27 května, 2024

Nejúčinnější zbraní proti nenávisti je inteligence. Proto je tolik nenáviděna.

Jméno autora tohoto citátu – Ladislav Muška – mi bohužel nic neříká. Ale napsal to trefně.

Nenávist a závist – dvojčata, která štvou proti lidem, dovolujícím si vybočit z řady.

Hlídací psi jediné pravdy, většinou novináři, neváhají pošpinit kohokoli, kdo se odváží vyslovit pravdu či posuzovat lidi podle svých kritérií, nikoli podle toho, „jak se zachovali v roce 48“ abych použila termín ze socialistických formulářů. Třeba si dovolí angažovat brankáře, protože je dobrý.

Ale on se vrátil z Ruska, kde žral ukrajinské děti! Dominik Hašek, tato zjevná lidská skvrna, štve proti Jágrovi. Důvod? Nenávist a závist. Fanoušci Rytířů Kladno podepsali dopis, ve kterém vyhrožují, že nebudou chodit na zápasy. Jací fanoušci to jsou? Kolik jich je? A jsou to skuteční fanoušci nebo aktivisté? Jágr musel ustoupit, protože nerozhoduje jen sám za sebe, ale za celý klub.

Jakub Vágner je ve výhodě. Ten rozhoduje sám za sebe. A nedal se. Řekl to, co je každému občanovi země, ve které chce žít i nadále beze strachu, jasné už dávno. Migranti se musí přizpůsobit, ne my.

Hašek klidně v Rusku hrál, ostatně Jágr také. Ten se ale nesnaží hystericky distancovat a dál pracuje v oboru, který umí. Hašek zjevně neumí nic, podnikání mu nešlo, nikde ho nechtějí, tak plive kolem sebe. Ale Pražáci ho za to zvolí, na ty je spoleh. Do odpadkového Senátu se bude hodit skvěle.

Lidé jako Hašek nám otravují život víc než celý Putin. Uštěkaní, slintající mopslíci režimu, který předstírá, že americké války, kde zahynuly miliony lidí, nebyly, jsou jen ruské války, kde kupodivu umírá méně civilistů než ve vyhlazovací válce v Gaze, o americkém „osvobozování“ Mosulu nebo Rakká ani nemluvě.

A protože vyhrávají své války jen na papíře a v médiích, řvou do nich své frustrace a vnucují nám jejich prostřednictvím svůj zduřelý žlučník. A čím dále budou jejich vlhké sny od reality, tím zuřivejší budou – než na ně někdo hodí síť.

68 thoughts on “Nejúčinnější zbraní proti nenávisti je inteligence. Proto je tolik nenáviděna.

 1. Přeškoda, že Jaromír Jágr nekontroval protiútokem, že mu Dominik Hašek překazil snahu dostat dobrého brankáře pryč z ruské ligy KHL. A co za to Dominik Hašek od Rusů dostal, když ruskou ligu zná velmi dobře z dob, kdy v ní hrál.
  Motivace Dominika Haška je jasná, projevit se jako největší rusobijec a vyhrát v Praze volby do Senátu. V Praze by vyhrála i Klausova tenisová raketa v dávných dobách, dnes tam vyhraje největší rusobijec – inteligence netřeba. Jak ukazuje příklad Pavla Novotného z Řeporyjí, čím vulgárnější projev, tím vyšší šance na zvolení v Praze.
  Jaromír Jágr si hokejový klub Kladna pořídil za své peníze, tak si tam může vybrat hráče, jaké chce, a nikomu do toho nic není. Jestli se to fanouškům Kladna nelíbí, mohou přestat chodit na zápasy. Jen málokterým by takový bojkot vydržel více jak pár zápasů. Zvláště, pokud by se nový brankář ukázal jako významná posila týmu.
  Dominik Hašek má samozřejmě právo nesouhlasit s Jaromírem Jágrem, ale tím to vše také končí.

  1. Nemylte se s řepoprasetem, jako starostovi se mu nedá mnoho vytknout (snad jen trochu „volnější“ přístup k vyhláškám a předpisům – ovšem vždy v zájmu občanů Řeporyjí). Jinak samozřejmě ano, je to řepoprase a jeho veřejné politické vystupování je minimálně na pár facek nebo trestní stíhání – ovšem kvůli tomu starostu nevolíte, toho volíte aby byl v obci pořádek. Sice nejsem z Řeporyjí, bydlím kousek vedle, ale vidím to i slyším od řeporyjců.

 2. Inteligencia sa nemera diplomamy a nenavist to mame v sebe vrodene,pozor nepisem preto bo nemam diplom pisem preto,ze este zijem.

 3. To nemozem suhlasit,moja skola ma naucila a kuk okolo mna daco druhe.Vacsinou zarputilost,odvahy kus,nedat sa a smrtelne pracovne nasadenie,co rokamy vidim ze sa opaltilo som furt executive manager pick up dog shit.

 4. Srovnavate nestovnatelne.
  Vagner vystoupil s kritikou pristehovalcu z muslimskych zemich PO utoku Hammasu.
  Nemusit tu snad rikat, ze od te doby jsou drive chraneni slimaci fuj, a prohlaseni kavarny jsou mnohonasobne krvelacnejsi a rasistictejsi, nez co bylo kdysi slyset od „krajni pravice“ a „ceskych nacionalistu“.
  To je asi jako kritizovat KSC v breznu 1990.

  Oproti tomu kydat hnuj na Rusa je porad v mode a kavarna se za to umi odvdecit. treba podrbanim za uchem a pozvanim do „diskuznich poradu“ na CT.

 5. Nevíte někdo, jaký je vztah Jágra a kladenského klubu? Ten mu patří, nebo ho jenom vede? Pokud je majitel, má to blbý, ale pokud je jenom manažer, udělal by dobře, kdyby se „věrným fanouškům“ revanšoval tím, že by se na klub úplně vys.al a odešel z něj. Má někdo jako on něco takového zapotřebí? A Kladno bez Jágra by velmi rychle skočilo v nějaké třetí lize. To by byla ta nejlepší odpověď pro věrné fanoušky…

  1. Pred lety to koupil. Dost do toho investoval, a k tomu jeste porad hraje.
   Smozrejme neco dostal i od mesta na opravu stadionu.

   Ironii je, ze leta daval pravidelne penize ODS. Pred lety jsem nekde zaregistroval 10 milionu na volby. Uz davno to ale nesleduji.
   A ta sama ODS ted na nej kyda spinu. Doufam, ze si svoje sponzorstvi rozmysli.

   1. (…) Netuším, co po této lekci od těch vždycky a jedině správných Jágr se svým hokejovým klubem podnikne. Ale vím, co bych na jeho místě udělal v každém případě já.

    Okamžitě bych zastavil klubu jakoukoliv finanční podporu ze své kapsy. Jestliže si fandové myslí, že mi budou číst nějaké levity a kázat morál, nechť převezmou i přímou finanční odpovědnost za jeho chod a provoz. To by byl první krok. Hned. Protože chodit na hokej, placený někým jiným z jeho peněz a být při tom morálním arbitrem bez jakýchkoliv nákladů, je určitě pokrytectví. ale spíš sprosťárna. Nebýt Jágra, tak kladenský hokej už dávno umřel na úbytě. stejně jako kdysi slavný , ba ještě při souběhu obou sportů v první lize na Kladně, což osobně pamatuji – kladenský fotbal, po kterém nyní ani pes neštěkne. Jágr jej zachránil před zánikem a dnes mu bude cosi kázat nějaký Franta Bulda z tribuny? Jak říkám – okamžitě bych stopnul veškeré finanční dotace.

    A kdyby to mělo znamenat, že snad klub nedohraje sezonu a ocitne se v bankrotu? Na pak by se fandové měli obrátit na Dominika Haška a Jiřího Hrdinu! Jistě rádi a ochotně vypomohou svými osobními financemi! Mají jich ostatně dost. Z NHL a Hašek jak jsme si řekli – i z té hnusné a odporné KHL. Takže by zcela neváhali ani sekundu, aby svůj vysoce morální postoj potvrdili nezištným činem. Tím si jsem jist. A kdyby i tohle náhodou nestačilo, pak přispěchají nepochybně s dalšími financemi ony vždycky a jedině správné redakce a kladenský hokej bude pro tuto sezonu zachráněn! (…)

    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/01/07/jarda-jagr-na-tento-den/

    1. Problém je, že pro něj je klub srdcová záležitost, možná i trochu životní náplň. Není jednoduché se odstřihnout a potom chodit kolem trosek stadionu na nemž jej v mládí otec učil.

 6. Autorka článku téměř každý týden píše, jak by to Izrale dělat neměl vojensky a politicky, ale potom se nabízí otázka, jak by to dělat měl. Jak by se vyjednal mír v tak složitém konfliktu, jaký je ten o Svatou zemi.

  Dá se toho kritizovat dost zvlášť na současné izraelské vládě, ale co je ještě realistický požadavek na zlepšení politiky a co utopický nárok, kterému žádná vláda a stát vyhovět nemůže? Bylo by to poučný teoreticky možnost pozorovat třeba Bernieho Sanderse, kdyby teoreticky byl premiérem Izraele, jestli by mír dokázal vyjednat nebo by zjistil, že druhá strana stále má další a další požadavky a ani on by se potom nemohl dohodnout. Nemohl by asi ani zajistit přestěhování mnoha osadníků.

  1. Další a další požadavky, salámová metoda, pomalé přitahování šroubů je židovská strategie.

   Tady se spíš jedná o válku uvědomělého blba Dominika Haška a jeho souvěrců s místními váhajícími nebo ideozločinci.

  2. Já myslím, že teď už je to jedno. Je pozdě, do současného stavu to nikdy nemělo dojít.
   Ptá-li se kdo, co nyní dělat, je podoben člověku, jemuž se při zemětřesení vlní zem pod nohama a láva teče odevšad. Měl se odstěhovat, dokud byl čas. Teď už je pozdě, pomůže leda zázrak.
   Ani Gaze/Izraeli už nepomůže nic. Jediné, co ještě lze, je vzít si poučení pro příště.

   1. Alef Nula: Dobrá cesta k míru v tom konfliktu v současnosti asi ani není. Politici tam už volí ze špatných možností. Proto by to bylo poučný, kdyby ti, kteří to přísně posuzují z jiných kontinentů, museli sami volit, co dělat. Šance na mír snad byla za premiéra Rabina. Byla promarněna chybami obou stran a neústupností kvůli právu na návrat nebo trvání na výstavbě dalších osad. Jen se liší názory v tom kolik procent jich udělal kdo.

   2. Někde v tisku jsem zaznamenal, že Izrael a Azerbajdžán dost intenzivně spolupracovali ve vojenské oblasti. Izrael nepochybně vyhodnotil Náhorní Karabach a tamní dlouholeté soužití Arménů a Azerů. Zřejmě dospěl k názoru, že problém Gazy má jen silové řešení a rozhodl se Gazu vylidnit bez ohledu na kohokoliv. Od prvních konfliktů v 1948 už uběhlo 75 let, a situace se nelepší. Po útoku Hamásu se Izrael nejspíše rozhodl, že jiné než silové řešení nemá. Tedy má, ale situace se neustálým konfliktem radikalizuje na obou stranách, takže hlas rozumu nemá šanci. Až v době vyčerpání protivníků nemají diplomatická řešení šanci.
    Ale nás se nikdo ptát nebude, my máme jen přijmout utečence prohravší strany a zaplatit obnovu Gazy, až válka skončí. Navrhl bych jako obnovu ponechat z Gazy sutiny a vytvořit z toho památník proti válce.

  3. Ono je to dost jednoduché – člověk s příslušnými pravomocemi, hodný označení „člověk“ by zastavil vraždění a mrzačení nevinných lidí, převážně žen a dětí. A člověk jen trochu inteligentní by dávno pochopil, že tento způsob boje proti terorismu jen vyrábí nové a nové potenciální teroristy a jejich sympatizanty z řad muslimů, kterých jsou téměř dvě miliardy. Každému je to jasné, jenom hloupá a nelidská zvířata to nechápou.

   Ale z druhého pohledu je to vlastně těžké a složité. Kdyby totiž zastavili to vraždění, museli by nakonec přiznat, že to šlo o zločin. A přiznat zločiny je těžké, jednodušší je v nich pokračovat…

   1. Ono je to možná ještě jednodušší: Izrael si z Palestinců za ty dlouhé roky vychoval teroristy. A tak je tam teď má a může musí proti nim bojovat.

 7. Do sportu, kultury a byznysu politika nepatri.

  Vzpomel jsem si na film pro pametniky, kdy ucitel rika studentum:
  „Jiz ve starem Rime sportovni nadenici ….“

   1. https://www.megaknihy.cz/thrillery/57481-veronika-vrazednice.html
    Bude to vic, jak deset let, co jsem to cetl. Koupil jsem to kvuli hezke depresivni obalce jako lehke cteni, ale vyklubal se z toho velmi kvalitni psychoroman.
    Na databazi knih nema recenze, ale hodnoceni ctenaru je 80%.
    Tohle jsou knihy na zkousku, nekomu sednou, nekomu ne. Vzpominam, jak jsem byl prekvapen, jak moc dobre to Muskovi pise a ze jsem si to tehdy zaradil na spicku cesko-slovenske polistopadove literatury.
    Zamerne jsem nenapsal, ze doporucuji, protoze to je tezke. Stoji za precteni ale urcite.

      1. Tak snad vam to sedne, ja byl maximalne prekvapeny, jak je to dobre, u lokalniho autora jsem takovou kvalitu necekal.
       Pod Rajkou je extra nadherne koupani v Dunaji, pripadal jsem si tam, jako nekde v Africe.
       Hezke misto na bydleni!

 8. Závist je špatný rádce.
  Když nedokáží, co jiní, tak přemýšlím proč, buď se pokusím zlepšit svoji pozicí, nebo uznán,ze na to nemám a nezávidim.Jiné je to,kdo k tomu přišel podvodem,loupeží, pak to je snaha o nápravu.

 9. Přehlídka mravních majáků

  Po vlně kritiky se za pouhé dva dny klub rozhodl spolupráci s Hudáčkem ukončit.

  „Rytíři Kladno oznamují, že došlo k ukončení spolupráce s gólmanem Júliem Hudáčkem. Toto rozhodnutí jsme učinili po zvážení všech aspektů souvisejících s jeho angažováním.“

  „Jak být za debila? Debilem se můžete stát, i když jste třeba celosvětově uznávaný sportovec, jako tady Jarda Jágr. Na dresu celou kariéru nosíte číslo 68, prý jako odkaz na sovětskou okupaci Československa. No a pak si do svého týmu vesele koupíte posilu v podobě brankáře, který ještě loni vesele křepčil v ruské KHL, kde pro potěchu publika dělal opičky na ledě, zatímco na kostce nad hrací plochou běžely záběry Zka a ruské armády, toho času páchající jeden válečný zločin za druhým. A v ten moment se vám začne plán bortit jako domeček z karet. Fanoušci, včetně těch, co na zápasy vašeho týmu chodí desítky let a těch, co tam tvoří to nejtvrdší jádro, vám hromadně vzkáží, že tohodle odmítají být součástí a prostě nepřijdou,“ napsal Palička na sociální síti X s tím, že Jágr se napřed tvářil, že Hudáčkovo angažmá není problém a když pochopil, že to problém je, už bylo pozdě. Jágrova reputace již byla poškozena.

  „Sledoval jsem situaci kolem angažování brankáře Hudáčka na Kladně. Jsem rád, že to nakonec dopadlo takhle a skončil. Pro každého sportovce, který odejde reprezentovat jakoukoliv soutěž v zemi masových vrahů a válečných zločinců, je návrat do českých sportovních vod NO WAY!“ napsal Janda na sociální síti X a senátorka Němcová ho sdílela.

  Další politik ODS, Ondřej Šimíček Jandovi přitakal.

  „Mělo by to platit vždy a všude. Rusko je teroristický stát a nepřítel civilizace. Chceš tam za prachy? Už se nikdy nevracej,“ vypálil.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-D-bil-Jagr-Nikdy-se-nevracej-Z-ODS-i-odjinud-se-to-vyvalilo-748730

  1. A co má společného sovětská okupace v r. 1958 s ruskou hokejovou ligou? Pokud se pamatuji, bylo tu tehdy nejvíc Ukrajinců, Kazachů a pod. Dokonce i v tom politbyru byli tehdy Ukrajinci v přesilovce ….

   1. Pravda. Já byla v září 68 na chmelu a pokoušeli jsme se ty sovětské vojíny přesvědčit, že jsou ale úúplně špatně – nešlo to, nemluvili rusky, nebo blbě. A ještě jsme si říkali kurňafix, tohle sem nenavezl Brežněv, ale Džingischán.

  2. Re: Gój

   Být Jágrem, vzkážu těmto podařeným fanouškům, nechť sponzorují svůj klub ze svého, a zabalil bych to.

   1. Nemusi to balit. Pokud se vam to nelibi, chodit nemusite. Klub na vstupnem zavisly neni. Sice by kotel na chvili ztichnul, ale oni by vymekli…

 10. V Holiday On Ice nebo v Illusion On Ice jsou Rusové a Ukrajinci vedle sebe, společně s Američany, Kanaďany… a to samé v Cirque du Soleil.
  Hašek je blb.

 11. Na Západě to tak není. Když sankce zrušily ruskou cyklistickou worldtourovou stáj Gazprom, její cyklisté našli uplatnění v týmech amerických, italských, belgických… český tým ani není.

 12. Snaha vyhnat z Česka ruské sportovce se Dominiku Haškovi nakonec vyplatila. TOP 09 s ním jedná o kandidatuře do Senátu. Bude zřejmě kandidovat v Praze. Jak hodnotíte jeho šance?

  Jedinou šanci nabízí právě ona pokroková, liberální a většinou uvědomělá Praha, která je ovšem logicky ovlivněna řadou náplav pražštějších než sami Pražáci. Nicméně přemýšlet o kandidatuře Dominika Haška jen kvůli jeho jménu a jeho pravověrnému štěkání proti Rusku a ruským sportovcům hraničícímu s fanatismem, jest hloupostí hodnou Markéty Pekarové a ostatních vrcholných představitelů současné Pětidemolice. Mimochodem Hašek často jančí i proti bývalým kolegům, kteří se prakticky ničím neprovinili. Tedy jen tím, že si chtějí vydělávat na živobytí tím třeba jediným, co umí, to jest sportem. Jinak interpretací Haška, který sám v Rusku chytal a vydělával, tedy analogicky dle jeho vyjádření „podporoval ruskou propagandu a ruský režim“. Dodám, že v severoamerické NHL zase vydělával stovky milionů, když Američani masakrovali Srbsko, Afghánistán nebo Irák. Nějaká sebereflexe? Nikoliv. Tehdy to bylo zřejmě ve všech případech ono pověstné „humanitární bombardování“, které u nás proslavil Václav Havel,“
  Tomáš Vyoral, Parlamentní listy

  1. Hašek v Senátu? No sakra, to se snad prvně v životě podívám na senátní debatu, pokud tam vystoupí! Ale on nevystoupí. Bude tam tiše dřepět a čučet.

 13. Sportovcu z povolani si neni treba vazit a brat jejich nazory v potaz vice, nez u jakykoliv jinych hercu. Sean Connery se projevil jako chytrej, kdyz na neho novinari tlacili s hluboce filosoficko-politicikymi otazkami, tak odpovedel : „Co ode mne chcete ? Ja jsem jen blbej herec…“ Vzacny to muz, ktery vi v cem je dobrej a kde je jeho misto kde to uplatnit. Sportovci jsou dnes uz jen jiny druh hercu, pracuji telem a svaly. Ale taky je 99% jejich poslani bavit lidi. Nic vic. Jini umelci jsou na tom hure. Dnes vysel vyborny srovnavaci clanek o garafiku porodukujici umele inteligenci. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-ai-umela-inteligence-od-obludnych-patvaru-k-desive-vernosti-podivejte-se-na-neuveritelny-pokrok-243079#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest228_personal_layout_3_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Jsou tam klikaci ukazky generaci této AI, od první neumělé spred pouhých dvou let, az po dnesni ktera uz je jen pul kroku od dokonalosti na úrovni realismu. Z článku vybírám podstatný odstavec : ! Velká žaloba umělců proti Midjourney (a konkurenční firmě Stability AI) byla v říjnu 2023 zamítnuta, ale zástupci ilustrátorů už pracují na nové: „Ačkoli žalovaní rádi popisují své produkty s umělou inteligencí ve vznešených termínech, skutečnost je ještě hnusnější a odpornější,“ uvedli umělci. „Obrázkové produkty s umělou inteligencí jsou ceněny především jako zařízení na praní autorských práv, která zákazníkům slibují výhody umění bez nákladů umělců.“ Čteno mezi řádky : My živí umělci (fotografové, filmaři, zvukaři, atd.) jsme vyděšeni, naštvaní, zkoušíme uboze klást odpor přes právní obstrukce a bojíme se že skončíme jako instalatéři či vsouvači hadic z hovnocuců do kanálů, kde robotizace nastoupí až za ňákých min. 10 let…

  1. Sportovec se bez výkonosti nikam nedostane na rozdíl od umělce, jemuž stačí často protekce. Aby sportovec podal výkon a obstál v konkurenci, musí se kvalitně připravit. Proto nemám rád házení sportovců do jednoho pytle s umělci. Souhlasím, že sportovní úspěch není zárukou inteligence, dokonce ani všeobecného přehledu.

  2. Tak jest.
   Jenom jedna připomínka: Zadání AI pořád dává člověk. AI ani nenapadne, aby něco tvořila bez příkazu. Nemá invenci.

   Sleduji AI v oblasti fotografie, hudby a literatury. Většiny „fotografií“ poznám, literární pokusy (zatím čtené živými herci) jsou poněkud schizoidní, ale hudba (nápodoba třeba Mozarta) je pro mě, neznalého celého díla W. A. Mozarta nerozeznatelná. (Ovšem také hraná lidskými interprety, kteří do díla vnesou nějaké ty chybičky…)

   Těším se na nápodobu lidského hlasu – zatím jsem se nedostal ke kvalitní verzi. Ale už to dávno nemluví jako robotek Emílek. Pro různé hlasové automaty a hlášení už myslím bylo dosaženi požadovaného účelu.
   Pro dramatickou interpretaci AI myslím ještě nedorostla.

   Ale v psaní programů rovněž je AI nejen rychlejší, ale i elegantnější než živý programátor. Má nastudováno více postupů, jak věc vyřešit. A neplete se.
   Už se běžně užívá.

   Až si AI uvědomí sebe samu, tak lidi přestane potřebovat.

   1. Napadlo mě, že suma komentátorů jakéhokoliv článku či názoru se vlastně taky částečně chová jako samoučící se sytém – tedy umělá inteligence. Sumarizuje a opravuje své výroky atd.
    Podotýkám že suma komentátorů, nikoliv jednotlivec

    1. Údajně je kolektivní IQ vyšší než průměrné IQ členů skupiny a kolektivní inteligence se prý jen málokdy mýlí.

 14. Moc hezky napsáno paní Kunšteková, potěšila jste mne, děkuji.

  I já jsem se ptal zde v diskusi, kdo asi byli signatáři toho dopisu, protože na příznivce klubu to opravdu nevypadá ani omylem.

 15. Měl jsem dneska divný sen:
  Po poledni jsem šel na chvíli spát, protože jsem čekal, až mi zaberou prášky. Zazvonil mobil, na displeji byla jedna známá. Ještě než jsem stačil cokoliv říct, ozvala se telefonní manipulantka a řekla: „Putin byl zastřelen“, pak přerušila hovor a bylo slyšet jenom typický šum z meziměsta nebo call-centra. Probudil jsem se doopravdy, ale v soupisu hovorů nic nebylo. Ten živý sen mě polekal. Souvislost nevidím. Leda Alzheimer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *