abychom se tomu mohli věnovat na plný úvazek.. proto si musíme práci co nejvíc usnadnit.

    1. Vidlak pise a nejlip. Nesmi prestat.
     Umi ze vsech nejlepsi a sou konkretni dukazy..
     A jeste s nama diskutuje..A.
     Nepisu tohle jen tak..

     Dovede si predstavit, ze treba Zwyrtek Hamplova v senatu vyleze na podium ,zacne senatum notovat protestni projevy? A kdyz muze.
     /Kdyz neco takovyho ma jen na nas a do diskuse tady se nevobtezuje taky , nejsme pro ni dobry dost ,mohla by prijit vo ty Senatosti/.
     Tady mate aspon jeden, vecnej priklad na konkretni srovnani..

   1. AD 1. – Redakční systém (RS) bude vždycky komplikovaný. Vždy dojdete min. k oprávněním pro uživatele, plánované zveřejňování příspěvků a regulace diskuze. Můžete začít „od nuly“, ale otestovaný redakční systém bude vždy před Vámi. RS používají milióny uživatelů, takže se zaměřit na skupinu pro kterou to je „komplikované“ (proto vymyslíme jednodušší) znamená zaměřit se na hůř chápající nebo pohodlné lidi. Obě skupiny jsou v tomto záměru o ničem.
    Možná by to chtělo se zaměřit na regulaci diskuze – pokud neexistuje doplněk, tak ten naprogramovat.
    AD2. Zablokování~ smazání je jen technická záležitost a záleží, jak moc bude chtít státní moc. Nejdále, z hlediska dosahu moci, je pro ni je vlastní VPS v zahraničí a cizí doména, ovšem i tady stačí zahazovat komunikaci na vstupních routerech do ČR – moc jich není a vrchní dozor bude mít sdružení NIC. Můj názor – ztráta času, spokojil bych se s vlastním VPS na české doméně.
    Za klíčové považuji odstřihnutí od všech nástrojů „zdarma“ typu Google analytic, monitorování mailů atd. Nulová spolupráce v tomto směru znamená nulový přístup k návštěvnosti a jiných údajů, což ve výsledku znamená, že velikost a dosah činnosti budou těžko odhadovat. Vlastní VPS např. umožňuje detailní rozbor návštěvnosti, protože web server vše loguje – stačí skript na vyhodnocení logů. Zkrátka – údaje o návštěvnosti a např. počtu mailů nesmí mít protistrana k dispozici. S používáním FB, Gmail atd je to zkrátka stejné jako s tiskem „zdarma“ v tiskárnách Wehrmachtu…
    Jednu cestu bych opravdu viděl nabídnout fungující věci od globalistů obyč. lidem zdarma. Ostatně takhle funguje celý systém Linuxu. Co se týče tržiště, pak v malém a nedokonalém je to např. velmi populární Bazoš. Možná by šlo zemědělským tržištěm (nebo jiným) rozbít monopol hytlermarketů.

    1. Já bych ten odchod z české domény nepodceňoval. Co se stalo loni, to se může kdykoliv opakovat.
     Domény v EU už nejsou bezpečné, to už režimní moc dokázala. I v případě odstřižení od zahraniční domény od domácího návštěvníka lze přece toto obejít skrze VPN.
     Příklad:
     Slovenské rádio INFOVOJNA bylo loni rovněž postiženo stejnou cenzurou, a tak se během 1 týdne přestěhovalo z domény sk na doménu bz (Belize). A i když slovenský cenzor tuto adresu nadále blokoval, z Česka byla normálně dostupná a pro Slováky používající VPN rovněž.

     1. Podívejte, cílem bylo snížení návštěvnosti, resp. dosahu. Máte pravdu, že VPS v zahraničí a provoz na doméně .com lze i při blokaci v ČR navštívit pomocí VPN. To je beze sporu. Ovšem, VPN nebude schopno (a ochotno) nastavit cca 99% návštěvníků, tedy cíle (snížení dosahu) bude dosaženo. A tohle řešení je dražší.
      Pokud bude vlastní VPS v ČR a doména .cz (nebo jiná), pak je zde snadnější způsob obejití – do uživatelského PC dát ručně záznam DNS. Ty blokace byly (a podle mě budou) jen pomocí blokací převodu DNS názvu na IP adresu. Pokud budete mít vlastní VPS, pak se vyhnete iniciativnímu smazání (nebo blokaci) ze strany poskytovatele webhostingu.
      Pokud bych tedy měl situaci shrnout – blokaci zabránit tomu nejde, záleží na „chtění“ státu. A pokud tomu nedje zabránit, pak bych volil nejlevnější možnou variantu – tj. vlastní VPS, na doméně pak už nezáleží, doména .cz je však nejlevnější.
      Jen připomenu – Hampla nezablokovali, jelo to (a jede)na vlastním VPS v ČR a doméně .com.

      1. Nejsme ve sporu. Jenom je třeba si vyjasnit, co je pro běžného uživatele jednodušší a hlavně schůdnější – jestli si ručně přepsat v op. systému údaje v DNS, což je sice pro znalého velmi jednoduché, nikoliv však pro naprostého uživatele-laika,
       – anebo si pořídit VPN. Jak jistě víte, VPN pro běžné prohlížení můžete mít i zdarma v rámci prohlížeče OPERA (a prohlížečů můžete mít nainstalovaných klidně několik), či zvážit pořízení placené (a rychlejší) VPN. Je to investice za pouhých několik set ročně a k tomu si můžete pořídit třeba maskování vaší IP adresy.
       Opatrnosti není nikdy dost. Zvláště pro toho, kdo už má nějakou zkušenost s udavači, špicly a totalitním režimem.

    1. Velmi dulezity je taky se neucastnit demonstrace v Praze..
     Nektery ty demonstrace sou uplne spatny. Jeste by mohlo nastat nejaky sjednoceni , na neco takovyho ani nepomyslet..
     Jenom ty spatny ,ktery spatne demostrujou se zucastni.
     Jde jim vo uplne blby veci..
     A je proto spousta duvodu. Soukromych. A tak neni cas.
     Kdyz se Rajchl a Zwyrtek neobjevi na podiu , tak to nema smysl a urcite .
     Treba by se jich nekdo zeptal v boji proti bide , kolik penez by si pridelili a kolik zvyseni platu v prubehu , kdyz se dostanou do vlady.
     Na takovy protesty se nejde , je tolik prace , ze to ani nejde..
     A este ten Vrabel , urcite dluzi nejaky penize..Moc spatny a jeste horsi.
     Nekdo by moh neco rict proti ty smluve , sou takovy..
     Babis ted hrima z podia v Madarsku co Evropa musi. Musi ta Evropa a nikdo jinej vyskocit a hned udelat, co si preje Babis..
     A kdyz moh neco udelat….To nejak neslo….
     Starost velka , vo Ladikovy ,jak to nazvat , musi bejt vydany za kazdou cenu..
     Ty musi kazdej cist..Sou tak popularni….
     Deti maji nejaky rikacky a tak lidi musi mit taky..
     Ochota musi bejt , ale tim jedine spravnym smerem..
     Mnoho let mnoho vlad , to by bylo aby se to konecne povedlo..

  1. Zkusme smlouvu DCA použit aspoň jako lakmusový papírek pro naše média: zda se preci jen objeví na webu nebo někde kdosi statečný, který poukáže na kulantně řečeno diskutabilní ujednání , která z české strany dělají jen rohožku před vstupní branou.
   Teoreticky to je jejich job, ne?

  2. Jo ale tenkrát se autoři toho zvacího dopisu styděli přiznat. Dnes jsou příslušní činitelé na své konání hrdí. V tom je dosti podstatný rozdíl.

   1. To mi připomíná jeden starej psychiatrickej vtip.

    Přijde pán k psychiatrovi a říká, pane doktore, v přítomnosti nadřízených neudržím stolici a velmi mne to trápí. Psychiatr mu napíše nějaké ty prášky. Při kontrole říká pán, že už je to lepší, že už mu to je jedno. Psychiatr ho tedy pošle ještě na psychoterapii. Při další návštěvě se ptá psychiatr, tak jak to vypadá, stolice stále uchází? Uchází, pane doktore, ale teď jsem na to hrdý!

   2. To Annotatore:
    Ti chlapci nahoře jsou vice méně stejní. Jenom poddaným je to víc jedno než v roce 1968.
    Takže zásah armády USA neočekávám. Není potřebný, zatím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *