24 června, 2024

Myslím, že fakt půjde…

V tomto týdnu se k demonstraci vrátím ještě několikrát. Jak je mým zvykem, podívám se na sobotní události z různých úhlů, budu popírat sám sebe, podložím to různými argumenty a nechám vás, abyste sami usoudili, co se nejvíc blíží pravdě. Celá ta demonstrace je totiž mikrokosmos současné situace ve společnosti a především je mikrokosmem alternativy. Byla spontánní, lidé nepřijeli ani tak poslouchat svého oblíbeného řečníka, ale spíš dát najevo Fialovi, jaký je kretén. Řečníci se přihlásili v době, kdy byla situace o poznání růžovější než dneska a účastníci nepřijeli s žádným jiným očekáváním, než se pokusit udělat první krok z toho průseru, do kterého nás pětikolka dostala.

Tohle už se podle mě nikdy znovu nepodaří. Další případné demonstrace už budou vyhodnocovány a budou mít užší směřování. Když jsem to uměl já, tak i organizátoři si museli všimnout, komu se tleskalo pořádně a kdo tam byl páté kolo u vozu. Navíc v příštích týdnech přijdou další různé menší demonstrace, které také ukáží směr. A protože byla demonstrace extrémně úspěšná, spousta včerejších pochybovačů nyní nadšeně nastoupí a pokusí se uzmout si tento první krok pro sebe. To tak prostě bývá.

Podle mě je hlavním úspěchem to, že se venkovští burani domluvili, aniž by na to potřebovali majnstrýmová média. Překonali i fejsbůkovou cenzuru (ano milí liberální demokraté, mazali jste moje články a stejně vám to bylo houby platné), neměli žádné zázemí, žádné přistavené autobusy, žádnou technickou podporu. Sami přijeli, sami odjeli, nedostali k tomu žádný koncert ani párečky a pivo. Neměli žádné transparenty natištěné na kvalitních fóliích obrovskými tiskárnami. Dělali si všechno sami. Demonstrace jednoznačně ukázala, že lidi už toho mají vážně plné zuby.

Sociální sítě samozřejmě přetékají různými invektivami, že se tam na Václaváku sešli zaprodanci a ztroskotanci, proruští trolové a celé to řídil Putin osobně z Kremlu. Všichni pětikoaliční papaláši s vyjádřeními nezůstali pozadu a řekli to přesně tak, jak bychom čekali, ale nenechte se mýlit… pořádně jim zatrnulo.

Malá odbočka. Když už jsem vyjel z Vidlákova až do hlavního města, tak mi muj šafář naplánoval program takřka na minuty. Před demonstrací, po demonstraci i v neděli na mě čekala celá řada setkání s politiky, novináři, byznysem… (ano milé děti, i v Praze jsou lidé, co mají peníze a zároveň nejsou liberálně demokratičtí až za hrob). Mimo jiné jsem se potkal s předsedou pražské SPD a hodně jsem si o nich upravil obrázek, ale to si zaslouží samostatný článek. Ale dozvěděl jsem se spoustu informací o tom, jak celou demonstraci vnímaly naše parlamentní strany v zákulisí, když už ze sebe na sociálních sítích vyzvracely všechny emoce a všichni začali přemýšlet, co s tím nadělením.

Nemohu si pomoci, ale vrátím se k textu z minulého týdne, kde jsem psal, že největší taktický majstrštyk, jak této demonstraci uškodit, by bylo vyslovení nedůvěry vládě. Pokud by vláda padla, velmi obtížně by se žádal její odchod a většina rozumnějších řečníků by na poslední chvíli musela měnit nejen své proslovy, ale i předtočená videjka. Pro hodně lidí by to bylo i dostatečné upuštění páry, aby neměli důvod harcovat ze Vsetína až do Práglu…

Podle mého názoru, se na této věci nic nezměnilo, ba naopak. Stoupla její naléhavost. Burani se zorganizovali. Burani dojeli na Václavák a když to dneska umí sesumírovat jeden buran, zítra to budou umět dva a pak ještě víc. Burani si našli cestu, jak komunikovat a tím se celá mediální situace otočila. Že o tom Česká televize mlčela, to je najednou na ostudu, protože chudáci líbodémo pražáci museli stát v davu a poslouchat Rajchla… Kdyby o tom líbodémo média informovaly dopředu, mohly se tomu jejich ovečky vyhnout včas. Buranům už je to jedno, obejdou se bez Seznamu i bez Novinek. Příště to budou umět ještě lépe a nedej Bože, na příští demonstraci by mohli mluvit hlavně ti, co se teď v sobotu osvědčili…

Už před demonstrací jsem registroval různá echa o již upečených zákulisních dohodách, že Fiala s Rakušanem budou odejíti, dojde na dohodu s hnutím ANO, to bude ta „velká změna,“ trošku se povolí ten nejhorší tlak, přijdou další plošné žebračenky a lid se upokojí až do příštího průseru. Teď o víkendu jsem zjistil, že dokonce existuje několik variant těchto dohod.

Nepřekvapivě jde na prvním místě o Lidovce. Myslím, že tohle nikoho nepřekvapí, vždycky byli prodejní, vždycky měnili prapory, mají na to přímo v DNA manuál. Jurečka navíc zjistil, že jeho Nekula je fakt zemědělský imbecil a tak dlouho vylepšoval zemědělství ve prospěch grýndýlu, že teď už to ohrožuje i Jurečkův trvale udržitelný a biologicky čistý agrobysznys, který se ale nijak neodlišuje od jiných zemědělských praktik. Takže ti jsou první ve frontě na ANO.

Pak tu máme rozumnější křídlo ODS, protože tam ještě pořád sedí jistí Zahradilové a Vondrové, kteří vidí alespoň do příštích voleb a i když také papouškují líbodémo kecy, alespoň mají vyvinutý pud sebezáchovy.

A to byste nevěřili… Kalousek. I TOPka prý hodlá udělat zpětnou očistu, Pekarovou pošlou plést svetry a Babiše vezmou na milost…

Celému tomu záchrannému plánu prý chybí jediné – blázen, který by vzal to premiérování. Nálepkujte si Babiše jak chcete, myslete si, že mu moc stoupla do hlavy, ale on fakt blbej není a vůbec se mu nechce dělat premiéra ve vládě sebevrahů. Ulice na Václaváku ještě možná věří ve Štěpána, který dojede do Ruska a udělá tam kontrakt na plyn (já bych si to přál, ale nemám dost fantazie, abych si dovedl představit, jak Putina přesvědčit. Ale třeba se mýlím a v tomto případě bych se fakt mýlit chtěl), ale Babišovi je jasné, že to s dojednáváním plynu v Rusku bude hóóódně ošemetné. Pořád tu máme americkou ambasádu. Havlíček prý premiérování také odmítl. Nerad by byl za stejného kreténa, jako Fiala.

Na druhou stranu, jestli Fiala nebude odejít a všechno se bude zhoršovat stejným tempem, tak za měsíc bude další demonstrace vypadat o dost hůř. Požadavky budou tvrdší, naštvanost větší, chuť i odvaha k nátlakovým akcím vzroste s mírou zoufalství podnikatelů. V tom optimistickém případě si naštvaná ulice nakonec vyřve předčasné volby. V tom pesimistickém si vyřve defenestraci a obejde se bez voleb.

Je jasné, jak asi předčasné volby pro současnou pětikolku dopadnou… Ale i pro současnou opozici je to docela risk. O víkendu jsem hodněkrát slyšel jméno Rajchl a skoro ve všech případech v negativní konotaci… oni se ho bojí. Oni se bojí, že by se mu v této vypjaté situaci mohlo podařit alespoň na chvíli sjednotit nejen zklamané voliče pětikolky, ale i zklamané voliče ANO a SPD. Ne, takto divoká voličská přízeň dlouho nevydrží, protože volič ODS není stejný jako volič ANO. Ale když jde o existenční otázky, tak jde všechno stranou. Chleba se nevyrábí u volební urny. Rajchl měl největší aplaus, většina těch normálních strýců a tetek na demonstraci čekali především na něj… Dělat volby ve chvíli, kdy jde hospodářství do háje a vědět, že tam venku stojí mladý sekáč, který cítí životní šanci… to je riziko jako sviňa. Babiš se osm let snaží udělat svoje ANO tak pružné, aby složil jednobarevnou vládu a nic… smůla. Tolik příznivců prostě nemá. Ale ten novej, co teď řeční na demonstracích (a jde mu to), tomu teď pomáhá krize a nejistota. Navíc média ještě neměla dost času vysvětlit národu, že je to fašista a proruský kolaborant. V této vypjaté době by (hajzl jeden) mohl třeba tu jednobarevnou vládu složit. A nedej Bože, kdyby se mu podařilo udělat něco i s těmi cenami elektřiny… to by ho už nikdo nevyšťouchl a vypadalo by to tu jak v Maďarsku… Stačíte mě sledovat?

Tolik moje argumentace. Zaslechl jsem spoustu šeptandy. Možná to byla jen přání, co jsou otcem myšlenky… ale tam v parlamentu se to rozhodně přetřásá. Sesadit Fialu a všechno hodit na Rakušana, to by mohlo poněkud uklidnit emoce. Volby jsou teď brutálně nejisté. Navíc je záhodno spěchat, protože za měsíc či dva si už občanstvo nějaké kosmetické změny nabulíkovat nenechá. Oni ti burani velmi zbystřili od doby, kdy se jim zvedly účty za energie. Navíc možná častěji vypínají televizi, když je to teď tak drahé a líbodémo propaganda jaksi bez čumění na ČT 1… moc nefunguje.

Mimochodem, představte si, kdyby přišel blackout… rádio nic, televize nic, fejsbůk nic, Novinky nic, líbodémo bojůvky na twitteru nic… Konec propagandy v jedné vteřině. Žádná šance se zeptat líbodémo kamarádů, jak se zachovat. Žádné notičky, žádné rychlé šíření mezi lidmi. Není wi-fi, není propaganda. Pro Pětikolku a její americké loutkovodiče je životně důležité nechat lidem elektřinu za rozumnou cenu. Jestli to neudělají, tak těch třicet let soft power budovali zbytečně. Sesype se jim to v jedné černé vteřině. Proto si spíš myslím, že žádný velký plán na great reset neexistuje. Ve chvíli, kdy to resetují, tak přijdou o všechny nitky. A lidi chvíli o hladu vydrží. Dost dlouho na to, aby všem Schwabům zakroutili krkem.

Dumejte dumejte… pokud jsou moje argumenty dost silné, tak Fiala mezi námi už dlouho nepobude. Tak se snažil, Blyštivý Péťa… Do Kyjeva jel, zbraně dodával, američanům do řiti lezl… a podrazí ho vlastní koaličníci. Každému podle jeho zásluh… Bylo by záhodno to stihnout před další velkou demonstrací 28. září, protože jestli v parlamentu nechají naakumulovat lidový hněv ještě měsíc, tak by také mohli zjistit, že s nimi nikdo nechce jednat o volbách, ale o převratu. Za další dva měsíce by to mohlo být už jen věšení na kandelábrech.

Vy si do té doby rozmyslete, jestli vám odejítí Fialy a Rakušana stačí. I já se budu muset na aktuální události podívat z různých stran a promyslet si to. Zítra pokračujeme.

421 thoughts on “Myslím, že fakt půjde…

 1. Před týdnem jsem obdržela totální endoprotézu mého kolenního kloubu a dnes mě převezli na rehabilitaci do sanatoria uprostřed krásného lesoparku.

  Demonstraci na Václaváku jsem se snažila sledovat online na mobilu, ale bylo to těžké, protože moje spolupacientka chtěla vidět v telce během dne cokoli, co se hýbe a na večer prohlásila, že bychom si mohly pustit nějaké zprávy, ať víme, co se děje ve světě.

  Do špitálu jsem si vzala pár knih příběhů o Muminech, už se mi po nich stýskalo.
  V „Čarovné zimě“ Muminek prožívá příběhy v kruté a dlouhé polární zimě. Je naštvaný na slunce, že se někam ztratilo a rozhodne se ho potrestat tím, že on ten den nevyjde z domu.
  Tak mi to připomnělo jak my potrestáme Rusáky, kteří nám přestanou posílat plyn, tím, že plyn od nich nebudeme odebírat.

  Jinak, demonstrace byla skvělá. Rajchl také řečnil skvěle, ale zatím mu to ještě úplně nevěřím.
  Kdyby teď byly volby, hodila bych to poslednímu samurajovi.

  1. Přeji úspěšnou rehabilitaci, koleno je náročnější, než-li kyčel.
   Ránu jdu do lesa na houby, abyste mohla jít taky (nevím, jestli jste houbařka).

   1. Jsem přímo vášnivá houbařka, šla bych na houby až bych brečela, ale s těma berlema bych daleko nedošla.
    Jestli jdete na houby někam kolem Brna, napište, co roste.

    1. Nyní jsem na chalupě na okr. Třebíč. Trvale bydlím na okr. \Brno venkov a chodím hodně na Šumicko (hrad Wildenberg), většinou do dubů.
     Okolo chalupy jsou většinově jehličnaté lesy. Zatím nic moc, jen bedle a janci, dostal jsem zpávu, že začínají růst.
     Loni si nejvíce cením (pátek 13-tého srpna)
     nález 5-ti krásných syrůvek, ryzec syrovinka, no to bylo pochutnáníčko, mám to vyfoceno na mobilu.

  2. Jak málo stačí, žejo Maneco?

   … někomu svaly v železo ztuhly a Vám do kolena železo dali. Což je mi samozřejmě líto, ale zato Vám moc přeju, abyste ztuhnutí kolene rehabilitací v tom lesoparku úspěšně předešla až ták, že si s Vaší vnučkou ještě zaběháte a zaskotačíte k Vaší spokojenosti!

   Jenže všechno má svý ale … jako třeba ty současný svetry surikáty, vidina fialových rampouchů ve vlasech a vousech nás starců v nevytápěnejch bytech i ta Vaše velká bolest a v železo ztuhlý svaly … to všechno se mi v hlavě nějak pomotalo až ták, že Alzheimer mi z dob mý SVVŠky zpětně promítl tohle:

   Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem,
   sto roků kopal jsem uhlí,
   za sto let v rameni bezmasém
   svaly mi v železo ztuhly.

   Uhelný prach sed mi do očí,
   rubíny ze rtů mi uhly,
   ze vlasů, z vousů a z obočí
   visí mi rampouchy uhlí.
   .
   .
   .
   přijde den, z dolů jde plamen a dým,
   přijde den, zúčtujem spolu!

   à propos, není von ten Fiala nakonec taky nějakej ten šlechtic, průmyslník a uhlobaron hrabě von Larisch-Mönnich II

    1. Tak ať se Vám na „Sanatorce“ líbí a rehabilitace je úspěšná.. Předpokládám, že s veškerým personálem budete spokojená a mimochodem – dobře se tam vaří. Jeden z tamnějších kuchařů , který ještě zdaleka v důchodovém věku není, byl zrovna s námi turistickými důchodci z okolí Jevíčka na výletě v Pilském údolí u Boskovic. Já v tom ústavu pracovala posledních deset let, než jsem odešla na „odpočinek“. A v sobotu jsem v Praze na té demonstraci byla. Atmosféra tam byla úžasná…

  3. Paní Maneko, také vám přeji rychlou rehabilitaci.
   I já to hodím samurajovi. Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.
   A navíc Tomio není žádný vrabec, ale úspěšný politik. Přežil i vytunelováni vlastní strany a kde je dneska nějaký Černoch. Řečeno slovy sexy mozka : Kdo z vás to má. 😀

 2. https://www.protiproud.info/politika/6693-nepodvoleni-hlasite-promluvili-stotisicove-shromazdeni-dalo-jasny-signal-vracime-uder-tuhle-energii-jiz-nepujde-zastavit-stepanuv-fiala-jedna-chvilka-stacila-pozde-na-zpatecku-bereme-si-svou-zemi-zpet.htm?utm_campaign=cz.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=cz.contentexchange.me

  a vyjímám
  „ohromující však je, že ten milion propadlých hlasů nezalezl zdrceně do kouta, aby vzlykal a naříkal. To jako jediný předvedl bývalý poslanec Lubomír Volný, který na pódiu fňukal (těžko pochopit, proč ho tam organizátoři pozvali). Všichni ostatní však působili optimisticky a bojovně. Skuteční reprezentanti odhodlaných nepodvolených – to bylo těch zhruba sto tisíc přítomných, kteří přijeli ze všech částí země demonstrovat odhodlání: Vrátit úder.“

  1. No, ona ide prva stranka … ale jak chcem rozkliknut nejaky clanok, tak je to uz 404 … je to blokle len ‚vnutri‘ 😀 … kto chce skontrolovat, ze to nacita, tak uvodnik uvidi 😀

 3. Odejití Fialy a Rakušana nepovažuji za významné. Třeba budou nahrazeni lidmi sloužícími stejnému pánu, jenže ne tak otevřeně.

  1. …souhlas, historie to potvrzuje, viz Řecko v 2012 a jejich finanční problémy…stávky, demonstrace, dvoje nebo troje volby a šup, zvítězil nakonec jakoby z opozice, ale ve skutečnosti mladý, perspektivní eurosoidruh, který naplnil bruselsko-bankovní požadavky do posledního puntíku…takže po výměně Fialy a dalších, tady mohou být klidně dvoje parlamentní volby během půl roku, ale nakonec tam bude ten „vítěz“, k němuž pak Fiala bude vypadat jako premier alternativy a hlavní ideová osobnost(!!!) 4. odboje proti diktatu EU:-)))

   1. Jaký eurosoudruh? Po tzv. Krizi z R. 2008 bylo zajímavé, čí zaměstnanci obsadili posty ministrů financí, a mnohé další pozice – pokud byjste hádali Goldman a Sachse, plus obdobné firmy, bingo.
    Nevím, jestli u Goldman u měli stranickou buňku – možná ano, myslím, že v jejich dresu svého času fungoval i jistý V. Dlouhý, který předsedou podnikové organizace strany na Prognosťáku skutečně byl… Možná u Sachsů nová tradice…
    Tedy díky krizi se US kapitálové firmy prostřednictvím bývalých zaměmstnanců dostaly minimálně k mnoha citlivým informacím, a dle mne i k rozhodovacím pravomocím. Těch „náhod“ bylo po té podezřele vícero, a vše korunovalo zveřejnění faktu o masivních odposleších všech evropských pol. Špiček, vlád, atd. milými boys z NSA a dalších zámořských agentur…
    Že by ovšem „spolupracovníci“ velkého Sama zakládali nejen na ministerstvech stranické organizace mi nějak uniklo, stejně jako i jen tichou ozvěnu exportu revolucionářů do nepřátelských zemí… O to jasnější a masivnejsi byla podpora a financování masivní imigrace astrofyziků a neurochirurgů z Blízkého Východu a Afriky jak těmi spolupracovníky, tak vrcholným evropskými představiteli… O koordinovaném způsobu ne řešení oné krize nemluvě…

    1. Vono se jedna vo takovej genialni ekonomickej vynalez. A ja proc furt studujou.
     Takova vlada ,co tiskne ,ma porad penize a spousty. MUze taky utiskovat..
     Jiny co netisknou a nesmeji ,nemaji nic a smrdej dluhama a bidou..

 4. Hybatelem bude nastávající topná sezóna. Plná náměstí budou indikátorem.
  Politika je koncentrovaná ekonomika….

  Tuze se mi líbí názor z netu: „Politika je koncentrovaná kriminalita.“

  1. „Abychom nežili zásluhou mediální selekce v sebeuspokojení:
   Čínský automobilový průmysl je již od roku 2008 největší na světě a od roku 2009 je produkce automobilů v Číně větší, než produkce EU, USA a Japonska dohromady“(Macek)
   ——————
   Tím, čím býval pro Rusko vývoz ropy a plynu, tím byl pro Česko vývoz německých Škodovek.
   Čest jejich památce!
   ———————
   Na druhé straně už byla v Plzni vybudována největší česká nabíjecí stanice pro elektromobily v Česku:
   Obslouží plných OSMNÁCT elektromobilů – českou elektřinou za poctivé německé burzovní ceny.

  2. Lidé ve městech budou mít problém a i ti co mají pouze plynové topení a ještě brali dotace.
   V sobotu a dnes jsem byla v lese, dnes na houbách. Je tam plno popadaných stromů, oproti době před 20 a více lety, je les neudržovaný. Aspoň se lesy vyčistí.

   1. Nevyčistí. Cokoli nad cca 7 cm průměru je lesní pych, za což jsou mastné pokuty i trestní postihy.
    Spousta lesů má soukromé vlastníky a ti mohou svůj majetek bránit.

    1. Spousta soukromych vlastniku nabizi komukoliv, aby si v jejich lese nasbiral zbytky drivi pro vlastni potrebu zadarmo, jenom nesmi nic pokacet a zpracovat jenom to, co lezi na zemi. Marne takove lidi v minulych letech pro svoje lesy hledali.

     1. Dneska nám možnost samotěžby hlásili v obecním rozhlase, a odpoledne začalo v lese hořet. Naštěstí kouř na obzoru rychle zmizel snad nebudou škody veliké.Jinak, k diskutujícím o houbách, vaše příspěvky byly rázem balzám na duši. Najednou byla pryč politika a člověk se přenesl někam k vám do lesů, jak to tam asi vypadá.

 5. Hodne tu v diskuzi rezonuje tema levneho plynu, ktery by slo vymenit s Madary za „nasi“ elektrinu.
  Predstava je to hezka, ale…

  Vsichni tu vedi, ze to tak snadne nebude, kdyz vyslo cerstve najevo, ze ukrajinsti vojaci uz cele mesice cvici v Cechach. Pravdepodobne pod vedenim Cechu a Americanu?
  Ale ani na druhe strane to nevypada nijak nadejne.
  Tady jeden priklad, jakou budoucnost chystaji pro lidi na demokratickem zapade. Nepochybuji, ze pro nas to bude platit taky.
  A navic prichazi to ze zeme, ktera ma pristavy, terminaly, napojeni na norsky plyn i na tu zbyvajici trochu holandskeho.
  Muzou to jeste pojmenoval Velky skok a bude to dokonale.

  https://www.rt.com/news/562202-citizens-belgium-warns-citizens/

  „Belgii čeká až deset „těžkých zim“, ale zbaví se závislosti na fosilních palivech a udělá „dvacetiletý skok vpřed“, prohlásil v neděli premiér Alexander De Croo.“

  1. Sakura:„Belgii čeká až deset „těžkých zim“, ale zbaví se závislosti na fosilních palivech a udělá „dvacetiletý skok vpřed“, prohlásil v neděli premiér Alexander De Croo.“
   ***
   Bude to zní hrozně brutálně, ale kladu si tu otázku! Aby donutili evropské obyvatelstvo žít v podmínkách jak v Rumunsku za Caušeska (nebo jak se ten všivák jmenoval), tak pro to by musela být vybudovaná silná represivní složka. Nechce se mi věřit, že to ponechají jen tak na drahotě potažmo na tištění peněz. Například rakouská vláda spouští tzv. Klimabonus což je 500 Euro dospělý a 250 na děti do 18 let. Jednorázově (zatím) a v 50 eurových stravenkách od Sodexxo do schránky doporučeným dopisem. No jo, to vše funguje. Ale jen v případě dostatku.
   Jak chtějí zajistit materiální hodnoty, když nemají ten plyn nebo jen omezeně? Natisknou peníze a co pak? Budou lidové bouře…ale z hlediska technologie moci, by totalita a represe prodloužila „život“ takovému režimu. Bez represí se neudrží dlouho u moci…nebo to skončí nějakou hyperinflací. Pravděpodobně to bude docela andrenalin, tady v Evropě…

   1. Že by se někdo zeptal, odkud rakouská vláda má tyto peníze, když jediné má od daňových poplatníků, případně je v rámci EU obdrží natisknuté, což jsou peníze od daňových poplatníků z EU, získané znehodnocením jejich úspor.

    1. Schumacher: Že by se někdo zeptal, odkud rakouská vláda má tyto peníze, když jediné má od daňových poplatníků, případně je v rámci EU obdrží natisknuté, což jsou peníze od daňových poplatníků z EU, získané znehodnocením jejich úspor.
     ***
     Vidím to spíš na to, že to EU natiskla, či přesněji, ten model se stravenkami je úplně nejlepší, co si může každá vláda přát: paralelní měna, kde to nakonec skončí třeba tím, že 1 euro bude za 2 eura ve stravenkách:-) Prostě najednou mají nástroj pozitivní motivace (korupce obyvatelstva), ale jak píši výše, nezdá se mi to jako „dostatečný“ nástroj, že by prostě nepoužili represivní přístup (takové to, že někoho ekonomicky zničí, to jde dělat v tučných časech, ale v hubených, je problém, že ti chudáci nemají, co ztratit…). Ale asi si dost věří, že po zkušenostech se Žlutými vestami ve Francii nebo antivaxery, že si myslí, že tyto povstání nikdy nepřerostou v systémovou změnu vlády…no, nevím.

   2. Vsak uz se taky z ODS ozyva, ze ve vyspelych demokraciich je normalni do demonstrantu strilet.
    To jsou takove ty balonky, ktere ted sokuji, ale casem to bude novy „normal“, a pak bude uz jenom krucek. Co by ODS neudelala k ochrane a zachovani demokracie.
    Jeste si k tomu vezmou za priklad Masaryka a bude to dokonale.

    1. Přesně. Kdyby demonstrace měly ohrozit systém, pak jde jen o to, jak tyto demonstrace rozvrátit…typicky to vidím na provokátery, co hodí pár moloťáků někam do výlohy. Tím ihned ztratí demonstranti podporu…
     ***
     Zatím situace v ČR je stabilní, pokud nepadne režim na Ukrajině a bude mírná zima a bude přes Ukrajinu proudit plyn k nám, pak má Fiala solidní šance, ikdyž ztratí asi komunální a část senatorů. Toho prezidenta by však kavárna mohla uhrát – při splnění výše uvedených podmínek. Nevidím osud Fialy a pětikolky tak černě.

     Samosebou, když od listopadu do ledna bude -20°C, tak to nikdo nedá ani ve 3 svetrech:-)

 6. Člověče, vzpamatuj se, vyzývá Tusk Kaczyńského kvůli plynu
  dnes 13:08
  Pavol Minárik

  Polská státní plynárenská společnost (PGNiG) oznámila podnikům, že od začátku příštího roku zvýší ceny plynu 12krát až 15krát.

  „To je třikrát více než například ve Francii, Německu nebo Španělsku. Stovky nejlepších polských podniků nepřežijí tento kámen na krku, což existenčně ovlivní armádu lidí, kteří v nich pracují. Člověče, vzpamatuj se a udělej něco, aby se to nestalo,“ vyzval v sobotu v Lodži Donald Tusk (65), expremiér a šéf opoziční Občanské platformy, předsedu vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského (73), uvedla televize Polsat.“
  ———————-

 7. @Vidlákovi, ale nejen jemu

  Já poslední dobou nevím, kam dřív; ale od rána mi něco vrtá hlavou. Možná to už někde v diskusi padlo – v tom případě omluva za nadbytečný koment.

  Tedy: na PL jsem četl toto:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tam-by-je-strileli-Clen-ODS-zada-po-Vaclavaku-tvrde-zakroky-713356

  Jen jsem to rychle prolétl a po přesných citacích nepátral – ale není v tom článku psáno o prohlášeních, které splňují podmínky k tomu, aby byly kvalifikovány jako trestný čin? Pokud někdo skutečně vyzval k střelbě do demonstrantů, nebo jejich házení ze skály, nebo takové jednání veřejně schvaloval či glorifikoval, dopustil se trestného činu. Do tepláků se šlo i za méně průkazná prohlášení podobného druhu, máme tu nedávný precedens.

  Je tu mezi námi několik právníků; pan Rajchl je právník; paní Hamplová taktéž; paní Samková je dokonce v řadách našich čtenářů a přispěvatelů. – Není to příležitost dát ochutnat panským psům jejich vlastní polívečku? Nevím, jen se ptám…

  Na okraj:
  Kalousek se prý dal slyšet, že slušný člověk by na tuto demonstraci nešel. Naštěstí pouliční bijec Kalousek nerozhoduje o tom, kdo je slušný člověk.

  1. CO TAK VYZVAT VOLIČE ODSTRANIT DNEŠNI POLICEJNI STAT ODSOUHLAŠENY CELYM PARLAMENTEM?

   Žadat do prvniho članku Ustavy tam chybějici Novy stát,ktery by nekradl dv třetiny platů?
   Uvědomte si,že neni daleko doba kdy ODS a spol da střilet do davu a realizuje zasahy do zadků voličů,kteři se doposud nenaučili bojovat za PROGRAM NARODNI ZÁCHRANy PNZ a proto v zimě zmodraji a ta obrana dohola chudina půjde demonstrovat pod ocas toho koně,kde ji mocipani označi jako jimi zbité pry puttlerovce!
   No to se zahřejeme fakt do ruda a bude obdivny tanec z AMERU rokenrol!!!
   No ni?

  2. Slušný člověk se taky nebude rozhodovat jestli umrzne v jednom nebo dvou svetrech ale takové podružnosti „velikána“ naší vaší politiky neberou. Třeba přijde čas a bude muset prokázat jak získal majetek – protože byl celý život poslanec tak nebude problém. S tím podáváním žalob to chce asi počkat , zatím by to bylo smeteno ale pokud se do toho někdo pustí hned tak držím palce. Znovu připomínám dary na UK které nemají oporu v zákonu.

  3. Příležitost ano, jenže důvod ne. Proto se zatím neozývá. Ani Hasenkopf. Jejich polem není boxerský ring, nýbrž šachové pole. Na rozdíl například ode mně nemají potřebu se zbytečně vykecávat.

  4. Po Rajchlově podání trestního oznámení na Černochovou se takňák slehla zem.
   Stejně to dopadne teď – nestane se vůbec nic.

   ODS má ostatně za jeden ze vzorů Pinocheta…

   1. Pinochet hodně čet, Ho Či Min trochu míň. 😀
    Pinochet rázně zakročil v situaci, kterou už Allende neměl vůbec pod kontrolou. Hromadně stávkovali autodopravci a zemi hrozil ekonomický kolaps. Byl to rozporuplný státník a neviděla bych ho jen negativně.

  5. Mně by to přišlo spíš trapné. Já totiž kydy těch kašpárků neberu vážně.
   A hlavně jsem proti trestům za pouhé slovo, ne za čin. ( Jenom můj názor. )

  6. Pani Samkova pise jinde , ze kdyz jde pravnik k soudu je obet.
   Pani Hamplova oznamila ,ze podala na „cernou“ ,trestni oznameni..

 8. Kandidát ANO v HK „sdílí ruskou propagandu“, doloženo scanem jeho facebooku, kde je fotka ze sobotní demonstrace, použitá desítkami médií … jak že je to přísloví o intenzivně kopající kobyle?

 9. 18:57

  Ukrajina, která proti Rusku zahájila protiofenzivu, vyzvala obyvatele okupovaných ukrajinských území včetně Krymu, aby si připravili kryty a zásoby.

 10. Pokusme se to odfialovatět! Z nasledujících řádků nemám radost, protože stojí na mrtvolách a neštěstí mnoha lidí.
  Vstupní info:
  1. přes Ukrajinu vedou pro ČR důležité produktovody
  2. na Ukrajině jsou 3 vlády, z toho dvě pod kontrolou exportéra pro nás důležitého plynu a ropy
  3. kyjevská vláda kontroluje zbytek území a tím i provoz produktovodů
  4. Rusové nejspíše(!?!?!?) nemají evidentní zájem o zabrání celé Ukrajiny – nejméně do té doby – než by nastal vysloveně proruský převrat vůči kyjevské vládě = budou okupovat jen tu část Ukrajiny, kde mají zajištěnou jakoustakous podporu civilního obyvatelstva a mohou efektivně kontrolovat přístup Ukrajiny k moři
  5. s funkčními produktovody stoupá geopolitický význam tj. pokud by Němci provozovali NS1+2 a plynovod přes Ukrajinu skončil, pak jsme se dostali do ještě většího područí Němců = pro ČR je výhodnější, pokud Němci jsou závislí na trubkách od nás, než my od nich. Diletantské chovaní Němců, kteří si postavili NS1 a 2 a teď se od nich odstřihli, nahrává nám a krom toho, EU a G7 do toho zatím neházejí vidle! To teprve má přijít…
  6. česká vláda (jakkákoli) má v podstatě tři možnosti jak se ke konfliktu stavět a tím si zajistit spolehlivé dodávky plynu a ropy

  Možnosti ČR:
  1. aktuální = dodávky zbraní, aby se v Kyjevě udržela jedna vláda a nevznikly 2 nebo 4 další místní, které by vytvořily nepřehledný chaos…
  2. neutralita = nedodávat zbraně, nicméně to nezabrání přílivu uprchlíků a také se snižuje vliv na kyjevskou vládu a kyjevský vydírací potenciál poté stoupá, přičemž také platí výše uvedená domněnka, ze kyjevská vláda nepadne, neboť Rusové nemají (zatím) žadný zájem o kontrolu celého uzemí…
  3. proruská, antiEU-NATO pozice = vysoce riskantní, v aktuální konstelaci nepravděpodobná a nevýhodná: protože produktovody vedou přes území kontrolované EU a NATO, čili jsme ve stejné situaci jako např v 1938-39, kdy potenciální možnost vojenské pomoci od SSSR byla blokovaná sousedními státy. Nehledě na to, že i ten uran do našich JE musí letět přes sousední státy…

  ***
  Pokud takto nebo podobně odfialovatím situaci, tak Fiala chcanechca jednal (sám to nemusel vymyslet!!!) podobně pragmaticky, jako další politici: zajišťují relativní stabilitu kyjevského režimu v situaci jenž zabraní zhroucení kyjevské vlády, neboť je tam obrovské množství zbraní mezi civilním obyvatelstvem a k tomu viditelná nechuť Rusů postupovat směrem na západ do stále méně a méně proruských oblastí Ukrajiny, tak, poté museli a musí chránit produktovody spolu s tím grázlem a komikem v Kyjevě!

  Ergo otázka: máme mu, Fialovi být za to vdeční!? Jejda, fuj! Zatáhl nás do pěkných sraček…jenže ten problém vznikl už se vstupem do NATO: s aliancí sdílíme nejen výhody, ale také nevýhody nebo situace, které jsou v rozporu se zájmy ČR a rezultují v jednání, které Fiala předvádí…

  1. Uran do našich JETE musí letět přes sousední státy….
   Jenže potenciální problém by se nemusel stát problémem reálným, kdyby část toho uranu byla více obohacená a v náležité formě.
   Kromě toho, neotevřených ložisek uranu máme pořád dost. Jde jen o je rozfárat, těžit, a uran zpracovávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *