26 května, 2024

Klímatické zastropování

Zrovna když jsem si to před několika dny štrádoval českými luhy a háji, dozvěděl jsem se navýsost milou a příjemnou zprávu, totiž že náš vrchní cenzor Klíma už není vrchním cenzorem a byl odejít. Hřejivé teplo se mi rozlilo po těle, já většinou naší skvělou ojrohodnotnou a pravdomluvnou vládu poněkud kritizuju, ale toto mi opravdu udělalo radost. Víte, on ten Klíma byl divnej už od pohledu. Mně by se nelíbil, ani kdyby měl na starosti šíření svobody slova.

Samozřejmě nejsem naivní. Tam na vládě se nic nezměnilo. Oni stále chtějí budovat demokracii pomocí cenzury a dalších totalitních praktik. Stále chtějí chránit naše evropské hodnoty a občanské svobody pomocí umlčování a kriminalizování těch, kteří mají jiný názor. Stále dobře vědí, kdo je platí, komu jsou opravdu odpovědní a komu se musejí zavděčit. K žádnému demokratickému probuzení nedošlo.

Jen… dostali strach… trochu. Chystá se tu na ně demonstrace, kterou svolává člověk, který si to v uplynulých měsících politicky odpracoval. A oni na vládě umějí zachytávat signály. Tuší, že dezolátů spíš přibylo než ubylo. Co když se to tomu Rajchlovi povede a nedej Bože ještě bude vědět, co dělat po demonstraci…?

Navíc se tu z druhé strany angažuje i velice schopný a myšlenkově nezávislý Daniel Vávra, který své angažmá ve Společnosti na obranu svobody projevu vzal hodně vážně a dělá ho velice dobře. Zapřednášel si v parlamentu tak dokonale, že poslanci čuměli jak vrány a svojí argumentací se jen ztrapnili, což Vávra patřičně rozmázl na svém profilu, který má velice slušnou čtenost. Inu… v Praze kromě pražské kavárny existuje i pražská hospoda. (Mimochodem… jestli se tu jednou nemá navzájem pozabíjet Praha a láska proti vsi a nenávisti, tak bychom my venkovani měli na „pražskou hospodu“ shlížet velmi milostivým okem a měli bychom se snažit jim porozumět).

Andrej Babiš zase obměňuje svůj tým a myslí na budoucí volby. Vyjadřuje první představy, jak se do toho pustí a co to bude znamenat. Myslet si o něm můžete, co chcete, ale on je člověk, který má opravdu hodně možností a má k dispozici silné nástroje, aby se mu jeho záměr podařil. Prezidentská kampaň skončila a on si rozvázal ruce. Ne, nikdo neví, jak na to půjde, ale všichni v Pětikolce vědí, že v politice zůstává a připravuje se k volebnímu útoku na hlavní vchod do Poslanecké sněmovny.

Jaké je nejjednodušší vládní řešení? Není člověk, není problém. Upustíme páru. Zbavíme se Klímy. Koneckonců, loni stačilo zastropovat ceny energií, sice to nikomu moc nepomohlo a stát si nadělal spoustu dalších problémů, ale trochu to upustilo tlak. Teď byl v podstatě zastropován pan Klíma. Bylo na něj vidět, jeho jméno se hodně spojovalo se slovem „cenzura“ a tak se použilo osvědčené řešení. Lidé se mění, agenda zůstává.

Vsadím se, že se Klíma brzy vynoří v nějaké jiné funkci, kde bude dál prosazovat svoje velmi demokratické představy o budoucnosti… ale v této chvíli je uklizen z očí a jeho agendu (prý částečně) přebírá Tomáš Pojar.

Ten si podle mě dá větší pozor na jazyk, ale o to čileji bude pracovat v zákulisí. To je člověk znalý, opatrný, ten nenechá uniknout žádné pracovní verze nových zákonů. Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že se agenda rozptýlí do jiných agend a z jednoho zákona se stanou různé paragrafy v různých jiných zákonech… klasika, ne?

Ale přesto…. podívejte se na novou situaci po prezidentské volbě. Konkrétně na Společnost na obranu svobody projevu, svolání demonstrace Jindry Rajchla a Babišovu konsolidaci hnutí ANO… Navzájem na sebe neútočí, byť každý situaci vidí poněkud jinak. Každý si to dělá trochu po svém, ale všichni o sobě vědí a reagují na sebe… Hele, ono to začíná být vidět. Bratrovražedné spory takřka zmizely. Jsou okrajovou záležitostí. Společný soupeř začíná být jasný – vládnoucí Pětikolka.

Nevím, čeho se tam na vládě báli nejvíc. Jestli chystané demonstrace nebo se chytli za nos z Vávrovy argumentace, nebo se podívali na preference hnutí ANO v posledním průzkumu. Možná platí všechno dohromady. Možná se nejvíc bojí toho, že jsme se přestali mydlit mezi sebou. Že jsme se v posledních měsících fakt něco naučili. Možná jsem naivní a hloupý Vidlák, který se dívá z periferie. Ale co jiného mi zbývá? Co jiného, než zkusit věřit, že bratrovražedné boje už jsou minulostí?

Takže… Klíma už je pryč… teď by mohl jít Pojar, ne?

PS.

Přátelé, v posledních dnech už nové žádosti o zaslání knihy klesly na několik kusů denně. Doma jsem zapojil celou rodinu a málem mi upadla ruka od podepisování, ale o tomto víkendu vše dobalíme. Na poště nás budou chtít zabít, ale myslím, že během příštího týdne rozposíláme všechno, co jste si do dneška vyžádali. Pokud jste si objednali zaslání knihy, do pátku byste jí měli každopádně mít. Od pátku jsem k dispozici na vidláckém mailu, pokud jste objednali, ale nedorazilo. Dohledáme, napravíme.

Rozesílací aplikace zůstane v provozu, ale vše, co si vyžádáte odteď a v příštím týdnu, to rozešleme až těsně před koncem měsíce. V březnu pak dám vědět a začnu rozesílat únorové předobjednávky. Stále platí, že mě můžete podpořit zasláním částky minimálně 350,- Kč na číslo účtu 164 883 276 / 0300. Knihy budu schopen rozeslat během března. Teď už není problém s dotiskem.

235 thoughts on “Klímatické zastropování

 1. Spíše začínají důchodovou reformu, takže lid se nasírá a to hodně a nejde jenom o důchodce, kterým nebudou valorizovat, ale o mladší, kterým říkají „nebudete mít důchody“, jasně blbější nechápou, že 68 je u větší části populace rovno, že nebudou zaměstnáni pár let před důchodem a tedy nižší důchod a to o hodně, ale docela velká část lidí to začíná chápat 😀

 2. Aby bylo jasno
  včera 12.45 ·
  Co chystá ministryně obrany Černochová?
  >>>Víte, že návrh klíčové česko-americké dohody o obranné spolupráci je hotový, ale neveřejný?
  >>>Víte, že na Slovensku podle obdobné dohody nemusí američtí vojáci a jejich rodinní příslušníci platit daně a poplatky? Že nepotřebují pasy a víza a jsou vyňati z registrace a kontroly cizinců? A pokud spáchají trestný čin, nemusí před slovenský soud? Ukážeme Vám to.
  Všechna videa, rozhovory a podcasty na jednom místě: http://www.abybylojasno.cz

  https://www.facebook.com/ABJasno/videos/1172664750079457

  1. Jednou se někdo ptal prezidenta Zemana, proč tvrdí o novinářích, že jsou pitomci.

   Zeman tehdy odpověděl: „Nu, nedávno jeden novinář napsal, že aby se situace zlepšila, muselo by se vše změnit o 360 stupňů… no řekněte, není to pitomec?“

   1. Maneco,
    je třeba se těch novinářů zastat: Oni si už dávno všimli, že se u nás všechno plní V NEJLEPŠÍM PŘÍPADĚ z poloviny. Tak se sichrují a těch 180° násobí rovnou dvěma. Takže když zůstane vše na půli cesty, situace se změní o pouhých 180° a ne o 360.

    (Někteří novináři navíc dneska zbytky své inteligence maskují, aby nepříšli o zaměstnání. Inteligentní novinář je nespolehlivý, protože má občas zhoubné puzení přemýšlet.)

    1. Co to je – inteligentní novinář ? Takový živočišný druh neexistuje. Zkazky o jeho výskytu jsou klasické fake news, hoax, a dezinformace jako hrom …

 3. OT:
  Stát chce šetřit na seniorech, péči ať doplatí potomci. Svolných je čtvrtina
  „…Analýza navrhuje, aby se na pobytu seniora v domově pro seniory či podobném zařízení, pokud nemá dostatek peněz na platbu za ubytování a jídlo, podílel prioritně okruh lidí, takzvané „osoby povinné výživou“. Mezi ně patří děti, manžel či manželka. Šlo by tak o „alimenty na rodiče“, případně na partnera…
  …Zvažovaná varianta ale pamatuje i zde na omezení. V krajním případě by nesměly tyto „alimenty“ tvořit více než 20 procent příjmu člověka, který je platí…
  …Analýza počítá i s výjimkami a případným odmítnutím alimenty platit. Například děti by nebyly povinny podílet se na úhradě v případě, že rodič v minulosti hrubě porušil vyživovací povinnosti vůči nim. Konečné rozhodnutí by však musel učinit soud. Právě na soudní spory kvůli odmítnutí platit analýza upozorňuje v několika případech….
  …Analýza také počítá s tím, že by se u lidí mohl zvýšit zájem o důchodové pojištění. Současně však upozorňuje na vyšší náklady pro úřady práce, které by musely řešit situaci ohledně majetku a peněz či dohledávat možné lidi z okruhu výživného. Rovněž by byla nutná změna legislativy, aby pověření pracovníci měli přístup k informacím o finančních majetcích prověřovaných osob….“
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-prace-a-socialnich-veci-analyza-dopad-ceny-domovy-pro-seniory-socialni-sluzby-alimenty.A230214_091504_domaci_vank

  Pokusila jsem se o výtah nejdůležitějších pasáží článku. K tomu pár komentů:
  – Hlavně začít konečně redukovat nenasytný státní aparát, neziskový sektor a dávky těch, kteří nikdy do rozpočtu nepřispívali!!
  – Takže stát se odmítá starat o lidi, kteří cely život platili sociální a zdravotní, a chce to hodit finančně na lidi, kterým oddaluje důchodový věk, na ty, kteří neustále slyší, že si mají spořit maximum na vlastní důchod, protože stát jim nic nedá, i když budou přes 40 let odvádět státu šílený částky na sociálním a zdravotním…

  1. A kdo to bude platit těm, co na plození dětí z vysoka…… přednější jim byla exotická dovolená a bezstarostný život? Jak to tak vypadá, tenhle stát chce trestat rodiče a jejich potomky. První za to, že si odříkali a rvali do děcek a druhé za to, že se vůbec narodili.
   Staroušci a jejich děti, se rádi uskrovní a podpoří nákup stíhaček F-35, granátů, systémy protivzdušné obrany. Také budou nadšeně ukrajovat ze svého rozpočtu a místo toho, aby si přilepšili, tak budou finance posílat do modrožluté jámy.
   Jinak, si všimněte, jak to mají všechno perfektně zesynchronizované. Začne se mluvit o valorizaci a už se rozjíždí dehonestační kampaň staroušků. Rozvrací republiku řetězovými maily. Kvůli nim mají samoživitelky problémy. Dovolují si chodit nakupovat………..

   1. 1) Ne každá žena porodí dítě. I když by často velmi chtěla.
    2) A ty samoživitelky jsou často nafrcané semetriky, se kterými normální chlap nevydrží. Ondyno jedna sdělila, že se musela rozvést, protože manžel jí intelektuálně přestal rozumět a cítila, že se vedle něj přestává posunovat kupředu. Což by nebylo nic proti něčemu, kdyby neměli dvě děti.
    Nadpoloviční množství žádostí o rozvod podávají právě budoucí chudinky samoživitelky. V normální společnosti by si každá nespokojená manželka stokrát rozmyslela jestli to bez chlapa zvládne.
    Pokud jí mlátí, pije, fetuje, nepracuje, tak to je jasné. Ale ve většině případů jde o celkem dobře použitelné taťky.

     1. Souvislost by byla v tom, že ne všichni rodiče rvou do dětí. Jsou i rodiče , do jejichž dětiček rve erár. Dneska už dokonce i zálohové alimenty.
      Jde to tak daleko, že se dneska už víc než 50% dětí rodí nesezdaným. Čímž chci říct, že podpora samoživitelek má i svojí odvrácenou stránku.

    1. Proč mi podsouváte samoživitelky, Číst text pořádně a nenaskakovat na samoživitelky, jako býk na rudý hadr, tak zjistíte, že se na ně najednou berou velké ohledy, aby se staroušci zastyděli a nedomáhali se svých potřeb.
     Ještě by mě zajímalo co někoho pudí k té neskutečné negaci, skoro u každého příspěvku. Podle příspěvků tuším, kdo je vaším guru. To jsou všichni tak agresivní? Připomíná mi to vosu, ta také bodá a bodá.

     1. Jasle, naštvalo mě, jak jste se opřel do žen, kterým “ se nechce “ mít děti.
      Považuji za lepší nápad ty děti nemít, pokud nemám dobré podmínky pro jejich výchovu.
      Nafikat deset dětiček není nic složitého. Ale řádně je vychovat a zabezpečit jim slušné vzdělání, to už je jiná věc.
      Pokud se ženě nepodaří vytvořit stabilní vztah, tak považuji za odpovědné, když si to mimino raději nepořídí.

      1. Co je nepochopitelného na větě. „První za to, že si odříkali a rvali do děcek a druhé za to, že se vůbec narodili.“ Já to beru tak, že to jsou právě ti, co nenechávali růst děcka, jako dříví v lese.
       Ale, necháme toho.

    2. Promiňte paní Helanov, ne zcela dobře jsem porozuměl výrazu „nafrcané semetriky“. Přiznám se že to ve mě evokuje určité představy, ale přesto bych si dovolil Vás požádat o podrobnější vysvětlení.

     předem děkuji PJ

  2. Bohužel – už dnes téměř většinový progresivní elektorát ( ročníky narození 1980 a výše) s tím souhlasí, změny a opatření podobného charakteru v mnoha oblastech považují za správné a samozřejmé…
   Napadlo vůbec někoho, že vlastně máme co dočinění s „novým člověkem“, tedy s přepólovanou koncentrovanou obdobou toho, o co se ideologický předchůdce marně pokoušel bez úspěchu 40 let. A to míjím vcelku překvapivé množství těch „zralejších“, kteří s tím souhlasí jak otevřeně, tak především skrytě .
   Je načase si přiznat, při opakovaně projevené kvalitě voliče ( obzvláště v aktuální silně zhuštěné fašizované formě ), že vlastně není jasné, s kým a jak chce Alternativa vést boj, protože jinak ničeho nedosáhne…

   1. „Napadlo vůbec někoho, že vlastně máme co dočinění s „novým člověkem“, tedy s přepólovanou koncentrovanou obdobou toho, o co se ideologický předchůdce marně pokoušel bez úspěchu 40 let.“
    Tak to se vam povedlo, prebiram, s dovolenim, do repertoaru. Doted jsem byl na vazkach, jestli nejde o koktejl prace neziskovek a generacniho vzdoru, ale jak se rok s rokem schazi, vase varianta -jiz- noveho cloveka je stale pravdepodobnejsi.
    Dokonano jest.

    1. 😉 Veškeré reálie potvrzují alespoň částečnou platnost oné formulace. Na „výrobě, přípravě, modelaci“ širokopásmové pracovalo na celospolečenské, politické úrovni, mnoha metodami.
     Navíc, drtivá většina zasažených, tedy mladých, jsou produktem DOSTATKU …
     Když do mixu přihodíte „vhodnou“ rodinnou výchovu, upadající školství, plus přirozené lidské ( opičí ) dispozice …

     1. Dneska už dítě ani nepotřebuje jednoho tátu a jednu mámu. Nejlepší je patchworková rodina.
      Děcko se naučí vycházet se dvěma mamkami a třemi taťky , a tímto je jeho psýcha obohacena.
      Tomu bych docela věřila. Že se prcek brzy naučí jak obcházet zákaz jedné mamky, když u té druhé najde pochopení pro nějakou lumpačinku.
      Tohleto hlásal nějaký psicholok, nebo co to bylo za pokrokáře. Standardní rodina je přežitek.

      1. Ano, de facto byla prohlášena za škodnou, za obdobu persony non grata, za teroristu vůči tažení za šťastnou multipohlavní bezmozkovou budoucnost …

  3. Ono je vtipné nejvíc to, že nikdo si neuvědomuje co říká třeba ekonomka Švihlíková, že to je pouze jeden parametr na kterém se točí a co má důsledek, tedy snížení důchodů, protože zdraví a trh nedovolí dělat do 68, takže budou mít lidé neodpracované roky a tedy nižší důchod.

   To není žádné reforma, ale čistá krádež peněz, protože reforma by zahrnula znovu oddělení důchodového systému a veřejné účetnictví ve smyslu, že by bylo vidět suma kolik přišlo, odteklo (ne konkrétní důchody jmenovitě), ale jenom statistické čísla.
   A zopakoval na CNN, že by se pak tímto i oddělilo, že kdo nepřispíval, tak by nedostával a dostával by sociální dávku, ale ne placenou z důchodového systému, ale rozpočtu.
   Tedy by bylo krásně vidět, zda je neudržitelný nebo jenom vykrádaný…

 4. Hernajs, to už není možné, co se tu děje. Tolik negace. Ať se tu zmíní jakékoliv jméno, je zadupáno. Vidlák zmínil Vávru a už se rozjela mašinerie. Panenko skákavá, vždyť ho Vidlák nikam necpe, jen si, jaká hrůza, dovolil vypíchnout jeden jeho počin. A věční kverulanti už jedou a hrabou se v minulosti a předvídají budoucnost.
  Vidlák je fůůj, Babiš je fůůj, Vávra je fůůj, Rajchl je fůůj………..Fakt by mě zajímalo a to píšu už po několikáté, kdo by těmto fůůůjům voněl a byl prolustrován do pátého kolene, aby vyhovoval a nezapáchal. To musí být nátura u každé zmínky někoho, sjíždět internet a hledat na něho hnidy. Co, kdy, kde, s kým a za kolik.
  Musím se opakovat. Připomíná mi to nájezdy provládních trollů, ovšem v sofistikovanější podobě.
  Znejistit, odradit, znechutit…………………..
  Tohle vůbec není o kritice, jak se tu s ní někdo ohání.
  Nezbývá nic jiného, než vyhlásit výzvu. Hledá se člověk, čistý jak lilie, který bude vyhovovat všem, bez rozdílu. Sjednotí alternativu a bude její tváří. Flákněte to do všech inzertních novin a čekejte.

 5. O/T: Těžko se bavit o nějakých politických věcech v ČR, když „ve světě to žije“:
  Třeba tohle, to je přímo otřesné – ten předseda vlády v Britanistánu je ale hlava, kam se na něj hrabe vachmajstr z Putimi:

  „Na brífinku po svém projevu na Mnichovské bezpečnostní konferenci Rishi Sunak upřesnil svou myšlenku zdvojnásobení pomoci Ukrajině a potřebu vojenského vítězství nad Ruskem. Mezi území, která je třeba osvobodit, přitom zařadil i Krym.

  „Ukrajina potřebuje získat výhodu na bojišti. Proto potřebuje tanky, systémy protivzdušné obrany, zbraně dlouhého doletu. A to všechno Ukrajina potřebuje, aby byla schopna se bránit a zahájit protiofenzívu a osvobodit svá území. V této snaze musíme Ukrajinu plně podpořit. A to znamená i Krym.“

  Současný okamžik války považuje Sunak za zlomový:
  „Pokud všichni posílíme naši podporu, pak bude mít Ukrajina možnost získat na bojišti rozhodující převahu. Obrana nestačí, potřebujeme prostředky pro protiofenzivu. Toto je rozhodující okamžik. V příštích třech měsících poskytneme více zbraní než za celý loňský rok, protože čas je nyní rozhodující. To je to, co chci všem říci. Připojte se k nám, aktivujte svou podporu, abychom mohli konflikt ukončit za podmínek výhodných pro Ukrajinu, aby mohla zvítězit. Alternativa je mnohem horší.

  Jen aby to ve finále neskončilo osvobozením Walesu, Skotska a Severního Irska z okupace perfidní Anglií… 🙂

  1. Ten magor vůbec nemá ponětí o realitě: třeba že Ruině nepomůže ani svěcená voda, a že Krym zůstane ruský, i kdyby se měl Britanistán termojaderně odpařit.

  2. „Pokud jde o evropské země, Sunak vyzval, aby nepovažovaly vyčerpání svých arzenálů za problém, protože podle jeho názoru byly určeny k boji proti Ruské federaci.“

   Netřeba dalších slov…

   1. Oni proti Rusku skutecne bojuji a jsou pripraveni k tomu ucelu zlikvidovat celou Evropu. Co rika ten Sunak je konsistentni.

    1. Jj. Je to nanejvýše konzistentní vyšinutý blázen. Vidí to jak Hurvínek válku: oni si fakt myslí, že Rusko je jenom nějaký „větší Irák“ nebo co. Je to až legrační – kdyby to nebylo tak tragické.

     Je zbytečné to rozebírat podrobně, ale je to úplně z říše fantazie. Reálnější jsou i hobiti a elfové z Tolkiena, než tohle jejich cvokatění. Jediné, co tím už teď zajistili, že Rusko převálcuje Ruinu celou až k polským a slovenským hranicím. Konsekvence se Západu příliš líbit nebudou – třeba obří imigrační vlna z Ruiny. A banderovci si s sebou přivezou své „hračky“ a své milé způsoby… I na Britanistán se dostane…

     1. On mluvi konsistentne s tim, jake maji plany. Dlouhodobe.
      Co realne bude, uvidime.

      Vase vize budoucnosti co jste prave napsal mi prijdou mene realne nez to od toho Inda.

      Pravdepodobnejsim se jevi kolaps Ruska, nez uspesna ofenziva k hranicim Polska.
      Navic, rychle vitezstvi Ruska a ovladnuti Ukrajiny tady podle mistnich expertu neni v ruskem zajmu.
      Tedy se zda, ze Sunak je v podstate na stejne strane jako zdejsi experti s Vidlakem v čele.

      1. Nesmysl. Pokud bude Západ takhle skutečně vyvádět, bez sebemenší sebereflexe, tak Rusko přehodí šaltpáku a sejme Ruinu jedním vrzem. V amíckém stylu „Šok a hrůza“. Města v rozvalinách, stovky tisíc – možná až miliony – mrtvých civilistů. Jako Amíci v Iráku. Prostě začnou Rusové opravdu válčit, ne dělat to svoje SMO. Nedělají to, protože nemusí…

       Samozřejmě, že rychlé vítězství není v ruském zájmu – stačí se podívat, co se na Západě díky tomu všemu děje. Vyčerpání skladů zbraní a munice, s nemožností to vše obnovit – protože průmysl a průmyslové zázemí už jaksi Západ nemá. Ekonomická katastrofa kvůli vlastním sankcím Západu proti Rusku, to teprve začíná…

       Tyto bláznivé výkřiky Západních bláznů – jak se dnes ukazovali na té „Mnichovské konferenci“ – nemají žádné reálné výstupy. Protože není kde brát, není co brát.

       Kde vezmou tanky? Nemají. Kde PVO? Nemají. Kde letadla? Dálkové zbraně?
       Nic není v takových počtech a kvalitě; výsledek zabijačky v Ruině to téměř neovlivní – i kdyby se to pokusili nasadit. Což se jim stejně nepovede… logistika, servis, výcvik. Jsou to jen tlachy a oni to dobře vědí.

       Pokud by to Rusům vadilo, klidně zničí těch cirka 25 mostů přes Dněpr, tunely v Karpatech, železnice a silnice z Polska a Rumunska… no a bude po ptákách s dodávkami.

       Je to předem jasné, jako v divadle Kabuki.

       1. Zatim jen ustupuji a prohravaji. Vy to povazujete za soucast genialni a planovane strategie, ja mam spis obavy, ze je to pruser a dusledek sileneho stavu v mnoha oblastech.

        Teoreticky, kdyby se Putin rozhodl dobyt uzemi Ukrajiny rychle a vydal prislusny rozkaz, za jak dlouho by se jim to podle vas podarilo se soucasnym vedenim zeme?

        1. Rusové prohrávají? Kde a v čem, to by mě fakt zajímalo.
         A fakt ustupují? Kde?

         Nikde, samozřejmě. V realitě likvidují Ukroše u toho Artěmivska/Bachmutu ve velkém, takže se asi nechtějí takové pěkné pastičky zbavit. Když funguje.

         Zatím zničili Ukrošům dvě kompletní armády a právě dodělávají tu třetí. 7600+ tanků a BVP zlikvidováno, celé letectvo, celé PVO až na osamocené kusy. Ukroši už nemají dost elektřiny pomalu ani na svícení. Jestli takhle vypadá ruská prohra, jak teda bude vypadat výhra? 🙂

         BBC publikovala, že ztráty Ukrošů jsou 500 tisíc. Ohledně ztrát Rusů – prověřovali údajných 100-150 tisíc (dle Ukrošů) a ověřili jen asi 20 tisíc, podle pohřbů a dalších zpravodajských informací. Což je přesně v kontextu toho, co jsem psal už několikrát předtím.

         Zjevně máte defektní křišťálovou kouli…

          1. https://dailyreckoning.com/the-horrifying-endgame-in-ukraine/

           Aha, tak sorry, protože BBC to byla jen z poloviny – u těch 20 tisíc Rusů. 500 tisíc je číslo od Richardse (Strategic Intelligence). Hned mi to bylo divné, že by BBC tak „porušila kruhy“. Přičemž těch 500 tisíc je reálné číslo, tak nějak to celkově bude. Už jsem to psal několikrát… proč a jak a z čeho to vychází. Situace s naháněním dalšího kanonenfutteru v Ruině tomu odpovídá. Neokonský STRATFOR uvádí podobné cifry (ovšem jejich aktuální výstupy jsou placené a tak poslední veřejný update je z konce roku – 302 tisíce).
           Zálužný dle McGregora v Pentagonu na poslední návštěvě udával 257 tisíc – ovšem jen ukrošská armáda, NG a TO jsou zvlášť a tam jsou ztráty větší, obvykle o hodně větší. Před pár dny Ukroši přestali pouštět ze země i 17-ti leté kluky. A za emigraci se úřadům platí už 10 tisíc dolarů, ne jen 4 tisíce jak před pár měsíci. Legálně/nelegálně – jelikož předtím všechny úplatky kasírovali celníci a další u hranic, tak to Ukroši legalizovali jako jistinu úřadům k 14-ti dennímu výjezdu ze země.

           Ruské ztráty jsou odhadovány na 15-25 tisíc u regulérní armády a cirka to samé u neregulérní (PMC, Čečenci, kozáci, …). Spolehlivé ruské zdroje (tj. ty které se dlouhodobě ukázaly jako pravdivé) udávají celkové ruské ztráty 28-30 tisíc.

          2. Jinak ještě, zatímco BBC je důvěryhodná asi jako ČT – to jest vůbec – tak „Strategic Intelligence“ nebo „STRATFOR“ mají zákulisní informace a živí je poradenství pro velké hráče na burze a investičním trhu. Takže bych tomu dost věřil, blbosti to nebudou.

           V Ruině je také dost rozšířené – úřady pronásledované – hledání „zmizelých“ jejich rodinami. Protože evidence vojclů je tam pochybná, hlavně u těch TO jednotek. Úřady mrtvé nehlásí, aby nemuseli vyplácet náhrady. Celkově postrádají rodiny asi 320 tisíc odvedených do bojů – z čehož samozřejmě padlých bude jen část, ale stejně je to hodně.

         1. Srovnavam uzemi od brezna a zatim prakticky jen vyklizeji uzemi. Nerikam, ze uzemi je jedine hledisko, ale ta ostatni hlediska jsou taky na draka.
          Byt Rusem, mel bych obavy. Znacne…

       2. Asi bych opravdu netvrdil, že Rusové prohrávají, ale jejich způsob války by se dal nazvat vančurovsky. Ta jejich prakticky naprostá nadvláda, jak ji popisujete, by přece už dávno měla znamenat hotovo. Jenže oni, pokud chtějí nějaké území dobít, musí je obsadit živou silou. A to obsazování jim moc nejde, spíš se do toho moc nehrnou. Bachmut je prakticky u Doněcku, pořád se jaksi drží, na jih kolem Azovského moře k Oděse taky nic moc. Už byli v Chersonu, to je od ní skoro na dohled, ale zase nejsou. Lepší raketové útočné a obranné systémy jim to území nedají.
        Hodně se mluví o tý jarní ofenzivě, o hromadění těžké kolové a pásové techniky, asi těžko ale budou chtít znovu to tlačit přes rasputicu. Takže jestli, tak později. A kam se vůbec chtějí dostat, to vědí jen oni sami (pokud to vědí). Jestli by chtěli dotáhnout svý deklarovaný cíle do konce, musejí do Kyjeva sundat vládu. Pokud by si ale chtěli jen dobýt ty ruskojazyčný oblasti, zůstane jim tam permanentní hraniční válka.

        1. Ta „vančurovština“, jak jste to pěkně nazval, se jmenuje SMO – „Special Military Operation“ – tedy něco jako policejní akce pro záchranu rukojmích, ve velkém měřítku. Tím pádem se ruská převaha ze všech hledisek projevuje „jenom“ v úděsném počtu ukrajinských ztrát, jak na vojclech, tak na zničené technice.

         Jak je vidět, dosavadní hlavní ruské hledisko byla ona „demilitarizace“ a „denacifikace“, při minimálních ruských ztrátách a minimálním nasazení vojclů (a minimálních ztrátách civilistů) – a tomu bylo podřízeno vše, včetně taktických ústupů z dříve dobytých oblastí na výhodnější obranné pozice, kde mají navíc zajištěnou lepší logistiku. Všechno má svou cenu – a Rusové platí enormní spotřebou munice, především dělostřelecké. Ta by se jim při delších zásobovacích trasách hůře dovážela – postavení v Chersonu bylo z tohoto hlediska silně nevýhodné, stejně jako na severu před Charkovem. Což jsou oblasti oněch mýtických „vítězných ukrajinských ofenzív“ – když ruské síly ustoupily – a Ukroši naběhli do palebných kotlů ruského dělostřelectva a letectva, což je stálo v prvním případě asi 10 tisíc vojclů nejlepších a nejmobilnějších jednotek a jejich techniku, ve druhém případě asi 8 tisíc.

         Podle mnoha příznaků se tento ruský postoj brzy radikálně změní. Protože se změnil celý konflikt: skryté zapojení NATO je enormní, nejenom v nasazení Západní techniky – sovětská/východní už Ukrošům došla, byla zničena – ale i v nasazení NATO jednotek, zatím ne úplně otevřeně, ale skrytě v ukrošských uniformách. Pozvolna se chystá další dějství…

         S největší pravděpodobností to vypukne během pár týdnů, půjde o útok ze všech možných směrů velkými silami – které se delší dobu shromažďují všude kolem Ruiny, na ruském a běloruském území. Změní se nejenom masovost ruského nasazení – které je dosud pokud možno minimální – ale hlavně charakter konfliktu – už to nebude SMO, ale válka. Kombinované operace, s nasazením pozemních, leteckých a námořních sil ve velkém měřítku. Se značně menší starostí, co přitom rozbijí jaké budou „colaterall damage“ mezi civilisty.

         Ukrošská armáda – již třetí, dvakrát obnovená ze zničení – je na pokraji katastrofy, bez skrytých NATO posil by už nic nefungovalo. Na frontě dochází k typickému „látání děr“ neustálými přesuny posil sem a tam, protože technika i vojclové jaksi došli. Další mobilizace („mohilizace“ tomu říkají sami Ukroši) je nemožná, není kde brát – takže chytají ubožáky jako štvanou zvěř kdekoliv. Západ už nemá techniku ani munici a výstroj pro náhradu té zničené.

         V posledních dnech Západ otevřeně deklaroval válku proti Rusku, s cílem zničit ruské síly na bojišti a zničit samotné Rusko. Jistě to nezůstane bez odpovědi…

         1. Tak si říkám, že odpovím stylově. Co si myslíte o ruském postoji k válce? Bude se nějak radikálněji měnit? Nebude to jen happening…?

          1. To záleží na tom, jak si vykládáte slovo „happening“. 🙂

           Západ udělal možné i nemožné, aby Rusáky přepnul do válečného módu, i když to v Rusku léta ignorovali a brali jako nějakou dočasnou úchylku, která pomine a nedělali téměř nic. Západní establišmenty rozvinuly vpravdě nacistické protiruské noty: otevřeně vyřvávají, jak musí být Rusko zničeno, že jsou ve válce s Ruskem.

           Týká se to všech, i řadových Rusů – třeba sportovců nebo umělců a vědců: platí pro ně kolektivní vina. Ohledně Rusů Západ neuznává ani nedotknutelnost soukromého a osobního majetku – obvinění z něčeho ani soud být nemusí: pro Rusy právo prostě přestalo platit, jsou ne-lidé.

           EU organizuje a platí konference o rozdělení Ruska, sponzoruje proti Rusku kdejaké odporné zločince a teroristy a extrémistická hnutí. Vrcholem je vzkříšení banderonacismu a převrat v Kyjevě, ustanovení Ruiny a 8 let masakrování čehokoliv ruského především na Donbasse.

           Takže ano, Západu se povedlo naivně pro-Západní Rusko skutečně „probudit“. Neúnavně, každý den Západ přidá nějakou protiruskou odpornost a nějaké nacistické vyjádření nebo dokonce i akce. Ani neděli nesvětí. 🙂

           Tudíž, jak to IMHO chápu, Rusáci se přecvakli do jakéhosi režimu „Velké vlastenecké války #2“. A to že Fšichni. Dokonce i ti „prozápadní měštští libtardi“.

           Ano, asi 500-700 tisíc jich ihned po vyhlášení té částečné mobilizace emigrovalo, no ale proč? Ne kvůli mobilizaci, ale protože hrozilo vyhlášení „Stavu ohrožení státu“ a v takovém případě by většina z nich šla ihned před soud a do basy. Šlo téměř bez výjimky o pracovníky Západních NGO’s, tedy spíše než o opozici šlo o kolaboranty za Západní peníze.

           Skutečná ruská opozice zleva i zprava je proruská a vlastenecká – většinou by chtěli mnohem silnější a tvrdší postoj vůči Západu než uplatňuje Putinova administrativa. Třeba ten oslavovaný Navalnyj, by se dal označit za ruského fašistu.

           Tak dlouho na medvěda házeli h*vna a kameny, šťouchali do něj ostrým klackem, až vylezl z doupěte. Dostat ho tam zpátky tak nějak nejde. 😀

           Takže ano, ruský postoj k válce se bude měnit. Bude čím dál silnější a silnější. Dokud nevyhrají. Je to nezastavitelné, Západní vypatlanci zřejmě netuší, co vyvolali. Co víc, oni v tom zvesela pokračují a šponují to ještě více.

         2. Tak třeba se podívejme na aktuální popis stavu na části fronty

          В районе Бахмута – продолжаются ожесточенные бои. По всей видимости, вызванная потерями в предыдущих боях нехватка сил и средств заставляет „Вагнер“ сужать полосу наступления. За двое минувших суток не имелось продвижения в районе Часов Яра – на южном фланге едва наметившихся „клещей“. Продолжаются лобовые штурмовые атаки в городской застройке с незначительным продвижением. На „северном“ фланге – позавчера бойцам ЧВК удалось взять еще один пригородный район Бахмута – село Парасковеевку – и продвинуться к северной окраине непосредственно городской застройки.
          На фоне истошных призывов „вагнер-блогеров“ о нехватке и непоставке боеприпасов от МО РФ, понятно (хотя и глуповато) смотрится встреча Пригожина с бывшим заместителем командующего НМ ДНР (по болтовне) Басуриным. По всей видимости, речь шла о возможности „раздобыть“ боеприпасы и получить пополнение для ЧВК путем вербовки „отбракованных“ при переаттестации в ВС РФ военнослужащих. В любом случае – обсуждать такие вопросы с Басуриным (и до расформирования НМ ДНР являвшимся не более чем „попкой-дураком“ типа „мини-Конашенкова“) – свидетельствует только о глубине „личного кризиса“ Пригожина, как лидера „частной армии“.
          В данной связи взятие Бахмута, которое прогнозировалось (в том числе мною) до конца февраля – вновь представляется проблематичным. Без пополнений и достаточного количества боеприпасов (либо без масштабного привлечения частей и соединений ВС РФ) „дожать“ город может не получиться.

          Южнее Авдеевки очередные попытки развить успех и очистить оставшуюся за противником окраину Водяного – не удались. Для этого у бывших „корпусников“ НМ ДНР и добровольческих подразделений – слишком мало людей, боевой техники, артиллерии и боеприпасов, а „подпереть“ их частями из „мобиков“ – не удаётся (именно там – в тылу – взбунтовался и был благополучно отозван в родные пенаты батальон мобилизованных из Тувы). Из интересного – где-то в том районе (пока в резерве) находится сейчас недоформированный легкопехотный „батальон“ „Невский“.

          Бои в районе Марьинки и под Угледаром перешли в позиционную стадию. В Марьинке – за исчерпанием сил и без того немногочисленной донецкой пехоты, под Угледаром – в результате поражения двух бригад (и не только) ВС РФ, истощенных до потери наступательных возможностей.

      2. Chtěl jsem ještě dodat, že trollíte úplně zbytečně a navíc hloupě.
       Ono asi v kontextu té „inteligence, vzdělanosti a profesionality“ Západu kvalitně trollit ani nejde.

       Že Západ proti Rusku „bojuje“? Tohle muselo Rusáky fakt pobavit, když to dneska slyšeli.
       Ukrošům Angláni vysvětlují, že „plýtvají municí“ a „bojují sovětsky“, takže mají přehnanou spotřebu. Co na takovou pitomost říci? To muselo i Ukroše dočista uzemnit. Holt „znalci boje“ ze Západu, kteří prohráli všechny války za posledních 70+ let, i proti sandálovým hadrovým hlavám nebo Vietnamčíkům v pyžamech.

       Je to kabaret.

    2. Omyl. Británie nebojuje proti Rusku, ona bojuje proti Evropě. A velice úspěšně. Proto se nás snaží zatáhnout do války co nejvíce.
     Po Brexitu byla Británie ekonomicky v rozvalu, protože přišla o velké trhy, zejména pro svůj finanční sektor. Kdo by dnes využíval britské finanční instituce, když vozí čínské zboží do Evropy, že?
     Proto se snaží dovést Evropu do ztráty konkurenceschopnosti. A panáci Macron a Scholz nejsou schopni to snad ani vnímat, natož proti tomu něco dělat.

  1. No to je tak, když všude nastoupil ti mladí, krásní, chytří a hlavně mocinky progresivní. Důležité je, aby měli na dráze WC pro všechna pohlaví. Tohohle bude čím dál víc. Děsivé bude, až se ta dnešní generace mladých se svým přístupem opiš, podveď, ukradni, zafetuj si dostane ve velkém třeba na místa lékařů.

   1. Já jsem myslela, že dneska je studium medicíny předpoklad pro vstup do politiky.
    Titul MUDr budí ve voličstvu důvěru.
    Gynekolog na magistrátu, Hilšer v senátu, neurolog – nebo co to bylo – ministrem obrany, Kolibřík primátorem, kdo není líný našprtat se anatomii, tak má teplou sesli mezi činovníky jistou. A nemusí se trápit s pacienty.

 6. https://www.youtube.com/channel/UC66pvJ7uo-PtqgRZOKDuPBw/videos

  Víte co?
  Odpočiňte si a pusťte si třeba čerstvé včerejší Dvořákovo video ze zapadlého koutu Číny.
  (Slovenský Číňan s typicky čínskoslovenským jménem Dvořák se po mnoha letech přestěhoval z bohatého města (o polovinu víc obyvatel než ČR )na čínskou zapadlou dědinu, kde lišky , Tibeťani a jiné minority dávají dobrou noc, pasou krávy a jaky, sbírají houby, dávají dobrou noc a chodí úpět hlady do místních venkovských restaurací.

  Můžete si pak pustit i některé ze starších videí….já ho sleduji pravidelně už léta. 🙂

  https://www.youtube.com/channel/UC66pvJ7uo-PtqgRZOKDuPBw/videos

  1. Studenti by měli vychovávat rodiče v kritickém myšlení. Když nepoznáte dezinformaci, čerpejte z neziskovek. (ministr školství Vladimír Balaš (STAN))

   1. A vychoval někdo studenty ke kritickému myšlení? Člověk v tísni?
    Ti, co aspoň trochu pamatují minulé století, možná mají v sobě víc kritického myšlení než dnešní studenti.

    1. V minulém století jsme neměli Člověka ve finanční tísni. Nezbylo tedy než se kritickému myšlení naučit. Dnes to již není nutné, stačí se naučit čerpat a stát se čerpadlářem.

  2. Tak díky, už to šlo dál do éteru.

   Pak se divme že na bednu se kouká čím dál míň lidí. Vždyť ti pitomové se shazují a provařují sami a jetě se tím chlubí….
   To je horší než za totáče.

 7. Klíma byl slizský od pohledu a pokud jde o dezinformace, tak jsem od nikoho zatím neslyšel , co to vlastně je! Hlupáčkové si vymysleli termín , který nic neznamená , pouze se honosně tváří , ale je fakticky i právně k ničemu. Buď máme prokazatelnou lež , kterou lze doložit, anebo jde o pravdu a ta se musí také doložit. Nic mezitím není. Máme platnou Ústavu , která je jasná každému a podle ní se zatím musíme chovat. Takže znova, co je to dezinformace, kdo o ní a z jakého pohledu a právního principu bude rozhodovat , jakým způsobem má být ustanoven „orgán“ , který rozhodne , co je a co není dezinformace a tady vidíte , jak je to trapné a zcela odporující současnému právnímu pořádku o svobodném šíření informací. Slyšel jsem asi půlhodinový rozhovor Klímy na ČRo, kde se ho několikrát redaktor ptal, co je to ta dezinformace a kdo bude rozhodovat , co je a co není. Klíma nebyl schopen za celou půlhodinu na tuto otázku odpovědět, jenom mlžil , ale odpověď žádná. A když se dobře zamyslíte , tak na takovou otázku ani odpovědět dost dobře nejde a to je účel. Vymyslím si bezobsažně „blbé“ slovo , které dobře zní, abych mohl obcházet právo , ale ono to tak jednoduše nejde. Protože každá informace musí nést nějakou hmotnou složku, nějaký pojem , který je, či není doložitelný a může to být nepravda a tady jsme u kořene problému. Nemusím zavádět věcně hloupá slova a právně se spokojím s výrazem pravda a nepravda. Mohu ještě zavést pojem cílená , vykonstruovaná nepravda a tím mám vystaráno. Na co zavádět „pitomá“ slova,která vznosně znějí, ale která nemají žádný uchopitelný rozměr a výraz a která pouze celý problém zamlžují a činí co nejméně pochopitelná a průkazná. Vždyť je to celé tak trapné a směšné a myslím , že celý „dezinformační“ humbuk brzo skončí a zase se budeme domlouvat strohou a jasnou právní češtinou , která je sice také abstrakce, to je možné dovodit z povahy věci proto, že používáme jazyk a to je pouze „dohoda“ , co pod psanými slovy a vyřčenými pojmy myslíme, ale nic jiného nemáme. Uvažuje se, jak převést jazyk do matematických symbolů, aby byl absolutní , co se týče významu, ale to si ještě počkáme. Zatím se justice brání , aby byla zavedena alespoň plná digitalizace spisů , aby se nemohlo se spisy manipulovat , zrácely se přílohy, posudky a aby byl pořádek v časových sledech jednání a úkonů! Takže si myslím, že to budou mít chlapci s tím KRITEM na vnitru a jinými útvary dost problém. Ono je právo , co se týče pojmu informace, docela složité a svobodu projevu není dost dobře možné jenom tak zahnat do „chléva“ představ „dezinformací“ nějakých nedouků typu Rakušana a dalších veleduchů, co se jich na MV živí. Dokonce si myslím, že v této současné právní podobě sbobodu slova ani omezit dost dobře nejde. Jenom se podívejte, co všechno způsobilo „vypnutí“ webů a prohlášení Fialy, že jsou všechny tyto weby placené z Ruska, což ovšem nemůže Fiala doložit a i když jako premiér je vybaven jistou právní ochranou, tak stejně za tyhle výroky půjde před soud . Žaloby jsou podány a je tam vyčíslená škoda a to soud řešit bude muset. Tak jsem zvědav, jak se Fialka , anebo spíše jeho právníci budou u soudu kroutit a nakonec budou muset vyčíslenou škodu i výdaje za soud zaplatit. Některé ty weby byly financovány reklamou a tam jim vznikla prokazatelná škoda a to nemá co dělat s politikou. To je prostě má dáti a dal a když Fialka „zrušil“ byznys a ještě k tomu lhal . tak to má docela smůlu a uvádím to tak rozsáhle proto, aby bylo všem jasné , jak je nesnadné potlačit svobodu slova a volný tok informací.

  1. A nebylo by jednodušší napsat, že dezinformace je záměrně šířená nepravdivá, či přímo lživá informace?
   Taková, kterou si její koncový konzument nemůže nijak spolehlivě ověřit?
   Třeba záměrně uváděná, lživá informace o celkových ukravínských ztrátách, ruských ztrátách, nebo počtech vetřelců v republice?
   Nedokážete to sám nijak spolehlivě ověřit – a hromadnými sdělovacími prostředky, jsou Vám tyto záměrné dezinformace předkládány k uvěření.

  2. Lžou nám ráno, odpoledne, večer. Co chcete slyšet? Máme cenzuru a svobodně na veřejnosti mluvit, nebo psát nemůžete. Máme nastaveny mantinely, které nelze překročit, spousta z nás je svázána autocenzurou, protože se bojíme postihu. Úroveň pravdivých informací určují naše svobodné weby typu Žumpa.cz. Bohužel to značné části našeho obyvatelstva dostatečně nevadí, proto nelze od těch gaunerů nic dobrého ani čekat. Remcat tady může důchodce před smrtí, ale ekonomicky aktivní občan už bude mít potíže, protože skoro každý má úvěr a musí platit složenky. No , a až se zruší hotovost, tak si nepípne ani ten důchodce. A v záloze jsou pořád vakcíny, jako pojistka.

 8. Erik Best
  5 hod ·
  Mezigenerační solidarita podle ODS: důchodci by měli přijmout nižší valorizaci jako projev solidarity s výrobci nadzvukových letounů.

 9. Haló v Maďarsku: Dorazil velvyslanec USA. S manželem a dětmi

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-halo-v-madarsku-dorazil-velvyslanec-usa-s-manzelem-a-detmi-40423254#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=abtest205_redesign_feedu_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  To je nádhera! Do Tslantánie zavítal cirkus. Kromě toho „párečku“ mají ve zvěřinci ještě dvouhlavé tele a slona a hada. U tyče tancuje trnsgenderrr tanečnico. Vstupné 2 forinty děti polovic.

  A jak se pan velvyslanec se zájmem dívá na ty dva hošíky v uniformách…

   1. Kdoví, třeba jen mezinárodním ochranným gestem „urukvajec “ maskuje chybějící erekci, tj. odsouzeníhodný, nevstřícně homofobní postoj?

   1. Mně to taky připomnělo jeden vtip, který se kdysi vyprávěl.
    „Pravda“ uveřejnila snímek s titulkem: Soudruh Chruščov mezi kolchozními prasaty (třetí zleva).

 10. Nestačím zírat jak se zde rozvíjí nazvu to Jarpovina, mnozí zde budou vědět co to znamená. Ten pán si vždy s článku vybral něco to překroutil a tomu oponoval. Tak mi mnohé příspěvky připadají. Třeba téma Vávra…Vidlák a podle mě správně jen vytáhl jak rozebral myšleno Vávra dezinformace…….na to se zde reaguje jak je Vidlák naivní že Vávra v žadném případě né. Čím dál víc se zde ta Jarpovina rozmáhá kritizuje se Vidlák za to co vůbec nenapsal, nebo naprosté nepochopení protože rád popisuje věci z jiného uhlu pohledu o stejném tématu.

  1. Mně se líbí, jak takový zástupce koloniální mocnosti, jako byla a stále ještě neoficiálně je Francie, si vůbec dovolí mluvit o páchání zločinů. V takovém Mali se nejspíš rozdávají místním na potkání květiny.

   „Francouzské síly jsou v Mali součástí operace Barkhane, vojenské mise o síle 5 100 vojáků, jejímž cílem je vymýtit násilné džihádisty v Sahelu. Konflikt v severních a centrálních oblastech Mali vyhnal 370 000 lidí z jejich domovů a prohloubil stávající problémy s nedostatkem potravin, chudobou na venkově a smrtícím napětím v komunitách.“

   https://www.thenewhumanitarian.org/investigations/2021/6/16/uncovering-the-civilian-toll-of-france-anti-jihadist-war-in-Mali

   1. Jenom by chtělo upřesnit, jak se tam asi ti džihádisté vzali.
    Pozvali je ze zoufalství Tuarégové, na jejichž území těží Frantíci “ svůj “ uran.
    Profit z toho mají francouzské jaderné elektrárny a místní zkorumpované vlády. Tuarégové z toho mají zničené zdraví a zničenou krajinu.
    V podstatě jde o to, aby se nepokoje nepřelily z Mali do sousedního Nigeru, těžiště uranu.
    . Tuarégové žijí ve více státech.
    Pozváním hrdlořezů od IS si moc nepomohli. I tihle chlapíci se budou snažit urvat co se dá.

    1. Slimáky z IS tam ve skutečnosti nadirigovali CIA/MI6 – kteří je mají komplet pod palcem, proti Žabožroutům. Protože co si mají co Frantíci dolovat uran, který je přece americký. Jako Fšecko tady, v americkém Vesmíru a okolí. To by z konkurenčních důvodů nešlo, aby Francie měla levnou energii a mohla levně vyrábět – aniž by své podniky nevyprodala Amíkům za suché z nosu.

     1. Myslím že ne. Že to mají rozdělené. Každá mocnost má svoje neokolonie a korumpuje v nich svoje přátele , korupce je bič Afriky.
      A momentálně volní hrdlořezově od IS si přijeli také smočit zobák.

  1. Otázka je, čo si predstavujete pod hen takým „vyhrát“??

   Za situace, kdy není stanoven cíl, není jasné co chceme, pak každý, kdo se snaží dostat nahoru nepředstavuje změnu v pravém slova smyslu a tedy i výhru pro nespokojené. Takový „lídr“ v podstatě říká – nic měnit netřeba, je to potřeba jen trošku poštelovat a … a já to poštelovat umím.
   Ovšem je tady asi i nemalá skupina, kteří si uvědomují, že poštelovat stačit nebude a poukazují na to … z Vašeho pohledu očerňují tentokrát už echt teho pravého …

   1. No, a poslucháte ty lidi, co říkají a co navrhují?
    A shoduje se to s tím co byste chtěl Vy?

    Nebo hledáte generální systémové řešení, které z gruntu změní fungování společnosti?

    Já osobně si myslím, že se pak asi dlouho načekáte. A na to většina z nás, myslím nemá čas.

    Takže, nepřítel mého nepřítele je i můj přítel….

    1. Víte jak dopadli sedláci u Chlumce??? … a víte proč tak dopadli??
     Takže, nečekejte, nezdržujte se tím co vlastně chcete, co chce okolí a další, neztrácejte zbytečný čas (který nemáte) nějakou strategií a hurá do toho …!!!
     Výsledek se zcela jistě dostaví, obzvláště, když protistrana je ví co chce a je celkem slušně sjednocená. Vy s nějakým sjednocováním neztrácejte čas … stačí přece, že nepřítel mého nepřítele je i můj přítel

   2. Já myslím, že cíl je naprosto jednoduchý. Nechte nás žít.
    Přestaňte regulovat, dotovat, zakazovat, vyhrožovat, nařizovat a okrádat obyčejné lidi. Nechte jim svobodu nad tím jak chtějí žít.
    To je vše. Žiju zde, vydělávám, platím daně tak mi přestaňte říkat co mám dělat, co si mám myslet a koho mám volit.
    Takže cíl je v prvé řadě svrhnout tuto vládu a to ihned.

    1. … cíl je naprosto jednoduchý. Nechte nás žít.
     Ano, to je akceptovatelné určitě pro mnohé. Ostatně stejně akceptovatelné je i např.: „Chci kvalitní výrobek, žádný aušus“ … ale obávám se, že tohle prostě není, bez dalšího, dostačující.
     Chcete, aby Vás nechali žít … no já nevím, ale pokud tento požadavek stačí, tak ho opakujte ráno, v poledne a večer a výsledek se určitě dostaví :-).
     Ale teď vážně – pokud chcete kvalitní výrobek, musíte vědět, jak ho vyrobit, musíte mít výrobní plány, zdroje, stroje, znalosti, um … a spoustu dalších drobností.
     V politice je to úplně stejné – musíte vědět co chcete a jak toho dosáhnout. Pokud nevíte co chcete nebo nevíte / neumíte jak toho dosáhnout, tak holt se povezete v káře, kdy neovlivníte kam jede ani jak je řízena, protože majitel káry a řidič přesně ví jak řídit a kam má jet.
     Pokud tedy se nechcete obtěžovat, pak nezbývá než se smířit se situací a faktem, že směr a podmínky určuje ten, kdo ví a umí. Takhle jednoduché to je.
     Můžete se dokonce spojit i s ostatními pasažéry a psát petice, že mají být častější zastávky, na odpočinek, že to má méně drncat a já nevím co ještě, ale úspěch bude záviset od libovůle toho, kdo ví a umí, kdo tu káru řídí a vytyčil směr a cíl.

  2. Jarku, já se tu léta snažím spíše každého obělovat, aby se duha míru klenula i mezi zdánlivými protiklady.

   Akorát v posledních měsících ztrácím schopnost odhadu, kdo je blbej a kdo navedenej – a které z těchto variant je horší.

   1. Holube,
    – očerňovat je správné – BLM
    – obělovat je špatné – otrokáři, nadřazená rasa
    – duha je v pořádku – LGBT+BFLMPSVZ

    Takže příště, prosím, už žádné obělochování a začít trochu očerňochovat a přidat na barvičkách.

    1. A neříká se očerňovat ani očerňochovat ale afroamerikanizovat, hlídejte si trochu ten slovník. Myšlenka správná, ale to nekorektní vyjadřování😉.

  1. No, když na ten váš komentář poklepu myší, vrátí mi to akorát „možnost vyhledání“ takže bohužel nic….

   1. O nic jste nepřišel . Jen že na Ukrajině se chlastá stejně jako v Rusku i víc a ženské, aby přežily,musí být sakra ostré.

     1. My v Rusku nežijem a do jejich problémů zas tak nevidíme. Takže nemůžeme kvalifikovaně kydat. Ale že Ukáčka na ubytovnách chlastají, to vím z vlastní zkušenosti. Jednu mám nedaleko.

 11. i ne zrovna nejostřejší tužka v penále fiala ví, že když jednoho z hnízda vyměním, tak se vlk „nažere“ a koza zůstane celá…

 12. Jak už psal oblíbený vynálezce (vynalezl a patentoval kardiostimulátor), spisovatel, muzikant, patafyzik, žertéř a kulturní všeuměl Boris Vian, „hlavní věcí v životě je vyslovovat o všem apriorní soudy“…

  Takže soudím, že ke snůšce víceméně ujetých, magalomanských, narcistních egomaniaků a ředitelů Vesmíru a okolí – kteří vidí příležitost v uchopení vedoucích koryt „Alternativy“ – sedí Daniel Vávra jako prdel na hrnec. Jeden z nás, teda z nich. Hle na ně! Toť budoucí věrchuška… (nebo si to dotyční aspoň myslí).

  Výměna Klímy za Pojara není zrovna vítězství, ze kterého by se dalo radovat: je to jako výměna říšského protektora von Neuratha za Heydricha, aneb z bláta do louže.

  1. Personální výměna jak na Primě. Panák za panáka a za nitky tahá stará škeble v pozadí a manžel z Ukrajiny.

   1. Mimochodem: Babiš údajně jedná o prodeji Mafry. Už nepotřebuje hlásnou troubu? Nebo že by nefungovala dost efektivně?

    1. Obávám se , že bude to co jsem tu už dávno psala, jako možnost. No zemědělce naučil jak se v současném tom oném dotačním světě a vůbec koldokola orientovat, tak se budou muset starat sami. . Obviňovali jej někteří že kvůli výdělkům z chemie se drží zuby nehty… když si vezmu , jaké potíže jsou a budou s ropnými produkty a chemickými materiály…. Je docela možné, že to věčné okopávání kotníků jej přestává bavit. Německé majetky jej uživí a pustí-li to němcům – bude z toho mít užitek i dál. No a 6ti kolka co bude mít o „nepřítele“ míň – přesune svou nenávist na nás a volnou cestu a my budeme mít co jsme chtěli.

     Někdo tu nedávno psal – zlatý Babiš, myslím že to tak moc dlouho trvat nebude.

     jo jo, jsem ráda že jsem stará.

    2. Babiš se opravdu Mafru snaží prodat. Nemám pocit že by byla jeho hlásnou troubou, právě naopak. Např. redakce iDnes je přímo neomarxistické doupě, jejich cenzorské oddělení vedené cikánskou mafií de facto zlikvidovalo veškeré slušné diskutující s jiným než progresivistickým názorem. Důvodem proč chce Mafru prodat je prostý – pětidemolice neustále utahuje šrouby a Babiš by se tězko mohl stát příštím premiérem s Mafrou na krku. To je celé.

     1. „Vláda dnes podpořila novelu zákona, která zpřísňuje pravidla pro posuzování střetu zájmů. Především jasně vymezuje, že politici nesmí vlastnit média. Změna by se dotkla zejména bývalého premiéra Andreje Babiše.“

     2. Třeba se Babiš poučil od 5kolky. Levnější je koupit si novináře, než noviny. Poslechněte si Bobošíkovou, jak politici ODS korumpovali Jakuba Železného. Zrovna Železný je podle mého názoru příklad pisálka, který bude umět otočit na obrtlíku a hlásat ódy na Andyho.

  2. Přesně tak, Vávra je jeden z nich.
   Kritizuje kdeco a kdekoho, ale ve skutečnosti je mu to u prdele a pouze chce být vidět. Chtěl by sociálnější stát – a sám jezdí v tuším dvanáctiválcovém benzínovém Bentley, nebo co to je. Holt jde příkladem, tak mazejte makat holoto, ať máte ty auťáky taky.
   Je úplně jedno, jestli jde o Rajchla, nebo Vávru. Ti lidé ucítili příležitost a chtějí ji čapnout za pačesy, u toho Rajchla je to evidentnější a nemám z toho dobrý pocit.
   Takže si, pane Vidláku, dávejte dobrý pozor, ať zase nejste za užitečného idiota.
   Připuštěn ke žlabu nebudete, na to mají jiné kandidáty – z úplně jiných sociálních vrstev, víte?

    1. Nebylo by lepší nechat napadeného aby se hájil sám, pokud uzná za vhodné?
     Nebo si opravdu myslíte lištičko, že vaše advokacie je na místě?

     P.S.
     Na těchto stránkách jsou i nějako fotky, můžete si je dát do rámečku a se dvěma svíčkami postavit na kredenc.

     1. Proč, vidlák asi tady zatím není a mě by také zajímalo kdy byl za užitečného idiota a Tecočamp to určitě rád napíše.

      1. Jistěže.
       Babišovi ho dělal a dělá, Vrábel a demošky – a teď Rajchl.
       Nemá tohle, jako obyčejný občan, zapotřebí. Pokud to i přesto dělá, něco tím nejspíš sleduje. Dal bych si dobrý pozor na to, co to je.

     2. Milý Jendo, a Vy proč odpovídáte za osloveného? Respektive napadáte mě? Strčte si to sám za rámeček, Jendo.

       1. Tak ať chodí, ale když někoho nebo nějaký postup kritizují, tak by za prvé neměli postupovat stejně nebo podobně, v tom má liška pravdu. A i ostatní, jako například Zahradník, gogo a další, by zejména měli také navrhnout svoje vlastní řešení, nebo alespoň měli mít nějaké uskutečnitelné nápady. Ale to jsem u nich nezaznamenala.

        1. Pokud mi protéká po návštěvě instalatéra záchod, tak označím instalatéra za popletu. Což ale neznamená, že mám recept, jak správně opravit záchod.

   1. Možná že jsou takoví jak říkáte, nevím. Osobně je naznám.
    Ale jsou jedni z mála, kteří zvedají společenskou diskuzi s těmito tématy.
    Mě tato témata oslovují a pokud chci dosít nějakých společenských posunů, domnívám se že věčnou fragmentací a očerňováním toho spíše nedosáhnu.
    Konec konců, výsledky minulých období hovoří zcela jasně.

   2. To tedy Vidlákovi křivdíte , on prostě jen z nějakých důvodů propadl Rajchlovu kouzlu.
    Ten program PRO není úplně špatný , takový pokrokový v rámci zákona. Reálně ale může PRO jenom odebrat hlasy již zavedené a dlouhodobě stabilní SPD. Dělat se proti tomu nic nedá.
    I Lepenka musela přežít nového Spasitele Francie – Erika Zemmoura. Bez jeho pidistrany měla možná dobrou naději dostat se do druhého kola prezidentské volby.

    1. Laskavě si přečtěte rozhovor s Babišem v dnešní MF.
     Sám říká už konečně a na plnou hubu to, co já říkám už od konce Úsvitu a začátku SPD.
     SPD je politické podnikání, Babiš tomu říká podnikatelský projekt.
     Okamura nechce vládnout a mít za něco odpovědnost. On se potřebuje jen dostat do PS, pomocí takových, jako jste Vy, Nováčková.
     Z toho se dá pohodlně žít, vést jakože kancelář, dokonce i stavět extravagantní baráky.
     Všichni voliči SPD jsou stejní.

     1. Platba politické straně jak za hlasy ve volbách, tak i roční platby v mezivolebním období. Platy za účast ve výborech a funkcích (to je součástí jejich práce), tajemníky zástupců, jejich kanceláře ………. Vono to nese víc, než by si jeden vůbec představoval.

     2. To že je Okamura politickým podnikatelem je zcela zřejmé od jeho úplných počátků kdy se angažovat v cestovním ruchu. Je to strana pro osobní obohacení Tomia Okamury. To je zřejmé .. nicméně, v zásadě neškodila .. a byla vždy na té „správnější“ straně. To je minulost. Budoucnost je prostá. Musíme se zbavit pětikolky, co nejdříve, pokud možno navždy. Nepůjde to bez ANO, nepůjde to bez alternativy v čele s PRO .. jak se k tomu postaví SPD a jestli bude schopna převzít alespoň malý díl zodpovědnosti je ve hvězdách.

      1. Ja bych na Rajchla moc nesazel pokud vam jde o nejaky fundamentalni odklon od petikolky.
       A Babis je jim jeste bliz. To, ze jsou konkurenti v roli vykonavatele z nich nedela politicke oponenty z hlediska pro/proti-ceskeho.

 13. Hrál jsem Vavrovu hru Kingdom Come: Deliverance. Výborná a historicky přesná. Až tak přesná, že si někteří hráči zvyklí na hry jiné produkce stěžovali, že je pro realističnost skoro nehratelná. Hlavní hrdina tam totiž zpočátku dostává solidně přes držku než se vycvičí. Doporučuji zahrát si to každému fandovi historie, hradů a středověku. Příběh o tom, jak si nějací Američané stěžovali, že v historické hře z Čech nejsou černoši asi všichni známe.
  Jinak píšu sem kvůli těmto odkazům. Zřejmě je znáte, ale kdyby někdo ne, tak jen pro připomenutí :

  https://youtu.be/E2dvUKG5KPc

  https://youtu.be/NBDq946HeGY

  P. S. : Je úplně jedno, že je ten chlápek Pražská polokavárna, Pražská hospoda nebo kdoví co. Používá selský rozum a to je to hlavní. Nepřátelé našich nepřátel jsou naši přátelé.

  1. „Kingdom Come: Deliverance“ je skutečně skvělý počin po všech stránkách. Reálie, kostýmy, bojové a zbrojní záležitost… vše je historicky věrné. Však také na tom – zčásti za peníze, ale hlavně z entuziasmu – pracovalo hafo lidí. Vávra – ačkoliv je či se stylizuje do role „hlavního tvůrce“ to nedělal sám…

   S kladením Vávry a selského rozumu do jedné věty v nekonfliktní souvislosti bych byl opatrný… 🙂

   1. Mám s těmi současnými hrami trošku problém až na ojedinělé vyjímky jsou o jediném – „Dej mu přes držku dřív, než přes ni dostaneš sám.“
    Zabij, znič, ukradni.
    Jenže ony je hrají i docela malé děti a pak se divíme, že jsou agresivní a bezcitné.
    Možná by bylo načase konečně začít produkovat také něco, v čem budou hráči spolupracovat, budovat, tvořit, soutěžit bez zabíjení a ničení – třeba jako je Big Farm.

    1. To sledujete špatné hry. Pokud se budeme bavit o většině tzv. AAA titulů, tak máte pravdu, ale existují tisíce menších vývojářských studií i jednotlivců, kteří vytvářejí hry, které se z tohohle vymykají v mnoha směrech. Existují hry s existenciálním obsahem nebo třeba vedoucí člověka k pocitům sounáležitosti s přírodou.

     1. Třeba strategie, nebo adventury, jsou často napínavé a děti si na nich cvičí postřeh. A obejdou se bez násilí.

    2. Když hledáte střílečky, dostanete střílečky. Když hledáte budovatelské strategie, tak dostanete zcela mírumilovné logické a strategické hry, které Vás poučí. Když jste fanda třeba vlaků, letadel atd., tak kromě návštěv parních lokomotiv a čundrování Posázavským pacifikem v realitě, si můžete taky zapařit Transport fever 2 nebo Mashinky. Zkrátka ne všechny hry jsou násilí.

  2. Jinak ještě, k té hře…

   „Kingdom Come“ je skvěle zvolený název, pro (světové) anglofonní publikum. Je to z bible, ve významu „království (boží) přichází“, a „Deliverance“ je „osvobození“; zde nábožensky spíše jako „vykoupení (boží)“. Hovorově to znamená něco jako „nebesa!“ (což se třeba v češtině v dnešní agnostické době už moc nepoužívá: dnes spíše řekneme „k*rva!“ 🙂 ). A sedí to k těm husitským válkám, které to dějově předchází: dovedl bych si představit, že časem vznikne pokračování, které bude opravdu epické…

   Zároveň je to skvělá turistická reklama na ČR, ovšem jelikož cokoliv národního či národně-ekonomického je dnes nevítané, ne-li přímo zakázané, příslušné státní orgány za tuto propagaci nedaly ani floka.

    1. To je na jednu stranu fakt, ale na druhou, je to nevtíravá propagace české historie, krajiny a památek – za kterou běžně platí odpovídající státní instituce. V rámci „product placementu“, přičemž produktem je v tomto případě česká krajina, kultura, historie, staré památky. Je to turisticky velmi přínosné…

  3. Jasone, samozřejmě je to schopný muž a používá i zdravý rozum. Malinký problém bych viděla v tom, že asi jen těžko bude proti válce na Ukrajině. Čili, z mého pohledu, zdravý rozum mu velí Rusko pořádně vyšťavit, protože jeho srdéčko bije pro USA. V tom případě chce ale něco jiného, než já. Já ve válce řešení nevidím.

   1. Víte, ona osoba obdařená zdravým rozumem by Ukroše nepodporovala všeobecně proti nikomu (dokonce ani proti Polákům ne), a docela jistě ne proti Rusku.

    I kdyby Rusko byla „Putlerova světožravá diktatura plná gulagů“ – jakože není, je to ekonomická a zbrojní supervelmoc, která je schopná náš evropský „ocásek k Asii“ kdykoliv rozmačkat na maděru, pokud ne úplně celý odpařit v radioaktivním záblesku. Nespolupracovat s Ruskem kulturně, ekonomicky a lidsky, znamená odsoudit se k zániku a chudobě. Navíc je Rusko v jednom spolku s Čínou – a mají nepřerušitelné a nenapadnutelné pozemní spojení – které Západní (USA) „spojenecké“ svazy letadlových lodí jaksi nenaruší.

    K tomu mi ten „selský rozum“ nějak nesedí.

    1. Selský rozum mu napovídá, co je v zájmu jeho lidu. A rozvrácení Ruska je z jeho ohledu prima věc.
     Tihle lepšolidé jsou velmi sebevědomí a o neporážce Ruska vůbec neuvažují. Nechápou, že Rusko není Irák. Tam to šlo jako po másle.

     1. Přesně tak. Ačkoliv Dan Vávra dnes vypadá jak vyžilý dědek, je mnohem mladší – už z generace s vymytými hlavami, která navíc neutrpěla všeobecné vzdělání. Amíci si všeobecně myslí, že Rusko je něco jako o kousek větší Irák a že Putin je jenom jiný Saddám; tudíž to půjde úplně snadno…

      1. Hlavně si neuvědomují, že Putin už nemá kam couvnout.
       V bývalých satelitech je spousta ruskojazyčného obyvatelstva a nemůže připustit jejich ostrakizaci místními nácky.
       A pokud připustí další základny NATO a na Donbasu, tak může očekávat další úspěšný Majdan někde na Kavkaze. A Kavkaz je pro Rusy přibližně to samé, jako pro Izraelce okupované Golanské výšiny. Z obranného hlediska má Kavkaz zásadní význam.

      1. Aha, takze pokud se s nekym osobne nesetkam a nepokecam, tak nemam narok cokoli rict.
       Takze si bezte osobne pokecat s Fialou, Babisem, Skalou, generalem a par stovkami dalsich.
       Jinak nemate narok o nich cokoli napsat.
       S touhle bolsevickou naturou bezte do hajzlu.

   2. Re: Helanov + k42.

    Jasně, že není ideální, jenom jsem se snažil naznačit, že přesně tito lidé= polokavárníci nebo chcete-li Pražská hospoda jsou právě ti, se kterými je možné se příležitostně spojit a vyřadit radikální kavárníky.

  4. A dohrál jste tu hru ? Já se přiznám že ne .. ale teď když je k dispozici česká verze včetně dabingu, bude to takové autentičtější a zkusím to dohrát .. pokud na to najdu čas a chuť ..

  1. Jestlipak by se našlo jedno jediné jméno, které by někdo nezamázl. Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Ale až tak každého vyfakovat? To už musí být nějaká obsese 😀

   1. Kristova noho!
    Na YouTube VOX TV , Válka na Ukrajině a Matyáš Zrno/ proti všem s Danem Vávrou.
    Já jsem to dala jen k sentenci, kde se Zrno svěřil, že má rád adrenalin, ale před bungee jumpingem dává přednost Afghánistánu.
    Celé video asi dokáží shlédnout jen pánové, kteří za sebou mají vojenskou službu.
    Na té demonstraci by mohl někdo od časopisu Reflex vybírat na další tank pro pana Zeleného. Bude tam fůra lidí.

    1. Celé to video s Vávrou a tím Zrnem právě „pánové, kteří mají za sebou vojenskou službu“ shlédnout nedokáží – protože ti dva namistrovaní idioti se tam baví jak 8-mi letí kluci – jestli je lepší Superman nebo Predátor a kdo by dal komu do držky.

     Úplně vyšinuté; mimo realitu. Zcela v zajetí všech těch žumpoidních narativů o zaostalých Rusácích, kteří dostávají od skvělých Ukrošů se zázračným výcvikem NATO a Západními Wunderwaffen totálně na budku. Přičemž, kdyby se obtěžovali se trochu informovat – když se tak holedbají svou otevřeností – hned by se jim ten jejich „názor“ zbortil jak domeček z karet.

     To je, jako sledovat debatu dvou čtenářů Der Stürmeru, jak to vlastně probíhá na té „Východní frontě“. Všechno vědí, protože to navíc viděli v nacistickém filmovém týdeníku: film přece nelže, to nejde zpochybnit.

     1. Já jsem tím “ mají za sebou vojenskou službu “ myslela to, že porozumí o čem se ti dva vůbec baví. Mně to vůbec nešlo.
      Jsem ráda, že i vám přišel ten rozhovor jako žvásty dvou smradů nad nějakou vymazlenou střílečkou.

      1. Myslím, že to byla spíše diskuze, které by porozuměli chlapci, kteří hrají střílečky na počítačích. Velice by mě zajímalo, jestli někdo z nich vůbec byl na vojně. Matyášovi Zrnovi bylo 24 let, když byla povinná vojenská služba, takže předpokládám, že jako vysokoškolák už vojnu nestihl. Daniel Vávra je starší, takže, pokud nebyl na civilní službě, patrně základní vojenskou službu sloužil.

    2. PS.: S tím výběrem na tank pro kyjevského kokainistu je to skvělý nápad, během demonstrace.

     Přímo strategické myšlení: protože cíle demonstrace proti režimu docela jistě splní ruské vybombardování Prahy nebo ruské tanky na Hradě a u Strakovky; podle toho, co přijde dříve. Rusové potřebují jen „trochu pošťouchnout“, aby se rozjeli… a sbírka na tank pro lepší zabíjení ruských vojáků a civilistů by k tomu mohla napomoci. Jeden tank – když jich Rusové už Ukrošům (Západu) zničili přes 4 tisíce – sice je to jen kapka v moři, ale možná to bude ta kapka, kterou sklenice přeteče… sorry, jen smutný pokus o veselý sarkasmus.

     1. Nepovedl se, ten pokus, k42.
      Tu je tolik „silných názorů“, že rozum tu nemá šanci se prosadit. Nebudu dumat, komu ku prospěchu. Máme demokracii, každý má možnost přispět svoji troškou do mlýna.
      Tu šanci se prosadit mají všichni, kteří tu vytvářejí onen „kvas“.
      A já ji asi zahodím. Tu šanci. Scéna je zajímavá, barevná jak revoluce, stačí to pozorovat.

  2. Kocour:
   “ „tvrdému jádru litterate“ se hned tak nezavděčíš.“
   —–
   Koromě tvrdého jádra obsahuje Litterate i natvrdlé pecky, kterým se vítězným Pojarem – Osvoboditelem či Vávrou-Buditelem zavděčíš snadno.

   1. Já bych tak přísná nebyla. Ten kdo je ještě v pracovním procesu , tak prostě nemá tolik času, aby pozorně sledoval cvrkot v kotlině.

 14. Proti panu Vávrovi nic nemám, ctím ho jako fachmana a je mi jasné, že prodej jeho her přispěl do erární kdy významnou částkou.
  Ale Vávru v politice, to fakt né.

  1. A důvod? I když je někde názorově úplně jinde než já, má to hodně srovnané a ví, co mluví. Takže nějaký konkrétní důvod?

   1. Pusťte si to video, na které upozorňuji výše. Jinde se zase pan Vávra svěřil, že dlouhodobě nená rád Rusy.
    Z toho soudím, že nebude mít nic proti tomu, když dostanou od kolektivního Západu pořádně do kožichu.

    1. Vavruv problem s Rusy je spis nasledek, nez pricina. Vavra je totiz verze generalissima v civilu.
     Americke prani je mu rozkazem.
     Ted velky bratr zavelel na Rusa, Vavra ma problem s Rusem.
     Pred casem USA zavelely na Iran, a Vavra ihned vedel, koho je treba zavrazdit.

     Poté, co Írán zaútočil na americké občany a Trump na to briskně reagoval a sejmul velmi ošklivého člověka, bijí všichni veršotepci na poplach, že bude třetí světová, na kolenou odprošují Írán a z Trumpa dělají válečného štváče. Nějak tomu nerozumím,“ komentuje situaci.

     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Iran-Slavny-Cech-v-akci-smeje-se-novinam-a-herecce-A-ma-info-pro-Babise-609074

     Den pred vrazdou Vavra ani netusil, ze nejaky Suleimani existuje, ale den pote uz vi na 100%, ze to byl „osklivy clovek“, ktery si zaslouzil minimalne zavrazdit.

     1. Sakuro, je mi to jasné. Ale , jak tady vidím, spoustě lidí to jasné není.
      Proč momentálně Vávra pléduje za svobodu slova, netuším. Ani tušit nechci, napadla by mě ošklivá myšlenka o pokusu infiltrovat protisystémovou scénu. A nechci panu Vávrovi křivdit.
      Ale myslím si, že z pana Vávry brzy vypadne prozření, že svoboda slova neplatí v případě hybridní hrozby, že poskoci a agenti zlých Russů musejí být bez servítků umlčeni.
      A kremelský agent je každý, kdo nepodporuje válku.

      1. Tak to já možná tuším, kde se vzalo náhlé probuzení Vávry … je to už dost dlouho, co zřejmě jako první vystoupil proti praktikám Google. V podstatě jde o tohle – Google poskytuje celkem velké služby vývojářům a … a samozřejmě jejich činnost monitoruje. A pokud nějaký vývojář kápne ne něco perspektivního, tak Google učiní nabídku. Pokud vývojář odmítne, pak ho normálně od všeho odstřihnou a dle slov Vávry může pak nabízet svůj produkt z okna svého paneláku … tak nějak to řekl. … samozřejmě s patřičným dosahem své nabídky – řekněme tak 100m od okna toho paneláku. Že neosloví nikoho a tím je celkem efektivně zaříznut je asi jasné všem.
       No a asi něco takového udělali Vávrovi nebo někomu blízkému. Takže Vávra se střetl s kapitalistickou realitou a začal rebelovat. Věc se má ale tak, že by asi mocinky chtěl ten emerický kapitalismus, ale bez jeho dopadů .. přesněji bez dopadů na něho a jeho okolí.
       On chce v podstatě olej, protože je mastný a maže, ale zároveň nechce aby ten olej byl mastný, protože se může on nebo někdo v jeho nejbližším okolí umastit.

       1. Me Vavra pripomina Promopro Vondru.
        Vondra je cely zapaleny do Ameriky, chtel by to u nas, a je to vubec to nejlepsi na svete a hlavne pro vsechny.
        Probem je, ze kdyz ho konfrontuji s realitou, tak najednou zacne kvicet, ze Amerika ano, ale tohle konkretne ne.
        A takovych konkretne mu napocitate cele desitky.
        Nakonec z toho vyleze, ze USA ano, ale ne tyhle USA. Nejake ty Vondrovo vysnene USA pravdepodobne.

      2. Jeho, stejne jako treba Kechlibarovo pojeti diskuse a svobody slova se da snadno overit, kdyz jim zacne nekdo psat do jejich domeny veci presne opacne tomu, co pravoverne hlasaji.

       Nevyzyvam k trolleni, tohle ma smysl jen kdyz to clovek mysli seriozne.

       1. Máte naprostou pravdu. Kechlibar lidi na svém fóru nechá psát, co chtějí, i když mu to občas dají dost sežrat.
        O Vávrovi to bude muset posoudit někdo, kdo o nějakém jeho fóru ví.

    2. Aby to nebylo jako v tom vtipu.
     Američané plánují napadnout Rusko. Sbor náčelníků štábů se nějak nemůže rozhodnout, kdy je nejvhodnější zaútočit. Takže se poptají ve světě, tam, kde už s Rusy mají zkušenosti. Nejprve u spojenců.
     Odpověď z francouzského generálního štábu: „V zimě ne, moc velké mrazy“
     Odpověď z Bundeswehru: „V zimě ne, moc velké mrazy, v létě taky ne, moc prachu, na jaře a na podzim taky ne, moc bláta“.
     Amíci neví kudy kam, takže se ještě zeptají Číňanů, ti se s Rusy kamarádí, tak určitě budou vědět.
     Odpověď z Pekingu: “ Zaútočit okamžitě, Voloďa staví Proud Sibiře II, zajatci by se mu hodili“.

    3. Tak hlavně Vávra si na vývoj hry musel půjčit od zmetka Bakaly. Takže asi tak .. koho chleba jíš, toho píseň musíš zpívat.

   2. Dan Vávra a „srovnané“… sorry, ale to fakt nějak nejde dohromady. Soudíte zřejmě poněkud povrchně, bez znalosti jeho výstupů; a to vůbec nepíši o znalosti přímo „osob a děje“.

    Vávra by mohl sloužit jako odstrašující příklad ničivých výsledků pracovních úspěchů – a peněz – v jednom úzkém oboru na osobnost a konání účinkujícího. Fachidiot s ubohým všeobecným, kulturním, společenským přehledem a mizerným nesystematickým vzděláním, který se náhle cítí jako sám ředitel Zeměkoule a vypatlaně kafrá do čehokoliv bez nejmenší sebereflexe. Nadutý poloblb, občas i celoblb, k tomu dost agresivní s chováním řeznického psa.

    Z iluzí o Vávrovi by Vás zřejmě rychle vyléčilo shlédnutí jeho videí Chčiju po větru „Proti větru“, osobního setkání netřeba. Třeba co se týká ukrošské zabijačky, to je hodně výživné.

    Což tedy neznamená, že přímo v otázce svobody slova nemá úplnou pravdu.

       1. No asi tak – dneska jakékoliv slovo znamená cokoliv. A tady mi šlo o to, kdo prohlašuje tu pravdu, když je někde něco podáváno absolutně (úplná pravda, naprostá nemožnost atd.) jsem ostražitý. Protože nic není úplné, nemožné, dokonalé.
        Ale rozvíjet to nebudu. Připojil bych se k mlácení prázdné slámy a této činnosti je tu docela dost,

        1. Kdyby tady šlo opravovat: dobrá, škrtl bych „úplnou“ a místo toho tam napsal „částečně“ nebo tak něco. 🙂

         Aneb, člověku, který vypjatě touží po úplných pravdách se dají servírovat jen matematické rovnice, a to ještě jen výběrově.

         1. V tom případě „bez poznámek“. [;>))
          Jsem už totiž moc dlouho na světě a tak vím, že „čisté, ryzí věci“ nejsou. Jsou jenom více špinavé a méně špinavé. Hranici tam ale nenajdeš. Každý ji má jinde, je to spojité.

    1. Tak tohle bylo zbytečné. Napsal jsem kousek výš, že jsem sledoval hlavně jeho výstupy ohledně svobody slova. Myslím, že tu následující tirádu si bylo možné odpustit. Já ho nějak nehájil, říkám, že je politicky někde jinde a nikdy mi úplně neseděl. Ale ohledně toho, co řešil ve vztahu ke Kartousovi, Cemperovi a dalším jsem s ním souhlasil. Chjo.

     1. Jj. Ale to jsem četl až potom, co jsem napsal to výše – a nebylo to proti nikomu z diskuse.

      Vávra v tomhle není osamocen, takových je hafo. Lepšolidem není možno být, pokud nedává jedinec najevo obsedantní nenávist a pohrdání Ruskem a Rusy, skoro bych to nazval „protiruský nacismus“ – což je norma dnešních Západních médií. Totální „vybělení“ ukrošského nacismu a všech těch banderovských zvěrstev je povinnou součástí…

      Vtipné ovšem je, nazvat svůj YT video blog „Proti větru“ a pak tam přizvukovat establišmentu a lísat se k Fašingtonu do umdlení. Ale ani v tom Vávra není sám…

     2. Ja jsem mel Vavru rad.
      Znal jsem nejake lidi z tymu, ktery pracoval na te jeho hre.
      Taky mi bylo sympaticke, ze se pustil do boje, kdyz se na nej sesypali americti rasite za to, ze v te hre (ze stredovekych Cech) nema zadne cernochy…
      Vetsina jinych by totiz okamzite sklapla krovky, a par cernochu a transek tam okamzite soupla.
      Vavra byli tenkrat jeste spolu s mladym Klausem jedini, kdo se postavili proti cenzure novych soudruhu.
      Mysleno FB, twitter, Insta ad…
      Vlada delala mrtveho brouka, opozice to spis podporovala (elfove a podobni rapby ametersti cenzori byli a jsou dost tesne navazani na predevsim Piraty, ale i ODS), a na alternative spis vladlo presvedceni, ze s americkymi korporacemi radsi bojovat nebudeme, vzdyt ani dane v Evrope platit nemusi.
      Lepsi cil je treba ten Babis.
      Vavra ma svobody slova vyargumentovanou, zabyva se tim dlouho, a je chytry. Potud je to muj clovek.
      Ale od doby vrazdy Sulejmaniho v nem zadneho spasitele nevidim, protoze on je neco jako Vondra, nebo general.
      USA nas vzor, i kdyby pachali atentaty po celem svete, jako na bezicim pasu.
      Maji tam svobodu slova, takze zajiste vrazdi pouze a jenom teroristy a „osklive lidi“.
      A nikdy jinak.

   1. Jeho počítačová hra je historicky přesnější než Jáklův film. Animovaná videa ze hry se dají dohromady asi dvouhodinový film.

 15. Chválit Babiše je nesmysl, protože je to všivák.
  A pokud bude volební zákon umožňovat „pětikolky“, tak se ten zákon nezmění.

  1. Není všivák! Pro normální lidi udělal tolik jako nikdo před nim, tak nerozsírejte pomalu vznikající jednotu od počátku. Bez ní to nepůjde, všichni proti všem, vše dopadne jako naposled!

   1. V zásadě souhlas. Ale pro důchodce udělala nejvíc ta otravná Maláčová. Ona vypadá trochu divně (skoro jako Švihlíková), mluví také všelijak a teď už se po ní dokonce slehla zem. A tak bych ji chtěl připomenout. Řada důchodců, kteří žijí sami (není to můj případ), už by bez ní byla vyřízena. Navrhoval bych vytesat její poprsí a umístit ho na metrový mobilní sloup, který by šlo přesunovat po Praze a i půjčovat po českých městech, městysech a vesnicích. Každý důchodce by se jí tak mohl poklonit nebo si i šáhnout.

   2. Je to všivák a to je slabé slovo. Patří za mříže, za ten covidfašizmus ,zavřené hospody, školy ,bazény a další věci. Pokud vám ty jeho Tečky nestačily , tak si dojděte na další.

     1. Mluvíte o sobě , to potom souhlas. Pokud jste takový bezmozek kterému to nevadí,že děti svině dusí v rouškách,nemůžou chodit , krachují firmy které jim zavřeli, lidé nemůžou z okresu do okresů.Snaží se narvat do každého jedy kterým říkají vakcíny , tak vám není pomoci. Doporučuji klystýr nebo shlednutí třeba snímku „Tečkované příběhy“

 16. Vidláku, a dávej prosím občas zemědělský komentář z normálního života kovozemědělce.
  Ať je tu záchvěv normálního života……
  Máš už ostřiháno?

    1. V roce 2003, 21.února poskytl rozhovor Lidovým novinám. Tenkrát ve Spojených státech zvažovali, jestli udeřit na Irák a svrhnout vládu. Bush váhal.
     Pojar sdělil : “ Pacifismus se šíří jako mor. Škoda jen, že nemám americké volební právo. “
     V té době pracoval jako ředitel Člověka v tísni, což je mocná organizace, která se prezentuje jako humanitární. Normální člověk si touhu po válce s humanitou nespojuje.
     Za kvalitní výkon byl zřejmě odměn teplou seslí na ambasádě v Izraeli. A Pojara vystřídal v řeči obezřetnější Pánek.

     1. Všichni tito „studentští vůdcové“ – ve skutečnosti aktivní a kariérní „SS-Mani“ (SSM) z roku 1989 – jsou víceméně stejní.

         1. Však taky poslední dobou nic nenatočil. Asi ho mezi sebe nepustí,víte jak to je kdo chce s vlky býti…. káčko píše něco o karierních…tento moc velkou neudělal

          1. No právě!
           A mohl by sedět někde na lukrativním postu a pobírat tučný plat.
           Ale svědomí mu to nedovolí.

          2. Sibylo, vy ho znáte ???
           Je to člověk hloubavý , navštívil třeba Landův koncert a napsal slušný článek, že na koncertě se nedělo nic závadného. Takový článek by asi žádný havloid nenapsal.

          3. Helanov,

           a kde zapomněl Chaun tu svou hloubavost, když volil pětikolku, a pak – poměrně zanedlouho – se divil jako divizna?

           Odkaz/y si v případě zájmu najděte sama.

          4. Lujjzo, nemůžete po něm chtít nemožné. Mně stačí, že je příznivě nakloněný diskusi s oponenty. A že se nebojí pronést odlišný názor.
           Řídí se víc vlastní hlavou, než havloidní ideologií.

     2. Díky za shrnutí, Helanov!
      Kdyby Pojar nebyl horší než Klíma, nebyl by přece žádný důvod ho nyní narychlo dosadit.

      A pokud o tom, že je Pojar „jinší sekáč“ než Klíma náš současný vrchní organizátor univerzální demonstrace proti všemu neví
      a oslavuje dosazení Pojara jako své vítězství nad strachy rozklepanou vládou,
      je to důvodem k hlubokému zadumání nad jeho kompetencí vůdce opozice.

      A pokud o tom (jak se obávám) dobře ví, je to důvod k zadumání ještě hlubšímu.

      Možná by měl Vidlák pozvat Pojara na pódium plánované demonstrace.
      Pojar má řečnické a diplomatické zkušenosti a určitě by dokázal říci něco, za co by mu dav zatleskal ještě více a radostněji než např. Vrábelovi-Sjednotiteli. 🙁

      1. Určitě to neví. Moc se nedivím, živí se v zemědělství a nemá čas projíždět internet a dohledávat informace. Kdyby měl k ruce tým spolupracovníků, tak by ten článek vypadal jinak. Nepustil by některé úlety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *