13 června, 2024

Nesmějte se, brzy to přijde i k nám

„Vymknuta z kloubů, doba šílí“ (Hamlet)

Úvodem:  Kdysi jsem byla feministka, tedy myslela jsem si, že jsem. Vyléčila mě jistá dáma z Gender studies, na jejíž přednášku jsem na počátku milénia omylem zašla. Horovala pro to, aby ve válce v Iráku mohly bojovat i pilotky stíhaček. Mou otázku, jestli nestačí, když zabíjejí muži, vůbec nepochopila a dívala se na mě jako na něco, co si omylem odskočilo od plotny mezi uvědomělé ženy. Tím skončila moje „feministická etapa“.

Nicméně, jsou i jiné feministky. Ty „starého střihu“, které myslí na práva žen i tehdy, kdy progresivistický svět už je dále a tváří se, že ženy mají vše, když máme tu Istanbulskou úmluvu, a je třeba starat se o dalších 60 pohlaví. Jednou z těchto „demode feministek“ je Alice Schwarzerová (na obr.), vydavatelka časopisu Emma, neustále kritizovaná ze strany „moderních“ feministek a progresivistů všeho druhu za mírové snahy a „konzervativní smýšlení“. Podle mého očekávání se vyslovila i proti navrženému transgenderovému zákonu spolkové vlády. Rakouský Exxpress píše:

„Známá feministka Alice Schwarzerová nenechala na novém ‚sebeurčovacím zákoně semaforové vlády‘ nit suchou.  Aktivistka za práva žen varuje, že je ‚odtržený od života‘, ‚nedomyšlený do konce‘, svádí děti ke změnám pohlaví, a hlavně – představuje nebezpečí pro ženy.

Německá spolková vláda (Sociální demokracie, Svobodní a Zelení) se totiž dohodla na novém zákonu o sebeurčení. Má usnadnit změnu zadání pohlaví. Feministka Alice Schwarzerová ostře zkritizovala návrh zákona přijatý spolkovým kabinetem.

Alice varuje: Nový zákon dětem a mladým lidem lákavě usnadňuje změnu pohlaví. Návrh zákona, který ve středu schválila vláda, je navíc nebezpečím pro ženy, ‚do jejichž hájemství by mohli proniknout biologičtí muži, kteří se prostě definují jako ženy‘.

Alice Schwarzerová doslova kroutí hlavou: ‚Je těžké pochopit, že kabinet schvaluje tak nereálný návrh zákona, který nebyl domyšlen do konce,‘ řekla novinám mediální skupiny Funke.

Německá rada žen ovšem zastává přesně opačný názor. Pro její předsedkyni Beate von Miquel přichází zákon, který má vstoupit v platnost v listopadu 2024, příliš pozdě. Kritizuje také ‚anti-trans narativy‘ v návrhu kabinetu. To prý vystavuje zejména trans ženy obecnému podezření z násilného chování, vysvětlila pro „Rheinische Post“. Předsedkyně rady žen proto vyzvala k urychlené změně problematických částí parlamentního procesu.

Ale ani zákon o sebeurčení nezachází pro někoho dostatečně daleko, Maja Tegeler-ová, poslankyně brémského parlamentu a queer-politická mluvčí frakce Die Linke – sama trans osoba – kritizuje: ‚Lidem není automaticky umožněn vstup do saun, šaten atd..‘ Trans ženy by však měly mít volný přístup i do ženských saun, šaten atd., požaduje Maja Tegeler-ová.

Nový zákon o sebeurčení si klade za cíl usnadnit transsexuálním, intersexuálním a nebinárním lidem změnu křestního jména nebo pohlaví. Nařízení má nahradit transsexuální zákon platný od roku 1981. Dříve museli postižení ke změně pohlaví předkládat dva psychologické posudky.

Před akcí se ale vedly obzvlášť intenzivní debaty o domovním řádu a přístupu do chráněných prostor – jako jsou dámské sauny, šatny nebo azylové domy pro ženy. Některé aktivistky za práva žen – včetně Schwarzerové – vyjádřily obavy z otevření takových intimních prostor trans lidem obecně. Zákon o sebeurčení zatím ponechává práva soukromého domu nedotčena: Vlastníci mohou i nadále určovat, kdo například vstoupí do jejich bytu nebo provozovny.“

Tolik Exxpress.

Vidíme ještě pořád, kam se posouváme? Alice Schwarzerová to vidí. A je proto terčem neutuchající kritiky. Aktivisté tzv. sexuálních menšin prostě nikdy nemají dost – pozornosti, moci, mediálního prostoru. A nutně potřebují zblbnout mladé lidi, kteří, zabývajíce se každoroční změnou pohlaví, budou ignorovat skutečné problémy.

Ještě k osobě Maja Tegeler-ová – člověk se nediví, že z takové strany, jejíž mluvčí se zabývá výhradně vlastními problémy, Oskar Lafontaine uprchl a jeho partnerka Sahra Wagenknechtová už se stranou také nehodlá mít nic společného. Tato „levice“ už je jen karikatura, což němečtí voliči náležitě „oceňují“ tím, že preference kdysi nadějné strany se potácejí kolem 4%.

178 thoughts on “Nesmějte se, brzy to přijde i k nám

  1. Furt lepší nápad, než u Germánů. Ti si na budování zničené země pozvali Turky. Dneska je z toho tak trochu brní hlava. Mysleli si, že až dobudují, koupí si zpáteční lístek. Což se nestalo. A tak má dneska Erďa nejoddanější voličstvo právě v Německu, potažmo i jinde v Evropě.
   Ty ženské se hladce přeškolí na sekretářky a různé asistentky.
   😻

 1. Paní Kunsteková ,nevím zda jste si toho všimla,ale zdá se mi ,že vaším člankum chybí to podstatné a to je

  NAVRH MOŽNEHO ŘEŠENI A CIL.

  Popisy situace už umí sepsat každý SOCIOLOG ,členové tzv alternativa,která neexistuje to vše znají dávno,nebo taky ne neboť tady jsou i sociologové amatéři.
  Cinnost těchto tzv psavcu podporuje i stávající Asociální režim,který trvá a to dost dlouho .
  Zdejší lidoví komentátoři se domnívají,že dokáží přežit vše a ještě se u toho budou bavit o tom, co kdo napíše hezký česky a za 2 dny na komenty a članky zapomenou.
  Byla jsem asistentkou nesmrtelného pana doktora inženýra J.M CSC a ten mi vyprávěl, jak byl po převratem členem tehdejší prý revoluční formace a jak byla rozprášena prezidentem ODS .
  Jak to dopadlo dále nyní víme.
  Poté co je prodáno ukradeno a odvezeno do šrotu vše co nám patřilo budou nyní cílem rabování sami voliči a oni si to ,jak sama musíte vědět ,odmítají připustit stejně jako kdysi za ohlupovani Pepy Goeblse .
  Do poslední chvíle Německo bojovalo nakonec bylo jako fasisticke nuceno pustit do Evropy Rusaky a nyní se to má opakovat a nikdo nesmí otok psát a upozornit co vláda chce provést svým VOLICUM kteří se i po 34 letech domnívají,že se kolo dějin snad ještě vrátí zpět a budou překvapení jedním vrhem co si banksteri rozhodli dne 29.3.2019,mělo se to uskutečnit tehdy ihned a dodnes to jde v příběhu asi jen 10 dní a to rozhodnutí už nejde odvolat,jen posunovat v čase dál a to se děje pomalu salámovou metodou za potlesku domorodcu…
  Co se rozhodlo ví pan Putin a Tramp velice dobře a tak navrhuji ,pokud jste členka SV ,se aspoň věnovat plánu PNZ a to včas ,než to tady bude zcenzurované a zdecimováno jako u vedlejšího webu pana DDDD odkud jsem byla vyštipana po varování,že zuboženi voliči mohou být pobiti ve válce ,která je 6 prioritou jejich řízení.Znate ty priority naše vynikající komentátorko?!

  To vám sděluje ANNA z KSH ,ale není tady nikdo,kdo by to pochopil.
  Oj,oj ,oj bože muoj .

  1. Pokud jste si všimla, předkládám většinoiu zahraniční články, které mi přijdou zajímnavé. Nevím, že by mým úkolem bylo i přinášet řešení všech problémů, o kterých píšu.

   1. Paní Kunštekova,

    Píšu vám v domnění ,že jste snad členka SV tj Společnosti Volicu v Česku ,pak by byl čas se zabývat i řešením dnešní situace a to v Česku ,která se bude zhoršovat.
    Nijak vás nechci vystrašit ,ale pokud tady chcete psát jen tak bez cíle tak mužete přitom vypadat jako by jste strčila stejně jako ostatní , hlavu do písku,tak napište aspoň k vašim zahraničním člankum i to,jak chcete jako členka SV zduraznuji znovu ,ve vlastním zájmu pomocí a čím je váš článek pro nás dnešní domorodce přínosem.
    Pokud chcete jen psát bez cíle ,nic se opravdu nestane,to je tady už dávno běžné ,|mužete nás zahrnout zajímavostmi z celého světa ,je jich tady i beztoho gigantické množství a co napíšete dál za zajímavost ,jsem zvědava a nic ve zlem,když ve svém zájmu nechcete nic napsat ,je to vaše věc.

  2. Pokud jste si všimla, předkládám většinou zahraniční články, které mi přijdou zajímavé. Nevím, že by mým úkolem bylo i přinášet řešení všech problémů, o kterých píšu.

   1. Paní Kunštekova,

    Náš národ je znám jako mistr světa ve skoku na špek.Z vašich odpovědí vyplývá,že vubec nevite , kde hraje muzika ,jen nás informujete a nemáte nejmenšího ponětí,PROČ banksteři po zmizení třídy dělníku museli vytvořit “ novou“ ideologii ,kde LGBT nyní nahrazuje zmizelou dělnickou třídu,která si splnila svuj sen a stala se funkcionařskou buržoasii tzv zasloužilých členu v padlé KSČM .
    Ti buržousti se tady mezi námi ,kvítky z čertovy zahrádky nesmí objevt ,neboť jim to nedovolují jejich vadné stanovy strany a pan historik, nezvolený předseda se v jeho simultankach umí jen prsit jak se prý 4x pusinkoval s FIDELEM a to je celá jejich politika ,která je vede na smetisko dějin a oni to neví.
    Jen se podívejte na web http://www.stripkyzesveta.cz kolik tam je prý „zajímavosti“,ale kdo ty cagloviny má řešit je tam zakázáno dat.

    Chybi jim tam totiž schválně diskuzní rubriky pod članky,které oni sami neumí zkomentovat a předkládají je nám a oni prázdnymi ,nic nic nic starý střevíc to je tak celé překvapují a za to je máme volit?!
    To vám vzkazuje paní Anička naše dušička ,co vy na to naše zlato v diskuzi bláto.

 2. „Děti představují genderovou revoluci“: Ředitelка dětské nemocnice v Kalifornii nalezlа „genderové minotaury“, kteří se považují za jedno pohlaví vpředu, druhé vzadu.

  „Trans revoluci“ podle Diane Ehrenshaftové, ředitelky dětské nemocnice a profesorky feminismu v Kalifornii, třeba považovat za jednu z fází feministického hnutí. Ehrenshaftovou těší, že se stále více dětí identifikuje s „genderovými hybridy“. Specializuje se na genderově pozitivní péči o transgenderové děti a domnívá se, že děti se mohou považovat za „genderové hybridy“ – jsou „genderovými minotaury“, mohou měnit pohlaví sezónně nebo mít více sexuálních identit najednou. Podle Ehrenshafta jsou to právě děti, které „vedou genderovou revoluci“, kterou je „radost sledovat“. Jako důkaz existence „genderových minotaurů“ uvádí rozhovor se sedmiletým dítětem, které řeklo: „Já jsem vepředu kluk a vzadu holka“. Většina takových dětí miluje mořské panny, říká: „Takže se ujistěte, že doma máte spoustu knih o mořských pannách.“

  Translated with DeepL.com/Translator (free version)

   1. Rodit ústy. To bude nová móda. Pravládce prasvěta Kronos rodil ústy. Zeus na to měl už jiný názor a teprve pak přišli ty novoty „milujte se a množte se“.

    1. Třeba budou umělé dělohy, jako ve filmu sexmise, ale ty zárodečné buňky, ty každému přidělila matka příroda.

  1. Té nebezpečné bábě je 76 let, jmenuje se Diane Ehrensaft a je nepřekvapivě „taky vod nich“.
   V USA má patrně určitý vliv.
   Zajímavé je, že nelze zjistit nic konkrétního o její lékařské a případně vědecké kariéře, ani o ní samotné.

  2. To je jasný.
   Průkopnicí byla v ČR jistá Marie Feryna, která svého času pobývala mezi aktivisty na Klinice. ( Té žižkovské, neplést s Bohnicemi. )
   Cítila se být dívkou, ale v noci v dívčí ložnici znásilňovala spolunocležnice. Ráno se stala opět ženou.
   Fluidní pohlaví , no a co jako?
   😻

 3. Bude nový zákon počítat také s těmi muži, kteří budou chtít rodit děti ?

  Co se týče toho fota……u takových fotografií mnoho napoví jednoduchý úkon, zarolujete si myší tak, aby se „odstřihla“ ústa, zbytek může napovědět.

 4. Pro odlehčení: někdy vloni proběhl v mediich článek o takovém tucnejšim transgenderovi, který se objednal na brazilskou depilaci (“tam dole”) do soukromého salonu. Ten provozovala paní, která ho s požadavkem odmítla, protože měl mužské náčiní a ona depiluje výhradně damská přirození. Transgender dělal scénu, tak mu po čuni dal manžel majitelky salonu. To transgendera potupilo a dal to k soudu.
  Jak dopadlo, to nevím, ale rozvahy o imaginární vulvě svědčí o rozkladu společnosti 21.století

 5. Zapomeňte na operace, stačí změna křestního jména a je z vás muž či žena, podle osobních preferencí. Čili chlapík s plnou mužskou výbavou v ženské šatně či sauně.

  1. Pokud myslíte plnou mužskou výbavu i to co má v hlavě, tak se místní dámy nebudou nudit.
   Bacha jen aby tam nebyli/y jen předělanci. Češi jsou dost fajnšmekři.
   Znáte ten vtip. Američan, Rus a Čech u Niagary. Ptají se jich na co myslí. Američan postavit stánek a atrakce a vydělávat dolary, Rus postavit elektrárnu a elektrifikovat zem a Čech řekl, že myslí na sex. Když se ho zeptali proč u Niagary, tak odpověděl, že nikdy na nic jiného než na sex nemyslí.

  2. woke & Me Too
   Perverze jako nejvyšší morálka, pod lstí svobody. Proč jen ty záchody ve školách bývaly oddělené? Když znásilní trans „žena“ holku, vyslouží si osm let v kriminálu, nebo oslavu na Prague Pride?

  3. Snad nám v ČR zůstal zdravý rozum a pohlaví si co půlrok měnit nebude možné.
   Alespoň v úředních dokladech.
   Fešáci a fešandy, u kterých si člověk není jistý, jaké zájmeno použít k určení rodu, se tu zjevují čím dál častěji. Mimochodem, je mi líto učitelů pod tlakem módního gender trendu.

   „Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost člověka, jenž se narodil jako žena, avšak identifikuje se jako muž. Matrika nevyhověla žádosti o úřední změnu pohlaví na mužské, včetně zapsání mužského jména a mužské podoby rodného čísla, neboť nepodstoupil chirurgický zákrok spojený se znemožněním reprodukční funkce, jak vyžaduje zákon. Rozhodnutí, ve kterém NSS zdůraznil princip zdrženlivosti v podobných otázkách a také ochranu základních přirozených atributů rodiny a rodičovství, je dočasně zpřístupněné na úřední desce. O podobném případu nedávno se stejným výsledkem rozhodl i Ústavní soud. Naděje stěžovatele, že Ústavní soud v novém složení rozhodne v jeho prospěch je podle NSS lichá. „

 6. Pilotky vadí, ale když na ženy v syrských městech padaly ruské bomby při kobercových náletech, tak to téma pro autorku nebylo.

  Mrtvé ženy nevadí, hlavně aby nebyly pilotky. Priority jsou jasné.

  1. Když na ženy v Libyi padaly a padají bomby, tak jsou to ty západohodnotové liberálně demokratické. To nikoho z feministické internacionály z dyvanu nezdvihá.

 7. Vždycky jsem měla zato, že v postsovětských krajích feminismus nemá šanci. Soudružky si užily rovnosti příležitostí jako tavičky oceli a za volantu kombajnů až až.
  Jinak, osobně jsem vždycky preferovala jako šéfa spíš chlapa. Bývají méně emotivní, doma se válej u bedny s láhví Plzničky, a tak jsou méně vystresovaní než mamky, které jedou na dvě směny. Čest výjimkám!!!
  ***
  Když vidím filmy, jako je třeba Brutální Nikita, nebo Kill Bill, tak mám pocit, že něco je blbě.
  ( Jenom můj názor. Kill Bill je samozřejmě excelentní film. )

  1. Jsou jenom dvě pohlaví, Poznají se podle toho, co mají mezi nohama. Muži občas potřebují urologa, ženy občas gynekologa, a ti ostatní psychiatra. Muži většinou jsou větší, silnější, rychlejší a chytřejší. Pozná se to ve sportu, kdy většinou mají lepší výsledky (Včetně šachu). Ženy jsou většinou hezčí, ohebnější, půvabnější, něžnější, jemnější a vůbec. Soutěž mezi pohlavími je hloupost, mají spolupracovat a ne se proti sobě stavět a soutěžit
   Feministkám jde o rovnoprávnost žen NAD muži.
   Bůh určil úkoly, práci a postavení obou pohlaví. Kdo se odvažuje stavět se boží vůli? Kdysi to v jednom městě zkusili…

    1. Máte pravdu, nejsou. Je to sice smutné, ale průměrné IQ žen je vyšší, nežli průměrné IQ mužů. O málo, ale přece. Ženy jsou výrazně lepší v sociálních a komunikačních dovednostech (koneckonců seděly u ohně a tříbily pomlouvání, udržovaly kmen) a muži jsou lepší v jediné věci – prostorová představivost (jejich mozek musel umět vypočítat trajektorii vrženého oštěpu).

    2. @ Jana Kunšteková
     Ovšem. Bylo vědecky – experimentálně dokázáno, že mužský mozek má v průměru ve srovnání s mozkem ženským kapacitu zhruba desetinásobnou. Ovšem muž nejméně 90% své mozkové kapacity vyčerpá myšlením na ženy (potvrzuji i z vlastní zkušenosti), a proto se nám téměř vyrovnáte, a někdy nás dokonce i předstihujete.

     Není bez zajímavosti, že výše uvedená hodnota klesá pod 90% až po smrti.
     Něco o cizích i vlastních zkušenostech a výzkumech v tomto oboru jsem kdysi napsal i pro tento web:
     https://web.litterate.cz/hana-je-kvetina/

     1. Nebudu zde uvádět své zkušenosti s „chytřejším“ pohlavím, ale vězte, že kvantita není vše…;) Feminismus měl a má své dobré místo tam, kde se bojuje za přístup žen ke vzdělání a ke stejné odměně za stejnou práci. Ostatní jsou woke nesmysly. Dnes aby vzniklo nové feministické hnutí, které by bojovalo za právo žen moci si dovolit mít děti.

      1. Já jsem se o Alici Schwarzerové dozvěděl poprvé z vašeho článku. Ale pokud si dobře vzpomínám (a na některé detaily si opravdu dobře vzpomínám), podobné myšlenky, které vyslovila paní Schwarzerová (a koneckonců i Vy), jsem svého času slýchal i z úst dámy, která se s lehkým úsměvem prohlašovala za radikální feministku. S dovětkem, že slovo „radikální“ se odvozuje od slova radix, tedy kořen; a že radikální feminismus v jejím pojetí se bere za to, co jste Vy napsala: feminismus má místo tam, kde se bojuje za přístup žen ke vzdělání a ke stejné odměně za stejnou práci. To je (i podle mého názoru) podstata, kořen, smysl existence feminismu. V dobách, kdy jsem s radikální feministkou vedl rozhovory na toto téma, pojem „woke“ naštěstí ještě nebyl znám.

       To, o čem píšete v poslední větě Vašeho diskusního vstupu (boj za právo žen moci si dovolit mít děti), tedy – hrozba, že jednou nezbude, než za něco tak přirozeného bojovat, to je perspektiva opravdu strašidelná, a je to následek obecně platného jevu, který dobře známe odjinud: každý extrém (např. „woke“) má sklon obrátit se ve svůj opak.

       Kvantita opravdu není vše, ale kvality zase není tak málo, jak by si neznalý člověk po přečtení diskuse mohl myslet. Platí totiž: jaký šel, takovou našel. – Nic složitého na tom není. Ale jestli se jednou budeme muset dožít nějakého neofeminismu, to nevím a netuším; jen doufám, že ne.

       1. Já ji sleduju poměrně dlouho, je to osvěžující zjev i mysl. Kromě mírové aktivity společně se Sahrou Wagenknecht se léta vyslovuje proti toleranci islamismu i islámu coby zhmotnění nepřítele žen. Proto je na indexu, naštěstí má svůj časopis Emma. Doporučuju. Tam jsem se poprvé seznámila se jménem Jacques Baud. A nesmrtelný pro mě bude vždy její rozhovor s Romy Schneiderovou, zveřejněný s jejím souhlasem nedlouho před její tragickou smrtí. https://www.youtube.com/watch?v=a1CQD8xo57A

        1. Nechci rejpat, ale mnohé muslimky považují Evropanky za chudinky.
         Vůbec nechápou, jak mohou žít s chlapem, který neuživí rodinu. A nutí svojí ženu pracovat, dokonce i dcery musí pracovat, aby se ten líný chlap nemusel snažit.
         ( Rozvádět to nebudu, je to složité, ale v islámu mají v některých ohledech ženy daleko významnější postavení a víc výhod, než muži. Zejména stará žena, který vychovala hodně potomků, má výsadní postavení. Ale jen doma, na ulici se kolíbá dva kroky za dědkem. )
         😻

         1. Nu, to, o čem píšete, je konflikt dvou naprosto rozdílných hodnotových žebříčků, poplatných dvěma silně nekompatibilním kulturním okruhům.

          Když sebe sama prohlásím za etalon, automaticky mně vychází, že to ostatní je špatně. – Tuto okolnost bohužel nahlížejí jen málokteří, a to bez ohledu na příslušnost ke kulturnímu okruhu.

          1. Je to tak. Naprosté nepochopení hodnot.
           Říci, že milovníci Alláha preferují tlustou bábu a následovníci Krista lepou mladici, to by bylo hrubé zjednodušení.

          2. To nemusí být ani v „muslimsku“. Tohle je vidět i v Itálii na jihu. Namóděný pán tvorstva a za ním dva kroky šedá šedá myš, obvykle v černém a s dětmi.

           Ovšem ani ta mužská nadřazenost neplatí vždy. Potkal jsem jednou v ZOO v Tróji muslimskou dívku/ženu, zahalenou jen tak, aby se neřeklo (naše nevěsty mají často závoj neprůhlednější) a kolem ní se otáčeli muslimští „chlapci“ (taky z vyšší třídy) a plnili ji rozkazy, které jen lehce naznačila. Chvíli jsem je opodál sledoval, nějak to odporovalo inzerovanému postavení muslimské ženy. Zřejmě záleží taky na majetku.

         2. Ač-li to není proto,aby ženu víceméně chránil.
          Faktem je, že když nastoupím do MHD a jsou tam i tmaví sedící, naši burani dál čuměj do debila a „nevnímá“. Zato oni vystřelí a okamžtě dávájí místo.
          Stalo se mi to nejednou

        2. Děkuji za doplnění kontextu. – Spolupráce se Sárou Wagenknechtovou je v mých očích ne snad rovnou polibek smrti, ale rozhodně varovný signál. – Připouštím ovšem, že s některými tezemi z tohoto zdroje i já bych mohl souhlasit… opatrnost.

          1. Paní je dcera íránského protirežimního aktivisty. Předpokládám, že je její mysl ovlivněná tímto směrem.
           ***
           V Íránu se to vzalo po odstranění výrazně prozápadního šáha ode zdi ke zdi. Byla to reakce na násilnou westernizaci Íránu surovým Pahlavím. Vězení za šáha praskala ve švech, mučení, násilné strhávání šátků i na venkově.
           Dneska tam mají pohromu ve formě teokracie, ale postupně se to zlepšuje. Zlepšovalo by se to daleko víc, kdyby KoZa nedávala potrhlým ajatolláhům klacek do ruky.
           Takhle mohou říkat : Lidi, tu bídu máte kvůli těm křižáckým psům. Chce to víc Alláha.
           Ách jo

          2. 😀
           Dobrý den!

           Die Linke je německá levicová strana, která se postupem času dopracovala až k dnešní téměř krajní, extrémně levicové poloze. Sára Wagenknechtová je momentálně toho spolku místopředsedkyní.

           I kdyby o paní Wagenknechtové nebylo známo nic dalšího…

          1. Problematika Íránců žijících v Evropě je složitá. Třeba Marjane Satrapi není na indexu, i když rozhodně nefandí stávajícímu režimu. Normálně navštěvuje příbuzné v Teheránu. I když její komiksy jsou v Íránu pochopitelně na indexu.
           Otec paní Wagenknechtové se možná musí skrývat. Nebo já nevím, nevíme nic o zaměření téhle rodiny. Z mého pohledu nemohu od paní očekávat nezaujatý pohled na věc.

        3. Děkuji za odkaz, hodně zajímavé. Ukazuje nejen Romy Schneiderovou z úhlu, který jsem netužil, ale opravdu to hodně dobrého říká o Alice Schwarzersové. Jen ta francouzština tam být nemusela, to mi protáhlo sledování tak na trojnásobek.

      2. Souhlas. Rozumí se, že „ustejnit“ rozdílné je vyloučeno. Pak i takové to „… ke stejné odměně za stejnou práci.“ zaslouží lepší formulaci. Když stejná práce je odevždy vykonávána s rozdílnými výsledky. I efekty.

    3. Paní Kunšteková, proč tedy třeba hra v šachy je strikně oddělena na muže a ženy?
     Nově je zakázáno i přešitým (kastrovaným) mužům hrát v ženském šachu. Proč?
     V několika věcech jsou ženy dokonce i schopnější než muži … např. simultání tlumočení. Nebo i nové planžetistky byly většinou VÝRAZNĚ lepší než kluci ZVS. Nevěřím, že to bylo jenom větší praxí… totéž spojovatelky… A trpělivost! Byl jsem kdysi na exkursi v dílně na výrobu velmi drobných součástek elektroniky. Nevěřím, že existuje muž, který by byl trvale schopen opakovaných jednotvárných úkonů. Hodinu za hodinou, den za dnem…všechny pracovní posice byly obsazeny ženami…. tož asi tak

     1. Chlapi by neunesli být běžně poráženi v šachu. A i atletika, holky by nevyhráli, to přiznávám, ale od tak 10. místa by pole bylo jistě vyrovnaně namíchané. Vždyť třeba v maratónském běhu je rozdíl mezi rekordem mužů a žen jen asi 15 minut . Takže je nesmysl se tady patriarchálně bavit o tom, které pohlaví je v čem globálně lepší nebo horší. Ostatně článek byl o něčem úplně jiném.

      1. Například na odlišné tělesné konstrukci není nic patriarchálního. To by pak černoši byli patriarchové basketbalu nebo sprintu a ženy naopak matriarchálně (despoticky 🙂 ) ovládaly plození dětí.
       A s tím neunesením porážky v šachu, to bych pak mohl oponovat, že ženský by zas neunesly, kdyby chlap nosil prímovější lodičky. To je totiž právě ten obecné vlastnosti přisuzující „narativ“ (což je snad ještě pitomější a přeužívanější výraz, než „nahlížet prismatem“).

     2. Dobrý příspěvek. Ženy vynikají v jiných činnostech, než muži. Jsou i výjimky, ale ty jenom potvrzují pravidlo. Žen jako Marie Curie nebylo nikdy mnoho.

   1. Angličtina má rčení „It takes two to tango.“ (Na tango je třeba dvou.) A principem není to, aby oba dva dělali totéž, ale aby se jejich pohyby doplňovaly. Stejně tak by se měly doplňovat mužské a ženské role.

  2. V té psychické odolnosti a stabilitě těch „pánů tvorstva“ je velká síla.
   Jeden čas jsem měl na starosti 8 mladších ženských. Musel jsem yto zvládnout, ale lehké to nebylo. Pomluvy, drobné nenávisti, hysterie, pokusy získat si nějakou tu výhodu přes „ženské zbraně“, někdy naopak „dívčí válka“ proti jedinému chlapovi. Pokud tam byl i gay, veškerých akci se neúčastnil a rozpory spíše urovnával.
   No – jsem tu a psychiatra nepotřebuji. Zatím.
   (Jak tak zjišťuji, polovina z těch ženských už je na druhém břehu. Doufám, že tam na mě nečekají. Tak jsem snad nezlobil.)

   1. No, fakt je, že chlapi nemají menses. Je vědecky prokázáno, že v jistých dnech jsou ženy minimálně nevyrovnané. A co teprve když je některá v interesantním stavu, jak delikátně nazývat těhotenství manželky Kamil v Okresním městě.
    😻

    1. Zas mají něco jiného, na Novinkách případ holky, kterou po rozchodu její expřítel škrtil kabelem, že je od loňska ve vigilnim kómatu. A takovych případů víc od polévání kyselinou po zapálení .To o nějaké psychické stabilitě mužů nesvědčí.

     1. Jistě. I mezi chlapy je hodně hysteriků, surovců, lhářů i jiných úchylek. Já mám spíš zkušenosti s menšími úchylkami. Jenže četnost je, myslím, menší než u žen.

      I když – pracovali jsme dlouho s potenciálním vrahem.
      Nedůtklivý, vzteklý malý sborista. Zpívání mu moc nešlo a sólové role tím pádem často nedostával. Jeho soused v domě kde bydlel, si z něho dlouho dělal legraci. Občas spolu popíjeli.
      A tak ho jednou zavraždil. Těžkým skleněným popelníkem do hlavy a pak ho dobil nohou od dubové židle. Tuším, že dostal dvacet roků nebo tak nějak. [;>/

      1. Co se týče četnosti úchylek, tak Stránský jsou většinou muži, tam je ta četnost vyšší i tahů je víc, než leseb. A že jste neunesl vedoucí funkci ženského kolektivu, vaše mínus.

          1. Někdy mi připomínáte spíš korečkový přepravník žlučovitých invektiv.

     1. Často v té době mění manželky.

      Ad hysterie – (kdysi) na přednáškách nám říkali, že na devadesát devět hysterických žen připadá jeden hysterický muž. A ten prý zcela vyváží těch devadesát devět žen.

       1. Hysterik. Histrion je něco jiného, to je herec. Hysterik/ka, to nejsou herci. Ti to sakra prožívají. Někdy hystericky oněmí, ohluchnou, ochrnou, ale pozor, není to hraný. Jen to tak nějak drhne, cítíte, že to není pravé.

        1. Zmátla mě histrionská porucha osobnosti. Ale máte pravdu, histrion jako terminus technikus nepoužívá ani Plzák.

     2. Kocourku, jestli myslíte konzervativního katolíka Nečase, tak máte pravdu. S tím to tedy zacvičilo takovým způsobem, že padla vláda.
      😀

    2. Pokud jde o ,,nevyrovnanost“, dá se to přežít. Ale daleko zajímavější je interesantní stav, který je provázen dlouhodobější hormonální změnou, jež je patrna i na výrazu tváře. Žena překonává s úsměvem situace, které by jindy vedly k jejímu zachmuření. Podrobně mi to popisovala kolegyně v práci , když přišla do interesantního stavu (nechtěně, nakonec podstoupila minizákrok). Slyšel jsem od jistého endokrinologa, že běžně pozorovatelná je i změna výrazu tváře směrem k lepšímu a ve středověku pak s námahou dřeli umělci na tom, aby co nejčastě+ji byla žena v interesantním stavu, aby měli krásné obrazy.

 8. Nesměji se, brzy to k nám bez odporu pustíme. Naše neschopnost jakékoliv obrany je totiž nebetyčná.

   1. No, dost záleží na tom, komu má ta armáda sloužit a proč. Silnou armádu na obranu České republiky proti vnějšímu nepříteli (ať už odkudkoli) by nikdo nerozporoval. Tedy z dezolátů, vám by asi spíš vadila, že?

    Kdo chce silnější armádu pro různé koloniální výpravy v zájmu protektora, tan samozřejmě je válečný štváč, to je bez debat…

    1. Silnou armádu na obranu republiky by jenerálové a politikàři museli studovat a cvičit tam, odkud vlastenci vyhnali největšího kolonistu posledních staletí. Takže do Číny a Indie, které vyhnali západní hodnoty Velké Británie. Nebo do Vietnamu a Afghánistánu, odkud vyhnali vrahy milionů domorodců USA.

 9. Smyslem košer transgender propagandy je naplnění genocidních úkolů dle biblického zadání.
  Souvěrci s titulem MUDr. totiž neuskuteční změnu pohlaví, ale prachsprostou kastraci. Zánik rodu, protože feministky místo porodu několika dětí, jak bylo obvyklé po staletí, podle plánu a módy porodí jedno dítě.

   1. Kvalita na první pokus nebývá valná.
    Ačkoliv se předpokládá u prvorozených, hle! kam to dotáhl bratrovrah podvodník zakladatel vyvoleného národa Jákob! Praotec lichvářů finančníků hegemonů okolních národů vzor západních hodnot a jejich duchovní vůdce mamonu. Šalom

   2. Kvalita směřující k woke, toť síla.

    Kdysi byla úmrtnost dětí značná, protože výživa, hygiena a lékařská péče se jevila problematickou. Ale I negramotné selky porodily a vychovaly tucet dětí. Z některého byl třeba panáček, panpáter. Dnes je z jediného dítěte třeba taky degenerát, transgender. OSN program náhrady původního, vymírajícího obyvatelstva krimigrací nesmí být vyrušován nějakými homofoby jako je ten Orbán, to ví každá posrankyně Gregorová.

 10. Dovolím si sem připojit odkaz na velmi dobrý článek Štepána Chába. Z něj cituji jeden odstaveček:

  „Jakživo jsem neměl nic proti homosexualitě a homosexuálům. Jakživo nikdy. Ta převýchova je ovšem odporná. Nepřirozeně odporná. Natolik, až mě staví do polohy jistého odporu. Nepřehání se to s tou agitací už trochu? Nedá mi to, ale zeptám se – co je na heterosexuálních vztazích tak špatného, že se pomalu dostávají na černou listinu? Fuj, co je to za blbou otázku. Ale odpoví na ni někdo? Milí homosexuálové, nic proti vám nemám, vůbec nic, ovšem ta (ne)kulturní idiocie, co vaši skupinu obklopuje, je neskutečně ohavná. Nechcete se proti ní ozvat? Vždyť z vás dělá cíl…“

  https://www.krajskelisty.cz/kultura/29560-drazi-anglosasove-jak-se-zda-jste-nemocni-komentar-stepana-chaba.htm

  1. Je s podivem, že mají takovou sílu. Jestli jich je hodně, nikdo neví .V každém případě opět vítězství patriarchátu nad ženami.

   1. Vítězství ž.dismu nad ustrašenými!
    Genderismus, podobně jako desítky dalších zrůdností, jsou od stejné perverzní sekty.✡️

   2. Asi bych to spíš nazval neuterarchát nebo ještě lépe idioarchát, fakt nevím, co je na těch progresivistech mužského. Často ani tam dole nic.

  2. JIstěže.
   Postupně jsem měl v kolektivu několik gayů. Byli to dobří profesionálové, učenliví, citliví, přátelští. Na začátku jsme si řekli, že nebudeme řešit jejich psychosociální problémy – tedy že se k nim budeme chovat tak, jako bychom jejich sexuální orientaci nevnímali. A že si nebudou na pracoviště zvát jiné gaye. Jeden z nich odešel po čase na vedoucí místo jiného úseku, druhý dokončil VŠ a úspěšně pokračoval v kariéře.
   Oba dokonce rádi vyprávěli vtipy z jejich prostředí. Odmítali mít cokoliv společného s „Průvody Hrdosti“ a taky s osvojováním cizích dětí. Snažili se (tehdy) o legalizaci „partnerství“ – ale jak oba po čase zjistili, na stabilitu jejich homosexuálních vztahů to nemělo žádný vliv. Oba přiznali, že mladého atraktivního partnera museli živit a šatit, pokud to nedělali „dostatečně intenzivně“, byli nemilosrdně opuštěni.
   S jedním z nich jsme kamarádi (přátelství přežilo tři jeho partnery) a teď kdy zestárnul a je „vdovec“ mu zůstalo právě to zcela asexuální kamarádství. Říkám mu „vznešený knihovníku a čtu nejčastěji knihy, které mi doporučí. Má skvělý vkus.
   Můj vztah k „jiným“ je velmi jednoduchý: Nesnáším buzeranty, ale proti gayům nic nemám.
   ===
   „Přešívaní“ jsou ještě horší kategorie. Většina z nich (myslím) má obecně jinou úchylku, kterou se domnívá může vyřešit tímto způsobem. Nějaký mindrák. Nebo je to přímo podvod: Když se plavec nechá „přešít“ a pak s mužským tělem poráží ženy. To je prosím, sviňárna. Nechápu ty plavkyně, které jsou ochotny s ní závodit. Ale snaha vyniknout, zvítězit je vlastně hlavním principem sportu,

   Jediná „přešitá“ kterou jsem znal byla Tereza Spencer, která s tím faktem nikterak nemanipulovala. Té jsem věřil, že se v ženském těle opravdu líp cítí. Docela by mě zajímal její názor na současnou módu transgender. Protože je to opravdu jenom móda a ještě – kromě toho, že je drahá je i nevratná. Končívá často sebevraždou.
   Jak píše Schumacher kdesi výše: „Sledujte tok peněz!“

   P.S.: Vzpomínám si na člověka, který si nechal podélně rozříznout jazyk, aby ho měl „rozeklaný“, implantovat oční čočky, aby měl svislé zornice a na hlavu našit něco jako rohy. Obličej měl nějak podkožně zbarvený do ruda. Hradil si to sám. Inu – „Proti gustu žádný dišpuát!“ jak pravil pan Prošek z Babičky.

    1. Třeba fousatá zpěvačka Conchita Vurst vyhrála Eurosong. A teď už je , prý, zase chlap.
     Je to bizár !!! Chceš proniknout jako umělec do veřejného prostoru ? Předstírej , že jsi trans, nebo aspoň lesba/ gay. A máš to v kapse.
     😻

     1. Upozornit na sebe jakýmkoliv myslitelným způsobem. Když to nejde způsobem obvyklým – třeba, že pěkně zpívám nebo maluji. Básnířka Sapfó na ostrově Lesbos přece vyprávěla…

      Mezi gayi jsou i hetéráci, kteří se snaží být „zvláštní“. Jenže komunita gayů a leseb to pozná a takové vytěsní. Jak říkám, mám mezi gayi přátele, tak ti mi tyhle věci vysvětili. Jak je to u leseb nevím. Ale pár jich znám. Některé jsou moc hezké holky a vždycky je mi líto, že jsou lesby. (Mimo jiné si tak mezi sebou nadávají. „Ty Hetéro!“ Ale jenom tak, z legrace.)

      (Moje první zkušenost s gayem v šestnácti letech skončila tak, že jsem mu jednou ranou rozbil hubu. Byl jsem mladší, silnější a nezkušený a dostal jsem s ním na zájezdu pokoj v hotelu. Druhý den ostatním vysvětloval, že v opilosti spadl na okraj umyvadla. Já jsem rozbité klouby nikomu vysvětlovat nemusel. Ale žádné pokračování to nemělo. Ani nenávist tam kupodivu nevznikla. Byli jsme přece opilí. Mimo jiné – bylo to poprvé, kdy jsem se opil. Potom ještě několikrát – a pak mě opilství přestalo bavit.)

   1. Trochu z jiného soudku. Potomek měl velký předkus, diskutovalo se o jeho chirurgickém řešení. Chirurg byl skvělý, na počítači zobrazil, jak bude vypadat nový obličej – hotový 3D model, prohlídka ze všech stran. Reakce potomka byla rychlá: „To ale nejsem já.“. Názor nezměnil ani po 2 měsících a z operace sešlo.
    Chirurg nás totiž předem upozornil, že řada pacientů má po operaci psychické problémy s přijetím svého nového obrazu v zrcadle, a proto trval na 3D modelu a dvouměsíční rozhodovací lhůtě.
    A teď se mne snaží transgender operatéři přesvědčit, že přeoperováním zmizí všechny staré problémy a nové se neobjeví. Zkušenost říká něco jiného.

    1. Je to vlastně návrat do středověku, kdy se věřilo na stěhování duší a podobné nesmysly. Popření moderní psychologie a psychiatrie.

     Zároveň to připomíná medicínu 19. století, kdy se doktoři jiné psychické poruchy, třeba schizofrenii, snažili také řešit chirurgickými zásahy. Ti se ovšem vrtali rovnou v mozku. Výsledky jsou dobře známé, ale lidi jsou nepoučitelní, bez ohledu na počet titulů.

     1. Transgender osoby určitě v populaci jsou. Akorát jich není tolik, jak se nás a nově i je snaží přesvědčit trend.
      Ale je to pěkné téma k bourání daností přírody a letitych společenských pravidel.
      Já si myslím, ze je to uměle podporováno z důvodu zblbnuti lidi.

      1. A peněz!
       Proto se snaží ty zákroky platit „z pojištění“. Pro soukromníka není taková několikanásobná operace levná záležitost. Schumacherovo „Sleduj tok peněz!“

    2. Re: p. Králík1962

     Je to fajn, že k tomu chlapec zaujal takovýto postoj a zřejmě se s tím problémem dokázal sám v sobě vypořádat.

     Děti velmi často přistupují/požadují takovéto změny z důvodu posměšných reakcí okolních dětí. Dovedou být strašně kruté a šikana (byť i ta v mírnější podobě) může mít pro psychiku devastující následky, které si ponese v duši mnoho let (byť se naučí to navenek skrývat, ale uvnitř to zůstane bolet). Hloupé poznámky, posměšky… kdo je citlivější, těžko se s takovými věcmi vyrovnává.

     Možná se i shodneme, že chirurgický zákrok neodstraní vlastní problém. Nízké sebevědomí, touha po začlenění a přijetí kolektivem, vyšší citlivost, větší přemýšlivost, spíše tišší povaha s vlastním světem, větší uzavřenost… atd., atd.

     Co s tím? Těžko v tom pomůže ujišťování, že „velký nos, velký předkus, odstálé uši, silnější postava…aj.“ z něj méně hodnotného člověka nedělá. V té chvíli a v tom věku to tak nepřijme. Svolit k chirurgickému zákroku? Stejně, jak říkáte – problémy nejspíš nezmizí. Až se někdo bude pošklebovat, že má velkou nohu, nechá si ji uříznout? Na druhé straně – úprava toho, co považuje za zdroj svých potíží může vést ke zvýšení seběvědomí, zvýšené sebevědomí se může odrazit navenek ve způsobu jednání a chování, a to může následně problém, alespoň v dané chvíli zmírnit.

     Co s tím? Jako další možnost – vychovat z něj stejně neempativního necitlivého fracka, arogantního, bezohledného, bez svědomí. Vymytého. Chceme to? Takových máme aktuálně v naší „Služebně lidu“ (=vládě) neurékom. Kam to spěje, vidíme.

     Tak snad jedině – hovořit o tom, upozorňovat, vysvětlovat, ozývat se, nedat se a doufat, že postupně dojde k nějakému společenskému přerodu, protože pud sebezáchovy…

   2. No ono si někdy i to tělo dělá svý, ať to upravovatele stojí co to stojí. Měla jsem známou. za mlada za totáče jí povolili přes psychyjátra upravit nos v noc hezkej nosánek. Když jsem jipo letech potkala, měla skobu větší než dřív. Patrně je to jako s haluxy. Taky se vracejí – kost doroste a je to ještě horší… njn co naděláme.
    Na ty haluxy mají takové pšintíky co se dají mezi palec a druhý prst , čili palec se narovná a nebolí. Akorát nelze nosit pantofle/ztráta

     1. Víte-li pak proč, protože jsou odebírána i pokračování těchto , ukryté uvnitř těla a mají zase návaznost na další funkce těla, Proto jsou pak maléry tak různě jinde.

      1. To mi připomnělo vtip, jak se Madonna probrala na tajné klinice, kde si nechala zmenšit stydké pysky. Uviděla na nočním stolku kytici rudých růží. Naštvaně vytáhla lísteček, na které bylo : Děkuji vám za nové uši. Niky Lauda.
       😻

     2. Gój:
      Ano, v tom je to tragédie. Jestliže společnost přijme jako normu (dokonce jako zákonnou normu) možnost jakýmkoliv způsobem zasahovat do přirozeného hormonálního vývoje (ať již změnou pohlavních orgánů, které rovněž ovlivňují přirozený vývoj organismu ve smyslu jeho potenciálu plnohodnotného početí další generace, nebo endokrinologicky podáváním hormonů) před ukončením přirozeného skutečného pohlavního dozrání, které se odrazí i v psychologickém uvědomění si jedince, kým genderově je, pak provádí na dětech neodpustitelný zločin zmrzačení. (Mengelemu by se to líbilo).

      Na to nikdo nemá právo. Víme, že během dospívání se vše překotně mění, kolísá i hladina hormonů – jednou mohou mít navrch ty „mužské“ podruhé ty „ženské“. Je třeba nechat tento proces nejprve přirozeně doběhnout.

      Někde jsem četla, že rodiče si přáli přeoperovat své dítě, protože chtěli místo chlapečka holčičku (či naopak – už si to přesně nepamatuji). To je zrůdnost, která by měla být zákonem postižitelná.

      A poslední věta na závěr – kšefty s hormony jsou jistě lukrativní byznys. Takže „Cui bono“?

      1. Ne, to není o kšeftu, alespoň prvořadě. Soudruzi pokrokáři ve svém protektorátu v Jižní Korei už dokázali stáhnout porodnost na 0,7! Jejich cíle jsou mnohem vyšší, nejspíš bezbřehé.

       V Elbert County ve státě Georgie ve Spojených státech amerických do velkých kamenů, které byly šest metrů vysoké, byl v osmi současných jazycích vytesán text, nazývaný „desatero přikázání“ nebo „deset zásad“, popř. stručně „poselství“:

       Udržujte počet lidí pod hranicí
       500 000 000 v trvalé rovnováze s přírodou.

       Ovládněte vášně – víru – tradice 👹

       Harari, WEF; náboženství v průběhu historie tvrdila, že jejich 🕎svaté knihy napsala neznámá lidská inteligence. Nikdy předtím to nebyla pravda. To by se mohlo stát skutečností velmi, velmi rychle, s dalekosáhlými důsledky.“

       Harari řekl, že software jako Chat GPPT zvládl lidský jazyk a může tuto dovednost využít k formování kultury.
       Po tisíce let proroci, básníci a politici používali jazyk a vyprávění, aby manipulovali a ovládali lidi a přetvářeli společnost,“ poznamenal ✡️ Harari. „Nyní je pravděpodobné, že to umělá inteligence zvládne.“ A jakmile to bude možné… nemusí posílat zabijácké roboty, aby nás zastřelili. Může přimět lidi, aby zmáčkli spoušť.“

      1. S věkem rostou nosy a uši, protože jejich chrupavky růst nezastaví, na rozdíl od ostatního těla. Akromegalie se týká i jiných koncových částí těla, např. rukou, a je způsobena nádorem hypofýzy. Trochu si to pletete; taky se pletete ohledně obsahu knih V.Párala.

   3. Tereza se proti tomu LGBT blbnutí vymezovala a docela ostře.
    Nikola Bornová žije s přítelkyní, ale i ona varuje před tímhle módním šílenstvím.
    Nikdo nepochybuje o tom, že transky i homolidé to mají v životě složitější, než heteráci. Takže osvěta ano, třeba film Zkrocená hora musel snad otevřít oči všem blbcům světa.
    Ale tyhle věci se nehodí řešit ve veřejném prostoru. Zmalovaný mladík ve slipech prostě na Václavák nepatří.
    Silně mi vadí, aby se nedospělci museli dívat na takové prasečinky. Mají na to ještě dost času, nač jim předčasně cpát do hlavinek něco, co tam ještě nepatří.

    1. Debilní nápovědy Serešovo LGBTQ agentů škodí, ale na takové zásadní záškodnictví výzkumy v libtardismu samozřejmě nejsou.

     Z dostupné propagandy: „data VZP a ÚZIS potvrzují lineární nárůst psychických problémů u dětí a mladistvých. K nejčastějším faktorům vedoucím k potřebě vyhledání odborné pomoci patří úzkost a deprese, alkohol, tabák a další návykové látky, ale i poruchy příjmu potravy, jako je anorexie a bulimie. Svoji roli sehrávají i sociální sítě, jejichž používání ještě vzrostlo v souvislosti s distanční výukou. „Větší četnost užívání technologií vede k rozvoji závislostního chování u dětí a mladistvých a nese s sebou řadu dalších rizik, jako je nárůst úzkosti a depresivních poruch. Sociální izolace souvisí i s četnějším výskytem sebevražedných tendencí až bohužel u dětí a mladistvých
     https://www.tribune.cz/zdravotnictvi/deti-s-psychickymi-problemy-vyzadujicimi-odbornou-pomoc-stale-pribyva/

    2. Ale no tak, halyvúdský slaďák coby osvěta a příklad?

     Píšete: Nikdo nepochybuje o tom, že transky i homolidé to mají v životě složitější, než heteráci.

     V takhle obecné formulaci o tom samozřejmě nejenže pochybuji, ale dokonce s tím nesouhlasím.

     Hezky je to uvedeno v jiném halyvúdském slaďáku (když už je používáme jako vzory) Lepší už to nebude, když se Melvin (Jack Nicholson) zeptá homosexuálního souseda Simona (Greg Kinnear), jestli si někdy nepřál, aby se narodil jako heterosexuál, jestli by jeho život nebyl jednodušší, a ten mu na to odvětí: „A vám snad připadá váš život jednoduchý?“.

      1. Tak doják, když chcete slovíčkařit. Já to neviděl, tak přesně nevím, čím přesně tam chtěli autoři oslovit divákovy emoce a jaké prostředky k tomu využili, aby jim film vynesl co nejvyšší tržby…

       1. To vidím, že to Stan neviděl.
        Je to výborný film, který ukázal všem blbcům, jak to mají homolidé strašně složité. S čím vším musí bojovat.
        Normálně mi šly slzy do oči.

        1. Mně jdou teda někdy slzy z očí, ale do očí nikdy. Leda že jste v alternativním vesmíru, kde už probíhá velký smrsk.

     1. Stane, přesto ale byste nejásal, kdyby vás potomek byl gay nebo lesba. Minimálně byste věděl, že bude mít složitější život. Bude muset řešit věci, které heterák řešit nemusí.

      1. Určitě bych nejásal, ale ani se z toho nehroutil. Určitě by to bylo lepší, než kdyby se narodil bez ruky, nebo, abychom nechodili do extrémů, jako silný autista.

       Heterák zase musí řešit věci, které nemusí řešet gay nebo lesba. (Pro odlehčení – třeba při přijímacím pohovoru do České televize 🙂 )

   4. Na Terezu Spencer si často vzpomenu při čtení zpravodajství a moc mi chybí její Kávičky. Co by asi dnešnímu světu říkala.

      1. Jiránek tu sice už není, ale jeho vtipy se občas přetiskují jako ilustrace něčeho napsaného a i současnou skutečnost skvěle vystihují.

  1. Fotograf Hondros za své fotky z Tal Afáru vyhrál řadu prestižních ocenění včetně World Press Photo nebo Zlaté medaile Roberta Capy. Zemřel v 2011 v Libyi při výbuchu střely z minometu.
   Podle Hondrose rodina o zákazu vycházení dobře věděla, ale stejně jako ostatní Iráčani ho nebrala moc vážně.
   Mnozí naši řidiči podobně neberou vážně ani blikající světla na železničním přejezdu. Valnou většinou to stihnou před průjezdem. Ale někdy ne…

      1. Aniž bych chtěla dělat p. Starému Kocourovi advokáta, ale já tam nic takového, jak píšete, nečtu ani nic takového nevnímám mezi řádky. Už proto ne, že dle jiných příspěvků SK zde, jsem nabyla pocit, že by mu takováto myšlenka (závěr, vyvození) byla dost cizí…

       Já tam pod tím čtu v první řadě ono: „válka je vůl“. Vždycky. A vždycky má jen zbytečné nesmyslné oběti…

       A také třeba (alespoň já) i jistou metaforu – také vidíme blikat světla na přejezdu a přesto se jako společnost řítíme dál bez ohledu na oběti. Projedeme?

        1. Nejsem, nikdy jsem nebyl a nebudu trollem.
         Již skoro 20 let píšu pod stále stejným nickem Občan“. Vidlák i Alef znají mou identitu.

         Nemohu za to, že jste to napsal tak, jak jste to napsal a dokonce ještě ZVÝRAZNIL.

        2. No, jo, máte pravdu. Třeba se k tomu také někdy dopracuji 🙂. Zatím jedu častěji spíše v módu „start na první našlápnutí“… 🙁

        3. Odpověď Občana se Vám nemusí líbit, ale troll to samozřejmě není. Vždyť i na tento blog píše dost dlouho abyste si nic takového nemohl myslet. Nebuďte tak arogantní.

         1. Aroganci/urážku jsem neměl na mysli, jenom jsem naletěl na jeho první reakci: Takže „Dobře jim tak, mohli si za své zavraždění sami!“?
          Pověsil jsem tu dotazník, kdo za to může (nejvíc)..
          Zatím nikdo neodpověděl.

       1. Nechci dělat advokáta Občanovi, ale to srovnání se panu SK, kterého si jinak velmi vážím, vůbec nepovedlo.

        MImochodem, k původnímu téímatu, nedávno jsem doslova zíral na obrazovku, když na nějaké české televizi (hodně po půlnoci) dávali film o nějaké US jednotce v Afghanistánu, která měla vraždění civilistů přímo jako takovou kratochvíli při té nudné službě mezi barbary. Prý dokonce na základě skutečného příběhu. To muselo nějak proklouznout bdělému oku dramaturga vysílání, nebo přimhouřil oko, protože hlavní hrdina to nakonec nahlásil a velitel jednotky, který to organizoval, dostal snad doživotí. Jestli ale skutečně sedí ještě dnes ve vězení, to už tam nebylo…

        A taky jeden díl skvělého italského seriálu Komisař Montalbano byl o pomstě za brutální znásilnění místního děvčete americkými vojáky při osvobozování Sicílie. Taky jsem se divil, že to prošlo, aby bylo to tuším na nějaké slovenské televizi. V ČT tento díl možná vynechali…

         1. Dám tady jeden kvíz.
          Když to osobní auto, které na železničním přejezdu smete vlak bude to vina:
          a/ jízdního řádu
          b/ lokomotivy
          c/ strojvůdce
          d/ výstražného světla
          e/ řidiče auta, který si myslel, že to stihne
          f/ osudu nebo někoho jiného

          Když v tom rozbitém autě budou i jeho děti a manželka – koho označíte za viníka? Za vraha? Proto mě tak zarazila Občanova reakce. Zkuste na to poctivě odpovědět. Podobenství je to docela přesné.

          1. No především je Vaše přirovnání úplně nesmyslné. Srovnávat nehodu na železničním přejezdu(pokud to nehoda byla) s vraždou civilního obyvatelstva ve válce je úplně mimo mísu. Bombardovat civilní zástavbu nebo umisťovat vojenská zařízení mezi civilní zástavbu je zločin, zatímco nehoda se může stát i třeba se zanedbáním opatrnosti, ale pořád to není vražda. A Vaše zvýraznění v textu může někomu připadat jako Občanem napsané, tedy : „Dobře jim tak, mohli si za své zavraždění sami!“?
           A ještě jednou Občan NENÍ troll.

          2. Samozřejmě, ale lze se na to podívat z úhlu že to tak prostě jednou je. Vlaky jezdí a v zemi je válka. Jako nepolezu mezi stažené šraňky, nepolezu nikam kam mohou přiletět střely pokud nemusím. Uznávám, on tam možná šel i pro fotografie, které jej udělaly, a normální lidé musejí ven a ignorovat válku, zvláště pokud je dlouhá, pro uchování zdravého rozumu. Ale chápu, jak to přirovnání mysle. Racionálně je to podle mého v pořádku, ale u někoho to může narážet na city, to je také v pořádku. Jen se kvůli tomu nemusíte sežrat.

          3. @ Kočka Šklíba: Inu jak myslíte.
           Místo invektiv napište vaši odpověď na „kvíz“. Pokud vám připadá nesmyslný, tak to nechte být. I to je odpověď.

          4. Vzhledem k tomu, že podobenství není vůbec přesné, je nesmyslné a já Vám přesto odpověděla i na Váš „kvíz“( při nehodě na železničním přejezdu není nikdo vrah na rozdíl od bombardování nebo rozmístěním válečného zařízení v civilní zástavbě, kdy je to zločin), myslela jsem, že Vy se naopak zamyslíte nad tím, co Vám odpověděl Občan. Vidím, že ne.

          5. Nechápu co Vy považujete za invektivu. Já ji ve svém textu nevidím.

          6. Čistě stoicky vzato jde hlavně o míru předvídatelnosti.
           Ta je v případě toho automobilu vyšší než v případě zásahu určitého, indiferentního (tedy ne žádný zbrojní sklad, velitelské stanoviště, zákop apod.) místa granátem během války.
           Více riskoval řidič automobilu, včetně životů svých spolujezdců.
           Ještě jednodušeji – vlak jel záměrně zrovna tudy a v tu chvíli kdy , kde cca MUSEL jet. Bez ohledu na chování řidiče automobilu.
           Granát nemusel dopadnout zrovna na to místo, kde zasáhl onoho fotografa. Teda – pokud minometčík nedostal příkaz zlikvidovat právě ho, což bylo asi velmi nepravděpodobné, nebo ne ? I to mohlo být možné…
           A jsme v háji jak Baťa s dřevákama.
           😀

          7. Máte samozřejmě pravdu, ale snad žádné porovnání není stoprocentní. Určitý společný princip tu ale je.

          8. Tenco nějak jste to popletl, nešlo o smrt fotografa ale o smrt rodičů té holčičky, kterou provedli američtí vojáci v Íráku a onen fotograf vyfotografoval jejich dcerku po této tragédii. Byla to vražda jako ostatně spousta a spousta jiných vražd, které tam i jinde provedli Američané.

          9. Rozhlížím se na přejezdu i když nebliká červené světlo. A to hlavně, když ještě někoho vezu. Pakliže by to někdy přesto nevyšlo, tak f)

       2. Válka je vůl.
        Kromě obětí skutečného boje (vojáci proti vojákům nepřítele) poskytuje jednak příležitost pro nejrůznější psychopaty vybít si své choutky, jednak připravuje mnoho tragédií, které si jedna ani druhá strana nepřeje. Podle hesla když se kácí les, létají třísky.

        Psychopati byli jsou a budou. tragédie byly, jsou a budou. Válka je vůl a zločinci jsou ti, kteří jí bez naprosté nutnosti rozpoutali, podnítili, umožnili.

 11. Normální ženská se nezabývá tím, kdo má sedět za kniplem stíhačky v Iráku. Jestliže to nemá v náplni práce.
  Pohlaví ať si mění kdo chce a jak chce. Na své náklady. Kdo podlehne transmódě, má smůlu jako jako kdokoli kdo podlehne čemukoli.

  Co se týče dětí, přirozeně orientované a psychicky zdravé nejsou ohrožené. Vlna transgenderismu neohrožuje zdravou většinu. Je plýtvání časem, úsilím, penězi, zabývat se aktivními sebe se poškozujícími blbci. Tak jako v jiných případech. Solidarity se má dostávat těm, kteří jsou postiženi proti své vůli.

  Je tragédie narodit se slepý. Je tragédie přijít o zrak. A podobně.

  Je zločinem svádět ke slepotě či jinému sebemrzačení jiné.

  Lidský svět je plný svodů a nebezpečí.
  Ptejme se, zkoumejme proč jen někteří podlehnou.

  Nepodléhejme politické manipulaci v jednom ani druhém směru. A obchodní,samozřejmě, která je za tím skryta. Protože o peníze jde až v první řadě. Influencerům, aktivistům. Politikům. Psychologům, specialistům na takové poruchy všeho druhu. Čím víc klientů tím lépe.
  Ano, „Za vším hledej peníze.“
  Hledejte kdo na tom vydělává. Sledujte toky peněz.

   1. Tohle je jiné silné kafe.

    Podvody ve farmaceutickém průmyslu, kvůli kterým museli zahynout statisíce pacientů. Ještě jednou statisíce pacientů.

    Rodina Sacklerových: jak se z výrobců léku proti bolesti stal symbol opioidové krize se statisíci mrtvých
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/purdue-pharma-oxycontin-sacklerovi-opioidova-krize-usa_2109050600_btk

    Absťák seriál, USA 2021
    Seriál byl natočen podle skuteční události, která se odehrála v devadesátých letech v USA. Pojednává o jedné z největších, nejhorších lékových epidemií v americké historii. Ukázka promyšleného agresivního marketingu. Zmanipulování vědeckých grafů. Jak doktoři se stanou součásti mašinérie. A jak „“
    Legální velkovýroba narkomanů řízená „elitou“.
    https://www.csfd.cz/film/1025045-abstak/prehled/

   2. To je jen část příběhu. Fimosa nezpůsobuje potíže s močením. Příčina je jiná. V USA zejména v té době, obřízka byla častá z nábožensko kulturních důvodů i u nežidovské části populace, viz obliba ve starozákonních jménech. A jako lékařský byznys. To je vysvětlením proč v USA je nežidovských a nemuslimských obřezaných větší procento než v Evropě.

  1. Bohužel, pane Schumachere, situace v ČR je taková, že girurgická „změna pohlaví“ je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Tedy z mých i vašich peněz.

   S těmi dětmi se podle mne hluboce mýlíte, okolní prostředí má na ně obrovský vlív, zejména v citlivém a nejistém období dospívání. Jakékoli pokusy znejisťovat je v jejich sexuální orientaci či identitě by měly být trestě stíhány minimálně stejně jako pohlavní obtěžování, možná spíš dokonce jako pokus o znásilnění, případně dokonané znásilnění s těžkým ublížením na zdraví, pokud dítě tomuto nátlaku podlehne.

   1. Budu urejpaná, jak jinak by se udělal prostor pro příchozí z jiných částí světa. Proč se totéž nepraktikuje i u těch příchozích. Těch se to netýká. Zřejmě je to tak naplánováno v přeresetování světa plánovateli.

    A uskutečňovatelé se činí aby… njn

   2. Ne. Ve všech případech k tomu musí být disposice. Výjimkou jsou vděčně medializované případy šílených matek, které chtěly holčičku.

    To o čem já píšu je normální disposice, v normální rodině. Základní imprinting je dovršen ve věku před obvyklým přístupem na internet. Ve věku nejpozději do šesti let, tak jako například v případě řeči.
    To co v některých případech se jeví jako indukovaná pohlavní dispozice, projevem dispozice k duševní poruše. Viz vlna sebevražd po vydání „Utrpení mladého Werthera“.

    Protože, čím jiným než dispozicemi vysvětlit odlišné reakce ve stejném „toxickém prostředí“ . Že někdo podlehne zatím co většina nepodlehne.

 12. Změna pohlaví (fyzická) je nevratná. Debílkové, co jí podstoupí, budou mít doživotní smůlu. Ti, co jí nepodstoupí, by se měli ve veřejném prostoru posuzovat podle toho, co mají v rozkroku. Doma si můžou hrát třeba na medvíďata, nebo na vysavač, zkrátka, co se jim zrovna zalíbí.

  1. Zmena pohlavi, ta fyzicka, nie je povznasajuca zmena pohlavia, ale prachsprosta kastracia … na zaciatku prazdnin bol na idnesu clanok, jak zla cirkev kastrovala chudakov chlapcov, aby mohli spievat … ale dobri woke kastruju chlapcov (aj dievcata) aby im zariadili lepsi zivot …

   1. Ovšem je to kastrace, co jste si myslela? Muž, byť přešitý, nemá mít vaječníky a žena, byť přešitá, nemá mít varlata. To tak prostě je. S kastráty zpěváky to nesrovnávejte, to s nimi nemá nic společného. Oni nechtěli být ženami. Jen jim nedovolili být plnocennými muži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *