13 června, 2024

Když Březina zbyl…

V USA mají po volbách, průzkume věští výhru republikánům, ale zatím toho ještě moc nevíme. Americkým volbám se budeme věnovat zítra. Dneska si prokydáme blížící se prezidentské volby u nás. Včera nám totiž vypršela lhůta na podání prezidentských přihlášek. Je nejvyšší čas si k tomu něco říct.

Kandidátů se přihlásilo okolo dvaceti, převážně se jedná o známé firmy a o některých můžeme už dopředu říci, k čemu tam jsou. Líbodémo tým je samozřejmě kompletní, od předjezdců až po hlavní hvězdy. Pak tam máme několik solitérů (něco jako Lopraisův tým na Dakkaru), několik jmen postrádajících sebereflexi, dva miliardáře, kteří to pojímají jako osobní výzvu a nakonec pak člověka, který nebojuje jen proti ostatním kandidátům, ale také proti mééédiím, neziskovkám, České televizi, europapalášům a dalším – Babiše.

Na Alternativě se nám to ovšem značně zjednodušilo. Vitásková sice posbírala dostatek podpisů, ale dala vědět, že podpisů není dost na to, aby cítila silný mandát. Možná nesehnala sponzory, protože taková kampaň stojí fůru peněz… Já osobně si ale myslím, že o ní brzy uslyšíme. Vůbec bych se nedivil, kdyby kývla někomu na nabídku – teď nebude kandidovat a nebude ubírat hlasy (Andrejovi Babišovi) a někdo pak zaplatí její kampaň ve volbách do sněmovny (v barvách hnutí ANO…) Logiku by to mělo, protože Vitásková měla alespoň teoretickou šanci dostat se do druhého kola. Známá celkem je, mluvit v televizi umí, z novinářů se neposere a je přímo stvořená pro hlavní téma zimních prezidentských voleb – nedostatek energií. Ne, nemám o tom žádné echo, žádný našeptávač mi nic nehlásil, takže to tak nemusí být. Ale pokud by to tak bylo, nedivil bych se. Není úplně standardní, že někdo ohlásí kandidaturu, nechá dobrovolníky běhat s podpisovými archy, nasbírá jich dost… a pak toho nechá takhle jednoduše.

Turánek nesehnal dost podpisů, Skála nesehnal dost podpisů (tak snad alespoň bude mít čas přijet ke mě na zabijačku), z přijatelných jmen jsou tam vlastně už jen Bašta a Blažko. Ti jsou původně z jedné stáje, jen Blažko od SPD tak nějak utekl a já marně přemýšlím, kdo v SPD přišel na myšlenku se Baštovi pomstít a poslat ho v třiasedmdesáti do jámy lvové. Nic proti němu, ale nějak si nedovedu představit, jak si starý pán zjedná v televizním duelu prostor, aby vůbec mohl něco říct. Navíc si dovedu představit, že mezi Blažkem a Baštou to bude jiskřit právě z důvodu zhrzené spolupráce.

Na druhé straně je líbodémo tým jednotný a připraven. Hlavní hvězdy se zatím nikam neženou, ale Hilšeři, Fischerové, Zímové a další už pro Pabla Nerudovou rozhánějí vzduch a uvolňují prostor. Tady žádné zhrzené lásky nejsou, jen kázeň a koordinované jednání od začátku do konce. Všechny novinářské otázky budou mít k dispozici předem, takže si vtipné odpovědi budou moci nacvičit. Určitě už jsou nachystané další Pandora papers a Babiše juniora už určitě trénují proti tátovi.

Když o tom tak přemýšlím, na co Babiš potřebuje Alternativu? Na nic! Hodně z nás mu to hodí samo, někteří se na to trochu budou muset opít, jiní budou skřípat zubama, ale copak zbývá jiná možnost? Andrej se nepotřebuje „ušpinit“ o dezoláty, stačí zaujmout neutrální postoj a neříct o nás nic ošklivého. Chválit nás nemusí, už se v podstatě se postaral, aby všechno smysluplné bylo eliminováno předem a nekonalo se žádné překvapení. Stačí opakovat to, co řekl po první demonstraci – že se lidem nediví, že demonstrují.

Když se to takhle pěkně vyřešilo hned na začátku, tak už tu zbyl v podstatě jediný člověk, který by mohl do předpokládané silné trojky – Babiš, Nerudová, Pavel, ještě hodit vidle – Březina. Jednak má na kampaň dost peněz, jednak nemluví úplně blbě, projevuje víceméně vlastenecké postoje a jeho hlavním hendikepem je vlastně jen to, že si před rokem před novináři pochvaloval, že Babiš prohrál volby a řekl, že Fiala bude pro naší zemi lepším premiérem.

Vím, že lidi od Březiny čtou Vidlákovy kydy… Kluci, nemyslíte, že je čas za mnou s Březinou přijet? Vy sami tvrdíte, že Březina je náš člověk, vlastenec, který vybudoval něco víc, než jen psí boudu, kampaň si platí sám ze svého kapesného, tím pádem nikomu nedluží žádnou laskavost, není to žádný sebestředný jájínek a něco ví nejen o byznysu, ale také o normální práci. Svým způsobem je to ideální kandidát Alternativy… jen bychom se ho tu chtěli zeptat, jestli na Fialu třeba nezměnil názor a trochu bychom potřebovali vědět, jestli by nám jako prezident Signála I. ve funkci podržel, nebo by ho (samozřejmě v souladu se zákonem) také nejraději vynesl v zubech. A víte, jak to ve volbách je – postoupit se dá i o jednotky hlasů.

Druhé kolo mezi Březinou a Babišem – to by bylo jiné kafe. Oni dva se úplně nemusí a celý souboj by byl o něčem úplně jiném, než o libtardích kecech o svobodě a evropských hodnotách. Kurňa, oni by se hádali o národohospodářské otázky, mluvili by o cenách surovin a energiích… to by bylo úplně něco jiného, než omílané řeči o tom, jestli nás Babiš náhodou netáhne do náruče Ruska.

Navíc – Březinu by mohl volit i leckdo od Pětikolky… on by proti Andrejovi mohl mít i šanci. Kdyby to vzal za správný konec, volili by ho i ti, kteří to v případě souboje Babiš – Nerudová raději hodí Veľkému Bocianovi.

Ne, v této chvíli nevolám po volbě Březiny. Ani náhodou. Ale do voleb je daleko, mohli bychom se na něj třeba trochu podívat. On nám tu tak trochu vyzbyl, tak proč se s ním pořádně neseznámit, že jo?

Koneckonců Andrejovi to můžeme hodit vždycky.

PS.

Všimněte si prosím, že jsem vůbec nemluvil o Janečkovi nebo Středulovi.

249 thoughts on “Když Březina zbyl…

 1. V televizi jakýsi generál Mičánek.

  Mudroval o Chersonu a v jeden moment říká „jak se říká, a bridge too far“ jakože k tomu je ještě daleko.

  Generál je tak moc českej generál, že z toho posluhování cizině už ani nemluví pořádně česky.

  Je to jak pomocný jednotky za starýho Říma.

  To jsme dopadli.

  1. Tak to panu generálovi křivdíte. Je vidět, že je sečtělý a má informace o největším průseru západních spojenců za WWII, neboli o operaci Market-Garden. Jistojistě četl knihu Cornelia Ryana The Bridge Too Far, v češtině jako Vzdálený most, nebo alespoň viděl film Příliš vzdálený most z roku 1977, který režíroval režisér Richard Attenborough. Ve filmu hrála řada známých herců, namátkou Dirk Bogarde, Sean Connery, Edward Fox, Gene Hackmann, Anthony Hopkins, Laurence Olivier, Liv Ullmann nebo Robert Redford.
   Market-Garden byl dokonce větší průser než Ardeny. Pokud o něm pan generál ví, možná se žádného podobného nedopustí.

 2. odjinud – co zajímá předsedkyni
  http://www.nasepravda.cz/zpravodajstvi/bez-obalu-s-katerinou-konecnou-3/
  Rekordní hlasy pro Lulu
  Nedávno jsem vás informovala o výsledku 1. kola prezidentských voleb v Brazílii, do něhož se probojoval radikálně levicový kandidát Lula da Silva a extrémně pravicový Jair Bolsonaro, za nímž stála zejména armáda. A já jsem moc ráda, že ve druhém kole voliči rozhodli o vítězi, kterým se stal Lula!

  1. Chápu. Světová politika je u nás předčí fotbal. Pragmaticky, pro nás vzdálené. Z mého pohledu, střílím od boku, oba jsou mizerní, jen na opačných pólech. Situace může skončit převratem a vojenskou diktaturou. Bolsonaro má podporu byznysu majícího zájem na těžbě dřeva a rozšiřování plantáží. Otázka koho podpoří USA. A za co. Rozložit BRIC? Nyní především proti Rusku. A za posílení pozice dolaru. Nic otevřeně. Spíš diskrétní operace na zadním dvorku.

  2. Ji mělo zajímat, aby Skála měl 50000 podpisů.
   To měla být její priorita.
   Je to stále o tom, aby jim ta práce ráčila přejít z úst do rukou.
   Ikdyž slovo je silná zbran, je nutné jej podpořit činy.

   1. Čeští Komunisté – to je panečku spolek… Bývalý „najvyšší“ se suitou podnikatelů v barvách třešní tu partaj naprosto sterilizoval, vykastroval, ideově i intelektuálně vyprázdnil ( i finančně), a dokonale zbavil voličstva – za to ale plebsu zvěstoval, jaký že je to nimrod…
    A do toho Konečná jako šéfová – aneb jak za pár dekád spáchat politickou sebevraždu.
    De fakto sami pohřbili Ransdorfa, a nyní je na řadě Skála…
    Je zajímavé, jak česká rádoby levice – napříč levým spektrem, nenávidí a likviduje v posledních dekádách i to promile schopných…

 3. Jen tak něco k práci našich presstitutů a hlavně bulváru. Zaujalo mne v B lesku
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/727594/ovcackova-manzelka-z-ukrajiny-co-svatbou-s-hradnim-mluvcim-ne-ziska-a-jak-je-to-s-obcanstvim.html
  kde po pár řádcích je dána reklama na předplatné exkluziv, přičemž je jasné, že nikdo jim ten exkluziv doplácet nebude, ale lidem zůstane v hlavě těch prvních pár řádků. Tak jsem si vyjímečně ten blesk dneska koupila. A ejhle, na celém zbytku stránky a sloupec další, vysvětluje advokát , že podle našich zákonů, rozhodně sňatkem nezíská ona a její syn naše občanství okamžitě, Může se jí sice doba o něco zkrátit, ale taky nemusí a může to trvat i 10 let. Navíc, pokud je vedena jako uprchlice s dočasnou ochranou, tak ještě nemá ani zákonem požadovaný 5ti letý přechodný pobyt,pak 5 let trvalý pobyt a až pak může zažádat o občanství.
  Ale zřejmě tyhle základní věci naši presstituti neznají neb záměrně švindlují k rozpoutání emocí.

  jo jo.. teda leda by zákon promptně změnili, aby tu ukroši a další mohli zůstat – ono dnes všechno je možné….

  Nebylo to tentokrát vyhozených 18 Kč, jsou tam i další spéci, kvůli kterým bude dobré jej opatrovat,

 4. Dneska mi to tady přijde jako agitace za Babiše. Podsouvá se tu názor, že když nebudeme volit Babiše, bude ve druhém kole Pávek s Nerudkou. Vždyť se oba dělí o stejné voliče, k tomu ještě Hilšer, Fišer, Zima a Michálek (pro všechny max 35% voličů). Babiš má jistých svých 30%. Ve druhém kole bude určitě. Tam ho budu se skřípěním zubů volit (jako jsem volil Zemana), ale do té doby mu hlas nedám (volím Blaška nebo Jirku Kotába). Babiše nevidím jako alternativu k Pávkovi a Nerudce. Sice to okecá ale nakonec stejně udělá, co se po něm v Bruselu a na US embassy chce.

  1. Pokud projde novela zákona o prezidentské volbě, tak.diky.Rychetskemu.dopadneme stejně jako s pětikolku. Vzniknou prezidentské „koalice“ a tomu nejhoršímu přepustí Ti dobrovolníci své hlasy a máme tu výsledek k.😱😭

  2. Taky myslim.
   Petikolka ma v prvnim kole dost rozdrobeno.
   A pokud v prvnim kole dostane Babis hodne hlasu, tak se na to cast jeho volicu v druhem kole vyflakne, protoze to ma jisty.
   Pochybuju, ze by byl Babis zvolenej uz v prvnim kole. I kdyz nejsem vestec.

 5. Doufám, že tam nechali ty billboardy „Rossija zděs navsjegdá“

  Předpokládám, že zdejší tvrdé jádro to bere jako další krok geniálního plánu, podle kterého to běží od února, občas dosahují naplánovaných úspěchů i s předstihem. Možná Cherson plánovali předat Kyjevu a v prosinci a stihli to dřív….

  Jak už jsem psal na Tribuně, ústup ze západního břehu mě trochu překvapil, opravdu jsem si myslel, že situaci stabilizovali. Patrně probíhají rozhovory těch, kteří rozhodují a kteří přehodnocují vzájemné zisky a ztráty. Uvidíme, jestli to bylo rozhodnutí vojenské, nebo mafiánské.

 6. Ministryně pro inovace:
  Čtvrtek 10. listopadu 2022
  Pod záštitou ministryně Heleny Langšádlové pořádá Historický ústav AV ČR

  seminář na téma
  Jan Hus komunistou, Sv. Václav kolaborantem?

  od 13.00 hodin v místnosti č. 108
  Čtvrtek 10. listopadu 2022
  Pod záštitou ministryně Heleny Langšádlové pořádá Historický ústav AV ČR

  seminář na téma
  Jan Hus komunistou, Sv. Václav kolaborantem?

  od 13.00 hodin v místnosti č. 108
  https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=203

 7. On je to prostě důsledek toho, že kandidáti se vytahují jak králíci na poslední chvíli, od počátku se hledá nejmenší zlo jako by to bylo to nejlepší a že ty primadony sice hřímají z podia, ale nedokáží se ani potkat, natož elementárně domluvit.

  Pan Rajchl napsal článek, kde naříká nad nesjednocenou scénou a odstoupením paní Vitáskové.
  https://pravyprostor.net/?p=151952

  Ne že by neměl v řadě věcí pravdu, ale holt si taky trochu stěžuje na zrcadlo. Místo trávením peněz, času a energie na trdlování po náměstích přece dávalo mnohem větší smysl, aby si ti nespokojení „lídři a osobnosti“ sedli v klidu do salonku a popovídali si. Dohodli se, kdo se hodí na kandidáta, komu je potřeba pomoct s podpisy atd…
  Nemyslím tím žádné velké bratření a integrace, ale prostě Skála by řekl, že do toho chce jít, ale nemá těch 50 .. tak by se poslaly listy na demošce mezi lidi. A Vitásková by řekla, že je primadona a chce rovnou sto.. tak by se ty listy poslaly i po účastnících k nim domů.

  Píšu to takhle polopatě, aby bylo jasné, jaký organizační talent a jak orientovaný, pozorujeme u „osobností alternativy“.

  1. Nicméně si myslím, že paní Vitásková hrála trochu tyátr, že ve skutečnosti do boje o Hrad ani nehodlala jít doopravdy. Ale je to jen můj dojem, neznám ji a nemám info.

    1. Vycházím z toho, jak se chová. Jestli je tady někdo z jejího bližšího okolí, třeba to okomentuje.
     Myslím, že jsem měl dobrý odhad, zpochybňoval jsem její ochotu ještě předtím, než odstoupila.

 8. Vrátím se ještě k posledním volbám do sněmovny. Kdyby tehdy lidé volili rozumem, nemusela nám tu dnes škodit Fialova vlastizrádná vláda.
  Já jsem tehdy uvažovala takto:
  Nejbližší mi byla Trikolóra, ale ta neměla šanci uspět – hlas pro ni by byl vyhozený do kanálu. Mohla si za to sama (odchod Klause juniora, umanutý anticovidismus, neslaný nemastný výkon Zahradníkové v TV debatě…) Kromě toho hrozilo, že Spolu a Pirstan mohou dát dohromady většinu, takže by bylo krajně nerozumné riskovat ztrátu hlasu.
  Proto mi zbývalo jen ANO nebo SPD. Vůči Babišovi mám výhrady (příliš měkký, příliš ustupuje tlakům), takže SPD mi bylo bližší. Jenže SPD nemohlo aspirovat na vítězství a já jsem nechtěla, aby vládu sestavoval prázdný žvanivý Fiala. Vláda Babiše s SPD (nebo menšinová s podporou SPD), tedy Babiš pod tlakem SPD, by byla určitě lepší varianta, než současná vlastizrádná vlezdobruselná vláda fialového hnusu. Proto mi rozum logicky radil: v této situaci je třeba volit ANO. Kdyby takto uvažovali i ti, co volili různé obskurní straničky typu Volný blok, mohli jsme dnes mít mnohem méně škodící vládu.

  Podobná situace je i teď. Rozum velí nedopustit, aby se do druhého kola dostali buď dva pro mne zcela nevolitelní kandidáti (jako Pavel, Nerudová, Fischer…), nebo jeden z nich s někým, kdo nebude mít šanci je porazit. Proto mi rozum velí volit Babiše.

  Volit srdcem není koho a nevolit vůbec znamená podpořit Pavla nebo Nerudovou.

  1. Naprostý souhlas. Škoda, že takto neuvažovalo více lidí. Už mě moc nebaví komentáře typu: My jsme malá strana, my jsme alternativa. Proč není malá strana velkou? Asi proto, že neumí přesvědčit víc voličů. A alternativa? To je přece jiná možnost, ale ta musí být srovnatelná, měřitelná svým významem i výkonem.

  2. Toto je přímo esence uvažování, vedoucího ke klasické patové situaci, kdy se střídají u moci dva zločinci a nikdo nikdy nezvolí nikoho třetího.
   Je to v tom úzkém vidění samozřejmě logická a správná úvaha, při které se dá možná dosáhnout pomalejšího tempa likvidace, ale nikdy podstatné změny trendu.

   Ještě mi řekněte, kdo to víte, proč vlastně Babiš usiluje o Hrad, o roli, která mu evidentně nebude moc sedět a proč se tak v podstatě vylučuje z možnosti být předsedou příští vlády? Co kromě imunity mu to přinese a co nám?

   1. Vzhledem k obrovskému počtu kandidátů a poměrně silné jednotě voličů ANO se teoreticky může stát i to, že bude zvolen nečekaně už v prvním kole. V předčasných volbách by mohlo mít ANO i svého premiéra. To by mohla být ta alternativa. 🙂

   2. Jistěže může být zvolen i někdo třetí. Ale ten si o můj hlas musí jasně a nezpochybnitelně říct. Nesmí budit dojem, že není schopen dosáhnout ani na těch pět procent. Volit srdcem dvouprocentní stranu můžu v klidných časech, kdy o nic nejde. A doufat, že třeba do dalších voleb posílí. Tak jsem to dělala několik voleb se Svobodnými. Jenže teď není vhodná doba na házení hlasu do kanálu.
    I Babišovo ANO bylo přece kdysi „tím třetím“. Takže nemáte pravdu, že „třetí“ je bez šance.
    Nemyslím si, že Babiš kandiduje kvůli imunitě.

    1. Mě vždycky zajímalo, kdo dopředu určuje ten výsledek. Všichni vždycky vědí, že ta a ta strana nedostane přes dvě procenta.
     Tento odhad vezmou jako fakt a na základě toho pak propagují gaunera, o kterém tvrdí, že dostane 30 procent.

     To je jak v tom filmu „slezte, nebo spadnete“. Jiná věc je, že řada stran se chová tak, že je opravdu obtížné jim ten hlas hodit, ale v takovém případě se dá argumentovat věcně a nikoliv tím, že dostanou málo hlasů (podle ČT)

     1. Ale oni skutečně dostanou málo hlasů. Někdo to umí realisticky odhadnout a přijmout a podle toho pragmaticky zvolí vhodnou strategii, jak naloží se svým hlasem. Někdo jako Vy má svoji idealistickou viru, že to dopadne dobře ( i když tomu nic nenasvědčuje), a ve skutečnosti přispějete k tomu, že to dopadne mnohem hůře, než by to dopadnout mohlo.

      1. Tomu se rika sebenaplnujici se predpovedi.
       Zadna nova strana se nikdy nedostane do parlamentu, proto nema cenu ji volit.
       Toho kdyz se budou drzet vsichni, bude to tak a budou mit ten dar dobreho odhadu.

       1. Ale to přece není pravda. Umím si představit novou stranu, která bude tak dobrá, že dokáže oslovit mnohem více voličů, než těch 5 procent.
        Vždyť i v současné sněmovně jsou dlouhodobě přítomny jen ODS a lidovci. Všechny ostatní strany byly v průběhu posledních třiceti let někdy nové.

        1. Ty, co tam jsou, s výjimkou SPD, byly naprosto všechny propagovány mainstreamem a řada z nich jsou zjevně propojení s něčím, co tady pro jednoduchost označuji Aspen.
         Takoví Piráti – začali jako strana protestní, bez šancí, ale jakmile se stali stranou aspenovskou, najednou je zvali do ČT a lidi jako vy „si začali umět představit“, že jsou fakt dobří a dostanou se.

         Z tohoto hlediska by mě fakt zajímal Okamura a jeho příběhy z politického života. Nemám o něm vysoké mínění, ale je to unikátní lídr, který dokázal odolat a drží si stabilní pozici.

         Ta konfigurace je dnes taková depresivní. Aspen dokázal vytvořit dva teamy, z nichž u toho druhého i dojem, že jde o nějakou alternativu. K tomu ten Okamura s 10 procenty, který vysává ty, kteří chtějí změnu, ale taky jistotu, případě ti, kteří jen demonstrují vzdor.

         Volební potenciál pro změnu při takto nastavené mentálitě se blíží nule, zejména taky proto, že tahle skupina je nedůtklivá a snadno na někoho nadobro zanevře.

         Pak jde o to, jestli „mít pravdu, že se XY nedostane“ anebo „dosáhnout změny k lepšímu“ – tedy mít tam zástupce, kteří representují nás a naše zájmy

   3. Víte, mnozí vám vyčítají – a myslím, že právem – že ať navrhne kdokoli cokoli, vy napíšete, že to je špatně. – To jsem samozřejmě trochu zjednodušil, ale „celkový umělecký dojem“ je takový. Nevím, jestli to děláte záměrně či mimoděk, ale vězte, že takto se blížíte pozici trolla, protože ačkoli vaše vstupy nemají onu typickou trollí dikci, v konečném výsledku tak rozbíjíte diskusi.

    Zkuste to změnit – třeba tak, že když napíšete, co je špatně, zároveň navrhnete něco lepšího. Pokud situace dobré (nebo alespoň nejméně špatné) řešení nemá, je zbytečné k tomu přidávat kritické komentáře. Možná to nevidíte, ale jiní to často vnímají jako nafoukanost, nabubřelost, přezíravost.

     1. Gogo, osobně to řeším tak, že Vaše příspěvky a reakce na ně roluji dolů. Je to možná škoda s ohledem na možné podnětné myšlenky v těch přeskočených reakcích, nicméně to velmi šetří čas. A diskuze mi přijde tak nějak celkově čistší, bez balastu.

      1. Já jsem gogovi psala několikrát, co tedy navrhuje on, co by bylo správné nebo lepší, ale nikdy jsem nedostala přímou, jasnou odpověď.

   1. Protože SPD by neporazila Fialu. SPD jsem volila ve volbách 2017. Tehdy ještě nehrozilo, že Fiala předběhne Babiše a ani nebyl Fiala tak hujerský jako teď. Tehdy jsem preferovala vládu ANO, ODS, SPD. Dnes už je pro mne ODS nepřijatelná natolik, že to raději dám Babišovi, jen aby ODS nevyhrála.

  3. Tenkrat byl Babis milackem CT prece. Bojovnik proti korupci a podnikatel evropskeho formatu.
   Tomu Prase Kruhouste nerikalo, ze nema volebni potencial.

 9. Podle mě soustředění se na pana Březinu, který alternativě „zbyl“ jako jediný stravitelný kandidát na prezidenta, je pouze ztráta času.

  Alternativa by se měla nyní sjednotit (stejně „chca nechca“ jako debilblok) a volit hned v prvním kole Babiše, aby se stal prezidentem už po prvním kole.

 10. Jeste neni tak spatne, chystaji se mnohem vetsi zaseky.
  Treba tenhle „zvlastni zmocnenec“ jeste nedavno tvrdil, ze se bez ruskych surovim bez problemu obejdeme.
  Pak trochu uhnul, s tim, ze na Rusy, ale i Nory musime tvrde. O USAa ani slovo.
  Ted uz vesti tri tvrde roky. Veri mu jeste nekdo?
  Mimochodem, takhle to opravdu vypada, ze kovid byla zkouska, kolik toho ovcani vydrzi.

  Odborník Bartuška: Lidé toho vydrží víc. Zavřít školy? Žádná katastrofa

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odbornik-Bartuska-Lide-toho-vydrzi-vic-Zavrit-skoly-Zadna-katastrofa-719898

  1. Bída se dá při schopném vládním řízení a pomoci ohroženým skupinám přežít.

   Přežít řízení Leynovou, Fialou a Bartuškou je možné – možná – pro některé extrémně odolné a připravené jedince také, ale nemám tušení jak.
   A to jsem napsal desítky (literárně nevalných a proto šuplíkových ) sci-fi povídek.

  1. A není to fuk?
   Pan zelený se dobře domluví s panem červeným i s panem modrým.
   Pro Evropu z amerických voleb nevyplývá vůbec nic.

  1. Článek opravdu stojí za přečtení.
   Kultivované shrnutí základních principů práce se soudy – nikoli nutně práce soudů.

   V jednom se autor hluboce mýlí – věří-li ve všeobecnou nezávislost soudů.
   Pokud by soudy byly nezávislé, nemohlo by se zcela zákonitě stávat, že projednání případu politického opnenta připadne VŽDY – jaká náhoda! na termín pár dnů před volbami.
   Nezávislý soud by totiž odsunul projednání politického případu na dobu po volbách. Je to v jeho kompetenci – podobně jako může přeložit jednání, když např. někdo z účastníků onemocní.

   Přesto stále překvapivě vysoké procento soudců dává úpřednost své mravní a profesionální integritě před kariérou.

  1. Jo , jdou vod valu a po tom muze bejt na rade Krym a potom jeste Moskva, jak Zeli slibil.
   V dnesni situaci je asi nejvic kandidat , na kteryho se vi a tim se zaruci poslusnost.
   Jinej se muze cuknout a neni na nej bic.
   Tedy jak se rika , dabel je asi v tech detailech, ktery my nezname..
   Predseda organizace komunistu ,je jen predseda ,ale co jako predseda vsecko udelal ,nikdo nevi../Predsedove meli sve ukoly vyplnit ,jinak by skoncili brzy/.
   Nikdo myslim sirokou verejnost. Ti co vi , mlci.

 11. Mezi kandidáty, kteří se nám nabízejí, nemám na výběr srdcem.
  U volby Babiše už v prvním kole mám dvě jistoty:
  – můj hlas nepropadne;
  – líbodémo a pětikolka budou zuřit.
  A proč bych se alespoň trochu nepobavila jejich vztekáním, když už nic jiného?

 12. Březina je jen vějička na odvedení hlasů pro Babiše.
  Pokud by byl zvolen, bude zcela konformní a neudělá nic, čím by mohl jakkoli ohrozit svůj business (tím se, po prodeji BESTu, staly reality) a business svojí rodiny.

  Vzhledem k tomu, jak se to s kandidáty vyvíjí, hodím to Bábovi, dám si litr medoviny a půjdu to zaspat.

  1. jj, opet mame na vyber nekoho, na koho lze zadupat a on to udela a nekoho, komu staci jen naznacit a on splni na 120 procent. A nekdy lezprdeli tak iniciativne, ze to neni vhod ani vlastnikovi prislusneho rekta (viz jarni akce madam Cernochoveú.

  2. Mám o Březinovi nějaké informace na rozhraní profesních/soukromých. Ostatně je to krajan. Pro mě informace důvěryhodné, od zdroje, který znám (a věřím mu) skoro 40 let. Detaily uvést nemohu, resp. mohl bych, ale nechci.
   Nevychází mi na tomto základě nijak důvěryhodně – velmi sebestředný, velmi autoritativní (tam, kde se cítí pevný v kramflecích), hodně demagogický. Vždy sleduje svůj vlastní osobní cíl.
   Pokud dilema generál/březina, pak březina. pokud dilema Bureš/Březina, pak Bureš. Budu si trochu protiřečit:
   „…než strach…. z těch krajů neobjevených, z nichž nikdo se nevrací, nám ochromuje vůle a dává snášet raděj zla, jež známe, než prchnout k jiným, o nichž není zpráv?“

  1. Jistěže. Jenže podle výsledků svobodných demokratických voleb a to nejen oněch posledních, většina voličů si to přeje, nebo svojí neúčastí říká, že jí to je lhostejné. Tak proč se tím zabývat. Ano bude s tím, jak pozdě poznají, spojený neblahý osud. Jedinou možností menšiny v demokratických poměrech, mají-li tyto být zachovány, neplýtvat úsilím na přesvědčování nepřesvědčitelných, nevystavovat se nebezpečí od většiny, od zjevné či skryté moci těch, kteří jí zjevně či skrytě ovládají, a namísto toho snažit se uniknout nepříznivým důsledkům tohoto pro sebe, či alespoň je omezit. Cynicky, uznávám, že je to hnusné, i na úkor této většiny. Jen toto může pohnout část většiny ke změně preferencí a k aktivitě. Pro takový případ je nutno připravit se na to, že hněv upadlé většiny se obrátí i proti těm, kteří neblahé důsledky jejího chování od sebe odvrátili, a kteří budou přirozeně považováni za strůjce její bídy. S tímto budou spojeny transakční náklady, se kterými je nutno počítat a někteří, zpravidla nejúspěšnejší, s nimi počítají a pro takový případ se zajišťují aby důsledkům unikli. Tak jako Noe, který místo přesvědčování nepřesvědčitelných, spolu se svými blízkými stavěl Archu. A počínali si tak aby nejen unikli stoupající vodě, ale i zoufalství a hněvu nepřesvědčitelných a jejich vůdců. Protože všechny spasit nelze. V našem případě nejdůležitejším z Archy je zdraví, a takové vzdělání a takové dovednosti, které jsou žádané v celém světě. To znamená budovat Archu v sobě a ve svých dětech. A pro toto v nezbytné míře potřebný majetek mimo dosah nepřesvědčitelných. Ovšem, nejlépe včas, dokud je pěkné počasí. Čím dříve tím lépe. Jestliže se objeví mraky, začne pršet a voda stoupat, jako že už asi ano, je pozdě, a nanejvýš zbude na záchranu nejnutnějšího.

 13. Pana Bašty si mohu vážit – ale neumím si ho představit v TV debatě s jiným protikandidátem, který bude verbálně vybavený střelec – třeba proti Březinovi.
  Pan Bašta má totiž hodně zpřeházené linky mezi mozkovým řečovým centrem a pak tím, co z něj vychází – a to rozhoduje. Když divák uslyší těžce tvořené a nikam necílené a nebojovné Baštovy formulace – od TV odejde a pak to hodí někomu jinému..

 14. Vidláku, co takhle nalít si sklenku čistého portského a přiznat si pravdu:
  1) parlamentní volby byla prohra, propadlo milion hlasů pro marginální strany (je férové uznat, že některé se tak nejevily)
  2) senátní volby byly prohra – Vystrcil je tam furt
  3) v usákově to na žádnou červenou vlnu taky moc nevypadá
  a přiznat si, že jediné řešení je podpořit toho, kdo je nepřítelem našich nepřátel ať už si myslíme cokoliv.

  V dané chvíli je to absolutně jediné možné řešení a viz prohry uvedené výše by měly být poučením nezahrávat si pokusem volit nevolitelné obskurní postavičky. Baštu i Blaška si rád poslechnu ale to nic nemění na tom že nemají sebemenší šanci. Březina dtto.

  Alternativa se vzedmula na základě jednání vlády fialového hnusu, je slabá, nejednotná. Podle mne by se měla v první chvíli vykašlat na honění vlastního ega a měla by podpořit někoho, kdo pomůže proti fialovému hnusu a mezitím si může vyřešit své problémy a může se pokusit být vážnou politickou silou.
  U vašich článků čím dál častěji pochybuji, zda jsou v dané situaci přínosné…. a zda by chlap, který to má srovnané, neměl spíš říct – je to nepříjemné ale pojďme si nuceně a nevyhnutelně kousnout do kyselého jabka a to z těch a těch důvodů a tuto linii držel. Díky svému psaní máte určitý vliv, tak se chovejte odpovědně a nesnažte se pustit na sklo každou úvahu jen abyste vyplodil článek

  1. Pluto já Vám rozumím, ale moje služba čtenářům není v poskytování návodu. Já nejsem žádný opoziční vůdce. Ano, mým psaním jsem si vytvořil určitý vliv, ale dosáhl jsem toho tím, že jsem se zamýšlel z různých stran a úhlů a nikdy jsem nestál na žádné straně, dokud oni nestáli na mé straně.
   Moje krédo je, že pravda nezvítězí, ta prostě zbyde. Až se všechny ostatní varianty ukáží být chybné, tak to co zbyde, je pravda. Tečka. Proto je zapotřebí probrat Březinu a pokud to jen trochu půjde, podívám se i na Janečka…
   Další věc je, že já se mnohem víc zabývám tím, jak z milionu voličských hlasů Alternativy poskládat sílu, než jak to udělat, aby si z toho poskládal volební výsledek třeba Babiš. Alternativa volí, tak jak volí z nějakých důvodů, já se je snažím zanalyzovat a chtěl bych zjistit, jestli existují nějaké styčné body, díky kterým by Alternativa měla své zastoupení v poslanecké sněmovně. Já to nevnímám jako výhru či prohru, ale spíš jako hledání vhodného materiálu pro vlákno žárovky. Edison by Vám řekl, že všechny tyto pokusy byly úspěšné, protože ukázaly, kudy cesta nevede.
   Upřímně – myslím si, že z prezidentského hledání zbyde jen Babiš a všechno ostatní se ukáže slepou uličkou. Ale až budu čtrnáct dní před volbami skutečně doporučovat, aby to lidi Bocianovi hodili, chci, aby bylo každému jasné, že všechno ostatní jsou slepé uličky.
   Teď je ještě dost času a tak budeme prokydávat všechny možnosti. Já nejsem propagandista, já jsem bloger.

   1. Re: Vidlák

    „… pravda nezvítězí, ta prostě zbyde.“

    Otázkou ovšem zůstává, zda s tou pozůstalou pravdou zbydeme i my.
    Ale neber to jako kopání do báboviček. Na to fakt nemám moc náladu.

    1. V tom máš Targusi pravdu. Já osobně si myslím, že přichází zlom a my jsem zase stejně zoufale nepřipraveni jako v roce 89. Proto jsem se snažil tlačit na vlasteneckou scénu, aby se sjednotila. Proto jsem podporoval demonstrování. To všechno z pocitu, že se blíží náraz našeho vlaku do zdi a kdo bude připraven, ten pak může trochu pohnout dějinami. Ale po posledních událostech si myslím, že my těmi hybateli dějin fakt nebudeme.

     1. Italové také chtěli pohnout dějinami a volili pravicovou „fašistickou“ alternativu, a pak koukali když se blondýna v prvním projevu přihlásila k EU, Nato a vymezila proti Rusku.
      Asi trošku koukali …..
      Jsme součástí nějakého společenského systému a pokud nepřijde nějaká naprosto zásadní změna tak se to nezmění. Proto přestávám věřit v úspěch alternativy:-(

     2. ad Vitásková.

      Mám jen dotaz , četla jsem kdesi, že odstoupila i z onoho energetického fora ,kde tuším byla společně s Noveským a dalšími. Šlo o její vyjádření, že to nesplnilo účel, ale že nehází flintu do žita a půjde na to jinak. . No a vzápětí stáhla i kandidaturu,že nemá dostatek podpisů- chtěla 100 000.. Tak tomu moc nerozumím, tedy proč odchází z onoho uskupení odborníků. Myslela jsem, že to sama dávala dohromady. Poškorpili se ??. Tady by možná mohl Vidlák zjistit o co jde ??

     3. Osobně si myslím, že ten zlom bude tak zlomový, že lednové prezidentské volby budou dost možná jen komický přelud minulosti. Že náraz bude tak mocný, že se nám o tom ani nezdá. Stejně, jako si naši velmi nedávní předkové nedokázali představit, že se může dít něco jako Druhá světová válka. V jejímž rámci ještě fungovaly formální autority. Myslím, že tentokrát fungovat nebudou. Nemá to kdo, jak, čím, proč, vynutit.

  2. Re: Pluto

   Problém vězí ve skutečnosti, že Bába bude kopat za Agrofert, nikoli za Čechistán.
   A Agrofert nemá ani náhodou žádný zájem či prioritu, které by tvořily SEBEMENŠÍ průnik s tím, co už celkem urgentně potřebují lopaty z kotlinky.
   V tom je problém Trhanů von Wenzelplatz.

   Kde máte jakoukoli záruku, že by Bába toleroval sektorové daně, odchod z energetických burz, blablabla…?

   1. Zda máte u Babiše záruky to nevím. Ale u Fialových loutek máte jistotu.

    V Senátních volbách v USA to zatím vypadá fifty fifty (pak rozhoduje předseda nebo co a toho mají demokrati). Ve státě Georgia o fous nejspíš vyhraje demokrat (kdyby nevyhrál, tak to bude 51:49) a jakýsi Libertarián Chase Oliver tam sebral krásná 2 proceta hlasů, nejsem odborník na USA politiky, ale tipuji že spíše republikánům.

    Volba „srdcem“ volí zlo.

   2. Targusi já nepopírám že Babiš je problémová osoba. Je však potřeba si přiznat, že za ním stojí 28-30 procent voličů z toho velká část odejitá od socanů a neskalních komunistů. K tomu připočteme 3 + 3 procenta propadlých hlasů pro socany a komunisty a je patrné, že tady existuje cca 35 procent levicových voličů, plus nějaké procento radikálnějších je ještě u Okamury. Babiš je podobný problém jako Trump. Sjednotil za sebou velké množství příznivců (jako Trump) ale svojí rozporuplnou osobností odrazuje aby získal ještě pár potřebných procent, která jsou teoreticky dostupná (viz výše), takže to samé jako Trump. Takže ideálně by bylo nejlepší aby ho vystřídal někdo stejně schopný ale méně kontroverzní. Nicméně může nastat situace jako u socdem po odchodu Zemana a Paroubka…
    Mně Babiš naštval Vrběticemi, tím, že několikrát uhnul za Covidu ale jinak se mi za něj žilo vcelku dobře. A to je pro moji volbu priorita, na nějaký Agrofert se můžu vyprdnout, není to můj boj.
    Hele v době kdy začal jako ministr financí, tak to jsem v té době pracoval v centru pražské kavárny a už tenkrát se mezi kolegy šířila brutální nenávist. Někdo ji cíleně implementoval v době, kdy jsem tak nějak zaznamenal že na financích sedí nějakej divnej Slovák. Možná by stálo za úvahu, zda nám nejsou tyhle věci „kope za Agrofert“ dlouhodobě implementovány do myšlení. Jasně že kope, ale nemyslím si že by to mělo být pro rozhodování důležité. Stejným způsobem kope Fiala za Němce, energetické společnosti atd. Nikdo není alturista. Možná by měl člověk volit podle dopadu jednání „vůdce“ na vlastní život než aby řešil čapí hnízda. Sám to vidíte i o dva příspěvky výše – velký Bocian???? Proč??? Když víme že to je nesmyslná kauza, kterou nám stále někdo valí do hlavy. Za mně je tedy Babiš problémová osobnost ale co se týká jak se mě za něho žilo, tak vcelku dobrý. A i když bych raději volil někoho jiného tak s ním nemám problém

    1. Re: Pluto

     Myslím, že vašemu postoji vcelku rozumím, chápu jej, ale nesouzním s ním.
     1/ nezvyšování daní pro korporace (banky, velkoobchody, maloobchodní sítě, telekomunikace, internetové firmy)
     2/ naopak DALŠÍ podseknutí plnění státní kasy úpravou výpočtu mzdových odvodů
     3/ Vrbětice
     4/ Kovid, resp. tzv. zachraňování hospod a spol. (26 let jsem jel na své triko – stát na mě s*al, jak na placatý kámen a kde mohl, tam mi škodil).

     Přes tyto body pro mne prostě nejede vlak.
     Ano, vím, že tohle nenajdu v žádném programu politických stran v ČR.

    2. Někde jsem četla, že si v té době nedovedl představit, že by ho Koudelka ohledně Vrbětic dezinformoval. No, teď už si to představit nejspíš dokáže.

   3. Dokud bude kopat za „Agrofert“, bude kopat za ČR; protože jde o spojené nádoby. Tady má půdu, plodiny, výrobu. Plus zaměstnává hafo lidí z Kotlinky.
    Na rozdíl od ostatních kandidátů, kterým může být Kotlinka vcelku ukradená.

    1. Re: Občan

     Melete ho*na.

     Půda a výroba vůbec neznamená, že si nebudete při 200-hodinové pracovní době chodit pro dávky v nouzi.

   4. Nekdy zbyde pravda . A hroby..
    Taktika ukazuje , ze na kandidata , kterej se nema zvolit je znamo nejen vice detailu , ale vypusti se neco pomluv ,nez se zjisti, je pozde..
    Pravda je casto zpozdena a potvrdi se, az kdyz je pozde a nikdo vo ni nestoji..
    Na jineho jen vseobecnosti ,bez detailu a neco „pomluv“, positivnich /nemusi bejt uplne pravdivy/, aby byl kandidat popularni , jde o nekolik kratkych tydnu..
    Dymokracie je take rizena taktikou ,mala vostuda nam nevadi a na velkou sme zvykly..
    Zadny zlepseni asi neni mozne ocekavat …Na to je zakaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *