24 června, 2024

Je to v nich jak v koze …

Anglosasové a Slované – dvě skupiny, kdy každá má svůj svět. Rozdíl mohl každý vidět před pár dny, kdy se konaly dvě akce – korunovace krále Karla III. a přehlídka ke Dni vítězství ve 2. světové válce.

Za kanálem obdivovali ukázkovou přehlídku snobství v podstatě z nakradeného bohatství. Čím více otroků, čím více rabovaných kolonií v minulosti tím více majetku mohli dávat na obdiv dnes. Je celkem jasné, že nebyl důvod slavit porážku nacistů, protože prohry se neslaví. Tohle jim nevyšlo a vše nasvědčuje, že nevychází ani dnes, kdy opět zcela veřejně prezentují plány na rozparcelování Ruska a … a opět už vidí následné vyrabování zdrojů. Hitler plánovat životní prostor na východě, kde vyvraždí podřadné Slovany, aby vyvoleni měli zdroje. Dnes je změna pouze v tom, že se nemluví o životním prostoru pro vyvolené, ale o nespravedlivém držení zdrojů podřadnými Rusy. Všimněte si jedné věci – Putin chtěl být na začátku rovnoprávným partnerem Západu, ale tohle bylo pro ctihodnou západní společnost nepřijatelné. Je přece nemyslitelné, aby ONI s RF obchodovali. Je nepřijatelné, aby surovinové zdroje kupovali jako kdokoliv jiný za tržně nabízenou cenu. Tohle nemohlo projít, protože akceptovatelné je pouze drancování zdrojů bez placení. Tohle je základ jejich myšlení. Jak probíhaly všechny barevné revoluce? … dosadili své loutky, v západním tisku projela mediální vlna legitimizující dosazenou loutku a následovaly podpisy licencí na drancování přírodních zdrojů. Jedny z posledních loupeživých výprav byl Irák a Sýrie – ostatně v Sýrii kradou ropu dodnes naprosto bez skrupulí před celým světem … ale mají plná ústa spravedlnosti, demokracie a světa „podle pravidel“.

Kde jsou začátky? Začátků je mnoho, je to jako když se v pralese stékají malé pramínky ve větší, ty větší do ještě větších až je z toho mohutný veletok, který pak už na nic nebere ohled, pokud mu něco stojí v cestě. Např. tuším M. Twain psal o frenetickém potlesku na nějakém shromáždění, kde zazněla věta:

„Jsme Anglosasové, a když Anglosas něco potřebuje, jde a vezme si to!“.

Jj, tak je to jednoduché – vezmou si to … tedy pokud nenarazí na Rusy. Proto je tak nenávidí, proto ve všech filmech je Rus vykreslován jako ožrala, nevzdělanec, hlupák … zkrátka za všech okolností vyvolat podprahově negativní dojem. Ale vezměte si jejich westernovky – až dnes mi dochází, o čem vlastně jsou a že to je jedna velká podprahová manipulace. Všimněte si, kdo je v nich úspěšný, kdo bohatne, resp. jak se má správně zbohatnout. Scénář je jasný – vyloupit banku, přepadnout dostavník, vyhrát v kartách. A pokud se nedaří, tak převrhnout stůl – opět se jedná o princip, který uplatňují i dnes.. Zatímco během hry si hráči dávají pozor jak kdo hraje, jakou má kartu, tak převržením stolu se radikálně pro všechny mění priority – najednou hráče nezajímají karty, ale rozházené peníze ze stolu na podlaze. Mění se priorita ze sledování hry na prioritu zachránit svoji výhru, svůj majetek. Někdo řekne – westernovky je už stará záležitost. A bude mít pravdu, jenže na principu v nových filmech se nic nemění. Např. Pretty woman – o čem to je? Základem je „úspěšná osoba“ – prostě práce se neřeší, peníze zkrátka jsou. Když potřebuje nakupovat nebo něco platit, tak se vytáhne kreditka a nikdo neřeší, že dluh bude třeba splácet. Když už je to o práci, tak ta je takový nutný vedlejšák, aby se neřeklo … zkrátka peníze jsou a řeší se jen radosti života a jak k nim přijít bezpracně. Třeba i tím, že budete výborná kurtizána – tady se asi inspiroval gay pornoherec Janda, který chtěl rychle a bezpracně přijít k bohatství, takže morální zábrany šly stranou. A protože přistoupil na „pravidla“ podle vzoru: „Je to sice morální zvrhlík, ale NÁŠ morální zvrhlík“, tak vůbec nevadí, že je dnes prezentován jako morální autorita (už zase se mi chce zvracet …). Nebo takový Bakala – naprosto stejná šablona: Je to sice gauner, ale náš gauner a proto k němu vzhlížejí se zatajeným dechem, protože si „nakradl legálně“ … tak je šikovný a schopný, „legálně“ okradl stát, okradl havíře a nezavřeli ho. Tak se to přece musí – toto je cesta k bezpracným velkým penězům. Nikde nic o vytváření smysluplných statků, nenarazíte na princip, že hodnoty vznikají z práce. Když tohle budete mít v kinech, v televizi, v reklamách více jak 100 let, tak to taky ve vás bude jak v koze.

Ve dnech, kdy na jedné straně hýkali blahem nad falešnou okázalostí, tak na druhé straně si připomínali oběti, které museli přinést, aby mohli vůbec žít a pracovat. Ostatně, můžeme se podívat i na naši krátkou historii – pod dohledem okované boty bolševika se tady vytvářely statky a vzdělané obyvatelstvo. Po přechodu na ten lepší anglosaský systém najednou zjišťujeme, že se statky nevytváří, vzdělanost upadá, zato se jak houby po dešti rozšiřují činnosti nemající nic společného s vytvářením hodnot – burzovní spekulanti, přeprodejci apod. protože … protože tohle je modus operandi bezpracného bohatství. Ale moc to nefunguje, protože chybí zdroje z kolonií, chybí otroci … Co bylo vytvořeno je již ukradeno nebo spotřebováno a na řadě je nástup bídy za současného adorování těch, kteří nás chtěli vyhladit a nenávisti proti těm, kteří nás před tímto osudem v r. 45 zachránili a v 68. o 20 let oddálili naši kolonizaci a úpadek.

Dnes nám vládne parta, která se shlédla v anglosaských hodnotách a způsobu života, přičemž ji podporuje nemálo našich spoluobčanů. Tito lidé zkoušejí vše možné i nemožné, jen aby zbohatli bez práce. Obrazně je jejich snem být na královské hostině a za poctu nejvyšší považují, že jim ctihodný anglosas dovolí lízat urozený zadek.

Podívejte se na jejich vládnutí a poslední události. Vždyť to není o ničem jiném než opět o kradení – naposledy okradli důchodce, zvýšením daní plánují okrást majitele nemovitostí a další a to nepočítám uměle vyvolanou inflaci, která okrádá všechny. Jim vůbec nepřijde na mysl, že by se měli uskromnit, resp. přestat utrácet … ne, je napadne jenom někoho obrat, aby měli na své hostiny. Naše elektřina na Lipské burze – opět stejný princip, tj. okradení těch, kteří se o levné energie postarali ve prospěch „jedinců elity“, aby tito na nějaké příští korunovaci mohli zase okázale předvádět svůj majetek, který mj. vyrabovali už i na Češích. A blyštivý Péťa & company tohle dělá, protože očekávají, že si jich jakožto snaživých sluhů elita všimne a nechá je leštit alespoň příbory na další trachtaci. Jim nedochází, že je nikdy mezi sebe nepřijmou, že se z nich excelentním lízáním urozené zadnice nestanou anglosasové … vždycky budeme pro ně „ti z východu“.

Věřím, že přijde den, kdy budou souzení – a je jedno zda reálným soudem nebo budou jen odsouzeni morálně, ale veřejně. Jejich provinění nespočívá v tom, že zastávají odsouzeníhodný světonázor, ale že jeho realizací se zasloužili o mravní úpadek a bídu národa.

Po rozpadu Sovětského svazu Rusové rychle pochopili, podle jakých pravidel se hraje a vytvořili mj. celkem vtipný videoklip – máte ho zde.

123 thoughts on “Je to v nich jak v koze …

 1. V každém národě se najdou lumpové i slušní lidé.
  Těch několik Angličanů a Američanů, které jsem poznal osobně, slušní lidé byli.
  Je to vcelku samozřejmé, protože jsem je poznal v souvislosti s prací. Podotýkám, že nešlo o práci typu nákup/prodej, ale o řešení technických problémů. Lumpové se tím obyčejně nezabývají, protože mají plné ruce práce s tím, jak někoho dalšího okrást.

  Přesto si myslím, že Anglosasové mají v současné době lumpů víc, než jiní.
  Proč tomu tak je? Že by to bylo něco genetického? Kdepak, třeba pan Sunak je sice premiér GB, ovšem geneticky je z národa, který má s Anglosasy společné jenom indoevropské předky. Kdyby pro něho byla dědičnost důležitá, s Anglosasy by bojoval.
  Stejně tak je na tom „holubičí povaha“ Slovanů. Četl jsem třeba, že ve Velkomoravské říši bylo zcela legální a běžné otroctví. Kdepak holoubci.

  Domnívám se, že se jedná o sociální jev (nejspíš už někde popsaný), který bych charakterizoval jako sdílenou národní historii.
  Anglie se chová už posledních několik set let většinou jako predátor, válčí, loupí, vraždí, kolonizuje. Ve stylu „rozděl a panuj“ ovládla svého času většinu světa, a jako úspěšnou strategii to používá pořád. Samozřejmě klíčovou roli v tom sehrávají elity. Ovšem pokud nějaký národ kolonizuje podstatnou část planety, přiživí se nejen elity, ale i nemálo příslušníků nižších vrstev. Skoro každý pak má nějakého hodného strýčka, který byl buď v koloniální armádě nebo na nějakém úřednickém koloniálním postu. A přece nemohl být lump, vždycky byl na mě hodný, když jsem byl kluk, … a hrával si se mnou… A ti černouši (hnědouši, žluťouši, …) by se nikdy sami k civilizaci nedopracovali… A když pak stojím s puškou a běží na mě rozzuření pomalovaní divoši, tak se musím bránit, že…
  Když to takhle běží několik (nebo hodně) generací, nese to následky. Povědomí národa, co je správné a špatné se mění. Parazitní a násilné chování se omlouvá…
  Římani nebyli o nic lepší (Anglosasové se od nich hodně naučili), a taky svého času Španělé, Portugalci, …

  Rusové mají úplně jinou historickou zkušenost. I když se i u nich určitě najde nemálo lumpů a parazitů, většina národa je mentálně jinde.

  Kde je naše historická zkušenost? Jan Žižka i Jan Hus už jsou 600 let po smrti… Obávám se, že značná část národa je toho názoru, že obracet kabát není nic špatného a „člověk hlavně nesmí bejt blbej“.

 2. Nemyslím si, že by ta podprahová propaganda bylo to přepadávání dostavníků ve westernech. Ten problém je v obecně příběhu, kde zápasí dobro se zlem a dobro zvítězí (a hlavní hrdina vyskočí na koně a mizí v záři zapadajícího slunce).

  Taková trochu kulturní reflexe úspěchu anglo-amerického světa v novověku. Když jste úspěšní, musí to kultura zrcadlit… A kultura formuje národ, takže roste pýcha a arogance.
  Řekl bych, že Asyřané byli ve svých úspěšných fázích úplně stejní arogantní kreténi, jako dnešní západ.

  PS: Existuje aspoň jeden dobrý westerm – Mrtvý (Deadman).
  PPS: Nejhorší brak z tohoto pohledu je Pán Prstenů… Ten by se opravdu měl učit na školách, ale jako odstrašující případ.

 3. A taky nenávidím rap, nebo co to je, že nějakej blboň mluví a gdáká do duc duc. To mluvení je i v ostatních žánrech, gde blboň „on“ jen blábolí, huhńá jako opice a ženský trilkují jeden refrén do zblbnutí a to je anglosaská kultura.

 4. Anglosasové dělají jen to, co dokázali v čr. Vypadá to, že za stovky let se nic jiného nemuseli naučit. Rozparcelovali to tady podfukama a smlouvama s mrňavíma písmenama a eště k temu (mám tě rád), vydrancovali kapitál a nemovitosti a nechali pod svým řízením „podnikat“ na dobytém území všechny zboha-tlíky, lichváře, keří vydrancují omrvinky, a vlastizrádce. Ti se ale musej mít dobře, skvěle, vynikajícně.
  Dneska se mají dobře jen ti, co za socializmu by seděli v base.

  Až přinde soud lidu, nepřežije ani babiš.

  1. Při korunovaci byla několikrát opakovaná a zdůrazňovaná věta, že se jedná o krále králů a každý kdo je přítomen mu svojí účastí slibuje svůj hold a službu. Zúčastnily se hlavy téměř všech státu, takže to říkají veřejně, nijak se s tím nemažou.

 5. Krleš, krleš …Mám já tu dnes kříž.
  Za co, soudruzi, za co?!?

  Jistěže příkladmo v „Dickensovské Anglii to z dnešního pohledu v lecčem stálo za vyližprdel. Kdybyste alespoň někdo zmínil, co Angličané naprováděli Irům, třebaže irský bigotní katolicismus nebyl ani není hitparáda, pro toho kdo se zajímá. Jenže, kde to bylo lepší?
  V Rusku? Jistěže patřili-li jste mezi „věrchušku“. Jenže to vždy a všude.

  Zdejší lid poddaný, jistěže ausgerechnet i tady, lid dezolátský, jinak by nevěděl, že, na jednu stranu odsuzuje, na druhou stranu hltá drby z „vyšší společnosti“ předhazované médii, sám vyhledává, jen si přiznejte, to by bylo príma mezi ně patřit, to se někdo má….ti si žijou hajzlové. Ne, že by někteří tací nebyli, ale to tak všude mezi všemi.

  Uvědomte si co všechno byste neměli bez mnohých na které nadáváte, kterým závidíte. Panovnické rody nechme stranou, to je nyní prakticky živý státní inventář. Ani Internet byste neměli, počítače abyste se mohli vykecávat, fejsbuk, twitr, mobily, hry na paření abyste se nenudil, ale ani televizi. Nebýt té „zkurvené“ anglosaské kultury vytvářející příhodné prostředí pro vynalézání a výrobu onoho a přenášení dovedností do celého světa.

  Ano,to vše co berete jako samozřejmost, je produktem toho či kritizujete. I té expanze, vykořisťování, i tehdejšího otrokářství. Jste ochotni se toho všeho vzdát? Ne. Vaše mobily a počítače obsahují součástky z materiálů těžených v Africe za příšerných podmínek, i dětmi. Jsou vyráběny v asijských robotárnách mizerně placenými zaměstnanci, i dětmi, v nezdravých podmínkách. Tak i vaše oblečení, levně vyráběné, draze kupované. A ještě dráže když opatřené ZNAČKOU. Abyste se odlišili od ostatních. „Mobil za tři tisíce? Copak jsem nějaká socka?“

  Chcete být v souladu s tím co hlásáte? Zbavte se toho všeho. Obejděte se bez toho. Nejde to, že? Stejně tak jako bez požírání jiných myslících tvorů vydávaných za nemyslící zvířata. Naporcovaných a pěkně zabalených, v regálech supermarketů. Tohle byla kravička, tohle býček, tohle telátko, tohle prasátko, tohle je z kuřátka. Jsou to stejně myslící tvorové jako vaši pejskové a kočičky, ňuňu, ťutu…

  Občas zpráva, že nějaké hovězí uprchlo z transportu na jatka. Ono tušilo. Vy koupíte úhledně zabalené masíčko, krutou a špinavou práci za vás udělají jiní. Aby tím nebyla dotčena vaše citlivá humanistická duše. Nepřipomíná vám to něco? Spokojeně se nadlábnete, nejlépe v restauraci abyste při přípravě nepřišli do styku s tím co by vám připomínalo onoho živého tvora. Pak se začtete do Kanta a trousíte filosofická humanistická moudra.

  Proč připomínám i tohle, protože to všechno vzájemně souvisí. Tvoří jediný svět. Váš svět. Který je takový jací jste vy.
  Žádní „oni“. Vy. Bez ohledu na to co si nalháváte.

  A co že já? Kdo jsem já, že mám tu drzost vás takhle citýrovat?
  Jsem takový jací jste i vy. Obtížený stejnými hříchy. O to hůř že si to uvědomuju.

  1. Nebýt pojídání masa, nebylo by možná ani Homo sapiens sapiens.
   Jinak maso, a to ještě dokonce i živých zvířat, pojídá spousta obratlovců, a nejen obratlovců.

   JInak ale souhlasím s tím, že anglosaský svět (ovšem nutno dodat i takové maličkosti – např. víte -li odkud pocházel Samuel Goldwyn ?)

   A nebylo by ani blues etc.

   1. oprava….že anglosaský svět dal světu spoustu vynálezů či technologických postupů a způsobů výrob ,nebo distribucí zdrojů a služeb a výrobků , včetně socialně-tržní ekonomiky.

   2. Je to tak. Také rád. Jenže si tu a tam uvědomím, že…
    Kdyby šlo vypěstovat kvalitní flákotu bez onoho a přinejmenším ne s vyššími náklady.

    Samuel Goldwyn? Ten s tím řvoucím lvem? Tajemná záře nad Pacifikem. Před sedmnácti lety jsem koupil projektor. Ne drahý. Slouží do dnes. Připojil k zesilovači a přehrávači, proti zdi, úhlopříčka dva a půl metru. Ten pocit. Kino. Doma. Jak v Pelíšcích.

    Mohl bych kouknout na net, ale zkusím bez toho. Tohle jméno plus filmová produkce… „Šábesdekl“?
    Jazz můžu také.
    Dnes v Riegráku koncert k výročí Rozhlasu. Langerová a Chinaski. Bože zač mě trestáš…

    Na Trafalgar sq. „pouliční“ zpěvačka. Mám natočeno, poznamenal netovou adresu. Přispěl. Úžasná. Ten hlas beroucí za srdce, temperament. Naplnila by O2 arénu. Zdejší „hvězdičky“ proti ní naprosté nuly. A další príma holka v metru. Jak z praku. Tak jsem zas odbočil… Kolik výborných u nás tv soutěžích. Jenže kdo z nich se uchytil? V rádiu hrají pořád to samé a ty samé.
    „Prostředí je mocný činitel“…
    Co by tady Goldwyn …

     1. S muzikou je to podobné jako s politikou, Schumi.
      Kdo má přístup ke sdělovadlům, stane se „ikonou.“ Jen málokteří si to zaslouží.
      A spousta možná i lepších končí na nárožích nebo v barech. Nemají to „jméno“.

      Byl jsme z vojny na opušťáku a zavítal jsem do Porubského kulturáku, kde jsem před vojnou pracoval.. Už ve vstupní hale jsem se společenského sálu slyšel HLAS. Když jsem sešel dolů tak to vypadalo, ž u mikrofonu nikdo není, že tam Pavlíkovic boys „hrají“ na nějaký playback. Až potom jsem si všiml malé holky, poskakující v džínách u mikrofonu, který byl pro ni nastavený moc vysoko. Ale ona ho prozpívala. Prý nějaká Věra Špinarová z Prádelen a čistíren.
      Kdyby to nebylo v osmašedesátkách a v Československu, mohla to být světová hvězda jako Aretha Franklin nebo tak nějak.
      Kdyby…
      Kdyby odsud utekla, naučila se pořádně anglicky a kdyby nezačala chlastat…
      Kdyby.
      Teď má paskvilnou sochu u Malého parku. A já na ni vzpomínám, jak jsem se ji zastával v rádiu, kdy s ní chtěli „přerušit spolupráci“, protože se na frekvenci nenaučila text písničky a muselo se vracet. Jak jsme museli ubírat citlivost mikroportu, když zpívala v jedné inscenaci v divadle. Ten port se jinak nepožíval, protože pro ostatní byl „slabý“ a ležel v kufříku s nápisem „špinarka“. Jak zpívala naživo, bez mikrofonu, při prvních demonstracích na Náměstí lidových milic v devadesátých. A bylo ji slyšet všude.

      Hodná, jednoduchá (důvěřivá, ne hloupá!!!) malá holka. Nějak mě Schmi dostal do nostalgické nálady. Jdu si vyhledat její písničky. Jsou na úložišti v adresáři „špinarka“

       1. Taky na ni vzpomínám.
        Párkrát byla s orchestrem IP na nějakém plese v Olmíku na výstavišti Flora v pavilonu A.
        Úžasný hlas.

       2. Přesně tak. Právě na ni jsme tam vzpomněli.

        A další která mě vzala, je Patricie Janečková. Svět je nespravedlivý. Alespoň že přežila. Srdce mě bolelo když jsem se dověděl. Takový hlas a tak krásná.

      1. Já jsem párkrát kdysi byl na koncertě takové garážové kapely. Kytarista – Rom, mydlil na Fender Stratocaster jak Jimi Hendrix, včetně těch hmatů palcem levé ruky na nejnižších (E, A) strunách.

       1. Ach jo. Co bych…Jen tak si vybrnkávám…
        Občas kouknu na YouTube. Padá mi čelist. Co ti lidé umí. Malý kluk a rozbalí bugie na piánu. Jiný virtuózní kytaru, banjo… Táta z rodinné kapely housle. U nás kousek v hospodě dědkové válejí bluegrass. Kolik talentů u nás je. Jenže pustím rádio, a tam sračky. Nemluvě o zpraseném zvuku.

        A proklínaný angloamerický svět? Kde lecjaký pouliční muzikant válí líp než kdejaká zdejší kdákající „hvězda“ pobírající výpalné od osy…

     2. Já techno.
      K tomu rapu….ne tak dávno měl v Praze koncert prý docela populární raper. Kolega, který na něm byl, říkal, že byl ověšený různými cetkami , buď přímo démantovými či zlatými nebo jejich imitacemi. Každopádně je to komické, rap byla původně „hudba ulice“.

     3. Já, ačkoli stár a k ničemu, poslouchám ruskej rap. Zkuste Miyagiho. To mi bude hrát, až mě moje děti ponesou v truhle. Slovanskej rap je něco, co má něco.

   3. Mne přijde daleko významnější pro vývoj člověka vliv pojídání bobulí a zrn v otevřené krajině – drcení zrn vede ke zmenšení řezáků a vyklenutí patra, jejich přebírání k rozvoji motoriky ruky. Přicházeli jsme o zuby k obraně, tak jsme si museli vzít klacek do ruky. Taky musel někdo při jídle hlídat a komunikovat. což šlo dík vyklenutému patru hlavně zvukově.

    Ty řeči o pojídání masa jsou dezinformace z univerzit sponzorovaných chicagskými masokombináty 🙂

  2. Jste názorný příklad jedince žijícího mezi hrdličkami.
   Čili v bezpečí.
   Zkuste však tuto argumentaci přednést například v takovém Buenos Aires, nebo v Posadas, či Saltě, anebo pro začátek třeba někde na argentinském venkově. Anebo raději ne, mohlo by to bolet.
   Já vím, jiný světadíl a tak, že.
   Zmiňuji to proto, že náhled neanglosaské populace na anglosasy a Angličany konkrétně nevznikl jen tak, mírnyxtýrnyx, nýbrž zcela po zásluze.

  3. Vážený příteli,
   tohle nebylo fér, tohle nebylo vůbec fér.
   I když pravdivé.
   Nepatří se totiž připomínat, co kdo v živé přírodě „futruje“.
   Jelikož v přírodě /vynecháme-li nižší formy života/ existují jen býložravci, masožravci a všežravci.
   A člověk jako nejvyšší /zatím/ druh živočicha, je všežravec. Naštěstí už skoro ne kanibal /i když…/. Což vůbec neplatí v říši nižších živočichů.
   Navíc – naznačuju, že mluvíme o živočiších, kteří v souladu s imperativem „sežrat nebo být sežrán“ jedí jiné živočichy /poté, co je většinou usmrtí – anebo taky ne/. Nebýt toho „jedení“ by vymřeli.
   Pravda, trochu méně krvavě to vypadá, když ti živočichové žerou bylinnou stravu – tedy rostliny. Jenže ty rostliny jsou také součástí živé přírody /a namnoze se vnucuje otázka, zda některé z nich náhodou nemají vyšší inteligenci než řada živočichů – v dnešní době se vnucuje příměr, zda nejde v řadě případů i o tzv. „lidi“, tj. o živočichy, kteří jedině disponují tzv. „druhou signální soustavou“, jakkoliv je to v současnosti v souvislosti s mileniály a propagandou sázka do loterie/.
   Co tím chci říct?
   Že dokud budou fungovat přírodní zákony, budeme se požírat navzájem, soucit musí stranou /já vím, že v Indii jsou krávy posvátné, že jinde jsou chráněny prasata, že u nás bernardýni, považovaní za vrcholnou psí rasu, jsou „jinde“ chováni jako jatečná zvířata atp./.
   Myslím, že se tomu říká instinkt o zachování druhu.
   Takže si nenalhávejme – tím, že jsme obdaření /většinou/ rozumem, to neznamená, že většina těch jiných živočichů, se kterým se nám vynáří na povrch soucit proti tomu, že je vraždíme, abychom je mohli sežrat, by nás ráda nesežrala, kdyby k tomu dostala příležitost. Mrtvé nebo živé. I to prase se svým jinak skvělým bůčkem, kotletou, kýtou, pleckem nebo panenskou svíčkovou.

   Sežrat nebo být sežrán.
   „První zákon přírody.“

   Tohle od vás nebylo fér.

     1. Nikoliv, příteli.
      Za celých nejméně patnáct let, co se účastním na poli internetu, jsem nikdy, opravdu nikdy nepoužil jiný nickname než „Lex“.
      Tady došlo k něčemu mi neznámému.
      Ale jak říkáme my latiníci – „Chuj s tím!“

      1. Pokud jste netvořil ten text na tabletu, nebo prostě na hardwaru s Androidem, kde řádí dokončování textu, kde je Vámi psané nahrazeno něčím vygenerovaným z lišty nad klávesnicí …

   1. Krása nebývá atributem pravdy.
    Někdo nyje nad rozkvetlou loukou, jiný vidí chemickou válku mezi kořenovými systémy.
    Pohled do zrcadla nemusí být příjemný.
    Jsem hnusný a vím o tom.

    1. „Někdo nyje nad rozkvetlou loukou….“

     Jiří Žáček
     NĚKDO

     Někdo žije kopretinou
     Někdo je zas na růže
     Někdo je hňup vlastní vinou
     Někdo za to nemůže

     Někdo kypí zvedá činky
     Někdo šidí žaloudek
     Někdo má rád prasečinky
     Někdo je spíš na soudek

     Někdo bere tučné renty
     Někdo chodí bez gatí
     Někdo platí alimenty
     Někdo je zas neplatí

     Někdo bije svoji paní
     Někdo je zas od ní bit
     Někdo mlčí Někdo žvaní
     Kdekdo zpívá tenhle hit:

     Někdo žije kopretinou
     Někdo je zas na růže
     Někdo je hňup vlastní vinou
     Někdo za to nemůže…

  4. Lewis Carroll byl, jestli se nepletu, také anglosas – tak mi snad budete rozumět, když napíšu, že váš komentář mi připomíná jistou slavnou báseň – naplňuje hlavu myšlenkami, ale nevím přesně jakými.

   1. Je smažno. Lepě švijhlí Tlové se batoumají dálnicí, chrudošiví jsou Borolové na mamné krsy žárnící….

  5. Ale kdež Šúmachře. Nikoli Anglosasové, ale geografické podmínky, jejich předpoklady, míra realizovaného lidského poznání v technice i řízení, užito ziskuchtivou bezohledností, dává vzniknout každému takovému dobovému impériu.
   Nikoli Anglosasové, ale tvořiví lidé tam, kde byly a jsou hmotné i věcné podmínky, to jsou prapůvodci a původci toho, co vyjmenováváte. O čem se domníváte, že tvoří civilizaci. Takže Šúmachře, když Vy tak, tak já zas, že je to tím jablkem. Nebýt ho, nevypadli Eva s Adamem z Ráje, že?

 6. Současní soudruzi si vůbec nepřipouští možnost totálního debaklu na UA.Svět je dnes tak propojený,že případný azyl je nezachrání.Fialová věrchuško,budeš to mít v doma v budoucnu tuze těžké. LID SE POŘÁDNĚ NASERE.Ochrankáři budou první.

  1. KDO se nasere? Ti u zapnutých seriálových beden, sedící na gaučích a pocucávající levné lahváče?
   TI že se naserou a poženou strakovku bičem?
   A bude to za nečinného přihlížení dost vystrašených fízlů, protože v tom nasraném, mnoha-tisícihlavém davu, budou i myslivci s brokovnicemi a stovky molotovů? Těch molotovů, které budou na místě připravovat hezké mladé holky, s českou vlajkou kolem krku a kanystrem benzínu v ruce?
   Určitě?
   Nepletete si destinace?

 7. Díky, pane Dvořák. Je to jeden z nejlepších článků, jaké jsem za poslední roky na internetu četl. Prakticky nemám, co vytknout. Snad jen tu víru v lidský soud. Myslím, že na ně čeká soudce mnohem lépe obeznámený s jejich vinou…

  A co se těch „mužiků“ týče, tady je to polopatě :

  https://www.youtube.com/watch?v=y5yYjcxnpCs

  1. Tak.
   Když vidím, jak se Rusové staví „do pozoru“ při písničce „Vstaváj straná agrómnaja“ i tam, kde je nikdo nevidí (mě si nevšimli) a tečou jim přitom slzy, tak pochopíte, že tihle nemohou prohrát. Věří tomu, co dělají. Mají úctu k tomu, co postavili a vybojovali jejich otcové a dědové.
   To je něco tak zoufale neanglosaského…

    1. Nikdy s touhle výbavou nemůžou prohrát. Jak já jim závidím. V dobrém. Ne, ať jim chcípne kráva, když mi chcípla koza. Ve smyslu, jak to kurva udělat, abych se měl stejně dobře?

   1. Něco podobného jsem napsal na faking bůček při své návštěvě Mordoru (2018).
    Příspěvek byl do jedné minuty smazán.

  1. No ona ani Alžběta II nebyla zrovna ideální, Filipa si prosadila i když rádcové a tuším i mamina, byli proti. S Filipem se scházela potají, což svému synovi nedovolila. Charles chtěl Camilu za ženu od začátku, ale matinka byla tvrdě proti.
   Vadilo ji, že Camila není panna, Dianu donutila ke gynekologické prohlídce za účelem zjištění panenství.
   Takže nakonec to dopadlo tak jak to dopadnout mohlo hned , kdyby se Alžběta nestavěla na zadní.
   Charles III je schopný, učinil Camilu královnou,, jak jsem četla v jednom z vtipů.
   Akorát, kdo vlastně nařídil princeznu Dianu sprovodit ze světa?

   1. „… Dianu donutila ke gynekologické prohlídce za účelem zjištění panenství.“

    Ne! Fakt? Bomba. To slyším poprvé. Často je lepší číst diskusi než článek. Ale tenhle článek je vynikající. Kydy zrají jak víno …

 8. Dědiční monarchové akumulovali cizí majetek po staletí. Pokud je dnes někdo králem, tak jedině králem zlodějů a vrahů.

  1. Je to tak, někde se království udržela, někde byla splachnutá dějinami.
   Proč tomu tak je, nevím, ale v Anglii je už 4. premiér bez voleb, stačí že mají krále, předtím královnu.
   V parlamentní demokracii jsou nutné volby, sice se manipulují, ale to co je v Anglii, není možné.

   1. Jj, tenhle nesmysl uz slycham pravidelne od devadesatek. Treba takovej belgickej Polda byl vyslovene nasycenej. Kongo vdecne vzpomina.

    A podobnejch nasycenejch dedicnejch je plna historie.

 9. Také v TV se nikde v seriálech neobjevují tvůrci hodnot, ale jejich služebnictvo: policajti, doktoři, kuchaři, kejklíři a jiné servisní gangy.
  Daně, ze kterých servis žije, vznikají z prodeje výrobků a služeb na světovém trhu. Bohužel kolonie neprodává přímo, ale přes protektora. Proto nikdy nebude “marka z 3 kačky” a platy v poměru 1:1 s protektorem. To nejde bez změny systému. Tenhle je shnilý a podlý.

  1. 👍Údajně, po tom co Poláci nařídili zvýšit minimální mzdu, jim Němci vyhrožují. Musím si znovu poslechnout Michala Svatoše v rozhovoru s Josefem Skálou na Petr Bureš TV, v úterý byl tuším ten rozhovor.

  2. Poddaným v kolonii to vyhovuje. Podle toho si volí své představenstvo.
   Přece nebudou jako ti vydřiduši. Kdepak. Radši si sami šlapou po hlavách , navzájem se ujišťujíce jak jsou nejlepší a jak jim je ubližováno. Nechtejí být jako ti cizáci. Ale s ohnutými hřbety jim slouží, a navzájem se udávají.

  3. Také v TV se nikde v seriálech neobjevují tvůrci hodnot, ale jejich služebnictvo: policajti, doktoři, kuchaři, kejklíři a jiné servisní gangy.

   No jó, voni taky říkaj, že svýma daněma podporují mír a soběstačnost. Muheeeeeee

 10. Na i.Děsu jsem před chvílí narazil na slušný článek /s podcastem/, na rozhovor s velvyslancem ČR ve Vietnamu Hynkem Kmoníčkem.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/hynek-kmonicek-podcast-kontext-vietnam-cina-rusko-ukrajina.A230517_153217_zahranicni_aha

  Článek stojí za to si přečíst podrobně celý, protože – podle mého názoru – jsou z něho cítit nejméně dvě roviny.
  Na jedné straně snaha být co možná pravdivý /samozřejmě s ohledem na to, aby nepoškodil naše libtardí zájmy „kolektivního Západu“ a tím nepřišel o dobré bydlo/, a na druhé straně permanentně mlžit prostřednictvím „diplomatického ptydepe“.
  Z článku si dovolím přímo citovat část, která jde pravdivě a tvrdě „na komoru“, a která pak po následující otázce plynule přechází do onoho ptydepe, kterým mají být nakrmeny nejen naše uši, ale především uši diplomatových chlebodárců.
  Cituji –

  „Jsme opravdu ve stavu přerodu, o kterém už mnoho let mluvím. Světová politika se z oblasti Atlantiku stále více přesouvá do Asie, ale my si pořád nechceme uvědomit, že již nejsme hlavní světový standard, který se na Asii dívá jako na nějakou exotiku. My jsme ta exotika.
  I v takových deseti zemích ASEAN bez Číny a Indie už v této chvíli žije jedna třetina obyvatel planety. A to nám ne vždy úplně dochází v politických konsekvencích. Neustále se díváme, co který evropský stát říká, a vesele vyignorujeme třeba 220milionovou a největší muslimskou zemi světa, Indonésii, protože je to daleko a je to nějaká exotika. Není. My jsme ta menšina.

  Otázka: Čínský velvyslanec ve Francii nedávno prohlásil, že bývalé sovětské státy nemají „efektivní status v mezinárodním právu“. To se pochopitelně Lotyšsku, Litvě, Estonsku moc nelíbilo, otazníky to ale asi vzbudilo i na Ukrajině nebo ve středoasijským státech. Jak je možné, že něco takového tak vysoce postavený diplomat vypustí z úst?

  Jsou na to samozřejmě dvě teorie. Jedna z nich říká, že dostal pokyn vyzkoušet, co by asi prošlo a co by neprošlo. Druhá, méně sofistikovaná teorie říká, že se prostě zapomněl ve staré rétorice Čínské lidové republiky. Mohli jsme si všimnout, že v minulých letech, kdykoliv se něco Číňanům v Evropě nelíbilo, tak místo toho, aby opatrně chodili okolo, tak do toho vběhli po hlavě a pokud možno ještě hodili dva šrapnely cestou, aby si toho někdo všiml.
  Čínský vyslanec ve Francii buďto zapomněl, že se změnila rétorika a provokace Evropanů a brutální vysvětlování nevysvětlitelného již dnes na čínském ministerstvu zahraničí není módou. Anebo to byla sofistikovaná hra, která znamenala, že je potřeba vyzkoušet, jaká by asi byla reakce na něco podobného. V každém případě se toto musí z naší strany jasně odmítnout, protože to nemá ani žádný logický právní základ. Nikde jsem neviděl žádný právní rozbor, který by čínskému „kolegovi“ dával za pravdu.“ – konec citace.“

  No, a já k citovanému dodám, že „starý diplomatický lišák“ Kmoníček si nemohl dovolit promluvit i o třetí „teorii“, která ovšem žádnou teorií není, protože je to tvrdá praxe, tvrdá realita, o níž málokdo z nás tady pochybuje /a určitě ani on sám, jen to skryl za slova „Nikde jsem neviděl žádný právní rozbor“/, jenom pak by navenek už nemohl být tím starým diplomatickým lišákem“, a sice, že to, co čínský velvyslanec ve Francii o oněch zemích prohlásil, je naprostá a neoddiskutovatelná pravda. A dokonce si myslím, že pan tazatel okruh zemí, kterých se to týká, velmi, velmi zúžil a vynechal nejen řadu dalších bývalých zemí Sovětského svazu, ale i řady zemí směrem na západ /a vlastně i na východ a na jih/, které se naoko tváří jako pupek světa, ale ve skutečnosti jsou državami zatím mocných, na které ovšem platí to předchozí o exotice a menšině.

  Fakt si ten článek přečtěte. A najdete tam docela dost těch „diplomatických ne až tak úplně pravd“.

  1. Jak je možné? Je zástupcem velmoci čítající jeden a půl miliardy lidí.
   A, co s ohledem na zdejší diskusi je pikantní, není to velmoc anglosaská.

 11. Že vládnoucí parta se shlédla v anglosaských hodnotách?
  Naopak. Nic jí není tak vzdálené.
  Mýlíte se hluboce, že hlouběji to nejde.

  1. No tak jaké jsou ty anglosaské hodnoty?

   Anglosasové vyvrazdili během desetiletí všechny holuby stěhovavé, populaci slonů v Africe, že zbyla jen desetina, ve stejném poměru vykaceli obří sekvoje, dobili poslední Dodo dronte o Indianech nemluvím. Lovili černochy jako zvěř a vozili je do Ameriky způsobem, že ani se zvířaty by takto nezachazeli. A ta jejich průmyslová revoluce, že v tkalcovnách musely pracovat pětileté děti a ještě na začátku minulého století měli tolik negramotných, to v pevninske části Evropy nikde nebylo. Popište ty hodnoty.

    1. Nic. Naše kultura vychází z Řeckého hélenismu, italského humanismu a renesance a německé filosofie Kanta a Hegela .

     1. Ano. „Každý Athéňan by měl mít právo alespoň na čtyři otroky.
      Italským humanismem míníte říši Římskou nebo Itálii za Duceho?
      Němečtí užvaněný filosofové? Co dali světu co by nevěděl? Kategorický imperativ? Nečiň jinému…
      A jak se to odrazilo v praxi?
      A to jsem ještě nešel hlouběji do knih Staré smlouvy, boha žárlivě milujícího, kážícího ústy svých vyznavačů hubit národy klaté.
      Ve humanistickém výčtu Vám chybí. Francouzská revoluce. Vendée..

      1. ‚… Co dali světu, co by nevěděl?..‘ a dodnes se to vyučuje. Pojmenovali jej klopýtajíce za ním se všemi těmi pojmy. Západu vládne porozumění světu

     2. Skoro všecko pochází z Egypta (učil se tam např. Pythagoras) , bohužel větší část písemných záznamů se nedochovala (Pythagorovy spisy prý za 15 min zakoupil Platon, drzí jazykové tvrdí, že pak jen opakoval Pythagorovy myšlenky ….a spisy zničil).
      I monarchismus, nebo theokracie. Otrokářství, monumentální stavby, zemědělství…
      Chomout (údajně se jeho používáním zvedla produktivita práce v zemědělství natolik, že z přebytků mohli financovat např. výstavbu monumentálních staveb) je ale z Číny.
      Papír taky.
      I papírové bankovky, tedy i fiat měna zatížená úrokem.
      Tedy i krize, deprese, války….

   1. Trefa, jen k těm „černochům“ – velkými a letitými lovci a dodavateli, byli také Arabové, a paradoxně samotní černošští náčelníci, nebo lokální vládci…
    Jinak jsou Anglosasové kapitola sama pro sebe … 👍

   2. Anglosaské hodnoty „stvořili“ především angličtí psavci, literáti, tzv.klasici v průběhu staletí ve svých dílech… Realita, domácí , tedy přímo britská, byla děsivá.
    Paradoxně ony „anglosaské hodnoty“ byly cizí především domácím, tedy anglosasům, britům …

    1. „Realita, domácí , tedy přímo britská, byla děsivá.“

     Ano. Třeba: Thomas De Quincey: Confessions of an English Opium-eater.

 12. S potěšením jsem se zúčastnil. Úžasná atmosféra. Za úspěchy Anglosasů je tvrdá práce. Příkladmo Westminsterská katedrála je vzpomínkami na významné osobnosti světového významu doslova vydlážděná. Na objevitele, vědce. Politiky…. Cromwell stále aktuální.

     1. No to vážně není. Pokud vystupujete z mocenské pozice a vnucujete všem ostatním ekonomická „pravidla“, u nichž se tváříte, že mají objektivní povahu, ba co dím, jde údajně přímo o Bohem stvořené danosti, nemá to s prací ani přemýšlením nic společného, jen s právem silnějšího, který si pravidla určuje dle své libovůle. Nicméně celá ekonomika je jako vše ostatní v sociální realitě sociální konstrukt, který se reálných přírodních zákonitostí dotýká jen silně výběrově a značně okrajově. Celé to perpetuum mobile, které „samovolně“ funguje v důsledku neviditelného kořistění všeho a všech ostatních, na vysávání a drancování světa se rychle blíží k bodu zadrhnutí. Pak všichni ti vaši „pracanti“ přijdou o masky a náš svět dle tohoto fikčního euroatlantického modelu se zhroutí.

   1. Především drancovali celý tehdy známý svět. Kdepak se asi vzalo ono:
    Říše, nad kterou Slunce nezapadá … Od Británie přes Afriku, Austrálii, Kanadu po Jižní Georgii …

  1. Ehm, když chtěli Řekové ať jim vrátí ukradené památky z Akropolis, poslali je do háje.
   Že by to muzeu zůstalo prázdné.
   Kde skončily památky Iráku? Bylo tam významné muzeu plné artefaktů. Kde jsou?
   Palmýru chránil kdo? Rusko se tam snažilo vyřešit problém s ISIL.

  2. Navrch huj ,vespod fuj.
   …a Cerne more , rve kletbu nad krcmou“../pisnicka ,Odesska krcma/.
   A svicky sebou..JIstota je jistota .
   S vypadky elektrin se musi pocitat, uz zacaly.
   Nad Evropou klatba , kde zacala , kdo vi ale, nikdy neskonci a
   staleti oznamujou , dalsi kapitola apokalyptickych armaggedonu na obzoru.
   Objevi se Vyssi moc , aby neco zachranila v posledni chvili, oh jak dnes hluboce ,oficialne a povinne a vetsinove ,nenavidime toho Stalina a Rudou armadu..
   Prezili sme zase kvuli nim , prezit katastrofy , neco strasnyho, zakaznyho v Evrope.
   Prokleti komunismu ,poridilo kulhavej mir , az do masakru zase srbu.
   Bez Ferdinanda, ale to nevadi.
   Prokleti miru , zbesile zase proklinali, ty proklaty porucnici..
   Miliony pracovitych , schopnych, vynalezavych , geniu neuveritelnych /jako nikde jinde/ a vsecko vzdy prokleti otoci proti lidstvu.
   Vzdycky nejak vladnou ty nejhorsi..Z nejhorsich. Ale vladnou..
   Neco rekne ten eunuch Borell ,Scholtz , uz zase a kazdej si musi myslet , ze je genius, pri nejmensim..
   Export expertu vseho schopnych z Evropy zacal a neustal dodnes.
   Zdokonaluji dal a vsude jinde..Z klatby ozyvaji se kletby..
   Ve vsem a klatba , prokleti pokracuje..Proc si nepozvat a nezaplatit stedre , nejaky tisic let na smrt nepratele a v milionech. Sem s nima ,at prokleti se nezastavi.
   Potomky evropanu na ceste pomsty Evrope.
   Brit je za morem a nabidne radioaktivni naboje , ukr nadsene vsecky sebere ,
   Putin rika nedelejte to a ukazalo se , ze ukr ted zacal cernobylovat svoji zemi, za kterou tak bojuje a ve statisicich za rok, ochotne umira.
   Brit je daleko..A zelinar je britobcan ,podanej jejich krale..
   Kvuli nemu, nez zmizi snad zakazou i abecedu..
   Nekde si rus namaluje ,nejaky pismeno a nase materstina je zmrzacena ,ma utrum.
   A obcane se chystaji do vezeni , zzzzza svou abecedu ? Jo!
   Vocem , ze byla ta ceska rec ,vo prokleti?
   Kdo upozorni ty za oceanem , kde ty emigranti z Evropy vopravdu dokazujou vysledky , lepsi nez v Evrope a kam si prokleti vzali taky sebou ..
   A takova to byla krasna zeme..Zpustosena.
   Hej , obranci, svicky sebou , nebo se tady u nas prerazite jeden vo druhyho..

 13. Mám jinou zkušenost. V sedmdesátkách jsem v Anglii byl a bydlel v u místní rodiny. A setkával se často s běžnými lidmi. Byli přívětiví, vstřícní, pohostinní, skromní. Po nějaké době jsem doma mluvil s lékařkou, která za války dělala v Anglii zdravotní sestru.
  Na můj výrok, že Angličani jsou fajn lidi řekla: “ Ano, ti dole. Ti nahoře jsou snobi, jakým není rovno!“.
  Je to tam, jako všude jinde: „elity“ jsou prostě namyšlená pakáž. I u nás

  1. U nás ale žádné elity nemáme. Ty nám úspěšně zlikvidovali si „Sasové“, tedy Němci, a to systematicky už od dob nástupu Habsburků.

   1. Kdepak. Autodestrukce. Kdo vystrčí hlavu z bahna, šláp na ni. „Nad nás se povyšovat nebudeš!“ „Co si myslíš že seš? Nějaký cizák šířící cizácké novoty… Zbohatlý z naší práce temadlectěma rukama. Hospodskej, další rundu, popojedem. A zavři, táhne. Jo, smrádek, ale teploučko…“

    1. Kovid uz skoncil, zajedte se podivat nekam ven.
     Atmosfera „Kdo vystrčí hlavu z bahna, šláp na ni.“ je vsude.

     Elity 400 let nicili Habsburkove.
     V ’38 elity utekly.
     6 let systematicky Nemci hubili ceske elity
     V ’48 elity utekly.
     V 68 elity utekly.
     Po ’89 spousta lidi uteklo a pokracuje to ciky dementni menove politice CR/CNB.

     Jinak k tem Anglosasum:
     v Irsku naprosto metodicky vyvrazdovali tamni elity.
     Je o tom rada dokumentu, ale na CT je neuvidite.
     Londyn vypracoval seznamy irske elity: spisovatele, ucitele, kneze, lekare…
     Pak britska armada vytvorila specialni jednotku, ktera vyrazila ty „stastlivce“ normalne popravovat. Na dvore, doma, pri ceste z hospody…

     Nemyslim si, ze to jsou dezinformace, v Anglii jsem bydlel v Irske rodine. Od te doby vim, ze by se mlo rikat „chlasta jako Ir“ 🙂

    1. Od té dole se liší tím,že je schopnější.
     Tak bývá, že méně schopná pakáž nadává na onu schopnější. A vystavuje na odiv své ctnosti, protože na sviňárny nemá dostatek schopností.

 14. Měl jsem možnost bavit se jak s Amíky, tak s Brity. A můžu potvrdit, že Britové jsou ve velké většině arogantní snobové, kteří si o nás myslí, že jsme opice, co nedávno slezly ze stromů. Amíci na tom byli lépe, sice netušili, kde ČR je, ale nechovali se tak přiblble snobsky a byli celkem vstřícní…

  1. Sledovali jsme korunovaci tam… Dotaz odkud kdo je… Británie, Commonwealth, kdo z Ostatní Evropy, přišla řada na nás. Aplaus…

 15. Re: David Dvořák

  No prostě jste ZCELA NEVHODNÝ kus.
  Druhá Diviška.
  Jak to mám furt soudruhům vysvětlovat, že tu neustále pobuřujete?

  Už ani na tu slíbenou krásu, chytrost a mládí se nenecháte navnadit…

 16. Málo je známá esej „My – Anglosasové“, ve které se Twain čestně a upřímně snažil odpovědět na otázku, kdo jsou Anglosasové ve skutečnosti.

  Ve své tvorbě Mark Twain popisuje elitní banket, a situaci, které se stal osobním svědkem. V hale – jeho slovy – byla celá americká elita – bankéři, průmyslníci, finančníci, vojáci a další mocní lidé. Klub byl také nazýván velmi symbolicky – „Daleko na konci Země“. Zatímco Mark Twain chodil po sále a pozoroval všechny přítomné, na scénu přichází předsedající klubu, udeřil pěstí do stolu a vykřikl:
  „Jsme Anglosasové, a když Anglosas něco potřebuje, jde a vezme si to!“
  Vyhlášení, které tento večer zahájilo, vyvolalo v hale bouři potlesku a právě tento okamžik vzbudil v mysli Marka Twaina touhu objasnit tuto otázku. Spisovatel ve své eseji později napíše: „Na banketu bylo nejméně sedmdesát pět civilistů a dvacet pět důstojníků armády a námořnictva. Trvalo to nejméně dvě minuty, než vyčerpali svůj obdiv k tomuto prohlášení. Sám inspirující „prorok“, který ho vytrhl ze svého nitra, stál a zářil úsměvem. A já se na to díval a pomyslel si, vždyť jestli to co bylo řečeno, přeložíme do jednoduchého jazyka, pak se ukáže, že my Britové a Američané jsme zloději, lupiči a piráti, a ještě jsme na to pyšní.“ V následujících částech eseje si spisovatel stěžuje, že se neodvážil na sebe převzít oponentní funkci. Twain si pomyslel, že by byl v roli spravedlivého na této schůzce směšný.

  1. Ze všeho, co jsem o Twaina četl, čiší láska k lidem a pochopení pojmu svoboda.

   Je paradoxem, že jsou dnes jeho knihy vyřazovány ze školních knihoven v USA.

  2. Ono to je trošku jinak:
   http://www.twainquotes.com/19060217.html
   Twain byl členem „elitního“ (tedy zbytečného a naplněného stejně zbytečnými lidmi) klubu a napsal článek o jedné z jeho sešlostí.
   Jeden z týpků v rámci plkání řekl, že angličtina se šíří a jejím prostřednictvím Anglosasové brzy ovládnou celý svět.
   Článek vyšel v r. 1906 v NYT.

   To tvrzení o Anglosasech jako zlodějích jsem sice našel i v angličtině, ale ani v jednom případě není uvedeno kdy a kde to měl Twain napsat. Takže to nejspíš bude jeden z „citačních“ hoaxů.

   1. Patrně byl členem klubu Elit krásných mladých vzdělaných sportujicich lidí užívajících peněz svých bohatých rodičů.
    Tam někde se šťastně prochlastal a profetoval ke svým démonům.
    Pochopil princip pozvání ke stolům a zavázání ke službě za jídlo a rozkoš pro nejhorší etnikum – elity státu. Nikoliv národa, ale systému a režimu. Dnešní prezident záškodník je ukázkový slouha.

 17. No, oni hlavně v té své povýšené aroganci nevidí, že si likvidují zdroje, ze kterých ty peníze čerpají. Bezohlednější a hloupější vládu jsme ještě neměli. Blyštivý Péťa bezesporu vejde do dějin, jeho signály a metafory prostě nemají konkurenci. Souhlasím s tím, že souzeni jednou budou. Kým, to už je jiná otázka. V každém případě, my všichni, jako jejich zaměstnavatelé, bychom po nich měli chtít osobní zodpovědnost a vyúčtování svěřených prostředků. Bohužel zatím jim prochází úplně všechno, ale nemyslím, že je to nadlouho. Jejich páníčkové pomalu končí.Chcete mít představu jak bude vypadat náš svět za pár let po nevyhnutelném mocenském přeformátování? Přečtěte si knihu „Desátý stupeň“, která byla napsána podle poznámek geniálního spisovatele a vizionáře Artura C.Clarka. Je to tam hned v prvních kapitolách dost slušně načrtnuto.

  1. Četl, snad ještě někde mám.
   Ale přišlo mi to spíše jako prognóza šílené nenávisti (některých) slimáků vůči společnosti, která jim dala domov, vzdělání a obživu.

   1. Upřesnění: že byl slimák tmavomeričan, kombinuje slimáky i dnes v SSA nedotknutelnou komunitu opálenějších občanů.
    Ale nic to nemění na tom, že (někteří) chtějí zničit svět, který jim dává všechny výhody, privilegia a živobytí.

 18. Je to docela správně D.D.!
  Jenom je to složitější. Na obou stranách jsou různě bohaté vrstvy, kde jedna využívá druhou. I Anglosasové mají svou chudinu stejně jako Rusové mají své oligarchy. Já vidím rozdíl hlavně v životní filosofii. Anglosas nezávidí, ale snaží se být tak bohatým, jako je soused. Slovan závidí sousedovi bohatství. Slované (i Asijci)
  si uvědomují, co vše vybudovali a vyválčili jejich předci, u Anglosasů to je jen pozlátko. Slyšeli jsem někdy o „Pochodu nesmrtelných“ v Anglii, Německu, USA nebo i Francii? Tam se sejde jen věrchuška, pronese pár proslovů a pak je recepce.
  Ono to bude ještě o moc složitější, ale nechám to filosofům. Raději budu dělat audioknihy z jejich děl. I tak se člověk něco přiučí.
  (Např. Gustave Le Bon: Psychologie davu)

  1. K tomu klipu:
   Úderné, rusky nabubřelé, ale z 90% pravdivé. A potvrzuje to moji „nejspodnější myšlenku: Rusko nemůže prohrát, protože by přišlo o sebe samo. Pro ně má to, co se děje pod hlavičkou války na Ukrajině životní důležitost. Protože jinak by jejich oligarchové a „gubernátoři“ Rusko rozprodali.

 19. Přesně na komoru „problému“.
  Připomenu jen jeden fakt – kdy US zaútočili na Irák pod záminkou jeho držení ZHN, a kdy zabili svého bývalého kamaráda Saddáma Hussaina?
  Ne po „válce v Zálivu“ 1990-91, kdy Irák zaútočil na Kuvajt, a kdy by se to dalo jakž takž ospravedlnit.
  Ale až v roce 2003, po událostech s „dvojčaty na Manhattanu“ /s nimiž neměl Irák nic společného/, ale poté, kdy Saddám Hussain začal obchodovat s iráckou ropou za eura a jeny, čímž ohrozil dominanci „petrodolaru“.
  Jen vhodnou /a navýsost lživou/ záminkou bylo Powellovo mávání se zkumavkou údajné Saddámovy ZHN na Valném shromáždění OSN.
  Už jen krátkou dobu po obsazení Iráku americkými vojsky a zmocnění se tamní vlády trvalo, než se tamní ropa začala opět poslušně prodávat za dolary….

   1. Lidi typu plukovníka Kaddáfího, bychom dneska potřebovali, jako sůl. Nejsou a už nebudou, jsou vybiti. Způsoby často hraničící s terorismem, nebo přímo teroristickou metodou, jako byla vražda Sulejmáního.
    Normálně to oznámili, jako kdyby to byla bůhvíjaká služba lidstvu – a když se nezanedbatelná část politiků začala ptát „proč“, tak to zase normálně – vymlčeli.
    Svinstva jsou v nich opravdu, jako v koze. Potomci dobrodruhů, kolonizátorů, vrahů, násilníků a uprchlíků před spravedlností. Nějakých circa 500 let to fakticky existuje, ale už tolik sviňáren to nadělalo.
    My bychom měli Rusům držet palce už z principu, že se ty sviňárny snaží, opět na svůj účet, zastavit.

   2. V OSN se schválila bezletová zóna, což si Západ přetavil v možnost vybombardovat Kaddáfího, oslabit ho a pak se radovat z jeho lynčování. Prostě udělej s takovými bastardy jakoukoli dohodu a věř jim. Ale pak se nediv…

  1. Lex: To je jak s Kaddafim. Západ měl důvody ho svrhnout v 80. letech, když byl sponzor různých povstalců ve víc zemích, ale tenkrát ho ušetřili. Bylo bombardování jednoho jeho palace, nějaké sankce a to bylo všecko. Potom se ho ale rozhodli zničit až o mnoho let později, když už zestárl a revoluční nadšení ho přešlo. Už nechtěl žádné mezinárodní napětí dělat, proto by těžko mohl podporovat skupiny jak Al-Kájda.

  2. Vyslo na povrch , ze dva teroristi , byli agenti Cia , to znamena , ze porucnici od nich vsechno vedeli..Kdyz jednoho dalsiho z nich, nechteli celnici pustit dovnitr, zasahla vlada..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *