28 května, 2024

Ještě jeden pokus

Když jsem včera psal článek o řediteli Vojenského zpravodajství, Berounovi, který byl odvolán půl roku před vypršením funkčního období, nevěděl jsem ještě o schválení amerického balíčku pomoci pro Ukrajinu. Nakonec, těsně před vydáním, jsem to jen zmínil v posledním odstavci. Podle mě se to celé dost vyjasnilo. Kongres prostě kolektivnímu Bidenovi schválil ještě jeden pokus ke zvrácení situace na východní frontě. Rus totiž postupuje, víme?

Jak jsme už mnohokrát zopakovali (a kvůli tomu jsme proruští dezinformátoři), Ivanům nedochází ani munice ani jídlo ani lidi ani čipy. Nebojují polními lopatkami, nejsou těsně před hospodářským kolapsem a i v době, kdy si Ukrajina věřila na ofenzívu, kterou svět neviděl, měli Rusové dost kapacit, aby opevnili svoje linie asi pětkrát více, než nakonec bylo zapotřebí.

Ještě k tomu přidám to, co libtardi nechtějí slyšet ani teď. Rusové nebojují o zvětšení svého území, bojují prostě na cizím území a je jim úplně jedno, jestli je fronta o kilometr na západ nebo na východ. Zároveň mají mnohem menší ztráty než Ukrajinci a všechny ty OSINT weby (a ORYX především) od začátku lhaly. Rusko přešlo na válečné hospodářství, chrlí víc vojenského materiálu i vojáků než celý Západ dohromady a má čím platit, protože má pod zemí suroviny na sto takových válek. Ruská armáda není den ode dne slabší, ale den za dnem sílí a roste. Je už větší a lépe vybavená než na počátku války a čím déle bude tako válka trvat, tím větší bude mít schopnosti a tím menší bude „sanitární kordon“ mezi NATO a Ruskem.

Lucie Sulovská napsala poměrně střízlivý komentář, kde konstatovala, že americký balíček (přes všechny kecy o něm) nemá pomoci Ukrajině k vítězství, ale má zabetonovat ukrajinské pozice, aby to Putina donutilo zasednout k jednacímu stolu. Větší ambice nemá. Vojenská pomoc se na ukrajinu dostane později a méně, než to vypadá z oslavných článků majnstrýmových médií. Dokonce i Trump prý uznal argument, že není v zájmu Ameriky, aby válka na Ukrajině dopadla pro Ukrajinu katastrofou. Mohlo by se to přelít i k nim. Komentář je střízlivý, ale nejsem si tím vůbec jistý tím, že to bude na jednání s Putinem stačit.

Z dostupných zdrojů už víme, že na Ukrajinu bezprostředně přijde asi čtrnáct miliard dolarů. Zbytek peněz je určených na doplnění vojenského materiálu pro americkou armádu. Zcela určitě už před hlasováním byly provedeny přípravy, takže ihned po prezidentském podpisu bude už ledacos vykonáno. Vojenské schopnosti ukrajinské armády vzrostou podle mě takřka okamžitě.

Ale…

Před rokem byl poměr sil pro ukrajinskou stranu mnohem výhodnější. Rusko teprve přecházelo na válečnou výrobu a teprve cvičilo nové vojáky. Před rokem v tuto dobu ještě Putin potřeboval svého kondotiéra, Prigožina, jehož „vězni a bukanýři“ tak dlouho zaměstnávali ukrajinskou armádu, až ji připravili o schopnost útočit. Západní vojenský materiál naopak na Ukrajinu proudil ve velkém a věřilo se na svaté HIMARSy, Abramsy a Leopardy. Věřilo se na západní výcvik ukrajinských vojáků a nové rekruty nebylo nutno sbírat na ulici násilím.

Stepní orákulum, Džamila Stehlíková, v té době věštilo, že v létě válka skonči velkolepým ukrajinským vítězstvím a vraždou Putina…

Ukrajinská energetika tehdy byla poničená, ale zdaleka ne tak, jako letos. Loni Rusové útočili na rozvodny, letos útočí na turbínové haly. Já vím, že pro většinu libtardů jsem použil nesrozumitelné odborné výrazy, takže jen krátce na vysvětlenou: turbíny se opravují fakt blbě.

Západ už do Ukrajiny nasypal víc než dvě stě miliard dolarů. Sankce proti Rusku stály Západ bilion dolarů. K ničemu to nebylo.

Teď přidávají dalších čtrnáct miliard přímo a v tom nejlepším případě dalších padesát miliard nepřímo… V době, kdy ruská ekonomika roste a ruský vojenskoprůmyslový komplex chytil slinu a produkuje a produkuje. V době, kdy Rusové začali bojovat pomocí leteckých pum, proti kterým takřka není obrany. V době, kdy Západu docházejí rakety protivzdušné obrany…

Co změní šedesát miliard? Peníze se nedají vystřelit a samy o sobě nezmění poměr sil. Západ na válečnou ekonomiku nenajede, protože na to je šedesát miliard jako plivnutí do moře. Jen se o chvíli oddálí nevyhnutelný konec a Rusy to donutí, aby postavili ještě pár linek na výrobu munice a nabrali ještě více vojáků, aby měli ještě výraznější převahu.

Všichni to vědí. Tupá pražská kavárna se teď tetelí radostí, ale všichni Pojarové, Koudelkové, Pavlové i Strnadové vědí, že si jen o nějaký ten měsíc ještě prodloužili hru. Získali jen trochu času. Američané zaplatili Ukrajincům i válkychtivým Fialům a Černochovým odklad. Návíc, vlastně jim na to jen půjčili.

Mezitím se musí něco stát, jinak na podzim budou všichni stát před stejným průserem, jako teď. Ne, budou stát před větším průserem, protože dluh bude zase větší a zemřou desetitisíce Ukrajinců. Proto přijeli šéfové našich tajných služeb do Langley. Proto se chystá něco, co má změnit situaci. Něco, co vtáhne do války další aktéry. Něco, co dotáhne do konce ten Macronův plán evropských vojáků na Ukrajině. Něco, co změní veřejné mínění. Tady i v USA. V Langley připravili plán B…

Válka nefunguje, chce to víc války. Řešením je eskalace. To stejné, co vidíme v Izraeli. Je třeba udělat nějaký incident. Něco viditelného a velkého. Je třeba k tomu připravit mediální kampaň. A je třeba to udělat rychle, protože americké peníze dlouho nevydrží. Ideálně to udělat tak, aby to žádoucím směrem ovlivnilo i eurovolby. Musí to být taková darda, aby to fungovalo v Polsku i v Portugalsku. Musí to být taková síla, aby to ovlivnilo i americké volby na podzim. Dává to smysl?

Nevím, co to bude, ale znovu konstatuji, že podmínky pro velkou válku jsou splněny. Kyrilo Budanov to říkal správně. Pokud Ukrajina zvítězí, nemusí si dělat starosti se splácením západní pomoci, protože to zaplatí Rusko. Pokud Ukrajina prohraje, nemusí si dělat starosti už vůbec s ničím… Blížíme se k momentu, kdy se přesně podle toho budou rozhodovat všichni západní papaláši.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

186 thoughts on “Ještě jeden pokus

 1. OT, ale zdánlivě.
  Dokážete číst řecky?
  nebudu vás kakat, zde je strojový překlad do lidštiny (už je to tedy 5 dní staré):
  https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/apantisi-apo-ipa-stin-pyriniki-entoli-monolith-tis-rosias-fortonoun-me-pyrinikes-vomves-ta-stratigika-vomvardistika-b-52h-vinteo/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

  Rusové prý aktivovali tajný kód „Monolit“ pro ponorky s jadernými hlavicemi a v zápětí SSA naložily na strategické bombardéry B-52H ostré jaderné bomby.

 2. Nemyslím to vůbec zle, holenkové, ale když jsem si přečetl, že se Josef Laufer už neprobral z kómatu, do kterýho upadl v roce 2020 , tak mi přišlo na mysl, že třeba, i kdyby se probral a začal vnímat současný Česko v čele s fialovýma kazišukama, že by ho na tuty trefil šlak z toho, kam až to po tý relativně krátký době, co byl v kómatu, u nás dotáhli!

  … vše v pokoji a soustrast jeho blízkým.

  1. Víte, měla jsem jej ráda, ale představa, že za peníze, byť nebudu o světě vědět, mě čtyři roky bude někdo držet na přístrojích, je děsivá. Dobře, dva tři měsíce s jakousi nadějí… No prostě ne
   Někdy mi stačí den, abych nevěřila vlastním očím! Bez uvedení do kómatu.

   1. Pro liška 🦊, souhlasím s Vámi, taky jsem jej ráda poslouchala. Navíc byl velice šarmantní. Ale sama bych nechtěla, aby mě takhle někdo udržoval při životě neživotě. Mám vytištěnou cedulku odmítající oživování. Ale jestli to bude stačit, netuším.

 3. OT
  S nikym a s nicim nesouvisi 😉

  „V hodonínské zoo šimpanzům sloučili výběhy, aby žili přirozeněji. Zvířata se však vzájemně napadají „

   1. opět pane Toníčku vytípnuto.
    Mám si vyndat „z kapsy“ ještě větší kladivo?
    Ne… mě to moje stačí… ať si tu udělá pořádek soudruh… (Co filtruje okruh)

 4. Jistý O’Brien říká:

  „V tuto chvíli příslib pomoci Ukrajincům znamená, že obránci opět posílí, a to i psychicky a lépe se připraví na pravděpodobnou ruskou letní ofenzivu, během které mohou nepříteli způsobit opravdu velké ztráty a ničit ho svou aktivní obranou“.

  A přesně o to jde: „způsobit Rusku velké ztraty“. Nějací Ukrajinci je zajimají jen dokud způsobují Rusku ztráty. Až dojdou, přijdou na řadu Poláci, Češi, Slováci, Bulhaři ….

  Ostatně tento americký problém moc hezky popsal jistý Simplicius: „bezcenné peníze se vytisknout dají, ale vojaky vytisknout nelze“.

  1. takže mládeži, učte se slova písnicky vašich pradědečků a prapradědečků z prvni světové:
   „červený šatečku, kolem se toč, my jdeme do války, nevime proč“.

    1. No, můj děda, co došel až do Vladivostoku, to zpíval takhle.
     Ale to bylo po vítězném únoru, tak to možná byla autocenzura …

  2. „vojáky vytisknout nelze“ se ovšem zřejmě stane brzy našim problémem. K čemu jinému by taky ten pohovor v Langeley sloužil, že?

 5. No jsem jen obyčejná MAJKA,
  ale pokud byl šéf vojenských čučkařů ČR/pobočka NATO/USA
  nyní osobně v CIA, tak dle mne spíše proto, že dostal z oka do oka nový úkol
  a ti další dva tam byli současně, aby mu u toho nepřekáželi.

  O lidech, sloužících zejména zájmům USA bych si teda iluze o morálce….nedělala.
  A už vůbec si neumím představit situaci, že by „spolupracující“ v jeho věku nyní odmítal sloužit,
  to byl naposledy a pokud se nepletu plukovník Jiří Wagner.
  A ten jediný také přišel úplně a ganz a na jeden furt o web v akci 2022 vláda doporučuje,
  rozvědka žádá a soukromá firma blokuje.
  Stát nic „soudruzi“, to soukromá firma postupovala nezákonně,
  že byla naváděna nikoho nezajímá….viz škoda od T-Mobile.

  Jo a v ČR se rozmáhá podivný nešvar, šéfové zpravodajců dostávají metály za věrné služby pro jiné….

  5/2020:
  https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/dobre-utajena-medaile-sef-vojenskeho-zpravodajstvi-ziskal-v-usa-vyznamne-oceneni
  „Šéf Vojenského zpravodajství Jan Beroun získal v prosinci loňského roku (2019) významné ocenění ve Spojených státech. Je vůbec PRVNÍM zahraničním šéfem vojenských zpravodajců, který obdržel medaili ředitele americké vojenské rozvědky DIA Roberta P. Ashleyho.
  Informaci INFO.CZ v rozhovoru, který vyjde ve středu ráno, potvrdil ministr obrany Lubomír Metnar.
  *************

  Proslýchá se, že vojenský čučkař bude mít další úkoly v ČEZu (jádro)
  a ukrajinský signalista (v roli premiéra ČR zmínil) současně nyní v USA opět nějakou smlouvu
  ČR s USA zrovna o jaderné spolupráci – samozřejmě mírové, jinak to NATO neumí.
  Do toho Poláci veřejně a přímo do médií sypou, že chtějí jaderné zbraně USA
  a já bych si tak nějak a spíše pro sebe řekla,
  že skutečným premiérem zde je divná figura Pojar, ten je prostě „všude“ a trpaslík to fakt není….

  1. No, Majko – Pšoni, jaderné zbraně, US vojáci…., píše o tom ve vztahu k nám níže Mordochaj Lévy. Možná je to vážnější, než si to dovedeme představit. A ne náhodou je mainstream tišší než hrob.
   Nevím, jestli je v tomhle Vrábel důvěryhodný, ale nemyslím si, že by byl ochoten vypustit do prostoru něco, co nemá „sichr“.
   Tak si to, prosím, poslechněme.
   Souhlasí to s Mordochajem.
   A s nejčernějším scénářem, jaký si dovedeme představit.
   Nikoho z nás by dříve nenapadlo, kam to naše vládnoucí sebranka dokáže dotlačit.
   https://www.tiktok.com/@motylekhelenka/video/7360329543489539361?_r=1&_t=8liYYpRmjbc
   L.

 6. Hmmm…
  Dějou se zvláštní věci ale jak říká naše fláda nic s ničím nesouvisí…Ale kamarád kamaráda známého říkal, že…Jsme už tak nějak historicky nastaveni ,že se tu v česko-moravské kotlince všechno vykecá i ta nej tajemství flády…Takže jen mé osobní tři postřehy z dnešní ranní „svodky“ na internetu 22.4.24…

  1. Sudruh ředitel jenerál voj.rozvědky Beroun po té co byl ve čvrtek spolu s dalšími dvěma řediteli BIS a Kontrarozvědky i s tym cypem Fijalou na koberečku v CIA v Langley tak dnes rezignoval na svou funkci…Nevím co tam řešili s řiditeli zeměkoule ale asi se z toho co nás čeká a nemine dodatečně posral ,bo na morálku se tu v téhle zemi už dávno nehraje…Ono mít své jméno dalších 100 let vedle jmen zrádců vlastního národa Bilaka,Indry,Koldera,Švestky a Kapka za zvací dopis 1968 asi nikdo nechce…

  2.V pátek prý nějaký fládní panáček dal příkaz všem ředitelům fakultních nemocnic aby obratem odeslali soupis skladového zdravotního materiálu , počty personálu , počty lůžek a možnosti jejich okamžitého navýšeni kapacity???Obratem???Žádný audit nebo inventůra???Proč takový spěch???

  3.Majitel autobusové dopravy byl v pátek fládním panáčkem dotázan ,s očekávaním okamžité odpovědi , zda je schopen svými autobusy zajistit přepravu z letiště v Praze a Mošnově značného množství USA vojáků do kasáren?!?Včetně detailu ,že každý voják bude mít svou zbraň,30kg batoh a kufr-tašku s os.věcmi…Termín požadované přepravy 4.5.6.7.květen včetně info ,že budou přepravováni z Polska…

  Tak mi to tak příjde ,že když USA v pátek rozhodlo ,že dá na pokračováni války do posledního ukrajince další 1,8 billonu kč tak nás má fláda do té války s ruskem zatáhnout….Protože k vůli volbám do EUrosojuzu dělat okupaci země cizími vojsky by asi úplně smysl nemělo ale Ukáčkům už došel kanonenfuter…No a z takové okupované země cizími vojsky se pak stává kolonie a v kolonii se celkem jednodušeji fládne a posílají lidi do zákopů za cizí zájmy…Ale jak tvrdí „naše“ fláda ,že nic s ničím nesouvisí a já mám jen paranoidní představy a zcela jsem podlehl ruské propagandě a dezinformacím…Tak jsem se ihned zeptal umělé inteligence ve svém smratfonu jestli se mám začít učit angličtinu at se s hen těma okupantama domluvím a siri na to řekla s klidem – Nět ně nada…Ale poslat nás do války s ruskem tak to je fakt hustý…
  Cypatá doba…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *