28 května, 2024

Když máš rozpočet 8 miliard a pořád je ti to málo. Nově zaplatíte koncesionářské výpalné i za chytrý mobil nebo tablet.

Vládní návrh představil ministr kultury Martin Baxa (ODS- prý pravice) spolu s blahem tetelícími se řediteli obou veřejnoprávních médií.

Takže vážení. Úspory ano, šetřit se má, ale jen na vaší straně! Rozežraný propagandistický vládní moloch sám na sobě šetřit nebude. Proč taky, když si na to mohou udělat zákon a Vás kvůli tomu poslat do exekucí. Šmejdi. Normální vyděračští šmejdi to jsou a nic jiného. Peníze dochází všude, to jak moc to jde do kopru, vidíme přesně na těchto případech. Když už nemáš kam sáhnout, ale vodu místo vína pít nehodláš, musíš na to sáhnout lidem, kteří ještě něco mají. A donutit je platit. I za něco, co nechtějí, nevyužívají, nepotřebují. Oni ne, ty jo. Stát potřebuje státní televizi na státní propagandu. My všichni ji máme jen dotovat.

Vláda tam samozřejmě hodlá promítnout inflaci, kterou sama svým diletantismem způsobila. Mimochodem, když to samé měli dostat důchodci, byla to hospodářská škoda a stav legislativní nouze. Když to má dostat prorežimní telka, je to v pohodě. A to i z kapes těch důchodců. K pozvracení jste holky a kluci, fakt.

Momentálně se povinnost vztahuje na rodiny disponující televizním a rozhlasovým přijímačem. Nově by se placení mohlo rozšířit na rodiny, které mají jakékoliv zařízení, na němž je možné televizní nebo rozhlasový signál přijímat, tedy i tablet či chytrý telefon. Boží! Vnouček má telefon a babičko cáluj. A mimochodem, jak se to jako bude zjišťovat? Bude i zákon na práskání mobilními operátory? GDPR cajk? Pořád pohoda?

Odrbou se samozřejmě i firmy. Jako ty kráso, proč má nějaká montážní firma platit poplatek za televizi? Proč? Protože proto! Protože dochází prachy. Třeba firmy nad 500 zaměstnanců mají platit stonásobek, tedy 15 tisíc za televizní poplatek a 5,5 tisíce za ten rozhlasový.

Pár čísílek za rok 2023. Příjem z výpalného 5,7 miliardy, z podnikatelské činnosti plus mínus miliarda. Mzdové náklady 2,5 miliardy, výrobní náklady 2,2 miliardy, provozní náklady cca 2 miliardy. Co mě zaujalo, náklady na činnost Rady ČT 15,7 milionu korun.

Celkem náklady 7 386 084 000. Jako dovedete si představit něco méně efektivního? Státní správa celkově. To jo.

Celý je to jeden neefektivní tunel, kde jediné co chcete není objektivně informovat, ale u toho vemene se udržet. A uděláte pro to cokoliv. COKOLIV. Budete lhát, ohýbat, selektovat. Informace samozřejmě (zatím). Ani náznak šetření, ani náznak sebereflexe. Tahle země by nemusela mít dluh byť jen jedinou korunu, kdyby ji každý z těch vládních šmejdů nechtěl jen vytunelovat a podojit. Ukažte mi jediného, kterému záleží na něčem jiném, než na vlastním profitu. JEDINÉHO! A dál, pokud vyhraje opozice, zruší to? Ozdraví celý tento do morku kostí shnilý systém? Nebo jen převezme, co funguje, když to tak pěkně funguje a sype? A znovu, ukažte mi jedinou opozici, která se k tomu před volbami zaváže. JEDINOU! (Nejen poplatky za ČT, i daň z nemovitostí, kojenecké vody, léků a další.) Zatím slyším jen to, jak ANO bude znovu zavádět nesmyslné EET.

Opravte mě, jestli se pletu, budu moc ráda. A to myslím vážně. Najde se někdo takový, nebo to je všechno jen hra „na oko“ pro hloupé a naivní voliče?

47 thoughts on “Když máš rozpočet 8 miliard a pořád je ti to málo. Nově zaplatíte koncesionářské výpalné i za chytrý mobil nebo tablet.

 1. Povinnost odebírat pivo z panského pivovaru. To už tady bylo. Zváno nevolnictvím
  Nyní vylepšeno. Nemusíš odebírat, ale musíš platit za korbel. To je „svoboda, demokracie a lidská práva“.
  Ale…. Občané to tak chtějí. Kdyby nechtěli, volili by jinak.

 2. Nelogické. Firma zaměstnávající padesát kopáčů. Proč platit? Chápu, že protože asfalt. Jenže platit podle počtu zaměstnanců bez ohledu na pozici…. A co zaměstnanci dlouhodobě v zahraničí? Aha, přes Internet. A co občané v zahraničí? To přes Internet nee?

  Můj názor, že jeden erární informační trychtýř stačí.
  Rozhlas to samé.
  Erár nemá být od toho aby rozdával zábavu.

  Digitální vysílání se od dřívějšího pozemního analogového liší tím, že je lze snadno kódovat pro placený abonentní příjem.

  Jenže….to by „umělci“, kteří se nedokáží svobodně uživit, a gladiátorské klany předstírající „sport“ o který už dávno nejde, přišli o obživu.

  Základní námitka, že placení se nelze vyhnout, protože je zpoplatněn prostředek nutně uspokojující jiné potřeby, sloužící k jinému účelu, než k příjmu programů ČT a ČRO, a bez kterého se nelze obejít při konzumaci „základních práv a svobod“.

  1. Ostatně, co korespondenční volba? Když už, měla by být podmíněna placením televizních a rozhlasových poplatků.

   A když už…. tak i daňovým domicilem.

   1. Ti kdož vymýšlí, jak vyždímat peněženky lidí, v tom budou pokračovat do té doby, dokud lidé nebudou jako oni!!!

 3. Jen dotaz hloupého dědečka: mám 3 telefony + počítač + notebook, žena má 2 notebooky + tablet, to je dohromady 8 kousků, co můžou přijímat data.
  Doma mám 4 fixní IP adresy, plus tedy ty mobilní data.
  Kolik budu platit televizí a rádií?

   1. Jsem komunikativní typ.
    Jedno číslo asi 20 let staré, udržuji jej, jen kdyby se ozval nějaký starý známý nebo kamrád, ke kterému se nové číslo nedostalo. Občas se někdo takový najde.
    Druhé číslo aktivně používám. Poplatky asi do 100 zlaťáků za měsíc. Nebudu popisovat jak a proč mám takový tarif, prostě to berte, že je to tak.
    Třetí číslo jsem nechal v bývalém zaměstnání (nechtěl jsem, aby moje soukr číslo měl každý hej nebo počkej), kdyby něco potřebovali. Simka stála celých 50 zlaťáků s padesátikorunovým kreditem (no nekupte to za tu cenu) a telefon mám jen na příjem, takže po skončení platnosti simky ji vezmu a zahodím.

 4. 🕎Vláda tam samozřejmě hodlá promítnout inflaci, kterou sama svým diletantismem způsobila. Mimochodem, když to samé měli dostat důchodci, byla to hospodářská škoda a stav legislativní nouze.

  Ta židovská sebranka, která se zove vládou, slouží Globalistickému Parazitu. Stejný druh kolaboantů páchá pseudo liberalismus v ČT a ČRo.

  Příčina inflace a údajné snahy o důchodovou reformu je mnohem horší než pouhá neschopnost.

 5. Klobouk dolu pred vladnimi mysliteli, zalezitost s telefony opravdu dotahli do zdarneho konce.
  A pritom jsem nezahlidnul jedinou takovou vsetecnou otazku…

  Paklize ma mobil (temer) kazdy, at uz osobni, nebo pracovni, a poplatnikem je tak defacto temer kazdy, proc to maji jeste navrch platit firmy?

  Nebo jeste jinak, mame-li treba 7M dospelych obyvatel, proc se koncesionarske poplatky maji platit za takovy pocet zarizeni, jakobychom snad meli moznych sledovatelu CT/CRo treba 10M? Vzdyt jen ve firmach je tech radii, televizi, mobilu bambilion, ale soucasne temer kazdy plati „za sebe“.

  Matematicko logicky majstrstyk.

  1. Já myslím, že Nova má jistě také nějaký účet v bance. Stačí si ho zjistit a voilà, můžete jim posílat příspěvek adresně, bez nebezpečí, že to dostane ČT.

   1. Jj, po zasedání vlády v Handlové, šel mezi lidi a někdo na něho vystřelil. Prý padlo asi 4-5 výstřelů a slovenský premiér byl zasažen do břicha. To nám ta pravda a láska kvete.

    1. Ano, přečetla jsem si část diskuze na iDěsu, víc jsem nezvládla. Hodně blbců tam tvrdí, že je to správné, že volby nic neřeší, bo je zvolen někdo jako Fico.
     Děs, máme tu zatím skrytý fašismus.

     1. Tohle zavání slovenským majdanem, protože progresivci jsou jak uštknutý hadem. Místo, aby sklopili ocas, tak ještě přilevaji olej do ohně.

      1. Pozor, né každý je chráněn soudy jako Novotný. Takže zatím je to liberální demokracie a fašismus je údajně za východními ukrajinskými hranicemi.

      1. Aha! Proto na tom nacistickém muzeu nad Václavákem visí nacistická vlajka!
       Čeští národní buditelé budou zváni nacisty?
       Slovo „národní“ bude zmizeno tak jako slovo “ cikánský“ a cikán.
       Už vím, proč se tu desítky let říká místo “ německý fašisti“ jenom to “ nacisti“!

 6. Takže tím, že jsem poplatek nezrušila a výpalné státní mafii platím, jsem vlastně v klidu. On ho totiž už kdysi chtěl zrušit nebožtík, ale TV chtěl sledovat dal. Nepodařilo se mu to uskutečnit.

  A teď jiného soudku, dočetla jsem se, že té provokace v 50.letech proti knězi, tuším v Babicích, se zúčastnil otec herce Vetchého, který tehdy údajně byl v StB. Tož je možné, že milý herec je vydíráný a plní úkoly.

  1. Ano, taky jsem to četla.

   Divila bych se, kdyby byl vydíraný. On se do toho pokládá celým svým (ne)herectvím, duší tělem. Takhle se neprojevuje někdo, kdo je jen vydíraný.

 7. ale zase je fajn, že s tím začřali přerd volbami.
  Někdo si tu liboval že nermá, no já taky ne a vůbec mi nechybí.

 8. No, u firem jsou ty poplatky kapánek bolestivější. Vyřešil jsem je následovně:

  1. rádia z aut jsem „vymontoval“ a
  2. zaměstnanci měli v pracovní smlouvě bod, v němž se jako zaměstnavatel zavazuji, že jim povolím poslouchat v kabině JEJICH, tzn. nikoli firemní rádia.

  Problém byl vyřešen, protože domluva s úřady nebyla možná.
  Platit za rádio, které je v ČR s bídou 20 dnů v kalendářním roce, to fakt ne.

  1. Targusi, řešení je jednoduché – pevná linka a převést na ni firemní čísla. Kdo chce volat debilem, tak ať si jej platí. POdle toho poznávám jaká firma je – zda pevná nebo luftová. A musím říct – těch pevných je docela dost. Ona totiž taktio firma může krásně rozeznat flákače od skutečně pracunících.

 9. Tak jako distributoři elektřiny naprášili odběratele (když máte proud, patrně pak máte i TV), napráskají uživatele chytrých telefonů (nebo mobilních dat, to je asi jedno) operátoři…

  1. a mobilní data má i babička na aligátorovi protože zkur…. operátoři v rámci svých stále se zlepšujících služeb tarif bez dat nenabízejí.
   Televizi jsem před 8 lety poctivě, před tím než jsem jí odhlásil, odnesl do sběrného dvora. Nemám jí, nechci jí a jsem s tímto stavem spokojený. Tak za co jim mám kur.. platit?

   1. Máte internet? Máte, jinak byste tady nepsal. Tím pádem byste mohl sledovat naší jejich ČT na internetu. Stačí jen něco proti nevolnosti a nic tomu nebrání.
    A kdybyste měl fotoaparát, tak byste určitě fotografoval. Nádraží. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *