19 června, 2024

Jedenáct poslanců

Už víckrát jsem se tu pozastavoval nad kroky naší vlády, které na mě stále více dělají dojem, jako by Fiala a spol. vůbec nepočítali s tím, že by ještě mohly být nějaké volby. Zdražení plynu bylo největší v Evropě, Síkela přišel se závětrnými elektrárnami, zastropování cen energií bylo gigantickým tunelem ve prospěch ČEZu, podle Válka nás bude léčit především sluníčko, když už nemáme léky, armádní sklady jsou vybrakované a vybavení bylo rozstříleno na Ukrajině, inflace je tu s námi dál, pokračuje kriminalizace svobody projevu, za všechno může Eurostat a Česká národní banka, Stanjura zvládl dvousetmiliardovou sekeru za čtyři měsíce… normálně se v tuto chvíli ptám, jestli jsem něco vynechal, ale tentokrát vím, že jsem toho vynechal ještě opravdu hodně.

Já vím, že člověk nemá hledat zlý úmysl v něčem, co se dá vysvětlit pouhou blbostí a strašně rád bych si myslel, že celý problém je prostě v tom, že mileniální libtardi si prostě zvolili sobě odpovídající reprezentaci těch největších pitomců. Ještě tomu musel pomoci Rychetský a své polínko přiložili i ti, kteří volili dobro místo menšího zla a ono se jim to dobro povolebními přepočty stalo Pětikolkou… Strašně rád bych si to tímto způsobem vysvětlil, protože je to jednoduché a napravitelné v dalších volbách.

Jenže konání fialové vlády je naprosto šílené a já se nemohu zbavit dojmu, že za tím ještě něco musí být. Vždyť vidíme přímo před očima, jak jsou na vládu naštvaní další a další lidé. Dokonce to potvrzují všechny průzkumy. Fiala to možná nevidí, ale ti poradci, co mu nechali nastřílet vlasy, udělali účes, vyměnili zuby a řekli mu, co má před volbami říkat, ti to vidět prostě musí. Fiala možná neví, co činí, ale jiní to vědí velmi dobře. Je naprosto jasně vidět, k čemu je tato zemička ještě určena. Nebo prostě mouřeníni odvedou svojí práci pro své sorosovské pány a pak mohou jít, protože ani naprosto opačně orientovaná vláda vzešlá z příštích voleb na tom nic nezmění?

Pojďme to nasvítit z jiné strany… od toho tu přece Vidlákovy kydy jsou, ne?

Co když je pravda hned první věta, kterou jsem dnes napsal? Vláda prostě počítá s tím, že žádné volby hned tak nebudou… To by pak jejich počínání dávalo perfektní smysl. Prostě službičkují pro ty pány, kteří je u moci udrží. Demokracie byla v posledních letech pošlapána tolikrát, že si nedělám žádné iluze o tom, že by ve Strakovce seděl jediný vládní činitel, který by tady volnou soutěž názorů a politických stran doopravdy chtěl. Oni prostě jen chtěli vyhrát a k tomu se jim kecy o svobodě hodily. Teď už tam jsou a odteď už nepotřebují svobodu projevu. Teď už stačí jen svoboda byznysu pro americké korporace.

Chybí k tomu poslední krok – někde sehnat ty dráby, kteří Fialu ochrání před rozlíceným davem… Fiala v tomto ohledu jedná úplně sebevražedně… policie (i vojáci) stále více sympatizují s protivládními rebely… Inu, i na ně dopadá zdražování a nikdo jim platy nezdvojnásobil, aby zůstali na straně státní moci. Z toho jsem také odvozoval naději pro nás dole. Že jednoho dne prostě budou protesty tak veliké, že pár těžkooděnců s tím už nic neudělá.

No a vzhledem k tomu, že vláda podepsala hentu smlouvu o obranné spolupráci s USA, tak se nám kruh uzavřel. Text smlouvy jsme už všichni viděli a tak víme, že tam existuje několik velmi vágně formulovaných článků, které americkým vojáčků dovolují se zapojit do potlačování místních nepokojů. Naše země je maličká a bezpečnost americké základny v Mošnově se musí udržovat v Praze na Václaváku, že? Dvacetiletý americký vojáček je pro takový úkol naprosto ideální. Je dostatečně vymaštěný i vycvičený, aby prostě udělal, co mu nadřízený řekne. Je vyňat z české jurisdikce, takže pokud bude střílet (nebo mlátit) na rozkaz, nic se mu nemůže stát.

Já nevím, jak přesně to máme s hentěmi výjimečnými stavy, ale troufám si tvrdit, že s válkou za humny, která nejspíš bude ještě eskalovat, není žádný problém vyrobit záminku, následně stav nouze a následně výjimečný stav. K tomu si přidejme nějakou tu částečnou mobilizaci (nejlépe těch, kteří mají na internetu spoustu protivládních keců) a ejhle… je hotovo. Je válka, je výjimečný stav… volby se odkládají.

Já vím, je to jen moje myšlenková konstrukce, ale je v ní něco, co vláda nemůže udělat? Řekl jsem něco, co u nás prostě není možné? Neříkám, že to vláda takhle udělat chce, jen říkám, že by se to takto udělat dalo. A když se něco takového udělat dá, tak to pokušení tady prostě bude. Soudruzi Amíci se soudruhy Poláky nám k válečnému stavu rádi dopomohou a čačtí američtí vojáci tady mohou být i bez americké základny. Objektů na spaní mají dle smlouvy k dispozici dost.

Možná jsem jen hloupý Vidlák a nerozumím tomu, ale podle mého zemitého venkovského rozumu postačí, aby byla ratifikována ona obranná smlouva a všechno co jsem napsal, se pak už legálně může stát. A když se něco legálně může stát, to bych se divil, kdyby toho vládní garnitura nevyužila.

Co stojí ratifikaci v cestě? Jedenáct poslanců. To chybí Pětikolce k ústavní většině.

O SPD v tomto ohledu nepochybuji. Ti pro ratifikaci ruku nezvednou. Ale, co hnutí ANO? Svým způsobem je to dobrá ironie… pokud poslanci za ANO smlouvu schválí spolu s Pětikolkou, tak je skoro jisté, že jejich šéfovi definitivně zavřou cestu do vlády. Jednak to naštve hodně lidí, kteří ho doteď volili (volba menšího zla), takže i kdybych neměl pravdu a k žádnému omezení voleb nedojde, ratifikaci této smlouvy už leckdo nepřekousne (ani já ne). Ze třiceti procent preferencí tak bude dvacet.

A pokud bych náhodou pravdu měl, tak si vláda za pomoci amerických bodáků zajistí libovolné prodloužení mandátu, protože i když Rusko tuto válku třeba vyhraje, nějak se mi nezdá, že by to znamenalo víc, než jen posun hranice sporu někam k Dněpru. Zbytek Ukrajiny tu pořád bude, mír nebude, maximálně příměří a tím pádem tu můžeme mít výjimečný stav bez voleb vlastně nafurt.

Stačí, aby se na opozici našlo jedenáct poslanců, kteří se přidají k Pětikolce při ratifikaci obranné dohody s USA a všechno to, co jsem napsal, se stane možným… Píšu o tom teď, dokud se s tím dá ještě něco dělat. Dokud o tom mohou v ANO ještě přemýšlet. Už vícekrát jsem řekl, že Andreji Babišovi v politice častěji uškodilo to, co neudělal, než to, co udělal. Teď je to tu zas. Ratifikací této smlouvy by si Andrej docela uřezal svou politickou větev. Ale ještě se to nestalo. Ještě se o tom dá mluvit a přemýšlet. Ještě existují i jiné varianty. Za deset dní se smlouva dostane do sněmovny…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

Update ve 22.30 – dostalo se ke mně několik hlasů, že pro ratifikaci smlouvy stačí prostá většina v poslanecké sněmovně a v senátu… Pokud je to pravda, tak se všechno stane tak jako tak a hlasy poslanců za ANO budou mít vliv jen na Babišovy preference…

142 thoughts on “Jedenáct poslanců

 1. Řekněme si na rovinu, není to naše vláda, nevíme jakým mechanizmem se tam dostala, nigdo z voličů nigdy neviděl tu místnost, ze které se posílají státní výsledky, jak je to vybavené a gdo u toho stojí. Furt se jen tvrdí , že je to demosgrátické, že papírky z voleb se dají znovu sečíst. Mají záruku týden a soudní obsílky trvaj měsíc.

  Stále nechápete moment předstihu, gdy události se nemůžou sejít. Stále se blbě , co dím, imbecilně, líp se to nedá vyjádřit, domáháte etalonu demosgráce, ale ta prostě není. Je jen vyšší nebo nižžší forma útlaku a vyžírání. Podíly pro našince na půdě vám smrdí, podíl na rozpočtu je jen pro ukrajánky, cígoše, negry, a ostatní cizopasníky fčetně harpagondechujcké kolony alias malej benda. Né PRO nás. Rozkradil nás a rozhádali na padrť, proto se furt mele „tě miluju že mi nadáváš a kradeš mi, a já su jako z teho vedle a mám to podporovat, páč DEMOSGRÁCA. A ti největší trotli, gdyž jim dondou ARgumenty, vytáhnou dycky nějaký moudro už dávno zdechlých idejí prolhaného feudalizmu a myslej si, su PÁN CHYTREJ. Jedna špína vedle druhé.
  Ostatní smazáno

  1. Korunovaní kokoti v Británii a banksteři ve Švýcarsku a pánbíčkáři ve Vatichánu sou siííg-ni-fikantní. Reichla na ně. Hurááá
   Muheeeee

 2. Dobrou chutˇ

  Státní veterinární správa (SVS) v pátek oznámila, že stahuje z trhu zásilky drůbežího masa z Ukrajiny a Brazílie kvůli salmonelám. Během více než 20 kontrol odebrala přes čtyři desítky vzorků drůbežích produktů. Z 25 dosud vyšetřených vzorků byly dva pozitivní.
  Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/503204-veterinari-stahuji-z-trhu-nektere-zasilky-drubeziho-masa-obsahuji-salmonelu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&campaignsrc=tn_clipboard#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  1. Ne ne – zanechat v prodeji pro podporovatele ukronácků – povinné nakupování komodit, dodávat do parlamentní , hradní, vládní a senátní kantýny plus kuchyně ( zavést povinnou konzumaci ) , stejně tak vejce, mouku, atd… Stejně tak povinně zásobovat divadla, tv studia, filmová studia, umjelecké agentury, atd., včetně povinné konzumace … Sláma u kravína …

 3. Žádná zmínka o zítřejší demonstraci pana Vrábela. Žádná podpora. Něco jsem nepochopil nebo jste mi něco neřekli?

  1. Nebavěj se spolu. Neptejte se, kdo. A to víte, že žijete v ČR? Na prastarém území, kde spolu soužijou národy čechů a velkomoravanů

   1. Na území, kde je historicky dáno jedno neměnné a stálé pravidlo: Každý sám za sebe … Je čas tento slogan umístit na prezidentskou standartu. I když díky současnému nájemníkovi je nabídka na státní motto velice bohatá …

  2. Demonstrace bude…
   Ale nezaznamenal jsem jediný telefonát, či jedinou zprávu či jinou žádost o propagaci. Předpokládám, že pro Láďu Vrabela jsem spíš problém než pomoc. Jeho příznivci se s těmi mými moc nekryjí.

   1. 3. Vidlák napsal:

    5 května, 2023 (18:24)
    Kakáme si do vlastního hnízda, Hlavně že máme usmolených 6, 7%.

    Jindřich Rajchl
    ·
    V prvním průzkumu za období po demonstraci 16.4. máme u Sanepu 6,7%!
    Opět platí, že neřeším konkrétní čísla, nýbrž pouze trend.
    A ten je jednoznačně stoupající.
    Je to zásluha vás všech, kteří píšete tenhle příběh. Příběh strany, která vznikla autenticky od lidí, nikoliv jako marketingový projekt úzké skupinky osob, jejímž cílem je pouze inkasovat státní příspěvky za poslanecké mandáty.
    Naším základním posláním není jen planě kritizovat a slibovat nerealistické chiméry – je jím snaha ukázat vám cestu k našemu cíli, kterým je prosperující, bezpečná, svobodná a suverénní země, v níž je naprostou prioritou zájem jejích občanů.
    Děkuji vám všem, že jste se na tuto cestu s námi vydali.
    V žádném případě vaši důvěru nezklameme.
    https://www.youtube.com/watch?v=poTFUjDl_zs

    1. Josef původní napsal:5 května, 2023 (18:38)

     Čo bolo, to bolo?

     Vyděste je!
     by Vidlák14 září, 2022

     ….Hele, a teď se to všechno stalo. Přišla bída na EU i na naší zemi, přišel účet za všechny chyby posledních třiceti let.

     Zároveň se mi přímo před očima zhmotňuje moje volání po národním probuzení a semknutí. Já o tom dlouhá léta psal, já se na to snažil připravit a burcoval jsem lid, aby se také připravil…….

     …… Podívejte se, co už se stalo – jednou jsme zahulákali „vládě do oken“ a už jde zastropovat cenu energií. Půl roku to nešlo, bo minoritní akcionáři a další zákonnné důvody. Jednou zamáváte vlajkami a ejhle, najednou je lid víc než akcionář. Jestli si někdo myslí, že by vláda zastropovala ceny i bez demonstrace, tak ať se nechá vyšetřit. ….

     ……. Jenže je to jen taková vějička. Oni se ještě svého lidu nebojí dost. Cena elektřiny kolem deseti korun za kWh a plyn přes 50 Kč za kubík – to je pořád likvidační cena…….

     …….. Dostali jsme první kost a oni zjišťují, kdo se nechá vylákat ven z hradeb. Udělali jsme první krok a hned nás chtějí rozdělit. To se dalo čekat……

     1. Josef původní napsal:5 května, 2023 (19:02)

      Proč je česká vlajky u nás riziko?

      Je USA, UA vlajka u nás riziko?

      Dal jsem si na dům českou vlajku kvůli hokeji.
      Čelil jsem kvůli tomu urážkám a skoro přišel o kamarády
      od Hedvika DoležalováZveřejněno dne5.5.2023

      Vyvěšená česká vlajka je dnes trochu riziko, jak jsem se sám na vlastní kůži přesvědčil. Přitom každý rok dělám to stejné.

      Dám si české vlaječky na auto, dám si vlajku na svůj facebookový profil a také ji vyvěsím na svůj dům.

      Dělám to pravidelně několik let vždy v květnu.

      Proč? Samozřejmě kvůli mistrovství světa v ledním hokeji. Jsem velký fanoušek našeho národního týmu a nebojím se to dát najevo. Jen jsem nečekal, co to způsobí……

      ….. Vlajka jako poznávací znamení

      Po téhle zkušenosti musím říct, že je česká vlajka značně zdiskreditovaná.

      Každý ji spojuje s lidmi, jako jsou, a teď cituji, chcimírové, flastenci, dezoláti.

      Když chce někdo jenom podpořit svou zemi v hokeji a dá to veřejně najevo, je ihned automaticky zařazen do těchto skupin.

      Vlajku však z domu sundám, až MS skončí, dříve ne.
      A budu doufat, že její umístění budu vysvětlovat co nejméně a že lidé pochopí, že tento státní symbol se dříve používal právě na podporu fandění národnímu týmu.

      Až politická situace z něj udělala něco, za co se lidé mohou i stydět.

      Po tom, co jsem zažil já na vlastní kůži, se tomu vlastně ani nedivím…..

      Chmi.cz

      1. Zfanatizovaná, náckovská Česká veřejnost – verbež, nic jiného. Tak masivně plivat na vlastní symbol – to udělá skutečně pouze mentální mrzák. Bohužel jich je plný stát. A s tímto materiálem v zádech chce někdo něco změnit?
       Divili jsme se před lety teutonům kvůli nacismu, a máme ho tady také, poctivý, pravý český liberálně-demokratický nacismus, samozřejmě srabácky se vybíjející na domácích, a hubou na těch vzdálených …
       Nacismus přivezla na své lafetě demoška a její exponenti …

   2. Jestli se tam Vrábelovi budou slejzat komunisti a pro mnohé toxický Paroubek(nic oroti němu, celkem ani proti Konečné),ale v dnešní době přiblblé jsou to spíš koule na noze a ani se Rajchlovi nedivím,že své demonstrace pojal takzvaně neutrálně jen pod českými vlajkami.A i to těm blbum jako je Pečinka a Černochová vadí.To aby se člověk bál vyvěsit národní flág.Ale,jak píše L.Větvička,magoři se žlutým hadrem maj pré.Když sem kdysi viděl záběr z Milionů chlívek,tak sem nevěřil svým očím,tolik Eurohadrů,NATOhadrů,sem si řek,kurva,co je to za lidi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *