13 června, 2024

Mám svého šafáře

Přátelé, nechtěl jsem to dávat do éteru předčasně, protože dnešní doba stojí za houby a nikdy nevíte, jak co dopadne, Člověk je snadno za blbce. Nicméně podařilo se a já vám dneska s radostí oznamuji, že je dokončen další krok k tomu, aby se Kydy staly velkými. (Pro případné hnidopichy doplňuji, že tím samozřejmě myslím i Litterate, protože Alef vytvořil skutečně moc pěkný prostor).

Od včerejšího dne mají Kydy svůj fejsbůkový profil. To samozřejmě není žádný kumšt si ho založit, ale dlouho mě to míjelo, protože moje časové možnosti byly na hraně zvládnutelného. O uplynulém víkendu jsem ale měl dlouho očekávanou návštěvu, která skončila nadmíru příznivě. Řezník, kupec a sedlák v jedné osobě, co si říká Vidlák právě získal svého šafáře. Ano, našli se lidé, kteří ve vidláckém projektu vidí jakousi smysluplnou budoucnost a od včerejška existuje člověk, který to, co napíšu sem na Kydy, překopíruje i s patřičnými odkazy na vidlácký fejsbůk. Zároveň za mě převezme břemeno organizačního zázemí dalších aktivit, které se kolem Kydů mají nabalit. Ano, znovu začínám mluvit o vidláckém sympoziu. Ale tomu dejte prosím ještě pár dní.

Už nejsem osamělý partyzán.

Od včerejška kromě mého vidláckého mailu existuje ještě jeden: vidlakuvsafar@gmail.com Od vidláckého mailu se liší tím, že se vám tam snáze a rychleji dostane odpovědi.

Na vidláckém fejsbůku se navíc budou objevovat moje krátké glosy, především na téma tupých českých novinářů.

Když jsem psal svůj článek o tom, že jediné, co máme my tady společné, jsou Kydy a prosil jsem vás, abyste na svých profilech sdíleli zdejší články i s odkazy, tak jsem dle očekávání dostal dost odpovědí, že je to chyba, nesmysl, že to nebude fungovat. Ale také se našlo hodně lidí, kteří to udělali. Děkuji všem, kteří uvěřili Vidlákovi, že Kydy mohou být určitou spojnicí a mohou být naší zemičce něco platné. Dneškem jsem vám to snad trochu usnadnil. Doufám, že vás všechny budou mít Kydy v přátelích, že je budete sdílet a sledovat.

Není to všechno, co pro Vás dnes mám. Přidám ještě další upoutávku.

Ozvala se nám Marie Divišová a bude psát přímo zde na Litterate. Můžete si být jisti, že jsem skákal radostí až do stropu a už spřádám plány, na kterou zabijačku ji pozvu. Alef právě připravuje její autorský profil a brzy ji tu budeme mít tak říkajíc naživo.

A abychom dnes nediskutovali jen o tom, jak je Alef dobrej a jak nás Vidlák povede do pekla ráje, přihodím ještě téma:

V září se bude konat demonstrace na Václaváku. Pozvánka na ní je zapíchnutá přímo v záhlaví tohoto blogu. Mluví mi z duše:

Česká republika na prvním místě.

Musíme se spojit

a společně bojovat o budoucnost naší země.

Proto zde chci dneska znovu vyzvat k tomu stejnému. Tahle země je v průseru. Mnohem větším, než si dovedeme představit. Na vlásku visí takřka všechno, ale takřka žádné řešení nemáme v ruce. A pokud nám nějaké nečetné možnosti zbyly, tato vláda je nepoužije. Prosím, prosím, prosím – zapomeňme všichni na to, co bylo. Teď už nám to nepomůže. V této republice spousta lidí věřila, že dělá pro budoucnost to nejlepší. Spousta z nich tomu věří i teď. Naše loď se přes všechny snahy ale stejně potápí. To maže všechny tituly, všechny minulé výhry i prohry. Ty skutečné přátele poznáme podle toho, jestli teď stojí vedle nás u pump, byť bychom to do nich nikdy neřekli.

Vždycky se říkává, že kdo není s námi, je proti nám. Dovolte mi připomenout, že jednou z křesťanských tradic je opačný přístup – kdo není proti nám, ten je s námi. Opět opakuji, my tady na Kydech nic jiného nemáme a neshodneme se na ničem jiném, než na tom, že se tu každý den sejdeme. Kdo sem přichází v dobré vůli, ten je náš.

Pokud budete stát v Praze na té demonstraci, tak to tak také berte. Kdo tam stojí, ten k nám patří. Těžko chtít v první chvíli něco víc. Potřebujeme nepřijít o všechno. Potřebujeme patřit k sobě a toho se dá docílit jen tím, že se nebudeme ohlížet na minulost. Buď to tady nějak dáme všichni a nebo všichni půjdeme do háje. Křesťanskou tradicí je i to, že existuje „obrácení“. Že se Šavel může změnit v Pavla a je velmi rozumné mu jeho minulost nevyčítat. On se z ní nakonec vyzná sám.

Náš program je teď jednoduchý – zvětšovat Kydům dosah a přijímat ty, kteří sem v dobré vůli přišli. Kdo má rád Vidlákovy kydy, ten je náš. Udělali jsme další krok ke spojení lidí, pro které je naše zemička důležitější než osobní rozpory. Prosím přispějme všichni k tomu, aby to nebyl krok poslední.

192 thoughts on “Mám svého šafáře

 1. Tak Gazprom odstavil další turbínu, proudí jenom 33% plynu. Najeté hodiny jsou najeté hodiny. Fiala, jako současný vedoucí EU, by jim mohl poradit českou specialitu, stočit tachometr.

  1. Už jenom 20%.

   Otevírám brambůrky, pivo a těším se na estrádu s EUrohodnotama a EUrosolidaritou, jakož i na tsunami plynů ze všech koutů světa.

 2. S tím profilem na FB jsi jásal moc brzy. Už Tě nějakej kretén zablokoval. Takže asi píšeš pravdu 🙂 Nepříjemnou pravdu. Pro někoho… Ale Šafář je funkční. Mám Tě v přátelích.

 3. Co by řekla greta kláře?
  Zdali by se zlobila?
  Ubylo by svatozáře
  nebo by se zubila?

  Těžko se to někdo dozví,
  kdoví, kde je gréty konec.
  Milá gréto, tak se ozvi!
  Přece nejsi kromaňonec!

 4. A úplně na okraj, mluvil jsem dnes se starostou naší malé obce. Téma rozhovoru se pochopitelně točilo i kolem společenské a ekonomické situace. No, když i starosta má starosti s nefunkčním státem, trne hrůzou jak topit ve škole a jiných objektech (nebo spíš kde na to vzít). Vidí jak se propadem relitního trhu znehodnocuje letitá práce /investice/ do zcelování pozemků, vidí jak nesourodá je občanská společnost v polosatelitu. Pán Bůh nás opatruj.

   1. Ve výtvarce uhňácáme hliněné tabulky a budou rampouchama rejpat do nich.
    To daj i v rukavicích.
    A kdo bude hodnej, bude se smět za odměnu ohřát u keramické pece, která je na dříví.

    1. On-line výuka, už jste zapomněli?
     Jsou nějaké normy na vytápění pracovních prostor, tak tam děcka asi v mrazu sedět nebudou. Anebo se bude topit, obec si na to vezme půjčku, a pak prodá třeba nějakou zbytnou nemovitost, pozemek, práva k něčemu. Výprodej ČR může začít třeba takhle.

   2. To není takový problém… pocházím z vesnice a máme starý kamenný statek, večer jsme ho vytopili na 30 a ráno tam bylo 15 stupnů… a v mezidobí tech 19 tam bylo furt… když jsem se přestěhovala do paneláku, tak jsem netopila a nechávala v bytě teplotu na 17 a pohoda… jen jsem si musela obléci tepláky a nelítat jenom v košili…je to na zvyku, jen to sprchování večer bylo nepříjemné… zajímavé, ře ráno, kdy ta teplota byla ještě nižší, mi to tolik nevadilo…

 5. Jindřich Rajchl (FB)
  8 hod ·
  Jak se v těžkých časech ˇ“uskromňuje“ naše vláda:
  – Lipská burza – 74 miliard
  – nákup F-35 – 80 miliard (+náklady na rekonstrukci letiště v Čáslavi)
  – nákup BVP – cca 50 miliard
  – nákup tanků Leopard – cca 10 miliard
  – půjčka na „odstřihnutí se od ruských zdrojů“ – 350 miliard
  – vakcíny proti C-19 – 900 miliónů měsíčně + 1,3 miliardy za novou generaci
  – navýšení platů úředníků EU – 8%
  Inu, je vidět, že vláda šetří, kde může. A vzhledem k tomu, že na poválečnou obnovu Ukrajiny už nyní plánuje EU poskytnout půl bilionu EUR (!!!), tak to vypadá, že naše fanfarónské rozhazování a zadlužování naší země zdaleka nekončí. Naopak – ještě více nabere ještě více na obrátkách.
  Když se na to člověk podívá pouze optikou peněz, tak to vypadá, že ten Putin je nakonec makléřem amerických a západoevropských zbrojních koncernů a bank. Protože tyto subjekty vydělají na celém konfliktu zdaleka nejvíce.
  Zatímco našim lidem pan Fiala doporučí, ať si stáhnou topení.
  Pojďme společně tuhle tragikomedii ukončit.
  3.9 to vypukne!

    1. Sem do městečka občas zajíždí jeden majitel Lamborghini Huracán. Sedí to asi tak 7cm nad asfaltem a řve jako kráva.
     Do příslušné uličky musí jezdit machrovat dost okolo – a i tamtudy musí pomalu.
     Kdyby jel kratší trasou, tak neprojede. Nepřejede s tím tři sviňácké příčné prahy, které má v cestě..
     To Ferrari to bude mít myslím podobně, je to stejná kategorie auta.

     1. No jo no. Oni to zjistí. Taky jsem si před 20 lety koupil brutálně sníženého pežota 205. Při prvním sněhu 10 cm jsem urazil přední spoiler, takže nákup tlumičů a pružin abych vůbec jezdil. Poprvé to někde očesou a bude klid a půjde do policejního muzea.

      Máme u nás třílitrového folcika a udělá lepší službu než takhle maškaráda. Jen to nevypadá tak „drsné“

      Jinak moje baba dělá na deklaraci a hlásí mi brutální nárůst vývozu Lamborghini, Porsche a Roverů do Turecka s originálními papíry od automobilek. Takže buďto v posledních 6 měsících hodně Turků zbohatlo nebo si automobilky našly cestu k vývozu luxusního zboží k těm co mají……

    2. Myslím, že Zakladatel má i tak dost práce. Ale nějaká mini-anketka, za jak dlouho fízlové to auto rozbijou, by web okrášlila 😀

  1. Maneco proč si myslím, že 3.9. už bude dost pozdě?
   Já vím, červenec a srpen jsou na demonstrace dost nešikovné měsíce. Jenže my zrovna nejsme ve zrovna šikovné situaci a nemáme ani zbla tušení, co mezitím darebáci upečou.

  2. Schillerová přece říkala, že na bolševickou chřipečku si půjčujeme půl biliónu. Ale protože je ona tak dobrá, tak nakonec prý postačilo jen 400 miliard.

  3. To je teda síla, proto odborníci doporučují:

   Je za minutu dvanáct! 10 rad Fialově vládě od Kalouska a Topolánka

   Nabízíme proto Desatero k uzdravení rozpočtu. Domníváme se, že je nezbytné:

   1. Do roku 2025 snížit počet státních zaměstnanců na úroveň roku 2013 (413 000). Nárůst 70 tisíc zaměstnanců za 10 let nezvýšil kvalitu veřejných služeb, neúnosně však zvýšil objem nutných mzdových prostředků.

   2. Příští tři roky nezvyšovat mzdy a platy státních zaměstnanců o více než o tři procenta ročně.

   3. Změnit valorizační schéma důchodů. Při současné právní úpravě jsou důchodci jedinou skupinou ve společnosti, která je bezpečně chráněna proti inflaci. Domníváme se, že to jednak není fér, jednak je to finančně neudržitelné.

   4. Zrušit strop odchodu do důchodu v 65 letech.

   5. Při zpracování návrhu penzijní reformy mít na paměti, že hlavní prioritou reformního scénáře je dlouhodobá udržitelnost průběžného systému. Různé důchodové komise možná odvedly zajímavou práci, leč na tuto prioritu odpověď nenalezly. Nalézt ji musí vláda, ideálně v kombinaci s reformou daňovou.

   6. Zvýšit spoluúčast ve zdravotnictví, alespoň za jídlo a hotelové služby ve zdravotnických zařízeních.

   7. Umožnit nákup nadstandardní zdravotní péče, včetně možnosti soukromého připojištění.

   8. Zrušit všechny dotace z národních zdrojů podnikatelským subjektům.

   9. Zrušit státní příspěvek na stavební spoření.

   10. Vrátit do rozpočtu alespoň část každoročních příjmů, které vypadly s daňovým balíčkem z podzimu 2020. Jednalo se cca o 1,5 procenta HDP, které nijak nepomohlo k zotavení ekonomiky, zato představovalo proinflační impulz, a především zdvojnásobilo strukturální deficit.

   Vláda by měla předložit komplexní daňovou reformu zahrnující i povinné pojistné. Jakýkoliv návrh na zvýšení daňové zátěže je však ospravedlnitelný pouze v případě, bude-li doprovázen návrhem na snížení povinných výdajů v minimálně stejné, lépe pak dvojnásobné výši.

   https://archiv.hn.cz/c1-67096280-je-za-minutu-dvanact-10-rad-fialove-vlade-od-kalouska-a-topolanka?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=774561&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   To bude řetězák, to Alternativa ušetří na předvolební agitaci.

   „Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.“ — Napoleon Bonaparte 1805, před bitvou u Slavkova

 6. odjinud ( ale článek OK )
  „Orbán je mimořádný hajz. Málokdy používám podobná hodnocení, ale pokud politik prohlásí, že ,ti, kdo jsou silnější, rozhodují‘, měl by z klubu demokratických států hledat alianci spíš třeba s Turkmenistánem a jeho Turkmenbašim. Jsem opravdu rád, že alespoň EPP už Fidesz vyhodila,“ přidal se bývalý ministr školství a financí Ivan Pilip.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-se-vydarilo-Vztek-na-Orbana-odrazen-Novy-vzkaz-709494

  co v bedně neuvidíš

 7. ☺ Něco jako Silvio Berlusconi ???
  S blížícími se prezidentskými volbami se ukazuje, kdo to myslí s kandidaturou vážně, kdo z recese, kdo se chce díky ní jen zviditelnit. Jasněji se jeví i jednotlivé skupiny podporovatelů jednotlivých kandidátů. Jedním z těch, který bude spoléhat především na vlastní prostředky, je i bývalý podnikatel Tomáš Březina. Který si stěžuje, že Česko nejde správným směrem. Už hodně dlouho.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neni-to-nase-zisky-jdou-jinam-Kandidat-Brezina-nechce-mit-z-Ceska-kolonii-709491

   1. Ale premiér jaksi nemá doživotní imunitu a nemůže udílet milosti vybraným jedincům. Ono jde spíš o to osobní zajištění na stáří než o záchranu republiky, řekl bych.

  1. Proč je tedy pan Březina podnikatelem bývalým? Už ho nebavilo, zvelebovat vlastní zemi?
   On už má u sebe doma zvelebeno a tedy hledá, co by zvelebil na Hradě?

  1. Já jsem nebezpečnej, jako agent síajej!
   Jsem doživotně vyloučen z diskuzí na Hovínkách, neboť jsem o Allbrightové napsal, že je to krvavá bába a balkánská řeznice.
   Bylo to při jejím umrtí, měl jsem asi napsat, že je to bojovnice za mír a šiřitelka té správné demošky.

   1. Na knihu ksichtů chodím výjimečně, abych se koukl na příspěvky mých dvou vnuček.
    Luboš Blaha, politik Smeru, byl taky vyhozen z FCB a tak se přihlásil na ruskou soc. síť VK.com.
    Tam se nemaže, dokonce ne i chlupaté obrázky.

    1. Taky bych to viděl na ruskou síť VK.
     Tam na Vás nedosáhnou minimálně ti, co jsou za práskání a nahlašování placeni. Že tam na Vás nedosáhne Vrábel a jeho fízlové, to už je jenom bonus navíc.
     Nemažou tam za vyslovené pitomosti, nebo z nějaké směšné záminky.

   1. Jo, jo, jsou rychlí. Už mě někdo nejspíš napráskal… Ale je možné, že umělé ynteligenci prostě jen vadilo, že tam není moje fotka s ksichtem, ale zapíchnuté vidle. Tož uvidíme.

    1. Ne, tak to není.
     Na fejsu řádí několik nahlašovacích skupin, jedna z nich jsou Elfové, usilovně hlásí, vůbec nezáleží kdo jste a co hlásáte. Jeden z nich je lidskej hnůj Kartous, jiný například Vít Kučík.
     Jiná skupina je „Jsme tu“ – póvl a sajrajt, kterýmu velí mladá Markéta Jourová (jo, přesně ta)
     Jsou to svině (bez přehánění) který za peníze EU „čistí“ českej internet.
     https://pbs.twimg.com/media/EXqWFtiX0AAigzx?format=jpg
     Stranou nechávám, jak vůbec může sajrajt z nahlašovacích skupin vědět, že některý ze tří miliónů uživatelů něco vypotil a pověsil na fejs nebo na twitter.
     Nejspíš existuje nějaký firemní vyhledávací nástroj, který oni někde stáhnou a my (uživatelé) ne.
     Teď už o tvorech od Elfů nebo od Jsme tu nemluvím ani jako o lidech – mám pro ně hned několik dehumanizačních pojmenování, z nichž jsou FILCKY jsou ty nejmírnější.

     1. Ještě bych možná zauvažoval o scallopovských dobytcích zde. To, že jsou smazáni nijak neřeší to, že zde články a diskuse čtou.

      Vidlák se pochlubil, že má stránku na FízlBooku, co udělá scallopovská obluda ? Zač je placen ? Horší varianta, Kartouzotyp podčlověka, tzn.zdarma ?

    2. Řekl bych, že patříš k těm nejnebezpečnějším, dávno tě mají v hledáčku.
     Na FB bych se vůbec nespoléhal, ale stačí propagovat tento web. Stejně jako Frantu Kubáska sledujeme na Incorrect.cz, protože mu FB a YT občas smaže účet.
     Jediný, na co je spoleh, je Telegram a vk.com

  2. Pane Vidláku, dost podobně to měl Daniel Landa, pokud měl účet na FB registrován na své jméno. Vydržel mu asi 10 dní.
   Bylo nutno „stvořit“ tzv. fanouškovskou stránku, kde své názory píší fanoušci a pod svými jmény – a sám Landa je tam host jako každý jiný…
   Zkuste to taky takhle, třeba to vydrží dýl, nebo i furt. Ale počítejte i s tím, že pokud tam bude nadměrný výskyt slova „Vidlák“ které bude zadáno do blokovacího bota, tak můžete dopadnout podobně, jako pan Landa.
   Ten tam měl pro změnu zase nadměrný výskyt spojení typu „nebudeme držet huby“ a případně „kontaktujte hygienické stanice“…

   1. Ještě maličkost:
    Nikdy bych se nenadál, že místnímu mainstreamu, včetně hudebních publicistů, vydrží takto zavilá nenávist vůči evidentně úspěšnému D.L. přes 30 let.
    Ono se to v těch redakcích asi předává jako štafeta: „Landa je prostě fuj a hotovo! Jasný?“…
    Pokud si někde vykoledujete něco podobného, budete zaříznut všude, kam se hnete. I kdybyste začal používat jiný nick, tak Vrábel Vás spolehlivě vyčmuchá a napráská.
    I za situace, že v kritické době svůj web/stránku pozastavíte dobrovolně, jako v případě webu Kydů.
    Nepomůže Vám prostě nic.
    Jakmile jednou začnete být takzvaně „fuj“, potáhne se to s Vámi, jako kdybyste za sebou měl pětadvacet let kriminálu za dvojnásobnou vraždu.

   2. Když napíšete nějaký takový text:

    Letce z Anglie, vlastní národ klidně zabije.
    Jsou s nima potíže, příliš odvahy, tak rychle za mříže.

    Tak jím naserete i spoustu takzvaných „Čechů“, víte?

  3. Mně se to líbí – porušujete zásady komunity. To si zaznamenám a budu používat. Budu to psát trollům do jejich skřeků: váš přílepek byl zbankrotován! Porušujete závady komunisty!

   A pak je smažu.

   1. Ještě by bylo vhodné ty závady komunisty nějak definovat nebo aspoň upřesnit…
    Jinak článek jsem četl až teď a asi v půlce jsem chtěl vyprovokovat anketu, jak dlouho to na té ksichtoknize vydrží… A hned z kraje diskuse vidím – nevydrželo… Což se dalo očekávat s pravděpodobností tak 90%.

   1. Opravdu? Já tu reakci naopak čekal. Měli ji připravenou dávno před Vidlákovým vstupem na fejsbůk, stačilo odentrovat.
    Vždyť jich tam za ty evropské peníze musí být jako psů. A študáci slouží 24/7….mnozí i zadarmo, z přesvědčení, jako komsomolci v padesátých letech.( A copak jste si nevšimla, jak Vidlák kudy chodí, tudy hybridně hrozí? 🙂
    No a jak se má teprve realizovat třeba takový zabanovaný scallopí škebloň?

    (Ostatně – v USA to je to v některých oblastech už přece podstatně horší, zvláště na univerzitách. Tam jde o exkomunikaci, ztrátu zaměstnání, příjmů…. tím i bydlení v dosavadní čtvrti…prostě pád na dno, které nás teprve čeká.)

    (Vzpomínám si na Menšíkovusilvestrovskou scénku ze šedesátých let – Vraťte mi mého fízla – smysl mého života. …Jó, to byl komunizmus !)
    https://www.youtube.com/watch?v=-_FVzJLCSss

  4. Za to moje označení „střední proud“ se omlouvat nebudu, byl kovod a Vy mu lehce propadl, ale naštěstí jste se zvedla a našel svoje místo. A to mi k Vám sedí. A s tou ksichtoknihou jste mně i pobavil 😊
   Držím pěsti a budu přát mnoho štěstí.
   P.S. Jinak jsem na tom byla jako blbís, jak přes kopírák. Jen já byla aktivně protirežimní, tak mé zklamání, respektive hnus z dění v listopadu 89, byl víc osobní. Motlitba na náměstí byla vrcholem hnusu. Ne její obsah, ale její zneužití.

    1. To liška:
     Mobil dělá jen to, co mu dovolíte, nebo nařídíte, aby udělal. Nemá mozek, ten máte mít Vy a zkontrolovat si, co odesíláte 😀

   1. Asi vás to úplně neutěší, ale ono to bylo celé desetiletí připravováno jinými, jinde a za spousty natištěných dolarů. Takže by to nejspíš proběhlo dřív nebo později i bez toho, že jste se na tom podílela. Vás šlechtí dobrý úmysl. O tom, že šlo o jednu z mnoha „barevných revolucí“, tenkrát nikdo nic nevěděl a stejně by bral podobné informace jako komunistickou propagandu. Já dnes už věřím, že byl ze západu řízen nejen celý listopad, ale postupně od čtyřicátého osmého a hlavně osmašedesátého moderovány nálady místního obyvatelstva zcela záměrně proti režimu, Rusku, pocitu národní hrdosti atd. Nedávno zveřejněné materiály o amerických plánech s Ukrajinou již někdy ze čtyřicátých let mě v tom jen utvrzují. Stejně jako můžeme v přímém přenosu dnes sledovat, jak i my pomáháme financovat, školit, cvičit a vyzbrojovat tzv. „opozice“ po celém světě.

    1. Ano, vím. Jen já byla neorganizovaná, prostě solitér. Věděla jsem však, o co těm „uživatelům socialismu“ jde. Proto mě ten průběh celkem vyděsil. Havel a spol, místo slušovického modelu např., naprosto šílené!

     1. Ano, pan docent Čuba byl velmi zklamán i nasrán zároveň.
      Čekal skoro všechno. Čekal dokonce i pomstu od Devátého za to, že ho vyhodil pro neschopnost a zároveň nedovolenou politickou agitaci na pracovišti.
      Čekal, že podobné krysy při podobných převratech vylezou z kanálu a začnou škodit. V čem se ale pan docent hrubě zmýlil, byla intenzita práce škodné.
      To, co se pak stalo, hodně přesahovalo rámec fantazie jak pana docenta Čuby, tak celého vedení AK.

      1. Ano, začalo to Havlovými „temnými slušovickými nitkami“, pokračovalo humanitárním bombardováním a přes státní vyznamenání vrahů hasiče, podřezávačů policiajtů a loupežných vrahů pokladníka to pokračuje dál – až do vítězné vlády mafie.

  5. Hmm, a neříkal jsem to? Vláda ale potřebuje utnout komunikaci do horkého podzimu, a myslíte, že celá BISka jela taky do Chorvatska?

 8. Měl bych dotaz pro přítomné tady – už ne na hnojníku, ale nově a výstižněji na „nešťastném šafářově dvorečku“: O kolik % očekáváte zdražení plynu na přeloimu roku u cenově nefixovaných smluv 2022/2023 ? A myslíte, že když cca v listopadu padne vláda a začne se vyjednávat přímý kontrakt s Ruskem ala Maďarsko, že další sezóna už bude zase levnější?

  1. Já si myslím, že zvýšení cen je věc trvalá. (tedy myšleno v horizontu pěti let) současné ceny nejsou nějakou Putinovou zlovůlí, ale prostě cenami, které platí v Číně a Japonsku. Tedy zemích, které také dováží energie. Evropa dlouho žila z ruských dumpingových cen, to skončilo. Zhoršila si to ještě tím, že blokovala jiné možnosti – vlastní uhlí a jádro.
   Takže já si myslím, že dříve či později se všichni ocitneme na tom „trojnásobku až pětinásobku loňských cen“. A dřív než pád vlády, ještě přijde nějaký ten zákon o energetické nouzi, který umožní přenést náklady na spotřebitele a zruší ty fixované smlouvy. Podle mě přijde zima a všichni zjistíme, že nikdo fixované ceny nemá a ten slavný „úsporný tarif“ bude asi tak úsporný jako 15% daň, ale ze superhrubé mzdy.

   1. Jo, tak ceny s fixací jsou aktuálně cca na dvojnásobku aktuálních nefixovaných cen. Tedy očekávejme, že nefixovaným plyn zdraží ještě minimálně dvojnásobně proti současnosti. Takže za barák i při úsporném topení 100 tis. ročně bude standard. Takže kácet a štípat, kdo má kam přikládat…

 9. http://casopisargument.cz/?p=44188

  Pro jistotu připomínám Argument – dnes (alespoń pro mne )zajímavá diskuze Druláka s Hauserem.
  Neměli by si ji nechat ujít ti, kdo si koupili nebo chystají koupit poslední Drulákovu knihu. Pánové vzájemně poukazují na nedstatky svých postojů a strategií. U Druláka je milé, že se dodatečně nechal vyprovokovat k poněkud přesnější formulaci své strategie – v knize, připadá mi, ještě tu a tam mírně, ale opravdu velmi mírně Jeho exexcelence diplomaticky mlžila.
  ——————-
  Velmi zajímavý je taky článek prof. Krejčího o Rusko – Ukrajinsko(euroamerické) válce. Rozbor dosavadního průběhu – a pár důležitých odstavců o tom, kdo moderuje tok vpodstatě celosvětových informací o průběhu a perspektivách války., podle nicž se rozhodují a zaujímají pevná a rozhodná stanoviska stamilióny lidí. Ano, když si sundáte ponožky, spočítáte tyto lidi na prsrtech.
  No a vůbec – on Krejčí má svůj zvláštní, mnohdy mikroskopický smysl pro anglický humor a dokáže ho vyčmuchat i v Číně.
  No…asi se každému nezavděčím, ale co už nadělám!
  Já tu také u každého třetího článku tiše kňučím žalem.

 10. OT. Na Bavorovy jsem narazil na článek o tom jak je to s turbínou pro NS1. Velmi zajimavé čtení. Není to jenom o té jedné turbíně, vychází mi to na pořádný průšvih, protože Gazprom může prohlásit, že další turbíny mají splněno a musí se podrobit revizi. Mám takový dojem, že Německo (potažmo EU) si samo zavírá plynový kohoutek. To jsem netušil, že sebevraždu lze spáchat i zavřením plynového kohoutku. 😀

  1. No, když počítáte, že vlastní sebevraždou povraždíte i pár desítek miliónů lidí ve vlastním i okolních státech, tak se vám to přece bohatě vyplatí, ne?
   A ještě ušetříte za Cyklon B!

   Myslej globálně – jednaj lokálně, JVC!

 11. Demonstraci na Václavském náměstí pořádá především pan Jiří Havel.
  Jeho skvělou upoutávku na tuto akci najdete na Facebooku v podobě známých medvědů co se potkali u Kolína. Koukněte na to. Doporučuji.

 12. Vidláku zdravím,
  jen kontrolní dotaz, jste si fakt úplně jistý že ten Váš nový šafář není koudelkovic syn??? Nebo dcera???? Nebo letadlo (abych byl genderově vyvážený)????

 13. Spojování ztroskotá na rozdílných postojích k EU, NATO, možné neutralitě, covidu, konspiračním teoriím o řízení světa globální elitou a k válce na východě. Lidi by začali tyhle rozdíly překonávat až v zimě jedině, kdyby se ekonomika začala hroutit, ale takovým způsobem, že by si toho všiml skoro každý.

  1. Realita a pravda začne dohánět čím dál více lidí – nikoliv všechny najednou. Je třeba sbírat ty, které realita dohnala … z čehož vyplývá, že půjde o akci na delší dobu, nicméně s výsledkem, že budete mít množinu reálně přesvědčených.
   Není nic lepšího, když jedinec ví proč. Nevýhoda na druhou stranu je, že to fakt bude trvat.
   Můj tip – pokud se věci rozhýbou, tak změna může nastat přespříští volby.

   1. Dotaz:
    A ve kterém století odhadujete, že budou ty svobodné přespříští volby? Kdo bude mít volební právo?
    A jakým státním jazykem se tady tou dobou bude mluvit?

   2. No, osobně si myslím, že se na podzimních demonstracích budeme potkávat s tzv. středními podnikateli.
    Třeba z oboru gastro a hotelnictví či lázeňství. Naprostá většina těch zařízení je přímo závislá na plynu, nepřímo na jeho ceně – jinou alternativu často nemají. Překopat vytápění i menšího hotelu + jeho kuchyně a například bazénu na elektriku, to zaprvé nebude stát pár šestek, zadruhé to kvůli dimenzi přípojek ani nepůjde a zatřetí ceny elektřiny nebudou žádná výhra.
    A hotel s padesáti dvoulůžky, pěti apartmá a vlastní kuchyní nijak „alternativně“ nevytopíte.

  2. Jasan,co člověk to názor,ale spojovacím článkem by měly být konzervatismus,přiměřený patriotismus a odvrhnutí libodémo marastu a marasmu,jako kdysi bylo Občanské Forum,které dostalo komunisty od moci a splnilo svůj účel a dalo podhoubí pro protirežimní strany.Proč byl např.prezidentem zvolen Zeman,ač prý eurofederalista(fuj),protože pokrokáři typu Schwarzenberga,Drahouše a jiní byli naprosto zoufale nevolitelní.Samozřejmě Zeman poněkud vyčpěl a radši seká „dobrotu“.Ale to je na jiný článek.

  3. Už jsem to jednou citovala, ale opakování je matka moudrosti. V angličtině existuje přirovnání „They get on like a house on fire.“ Když se to přeloží, znamená to, že spolu vycházejí jak dům v ohni a myslí se tím, že spolu vycházejí dobře. Má to logiku. Když hoří, jsou dvě možnosti. Buď lidé zapomenou na své sváry a nesympatie a všichni hasí rukou společnou a nerozdílnou. Nebo na své sváry nezapomenou a potom tratí všichni. Která varianta je pravděpodobnější?

   No, a tady máme pořádně velký barák s miliony nájemníků, a kouř už stoupá ve spirálách vzhůru.

   1. Je to zajímavé – já to znal pouze ve verzi „vycházeli spolu jako dům a oheň“. Pro extrémně bouřlivá manželství, odsouzená většinou k zániku (na totálním spáleništi nakonec i ten oheň uhasne).

    Obě verze mají svou logiku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *