19 června, 2024

Nerudová Danuše, zvítězí nad Babišem

Tento předvolební slogan věnuji zdarma naší Danušce na kampaň, protože už mě štve, že kopu tu za Babiše, tu kopu za Baštu, tu kopu za Rajchla, tu za komunisty. Tož dneska budu chvíli kopat za pětikolku. Včera mi totiž volal jeden můj pravdoláskařský kamarád (ano, mám mezi pravdoláskaři několik velmi dobrých přátel. Od libtardů na fejsbůku se liší tím, že dokáží vedle Vidláka žít a nemají potřebu se vymezit proti každému mému slovu), že jsem toho už hodně napsal o kandidátech na prezidenta Babišovi a Baštovi (a chystám se na Rohanovou), že to není úplně fér a měl bych napsat také něco o těch na druhé straně.

Sice si nehraju na objektivní médium, prostě jen říkám svůj názor, nikoliv svojí pravdu a nemám rád, když mi kdokoliv vnucuje něco, že to pravda zaručeně je, dokonce i s certifikátem od Cempera, ale nápad to byl dobrý. Skutečně bych se měl trochu víc podívat na prozatím opomíjené kandidáty naší pětikoaliční vlády. Dneska to napravíme.

Nerudová Danuše, vyhraje ty volbuše.

Já vím, že se vám to nelíbí, že si možná poklepáváte na čelíčko, ale moje série článků o Babišovi a Baštovi mě utvrdila v tom, že voličské postoje jsou už upevněné a prakticky neměnné. Ať jsem vytáhl jakýkoliv argument pro volbu Babiše, prakticky nikdo z jeho odpůrců nezměnil názor. Babiš je prostě covidové zlo, nelze mu zapomenout lockdowny a ani riziko, že Pětikolka zkompletuje převzetí státních institucí, na tom nic nemění. Když jsem vytáhl jakýkoliv argument pro volbu Bašty, nikdo z Babišových příznivců nezměnil názor. Bašta je prostě slabý kandidát, neumí mluvit, nemá šanci vyhrát, jen Babišovi ubere hlasy a žádné riziko dalšího pohodlného vládnutí Fialy na tom nic nemění.

Počet těchto pevně vyjádřených postojů je na Kydech zhruba 50/50 a já po vzoru Churchilla věřím pouze statistice, kterou jsem si zfalšoval sám. Už mnohokrát se mi osvědčilo brát ohled na vox populi mého blogu. Kromě Prahy totiž voličské nálady predikuje až nechutně dobře.

Rád bych měl lepší zprávy… ale bohužel jsem nezaznamenal ani jednu změnu postoje typu: „chtěl jsem volit Baštu, ale máš pravdu Vidláku, musíme se shodnout na jednom jménu a tak to hodím Babišovi, jak radíš.“ Nebo naopak. „Chtěl jsem to hodit Babišovi, ale máš pravdu Vidláku, Bašta nebyl ani agent, ani oligarcha, má čistou minulost a tak to hodím Baštovi, jak radíš.“

Takovéto comingouty jsem nenašel ani na Vidlákových kydech, ani na Litterate, ani na fejsbůku, ani v mé stále rozsáhlejší mailové korespondenci. Vyvozuji z toho jediný možný závěr – na Alternativě už jsou všichni víceméně rozhodnutí, jejich volební postoj by změnila jen naprostá politická bomba a Vidlákovo doporučení na to bude mít takřka nulový vliv. Nakonec mi zbude jen aktivovat žlázu „já jsem vám to říkal.“

Podle mě to mají letos libtardi rozehrané velice dobře.

Já jsem strašně dlouho přemýšlel, proč právě Nerudová? Proč na Slovensku Čaputová? Proč právě takové husičky? Vždyť i Danu Drábovou by mohli stylisti trochu načančat a když nic jiného, Drábová je alespoň bystrá, má vysokoškolský titul z doby, kdy to ještě něco znamenalo a její postoje jsou úplně stejné jako u Danušky. Jen Drábová by byla mnohem chytřejší a zřejmě i schopnější.

Ale ono je to vlastně docela jednoduché – potřebujete člověka, se kterým se volič ztotožní. S Danou Drábovou se nikdo neidentifikuje. Na to je moc chytrá a málo hezká. Každá česká husička si v Danuši představí sama sebe. Hlava blond, uvnitř prázdno a přece může být prezidentka. To znamená, že každá může být prezidentka. Každá může snít o nejvyšší funkci, protože když to zvládne Nerudová, zvládne to každá nána. A takových je v republice hodně. Nejen žen. I spousta mužů bude večer snít o tom, že kdyby chtěli, také by mohli být prezidentem, protože Danuše je přece stejná, jak oni.

Zbytek je marketing… Dáme Danuši na profil nějaká moudra, která chtějí slyšet další voličské skupiny a hlavně o tom nesmí moc mluvit.

Když si to tak vezmu, asi nejschopnější a podle mě nejnebezpečnější kandidát je Pavel Fischer. Jednak dobře ví, jak to v politice chodí. Ví přesně, co má kde říkat, přesně umí ty protiruské věty, umí se vymezit proti dezolátům i Babišovi, ale když mluví v rádiu i televizi, tak to ale není úplně blbé. Ví přesně, kdy z něj má nenávist úplně stříkat a kdy má jen decentně odkapávat. Ba dokonce ze sebe umí udělat i velkorysého člověka povzneseného nad vášně. Ale přes takřka dokonalé ovládání z něj trochu čiší ten český člověk – kříženec včely a prasete. Pracovitý, ale trochu svině. Už druhé volby je třetí vzadu a ani se netají tím, že včas odstoupí a podpoří toho správného kandidáta.

U Fischera mě naopak vůbec nepřekvapuje, že z něj nikdo nechce udělat lídra kandidátky. Sice by se nám na Hradě hodně nelíbil, ale je u něj nebezpečí samostatného myšlení. Pavel Fischer je pro mě Zeman s opačným znaménkem. Teď sice loajální a plnící své úkoly na výbornou, ale kdyby se do funkce dostal, mohl by příliš vyrůst. Mohl by si příliš uvědomovat, co vlastně dělá a mohl by mít, nedej bože, i pud sebezáchovy. Je to nejlepší cyklista stáje, ale nikdy z něj neudělají hlavní hvězdu. Bude jen rozrážet vzduch pro někoho jiného.

Hilšera nebudu komentovat. To je Čaputová v mužském těle. Platí pro něj to samé, co pro Nerudovou. Je tam, aby se správný mladý libtard měl s kým ztotožnit a snít o tom, že jednou bude také tak úspěšný jako Marek Hilšer. Hilšer tam není, aby táhl dopředu hlavní hvězdu, ale jako záloha, kdyby nám Lance Armstrong spadl z kola a zlomil si nohu.

A pak Petr Pavel. Také dokonale vymyšlený. Pohledný bývalý voják, dobře se vyjímá na fotkách, mezi lidi moc nejezdí, pouze na naaranžované výpravy, kde zpravidla řekne nějaké moudro hodné prezidenta. Jako že je třeba brát ohled na chudé. Nic to nestojí a spousta jeho fanoušků se přímo tetelí nad generálovou ušlechtilostí. Komunistická minulost je sice škraloup, ale nepřeceňoval bych dosah. Dvojí metr libtardům nevadí v mezinárodní politice, nevidím žádný důvod, proč by jim měl vadit u agenta Pávka. Tohle umějí mééédia udělat úplně dokonale.

Podle mě se ukáže, že Babiš má podporu o něco menší, než se čeká a Bašta má podporu o něco větší, než se čeká. Příští průzkum potvrdí moje slova i kdyby to nebyla pravda, protože přesně takhle bude objednán.

Babiš nechce jít do televizních debat. Já naprosto rozumím proč, ale na druhou stranu, tím pádem bude chybět kdokoliv, kdo by nasměroval zrak diváka, že Nerudová ani tak nekandiduje, ale je kandidována a že agent Pávek je mnohem větší STBák než Babiš. Witovská nebo Moravec si dají sakra pozor, aby řeč odvedli k proruskému Baštovi, nebo aby tepali nepřítomného Veľkého Bociana.

Prostě nebude nikdo, kdo by neangažované veřejnosti řekl, že Babiš spolupracoval s STB, protože to jinak nešlo a jeho motivací byla možnost vycestování a obchodování s imperialisty. Petr Pavel vstoupil do strany, protože to jinak nešlo a jeho motivací bylo, že bude jako rozvědčík chytat podvratné živly. Nebude nikdo, kdo by ve studiu uvedl, že Babiš v Maroku obchodoval s hnojivy, kdežto Pavel trénoval na „agenta s povolením zabíjet.“ A kdyby náhodou na takovou otázku došlo, Pávek na to řekne, že je zapotřebí to posuzovat v kontextu doby… čili řekne přesně to, čím argumentuje Babiš, ale ten tam nebude, aby mu to omlátil o hlavu.

Budu to jen já, kdo hodí do placu představu, jak by to vypadalo, kdyby nám komunismus trval ještě o deset let déle. Z Babiše by byl nejspíš nějaký vysoký náměstek zahraničního obchodu a měl by tajné valutové konto… A ve stejné době by Petr Pavel v Západním Německu píchal radioaktivní polonium přeběhlíkům, nebo by takové rozkazy podepisoval…

Ale před volbami na nic podobného nedojde. To, co koluje mezi námi na fejsbůku, to se k neangažovanému voliči nedostane a libtardi to budou ignorovat, stejně jako ignorují jakýkoliv argument, že za válku na Ukrajině může roztahovačné NATO.

Podle mě bude volební výsledek Babiše a Bašty dostačující pro druhé kolo, ale protože se rozdělí mnohem spravedlivěji, než bychom teď čekali, tak se do druhého kola dostane česká Čaputová a český Pichonett. Fischer a Hilšer jim samozřejmě uvolní cestu, protože prezidentská kampaň bude fungovat i jako kampaň do senátu. Navíc to rozhodně neplatili ze svého, takže oba budou spokojení a pro Nerudovou udělají maximum.

Stejně tak vlastně nepochybuju o tom, kdy bude Šott vynášet nad Babišem rozsudek. To mu také pár hlasů sebere. Možná ne moc, ale ono se bude hrát o malá procentíčka.

Pokud chce Babiš projít do druhého kola, měl by poslat emisary za Okamurou a dosáhnout toho, že „se Baštovi udělá nevolno,“ skončí na dva dny v nemocnici a pak oznámí odstoupení ze zdravotních důvodů. Ale dovedu si představit, že to s Okamurou bude mít hodně těžké. Už dávno jsem psal, že Babiš se může rozkročit směrem k SPD a nepřijít o své voliče, ale pokud se Okamura rozkročí k ANO, tak docela riskuje a jeho voliči mu to nemusí odpustit.

Také by asi nebylo od věci, dát Rohanové nějaké peníze na její asociaci povinných a dosáhnout u ní stejného kroku. Koneckonců, Rohanová podle mě kandiduje, protože je to dobrá reklama… Já například vůbec nevěděl, že před exekutory existuje nějaké zastání.

Pokud to Babiš neudělá, předpovídám mu, že mu druhé kolo nejspíš uteče a případný postup bude záviset na vnějších faktorech, které nemá šanci ovlivnit.

Jednak lidi kolem Petra Pavla mohou znervóznět natolik, že ho prostě stáhnou ještě před bojem. Ono se to na Pávka teď valí ze všech stran, svědčí různí spolužáci, nacházejí se jeho slohovky o skvělém socialistickém zřízení a zřejmě je v zásobníku ještě nějaká munice připravená. Soudruh generál má co dělat, aby to nějak ustál. Také si Pavel sám může říct, že to stejně nevyhraje a nemá zapotřebí schytávat hnojomety, nota bene když mu slíbili, že ho budou jen uctivě chválit a vyvyšovat. Kdo ví, jakou písemku z marxismu-leninismu napsal… třeba si řekne, že mu to za tu ostudu nestojí.

Pokud by to tak bylo, tak může Andrejkovi stačit i méně hlasů, aby se do druhého kola dostal a pokud bude s Čapuší bojovat jeden na jednoho, tak může vyhrát, protože Nerudová má na hlavě spoustu másla, zato v hlavě má úplně prázdno. Například její doporučení, aby lidi prchli z cenzorního Twitteru na proruský Telegram. Nebo její bubnování do Třetí světové, po dopadu rakety v Polsku. To nevymyslíš.

Ale tohle všechno se v prvním kole nestane. Jedině v tom druhém. Pokud to ale všech devět kandidátů dotáhne až do voleb, tak považuju za vysoce pravděpodobné, že Babiš bude třetí a Bašta čtvrtý, ačkoliv by jejich společná podpora na druhé kolo stačila.

290 thoughts on “Nerudová Danuše, zvítězí nad Babišem

  1. Kdo nechce nikoho koho tlačí pětihnus, měl by to hodit Babišovi.
   Jestli nepostoupí do druhého kola, tak je vymalováno.
   U něj je aspoň malinká špetka naděje, že bude používat šedou hmotu. U toho zbytku nic takového nehrozí.
   A nikdo z tzv. alternativy nemá šanci.

  1. Co tak se podivat, co za posledních pár let podepsali a prosadili? Od Green Dealu po emigraci, přes Vrbetice, Skripala?
   Pořád OK?

 1. Jak by řekl Sheldon, testovali me. Me taky, opakovane jsem přešel do Menzy, tedy IQ přes 140. Takže vím, na co test je zameren a jake jsou otazky a odpovedi. Zeptám se, jak vidíte test supermana Bidena, pekelnika Putina, zdesenou Milku, tchawance ze Senátu, Lipavskeho, a ve finále malého.velkeho Poláka?
  Da se vsadit?

  1. To je zajímavé. Když jsem studoval VŠ, do menzy jsme chodili skoro všichni. IQ jsme si taky měřili, ale při koupi stravenek do menzy ten údaj nikdo nevyžadoval. Do menzy jsme přecházeli denně, a to přes frekventovanou ulici, a kupodivu nikdy žádné auto nikoho z nás nepřejelo, dokonce ani po tříhodinové přednášce docenta Michálka ze statistiky a pravděpodobnosti ne, což bylo dost s podivem.

   Pak existuje taky klub nějakých hodně inteligentních, jmenuje se Mensa. Očekával bych, že člověk s IQ nad 140 by měl být schopen to rozlišit. – Ale není to podmínka nutná, to zase ne. Znám člověka, který o vstup do Mensy hodně stojí, přestože (či snad právě proto, že…) je blbý jak poleno; trenuje testy, až se z něho kouří, aby prošel. OI!!! (čti:oj*)

   *) oj – část vozu, tyč určená ke směrovému vedení

   1. Mensa organizace ma velke M, mensa jidelna male. V obojim pripade jde o stul. Dle meho se u historickych nazvu smi psat i puvodni transkripce. Podobne diskuze/ diskuse, konkurz/ konkurs a pod., gramatcky pripustne jsou obe varianty.

    1. Stridore,
     samozřejmě se s Vámi nebudu přít jestli máte pravdu nebo nemáte. Ono na tom ani nezáleží.
     Nicméně Eta píše – „opakovane jsem přešel do Menzy“ /nebudu spekulovat, proč u některých slov používá diakritiku a jiných ne…/.
     A encyklopedický slovník říká, že „mensa“ s malým „m“ je 1. obětní stůl křtícího ritu… 2. stravovna, společná jídelna, zejména pro posluchače vysokých škol. Pravidla českého pravopisu pak v koncovce připouštějí „s“ i „z“.
     Naproti tomu „Mensa“ s velkým „M“ je Tabulová hora souhvězdí jižní oblohy.
     Nám ale nejde o „Tabulovou horu“, ale jistý typ organizace, o níž vzhledem k použití velkého „M“ nemáme pochyb.
     Škoda, že nenapsal v které zemi, protože kdyby to bylo v České republice, tak název té organizace zní „Mensa České republiky“ https://mensa.cz/
     Žádné „z“.
     No, a tak.
     Takže tleskám „zakladateli“.
     L.

     1. Přesně tak.
      menza ve smyslu stravovna se v dávných dobách skutečně psávala mensa

      Ovšem Mensa jako organizace se píše jen a pouze se s, na což poukazoval Zakladatel.
      Je to zahraniční spolek Mensa International Ltd. registrovaný ve Spojeném království https://find-and-update.company-information.service.gov.uk/company/00848100

      a u nás má pobočku, která má IČ(O) 45248591 a jmenuje se Mensa České republiky.

      Tedy menzu stravovnu lze archaicky napsat jako mensu.
      Ale Mensu spolek nelze napsat jako Menzu.

      1. Menza se se „z“ rozhodně píše, jak osvědčujete vlastním příkladem. Co se naopak se „z“ nepíše, je název Mensa, a pak ještě několik dalších slov – například kabát, lokomotiva, a mnohá další.

       Podezírám vás, že i vy jste, maje IQ>140, už přešel do menzy. Několikrát.

   2. Zakladateli,
    já bych věřil, že Eta má skutečně IQ 140.
    Tudíž musel přijít na to, že přílišná inteligence je nebezpečná.

    Nadprůměrně inteligentní člověk dokáže nadprůměrně velkou rychlostí sobě i druhým vsugerovat a zdůvodnit jakoukoli nadprůměrně velkou kravinu.

    Eta sem vstoupil z pudu sebezáchovy – v naději, že při četbě mých příspěvků konečně zblbne.

    Jenže já nemůžu být všude, mám jen jednu šedou kůru a jednu klávesnici a díky politicky přeoriantovanému Vidlákovi mě opouští mesiášský komplex!

    1. Promiňte, že se vměšuji do vaší IQ debaty ale:
     Ono to „kreativní logické myšlení“ které hodnotí většina IQ testů zdaleka není všechno. Mnoho z těch lidí s vysokým IQ nemá tzv. sociální inteligenci – tedy neumí vyjít s lidmi, neumí je odhadnout, neumí s nimi jednat.
     Pro život je často důležitější se v několika sekundách rozhodnout, zda člověk, který vám vnucuje svůj názor je manipulátor nebo jen nadšenec než to, zda do obrazce doplnit černý nebo bílý čtverec s uříznutým pravým nebo levým rohem.
     (Někdy je to životně důležité, pokud ten člověk drží v ruce nabitou pistoli. [;>))

 2. Letmo jsem na to hodila očko. Takže jen pár poznámek k Vidlákovo textu.

  _______ „Voličské postoje jsou upevněné a prakticky neměnné.“

  Toto tvrzení je na základě toho, že hodně voličů (hlavně na blogu) říká, koho volit NEBUDE. Na druhé straně, neříkají, koho volit BUDOU. Případně, jestli budou volit vůbec. Tozn., že, přinejmenším, jedna strana možností, je otevřená. Zde má tedy vidlák, očividně, logickou chybu.

  Nehledě na to, že silné řeči se vedou, ale když přijde na lámání chleba, bývá to jinak. Protože alternativa k 5hrůze, má jen Babiše a nezvolitelného Baštu, který nemá šanci, pro něhož je hlas vyhozen oknem. Někteří to tedy hodí, když na ně před volbami, bezprostředně dolehne odpovědnost, skřípějícími zuby, Babišovi a někteří nepůjdou volit vůbec, což je také volba. Mnozí, protože je to volba těžká, se rozhodnou na poslední chvíli.

  Aby to bylo ještě složitější, neexistují jednoduché pravdy a tvrzení. Byť je máme rádi, neb jsou pro nás lehce pochopitelné.
  Je totiž otevřená i druhá strana možností.
  Existuje fenomén, že lidé v průzkumu (nebo na blogu) odpovídají, koho volit nebudou, ale ve skutečnosti, ho volit budou. Může se jednat až o 10%, případně více, všech voličů. Po zvolení Trumpa, se tomu v JúEsEj trochu věnovali a k něčemu došli. Částečně to souvisí s předchozím odstavcem, ale více s něčím jiným…

  ____________“…proč takové husičky?… Ale ono je to vlastně docela jednoduché – potřebujete člověka, se kterým se volič ztotožní. … Každá česká husička si v Danuši představí sama sebe. … a muži taky “

  Že se voliči musí s kandidátem ztotožnit, tu dříve několikrát v diskuzi, zaznělo ode mne. Zřejmě odtud to slovní spojení vidlák převzal. 😉
  Ovšem, že ne ve smyslu, že „Každá česká husička si v Danuši představí sama sebe… a muži taky“.
  Ženy, v průměru, oslovuje politika daleko méně, než muže. Tudíž, daleko méně z nich, touží být, v tomto případě, prezidentkou. Nebo třeba ministryní. (Směrem dolů, se rozdíly trochu stírají.)
  Ženy, v průměru, oslovuje, když kandidát (ka) má rodinu, muže, ženu, děti, jsou si oporou, zajištěni, upraveni, vypadají dobře, vztahy klapou, role jedou a vše je tak, jak má. Muž trošku mužnější a žena trošičku ženštější. Ideál. Kterým nejsou, což vědí, ale chtěly by být. Jejich první signální soustava, vyhodnocuje takového kandidáta, jako solidního. Klaus, po tesilových aparátčících, nosil oblek na míru a mondénní kravaty a Livie byla prezentována jako milující a podporující partnerka, ideál; přesto se myslím;) moc žen s Klausem neztotožňovalo.

  U mužů obdobně, jen ty hodnoty jsou jiné. Příliš se to neliší od klukovské party. Kde pouze určité typy dělají vůdce a jako takoví, jsou ostatními akceptováni. Mohu si rozumět s Radkem od sousedů, můžeme mít stejné zájmy, být kamarádi, ale Vůdce, to je něco jiného. Jak máme Radka rádi, na Vůdce party ho nenavrhneme, když jisté kvality nemá. Volíme totiž prezidenta a i když je jeho role, v EU (ovládané pro změnu zpoza oceánu) protektorátu již formální, pořád to máme v sobě. Nejvyšší Vůdce, jak to chce naše první signální soustava, musí mít nějaké kvality. Hlavně v případě krize. Slabý Vůdce = znevýhodnění až zánik jeho skupiny. Silný Vůdce = prosperita, přístup ke zdrojům, z čehož těží celá skupina ( nelze nevzpomenout na Orbána. Nebo Putina, který, po svém nástupu, zachránil nerostné zdroje pro obyvatele své země, a další. Třeba Fialu, který se třese před EU a tudíž máme drahé energie – naše zdroje zákonitě využívají jiní silní Vůdcové, na úkor skupiny Fialovy). Tak to máme v sobě zakódováno, negativním i pozitivním výběrem, díky milionům předchozích let. Muž se s prezidentem rozhodně neztotožňuje, že si sebe představí na jeho místě. I já bych mohl… Mužská hierarchie funguje jinak. Muž vybírá silnějšího ( ve smyslu schopností, ne jen síly jako takové) Vůdce, než je on sám. Se ženou (konkrétně Nerudovou) se muž „ztotožní“, jen těžko. Ženu může volit, pokud ji volí jeho skupina (strana) nebo aby to nedostali ti druzí, ale v nevědomí má zakódováno, i když je to potlačeno „hanba mužům, kterým vládnou ženy“, před 1 000 lety, stejně jako dnes. Ostatně, u dodnes přežívajících skupin lovců a sběračů, kterými jsme miliony let byli a kterými se, bez ohledu na soudobý civilizační nátěr, rodíme, nebyla během doby, kdy to zkoumáme, zaznamenána jediná náčelnice.

  Pak se člověk (i volič) ztotožňuje s druhým člověkem (i kandidátem), když, mými dřívějšími slovy „mu rozumí, se s ním ztotožňuje“.
  Což je odpověď na to, že nenávistné, až hysterické osobnosti, typu modré Milky nebo Pavky Novotného, lidé stále volí. Pokud jsou splněny podmínky výše (!) pak kandidáti těchto rysů dostávají přednost, pokud volič má rysy obdobné. Většina z nás nepochopí agresivitu politika, který schvaluje smrt 500 000 iráckých dětí. Nebo, abychom ubrali, náhodnou smrt Duginovy dcery, mrtvé děti na Donbase, mučení a vraždění zajatců. Nebo útoky na památku K. Gotta po jeho smrti a dalších. Třeba mluva o dezolátech a podobně. Na nás to působí odpudivě, ale ti, založení obdobně, tomu rozumí, proti tyto lidi stále volí. Na programu samozřejmě nezáleží. Zděšená Mirka tak přináší ODS nějaké to procento hlasů, navíc. Tohle patří do první signální taky. Média, vytvářející simulákra, pak vytvářejí a zesilují vjemy, působící zase na první signální. Hanění Babiše včetně.

  Pokud jsi, milý čtenáři, dočetl až sem, chápeš, jaké faux paux bylo, když kandidátka na prezidenta USA, Clintonová, klopýtla před nasednutím do auta. Právě tento záběr z mobilního telefonu, jí, možná, prohrál volby. Slabý, nemocný vůdce…
  Pochopil jsi i to, proč členství v komunistické straně u Pavla nevadí. Hádej, kam se poděl ten milion kariérních komunistů po roce 90, kdy houfně vraceli knížky? A ostatní členové jejich rodin? Je oportunista, stejně jako jeho loutkovodiči, jako lidé ze stran loutkovodičů, stejně jako ti, kteří ho budou volit. Oni si rozumí, peníze jsou na prvním místě, na nějaké členství v KČS, se*e pes. U jiných členství, pochopitelně, vadí. Protože jde o přístup ke zdrojům. Naříkat nad dvojím metrem, nemá smysl.

  V 5 koalici to vše vědí. Minimálně v ODS a TOP. Ty s tím pracují už od svého vzniku. (Kdo si vzpomene, kolik bylo v ODS západních mediálních poradců?! Po vyhraných druhých volbách, se privatizovaly velké podniky. A poté, co se díky bezchybnému PR a podpoře ČT, dostali Kalouskovci je korytu, soud s Bakalou, který TOP financoval volební kampaň, neproběhl a krádež hornických bytů byla legalizována.)

  Vůbec nic neznamená, jestli kandidát má v hlavě (politické, protože to nejsou hlupáci) seno. Musí projít přes první signální! Fešák uhlazený generál a mondénní blondýna. Ze štábu NATO a z univerzity. Upravení, vlivní, úspěšní. PROJDOU. Pak to zbývá jen doladit a to se zmákne.
  Proto sázka SPD na, před očima vadnoucího, Baštu, vypadá jako vědomá sabotáž prezidentských voleb.

  __________ Pavel nebo Nerudová?
  Zde by to mohlo být, že hlavním koněm bude Nerudová.

  Oba mají kostlivce ve skříni. Nerudová nejen za sebe, ale i manžílka. Na oba vyšly na světlo Boží, jejich hříchy. Nicméně, u Pavla, který je „pouhým“ oportunistou, jako každý druhý, je to nápadně intenzivnější. U Danuše se to spíše tutlá.

  Příčina by mohla být, že Pavel, ač politický oportunista, má nějakou vlastní vůli nebo její zbytky. Dokonce se vyjádřil, že situace na UA by se měla nějak řešit a že UA nemusí získat zpět všechna území.
  Což je pohled realistický, vzhledem k evropské ekonomice, kdy by měly boje ustat co nejdříve. Zato Danuše, je pořád předpisově loajální, což znovu dokázala, když UA raketa vybuchla na polském území. A v politice je nováček, na rozdíl od Pavla v ústředí NATO a je žena, takže bude lepší marioneta.

  Komu z kandidátů bych dal přednost?
  Pokud bude nejaká krize, Pavel bude něco dělat. Nebo se snažit. Sice v souladu s Big Brotherem, ale aspoň něco.
  Babiš bude rozhodně něco dělat. Jako manager, je na krize zvyklý a je zvyklý je řešit.
  Danuše bude bezradná a budou ji řídit poradci. Jako Čaputovou.
  Bašta nebude dělat nic a možná na tom bude tak špatně, že ho nebudou moci řídit ani poradci…

  1. No já nevím, ale lovci sběrači jsou stále lovci sběrači. Dál než k chatrči se nedostali, to samé kočovníci, když je zavřete a nedovolíte dělat to, co je drželo při životě tisíce let, předčasně umírají a trpí více civilizačními nemocemi.
   Je to daleko složitější než nám jsou odborníci ochotni sdělit.

 3. Kandidáti s 50000, ale čeho…..?

  Proč spí ochránci ústavnosti už třetí přímé prezidentské volby?
  Proč dosud nepřinutili zákonodárce upravit to nejpodstatnější a zásadně vadné v prováděcím zákonu?

  Zákon a ministerstvo řeší, zda je v podpůrné petici občanského kandidáta dobře a krasopisně vyplněné číslo dokladu, datum narození, či adresa trvalého pobytu úplně stejně s databází obyvatel a v kolonce „podpis“ na řádku je něco drápnuto a pak je považováno toto formálně jako OK a naopak.

  Jenomže skutečnost, že se občan v nějaké databázi najde a údaje souhlasí, není v žádném případě způsobilé samo o sobě prokázat a ověřit vůbec NIJAK to zásadní a ústavně relevantní,
  ZDA vůbec šlo o projevenou vůli toho konkrétního občana (50000 občanů),
  lidštinou- že podpis a vůle podpořit je na řádku skutečně jeho.

  Člověk nemusí být Einstein, aby ho napadlo, co vše je možné……a kdo vše může mít a má pohromadě ty zákonem požadované potřebné údaje občana (či si je nějak dokáže zajistit), pokud není třeba prokázat, ověřit a kontrolovat (podpis) projev skutečné a autentické vůle v řádku vyplněného občana.
  Dovedu si představit i varianty (dle fantazie každého člověka) vzniku zázraku bezchybných petičních archů jedněch a chybných (i úmyslně) druhých, třeba jen pro zbavení se konkurence…

  Prováděcí zákon, který má dodržet Ústavou uvedené a tedy „podepsané občany“ (jejich vůli)
  paradoxně toto jediné vůbec neověřuje, ani co je nejhorší ověřit nepožaduje-KDO se podepsal.
  Pak nemůže být ani ve hře na právní stát takový zákon přece v pořádku a v souladu s Ústavou.

  Namísto toho se kontrolují formality a ty pak rozhodují, zda někdo bude kandidát nebo ne.

  Jenomže ani u těch kandidátů s minimálně 50000 uznanými řádky, vůbec nedošlo k ověření a zákonu je to fuk, zda skutečně aktivně a autenticky jim 50000 občanů tam uvedených
  se i vlastnoručně podepsalo (vyjádřilo autenticky vlastní vůli) a naopak,
  co když v neuznaných řádcích jiným ona skutečně autentická vůle občana vyjádřena podpisem byla Janeček)….

  Tedy poctivě vzato NIKDO z občanských kandidátů v podstatě už třetí volby neprokázal,
  že má podepsané autenticky v řádku uvedené občany, jak chce Ústava, ani ti 2 úspěšní.

  A pak má být i nyní připuštěn k volbám každý, kdo donesl archy s 50000 PODEPSANÝMI řádky
  a nebo nemá být připuštěn žádný občanský kandidát,
  když jakákoliv zástupná kontrola mimo kontroly projevu vůle občana tuto vadu stejně nezhojí.

  1. Tyto volby ukázaly na zajímavý fenomén, že u nás máme excelentní státní zaměstnance — rektorka Nerudová s chybovostí podpisů 0,3%, generál Pavel 0,31%, a naopak naprosto neschopné miliardáře — Diviš 18,8%, Březina 29,1%, Janeček 33%.

   Kde dnes mohli ti miliardáři být, kdyby byli ve své podnikatelské činnosti aspoň tak schopní, jako státem placení zaměstnanci!? Třeba takový Twitter dnes mohl být v českých rukou a jeho majitel by to na svých výdajích ani nepoznal 😉

   1. ‚naprosto neschopné miliardáře — Janeček 33%.‘
    Vrána vráně sedá, takže co můžete očekávat od příznivců člověka, který neví, co je to hůlkové písmo, ani co je to číslo popisné.

 4. Nový Česko prezident, americké volby a MS ve fotbalu

  Kdo vyhraje prezidentské volby u nás je již předem rozhodnuto. Že to nevíme na tom nic nemění. Casting už dávno proběhl, teď hrají vybraní herci jen přidělené role. Ti kteří nebyli vybráni byli již vyřazeni a teď sledují čeští diváci jenom další podařený „holywúdský film“.

  Americká technologie ovlivňování voleb zrealizovala několik úspěšných akcí počínaje jasnou prohrou D.Trumpa a nyní doplňovacími volbami demokratů do senátu, u nás nenápadně upravila výsledky posledních parlamentních voleb a vítězství pětikoalice a další její aplikace jsou nyní roztroušeny už po celém světě od voleb prezidentů po volby do parlamentů. Důležité u všech voleb je závěrečné sečtení a výsledky svěřit do počítačů firmy USA provenience s vyškolenou obsluhou, což není žádný technický problém.

  Podobně je aplikován systém ovlivňování např. zápasů v tenisu tvz.“Jestřábím okem“ známým sportovním fanouškům. Zde jde opět o americký software a program a americkou obsluhu počítačů, která nepatrnými zásahy do stopy polohy dopadu míčku (u voleb počty hlasujících) ovlivňuje dění na dvorci. Zde však jde o probíhající živé přenosy, tak posuny musí být milimetrové, ale pro „správného“ hráče.

  No a na probíhajícím MS ve fotbalu, přes desítky kamer snímajících postavení hráčů a míče a několik videorozhodčích, se v sporných situacích objeví na obrazovkách výsledek vhodný pro vybrané mužstvo.
  Výběr vítězů zápasů je v režii obřích a bohatých světových sázkových kanceláří.

  V lednu se dozvíme, kdo byl u nás vybrán za prezidenta. Volby na tom nic nezmění. Podpora či nepodpora jednotlivých kandidátů je jenom kolorit, takže jestli Babiš (menší zlo) nebo Bašta (slušný disident), Pavel (kounisticko-kapitalistický obojživelník) nebo Nerudová (hloupá blondýna) to jsou pouze role nikoliv v dramatu, ale v komedii.

  Je zajímavé, že se musí výsledky všech hlasování neveřejně sčítat a sumarizovat, když je dnes úplně jednoduché uveřejnit na internetu online výsledky ze všech volebních místností v republice a každý volič si muže výsledky sečíst sám (pokud umí sčítat) a dokonce zkontrolovat, zda v jeho volebním místě je počet hlasů správný?

 5. off topic
  Příslušníkům bezpečnostních sborů se příští rok zvednou tarify o deset procent, u prvních dvou tarifních tříd o 17 procent, u dalších o 10 procent. Návrh nařízení vlády ve středu kabinet schválil, řekl na tiskové konferenci vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL).

  Českou televizi čeká od roku 2024 omezování výroby i vysílání a propouštění zaměstnanců, pokud se do té doby nezvýší koncesionářský poplatek. Usnesla se na tom Rada veřejnoprávní instituce.

     1. Je to tak. Kdyby byla Nerudová vnitřně konzistentní ohledně navenek deklarovaných názorů na LGBT…, podá tu stížnost sama i za cenu, že jí to odnese hlasy. Takže to neudělá.

     2. Vy evidentně nejste obeznámen s konceptem kontextuáního extremismu.
      Nedělám si legraci.

      Spočívá v tom, že nejsou trestné výroky a symboly samy o sobě, ani jejich užití, ale to, kdo a proč jich použije.
      Když řeknete, že mají vojáci se zbraněmi hlídat hranice, tak vás odsoudí. Když pošle Fiala vojáky na hranice, tak se neděje nic.

      O tom, kdy je běžný (nebo vlastně jakýkoliv) výrok trestný, rozhoduje soudní znalec. Takže pokud by vůbec orgáni takový podnět přijali, skončilo by to na dobrozdání znalce.

      Ale MĚLO BY SE TO UDĚLAT!

 6. https://protiproud.info/politika/6869-fialovy-desive-signaly-se-mnozi-pokus-o-armadni-ustavni-puc-neslychane-drza-slova-generala-rehky-jak-nas-dostat-do-valky-bez-prezidenta-a-parlamentu-a-jak-ucinit-volebni-podvody-normou-uz-jdou-na-to-zastavime-je.htm

  Většina nebezpečí byla v poslanecké sněmovně mimořádně kvalitně a přehledně pojmenována. Teď už zbývá maličkost:
  Jak jim čelit, a jak se té totalitní pakáže na národní i nadnárodní úrovni zbavit. Život mimo koncentrák za to stojí.

  1. A koho povolají do armády? Poslední vojáci už mají skoro 40 let. A ti před revoluci 50 a víc let.
   A kam ti lidé půjdou? My máme kasárna?
   Teď byl soud s nějakým studentem co zabil učitele mačetou. Stačí si přečíst ty komenty, ti mladší jsou s prominutím bačkory. Ti jako půjdou na Rusa?
   Ten generál je blbec.

    1. To profesor Wilson zkoumal mravence a zjistil,že vojáci tam jsou ti nejstarší jedinci,co už si odbyli funkci chův a zásobovačů, kariéru života završí v armádě. Člověk se podle něj chová úplně nelogicky,že do válek žene mladé,kteří se ještě nerozmnožili a nepodílejí se tak v případě smrti na evoluci živočišného druhu. Třeba se to jednou prehodnotí a válčit budou staří. Uleví se tak i sociálním a duchodovým systémům.Je to v knize Smysl lidské existence. Člověk je podle něj na světě proto,aby se rozmnožil a tim přispěl k vývoji svého druhu.

     1. To už mi také napadlo. Že je to zvrhlost posílat na smrt mladé kluky.
      Fiala navrhne jako poradce pro národní bezpečnost Tomáše Pojara.
      Z toho mě úplně mrazí. Ten člověk je nebezpečný militant a šílenec, válčil by až by brečel.
      Byl odvolán z pozice ředitele Člověka v tísni, když prohlásil , že pacifismus se šíří jako mor.
      Museli nasadit méně prostořekého Pánka. Zřejmě Fiala tento názor sdílí.

  1. Já jsem si napoprve myslel, že je to false flag.
   Něco jako když u nás Útvar pro organizování odhalovaného zločinu zorganizoval a odhalil ty teroristické buňky, které se strašně divily, co jim to jejich bývalí kamarádi z klubu žvanilů chtějí navěsit za zločiny.

   Říšští občané.. to je takový pěkný název, který by měla mít krajně pravicová německá organizace. A požár v Reichstagu už je taková jejich tradice, ne?

  2. Na Hovínky normálně nechodím. Teď jsem díky nim málem „vyhodil“ oběd.

   Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou… (díky Karle Kryle!)

  3. Tak propojení na QAnon už zmínili, čili do večera za to může Trump a do rána se najdou občanky Čuka nebo Geka (nebo obě dvě).

   1. Tak pry je mezi spiklenci i jedna Ruska, ktera mela zajistit kontakt na soucasnou ruskou vladu.

    To vypada, ze je papalasi v Nemecku docela boji. Asi tam bude brzy dost nezamestnanych a zavislych na davkach.

    Zkuste nekdo kontaktovat Vlka, on ma nemecka media v maliku.
    Tak jea je to prezentovano ted, je to spis smesne.

 7. https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-rissti-obcane-planovali-puc-nemecka-policie-pozatykala-pravicove-extremisty-40416663

  Rozsáhlé zatýkání v celém Německu, skupina penzistů plánovala státní převrat, svržení vlády a její nahrazení feudálem.

  To je blbý – to se bude líbit!
  Navíc příležitost k prohlídkám asi stodvaceti objektů a zabavení počítačů….pochopitelně mj. AfD.

  Jsem zvědavý, jestli příští zátah už bude celoevropský a za pomoci čerstvých policejních sil z řad imigrantů, zkušených v neformálním a efektivním vedení výslechů.

   1. Poučení z krizového vývoje – pro koho?
    Pro věrchušku nebo pro eventuální další „revolucionáře“ aby to nepo…?
    Atentát na Adolfa se taky nepovedl, ale když se bojovalo o předměstí Berlína, skončil to sám.
    Jak to bude se Zelenským?

    1. Poučení z krizového vývoje – pro koho?

     Mnoho vhodných odpovědí; kterou vybrat? Zde – namátkou – několik variant:
     – „…to se právě neví.“ (Králíček z příběhů medvídka Pú)
     – „…všechno má své meze!“ (Jednoroční dobrovolník, dvojsmyslně…)
     – Chytrému napověz. (České pořekadlo)

   1. Nebo na ty dva ruské agenty, kteří otrávili Skripalovy, vyhodili do vzduchu vrbětický muničák, pro veký úspěch si to po letech zopakovali s Nord Stream 2, a bůh ví, co dalšího mají ještě na svědomí…

  1. Vsadím se, že chtěli zapálit i Reichstag. Tak můžeme čekat razie u členů nepohodlných politických stran (jedou mi vykládal pan Bystroň, jak u něj dělali razii, ale to byla ještě doba mírná a klidná) a třeba dojde i na Gliwitz.

  2. To je tak podivná informace /snad na Novinkách/, že by mne z hloubi duše zajímalo, co se ve skutečnosti za tím „zásahem“ skrývá…

   1. Podle mě tamní režim přitvrzuje, asi jako v době nástupu kancléře-vegetariána. Budou určitě buď formálně nebo neformálně zavádět další opatření na ochranu demokracie.
    Já předpokládám, že buď je to komplet false flag nebo je to založeno na existencí pár oponentů, na které došili celý ten zbytek. Jakpak bude vypadat proces?

 8. Prezident má u nás roli „influencera“ díky možnosti vetování zákonů, jeho veto je ale přehlasovatelné parlamentem prostou většinou.

  Ohledně záležitostí na úrovni EU, jako byla např. Lisabonská smlouva, donutí prezidenta k podpisu Ústavní soud.

  Stávající libodemo pětikokoalice se dokázala velmi dobře blamovat svým dosavadním ročním působením. Energetická a ekonomická situace se bude díky její neschopnosti příští rok dále zhoršovat. Může to dojít tak daleko, že majitelé velkých firem začnou přes svoje kontakty tvrdě tlačit na ODS, aby došlo k předčasným volbám, protože s koulemi na nohou tvořenými TOP09, STAN a Piráty se situace nezlepší.

  Po volbách se buď vytvoří koalice ODS+ANO, nebo bude menšinová vláda ANO s podporou ODS. Což se už ostatně v opačném gardu chystá na pražském magistrátu. Fiala by mohl dostat příslib, že Jourová odejde z funkce lidové komisařky kvůli zdravotním problémům a on ji nahradí.

  Babiš bude potřeba ve vládě, na prezidentování ať je někdo jíný. Je škoda, že u nás nemůže být prezidentská dvojka, Barbie a Kena máme 😉 Byla by to navíc výborná příležitost nechat libodemo zprofanovat i v této roli.

 9. Tohle je klamání spotřebitele, ten nadpis neodpovídá obsahu článku. Ale zase jsem se u toho dneska docela zasmál, povedený hlášky :). Nakonec to teda překvapivě vyznělo zase probabišovsky :)). Nevím proč, ale získávám pocit, že to Babiš snad ani vyhrát nechce, že za má za lubem něco jiného.

 10. Vidláku, četl rozhovor na PL. Plně souhlasím. Dobře vypointováno. Nebýt onoho dobrodružství, stoupla by produkce potravin a klesla jejich koncová cena. Rozvoj přirozených vztahů s místními výrobci by měl i pozitivní společensko – kulturní efekt.
  Čemu regulace slouží? K potlačování malokonkurence a místní kultury. K rizesírání vztahů mezi lidmi. K rozrušování sociální koheze. Ke snížení míry individuální, rodinné a místní samostatnosti. K zachování a zajišyění růstu neproduktivního byrokratického aparátu pro zaměstnávání jinak nepoužitelných absolventů zbytečných studií a tak i zbytečných „vzdělávacích institucí“ a vzdělávatelů….
  A jako ve všem ostatním spojení s příslušnou ideologií až náboženského rozměru.
  Sázím na venkov. Na vidláctvo. Stále skrz produkci má velkou moc. Je doposud je roztříštěno. Buďte svorni.
  A…jestliže policajt, státní zástupce, soudce, …obecní úředník….také rádi kus dobrého žvance… Ne, nic špatného, žádná korupce. Zaplatí smluvenou poctivou cenu, tak jako všichni ostatní. I my z města. Každý svého vidláka. Každý vidlák svého z města. Paralelní polis. „My, Fuente ovejuna“.

   1. Kavkazská jedle z Dánska do každé české rodiny z firmy hongkongská investiční společnost Eurasia Development Group Limited.Je to na palici

   2. No vidíte – a pak že to není pokrok. Do kratší tyčky uheráku (odhadněme: k=0,75) se podařilo dostat o 60% větší výkon (800/500=1,6). Měrný výkon uheráku narostl na 1,6/0,75=2,13333, čili více než dvojnásobně!!!

    Tomu říkám úspěch moderní vědy a techniky.

   3. Delší tyčka uheráku lze použít jako zbraň!
    Zvláště pokud se jedná o salám podle starých socialistických norem vysušený.

    Protože bylo zjištěno, že uherákem za 500, – se vyzbrojují převážně penzionovaní horníci, dolníci a hutníci, proslulí svými proruskými či dokonce a providláckými názory, bylo rozhodnuto, že:

    a) uherák musí obsahovat v okamžiku prodeje podstatně vyšší podíl vody, aby byl měkčí a tím při úderu méně nebezpečný
    b) je nutno uherák zdražit na 800,- Kč, aby si neliberálně orientovaný ostravský důchodce nemohl koupit více než jednu štangli uheráku denně a nebyl puzen k nezákonnému hromadnému ozbrojování !

    1. Uherak je kanon na vrabce. Uz leta praktikuji „predvanocni vysocinu“. Dela se to jednoduse. Koupite si na prelomu leta a podzimu stangli vysociny a date do spajzu/lednice. A pak uz nedelate nic. O vanoce ji vytahnete a mate dve moznosti. Muzete s ni zatloukat hrebiky anebo pouzijete krajec a nakrajite na tenke platky. Zjistite, ze i tak „sprosty“ salam jako je vysocina ziskava po ztrate vody necekane chute 🙂

    2. AH, Vaše myšlenková konstrukce je v podstatě správná.
     Ovšem vývoj směřuje k povinné registraci Uheráku jako zbraně.
     Tedy zbrojní pas na Uherák, trezor a jednou za 5 let na PČR předložit ke kontrole.
     Ovšem každý den k němu můžete přivonět.

 11. Pokud jste ještě nečetli dnešní Vidlákův rozhovor pro PL, dožeňte to.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/7-Kc-za-mouku-pak-50-za-chleba-Komu-Tajne-Hlas-venkova-Mladi-chteji-hnusne-jidlo-722676

  Je asi třikrát lepší než než tento článek.
  Pojednává o podstatnějších věcech, než je výsledek předem koupeného fotbalového zápasu Real Madrid kontra Dolní Kotěhůlky, kde předem víme, že vyhrají Dolní kotěhůlky.

  Kontumačně .
  (Nebo proto, že dvanáct hráčů z jedenácti dostane od uvědomělého sudího sudího červenou kartu.)

  1. Moc dobré!
   Ale, …“Vsadím se, že mezi horníky v Ostravě moc vegetariánů nebude…“… já se zase vsadím, že na Ostravsku už moc horníků není.

    1. Re: SK

     Valcíři už nedělají rukama asi tak 50 let. Naposledy dělali v Třinci na válcovně A. Tam se ještě nahazovaly profily do stolice růčo.
     Od té doby na šichtě jen sedí a chlastají pííívo.
     Hutníci dnes totéž. Lopatu viděli z ponorky, a to ještě byla kalní voda.

      1. No nic, Targus tam patrně nikdy nebyl.
       I když na ledacos mají tlačítko, je to dost blbá robota. Hic, rachot… A co dlaždiči? Kopáči? Zedníci atd.?
       Ale to už se dostáváme někam úplně jinam. Mělníme téma.

   1. Byli jsme v rámci firemní oslavy v Dolních Vítkovicích včetně exkurze a vysvětlování co kde proč a jak.
    Vynikající. Vzali si nás do parády vlastně osmdesátníci, a byl to mimořádný zážitek ty chlapy poslouchat.
    Havířů už fakt moc nebude, ale baníkovců je a bude navěky Amen.

    1. Tam jsem před 40-45 lety chodil na brigády. Velká sranda! Chlapi se vsadili, že vynesou přes bránu kovadlinu. A povedlo se!!

  2. Cituji Vidlaka z PL:
   „Včera jsem ji viděl u nás v supermarketu za 20 Kč za kilo.“
   Ja v nasem Globusu vidim mouku Pernerku za 35Kc, kde jsou ty doby kdy stala 25Kc …
   Sleva na chlast je kazdy tyden, sleva na mouky, lusteniny nic.
   Zacina mi to pripominat Rusko 90-tych let. Levny chlast a lidi umirali hladem.

   1. Pernerka byla vždycky pro zbohatlíky a pozéry. V době, kdy stávala pětadvacet, normální mouka byla za dvanáct. 😉

    S Glóbem zkušenost nemám, ale Kaufland má „moučné“ slevy průběžně. Během roku se mi v akcích nastřádalo deset kilo čočky a dalších deset kilo různých fazolí, krup, hráchů a podobných – nepočítaje to, co průběžně odjídáme. Teď minulý týden jsem dovalil dom dva pětikilové žoky rýže a přiložil jsem je ve spíži k těm, co tam mám od jara. Ne že bych ji potřeboval, ale jak mám doma míň než patnáct kilo rýže, bývám nervózní.

  3. Citace z rozhovoru

   Myslím, že signor Cecchini má výhodu, že žije v Itálii, kde se na předpisy kašle už 400 let a německý přístup k práci a byrokracii se tam příliš nenosí. Pokud jsem mohl vidět videa z jeho nádherné provozovny, čeští veterináři by mu to okamžitě zavřeli a on by do konce života splácel pokuty.

   Na video jsem koukal a zadny dreveny dvere do chladaku, ani drevenej stul jsem nevidel, vsude predpisovy nerez, ale asi na to diky mnozstvi a delce praxe mel nasetreno.
   Chapu ze zacinat stredne male reznictvi s jatkami pro vlastni biochov musi byt velmi drahe a slozite. A presto jsou, Ladik muze potvrdit Svetla hora u Bruntalu a sjizdej se tam zdaleka.

   1. Re: Karel

    A že italský „masoř“ ukáže ve videu jenom to, co uzná za vhodné, to vás nenapadlo, že…

    Btw. mně se velmi líbí nové plastové špalky na porcování masa. Dřevo s masem žereme už tisíce let a furt nic. Tak to holt zkusíme s ropnými výrobky. Když je máme v rybách a ve vodě, zvládneme je i v mase…

  4. Skvělý článek.
   Vidlák se s těmi zemědělskými články moc nepaple, sází to hlava nehlava, není v tom jediná spekulace, jediná politická korektnost, je to radost a potěšení číst takový svěží článek.
   Trochu mě ale překvapilo, že už dlouho nepotkal tyranosaura…

   1. Zůstáváte napůl cesty. Každá mince má rub a líc; lícem oné mince je Vidlákovo setkání s tyranosaurem, řízky z tyranosaura jsou jejím rubem. Kdo ví, co všechno má Vidlák v mrazáku. – Jak praví klasik: vše souvisí se vším, drahá kolegyně!

    1. Re: Halef

     Nejhorší není to, že má šnycle z Tyranosaura.
     Nejhorší je, že nechce počastovat.
     Jsem tam byl, jakože přímo u něj, a FURT mi cpal jen to blbé prase!!!
     To jsou lidi, co…?
     Příště abych si na něj vzal svou Henryovku.

 12. Volba prezidenta. Ne spasitele či diktátora. Doporučuji osvěžit si znalost přečtením Ústavy.

  Odbornost a výkon v něčem nezaručuje odbornost a výkon v druhém. Proto příkladmo Dana Drábová je na tom stejně jako například kvalifikovaný muzikant, čutálista, hokejista. „Hašan na Hrad!“ To také zaznělo od hophop Čechů. Haló efekt i se zpětným odrazem. Třesk o dlažbu rozbíjených láhví, opilecký řev „Jsme mistři!“ Mámivé zrcadlo dávající zkreslený obraz o vlastních schopnostech. Pak už jen jásání davu a…dokonáno jest. Drábová je expert ve svém oboru, jenže její politické výstupy jsou mimózní. Či aktuálně vládně trendově konformní. Jestliže si chce uchovat pozici, chápu, jenže v takovém případě je nejvýhodnější se nevyjadřovat a držet čistě odbornou pozici.

  Co se týče Babiše, nejsem jeho …stoupencem. Nejsem stoupencem nikoho z uchazečů. Snažím se pragmaticky vybrat nejméně špatného proti více špatnému. Proto jsem příkladmo volil SPD. Jako brzdu.

  Nevyhovuje mi žádný kandidát, žádná politická strana, žádný z hlásaných programů. Všechny jsou v nějaké míře populistické v boji o hlasy. Musí být. Každému něco slíbit. Třebaže, při kritickém rozboru se to navzájem vylučuje. Jenže jaký podíl ve voličstvu mají ti, kteří toho jsou schopni a ochotni? Proto rozhodují fasády a jednoduchá hesla. Neměl jsem dobrý pocit ani ze „zdejších Václaváků“. Stejné jako „přesýpací akce“. Stejné pódium, stejný „kotel“ s vlajkonoši pod pódiem. Jen jiní lidé na pódiu, jiné nápisy na transparentech, stejně jednoduchá hesla, stejné roztleskávání, stejná samolibost na pódiu z reakce davu. Pár orgasmických minut hvězdné slávy a vidina vpuštění na jeviště velkého politického loutkového divadla, guláše v parlamentním bufetu, sociálního kapitálu, jiného světa než onoho plebsu pod pódiem, chvíli jásajícího „Hosana!“, za chvíli řvoucího „Ukřižuj!“ Kritické slovo? Jako vytáhnout slávistickou vlajku ve sparťanském kotli. Či obráceně. Osud doktora Galéna.

  Připouštím i nějakou sebe přesvědčující se snahu. „Vždyť to nedělám pro sebe, ale pro lidi.“ Jenže, pak, komu by se chtělo zpátky, dolů. Tak naučit se vlčí chorál a zařadit se. Další jeptiška vstoupila do bordelu…

  1. ad Schumacher
   Ukradl jsem Váš komentář pro svůj blog. Už Vás beru jako stálého autora (bez nároku na plat!).
   Kdybyste psal články, budete velkým konkurentem Vidláka.

 13. ‚by Petr Pavel v Západním Německu píchal radioaktivní polonium přeběhlíkům, nebo by takové rozkazy podepisoval‘
  Kdepak, takový způsob zabíjení nepřátel by určitě nepovažoval za ospravedlnitelný, když se nemůže vnitřně srovnat ani se zabitím dýkou místo pistolí.

 14. Ekonomové se podivují nad propadem spotřeby domácnotí.
  https://casopisargument.cz/?p=47136
  No, mě to neudivuje, asi to dělají jako já. My jsme cca polovinu úspor utratili během posledních dvou let za rekostrukce na baráku a a vybavení tak, abychom měli věci kvalitní a nové a nemuseli jsme následujcí asi 4 roky nic dražšího kupovat (spotřebiče, stavební práce, auto a pod.) a pokudmožno ani opravovat. Prostě příští 4 roky budeme jen používat to, co už máme a všechno půjde na energie, potraviny, oblečení dovolené, koníčky a sporty tak, aby život zůstal příjemným, ale bez pokroku. Kdyby bylo ještě hůř, seškrtají se dovolené, kroužky a záliby (například nemusím na tenis už platit trenéra, když budu hrát jen s přiměřeným soupeřem a už přeci jenom vím „jak se to drží“ a platit jen halu napůl je mnohem levnější než ji platit celou a trenéra k tomu). I aplikace George od Spořitelny ve svých doporučeních k úsporám říká: „Chcete-li ušetřit, nepodléhejte reklamám a nekupujte si žádné nové věci, prostě žijte s tím, co už máte.“ Zlatá slova. Prý i na Západě existovalo nějaké hnutí „Nic nepotřebujeme“ – prostě propagující skromný život bez neustálého nakupování nových věcí. To je zrdravý životní postoj a bude to smrt kapitalismu, který potřebuje neustálý růst. Udržitelkný cyklický život bez růstu vyžaduje nové politicko-ekonomické uspořádání společnosti.

  1. Bez růstu bychom nebyli ani v době kamenné. Bez pazourků. Ani bychom nedkezli se stromů. Není to ano nebo ne. Je to záležitost míry. Na Zemi je osm miliard lidí. Hrozí uzavření civilizačního okna pro expanzi mimo Zemi. Ta je v rukou mozkové elity. Ne oněch miliard z nichž mnozí netuší že Země se točí, že obíhá, že je kulatá. Dokonce i mezi stamiliony žijících v technologickém ráji, je mnoho takových i těch, kteří věří, že není starší než několik tisíc let. Jenže aby toho bylo dosaženo, je nutno aby alespoň část z těch miliard pohla zadelí. K tomu je nutno ji nějak motivovat. Aby neprožrala zdroje nezbytné k expanzi. Nemusí nutně znát účel, se kterým by třeba nesouhlasila a nebo ani nepochopila. To je jediná cesta. To je úkolem elity. Mobilizovat. Ne, jak u mnohých pozorujeme, že jsou jako ostatní, jen při vědomí, že zdroje nejsou dostačující pro zajištění jejich blahobytu pro miliardy, šíří ideologii sebeomezování a chudoby, aby pro ně co nejdéle a co nejvíce zbylo zdrojů.

   1. Pokud nebude zavedena regulace porodnosti (samočinně to funguje jenom u zvířátek), tak bude populace růst hlavně na levé straně Gaussovy křivky IQ a k přemnožení dojde. Tedy i k vyčerpání zdrojů a následnému kolapsu.
    Čína to zvládla. Ale co Indie, Pákistán, Afrika atd.?
    Nemít děti se rozhoduje vrstva zachránců zeměkoule – ale jen za sebe. K tomu, aby tak motivovala ty chudé (a nevzdělané) se nějak nemá, Jistě, ti by na takové nápady hodili bobek.

   2. 4 roky bez pokroku nevadí. Teď nejde o to růst, ale ubránit to, co už dosaženo bylo. Většině se nepodaří ani to.

 15. ‚ale pokud se Okamura rozkročí k ANO, tak docela riskuje a jeho voliči mu to nemusí odpustit.‘
  Docela by mě zajímalo, kdo jsou teď vlastně Okamurovi voliči. Měl své voliče už před „SVO“ a covidem, kdy se jako hlavní témata jevila ta „xenofobní“.
  Mám na to dvě hypotézy:
  1) Z původních voličů dnes zbývá jen čtvrtina. Nejprve odpadli prorouškoví „xenofobové“ a nahradili je protirouškoví nexenofobové; poté odpadli „xenofobní“ „váleční štváči“ a nahradili je nexenofobní „mírotvorci“.
  2) Výše uvedených změn byla jen hrstka, většina jeho voličů zůstala stejná a je tvořena „antiovcemi“: „Přece nebudeme ovce, které věří všemu, co říkají veřejnoprávní media. My budeme skálopevně věřit vždy pravému opaku toho, cokoliv tam říkají.“

  1. Zajímavé, že jsem za celou covid éru nepotkal jediného prorouškového xenofoba, ale zato mnoho velmi hlasitých a otravných protirouškových xenofobů. Jen moje zkušenost.

 16. Že by měl Babiš tajné valutové konto? Je to víc než pravděpodobné.
  Ale současně si myslím, že by nepodnikal nic proti zájmu své vlasti. Že by se snažil uzavírat dobré obchody , v rámci svých možností, dá rozum.
  Pan Pavel by škodil kudy by chodil, za další frčku by prodal i vlastní babičku do hanbince.

 17. Dneska B. Tureček u Martiny Maškové na ČRo PLUS :
  V Íránu nepokoje pokračují, náboženská policie dál funguje, ale už dávno nejde jen o mravný oděv.
  Opozice nemá vůdce, ale I v establishmentu se ozývají různé hlasy.
  Vzpomněla jsem si na Palachův týden. Souzi už nevěděli jak z toho ven, takže po – st postupovali celkem mírně. Ve čtvrtek jim bouchly saze, tak se do toho řádně opřeli.
  No a v pátek lidé zase přišli, ti bystřejší ze souhů museli vidét , že už jsou v p@deli. Že už je pozdě na nějaké vyjednávání, že propásli tu pravou chvíli.
  ***
  Jisté je jedno. Že další rozvařená země, další davy zoufalých chudáků, nic z toho není v evropském zájmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *