20 července, 2024

Má pravdu, předsedkyně…

O čem byly slovenské prezidentské volby? Co způsobilo, že bratislavská kaviareň i přes nekonečné peníze a nekonečnou mediální podporu neprotlačila svého kandidáta? Co způsobilo, že konzervativní slovenský venkov, který mnohem víc než ten český chodí do kostela, zvolil za prezidenta gaye, aniž by to komukoliv vlastně vadilo? Co způsobilo, že dávné hříchy Fica i Pellegriniho, kdy ještě byli v jedné straně, byly zapomenuty jak v parlamentních tak v prezidentských volbách?

Proč se posunulo myšlení slovenských voličů, ačkoliv ještě před týdnem to v internetových diskusích vypadalo jako před našimi parlamentními volbami v roce 2021?

Budu pokračovat… Co způsobilo, že u nás má hnutí ANO čtyřicetiprocentní preference i když leckdo Andrejovi vyčítá covidové lockdowny? Jak je možné, že spíše levicová a protestní SPD udělala koalici s pravicovou Trikolorou a do eurovoleb jde s ještě násobněji pravicovým Petrem Machem jakožto lídrem kandidátky? Co přivedlo do strany PRO Michala Haška, který ještě loni psal o Rajchlovi, že je fašounek a varoval před spojováním se s ním?

Proč musel Rakušan dělat své zinscenované debaty bez cenzury, mít tam najatý kompars a víc ochranky jak publika? Proč teď v předvolební kampani lídři Pětikolky vůbec nevyjíždějí na debaty s občany?

Proč je pořád víc lidí ochotných volit Kateřinu Konečnou a jak se mohlo stát, že se do koalice KSČM se přidali Národní socialisté, aktivisté od PRO, organizátoři demonstrací, lidé z Drulákova Svatopluku, jeden hodně velký soukromý zemědělec a jeden obskurní zemědělsko politický bloger? Proč to najednou jde bez problémů dohromady a proč už nefunguje obligátní strašení zlými komunisty?

Protože válka!

A protože pražská kavárna je přímo ztělesněním cenzurních a totalitních praktik. Protože to nejhorší z lidství se maskuje evropskými hodnotami.

Mirka Němcová i Korčok to řekli naprosto správně… Za prohru pravdy a lásky může válka. Pellegrini o ní pořád mluvil a ujišťoval, že do ní Slováky nezavleče. V chorých mozcích naší líbodémo scény se to samozřejmě zhmotnilo, že Pellé strašil válkou, ale on ve skutečnosti strašil mírem. On mluvil o tom, že na Slovensku žádná válka nebude. Korčok naopak mluvil o tom, že by se Slováci na válce dál měli podílet… evropské hodnoty, vole! A jen k tomu dodával, že se Slováci nemusejí bát následků, protože hodní Sorosovi Američané je určitě ochrání… jako ochránili Afghánce, jako ochránili Iráčany i jako ochránili umírněné lidojedy z Islámského státu…

Právě tohle způsobilo, že se slovenští voliči přestali nimrat v nesmyslech, přestali řešit pravici a levici, přestali řešit rozpory mezi chozením do kostela a LGBT, přestali chtít všechno nebo nic a přišlo jich k volbám o dost víc než v prvním kole. Navíc se ukázalo, že konzervativnímu voliči fakt nevadí, když je někdo gay, ale vadí mu, když je někdo progresivistický LGBT aktivista na Prague Pride s pavími pery nastrkanými v řiti.

Voliče přivolal zpěv míru!

Myslíte, že u nás to bude jiné? Moje válečné a protiválečné články jsou stabilně nejčtenější a mají největší odezvu…

Kačka Konečná v uplynulém roce obešla úplně všechny představitele propadlých hlasů na naší scéně a s kým se mohla domluvit, s tím se domluvila. S těmi posledními pár dní před uzávěrkou kandidátních listin. V první šestce na kandidátce STAČILO! jsou dva komunisté, zbytek jsou lidé z „milionu propadlých hlasů.“ Těch hlasů, které Babišovi nedokázaly zapomenout jeho pevný příklon k NATO, které Okamurovi nedokázaly zapomenout jeho pasivitu a sociálním demokratům nedokázaly zapomenout jejich politický diletantismus…

A čím začalo představení společné kandidátky? Výzvou k míru jakožto prvním a nejdůležitějším bodem volebního programu! Protože mír je teď to úplně nejdůležitější. Naléhavost míru bude stoupat a bude stále zřetelnější. Čím později přijdou volby, tím víc v nich bude rezonovat mír a tím nepodstatnější bude všechno ostatní. Na Ukrajině to jde z tlustých do tenkých a na blízkém východě to nebude lepší.

A mezi námi… mír neuděláte příklonem ani k evropským hodnotám, ani k NATO. To slovenský příklad ukazuje také. Čím víc Evropy a NATO, tím víc války… Kačka se postarala, aby nikde ve vedení ani na kandidátce neměla žádného Vacka „z východu nepřišlo nikdy nic dobrého,“ nemusela za něj orodovat ani se za něj omlouvat.

Letošní volby do europarlamentu budou volby mezi mírem a válkou. Toto téma bude dominantní, protože většina současných evropských problémů válkou začala a bez skutečného plnohodnotného a poctivého míru nebudou vyřešeny. Současná válka je tak absurdní, že v ní Ukrajinci vyhodili do povětří plynové potrubí svým spojencům Němcům a teď se diví, že jim Dojčlandi nějak málo dodávají řízené střely… Libtardi také nevidí žádnou příčinnou souvislost mezi metanem a nitrocelulózou, protože jsou nevzdělaní a tupí. Oni jsou dokonce tak tupí, že nevidí žádnou příčinnou souvislost mezi plynem a elektrikou.

Kdo chcete uspět ve volbách, mluvte o míru. Libtardi vám sami udělají svým kvičením reklamu. Mír vyřeší problémy s ukrajinskou pšenicí, mír alespoň dočasně vyřeší nedostatek energií, mír vyřeší nákup ruských surovin přes americké prostředníky, kteří na tom ohromně rejžují. A pokud se při tom ještě podaří poslat na smetiště dějin grýndýl, tak by dokonce mohla následovat i ta pozitiva a sociální jistoty.

Má totiž pravdu, předsedkyně… od začátku mluví o tom, co bude hrát ve volbách největší roli a co bude Pětikolku nejvíc ničit. Zároveň si nemusí hrát na americkou kámošku, nemusí se chodit radit k Macronovi, nemusí se ohlížet a obviňování z proruskosti, nemusí lavírovat, její hlas je v poslední době o level protestnější, než hlas našeho Samuraje a nejvíc naplnila volání po spojování. To se projeví. Není to totiž zase tak dávno, co si KSČM uměla ve volbách sáhnout na 15% hlasů…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

267 thoughts on “Má pravdu, předsedkyně…

 1. Jsi živoucím důkazem toho, že je nedostatek léčiv a od kovidoveho šílenství se zanedbává péče o pacienty s psychickými poruchami

  1. Anonym.
   Nebuďte na Ádu škaredý. Psychiatři nestíhají a půlka jejich potenciálních pacientů povlává bezradně pasážemi a kanálami.

    1. O Stalinovi „odtajněné“ informace zřejmě nemáte, že?
     Po víc než 30 létech dost tristní, nemyslíte? Zkuste trochu zapátrat.

     1. Ale teď vážně. Je famózní, že jsi shlednul Stalinovi nahotiny. Jen lépe načasuj svou touhu vykřičet to do světa.

   1. Jestli si skelop hraje na Hitlera, mohl by otrávit manželku, psa a sám se střelit do hlavy.
    Jinak bude stejnej kašpárek jako Chamberlein s Daladierem.

 2. Šmejdi nemůžou překročit svůj vlastní stín. Ten arogant co prohrál, už dnes bude dřepět v Interview na veřejnoprávní stoce.
  Předpokládám, když už tady bude, že se zastaví i u hradní gumy a opoceného kteří, světe div se, mají dnes také scuka.

 3. Prý selhali slovenští Maďaři.

  https://nazory.aktualne.cz/komentare/madarska-mensina-naprosto-selhala/r~88538828f58311eea065ac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  „Den 6. dubna 2024 se zapíše do učebnic jako historicky (také) totální selhání maďarské menšiny. Po 30 letech zásadního přínosu pro slovenskou svobodu a demokracii se naši Maďaři zbláznili, protože jiná diagnóza pro zamilovanost do jednoho blázna v Budapešti neexistuje.“

  To spíš selhoal – dlouhodobě – autorovi mozek. To se pozná, když tam mele liberální demokracii, evropské hodnoty, totalitu, Putina. To je pěna u huby, kalné oči a smrt se blíží.

  1. Fašistická kobyla nekope,ta už přímo,ač je to v rozporu s přírodou,vyje. Co na to VLAJKA? Pardon,dnes Forum 24?

 4. Kotrba se s tím ne..re.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/-Ted-ukoly-pro-Fica-Po-volbach-Jde-i-o-nas-a-Ukrajinu-753419

  „Slovensko je příkladem společnosti, která kombinuje nedůvěru v instituce s náchylností věřit – v tomto případě ne Bohu a kazatelně, ale silným politickým aktérům, kteří umějí využít emocí, frustrace a obavy společnosti ve svůj prospěch. Zatímco česká společnost je výrazně sekulárně skeptická až podezíravá, Slováky ovládá katolicismus: víra, zázraky a autority. V roce 2023 byla na Slovensku historicky nejnižší míra důvěry v instituce, stejně jako v Česku: Vládě důvěřovalo jen 18 % respondentů (GLOBSEC 2023). S vládním narativem o nutnosti vyzbrojování Ukrajiny na obranu proti Rusku souhlasilo: 93 % Poláků, 84 % Litevců, 80 % Čechů, ale jen 57 % Slováků. Opozičnímu narativu – provokaci Ruska vyzbrojováním Ukrajiny a přibližování se k válce s Ruskem prodlužováním konfliktu věří jen 34 % Poláků, 37 % Litevců, 38 % Čechů, ale 69 % Slováků.

  Přitom stále platí premisa evropského ekonomického růstu, že „tlustá roura“ s levnými surovinami a energiemi (ropou i plynem) stále do Evropy vede z Východu a naopak že bez řady západních technologií se Rusko neobejde ještě dlouho. Potácení ekonomik EU a růst ekonomiky Ruska ukazuje, že víc závislá je Evropa než Rusko, které dokáže mobilizovat rezervy, podpořit masivně investice státními prostředky a když chce, za cenu pro Evropany nepředstavitelného úsilí je schopno během několika málo let obrátit tok exportu na Východ, do Asie, do Číny a Indie.

  Slovensko je jeden z tradičních koridorů dopravy zboží z Číny a surovin z Ruska do Evropy a vývozu evropského zboží do Ruska i Číny. Stále existuje ropovod Družba i železniční spojení s Transsibiřskou magistrálou.

  Analytika fascinuje, že prezidentský kandidát Korčok nevzal tento průzkum lobbistické kanceláře Washingtonu – globálního think-tanku pod taktovkou Atlantic Council, Rady pro globální budoucnost Světového ekonomického fóra pro národní bezpečnost USA, Rady pro zahraniční vztahy USA, Woodrow Wilson Center USA, Truman Center for National Policy USA, který má přitom sídlo v Bratislavě, na vědomí. Smutné je, že jeho představitelé, kteří mají úkol „provádění prvotřídního výzkumu a politického vhledu do hlavních hrozeb a rizik pro naši společnost“ mu nebyli schopni objektivně vysvětlit nálady slovenské společnosti. Přitom součástí nejvyšších struktur GLOBSECU jsou bývalý americký ministr Esper, generál armády USA Allen, bývalí slovenští ministři Káčer, Lajčák i premiér Dzurinda. Členem mezinárodního poradního sboru GLOBSECU je i český prezident Pavel. Podceňování vědy se v politice nevyplácí. Ne všichni se dají zastrašit autoritami a hanlivým nálepkováním „Putinovými košťaty“. Korčok si nechal Pellegrinim a Ficem určit agendu i svoji roli. Této metodě se v mediální teorii říká agenda setting. Prohrát na tomto hřišti musel.
  ZDROJ: GLOBSEC https://www.globsec.org/

  To, že prohru neunesl a pronesl opravdu ostudný „hodnoticí“ projev, už jen dokresluje naivitu, s jakou do klání šel. „Šířili jste lži, že jsem kandidátem války. Toto vám nezapomenu. Opakuji, toto vám nezapomenu!“

  Jinak mi připadá, když si to přečtete celé, že Kotrba je asi K42.

    1. K 42 je tak trochu záhadou. Sice se přihlásil ke své historii (Kchodl u Bavora), ale já si tím nejsem tak úplně jistý.

  1. Admirál:
   Notýýývole………………..cožeto? Kdožeto? Takový dlouhý méno, to teda musej bejt učený pánové! Agese – co?
   Ale ať si z toho nic nedělají, nálady společnosti jsou vrtkavé a měnivé, jako hedvábí šantungské. Hle, teď je to modré – modré, hlásíme! Ale než dořeknou, už je to zelené.

 5. Konečná? Rajchl? Vrábel?
  Prostě jděte k eurovolbám, přemluvte k tomu i své kumpány v hospodě a volte opoziční nebo i mimoparlamentní kandidáty.

  Čím méně hlasů dostane 6k, tím lépe.

  1. Volte Spolecne! nezahazujte hlasy Rajchlovi nebo Vrabelovi. Pokud se neshoddneme na jednom subjektu tak to zase prohrajeme. Takze kdo udrzi zvraceni pri hazeni listku tak Babis, kdo primhouri obe oci tak Spolecne!

   slabomyslni muzou volit Spolu ci Rakusana, s tim se neda nic delat, normalni rozlozeni IQ je proste neuprosne.

  2. V čem se liší Reichl od Vrábela ? Oba asi cílí na stejné voliče, takže opět rozmělnění hlasů, takže pohoří oba. Vrábel sice hezký mluví, ale ty jeho finanční problémy z něj dělají nedůvěryhodnou osobu.

   1. Teď nemůže. Maminka mi ke vztyčené pravici přivázala provázek jehož druhý konec upevnila k mříži okna jeho pokojíčku. A nemůže nikam dřív, než to prádlo neuschne.

  1. Nejsem Okamura, ani nemám žádné vnitřní informace, ale asi se ani nepředpokládá, že by odpověděl, tak se pokusím.
   Podle mě to bylo naprosto geniální. Vystavilo to jasné vysvědčení vší té pokrytecké havloidní pakáži. Která raději zvolila prašivého překabátěného komunistického lampasáckého agenta, než aby dala hlas disidentovi s morálně čistým štítem (předpokládám, nestudoval jsem to nijak zvlášť, o žádném škraloupu nevím). Který by nepochybně byl dobrým prezidentem. Zdravotní stav byl jistě velkým handicapem ale, cynicky vzato, i pokud by se ho nepodařilo se špičkovou lékařskou péčí uchovat až do konce mandátu, ušetřil by nám každopádně dost peněz na doživotním havlovném.
   Jinak já volím samozřejmě SPD. Není mi celkem jasné, proč se o ně kdekdo otírá, bez, podle mě, jakýchkoliv vážných podkladů. Tady třeba Vidlák, ale konzistentně i Vlk z Vlčštejna. Podle mě odvedli za poslední období velmi solidní práci a hodně se posunuli do oblasti širší volitelnosti z takového toho bahna obskurnosti, kam se je propaganda usilovně snažila celou dobu tlačit. Kdo by před pár lety řekl, že se domluví s Machem? Já určitě ne – a to jsem je nikdy nepovažoval za levicové, to v žádném případě.
   Ale Konečné samozřejmě fandím. Vzala to za správný konec a je jenom dobře, pokud bude fialovému hnusu někdo setrvale strkat čumák do té jeho válečné špíny. Bylo by dobře, kdyby se na scéně etablovala i nějaká levicová alternativa. Snad jim to vyjde.

   1. Napsal jste to, podle mého, výstižně. Ať si lidé zvolí toho a ten program, který jim osobně vyhovuje nejlíp. Já třeba nezkousnu Macha, ale věřím, že pro jiného to nemusí být překážka k volbě SPD.
    Důležité, podle mě, je nevolit gaunery ze současné petidemolice. Nejen, že na co sáhnou, to zničí, že upřednostňují sypání peněz na Ukrajinu a Ukrajincům tady a nás, všechny občany ČR, okrádají, ale hlavně nás chtějí zatáhnout do války. Takže nechápu to časté napadání opozičních lídrů jiného zaměření než toho, co chci volit.
    Z toho bychom měli vycházet, volit kohokoliv, kdo je proti těm hajzlum u moci a kdo minimálně nechce naše angažování v NATO a jejich válkách. Takhle to vidím já.

   2. Já proti SPD nic nemám. Jen dělají politické chyby. Třeba nominace Bašty, blahé paměti, do prezidentského klání a nejsem si jistý, že zabere spojení s Trikolorou a Machem.
    V posledních parlamentních volbách dávali důraz na covid, který už nebyl tématem…
    Místo aby se rozkročili k ANO a brali hlasy tamodtud, tak se vymezují a díky tomu se Babiš rozkračuje k nim a bere jim hlasy.

    Podle mě Okamura ztrácí punc protestní strany, stejně jako ho ztratil Vojta Filip.

    Jinak proti jejich názorům a práci nemohu říct ani popel. Také jsem se nikdy nikdy nikdy o jejich názory neotíral. Ale nemohu si pomoci, Okamura podle mě dělá taktické chyby, které mu škodí a v eurovolbách se uvidí, jestli jsem měl pravdu.

    1. Bašta byl v celém panoptiku kandidátů jediný volitelný, stejně jako Harabin na Slovensku. A nikdo lepší se kandidovat neodvážil.

     Kvalitní kandidáti jsou za prvé většinově nezvolitelní a za druhé mají lepší věci na práci, než přiživovat svojí aktivitou politiku, která je současně jejich okovem. Ve veřejném prostoru je kvalitních kandidátů mnoho. A právě proto se neobjevují na kandidátkách. Snad stejně jako Vy, Vidláku.

     1. Bašta nebyl dobrý kandidát a vůbec nebyl volitelný. Nepochybně to byl slušný člověk, o tom žádná. Ale nulové charizma, mluvil nesrozumitelně, a byl starý, a to po Zemanovi a jeho zdravotním stavu, pro voliče moc lákavé nebylo.

      1. Takže teď máme na hradě charisma jaké si národ přál. Nosí pěknou kravatu a prý umí jíst příborem.

        1. Homer:
         Jak – bohužel? Já se tiše raduju prasečí radostí, protože mnohým možná pomalu dochází, že krásný sako charakter nedělá.

       1. Jak mi řekla jedna známá,, konečně máme prezidenta, za kterého se nemusíme stydět“. A na dotaz, zda jí nevadí na Hradě rozvědčík s politručkou mi třískla telefonem.

        1. Ne Vám, ale sama sobě třískla telefonem. Asi je zvyklá doma třískat s kde čím a kde koho. Chudák manžel, to už bylo všechno rozebraný, že si vybral todleto?

        1. Milý Jiří, budete se divit, ale já se nedivím.
         Protože byl J.F.K. i velmi inteligentní, nezbylo než jej zastřelit. Robert měl podobné myšlenky, tož bylo nutné zastřelit i jeho.

    2. A ještě na okraj…

     Kovid je stále velkým tématem a je chyba, že si to lidé neuvědomují. Rozhodně bude mít pokračování ve smyslu hledání nových cest, jak používat moc.

     Okamura nemůže nedělat chyby, viděno očima svých voličů, protože od voličů sbírá hlasy, ale finance a pokyny dostává od nevolených struktur moci. Podobně jako Rajchl.

     1. Lenze ked sa povie nahlas ze kovid, tak sa bojuje davno nepokracujuca vojna proti lokdavnom a ruskam … nikto neriesi ze co sposobili/sposobia vakciny, ze ci sa stal politicky precendens – bo nase sudy nejdu podla precedensov, a hladanie novych ciest ovladania mas masy neovplyvnia

     2. Na to je teď nejlepší čas, dohadovat se v den úmrtí Bašty o tom, zda byl či nebyl nejlepším kandidátem…
      Byl nevolitelný a vy to dobře víte. Naopak jeho voliči způsobili to, že máme na Hradě aktivní loutku cizích mocností.

      1. To jste trochu přepískla, řekl bych. Baštu jsem v prvním kole volil a nemyslím, že bych tím jakkoliv prospěl osobě, co je dnes na hradě. Pokud se mýlím, rád si to nechám vysvětlit.

    3. Nesouhlasím s tím, že Bašta byl chyba. SPD vědělo, že jakýkoli jejich kandidát má malou, malou šanci uspět. Stejně, jako Harabin na Slovensku. Postavili Baštu, na kterého mohli libtardi jen těžko útočit.

     Jen konečné součty dopadaly jinak. To ale vinou Bašty nebylo.

     1. Malá strana, jejíž kandidát jen těžko uspěje, vždycky musí stavět někoho, kdo se na prezidentských volbách především zviditelní a koho pak upotřebí jako lídra do několika dalších volebních klání.
      Neúspěšný prezidentský kandidát je půlka úspěchu do senátu. Bašta hned po volbách onemocněl a už se ničeho dalšího nezůčastnil. SPD vyhodila několik mega na kampaň do kanálu.
      Další věcí je, že kandidát malé strany zpravidla před prvním kolem odstoupí ve prospěch někoho jiného a zobchoduje svůj podíl hlasů. Okamura to udělal obráceně a vyzýval Babiše, aby odstoupil ve prospěch Bašty, čímž si z Babiše udělal smrtelného nepřítele a místo aby to vypadalo, že má SPD 15% podporu, ukázalo se, že má necelých 5% tvrdého jádra strany. To je tak obrovská chyba, že ji ještě nenapravili a pokračují v ní dál s Trikolorou a Machem. Nechci být špatným prorokem, ale pro SPD budou eurovolby zklamáním.

    4. Tož, chyby asi dělá každý, kdo něco dělá, ale to, co píšete, já za chyby nepovažuji. O Baštovi jsem už psal, to byl v rámci možností majstrštyk, spojování s dalšími, řekněme opozičními, silami považuji jednak za rozumné, jednak i nezbytné.
     Covid je možná už vyčpělé téma, ovšem s dlouhým stínem, nebezpečnými precedenty a dodnes v politice působícími osobami s máslem na hlavě a trestní postižitelností.
     A konečně – nevím, co myslíte s tím rozkročováním se k Ano. O tom by asi cosi mohli říct socani, neblahé paměti. Já ovšem vůbec nevidím nic pozitivního na bratříčkování se s s šestou stranou šestidemolice, to bych považoval za hrubou chybu. Nějaká taktická spolupráce asi vyloučena není, ale zejména je třeba voliče informovat o pravé jejich povaze a úloze.

    5. Okamura dělá přesně ty chyby, už vyzkoušené, aby dostal dostatek hlasů a zůstal sedět kde sedí a neměl žádnou odovědnost za své činy. Semtam si zařeční a zase ticho p pěšině. sorry

      1. Takytaky.
       To by byl, to si pište. Ale SPD by se aspoň musela zvetit, nebo se o to pokusit. Takhle se moc neví, co oni jsou vlastně zač. Jen velmi rámcově. Já je stejně budu volit, přotože většinou říkají věci, které by se mi líbily, ale chtěla bych, aby je taky dělali.

       1. Nepíšu. Taky bych chtěl, aby dělali. A k tomu vede jediná možná cesta – donutit je k tomu dostatečným počtem hlasů. Když to v takovém případě dělat nebudou, na kritice takového jednání se najdou jiní, lepší. Ale důležité je, že správná témata v tom případě už budou ležet na stole a diskutována.

   3. jděte sám do SPD a uvidíte, jakmile byste začal ohrožovat vysoké vedení budete odejit

    pak se vraťte a řekněte nám opět něco o čisté SPD (máme v rodině osobní zkušenost!)

    p. Fiala z SPD lhal, že nebere žádné EU dotace a když mu to bylo konkretizováno, tak se začal pěkně potit a vymlouvat jak školák – tomu máme věřit, že chce vystoupit z EU?

    p. Foldyna (kterému jsem věřil) se zdržel při hlasování o vstupu Finska či Švédska do NATO – což je zločin! – v době války, kdy se to hrotí a přistoupení Finska, které má společnou hranici s Ruskou Federací to ještě více vyhrotí tak on se zdrží?! a to přitom Foldyna správně tvrdí, že NATo jsou zločinci, což on sám jako poloviční Srb viděl v Srbsku v 99 roce – a i tak se zdrží?!

  2. Je to velice smutná zpráva. Věděli jsme, že je nemocen, ale i tak je mi to líto. Měl by ještě hodně co říci. Volila jsem ho, protože to byl jediný přijatelný kandidát. Slušný, noblesní člověk a zkušený politik. Odpočívejte v pokoji, pane Bašto. Již jsem za Vás svíčku zapálila. A rodině tímto vyjadřuji nejhlubší soucit.

   1. Bašta neměl charisma, ale měl určitou noblesu. Jako bývalý diplomat se uměl vyjadřovat a moc dobře věděl, že nezdvořilost nemá v diplomacii místo. To je přesně to, co chybí k úspěchu Babišovi, Okamurovi, Paroubkovi a podobným typům, kteří mluví, jako kdyby zrovna odešli z hospody Na růžku 4. cenové skupiny poté, co si dali utopence a tři kusy. Paroubek vždy působil spíš jako náměstek RaJ než jako premiér a SPD je těžko volitelná právě proto, že tam je Okamura. Zrovnatak, kdyby byl šéfem ANO Havlíček a ne Babiš, měli by už přes 50%. Stejná katastrofa je Konečná, která kope dobře, ale za špatný klub. Kdyby s Turoňovou defenestrovali Šmardu, mohli mít se SCODEM 30%. Ale každý, kdo se po revoluci trochu chytil a není úplnej zoufalec a má aspoň vlastní domek, auto a peníze na dovolenou, nebude nikdy volit KSČM, protože se bojí, že by mu to, co celý život budoval, komunisti zase seberali nebo aspoň šíleně zdanili ve prospěch pobíračů dávek. Škoda tam intelektu Druláka. Nemalujme si to moc narůžovo.

    1. Melete nesmysly. Jak Vy říkáte, za komunistů, nikdo neměl domek, auto, peníze na dovolenou? Kolik Vám je? Buď máte vymyty mozek dnešní propagandou nebo lžete. Nevím co je horší.

     1. Domky měli, ale platilo pravidlo, kolik metrů čtverečních obytné plochy náleží jednomu člověku – a nic moc to nebylo. Kdo měl víc – třeba po úmrtí člena rodiny nebo odstěhování dětí – tomu hrozilo, že mu stát do jeho domku povinně přidělí skoro neplatícího nájemníka. Proto se běžně dělaly podvody, obytné podkroví se kolaudovalo jako neobyvatelná půda. To se může rychle vrátit, bezdomovců máme hodně. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

      1. Píšete o domcích ne o bytech. A nyní, tedy za Pirátů na magistrátu, k takovému postupu docházelo také. V domě, patřícímu magistrátu, došlo k vystěhování paní po smrti manžela s argumentem, že byt je pro ni moc velký. Nájemné samozřejmě hradila, ale nebylo jí to nic platné.
       S tím nastěhováním do rodinného domu nemáte pravdu, možná v 50. letech, ale určitě ne v letech 80. Vymyslite si

        1. Kadlas použil slovo „domek“, ne vila. Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstala v Praze na Smíchově, tak jsem měla hodně kamarádů, kteří bydleli v prvorepublikových vilách buď jako nájemníci nebo potomci původních majitelů, ale ani jedna rodina neupěla malých prostorách pro bydlení. Většinou potomci majitelů obývali 1 patro a ve zbývajících byli nájemníci a věřte, že jsem byla na návštěvě v mnoha z nich. 50. léta ale nepamatuji, tehdy to mohlo být jinak. Ale do rodinných domků určitě nikoho nenastěhovali, jednak jsem jezdila venkov k babičce a jednak 2/3 mých spolužáků bylo z vesnic, takže těmto výmyslům nemám důvod věřit. Nezakládají se na pravdě.

         1. No, pratchyn najemnika v rodinnem domku mel. Sam bydlel v byte v Praze, do domku po rodicich najemnika dostal.

         2. Budto nemate dost informaci, nebo lzete.
          Nam do domku najemniky nastehovali a v zadnem pripade to nebyla vila.
          Nevim kolik platili najem, ale znicili co mohli, a vyhodit je neslo.
          Stryc mel mensi vilu a taky dostal najemniky.

          Naprosto nechapu, proc je Konecna u komousu.
          Ale to bych taky moh patrat, proc je CSSD uplne v prdeli, kdyz je to jedina nekomunisticka levice a lidi se maji cima dal hur.

      2. Kadlas, Vy v té věci doslova a do písmene lžete! Podle zákona o hospodaření s byty, bylo možné vlastníku bytového objektu (tedy i z definice rodinného domu) přidělit „nájemníka/ky“ pouze do volného bytu, pokud byl jako takový definován (možnost vaření, hygieny, WC, vytápění, osvětlení, větrání, přístupnost ….). O čtverečních metrech na osobu z pohledu vlastníka jako uživatele, ten zákon nic neříkal. Definoval ovšem tzv. nadměrnost případného bytu podle počtu bydlících, což se u státních, komunálních a podnikových bytů mělo promítat do výše nájemného. Vlastník bytu, pokud ho obýval, si pochopitelně nájemné neplatil! Společné užívání jednoho bytu jakkoli „přidělenými“ osobami zmíněný zákon neumožňoval! To tvrdím se znalostí věci, když rodiče, řada mých známých i já sám, jsem prožil celý ten předchozí režim, z toho pětadvacet let jako vlastník rodinného domu (o vytápěné podlahové ploše přesahující 200 m2, elektřina, kanalizace, vodovod, garáž, zahrada, pozemek a poslední roky „totáče“ i zemní plyn (přípojka zdarma), dodnes. Tehdejší daň z nemovitosti byla 170 Kčs/rok. Dnes očekávám nejméně dvacetkrát víc. O ceně vody, elektřiny a plynu ani nemluvím. Jste schopen mi to vyvrátit?

     2. Pro Kočka: Vy melete nesmysly. Nejste bývalá soudružka? Takovým se byty přidělovaly, ale normální člověk se bytu jen tak nedočkal.

      1. Milá včelo, argumenty vám chybí co? Tak začnete s útoky ad hominem. Nic si z toho nedělejte, to se hlupákům jako vy děje pořád.

       1. Navíc má poněkud omezený rejstřík výrazů.
        Chtělo by to nějakou inovaci – ovšem ne typu místo komunista začít používat „bolševika“. 🙂

      2. včelo, tvrdíte, že normální člověk se za komunistů k bytu nedostal. Kdo tedy v těch desetitisících bytech, králikárnách podle Václava Havla, dodnes bydlí? Já s rodinou takový (podnikový) byt dostal jako ženatý s novorozencem, když jsem požádal a doložil, že mohu nastoupit do zaměstnání jinde k podnikovému bytu „první kategorie“. Jako bezpartijní dělník, bez funkcí, který ale svou profesi natolik uměl, že svému zaměstnavateli za přednostní přidělení onoho bytu stál. Dnešní stát byty (téměř zdarma) nerozdává a každý (mimo vysokých státních a politických hodnostářů, kteří jsou krom toho královsky placeni) se musí postarat sám. Což stále víc lidí nezvládá a zvládnout ani nemůže. Jste, včelo, natolik omezená, že Vám to uniká? Že dokonce, ani dostatečně byty nestaví se?

     3. Šklíba:
      No, ať jsme přesní – v letech šedesátých byla v naší ulici 4, slovy čtyři slovy auta. V ulici na Ořechovce (najděte si, co je to za lokalitu).

    2. Kadlasi, o ten domek, auto, dovolené přijdou všichni normální lidé a to díky politice EU, především Geen Dealu! To bude horší, než za komunistů! Nikdo nebude nic vlastnit a globalistická pakáž, která to dostane za hubičku, bude šťastná.

     1. Klaus Schwab není EU. To myslíte, že všichni rakušáci opustí svoje malebné domečky a přesunou se bydlet někam do bezemisních paneláků nebo jak?

      1. Hele, to mi jako chcete rict, ze vsichni zidi z nemecka si nechaj sebrat majetek, nacpat se do dobytcaku, odvezt nekam do tabora a tam jen tak pozabijet?

       Pane Smrtka, vy se smejete…

       1. Jožka.
        No nenechají, samozřejmě je to blbost. Ale strašit se lid obecný musí, aby byl povolnější.
        Já si u toho vždycky představuju ty francouzské a toskánské vinaře, jak energeticky neutralizujou ty usedlosti ze 17 století 😀

    3. Kadlas, za komunistů jsem měl rodinný domek s ca 200 m2 vytápěné podlahové plochy, pozemkem 2900 m2, garáží a vždy auto ne starší šesti let. A nic mi nesebrali, i když jsem nebyl v kompartaji, nezastával žádnou společenskou, ani hospodářskou funkci. Rozumí se, že pokud by vůči onomu rodinnému domu bylo možné uplatnit Zákon o hospodaření s byty, mohli mi tam šoupnout nájemníky s regulovaným nájemným. Nemohli, protože nesplňoval zákonné požadavky na dvě „bytové jednotky“ dle normy (nebylo těžké daný objekt patřičně upravit).
     Kdyby k tomu domu náležející pozemek měl parametry zemědělské půdy a k tomu by byl i využitelný, musel bych na něm, popřípadě, strpět takové hospodaření. Nesplňoval (intravilán, územní plán), takže s tím jsem obtěžován nebyl (věda, jak s pozemek sám užívat).
     Automobil, kdy bylo nutné nejdřív vinkulovat 20 000 Kčs a čekat, až dojde řada. Bylo mi 24, když jsem se stal „držitelem“ a vyjel z Mototechny. Pouhým „držitelem“, protože takové to tehdejší auto mohlo být kdykoli povoláno k užití v armádě či civilní obraně. Pořídil jsem Wartburga, který se k tomu (úředně) nehodil. Tohle pominulo rokem 1960 včetně pravidla zákazu prodeje nabytého auta do dvou let od pořízení. Kdo koupil auto, už se stal jeho „vlastníkem“.
     Můj bratr si s novomanželskou půjčkou, dotací na vlastní řešení problému bydlení tj. s nenávratnou půjčkou, bezúročnou půjčkou, postavil „svépomocí“ tak, že projekt dal prádelnu a garáž což se stalo dílnou o 70 m2, s obytným podkrovím, které nebylo bytovým prostorem, když výška do stropu je menší než 2,5 m. S pozemkem 1300 m2, který koupil od soukromníka (státních, tehdy max. 800 m2 mohl, někde v intravilánu dostat „do trvalého užívání“ zdarma!). 360 m2 podlahové plochy! Kdo z obyčejných, po 30ti letech budování kapitalizmu, na to dneska má?
     Tak takhle, příkladmo, to chodilo za komunistů. Kadlas, co nevíte, buďte tak laskav, netvrďte.

  1. Obzvlášť hrdý na sebe může být Evropský občan vetchý. Ještě, že je tak prostoduchej a může klidně spát ,neb netuší co jeho vetchá zbytečnost působí.

 6. Čistý příspěvěk OT vůči tématu dnešnáho článku.
  Týká se článku ZPĚV MÍRU.

  Včera jsem na ČT2 sledoval PROTI – VÁLEČNÝ FILM z USA jménem Apokalypsa.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Apokalypsa_(film,_1979)

  Tak nějak jsem dostal pocit, že by tenhle psychologický drasťák měli shlédnout VŠICHNI „CHCIVÁLKOVÍ“ SOUDRUZI, kteří jsou nezlomně přesvědčení, že je potřeba „jít na Rusa“.
  Ten pocit jsem dostal proto, že se ve mně po letech duševního příměří zase otevřela skříň s kostlivci. Že soudruzi se mohou na tomto filmu poučit, co s člověkem udělá pár měsíců ve válečném poli. Že pokud se z něj nestane alkoholik nebo beznadějný feťák, zboří mu to psychiku do neopravitelného stavu.
  Vím, o čem píšu, kromě vlastních zkušeností jsem měl tu čest žít s lidmi, kteří byli v německých mundůrech v druhé světové válce.
  Byli to můj děda a můj tchán – beznadějně ocejchovaní na celý zbytek života.

  1. Oni věří, že zůstanou v závětří a odválčí to za ně někdo jiný. Ten druhý.
   Taková lágrová mentalita: dnes ty, já až zítra. Ale dnes, ty jdi.

   1. Re: Majkl

    Ano, to, co jste napsal, má svou logiku. Tuto bezbřehou studnici zoufalství si ovšem nikdo z těch paznehtů nepřipustí ani náhodou, ani omylem.

    Jen takový pokus o dva apokryfy:
    – nikdy v mládí za bájného socíku, kdy jsme se měli doslova jako prasata v žitě, by mne nenapadlo, že něco takového budu zažívat na vlastní kůži,
    – jako kus zaháčkovanýve válkách v rozbořené Jugoslávii, jsem nemohl pochopit, proč panuje mezi jugoslávskými „pseudonárody“ takové odhodlání ničit jeden druhého, když jsou v podstatě „jedné krve“ a posuzování příslušnosti se odehrávalo spíše podle jejich křestních jmen, příjmení po otci a zasvěcení kostela, v němž byli dotyční pokřtěni.

    Teď ty šílené běsy dorazily až k nám…

    1. krasny obrat, bajny socik, to jsem netusil ze existujou bezdomovci, bylo normalni ze clovek mohl sedet v hospode na pivu po praci kazdy den a mel na to, netusil jsem ze duchodci budou pocitat drobaky na rohliky, ze delnici budou vladnimi medii oznacovani jako tupci s nizkym vzdelanim co neumi volit, co to je nezamestnanost.

     jediny kdo umi volit je 30 lety manager s VS(jaka to neumvadi, asi ekonomka?) pracujici ve vzdelavaci forme, jasne nam to na Idnes napsali, naopak tupy dementi co uz zazili dva rezimy, 90 leta, absolutne nic nepochopili a voli nejakyho proruskyhop svaba Pelegriniho.

    2. Plíseň z blahobytu, o který se nezasloužili. Pod to v klidu zařadím spoustu negativních jevů současnosti. Do 30 na VŠ, nekonečná (a zbytečná) studia, pak cestování, pak děs z trhu opravdové práce (kde jsou ti hodní lidé kolem?), pak útěk do nějaké té místní neziskovečky či pomáhačky čemukoliv s čímkoliv nebo do nějakého plátku, kde se musí jednoznačně hodnotově vymezit.
     Je to jednoduché. Jak to, že Vy a Vám podobní dříči nesedíte v neziskovečce u latečka? Protože nemáte kdy a máte tuhou páteř. A také proto, že si na chleba umíte sám vydělat i v té divočině.
     A přesto, ti lidé nejsou problém, není jich moc, spíše jsou to okraje společnosti. Problém z nich vytváří média, která je, jejich neskutečný život vydává za názory a postoje většiny a ohlupují ty, co „to zapnou“. Virtuální „občanská společnost“, nahrazující společnost opravdovou – která už jen překáží a prudí a měla by se eliminovat na onu 0,5 – 1 miliardu. Tzv. občanská společnost, média a „svý lydy na svejch místech“ pak zařídí, co třeba.

   2. to Majkl:
    E.M.Remarque: Myslel jsem, že lidé jsou proti válce.
    Ale hodně lidí je pro válku. Zejména ti, co do ní nemusí.

  2. Zpravy z fronty:

   Na Ukrajině začala skutečná epidemie „posttraumatických neřestí“ a závislostí, včetně závislosti na hazardních hrách, drogách a alkoholismu.

   Způsobila to neadekvátní politika státních orgánů a nevšímavost vůči veteránům vojenských operací, kterým bylo slíbeno, že budou posláni na rehabilitaci do Evropy a budou zaměstnáni na dobře placených místech.

   V důsledku toho se vojáci potýkají s řadou problémů v civilním životě. Například kritikou ze strany veřejnosti, minimálními nebo žádnými příspěvky a podstupováním léčby a nákupem protéz na vlastní náklady. V důsledku toho se váleční veteráni uchylují k alkoholu, někteří k násilí a krutosti.

   To však nejsou jediné neřesti, kterým jsou vojáci vystaveni. V poslední době se velmi rozšířila závislost na pyromanii, online kasinech a sázení. Například důstojník jedné z jednotek protivzdušné obrany AFU v komentáři pro média uvedl, že v jeho jednotce hrají téměř všichni: vojáci, seržanti i důstojníci.

   Cituji: „Utrácejí nejen své platy, ale i cizí peníze – půjčují si jeden od druhého až do nadcházejícího „jackpotu“. Dluhy se samozřejmě nevracejí – peníze se opět prohrají, a to pravidelně vede ke konfliktům, hádkám a dokonce i rvačkám.

   V mé společnosti je téměř polovina gamblerů – chronických dlužníků, kteří však hrají dál. Dochází to tak daleko, že mi volají jejich manželky a rozhořčeně se mě ptají, proč jejich manželé nedostávají výplatu. Odpovídám jim – jsou placeni. Ale otázka není na mě, ale na vašeho manžela, který pravidelně prohrává všechny peníze a říká vám, že jednotka zpožďuje platy nebo nevyplácí bojové odměny.

 7. tak gratulace slovakum, nacky z aspen institutu a vsechny sorosovy neziskovky musi mit na slovenskou stazenou prdel, protoze konci. blbe je ze se tito lide naserou k nam do cech, ale na druhou stranu z toho zase urcite maji stazenou prdel osazenstva mistnich neziskovk a ruznych LGBTQ postu ve na ministerstvech a magistrateech, protoze jim budou konkurovat a zebrou jim jejich pohodlna mistecka.

  nas denacifikace a zbaveni se apsenu a sorose teprve ceka po dalsich volbach. snad.

 8. Koho Vidlak poctil svoji politickou prizni, ten spatne dopadl.
  Bude to platit i u komunistu?
  Ti opustili revolucni tradice svych predku a za normalizace nechali z lenosti a slabeho charakteru prevzit stranu oportunisty a zlodeji, kteri nakonec za soucinnosti s patou kolonou rozkradli cely stat.
  Soudruzi ze slabosti nedokazali provadet kadrovou praci- podle meho je tato neschopnost dedicnou zabudovanou chybou.
  Na komunisty bych mel tri otazky:
  – Proc volili stale dokola Filipa, ackoliv bylo po mnoho roku a sjezdu zrejme, ze tahne stranu do bezvyznamnosti
  – Proc si do cela nezvolili Skalu, ale krehkou blondynu s uknouranym hlasem
  – Proc se neprejmenovali, kdyz se vzdali komunistickych principu (viz Komunisticky manifest, diktatura proletariatu atd.)

  1. 1. Protože KSČM je největší strana a o změně je třeba přesvědčit nikoliv úzké vedení, ale poměrně velkou členskou základnu. A změna smýšlení prostě trvá. V ČR také ještě hodně lidí bude volit Pětikolku i po jejich bačování.

   2. Konečnou zvolili, protože byla poslední, kdo pro KSČM vybojoval nějaký úspěch. Skála vypadl ze sněmovny spolu s Filipem.

   3. To je stejné jako bod jedna. Nerozhoduje o tom jeden člověk, ale členská základna a ta si (zatím) ve většině změnu názvu nepřeje. Ale názor se postupně posouvá.

   1. Po zvolení komunistického rozvědčíka presidentem už jakékoli protikomunistické řeči libtardů ztratily smysl.
    Když nevadí komunistická minulost, proč by vadila komunistická současnost.

    1. Navíc, komunistická současnost je konzervativnější než Piráti nebo 5kolka vůbec. Podobně jako čínský komunismus má s komunismem společného méně než si myslíme, je to taková forma císařství v mnohonárodnostním státě.
     Skutečnými komunisty v obsahovém plánu jsou dnes Piráti, zelení a ostatní barvy, dokonce i TOPka se stává ultralevicí – s prodavačkou mobilů v čele. A s nimi se krásně pojí současní pragmatičtí dojiči socialismu, pardon kapitalismu pardo kohokoliv – Starostové. Doplňují se.

     1. Keď pridám do gulášu kakao, šľahačku, kyslé uhorky a jahodový džem, tak vytvorím jedlo, ktoré sa bude podobať tomu, čo sa vám podarilo vytvoriť zo slov. Niečo úplne nepoživatelné.

      1. Gabriel.
       No vidíte a já tomu nejenže rozuměla, ale ještě i souhlasím 😀 Jestli v jste nezaparkoval v jiném motorestu.

   2. „Je potreba zmenit mysleni lidi“…kdepak jsem to ja jenom slysel…a ani si uz nevzpomenu, jak to dopadlo.

    1. Stridor:
     Njn. Tolikrát se to zkoušelo, vždycky to blbě dopadne, ale bude se to jak u blbečků na dvorečku zkoušet pořád dál: poručíme větrudešti, změníme člověka v…..é….no v lepšího člověka.
     Fakt jak u blbejch na dvoře.

   3. Základní problém komunistů je v tom, že se mýlí. Vždy a všude. A pak to svedou na imperialismus. Nebo na Gorbyho. Zkuste být sami sebou a vyhrát. Jednoduché, že?

  2. Vidlák zachytil svěží vítr a vsadil na komunisty. Doba tomu nahrává, Brusel už padl do komunistických tenat před časem. Nová ideologie evropských komunistů je modifikovaná po vzoru čínského úspěšného modelu. Dotace pro oligarchii, zákony pro poddané. Kdo půjde s komunisty, nemůže udělat chybu.

   1. Re: Kolem…

    Do této chvíle jsem vás považoval za poměrně rozumného člověka.
    Ale možná by úplně postačilo, kdybyste se věnoval opravdovému studiu toho, o čem se snažíte plácat svá pseudomoudra.
    Pro začátek by úplně stačilo, kdybyste zvládl popsat rozdíly mezi vedením ekonomiky v Čajně a ve Čtvrté říši – pardon – v Německé uhniji – pardon v Ojropské uhniji.

    1. K věci, štulec pominu.

     Čtvrtá říše se nejdřive musí upravit, aby mohla převzít čínský model, který prokazatelně funguje ke spokojenosti globální vládnoucí třídy. Úprava spočívá především ve sjednocení obyvatelstva na úroveň masy. K tomu slouží systematicky prováděné kroky, například:

     – násun migrantů a jejich mísení s původním obyvatelstvem
     – likvidace střední třídy daňovým systémem, hypotékami, (ne)vzděláním atd.
     – technologie sledování a digitální kontroly
     – rozebírání rodin a národů na osamocené jednotlivce
     – obraz nepřítele na východě, který ve skutečnosti reálně neexistuje
     – média a propaganda
     – řízení poddaných strachem na všech úrovních

     Čínská ekonomika přebírá od Západu koloniální iniciativu. To je pro KoZa smrtelné nebezpečí a vyžaduje protiakci. Čína koncentruje kapitál do státních fondů, Evropa jde cestou fondů dotačních. Bohužel nefungují tak efektivně z pohledu centralizace a kontroly.

     Největší rozdíl je v pracovní morálce poddaného Číňana a poddaného Evropana. Na tom je třeba zapracovat – viz výše. A protože to nepůjde po dobrém, musí to jít jinak.

     Převýchova Evropanů začala migrační vlnou, následovalo kovidové cvičení a ukrajinská mobilizace. Nyní lze očekávat například „úpravy“ peněžního systému. To se mi jeví jako vhodný čtvrtý stupeň převýchovy. A vhodná záminka pro zavedení sociálního kreditu. A to už jsme téměř v Číně, řekl bych.

     Může se na první pohled zdát, že probíhá nesmiřitelný boj Západu s Východem, ale není to tak. Globální elity mají obě civilizace víceméně pod kontrolou. Co nefunguje, je sjednocení. Zařazení všech poddaných do jednoho stejného modelu. To je konečným cílem probíhajících konfliktů. Globální civilizační matrix. Ať už si ho představíme v detailech jakkoli, z hlediska udržení moci ve věku prudkého rozvoje technologií je nutnou podmínkou pro elity, které kontrolují planetu od vzniku civilizace.

     1. Obávám se, že je to úplně stejný nesmysl jen více rozepsaný. Kde jste například přišel na to, že do Číny je migrace a že tam ničí rodinu ???

     2. Prožidovskému a proruskému nacistovi se občas podaří taky nějaká „perla“, ale tahle slátanina od Kolemjdoucího, to je něco.
      Doprdele, kolik vás tady je, co chodíte okolo a trousíte moudra ze zahraničí? Často i politický?
      Dyť to všichni máte jen z internetů, často autory textu subjektivně zkreslené až hrůza (no speciál je tenhle!), ale ani to vám nebrání, tady s tím vytapetovat jednu obrazovku!?
      Chodí sem momentálně max. jeden člověk, co skutečně venku žije, zbytek si hraje na někoho, kým není, ale taky jim to nebrání, třeba „analyzovat“ ty čínský agrobolševiky.
      Nacista má těchhle plků ala sociální kredity a sledování lidí, už plný brejle.
      Nacista vůbec nechápe, jak by šly zavést sociální kredity u našich starších lidí a důchodců, co často nemají ani mobil – a když, tak ten nejjednodušší tlačítkový.
      Například nacista dodnes a rád používá docela nabušenou Nokii 6230 a víc nepotřebuje – je malinká, nepřekáží, obsahuje všechno potřebné, nač si nacista vzpomene, vydrží nabitá týden a nacista se s ní dovolá i z díry po letecké pumě, nebo i z betonových uzemněných kobek 2m pod zemí, kde jsou smrtfóny bez signálu.
      Nacista nemá nutkání, každou volnou chvíli šmatlat po smrtfónu, utrácet prachy za data – a přitom si nechat, za své peníze, masírovat palici reklamou pod tlakem – a nic nového se nedozvědět, případně sračky.
      Starší a staří lidi nemají PC, digitální technologie nechápou, nejsou v tomto směru gramotní, ale podle nacisty žijí mnohem hodnotnější životy, než ti pološílení majitelé smrtfónů.
      Digitální technologie se životů starších lidí vůbec nedotýkají a nacista jim svým způsobem závidí.
      Zajeďte si někdy do nějaké dědiny na Moravě a optejte se vitální důchodkyně, co si myslí o sociálních kreditech, internetech v placce, nebo o životě online.
      Nacista si myslí, že hodně těch krasoduchů, co sem chodí vypisovat ty rádoby intelektuální štosy na celé obrazovky, jsou ve skutečnosti velmi osamělí a nešťastní lidé.
      Nacista teď sice taky sepsal špalek, protože je nasraný na všecky ty kolemjdoucí zvednutý rypáky.

     3. Ten komunismus. To jste tam neměl takto psát, i když to tak je. Řekl bych, že to je signální slovo, spouštěč. Vždyť jde o odporný útok na levici 👺 !

      Tam je pak jedno, že jste u migrace a rozbíjení rodin nepsal o Číně, nýbrž o KoZa, je jedno, že jste popisoval, jaké KoZa hledá záminky pro zavedení sociálních kreditů. A buďte rád, že jsem se taky nepřidal a neomlátil Vám o hlavu to vytváření nepřítele na východě! Mě taky nezajímá, že je to zase o KoZa, protože Čína si na východě žádného neexistujícího nevytváří! 👺 Jste osamělý nešťastník, jistě také nerozumíte, co Vám píší a nejspíš jste debil, co zasírá diskuse rozumných a uvážlivých účastníků 👺👺

      Vysvětlivky:
      Osobně si o Vás nic uvedeného nemyslím
      Nestojí mi za to zůstat „důstojný“, s podobně absurdními výtkami jsem se totiž z pera myslitelů taky setkal a všechno prostě má svou míru. Kdo do tebe kamenem, ty do něj kamenem 👺👺👺
      A protože jsem mnohem víc špatný člověk, byl jste to Vy, kdo tehdy spočítal, že pokud budou všichni volit Baštu, tak to vyhraje? 🙃

  3. Proc volili stale dokola Filipa – protože vybrané skupině zajistil pohodlné přežívání.
   Proc si do cela nezvolili Skalu – chtěl by po nich práci pro stranu.
   Proc se neprejmenovali – Stejně by jim vyčítali i poslenních sto let.
   Podívejte se na odsku – co má společného s Klausovou stranou z devadesátek? Straku v logu.

   1. ODS má s Klausovou stranou společné rozkrádání. Od samého začátku až do samého konce nedělá ODS nic jiného než rozkrádá nač dosáhne a nastartoval to Klaus rozkradením (mimo jiné) 50 mld důchodcům. Okrádání důchodců už mají zabudováno v genech. Rozkrádáním republiky pokračovali kdykoliv se dostali k volantu díky voličům, kteří do svého čela vytrvale volí velevoly z ODS.

    1. Podepisuji v plném rozsahu. (A připojím: Kdo je volil víc než dvakrát (jsem velmi tolerantní), je spoluviníkem současného stavu.)

     1. Karle, osobně si nic (ti komunisté) nepřisvojili a jejich potomci z toho „ukradeného“, tím pádem, ani nedědili. Takže, pokud by se vrátili (komunisti) k moci, žádné restituce uskutečnit nelze. Když, tak do společného: Nejdřív banky, potom „klíčový“ průmysl (ten už málem neexistuje), doly, zdroje energií, voda … toho distribuce (pokud to ještě vůbec stojí za to) a nakonec zemědělství – kolektivizace, když zcelení půdy vylepšila i neviditelná ruka trhu (takže státní statky?). Račte si to doplnit a ujasnit.

       1. Anonyme, mocensky obdobně, jako současná vládnoucí moc. Otázkou je, kdo vedl stát k jeho rozvoji a kdo vede stát k jeho skáze. Ocením, když si to věcně rozeberete.

  4. Stridor.
   No je to křehká blondýnka. A dokonce i s ukňouraným hlasem můžu souhlasit. A to nějak vadí? Není důležitější třeba to, jak hlasuje v EUparlamentě? Nebo tak něco………….

 9. Preco volby teras dopadli tak ako dopadli. Aj z nasledujúcich dôvodov. Slovaci,slovenska kultura, nas egregor je:
  – tolerantný (Pelle. je homosexual, ale nie je ukričany výstredný lpgtdi+ aktivista)
  – nekonfrontacny-mierny-pokojne plynuci (pozrime sa na Slovensko, krajinu zhora: nie su tu ziadne dramaticke výkyvy, vsetko je „tak nejak“ pokope v sulade, bez velkych rozdielov s malou čerešnickou na zelenej pekne zvlnitej ploche: Vysokymi Tatrami)..
  -nesebastredny, kolektivistický
  ….AJ preto,na hlavne z tychto dôvodov vyhrala minule Čaputova (zeby na tieto dovody nahle zabudli „babkovodici“ progresivcov? 😁nebudme naivní 😉) , a teraz Pellegrini (z neho budu este tzv. narodovlastenci zrejme nemilo prekvapeni …ihneď sa podakoval sa IBA madarom tzv. „vlastenecky tabor“ velkym oblukom obisiel, tak ako ho obchadzal doteraz,  ci nieco zmeni je malo pravdepodobne.. uvidime) a prave preto narcistickí, arogantní, konfrontacní politici typu Harabin nemaju ziadnu šancu sa v slov. politickom priestore väčšinovo presadit a ani sa nepresadia…

  1. U Harabína jsem přemýšlel, proč nedal Pellegrinimu přímou podporu – volte ho. Místo toho, že prý jeho voliči vědí, co mají dělat.

   On potažmo řekl, Pellegrini, musíš si o tu podporu mých voličů říct, musíš se s námi národovci „umazat“, aby jsme tě podpořili.

   Zpětně to považuji za chytré.

  1. Myslím, že Vidlák kope především za změnu k lepšímu. A jestli to vypadá, že to přijde s Rajchlem, podporuje Rajchla. Když se ukáže, že to asi není cesta, hledá dále.
   Ted se buduje nová struktura, a toto jsou porodní bolesti. Tříbení. Vždycky to tak je, ten proces. Politika je řezničina, jen ten řezník musí být ze správné strany. Kdo čeká jen na vznešené hodnoty a ignoruje fakta života, bude nekonečně zklamáván politiky, ale především klamán sebou samým.
   Rozhodují zájmy. A to, kdo je prosadí. Všichni vidíme, jak, hlava nehlava své zájmy umí hájit současní dosazení. Do posledního Čecha. A možná bude i sušenka z ruky, která bije.

  2. no já bych, že dělá to nejdůležitější. Nikdo neví /nemůže vědět všechno. Takže dává téma do placu a lidi začnou hledat apro a proti. Má to velkou výhodu v tom, že v případě konečného rozhodování či volení nemůže nikdo přijít se šlupkou / bombou či jak to nazvat, aby vše zvrátil ve prospěch věrchušky či pro plezír že něco zbourai. Kdo ví.. Já bych to rozhodně nezatracovala.

  3. Kopu za cokoliv, co má podle mě smysl, ale nejsem u nikoho straník a neberu žádné prebendy. Dokud jsem měl dojem, že Rajchl by mohl být řešení, zviditelňoval jsem ho. Ale totéž jsem dělal pro jakýkoliv počin kteréhokoliv politika. Teď se nejúspěšnější jeví Konečná a tak o tom píšu.

 10. Ta kavárna nebo lépe řečeno Ty kavárny nejsou dávno zdaleka jen pražské! Nejsou dokonce ani jen plzeňské či brněnské. Není totiž žádná výjimka, že se na periferiích nikterak velkých měst nachází různá zařízení, obyčejně společenského charakteru (např zážitkové gastro podniky), která jsou jednak LGBT feiendly,za druhé se tam mihne nějaký ten aktuálně trendy cizinec coby zaměstnanec a v neposlední řadě jsou majitelé těchto,,gurmáren“ řádně loajální se současným režimem (to je nutností). Mají veškeré elitářské manýry od ponožek až po zaparkované MG na osobu v rodině. Své zaměstnance si pečlivě vybírají, pravidelně se zvěčňují na fb při každé činnosti jako je třeba happy birthday se svíčkou v muffins. Ideální je, když se od tatérů komlet vyzdobený extravagantní personál stejného pohlaví v době,kdy je pracovní pauzička na nějakou tu šlukovčičku, začnou láskyplně laskat a projevovat si náklonnost. Intenzita vrtění ocásků v přítomnosti oCalvinKleinovaných šéfíků je jedním z důležitých faktorů. Druhý je nevykazovat známky dezoláta.Pochopitelně Stahují se tam od pohledu liberální pološlechtici na SUVéčkách, kteří si
  pochutnávají na na rebelských burgerech, vystařených jihoamerických hovězích flakotách,pureéčkách,brownies a cheesecakes. Dezolát tam zatím může, ovšem pouze jako zákazník druhé až třetí kategorie.

  1. Do takových podniků nechodím zásadně. Svíčička, zaražená mezi půlky mafína mě neoslovuje. A stařené, na antibiotikách a anabolikách vyhoněné stařené hovězí rád přenechám „znalcům“. Jj, je spoooousta lidí, kterým krásně vyhovuje to, co je . Krásně se v tom dá žít, když se hodnotově ukotví a umí si sáhnout na dotace a tak. Opakuji se, ale 1. díl Majora Zemana to přesně vystihnul. To keťasení hospodského, který plynule přešel od kolaborace a donášení Gestapu na kšefty s chlastem z UNRA, než narazil na sovětskou kulku. Spoustě lidí to vyhovovalo a kšefty se dělaly. A sověti si počkali a pak se děly věci.

   1. Je to krásný příklad toho, jak se společnost dá rozdělovat na všech úrovních. Od rozzářených metropolí (dá li se něco takového u nás nazvat) až po periférie reálně okresních měst. A nemusí to být traktoristè v ministerských křeslech.
    Stačilo asistovat třeba u porevolučních podvodů a rozkrádaček nebo si nově sundat bílou salonní rukavičku zakoupenou na internetu a pohladit si holou rukou nějakou tu dotaci.

 11. K evropským volbám půjdeme a budeme volit vlasteneckým srdcem. Máme volební právo a volby jsou svátkem demokracie. S našimi hlasy bude vládnoucí zlo menší.

  Psychologicky je volební právo dokonalý nástroj moci. Poddaný svým odevzdaným hlasem umlčí sám sebe na několik let. Vždyť sis je sám zvolil, blbče, tak se nediv. Příště to uděláš líp. Jednou to vyjde a všechno se změní.

  Je to pošetilost, nezmění se nikdy nic. Dokud poddaný nepochopí, že volby jsou nástrojem moci vládnoucí elity, která své poddané vlastní. Stejně jako za feudalismu, v Římě, v Egyptě.

  Letošní volby provází strach z války, jak správně píše Vidlák. Jsou to válečné volby. Válka je a účastní se celá Evropa. Rusko se velmi pravděpodobně nevzdá. Má nekonečné zdroje, nekonečné území a v případě potřeby mnoho přátel, kteří hravě přečíslí celý Západ několikrát. Válka může skončit jen dvěma způsoby. Buď se Západ vzdá a přizná porážku, nebo se rozhodne pro vzájemné zničení s použitím jaderných arzenálů.

  Alternativní cesta je možná. Poddaní budou muset pochopit, že své právo na život ve svobodě neuplatní ani ve volbách, ani v demokracii jako takové. Budou muset odmítnout systém, kterým je dnešní svět uspořádán. Přestat s ním spolupracovat na všech úrovních. Pyramidu moci nahradit prostým zákonem, že jsme si všichni rovni. Zlatý věk lidské civilizace. Nejdříve ovšem bude třeba zbořit všechny chrámy…

  1. To půjde s vlnou, která se zvedá. Teprve zvedá. Zatím dělat to, co je nejefektivnější v dané situaci.
   Hádám, že v obrácené časomíře spějeme někam k 50. létům.

  2. Tak to běžte udělat! Běžte bořit chrámy, běžte se bouřit se zbraní v ruce. Běžte překračovat zákon, běžte zapalovat paláce, běžte dělat pasivní rezistenci. Nebo čekáte, až to udělá někdo jiný a vy se pak jen přidáte k davu?
   Odvaha je vzácné zboží. Tuze vzácné a volby jsou způsob jak vést občanskou válku, aniž bychom si tady všechno rozmlátili.
   Ve Francii, tam už muslimové přesně tohle pochopili a odmítají systém. Dokonce to dělají tak efektivně, že se jim to asi brzy podaří. Ale nevím, jestli to bude výhra pro svobodu.
   Všechny řeči o tom, jak lidstvo musí odmítnout systém jsou řeči z pohodlného gauče.

   1. Rozumím vašemu rozhořčení, Vidláku. A současně fandím vašemu aktivismu a osobnímu nasazení. Máte můj respekt.

    Je to otázka filosofická. Lze změnit systém zdola? Nechat se zvolit jako nezávislý občan se svojí družinou na nejvyšší stupeň moci a pak provést změny proti systému? Využít k tomu existující demokratické principy? Domnívám se, že nelze. Prostřednictvím voleb si moc vždy podrží elity.

    Alternativními cestami zůstává pasivní rezistence a boj. Pasivní rezistence bývá úspěšnější.

    Jinak máte pravdu. necítím se být vůdcem, spíše se přidám, bude-li ke komu.

    Jsem rád, že berete na vědomí třetí cesty.

    1. Především je třeba říct, že systém se mění strašně obtížně a nejlépe se mění, když se starý systém sesypal. Ale když se systém sesype, tak to schytáme především my. Sesypaný systém je, že dítě brečí s podebraným zubem a vy nemáte ani na léky ani nemáte zubaře. Sesypaný systém znamená, že nemáte práci a ještě vás okrádá nějaký lichvář nebo pouliční mafián. Sesypaný systém znamená, že nesmíte zastavit na semaforu, nebo vás okradou.
     Já bych byl raději, kdyby se systém spíš vyvíjel, než sesypal.

     Náš Titanic nabírá vodu a potápí se. Je třeba jít třemi cestami:

     1. Jednak je třeba stavět záchranné čluny, protože se to fakt může celé potopit a ve studené vodě globální ekonomiky a velkých korporací se blbě plave. To jsou moje aktivity ohledně soběstačnosti, samozásobitelství a vytváření komunit. Moje snaha o vytváření podpůrných struktur.

     2. Je třeba se pokoušet o změnu kapitána. Bouřit se, stávkovat, demonstrovat, volit, lustrovat politiky a doufat, že se podaří to co na Slovensku. Díra v lodi třeba ještě není fatální a dala by se opravit. A kdyby se náhodou posádka vzbouřila, je třeba u toho být. Samozřejmě s každým dalším dnem je naděje menší a menší.
     To jsou moje aktivity kolem demonstrací a politiky

     3. Je třeba křičet, spouštět sirény, burcovat, povídat, házet slova do veřejného prostoru a pokusit být hlasitější než ti šmejdi, kteří s Titanikem najíždějí stále větší rychlostí mezi ledovce a tvrdí, že je v našem zájmu narazit ještě rychleji a ještě fatálněji. Je třeba být konkurencí velkým médiím. Proto píšu blog a snažím se co nejvíce zvětšit svůj dosah všude kde to jde. Snažím se být vidět i slyšet.

     Nevím, co nakonec bude ta nejlepší cesta. Kdybych to věděl, šel bych jen po té jedné cestě a nerozděloval svoje síly. Ale já to prostě nevím. Kvůli tomu jsem nechal práce, nechávám na sebe plivat své okolí, značně jsem zvedl riziko pro svoji rodinu… ale prostě je třeba to zkusit, dokud je ta možnost. Až jednou zavedou válečný stav, tak už nebude o čem mluvit.

     1. Kdysi jsem mel auto, ktere melo na palubce lehce pristupny prostor, kam se davaly mince (na parkoviste, na mytne). Jeho nastupce uz mel prostor na mince skryty (a debilne vyreseny, takze mi furt propadavaly DO palubky) a dalo se zamknout jednim tlacitkem z mista ridice. Jeho nastupce uz spesl prostor pro mince nema (dobre, tady by mohla byt „vinna“ digitalizace), ale hlavne… pri rozjeti se samo zamklo.

      To jen k tomu okradani na semaforu pri sesypani systemu.

      1. A nový kapitán bude vybrán namátkou z přítomného davu.
       V případě, že se loď potápět nepřestane proces opakovat.

     2. Re Vidlák

      Ano, tento odstavec dává smysl a vaše aktivity jsou nejen v pořádku, ale také hodný uznání.

      Jiná věc je, jaké budou výsledky. Já bych na vašem místě nikdy nesázel na spolujízdu s KSČM. Stačí se podívat na ten jejich web a fotky několika desítek lidí, co tu stranu zastupují jako zvolení činovníci. Nikdo je nezná a vypadají jak z minulého století. V té straně se nic nezměnilo a jedna aktivní osoba to nezachrání. Pokud to vůbec má v úmyslu.

      Protože až dojde na lámání chleba, bude o koalici Stačilo rozhodovat vedení KSČM.

      1. A v jiných stranách se o tom rozhoduje nějak jinak? Všude je to stejné a všude záleží na jednotlivcích a společné „chemii.“ Ostatně, za dva měsíce to bude za námi a pak uvidíme.

      2. Kolemjdoucí měl jste se dívat, jak lidovci zametají se svými členy, kteří se holt nehodí.

     3. Ja nevim ,ze vy lidi musite delat vsecko slozite a snazive nadrit se co nejvic,
      aby se nic nezmenilo. A nema to konce , cim vic se snazis, tim je to horsi..

      Genius ducha spociva v tom , ze se veci jednoduchymi prostredky
      provedou jednoduse a s co nejmensi namahou.!!!!

      Napr. zrusi se potrestaji a znici se beze stopy politici a jejich politiky.
      Vlada se odevzda do rukou normalnich nedeformovanych a nezkrivenych lidi. Zrusi se premrsteny snazeni..
      Zavede se nuda , ze vsecko bude /bez politika / ,jak ma bejt.
      Dite pak dostane vsemoznou peci , normalne a samozrejme ,protoze to poridi lidi. System nebude , ani staty Lichvostejnu a mafianu.
      Nekde se nakej vobjevi a lidi takovy zrusi.
      Lidi si zrusi vsecky skudce..Zrusi zbytecny penize..A tim zbytecny snahy.
      Titanic nebude nabirat vodu a SE SE SE potapet. Lidi to se nedovoli ,aby s nim nekdo pajtloval plnou rychlosti v noci a v oblasti plny ledovych ker.
      A kdo /a vsichni/ to jen zkusi ,zkusi to jenom jednou..
      Nebude proti komu se bourit.Kricet ,sireny ,ani aktivity kolem politiky a demonstraci , ktery znamenaji jejich politiku politickou a ubohou opakovanou neschopnost . Kdyz ty sou, aby vyskakovali na podium
      a jenom kriceli kecy.
      Aby se nacpali do vlady. Opakovani je matka zhoubnosti a zrudnosti.
      Uporny telo i mysl opakovani vseho takovyho taky nebude.
      Politinaci a strany sou to nejhorsi za kazdyho rezimu..
      Vzdycky to spadne aspon do fasismu/bolsevismu , nenavisti chamtivosti a nebo horsi .Konkurence medii a drina s tim bude zhola zbytecna , nebudou..Zavrou se jim hystericky zobaky.
      Budou jen lidi a totalni vlada normalniho zivota a vsecko jiny nebude ,
      kdyz budou vladnout lidi a verejne.
      A kazdy rozhodnuti si lidi rozhodnou ..
      A muzou i pokracovat v zivani na gauci. Nebo tak.

    2. Kolemjdoucí.
     Obávám se, že jakýkoliv systém lze měnit pouze zdola. Trvá to, ale vytrvá. Shora je to vždycky kosmetika.

  1. Ač-li nebyl dán prikaz, aby otočil. Ledacos se otáčí a tohle může být následek.
   ebo mu vážně věříte, že to vše dělá podle svého „génia“. Myslím, že jde o to, aby se udržel ve sněmovně a podle potřeby kalil vodu. To jste si nevšiml?

 12. Vidláku, existuje už kandidátka STAČILO do EP?

  Pokud ano, vyvěste to tu, ať se to může prokydat.

   1. Možná proto, že ti lidé nemají s kandidátkou Stačilo do EP téměř nic společného, to není kandidátka KSČM, ale koaliční.

  1. Reálně se mohou dostat kromě Kateřiny ještě někdo z první pětky či šestky. Takže Konečná, Dostál, Turoňová, Krajča, Rédová, Dubravská.

   1. Dva jsou nereální, podle mě jen Konečná.
    SPD je mnohem zavedenější a taky nebude mít víc než dva europoslance.
    No a jestli Babiš pošle zase takový zmrdy jako doteď, nic se nezmění.
    Ale alespoň budeme vědět co od něj čekat po parlamentních volbách

  2. Zdá se mi, že důležitější budou naše parlamentní příští rok.
   Pár českých europoslanců, z nichž jen část bude provlastenecká se v tom euromoři ztratí jako nic.
   Doma by byla větší šance něco ovlivnit. Stačilo by pro začátek nebýt tak aktivní a snaživě s předstihem začít připravovat veřejné mínění na eurounijní „dobro“.

   1. Ale zase není marné, dozvědět se , co v tom euprdlamentu kují za pikle. A co jsem stačila zaregistrovat nejmíň dva to činí, což taky není k zahození. Ono, když se tyto informace spojí s děním u nás – vylézá mnohdy pravý opak toho co naše věrchuška prohlašuje.

 13. Ale bylo by dobré zeptat se Kačenky k jaké FRAKCI se v EP připojí!!!! Protože zatím byla ve frakci Sjednocené levice.

 14. Babišovy vrtulníky
  Fialovy stíhačky
  poletí na nevolníky
  rozmydlí je na sračky.

  Nač nám Raptor, Venom?
  My jsme chtěli jenom
  prožít život klidný
  a ne mrzký, bídný.

  Běžte všichni do řiti
  se svým svatý bojem;
  život visí na niti
  zavezu vás hnojem.

 15. Reprezentant války, komunistický rozvědčík Pávek, dostal v presidentské volbě téměř 3 400 000 hlasů, cca 58% ze 70% všech voličů. To je celkem velká masa lidí, chtivých smrti.

  1. Ládiku, oni nejsou chtiví smrti (tedy té své), oni si myslí, že by to bylo jako tenkrát v Íráku. Dobro tam vlítlo, po řádné palebné přípravě získalo takovou převahu, že to pak ti profíci bez velkých ztrát došťouchli a my ostatní jsme na to mohli koukat na CNN.

 16. STAČILO pořádá v Brně 20.4. od 10 hod. seminář k Euro volbám s názvem Otázky a odpovědi. Panelisti: Konečná, Rédová, Skála, Valenčík, Petr Bureš. Program začíná v 10.00 hod na adrese: KD Dělňák, Klajdovská 28. Brno.
  Vidlák není uveden na plakátku, ale věřím, že tam bude.

   1. Volba do EU, neni nic jinyho, protoze je jen souhlas s EU .
    Dale vseobecna podpora EU , formy ,systemu a struktury a vedeni EU. Tedy .
    /At zije EU/.
    Nove a dalsi potvrzeni o dulezitosti a nezbytnosti existence EU ,
    totalni vlady ustredniho vyboru, /podrztastickove pod podiem ,muzou
    souhlasit trochu a nebo dokonce nesouhlasit , to muzou…je jim to hovno platny , vsichni pomahaji ,aby EU bidne neskoncilo ,nechciplo i kdyz hnije a bylo popularni /,
    nikym nezvolenyho a schvaleni jeho pokracovani ,usili a smeru ,
    /at zije ukrajina/,
    na vecny a dalsi casy.

 17. Vidlákovo dilema, válka versus mír, je v zásadě fiktivní, protože nepojmenovává příčinu dnešní situace. A tou je manipulace, pod rouškou mravnosti služba nemravným účelům. Do čela států se tak dostávají mravně pokleslé loutky cizích zájmů. Zelenský, původně loutka Kolomojského, vyhrál volby, právě protože měl v programu mír, protože v předvolební kampani volal po dohodě s Rusy. Nedostal žádný mandát k válce. Přesto válku vyvolal, mimo jiné proto, že se loutky ujal silnější a sofistikovanější loutkovodič Boris Johnson, dirigovaný CIA.

  Skrze toto nepochopení se tak Vidlák vystavuje protiargumentu, na který nemá odpověď – totiž že je Chamberlainovský zbabělec. Který tak skrze svou zbabělost válce nejenže nezabrání, ale je za ni de facto zodpovědný. A ten argument padne právě od morálně bezpáteřních a ke lži vycvičených loutek typu Fialy, Rakušana či Pávka. Nastrčených sem právě proto, aby, když to nepůjde jinak, válku s Ruskem do posledního Východoevropana vyvolaly.

  Právo dvojího metru není právo, ale bezpráví, zvůle. Na zdravý rozum je třeba se odvolávat, nikoli na de facto Chamberlaina. Jestliže mají právo na sebeurčení kosovští Albánci, musí ji mít i krymští Rusové. Jestliže se USA při bombardování Jugoslávie neřídily mandátem OSN, nemůže se požadovat po Rusech při napadení Ukrajiny. 14000 mrtvých v předcházející občanské válce nelze opomíjet, zrovna tak jako nelegální svržení legálně zvoleného Janukoviče. Zrovna tak jako otevřená, státní, ukrajinská adorace fašisty Bandery. Kvůli tomu padlo ve WWII tolik mrtvých, aby se dnes v Plzni legálně pořádala Bandera párty?
  Kromě toho Putin opakovaně o kolektivní bezpečnosti jednat chtěl, fialové loutky to ignorovaly. To je příčina dnešní situace.

  1. Re: Zdeněk pozdě jdoucí
   Nemáte pravdu. Vidlák není Chamberlain. Ano, ze různými loutkami stojí mocné síly. V nejbližších desítkách let je však nemyslitelné je porazit.
   Je však možné sypat písek do soukolí válečného stroje. To Vidlák dělá a dělá to dobře. Tak dobře, jak je možné. Nemá smysl stavět si nesplnitelné cíle.
   Probíhá boj o světovládu a naše jediná naděje na přežití je, že se to nevyšroubuje až k jaderné válce. Tento cíl s námi sdílí většina populace. Věřím, že ho sdílí i většina superbohatých, kteří k nám jinak mají podobný vztah, jako my máme k exkrementům. Chtějí ten svůj neofeudalismus, nanejvýš půl miliardy podlidí, kteří jim budou sloužit (ostatní mají za povinnost jenom co nejrychleji vychcípat), to ano. Ale ne pomocí jaderné války nebo nějakých nezničitelných jedů – přece si nebudou ničit tu svoji planetu, že.

   P.S.
   Jak to bylo ve skutečnosti se Zelenským nevíme. Četl jsem třeba článek, že je agentem CIA už řadu let, a že Kolomojský nebyl ta nejdůležitejší osoba; – jenom se zapojil, protože to byla pro něj v té době nejvýhodnější cesta. Není to první herec v politické funkci. „Umělci“ se v politice ohromně osvědčují – myslím, že jich bude přibývat.

   1. To netvrdím, že Vidlák je Chamberlain, ale že na jeho argumentaci může být jako na Chamberlainovu nahlíženo, že je to argumentačně zbytečně slabé místo.

    Vydlák má vysoké EQ, jakoby vidí pod pokličku, a dokáže to vytáhnout, zformulovat, nad pokličku. Člověk si pak řekne aha, no jo vlastně. Proto má i takový čtenářský dosah.

    Ale viděl bych to optimističtěji – zhroutí se to během pár let. Proto bychom se nějak měli zformovat, připravit se, na nové fungování i po tom soukolí zadření, ale nevím jak. 🙂

  2. Ono je to v zásadě jedno, protože soupeř použije jakýkoliv argument. Klidně i podpásový.

   A hlavně – volby nevyhrává racionalita, ale emoce. Lidé chtějí volit odborníka, ale nechtějí poslouchat jeho odborné řeči. Lidé chtějí volit srdíčkem, ale praktická politika je zpravidla neintuitivní. A do třetice… pokud se lidem tzv. „udělá názor“ tak ho jen tak nezmění bez ohledu na argumentaci.

   1. Prožidovský a proruský nacista připomíná, jaké emoce vyvolal Hamáček v červené mikině, kterého svým dotazem nasral nějaký reportér. Na chvilku nechal toho politického jazyka a vyjádřil se od plic, skoro jako obyčejný člověk. Možná si někdo vzpomene, jakou odezvu to vyvolalo.
    Sám nacista na tu tiskovku tehdy koukal a nechtěl věřit svým uším. Možná, že záznam té tiskovky bude ještě někde k nalezení, pokud ovšem kovid-gauneři nesmazali všecko, co se dalo, jako případné důkazy.
    Například ten Hamáčkův výrok, že už nikdy v životě se mu nepodaří, utratit tři miliardy za patnáct minut.
    Nacista si myslí, že právě takové „momenty překvapení“ mohou udělat víc, než si dnes umíme připustit.
    Možná, že kdyby p. Konečná nechala na chvilku fráze frázemi a mluvila jazykem, nám dole srozumitelným, tak by to zapůsobilo.

   2. Ale existuje na to jeden padny argument, vic jich netreba:

    Vidlak se citi byt Kennedym. A jak ten pekne vyjednal s Chruscovem mir.
    CIA sice smrtelne nasral, ale do dneska ho v USA oslavuji.
    Takze na takove jmeno si netroufne kydat spinu u nas nikdo.

  3. „…podezrelych bylo mnoho ,ale Mackie , se jen smal..“…
   Zmineny nahore zalezitosti a ty dalsi , ktery treba kazdej videl , nekdo nafilmoval ,
   ale nikdo a zadna komise
   nikdy nic nezjistila ,urady a policie nic nevypatraly , ani nezjistily ,dukazy zadny
   nebyly a kdyz byly, tak nebyly , kdo to mel na svedomi ,
   to jenom dokazuje , existenci skutecny vlady, ktera ovlada svet .
   Ktera vladne a organizuje vse uvnitr loutkovych a nastrcenych vlad, uradu statu.
   Konkretni priklad. Dyz nekdo neco pise musi to podeprit prikladem ze skutecnosti.

   I Kecal z Prodany mel ty kecy podepreny konkretnima faktama
   a tak ani trochu neKecal.!!! Nekecal..
   „….ma dukaty ,ma dukaty a chalupu a chalupu dostane vod taty“…

   Bratr presidenta napr. mel pozici , celej statni aparat nejmocnejsiho statu na svete ,
   po ruce a vubec nic konkretniho nezjistil.

 18. Vidlák: “ Co způsobilo, že konzervativní slovenský venkov ……. zvolil za prezidenta gaye, aniž by to komukoliv vlastně vadilo? “

  Homosexualita by nevadila nikomu, kdyby se z ní nedělal svatý grál.
  Kdyby se homo – považovali ta to, co jsou = lidi jako ostatní a nepožadovalo se, aby měli samé výhody, ohledy, privilegia.

 19. Zdravím Vidláku,

  Hezky jsi to napsal, “má pravdu předsedkyně”. Hlavně mě nejvíc zaujala ta poznámka o jejím zajištění “žádného Vacka” na kadidátce.

  Trochu odbočím k p. Paroubkovi, jak jsi se pochechtával p. Rajchlovi, že ho nechal vystoupit na protestní akci PRO. Nějaký měsíc zpátky se připravovalo spojenectví Spolu, PRO, p. Paroubek a někdo (už si nevzpomínám). Tenkrát do tohoto spojenectví “hodilo vidle” PRO, protože sponzor strany.

  Tak si společně připomeňme, že pí. Konečná “naházela špínu” na PRO tím, že zveřejnila celou komunikaci všech čtyřech účastníků.

  Jsem zvědav, zda se náhodou nenajde nějaký “frajer”, který podá na pí. Konečnou podmět k šetření na porušení telekomunikačního tajemství (par. 84-86 telekomunikačního zákona) na Telekomunikační úřad. Předpokládám, že nemá potvrzení všech zúčastněných, že komunikaci může zveřejnit.

  1. „Nějaký měsíc zpátky se připravovalo spojenectví Spolu, PRO, p. Paroubek a někdo (už si nevzpomínám).“

   Uff, to jako, že se pětikolka chtěla spojit s Reichlem a Paroubkem ?????

   1. Nezbytny sou osobnosti a vytvoreni podminek pro ne. A vyskyt jejich rust.
    Nejdriv jejich hledani a to dnes probiha tak , ze svetsina voli toho, kteryho volicum
    nastrci pred cumaky ,ktery sou neschopny a liny cumet , kde je nekdo koho znaji ,
    komu duverujou uz dlouho , kterej neco umi a chova se jako clovek
    a ne jako politik. Uz sou nauceny ze musej volit jenom politika a pak zase cumi..
    Nejsou ty osobnosti a predsedkyne se vobcas ukaze jako predsedsvine.
    Reseni nemuze bejt, kdyz strany prehazujou svinstva hlavne ty politicky ,z jedny na druhou ,mezitim kradou kde muzou a potom v tom uspesne pokracujou v koalicich.
    Na miliony obcanu cas samozrejme nezbyde..Jenom na to jak je vokrast a podvest..
    Ovsem politicky..

   2. Bych řekla že Parouibka byla škoda. Bohužel pokazil si to nápodobou hlavního modroftáka. Milenka, dítko, rozvod. To se ani v naší kotlince nadělalo. A lidi tenkrát ještě nebyli tak zracování liberálností. Ač on špatně dopadl, a navzdory tomu se s podobnými „zvyky“ roztrhl pytel.

    1. Bych neřekla, že ho byla škoda. Etalon papalášství, předlistopadový i polistopadový šizuňk. Paroubkův šuplík se stal téměř příslovečným.

    2. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že oficiálně s tím začal Topolánek.
     Paní Talmanová poté, co shlédla fotky Topolánkova péra z toho Berlusconiho internátu postpubertálních kurviček, tak po něm šla, jako po uzeném.
     Ale jsou spolu doteď, tak to možná nebylo jen to péro.
     Ještě předtím takových avantýr s milenkami v politice bylo víc, jen je bulvár nešířil, protože byl teprve v začátcích. Mluvilo se o Dostálovi, Březinovi a dalších.
     Vzpomínám si taky, jak vepřoryjec Novotný, řekl v jakémsi rozhovoru:
     „Tak každýmu v týhle zemi je asi jasný, že my Ivetu zabijeme stejně, je to jenom otázka krátkýho času“. Řekl to přesně dva měsíce před tím, než si Bartošová lehla na koleje. Před barákem v Uhříněvsi, byla trvale zaparkovaná dodávka s paparazzi na službě, ale zajímavý je, že nikdo nešel za ní, když se šla projít ke kolejím…Svůj podíl na tom měl i ten dement Rychtář, kokot už od pohledu.
     Už jen za tohle, by někdo měl Novotného odstřelit, jak prašivého psa, ne z něj dělat starostu.

  2. Já si to pamatuju trochu jinak, protože jsem u toho byl… Paroubek nakonec spojenectví nechtěl, protože nebyl spokojený s nabídkou (tuším) 4. místa na kandidátce a podmínkou, že na kandidátce fakt nebude Volfová.
   Jindra spojenectví odmítl lakonickou SMS, že mu to nedovolili sponzoři.

   Tím by to skončilo, kdyby PRO pak nezačalo nahlas mluvit o „útoku na svou stranickou integritu“ v podobě toho, že odešla Rédová a ostatní a obviňovali Konečnou, že za to může. A pak se začalo prát špinavé prádlo na veřejnosti…
   Jak z toho PRO vyšlo, to jsme všichni viděli na demonstraci…

   1. Paráda Vidláku, prostě paráda!
    Vy jste tam byl a tedy asi mluvíte pravdu. Takže mi z toho vychází, že veškerá politika v Kotlince je o osobních animozitách. O programy vlastně nejde vůbec.
    Ale – nějaké musí být, asi jako čísla na dresech v běžeckém závodě, tak se něco sesmolí, vyvěsí – a pak už se aktéři mydlí mezi sebou. Tak to bylo i devadesátkách a proto jsem tehdy šel od politiky pryč.
    Politika opravdu není pro normálně uvažující lidi s přiměřeným egem.

 20. „V kampani spojil podporu války na Ukrajině s podporou banderovců, ukrajinskou povstaleckou armádou, která se během druhé světové války podílela na rozsáhlých masakrech civilního obyvatelstva.

  „Strašení banderovci v tomto regionu zapůsobilo,“ popisuje Pešeková.“ – https://www.novinky.cz/clanek/volby-rozhodujici-pro-volbu-pellegriniho-byl-strach-shodli-se-sabata-s-pesekovou-40466893

  A tipujem, ze viac vysvetlovat netreba … leda tak ceskej kaviarni, co v banderovcoch vidi nasich kamosov, ktorych cesi v Plzni tak celkom uplne nepochopili …

  1. nnjn, když oni furt hledají důvod proč se nezadařilo. A jsou už tím trapní, tedy ač-li to není strach, že by se něco takového podařilo i u nás a měli by po chlebíčku. Ten Šabata – to je kdo?

  1. Docela by mne zajímalo, je-li možné, aby, když komedianti hrají různé mocné , či citují moudré texty jinými napsané- je to nějak psychicky ovlivnilo a vznikla u nich jakási závislost k nadřazenosti či povýšenost nad lid obecný. POdobných magorů je i u nás docela dost.

   1. Ema:
    To je normální zblbnutí ze slávy, ne? To je pořád „ó, jak jste úžasá/ý, já vás prostě žeru, vy byste měl/a být prezidentem“ a pak se divte. Většina umělců je jaksi z podstaty věci citově rozevlátá a rozháraná,
    takže nějakou sebereflexi od nich moc nečekejme.

    1. Koukala jsem, jako ostatně každý den, na novinky v e-antikvariátech. V jednom – co třetí, čtvrtá kniha, to kniha o nějakém herci či herečce. Životopis podepsaný nějakým pisálkem, životopis podepsaný hwrcem, kniha o tom, co si herec o čem myslí, jak a co vaří, jaká moudra za svůj život nasbíral…Pak se tomu zblbnutí divte.

 21. Kateřina se mi jeví trochu jako Johanna z Arcu. Panna Orleánská. Se zvednutým hledím v čele svých vojsk.
  Nikoho se nebojí, nikdo na ni nic pořádného nemá.
  Ale doufám, že Katka neskončí na hranici.

  1. Kačka je zkušená politička. Dělá to už hodně dlouho a je u KSČM poslední, kdo ještě udělal nějaký úspěch. Díky tomu ji zvolili za předsedkyni a teď se snaží o renesanci toho, co u kumunistů fungovalo – protestní stranu. Jestli se jí to podaří a pokud ano, tak do jaké míry, to uvidíme po eurovolbách.

   1. To je jako nabirat vodu sejtem..Ty EU volby..Voni si do vladni komise dosadi koho potrebuju a nikoho se neptaji.Leyno,bodell a mitchell ..
    Podpurna cast kasparku se ovlivni ,coz neni problem..A voli se porad dokola a kazdej veri ,ze zvoli….

      1. Sou lepsi ve zkratkach. /Se taky ,Paw, snazim/..
       Hledaji se porad a vyskakujou naky ,
       az se podari …..nekterej chytne fancy /zaujme nejak lidi ,jako jejich docasnej agent, priblble se usmivaci Dubcek s tankama,
       s pomoci vytvorenych spatnych podminek v mediich /i predseda Havel a spol kriceli s podia !! a ty podmnky pripravovali/,
       s kterym a s krasnym Ludvikem , udelali na nas prevrat,zakerne kolem vanoc nejlepsi ,kdyz se lidi staraji vo proziti svatku,to nejlip projde /.
       Kdyz. Vsichni komunisti uplne a porad byli vazny.
       Na to se lid /jenom na cukrbliky a sladky kecy/ chytil jako ryba do site..
       Odehraje potom takovej trend , to je moda , dotycnej zacne bejt v mode ,toho se chytnou voslavovaci a vynaseji takovy do nebe popularity ,
       aby se s nim svezli /napr. Husak a spol/, a muze se takhle jenom s timhle dostat a udrzet ve vlade.
       Pak se vzdycky rozpouta peklo a nebo vic pekel najednou.

    1. to anonymous:
     Sorry, ale to jsou kecy lidí, co pak nejvíc nadávají. Taky pár takových osobně znám.

     1. Posun zadnej, vime , ze velka cast populace jedna a voli racionalne..
      /Vo tom este potom/.
      Samostatny mysleni , vedet, je vodnaucili a kazdej otrok miluje ,predevsim svoji pohodlnost.Rozhodne se, az ma papir pred sebou.
      Ja taky .Navic je vsecko chaos , nevi nikdo poradne koho voli, protoze se odehrava stehovani hlasu ,zvany preference, volis nakyho Stalina ,
      nikdy si ho nevidel a tvuj hlas dostane na preferencich, nakej Hytler..
      Nikdy si ho nevidel. Neznas ani jednoho..Ani te nikdo z loutek nezajima..

      Skutecnej posun ,je nahlej a silne koncentrovanej vyskyt nenavisti na Rusko a ty co nejvic nenavidi pak hledaji neunavne tu nenavist vsude i tam ,
      kde neni, na nas a v nasich nazorech a treba , ze este dejchame.
      Aby tu vymyslenou nenavisti a nas ubijeli policejne, soudcema a jejich fasisticko komunistickejma zakonama a trestama.
      Na strane druhy laskopravdivy lidskopravni humanacisti ,lakaji a potom skladuji zbesily hruzny zlocince, aby je potom co nejdriv vypustili zase
      mezi nas a na nas..
      Ted miliony uprchliku , kteri meli kde bydlet , masove utikaji
      do jinych statu ..
      Videl sem velky uzemi plny uprchliku , dale obrovsky haly , preplneny sklady v Americe na uprchliky . Buduji se dalsi .
      Nemaji kde bydlet. Nikdo je neposle domu.
      Pak ukazujou na U. obrovsky hrbitovy kilometr za kilometrem dlouhy ,
      a statisice zase hrobu..Ty pohrbeny uz sou doma. Ty hrbitovy se tez rozsiruji..
      Neco vo tom tichu a pro ty zvedavy a vo tom , co se chysta..

    2. No jo, ono bude určitě lepší nedělat nic.
     Možná by neškodilo si anonymně přečíst volební zákony. Ty české NEOBSAHUJÍ žádnou podmínku minimální účasti pro platnost voleb. Tedy, až podle vašeho „receptu“ nikdo nepůjde volit, aby „nenabíral vodu sejtem“, stačí aby do volební místnosti dorazili Fiala, Rakušan, Pekarová-Trojsvetrová, Bartoš a Jurečka s rodinami, naházeli to sami sobě a budou mít krásných a dokonale legálních 100%. A jakousi divnou shodou okolností i anonymním odmítačem voleb na zlatém podnosu naservírovanou příležitost si předělat evropské smlouvy (nebo rovnou €ústavu) do podoby, jaká jim bude vyhovovat. Doufám, že pak už budete anonymně spokojený, jak jste jim to natřel.

     1. Nejvic zkurvi ty ,co se nejvic snazi.
      …staci aby do volebni mistnosti …5 osob a kazdej tri z rodiny
      a takhle se sami sebe zvoli ??? Bla, bla ..
      Takze volic se misto toho snazil a dopadlo to stejne.Nebo hur.
      A kazdej si poridil k tomu spatny svedomi ,ze se snazil a tak se zucastnil
      na hrozici katastrofe a to vse totalne podporil svym souhlasem.
      Kdyz se toho mohl usetrit.
      My sme jenom lidi a nemeli bychom si aspon myslet ,ze vsecko umime ,
      za vsecko zodpovidame ,
      ze sme bez chyb ,atd. Nekdy je treba se otocit zady.To je na zacatku.

      My si neuvedomujeme v nasem zotroceni co vsecko muzeme a zmuzeme a neni toho malo. Kdyz si nenechame pred ksichtama loutkarit paskrivce..
      Na rozdil vod ..oh..uvedu priklady konkretni a skutecny ,ktery
      prave probihaji ..

      Nektery lidi zacali mluvit , ze korporace McDonald ,je pro zlociny, kdyz davali , franchize /pobocky/, napriklad zadarmo nazrat vojakum v Gaze …
      Ted korporace zacala vykupovat ty pobocky zpet ,protoze hrozi stale horsi boycott /otoceni se zady, nezajem /.
      Cili lide ve stale vetsich poctech se otaceji zady ,nesohlasi a nekupuji Mc Donald produkty a ztraty na ziscich rostou.
      Podobne to bylo s propagaci piva, 27 miliard za velmi kratkou dobu ztratila korporace , lide nesouhlasili, otocili se zadu k vyrobku.
      Dalsi sou Disney a Hollywood , ztraty rostou , lide se otaci zady nechteji,to co nemaji radi a voli neco jinyho lepsiho ,co neskodi jinym lidem .
      Sou solidarni s ostatnimi.
      Zacinaji volit jinak , treba na Slovensku , nez maji a takhle nenabiraji vodu sejtem , kdyz vse potom zustane stejny a nebo horsi..
      Teprve potom prichazi zmeny.
      Zalezitosti nas vsech si lide sami zacinaji a odvijeji jinak ..
      Bez zkazonosnych politiku ,politik a jejich zrudnosti.

    3. to bezejmenný – A proto je asi nejlepší nedělat nic.
     Běžte volit a budete mít alespon pocit, že jste se pokusil…

     1. Nedelat nic za ucelem zmenit hodne je jenom taktika ,
      nezucastnit se systemu a jeho voleb ,ktery vedou k horsimu .
      A nikam jinam. Co si kdo slibuje vod nakych, podle nazvu komunistu.
      Kdyz bude sedet misto komunisty v EU v davu podrztasku nacista ,
      co se zmeni..Kde je psano ,ze musi bejt za kazdou cenu,
      kdokoliv zvolenej.
      My potrebujeme zvolit nekoho z nas.
      Ale nejdrive ignorovat a tim zmizet ty, co nechceme.
      Vodstranit taky politiku a vnucovani jejich politiky z naseho zivota.
      Tam nemaji co delat.Tam smi bejt jenom nas zivot ..Kterej nam ukradli.
      Teprve potom my vsichni mame prilezitost ,kterou sme si vytvorili a
      zvolime vobyc lidi, co nemaji radi to co my nemame radi
      a chteji jako my lepsi..Bez politiku a jejich kseftu se vsim.
      Nebo tak..

  1. Mám to stejně.A ještě budu asi volit komunistku.No tak to je masakr.Tak jsem byl v roce 89 rád,že jsou navždy pryč.A za 35 let je asi budu volit.Ještě nejsem rozhodnut,ale Stačilo je mi v této chvíli nejblíž.

    1. Doporučil bych striktně rozlišovat mezi komunisty a ukomunisty, kteřížto hbitě změní stranu, kdykoliv se jim to zdá výhodné. Právě ti druzí totálně zdiskreditovali slovo komunista a tento narativ je libtardy dodnes hojně používán k oblbování lidí. Rád bych věřil, že paní Konečná patří k té první sortě.

     1. Prožidovský a proruský nacista má tu zkušenost, že ti ukomunisti byli kurvy největší.
      Skuteční, převědčení komunisti byli většinou úplně obyčejní lidi, dělníci, horníci, jezedáci – a nacistův dlouholetý šéf v Tesle.
      Ten šéf nacistu zachránil před tolika zkurvenýma ukomunistama, až mu to časem bylo podezřelé, jestli šéf není nějaký nastrčený agent, který to nacistovi jednou pěkně spočítá.
      Všichni ti chlapi ve fabrikách, co fakticky neměli na nic vliv, ale makali jak barevní, protože jako přesvědčení komunisti věřili, že když budou makat, tak jejich děti se budou mít líp.
      Nacista s nevolí sleduje, že vlastně i to spojení „bude líp“ zneužily ty kurvy, ukomunisti…
      Z Kateřiny Konečné zatím nevypadlo nic tak závadného, co by nacistovi, nekomunistovi ročníku 53, nějak vadilo.
      Nacistovi vadila stalinistka Semelová, na rozporcování mačetou byl zralý syn opičí děvky a nejhoršího UH estébáka Grebeníček, jiná genetická kombinace nepřichází v úvahu.
      Ukomunisti Dolejš s Filipem, stojí taky za hovno – počmáraní šašci, co občas zachrastili rolničkama.
      Z předchozího je myslím jasné, co a koho bude nacista volit.

      1. Děkuji prožidovskému a proruskému nacistovi, rád ho čtu. Ne vždy souhlasím, ale jeho postřehy jsou hutné a obohacující.

      2. Teco:
       Souhlasím. Měla jsem takového tchána, oddaného komunistu, metro nám v Praze stavěl. S ukomunisty se nedokázal srovnat, on to prostě nechápal, sám jsa starý poctivec.

   1. I já jsem na stejné pozici, v 89 jsem na Svoboďáku cinkal klíči od prvního dne a za dva měsíce to hodím komoušúm a vůbec mi to nebude vadit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *