17 července, 2024

Jsou větší síly

Nějak se nám to globální oteplení a sucho vylévá z břehů…

Poslední tři roky je i na jižní Moravě méně a méně sucha. Letos nějak zmizel i poslední problém – chybějící déšť v březnu a dubnu. Březen byl studený, takže příroda žádnou vodu nepotřebovala a navíc měla nahospodařeno z dostatečně mokré zimy. V dubnu napršelo přes sto milimetrů… před pár lety jsme byli rádi, když za březen a duben dohromady napršelo třicet a když v tom bylo alespoň deset milimetrů v jednom kompaktním dešti, tak jsme jásali.

Loni ještě pršelo relativně málo, ale brzké jarní třicítky nebyly, takže sice chvíli sucho bylo, ale rostlinky si s tím bez problémů poradily. Úroda nebyla rekordní, ale byla slušně nadprůměrná. Letos je jaro jak v osmdesátých letech. Doma topíme ještě teď. Vody je tolik, že většině zemědělců přestalo vadit, že jim pod ornicí ti zlí komunisti udělali meliorace. Kdyby je neudělali, tak to nebyly pole, ale bažiny. Dneska má u nás pršet zase. Všechny ty portály o suchu se mohou rozpustit, protože se musejí hodně snažit, aby z toho mokra nějak udělali pouštní katastrofu.

Zdá se, že si příroda nepřečetla ty příručky o grýndýlu. A už vůbec si nepřečetla kecy „českých vědců,“ že se naše republika otepluje dvakrát rychleji než jiné části světa.

Nějak nepochybuju, že světoví klimatologové přijdou s dalšími alarmujícími zprávami o horku, proti kterému je třeba bojovat, ale nějak to přestává mít šťávu. Stále více je vidět, že teplo je jen tam, kde je betonová džungle. Kde člověk nedrancuje a neničí přírodu, tam si příroda se všemi změnami celkem bez problémů poradí. Ale pusťte k něčemu libtardy…. výsledek se brzy dostaví. Zničí nač sáhnou.

Číňani si jedou svojí dedolarizaci, Rusové válčí, i když už dávno měli mít rozvrácené hospodářství a Putin měl být třikrát mrtvý. Saúdové se přestávají kamarádit s Američany a dělají první kroky ke smíření s Íránem (i Izraelem). Fiala jede za Tokajevem do Kazachstánu, aby se dohodl s lepším diktátorem, než je Putin a Tokajev sedí o týden později v Moskvě na přehlídce vedle gosudara a tváří se vlastně hrozně spokojeně. A teď, když je nejvíc zapotřebí urychlit grýdnýl, aby planeta neshořela a je nutné omezit auta, zastavit jaderky, zavést emisní povolenky, tak příroda začne kropit a pouští zimu. I životní prostředí se k libtardům obrací zády.

Vy, co jste v sobě našli dost masochismu, abyste se podívali na slavnou vládní tiskovku o konsolidačním balíčku, vy jste to prostě museli vidět. Stejně jako člověk neoblbne přírodu a fyziku, stejně neoblbne ani ekonomické zákonitosti. Můžete peníze přerozdělovat jak chcete, ale když mizí do černé díry, tak vše můžete jen zhoršit.

Reforma hospodářství znamená, že uvolníte více zdrojů na to, aby vytvářely další zdroje. Další zdroje vytvářejí další zdroje, až jednoho dne zjistíte, že ty obrovské státní dluhy jsou vlastně jen pakatel, který snadno zaplatíte. Naše vláda udělala opak. Přivlastnila si další zdroje, aby je použila pro své nevýdělečné kamarády a aby se rozstřílely na Ukrajině. Nemusím být vystudovaný ekonom, abych věděl, že výsledkem bude nikoliv více vybraných peněz, ale méně. Jestliže lidi nestavějí a podnikatelé nedělají lepší továrny, jestliže se neotevírají doly, nedělají elektrárny, jestliže dividendy tečou do ciziny a ještě se mají platit emisní povolenky a kupovat drahá auta, tak může vláda dělat třeba sto balíčků, ale prostě jen přerozděluje stále se zmenšující koláč.

Fiala teď vykřikuje, že se protesty nenechá zastrašit (všímáte si, že se jim stále hůř dokazuje, že protesty jsou proruské? Naopak, stále častěji musejí i v České televizi říkat, že přichází bída), ale to, co se děje, ho prostě přesahuje. Ať už studené jaro nebo ekonomické zákony, ale i čínský vliv podložený továrnami, obrovskými rezervami a nově i ruskými surovinami. Fiala prostě nechápe, že protesty nejsou příčinou, ale důsledkem. Desetkrát může vypadat neohroženě a tvrdit, že ho nějaký Rajchl nezajímá. Petr Pavel může stokrát tvrdit, že na dezoláty není třeba brát ohled. Ano, mohou to takhle říkat…

Ale oni ve skutečnosti především neberou ohled na přírodní zákony, neberou ohled na geopolitiku a neberou ohled na hospodářské zákonitosti. Dezoláti jsou důsledkem, nikoliv příčinou. Ani Mao Ce Tung svůj velký skok jaksi nezvládl a to byl nějaký diktátor. Existují prostě větší síly než je Fiala, než je celá EU a než je celý Západ a G7. Existují větší vlivy, větší procesy. Západ si prostě myslel, že poručí větru dešti a že silná slova přetlačí silné továrny. Pýcha… jeden ze smrtelných hříchů. Oni i v tom středověku věděli, co spolehlivě ničilo celá království, ba i jednotnou katolickou církev. Nic na tom nezmění ani henta smlouva o vojenské spolupráci… byť bychom to neměli nechat jen tak.

Zbytek se prostě stane sám a stane se, i kdyby by na nás poslali těžkooděnce a nechali do nás střílet americkými kluky. Fiala a spol. si myslí, že bojují proti nám, ale ve skutečnosti stojí proti silám, které je smetou úplně hravě. My jim vlastně děláme onoho otroka, co při triumfu šeptal vojevůdci do ucha: „memento mori.“ Ano, mohou to ještě zastavit. Stačí se přestat prát s geopolitikou a začít hrát s přírodou podle zákonů, které se nedělají v parlamentu, ale fungují samy, protože to tak Pánbůh určil. Pokud to nepochopí, tak mohou dělat svoje KRITy, mohou předělávat učebnice dějepisu, Pánek může školit žáčky i učitele o pravém dobru, ale na věci se nic nezmění.

Možná tomu trochu dopomůžeme. Ale v podstatě bude i stačit, když zrovna budeme stát vedle a dívat se, jak to vypadá, když úřadují větší síly.

V podstatě vidíme jednoduchou věc… oni mocinky chtějí bojovat za henty evropské hodnoty… ale vůbec to neumějí. Třicet let práce všech těch Sorosů se spotřebovalo na nastolení pravé víry, ale nezbyl žádný prostor pro nastolení schopností. Toť Blyštivý Péťa v celé své kráse.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

257 thoughts on “Jsou větší síly

 1. Medvěd (na tribuně)z ruských zdrojů:

  “ Macron navrhl otevření center duševního zdraví na Ukrajině.“

  Já bych spíš byl pro výjezd Chocholouška a jeho odchytové skupiny do Brusele.

 2. Respekt bez respektu.

  Čiň čertu dobře, peklem se ti odvděčí.

  Nářek Respektu. „Novinář – zbytečná veš. To si lidé myslí.“ Tabery smutný z Fialy

  …..„Když vidíme, že česká vláda zvyšuje DPH na noviny do míry, která nemá vůbec v Evropě srovnání, tak to značí přístup té vlády k novinářům.

  Prostě je tady nechtějí.

  Čím hůř pro ně, z jejich pohledu, tím lépe. Čím slabší budou, tím pro ně lépe.

  Oni připravují podhoubí pro toho, kdo přijde. Když potom přijde Babiš, tak ten řekne: podívejte se, tady už je naťukli, tak my je dorazíme.

  A když se někdo ozve, tak řekne: ty vaše demokratické strany to přece udělaly, tak co se vztekáte…..

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Narek-Respektu-Novinar-zbytecna-ves-To-si-lide-mysli-Tabery-smutny-z-Fialy-736329

  1. Vzkaz těm spratkům novinářským, pokud to tu opravdu někteří z nich čtou: Tohle by vám Babiš neudělal. I když jste na něj lili kýble špíny vrchem spodem, přičemž většina z toho byly jen bohapusté lži a pomluvy. Mělo by to pro vás být alespoň poučením, nicméně je zbytečné si dělat iluze. A to nejsem a nikdy jsem nebyl žádný Babišův stoupenec.

   1. Vy ste taky bojovník od piva v důchodu nebo se mílím? Každej blboň dokud mu kape alespoň něco málo do děravýho vačku a netrpí hladem ani zimou tak se vyjadřuje veskrze imbecilně a nepomáhá mu ani cintátování o starých dobrých zlodějích demosgráce. V hlavách mají vymleto, zandou na pívo odpoledne do korporátní šmakulárny a vymezují se k teplu, zimě, nebo zrnu jaké je makové nebo k válce nebo k biozbraním korona, HIV, ebola a tak dále . To je velevážení kokoti, omlouvám se že to píšu pod vás, odporný humus. Hnijete za živa… Pardon kvetete do rozpuku. Muheeeeeeee

 3. Jak se radovat, že nám prší…..?!
  *********************************
  Tak dodávky munice od „Šumáka“ z Anglie s ochuzeným uranem,
  vyletěly údajně „komínem“,
  jenomže Štefec na NR píše,
  že nemáme před tím skrýše….“kurvadrát“, Klára promine!

  A Ládik by to prosím mohl pojmout lépe…
  **************************************

  Štefec:“A jak se tedy dívám na snahy dodat ukrajinské armádě radioaktivní munici?
  Je to bezohledný počin, arogantní a pohrdavé přehlížení budoucnosti obyčejných obyvatel Ukrajiny
  bez ohledu na to, kdo bude vítězem v této naprosto ZBYTEČNÉ válce.
  Řekl jsem, že podle mého názoru Rusko její použití na bojišti vůbec nepřipustí, a tak se také stalo.

  Bohužel PRO NÁS, radioaktivní prach a mikročástice uranu se při zmíněné obří explozi
  dostaly až do vysokých vrstev atmosféry, jsou pomalu hnány západním (a tedy i naším) směrem
  a postupně vypadávají s dešťovými srážkami na zem.
  Volám proto spolu se Shakespearovým Macbethem „Běsů, kterých vyvolal jsem, nemohu se zbýti!““
  *************************************************
  MAJKA:

  I kdyby to někdo OBJEKTIVNĚ měřil, tak co už to bude platný…..

  Dohoní ten déšť i toho debila, který to objednal i toho, který to poslal,
  protože k výbuchu to bylo určeno tak jako tak…..?!

  P.S. I na „lepšolidi“ to prší…i na chudáky Ukrajince- civilisty a furt dobrý?!

  Kdo je větší lhář?!

  https://www.novarepublika.online/2023/05/vybuch-municniho-skladu-chmelnickij-takovy-maly-cernobyl

  Zasraný války, zasraní dodavatelé vojenskýho šmejdu, zasraní politici napříč světem
  a zasrané i NATO, které nedodržuje vlastní závazek, urovnávat spory mírovými prostředky….

  A teď máme věřit nějaký zasraný bilaterální smlouvě….tak to kuxxx ani omylem!

  1. A že ten Štefec, to je taky kádr. Ten se má, guma a eště radí kapitalistické opozici. Čím sem starší, tím míň rozumím proč se tady hádáte. Jedna verbež za druhou, jen menší zlo?
   No tak tedy, a koho ten Štefec jako voják, gumák zachránil? Nevíte.

   Pyskovat umí i ten židlák Koller, ten nás zachránil už dávno. Muheeeee
   https://www.youtube.com/watch?v=uuGN5LjFVNo

 4. Není DCA jako DCA a nebo, že by…..

  Ta divná zkratka,
  kterou se ohání u té bilaterální „obranné“ smlouvy JEN zrovna s USA
  naše ministryně války, evokuje nepříjemné souvislosti s tímto v odkazu 1….jen metafora,
  já vím, kdepak jaderné zbraně, tak to ani omylem u nás nehrozí…..
  To by jistě do té smlouvy voličům, agentům s ricinem, i šikmookým soudruhům rovnou napsali
  a když to tam není, tak to nám přece nehrozí…..

  1.
  https://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_50068.htm
  Technický překlad pro ty, co si nepočtou v originále:
  ****************************************************
  „Spojené státy si udržují ABSOLUTNÍ kontrolu a úschovu svých jaderných zbraní rozmístěných v Evropě, zatímco spojenci poskytují vojenskou podporu misi DCA pomocí konvenčních sil a schopností.
  Ujednání o sdílení jaderných zbraní hrají zásadní roli ve vzájemném propojení Aliance a zůstávají
  jednou z hlavních součástí bezpečnostních záruk a nedělitelnosti bezpečnosti celého euroatlantického prostoru…..
  ….Letadlo s dvojí schopností
  Postoj NATO v oblasti jaderného odstrašení se také opírá o jaderné zbraně Spojených států rozmístěné v Evropě a také o schopnosti a infrastrukturu poskytnutou příslušnými spojenci. Řada členských zemí NATO přispívá do Aliance schopností letadla se dvěma schopnostmi (DCA). Tato letadla jsou ústředním bodem mise NATO v oblasti jaderného zastrašování a jsou k dispozici pro jaderné úlohy na různých úrovních připravenosti. Ve své jaderné roli jsou letadla vybavena pro přepravu jaderných bomb v konfliktu a personál je odpovídajícím způsobem vyškolen.“
  ***************************
  A normální člověk (stále držím naději, že jich je víc) určitě nechce,
  aby se mu minimálně 10 let nevypověditelně proháněla po území státu, kraje, obce
  cizí, i když jako dříve opět „spojenecká“ vojska,
  fakt chtějí (či je jim to jedno) lidí na našem území KDOVÍCO
  a věří ještě politikům, že nám tu říkají k tomu vůbec pravdu?!
  Opravdu běžní poslanci za 5 K , či ANO chtějí riskovat souhlas?
  Uvědomují si vůbec Černochové (nomen…) a spol, že mohou vědět nakonec příliš
  a historie učí – mouřenín posloužil, může jít……
  *************************************************
  A ve sněmovně skuteční zní jen jediná strana nahlas takto :
  https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenprot/065schuz/s065052.htm
  Odtud:
  „Poslanec Radim Fiala: Já vím, že se navrhují body programu, tak mi dovolte, ještě než navrhnu ten bod, pár vět k tomu, co řekla paní ministryně Černochová. Samozřejmě náš kolega Radek Vích, který byl dlouhou dobu vojákem z povolání, zastával poměrně vysoké funkce v Armádě České republiky, tak se s tou smlouvou seznámil. My s tou smlouvou nesouhlasíme a nesouhlasíme jako hnutí SPD ani s přítomností žádných vojsk na území České republiky. Paní ministryně, žádných vojsk! Tak co na té smlouvě máme připomínkovat? Co na té smlouvě máme připomínkovat? Prostě pro nás ta smlouva je celá blbě, protože připouští cizí vojska na území České republiky, a je nám úplně jedno, jaká vojska, co tady budou dělat a podobně! Tak jak vám tu smlouvu, k čemu ji máme připomínkovat? K ničemu. My prostě jsme zásadně proti tady té věci! A to si myslím, že pan Okamura chtěl říct, a to je všechno.“
  ******************************

  A zde to opakuje Okamura a říká k ANO následující, tedy uvidíme, jak a kdy to hlasování bude…….
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Boji-se-ze-vojaci-budou-u-nich-A-pravem-Okamura-si-vjel-do-vlasu-s-Cernochovou-736313
  „No jak jsem četl, tak podle všeho budeme jediní, kdo bude hlasovat proti, protože jsem se dneska dočetl, že kolegové z druhé opoziční strany váhají. Ale to nevadí, my prostě budeme hlasovat proti, protože my prostě nesouhlasíme a SPD říká jasné ne cizím základnám a vojákům na našem území a bude hlasovat ve Sněmovně prostě proti schválení této smlouvy,“ řekl.“
  **************************************************

  MAJKA:
  Tož takto si tu žijeme a já se bojím, co je pravým důvodem onoho výlučně USA smluvního partnerství…

  A co Rakousko…., jaderné elektrárny u nás jim vadí a možné jaderné zbraně po Evropě ne?!

  1. Když odcházela rudá armáda, udělal Kocáb v Praze koncert GOOD BYE CA.
   Možná se letos dočkáme koncertu WELCOME DCA…

 5. Když tedy Anonyme obhajujete let ministryně obrny za účelem podpisu smlouvy, která není vazalská, jak se ctěné auditorium obává, sdělte prosím, v čem tato smlouva vazalská není?
  Předpokládám, že přesné znění znáte a budete tedy schopen obhájit svá tvrzení levou zadní.

  1. Pane buldatra.
   Já se domníval,že se ta smlouva podepíše,až projde schválením v parlamentu a senátu + podpis prezidenta.

   1. Smlouva se podepíše a následně se ratifikuje parlamentem. Alespoň to tak se smlouvami vždycky bývalo. A je rozdíl jestli je či není ratifikována. Že by tato zmíněná snad nebyla ratifikována současným parlamentem ČR netřeba doufat.

    1. „Naše“ vláda se tu chová jako na dobytém území.
     A stejně tak se tu budou chovat její „hosté“.

     Tak, jak se ostatně chovají všude na světě, akorát se o tom nepíše (kdo by se taky opovážil, že ano).
     Nebudou podléhat našim zákonům, takže ať provedou cokoliv, budou naprosto beztrestní.
     Japonci, Poláci, Italové a další by mohli vyprávět…

     To všechno je samozřejmě metafora… jak taky jinak.

 6. Pro pobavení
  Vláda P. Fialy (ODS) představila vládní „reformy“. Jednou z nich je i výrazné zdražení dalničních známek. Roční dálniční známka bude stát místo dosavadních 1500kč – 2300 kč. Zdražení je to o 53,4%! Současně ale vláda zlevní 10 denní dálniční známku z 310 kč na 270 kč! To je velmi podivné při vysoké současné inflaci. V mediích si ale nikdo nad podobným opatřením nepozastavuje! Je to škoda, Ukazuje to na podstatu současného státního útvaru zvaného přezíravě Česko. Dálniční známku na 10 totiž využívají v naprosté většině cizinci, kteří cestují tranzitně skrz ČR někam na dovolenou!

  Fialova vláda Čechům dálniční známky výrazně zdraží a cizincům výrazně zlevní. To vše v době, kdy okolní státy dálniční známky na 10 dnů zdražily o 20% a více (Slovensko, Maďarsko).

  Je to jen další z mnoha kamínků do mozaiky vypovídající o silách, které se zmocnily vlády nad Čechy po roce 1989. Z naší vlasti se stala kolonie, vedené koloniálními úředníky (ministry), na které dohlíží nikým nevolení smozvaní vyvolení „zmocněnci“.

  https://ceskavec.com/2023/05/fialova-vlada-zdrazi-cechum-dalnicni-znamky-ale-cizincum-je-zlevni-cesko-jako-ukazkova-kolonie

  Jo, bylo sucho a pak bylo mokro..Muheeeee

  1. To zlevnění měsíčních a desetidenních dálničních známek vyplynulo z nařízení EU, které stanoví, kolik procent z roční známky může stát desetidenní a měsíční známka. I přes zdražení na roční na 2300,- Kč muselo u desetidenní a měsíční známky dojít ke zlevnění.

 7. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-valka-rusko-patriot-kinzal-kyjev.A230517_111934_zahranicni_bro

  Ukrajincom trvalo slohove cvicenie jeden den, nez zosmolili text, ze sa nic nestalo.

  https://t.me/swodki/261187
  Sice sa nic nestalo a vsetko je v cajku, ale ti, co uverejnili zabery uz presli politickym skolenim muzstva. Sice mlada dievcina v otcovych topankach (to je desna moda) odrapoce nejake to …sorryjako, ale vyzera, ze jej je to sumafuk.

  Som len zvedavy, kedze sa nic nestalo a Patriot sa neda znicit, com sa teda ospravedlnovala, ked sa nic nestalo.

  Ci nahodou to – nic sa nestalo a vsetko je v cajku – len nie je na sposob prispevkov roznych agresorov a ftipalkov pod zabermi havarii a nestasti, ked pri fotke auta, co je na totalku, napisu, ze parkrat preklepat kasnu a doliat olej a je auto ako nove.

  Pri Patriote asi treba len utriet prach a dofukat pneumatiky.

  Pocas moje sluzby sa nic nestalo, len sme zlomili nasadu od lopaty ….. 🙂 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *