13 června, 2024

Kde to začíná a kde to končí

Tak nám Blízký východ zase hoří o něco víc, než předtím. Američané a Britové provedli nálety na jemenské Houtie, kteří svými lacinými drony ohrožují civilní dopravu v Rudém moři. Ne všechnu. Jen tu západní a proizraelskou. Výbuchy po náletech vypadaly na sociálních sítích velmi efektně, ale výsledek je prý pět zabitých Jemenců… Vzhledem k tomu, že Izraelci bombardují Gazu už dva měsíce a Hamás stále střílí svoje raketky na Izrael, mám z toho pocit, že americký nálet byl plánován stylem „hlavně už něco udělejte, protože tohle je průser.“

Jemenci samozřejmě okamžitě vyhlásili, že v útocích na lodě budou pokračovat… Jak to říkal kapitán Hamáček? Lidí je jak sraček, Kefalín.

Ne, o Jemenu dneska psát nebudu, chtěl jsem jenom ilustrovat, jak moc se změnil svět a jací „zoufalci“ si klidně troufnou na světového četníka, protože vědí, že už není světový četník a sám světový četník to ještě neví… Třicet let utrácel Západ neskutečné stamiliardy dolarů na zbraně páté generace. Lobovalo se kvůli tomu, dělaly se kvůli tomu převraty, politici chodili políbit prsten zbrojařům, aby měli na volební kampaň… a výsledek? Drnohryzové si troufají na pány, protože zjistili, že cep s hřebíky je lepší než obrněný rytíř.

Proč? Protože bylo zakázáno pokládat prokleté otázky. Bylo zakázáno přinášet prokleté informace. Začalo se bojovat proti tomu, aby se pojmenovávaly problémy. Západ přece zvítězil ve studené válce. Západ nalezl šém k řešení všech ekonomických i vojenských otázek… A ve chvíli, kdy se ukázalo, že to není tak úplně pravda, tak Západ zareagoval zákazem pochybností. A bylo to účinné. Dlouhá léta se jelo dál ve stejných notách, všichni mocní dělali to, co znali, všichni zbrojaři dál vyvíjeli zbraně podle naznačeného mustru z osmdesátých let, kritické hlasy byly přehlušeny nepřetržitou televizní zábavou a díky tomu teď všichni čumí jako vrány, že NATO nevítězí nad „mongoloidními hordami z Russka,“ Izrael nevítězí nad „džihádisty z Hamásu,“ letadlové lodě nevítězí nad chudým Jemenem a dokonce i Saúdská arábie vyjadřuje znepokojení nad americkými kovbojskými manýrami.

Jen Blyštivý Péťa se culí, přijímá ty správné signály a je stále přesvědčen, že co EU dělá, to dobře dělá. Uvěřil západní propagandě a alternativní média nečte…

Podívejte, jak daleko to došlo u nás. Před vánoci se pro filozofické fakultě proběhl šílený střelec, povraždil patnáct lidí a ve jménu… já vlastně ani nevím čeho… se o tom celkem úspěšně mlčí. Tisková konference policie pochybnosti nerozptýlí, ale naopak posiluje a žádný novinář nepoložil jedinou relevantní otázku. Existují prý dva dopisy střelce, ale obsah je tak tajný, že je v nich nejspíš napsáno, že se střelec zhlédl v módním přelidnění planety a rozhodl se ho trochu zmenšit, aby ulevil přírodě a klimatické tísni. Kdyby se shlédl ve Vladimíru Putinovi, tak už jsme znali všechny podrobnosti včetně dvaceti analýz od psychlogů i psychiatrů a Respekt už by měl na stáncích speciální vydání o zrození dalšího teroristy.

První výsledky zakázané debaty se už dostavují. Střelec sice všechny své oběti zavraždil pistolí, ale je zapotřebí okamžitě začít regulovat útočné pušky. On jí totiž měl na tom ochozu, soudruzi. Moc mu to střílení na náměstí nešlo, i když mu policie evakuovala lidi z budovy přímo na mušku. Ale ty pušky… to bychom měli zakázat. Stejně tak je třeba okamžitě zavést psychotesty, kterými by ale střelec bez problémů prošel, protože inteligentní blázen umí předstírat, že není blázen. Ještě pořád o celé události skoro nic nevíme, ale už se chystají dvě opatření, která zřejmě vůbec nic neřeší.

Pokud někde někdo zabíjí nelegální zbraní, řešením je omezení legálních zbraní… logika, vole!

A ptát se? Chraň Bůh, policie eviduje už sto šedesát strašných zločinců, kteří měli nevymáchanou hubu a ve své neomalenosti řekli něco, co se dá vyhodnotit jako trestný čin…

Na jedné straně jsme viděli, jak policie evakuuje lidi přes náměstí, které měl střelec na mušce, ale na druhé straně nepouštěli do budovy zdravotníky, díky čemuž téměř vykrvácela dcera poslance Richtera, protože jí nikdo „nesměl“ pomoci. Myslíte, že se na to někdo policajtů zeptal? Ne, novináři se spokojili s policejní sebechválou, jak akci perfektně zvládli. Intervjuci výmluvně mlčeli a napsali do svých plátků, že policie akci skvěla zvládla a žádné pochybnosti nejsou.

Mimochodem… milí vlastníci zbraní. Především vy, co vlastníte zbraní větší množství a máte i henty útočné pušky. Víte, co vám v očích laické neozbrojené veřejnosti dost uškodilo? Že jste tak hlasitě dávali najevo, jak máte rádi tu Valkýru na ministerstvu obrany. Já vím, ona vám prosadila to ústavní právo nosit zbraň, ale ve světle posledních událostí vám fakt nepomohlo, že jste se k ní přidali ve válečném štvaní. Když vlastníte zbraně a veřejně propagujete sbírky na tanky Tomáše, raketomety Přemysly a vrtulníky Čestmíry, tetelíte se ve fejsbůkových diskusích, jak je skvělé, že to bude zabíjet Rusy, protože jsou to agresoři, tak se nedivte, že si to po řádění na filozofické fakultě také někdo přečte a začne přemýšlet, jestli lidé s plnou hubou zabíjení, opravdu mají mít právo nosit zbraně. Nota bene, když jsou zbraně konstruované právě na to, aby snadno a lehce zbavovaly života. Kozák to názorně předvedl.

Nebudu jmenovat, sami si sáhněte do svědomí. Karma je zdarma. Jeden šílený střelec a všechno najednou vypadá úplně jinak… Vlastně můžete být rádi za Františka Matějku a třeba Dana Vávru, kteří si poslední dva roky udržovali nadhled a nepodlehli válečnému šílenství. František Matějka by si zasloužil medaili, protože jestli někdo udržel příznivé veřejné mínění ve prospěch majitelů zbraní, tak to byl on.

Naše společnost dospěla do bodu, kdy už nikdo vlastně nedělá chyby. Tedy… pokud jsou u moci ti správní politici. Představte si, kdyby byl ministrem vnitra třeba Hamáček. To by intervjuci řvali po zjištění, že policajti přišli na fakultu s fotkami, zeptali se vrátného, jestli Kozáka náhodou neviděl, neupozornili nikoho z vedení, neřekli, že ten člověk může být smrtelně nebezpečný, ačkoliv to už vyšetřovatelé dávno věděli… To už by Hamáček neministroval a policejní prezident by chodil kanálama.

Ale vidíte, stačí jmenovat toho správného ministra a co policie dělá, to dobře dělá. Bez otázek. To už není demokracie. Někteří už jsou si tady rovnější. Někteří mohou určovat, jaké otázky ne nepokládají. Někteří mohou dělat opatření, aby se určité informace nedostaly k lidem. Někteří si osobují právo rozhodnout, která informace je škodlivá, její šíření je tedy trestné a mohou mít klidně dvojí metr. Výzvy k vraždění od jedněch společensky nebezpečné nejsou, ale výzvy od jiných společensky nebezpečné jsou. Ne náhodou jsou všichni liberálové u moci zcela bezúhonní a všichni ostatní jsou kolaboranti a zrádci.

Právě v těchto dnech vidíte mikrokosmos i makrokosmos. Vidíte přesně, kam vede zákaz prokletých otázek. Jestliže policie selhala proti střelci z fakulty, ale všechno je v nejlepším pořádku, tak jednoznačně selže znovu. A jestli jediné opatření bude cenzura, tak je nulová šance na zlepšení stavu. Výsledek vidíte i ve velkém světě. Ani letadlové lodě za miliardy dolarů, ani armáda za osm set miliard dolarů nedokáže řešit útoky levných dronů. Západní HDP nedokáže vyrobit tolik granátů jako Rusko. Izrael nedokáže zvítězit nad nestátní entitou, Evropa nedokáže sehnat levné suroviny… už vlastně umíme jen jedno. Kriminalizovat vlastní proroky, kteří o tom zkoušejí mluvit.

Blyštivý Péťa musí předstírat světový význam tím, že jede na regionální indický veletrh a nechá se natočit, jak sedí u kolovrátku. A jak vidíte, i to je naprosto v pořádku, mééédia jsou se světákem Fialou naprosto spokojená. Otázek netřeba. Zpochybňování je zcela nežádoucí, neomalené huby je třeba umlčet, evropské hodnoty zvítězí prostě tím, že existují. Západ je dobro a dobro vždycky vyhraje. Co na tom, že hodnotu svobodné diskuse a svobody slova jsme už dávno škrtli…

Na začátku je mediální ticho, když bačují ti správní. Na konci jsou pak zbytečné, ale zato drahé letadlové lodě, učitelé, co se bojí učit, protože jde o život, migrační výměna obyvatelstva, sebevražedný grýndýl, školní vrazi, ekonomická izolace a nevítězství na všech frontách.

Jak dlouho asi potrvá, než se z nevítězství začnou stávat opravdové prohry?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

166 thoughts on “Kde to začíná a kde to končí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *