17 července, 2024

Jen o mně jednejte!

Tak jsem se včera dozvěděl, že se Vidlák dostal na jednání zastupitelstva Českého Krumlova. Zastupitel Josef Hermann tam děkoval městkým orgánům, že zakázaly v městský prostorech konání besedy s občany, protože samozřejmě „nic nemá proti eurposlankyni Konečné, ale nechápe, jak se mohla spojit s někým takovým, jako je vrchní dezinformátor Vidlák.“ A tak bylo v zájmu veřejnosti, aby dostala cenzurované informace… respektive, aby nedostala žádné, protože, kdo jednou Vidláka slyší, ten okamžitě podlehne jeho kouzlu a přejde na temnou stranu síly.

Myslím, že nikoho nepřekvapí, že Josef Hermann je zastupitelem za KDU-ČSL. Kdo se chcete na jeho zastupitelský výkon podívat, video najdete na mém fejsbůku.

Takhle to mají, naši liberální zastupitelé… Oni rozhodují, co je správné a co je špatné. Oni rozhodují, koho lidé smějí slyšet a koho slyšet nesmějí. Oni rozhodují o tom, co je pravda a co není. Jsou sice jeden z mančaftů na politickém hřišti, ale zároveň chtějí být i rozhodčí. Občané mají právo na korigované informace, takhle to řekl sám Blyštivý Péťa.

Jak jsem to Hermannovo vystoupení slyšel, rozhostil se v mé duši hluboký mír. Oni se nás bojí tak moc, že se každou noc podívají pod postel, jestli tam není nějaký dezolát. Pořád vyzývají k boji proti dezinformacím, ale jde jim to evidentně hůř a hůř, když si musejí pomáhat cenzurou a projednáváním na zastupitelstvu. Vsadím se, že tento bod jednání jim trval nejdéle.

Přitom jediná správná liberální reakce na Vidláka by měla být, že vůbec nevědí, o koho jde a nemohou znát každou obskurní figurku, která káže svá moudra. Místo toho snad na mě mají Lid(l)ovci manuál. A nebudou sami. Takový Faltýnek také hned po odborářské demonstraci věděl, kdo jsem a že je zapotřebí se proti mě co nejhlasitěji vymezit.

Jak vidno, náckovské praktiky jsou některým lidem vlastní. Vůbec jim nevadí cenzura, stačí, když se týká někoho jiného. Nevadí jim zneužívání moci, hlavně když se neobrátí proti nim. Kolik bylo vážených nacistů i komunistů, kteří ještě pod šibenicí věřili ve svou ideologii a to, že je jejich kolegové odsoudili k smrti, to byla jen nějaká chyba.

Je to vidět i v dnešní politice. Kolik politiků máme, kteří protestují, že jsou na ukrajinském seznamu ruských bakterií, protestují proti tomu, ale jen proto, že je to přece chyba. Je správné odhalovat ruské bakterie, jen já mezi ně nepatřím. Je správné odhalovat dezinformátory a potírat je, ale v mém případě jste, páni novináři, udělali chybu. Já nejsem dezinformátor. To všechno Vidlák! Já jsem jen klopýtl na správné cestě.

Dodnes jsem v tomto ohledu nepochopil pozici Andreje Babiše, který se od svého prvního zvolení snaží zbavit nařčení, že je proputinovský. Dodnes si myslí, že je to jen nějaká chyba a snaží se dokázat, že je jiný. Ale nikdy nevystoupil proti těmto praktikám, které jedné straně dávají do rukou soudcovskou píšťalku. A tak se stará, aby se nesešel s nikým kontroverzním, dokazuje svou prozápadní loajalitu a doufá, že se něco změní a oni ho snad přijmou za svého. Ne, fakt se to nestane.

Nikdy na toto nehodlám naskočit. Jestli o mně Josef Hermann říká, že jsem vrchní dezinformátor, tak já se k tomu drze přiznávám. Opravdu nehodlám hrát tuhle vaši černoprdelnickou hru, ve které si rozhodujete o pravdě, vině a vlastně i o trestu. Napište si mě do manuálů a všude to rozešlete. Děláte mi reklamu stejně jako Husovi na cestě do Kostnice. Tam také den předem projížděli vesnicemi a všechny varovali, že druhý den pojede kolem sám ďábel. Dosáhli samozřejmě pravého opaku. Já jsem ovšem z Husova příkladu poučen a nehodlám se obhajovat před žádným koncilem, obzvlášť ne tím, který představujete vy.

Takže o mě mluvte i na dalších zastupitelstvech, dávejte si moje jméno do zápisu, rozhodujte o tom, že musíte vaše ovečky bránit před mými slovy… a hlavně o mě hodně a všude mluvte. Děste mnou svoje děti, kažte o mě jako o Emanuelu Goldsteinovi, dělejte proti mně svoje desetiminutovky nenávisti, zavádějte si ideopolicii ve spolupráci s Rakušanem, buďte ostražití a bdělí. Už vám bydlím v hlavách.

Dobře víte, že jste v koncích. Podělali jste, na co jste sáhli. Doma i v zahraničí. Nedokázali jste ani pozvednout hospodářství ani vyhrát válku. Lidé vás nemají rádi. Rozjebali jste vztahy s bratry Slováky, dovedli jste nás na práh jaderného konfliktu, odvrhli jste sociální smír, selský rozum jste nahradili evropskými hodnotami a všechno, v co jste nás nutili věřit, to se všude kolem nás rozpadá přímo před očima. Nekompetentnost maskujete žvaněním a kdysi perfektní propaganda jaksi přestává fungovat.

Fakt se nehodlám snažit, k vám patřit. Nechci to. Nechci EU, kterou představujete vy. Nechci Západ, který nám vnucujete. Nepřijímám vámi nastolená dilemata, že buď EU nebo Rusko. Jsem jaký jsem a je mi úplně jedno, co si tom myslíte vy. Už z vás nejde strach, už z vás jen stříká tupost a omezenost. Už nejste silní, už se jen hemžíte a nevidíte žádné východisko. Koneckonců, rozdělování zemědělců na hodné a zlé vám vydrželo pouhých čtrnáct dní.

Jestli to takhle půjde dál, brzy Vidláka zařadí jako bod k jednání i poslanecká sněmovna. Neslyšel jsi o mě naposled, Hermanne!

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

162 thoughts on “Jen o mně jednejte!

  1. Proč do stávky nejedou i jejich zaměstnanci , děti a manželky zemědělců. Přece to živí celé rodiny, tak by měli stávkovat i celé rodiny a jejich zaměstnanci !!!
   A možná by se měla kupa hnoje dat i před “nadnárodní Hytlermarkety” a tím zablokovat jejich zásobování a prodej.
   Když stávka, tak má být stávka a ne sraz traktorů pod koněm, jak rande.

   ‼️Spojte se i se zamestnanci Mitalu a ocelářského průmyslu :

   https://t.me/c/1713623222/10702
   MAP 1888 Brusel 1.2 bilionem CZK z “Ukrajinského fondu” financuje přesun výroby oceli z Ostravska do Španělska, Itálie, Francie a Německa! Proč Fiala mlčí?! Je snad už rozhodnuto o válce s Ruskem a továrny se přesunují do bezpečí?!

   A proč zemědelci se nepřipojí k nějaké straně ( spojte se s národní stranou OBRTELA -NÁRODNÍ DOMOBRANA) a jdete do voleb jako v Nizozemí, kde chtela vláda jim nechat vybít stáda krav ze prdí. A teď budou zemědělci ve vládě ‼️‼️‼️ 👍

 1. Dobrý den, nevim jestli to je pro zasmání nebo k pláči. Chtěl bych něco dodat k Řehkovi a jeho strašení válkou:
  V práci jsem zaslechl názor, že Řehka musí mluvit o válce, od toho je voják. Kdyby o ní nemluvil a k válce skutečně došlo, tak by si lidi zase stěžovali, že je nikdo na to nepřipravil.

  1. Příprava útočné války, § 406, Trestní zákoník 40/2009 Sb.
   Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.

 2. „Rusko elektronicky zaútočilo na letoun britského ministra obrany
  Ruská federace elektronicky zaútočila na letoun britského Královského letectva (RAF), na jehož palubě byl ministr obrany Spojeného království Grant Shapps. Informuje o tom list The Times, podle něhož se Shapps zrovna vracel z Polska ze cvičení Severoatlantické aliance (NATO), když Rusko jeho letounu v blízkosti ruské Kaliningradské oblasti vyřadilo systémy GPS.
  Britský list uvedl, že signál Rusko rušilo zhruba třicet minut, kvůli čemuž bylo letadlo nuceno použít alternativní metody k určení své polohy. Ministr obrany, který byl na palubě letounu Dassault 900LX Falcon s novináři, byl ujištěn, že elektronický útok nijak neohrozí bezpečnost letadla.“
  (Novinky)

  Ještě štěstí, že měli na palubě sextant a astroláb.

  1. Kaliningradská část Ruska ruší GPS signál už delší dobu, začala s tím přibližně ve chvíli,když začalo óóbcvičení NATO Steadfast Defender v dané lokalitě. Rušení GPS postihuje pravidelně část Polska a kus Baltu.

   1. Já myslím, že je evidentní, že to byl můj pokus o vtip v narážce na: „[…] kvůli čemuž bylo letadlo nuceno použít alternativní metody k určení své polohy.“ Víc bych za tím fakt nehledal 😁

 3. No tak jako moment, moment!

  Na progresivistickém britském webu The Guardian, k němuž vzhlížejí i naši libtardi, vyšel nějaký prolháný článek jistě psaný nějakými ruskými šváby! „Neonacisté v USA už nepovažují podporu Ukrajiny za záslužnou věc“. Jak jako neonacisté a UA?! Jak jako podpora ze jejich strany?! Vždyť přece správně je Putler a russáci, tam je přece podle našich progresivních libtardů fašismus a neonacismus. Ne na UA!

  „Po dvou letech války na Ukrajině, která byla kdysi cílem amerických extremistů, se mnozí členové podzemního krajně pravicového hnutí v USA od ní horlivě distancují a doporučují svým stoupencům, aby se jí vyhýbali. Extremisté nyní vidí nadcházející volební rok jako šitý na míru aktivismu na domácí frontě.“

  No jakože cože?! Ještě jednou: Putler!

  „“I nadále budu podporovat boj tamního lidu,“ řekl Pohlhaus, než vysvětlil, jak neshody s jeho osobním spojencem a vůdcem ruské domobrany bojující za Ukrajinu Denisem Nikitinem (jemuž Pohlhaus v létě neslavně slíbil věrnost) způsobily, že skupina přerušila styky.“

  Hej jako! Putl…

  „Podle něj, ačkoli několik jeho členů bylo „super nažhavených a připravovalo se na cestu na Ukrajinu“, přesunou všechny své peníze a zdroje na domácí aktivismus, zejména na nenávistné akce, a nevidí žádný přínos v bojích ve válce. V téže zprávě Pohlhaus, který nahrávku potvrdil Guardianu prostřednictvím textové zprávy, přiznal, že je jedním z posledních veřejně vystupujících neonacistických vůdců v USA, kteří podporují válku na Ukrajině.“

  Ale…

  https://www.theguardian.com/us-news/2024/jan/11/american-neo-nazi-not-fighting-russia-ukraine-war-far-right-extremist

  1. Pěkně převlíknul kamizolku. Že se ti lidi sami ze sebe nepob.. No, jestli to není tím, že dostal azyl na ECHO 24.
   Vo ten Echácký Kaizer si dovolí udělat rozhovor s tím nenáviděným Ficem.

 4. Milý deníčku,

  níže uvádím v režimu „off topic“ pro vyvážení někdy až nezdravě optimistických nálad několik hlavních bodů, proč je stále těžší být řadovým dezolátem:
  (řazeno chaoticky…)

  – hádky Vrábel, Havel, Rajchl kvůli první demonstraci

  – směšná účast i provedení několika dalších demonstrací včetně odborářské

  – prapor dezolátů pozvedá Rajchl, bývalý fotbalový bafuňář a movitý advokát (což mu dává cejch asi jako když je někdo exekutor, autobazarista, policajt, armádní tajtrlík apod.), ale nikdo lepší není a Vidlák mu dělá v mezipůlčí vrátného, tak to nemůže být tak zlé; čím se na akce přibližuje je mi párek

  – do popředí se vyšvihuje P. Rédová, s jejímiž organizačními schopnostmi se seznamuji ve snaze o koordinaci výlepu plakátů před demonstrací (v PRO se tehdy sice hovoří o polepené nebo vyzdobené republice, ale při mých cestách po jižní Moravě a denním křižování Brna jsem tehdy viděl pouze plakáty, které jsem vylepil sám v asi patnácti přilehlých obcích. O billboardech a větších plochách obecně ani nemluvě – nula.)

  – PRO udává pomýlence potulující se po demonstraci se závadnými nášivkami

  – další demonstrace už beze mě, plakáty však vylepuji poctivě dál, výsledek demonstrace – Rajchl má víc příznivců a plánuje další demonstraci, jinak nula

  – další, tentokráte podzimní demonstrace, výsledek stejný jako v předchozím případě, letáky už lepím pouze ve své obci (celkem 10 ks)

  – z PRO odcházejí aktivističtěji ladění členové vedení (s Rédovou v čele) a doprovázení nestraníkem Vidlákem a zakotvují u komunistky Konečné, která je sice výřečná a kope za dezoláty, ale nejvíc zřejmě kope za další volební období v europarlamentu, případně za partaj komoušů, proti které už při té mizerné nabídce nic extra nenamítám, krom toho, že měla být bez náhrady zrušena zákonem krátce po revoluci… Rédová a Rajchl se hádají jak smradi na pískovišti, Vidlák diplomaticky hraje na sebe

  – založení sbírky pro dívku znásilněnou Ukrajincem (potud v pořádku), následná nechutná sebepropagace Rajchla a Rédové za přizvukování Vidláka a přihřívání polívčičky za tuto „zásluhu“ (o sbírce na další podobně postižené nejsou informace, zřejmě má čin vyšší společenskou nebezpečnost, je-li spáchán občanem UK) Doporučení do budoucna – když už chcete tímto způsobem pomáhat, dělejte to raději v režimu tzv. „na Goťáka“, tedy dizgrétně…

  – Rajchl zve do Prahy Annu Netrebko, o reakci pěvkyně už se nemluví a Netrebko na náměstí nezapěje

  – Vidlák průběžně více či méně velebí Babiše a jako jediné zásadní pochybení uvádí Covidové „zásluhy“; je mi glanc*rdel jeho čapí hnízdo i čerstvá taškařice s komprem na Lipánka, ale existují jisté informace, že se Bába nechoval právě kulantně při při rozšiřování svého impéria, zejména při přebírání či ekonomické likvidaci konkurence, ať už prostředncitvím finančího úřadu (heslo „zaklekávání“) nebo jiným způsobem. Protekce u předlistopadového aparátu už by mu dneska po zasednutí toho lampasáckého hnoje v ústavní funkci nejvyvšší ve veřejném prostoru neměla být přitěžující okolností, ale mně osobně to teda jaksi stále vadí. A i kdyby ho slovenské soudy stokrát zprostily, tak na zahraniční obchodní jednání za bolševika nejezdil každej hej nebo počkej, nýbrž bezpáteřní vypočítavá krysa, fertig.

  – Okamura svým rétorickým stylem „páté přes deváté“ potvrzuje funkci „koule na noze“ SPD a vtírá se kacířská myšlenka, zda by partaji nejlépe neposloužil, kdyby odešel na vejminek a nepustil k výživnějšímu lizu např. bouchače Foldynu

  – Paroubkovi nestačily předchozí a zadělává si vstupem do ČSSD na další politický funus v řadě

  – nadějný Kobza z SPD uveřejní odvážný příspěvek o možném vlivu výuky humanitních oborů na VŠ v souvislosti se střílením na pražské fakultě, následně se pod tlakem bohužel po*ere a odvolá

  – nadějný Koten z SPD uveřejní paranoidní příspěvek o možném vlivu posednutí některých jedinců Ukrajinou na barevnost šusťákových mundůrů nějakých šašků na běžkách, následně se pod tlakem (naštěstí?) po*ere a odvolá

  – viděno několik facebookových videí P. Rédové a nezbývá než gratulovat, že se dopracovala až na kandidátku do eurovoleb, ale raději bych tam nějakou autentickou osobnost s vlastními, zajímavě formulovanými názory namísto záznamového zařízení populárních výroků Rajchla, Vidláka, Konečné atd.

  – PRO sáhlo do šuplíku “zkompromitováno“ a angažuje chodící sliz M. Haška (RIP PRO)

  – Vidláka kaká, že spodina nevnímá demonstraci zemědělců za úspěšnou (ono po tom, kdy poslouchám měsíc před každou akcí masírku o poháru, který přeteče, o posledním hřebíku do rakve atd. člověk čeká nejmíň defenestraci, takže když se pak traktory spořádaně uloží aby nepřekážely a akce v podstatě vyšumí, se dostavuje – víření bubnů – – – Z K L A M Á N Í, víme?

  – Vidlák se spřáteluje s odvážným zemědělcem trousícím hnůj před Strakovkou a začne ho velebit tak intenzivně, aby se radši nikdo nezeptal, jaktože se takovýchto hrdinů nevyšpulilo na jejich (jeho) zemědělském protestu po týdnech plánování aspoň deset, ideálně s močkou bohatě dopadající na štuk vládních budov

  – Rajchl na základě internetové ankety, ve které mu z pohodlí domova bez jakýchkoliv finančních či větších časových nároků přispělo kliknutím myši kolem deseti tisíc respondentů, pořádá další demonstraci za předpokladu, že těchto deset tisíc, kteří nemuseli kvůli kliknutí myší zvednout zadek ze židle a vydat korunu se rozmnoží v minimálně sto tisíc, kteří obětují celou (krásnou?) březnovou sobotu a vydají za cestovné, aby mohli strávit 2 hodiny posloucháním tisícího devalvování slov jako národ, vlast, rodina, vlajka, láska, že i vyšší záhon mravní Klus by vrhnul – a to je, prosím, extratřída. Nemluvě o tom, že si v publiku budou přizvukovat o spojenectví a lásce pokrytci, kteří by si za jiných okolností nejraději vydloubli bulvy někde na parkálu u Lidlu kvůli platu vajec… Česká televize pak bez ohledu na účast pohovoří o tisících účastnících, Rajchl rozmnoží reálných šedesát tisíc účastníků na sto dvacet a od 24. 3. se budeme všichni těšit na další, tentokráte zářijovou demošku, po které se to všechno zlomí

  – Vidlák častěji mluví knižně budovatelsky, např. o hrdinech „jejichž jméno nebude zapomenuto“

  – Vidlák se přirovnává k Husovi a Goldsteinovi z 1984

  – Vidlák už nestojí o moje letáky, ale chce, abych koupil traktor a dovezl do Prahy hnůj (nadsázka)

  – předchozí volby jsem prohrál a prohraju i ty budoucí, protože Babiš je stejnej hnůj jako pětikolka, jen umí líp počítat a má (zřejmě) stále víc zájmů v tom našem absurdistánu, tak si musí víc krýt záda směrem k veřejnosti, alles. Takže to asi hodit SPD a doufat, že má Kadimůra ještě dost plínek na obstrukce.

  Nemělo by už to úsilí, finance a věrnost podporovatelů být, mistře, nějak hmatatelněji zřetelné?

  Díky a přeji pěkný den,

  Psohlavec

  1. Milý Psohlavče, jen jednu poznámku, kdyby nebylo těch “ pár tisíc lidí několikrát po sobě na tom Václaváku“, tak už jste teď možná někde v zákopech. Víme pane….?

  2. Kritické, snižující. Znechucující, otravné. Inteligentní, ale beznadějné. Chytrých frfňalů měl tenhle národ vždy víc než dost. Chtěl byste revoluci, ale s nějakým jiným národem.

  3. Možná byste své psychické procesy problémy úspěšně vyřešil, kdybyste svou budoucnost spojil se vstupem do nějaké perspektivní politické strany. Což takhle dát si špenát kdu-čsl?
   A ani Piráti nejsou k zahození, kdybyste chtěl kupříkladu prcat, sl. Gregorová vám objasní, jak NATO.

   1. My (=dezoláti) na jedné straně vyčítáme havloidům fanatismus, neschopnost vést dialog, zero protiargumentů, nálepkování oponentů…Na druhé se chováme (nebo alespoň někteří z nás) úplně stejně.
    Psohlavec napsal jen to, co mu leželo na srdíčku, není nutné ho dehonestovat. V polovině věcí s ním nesouhlasím, ale neudeřil hřebíček na hlavičku kupříkladu postřehem:
    „Okamura svým rétorickým stylem „páté přes deváté“ potvrzuje funkci „koule na noze“ SPD a vtírá se kacířská myšlenka, zda by partaji nejlépe neposloužil, kdyby odešel na vejminek a nepustil k výživnějšímu lizu např. bouchače Foldynu?“
    Svět není černobílý.

    1. Máte pravdu, byl jsem jedovatý. Záměrně.

     Možná to interpretuji špatně, mohu se mýlit; ale mně přijde psohlavčí tón takový lehce povýšený a vůči těm, kdo se nějak, jakkoli, snaží o změnu, dosti pohrdavý. Pan Psohlavec by to jistě celé provedl lépe, jen kdyby to uměl.

     Neříkám to poprvé: děje, o kterých se bavíme, mají setrvačnost v řádu desítek let. Očekávat, že se marast, do něhož tato země a její lidé zabředli v horizontu třiceti let, změní se lusknutím prstů během roku, je naivní; lát za to lidem, kteří to zkoušejí změnit a za pochodu chybami se učí, je nevkusné.

     Tolik můj názor.

     1. Ale on to určitě umí nejlíp ze všech. Ale hodlá všechno zpovzdálí sledovat a v pravou chvíli se do toho vložit.

  4. Je to smutné čtení, ale děkuji za něj.
   Není potřeba se jen chválit jak jsme dobří (přitom sami cítíme, že se moc nedaří).
   Snad bych uvítal nějaký návod či pozitivum (jediné je zde dejme hlas Okamurovi, ostatní nemají naději).

 5. Bod č. 1: Co nejdříve pryč z EU. I kdyby to mělo stát 50 % HDP, i kdyby měl benzín stát dvě stovky. Všechny další body až potom.

  1. Před závorku bych vytknul zrušení Green deal. To se dá zařídit rychleji než vystoupení z EU. Stačí přijít k eurovolbám a nehlasovat pro 5k.

   1. Souhlasím bezvýhradně. Zrušení Green Dealu minimálně pro ČR jako prvý krok, dá se realizovat poměrně rychle. Mohou rozhodnout červnové volby. Odchod z EU co nejdříve, otázkou je, která relevantní politická síla je schopna to u nás prosadit…

   2. Souhlas.

    Jako 1. požadavek zrušení zeleného úúdělu. dostatečná síla pro prosazování tohoto požadavku sama o sobě zařídí další – EU se sesype.

   3. to Aleš
    Přesně tak, není třeba tak spěchat z EU . Ty letošní volby toho dost změní. Koho asi tak budou volit nasraní španělští, francouzští, němečtí, holandští, polští a dalši zemědělci a jejich rodiny ? A i ostatní lidi, co jim bruselské nesmysly typu Euro 7 a zákazy plynových kotlů vadí ? Takže podle rady Martina Kollera jít k volbám a volit kohokoli volitelného, kdo není eurohujer z 5k. !!!

 6. Do Vietnamu a na Filipíny zamíří o víkendu na týden ministr zemědělství Marek Výborný z KDU-ČSL. Cesta má primárně pomoci byznysu, jde třeba o možnost vývozu masných výrobků do Vietnamu a na Filipíny či o možnost exportu piva a chmele. Půjde ale i o to, že českému zemědělství chybí 8 až 10 tisíc pracovníků.

  „Nám reálně chybí v zemědělství 8 až 10 tisíc pracovníků a nemáme je z našich zdrojů, prostě nemáme. Když se podíváme, kdo je ochoten jít pracovat do kravína a podobně, kde to není jednoduchá práce i časově, musíme hledat pracovní síly v zahraničí. Proto se mnou letí i zástupci právě pracovních agentur, speciálně na Filipíny, kde máme teď rozšířenou kvótu a kde se budeme snažit představit i ty možnosti, které český pracovní trh nabízí právě v oblasti zemědělství,“ popsal ministr.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-vyborny-filipiny-vietnam-vyvoz-maso-pivo-chybejici-pracovni-sila.A240313_114717_domaci_kop

 7. Doporučuji Vidlákovi, aby šel na nějakou akci inkognito, tedy ne jako vystupující host, ale jen jako divák. A to na akci spíše společenskou, pro veřejnost ne předvolební a nejlépe ve Středních Čechách. Že bych něco takového pořádal u nás doma? Byl bych zvědav, kolik lidí by ho poznalo a kolik by zhnuseně odešlo a začalo by se ke mně nehlásit. Představoval bych si třeba besedu s Václavem Cílkem nebo Annou Hogenovou. Ty bych rád u nás uvítal. Tak ať se daří „nám zemědělcům“.

 8. Vidláku, Vidláku …, dále citované je Velký omyl ….
  Kolik bylo vážených nacistů i komunistů, kteří ještě pod šibenicí věřili ve svou ideologii a to, že je jejich kolegové odsoudili k smrti, to byla jen nějaká chyba ….
  Ty odsouzené komunisty „komunistické elity“ moc dobře věděly proč je kolegové odsoudili a že to nebyla nějaká chyba …
  Ty procesy padesátých let s „komunistickou elitou“ byly se sionisty a jejich přicmrdávači, v Československu se obzvláště vyznamenali podporou sionistického terorismu při „vzniku Izraele“ …
  Byli to samozřejmě kosmopolité, resp. národní zrádci a ne žádné oběti „zinscenovaných procesů“, po válce v propagandě glorifikace „židovského osudu“ nebylo možné odhalit co ti židé a pseudožidé ve skutečnosti páchali proti národům lidově demokratických států …

  1. Možná byste, milý maxime, měl opustit tu maximu, že za vše mohou židé (ne, že by nemohli za nic).

   Nevím, jak nacisté (asi byl jistý rozdíl mezi smrtí, dejmu tomu, Ernsta Roehma a Erwina Rommela), ale že přinejmenším naši komunisté odsuzovaní našimi komunisty v padesátých letech věřili v komunismus do poslední chvíle a často i tomu, že procesy jsou nutné a pro stranu prospěšné a na ně jen připadl stranický úkol být v těchto procesech v roli odsouzených, to je dostatečně zdokumentováno v jejich pamětech či jiných historických dokumentech.

   Doporučuji k další četbě třeba Londonovo Doznání.

   A jen drobná poznámka – nám se teď s odstupem nějakých sedmdesáti let mohou jevit procesy let padesátých jako neuvěřitelně brutální a barbarské. Ale jejich účastníci za sebou měli dobu nacistických zvěrstev, mnohdy i více jak deset let (od španělské občanské války) aktivního boje proti nepříteli tak neskutečně krutému, že nic, co právě zažívali, se ani nepřibližovalo tomu, co mnohdy i na vlastní kůži už zažili (a přežili). Možná i nám za pár let to nevinné kočkování pětikolky s dezoláty přijde jako čas malin nezralých a nevinné hry mládí, až i u nás vypukne plnokrevný „boj za evropské hodnoty“, tak jak ho odchovanci viktorky nulandové už více jak deset let provozují na ukrajině…

   1. Blablabla…
    Četl jste „Doznání“ od Artura Londona?
    Doporučuji. Ovšem musíte číst pečlivě a všechno, nejlépe dvakrát, protože on tam v různých poznámkách a odbočkách přiznává všechno, z čeho byla ta parta viněna.

   1. Matveji, literární tvorbu hysterika Kaplana o „totalitě padesátých let“ nemůže žádný skutečný historik brát vážně, podobně jako tvorbu Solženicina, oba jsou žvanilové, kteří si vymýšlí a překrucují podle ideologické objednávky ..
    V našich knihovnách je překaplanováno, přičemž Kaplan a jeho kámoši ze soudobých „historických ústavů“ jsou původci tupého a debilního hysterického antikomunismu …
    Solženicin alespoň ve stáří se kál a zpytoval svědomí, Kaplan ale odešel do pekla bez jakékoliv sebereflekce …

 9. OT (nejen) pro katango (ve včerejší diskusi se mi ty příspěvky, na které teď reaguji, nechce hledat):

  https://denik.to/novopecena-lvice-z-tadzikistanu-nam-zapomnela-podekovat/

  (…) Čerstvá laureátka ceny Magnesia za nejlepší studentský film Daria Kashcheeva z Tádžikistánu měla o víkendu při přebírání trofeje na Českém lvu tolik práce s popisem dilematu pracujících žen v reprodukčním věku, že nám úplně zapomněla poděkovat. Tím slovem nám je myšleno České republice a jejím obyvatelům. Zkusme ji inspirovat pro případ, že u nás ještě někdy něco převezme. (…)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *