22 června, 2024

Má pravdu, předsedkyně…

O čem byly slovenské prezidentské volby? Co způsobilo, že bratislavská kaviareň i přes nekonečné peníze a nekonečnou mediální podporu neprotlačila svého kandidáta? Co způsobilo, že konzervativní slovenský venkov, který mnohem víc než ten český chodí do kostela, zvolil za prezidenta gaye, aniž by to komukoliv vlastně vadilo? Co způsobilo, že dávné hříchy Fica i Pellegriniho, kdy ještě byli v jedné straně, byly zapomenuty jak v parlamentních tak v prezidentských volbách?

Proč se posunulo myšlení slovenských voličů, ačkoliv ještě před týdnem to v internetových diskusích vypadalo jako před našimi parlamentními volbami v roce 2021?

Budu pokračovat… Co způsobilo, že u nás má hnutí ANO čtyřicetiprocentní preference i když leckdo Andrejovi vyčítá covidové lockdowny? Jak je možné, že spíše levicová a protestní SPD udělala koalici s pravicovou Trikolorou a do eurovoleb jde s ještě násobněji pravicovým Petrem Machem jakožto lídrem kandidátky? Co přivedlo do strany PRO Michala Haška, který ještě loni psal o Rajchlovi, že je fašounek a varoval před spojováním se s ním?

Proč musel Rakušan dělat své zinscenované debaty bez cenzury, mít tam najatý kompars a víc ochranky jak publika? Proč teď v předvolební kampani lídři Pětikolky vůbec nevyjíždějí na debaty s občany?

Proč je pořád víc lidí ochotných volit Kateřinu Konečnou a jak se mohlo stát, že se do koalice KSČM se přidali Národní socialisté, aktivisté od PRO, organizátoři demonstrací, lidé z Drulákova Svatopluku, jeden hodně velký soukromý zemědělec a jeden obskurní zemědělsko politický bloger? Proč to najednou jde bez problémů dohromady a proč už nefunguje obligátní strašení zlými komunisty?

Protože válka!

A protože pražská kavárna je přímo ztělesněním cenzurních a totalitních praktik. Protože to nejhorší z lidství se maskuje evropskými hodnotami.

Mirka Němcová i Korčok to řekli naprosto správně… Za prohru pravdy a lásky může válka. Pellegrini o ní pořád mluvil a ujišťoval, že do ní Slováky nezavleče. V chorých mozcích naší líbodémo scény se to samozřejmě zhmotnilo, že Pellé strašil válkou, ale on ve skutečnosti strašil mírem. On mluvil o tom, že na Slovensku žádná válka nebude. Korčok naopak mluvil o tom, že by se Slováci na válce dál měli podílet… evropské hodnoty, vole! A jen k tomu dodával, že se Slováci nemusejí bát následků, protože hodní Sorosovi Američané je určitě ochrání… jako ochránili Afghánce, jako ochránili Iráčany i jako ochránili umírněné lidojedy z Islámského státu…

Právě tohle způsobilo, že se slovenští voliči přestali nimrat v nesmyslech, přestali řešit pravici a levici, přestali řešit rozpory mezi chozením do kostela a LGBT, přestali chtít všechno nebo nic a přišlo jich k volbám o dost víc než v prvním kole. Navíc se ukázalo, že konzervativnímu voliči fakt nevadí, když je někdo gay, ale vadí mu, když je někdo progresivistický LGBT aktivista na Prague Pride s pavími pery nastrkanými v řiti.

Voliče přivolal zpěv míru!

Myslíte, že u nás to bude jiné? Moje válečné a protiválečné články jsou stabilně nejčtenější a mají největší odezvu…

Kačka Konečná v uplynulém roce obešla úplně všechny představitele propadlých hlasů na naší scéně a s kým se mohla domluvit, s tím se domluvila. S těmi posledními pár dní před uzávěrkou kandidátních listin. V první šestce na kandidátce STAČILO! jsou dva komunisté, zbytek jsou lidé z „milionu propadlých hlasů.“ Těch hlasů, které Babišovi nedokázaly zapomenout jeho pevný příklon k NATO, které Okamurovi nedokázaly zapomenout jeho pasivitu a sociálním demokratům nedokázaly zapomenout jejich politický diletantismus…

A čím začalo představení společné kandidátky? Výzvou k míru jakožto prvním a nejdůležitějším bodem volebního programu! Protože mír je teď to úplně nejdůležitější. Naléhavost míru bude stoupat a bude stále zřetelnější. Čím později přijdou volby, tím víc v nich bude rezonovat mír a tím nepodstatnější bude všechno ostatní. Na Ukrajině to jde z tlustých do tenkých a na blízkém východě to nebude lepší.

A mezi námi… mír neuděláte příklonem ani k evropským hodnotám, ani k NATO. To slovenský příklad ukazuje také. Čím víc Evropy a NATO, tím víc války… Kačka se postarala, aby nikde ve vedení ani na kandidátce neměla žádného Vacka „z východu nepřišlo nikdy nic dobrého,“ nemusela za něj orodovat ani se za něj omlouvat.

Letošní volby do europarlamentu budou volby mezi mírem a válkou. Toto téma bude dominantní, protože většina současných evropských problémů válkou začala a bez skutečného plnohodnotného a poctivého míru nebudou vyřešeny. Současná válka je tak absurdní, že v ní Ukrajinci vyhodili do povětří plynové potrubí svým spojencům Němcům a teď se diví, že jim Dojčlandi nějak málo dodávají řízené střely… Libtardi také nevidí žádnou příčinnou souvislost mezi metanem a nitrocelulózou, protože jsou nevzdělaní a tupí. Oni jsou dokonce tak tupí, že nevidí žádnou příčinnou souvislost mezi plynem a elektrikou.

Kdo chcete uspět ve volbách, mluvte o míru. Libtardi vám sami udělají svým kvičením reklamu. Mír vyřeší problémy s ukrajinskou pšenicí, mír alespoň dočasně vyřeší nedostatek energií, mír vyřeší nákup ruských surovin přes americké prostředníky, kteří na tom ohromně rejžují. A pokud se při tom ještě podaří poslat na smetiště dějin grýndýl, tak by dokonce mohla následovat i ta pozitiva a sociální jistoty.

Má totiž pravdu, předsedkyně… od začátku mluví o tom, co bude hrát ve volbách největší roli a co bude Pětikolku nejvíc ničit. Zároveň si nemusí hrát na americkou kámošku, nemusí se chodit radit k Macronovi, nemusí se ohlížet a obviňování z proruskosti, nemusí lavírovat, její hlas je v poslední době o level protestnější, než hlas našeho Samuraje a nejvíc naplnila volání po spojování. To se projeví. Není to totiž zase tak dávno, co si KSČM uměla ve volbách sáhnout na 15% hlasů…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

267 thoughts on “Má pravdu, předsedkyně…

 1. Tak ja nevim, dneska z toho mam spis smisene pocity…

  Opravdu si Vidlak mysli, ze Nordstrym vyhodili do vzduchu Ukrajinci??

  Psat o Haskovi, a jeste k tomu spekulovat o tom, co ho privedlo do Rajchlovo partaje, a spojovat to s mirovym usilim… to je masochizmus.

  Okamura si jede dal svoji „strategii“. Mit sve jiste, ale nikdy ne vic.
  Mimochdem, tenhle system zavedli Klaus se Zemanem. Na Kydech docela respektovane osoby. Zvlast ten Zeman.
  Pry to melo zajistit nezkorumpovatelnost politickych stran, aby uz nemusely zebrat u sponzoru, jako byli Lajos Bacz nebo taky Srejbr.

  Proste by to slo shrnout: Slovaci maji valku proste mnohem bliz a libtardi prezidentku uz mel. Cesi si tim druhym jeste musi projit.
  Nevim jak ted, ale ekonomicky na tom byli vzdycky o malinko hure.
  Takze, jak rika Gerd: vyhnal je z lesu hlad.

  1. Ano, s tim NS mě to taky hned praštilo do čela. To je asi jako když někdo tvrdí, že Kennedyho zavraždil osamocený blázen nebo když vyšetřovaci komise 9-11 tvrdí, že dva motory dopravniho letadla prorazily do zdi Pentagonu jednu kruhovou díru …

  1. Archanděl:
   Jestli on pan anylytik nebude nebezpečný nejvíc sám sobě. Zaprvé by se měl dovzdělat o Druhé válce a chování Rusů v ní. Zadruhé si poslechnout Putina s jeho Зачем нам мир, в котором не будет России? A vidět, jak se u toho tváří. Kdyby náhodou četl Litterate, má to zde: https://1url.cz/3ux2k

   1. Omlouvám se, ale skutečně jsem neopisoval, jen jsem reakci nečetl a jak je vidět, napadlo mne téměř totéž …

  2. Já myslím, že Putin řekl dost jasně, že v takovém připadě mu nepůjde o vitězství, ale likvidaci Západu. Prostě k čemu by Rusům byl svět bez Ruska?

   1. Toníček.
    No právě. Jenže to je těžké – Putin toho velice jasně říká celou hromadu už dobrých 15 let……..

 2. Jak vnímá pan Martin Koller současnou vnitropolitickou scénu:
  Nepotěší místní příznivce Babiše, Rajchla, Konečné, Okamury i dalších kašpárků českého politického panoptika…

  S Babišovými vlastenci k válce a novému světovému řádu! | Martin Koller na otázky diváků:
  https://www.youtube.com/watch?v=Mhhwqxlrlp4&t=1525s
  (O Baštovi je zmínka v čase 25:25)

  Chápu, že Vidlák, Kočka Šklíba, Kolemjdoucí příznivci SPD a další nebudou potěšeni.
  Taková je ovšem česká realita, já dávám panu M.K. za pravdu.

  1. Koller se stal sebestředným zapšklým dědkem, který už okřikuje i Havla, který (snad jediný) mu zbyl a se kterým nahrává ty samomluvné pořady, kde se to jen hemží „zájmy cizáků a globálních lichvářů“. Na veškeré otázky ve stylu „Co tedy máme dělat?“ neodpoví a do politiky se nechystá (to by, probůh, musel vykonat i něco konkrétního, než jen pomlouvat všechny kolem). Docela rád jsem poslouchal jeho vojenské postřehy na casus belli a v této oblasti jej stále považuji za mistrného znalce. Ale co začal kolem sebe mlátit hlava nehlava a označovat všechny za „sluhy globálních lichvářů“, tak u mě skončil.
   Jeho pohled do budoucna, tak to by se člověk mohl rovnou zahrabat. Totální nihilismus a přijde mi, že až poťouchlá radost z případné velké války, při níž by pan K. konečně mohl, pokud by to stihnul, vykřiknout „Já jsem to říkal!“.
   Skutečně nevím, jak někomu může imponovat. Možná tak ostatním nihilistům, kteří vidí jediný očistný proces společnosti v plamenech velké války, kterou přežijí v jakémsi prepperském bunkru.

   1. Morybundus:
    Slouhy, ne sluhy§ Jinak souhlasím. Taky jsem ho poslouchávala, i když zbraně fakt nejsou můk koníček, ale bývalo to zajímavé.
    Ad Charon:
    podle mě si zas jen potřeboval zaplivat……….

   2. Morybundus

    Plně se ztotožňuji s Vaším názorem. Při vší úctě k p. Kollerovi, ten pohrdavý jízlivý nadhled na všechno a všechny kolem mně začaly vadit do té míry, že jsem ho přestala sledovat. Nějak se taktéž neumím ztotožnit ani s p. Havlem a jeho „Paralelně“. Nějak mi zde chybí podaná ruka ke spolupráci s dalšími alternativními uskupeními.

  2. Obávám se, že sítem Martina Kollera by neprošel ani Martin Koller sám. Kdysi jsem tutéž otázku pokládal Vlkovi… zbyl mu vůbec někdo? Nebo prostě Martin Koller čeká, až ho národ v náhlém osvícení vynese do role nejvyšší autority a on to pak změní?
   Ještě pár takových rozhovorů a nikdo s Kollerem nebude chtít mít nic společného.

 3. Doporučuji si všimnout krásného hesla pro eurovolby, které sformuloval Viktor Orbán: „Nestačí být naštvaný. Musíme ovládnout Brusel“. Slovenské volby potvrdily, že podstatné je skutečně dosáhnout volební účasti aspoň 60%. Europomatenci dají maximálně 20%, takže při účasti 30% vedou 2:1. Při volební účasti 60% budou naopak 1:2 v menšině.

 4. Nevím, proč jsou havlisté smutní z výhry Pellegriniho. Zásadní otázkou pro Západní dobro hodnoty a prosperitu je Ukrajina. A Ukrajina těžce vyhrává a je kousek od Moskvy. Přesně jak česká média a čeští bezpečnostní analytici a odborníci loni a předloni předvídali.

  Proč tedy ten smutek?

   1. A je vůbec skutečně homosexuál? Nebo si to vymysleli Korčok boys, protože doufali, že ho bude volit míň „dezolátů“.?

 5. Dovolím si vrátit se ze Slovenska do „kotlinky“.
  Děje se něco? Dolehla už do našich nejvyšších pater konečně panika? Pro hlavní mainstreamová média ještě před pár dny kritika nevídaná.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nazory-komentare-glosa-shut-up-a-zase-nam-to-hodte-vzkazuje-ods-249372#
  „Co by Petr Fiala vzkázal voličům, kteří podle analýz odcházejí od koalice Spolu? Takový dotaz dostal premiér na tiskovce, kde slavnostně představoval kandidátku do evropských voleb.

  Odpověď byla podivuhodně otevřená a přímočará. „Analýzy, které mám já k dispozici, ukazují, že k žádnému takovému posunu nedochází,“ děl premiér. A pokračoval: „Ani nemůže docházet. Copak voliči, kteří volili koalici Spolu, by přecházeli k nějakým populistickým nebo extremistickým stranám?“
  Přeloženo: Voliči koalice Spolu nemohou odcházet, protože nemají kam.
  Z úst premiéra je to neskutečná arogance k vlastním voličům.

  A „řeporyjec“ vládu uklidnil svým obvyklým způsobem – podle mne urážkou každého voliče extra, vědom si své vysoké popularity a zaručené beztrestnosti. :
  „Všechno nám zase odpustíš. Tvoje inteligence by ti nedovolila hodit to zmrdům.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *