Teda ten náš Západ začíná být neuvěřitelné místo…. Učitelka češtiny je vyhozena za názor, protože dětem sdělovala proruskou propagandu. Neodsoudil ji žádný soud, ale jen aktivismus paní ředitelky za plné podpory ministra Gazdíka. Já tak přemýšlím, jestli by se za paní ředitelku Gazdík také postavil, kdyby se ukázalo, že má na škole problémy se šikanou…
Kdo to už včera napsal na fejsbůku? Že v osmdesátkách režim měkl a ten současný přitvrzuje?
Mimochodem… to přece byl důvod, že revoluce nebyla krvavá, ale sametová. Protože o nic nešlo. Všichni měli práci, všichni měli peníze, cinkalo se klíčema od bytů, chat, aut i garáží. Všechno fungovalo, elektřina, voda, plyn i nájem stály pakatel… jen ti komouši už byli tak vyžilí, že neuměli udržet svůj vlastní režim. Velký bratr v Moskvě se na to vykašlal a jim nic jiného nezbylo.
Ale když to tak vezmu, tak to ti komunisti dělali správně až do konce. Kromě pár obskurních Cibulků je nikdo nadále nenenáviděl, většina z nich se hladce uplatnila i v novém režimu, téměř všichni jejich výkonní pracovníci dostali slušný důchod, jejich vězni a disidenti dožili své svobodné životy v bídě (zdravím Hutku) a za pár let začaly první stesky po starých časech, protože nový režim zdražil a ukázalo se, že lidské existence je možné ničit zcela demokraticky pomocí neviditelné ruky trhu.
Nikde z temných kobek nevyšly tisíce zničených existencí, zemi neobletěly záběry mučíren a hromadných hrobů, většina disidentů se mohla chlubit jen tím, že museli dělat v kotelně nebo umývat okna. Považte, můj dědeček – kulak a třídní nepřítel, který musel zkolektivizovat svůj grunt, ten byl tak strašně utlačován, že si prací krmiče v prasečáku vydělal jen na tři baráky….
To se pak dala dělat revoluce na půl plynu. Ve skutečnosti bylo jen málo nenávisti. Režim nebyl proklínán, jen zesměšněn. Zdravotnictví bylo zdarma, důchody chodily pravidelně, dalo se za ně žít a za plomby se neplatilo.
Jak pak to asi bude teď?
Rozjíždí se bezprecedentní zdražení kvůli válce na východě… ale stalo by se to i bez války. Rozjíždí se inflace, máme nedostatek surovin, hrozí nám nedostatek energií, lidé nemají úspory, ale spíš dluhy. Propadnout se do bídy a exekucí, to je tak rychlé a snadné… Vláda otevřeně říká, že se nebude starat o lidi…
Tak nějak mám pocit, že přesně takhle vypadalo Rumunsko. Tamní diktátorek se rozhodl splatit zahraniční dluhy a udělal zhruba to samé, co teď dělá Fiala… omezil soudruhům Rumunům výdobytky. Sem tam nešla elektrika, sem tam nebyl plyn, sem tam nebylo uhlí, jídlo bylo drahé… Co bych kolem toho chodil… nebyl problém pak najít někoho, kdo ho odstřelil i s manželkou.
Zajímalo by mě, jestli si to Fiala uvědomuje. Že má zaděláno na další revoluci… Ale už ne sametovou. Tentokrát to bude revoluce po masových exekucích, nedostatku základních potřeb i základní péče. Bude to revoluce z nedostatku a hladu. Možná to tam v Práglu nechápou, ale s každým dalším zdražením, s každým dalším propadem životní úrovně bude snazší najít někoho, kdo pak pana premiéra a jeho kolegy zastřelí.
On bude velký rozdíl mezi vládou, která se snažila pomoci, ale nešlo to, a vládou, která se nesnažila, protože nechtěla. Bude velký rozdíl mezi vládou, která postupně změkčovala útlak, a vládou, která přitvrzuje. Možná by to Fialovi měl někdo říct. On si ještě myslí, že ho transatlantický bratr ochrání… ale ono není vůbec jisté, kde bude hranice mezi Ruskem a Západem. Vůbec není jisté, jak to tady v Evropě dopadne. Vůbec není jisté, jestli za půl roku bude něco z toho, na co jsme dneska zvyklí. Vůbec není jisté, co se ještě stane, kdo a jak zasáhne, kdo se ještě do války na Ukrajině přidá a jaká ptákovina konflikt ještě řádně vyeskaluje.
Fiala si vůbec neuvědomuje, jak moc ohrožený je.
Dnes, 18. dubna je Mezinárodní den análního sexu.
Připomínka, že s námi občas někdo vyjebe.
Tak vám teda k tomu svátku pěkně vinšuju…
Zelenský, který začíná vzhledem čím dál tím víc připomínat někoho z Blízkého východu, tvrdí, že Ukrajina může s Ruskem klidně bojovat deset let. Tak určitě. Do posledního Ukrajince.
A šílenci se úspěšně množí: „Ukrajina může válku vyhrát, míní von der Leyenová. Vyzvala k dodávkám zbraní“
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/ukrajina-muze-valku-vyhrat-mini-von-der-leyenova-vyzvala-k-dodavkam-zbrani-40394106
Večerní svodka JP
Situace na frontách – Izjum, Charkov, M-pol.
V ruském příhraničí je klid, Kyjev asi vzal vyhrůžku bombardování Kyjeva od RF vážně.
Charkov – Ivani se rozjeli v okrsku Děrgači. Zatím jen dělostřelba. Vzniká panika, že přijde co nevidět ruský útok.
Prakticky celý Donbass bez územních změn a bez změny taktiky. Ivan zpracuje letecky a dělostřelbou ukrácké pozice, Vasil pošle na stráž nové maso, které čeká na semletí, protože nic jiného neumí, jsou to čerstvě zmobilizované ročníky bez opakovacího výcviku.
M-pol – obránci odmítli kapitulaci, proto se obnovily útoky dělostřelectva a nálety těžkých bombardérů Tu-22.
Náletů a dělostřelby nejsou rovněž ušetřeny rezervní jednotky v druhém sledu, poblíž Záporoží a Dnipra, i ty jsou v pozornosti Letectva a dělostřelby, takže se dostávají pod psychický tlak ještě před nástupem na linii dotyku s jednotkami RA.
Můj koment – a to je asi tak všechno, co o Donbassu ještě uslyšíme.
Dovolím si vložit https://t.me/vysokygovorit/7416. Autorovy příspěvky jsou většinou z první linie.
Překlad:
Každé první setkání se zajatými příslušníky VSU začíná slzami z jejich strany a prosbami, abychom je nezabíjeli. Zpočátku jsme nechápali, oč se jedná, ale teď vše do sebe zapadlo.
Na jednu stranu jejich vlastní velení jim tlačí do hlavy, že je Rusové okamžitě zabijí, na druhou stranu naprosto každý viděl video, na kterém se ukrodobytek vysmívá zajatým ruským vojákům.
Synergie těchto dvou sil má za následek slzy v očích a moč na kalhotách. Po nějaké době strach vystřídá zmatek, opravdu to není tak, že je nezabíjí, a dokonce je ani nebudou mučit?
Poznámka:
Reportér s přezdívkou Sladkov+, pán kolem 50, vždy oblečen ve vojenském, předpisově nasazený blembák i neprůstřelnou vestu, se často dostane k zajatcům už v moment první kontroly a natáčí. Moč na kalhotách vidět nebyla, ale neskutečný strach ano.
V řadě či řadách stojí 10-40 zajatců.
Dotaz od Sladkov+ zní spíš jako rozkaz: „Ranění jsou?“. Ticho, všichni hlavy svěšené, schoulené postavy. Pak někomu dojde, že když jeho bílé obvazy svítí do dálky, tak se neschová.
„Tady,“ šeptá, hlavu skloněnou. “ Byl jste ošetřen?“
„Ano,“ nejistým hlasem, hlava stále skloněná. „Jak? Jenom převaz? Dostal jste něco na bolest?“
Najednou vojáček zvedá hlavu, vytřeštěné oči a vy vidíte, jak si právě teď uvědomil, že ten na druhé straně se o něho opravdu zajímá a odpovídá už normálním hlasem.
Během hovoru s dalším zraněným vidíte, jak se mění postoj celé skupiny. Schlíplý pes se pomalu vytrácí.
berrnarde,
jelikož o sobě tvrdíte, že máte 50+… let, působíte na mne jako dobře podplacený pisálek, anebo jako id*ot.
Anebo oboje.
ÚPLNĚ KAŽDÝ člověk, který má 50+ a nemá prochlastaný nebo vyhulený mozek, si MOC DOBŘE pamatuje, že za komoušů nebyly výdělky u většiny lidu kdovíco, ale v řadě podniků existovaly LEGÁLNÍ možmosti, jak se dostat k potřebným věcem, a navíc ZA LEVNO.
Např. zaměstnanci železáren si mohli zakoupit ocelové profily v odpovídající kvalitě a množství formou tzv. DEPUTÁTU, neboli VÝRAZNÉ slevy, která dosahovala až 80% z MOC (maloobchodní cena), pokud dotyčný prokázal, že staví dům. Což se dokazovalo tak, že dotyčný předložil stavební povolení na jméno své, nebo manželčino).
Což v praxi znamenalo, že na jedno stavebko udělala v novostavbách „deky“ polovina dědiny (přeháním, jen čtvrt). A samozřejmě, že nebyly jen jedny železárny. U nás byly třeba pily, takže se formou zaměstnenackých slev dalo za pár šupů sehnat dřevo na střechu, pokud jste našel borce, který potřeboval železo na „deku“ nebo na věnec.
Totéž cement.
Totéž cihla.
Totéž písek.
Totéž vápno.
Totéž doprava.
A tak můžu pokračovat donekonečna.
Jmenovitě můj kumpl (kumpl byl střídač, od slova komplic, na soupravě jsme se střídali dva) koupil za plnou cenu na svůj barák snad jenom obkládačky.
Na mém pracovišti byla průměrná životnost jednoho pracanta průměrně tři roky,. Neboli období, za které průměrný řidič nákladní soupravy postavil barák. Z platu dva a půl až čtyři netto to byl impozantní výkon, že?
V JZD byly naturálie. 3q obilí, tedy pšenice. Kupoval to ode mne nadřízený za 400 kčs. Jelikož v 80.letech bydlelo hodně lidí už i v městě, šlo si vybrat brambory, ty jsem pak brala já.
Barák stál asi 200 000 kčs, manželův bratranec platil měsíčně 500 kčs a jako kovář v Tatře měl mzdu 3000 Kčs.
Targusi.
Když já nastoupil do svého prvního zaměstnání, bylo to ještě v té krásné době, kterou tak romanticky popisujete.
Já nastoupil jako lodník. Takže jsme před sebou prvně, před remorkérem tlačili 1200 tun nekvalitního uhlí do elektrárny Chvaletice a po vojně mě prdli na hnojivo, takže jsme tlačili 800 tun MPK, nebo podobných věcí.
Pokud by mi na pár tun dali zaměstnaneckou slevu, fakt netuším, jak bych si z ní pak postavil barák.
Nemohu si stěžovat na plat. Zatímco moji kamarádi, fachčící v kolbenkách, brali 2100, já měl 4500. Ale ani za to bych barák ofiko nepostavil.
Dodatek.
Já nikdy v životě žádný barák nepostavil.
Pouze jsem se kdysi nastěhoval do činžáku, plného cigošů. Já tam byl jedinej bílej. Přísahám.
Pak jsem si do něj začal vodit jednu zrzku, ta mi otěhotněla, já zjistil, že nechci, aby mé potomstvo vyrůstalo mezi těma cigošema, tak jsem ten barák koupil, cikány vyhnal, nastěhovali se tam lidi, se kterými dodnes nemám problémy, jednou se objevil potížista, už zde není.
Žádný barák jsem sice nepostavil, ale povedlo se mi z baráku, zanedbaného péčí čtyřicetiletou OPBH, vytvořit domov pro pár lidí, kteří se zde cítí v bezpečí a doma.
A dodatek dodatku.
Jelikož zítra vstávám v 4:40, jdu chrnět.
Takže další reakce, prosím, až zítra. Dnes už odpovídat nebudu.
Dobrou.
Berrnarde,
v „kolbenkách“ by za 2100 Kčs dělňas ani neotevřel ráno oko.
2100 Kčs byl plat VŠ v neproduktivních oborech (úředník, učitel, knihovník, socpracka, vědecký pracovník, kriminalista a pod.) tři roky po promoci. Když se oženil/vdala, dostali 150 Kčs navrch, za první narozené dítě 250 Kčs. Kolem třiicítky byl někde kolem 2900 Kčs a pak už to rostlo nebo stagnovalo podle toho, co za práci dotyčný dělal. Politicky aktivní na tom asi byli o fous lépe,ale ten fous nebyl nijak tlustý.
Ještě Vám mohu povykládat o platech prodavačstva, ale to byste se mohl rozplakat, protože ti šikovní si na ty 4 litry netto přišli dost běžně. Kámoška takhle nastoupila za pult po maturitě na obchodce a po necelých pěti letech šla na mateřskou, kterou jí spočítali na 3100 Kčs.
No a co jako?
Tak tu pak budeme házet čísilkama kolik měly zas ty špatně placený?
Co budete dělat pak?
Dokazovat, že to nebylo nebo bylo, ale vlastně na těch lidech nezáleží, protože udělali něco špatně a měli to za trest a vlastně to byla jejich vina?
Něco ve stylu, co prohlašují dnešní kavárníci o dnešních bezdomovcích, prodavačkách a otrocích z Amazonu a podobně?
Je to tak, v 86 jsem po vojně nastoupil jako řidič do jzd Pokrok . Plat 8,2 kč na hodinu , hypoška pak byla 500 kč. O žních a řepách max 3,5 jinak okolo 2 tis plus naturálie.
KACHNA.
Pokud si zde chce někdo číst pouze o válce a socialismu, prosím přerolujte. Následující text bude ze života a bude apolitický.
Moje žena mi říká dost často, že už si hovno pamatuji.
Včera přijela s nákupem a když ho ukládala, vytáhla i dvě šišky knedlíku a prý:
„K tomu udělám tu kačenu, co se nám už od Vánoc válí v mrazáku“.
„Myslíš, miláčku, tu kachnu, co jsem asi před třemi týdny já upekl a pak jsme jí sežrali?“
„To není možný!“
Pak komplet prohledala mrazák, kachna nikde, tak, no a co. Udělám k tomu toto. A objevila tam nějaké maso, vhodné k upečení k těm knedlíkům a k tomu zelí. Já se náramně bavil.
Dnes jsem byl v práci, pak pro ten olej, ale žena dělá jistou zájmovou činnost a já věděl, že přijede pozdějš, než já. Tak jsem v krámu koupil zmrzlou kachnu a umístil jí vedle toho masa, co místo té neexistující a už sežrané kačeny, chtěla udělat.
Když přijela domů, seděl jsem na židli v kuchyni, balil si cíga na zítra do práce a tvářil se jak jezulátko.
Manželka, že vytáhne to maso na zítřek z mrazáku.
Když to otevřela, ztuhla. Chtěla dělat původně kachnu, zjistila, že už si hovno pamatuje, tak vymyslela alternativu a když jí chtěla vyndat k rozmrznutí, vedle alternativy byla ta zmrzlá kachna, která tam ale vlastně být nemá, jelikož už si vzpomněla, že jsme jí sežrali.
Jó, kotě, nemáš mi říkat, že si hovno pamatuji.
Já se chvíli bavil, ale pak jsem viděl ten její zdrcený výraz, kdy si asi říkala, že je patrně už totálně vymaštěná a já jí mám rád, tak jsem jí to prozradil.
Prej jsem debil.
PĚKNÝ VEČER.
Pane Berrnarde, pamatujte na to, že kačena je dutá, tak z toho masa udělejte nějakou nádivku do té dutiny a zabijete dvě mouchy jednou ranou!
Já jí dělám tak, že jí den dopředu rozporcuji, okmínuji, osolím, nechám proležet.
Druhý den jí prdnu do pomalého hrnce a tam jí bez podlití nechám na high 8 hodin pomalit.
Tato nižší teplota má výhodu, že se nezdrcne. Pak se foukne, když už je krásně měkkoučká, na půl hodky do rozpálené trouby, aby byla křupavá kůžička.
To jste musel opsat recept od mojí dcery, já hodně kačenu nadívám, sto receptů, sto chutí.
Tak nebuďte lakomej a ten váš nejoblíbenější postněte.
Já se novinkám nevzpírám, i když osvědčené metody si též zachovávám.
Záleží, v kterém ročním období jest ona kačena pečena, jestli na jaře s jarními bylinkami, nebo na Vánoce s žemlovou nádivkou a játýrkami.
Tak už 25 minut čekám na „Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГO“, což mělo začít ve 20:00 našeho času, ale pořád nic.
https://www.youtube.com/watch?v=FE9GiNdZ_N4
Tak už.
Dnes má tríčo se svatojiřským křížem s trojzubcem.
-12. až -3. minuta: https://www.youtube.com/watch?v=FE9GiNdZ_N4
Neřekl nic. Jen vyzýval Ukry, aby si od „okupantů“ nic nebrali, bo to je nevlastenecké.
Mě se moc líbilo, jak autorův děda postavil tři baráky jako dělník z prasečáku.
Já měl hodně strejdů, všichni okolo Budějc. A všichni postavili baráky a mnozí měli i honosné chaty s molem u rybníka.
Můj hlavní strýc, manžel sestry mé babičky taky měl barák a na víkendy chalupu a to dělal v cihelnách dělníka. Takže zatím příběh skoro stejný. Dva jedinci v nízké kvalifikaci se měli jako prase v žitě. Proč?
Vidlák tvrdí, že proto, že to za těch komančů bylo vlastně dobré.
Nechci zde nikterak komentovat Vidlákova dědečka, nikdy jsem ho neznal, ale svého strýce jo.
A historky o pořízení těch baráků u mých ostatních strýců byly jak přes kopírák.
Takže pojďme si říct, jak se tehdá takové baráky stavěli.
Můj hlavní strýc uměl ukrást cihly. Měl kámoše, ten dělal ve státním podniku elektrikáře. Pokud neměli dalšího kámoše instalatéra, tak ale nakonec sehnali nějakého, který taky stavěl barák, ale zase neuměl ty cihly a dráty. Jo, to se pak stavěj baráky.
Jsem si zde v minulosti všiml takového zesměšňujícího, že nebyly banány a pomeranče. Ony byly, ale moc se jich sem nepřivezlo, jako mnoho jiného zboží. Když jste přišel do zeleniny a žádal banány, vysmáli se vám.
Matka mojeho kámoše dělala vedoucí jedné zeleniny. Když jste chtěl pomeranče, musel jste mít zase něco, co zajímá jí. Pokud jste neměl: kup si kubánský, blbečku.
A vy se tady rozněžňujete nad tím, jak to bylo krásné. Jo, bylo! Ale pro ty, co měli ostré lokty a uměli v tom chodit. Jako dneska.
No nevím, já pocházím se super poctivé rodiny, dnes by se řeklo spíš úplně blbé, socialismus jsme nijak nedojili, ani nepatřili k nějakým vyvolený, spíš naopak. Nicméně znal jsem jak banány, tak i pomeranče a mandarinky. Pomeranče nejen kubánské. Měl jsem to ale vždy spojeno hlavně s dobou kolem Vánoc. Nějak si nevzpomínám, že bych tenkrát trpěl tím, že si nemůžu dát banán v červnu. Jo, na něco se stály fronty.
Jinak to, co popisujete, tak nějak nebyla chyba systému, ale práce šmejdů, kteří z něj dělali korupční bordel, pomalu jej rozkrádali a rozkližovali, aby se po revoluci nacpali ke korytům a pokračovali v témže. Je to pořád stejná sorta lidí. Na minulém režimu jim nejvíc vadilo, že nemohli okatě demonstrovat svou domnělou výlučnost a beztrestně nakradené prachy. Kvůli tomu musel celý systém padnout. Nic víc za tím u řady z nich nebylo.
Na kubánské pomeranče mi nesahejte! Byly to pomeranče nejlepší chuti, které znám. Pravda, nešly loupat. Musely se rozříznout a jen vyždímat šťáva.
PS: Druhé nejlepší jsou italské, vozím si je z Itálie (když tam náhodou jedu), ale ani tam nejsou vždy na krámě ty italské. U nás nejsou prakticky k sehnání. Španělské(obvyklé EU pomeranče)nejsou k žrádlu.
PPS: Italové produkují fakt špičkové potraviny (olol, pomeranče, sýry, nudle, rajčatové produkty, …), ale to nejlepší si sežerou doma sami. Horší jakost exportují. To je ovšem následuhodné, u nás nenásledované.
Pokud jste kubánské pomeranče vymačkal a vychutnal si šťávu, byl jste chytřejší, než já. Kubánci je sami takto používali.
Mě a mým spolužákům toto nikdo neprozradil, takže jsme je žvýkali, tu tuhou dužninu.
Ale zase si troufám tvrdit, že já měl v té době daleko silnější žvýkací svaly než vy.
Přesně, kubánký pomeranč byl chutný, neměl hrubou kůru a to co se dnes prodává jako pomeranč, se s tím nedá srovnat.
Spíš vadila ta všeobecná pracovní povinnost. Disidenti chteli na chalupách pojidat lysohlávky a filosofovat a dělat se jim nechtělo.
To byla ta druhá část „opozice“. To se vzájemně nevylučuje, ale komplementárně doplňuje. Akorát po převratu jim ta filozofie a nezávislé umění dlouho nevydržely. Z filozofie přešli k aktivismu a od nezávislého umění k uměleckému prodávání se. Dnes je mezi mladými filozofie byť ne sprosté slovo, typicky je to „pěkná blbost“.
Po revoluci si založili instituce,třeba Ústrk nebo Post bellum a tam vesele vegetují a pokud neumřeli,vegetovat budou pořád
Re: Gaia
Nepravda,
alespoň od sedmdesátek. Dotyčný musel prokázat, z čeho žije. Pokud měl úspory, anebo získal peníze prodejem SVÉHO majetku, případně dostal prašuke darem, a z těchto peněz pravidelně čerpal částky, které odpovídaly jeho životnímu standardu, neměl problém.
Pokud ovšem dotyčný nebyl schopen prokázat, z čeho žije, byla to jasná příživa.
Ale v osmdesátkách jsem znal spoustu lidí, kteří nikde nehákovali a poliši se nechytali ani za hlavu. Dalo se, ale nebylo to pro idioty. Třeba naprosto skvěle v tom uměli chodit Olašští cikáni.
Ale zhusta sa stazovali na komunisticky utlak ze ‚museli mat v obcianke peciatku zamestnavatela‘ … nie na tie banany, nie na fronty v obchodoch, nie na to, ze bez znamosti sa nic nedalo zohnat … ale na to, ze ‚museli mat peciatku zamestnavatela‘ … aspon takto si to pamatam ja, co som mala v den prevratu 12 rokov.
Jak jsem napsal. Pokud vás VB zhaftla a zjistila, že nemáte razítko, prvně se vás soudruzi zeptali, jestli děláte na živnost.
Řemeslnické živnosti byly problém, ale umělci, kteří na to měli papír (kvalifikační zkoušky), razítko určo mít nemuseli. Šlo jen o to udělat zkoušky, což nebylo zas až tak moc lehké.
Pokud na vás fízlové nalehli a naběhli, musela jste mít tzv. „Smlouvu o dílo“. S tím jste taky vyklouzla bez prokazování peněz na obživu. O lidech, kteří ty peníze měli, tudíž do práce OPRAVDU nemuseli, řeč není.
Pozor – v padesátkách a v šedesátkách to prý bylo kapánek jinak. To měl můj ujec známého, který dělal na 4 hodiny denně zahradníka a měl na účtech dosti kulatou sumičku z dědictví z Kanady. Ale do práce tenkrát prý musel.
Já měl v občance po absolvování VŠ v roce 1988 poskládaný takový papír s razítkem z OSA, kde bylo napsáno, že pobírám autorské honoráře. To VB úplně stačilo. Akorát to chtělo dávat bacha, aby z té občanky nevypadl.
Nebyli jen komunisti a disidenti.
Nepamatujete?
tdx, já jsem notorický poctivec a kradení se mi hnusí.
A přesto jsem jednou ukradla prasátko.
Pracovala jsem v Mototechně ve Stodůlkách, v centrále.
Jeden dobrý známý mě uprosil, abych mu sehnala prasátko do Avie . Tak jsem brnkla na obchodní úsek, ale paní co dělala příslušné ND mi sdělila, že prasátka nejsou, nebudou a i kdyby byly , tak jenom pro vybrané zákazníky.
Když jsem si povzdechla před firemním řidičem, tak se zasmál a prasátko mi asi za hodinu přinesl.
Chtělo to říct skladnikovi, kradlo se tam strašně a nikomu to nevadilo.
Vlastně se dneska divím, že vůbec mohl takový b@rdel tak kvalitně fungovat.
Hlavní strýc, asi nejstarší, měl na vás velký vliv.
Proto se nedivím vašim názorům, viz. podle sebe soudím tebe.
Nastane doba, kdy kámošové nepomůžou.
Dneska se pomeranče taky dají leda vymačkávat,ale mají tak tlusté slupky,že té šťávy moc není . Já kupuji ročně pouze 2 na vánoce v podstatě jen na ozdobu stolu.
Já kupuji pomeranče zásadně v Albertu. Z těch z Teska mě pak bolela držka.
To je podepřeno zkušeností. Jelikož ovoce konzumuji dost. V práci, po každé nádrži jablko, banán, mandarinku, nebo pomeranč.
Prubněte.
Nikoli,matka příroda měla jiné záměry. Tropické ovoce stvořila pro tropy. Tudíž jsou hodně šťavnaté,tím zředíme krev a okyselují. Tím se ochladíte,ale v zimě a našem podnebném to je kontraproduktivní. Jíst to po každé nádrží jeneprirozené a přímo škodlivé.
To same ‚zdrava‘ a ‚lahka‘ stredomorska kuchyna, zhusta doporucovana proti nasej ‚tazkej‘ a ‚nezdravej‘ … rajcata a uhorky ochladzuju organizmus … milujem ich v lete, ale v zime sa zo mna talianski kolegovia (v troch svetroch a kulichu) smeju, ze im vykladam, ze uz nie je cas na ich lahku kuchynu.
Ale Sibylo, jak tedy doplňujete vitamíny?
Pomeranče jsou různé, mají různě tlustou slupku. Já kupuji jenom s tenkou slupkou , zkusím dva a případně zajdu pro dalších pět kilo.
Jinak jsem zjistila, že se dají jist citrony jako pomeranče , mňam.
V jablkách prý skoro žádné céčko není.
Céčko je i v bramborách. Kolem vánoc nějaké citrusy sním,to jsem už psala. Ty 2 pomeranče. Mám jablka i hrušky něco v mrazáku kompoty rozhodně avitaminózou netrpim. Citrón do čaje taky dávám. Někdy koupím mandarinky. Petrželku a šnytlík mám ve skleníku celou zimu.Člověk toho zas tolik nepitrebujem
Zatím kámošové pomáhají.
Včera jsem psal o svém problému s cenami oleje na mazání řetězů.
Dnes skoro 50 kaček a není.
Tento problém bylo potřeba vyřešit.
Kámoš mě kontaktoval na jiného svého kámoše, prý, přijeď, nou problémos.
Použitý převodový. Dopředu avizoval, že nic nechce, že se toho rád zbaví.
Přijel jsem, natankoval 60 litrů a vnutil mu multipack Plzýňky za 255kč.
On byl spokojen, já byl spokojen a prý: kdykoli brnkni, je toho dost. Takže dodavatelsko odběratelské vztahy byly navázány.
Takže když se člověk stará a má kámoše, tak má olej za 4 kačky.
Vedle chaty mojeho dědy stála chata jejíž majitel byl ředitel na pile.
Tak jí postavil patrovou, dřevěnou.
No a za pár let mu na to přišli a šel sedět.
Dřív se kradly cihly, prkna a různé drobnosti.
Po r. 1990 se rozkradly baráky a fabriky.
Různé výhodné privatizace beru jako krádež.
Prodej pod cenou zahraničnímu majiteli také jako krádež.
Zrovna tak prodej vody zahraničnímu ,,partnerovi“.
Dnes už není co krást (snad jen státní půda a lesy) tak politici kradou našim potomkům budoucnost.
Tím myslím zadlužování.
Ať každý posoudí které krádeže byly nebezpečnější.
Nasi tiez postavili barak, dedo s babou boli rolnici, najstarsi syn sa vyucil zednikom …. plus vydata dievka, co chodila k rodicom peniaze pytat, plus moja mama ako cerstva ucitelka a benjaminek na vysokej skole … koruny nebolo, hlinu na tehlu na zahrade kopali (dodnes je tam diera), sami si ju tvarovali, na vypalenie odbornika zavolali (ze vraj ten pan celu noc nespal, co tehlu strazil, ale ze potom najlepsia na celej doline bola) … tym, ze najstarsi syn bol tym zednikom, dom napisali nanho, tak nemuseli cast tehly na kontigent dat.
U nasich nikdy koruny nebolo … ale dom je poschodovy, 4 miestnosti dolu, 4 na poschodi, pojd pod strechou … samozrejme, so studnou a bez jimky, jak tou dobou vsetci stavali …
A este, ze vsetci mali malo a nikto nic … hrali ste niekedy nejaku budovaciu hru? Mate dane mnozstvo prostriedkov, a pajdulakov/budovy co treba upgradovat … bud mate vsetko level jedna, a jedneho level 20, alebo vsetkych level 5 …. komunisti hrali na vsetci level 5 … dnes hrame jeden level 20 a vsetci ostatni level 1 … ja by som povedala, ze komunisticky pristup je lepsi … nie krajsi, nie popularnejsi, nie vystavnejsi …. ale ja tiez ked mam na vylete stokorunu, tak kupim kazdemu decku malu zmrzlinu (a oni kukaju ze v kornutku nemaju ‚nic‘), nez ze by som jednemu kupila tri kopceky, aby to nejak vyzeralo, a bol to kus zmrzky, a tym dvom nic, pac dnes kopecek stoji cez 30 korun … (a nie, nebudeme hrat na to, ze ked nemam tri stovky na zmrzku, tak som si nemala robit tri deti … ked sa posledny narodil, zmrzka stala tusim 15? )
Možná je to pořád stejné.
Když jsem byla mladá, stál jeden kopeček 70 haléřů, smetanová celou korunu.
Raději jsem si zašla, abych si nemusela koupit tu drahou, smetanovou. A nejvýš dva kolečky, i když bych si nejraději dala tři.
Rozdíl je jenom v tom, že dneska někteří nemusejí počítat každou korunu. Takoví bohatci byli za socíku spíš výjimeční.
Ja som mala skorej na mysli to, ze to, co mam, bud rozdelim medzi vsetkych rovnako (komunisti), alebo dam jednemu, a ostatni nech zavidia (kapitalisti) … sranda je, ze ten isty rozdiel je co sa dedicstva tyka … na vychode, slovania, rozdelia co maju vsetkym potomkom rovnakym dielom … a vsetci maju rovnako holu prdel; na zapade, anglosasi, daju cely majetok prvorodenemu, a ostatni mozu do sluzby, alebo do klastora, pripadne po zobrani … takze je jasne, ze ten prvorodeny anglosas ma na to, aby si kupil prvorodeneho slovana … a preto maju nad nami navrch … pretoze majetok je pre nich viac nez potomstvo. (v ramci dnesneho pomerovania uspesnosti)
V Anglii mají takové dědické daně,že musí vše prodat. A na východě taky dědil prvotozený holky dostaly věno a musely vypadnout nejmladší šel na faráře a byl zaopatreny. To co píšete je blbost
Na faráře , k armádě, nebo ho nechali vystudovat třeba na doktora. Pokud si to mohli finančně dovolit.
Za podstatné považuji, že rodiče dbali, aby všechny děti byly co nejlépe zaopatřené.
Protože jenom úspěšný potomek se postará o staré, nemohoucí rodiče.
To dneska možná chybí. Staříci mají penzi jistou, tak proč pečlivě vychovávat potomka.
Chodte sa pozret na vychod … posledne roky sa doplnovali zaznamy do grombuchu … tam je normalne, ze niekto ma 1/38 …. vychodnare neposielali deti za fararov … sak by sa ich tam tolko ani nepomestilo … a holka, jak dostala veno, dostala v nom svoju 1/38 z rodicovskeho … to, co popisujete, plati mozno v Cechach, tie su uz za deliacou linou (si nespomeniem meno) … a idu na anglosasky sposob … tam u nas ale uz take maniere neplatia … my sme holt vychod … starame sa o ludi, miesto o majetky.
To je moc zajímavý pohled. Nikdy by mne to nenapadlo, i když přesně takhle dědilo v rodině. Matčina rodina pocházela z Podkarpatské Rusi, máma majetek rozdělila mezi 4 děti rovným dílem, její sestra podělila vnoučata. Otcova rodina je jihočeský selský rod, táta majetek odkázal nejstaršímu, ostatní nic; totéž jeho bratr.
No ale pak máte 1/38 a v další generaci třeba už 1/n! a co s tím. Dělením majetku všem dětem by za chvíli nikomu nic nezbylo
Jo Sibylko, ale je tam práh 500 000 liber pro děti a vnoučata. Jinak 325 000 liber.
Koruny nebolo a benjaminek na vysoké škole?
Pozemek, na kterém se kopala hlína a stavělo byl obecní?
Nějak to přibarvujete.
Ti chudí za socialismu neměli pozemky, na kterých by se dalo stavět.
Pozemky priděloval národní výbor za 3,20 Kčs za metr v době,kdy bylo 8 korun za hodinu mzdy.To je jakoby stal dnes pozemek 70 korun za metr
Jo a všude po celý republice jo? Všem jo? Celej socialismus?
Že si všichni nešli nafasovat pozemek?
Kde se ty pozemky braly?
Že se stavěly paneláky, místo aby lidem dali jen pozemky a nechali je, ať si to postaví za to, co si kde ukradnou?
Mohli jsme mít krásné vilové čtvrtě kolem měst, lepší než v USA.
:-/
Však máme krásné vilové čtvrti po celé republice. Někdo taky barák nechtěl a radši ten byt. A paneláky se stavěly,aby se ušetřila orná půda,každý v baráku žít nemůže, pročpak jsou asi na Manhattanu mrakodrapy a ne vilky se zahrádkou?
Co to píšete za nesmysly.
Jestli se šetřila orná půda, tak každej nedostal pozemek skoro za hubičku.
Nevidíte si do huby.
Taky nepíšu každý,ale kdo chtěl stavět.
Byly stipendia přeci!
A už tenkrát si studenti přivydělávali na brigádách . A práce bylo dost , možná daleko víc než dneska. A dobře placené. Na vykládání vagónů se daly vydělat slušné prachy.
Jooooo. Vážně?
A kdypak studentíci ty vagóny vykládali?
Místo přednášek? Místo cvičení? Místo samostudia? Místo dělání úkolů? Místo vojenské přípravy?
Copak jste takhle vystudovala? Práva? Medicínu? ČVUT? Veterinu? Muzikologii? Zubařinu? Přírodovědu?
Proč jim dělňasové ty superlehký a supervýnosný práce vlastně přenechávali? Z vrozené štědrosti?
Myslím, že si tu tak trošku pohádkaříte.
O víkendu. Anebo v noci.
Při vší úctě, nic o tom nevíte.
Byla to těžká práce a už za socíku se nikdo nehrnul do některých neatraktivních profesí.
Hodně studentů třeba jezdilo jako průvodčí v MHD.
Na vysoké nemusíte být ve škole každý den. Takže příležitostí k přivýdělku je nepřeberně.
A o prázninách se dalo slušně vydělat na několik měsíců.
Berte v úvahu, že bydlení na koleji a jídlo v menze bylo za hubičku.
Případně grátis. V menze Křemencová byl chleba zdarma, polévku si každý mohl přidat kolikrát chtěl. Takže stačilo pŕijít, půjčit si od kamaráda misku a slušně se nadlábnout.
To teda vím, na rozdíl od vás jsem studoval.
Když jste dělali někde přes noc, tak jste druhej den určitě nešli na přednášku. Byli jste vyřízení a šli jste spát. Že byste chodili vykládat vagóny… no na to byste museli mít napřed hlavně postavu a výdrž.
Lidi, co studovali při práci studovali dálkově, holky co měly dítě měly individuální plány.
Byl to maximálně přivýdělek. Naproti tomu existovala studijní a prospěchová stipendia a příplatky rodičům na studenta, takže to pak i mohlo být finančně výhodnější.
To ale Bosorečka nezmiňuje, protože to už jaksi nezapadá do jejího povídání o absolutních chudácích, co postavili barák a ještě syna nechali vystudovat.
Jo vlastne … mama mala prospechove stipendium .. .a cerveny diplom … ujo netusim …nejak sa o tom nevykladalo, ked na prazdniny bratranca a sesternicu mame ucitelke doviedol, nech ich postrazi.
Bosirečko, ten Val nic neví.
Znala jsem holku, která si při VŠ vydělala víc, než kdyby dělala na plný úvazek.
Dělala tzv. pořizovačku, vkládala data do počítače.
Dostala krabici kupónů a natloukla ty údaje do PC.
A bylo to placené od úderu a ona uměla psát strašně rychle.
Pracovní doba volná, každá brigádnice psala tak dlouho, dokud jí to bavilo.
Já to právě vím.
Vy nevíte nic a bohapustě lžete.
Ta vaše pořizovačka byla luxusní brigáda, která jistě nebyla pro každého, už jen proto, že koncem socialismu se teprve přecházelo ze sálových počítačů na malé a teprve se objevovaly Spectra a a ČSSR se pokoušela o výrobu Ondry, kterého vyrobila závratných 2000 kusů.
Možná tu někde byly PC, ale určitě no nebylo běžně vidět v každé kanceláři a určitě ne v každém podniku.
Nevydávejte podmínky privilegovaných za normální situaci.
To by tu pak mohla mektat Geislerová, jak se máme dneska všichni dobře a poukayovat na svý vlastní lidi.
Jen dokazujete, přesně to, co říkám. Papaláši se měli dobře a ostatní utřeli hubu.
Brigád, kde se dalo vydělat slušné peníze, bylo v osmdesátých letech, kdy jsem studoval VŠ, dost. My jsme chodili ze strahovských kolejí makat na stavby vil v ulici Na Hřebenkách, to bylo za rohem, stavbyvedoucí pan Pól vyplácel peníze na ruku. Nebo jsme jezdili do takové stodoly v Písnici plnit izolační matrace skelnou vatou. Děsivá práce v atombordelu s respirátorem, všechno utěsněné lepicí páskou, a stejně se po jedné směně člověk ještě týden drbal úplně všude. Ale práce v úkole a při troše šikovnosti se tam daly vydělat peníze na tehdejší dobu neskutečné. Nic pro privilegované to nebylo, prostě to nikdo nechtěl dělat. Pro ty, co jim manuální práce úplně neseděla, byly brigády nočních hlídačů na vrátnicích a v kotelnách. Tam se dalo leccos hezkého zažít… nebo se prostě vyspat a ráno jít na přednášku…
No a k tomu prospěchové a sociální stipendium. Od třetího ročníku jsem byl prakticky ekonomicky soběstačný.
My od Bardejova … dedo bol v Amerike, nieco zarobil, vsetko, co mu sestry neutratili vrazil do pozemku, z panskeho majera kupil … a kes v keseni neostal …
Ale je pravda, ze netusim, ako dlho ten pozemok nasim patril … ale aj kebyze 4 generacie, stale to nevyvracia tvrdenie ‚penazi nebolo‘ …
a benjaminek na vysokej skole .. no, za komunistov, skola bola zadara (myslim) … mama sa tiez na ucitelsky institut do Martina dostala, aj ked doma koruny nebolo … a jak zacala zarabat, tak vsetko rodicom odovzdavala, teda, okrem toho, co si za ubytovanie v rodine v Malcove platila …
Ale mate pravdu, bohaci to boli, ako vsetci v dedine, bo tam jednoposchodovy dom stoji uz len ten, co pred vojnou bol postaveny, este so slamenou strechou … dedina o 300 ludoch, a kazdy dom murovany, poschodovy … babka nikdy do prace nechodili, dochodok im nejak skrze odovzdane kontigenty priznali … tak moc prifarbene to mam
Ale pravdu mate, milionari sme boli, bo pozemky boli … co na tom, ze nebolo co do huby, co na tom, ze co sa urodilo, tak sa na kontigent udalo, co na tom, ze sa kohut z dvora do mesta nosil vymenit za kilo cukru … bohaci … bo mali pozemok pod domom, a sad za domom … z coho vypllyva, ze klamem, a ze burzoazia som … ale nasa rodina na majeru nesluzila, tam zila ina rodina, co sa o panske majetky pred vojnou starala … ale vy viete lepsie, urcite nam kastiel v susednej dedine patril, bo sme pozemok vlastny mali.
Prosím vás, čím víc toho píšete, tím nesmyslněji to vypadá.
Jestli děda vydělal v Americe a koupil pozemek, tak jste nebyli chudí. Chudí lidé nemají pozemky.
Kdyby si ty peníze vydělal, tak by na ně sestry nenechal sáhnout, aby mu z toho něco utrácely.
Kdo studoval učitelský institut peníze měl. Peníze neměl ten, kdo ani nemohl jezdit autobusem do vedlejšího města do školy.
Připomínáte mi toho známé, kteří naříkali, že nemají peníze, ale zatímno pro nás to znamenalo, že si nemůžeme koupit sendvič, tak pro ně, že si nemohou koupit auto.
To, co jiný měli na všechno živobytí, oni měli jako kapesný.
Neříkám, že jste milionáři, ale chudí jste nebyli určitě. Vlastní barák znamená, že neplatíte nájem a ještě můžete mít někde na dvorku slepice a králíky. – Kdežto normální lidi platí nájmy a veškerý jídlo.
Slaměná střecha není žádným znakem chudoby. Dneska to je dokonce znakem bohatství.
Kurva, Čmoude, už tě to zase bere?
Boháči v chaloupkách a chudí v pazdernách nic mezi tím
A jo… Já si říkal, koho mi ten pasivně agresivní styl připomíná 😁
Jo tenhle komouš tady chyběl.
Už to zas začíná.
Tak já jdu a užijte si válku.
Tak nějak zapomínáte na odbory a výhody pro zaměstnance. Byly bezúročné půjčky, materiál za režijn í cenu, hodně se dělalo – ty pomůžeš mně – já pomůžu tobě – ne že by se přímo kradlo… to se Vám jen zdálo.
Vím oněkolika staveních , materiál za režijní cenu, práci- stavění – jeden pomáhal druhému po sobotách a nedělích, zem vyrubal podnikový nebo ze spřátelenéhio podniku bagr, samozřejmě za režiujní cenu, pláíny se ofocovaly – za pakatel a pod.
ylo to tzal nějak jinak. Lidi si pomáhali.
Kde jste žila?
Měla jsem kolegyni, celý život pracovala v JZD, po rozpadu si našla práci ve skladu v Praze.
Měla dvojnásobný plat, než v tom JZD. Byla opravdu moc šikovná a spolehlivá. Šéf toho ereróčka to uměl ocenit.
Brečela, kudy chodila.
Že musí dojíždět. Že v tom JZD měla práci hotovou za 4 hodiny a potom šup domů.
Že jí traktorista shodil na dvorek tu půlku prasete, pytel pšenice pro drůbež, karton kuřat.
Říkala, že tak narvané mrazáky masem už nikdy mít nebude.
To je divný, že.
Materiál za režijní cenu pak chyběl na normálním trhu a jiní ho nedostali vůbec. Ti jiní, co pro vás nic neznamenají. Třeba tehdejší samoživitelky, který neměly čas na stavění baráku a dělání si známých.
Všechno bylo pokroucené a pokřivené.
V normálním systému dostanete za normální práci normální plat a za to si věci normálně koupíte a nemusíte si vyšlapávat pokřivené pěšinky, jak to sehnat nějak pokoutně, na úkor jinejch, co dělaj v jiném podniku, kde dostávají ty samé peníze, ale není tam co ztopit ani normálně, ani odborářky.
A není něco pokřiveného dnes, když někdo má bytů třeba 5 a druhé dře najmem?Co asi tak krutě důležitého dělal,že za to dostal tak zaplaceno,že na ty byty měl? Zřejmě spekuloval nebo nakradl. Nebo mu pujcio strycek Vico? Hozne důležitá a odborná činnost.
Sibylko, račte vnímat.
To říkám celou dobu, že je to to samé.
Jen mi tu Bosorečky a další dokazují, jak to bylo dřív všechno lepší, abyste z toho po přečtení jejich argumentů i vy vyvodila, že to bylo stejné jako dneska.
Jen se vyměnili privilegovaní. Je mi po tom hovno. Pakáž jako pakáž.
Tahle nová aspoň míň otravovala.
Teď i to končí.
Dva jedinci v nízké kvalifikaci se měli jako prase v žitě. Proč?
—
Protože byla diktatura proletariátu a to bylo pro jedince s nízkou kvalifikací to nejlepší období? Ti ostatní na ně dopláceli?
Dělníci dostali po sametu nejvíc na frak. Však už dnes ani žádní nejsou,jen operátoři výroby
Ano, když už nemohli vydírat )přes násilí strany), tak se zas dostali na to, co jim náleželo.
Nekvalifikovaní dělníci.
Ti, co mají kvalifikaci, kterou se nenaučíte jen tak, mají samozřejmě pořád vyšší platy. Právě proto, že se nedají snadno nahradit.
Ti, co něco speciálního uměli, ale měli tabulkový platy nízký si pak polepšili.
Taky ne všichni. Technici, kterejch najednou plno přebejvalo těžko hledali práci.
Nojo višňák zas bude hulákat,že nejdůležitější je on technik a dělňasi nic neumí ať kušují. Ze by bez nich ty jeho návrhy nikdo nevyrobil mu uniká.
Nevím, jakého višňáka myslíte.
Po revoluci se zavřely fabriky a doplatili na to dělníci i technici úplně stejně. Oběma zrušili podnik.
—
Jinak technici umí příslušné technické profese. Je to součást jejich vzdělání. Konec konců tady jednoho máte, tak se ho zeptejte.
Válek, ale berte v úvahu, že do dolů anebo do hutí mohl jít každý.
Ono mít zničené zdraví také není žádný med.
Neříkám že není divné, když měl horník víc než docent, ale ten docent mohl jít klidně rubat. Nikdo mu v tom nebránil.
Příjemná práce = malé prachy, no.
Dneska je to přesně naopak, to také není asi optimální.
Proto to Černochová & company hrají na USSáckou vojenskou základnu. A výměnu obyvatelstva.
Ono vědí, že volby nevyhráli a nevyhrají. Vládnou šťastnou shodou okolností. Jejich mocenská základna nebudou Češi. Proto se na české obyvatelstvo nemusí ohlížet.
OT: Dnešní video Zelenského:
https://t.me/inessas100/1163
večer všem……. 52. den…… co mohu říci…..(tady nerozumím)….. pracujеме(záběr na papíry)…..milujeme(záběr na fotku) ……děkujeme(záběr na sošku)…..rozhodujeme se(záběr na vlajku) …. zvítězíme nad všemi.
Obrázek si udělejte sami.
Medvídek z Bogoty … pošlete metrák , šňupeme i za vás
Re: Králík62
No já to vidím úplně přesně ganc.
Vy máte strašnýho vzteka na soudruha Volodymírka a závidíte mu, že ho maj všici rádi, a že je chytrej, a mladej a krásnej a že umí aji malovat písmenka. Esli je umí poznávat, to eště nevím, ale možná jo, aspoň trochu.
A vy mušíte sidět v blbý a hnusný králíkárně na prochcaným seně a rovnat svoje bobky podle velikosti.
P.S. Ty bobky jsem fčilek nevymyslel, to jsem ukrad Šimkovi a Grossmannovi.
Já jen sleduji v přímém přenosu, jak ho kokain ničí. Dno se blíží.
Teď přemýšlím, zda to video udělal v nestřežené chvíli nebo ho už jeho loutkovodič odepsal nebo je to další test, kolik toho veřejnost snese.
Soška je kohout, nový symbol odolnosti a vítězství ukrajinského lidu. Ale možná v tom má kokeš.
V ruštině je kohout jedna z moc ošklivých nadávek.
Telegram:
Zelenskij dnes podle Arestoviče prohlásil, že pokud obránci Mariupolu zemřou, Ukrajina odstoupí od jednání s Ruskem.
Pak začne úplně jiné období – Ukrajina si bude diktovat podmínky a bude bojovat, dokud nezemře poslední ruský šmejd
Závidím panu premiéru Fialovi. Podle jeho vystupování vůči Rusku se zdá, že on vládne v zemi se stotisícovou armádou, špičkově vyzbrojenou pro obranu svého území. V této zemi pana Fialy také vlastní zemědělství zajišťuje 100% základních potravin, zásobníky s plynem ve vlastnictví státu jsou plné na deset let a ropa tam tryská přímo ze země. Elektřina je cenově dostupná, protože se vyrábí v elektrárnách postavených z daní občanů a nikoho by ani nenapadlo prodávat jí do zahraničí víc, než její přebytky. V zemi nejsou žádní nedobrovolně nezaměstnaní, nikdo se nedostává do exekucí a každý kdo pracuje, má slušné bydlení. Tato země pana premiéra se pak samozřejmě vůbec nemusí strat, o nějaké suroviny z Ruska a může si klidně vyskakovat na koho uzná za vhodné. Protože na to prostě má a její občané tím žádnou újmu neutrpí. Úžasná země. Škoda jen, že já nemám to štěstí v takové zemi žít také :o(
Také v takové zemi nežiji, ale byla by to nádhera.
Za socialismu jsme si jako děti z legrace stahovali navzájem čepice přes oči se slovy: „Šetři světlem!“
Realita dnešních dní: „Musíte šetřit, méně svítit. Teď! Ty vysoké ceny jsou jakýmsi bičem. Poradkyně Fialy vyslala Čechům jasný vzkaz“
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Musite-setrit-mene-svitit-Ted-Ty-vysoke-ceny-jsou-jakymsi-bicem-Poradkyne-Fialy-vyslala-Cechum-jasny-vzkaz-699401
Já nevím, ale hlavním lákadlem na henten kapitalismus v devadesátkách bylo, že v kapíku je všeho dostatek, páč všechno vyřeší trh. Byli jsme snad novodobými soudruhy klamáni? Hrozí i i v kapitalismu nedostatek banánů a totaleťáku? Nejde o nějaký pokus o komunistický puč?! Návrat starých časů?! Má soudružka poradkyně stále uschovánu v prádelníku rudou knížku?
Ještě k tomu článku: „My potřebujeme, abychom na tu inflaci jako domácnosti reagovali úsporami.“ To jako že nám soudružka ekonomka radí, abychom ještě více zchudli tím, že nejenže budeme žrát trávu, mrznout, nemýt se a sedět večer potmě, ale budeme šetřit, aby nám i minimální úspory ihned prožrala inflace? Rozumím soudružce dobře?
Opravdu je to Vaše soudružka?
Ne, není. Zato mezi ní a aktivními blby za minulého režimu, kteří si tak rádi nechávali říkat, nevidím žádný rozdíl. To je celé.
Kto si dnes este pamata, ze sa kapik zdal lepsim, pac v nom nie je ziadne podpultove zbozi … dnes bude podpultova este aj elektrika, ale ZO SPRAVNYCH DOVODOV … a to sa hned inak zivori 😛
„Českého diplomata Tomáše Harta, vyhoštěného tento týden z Ruska, se předtím neúspěšně pokusily získat ke spolupráci ruské úřady, uvedly weby Respekt.cz a Deník N. Kromě vypovězeného zástupce českého velvyslance v Moskvě podle nich ruské tajné služby kontaktovaly ještě jednu diplomatku, kterou se pokoušely zastrašit.“
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/vyhosteneho-ceskeho-diplomata-zkouselo-rusko-predtim-ziskat-ke-spolupraci-40394096
Tak určitě 😂 Ale oni vědomi si evropských hodnot a věrni EU statečně odmítli tváří v tvář zavilému nepříteli 😂 A pak hned pádili vše zčerstva oznámit bakalonovinám.
Tak nějak mě nenapadá, co by o nás ještě chtěli vědět 🙂
😀
Myslím, že je česká kotlinka vůbec nezajímá.
A proč by také měla, že?
Kovář se bude bavit s kovářem , né s kováříčkem.
Myslím , že ani se Zelenským nepovede Putin rozpravu. Nedodržoval Minské dohody a tím je to dané.
Kdyz ta ryba tenkrat smrdela vod hlavy na nase hlavy.
Potom zase dalsi ryba vodjinud zase smrdi ,stejne..
Jen tak něco ke kafi, když se ven moc nedá.
Ju a Brna je tam je kapku. Víc je celá republika a okolí
https://mbrno.cz/inka–test.php
otestujte paměti ze školy a pod.
Zrovna jsme se vrátili z procházky se psem a u nás je nádherně.
Sice trošku chladněji než včera, ale nablejskané jasno, všechno kvete a vzduch voní.
Za odkaz na testíky moc děkuji, Emo!
Řadu z nich využiju ve škole 🙂
Re: Občan
To je aji pro blbé?
Myslíte, že pak budu vypadat chytřeji, když to vyplním?
Tak tu je o 12°C chladněji než ve čtvrtek, fouká studený vítr.
Ano kvete všechno, začaly kvést trnky, broskvoň v jiných letech už byla po odkvětu, je stále ve stádiu poupěte, malého. Nevím, ale poslední dva roky je jaro velmi studené.
Re: Evix
U nás je kosa, jak v ruském filmu.
A na kopcach – na kopcach je furt snich, cy*e. Aspoň teda na čuplach.
Čupel je vrcholek.
re: ema
Mne zaujaly okruhy otázek s názvem Sex.
A pak hodně okruhů s prvním slovem „Naše…“
To mne zaujalo, bo jsem tam nenašel okruh otázek – Naše kořalky.
tož nemůžete mít fšecko.