11 června, 2026

Krev není voda…

Ve včerejším článku jsem psal o tak viditelném symptomu ukrajinského nacismu a banderismu, že si ho všiml i New York times a liceoměrně ronil slzy, že došlo k posunu ukrajinské politiky špatným směrem. O podobných symptomech už sice mluvíme deset let, ale to byly jen ruské dezinformace a bylo nutné na jejich potírání vytvořit novou inkvizici, která má po Evropě desetitisíce zaměstnanců a funguje úplně stejně jako ve středověku. Pravdu nikdo bránit nemusí. Jakmile s tím někdo přijde, je jasné, že bude obhajovat lži. A čím větší lži, tím více peněz a více Foltýnů na to potřebujete. Nakonec ale stejně pravda vyjde najevo, stejně jako celý svět obletěly fotky, jak Zelenský adoruje zakladatele divize SS Galizien.

Už čtyři roky se ptáme, proč Rusko Ukrajinu už dávno nesmetlo? Proč s nimi pořád válčí na půl plynu, proč už dávno nejsou všechny mosty přes Dněpr na dně řeky? Proč už dávno nejsou zbořené železniční tunely pod Karpatami? Proč Putin utrácí životy svých vojáků v hlemýždím postupu vpřed? Když vidíme ty desetitisíce dronů, které Rusko už na Ukrajinu vystřelilo, když vidíme ty tisíce raket, tak minimálně mosty a tunely už dávno neměly být v provozu. Přesto stále jsou. Ruští jestřábové už dávno požadují po svém prezidentovi, aby přitvrdil, ale on místo toho pořád jen pouští Orešniky s kinetickými projektily. Jen ukazuje, že pokud si zamane, dokáže zničit kterékoliv místo na Ukrajině. Akorát, pořád se mu nezamanulo…

Proč?

Inu, protože Putin se narodil ještě v Sovětském svazu…

Podívejme se k nám. Naše pravda a láska se pořád snaží Andreje Babiše vykreslit jako největšího arcilotra, absolutní zlo, chladného pragmatického gaunera, který se neštítí žádné špinavosti. Používají pro něj úplně stejné nadávky, jaké mají rezervované pro Putina. Vzpomeňte si, jak vypadaly předvolební bilbórdy, které měly na Andreje kydat špínu. Stačí chvilku rolovat na fejsbůku a do minuty najdete nějaký příspěvek, že Babiš je naprostá katastrofa, pohroma a vlastně vůbec není lidská bytost. Stejně jako Putin.

Tohle všechno se ale rozplynulo, když proti Andrejovi poštvali jeho vlastního syna. To víte, komplikované rodinné vztahy a symptomy nemoci… a najednou ten chladný a démonický oligarcha, který prý byl schopen nepřátelsky přebírat firmy, dělat velmi temný byznys a ještě temnější politiku, byl obyčejný táta, který nechává svého nepřátelského syna na sebe plivat a útočit a nedělá v podstatě nic, protože přece nemůže jít proti svému dítěti ani tehdy, když se přidalo k jeho nepřátelům.

Pamatuju si všechny ty Klusáky, Džamily i morální majáky české herecké scény, jak zneužívaly schizofrenního kluka, jak byli ochotni nevidět jeho symptomy, jak ho prohlašovali za zdravého, jen když bude bojovat proti vlastnímu tátovi… Jo, když se do Andreje pustí někdo cizí, tak je Veľký Bocian velmi velmi nebezpečný protivník, který vládne obrovskou mocí, ale nikdo nezpůsobil Babišovi větší újmu a větší škodu, jak jeho vlastní navedený syn, kterého zneužili všichni ti morální majákové, kterým žádná špinavost nebyla dost velká.

Od první chvíle, kdy se mladý Andrej objevil v televizi, jsme viděli, že není v pořádku. Prostě mu ta nemoc koukala z očí a kdo chtěl, ten si dokázal najít dost informací, jak to s ním bylo a je i přes veškerou pravdoláskařskou inkvizici. Ale všichni ti evropsky hodnotní intervjuci dokázali poměrně dlouho udržet tu iluzi, že je mladý Babiš v pořádku a bodá do svého otce, protože je to ryzí a ukázkový demokrat. Dodnes se najdou špinavci, kteří stále ještě používají mladého Andreje jako argument proti jeho otci.

Jednoho dne to pak vzalo svůj konec. Ausgerechnet, přesně ve chvíli, kdy se ukázalo, že víc už syn svého otce poškodit nedokáže a na volební preference to nebude mít vliv. Pak si najednou všichni „překvapeně všimli,“ že má schizofrenii…

S Ukrajinou je to stejné, protože to dělají stejní lidé, kteří mají stejné evropské hodnoty. Prostě využili komplikovaných vztahů v ruském světě a poštvali proti Rusku jeho sourozence, nemocného fašismem a banderismem. Všimněte si prosím, že to udělali úplně stejně jako s Babišovým synem. Od začátku popírali, že by snad na Ukrajině byli nějací náckové, ačkoliv kdo chtěl, snadno si o tom našel spoustu důkazů. Udělali z Ukrajiny i Zelenského vzorovou demokracii a byli ochotni vynaložit obrovské úsilí, aby nebyly vidět ty Banderá párty, pochodňové průvody, jednotky Edelwais a podobně.

Oni prostě dobře věděli, že od Ukrajiny Putin snese mnohem více, než by snesl od jiného nepřítele. Že v jiném případě už by dávno sáhl po atomu a nebo po kobercovém bombardování… asi jako to dělá Izrael v Libanonu. Jiné země by dávno bez milosti vypálil nebo z nich udělal radioaktivní pustinu, ale Kyjev… vždyť jsou to jejich bratři ze společné říše. Sice komplikovaní bratři, ale pořád bratři. Krev není voda…

Když jsem viděl, jak mladý Babiš řve před kamerami na svého otce a ten jen stojí a dívá se do země, tak přesně tohle se Západu podařilo i s Ukrajinou. Oni prostě píchají do svého velkého a někdy neurvalého bratra a ten si to nechává líbit, protože přece nemůže zničit svou vlastní rodinu… Ano, bojují spolu, bijí se… a Ukrajina způsobuje Rusku větší škodu, než by to dokázalo celé NATO, jednoduše proto, že Putin má ohledy. Jak se to dá dělat bezohledně, to jsme teď viděli v Gaze, Libanonu a Íránu. Tam jsme mohli vidět na vlastní oči, jaké schopnosti má technologicky vyspělá armáda.

Stejně jako řval mladý Babiš, že jeho otec je hyena, stejně řve o Rusku i Ukrajina… ale kdyby Rusko skutečně bylo takové, jak křičí, vypadal by Kyjev jako Gaza a ruští propagandisté by si dělali srandu, jak pomocí přesných raket a zpravodajských informací zabili všechny ty Budanovy, Kličky, Jermaky i Zelenské a každý nový je po několika dnech či hodinách také dostihnut Kinžálem.

Teď se zdá, že na Ukrajině to také bere svůj konec. Najednou si Izraelci i pravdoláskařská mééédia všimla, že je Ukrajina nakažená banderovskou rakovinou. Ausgerchnet ve chvíli, kdy už je jasné, že víc už Rusko poškodit nemohou, protože ropa se obchoduje za sto dolarů za barel, Írán neprohrál a Čína nebude za Trumpa tahat horké kaštany z ohně. V Evropě je ještě dost Džamil i Klusáků, kteří by si ještě rádi skrze Ukrajinu do Ruska rýpli, ale loutkovodiči v pozadí už vidí, že víc už Putina nepoškodí a tak to musejí zkusit zase jinak…

Prostě, krev není voda a chcete-li někomu opravdu uškodit, poštvěte proti němu jeho nejbližší. Nejlépe ty, které považuje za krev své krve. Pak bude jeho obrana stát za houby a nechá se poškodit tak, jak by vám to nikdy nedovolil.

Není to jen příklad Ukrajiny a Ruska nebo Babiše a jeho syna. Je to i celé mediální rozeštvávání našeho národa. Oni tam na Západě dobře vědí, že to nejhorší si uděláme sami. Stačí mezi nás vnést svár a zneužít děti proti otcům. A nejlepší je, použít nemocné děti proti svým otcům. Na demonstracích a s volebním právem od šestnácti let… Proto nám rozvědčík jezdí do škol. Rodiče se pak prakticky nebudou bránit… Nepůjdou přece proti své krvi.

Proč myslíte, že se padesátiletí muži na Ukrajině nechali rozstřílet v zákopech? Přece, aby zachránili svoje nezdárné děti…

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

339 thoughts on “Krev není voda…

  1. Em… Jak že se jmenovala ta česká obec, kde bylo všechno naruby… Jo, Kocourkov! Evidentně se přestěhoval do Estonska:

    „Muži nejsou. Estonsko chce do zbraně povolat i ženy
    Branná povinnost žen v Estonsku je nevyhnutelná. Zůstává jen otázkou času, kdy se zavede, protože v budoucnu nebude dostatek mužů. Uvedla to ředitelka Agentury pro obranné zdroje (KRA) Anu Rannaveskiová. V řadě armád světa už vojákyně slouží. Některé státy zvažují rozšíření branné povinnosti.“
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muzi-nejsou-Estonsko-chce-do-zbrane-povolat-i-zeny-792072

    1. Kde jsou ty časy, kdy pobaltské státy dokázaly na obranu Nové Evropy (tak si to tehdy říkalo) zformovat tři divize SS. (Lotyško 2, Estonsko 1)

      1. Taky dokázaly nejdůkladněji ze všech zlikvidovat svoji židovskou populací. V Lotyšsku bylo Arajs komando v likvidaci Židů velice důsledné (a extrémně kruté).
        Měli bychom si uvědomit, že podpora některých Estonců, Lotyšu a Litevců, kterou dávali nacistům, stála i nás mnoho mrtvých. Byli to naši nepřátelé a nikdy jimi nepřestali být.
        U nás se ovšem zamlčuje, že mnoho Lotyšů, Litevců a asi ne Estonců (to je obzvláště krutý národ, jehož sibiřské kořeny jsou stále pozorovatelné) stálo i na straně Spojenců. Akorát dnes jejich potomci tvoří „mlčící většinu“, která je utlačovaná nácky, které mají podporu ze strany německých, britských a kanadských politických kruhů a tajných služeb.

  2. Můžu se na něco zeptat? Jak je možný, že když byl ministrem zahraničí Lipavský,
    jednal v USA se svým protějškem, ministrem zahraničí, v jeho pracovně, zatímco ministr
    Macinka tam jedná s nějakým náměstkem a fotí se někde na chodbě před hajzlíkama?

    1. Re: Ano…

      Macinka není JEDINĚ SPRÁVNÝ ministr. Proto jedná u držáku hajzláku a má na to čas ohraničený umytím pánského nástroje emeryckého soudruha ministra.

  3. Proč nás globalisti a Pávek tlačí do eurozony.
    https://www.echo24.cz/a/HvPQP/ekonomika-zpravy-lhali-aby-dostali-bulharsko-do-eurozon-par-mesicu-po-prijeti-eura-celi-sofie-bezprecedentnimu-rizeni-kvuli-deficitu
    Ještě neuplynulo pět měsíců od vstupu Bulharska do eurozóny a už se potýká s velkými ekonomickými a finančními problémy. Ve středu by měla být Sofie zařazena do procesu EU kvůli nadměrném deficitu, oznámil v pátek premiér Rumen Radev. Bulharský premiér obvinil předchozí středopravicovou vládu z manipulace s rozpočtovými daty, aby zajistila vstup Bulharska do eurozóny 1. ledna 2026, a to po hořkém politickém boji o to, zda země splňuje konvergenční kritéria, upozorňuje v pátek server Euractiv.

    Radev vysvětlil, že deficit Bulharska je přes 3 % a že na stát budou uvalena pravidelná monitorovací a restriktivní opatření Evropské komise s možnými sankcemi. „Loňský deficit byl vysoko nad 3 %, lhali (bývalá proevropská vláda – poz. red), aby dosáhli stanoveného cíle vstupu do eurozóny. A letos bude deficit ještě větší. To znamená, že bublina praskla. Toto je těžké dědictví, které dostáváme, důsledek nedbalosti, neschopnosti, voluntarismu, populismu a loupeží,“ kategoricky prohlásil premiér. Radev uvedl, že v posledních letech byl rozpočet vyčerpán manipulacemi s cílem dekapitalizovat státní podniky, odsátím likvidity z podniků a různými schématy, jejichž cílem bylo zakrýt skutečný stav rozpočtu. Premiér poznamenal, že vláda bude vymáhat odpovědnost za krádeže a loupeže

    1. Je vůbec možné se v Mordoru vrátit k národní měně, nebo je to jak to peklo, co schvátí, už nikdy nenavrátí?

      1. to mohou jen Němci, ti mají marky uložené, všichni ostatní své bankovky skartovali a museli by nejdříve vytisknout nové.

    2. Jakpak se to asi bude řešit, že – totálním rozprodejem všeho, co je ještě v bulharských rukou, globální finanční oligarchii. A povinností Bulharska platit ročně drakonické částky Unii, které získá jedině extrémním zvýšením daní všeho druhu a totální osekáním důchodů a sociálního systému. A to, co na zdravotnictví, důchody atd. zbyde, půjde primárně na podporu migrace a politických neziskovek, zajišťujících v Bulharsku ty správné evropské hodnoty.

    1. To je dobře. Andrejko si už bude muset konečně vybrat. Nadávali mu i za jeho laxní postoj k sabatu potomků válečných zločinců a přidružené havěti v Brně. A nelíbí se jim ani výprodej státního majetku.

  4. O čem píše idnes:

    „Když mi lidé nedají spropitné, mám zkažený den. Pokud je to méně než dvacet procent, považuje se to za hrozné,“ popsala servírka Kate Santosová z jednoho z newyorských barů.
    Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/spropitne-dyska-pravidla-gastronomie-sluzby-svet-problem-usa-britanie-island-tipping-culture.A260528_144148_eko-zahranicni_idh

    U nás je spropitné i za dohození zakázky. V řádu tisíců až miliard. Holt demokracie.

    1. Však Vy už jste dávno před nástupem fašistického – západo – kapitalismu tušil a věděl, že to je typický kapitalismus – tzn. každý ojebává každého a jak může. Bohužel cinkači a další to nevěděli a dost jich to neví, nebo dělá, že to neví dodnes.

      1. No, tak vy jste na tom západě byl a vrátil se ihned po revoluci, jinak nevím kde jste ty informace čerpal.
        A nechteli jsme kapitalismus, chtěli jsme svobodné volby a možnost svobodně cestovat.
        Mimo to by se žádná revoluce nekonala, tedy to předání moci, nebýt sovětského soudruha Gorbačeva.
        Gorbačov a jeho perestrojka a glasnosť odstartovaly tyto změny.

        Oči mi otevřel až pobyt v Kanadě v 95.

        1. Tento proces byl zahájen již dávno před nástupem Gorbačova, ten byl jenom kašpárek v popředí. Bylo by naivní si myslet, že za vše je zodpovědný nějaký Gorbačov.

    2. Re: Ládik!!!

      Ty tomu nerozumíš, páč … mě teďka nic chytrého nenapadá, jak zdůvodnit, že seš blbéééj uplněcypeganc!
      Takže jinak.
      Deset procent je slušnost, pět procent je povinnost.
      Takže soudružka Kejt si žije jako prase v žitě.

    3. To je blbost. Uz davno sou uplne legalni organizace , podniky , ktery zamestavaji specialisty ,prave na zprostredkovani prodeje .
      Takze prodej korporace je bud dobrovolnej , vyjednavanim a nebo nepratelskej ,agresivni taktikou , vsecko verejny. Koupe ,prodej podniku , zase verejny za poplatek specialistum .
      Ted umelci ,sportovci , spisovatele , novinari ,kseftari vseho druhu a kazdej , maji svyho agenta na vsecky ksefty v podnikani …
      Takze agent sportovce , umelce vyjedna jeho prodej a proda ,tomu kdo da vic , agent to zorganizuje a voba shrabnou zisk…

      Kdyz de vo podvody , tak na to je demokracie velmi vyhodna..
      Mezi prodavajiciho a kupujiciho se nastrci legalni firmy s licenci kseftovat ,
      treba se sidlem , na Krokodylich ostrovech ,ale tech firem ,pres ktery ty ,nektery z mnoha ilegalni prodeje a koupe prochazeji, je treba tisic a nebo vic a ted kdyz jde vo podvody ,tak na usvedceni se musi hledat a patrat v uctech ve vsech tech firmach. To vetsinou neni mozny , firmy samozrejme zmizi a pak nejsou dukazy , pro soud…

      Dneska vladnou vladam ,uradum ,soudum , bohaci / s armadama judru, ucetnich a koupenych vlad a zvolenych za penize bohacu , ministru a vysokych uredniku / , s pomoci chaosu, anarchie, vedy zvany ekonomika ,za ucelem aby mohli vsecko a nic nebylo pro ne nemoznyho..Sem tam predhodi verejnosti obet na potrestani a kdyz vec za tejden utichne ,obet je doma a dostane odmeny..
      /Podobne jako ty podivny a tajny ksefty prodeje firmy velkych zisku , Explozia ,kdy neni tajemstvi , ze Babis vod let 90tych s dalsima , provozoval , jako akce kolem mega korporace Setuza , umozneny prave a stale se zhorsujici hospodarskou anarchii ../…

      Ty uplne nejvetsi globalni ksefty , ty nejvetsi mega zisky i treba ilegalni schvaluje jedna banka ve svajsu..Ta je nezavisla a nepodleha zadny vlade a zakonum , ma vlastni policii ,atd.. K ruce ma nastroje , jako WB,IMF a dalsi podrizeny velky banky.

      Ta servirka Kate musi bejt hrozne nemocna z /petty/ chamtivosti..Tedy z velky energie vydavany na kazdodenni zisk a jejiho hlavniho zivotniho zajmu ,zisku nekolika malo dolarku…
      Zbytecne snazivy a utraceny energie , kdyz ma hruzu ,ze nevydre z lidi deset nebo dvacet dolaru za den….A co asi vsecko za dolar, je schopna udelat..

  5. Perlička z posledního článku na AENews: „Bývalý šéf MI-6 si postěžoval, že Rusko a Čínu demontují světový řád“ 🤣😂 Škoda že chlapci v tom výroku vypadlo slovo „anglosaský“, hned by to dávalo větší smysl 😂

  6. Ukrajinská válka je velmi podivná.

    Vidlák si myslí, že Putin šetří své zvlčivší bratry.
    VK z Aeronetu si myslí, že Putin pouze podléhá Ruskému židovskému kongresu (chabad lubavitch), kdy jde o to, že Sionští Židi z Londýna se tak trochu přetahují s Židy z Chabad odnože, kdo že to globálně bude šéfovat; ale údajně jejich hlavním a jediným opravdovým soupeřem jsou zbylé, tzn. nežidovské (gojim) národy /převážně slovani/, které chtějí depopulovat a zbytek digitálně do-zotročit.

    Má pravdu Vidlák, VK z AE anebo ani jeden?

      1. Akoze najprv Putin zachranol Rusko pred rozparcelovanim, koniec koncov uz boli vytlacenw peniazevsibirskej republiky….a potom ho chce vyludnit?

        1. Zachránil Rusko, spíš před revoluci. Židovští oligarchové (frakce) se mydlili o majetek mezí sebou. Ale, vždyť to není jen o Putinovi, snad si nemýslite že tam má veškerou moc, že není pod vlivem nějaké z těch frakci? Solovjev to naznačuje v článku, nemůže to říct na plnou hubu, tím jen potvrdil, řeči, nás skeptiku, že vše je úplně jinak, než je nám předkládano a to jak oficiálni propagandou, nebo alternativou. Ono se podle všeho schyluje k větší válce, proto ta snaha, čím jak nejvíc oslabit Rusko.

  7. Ráno jsem si pustila tv a Yootube a při kávě jsem si řekla, že si pustím hezký rozhovor Martiny Kociánové.
    To jsem si opravdu dala, tento rozhovor mě šokoval.
    https://www.youtube.com/watch?v=um0KyXoWnMI
    Fakt byl ten socík tak špatný, že malí kluci nemuseli být prostituti?

    A k tomu veleduchovi o prý vině Čechů na vzniku Banderovců. Můžeme i za Ustašovce? Ty prokazatelně podporoval Vatikán.
    Co to byl Talerhof? Automatický překlad:
    Thalerhof (také přepsán jako Talerhof z Cyrillicvýchodoslovanských textů) byl koncentrační tábor vytvořený rakousko-uherskými úřady působícími v letech 1914 až 1917, v údolí v podhůří Alp, nedaleko Štýrského Hradce, hlavního města provincie Štýrsko.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Thalerhof_internment_camp#Overview
    Rakousko-maďarské úřady uvěznily vůdce Russophilerusofilního hnutí mezi Carpatho-Rusyny, Lemkosem a Galiciány (viz Galicijská rusofilie); ti, kteří uznali ruský jazyk jako literární standardní formu svých vlastních slovanských jazykových odrůd a měli sympatie k Ruské říši. Zajatci tak byli nuceni opustit svou identitu Rusů nebo sympatií k Rusku a identifikovat se jako Ukrajinci. Zajatci, kteří se identifikovali jako Ukrajinci, byli z tábora osvobozeni. V letech 1924-1932 byly ve Lvově publikovány čtyři čísla Thalerhof Almanac, ve kterých byly zveřejněny shromážděné listinné důkazy o počtu vězňů a vraždách pokojných rusofilů rakouskými úřady. Z 5,500,158 obyvatel východní Halise v roce 1914, 2,114,792 (39,8%) byli rodilí mluvčí Poláci, a 3,385,366 (58,9%) byli rodilí mluvčí Ruthenian (ruštin nebo ukrajinský). V knize „Habsburgská národní politika za první světové války“, autoři D.A. Achremenko, předseda veřejné organizace s názvem Historické vědomí, a K.V. Ševčenko, profesor na Běloruské státní univerzitě, uvádí, že Thalerhof držel celkem 10.000 „galických Rusů“, asi 2,000 Rusynů (podle jiných zdrojů až 5 000), a asi 200-250 studentů umístěných do tábora na základě obvinění sympatií k Ruské říši.

    Za domácí úkol 100x opsat (upravit do češtiny) a přemýšlet!

  8. Vůbec si nemyslím, že by měl VVP k Ukrajině nějaký nostalgicko-pozitivní vztah, natož aby dvě kompletní generace (a další dorůstající) hardcore nacistů, byl schopen a ochoten nějak tolerovat.
    To by nebyl v plánu SVO ten bod o denacifikaci!

    Rozbombardovaná a fakticky rozkouskovaná elektrická rozvodná síť (na mnoho malých ostrovů, nebo má každý větší dům svůj vlastní generátor), fakticky zničené rozvody tepla i pitné vody, kanalizace, o potrhaných a zaplavených rozvodech plynu ani nemluvě.
    Jedna funkční JE to rozhodně nezachrání – a zbytek je pod ruskou kontrolou, protože VVP ví moc dobře, čeho by náckové v posledním tažení byli schopni.
    Roztahat vyhořelé palivo nad důležitými částmi Ruska, není při stálých dodávkách ultralightů a malých letadel s přídavnými nádržemi, není žádný větší technický problém stejně, jako tahle malá letadla na dálku řídit.

    O to větší údiv ve mně vyvolává, kde se stále berou ty ultralighty a malá letadla, kde se stále bere nafta i benzín do generátorů a proč už dávno nejsou rozbombardované na výšku asi 30cm od země ty takzvané „body nezlomnosti“.

    Zajímá mě, proč VVP nechává téměř celý KoZa stále a plynule dodávat na UA výše uvedené komodity, nerozstřílí železnici i silnice, po kterých se rozvážejí.
    Proč tam nechává stovkami kamiónů proudit tzv. „humanitární dodávky“, obsahující nikoli jídlo a vodu, ale třeba ty zdarma dodávané, po Evropě skoupené generátory, které se pak za přemrštěné částky v dolarech, prodávají na černých ukrajinských tržištích.

    Rusové mají v archivech nejrozsáhlejší dokumentace úplně všech rozvodných sítí, železnic, podzemních prostor, bunkrů a ostatně i tzv. vládních čtvrtí v Kyjevě, ve Lvově, Charkově a dalších velkých městech – vždyť je sami Rusové z velké většiny projektovali a z velké části i budovali!
    I z tohoto důvodu není většina el. sítě opravitelná normalizovanými, středoevropskými komponenty, protože až na okrajové výjimky byla celá UA elektrická síť budována po „sovětském“ vzoru, do kterého nic běžného „nepasuje“.
    Střední Evropa např. vůbec nepoužívá hladiny 750kV, 330kV, ale ani ty nejnižší distribuční stupně sítě vn, tj. 35kV a 6kV, někde dokonce těch 6kV pouze jednofázově, do osad a vesnic, kde není žádný průmysl ani výroba. Shodný s Evropou je jen stupeň 110kV, tam ale poměrně málo používaný – ruský způsob do budoucna počítal s rezervami i tam zcela běžným přetěžováním – a do všech větších aglomerací tahal rovnou těch 330kV.
    Rozvodna poblíž Mukačeva, má „sovětskou“ a „slovenskou“ část, mezi nimi má regulační a přizpůsobovací autotransformátory z našich 400kV na jejich 330kV s možností obousměrného provozu.
    Zajímalo by mě, proč ještě rozvodna Mukačevo není v troskách?

    Takové 35kV vedení do menší fabriky, to neopravíte jen tak, zflikováním „nějakým“ náhradním kabelem a „nějakým“ trafem, nebo prostě „něčím přibližným“. Nikdo jiný v Evropě, ale ani v Asii nic takového nemá.

    Tady mě zaráží, že se Rusové nezaměřili právě na ty neuralgické body celé sítě, ale velkou část jich nechávají fungovat!

    Dovede tohle někdo vysvětlit, proč i v těch nejtužších mrazech Rusové nechávali být ty zásadní části, díky kterým tam i v zimě fungovalo „semtam někde a něco“, třeba jen 2-3 hodiny?

    V tom bude něco jiného, než nostalgie po bratrství z dob SSSR…natož to přísloví o krvi a vodě.

          1. Re: Jožan

            Vy jste hlavně kecka.
            Ivan šetří svoje jatečné maso. Viz pravidelné výměny mrtvol – 30 Ivanů za 1 000 Vasilů. Jistě že by mohl udělat mobilizaci – 3 mio vojclů by bez problémů dohromady dal – a Ukradinu zašlapat do země. Jenže to by byl za svini. A bylo by po válce a Ukři by otravovali za deset let znova.
            Z masakru tohoto druhu, který nyní na Donbassu probíhá, se Vasilograd otřepe možná za 100 let, pokud vůbec kdy.

          2. A to máte podloženo jak? Pokud člověku dojde, že na UA nebojuje RF pouze s UA, ale celým KoZa, tak podobné amatérské „strategické úvahy“ od piva, že „na to nemají dost sil“, jsou fakt úplně k ničemu.

          3. A mimochodem, jak to, že vaše úvahy nesledují úplně jinou trajektorii? Sakra, celý KoZa zásobuje UA vším už tak dlouho, ještě před zahájením konfliktu tam lifroval peníze, zbraně všeho druhu, vojenskou podporu, instruktory, armádní specialisty, předělal a posílil celou UA armádu, pomohl tam utužit náckovský diktátorský režim a… a nic. Jak to, jak to, sakra?!

            1. A naše tehdejší vláda, s UA ještě před tím NAPADENÍM (v prosinci roku 2021) uzavřela smlouvu o léčení UA vojáků v našich nemocnicích !! U tom se dnes již NEPÍŠE!

            2. Nejspíš to bude tím, že to řízení probíhá ve zcela jiných rovinách, než předpokládají lidé, nebo než je jim to prezentováno. Není to snad očividné? Globální „elita“ je dávno globalizovaná. Řízení tedy probíhá v průřezu elitářské pyramidy, kde „stádo“ je až dole. Geopolitika je jen způsobem, jak uplatňovat rozděl a panuj a jak házet lidem písek do očí a snadněji s nimi manipulovat. Dokud zůstanou lidé „stádem“/davem, tak se to nezmění. „Elita“ sice musí lavírovat, protože ono ani věšet lidem bulíky na nos není nic snadného, ale za to má cíle jasně vytyčené, zatímco „stádo“ žádné cíle vytyčené nemá, funguje na principu Brownova pohybu a jen epizodicky se dokáže organizovat a vzepřít, viz husité a bolševici. Ale protože netuší, jak moc je vrcholek organizovaný, tak posléze obvykle znovu podlehne. A pokud se tomu „stádu“ respektive davu ještě navíc podaří nabulíkovat, že husité i bolševici fuj, nu tak, dost těžko najde z toho všeho cestu ven. Do nekonečna bude volit tu Babiše, tu Zemana, tu ještě horší skety, a upřímně se divit, jak se v té „demokracii“ neděje nic ve prospěch lidu, dokud se národ jako takový úplně nerozpustí díky postupné depopulaci, řízené debilizaci a zaplavením migranty, čímž už úplně přijde o jakoukoliv dějinnou oporu, o srovnání, že stát také může fungovat jinak…

    1. Jenže, co? Promyšlený záměr anebo….“tak nějak, protože tak nějak“ ?

      Mimo téma, co říkáš na ATH r50x? Jistěže žádný highend, a trochu ostré, to se dá srazit. Udělal jsem si drobnou radost. Nepotřebuju všechno nej.

    2. Re: Teco

      Trošku to motáte.
      1/ když by to Ivan rozmlátil všecko najednou, byl by za hovado.
      2/ když to bude rozbíjet po kouskách, vyčerpá Vasila do maxima možného i nemožného. Lidi nebudou vzpomínat na Ivana – rozbíječe, nýbrž na Zelňáka – válečníka, který sral na lopaty a chtěl válčit neúnosně a nesnesitelně dlouho.
      Tak dlouho, že z jedině pravých Ukrajinců zbydou dva tři soubory písní a tanců, halekajících v „rydné muvě“.

      Pořád nechcete pochopit význam slova !!! VYKRVIT !!!
      Tzn. zbavit populaci maximálně dosažitelného počtu nakažených – nacifikovaných kusů.
      Co myslíte, že asi tak vyroste z kluků, kteří poslouchají od školky naci-hovna o jedinečném národě, který vykopal Černé moře?

      Ad el sítě – šestka a pětatřicítka jsou tady u nás docela běžně. Ale netvrdím, že to je tak v celé republice. Do distribuce se valí docela fest a průběžně se dělá přestavba na jiná napětí, která nejsou !!! FUJKYFUJ !!!

      1. To je ta krása evoluce, ti nejnadšenější bojovníci mají také největší úmrtnost.

        Už ve starověku si toho všimli.

      2. A mezitím si při tom plánovaném protahování nechá Ukry proniknout do Kurské oblasti, přestože i obyčejní vojenkorové věděli, že se za hranicí houfujou, pobít civilní obyvatelstvo, náčelník generálního štábu lže v přímém přenosu vrchnímu veliteli do očí před milióny lidí, že se jedná o malou skupinku, která se vyřeší do tří dnů či týdne, to už si nepamatuji a nechce se mi to hledat (protáhlo se to asi na půl roku), a potom po pár měsících, dostane od vrchního velitele vyznamenání. Za co, ptám se? Chybička se vloudí? Těch chybiček v podobě červených čar je už nějak moc, ne? Zvlášť když se paralelně neřeší centrální banka a ministerstvo financí, přestože je veřejným tajemstvím, že jejich přičiněním ekonomika schází na úbytě…

        1. Stourani malych mozku do este mensich hovinek a vedenych v tom prectenyma pouckama ,vod jinejch..
          Muze bejt uzitecny ,pro nazory na nynejsi situaci, pokusit se zahlidnout , a objektivne posoudit situaci , dle faktu a skutecnosti..
          A taky vedet neco ,ze sou rozdily mezi taktikama a strategii.
          Co se vsecko odehralo vod unora 22. Prodluzovani ukr. valky..Strucne ..

          Rozpad Nato , Usa s Nato konci. Vydiraci tarify z Usa na EU.
          Trump nadava na EU , kudy chodi..
          Vozebracili EU a Usa , pro Zeli ,ve stovkach miliard. Nezvolena vlada U.se potaci v obrovskych korupcnich skandalech , sou uz jen gang chamtivych a zebravych vyderacu , penize v miliardach pro pomoc Ukrajine , rozkradaji ve stovkach milionu ,kseftujou s nakupy zlata , nakupujou
          luxusni a nejdrazsi majetky , zlato a penize v miliardach pasujou tajne, z U. a ukladaji v cizine….
          A neni este konec.

          Nici se nenavisti mezi sebou a sankcema …A shaneji po celym svete ty nejdrazsi suroviny , aby si nesmeli vzit nic vod Rusa..
          Ale za zady evropanu , z nepratelskyho Ruska, tajne berou a porad vic…
          EU je uz druhorada organizace ubohych lharu a podvodniku , uz bez vyznamu ve svete ,reprezentovana lejno a kalas , jinak jenom bezhlavych a tupych , cirkusovych sasku..
          A kdo je nekdo vidi a slysi, drzi se za hlavu a nerozumi..Protoze nemuze..

          Nekdo nenavidi evropany a dosazuje si sluhy a sluzky , ktery EU chteji znicit , za kazdou cenu..Jako skutecnej nepritel Ruska , pred 4 rokama, sou ted ,jenom ruskem ukrivdeny chihuahua , pinclove , vsem jenom pro legraci ..Spadne nekde jeden dron a sborove a bezmocne kvici , bez konce posedly , strachem a z rusa…
          Takze rus nepospicha a necha pospichat svoje nepratele EU a Usa , taky znicenim prumyslu a dodavek nejdrazsich surovin do nestesti..
          A v Rusku u Kurska, treba rusove takticky couvnou, aby strategicky vyhravali.

    3. Cituji:
      „V tom bude něco jiného, než nostalgie po bratrství z dob SSSR…natož to přísloví o krvi a vodě.“

      Lze očekávat, že dříve, či později bude uzavřeno příměří, směřující k míru.

      Rusko tu bude i po válce, po válce tu bude i to, co zůstane z Ukrajiny.

      Považuji za docela pravděpodobné, že Putin počítá s poválečnou nápravou vztahů mezi Ruskem a Ukrajinou, a ta by šla dost ztuha, pokud by z Ukrajiny zůstala totálně zničená, spálená a kontaminovaná země.

      Možná tiše předpokládá, že Ukrajinci postupně pochopí, jak byli „vyspělým Západem“ zmanipulováni a obelháni, když krví, zničenou zemí a třeba ztrátou ložisek surovin, které dle všeho shrábnou USA, draze platili za zcela cizí zájmy.

      Ano, Rusko za to platí dost vysokou cenu, přísun zbraní ze Západu neustává, neustávají ani teroristické ukrajinské útoky proti civilním cílům, před několika několika dny odporný útok na internát střední pedagogické školy ve Starobilsku s mnoha mrtvými a raněnými, což „vyspělý Západ“ bagatelizuje, nebo dokonce prostřednictvím odporných kreatur popírá, jsem ale přesvědčen, že pokud by Putin chtěl, dokázalo by Rusko s Ukrajinou zamést během několika dní.

      Koneckonců, obraz Ukrajiny se mění i v Evropské socialistické unii, oficiální sdělovadla přinášejí články o podvodech s humanitárními dávkami, což bylo ještě nedávno nemyslitelné, k tomu třeba i v silně protiruském Polsku
      Nawrocki chce odebrat Zelenskému Řád bílé orlice. Polsko bouří kvůli dekretu ukrajinského prezidenta (https://www.echo24.cz/a/HtbtE/zpravy-svet-polsko-kritizuje-ze-ukrajina-pojmenovala-jednotku-po-armade-nacionalistu)

      Také připomenu, že Na Ukrajině pochovali s poctami ostatky vůdce nacionalistů Melnyka, (https://www.echo24.cz/a/HbfBq/zpravy-svet-ukrajinci-pohrbili-melnyka), toho, který se během druhé světové války významně podílel na vytvoření 14. granátnické divize Waffen-SS, složené z Ukrajinců.

      Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…

      1. Včerejší tisková konference V.V.Putina v Astaně:

        Otázka: Proč Rusko nepracuje intenzívněji na poražení Ukrajiny?
        VVP: Válka na Ukrajině se blíží ke svému konci. Letošní rok bude znamenat ukončení SVO.
        Otázka: Kdy to bude?
        VVP: To nemohu říkat, nikdo ve válce přece neříká, kdy a jak udeří.
        (Není to překládáno, poslouchal jsem Putina přímo.)

        Jak tomu rozumíte vy?

        1. Já tomu rozumím tak, že politik pouze mele jako to politici dělají již staletí.

          Putin již dal stovky červených čar a nic z toho velkeho nakonec nebylo.

          Takze je to jen dalsi proslov politika, bezpodstatne.

          1. Uved nam , adsfe aspon nektery informace, vo tech spoustach stovek , cervenych car.
            Ktery to konkretne sou..Kdyz tolik s nadhledem , rozumis..
            Kdyz jenom vopakujes kecy ,ktery si poslouchal vod pouckaru a ted je vopakujes..A pises lzi, ze rozumis..A sam nevis nic vubec nic..
            Prave probiha ruska ofensiva na cely fronte , ty blabolis ubohy tuposti , vo dalsich proslovech ,jednoho z nejvyznamnejsich politiku sveta a vudcu naroda , kterej denne dokazuje svoje nadprumerny schopnosti, politika …Di se splachnout..

        2. Vidím to asi tak, že bez ohledu na propagandistické žvásty a jásavé kecy o ukrajinských úspěších, což přeloženo z češtiny do češtiny příkladně znamená zásahy závodů na skladování a zpracování ropy a ropných produktů, či přímo na civilní objekty, Ukrajina už dost mele z posledního.

          Ztráty na životech budou jistě násobně vyšší, než se světu snaží nakukat kokešem poháněný ukrajinský neprezident, díky americko-izraelské agresi v Perském zálivu pociťuje Ukrajina značný nedostatek nejen PVO, takže soudím že Putin prostě vyčkává, až Ukrajina definitivně padne na hubu.

          Doufám, že snahy agenta Pávka a dalších válkychtivých zrůd protahovat konflikt co nejdéle vyjdou naprázdno.

          1. Ta Ukrajina mele z posledního už poslední čtyři roky a pořád se drží. Dokonce stačí Rusku dělat stálé větší ztráty a to daleko ve vnitrozemí.

              1. Děkují za výtečnou zprávu. Jsem rád, že už tam neumíraji rušti kluci a Rusku nedochází stále větším škodám.

                1. Prenasis sem gene jenom tupy kecy , vodjinud.
                  Meles jako vopakovaci robot ,kterej rad poslouzi ..
                  Denne umira tisice lidi na silnicich , to ti nerekli..
                  Statisice umira rocne na drogy jenom v Usa.
                  Dalsi miliony bezdomovcu ,rodin a deti , umiraji ve statisicich , bez pomoci , na ulicich .
                  V Rusku nic takovych neexistuje ..
                  To ti nerekli v porovnani , to nesmis videt a srovnavat ..Ale smis jenom bedovat ,mlit propagandu svych porucniku vo Rusku, jako stara k … va ,na rozkaz..
                  Vis co ses a ze se to splachuje…

      2. Nevím, proč to tak je. Určitě se tam sčítá hodně vlivů, záměrů i chyb na všech stranách i úrovních. Původně Rusko určitě nepočítalo s tím, že to bude probíhat takhle. V řadě věcí prostě reagovalo.

        Myslím si ale, že hodně pravdy s „vykrvením“ má Targus, přičemž zdaleka nejde jenom o vykrvení Ukrajiny, ale KoZa, především EU a GB.
        USA by si samozřejmě taky ráda smlsla, ale má aktuálně dost starostí jinde. Jestli se zapojí, bude záležet na tom, jak se situace bude vyvíjet.

    4. „Téma mostů přes Dněpr opakovaně nastolovali různí ruští experti a vojenští zpravodajové. Všechny zajímala jedna otázka: proč ruské velení mosty nebombarduje? Na tuto otázku se dnes pokusil odpovědět předseda Výboru Státní dumy pro obranu Andrej Kartapolov.

      Zničení mostů přes Dněpr by výrazně zkomplikovalo logistiku protivníka, avšak Rusko v současnosti nemá možnosti je zničit. Jak Kartapolov uvedl pro deník Parlamentskaja gazeta, mosty byly navrženy a postaveny sovětskými inženýry s ohledem na možné bombardování. Proto je podle něj nesmyslné útočit na ně raketami s bojovými hlavicemi o hmotnosti do 500 kg — k jejich nevratnému zničení by bylo zapotřebí příliš mnoho zásahů. K tomu by byly nutné vysoce explozivní letecké bomby o hmotnosti 1,5 až 3 tuny vybavené systémem UMPK, avšak letadla jsou nyní příliš daleko na to, aby se k mostům dostala.

      Mosty přes Dněpr navrhli sovětští inženýři a postavili sovětští dělníci za použití sovětských materiálů. Byly budovány tak, aby vydržely stovky zásahů nejběžnější municí poloviny 20. století — tedy leteckými bombami o hmotnosti 250 až 500 kilogramů.

      Jak poslanec zdůraznil, mosty přes Dněpr jsou strategické objekty a jakmile se naskytne možnost je bombardovat, budou na ně vedeny útoky.“

      1. Re: Homér

        Jste kecka. Třítunové pumy uletí až 120 km. Ivan je od Záporoží 80 km.
        Btw. mrkněte do mapy, kde se nachází most přes Dněstr, obec Zatoka. Je to 60 km od Oděssy. Ivan ho rozbil už třikrát, když nestíhal likvidovat dovozy z Rumunska.

  9. Proč Rusko nesmete Ukrajinu?

    Fašistický režim s banderovskými tradicemi nelze vymýtit kobercovým bombardováním. Denacifikace, deklarovaný cíl SVO, má-li být úspěšná, musí být systematická a detailní. Proto vidíme 2000 km dlouhou frontu, která se nehýbe několik let. Jejím účelem je přilákat na frontu všechny současné i budoucí banderovce. Proto jim Rus nechává funkční všechny silnice, mosty a železnice, aby se na frontu pohodlně dostali. Až skoro žádní militantní Ukrajinci nezbudou, terpve potom dojde na hlavy režimu. Izraelci to zkusili v Íránu opačným postupem a nedosáhli ničeho.

    Jiný pohled:

    Je válka zločin proti lidskosti? Je. Potřebuje Rusko válku? Nepotřebuje. Komu vyhovuje válka na Ukrajině? Vyhovuje tomu, kdo neumírá na frontě, ale dosahuje svých cílů. Jaké jsou ty cíle a kdo je vytyčil, to je zřejmé. Byly zabity stovky tisíc Slovanů. Zvyšují se zbrojní rozpočty všech zemí NATO za peníze těch, kteří platí daně. Změnili se dodavatelské řetězce surovin v neprospěch Ruska.

    Nad tím vším je potřeba vnímat antagonistické a současně komplementární plány sionistů z Londýna a chabadistů z Moskvy. Protože ti jsou při rozhodování o dalším postupu konečnou instancí.

      1. Jeho bratr, vinař, prý na smrtelné posteli zvěstoval rodině, shromážděné okolo:
        Víno se dá dělat také z hroznů…

    1. Kolemjdoucí 30. května 2026 v 8:05

      Dobrý názor, zejména první odstavec je prima. Ale Kolemjdoucí také konstatuje:
      … Je válka zločin proti lidskosti? Je. …
      U tohoto tvrzení se lze zastavit a podumat o něm. Já jsem totiž přesvědčen že žádná lidskost neexistuje. A připustím-li, že existuje, pak je to právě a jen lidské sobectví, konkrétně sobectví každého člověka, které je základním kamenem všech válek. Lze totiž tvrdit, že čím víc hmoty a energie každý jednotlivý člověk pro svůj pohodlný život spotřebuje, tím více podporuje vznik války. Zejména o moc nad územím s přírodními zdroji … Podle mého názoru lze přeneseně tvrdit, že lidskostí je právě a jen válka.

  10. Cíle Putinovo specky se rozhodně daří naplňovat.

    Považte.

    Předevčírem byl usmrcen a pohřben jeden z největších nácků – Melnyk!

    Zvítězíme. Už brzo.

    1. No je sympatické, když do diskuse najatý čučkař či „český“ „elf“ přizná, že na UA existuje neonacismus a nácky tam pohřbívají s veškerými poctami.

        1. No to fakt ne 😉 (Nebo)nacismus je na UA přítomný kontinuálně od třicátých let minulého století. K opětovné akceleraci po vyhřeznutí během druhé světové války došlo v devadesátých letech a od té doby to již jen akcelerovalo.

          1. Chtěl bych vidět to překvapení Waffen SS, když je ukrajinci vítali jako osvoboditele.
            Sice jim to vydrželo jen asi týden, než se esesáci dostatečně nasmáli, pobavili se s ukrajinskýma holkama – a začali se systematickým vypalováním domů a stodol – i s těma holkama uvnitř.
            Ale stejně bych to chtěl vidět.
            Z toho vyplývá, že zkušenost i historická paměť je evidentně nepřenosná.
            Jen tupý hňup si idealizuje něco, nač dojel jeho předek. Zde konkrétně nacismus.
            Co tam mají na náhrobcích napsáno lidi, kteří dojeli na řádění německých nacistů?
            A co mají napsáno na náhrobcích ti, kteří se k německým náckům přidali oficiálně?

  11. říkávalo se tomu útočný sadismus. Dnes byl vynalezen nový název „evropské hodnoty.“ Libtardi dotáhli do puntíku svůj sadistický sen. RUSOVÉ S RUSY SE ZABÍJEJÍ NAVZÁJEM. Rusové z Ruska bybírají a zabíjejí mezi Rusy na Ukrajině ty nejhorší grázly, ty kteří po nich střílejí, ty co prosazují nacismus, bandarismus a korupci, brutální týrání, ponižení a ovládnutí obětí. Ukrajiští Rusové zabíjejí Ruské Rusy systémem hlava – nehlava.
    Evropští libtardi to platí, podporují, čučí na to a vměšují se do toho, bez ohledu na své sebepoškozování. Takhle si tady žijem!

    1. No, hlavně ještě nevěděli, že je to zrádce.

      Jak socialismus lidi vychoval, takové je má. Udělal z nich poslušné ovečky, co věří propagandě každý blábol, tak je takové má i když propagandu už dělají jiní.

      Před volbama bylo z médií slyšet hodně nadávání na Babiše a málo a jen dobrého na Pavla.

      Varovných signálů bylo málo a byly dost obskurní. Podle toho to dopadlo.

      To je jako ti lidé, co se strašně diví, že se k nim děti chovají podle toho, jak je sami vychovali. Taky kulej oči a zaklínají se, jak je to možné. Jen to ty děti sami naučili. Ne slovně, ale příkladem.

          1. No jo, věci mají následky. Někdy na tisíce let.

            Vemte jakoukoli skupinu, pobijte tam ty chytrý a budete mít stádo hlupáků a protože inteligence je daná také dost geneticky, tak se tam ty geny inteligence budou muset zase nějak objevit a to zabere čas.

                1. Jo Anglosasové třeba. Ono to s tou inteligencí není tak jednoduché, to by se SSSR pod vedením Stalina nemohl tak zvednout.
                  Převzal stát s nevzdělaným obyvatelstvem a dovedl jej k vesmírnému programu.

                  A my třeba, jaderná energie, kdo to má?

                  1. Naší populaci dali nejvíce zabrat hlavně Češi.

                    Inteligencí jsem myslel tu kvalitu mozku.

                    Sovětský svaz také přišel o své nejlepší lidi.

                    Pozvedl se ke kosmickému programu proto, že je relativně snadné, aby chudá, ale velká země našla dost zdrojů, aby postavila atomovou bombu nebo rakety. Chudá Ukrajina teké snadno našla dost peněz na zlatý záchod jednoho korupčníka.

                    Těžké je pozvednout životní úroveň celé země.

                    1. „Pozvedl se ke kosmickému programu proto, že je relativně snadné, aby chudá, ale velká země našla dost zdrojů, aby postavila atomovou bombu nebo rakety.“

                      JežíšKristenanebizačnástrestáš… Proboha, už „nemyslete“ a hlavně nic nepište, protože tohle jsou extrabláboly.

                    2. Už to zklidněte. I daleko chutší Indie si pořídila atomové zbraně, rakety a vlastní kosmický průmysl.

                      Máte nějaký další vždělání než hospodský moudra?

                    1. Splachovaci moudra . Misto normalniho splachnuti si ty h…a , berou vod pouckaru za svy a vopakujou ..

                    2. Takže nám chcete říct, že Stalin nikoho nenechal zabít, je to tak?

                      A Gulag si vymyslel Solženicin v moskevské literární kavárně u Arbatu.

        1. Záleží na tom, čemu říkáte přesně socík.

          Když se díváte se socialistického Československa, tak je na západě tvrdý kapitalismus, když z reaganovské Ameriky, je to socialismus jak vyšitej.

          Jean-Claude Juncker, když byl předseda evropské komise odhaloval sochu Karla Marxe. – Takhle si představujete ty echt kapitalisty?

          Ty černoušci se tam cpou za lepším životem a dávkama, ne za chcípáním na ulici hlady, jak nás strašili soudruzi.

        1. Přesně jste to vystihl. Kdo se o to jen lehce zajímal.

          Ale volební právo mají i ti, co se o to nezajímají vůbec a stačí jim ta televize.

            1. Půjdete do vězení a není to jednoduché.

              Někoho zabít je strašně snadné, když to jen někomu řeknete, nebo někde něco podepíšete a on to už udělá za vás. (a vy si ještě necháte tu možnost pak zahrát zhrozeného a zbavit se ho taky, když se vám to zančne vyčítat).

              Je to těžké, když to máte udělat sám, i kdyby to bylo jen je střelit do týla, jako to dělal romantický Che Guevara. Natož je někde umlátit, slyšet jejich křik, vidět hrůzu v jejích očích, mít na rukou jejich krev a třeba se ocitnout s kusem jejich mozku ve vlasech či na uniformě.

              Jak byste to mohl udělat, pokud na to nemáte napřed vybudovaný disciplinovaný aparát?

              Celkem snadno to můžete udělat jako oni. PR. Jen ji musíte mít lepší, takže promyšlenější. Taky to bude stát peníze a zabere to přeci jen dost času.

          1. Kolik milionu lidi ,si blbonyme , se ptal a delal vyzkumy a potom jako soudce a vedec udelal zavery, ze se nezajimaji a
            jenom sledujou jenom TV.
            Nebo ses jenom potreba splachnout ,kdyz te tady nekdo vy….l…

            1. Milý pawe.

              Vloni proběhl průzkum zvaný volby a vy jste měli 4%.

              Lidi, co se nezajímají o politiku jsou všude kolem. Stačí se zvednout od počítače.

              O co si myslíš, že se zajímají osmnáctileté holky? O kluky ve třídě nebo o staré prezidentské kandidáty? O ce se zajímají ženský na dílně, co po práci musí nakoupit, vyzvednout děti, sprdnout je za poznámku, navařit na druhý den, uklidit a jsou rády, když mohou vypnout u seriálu.

              Většina lidí to neřeší vůbec, mají názor jako jejich okolí, protože jim je to ve skutečnosti úplně jedno.

      1. Nevím jak kdo, ale mě naučil minulý režim, že nevěřím tomu, co se mi snaží namluvit v médiích.

      2. Zase socík. Opravdu si nepamatuji, že by za socíku byl na základce nějakej Orwell a jeho Farma zvířat.
        Opět uklízím ve škole, bo nejsou lidi (za socíku byli) a v 9.třídě jeden smrad zapomněl pod lavicí list papíru s tímto spisovatelem.
        Tak jsem jej zvadla a viděla jsem na papíře symboly zvířat, všechno je předtištěné, děcka tam jen dopisují nějaké poznatky.
        Žádné biflování jako jsme měli my, žádné popsané sešity, to by je bolely prstíčky, VY JEDNA OVEČKO!

        A tam body, proč zvířata? Bo zvíře nezabije zvíře…
        Ehm, jen slon Jack zabil slonici Ulu a nebyla první, v Maďarsku taky zabil slonici.
        Zvířata se masakrují jak swiňa, běžně si zabíjejí mláďata, třeba čápi likvidují slabé čápata. Nějakou dobu máme kamery, které kontrolují čápy a hle, ty mrchy si likvidují navzájem vejce, vylíhlá čápata.
        A bojovníci za přírodu řvou jak podsviňčata, že zvířata jsou lepší, ale tohle se jim nelíbí a žádají aby lidé zasáhli.

        Fakt nevím, že by socík takto manipuloval, už tento poznatek mi říká, že Orwell je sprostý lhář.

              1. Ale ano.

                Věděli jsme, co se má a nemá říkat.
                Věděli jsme, že která učitelka to žere a která jen taky drží hubu.
                Věděli jsme, že pokud chceme na střední, měli bychom jít do pionýra.
                Věděli jsme kdo je zažraný soudruh, chápavý soudruh, vyhozený soudruh, nikdy soudruh, bývalý kapitalista.
                Věděli jsme, kde je ta hranice, kterou v jakoby otevřené debatě nikdy nesmíme překročit.
                Věděli jsme, kdo je čí dítě.
                Věděli jsme, kdo je dítě soudruhů, na který dávat pozor.
                Věděli jsme kde se musí vyvěšovat vlaječky, kdy se musí jít do průvodu, že se musí dělat nástěnka.

                Farma zvířat jak vyšitá.

                1. Víte všechno o tom, jak to bylo špatné a teď je to dobré.
                  Pročpak jste tedy „Anonym“?
                  Jestli to spolu nesouvisí.

                  I když, Vy nutně nemusíte být pracovník tajné služby. Klidně můžete být jenom idiot. Znal jsem a znám takové.

                  1. Ono to je obráceně.

                    Já jen říkám, že všechno nebylo dobré a připomínám i to špatné. Přečtěte si to ještě jednou.

                    Taky nikde netvrdím, že je dnes všechno dobré. Spíš naopak, ale celkově je to trochu lepší.

                    Napřed mi vy řekněte, proč se podepisujete rozšířeným Václav, místo abyste sem napsal své celé jméno, příjmení a adresu? Třeba to pak bude jasnější.

                    Ano věřím, že okolo vás bylo a je idiotů dost a dost.

                    1. No tak vidíte pawe. Jste násilný člověk, který řeší spory násilím a sám vystupuje pod přezdívkou, aby nebylo poznat, kdo je.

                      Máte pocit uspokojení, když někomu dáte pěstí, za to, že vám řekl, něco, s čím jste si už neporadil? Moc přátel naživo díky tomuhle přístupu nemáte, že? Tak alespoň vyhržujete na netu.

                      Zkuste alkohol. Ten přináší dočasnou úlevu od starostí.

                2. Vy Farmo zvířat a proč tedy švagr, syn emigranta z 69. roku, který seděl v Jáchymově za nedobrovolné opuštění republiky a vrátil se k rodině v 75. roce, nakonec tu VŠ Báňská udělal?
                  Jo musel se vyučit, to jo. Pak udělat SŠ při zaměstnání, což jsem dělala taky.
                  A představte si, že pak jako ing pracoval ve Vítkovicích.
                  Jeho otec dál docházel na StB, tehdy se to volala Státní bezpečnost.

                  Jo taky jsme měli na ZŠ žáka, který měl fotříka někde vysoko, bo si dovolil docházet do vyučování a buzeroval učitelku. A učitelka pak žáka šikanovala. Nakonec byl přeložen na jinou ZŠ.

                  Jen by mě fakt zajímalo, proč se po roce 1990 zavřely skoro všechny fabriky ve Frýdku-Místku.
                  Proč se byty před 20 lety prodávaly za 350.000 (nelíbila se mi dispozice bytu, moje chyba, neumím předvídat) a dnes stejný byt za 4 mega.
                  Proč se pozemky před 10 lety prodávaly za 500 000 a dnes ten sám za 2 mega.
                  To se nám tak zvedla životní úroveň?
                  Za komoušů se zvedala bez zbytečného zdražování.

                  1. Já vám tu říkám o tom, jak to tu bylo jako v Orwelovi a my to věděli i jako děti a vy mi tu vkládáte a) o někom, kdo se vrátil b) o tom, jak zdražily byty.

                    To nijak nesouvisí.

                    To to nevidíte?

                    1. To fakt ne „toto“ už dnes 🤣 To jsou bláboly zas. Jak původní příspěvek o „Farmě zvířat“, kterou jste viděl jakože „na vlastní oči“, tak i ten blábol o dětech, „co věděly“. Mimochodem, to, co jste psal, nemá s dílem Farma zvířat nic společného. To si pletete spíš s takovými poděly české literatury a filmu, jako jsou přiblblé Pelíšky (a hlavně jejich knižní předloha).

                    2. Ne původní příspěvek je tento:

                      Anonym napsal: 30 května, 2026 (7:17) – Je to reakce na Ládíka. Evixe nějak štve, že se říká něco negativního proti socialismu. (Nejšpíš proto, že se měla líp, než si zasloužila a kdo by nestál o to mít mít něco bez práce. )

                      Příspěvek je o tom, jak si komunisti lidi vychovali, takový je mají. Takže věří televizi, jako to bylo za socialismu. Aspoń si to vždy přečtěte.

                      Evix má v hlavě chaos, strašně to popírá a snaží se vždy zamotat do debaty kdejakou blbost, aby kalila vodu. – Mohla by mi můj názor vyvracet, vyprávěním o tom, jak svobodně distkuse ve škole měly. Třeba jak poslouchaly s paní učitelkou ve škole Svobodnou Evropu, jak poslouchaly Kryla, jak k nim chodil na debaty Dubček, s Šikem a Pelikánem, Solženicin a Škvorecký, jak zkoušeli komunismus, jestli se budou tak dobře učit, když budou mít už dopředu jistý dobrý známky, ať řeknou, co řeknou.

                      To by bylo o dělání si vlastního názoru.

                      Když nepochopíte holou větu, tak to vzdejte.

                    3. Tak hlavně jestli nezapomněli detičkám říci, že ta kniha vyšla v roce 45, takže v žádném případě nemohla popisovat totalitní systém ve východní Evropě. Pan Orwell to psal za války v Anglii, takže těžko půjde, jak oznamují na Wiki, cituji….nejzjevnější podobenství se stalinskou degenerací Sovětského svazu. To ať nedělají z lidí blbce. Děti to však mají spočítané

                    4. Sovětský Svaz není na východě Evropy?

                      Tady je to takovej svět za zrcadlem.

        1. Socialismus to tak ovšem dělal v praxi.

          Nikdy jste neslyšela „Když se kácí les, lítaj třísky?“

          To vám právě režim likvidoval konkurenci, tako táta čáp likvidoval cizí čápata.

          1. Hahaha, jo devadesátky v Siemensu. Víte co to byl Siemens? To byla firma, která koupila MEZ a dál vyvážela vyrobené elektromory, jen překlepli výrobní štítky, to vy ale nemůžete pamatovat.
            A byli v šoku ze zlepšováků. ONI NĚMCI NIC TAKOVÉHO NEMĚLI.
            Nevíte určitě co to bylo, že?
            Byli jsme za to placeni a Němci platili dobře.

            1. No výborně, máme tu pracovnici Siemensu, bývalého MEZu.
              Pokud jste tam jen nezametala, nebo nejezdila s ještěrkou, tak nám napište, jak reagovali Němci, když viděli všechny ty racionalizační zlepšováky!

        2. Vlastně by se Farma zvířat měla jmenovat O hodném koloniálním britském kapitalistovi panu Jonesovi a zlých zvířátkách z východu, která si neumí správně sama vládnout, a právě proto potřebují hodného pana Jonese, aby jim vládl. Sama nemají právo se navzájem zabíjet, to smí jen hodný pan Jones, který je sekyrou či jiným nástrojem zabije vždycky, když mu to přináší největší prospěch nebo aby je sežral. A zvířátka je třeba naučit držet hubu a krok a pokorně se nechat hodným panem Jonesem vykořisťovat a vraždit. Sama na to nemají žádné právo.

          1. Ano, číst už to nebudu, stačil mi ten jeden list a to budou za 3 roky mít volební právo ti mládežníci. Už teď mají vygumovaný mozek.

            1. Tak ono je to napsáno velmi dobře, promyšleně až fikaně. O tom žádná. Ale jsem čím dál tím víc přesvědčený, že spolu s 1984 je to především umně napsaná propagandistická literatura na zakázku britských tajných služeb. Speciálně 1984 začíná být zajímavá spíš tím, o čem a proč autor nepsal, než tím, o čem píše. Podstatu politiky založené na jakékoli ideologii vystihl dokonale, tak nějak se to ale snažil naroubovat na fiktivní svět „totalitní diktatury“, která nikdy nemohla tímhle způsobem v Británii vykrystalizovat, než na reálnou politiku, speciálně třeba právě koloniální Británie. Ta ho trápila jen v mládí, narodil se totiž v koloniální Indii a jednu dobu sloužil v imperiální policii v Barmě, nějak ho to levicové vidění světa na stará kolena přešlo a raději například pro tajné služby sestavoval seznam údajně „prokomunistických nepřátel“ z řad spisovatelů a novinářů málem ještě na smrtelné posteli.

              1. K tdx: pane zpychlý všeználku,
                ve zdejších diskusích se předvádíte jako arbitr mezioborovosti, př. asi před měsícem jste ve zdejší diskusi odsoudil sociálního psychologa J. Haidta, za to, že ve své oceňované knize/výzkumu Morálka lidské mysli vycházel z poznatků nejméně tří disciplín – sociální psychologie, neurologie, filosofie. Dnes si tady hrajete na literárního kritika víceméně v kádrování spisovatele G. Orwella, respektive jeho románové dystopie „1984“ (dystopie je fantastika, fikce, nikoli popis reality, tak proč výkrut: „…tak nějak se to ale snažil naroubovat na fiktivní svět „totalitní diktatury“, která nikdy nemohla tímhle způsobem v Británii vykrystalizovat“ – ha-ha-ha). Co jste o autorovi krátce napsal je dojmologie – váš výsostný diskusní obor. Podle opravdových znalců literatury Orwell je spisovatel průměrný, avšak mimořádně ceněná je Orwellova esejistika (vy ji nejspíše neznáte…). Mimochodem, G. O. byl socialista, kritik kapitalismu a peněžní morálky; fandil obyčejným lidem.
                Všeználku tdx: obtížnost rozeznávání nespočívá v tom, jak vidíte okolní lidi (i jejich dílo), ale v tom jak dovedete sebekriticky vidět sebe!

              2. Myslíte těch tajných služeb, které ho současně vyšetřovaly, jestli není komunista?

                Cikáni s policajtama se proti vám nespikli? To je tak na stejný úrovni.

      3. Můj táta komunista řikával: „Udělali jsme velkou chybu. Zbavili jsme lidi nebe i pekla, a oni se teď neboji ničeho“. A když se strejda, který byl za války v RAF, vrátil po 9 letech z Jáchymova, tak si spolu náramně rozuměli. A ještě roky po tom, co tátu z partaje v r. 68 vykopli, nosil na klopě hvezdičku se srpem a kladivem a řikal, že komunistou je on a ne ti, co si stranu přivlastnili.

        A Vidlák má pravdu, komunisty nemusim, ale táta byl táta. A mimochodem – byl to demokrat. Když jsem něco závažného vyvedl, tak vzal pásek a před exekucí se mne zeptal:“kolik si zasloužíš?“. A kolik jsem řekl, tolik jsem dostal …

      1. No i mezi chlapy se najdou blbci, že ano..
        Třeba kdyby se volila preidentka, určitě bychom se dívali i na její vzhled a vybrali tu „hezčí“..
        Řešením by bylo při volbách prezidenta věk od 30-ti let.
        A dát do souladu ústavu s pravomocemi / nepravomocemi prezidenta, aby byly jasné mantinely.

        1. U nás jsme si podvakráte vybrali Zemana, kvůli tomu, jak používal mozek, místo jednoho strejce se šlechtickým titulem a jiného strejce s brejlema a akademickým titulem.

          Na Slovensku si vybrali hezkou ženskou a propříště je to vyléčilo.

          V USA si vybrali taky chlapa místo ženský.

    2. Ládíku dejte odkaz na nějakou debatu s tímto tvorem. Držel hubu, nic z něho nevypadlo před volbou.
      A do to lži maistrýmu.

        1. Nedělal před volbou nic! To začal dělat až když vyhrál volbu, Ládíku vy si nepamatujete na Čaputovou, jak stála mimo kamery a byla první kdo gratuloval k víteztví?
          Hergot jak to mohla ze Slovenska stihnout? Věděla, že Pávek vyhraje.

  12. Cituji z článku:

    „Už čtyři roky se ptáme, proč Rusko Ukrajinu už dávno nesmetlo? Proč s nimi pořád válčí na půl plynu, proč už dávno nejsou všechny mosty přes Dněpr na dně řeky? Proč už dávno nejsou zbořené železniční tunely pod Karpatami? Proč Putin utrácí životy svých vojáků v hlemýždím postupu vpřed?“

    K zajímavým úvahám a vysvětlením autora přidám jinou možnost.

    Když Ronald Reagan nazval tehdejší SSSR Říší zla a rozhodl se SSSR uzbrojit, následoval rozpad sovětského bloku jako důsledek nemožnosti udržet krok v takových závodech ve zbrojení.

    Nečiní dnes Putinovo Rusko Evropě něco podobného?

    Neprodlužuje Putin zástupnou válku na Ukrajině zcela záměrně, aby Evropu a NATO zbavil zbraní a munice, které jsou Evropou nadále cpány na Ukrajinu, přičemž navyšování výroby je díky idiotským regulacím a omezením Evropské socialistické unie „poněkud“ obtížné, zatímco raketový růst dluhů kvůli „půjčkám“ Ukrajině je naopak velmi snadný, jestliže se dosud nezadařilo ukrást ruská aktiva z především belgických bank?

    Evropa dlouhodobě svou propagandou vyvolávala negativní protiruské postoje u duševně nevýkonné části obyvatelstva, typicky třeba nehorázným žvástem o útoku novičokem na Skripalovy. Dříve narození mají jistě alespoň matné tušení z branné výchovy o působení nervových plynů a nutnosti použití protilátky v řádu nejvýše desítek sekund, což velmi názorně ukázal také film Skála (v hlavních rolích Sean Connery, Nicolas Cage a Ed Harris), když si Nicolas Cage s krajně sveřepým výrazem vráží přímo do srdce jehlu injekce s protilátkou poté, kdy vrazil kuličku s nervovým plynem do úst protivníkovi.

    V českých podmínkách připomenu žvást o ruských agentech, kteří měli vyhodit do ovzduší vrbětický muniční sklad, což vybádali čučkaři asi sedm let poté, kdy ve skladu nejprve vypukl požár a až poté následovaly výbuchy. Co asi ve skladu mělo být a nebylo tam, či naopak co tam bylo a být nemělo a založený požár mohl a měl zničit důkazy?

    Jistě, bez ohledu na propagandistické žvásty, deroucí se na svět z bezectných a bezcenných tlam bandy všivých politiků, kterak Rusko zasahuje civilní cíle, lze tvrdit, že ve skutečnosti Rusko Ukrajinu šetří i za cenu vlastních ztrát a dlouhotrvající války, přičemž o možném napadení Evropy Ruskem žvaní zhruba tatáž pakáž, která se škodolibě pochechtává faktu, že Putin za roky zástupné americké války s Ruskem obsadil jen malou část Ukrajiny.

    Jsem přesvědčen, že kdyby Rusko chtělo konflikt rázně ukončit, disponuje potřebnými prostředky, a „odnesl“ by to v první řadě Kyjev, který až donedávna nebyl příliš ohrožen.

    Ještě přidám, že zatímco byly sociální sítě plné záběrů z útoků Ukrajiny na školní internát v Luhansku, oficiální propaganda o něm buď mlčela nebo tyto informace zveřejnila jako velmi okrajovou zprávu, příkladně se snažila zpochybňovat celkem neprůstřelná fakta.

    Srovnejme to s neuvěřitelným povykem a harašením zbraněmi poté, kdy na Rumunsko dopadl jeden jediný dron, nejspíš nevyslaný záměrně Ruskem jako test obrany a soudržnosti zemí NATO, nýbrž jako výsledek ukrajinské PVO, která dokázala dron odklonit.

    1. Re: Žluťas

      Dron odkloněný ukráckou PVO, který si vybral k přistání střechu v Galacy, vybuchl a přitom ztratil pas s vylepeným vízem. A to se odehrálo 300 km od Oděssy, jakožto nejbližšího relevantního cíle.

      A v Rumunsku je před volbami (kurva – kdy NENÍ před volbami?), v nichž by podle průzkumů (kurva – kdo ty průzkumy platí?) může uspět proruská strana (kurva – kdo NENÍ proruský, když jde o koryta?!!).

      Tak jo, budeme se tvářit, že tomu věříme.

      1. Žluťasi – okamžitě přestaň přemýšlet. No, ty Targusi taky. Přemýšlení je špatné, víra je dobrá.
        Takové otázky si nesmí dávat řádný občan ani doma potmě! Za trest si poslechněte zprávy na Radiožurnálu čtyřikrát za hodinu.
        A neodmlouvat!!

        1. Jistěže je přemýšlení špatné, a myšlení navíc bolí…

          A pokud se tvých slov „víra je dobrá“ týká, víme přece, že věřit znamená hovno vědět…

          Jasně, že jsem pochopil jemnou ironii tvého příspěvku, ale když ono se to tak nabízelo…

          Hezký den všem, a ten bude hezký, pokud pořádně zaprší, obvykle s kamenným výrazem tvrdívám, že jsem každodenně u vody… jenže ta voda je v konvích…

        1. Žluťas:
          Stačí mi Schneiderovo vyjádření k této věci. Respektive – stačí mi vzpomínka na „ruskou raketu“, která zabila dva Poláky.

      2. Technická připomínka. Nejbližší relevantní cíl rozhodně není Oděsa! Nechce se mi věřit, že se k Vám nedonesly informace o poměrně pravidelných útocích na významný dunajský přístav Izmail (cca 65km od Galati). A přímo proti Galati se za Dunajem nachází další, menší, přístav Reni, 10 km vzdušnou čarou. A když kouknu na satelitní mapu, hemží se tam kolem velké nákladní lodě a jsou tam i jakési docela rozsáhlé zásobníky, snad na plyn či ropu.

  13. K základní myšlence článku nemám připomínek. Podle mě to tak je.

    Jenom jsem chtěl obrátit pozornost na zmínku o cenách ropy. Podle kurzy.cz cena ropy vyklesala na méně než 92 dolary (už ne sto, jak se uvádí v článku) za barel a jeví spíš klesající tendenci.
    https://www.kurzy.cz/?mf=4&af=1&ap=2+dny&mp=5+dnu
    Ví někdo z respondentů,
    – jak se vlastně tvoří grafy podobné odkazu? Hodnoty se zde mění řádově přinejmenším v hodinách, ale nejspíš je vzorkování ještě častější. Z řady pramenů (u nás třeba paní docentka Švihlíková) jsem vyčetl/vyslechl, že se ropa reálně prodává za mnohem vyšší ceny. Podobné grafy jsou údajně tvořeny „futures“. Co přesně to znamená netuším (i když je jasné, že se jedná o jakési ceny prodejů „v budoucnosti“, chtělo by to konkretizovat skutečný zdroj a algoritmus).
    – co se vlastně děje v Hormuzském průlivu? Plují tankery, nebo neplují? Z dostupných článků jsem se dočetl, že krize trvá, že USA v obraně na cosi zaútočily, Írán odpověděl a dohoda je v nedohlednu.
    – Řádově měsíce se už spotřebovává ropa z rezerv. Všichni věštili energetickou, potravinovou a vůbec všeobecnou celosvětovou krizi, argumenty byly logické. Ale cena ropy klesá.

    Chápe to někdo z Vás?

    1. Re: Véna

      Ano, chápu. Fjůčrz je vyjebávka soudruhů makléřů – čti zlodějů – se soudruhy investory – čti hejly.
      Přeložím do češtiny.

      Hejlovi bylo vsugerováno, že bude hóóódně zle, tudíž je nutno nasypat prachy do ropy.
      Hejl kupoval, protože…
      Pak Oranžový Kačer vyhlásil vítězství a ropa šla dolů. No TVL – kdo pak od nás koupí hen ten fjůčrz, když to spadne ještě níž!!!
      Kurva – honem prodat, bo prodělek!!!!!!!!!!
      No a teď je doba, kdy se loví noví, doposud neoškubaní hejlové – kurva, to je levné, kdo ví, co bude, honem kupuj!!!!!!!!!!

      Jen poznámka – hejl musí získat pocit, že občas „něco trefí“, aby dostal ten jedině správný hráčský zápal a kvůli akciím klidně prodal svůj barák.

      1. Jenže makléři a investoři jsou v tomto případě ti samí, protože v těhle objemech na to nikdo jiný, než bankovní a finanční instituce nemají.

        Drobným střadatelům, jichž jsou ty peníze ve fondech, těm je to jedno, protože fond jednou vydělá, jednou prodělá, skoro se to vyrovná, takže rozdíly jsou minimální a celkově fondy stejně stabilně vydělávají.

        Celý systém funguje jako Wattův regulátor v mechanice a průměruje přehnané naděje a strachy jedněch a druhých a udržuje systém v rovnováze a v rukou těch, kdo nejlépe předvídají, co smysl má a nemá.

    2. Futures kontrakty jsou termínové smlouvy na dodání komodity v definované kvalitě v daném termínu za aktuální cenu tohoto kontraktu. Měří se v pro nás exotických jednotkách jako barel u ropu nebo bušl u zrnin nebo librách živé váhy u hovězího či vepřového masa. Producenti se snaží zajistit si výkupní cenu svých produktů v době kdy jsou ceny futures příznivé, aby neriskovali případné nízké ceny v době dodání. Zpracovatelé těchto produktů se zase snaží nakoupit tyto suroviny přes futures kontrakty v době nižších cen, aby nemuseli nakupovat pod tlakem v době kdy budou nuceni tyto produkty dovézt do výroby. Kromě nich v průběhu životnosti těchto kontraktů do hry vstupují ještě spekulanti, kteří si myslí že ví kdy je cena nízká natolik že zbohatnou na jejím pozdějším růstu anebo naopak prodávají ve chvílích kdy očekávají pokles cen v době jejich vyhrocení, aby pozice se ziskem uzavřeli jejich nakoupením až ceny budou níže. K obchodování futures kontraktů není potřeba kapitál na plnou cenu komodity , ale pouze záloha, které se říká margin. To umožňuje spekulantům obchodovat více kontraktů, pokud neuvažují že s expirací kontraktů budou danou komoditu nuceni někde nakoupit a dodat pokud kontrakt prodali anebo sami nakoupit v případě že kontrakt mají nakoupený. No a s ropou to je takto. Úředním nařízením byly na burzách kde se futures kontrakty obchodují zvednuty marže na obchodování s ropou.takže velcí spekulanti kteří by v podobné situaci nakupovali velké množství ropných futures a tím hnali cenu stále výše ( což se dělo třeba při ropné krizi v minulém století), neměli tolik financí na vyšší marže a proto nakupovali méně a proto cena futures tolik nevyrostla. U fyzických dodávek které nejdou přes futures to vliv nemělo a tam rozhodovalo kdo dá víc tak bere, neboť suroviny bylo z pochopitelných důvodů méně než nakupujících.

    1. Povídej, přeháněj, všeználku.

      Když už můžeš naznačovat, co ti na PŠM zase napovídali?

      Tak schválně – kolik koček, kolik myší, kolik višní, kolik třešní?

      Nebuďte slušnej (já vím, že nejste) a řekněte čísla. Ať se aspoň zasmějeme.

      Jo, abych nezapomněl – zdroj, máte zdroj? A mohla bych ho vidět?

      1. Kolik set tisíc mrtvých a nenapravitelně zraněných? Nehledě na hmotné škody v astronomické výši? Jak hluboký, jak široký široký a na kolik generací příkop plný krve oddělující Kyjevskou Rus od Moskevské Rusi?
        Západ, tedy EU, krvácí penězi, zatím, kdežto Rus na obou stranách lidmi, a „nas mnógo“ posílaných do mlýnku ubývá, mladých zdravých, kteří se už nerozmnoží aby z nich byli miliony….
        Jaký a jak pro koho je poměr výnos/náklad toho kterého podniku?
        A u nás, kdo se snaží přivodit situaci aby stejným způsobem v tom mlýnku na maso spotřeboval národ pro svůj zájem vydávaný za nadřazený státní?

  14. Popravdě tomu článku nerozumím. To, že je Ukrajina fašistický stát víme dávno, to, že je Ukrajina jen nástrojem proti Rusku víme taky dávno a tak co je nového? Vidláku, nového je, že prostě Rus nesnáší, když mu nějaký fašoun vraždí děti, pak nějaký vztah, jako vy tady popisujete otec a syn je blbost. Prostě gauner je gauner a pohár přetekl, šmitec a teď se jede podle našeho, tedy podle Ruského plánu který již dávno chtěli prosadit tzv. jestřábové. Konec a když nedáme pokoj , tak ten konec bude i s námi.
    Putin byl dlouho varován, a všichni ti , kteří mu říkali udělej něco s tím a rychle měli pravdu. Teď už mu to došlo, bohužel pro mnohé příliš pozdě.
    Jo a Targusi, stále věříš na opotřebovávací válku, jestli ano, tak jsi nenapravitelnej. Doplň si sám co.

    1. Re: Hnida…

      Běžte do pééérdele, soudruhu. Ivan svojí válkou ruinuje nejen Vasilograd, ale i Ojropu, která si bere nové a nové půjčky na Vasilovy zlaté hajzly.

      Otázka č. 1 – vy opravdu věříte hovnu vykaděnému soudruhem Paroubkem, že dluhy se splácet nemusejí?

      Otázka č. 2 – už jste prodal vlastní bydlení, aniž byste jej opustil, za stržený peníz jste jel do Karibiku na placení nájmu jste si vzal úvěr z Home Creditu?
      Jestliže ano, již mne neoslovujte.

          1. Jeden? Královské rody to tak měly po staletí. Viktorie, královna Anglie se narodila proto, protože zemřel nějakej dědic trůnu a tak provdali její matku, vdovu za nějakého jiného dědice, kterej dědit trůn vůbec neměl. Její matka měla dvě děti z předešlého manželství, které malá Viktorka nikdy neviděla.
            Tatík brzy zemřel a malou Viktorku vychovával někdo úplně jiný. A jen Viktorka zdědila hemofilii a jen 4 děti z 9 tuto mutaci podědily.
            Na yootube je seriál Fyzik historikem a tam je tomu věnováno hodně času, třeba tady https://www.youtube.com/watch?v=9fjC6yCK__Q

            1. Statistika bere do úvahy všechny případy hned na začátku. Všechny protipříklady, už jsou součástí výsledku.

              1. A zrovna ta Viktorka měla vnuky, kteří vedli proti sobě 1.světovou válku.
                Jo a taky strkala dcerky do všech volných královských ložnic.
                To Habsburkové lezli všichni jen do příbuzných ložnic a pak vypadali jak vypadali.

                1. A jak to mění statistiku, kde se sečtou všechny vraždy a pak se sleduje, co byla vražda od příbuzného a co od nepříbuzného člověka?

                  Vy jste statistiku na vejšce určitě neměla, viďte, že ne?

    2. Hnidopich:
      Nemůžete rozumět, jsa hnidopichem. Jste příliš ponořen tam, kde váš domov a nevidíte věci ani ve čtvrtcelku, natož v celku.

  15. I Rusko zotočují rabíni

    Zatím se „Russáci“ zdrželi útoků na 🕎ukrajinská velitelství — což je poměrně pozoruhodný fakt, vzhledem k tomu, že ukrajinské ozbrojené síly opakovaně útočily na ruská velitelství, jak poznamenal Anatol Lieven. V úterý ukrajinský generální štáb prohlásil, že zničil významné ruské velitelské a řídící centrum v Luhansku pomocí
    🕎 britských řízených střel Storm Shadow. Efektivní použití těchto střel — které Ukrajina odpaluje již dva roky — vyžaduje 🕎americké údaje o cílech

    Navzdory tomu Moskalyci neútočili na 🕎ukrajinské velitelství v Kyjevě právě kvůli pravděpodobnosti, že by byli zabiti američtí a další vojáci NATO a zpravodajští důstojníci, což by prý riskovalo drastickou eskalaci ze strany košer Západu.

    Útoky jsou jakoby páchány Ukrajinou, realita je ale taková, že Ukrorujna by nikdy nemohla provádět tyto útoky dronů na ruském území bez zpravodajské a satelitní podpory ze strany NATO – a konkrétně ze strany 🕎USA.

    „Vladimir Solovjev jako elitní židovský moderátor ruské státní televize totiž v reakci na teroristický útok Ukrajiny na studenty internátní školy ve Starobělsku prohlásil, že tvůrci současného ukrajinského nacistického státu jsou Židé. A že proti ukronacistické chátře a svoloči stojí opět Židé, a to ti v Rusku,“
    Aeronet.

    1. 😜😄😸
      Oficiální kanály celého KoZa se snaží podsunout publiku, pochopitelně i našemu narativ, že za vše může Rusko. A používají k tomu všelijaké triky z informační války.

      A bojují tak i proti Rusku, speciálně proti Krymu. Tu a tam jsou realizovány útoky drony, které vlastně nemají šanci doletět z území Ukrajiny. Baterie nestačí. Ale přesto doletí a úspěšně zaútočí – s čerstvou baterií.
      Dělají to takto: Dron doletí kam může a tam přistane. Místní ruští spolupracovníci SBU, tedy kolaboranti jak se jim říká, mu vymění baterii která tam dojde běžnou poštou a dron má najdnou dvojnásobný akční rádius. Jak to, že si toho nikdo nevšimne?
      Jednoduše: Ruští výrostci si oblíbili malé terénní motocykly, které dokonce nepotřebují ani SPZ a několik se jich vždycky domluví a večer (v noci) se na těch terénních motorkách prohánějí ulicemi. Vždycky ve stejné době. Hluk těch malých motorek dokonale zamaskuje přílet a odlet dronů po výměně baterií. Místo a čas dobu těch „spanilých jízd“ si výrostci domlouvají mezi sebou. Někdo to prostě v té partě navrhne. Ale tomu „někomu“ to určuje SBU (kontrarozvědka Ukrajiny) po telefonu nebo messangeru. Ruská kontrarozvědka už totiž zachytila několik takových „příkazů“ pro ruskou mládež. Takže i ruské děti se postarají o úspěšné diverzní akce SBU – pochopitelně ve spolupráci s dospělými kolaboranty. A ani to většinu nevědí.
      Docela mazané, že? Přece by ruští tátové svým potomkům nebránili v neškodné noční projížďce s kamarády! I tu motorku jim koupí.

      (To nemám z vlastní hlavy, ale z informací od Jurie Podoljaka. Inu, informační válka jede!!)

      1. Nemají náhodou ty větší drony spalovací motor? Pak stačí dostatečně velká nádrž. A na elektřinu pro řízení je alternátor poháněný od motoru.

        1. Re: Anina

          1/ Palivo a alternátor snižuje nosnost éra.
          2/ elmotor je výrobně levnější. V podstatě jej zmastíte doma v obýváku při seriálu Ulice.

            1. Ferdinand ovšem nejezdil na baterky. Ten používal pouze přenos výkonu elektřinou. Neboli hodně složitou náhradu běžné převodovky, směrových spojek a brzd. Elektrický přenos výkonu má jisté výhody, například u lokomotiv. U takového vozidla ale už to není ono. Nicméně, pořád jezdil na benzín. Stejně jako na něj létají tyto dálkové útočné drony.

          1. Víte že jste právě napsal sice nepravdivý, ale argument proti spalovákům, a ve prospěch elektromobilů? To bych tady tedy nečekal😉. Ty drony jsou normální malá, jednoduchá letadla bez pilota. A s dostatkem paliva doletí stovky, i přes tisíc kilometrů. Energeticky vyjde mnohem lépe palivo+spalovací motor+alternátor, než baterie. A samozřejmě, nikdo pak nemusí dělat podobné manévry popsané nahoře.

          1. Díky podstatně většímu doletu se vůbec nemusí dělat takové manévry. Dron prostě odstartuje z Ukrajiny a letí do cíle. Vždyť je jednoduché, malé letadlo bez pilota. To nemusí být jenom nějaký malý FPV dron na baterie, a se čtveřicí svislých vrtulí.

      2. Sleduju. Tak žvaní obě strany.
        Rusko má potíž. „Mindset“ rozdílný příkladmo od USA. Stojí a padá s ústřední vládou. Ta vytváří stát.
        Kdežto v USA je kultura stále ještě vytvářející stát zdola. Tato rozdílnost má vícesetleté příčiny.

        1. No, imho Amici by nesuhlasili. Vdaka migrantom, Sorosovi a DEI Americania uz casto maju pocit ze nespoznavaju stat, ktoewho kulturu tvoria

  16. Poslední dobou se množí články, že ruští generálové požadují razantnější vedení,, speciální operace „, prostě chtějí válku,ta teorie Vidláka je velmi romantická,ale umírá tam velmi mnoho Rusů.

    1. Vysvetli .Jak hodne rusu umira a nebo si to slysel na pavlaci, vod sousedky ,charondas.
      A kolik, to ti zapomnela povedet.. Kdyz hodne ma informativni hodnotu , hovna..
      Ale slouzi poucny propagande ,proti rusum. Ukrove sou zaroven nesmrtelny ,ze jo..

  17. Ano, vždy mají naše děti jako rukojmí. A Putin nechce Ukrajinu (alespoň její část) zničit a pak odtáhnout, chce ji přičlenit k RF. Snaží se nenadělat víc zlé krve, než doopravdy musí. Domnívám se, že ho to právě přestalo bavit.

    1. Není to o bavení, ale o „nutnosti“. Efekt již vynaložených nákladů. „Speciální ooerace selhala“. Změnila se ve vleklou válku vyčerpávající vzácné zdroje, které mohlg být akokivány jinak. To ekonomicky vytváří vnitřní politickou nestabilitu.
      Z příčiny vlastní neschopnosti, a masívní podpidy Ukrajiny Západem. V té míře aby obě Ruska, Kyjevské a Moskevské co nejvíce krvácela a aby to mělo těžký hospodářský dopad na EU. Tím plněno více cílů. Oslabit obě Ruska, zabránit spojení Ukrajiny a Ruska, zabránit propojení průmyslu EU s ruskými zdroji, ochránit USD před konkursnční měnou, a vydělat na tom. K témuž slouží implantovaná ideologie Greendealu.

  18. Nepamatujete si, prosím, někdo tu kauzu Andreje jr. podrobněji?

    Já mám totiž takový nějaký matný dojem, že snad Šafr či jiné hyena nejen tahal Babišova syna všude možně škodit otci, ale že z něj dokonce vytáhli i na něj napsaný domek někde v Praze, který na něj starý Babiš nechal přepsat, aby měl syn kde v ČR bydlet.

    Pamatuju si, že tehdy koloval i screenshot z nabídky jakési realitní agentury a když člověk danou adresu vyhledal v katastru (což už dnes myslím bez e-občanky není možné), tak tam byl opravdu mladý Babiš vedený jako majitel.

    No, ono by to do té podoby s Ukrajinou taky vlastně přesně zapadlo – zneužít a ještě vydrancovat…

    1. Nejen to. Ti hajzlové ho naedli, aby přestal brát léky, protože je „zdravej“. Slibovali mu, že s ním napíšou knížku, kterou vydají a vydělá na tom. Ale jakmile zjistili, že jim to proti babišovi nepomohlo, tak se na kluka vysrali a nechali ho napospas jeho duševním chorobám. Šafr, Klusák, Novotný a celý zbytek té tlupy jsou lidský odpad.

        1. Jako první se v tom angažovala Slonková s Kubíkem.
          Ti jako první vyčmuchali, kde Babiš jr. s matkou bydlí. Pomocí návodných otázek a google brýlí jej bez jeho vědomí natočili, to všechno pak bylo použito pětikolkou, které ti dva sloužili a dosud slouží. Stačí se podívat na web Slonkové, nebo sledovat, co dneska vyčmuchává Kubík.
          Pak v tom pokračovali Klusák se Šafrem.

  19. Banderovské hnutí stvořili Češi před víc než 100 lety. Stalo se tak následkem sporů o Těšínsko. České vládnoucí elity hledaly způsob, jak Polsko oslabit zevnitř, a využily na to ukrajinskou menšinu.

    V českých zemích byl jako doma Jevhen Konovalec, první předseda Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN). Hnízdištěm banderovského hnutí byla tzv. Ukrajinská hospodářská akademie se sídlem na zámku v Poděbradech, což byla vysoká škola financovaná československou vládou. Na této škole chtěl studovat i sám Stepan Bandera, a byl přijat. Ke studiu však nenastoupil, neboť mu polské úřady znemožnily vycestovat.

    České vládnoucí elity vedou prostřednictvím Ukrajinců zástupné války. Dříve to bylo proti Polsku, dnes je to proti Rusku. Nepřítel je jiný, ale princip se nijak nezměnil. Petr Fiala jednal dle nejlepších historických tradic.

    Máme na rukou krev. Nevím, jestli nám odpustili Poláci, ale Rusové nám neodpustí nikdy. Ať budeme mít jakoukoliv vládu, nemůžeme nikdy mít dobré vztahy s Ruskem právě z těchto historických důvodů.

      1. Česká republika v současnosti nemá žádné spory o území s Polskem. Otázka Těšínska je již řadu let uzavřena. Nejspíš proto nikdo z Poláků neřešil roli prvorepublikového Československa při vytvoření a podpoře banderovců.

        V roce 1934 spáchala skupina kolem Bandery atentát na polského ministra vnitra Bronisława Pierackého. Po provedení atentátu spadlo podezření na ČSR. Československá vláda se od toho distancovala a ukončila podporu OUN. Udělala to však nedobrovolně, protože rok předtím se v Německu dostal k moci Adolf Hitler a ten se již od začátku netajil útočnými úmysly proti ČSR. Nebylo tedy možné, aby si ČSR poštvala proti sobě potenciální spojence, kteří by jí mohli pomoct proti Hitlerovi. Podpora ukrajinských nacionalistů se stala pro ČSR nevýhodnou.

          1. Re: neza…

            Kdybyste si to pořádně přečetl, zjistil byste, že se jedná o 368 ha, tedy cca 3,5 kmq.
            To za prvé.
            Za druhé – polski Antek z fuskym to chce ukrást v místech, kde bylo kdysi Prusko, nikoli Polska Rzeczpospolita. Jedná se o Głucholazy a Paczków.
            Btw. ta nesrovnalost vznikla uzavřením smlouvy o přeměření hranic a výměně pozemků v r. 1958.
            S polskou iredentou po WWI. to nemá nic společného.

          2. Při návštěvě Magyára v Polsku, po jeho nezakrytých choutkách přičlenit Horní Uhry k Velkému Maďarsku,že by se při té příležitosti nezeptal po Čechouny ukradenému Těšínsku a nenabídl vzájemné konzultace,případně postup,pod patronací EU?
            Určitě toho mají oba tři, plnou hlavu.
            A bude se dít!

        1. Re: Postřeh

          Sk má pravdu, jste mimo.
          Boj Ukrů o založení ukrostátu začal dávno před vydělením Čechistánu z R-U (1918).

    1. Máme na rukou nejen tuhle krev, ale i například afghánských či iráckých civilistů a hlavně srbskou. O tom, jak odporně jsme se po listopadovém převratu zachovali k Lužickým Srbům ani nemluvě. Hlavně že si pořád budeme stěžovat, jak hrozné bebí nám udělali ti zlí ruSSSSSSSSSSSSáci v osmašedesátém. V tomhle jsme jak ti sudeťáci. A řekl bych, že se takhle chovají především ti, kteří démona sudeťáků od převratu vyvolávají. Břevno v oku svém prostě nevidíme.

        1. Jestli myslíte to srovnání se sudeťáky, tak tím bylo myšleno pouze to, že nevidíme vlastní viny, zato neúměrně zveličujeme viny některých jiných, a u dalších zas děláme, jako by nikdy nic neprovedli, byť jsou jejich mnohem horší než ty, které vydáváme za nejhorší zlo v dějinách. Naše politika prostě chytla po listopadu sudeťácký syndrom, na který ovšem mohutně zakládala část společnosti už minimálně od toho osmašedesátého. Máme tu prostě silnou pátou kolonu.

          1. A ten Wintona je také ohromný šašek. Smiřuje se s vinou před 80 lety, ale s Palestinou se nesmíří ani za tisíc let.

          2. Netřeba rozpitvávat – ten příspěvek beru celý. Dost často s Vámi nesouhlasím, neboť mám pocit, že přes nespornou inteligenci, sečtělost a vzdělání používáte argumenty selektivně, ale to přeci nijak nebrání projevit uznání :─)

            1. Pokud mi tu selektivnost při další možné příležitosti prokážete, budu rád. Já to beru tak, že se snažím „rozstřelit“ některé příspěvky přímo v jádru jejich problému, kterým často bývá nějaký nelogický, ideologický či rovnou dogmatický rozpor. Dnes to byl například sociologický naturalismus kdesi v ranní části diskuse.

              1. Nečtu všechno a nemám rád spory, namátkou si vzpomenu třeba diskuzi o „právu na majetek“, ale neberte to zle – většinou takhle jednáme všichni, je to prostě přirozenost, pokud má člověk vytvořený názor.

    2. Vy to teda máte pomotané…

      OUN si založila ukrajinská emigrace na kongresu ve Vídni v roce 1929, od začátku ji formovaly sympatie k italským fašistům a později i německým nacistům. Češi nemuseli nic podněcovat, ta řevnivost a nesnášenlivost k ostatním národům na sdíleném území v nich byla historicky už mnohem dříve (a hodně ji mj. podporovalo např. Rakousko-Uhersko, osvědčené „rozděl a panuj“).

      Konovalece a jeho teroristické akce v Polsku podporoval nejméně od roku 1923 německý Abwehr (Friedrich Gempp, ještě za dob UVO – Ukrajinské Vojenské Organizace, předchůdce OUN) a Konovalec záhy přesídlil z Prahy do Berlína (a později raději do Švýcar).

      UHA v Poděbradech byla regulérní vysoká škola a pokud ji nazýváte „banderovským hnízdištěm“, pak byste snad měl Karlovu univerzitu označit za „výcvikové centrum teroristů“ (už jen kvůli těm žhářům z FHS). Samozřejmě, že mezi studenty asi byli i sympatizanti nacionalistů, ale Československo si i kvůli Podkarpatské Rusi určitě nehřálo hady na prsou.

      1. Ukrajinská vojenská organizace (UVO), které šéfoval Jevhen Konovalec, byla založena 3. 8. 1920 a sídlila v Praze. Začalo to tady. Naši vinu nelze popřít.

        1. Nu, pak by takovou logikou by byla nepopiratelná i „naše“ vina za chování československých henleinovců… Nakonec i ten Konovalec musel odjet tuším již ve 1924 do Německa a proč asi?

          Za co vše bychom měli dle Vás „nepopiratelnou vinu“ ?
          Proč chcete podsouvat takto podivně pocit české viny, pracujete pro cizí moc, chcete jen relativizovat skutečné viníky, komu a čemu tím prospějete?

          Pokud je nějaký národ, národnost státně programově a nebo jednotlivec schopen chovat se jako zvíře, pak neházejte vinu na ty, kteří si mysleli, že jednají s lidskými bytostmi, to neděláte dobře ani národu a ani možná sobě, smrdí to „čecháčkováním“ a to by svědčilo o jediném…

    3. Máme na rukou krev….
      Nevím jak vy, třeba pamatujete i Žižku, ale já jsem se narodil až dlouho poté.

      1. A vždycky do diskuse naskočí nějaký prostoduch a začne blábolit o naprosto irelevantních věcech. Kdyby se do nás věčně nemontovali Němci, nemuseli od husitů dostat pořádně přes své tlamy. Co tam máte dál?

        1. Třeba sedmadvacet „českých“ pánů…
          Kdo byli tehdejší „Němci“ a proč fak byki nazýváni?
          Proč „Braniboři v Čechách?“

          1. Vy jste fakt „veleduch“ 🤣 Dal jste si někdy práci a zjistil jste si kromě tohohle opět sudeťácky šířeného prdu, že to vlastně nebyli čeští páni, jaká byla realita? Nezjistil, viďte. Neboť by jste zjistil, že naprostá většina z nich byli Češi. Nešiřte tu zase něčí propagandu, ju?

    4. Naka vlada nekde neco platila , bez jedinyho faktu a bandera tam chtel , a uz toho nam spinavy prase postreh prikazalo ,ze vsichni mame krev na rukou..
      Pak to zase byli naky elity , ktery vedou zastupny valky..Zase vi hovno..A zakazalo nam poseltovo hovno este dobry vztahy s Ruskem.

    5. Ne , ten program přerodu lidí ve zvířata je mnohem starší . Je to mnohogenerační proces .
      A když už chcete na někoho házet vinu , tak to dělejte cíleně adresně .
      Až příliš to připomíná tu upocenou snahu vytvářet z Čechů čecháčky .

  20. Velmi zajímavá paralela. Ale zdá se mi, že je krutě pravdivá. Ostatně Car Putin to nesčetněkrát řekl ve svých nesnesitelně dlouhých projevech. A docela konvenuje s tím, co tvrdím už několik let.
    Že největší problémem pro Kotlinku jsme my sami.
    Trojský kůň KoZa.

        1. „Lidi na lidi jsou jako saně,
          člověk na člověka jako kat,
          jen podívejte se na ně,
          a musíte naříkat“.

          Napsáno před 100 lety, podle událostí starých 2000 let, možná i 10.000 let.
          Lidi jsou prostě lidi.

      1. A co jako? Bude snad Američan vykřikovat: Amerika Mexičanům? Nebo snad Žid: Izrael Palestincům? Nebo co v tom vidíte za problém?

    1. Hmm, já mám teda kapánek jiný názor.
      Jaký?
      Prase je při zabíjačce nutno pořádně vykrvit, jinak to stojí za hovno.

      Proč Ivan nerozmlátil mosty přes Dněpr?
      Protože vykrvit…
      Proč ne tunely přes Karpaty?
      Protože vykrvit…
      Proč ne bombardování civilů a vyvolání uprchlické vlny z UA?
      Protože vykrvit…

      1. Ale tahle teorie může být zrovna tak pravdivá. Jenže stojí spoustu životů i na ruské straně.

        Ale – použití největší síly by bylo patrně impulzem pro III. světovou. A ty ztráty by byly na obou stranách obrovské. Civilizace by musela začít znova. Od zbytých sedmi procent.
        A nejsem přesvědčen o tom, že by nedopadla za několik destiletí nebo staletí stejně.

        Cyklus obnovy lidské rasy.

        1. Re: Sk

          A kdo vám nakecal, že spoustu životů? Nezávislá mééédyja?
          Mrkněte, v jakých počtech směňují Ivan s Vasilem mrtvoly. Vasil tisíc, Ivan páďo, když už je hodně zle. Obvykle okolo třicítky.
          Že by ze zbylých Ivanů dělal Vasil paštiku?

        2. S tou „spoustou životů na ruské straně“ to ale nemusí být tak žhavé a nebo to nemusí být tak žhavé ve srovnání s alternativami.

          Vzpomeňme si, jak to vypadalo na začátku v roce 2022 – nadšení ukrajinci dostávali na ulicích přímo z náklaďáků samopaly, brokovnice nebo i NLAWy, všechno se chystalo na povstaleckou válku na nepřítelem dobytém území (Západ chtěl Rusku přichystat „jeho Irák“ když to tak hezky vyšlo se „sovětským Vietnamem“ v Afghánistánu).

          Pokud by Rusko rychle obsadilo velké území (a Ukrajina je kurevsky velká), na kterém by zbylo i jen pár Západem vyzbrojených povstalců, mohlo by zažívat těžké ztráty (a nebo zvolit izraelský přístup, jenže Rusové opravdu nevidí Ukrajince tak jako Izraelci Palestince).

          Při současném postupu Rusko uplatňuje svou převahu v dělostřelectvu, dnes i dronech a zejména v klouzavých bombách – prostě „denacifikují a demilitarizují“ ukrajince tam, kde se zrovna ukrajinci nechají… a teprve pak se posunou na vylidněné (doslova) území.

          Jediná tvrdá čísla o ztrátách jsou z výměn mrtvých – a tam je ten poměr nehorázně vychýlený (40 Rusů za 1000 Ukrajinců). A pokud by chtěl někdo argumentovat „jenže Rusové postupují a Ukrajinci ustupují, tak nemohou sbírat mrtvé“ – tak stačí poukázat na neustálé zprávy o úspěšných protiofenzivách a ruských územních ztrátách. Nemohou platit obě teze zároveň.

          Bohužel to zkratkovité heslo „do posledního Ukrajince!“ vzal asi západ a s ním i zelenský vážně…

      2. Hm, myslím, že Targus může mít docela dobře pravdu. Dost možná a narozdíl od nás, se RF poučila z denacifikace III. Říše, a to tak, že ta po válce proběhla jen u části populace = jako že moc ne, a tedy že platí: dobrý nácek = mrtvý nácek.
        Jenže, jak zkompostovat miliony nácků – které notabene Západ nechce vnímat jako nácky špatné a nehodnotové a navíc, když tu efektivní německou metodu průběžného svozu a zplynování skoro celý svět docela odsoudil?
        To by se asi nelíbilo ani soudruhům v Číně…
        Zbývá vyhubit nácky “čestně”, v boji, ideálně do posledního chochola, což ale půjde jen dokud se Ukraruina nezhroutí, ale pak ale už to nebude problém RF, protože i náckové chtějí jíst a tak vůbec a půjdou si pro své potřeby do EU, kterou navíc bude snadné obvinit ze zrady (a která je notebene tahala za fusekli od začátku).
        IMHO: V.V.P. Nemá na výběr, musí točit klikou masomlýnku dokud zbylý kanonfuter nevezme kramle do Evropy, pak bude mít to oč mu jde od začátku: neutrální (spálenou) zemi bez raket NATO, které by to do Moskvy měly takřka pár vteřin.
        A Evropa bude mít jiné starosti než Drang nach Osten, oni si hoši sebou jistě něco z fronty vezmou na sebeobranu…

      1. Poradil bych se s však vy dobře víte kdo.
        Jenže Putin věděl co by. Potíž je v tom, že není všemocný diktátor, ale je, závislý dílem na tamních jurodivých, a musí pracovat s lidmi které má k dispozici v tamních podměrech. Sledoval jsem tiskovku předcházající „speciální operaci“.
        Rozebral jsem to tehdy u Šumaváka. Postupně k témuž doškobrtali ti, kteří se tím živí.

        1. Ano, tak jest. Princip bývá obvykle o dost jednodušší, než jeho realizace. Ale aby to pochopili všichni zdejší, i ratlíci, zjednodušuji na kost.

          Proto má Rusko štěstí, že má „Vladimíra Velikého“. My nikoho takového nemáme a mít nebudeme. Je totiž ratlíky nezvolitelný.

          1. S tím principem jste mi kocoure připomenul Murphyho. „Prvních 90% práce zabere 90% času. Zbývajících 10% práce zabere dalších 90% času“ 😄😄

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *