20 května, 2024

Když jsme ve válce…

Ať teď napíšu jakýkoliv článek o čemkoliv, vždycky se v diskusí objeví alespoň jeden komentář na téma Great reset. A pokud napíšu článek o současné ekonomické krizi a válce na Ukrajině, tak se takových komentářů objeví desítky, ba i stovky. Koneckonců, evropské elity proti nám vedou válku, no ne? Ukrajina je jen záminka, covid byl jen záminka, aby bylo možné se zbavit přebytečných lidí, kteří jen zabírají místo. Proto je tady celá ta ekologická agenda. Proto tu máme grýndýl, který nám má sebrat mobilitu, proto posíláme na Ukrajinu miliardy peněz, aby nás pořádně zadlužili, proto nám teď zdražili elektriku, i když ji vyrábíme levně, protože nás chtějí připravit o úspory, pak o práci, pak o nemovitosti a nakonec o všechno.

Všechno se to děje, aby se vyspělé evropské firmy přestěhovaly do USA, aby tamtéž odešli chytří mladí lidé a tady zůstal je skanzen s bruselskou šlechtou, která bude ovládat nevolníky. Sdílená ekonomika není to, že každý něco bude mít a to si navzájem vypůjčíme, sdílená ekonomika znamená, že všechno bude vlastnit nějaká korporace a ta nám to bude za úplatu půjčovat. Za chvíli budeme dostávat henten nepodmíněný příjem, protože naše náklady na život nebudou zaplatitelné… a samozřejmě nás tím budou ovládat, protože někde něco blbě plácnete a hned vám nějaký aparátčík Cemper zařídí ban… tentokrát nejen na fejsbůku, ale i ve vaší bance. Prostě budeme tu mít systém sociálních kreditů, jako v Číně… jen oni ho mají v rostoucí a stále blahobytnější společnosti, my ho budeme mít ve společnosti chudnoucí a stále nebezpečnější.

K tomu nám se chodí ti migranti, že? Ze Sýrie, Afghanistánu, Afriky… a taky z Ukrajiny, kterých je najednou suverénně nejvíc, mají u nás výhody o kterých se leckterému našinci ani nesnilo… ale alespoň jsou pracovití. Do toho nám začíná henta deindustrializace a není to jen nějaká vzdálená hloupost. Oni se tím ani netají, že přesunou všechno smysluplné někam, kde budou levnější energie.

Vynechal jsem něco? Evropské a globální elity vedou válku proti vlastnímu obyvatelstvu. Možná jsem to nepopsal úplně přesně, ale přesně tohle je častou agendou našich diskusí. A jak čas plyne a objevují se stále horší jobovky, tak je to stále pravdivější a zřetelnější.

Jsme ve válce s vlastními elitami… Co s tím?

Už jsem tu v souvislosti s demonstracemi vícekrát psal, že máte jen dvě možnosti. Pokud vidíte situaci podobně jako zdejší diskutéři, tak buď na demonstraci prostě přijdete a překousnete všechny ty principiální nevýhody, které to má. Svolávají nás sprostí podezřelí, nemá to profesionalitu, z pódia promlouvají vedle oblíbených řečníků i různé podivné figury, všichni mají nějaké zájmy o kterých moc nemluví a všichni patří k těm, kteří se do poslanecké sněmovny nedostali. Můžete mít tisíc dalších výhrad – že to jen upouští páru, že je to medvědí služba národu, protože vzbuzuje naděje, které se nesplní, atd, atd. Ale přes všechny výhrady prostě demonstrovat přijdete.

A nebo si počkáte na nějakou lepší akci, svolávanou lepšími organizátory, kteří budou mít lepší menežment, budou to dělat profesionálněji, budou mít lepší plán, lépe nás povedou, budou to lidé mravnější a čestnější, nebudou to jen věční lůzři, kteří ještě nepostavili ani psí boudu, atd, atd.

V našich diskusích stále sleduji kladení podmínek… Ano, já se přidám, ale až tam nebude tenhle, protože to je gauner. Já se přidám, jedině, když tam onen naopak bude, protože tomu věřím a těmhle nevěřím. Já jsem ochoten o tom uvažovat, až organizátoři nahlas budou deklarovat tyto hodnoty a nebo až jiné hodnoty naprosto odmítnou. A jestli se tam miliardář Janeček vyskytne v půlkilometrovém okruhu, tak jdu okamžitě pryč a nechci s tím nic mít.

Spousta diskutérů, kteří mi už dlouho vysvětlují, že jsme ve válce proti vlastním elitám, mi posílají spoustu odkazů na Klause Švába, Bilderbergy, Aspeny, ojroparlamenty, apod, apod, ale zároveň říkají, že nebudou bojovat, protože se jim ty naše zbraně zdají nějaké orezlé. Počkají si, až nějaký zázrak přinese nové moderní zbraně, kterými zatím disponuje jen protistrana. Počkají si na lepší organizaci, lepší řečníky, lepší politiky, lepší vůdce, lepší plány, kvalitnější deklarace…

…a do té doby budou sedět doma, nechají se spořádaně okrádat o všechno, protože samozřejmě vědí, co ten Soros plánuje, ale nic neudělají, protože domobrana je jen banda otrhanců, co používá improvizované metody, které nemají žádnou úroveň. Takže je asi lepší se nejprve nechat obrat, pak znevolnit… a nakonec možná i spořádaně napochodovat do dobytčáků směrem k růžové budoucnosti a o odpor se ani nepokusit, protože na to nemáme zbraně.

Přitom otrhaní vousáči v sandálech porazili nejsilnější armádu na světě. Čím? Odhodláním! Ty staré kalašnikovy tomu přispěly jen trošku. Mnohem důležitější bylo to, že Američané sice měli hodinky, ale Tálibán měl čas. Nerozhodly to zbraně… víc udělalo americké nepohodlí, psychická neodolnost, počasí, vítr, prach, deziluze a afghánská odolnost.

Jestliže to vidíte podobně jako spousta zdejších diskutérů, jestliže si myslíte, že tahle celá válka se především vede proti nám samotným, že naše elity nás chtějí uvrhnout do novodobého otroctví a pilně na tom pracují, tak si prostě nevybíráte. Nemáte právo na nějaké výhrady. Buďto to děláme blbě a nikdo to nedělá líp – pak prostě utečte. Pokud se ale rozhodnete neutíkat a chcete se bránit, tak se lépe bojuje, když jsou lidé pohromadě. A ano, nic lepšího jsme zatím nevymysleli. Umíme se svolat na Václavák bez reklamy České televize. Jestli někdo z vás umí něco víc, tak ať přijde. Potřebujeme dělat lepší demonstrace, potřebujeme dělat nátlakové akce, potřebujeme profesionály, potřebujeme to dělat mnohem lépe. Potřebujeme stávky i generální stávky. Umíte je udělat? Jste k tomu odhodláni? Nic si nepřejeme víc.

Zatím jsme se naučili alespoň to, co děláme. Jestli znáte někoho, kdo lépe svolává, lépe mluví a nebo dělá něco úplně jiného, co přinese větší efekt, sem s ním. Jestli si myslíte, že potřebujeme diskusní think-thank, kde si lidé budou tříbit názory a tím zvítězíme, tak ho založte a provozujte. A jestli to neumíte, nebo vám tam lidi nediskutují a nevzniká z toho žádný přínos, tak je to celé blbost a je lepší, když budete alespoň jednotlivcem na demonstraci. Jestli si myslíte, že potřebujeme nové silné levicové hnutí, které bude mít svojí buňku v každé obci, tak se do toho dejte. Pokud si myslíte, že potřebujeme autentickou pravicovou stranu, tak ji založte. Ale pokud nic nezaložíte, pokud neseženete lidi, pokud to neumíte, tak nechte hloupého opájení se dobrým plánem, přestaňte snít o utopii, která se nikdy neodehraje a raději přijeďte na demonstraci, protože demonstrace existuje, ale vaše horoucí tužby neexistují.

Pokud najdete lepší demonstraci, lepšího pořadatele, lepší organizaci, v lepším čase, tak jeďte tam. Pokud vím, Okamura se 28. října bude vyskytovat v Brně… Pokud najdete někoho, kdo bude umět udělat stávku na železnici, kdo traktorem zablokuje příjezd do Prahy, kdo přiveze fůru hnoje před Strakovku, sem s ním. Teď je doba, kdy opravdu nezáleží, zda je kočka bílá nebo černá, ale zda chytá myši. Máme prostě ty zbraně, které máme. Každý, který teď velkohubě vyhlašuje, že se přidá, až mu zařídíme lepší výzbroj a výstroj, tak ať rovnou utíká a nebo se přidá k někomu, kdo tu lepší výzbroj má. Ale všichni vidíme, že žádnou lepší výbavu nemáme. Buď naše nedostatky vyrovnáme odhodláním, schopností se poučit a chytrostí, nebo prostě prohrajeme. Kdo to není schopen pochopit, ten není součástí řešení, ale součástí problému a nemá smysl s ním počítat.

Potřebujeme roznášet letáky do schránek. Jirko Havle! Připravte je co nejdřív. Ať je můžeme tisknout a dávat sousedům. Potřebujeme, abyste mluvili se sousedy. Potřebujeme proniknout mezi ty, kteří politiku nesledují, ale dostávají likvidační zálohy na energie. Potřebujeme, abyste jezdili na demonstrace, tleskali dobrým řečníkům a pískali na blbce. Naše elity nám vyhlásily válku, chtějí nás připravit o všechno a my jsme jen otrhaná domobrana po sedmdesáti letech míru…

Navíc je dost dobře možné, že prohrajeme. Že si to celé pak někdo ukradne pro sebe, že prostě jen využije situace, vyleze po našich zádech a nakonec nebude k zastavení… nebo se národ stejně neprobudí… Nebo se svět otřese, ale nic se nezmění. Ale za sebe říkám: když už mám prohrát, tak chci mít alespoň srovnáno sám se sebou, že jsem neseděl na prdeli a nekladl nesplnitelné podmínky, zatímco kolem chodili lupiči v nažehlených oblecích a ničili nám životy jednomu po druhém. Proto jsem s Vrábelem a Havlem… prostě bojuju s tím, co je k dispozici. Jestli máte něco lepšího, sem s tím. Organizujte, vymýšlejte, stavte, spojujte, stávkujte, prostě bojujte jak umíte. Jestli nic lepšího nemáte, tak se postavte po našem boku.

A nebo utečte, dokud je čas, předstírejte, že se nic neděje a všechno je v pořádku. Nebo deklarujte své požadavky, díky kterým budete mít důvod nedělat nic a stát stranou, až si přijdou i pro vás. Uvědomte si, že vaše neutralita nebo dokonce poslušnost nebude tímto režimem oceněna. Jen je potěšíte, protože vás o to snáze ostříhají až na kůži. Už s tím začali a s průběžnými výsledky mohou být nadmíru spokojeni.

Pokud si ale doopravdy myslíte, že tohle celé je namířeno proti nám, obyčejným lidem, tak byste měli bojovat s vybavením, které je k dispozici a nevýhody vyrovnávat odhodláním a trpělivostí. Žádný zázrak se totiž nestane. Buď to dáme tak, jak to je, nebo to nedáme a budeme obráni až do mrtě.

252 thoughts on “Když jsme ve válce…

 1. Pane Vidláku, moc podmínek jsme si nekladli.

  Já osobně jsem překousl nelichotivé komentáře o demonstraci odborářů, a jiné, které neměly tak velkou účast.

  Taky jsem překousl pragocentrismus.

  Nemusí pršet, stačí, když kape.

  Kapky vody i skálu naruší.

  Ale podmínky si klade tenhle exot:

  „Všem na schůzce vyrazil dech. Nestačili se divit.“ Jiří Havel o Vrabelovi. Jak to s ním bylo
  20.10.2022 15:20

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Vsem-na-schuzce-vyrazil-dech-Nestacili-se-divit-Jiri-Havel-o-Vrabelovi-Jak-to-s-nim-bylo-717988

  Myslíte, že se pojedu do Prahy klanět nějakému duševně nemocnému kádrovákovi?

  Hnutí žlutých vest taky nebylo jenom v Paříži

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Hnut%C3%AD_%C5%BElut%C3%BDch_vest

  1. Přesto se zástupce odborníků Ivan Noveský, jménem odborníků i mým, ještě pokusil zachránit situaci a pokusil se opakovaně o sjednocení všech tak, aby demonstrace 28.10. na Václavském náměstí mohla řádně proběhnout, splnila svůj účel a lidé navíc dostali i informace, které očekávají.

   Bohužel, poslední jednoznačně zamítavá odpověď ze strany Ládi ze dne 18. 10. rozhodla a odborníci se rozhodli, že musí informovat své příznivce, aby nebyli zklamáni, že na demonstraci nebudou odborné informace o energetice, zemědělství, bezpečnosti, zahraniční politice, a další.

   Je mi opravdu líto, že náš společný projekt s Láďou Vrábelem takto končí a stále nechápu proč. Lidi je potřeba sjednocovat a ne rozdělovat!

   Jiří Havel spoluorganizátor a spoluautor projektu Česká republika na 1. místě
   https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Vsem-na-schuzce-vyrazil-dech-Nestacili-se-divit-Jiri-Havel-o-Vrabelovi-Jak-to-s-nim-bylo-717988

 2. Demonstracemi to nepůjde, kór když jsou pouze v Praze. Doporučuji sledovat p. Dr. Hampla. Ten má jistě závěry odbornější. Změnu musí chtít částečně i vrchnost. Takže to se stane až se EU ekonomický položí, neboť vrchnosti dojdou dotace včetně korporatů.

 3. přátelé (nejen bývalí příslušníci ČSLA), ti z Vás, kdo mají zbrojní průkaz skupiny E – k ochraně života, zdraví a majetku, tak máte tu výhodu, že můžete zbraň legálně nosit s sebou (skrytě), ale máte i možnost nechat si od policie povolit (je to nárokové, tzn. nemůžou to odmítnout!) i zbraně kategorie A-1, dnes jsem objevil tuto českou krásku, která je k zakoupení a asi jsem se po letech zamiloval:

  https://www.kerberostrade.cz/katalog/samonabijeci-puska-sa-58-sporter-tactical-r-762×39/

  Jsou k tomu potřeba 3 žádosti – a) o udělení výjimky na zbraně kategorie A-1 od policie + b) výjimku na střelivo A-1 + c) výjimka na nadlimitní zásobníky – tyto 3 žádosti jsou níže ve dvou internetových odkazech:

  https://prodej-zbrani.online/2021/06/07/jak-si-zazadat-o-vyjimku-a-i-na-zbran-strelivo-nebo-doplnek/

  https://www.alfatactical.cz/nakup-zbrani-a-doplnku.html

  DOPORUČUJI ZAKOUPIT, BUDE SE HODIT

  Přísaha ČSLA je stále v platnosti!

 4. No já na těch demoškách i byl, ale mám dojem, že pokojnou cestou to pane Vidláku nepůjde…nikdo si z těch politickejch zmetků z toho nic nedělá…nejvetší hajzl je podle očekáváni Rakušan…myslím, že nějaké změny se nedělají v rukavičkách …zpráva, že si ti parchanti zvednou platy mě dnes zvedla ze židle…pokud někdo zavelí, že je potřeba ten parlament včetně vlády rozmetat může se mnou počítat….

 5. Víte já bych ještě nadhodil jednu myšlenku kterou nedokážu úplně uchopit.Říkáme demonstrace musíme/jsou k ničemu ničeho se nedosáhne,
  a tak dále, že mocní nás nepotřebujou. To znamená. Zdánlivě jsme neschopní. Neschopni se sjednotit na prezidentovi, nebo dojít k volbám a prosadit kandidáty vhodnější pro většinu. Zdánlivě to vypadá tak, a nebo realisticky? Že žijeme v jiném světě a mocným je šumák, co s námi bude.
  Ale asi to nebude tak úplně pravda protože proč se nám potom předžvýkávají polopravdy a lži v médiích, proč tolik práce s tím aby něco negativního nevypadalo tak negativně, zjevně se ti mocní čehosi obávají, něčeho, co my dole třeba nevidíme(zatím) a je třeba masírovat a pracovat usilovně na debilizaci a fragmentaci populace.

 6. Nejedou všichni stejne, ale mají stejne informace. Na světe nejen že roste počet obyvatel, ale hlavně ti chudi jaksi nechtějí byt chudi. Někdo z tech bohatších se bude muset uskromnit, protoze zdroje jsou konstantní.
  Proto jsme ve válce.

 7. Vždy když čtu o tom, že by to mohlo vyřešit přestěhování do lepších částí světa (Rusko, Čína, Brazílie…..atd) mě napadá – to opravdu nikdo nepracuje s verzí, že v tom jedou taky, že to není jen o západním světě a USA a Austrálii, ale že je to celosvětové. A že tohle divadlo na Ukrajině je majstrštyk pro obecenstvo na obou stranách barikády, že lžou obě strany a že to klidně může být celé zinscenované. Protože takto zpackané ze strany Ruska to prostě být nemůže (Krym a Osetie vypadaly podstatně jinak) a kotrmelce ve stylu, že to bylo přesně takto v plánu jsou opravdu jako drbání se na uchu přes hlavu. Minimálně polovina akcí je spíše na efekt a nikoliv aby opravdu nadělaly paseku, spíš aby šly dobře mediálně prodat – a to se zase týká obou stran. Digitální měnu chystá Rusko i Čína (ta už ji spustila v testovací verzi), Agendu 2030 podepsali také obě země, covidové lockdowny byly také všude. Mimochodem to byla chvíle, kdy mně začala blikat kontrolka, že je něco divně, když covid začaly prakticky všechny státy – nehledě na kontinent, politický systém a životní úroveň – řešit stejně. A mimochodem s těmi demonstracemi se ve scénáři nejspíš také počítá, takže tím, že půjdu na demonstraci plním vlastně zadání. Oni nejsou hloupí, oni mají pokrytou první, druhou i třetí vrstvu, nejdou jen po povrchu. Zkuste si tu myšlenku jen připustit, ono to vlastně pak dává celé smysl. A na povzdech ať vymyslím něco lepšího, tak nevím, tuším, co mám dělat já a to je lokální činnost nikoliv globální a tím, že jsem křesťan – který věří, že Bůh má situaci pevně v rukou a Ježíš je můj Pán – mám situaci oproti ateistům výrazně zjednodušenou……

  1. Tak tomu říkám ántré.
   Jsem s Vámi a myslím si úplně totéž, resp. jsem o tom přesvědčen. VéKá z webu jehož jméno se ani tady nesmí vyslovit by řekl, že teď tady mnohým spadly hodiny ze stěny. Už jsem jsem něco podobného naznačil a to jste neviděl alternativní shitstorm jaký nejapný konspirativec jsem. Byl mi doporučen hluboký nádech a posléze ponor s veselým zamáváním na dalších 30 000 mil pod mořem.
   Stejné vzorce, stejné chyby. Tuček,Šlajs….
   Jen ten pro mnohé nestravitelný PAW ve svých jinotajích to říká.

  2. Pokud verite sám za sebe, tak naprostý souhlas. Ale pokud jste organizován, tak nechápu, proc Vám ti ateisti to mají platit. Tusite jak církev k tem majetku přišla? Něco na způsob prodejců zazracnych hrnců a vysavačů?

   1. Třeba proto, aby si demagogové měli na kom zkoušet podlost a dvojí metr. To jste si nevšimli, že všechno svinstvo, které se dnes kydá na kdekoho si autoři napřed zkusili proti církvím?

  3. Nezlobte se na něj, poslala jsem ho přes tu čáru já. Ano, jistě, i se všemi tanky, už jsem to nemohla déle vydržet. Nedalo se to. Ale já jsem vážně netušila, že to začne tak dobře zapadat do grýndýlu. Já jsem ani netušila, že existují nějaké sankce. Nechápala jsem, že EU a Usa mají takovou moc. Myslela jsem, že se to vyřeší… promiňte

  4. Nevím, možné je samozřejmě všechno, ale moc se mi nezdá, že by bylo možné tak dokonale globálně organizovat tak složité procesy a nikdy by to neprasklo, nikdo by se nevzepřel, když je tam tolik protichůdných zájmů. Nedovedu si představit pozemskou moc, která by to zvládla. To ovšem nevylučuje zásah moci vyšší, která má pro nás nedosažitelné možnosti.

   Ohledně toho, proč kolem kovidu propukla taková globální panika, hodně naznačuje to, že konečně veřejně přiznali existenci mutace s 80% smrtností, což je nikoli game changer, ale game ender. Pro celé lidstvo, včetně těch, kdo to všechno řídí, pokud to jsou lidé. Ve světle této informace vypadá zase všechna ta panika a přemrštěná opatření dost jinak.

   Mně připadá reálnější ta vize z románu 1984, kdy se v lidech uměle udržuje naděje, že v těch dvou ostatních světových útvarech, s nimiž je Oceánie (?) střídavě ve spojenství a ve válce o sporná území, se obyčejným lidem žije nějak líp…

   1. Převzato, zdroj: https://gab.com/oprikryl/posts/109190911935557901

    Ondřej Prikryl
    @oprikryl
    ·
    Česká Republika
    20 h
    @Venatorum Předpokládám, že otázka není řečnická a pokusím se odpovědět. V kostce: jedná se o tristní stav současné žurnalistiky nejen u nás, ale i na západě. Jedná se s největší pravděpodobností o tuto studii (https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.10.13.512134v1.full.pdf). Fox News si z ní vzaly bulvární výstup o naprosto smrtelné variantě a začaly šířit paniku. Zběžným pohledem na výsledky vyhledávání se tato informace stala virální a převzaly ji bez ověření média po celém světě. A v tuto chvíli přichází na scénu český „novinář“, který vychází z toho, že když to píšou všude, napíše o tom také a nejspíše přeloží text, opět bez ověření. Přitom si stačilo text oné studie přečíst. Výzkumníci se ohradili a původní výstup byl, že u myší zjistili, že tato nová sloučená verze zabíjí 80 % infikovaných myší. To je však méně než 100 %, které zemřelo na původní kmen (ne omikron). Jejich závěr tedy zní, že to není samotný spike protein omikronu, který způsobuje tak snadné šíření viru, ale jiné proteiny (např. zde https://www.nbcboston.com/news/local/boston-university-pushes-back-on-claims-of-new-deadly-covid-strain/2865815/).

    1. Zajímavé. Kdybych byl konspirátor, tak bych řekl, že se po nechtěném úniku rozjíždí krycí akce.

     Ale v každém případě je podivné, že ze snížené letality vyvozují výzkumníci nějaké závěry o infekčnosti, když mezi těmito dvěma jevy žádná kauzální souvislost není… 😉

   2. tyto procesy jsou řízeny stovky let…….od rotschilda přes soroše až po jeho aspen institut ze kterého jsou Pekarová, Fiala, Rakušan, Jourová a skoro všichni…..jaká náhoda, že?

    ovládli celý systém – veškeré soukromé i veřejné organizace téměř po celém světě, jejich lidi sedí v OSN, médiích, neziskovkách, vládách, korporátech…….všude

    vydělávali na nás, nyní jim už vadíme – je moc lidí – to je pro ně problém, neboť je těžké takovou masu kontrolovat + jim vyjídáme neobnovitelné zdroje, což se elitě, která si o sobě myslí, že jsou něco jako egyptší faraoni vyvolení bohem, nelíbí – jsme pouhý plebs – zralý na odstřel – jako již neužitečné stádo dobytka zralé na likvidaci

    naivům, kteří si to nedovedou připustit ale není pomoci

    otázka však není jaká je ta pravda, ale o tom co s tím? a jak ?

  5. „kdy mně začala blikat kontrolka, když covid začaly prakticky všechny státy– řešit stejně“
   To ani neni kontrolka, ale rovnou spalena pojistka: Nejen stejne, ale i ve stejny cas a v soucinnosti a to bez obvykle nekonecne diskuze. Rozjely to pove stejnou dobu shodne celem svete, coz lze vysvetlit jen globalni koordinaci.

   1. Stridor napsal:19 října, 2022 (19:29)
    S 1% pravděpodobnosti, že opisovali jeden od druhého, nebo pouze jednali ve shodě.

    1. Taky jsem premyslel nad %. A odhaduji to dost tezko. Na prvni pohled je 1% moc, ale 0,1% uz malo.
     Opisovat dle meho nemohli, to by se tahla nejaka casova linka kopii, jak sly po sobe. A jednani ve shode mezi tak rozdilnymi staty jako treba Nemecko a Vanuatu je jeste mene pravdepodobne, nez 0,1%.
     Ted jsem se dival na net- vyjimecny stav byl v Nemecku vyhlasen 25. brezna, na Vanuatu 26. brezna.

  6. Ano, i tento scénář je jedním z možných. Ještě před pěti lety jsem se smál konspiračním teoriím…Když dnes poslouchám Svobodné rádio a pana V.K. jak hovoří o Komisi 300, té tajuplné entitě co řídí svět, již nemám úsměv na tváři. Bohužel dovědět se pravdu je zhola nemožné. Leží pod nánosem mnoha vrstev lží a dezinformací v jejich pravém slova smyslu…

  7. bohužel máte nejspíše pravdu, kdo kdy slyšel o válce / zvěrstvech / mediálních lžích atd…, kde jedna ze stran té druhé lacino prodává ropu, plyn atd. během válečného stavu…

   to je možná dost dobré jako námět pro ožralého autora divadelních absurdních dramat (zdravíme V. Havla), ale reálně to více než smrdí na sto honů…

   reálný matrix vedle kterého fantazie autorů utopií bledne závistí

 8. OT: Tak me napadá, že 385 miliard schodku není všechno. Fiala navíc podojil stradatele o dalších 800 miliard diky inflaci. Příští rok to bude ještě více.

 9. OT. Když už jsme v té válce tak dnes ráno byl rozstřílený výsadek v síle dvou rot, který chtěl obsadit záporožskou JE. Ráno začal v chersonské oblasti útok VSU ve směru Berislav silami dvou mechanizovaných praporů za podpory tanků. Podle zpráv ve 12 hod. narazili na palebnou přehradu a tak VSU nasadili zálohy, ale podle nejnovějších zpráv z telegramových kanálů se nová ofenziva zadrhla a pěchota se rozběhla do polí. Zničeno na 20 ks obrněné techniky, VS RF získala 10 zajatců, ztráty VSU na živé síle nejsou zatím známé.

  1. Re: JVC

   Rozšířená rota na bojových stavech jde ke dvěma stovkám lidí. Záleží, co všechno se sebou táhne…

   … chudáci vojcli…

 10. Včera jsem zavolala kamarádce, se kterou jsem už pár měsíců nemluvila, a po pozdravu a povzdechu jak ten čas letí jsme se dostaly k jak se máš a ke konstatování, že tak kritická situace v našem dlouhém životě už dlouho nebyla, a pak konkrétně: to nám to tady soudruh Putin pěkně zařídil, viď? Dodala jsem a soudruh Fiala ne?
  Pak jsem jen poslouchala, co všechno pro nás dělá v EU, poslal mi prý 4000, a to má přitom každou chvíli na Václaváku fašistické demonstrace, internet plný fejknjůsů, které vyrábějí ruský švábi a lidi tomu věří. Párkrát jsem zkusila vlézt do nějaké její pauzy, chtěla jsem se zeptat jestli si myslí, že jsem fašista, ale úspěšná jsem nebyla, až po chvíli se mi zdála pauza trochu delší, tak jsem nastartovala se svými argumenty, ale po chvíli mě začalo být podezřelé to ticho, a taky jo. Nikdo už na druhém konci bůhví jak dlouho nebyl.
  Jistě, máš jiný názor, dostaneš nálepku a přestanou tě poslouchat.
  Abych se tomu aspoň trochu zasmála, představila jsem si, že by nás někdo nakreslil, dvě starý ohnutý babky (to sice ještě nejsme, ale dlouho k tomu nemáme), já s českou vlajkou a ona mi hrozí do fašistů. Skoro je to legrace.😂

   1. Já taky nevím. Nedávno jsme měli takovou slezinu v hospůdce. No a já těm lidem přeposílám prostě odkazy na články a tak. A jeden stejně starý kolega, býval volič čssd, býval v odborech, udělal školu povýšil do slušné funkce mi říkal hej, takové články mi vůbec neposílej. A ty které obhajují rusáky už vůbec ne.Odpověděl jsem mu ok, dobře vědět, ale celkově mně to zarazilo. On není hloupý, má určitě rozhled, ale toto… Z toho mi vychází že lidi za A, nechtějí slyšet věci kde by museli své názory, které jim předžvýkávají v televizích a na seznamu(mimochodem proč je furt seznam tak populární? Protože @seznam.cz a tudíž hlavní stránka v prohlížeči)B nechtějí se prokousávat tolika písmenky, ono přece stačí vtipný obrázek a smajlík.
    TAkže já fakt nevím. Je to jakoby hrách na stěnu házel. Možná si to všechno třetina přečte, možná i třetina bude souhlasit ale to je tak všechno. A zkoušet na sousedy vážnou politickou diskuzi, je risk, že pokud mám jiný názor než oni, max se v budoucnu slušně pozdravíte a víc nic. No ne že by to teď takto u části nebylo.

    1. To uz bylo prece za bolsevika.
     Spousta lidi nechtelo slyset nic protistatniho.
     Nekteri ze strachu, ale vetsina z pohodlnosti.

     Uz jsem to tu psal. Ukrajinci po 20 letech samostatnosti zjistili, ze nejenom ze maji uplne hovno, a ze zemi ovlada par superbohacu, ale i to ze prakticky vsechny zeme kolem jsou na tom lip.
     Takze hlavne aby nehledali chybu u sebe, tak si nasli vinika v Moskve a taky v Rusech zijicich na vychode Ukrajiny.

     Najit chybu v ceskych politicich, nebo v tech bruselskych chce odvahu. Ukazat prstem na nekoho zvenci je o moc snazsi.
     Nebo jste snad necetl, ze diky ruske valce na Ukrajine je drahy plyn, draha ropa, malo uhli malo a drahe pelety…
     Jako by Rusove neco omezili.
     Jako by EU nevyhlasila Rusku ekonomickou vlaku.

     O pravdu vetsine lidi nejde. Chteji svuj pohodlny a jednoduchy svet.

     1. Re: Sakura

      Souhlas. Mám velice podobné zkušenosti. A právě proto se děsím okamžiku, kdy nějaký idiot začne vyřvávat, že máme jít na Rusa i my.
      A že to už někteří zm*di zkoušejí…

     2. přesně tak, hezky popsáno, pravda je smutná 🙁

      tupému stádu stačí chléb a hry, vše nadto je zbytečné a namáhavé

   2. Tyto debaty končím s tím, že čas nás rozsoudí.
    Na argument, že Fjála poslal 4000 říkám ano, ale druhou rukou Ti 8000 sebral.
    Jed se podivat do Polska, proč je tam levněji?

  1. Rybko, nic si z toho nedělejte.
   Má nejlepší a nejstarší kamarádka- ještě ze základní školy, svědkyně svatební- a jinak inteligentní a racionálně uvažující , považuje Pekarovou za chytrou a pohotovou političku, Fialu za důstojného a premysliveho pána a má v úmyslu poslat milodar Fisherovi na kampaň. Valila jsem oči, když mi vážně doporučila používat Cemperovu stránku k ověření mých pomylenych názorů. Rusko vždycky bylo říše zla a s tím si vystačí. O politice už se nebavíme, kamaradime dál, ale visi to mezi námi. Často o tom přemýšlím a nemůžu se vůbec dobrat toho, jak se mohly naše názory na události takto rozdělit.
   Diskuzi je nepřístupná a už to ani nezkouším.

   1. A odpovím dál vám Marie i rybce. V práci mám kolegu který je v politice naprosto zapřisáhlý nepřítel komunistů Babiše Putina, prostě volič pětikolky a obdivovatel USA a zejména opravdu nenávidící Rusko.
    Přesto spolu nějak vycházíme v míru. Oba o sobě víme že máme totálně jiný názor a proto se vyhýbáme komentování, diskuzi na politické téma a hledáme věci jen tam kde máme průniky. Práce, ženské koníčky příroda a tak.
    Ale stejně by nás to v jistém okamžiku dohnalo to vím.

   2. Chce se mi říct nejsem sama, takové zkušenosti jako mám já mají i jiní. Ale já opravdu nejsem sama a tady na Vidlákově nejsme nikdo sám. Jsem za to vděčná.

    1. Rybko, odpovím otázkou :
     Kolik Němců, když se chopil Hitler moci, nemělo radost anebo dokonce s jeho plánem na vybudování blahobytu pro všechny nesouhlasilo !?!?
     Moc jich nebylo. Tleskali skoro všichni. A upřímně! Věřili tomu!
     Dělníci i vzdělanci. Takoví normální, slušní lidé.

   3. Jj mám to stejně. Kolem sebe partu kamarádů, žádní blbci to nejsou, ale ják dojde na politiku, tak to maj v hlavě úplně vyuzený. Na jakoukoliv kritiku vůči 5tidemolici automatická reflexní reakce typu, „no jo Okamura by to zachránil“nebo :pořád lepší než Putin“, ikdyž to v daný debatě nikdy nedává žádnou souvislost… Co je jim ale společný, že na druhou stranu mají velmi malé povědomí o tom co se v politice děje. Došel jsem k tomu, že proste chtějí zůstat ve svý malý ochranný bublině a já jim kazím zažívání….. Na druhou stranu už to o sobě víme, takže se většinou nepobijeme. 🙂

   4. vykašlete se na takovou kamarádku, omlouvám se za upřímnost

    i ona je součástí těch, kdo nás jednou v dobytčácích povezou – víte kam…a tam nám milý pán řekne ať jdeme do tamté budovy, že nás tam osprchují….deja vú?

  2. tak rukavice jdou asi dolu, doporucuji si poslechnout tech par vet sefa vojenske policie, pripadne kliknout na odkaz o te konferenci. Statni aparat zjevne silne pritvrdi.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zastavte-Rakusana-nez-bude-pozde-Po-vysilani-Moravce-se-to-nascitalo-717855?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   jinak potvrzuji, reakce okoli je jasna – muze za to putin, rusaky pobit…… pokud se politicka reprezentace (nemyslim jen nase) rozhodne rychle k valce s ruskem, tak ji bude pulka lidi tleskat. Zde vidim jedinou sanci na zmenu nazoru jen v totalnim ekonomickem rozvratu a to jeste jen mozna

   1. Já jsem už před volbami na Kydech tvrdil, že Rakušan je z toho spolku nejnebezpečnější.

    Nerad to říkám, ale na moje slova došlo.

  3. Není to legrace…
   On komunismus nebo fašismus nebyly legrace. Zůstalo za nimi spousta mrtvol. I za dnešním Západem i východem zůstanou hromady mrtvých. A pokaždé jim věřily obrovské spousty lidí.

   Je smutné zjišťovat, jak dnes propaganda semlela většinu národa v Kotlince. Je to hlavně leností si něco ověřit, nad něčím se zamyslet. Takhle fungovala a fungují všechna náboženství a společenské systémy. Nevěříš, chceš důkaz – jsi renegát. Marš do pouště!

   Takhle je zpracovaný i můj syn. Vysvětlil mi, že jsem zaostalý pracující důchodce, který se téměř nehnul ze svého města a naprosto nerozumí světu. Mrzí mě to – od vlastního to docela bolí, ale co dělat. Už nemám chuť a ani sílu se přetvařovat, natož někomu něco vysvětlovat. Ať si každý na ty kamna sáhne. Myslím, že k tomu bude mít brzy příležitost.

   Jsem starý kocour, sedící na sloupku u vrátek, který se dívá nejen na dvorek pod sebou, ale i do kraje, pokud dohlédne. A vidí, že všechno je jinak – jak pravil onen starý rabín na smrtelné posteli. Něco je mnohem jednodušší a něco zase mnohem složitější.

   Jsou zákony přírody, které nelze okecat. Třeba, že druh, který se nemnoží nakonec vyhyne. Nebo že se živočichové musí umět přizpůsobit prostředí, protože prostředí se nikdy nepřizpůsobuje živočichům. Nemá vědomí. A ty druhy, které se prostředí nedokáží přizpůsobit se opět stanou jen fosiliemi. Anaerobní bakterie, trilobiti, dinosauři, mamuti, lidé…

   A je to i složitější. Nevěřím na nějaký celosvětový INSTITUT. Na nějakou mocnou organizovanou sílu, která chce obyčejné lidi vyhubit. Ono by se to rozkecalo. Všechno se rozkecá. Je to jen metoda cukru a biče, která se občas nepodvede a je třeba začít válčit. Je jedno proč, důvod se najde vždycky.

   Jenže – k čemu by byl INSTITUTU svět bez obyčejných lidí? Jak by zjistili, jak jsou mocní? Kdo by je obsluhoval? Kdo by jim záviděl?

   Už to mám za pár a nestojí mi za to se vměšovat do sporů myší a žab nebo Tlustokoncových a Tenkokoncových. S žádnou stranou nebudu zpívat jejich revoluční písně. Jednoho dne prostě z toho sloupu spadne mršinka starého kocoura a už jí bude jedno, co se s ní stane.

   🙀

   1. Kdyby nebyl v povědomosti i na Západě, vždyť ho jejich Joan Beaz pozvala na pódium, tak už by byl dávno odejit.
    Na čelného aktivistu VPN si ty skety ještě netroufají.

 11. Vlk dnes – komentář k průzkumům a anketám (doporučuji přečíst una kose celé, je to poučné)
  ——————
  „1- režimní jednostranná a stupidní propaganda slaví jednoznačné vítězství! Prostě ona proslavená stokrát opakovaná lež se stala zacementovanou pravdou a dějiny Ukrajiny pro naprostou většinu účastníků ankety začaly až 24.2.2022. Před tím nebylo nic. Myslím, že ti, kteří vymysleli postupy tzv. vymývání mozků by nikdy nevěřili, jak gigantického úspěchu se dá dosáhnout.

  2- alternativa a nonkonformní scéna /řadím se k tomu druhému/, její příznivci, posluchači, čtenáři, prostě ti, co jsou na ni napojeni evidentně žijí v bublině. Izolované bublině. Vliv alternativní a nonkomformní scény je nesouměřitelně malý ve srovnání s informačním mainstreamem. Podle toho bychom měli přistupovat k většinové společnosti.

  Ta procitne jen nějakým obrovským nárazem do zdi. Kdy se její dosavadní pohled, indoktrinovaný těmi vždycky a jedině správnými, kteří ovšem disponují nejméně trojitou morálkou a pěti různými metry, střetne s brutální realitou, která náhle široké veřejnosti odhalí co a jak. Alespoň částečně. “
  —-
  (Poslední věta mi přijde nezřízeně optimistická, jinak souhlas)

  1. Řekl bych, že podobné zoufalství, beznaděj a pocit izolovanosti musela zažívat všechna hnutí proti vládnoucím režimům. Jen se na to zčásti zapomnělo, protože při zpětném pohledu už to zoufalství nebývá tak hmatatelné. Historici totiž často vytahují na světlo jen ty kroky, které zdánlivě vedly k onomu drivému vítězství.

 12. Vidláku,

  ve článku Matka Země, píšete, že stoupající podíl CO2 v atmosféře, je „vydojený uhlík z půdy“. A že, když k vám někdo přijede, tak to vždy končí u globálního zemědělství.

  Je to zajímavá myšlenka a proto se ptám, co na toto tvrzení, ti politici říkají?
  A jestli se a tím dokáží ztotožnit?

  1. Většinou mi slibují, že až budou ve vládě, tak mě vezmou za poradce a mé návrhy na vidlácké zemědělství zrealizujeme.
   Zítra za mnou přijde Rostislav Čuba, syn Františka Čuby a poreferuje mi o tom, že jsem nepřišel s ničím novým. Že tohle už ve Slušovicích měli udělané a fungovalo jim to. Takže až budu na tom ministerstvu, jen najdu příslušnou složku a budu za hvězdu…

   1. Držím palce, aby se vám zlepšení povedlo.

    Ale mne by zajímalo, co říkají na tu teorii o zvyšování CO2 z vydojené půdy?

    1. To je celkem vedlejší… kolem toho debata nebývá. Ono to také není nijak jisté, nějaké super argumenty nemám. Ale já se bavím spíše s lidmi, kteří v CO2 nevidí ten hlavní problém. Oni spíš vidí, že bez energií jdeme do háje.

     1. Jasně, to není problém, co by teď pálil většinu lidí.
      Ale, sdělíte jim to. Nebo něco jiného, ale v tomto konkrétním případě, tohle.
      A oni řeknou ano, to je dobrý nebo neřeknou nic… Prostě mne zajímá, jestli souhlasí nebo jak na to reagují?

    2. Za růst koncentrace CO2 v atmosféře může víc faktorů, vydojení půdy je jenom jeden z nich. Vidlák zdůrazňuje ten, který mu je nejbližší, ale hlavní faktor podle mě leží v oteplení světového oceánu, které z vody vyhnalo CO2, který se pak koncentruje v atmosféře. Vedlejší faktory jsou třeba odlesňování. Na Madagaskaru jsem viděl zblízka všechna zastavení destruktivního cyklu od 1. tropický prales, 2. čerstvě vykácený/vypálený tropický prales, 3. políčka tam kde byl před pár lety čerstvě vykácený tropický prales, po 4. neúrodný laterit na kterém nic neroste a ani neporoste na místech odkud déšť před pár lety spláchl humus z políček vytvořených pár let předtím na místě tropického pralesa. Tenhle cyklus je hodně blbě zvratný zejména v zemi, kde obyvatel přibývá geometrickou řadou a úměrně tomu ubývá prales.
     Na druhou stranu víc CO2 v atmosféře znamená víc žrádla pro rostliny a menší odpar vody z rostlin a tím větší odolnost proti suchu. Dost se to projevuje např. v oblasti Sahelu.

     1. V Sahelu se to projevuje jen tam, kde se nepase. Respektive intenzita pastvy x zeleň.
      Ale to je vedlejší. Mne zajímají reakce politiků.

   2. „Až já budu na ministerstvu, a já budu, Štěpánku :-)“
    .. jojo, kdyby to šlo tak snadno jak Vendulce Utěšitelce..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *